Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 21786 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 68 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

"Katyń-Ostatni świadek".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy zachodni widz w końcu zrozumie sowiecką zbrodnię? RECENZJA

 "Katyń-Ostatni świadek". Czy zachodni widz w końcu zrozumie sowiecką zbrodnię? RECENZJA..„Katyń. Ostatni świadek” pokazuje zdarzenia z punktu widzenia Anglików, a nie jak film Andrzeja Wajdy z perspektywy Polaków. Uważałem, że tak to trzeba pokazać, bo wielu Anglików od tej strony jej nie zna.

 
powiedział w rozmowie z Jolantą Gajdą-Zadworną w „Sieci” reżyser filmu Piotr Szkopiak. Urodzony i wychowany w Anglii Polak, którego dziadek został zamordowany w Katyniu jako pierwszy filmowiec w taki sposób opowiedział światu o zbrodni katyńskiej. Oparty na przedstawieniu teatralnym Paula Szambowskiego film jest przeznaczony dla międzynarodowej widowni. To gatunkowe kino owinięte w szaty historycznego thrillera. Dzięki temu udało się reżyserowi obsadzić film gwiazdami młodego pokolenia (Alex Pettyfer i Talulah Riley) i zaangażować legendarnego brytyjskiego aktora Michaela Gambona.
 
„Katyń – Ostatni świadek” jest zainspirowany historią naocznego świadka zbrodni katyńskiej Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody ( świetny Robert Więckiewicz), który w tajemniczy sposób zmarł w 1947 roku Wielkiej Brytanii. Został zamordowany przez Sowietów? A może Brytyjczycy wyeliminowali człowieka, który psuł narracje o Katyniu, mającą na celu nie drażnienie Józefa Stalina? Szkopiak dotyka tego wątku za pomocą historii brytyjskiego dziennikarza Stephena Underwooda ( Alex Pettyfer), który przypadkowo wpada na trop samobójstwa polskiego oficera z obozu dla uchodźców. Dziennikarza męczą wyrzuty sumienia, że nie brał udziału w wojnie. Chce wykazać się jako żurnalista podejmujący w końcu wielki temat. Tak trafia na sprawę Katynia. Szybko wpycha go ona w samo jądro międzynarodowej polityki, intryg i wszechobecnego kłamstwa dziurawiącego serca Polaków.
 
Szkopiak dobrze tłumaczy Brytyjczykom dramat Polaków. Wkłada w usta polskiego oficera krótki wykład o zakleszczeniu Polski przez nazistów i komunistów w 1939 roku, milczeniu na temat sowieckiej zbrodni w Katyniu dla dobra sojuszu Aliantów ze Stalinem oraz oddaniu Polski przez sojuszników sowieckim siepaczom. Udaje mu się oddać prawdę o tym jak Katyń był niewygodny dla nowych układów geopolitycznych. Szczególnie mocno wybrzmiewa zdanie mówiące o tym, że polskim żołnierzom odmówiono prawa do zwycięskiego przemarszu wraz z aliantami. By nie drażnić nowych okupantów Polski. Czy jest to dzieło zachwycające? „Katyń- Ostatni świadek” to poprawny i solidny film. Nie jest to porywający i trzymający w napięciu od początku do końca thriller, mogący konkurować z najlepszymi filmami gatunku. Jednak jest w nim coś dla nas ważniejszego. Prawda o Katyniu wybrzmiewa w anglojęzycznym kinie popularnym, przeznaczonym przecież dla przeciętnego widza brytyjskiego. Andrzej Wajda był za „Katyń” nominowany do Oscara. Jednak zrobiony z polskiej perspektywy film nie miał szans trafić do masowego widza na świecie. Był naładowany niuansami zrozumiałymi dla znających historię własnego kraju Polaków. Natomiast thriller Szkopiaka ma trafić do widza kojarzącego Polskę najwyżej z Robertem Lewandowskim i liczną imigracją na Wyspach.
 
Jestem ciekaw odbioru w filmu w Wielkiej Brytanii ( premiera 28 maja). Nie interesuję mnie aż tak mocno, jak zostanie film oceniony przez krytyków. Wolałbym by osiągnął komercyjny sukces. Ważne by trafił do jak największego grona zachodnich widzów.Od dawna mówi się po prawej stronie, że powinniśmy zamówić u jakiegoś hollywoodzkiego twórcy film o naszym bohaterstwie. Hollywood w taki sposób nie działa ( to temat na oddzielny tekst).
 
Natomiast działają właśnie takie koprodukcje. Filmy wypływające z serca ich twórców. Niewyrachowane. Nie będące efektem zamówienia przez władzę państwowe produktu u zagranicznego rzemieślnika. Szpotniak stracił w Charkowie dziadka Wojciecha Stanisława Wójcika. Nie ukrywa, że film zrobił po to by oddać hołd jemu i reszcie pomordowanych.
 
Jedna z producentek zapytała mnie też, ilu ludzi zostało zamordowanych w Katyniu. Kiedy powiedziałem, że 22 tys., usłyszałem: „Tylko? Żydów wymordowano miliony, to czym jest wobec tego parę tysięcy”. Odpowiedziałem jej, że ten mord jest symbolem, także tego, co działo się po wojnie. Nie można było o tej zbrodni mówić, bo Polska została oddana Sowietom. I to nie jest tylko polska historia, ale też angielska, amerykańska i światowa. Bo tamten moment zmienił bardzo dużo. Jest historia przed Katyniem i po Katyniu. To także moja historia, bo nie byłoby mnie, gdyby nie to, co się działo w związku z Katyniem. Polska emigracja wróciłaby do Polski. Moi rodzice by się nie spotkali.
 
mówi w wywiadzie dla Sieci. „Tylko 22 tys.?” Przerażające słowa! Jakże jednak oddające nastawienie świata do polskiej ofiary w czasie drugiej wojny światowej. Przez lata polska duma narodowa, nasze kompleksy wobec zachodu, nie pozwalały nam dostrzec jaka jest nasza realna pozycja międzynarodowa. Sroga lekcja płynąca z awantury z Izraelem powinna w końcu wpłynąć na nas otrzeźwiająco. Przyjaźń w polityce? Sojusze oparte na wartościach a nie interesach? Mieliśmy tego przykład właśnie w reakcji na zbrodnię katyńską.
 
Amerykanie i Brytyjczycy nie mieli większych oporów by położyć nas na ołtarzu z napisem „pokój”. Taki był ich interes narodowy. Potem ci sami Amerykanie i Brytyjczycy pomagali nam wyrwać się z komunistycznej niewoli. Bo tak kochali „polskiego ducha”? Nie. Bo mieli taki interes narodowy.
 
„Katyń-Ostatni świadek” pod tym kątem powinien trafić do polskiego widza. Gdy grany przez Pettyfera dziennikarz mówi w twarz redaktorowi naczelnemu swojej gazety ( Michael Gambon) o Katyniu, ten w popłochu wyrzuca go za drzwi. Następnie zamyka się w swoim pokoju, gdzie wisi portret Winstona Churchilla. Tego samego, który podziwiał polskich lotników walczących mężnie o Anglię. Tego samego, który potem oddał nas „wujkowi Stalinowi” pod czerwony but.                                                                                                                                https://wpolityce.pl/kultura/393923-katyn-ostatni-swiadek-czy-zachodni-widz-w-koncu-zrozumie-sowiecka-zbrodnie-recenzja                                       
                                                                                                  
                                                                                                  
Ps...Oglądałem i powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że będzie aż tak antybrytyjski. A tu niespodzianka, film krytykuje działania brytyjskiego rządu i to bardzo dosadnie. Ponad 22 tys. w największej części elity, profesorów, lekarzy, prawników, architektów - tam byli w głównej mierze oficerowie rezerwy... Żydów Niemcy brali na ilość, nie na jakość, zasadnicza różnica!

KOMENTARZE

 • KATYŃ – OSTATNI ŚWIADEK
  Super produkcja
  Znakomity film
  Puenta jest JEDNA
  Zbrodni ludobójstwa w Katyniu dokonali ROSJANIE !!!!!

  Czy się to komuś podoba czy nie.

  Nikt nie ma prawa sądzić że było inaczej,prostacko manipulować i perfidnie kłamać

  Nikt !!!!

  Tak jak zbrodni ludobójstwa dokonali na narodzie polskim nie jacyś naziści tylko NIEMCY

  Tyle prawdy !!!!
 • Jak przeciwdziałać kłamstwu katyńskiemu
  https://histmag.org/Jak-przeciwdzialac-klamstwu-katynskiemu-16686
 • @Husky 16:36:17
  Jak Brytyjczycy starali się wyciszyć Katyń. Oraz o tajemniczych dokumentach Sikorskiego. „Ich ujawnienie zachwiałoby koalicją aliancką”.
  http://niezwykle.com/wp-content/uploads/2015/04/sikorski.jpg

  [Na zdjęciu: Sikorski, Marian Kukiel, , Churchill, Edward Raczyński Londyn naciskał na gen. Władysława Sikorskiego, żeby wyciszyć sprawę mordu na polskich oficerach w Katyniu. Szczegóły tych rozmów Winston Churchill przekazywał natychmiast Józefowi Stalinowi. Wymuszone na polskim premierze...]...Londyn naciskał na gen. Władysława Sikorskiego, żeby wyciszyć sprawę mordu na polskich oficerach w Katyniu. Szczegóły tych rozmów Winston Churchill przekazywał natychmiast Józefowi Stalinowi. Wymuszone na polskim premierze ustępstwa jednak nie pomogły, ZSRS i tak zerwał stosunki z rządem RP. Czy jednak śmierć Generała Sikorskiego nie jest związana właśnie z Katyniem? „Znam dobrze Generała Sikorskiego i jestem przekonany, że żadne kontakty lub zrozumienie nie mogłyby istnieć pomiędzy nim lub jego rządem a naszym wspólnym wrogiem, przeciw któremu prowadzi/ł Polaków w zajadłym i bezkompromisowym oporze. Jego apel do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża był oczywistym błędem, aczkolwiek jestem przekonany nie było to uczynione w porozumieniu z Niemcami.”

  http://niezwykle.com/wp-content/uploads/2015/04/dok.jpg

  Krótki fragment listu Churchilla do Roosevelta, w którym cytuje on swoją korespondencję do Stalina, po tym gdy ten zagroził zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Polską. Taką wiadomość przesłał Winston Churchill Józefowi Stalinowi 25 kwietnia 1943 r.

  Churchill pisał również:

  „Będziemy zdecydowanie sprzeciwiać się jakiemukolwiek „śledztwu” prowadzonemu przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż lub wszelkie inne organizacje na terytorium podległym władzom niemieckim. Takie śledztwo byłoby oszustwem, a jego wnioski osiągnięto by poprzez terroryzm”.

  Jednocześnie martwi się, że sprawa katyńska może pogrążyć polskiego premiera, jeśli nie będzie wystarczająco starał się o ujawnienie okoliczności śmierci oficerów w Katyniu.

  „Jeśli odejdzie, możemy mieć do czynienia tylko z kimś gorszym” pisze Churchill.

  Jednocześnie apelował do Stalina, żeby nie zrywał ostatecznie stosunków dyplomatycznych z rządem RP na uchodźstwie, „dopóki nie wykorzystamy wszystkich naszych planów. Podanie do wiadomości publicznej ogłoszenia o zerwaniu stosunków stanowiłoby najwyższą szkodę dla USA, w których Polacy stanowią dużą i wpływową społeczność”.

  Dzień później Churchill zrelacjonował Stalinowi reakcję Sikorskiego na postulaty Edena, aby nie nagłaśniać sprawy katyńskiej i odrzucić wszelkie propozycje śledztwa na terenach okupowanych przez Niemcy.

  „W wyniku silnego sprzeciwu Edena Sikorski podjął decyzję o nie składaniu wniosku o wszczęcie postępowania do władz Czerwonego Krzyża w Brnie. Powstrzyma też prasę przed polemiką. W związku z tym sprawdzam możliwość wyciszenia tych polskich dokumentów w kraju, które atakują Związek Radziecki, a jednocześnie Sikorskiego za próbę podjęcia współpracy z radzieckim rządem” pisał brytyjski premier.

  Co na to Stalin?

  Decyzja o przerwaniu stosunków z polskim rządem zapadła i w dniu dzisiejszym Mołotow sporządził notę dotyczącą tej decyzji. Takiego działania zażądali moi towarzysze, ponieważ oficjalna polska prasa bezustannie prowadzi wrogą kampanię przeciwko ZSRR. Musiałem także uwzględnić zdanie opinii publicznej w Związku Radzieckim, głęboko oburzonej niewdzięcznością i zdradą polskiego rządu. Tego samego dnia, 25 kwietnia 1943 r., ZSRR oficjalnie ogłosił, że jednostronnie zrywa stosunki z rządem RP. Dariusz Baliszewski rozgrywkę o Katyń wiąże z tajemnicą śmierci Generała Sikorskiego. W wywiadzie z serwisem Stopklatka mówił:

  Tajemnica śmierci Sikorskiego zapisana jest w prawdziwych powodach jego podróży bliskowschodniej, podróż inspekcyjna naczelnego wodza generała Władysława Sikorskiego na Bliski Wschód rozpoczęła się w maju 1943 roku, prawdziwych inicjatywach politycznych, jakie na Bliskim Wschodzie podjął. Na początku podejrzewałem, że chodzi o rozmowy z Rosjanami. Dziś wiem że rozmowy takie odbyły się, ale nie w formie, jakiej życzył sobie Sikorski. Wysłano do niego trzeciorzędnych dyplomatów, którzy nie mieli mu nic do zaoferowania. Dowiedział się za to, że „Rosjanie mają już własny polski rząd i nie będą prowadzić rozmów z tym faszystą Sikorskim”. Sikorski był załamany i to możemy udokumentować, ponieważ odnalazłem w literaturze niemieckiej sygnaturę dokumentu nuncjusza apostolskiego w Bagdadzie do Ojca Świętego, który donosi, że podczas jakiegoś spotkania odbył poufną rozmowę z Sikorskim, w której generał powiedział, że Polska przystępuje do wojny z Rosją. Nuncjusz odpowiedział, że Ojciec Święty i Kościół mogą się tylko modlić za Polskę a Sikorski odpowiedział, że niczego innego nie oczekuje. Mamy taki dokument. Coś się stało z Sikorskim na Bliskim Wschodzie. Nastąpił zwrot w jego polityce. On najbardziej, że tak powiem, spolegliwy polityk, dopuszczający możliwość ustępstw na rzecz Związku Sowieckiego, rozmawiający z nimi, choć protestowali przeciwko temu inni polscy oficjele, zmienia się. Od tej pory jest nieustępliwy. Niemcy zaproponowali Sikorskiemu przyjazd do Katynia – mamy to w dokumentach. Miał dostać zapewnienie o nietykalności i absolutnym bezpieczeństwie. Sikorski oczywiście tej oferty nie przyjął. Niedawno dotarłem do dokumentów niemieckich, które potwierdzają, że w Stambule przekazano Sikorskiemu poufne informacje. Wiemy, że Sikorski wraca z Bliskiego Wschodu z bardzo ważnymi dokumentami, które koniecznie chcą przejąć Brytyjczycy. Jeżeli dodać do siebie wiedzę, którą posiadamy, łatwo dojdziemy do wniosku, że w Kairze Sikorski wszedł w posiadanie dokumentów katyńskich, które miały być niezbitym dowodem, że sprawcami zbrodni byli Rosjanie. Ujawnienie takich dokumentów zachwiałoby koalicją aliancką podczas II wojny światowej.

  http://niezwykle.com/wp-content/uploads/2015/04/sikorski-churchill.jpg
  źródło: własne / TVN24.pl, Stopklatka.pl


  Ps...Churchill kierował się brytyjską racją stanu, nie polską. Tylko Polacy przelewali krew jako wolontariusze. Teraz też tak by było. Według Grzegorza Brauna to właśnie Imperium Brytyjskie nie dość, że sprzedało nas w drugiej wojnie światowej i oddało na pożarcie Sowietom w Jałcie, było głównym inicjatorem trzeciego rozbioru Polski oraz powstania listopadowego. Chichotem historii jest to, że w świadomości Polaków są oni naszymi przyjaciółmi a w rzeczywistości mocno przez wieki pracowali aby pozbyć się niewygodnego gracza z europejskiej rozgrywki szachów. Polska była niewygodnym klinem wbitym między Prusy i Rosję chwiejąc równowagą w Europie i to właśnie dlatego Brytyjczycy chcieli nas zdeprecjonować. Mało kto pamięta, że od 1701 aż do pierwszej wojny światowej byli oni sojusznikami Prus. Roosevelt bał się rozwoju kapitalizmu w Europie (bał się ogólnie kapitalizmu). Druga sprawa to nie chciał zbytniego rozwoju Europy (aby się nie stała zbyt silna), więc zwiększył wpływy rosyjskie w rejonie. A przede wszystkim umacniał USA, kosztem UK i Europy oczywiście. Dopuszczenie sowietów do europejskiego koryta było mu na rękę bo Rosjanie dalej nie stanowili rzeczywistej przeciwwagi dla Ameryki, a jednocześnie osłabiali Europę i zmuszali ją do korzystania z pomocy USA. A dowodem na zabicie przez Anglików Naszego Naczelnego Wodza i to w tak dramatycznej dla Naszego Narodu sytuacji jest to, że dokumenty dotyczące jego śmierci pozostają tajne mimo upływu ponad 70 lat z przedłużeniem na następne 50 lat!. Taką tajność utrzymuje się tylko w jednym przypadku, mianowicie takim, że ujawnienie tych dokumentów miałoby negatywny wpływ na dzisiejsze stosunki, a więc kwestia sprawcy tej zbrodni jest oczywista.
 • @Husky 16:36:17
  Bardzo dużo można było już wtedy przewidzieć, niestety polskie elity w ogóle nie brały zagrożenia z jakiejkolwiek ze stron na poważnie przez długi czas. Polecam obejrzeć ten wywiad z nieżyjącym już, wybitnym historykiem II wojny światowej w tym temacie. Pakt Ribbentrop-Beck / Prof. Paweł Wieczorkiewicz. Mądry historyk. Żadnych dyrdymałów o honorach i innych duperelach. Chłodne myślenie, a nie romantyczne popierdywania. Jak trzeba to się zmienia sojusze.
  https://www.youtube.com/watch?v=Uy2ayAnpafA&feature=youtu.be&t=176
 • @kula Lis 67 19:56:07
  Mamy wolność słowa
  8-))))
  To wszystko przez ten reżim Kaczystowski
  To wszystko przez faszystów z PIS-u

  Niech im żyje Kraj Rad
  Walczą nadal o antyimperialistyczną solidarność, pokój i przyjaźń "młodzieży" całego świata!
  Chcą więcej umieć, lepiej pracować – dla socjalistycznej Polski Radzieckiej!
 • @Husky 20:10:41
  Mamy wolność słowa? tak mi na PW odpisał Repsol.
 • @kula Lis 67 17:38:44
  Dlaczego w Rosji tak nie lubi się człowieka. Trwa to od wieków aż do dziś!
  Strach mieć takiego sąsiada, oj strach!!!

  Rosjanie swoje zbrodnie najpierw zwalali na Niemców a teraz na Żydów. I tak ze wszystkim jest.
  Ale to podła i podstępna nacja.
  W dodatku i antysemici i polonofoby.
  Czy rusofile mają jakieś pytania ?
 • Raz jeszcze przypominam !!!!
  Zbrodni ludobójstwa w Katyniu dokonali ROSJANIE !!!!!

  Czy się to komuś podoba czy nie.

  Nikt nie ma prawa sądzić że było inaczej,prostacko manipulować i perfidnie kłamać.

  Nikt !!!!

  Tak jak zbrodni ludobójstwa dokonali na narodzie polskim nie jacyś naziści tylko NIEMCY

  Tyle prawdy !!!!

  Dobranoc kolego
 • Do oszołoma @Husky 22:43:46
  Żyd Husky pisze ! [Zbrodni ludobójstwa w Katyniu dokonali ROSJANIE !!!!! ] koniec cytatu .

  a prawda jest taka że zbrodnie w Katyniu dokonał Komintern ! a była to międzynarodowa zbieranina wszelkiej kloaki ludzkiej ! [ większości żydowskiej ] ta kloaka bolszewicka wymordowała 20 mln inteligencji rosyjskiej !

  Słowianie ! ta zbieranina żydowsko - międzynarodowa uzyskała władze zamachem stanu i terrorem w Rosji ! Rosjanie po zamachu nie mieli nic do gadania , zwalać winę na Rosjan nie mamy prawa bo oni też byli mordowani w imię żydowskiego komunizmu !

  Słowianie żyd Husky uprawia typową żydowska politykę zwalania winy na innych ! by oddalić całkowitą winę od żydowskich bolszewików !!!

  [Spytam żyda Huskiego ! czy to Polacy mordowali Polaków w Polsce w latach 1945-1956 r ?

  Maria Dąbrowska - pierwsza dama polskiej literatury - w swoich dziennikach pod datą 17 czerwca 1947 r. zamieściła wpis następującej treści:

  "UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków".

  a pod datą 4 listopada 1968 r.:
  "Po wojnie grupa przybyłych z Rosji Żydów-komunistów (Żydzi zawsze kochali komunizm) otrzymała pełnię władzy w UB, sądownictwie, wojsku, dlatego, że komunistów nie-Żydów prawie tu nie było, a jeśli byli, to Rosja się ich bała. Ci Żydzi robili terror, jak im Stalin kazał....".

  Co mi powiesz żydzi Husky ? ze to Polacy mordowali Polaków w 1945-56 pytam cię żydzie Husky czy ty masz Honor ?jak masz to sobie palni w ten żydowski łep !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 08:44:24 Żydokomuna" !
  Jeżeli na przełomie lat 40 - tych i 50 - tych ubiegłego wieku Żydzi stanowili w Polsce 0,42 % ogółu ludności i z nich to rekrutowało się 37,1 proc.kierowniczych stanowisk w UB (167 osób).

  Cała reszta Żydów zajmowała "'kluczowe pozycje' życia Polski: prokuratury, wydawnictwa, ministerstwa, władze partii, redakcje, film, radio itp.".

  Oblicz ilu żydów rządziło Polską przy założeniu, że w latach 40-tych i 50-tych w Polsce było 24 miliony ludzi.

  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH.
 • @ele 08:47:16
  https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/kalkulator-gm185257540-19717027
 • @ele 08:44:24
  //Do oszołoma @Husky 22:43:46//

  Do oszołoma @ele 08:44:24
  Spadaj
 • Do żydowskiego oszołoma @Husky 09:00:42
  No żydzie Husky co tam jakaś Maria Dąbrowska która żyła w tamtych czasach i widziała co żydzi wyprawiali z Polakami ! dla ciebie żydzi naoczny świadek tamtych zdarzeń jest wart tylko pogardliwego słowa spadaj !

  Słowianie ! tacy jak Husky fanatyczny oszołom żydowski w II wojnie światowej mordowali ludzi by bez pardonu w imię swego żydowskiego fanatyzmu ! To Husky Talbot i inni podobni żydzi to dobry materiał na zbrodniarzy Kominternu bo do nich fakty nie docierają to FANATYZM !

  Bogowie ! chrońmy ludzkość od żydowskiego fanatyzmu !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Do żydowskiego oszołoma @ele 10:25:22
  //Do żydowskiego oszołoma @Husky 09:00:42//


  Pamietaj o kolorach !!!
  .............tabletek
 • Do żyda udającego polaka @Husky 10:29:31
  Bracia SŁOWIANIE ! żyd NIGDY nie potępi żyda mimo niezbitych faktów żyd żyda będzie bronić mimo swojej kompromitacji intelektualnej ! i dlatego żyd jest pogardzany na całym świecie bo !

  Cywilizacja żydów jest oparta na kłamstwie i zakłamaniu ! Amen


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI