Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 21786 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 68 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Kiedyś Breslau, potem Wrocław obecnie Banderstadt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kibic oskarżony o faszyzm za… polskie symbole!

 Kibic oskarżony o faszyzm za… polskie symbole. Cenckiewicz: historyczny fałsz i zagrożenie dla wolności.                                                                                                                                                          

                      
                                                                                                      
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          „Będąc właścicielem banerów z napisami „Życie i Śmierć dla Narodu” z symbolem falangi oraz godła Polski z lat 1919-1928 oraz „Śmierć Wrogom Ojczyzny” bez żadnych symboli, niósł je podczas przemarszu” – za takie czyny Roman Zieliński, kibic Śląska Wrocław został oskarżony o propagowanie ustroju faszystowskiego. - To historyczny fałsz – mówi portalowi Niezależna.pl prof. Sławomir Cenckiewicz. – Na podobnej zasadzie o faszyzm można oskarżyć Mahatmę Gandhiego czy Winstona Churchilla uważa z kolei dr Rafał Sierchuła, historyk IPN, badacz dziejów narodowców. Dawne godło Polski, symbole przedwojennych narodowców oraz hasło Żołnierzy Wyklętych za eksponowanie takich transparentów zarzut propagowania faszyzmu otrzymał  Roman Zieliński  legenda ruchu kibicowskiego. Zdaniem prokuratury i policji przestępstwa dopuścić miał się podczas manifestacji 11 listopada we Wrocławiu. Jak twierdzą organa ścigania, Zieliński niosąc wspomniane transparenty „publicznie propagował faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”. Pod takim stwierdzeniem podpisał się policjant  starszy sierżant Paweł Osowski. Zieliński został zatrzymany na 16 godzin.
 
Cenckiewicz: „uznaniowość groźna dla wolności słowa”
 
Zdaniem historyków, to absurd.
 
Zwolennikiem ONR w sensie historycznym, a tym bardziej w kształcie obecnym nie jestem. Natomiast uznać za faszystowskie i totalitarne hasło tej organizacji „Życie i śmierć dla narodu”, symbol w postaci ręki z mieczem, nie mówiąc już o polskim godle z 1918 r. to nie tylko gruba przesada ale i historyczny fałsz! mówi portalowi Niezależna.pl prof. Sławomir Cenckiewicz.
 
Jak stwierdza, charakterystyczne jest, że uzasadnienie sądu w tej kwestii opiera się na krytyce idei ONR sprzed wojny. Czyli z pominięciem całej bohaterskiej historii ludzi ONR z okresu II wojny i po jej zakończeniu ich służby w szeregach NOW, NSZ, AK, WiN czy NZW, oraz ofierze złożonej na ołtarzu walki o wolną Polskę stwierdza. Jego zdaniem takie wybiórcze potraktowanie historii może doprowadzić do wielu zagrożeń. Jestem tym zaniepokojony, bo w ten sposób można dowolnie uznać niemal każdą tradycję i każdy symbol za „faszystowski”. Taka arbitralność i uznaniowość jest groźna dla wolności słowa i przeciwko temu protestuję, niezależnie od mojej krytyki przedwojennego i obecnego ONR stwierdza prof. Cenckiewicz.
 
Mahatma Ghandi i Winston Churchill dostaliby zarzuty od wrocławskiej policji
 
Szerszego uzasadnienia postawienie zarzutów nie znamy, natomiast sędzia Sebastian Marcinowski, który zajmował się zażaleniem Romana Zielińskiego na zatrzymanie w czasie manifestacji stwierdził, że istnieje „uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa”, gdyż przedwojenny Ruch Narodowy Falanga „zakładał przekształcenie Polski w państwo totalitarne, przy czym przywódcy ruchu skłaniali się na tej drodze do faszyzmu włoskiego”. Zastrzegł on, że sąd nie przesądza o winie skarżącego, natomiast przesłanka „uzasadnionego przypuszczenia” została spełniona, więc zatrzymanie było zasadne. Zarówno postawienie Zielińskiemu zarzutów, jak i argumentację sędziego za absurdalne uważa badacz dziejów narodowców, dr Rafał Sierchuła z Instytutu Pamięci Narodowej: Faszyzm nie ma, w przeciwieństwie do nazizmu, precyzyjnej definicji. Dlatego propagandowo pod faszyzm bywa podciągane wszystko, co nie podoba się lewicowym mediom. Jeśli propagowaniem faszyzmu byłaby pochwała przedwojennych osiągnięć faszyzmu Mussoliniego, to Mahatma Ghandi i Winston Churchill śmiało mogliby zostać nazwani faszystami, podobnie jak polskie ugrupowania odwołujące się do nich. Osiągnięci te, jak chodzi o gospodarkę czy opiekę socjalną, były faktem. I nie towarzyszyło im ludobójstwo. Współdziałanie Włoch z Niemcami w czasie wojny było o wiele później.
 
Dr Rafał Sierchuła o pięknych korzeniach przedwojennego godła
 
Jak podkreśla, ludzie pragnący stygmatyzować przeciwnika, żerują na tym braku twardej definicji. - Często mówi się faszyzm, myśląc o nazizmie. Definicja faszyzmu jest z gumy. Można za jej pomocą próbować stygmatyzować nie tylko narodowców, ale i sanacyjny OZON. Prawda jest jednak taka, że polskie ugrupowania narodowe miały ogranicznik, różniący je od ugrupowań wcielających totalitaryzm w życie. Był nim katolicyzm, który nie dopuszczał np. ostrych metod eliminowania przeciwników politycznych.
 
Zastrzeżenia polskich organów ścigania do przedwojennego godła historyk uznaje za kuriozalne. Dawne godło Polski z krzyżem i koroną zamkniętą odwoływało się do tradycji przedrozbiorowej i katolicyzmu. Było dla Polaków ważnym symbolem. Nową wersję godła przyjął w 1927 r. obóz sanacji. Rzecz jasna zaliczenia go do symboliki faszystowskiej to absurd.
 
Podobnie ma się rzecz z hasłem „Śmierć Wrogom Ojczyzny”. Hasło „Śmierć Wrogom Ojczyzny” związane jest z etosem Żołnierzy Wyklętych. Nosili je żołnierze Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, prowadzący walkę z totalitaryzmami najpierw z Niemcami, a potem z komunistycznym zniewoleniem. Było sygnałem dla kolaborantów, że istnieją siły wierne Polsce i jej rządowi w Londynie objaśnia jego rodowód dr Rafał Sierchuła.                                                                                                                                            //niezalezna.pl/248137-kibic-oskarzony-o-faszyzm-za-polskie-symbole-cenckiewicz-historyczny-falsz-i-zagrozenie-dla-wolnosci                                                                                                      
Ps.I..Geneza symbolu ręki z mieczem w Polsce sięga XVI wieku, kiedy został on umieszczony na proporcu floty kaperskiej, za panowania Zygmunta I Starego. Współczesny proporzec Marynarki Wojennej RP, przedstawiający zbrojne ramię nawiązuje do tamtych tradycji. Obecnie "falanga" jest oficjalnym symbolem organizacji narodowych współczesnego Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP), choć nadal chętnie się do niej odwołują członkowie innych organizacji narodowych. W dniu 25 października 2011 roku Wydział Rejestrowy Sądu Okręgowego w Warszawie zarejestrował symbol "falangi", a także krzyż celtycki i "zakaz pedałowania" jako oficjalne symbole partyjne Narodowego Odrodzenia Polski, lecz po apelacji prokuratury Sąd Apelacyjny w Warszawie odmówił ich zarejestrowania po tym, jak w kwietniu 2012 Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że partia polityczna nie może mieć zarejestrowanych więcej niż jeden symbol graficzny.                                                                                                 
                                                                                                                                                            PsII..Jak teraz widać chazarokomuna trzyma się mocno nawet teraz, w policji, prokuraturze, sądach. Śmierć Wrogom Ojczyzny! Gdyby niósł banner z sierpem i młotem, wzbudziłby zapewne sympatię i wypieki na twarzy tego policjanta, prokuratora i sędziego! Milicjopolicjanci, prokuratorzy i sędziowie zaangażowani w ten antypolski proceder powinni zostać natychmiast wydaleni z zawodu. To oni są zagrożeniem dla wolności i niepodległości Polski. A podczas wyborów w 2015 roku ten z partii Razem był tak nawet ubrany w TV, chodził w koszulce z sierpem i młotem, symbolami zabronionymi w Polsce, a teraz za symbole nie zabronione, człowiek jest ciągany po sądach i sędzia wygłasza jakieś dyrdymały na temat swoich historycznych odczuć. To teraz możemy sobie wyobrazić jak wyglądały "procesy" i wcześniejsze oskarżenia za czasów towarzysza Bieruta albo w "stanie wojennym". Tam dopiero odstawiano szopki i wygłaszano dyrdymały. Czy zgodnie z tym bolszewickim sposobem wartościowania hymn harcerski też zostanie zakazany jako pieśń faszystowska.? Paranoja! Naszywki "Śmierć wrogom Ojczyzny" były produkowane w Łomżyńskiem w wiejskiej spółdzielni i używane przez oddziały PAS NZW. UB dotarł do kierowniczki owej instytucji i ukarał wiezieniem. Tak więc polska milicjopolicja podtrzymuje tradycje UB. Brawo dla "inteligencji" policjanta, Pawła Osowskiego. Sądzę, że Polska i min. Brudziński może być "dumny" z takiego kwiatu. Żeby nie mówić "kwiatka". To jest ta sama szkoła pojmowania rzeczywistości którą reprezentuje, choć z innej epoki, niejaka Gawor. Jak widać milicja czy policja... Kto to rozróżni. Uważam, że policja powinna być oczyszczona ze zdrajców, jawnych wrogów Polski! To jest podstawa, inaczej to bezideowe ścierwo zniszczy Polaków! Policja, to w większości komunistyczne rodzinki, tak jak prokuratury i sądy! Czy te symbole są zabronione w Polsce? Wydaje mi się, że nie są. Okazuje się, że sędziowie w Polsce ferują wyroki, nie na podstawie faktów ale swojego osobistego odczucia, mówiąc w skrócie...im się wydaje, że oskarżony miał złe zamiary, bo oni przecież lepiej wiedzą co taki miał na myśli. Sędzia, po tak naciąganym wywodzie, to powinien się tłumaczyć. A swoją drogą, to można w ciemno typować korzenie tego sędziego. Nadzwyczajna kasta sędziowska niebawem zabroni chodzić z hasłem Bóg-Honor-Ojczyzna, a schlampe chazarska i alkoholiczka Gersdorf wyrokiem SN zasądzi, by wszystkie sztandary z tą sentencją spalić. Cytat: "sędzia Sebastian Marcinowski, który zajmował się zażaleniem Romana Zielińskiego na zatrzymanie w czasie manifestacji stwierdził, że istnieje "uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa", gdyż przedwojenny Ruch Narodowy Falanga "zakładał przekształcenie Polski w państwo totalitarne, przy czym przywódcy ruchu skłaniali się na tej drodze do faszyzmu włoskiego". To uzasadnienie jest jak kalka z uzasadnień wyroków w chazarobolszewickich sądach. Tam także skazywano za możliwość popełnienia przestępstwa (czyli nic jeszcze nie zrobił ale chazarobolszewicki sędzia wysyłał delikwenta do gułagu bo uznał, że mógłby popełnić przestępstwo w przyszłości).Takie sytuacje opisywał Sołżenicyn w swoim słynnym "Archipelagu Gułag". Takich właśnie sędziów jak opisani w tej książce mamy w Polsce, klasyczni homo sovieticus w todze. A książkę Sołżenicyna polecam wszystkim młodym Polakom. Kiedyś posiadanie tej książki lub jej kserokopii było karane wiezieniem. Teraz powinna być ogólnie dostępna (warto poszukać wydania nieokrojonego przez cenzurę), a jej znajomość pomaga pozbyć się jakichkolwiek złudzeń. Jest tak naprawdę jedno wyjście z tej całej chorej sytuacji nadużywania słowa "faszyzm", zgodnej zresztą z dawniejszymi sugestiami i zamierzeniami samego Stalina. Należy doprecyzować prawo i zakazać jedynie konkretów: propagowania nazizmu, marksizmu-leninizmu i ogólnie tych przypadków totalitaryzmów , za którymi stoi ludobójstwo, czyli tak naprawdę zakazane powinno być propagowanie samego ludobójstwa. Dzieciaki dziś nosząc na koszulkach portret Che Guevary nie zdają sobie sprawy , że promują ludobójcę i sadystę, i nikomu to nie przeszkadza, a jak widać za symbole narodowe i patriotyczne ląduje się na sali sądowej. To jest kompletnie chore! Nieprecyzyjne prawo zawsze stworzy możliwość dokuczenia komuś w sposób wybitnie perfidny, lub po prostu stosowane przez głupców i ignorantów krzywdzić będzie ludzi niewinnych. Dlatego słowo "faszyzm" powinno zniknąć z polskiego kodeksu karnego. Tak samo doprecyzować należy co jest , a co nie jest propagowaniem gdyż posiadanie przez kogoś określonych pamiątek z przeszłości , czy też podróbek przedmiotów historycznych w domach to zasadniczo nie powinna być sprawa państwa. Propagowanie moim zdaniem to prezentowanie w przestrzeni publicznej w połączeniu z agitacją. Państwo musi bardzo uważać, by nie upodabniać się jednocześnie do tego z czym samo chce walczyć i ograniczać wolność tam, gdzie to absolutnie konieczne. Jak widać walka z "faszyzmem" sama prowadzi do postaw wobec obywatela rodem z ustrojów totalitarnych. A co do samego policjanta, to skoro nie jest kompletnym głupcem i ignorantem należałoby go wyrzucić z hukiem z policji i oskarżyć o nadużycie uprawnień:                        
                                                       
https://www.arslege.pl/naduzycie-uprawnien-przez-funkcjonariusza-publicznego/k1/a266/
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Dawne godło Polski z krzyżem i koroną zamkniętą odwoływało się do tradycji przedrozbiorowej i katolicyzmu."

  " Prawda jest jednak taka, że polskie ugrupowania narodowe miały ogranicznik, różniący je od ugrupowań wcielających totalitaryzm w życie. Był nim katolicyzm, który nie dopuszczał np. ostrych metod eliminowania przeciwników politycznych."

  To zdania fałszywe.
  W pierwszym przypadku - już stąd, że korona zamknięta oznacza oznacza suwerenność. W katolicyzmie, z nadania papieży godności królewskiej, korony były otwarte - symbol podległości papieżowi.

  W drugim przypadku - nie katolicyzm był czynnikiem ograniczającym, a polskość - tożsama z chrześcijaństwem.
  Katolicyzm dopuszczał i dopuszcza stosowanie przemocy. To tylko kwesta formy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:58
  Jak tak dalej pójdzie i przestaniemy na takie idiotyzmy reagować to lewactwo uzna, że słowo Polska czy ojczyzna jest faszyzmem tak samo jak flaga Polski bo pod tą flagą ONR stawał do walki o Ojczyznę jak i sztandary wojskowe które odnoszą się do Polski i walki o nią patriotów czyżby dlatego lewactwo uznaje to za faszyzm. Największym zagrożeniem dla świata jest lewactwo wojujące ze wszystkimi narodami jak by nie wywodziło się z tych narodów. Należy ogłosić referendum w sprawie usuwania wolą Narodu prokuratorów i sędziów działających na szkodę Polski i Narodu Polskiego oraz w sprawie pozbawiania ich wysokich uposażeń emerytalnych. Jak to może być żeby mordercy sądowi brali wysokie uposażenia od wnuków swoich ofiar. Powtórzę, że chazarokomuna ze swym chowem wsobnym trzyma się mocno nawet teraz, w policji, prokuraturze, sądach. Śmierć Wrogom Ojczyzny!
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:58
  Nieuki z żydolewicy nawet podrapanie się prawą ręką będą uważać za faszystowski odruch. Imbecyle znienawidzonej chazarobolszewickiej kasty i ich chów wsobny, tak to ocenią. Kiedy wreszcie społeczeństwo dorośnie? Wsadzać do więzień trzeba aferzystów i szkodników Polski. Precz z lewactwem! Jak widać bardzo wybiórcze mamy te organy państwa...coraz częściej zastanawiam się czym Naród Polski sobie zasłużył na tak antypolskich rządzących, a najgorsze jest to, że poprawy nie ma się co spodziewać bo im brak...nabiału! Tumany i tłumoki nie wiedzą nic o najdzielniejszym batalionie, najbardziej lojalnym w Armii Krajowej, piszę o III bat77pp AK-UBK z Ziemi Nowogródzkiej. Jest to Uderzeniowy Batalion Kadrowy z Konfederacji Narodu scalony z AK w 1943 roku. Konfederacja Narodu przelała morze krwi dla Polski, szczególnie w Operacji Ostra Brama. Niech sobie nieuki z milicjopolicji, prokuratury i sądu wpiszą w Google i poczytają w ich Wikipedii to może choć troszeczkę poznają historię Polski. Może wtedy nie będą gadać o czymś, o czym nie mają zielonego pojęcia.
 • @kula Lis 67 09:51:50
  Jestem za "ostrym" rozgraniczeniem polskich interesów od wpływu lewactwa.
  Jednak to KK utorował w znacznej mierze drogę dla lewackich wpływów. Dlatego nie akceptuję podkreślania rzekomo pozytywnej roli KK w dziełach sprzecznych z polskością i Polską Racją Stanu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:37:35
  Skretynienie totalne. Falanga jako znak rozpoznawczy ONR została zarejestrowana przez sąd rejestrowy jako główny symbol ruchu społecznego (stowarzyszenia?) i jest jak najbardziej legalna.

  Wychwalali Stalina, łagry i totalitaryzm – przemilczeli zbrodnie – nie tylko ze strachu i dla luksusów - WYWIAD http://niezalezna.pl/248171-wychwalali-stalina-lagry-i-totalitaryzm-przemilczeli-zbrodnie-nie-tylko-ze-strachu-i-dla-luksusow-wywiad
 • @Krzysztof J. Wojtas Oczerniać Polskę można bezkarnie. Odwoływać się do jej przeszłości już pod sankcją karną. Jak pod zaborami
  "Faszyzm" i "faszysta" jest już w Polsce tak samo popularne jak swojskie "kurwa" i znaczy tyle samo, czyli nic. Nadal do policji wstępują najczęściej osoby słabo wykształcone o niskim współczynniku inteligencji. W latach sześćdziesiątych najsłabsi absolwenci szkoły średniej do której miałem zaszczyt uczęszczać wiązali swoją przyszłość z milicją. Tak jest i obecnie. Policja? śmiem wątpić to II i III pokolenie MO, którego lęka się minister Brudziński. Niestety wśród policji też jest sporo zwolenników kod-ziarstwa, wiem co piszę...oni z niecierpliwością czekają na powrót do koryta złodziei, wtedy mieli więcej spokoju. Jakoś nie słychać wieści z resortu aby policjanci którzy bezprawnie przebywali na "L-4" podczas protestu, ponieśli jakieś kary. Ty człowieku tak spróbuj, zaraz masz na głowie KRUS, ZUS i paragrafami po oczach. Brudziński jeszcze tym milicjantom z MO, bo tak jest w rzeczywistości (pracują obecnie w policji w 80% dzieci dawnych milicjantów i ormowców) dał prawie 1200 zł podwyżki, a reszta normalnych ludzi w budżetówce zębami zgrzyta od wielu lat bez podwyżek, potem "pseudo Dobra Zmiana" dziwi się, że poparcie społeczne gaśnie. Ta Milicja (MO) od Brudzińskiego i tak pójdzie na totalnych głosować. PiS traci słusznie wyborców- 0! skuteczności tam gdzie ona być powinna.
 • Przed Banderstadt
  Był jeszcze Baumanstadt za myckowego Dupkiewicza..
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:37:35
  jednak to KK utorował w znacznej mierze drogę dla lewackich wpływów. Dlatego nie akceptuję podkreślania rzekomo pozytywnej roli KK w dziełach sprzecznych z polskością i Polską Racją Stanu.

  - jednak jest z Panem lepiej niż myślałem. Brawo
 • @Andrzej Tokarski 14:01:45
  Dobre i to; już się miałem zapłakać z racji braku pozytywnej oceny.
 • @kula Lis 68 13:46:58
  Czy jest już gotowy projekt tego pomnika Wałęsy?

  https://pbs.twimg.com/media/DtWvJZVXcAA2Tl2.jpg
 • @Husky 21:37:47
  A kim jest Lolek? Czy to nie jest czasem śp. Wojtyła?
 • @Husky 21:37:47
  Takiemu prostakowi, bez żadnego wykształcenia, ogłady i kultury, którego UB-cja zrobiła prezydentem, chcą stawiać pomnik. To woła o pomstę do nieba. Bolek, toż dla ciebie już niektórzy kolumnę szykują. Prędzej czy później będziesz miał ten swój upragniony pal, na który cię naciągniemy.
 • @kula Lis 68 11:52:05
  Tusk
  Biały koń.......

  https://pbs.twimg.com/media/DtXLWe1W0AEUFlV.jpg
 • @kula Lis 68 11:52:05
  Odkąd wyrzucono z Polski Ludmiłę Kozłowską nie ma spędów KODomitów?
  Zabrakło kasy na "spontaniczne" protesty? Teraz Maryśka Nurowska robi za Kozłowską.
 • @kula Lis 68 13:46:58
  FBI aresztowało 17 gagatków za defraudację 47 milionów dolarów z funduszy przeznaczonych dla ofiar holocaustu.
  Co za wredni antysemici.

  Jak tak można było potraktować 17 członków narodu wybranego

  https://www.haaretz.com/amp/jewish/1.5137213?__twitter_impression=true
 • @Husky 21:52:10
  Nie pomógł lament „nadzwyczajnej kasty”. Polacy chcą jawności sędziowskich dochodów.

  http://niezalezna.pl/248383-nie-pomogl-lament-nadzwyczajnej-kasty-polacy-chca-jawnosci-sedziowskich-dochodow

  Ps..Nadzwyczajna chazarobolszewicka Kasta ze swym chowem wsobnym to zwykła mafia przebrana za sędziów, adwokatów, prokuratorów. Tak zwany wymiar sprawiedliwości to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce. Ta nadzwyczajna kasta jest na utrzymaniu Państwa Polskiego, opływa w przywileje i luksusy. Mafia sędziowska działa w każdym sądzie w Polsce. To jest przerażające, ta nadzwyczajna kasta uważa się za nietykalną. Skąd oni maja takie majątki. Wymiar sprawiedliwości w Polsce, to niewyobrażalna wręcz patologia. To nie są pojedyncze przypadki jakiegoś wynaturzenia. Za to przypadkiem jest jednak znalezienie uczciwego i prawego człowieka w sędziowskiej todze. Pozbawić tych gangsterów w sędziowskich togach, po pierwsze immunitetów, po drugie stanu spoczynku, po trzecie opodatkować wynagrodzenia, po czwarte ozusować wynagrodzenia składkami na ZUS. A jak się, któremuś nie podoba to za mordę i do łopaty. Rozliczyć tych skurwysynów z każdej złotówki! Jak się nie będą mogli wytłumaczyć to od razu kula w łeb. Wszystkie płace i "dochody" powinny być jawne, bo wszyscy pracujemy dla wspólnego dobra i wszelka tajemnica w tej sprawie, służy tylko ukrywaniu złodziejstwa!
  Ps.II więcej bardzo ciekawych komentarzy przedstawiających przestępstwa tej kasty i ich chowu wsobnego pod linkiem. Oraz poniższym http://aferyprawa.eu/
 • @kula Lis 68 11:24:07
  A tymczasem na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego w Tworkach trwa konwencja programowa opozycji

  https://pbs.twimg.com/media/DtgaJGgWoAA94ue.jpg
 • @kula Lis 68 11:24:07
  Z ostatniej chwili:
  Do warszawskiego ratusza zgłosił się już pełnomocnik spadkobierców odnalezionego dziś na budowie metra mamuta.

  https://pbs.twimg.com/media/DtgeJC5WwAAv4ch.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI