Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 19533 komentarze

Kula Lis

kula Lis 67 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Moje komentarze

 • @Husky
  Czy to wstępne zdjęcie to wizerunek kierownika jeziora? Przystojny, nie powiem.
  Desperacja
 • @staszek kieliszek 03:01:03
  Kolejny skandal w wykonaniu "sprawiedliwych" sądów i dowód na to że niezbędne są zmiany w sądownictwie. Mongoła co mieszka w USA za demolkę i napaść na policjantów puszczono wolno a polską patriotkę Basię Poleszuk porwano z ulicy i zamknięto w więzieniu.
  „Uwolnić Basię Poleszuk”!
 • @Husky 17:43:03
  No to teraz GWNO z ich dziennikarzyną chazarem Czuchnowskim i Kunia za dupę za spreparowane kłamstwa.
  Desperacja
 • Szokująca, przemilczana afera PiS, PO i III RP! Media, służby, sądy! "Wszyscy, wszystko wiedzieli"!
  https://www.youtube.com/watch?v=TB3OlGxsgJo
  "Kasta" znów się buntuje!
 • @kula Lis 67 18:22:43
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMzY2My9wLzIwMTgvMTEvMTUvODI1LzM3MC82Y2EyM2QzOGFlMTM0NTc2YjJmNTA3YjFjMWFjNmJkZS5wbmc=.png

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMzY2My9wLzIwMTgvMTEvMTUvODI1LzM3MC82Y2EyM2QzOGFlMTM0NTc2YjJmNTA3YjFjMWFjNmJkZS5wbmc=.png

  Wszystkie uchwały tych "sędziów" pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/421272-ujawniamy-kasta-znow-sie-buntuje-tym-razem-w-opolu
  "Kasta" znów się buntuje!
 • @kula Lis 67 18:22:43
  https://pbs.twimg.com/media/Dr9i7tzXcAIlPpq.jpg
  "Kasta" znów się buntuje!
 • Zdjęcia nie weszły więc wklejam.
  https://pbs.twimg.com/media/Dr4Xd3nW4AASp6q.jpg
  "Kasta" znów się buntuje!
 • @kula Lis 67 09:35:21
  Kopią się aż trzeszczy! Ostry atak działacza KO na PSL: "Ich zachłanność dotycząca stanowisk przekracza wszelkie granice"...Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe zawarły koalicję większościową w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego poinformowali w czwartek w Toruniu radni sejmiku z tych ugrupowań. Kandydatem na marszałka będzie zajmujący to stanowisko od 2006 roku Piotr Całbecki (PO). Dodatkowo pod porozumieniem podpisał się jedyny radny SLD Stanisław Pawlak. Przewodniczącym sejmiku ma pozostać Ryszard Bober z PSL. KO, PSL i SLD mają łącznie 19 mandatów w 30-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego (14 KO i 4 PSL). PiS ma 11 radnych. Trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej z Bydgoszczy i powiatów ościennych nie zaakceptowało koalicji w tym kształcie.

  Roman Jasiakiewicz (KO) z Bydgoszczy powiedział dziennikarzom, że „zachłanność PSL-u dotycząca stanowisk przekracza wszelkie granice”. Jak mówił, „czy mają 10 radnych czy 4 - to stanowisk chcą dla 6 osób”. „To się nie mieści w głowie” mówił.

  Nie zagłosuję za koalicją w tym kształcie. Bydgoszcz nie ma w zarządzie swoich reprezentantów. Zbigniew Ostrowski, który ma być wicemarszałkiem - przez wiele osób nie jest utożsamiany z Bydgoszczą wskazał Jasiakiewicz.

  Dopytywany przez dziennikarzy o żądania PSL wyjaśnił, że ta partia chce „wszystkiego co rośnie na świecie, fruwa w powietrzu i pływa w wodzie, a więc wszystkich stanowisk, które są możliwe do wzięcia”.

  One niewątpliwie będą udziałem PSL-u wskazał.

  Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że ta partia w skali kraju straciła 960 tys. wyborców i 107 powiatów, więc „chęć obejmowania stanowisk i zwyczajnej pracy jest ludzka, ale dlaczego to ma się odbywać kosztem PO tego nie rozumiem” doprecyzował.

  Nie chcę mieć do czynienia z osobami, które łamią zasady przyzwoitości. Ciekawe jestem jak władze PO spojrzą w oczy mieszkańcom Bydgoszczy, którzy tę partię w ostatnich wyborach poparły. Skandaliczne zachowanie PSL i zachłanność wykraczająca poza zdrowy rozsądek ocenił Jasiakiewicz.

  Dodał, że w poniedziałek podczas pierwszej sesji sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego podtrzyma swoje stanowisko.

  Marszałek Całbecki podkreślił, że porozumienie odnosi się zarówno do kwestii personalnych, jak także kwestii merytorycznego sprawowania swoich zadań przez radnych koalicji.

  Przewodniczący klubu KO w sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Robert Malinowski podkreślił, że klub KO liczy w tym momencie 15 członków - i składa się z 14 osób, które kandydowały z list KO, oraz jednego radnego SLD.

  Na dzisiejszym spotkaniu klubu było 13 osób. Zdecydowaną większością przyjęliśmy projekt porozumienia programowego z PSL o dalszej współpracy przez najbliższe 5 lat. Mam nadzieję, że będzie ono tak skutecznie realizowane, jak miało to miejsce do tej pory podkreślił Malinowski.

  Dopytywany przez dziennikarzy o szczegóły wskazał, że za porozumiem głosowało 10 z 13 obecnych na sali członków klubu KO. Przeciw byli radni Jasiakiewicz, Łukasz Krupa oraz Jarosław Katulski.

  Podjęliśmy decyzję o podpisaniu umowy koalicyjnej. Mamy nadzieję, że będzie ona wypełniona. Cieszymy się na tę współpracę i liczymy, że będzie ona owocna powiedziała szefowa klubu PSL Agnieszka Kłopotek.

  Domicela Kopaczewska z PO wskazała, że marszałek Całbecki miał upoważnienie zarządu regionu do prowadzenia negocjacji z PSL-em.

  Stuprocentową rekomendację wszystkich członków klubu KO oraz również, jak myślę PSL, na funkcję marszałka otrzymał Piotr Całbecki. Do niego należy wskazywanie pozostałych członków zarządu województwa. Taka propozycja została złożona i również przyjętą przez wszystkich radnych KO. Na stanowisko wicemarszałka z KO wskazany został Zbigniew Ostrowski, a na członka zarządu Sławomir Kopyść wskazała.

  Poseł PSL Zbigniew Sosnowski dodał, że najważniejsze dla jego partii jest to, żeby w województwie realizowany był program zrównoważonego rozwoju.

  Składam podziękowania dla pana marszałka za dotychczasową współpracę w województwie kujawsko-pomorskim. Realizacja celów była wyśmienita i ukierunkowana na zwykłego obywatela ocenił.

  Wicemarszałkiem z PSL ma pozostać Dariusz Kurzawa, a członkinią zarządu Aneta Jędrzejewska.

  Ps...O masz, odkryli co PSL robi w polityce! Po tylu latach powinni się już zorientować. Klasycznie. Zaczyna się szarpanie płaszcza i ruch na stanowiska. Niedługo będą się PSL i PO publicznie oskarżać, zaczyna się spektakl. Kto pierwszy do koryta. PSL zawsze było sprzedajne. PSL wyjaśnił, że chce „wszystkiego co rośnie na świecie, fruwa w powietrzu i pływa w wodzie, a więc wszystkich stanowisk, które są możliwe do wzięcia”. No to zakładam się, że platfonsy i ZSL nie przetrwają jako koalicja w sejmikach nawet roku....Klan KŁOPOTKÓW ma się w Bydgoszczu znakomicie. Najpierw Eugeniusz, teraz jakaś Agnieszka, to i dla pomiotów Kłopotków też zapewne stołki są szykowane.
  KNFgate czyli ....Aferaaaa !!
 • @Husky 09:41:40
  Dlaczego Schetyna stracił Dolny Śląsk? "Rzeczpospolita" nie ma złudzeń: "To efekt rabunkowej polityki lidera PO". Wszyscy pamiętamy histerię Platformy Obywatelskiej po zawarciu koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami na Dolnym Śląsku. Ten ryk jest zrozumiały, gdy weźmiemy pod uwagę to, że Grzegorz Schetyna stracił swój matecznik. Według „Rzeczypospolitej” taki stan rzeczy to efekt rabunkowej polityki lidera PO. Przepychanki na temat, kto wygrał wybory samorządowe trwają w najlepsze. Nie ma podstaw do tego żeby wątpić w to, że PiS okazał się bezkonkurencyjny w wyścigu po sejmiki wojewódzkie. „Rzeczypospolita” wskazuje na jeszcze jeden plus po stronie partii Jarosława Kaczyńskiego:
  Odnosi sukcesy na polu zawierania regionalnych koalicji, na którym nikt mu nie wróżył powodzenia czytamy w gazecie. Dolny Śląsk jest dla Bezpartyjnych Samorządowców wyjątkowo ważny, a to ze względu na KGHM i wydobycie miedzi. Prezydentem Lubina (tam swoją siedzibę ma miedziowy gigant) Robert Raczyński jest działaczem właśnie tego ruchu. Dziennik podkreśla, że Raczyński zna się z Grzegorzem Schetyną od lat. Równie długo zna Adama Lipińskiego, wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.

  Jak czytamy, przepychanki między PiS a PO wygrali Bezpartyjni.

  Raczyński załatwił coś, co nie udało się żadnym posłom, mimo wielu obietnic: obniżenie podatku miedziowego tłumaczy informator „Rzeczypospolitej” znający kulisy negocjacji sejmikowych.

  Dziennik podkreśla, że utrata Dolnego Śląska to tylko wierzchołek góry lodowej. Schetyna stracił tez wiele miast w tym regionie. Koalicja Obywatelska przegrywała m.in. w: Legnicy, Świdnicy, Wałbrzychu. Cieszący się dużym zaufaniem mieszkańców tego miasta Roman Szełemej unikał oficjalnego poparcia ze strony Koalicji Obywatelskiej.

  Jak opowiadają świadkowie, podczas spotkania wyborczego na zamku Książ, gdy zobaczył lidera PO, odwrócił się i odszedł, by nikt nie zdążył im zrobić wspólnego zdjęcia podaje gazeta. Przepychanki we Wrocławiu też nie najlepiej świadczą o Schetynie.

  Dlaczego lider PO stracił swój matecznik?

  Schetynie zabrakło sierżantów. (..) Bez nich wojny nie da się wygrać, a oni z PO odeszli mówi rozmówca „Rzeczypospolitej”.

  „Rzeczpospolita”, rs.


  Ps..Tak nieśmiało przypominam, że Schetyna stracił i drugi matecznik, świętokrzyski, bo przecież stamtąd kandydował.
  KNFgate czyli ....Aferaaaa !!
 • @staszek kieliszek 03:01:03 dwie miary! Bo to pewnie żyd.
  Nie ma aresztu dla operatora filmowego z USA! Bydgoski sąd nie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy aresztu dla operatora filmowego Matthew L., który usłyszał m.in. zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Prokuratura nie wyklucza zaskarżenia tej decyzji. Matthew L. jest uczestnikiem trwającego w Bydgoszczy Festiwalu Filmowego Camerimage. O trzymiesięczny areszt wnioskowała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe. Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska powiedziała, że sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury i nie zastosował żadnych innych środków zapobiegawczych.
  "Rozważamy oczywiście zaskarżenie tej decyzji. Zdecydujemy o tym niebawem" – wyjaśniła rzecznik prokuratury. Dodała, że wniosek o areszt uzasadniony był "koniecznością zapewnienia prawidłowego toku postępowania jeżeli chodzi o jego okoliczności, ale przede wszystkim o sytuację prawną podejrzanego. Zachodziła w naszej ocenie obawa, że może on nie być dla nas dostępny na poszczególnych etapach postępowania" wyjaśniła Adamska-Okońska. Dodała, że prokuratura na zaskarżenie decyzji ma 7 dni, ale działania w tej mierze zostaną podjęte zdecydowanie szybciej. "Prokurator przedstawił temu mężczyźnie dwa zarzuty. Jeden dotyczy jego zachowania względem ratowników medycznych – polegającego na naruszeniu nietykalności, spowodowaniu obrażeń ciała i znieważeniu. Nietykalność i spowodowanie obrażeń ciała dotyczą jednego z ratowników, a znieważanie obu. Drugi zarzut dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji"
  powiedziała w środę Adamska-Okońska. Podejrzany był przesłuchiwany w Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Południe. Wcześniej mężczyzna usłyszał zarzuty podczas czynności przeprowadzanych przez policjantów. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego na służbie grozi do 3 lat więzienia. 50-letni amerykański operator został zatrzymany we wtorek. To Matthew L. – nominowany do Oscara za "Czarnego łabędzia".
  „Uwolnić Basię Poleszuk”!
 • @Husky 15:20:43
  Un po powszechniaku to kryptopedał jak Makaron. Teraz czarny kapelusz unych zamienił na pedalski różowy. Un chyba widnieje w zbiorach akcji SB "Hiacynt".
  Desperacja
 • @Husky 15:19:32
  I to mówi ponoć dr matematyki?
  Desperacja
 • @Husky
  Prezes NBP wprost: „Polska nie powinna wstępować do strefy euro”. Przedstawił uzasadnienie. Polska nie powinna wstępować do strefy euro powiedział dzisiaj w Jasionce (woj. podkarpackie) podczas Kongresu 590 prezes NBP Adam Glapiński. Jak dodał, Polska da sobie z tym radę, ale tempo wzrostu będzie niższe. Po komunizmie cenimy wolność. W tym wolność przedsiębiorstwa, wolność przedsiębiorczości. To jest ta siła. Nasi przedsiębiorcy są niesamowicie energiczni, niczego się nie boją. Należy zmniejszać ilość regulacji prawnych i dawać im coraz większą swobodę. A w miarę możności obniżać podatki powiedział Glapiński.
  Zdaniem szefa NBP, nasza gospodarka jest "najbardziej stabilna i najszybciej rozwijająca się" oraz najbardziej dynamiczną częścią Europy.
  Oczywiście szanujemy wszystkie traktaty europejskie itd. Wiemy, że w Unii Europejskiej ilość tych przepisów narasta. Ale sobie trzeba z tym radzić. Targować się o swoje i robić swoje. Biurokracja nas trochę hamuje. I nie wstępować do strefy euro. Bo wtedy będziemy no też będzie dobrze, damy sobie i z tym radę oczywiście, ale tempo wzrostu będzie niższe powiedział Glapiński.
  Desperacja
 • @AgnieszkaS 15:01:55
  100/100! Pzdr!
  Desperacja
 • @Husky to dla kierownika jeziora i jego akolitów. Co une na to?
  (Z listu carycy Katarzyny II do Nikity Panina ministra spraw zagranicznych Rosji w latach 1764-1780.) „Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu.
  Desperacja
 • @Husky to dla kierownika jeziora i jego akolitów. Co une na to?
  Lista 42 sukcesów koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
  Desperacja
 • @Husky
  Zatrzymania w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. Chodzi o śledztwo w sprawie korupcji. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch mężczyzn pracowników Centrum Zakupów dla Sądownictwa oddelegowanych do pracy w krakowskim Sądzie Apelacyjnym dowiedziała się PAP. To kolejne osoby zatrzymane w śledztwie dotyczącym korupcji w tym sądzie. Jednego z mężczyzn zatrzymano dziś w miejscu pracy, drugiego w jego mieszkaniu. Przeszukaliśmy ich miejsca pracy i miejsca zamieszkania. To osoby związane z działem IT sądu powiedział dziś Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, który potwierdził te zatrzymania. Osoby te, jak poprzednie 30 zatrzymanych przez nas w całym śledztwie, trafią do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, która je nadzoruje. Tam usłyszą zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dodał Kaczorek.
  Desperacja
 • @zbig71 13:05:28
  Rzecznik KNF: Idea Bank Leszka Czarneckiego na liście ostrzeżeń publicznych.


  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/585109,knf-idea-bank-lista-ostrzezen-publicznych-getback.html

  Ps...SBek właścicielem banku czy słupem b. służb na procencie, to jest ciekawe pytanie? Donosiciel SB Czarnecki to kawał drania i łajdaka. Należy bardzo dokładnie zbadać jego majątek, jak go zdobył, bo jest pewne, że nie ciężką pracą. Część tych miliarderów zarobiła na patologicznym obowiązkowym pośrednictwie między obrotem paliwami między państwami, inni dostali od solidarnych firmy i inne co też jest łatwe do sprawdzenia a co było z naruszeniem prawa. Kryminaliści, szabrownicy szmalcownicy zalegalizowali swoje zbrodnicze i haniebne fortuny co też jest do sprawdzenia. Czekam na to aby władze rozliczyły krętaczy i złodziei łącznie z innymi tzw. miliarderami, bo jak się okazuje każdy z nich był agentem WSI czy SB. Nawet jak nieco pozacierano ślady to wszystko jest do sprawdzenia. A te banki Czarneckiego to chodzące trupy od 5 lat. Czarnecki wybrał najszybsze rozwiązanie swojego problemu a wiec bankructwo. Za tydzień jedna akcja będzie warta 1 grosz. Bank zbankrutuje a odszkodowania ludziom zapłaci fundusz gwarancyjny. W banku Getin czy Idea nawet nie ma pieniędzy by zapłacić za sprzątanie podłogi. Cała strategia działania banków oparta na oszustwie. Celowe doprowadzenie do bankructwa to najlepsze rozwiązanie dla Czarneckiego
  Desperacja
 • @zbig71 13:05:28 OSZUSTWA ERNESTA! OSZUST NR1 W POLSCE
  OSZUSTWA GETIN BANKU I OPEN FINANCE...DO DZIŚ OSZUKUJE KLIENTÓW!

  http://biznes.pl/magazyny/finanse/banki/uokik-nalozyl-na-getin-noble-bank-67-mln-zl-kar-w-,5599171,magazyn-detal.html
  Desperacja
 • @zbig71 13:05:28
  IPN odnalazł mikrofilmy na Leszka Czarneckiego. W IPN-ie są mikrofilmy z lat 1980-1982 z kopiami sześciu pokwitowań odbioru pieniędzy. Nowa odsłona sprawy współpracy z SB Leszka Czarneckiego, najbogatszego Polaka według rankingu miesięcznika "Forbes". We wrocławskim IPN-ie odnalazły się mikrofilmy z lat 1980-1982, czyli czasów studenckich biznesmena. Wśród nich są kopie sześciu pokwitowań odbioru pieniędzy. Nie sposób jednak ze stuprocentową pewnością stwierdzić, czy podpisywał je sam Czarnecki. Na początku lipca "Rzeczpospolita" napisała, że Czarnecki współpracował z SB. Biznesmen oświadczył wtedy, że nie składał donosów na konkretne osoby, nie żądał też ani nie otrzymywał wynagrodzenia. Tymczasem w IPN-ie są m.in. notatki pisane po spotkaniach z Czarneckim (przyjął pseudonim Ernest), zawierające opisy struktury Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Wrocławskiej. W notatce z 2 kwietnia 1982 r. oficer SB napisał, że Czarnecki przekazał mu informacje: "Bernard Afeltowicz po zwolnieniu z aresztu, obawiając się internowania, ukrywa się; Jacek Sikorski wie, gdzie znajdują się wszystkie powielacze i przypuszczalnie on je ukrywa; Krzysztof Błachut zwrócił się do TW z prośbą o to, żeby był świadkiem obrony na jego procesie". Na mikrofilmach jest też kwestionariusz sześciu wypłat od 200 do 3000 zł jako zwrot kosztów poniesionych na kupno bibuły oraz za udzielone informacje. Pokwitowania są pisane prawdopodobnie przez funkcjonariusza SB i sygnowane podpisem "Ernest". Czy podpisał je Czarnecki? - Badanie materiału zreprodukowanego w formie mikrofilmów jest problematyczne - mówi Jerzy Frąszczak, wrocławski ekspert od badania pisma. - Mikrofilm bowiem utrwala zbyt mało cech niezbędnych do pełnej analizy. Ale dyrektor wrocławskiego oddziału IPN-u prof. Włodzimierz Suleja nie ma wątpliwości: - Mikrofilmy to dodatkowy sposób archiwizowania materiałów. Są równorzędne z teczkami papierowymi, które w tym wypadku się nie zachowały. Dla mnie są wiarygodne. Jacek Sikorski, który w NZS-ie odpowiadał za małą poligrafię, przyznaje: - Wiedziała o nas mała grupa osób. Ale w 1982 r. SB zaczęła mi deptać po piętach. Jednak Czarneckiego broni Krzysztof Błachut, dawniej redaktor naczelny pisma NZS: - Leszek sam powiedział nam o współpracy z SB . Kiedy sytuacja zaczęła być groźna, rozpuściliśmy informację, że jest tajnym współpracownikiem, by pomóc mu się wyplątać. A Bernard Afeltowicz, szef strajku po 13 grudnia 1981 r., dziś odpowiedzialny za działalność międzynarodową firmy Czarneckiego Getin Holding, zapewnia: - To nie są informacje, które zmieniłyby moją ocenę Leszka. Pokwitowania wypisywane przez esbeka oznaczają, że ten brał pieniądze, ale nie oznaczają jeszcze, że otrzymywał je Leszek - zastrzega. I po chwili dodaje: - Może mi się podobać lub nie, że Leszek podpisał zobowiązanie do współpracy, ale dopóki nie dowiem się, że komuś zaszkodził, nie zmienię zdania co do jego uczciwości. Co na to sam Czarnecki? Jego rzecznik prasowy przysłał nam oświadczenie: "Pan Leszek Czarnecki ustosunkował się już do informacji w swoim oświadczeniu [tym z 1 lipca - przyp. red.] i nie będzie ich więcej komentował".
  Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/ipn-odnalazl-mikrofilmy-na-leszka-czarneckiego/ar/21693
  Desperacja

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

TAGI