Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 26903 komentarze

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Zbuntowani śledczy wspierają Bodnara:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„W sprawie zabójstwa dziecka Prokurator Generalny wypowiadał słowa niegodne prokuratora”

                                                                                                                                                                                        Skrajnie upolitycznione i toczące wojnę ze Zbigniewem Ziobro stowarzyszenie zbuntowanych prokuratorów Lex Super Omnia znów atakuje Prokuratora Generalnego i wspiera Adama Bodnara w sprawie rzekomego, nieludzkiego traktowania zabójcy 10-latki z Mrowin. Kierowane przez Krzysztofa Parchimowicza Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia, zamiast stać za bezwzględną walką z przestępczością, traktuje podejrzanego o zabójstwo dziecka jak ofiarę politycznych represji! W tej sprawie wydano nawet stosowny list.

Od początku kadencji domaga się Pan (Adam Bodnar, RPO - red.) bezwzględnego przestrzegania przez funkcjonariuszy państwa zakazu tortur i nieludzkiego traktowania oraz interweniuje Pan w przypadkach nadużywania środków przymusu. Już w 2018 roku agresję służb policyjnych uznał Pan za jeden przejawów zła, które ma wpływ na życie obywateli i przestrzeganie ich praw. Wielokrotnie występował Pan przeciwko pospiesznemu stanowieniu drakońskich przepisów, które przewidywały nieludzkie kary albo ograniczały prawo oskarżonego do obrony.

 piszą prokuratorzy, którzy wydają się nie zauważać, że to właśnie przez wycofanie się Bodnara ze sprawy o przymus bezpośredni, Trybunał Konstytucyjny, musiał umorzyć sprawę dotyczącą tej materii. Prokuratorzy Parchimowicza nie byliby sobą, gdyby nie wystawili Adamowi Bodnarowi prawdziwej laurki. Towarzystwo wzajemnej adoracji, jednym frontem atakuje demokratycznie wybraną władzę.

Dzięki Panu i Pana współpracownikom, działalność Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odzyskała impet i energię niezbędną, by chronić osoby wykluczone i pozbawiane należnych im praw. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich stało się centrum debaty o praworządności. Konferencje, spotkania, wystąpienia organizowane w salach Biura, miastach i miasteczkach całej Polski gromadzą przedstawicieli niemal wszystkich zawodów prawniczych, organizacji pozarządowych, a przede wszystkim obywateli, którzy dostrzegają wagę postanowień Konstytucji i rządów prawa. Pana prawnicza wiedza, wrażliwość i otwartość na nowe wyzwania pozwala na podejmowanie nowych, trudnych tematów i ujawnianie niepożądanych zjawisk, będących efektem obojętności, a niekiedy agresji piszą prokuratorzy z Lex Super Omnia.  Prokuratorzy spod znaku Lex Super Omnia prawdopodobnie pomylili swoje role i stawiają tezy, których nie powstydziliby się adwokaci. Wprost stają więc po stronie Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10 - letniej dziewczynki i przeciwko Prokuratorowi Generalnemu.

Zdecydowanie popieramy stanowisko Krajowego Mechanizmu Prewencji i Tortur oraz gratulujemy stanowczości i precyzji w ocenie zatrzymania Jakuba A. Z przykrością zauważamy, że Prokurator Generalny nie okazuje zrozumienia i nie wspiera Pana działalności, mimo że godność ludzka jest prawem nienaruszalnym i niezbywalnym, a zakaz tortur i nieludzkiego traktowania obowiązuje zawsze i wszystkich. W sprawie zabójstwa 10 letniego dziecka Prokurator Generalny ponownie wypowiadał słowa niegodne prokuratora, które mogły stanowić zarzewie samosądu  piszą prokuratorzy.

Krzysztof Parchimowicz i jego ludzie zawsze znajdą powód, by zaatakować Prokuratora Generalnego, nawet jeśli narażają się na śmieszność i krytykę. Tak jest i tym razem. Dziwi jednak fakt, że nie stają oni po stronie ofiary, a bronią potencjalnego sprawcy.

WB                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                   Brak słów ! Odwołać tego obrońcę uciśnionych morderców ukrożyda, lewaka, kryptopedała Bodnara tak, jak postąpił Tusk odwołując Bogu ducha winnego szefa CBA Kamińskiego, który ścigał bandytów, łapówkarzy na szczytach władzy. Panie Morawiecki, zlituj się nad swoim elektoratem i odwołaj Bodnara. Ten ukrożydowski lewacki obrońca bandytów, nie zasługuje na dokończenie kadencji. Powiedz jak Tusk, że mu nie ufasz i tyle.                                        

KOMENTARZE

 • Profesor” Płatek kompletnie oszalała. Krytykuje karę śmierci i zaklina rzeczywistość twierdząc, że więźniowie nie głosują na PO
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15615681471d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3720f7ebcee2e8910fd7ada37797201723d.jpg


  Profesor Monika Płatek swego czasu zabłysnęła twierdzeniem, że „w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych”. Choć tezę tę trudno jest przebić czymś głupszym, to karnistka z Instytutu Prawa Uniwersytetu Warszawskiego podejmuje bardzo dzielne próby. Płatek była gościem Konrada Piaseckiego na antenie TVN24. Głównym tematem rozmowy były zmiany w kodeksie karnym i już wówczas doszło do dość osobliwych twierdzeń.
  Mówimy o ogromnych zmianach w kodeksie karnym, które całkowicie niszczą, doprowadzają do totalnej klęski to, co wypracowaliśmy przez ostatnie 200 lat na polu prawa karnego stwierdziła Płatek. Dodała również, że kara śmierci symbolicznie istnieje. Kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości ubiegania się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie, jest taką formą powiedziała, krytykując tym samym brak możliwości przedterminowego zwolnienia z więzienia najbrutalniejszych zbrodniarzy. Była to kontynuacja wcześniejszej myśli. Nie można stosować prawa wstecz i nie można doprowadzać do złamania podstawowych praw człowieka, które mówią, że kara śmierci jest zakazana mówiła. Prawdziwy hit jednak nastąpił w dalszej części rozmowy. Płatek stwierdziła, że w więzieniach przebywa najwięcej wyborców PiS. Najwyraźniej umknęły jej wyniki ostatnich wyborów. W zakładach karnych poparcie sięgające blisko 70 proc. zdobywali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i szeroko pojętej Koalicji Europejskiej. Kolejne komitety wyborcze nie przekraczały zazwyczaj 10 proc. poparcia, więc mówimy o prawdziwej przepaści.
  Płatek: W więzieniach najczęściej siedzą wyborcy PiS.
  Piasecki: Ale oni głosują w więzieniach przeważnie na Platformę Obywatelską.
  Płatek: Już w więzieniach zmieniają być może kierunek.
  Wcześniej Monika Płatek zasłynęła ze stwierdzenia, że w takich państwach jak Izrael czy Stany Zjednoczone, w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a "często nawet więcej, niż w związkach różnopłciowych". Swego czasu prof. Płatek w radiu tok.fm twierdziła - zupełnie poważnie - że urzędy pracy powinny kierować bezrobotne do pracy w agencjach towarzyskich (było wtedy wysokie bezrobocie)
  I jak taką panią „profesor” traktować poważnie?

  Źródło: TVN24/nczas.com
  Dane (podam więcej jeśli trzeba):

  Areszt śledczy Białołęka:
  KE 67,91%
  Wiosna 7,71%
  PiS 7,44%
  Kukiz'15 5,79%
  Konfederacja 5,65%

  Areszt Śledczy w Gdańsku:
  KE 72,9%
  PiS 9,5%
  Kukiz'15 5,8%
  Wiosna 5,0%
  Konfederacja 4,5% I taka psychopatka tworzy kolejnych psychopatów i socjopatów. Przecież ten morderca najgorszy zbrodniarz był studentem psychologii! Kurwa Pomyślcie jakby skończył studia, tak jak i ona, oni. Ta Płatek to ma mordę typowego chama i prostaka, ile takich profesorów córek i synów ormowców, ubeków, milicjantów, pracowników WSI i resortowych rodziców jest jeszcze w Polsce. Mój sąsiad spożywający denaturat tak wygląda.
 • Magdalena Środa broni Bodnara i zabójcy 10-letniej Kristinki. „Zbliża się koniec świata naszej cywilizacji”. A wszystkiemu winny
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2017/10/sroda_legia-wolniosc24-768x487.jpg

  oczywiście rząd PiS…Profesor Magdalena Środa niemal każdego tygodnia obwieszcza koniec demokracji, dopóki lewactwo nie dojdzie do władzy Pani Magdalena nie zazna szczęścia. Teraz broni na swoim Facebooku Adama Bodnara, który stawił się za prawdopodobnym mordercą 10-letniej Kristiny. „Jest nie tylko doskonałym Rzecznikiem Praw Obywatelskich ale również obrońcą resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie”. Na Facebooku bożyszcze feministek Magdalena Środa odniosła się do dyskusji jaka rozgorzała po oświadczeniu Rzecznika Praw Obywatelskich o zatrzymaniu przez policję Jakuba A., mężczyzny podejrzanego o brutalne zamordowanie 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Adam Bodnar zamiast pomagać rodzinie poszkodowanych, zwracał uwagę na niewłaściwy sposób postępowania z zatrzymanym, podejrzanym o kilkudziesięciokrotne wbijanie noża w ciało 10-letniej, bezbronnej dziewczynki. Potem by zmylić śledczych zgwałcił ją kamieniem…

  Magdalena Środa broni Adama Bodnara i w swojej wizji widzi kres jej cywilizacji.

  „Adam Bodnar jest nie tylko doskonałym Rzecznikiem Praw Obywatelskich ale również obrońcą resztek cywilizacji, która pod rządami PiS ginie” – uważa Środa. Jak dodaje, „już w Oświeceniu powstała idea, że ludzka godność polega na zakazie traktowania człowieka jak przedmiot”.

  „Nawet najbardziej parszywy rzezimieszek i morderca posiada godność, bo jest człowiekiem. Ta godność to w istocie prawa, które zapewniają mu ludzkie traktowanie nawet wtedy gdy jest bestią. Na przestrzeganiu takich praw polega cywilizowane państwo prawa.”
  „Osobiście chętnie podałabym wielu przestępców torturom i traktowała jak bestie, ale nie chciałabym żyć w państwie, które kieruje się takimi doraźnymi emocjami a nie prawem, którego podmiotem jesteśmy my wszyscy niezależnie od tego czy jesteśmy tego godni czy nie. Ale zbliża się koniec świata naszej cywilizacji, widać, że nie tylko klimatyczny.”
 • Podejrzani
  Podobała by się Panu zasada: podejrzany znaczy oskarżony, oskarżony znaczy skazany.

  Po co nam sądy, postępowania, jak można od razu karać? Szybciej, taniej, prościej.
 • @kula Lis 68 20:13:00
  W środę nastąpi koniec świata!!!
 • Tiaaaaa...
  To może najpierw go powieście a potem do sądu dziada.
 • Rzecznik generalny TSUE w obronie "kasty sędziowskiej": Izba Dyscyplinarna polskiego SN nie spełnia wymogów niezawisłości
  Nowo utworzona Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii - wynika z wydanej w czwartek opinii rzecznika generalnego TSUE.
  Rzecznik stwierdził w niej też, że „sposób powoływania członków KRS (Krajowej Rady Sądownictwa) ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych”. Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie. Trybunał może się z nią zgodzić, co zazwyczaj się dzieje, ale też wydać zupełnie inny wyrok. Powodem rozprawy w TSUE były pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego, które dotyczą m.in. tego, czy po przeprowadzonych reformach KRS jest w stanie stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów w Polsce. SN zapytał m.in., czy w rozumieniu prawa unijnego utworzona od podstaw Izba Dyscyplinarna SN jest sądem niezależnym i niezawisłym, jeśli sędziowie tej izby zostali wybrani przez KRS, która nie daje rękojmi niezależności od władzy ustawodawczej i wykonawczej.
  mly/PAP


  Ps...Im chodzi wyłącznie o to, żeby ta żydobolszewicka nadzwyczajna kasta nadal replikowała się w ramach wynaturzonej hodowli wsobnej. Dla tych antydemokratów ideałem sędziego jest coś w rodzaju komunistycznego "genseka". Od PiS ludzie oczekują, że rozprawi się z tymi szumowinami z "nadzwyczajnej kasty", i to bez znaczenia jak brutalnymi metodami. Skończyć z warcholstwem tej kliki! Obciąć kasę, do średniej krajowej!
 • @Pedant 21:21:58
  Pedanciku, rozprawa ma być szybka w świetle dowodów i faktów, a nie ciągnąć się latami jak tego obcinacza "Poznańskiego", bo mamełe prokuratorem i żydówką, etc..Podam przykład, który gdyby to było u nas ciągnąłby się długo(biegli, psychiatrzy, etc..) Polski kierowca Tira 27 lat we Włoszech 19.06.2019 celowo staranował policyjny radiowóz, który chciał go zatrzymać, 2 policjantów w szpitalu w stanie ciężkim, miał 2 promile. Wyrok już 22.06.2019 2 lata odsiadki. Sąd wziął pod uwagę jego tłumaczenie, że miał problemy w domu. Można szybko? można.
 • Mocna odpowiedź Zbigniewa Ziobry na opinię rzecznika TSUE: Sprowadza się do obrony patologii w polskim sądownictwie
  Wewnętrznie niespójna, niekonsekwentna, wychodząca poza zakres traktatów UE, sprowadza się do obrony patologii w polskim sądownictwie powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując opinię rzecznika generalnego TSUE m.in. ws. niezależności KRS. Minister Ziobro wykluczył przy tym, że TSUE podzieli opinię rzecznika generalnego. Mój stosunek do tej opinii jest taki, że jest to opinia wysoce wewnętrznie niespójna, niekonsekwentna, wychodząca poza zakres traktatów Unii Europejskiej, ale tak naprawdę sprowadza się ona do obrony de facto patologii w polskim sądownictwie powiedział Ziobro. To jest opinia, z którą się w sposób fundamentalny nie możemy zgodzić podkreślił szef MS. Rzecznik generalny TSUE wydał w czwartek opinię, w której uznał, że sposób powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych. Ponadto rzecznik TSUE ocenił, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii. Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie. Trybunał zazwyczaj się z nią zgadza, ale może też wydać zupełnie inny wyrok. mly/PAP

  Ps..I tego się trzymajmy Panie Ministrze! A żydzisko sędzia Safian z rodziny agentów Gestapo, jak Zoll z TSUE to antypolska parszywa kasta łobuzów w togach i to już w trzecim pokoleniu. Ale ważne, że jest ochrzczony scyzorykiem i ma być sędzią, bo wszyscy inni sędziowie z tego plemienia tak chcą. Na pohybel! A ta cała TSUE to tylko banda politykierów, wybrana przez polityków, na usługach Niemiec.
 • @kula Lis 68 10:42:20
  Jeśli dobrze zrozumiałem, to najwyższą władzę nad Polską okazuje się sprawować jakiś pan Jewgienij Tancew. Czy może ktoś mnie oświecić, kiedy i jak Polacy mu tę władzę powierzyli? Dlaczego ci z Unii i TSUE
  tak zażarcie bronią sędziowską kastę? Myślę, że dlatego, że sędziowska kasta to trzon targowicy i obcej agentury na usługach starounijnych! Kasta miała pilnować żeby polskie niewolniki się nie buntowały.
 • TSUE to instytucja antydemokratyczna, skrajnie lewacka, która ma gdzieś poszanowanie prawa.
  TSUE wprowadza do Unii dyktaturę, to jest Watchdog, który pilnuje aby wszystkie nowo przyjęte do Unii państwa członkowskie tańczyły tak, jak im marksistowsko-lewacki reżim bosów niemiecko-francuskich zagra. Niemcy i Francuzi pilnują swoich interesów i włos im z głowy nie spadnie. Państwa takie jak Polska traktują jak pariasów, pozbawiając obywateli tych państw do samostanowienia i istnienia. Kneblują nam usta, posługują się szantażem polityczno-finansowym i groźbami, Niemcy i Francja nie szanują nas Polaków i nie słuchają co mamy im do powiedzenia. Niestety V kolumna w postaci PO-KO im sprzyja, przekazuje donosy i skargi, które nie są podparte realnymi argumentami a jedynie wymysłami chorej wyobraźni skarżącego. Widzę tu analogię do lat 30-tych poprzedniego wieku. Niestety wtedy do głosu w Niemczech dochodziły bojówki niemieckich nazistów i miały w przedwojennej Polsce poparcie wśród wielu grup nieprzyjaznych nam zdrajców. Wiemy do czego do doprowadziło. Myślę, że teraz jest o wiele gorzej. Proces szykan, buty i perfidii niemieckiej jest świetnie zorganizowany, pełza i nieustannie idzie w naszą stronę. Najgorsza jest nieuchronność tego procesu. Przez wewnętrznych zdrajców nie mamy jak się bronić. Kiepsko to widzę. Najlepszą formą obrony w tym konkretnym przypadku będzie atak. W dotychczasowym orzecznictwie ETS/TSUE aż roi się od wad prawnych, że nie wspomnę o lukach. Pozostaje poczekać na wyrok a następnie przedstawić go polskiemu Trybunałowi Konstytucyjnemu, który jest zdolny rozpatrywać zgodność wyroków z traktatami a przy tym w hierarchii sądów stoi wyżej niż TSUE! Poza tym warto przypomnieć o istnieniu Protokołu brytyjskiego – Protokół nr 30 dołączonego do Traktatu z Lizbony: "Artykuł 1 1. Karta nie rozszerza możliwości Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone. 2. W szczególności i w celu uniknięcia wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie stwarza praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym. Artykuł 2 Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa."
 • @telewidzacy 15:15:53
  Nie rozśmieszaj mnie bo skrętu kiszek i zajadów dostanę.
 • @kula Lis 68 10:49:12
  Pewnie ten polski kierowca nie chciał stać w korku .
  A wydaje ci się, że wiesz wszystko o tym co to jest korek na włoskich drogach?
  8-)))))))
  pzdr.

  https://pbs.twimg.com/media/D-EzR5MXsAAI636.jpg
 • @telewidzacy 16:02:18
  Bełkot i brednie usuwam. Sayonara, szalom.
 • @kula Lis 68 20:09:02
  Nawet 4 razy w tygodniu sędzia Lidia Jedynak stawia się w przeważnie pustej sądowej sali, aby przez kilka godzin odczytywać treść kolejnych tomów wyroku w sprawie Amber Gold.
  Do odczytania zostało jeszcze 25 z 60 tomów.

  https://pbs.twimg.com/card_img/1144110501900587008/2BRDOgY4?format=jpg&name=800x419

  https://t.co/xuWncgQlvj
 • @Husky 17:08:08 Sędzia się ośmiesza. I siebie i państwo i nas.....
  Jaja sobie robią z rozumu. Ostatnio skazano emerytkę za niedopłatę podatkową 7 gr i zasądzono ponad 300 zł kary i 150 zł jako pokrycie kosztów sądowych. W poważnych sprawach są uniewinnienia bądź/i niska szkodliwość społeczna oraz przedawnienia/niepoczytalność itp.
  Niezawisłe sądy... od sprawiedliwości. I jak te sądy mają sprawnie działać skoro przez najbliższych kilka tygodni osoba, która powinna rozstrzygać kolejne sprawy będzie sobie (dosłownie sobie) czytać akta sprawy. To się w pale nie mieści... czas, koszty, kolejki w sądach. Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. Siedzi sobie sędzina i czyta... To jest obraz prawdziwej patologii tego systemu. Kpina... to tak jakby kazać czytać nazwiska wszystkich ofiar niemieckich zbrodniarzy zanim ich powieszono...bo w czasie procesu zmieniono kwalifikację czynu z "niezamierzone spowodowane śmierci przez zorganizowanie zbyt zatłoczonych obozów pracy" na "ludobójstwo". Efekt ten sam, sprawcy ci sami, ale jakby zastosować tam polskie prawo, to zbrodniarze umarliby spokojnie ze starości czekając na ogłoszenie wyroków.
 • @Husky 17:08:08
  Oby biedna sędzina czegoś podczas czytania nie przeoczyła! I się nie pomyliła! Bo przyjdzie jej czytać od nowa wszystkie 60 tomów akt.....Sędzina czyta bardzo niewyraźnie. Chyba trzeba będzie poprosić o powtórzenie. A czy po odczytaniu tych akt można zgłosić zażalenie, że sędzina czytała niewyraźnie. Ja z tego nagrania nic nie rozumiem. Niech odczyta jeszcze raz powoli i wyraźnie.
 • Przy okazji wyroku TSUE
  Przy okazji wyroku TSUE sylwetka taty M Safjana-sędziego TSUE
  Zbigniew Safjan to tajny współpracownik Informacji Wojskowej ps „Żerań" donos doprowadził do rozstrzelana kolegi żołnierza. Kierował dz propagandy w CZ Księgarstwa Członek Krajowej Rady TPPR
  Red nacz mies „Słowo Żydowskie”

  https://pbs.twimg.com/media/D97rap8XYAElh6-.png
 • @Husky 17:08:08
  Wyborcom PO - SKOK Wołomin i Nadarzyn to dzieło WSI i kumpli Komorowskiego, a wy swoje...Zastanawia ile jeszcze musi przeczytać POlieznyj wyborca o swoich idolach i ich aferach, żeby zacząć myśleć? Przecież SKOKi to były za czasów niepodzielnych rządów PO/PSL - nie umieli nikogo skazać? a TREŚĆ taśm u Sowy, afery z VAT, lewe paliwa, alkohol i papierosy, rosnący dług Państwa przy wyprzedaży majątku narodowego czy kradzieży 130 miliardów z OFE itp. A oni wciąż głosują na tych co ich okradali i w POważaniu mieli i mają...Syndrom sztokholmski!
 • @kula Lis 68 17:39:28
  To tacy sami idioci jak ci co głosują na PiS. I mamy to co mamy.
 • Chazarska schlampe, alkoholiczka, przestępca Gersdorf dała głos.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zNDJjMS9wLzIwMTkvMDYvMjcvODI1LzM3MC83MGRhYzA5ODk1OTc0MzkyYWVmNDY3OGI3MTM5Njg0OC5wbmc=.png
  Gersdorf dąży do anarchii po opinii rzecznika TSUE? "Można ignorować Izbę Dyscyplinarną. Mówiłam tym sędziom, że ich los jest niepewny". Małgorzata Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego nie kryje satysfakcji po kuriozalnej opinii Rzecznika Generalnego TSUE, który podważył istnienie i umocowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Gersdorf w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wypowiadała się o sędziach ID pogardliwie i stwierdziła, że Izbę Dyscyplinarną można „ignorować”. Taka wypowiedź, jeszcze przed ostatecznym wyrokiem, wyjątkowo kompromituję Małgorzatę Gersdorf. Jestem usatysfakcjonowana tą oceną, ale zobaczymy, jak to się przełoży na orzeczenie Trybunału.(…).Właściwie można ignorować Izbę Dyscyplinarną, bo ona jest wprost tam wymieniona. Od początku mówiłam tym sędziom z Izby Dyscyplinarnej, że ich los jest niepewny, ale oni mi mówili, że to mój los jest niepewny skwitowała z satysfakcją Małgorzata Gersdorf w rozmowie z portalem wyborcza.pl. Wypowiedź Małgorzaty Gersdorf jest wyjątkowo szkodliwa i niebezpieczna. Izba Dyscyplinarna działa mocą ustawy, a opinia Rzecznika Generalnego TSUE tego stanu nie zmieniła, gdyż nie jest ona wiążąca nawet dla samego Trybunału. Warto też przypomnieć pani Gersdorf, że wyrok jeszcze nie został ogłoszony. A może mamy do czynienia z ustawką Rzecznika Generalnego TSUE z „kastą” sędziowską, której Małgorzata Gersdorf jest ważnym i wpływowym członkiem?
  WB
  Ps..A artykuł 128 Kodeksu Karnego ta chazarska schlampe Gersdorf też zamierza ignorować? § 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  W Polsce za stanowienie prawa jest odpowiedzialny Sejm i Senat a nie TSUE. Poza tym przepisy, na podstawie których, TSUE wydał wyrok a Rzecznik Generalny opinię są być może niezgodne z Polską Konstytucją.

  Za tą wypowiedź Prokurator Generalny powinien wszcząć śledztwo i zmierzać do postawienia zarzutów, niezależnie od tego, jakie będą orzeczenia TSUE a potem może Trybunału Konstytucyjnego. Wypowiedz Pani Prezes ma znamiona bezprawnego wpływania na czynności urzędowe Izby Dyscyplinarnej, Części Sądu Najwyższego. Jeszcze 10 miesięcy i 3 dni i wykop na zieloną trawkę. Cierpliwości!! ..przetrzymamy ją....to ostatnie podrygi...chazarskiej ostrygi.
 • @kula Lis 68 18:46:10
  Tak brzydko piszesz o przyjaciółce kaczelnika?
 • @Husky
  Kobieta gwałciła nieletnich chłopców. Teraz sąd nakazał jednemu z nich płacić alimenty! 29-letni Mateusz Śliwa musi płacić alimenty na swojego syna. Począł się on w wyniku gwałtu na mężczyźnie, gdy był jeszcze chłopcem. Obawia się, że podobnie może skończyć jego syn. W programie „Interwencja” w Polsacie wyemitowano wstrząsający reportaż ukazujący dramat mężczyzny oraz bezkarność kobiet w kwestiach seksualnych. Mateusz był wraz z kilkoma innymi mężczyznami gwałcony w dzieciństwie przez sąsiadkę. Dzisiaj zaś musi on płacić na poczęte w wyniku gwałtu dziecko. Mateusz ma dzisiaj 29 lat. Wychowywał się w domu wielorodzinnym na Śląsku. W wieku 7 lat został po raz pierwszy zgwałcony przez 10 lat starszą sąsiadkę, która jest niepełnosprawna intelektualnie. Oprócz Mateusza, ofiarami byli dwaj jego koledzy. Dramat trwał dziewięć lat. Według relacji Mateusza, przez ten czas mógł być gwałcony „setki razy”. W wyniku gwałtu, którego kobieta dokonała na Mateuszu przed jego 16 urodzinami, Barbara S. zaszła w ciążę. Gdy dziecko ukończyło 7 rok życia, wystąpiła o alimenty. Badania DNA wykazały, że ojcem biologicznym chłopca jest Mateusz. Sąd zadecydował, że musi płacić na syna 450 zł miesięcznie. Kobieta zwabiała chłopców na różne sposoby. Np. kupowała papierosy i groziła, że jeśli chłopiec nie przyjdzie, powie jego rodzicom, że pali. Przeważnie nas kładła na łóżko, rozbierała i wchodziła na nas. A też było tak, że kazała się bawić sobą, zajmować się sobą. Np. wzięła mnie, poszła ze mną, zrobiła to sobie ze mną, mnie już zostawiła i tego samego wieczora jeszcze potrafiła zrobić to samo z Rafałem, jeszcze młodszym od nas o 2 lata relacjonował Mateusz w programie „Interwencja” w Polsacie. Dramat zakończył się, gdy zagroził, że zabije kobietę. Mimo tego, koszmar odcisnął stałe piętno na psychice chłopców. Sam Mateusz ma za sobą dwie próby samobójcze. Rafał trafił do więzienia, a dwa lata po wyjściu popełnił samobójstwo. Dariusz wyprowadził się i zupełnie odciął od przeszłości. Mateusz opowiedział o wszystkim publicznie dopiero po wyrok w sprawie alimentów. Barbara S. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Skazano ją zaledwie na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Mateusz, będąc skazany na obowiązek alimentacyjny, czuje się jakby dalej był wykorzystywany. Boi się też, że jego biologiczny syn będzie miał podobne problemy. Skoro bowiem Barbara S. dopuszczała się gwałtów na nieletnich, może zrobić to również własnemu dziecku.
  Źródło: „Interwencja” Polsat
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:05:15
  Patrząc na tą sędziowską butę przychodzi zastanowienie jaki jest sens wyborów demokratycznych gdy międzynarodowa mafia sędziowska uzurpuje sobie prawo do bezkarności, nietykalności oraz do ostatecznego decydowania o losach ludzkości! Sędziowie degeneraci w Polsce drwią z moralności, prawa, rządu, prezydenta, posłów i oczywiście wyborców! Sędziowie nie posiadają żadnego demokratycznego poparcia a dodatkowo nie podlegają i nie chcą podlegać jakiejkolwiek kontroli i weryfikacji. Próba ukarania sędziów przestępców czy zdrajców to według międzynarodowej mafii sędziowskiej której członkiem jest TSUE atak na praworządność i demokrację. Obecnie lewacy sędziowie uważają się za nadludzi i bezkarnie budują sędziowski mafijny totalitaryzm.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:05:15
  Coś mi się wydaje, że tych wszystkich Sfianów, Zollów, Strzemboszów, Kieresów, Rzeplińskich i te Gersdorfy trzeba będzie w końcu przed gniewem ludu ukrywać, wbrew własnym przekonaniom, wbrew własnym emocjom.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:05:15 Gersdorf tylko do 2020, a potem dla niej cela+.
  Gersdorf jest głupsza od metra polnej drogi. Jak jej się nie podoba nominowanie przez KRS to musi mieć demokratyczny mandat. Wprowadzić wybieralność sędziów! W Niemczech nominują politycy.
 • Paruch stanowczo o reformie sądownictwa: Nie może być tak, że sędziowie sami siebie kontrolują
  Złamano tabu, że "nad wyrokami sądów się nie dyskutuje". Dzisiaj wreszcie mamy normalne praktyki - sąd wydaje wyroki, one są po to, żeby je respektować, ale także, żeby nad nimi debatować publicznie - mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych KPRM. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wszczęła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w czterech instytucjach, które nadzorowały rodzinę zamordowanej 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku. Do sprawy odniósł się w programie "Minęła 20" Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych KPRM, który ocenił, że "wymiarów jest kilka". Po pierwsze wymiar instytucjonalny - zawiodły cztery instytucje, które zajmowały się tą sprawą. I ten mechanizm funkcjonuje błędnie, należy cokolwiek w nim zmienić, bo takie sytuacje nie mogą się powtarzać tym bardziej, że zmieniono - wydaje się - poprzednią, prawidłową decyzję, dotyczącą opieki nad tą dziewczynką mówił. Zdaniem prof. Parucha drugi wymiar to "uzasadnienie praktyczne, dlaczego reforma wymiaru sprawiedliwości, w tym wydaniu, czyli np. tworzenie Izby Dyscyplinarnej ma sens, a podważanie tej reformy to wracanie do sytuacji sprzed 2015 roku, kiedy w wieku przypadkach błędy sędziowskie nie było monitorowane i kontrolowane społecznie". Trzeci wymiar bardzo istotny - medialny - złamano tabu, że "nad wyrokami sądów się nie dyskutuje". Dzisiaj wreszcie mamy normalne praktyki - sąd wydaje wyroki, one są po to, żeby je respektować, ale także, żeby nad nimi debatować publicznie wyliczał. Prof. Paruch mówił, że "czwarty wymiar - mamy w Polsce sytuację wyjątkowo fatalną dla państwa demokratycznego - opinia publiczna nie utożsamia sądów z wymiarem sprawiedliwości, z tym, że są wydawane sprawiedliwe wyroki". Konieczna jest pewna istotna zmiana. Nie może być tak, że pewna grupa sama siebie mówił. Wyroki czy oceny negatywne prac sędziów były sporadyczne. Niewiele ich tak naprawdę pamiętamy. Potrzebna jest bardzo istotna zmiana - nie może być tak, że sędziwie sami siebie kontrolują, sami siebie wybierają, sami decydują o własnych karierach, które są wielostopniowe. Przed reformą tak to wyglądało, a tu potrzebna jest zawsze ingerencja świata zewnętrznego, co nie ma nic wspólnego z naruszeniem niezawisłości sędziowskiej, to w ogóle nie o to tutaj chodzi podkreślił.

  Ps...Może nie może tak być, ale jest. I będzie, bo rządzących mamy bez jaj. Niemcy po przejęciu NRD wszystkich komuchów na bruk wysłali z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu i UE to nie przeszkadzało a teraz wielkie HALO jak kilkunastu żydokomuchów natychmiast trzeba usunąć. Grzechem jest zaniechanie. Zaniechanie dekomunizacji i reformy prokuratury i sądownictwa, to grzech podwójny, zawiniony przez tych, którzy mieli prawo i obowiązek tego dokonać, ale z pełnym rozmysłem tego nie uczynili. Prawda jest taka....Trybunał Konstytucyjny pod zarządami żyda Kaufmana vel Rzeplińskiego był prywatną instytucją broniąca interesów żydów. Żyd nie powinien być sędzią, bo według swej przynależności plemiennej musi orzekać w interesie żyda. Tymczasem polskie sądownictwo jest pełne żydów i ich miotu wsobnego z układami. Nie zapominajmy, że jeśli kontroluje się działalność żyda, to to jest faszyzm, stąd ta cała zabawa z donoszeniem na Polskę. Oni naprawdę czuja się prześladowani i przekonani o swoich prawach do oszukiwania, kradzieży, manipulacji kłamstw. Gdzież nie byłaby Polska gdybyśmy nie mieli tych pasożytów na karku od setek lat...?
 • Rada Europy znów wtrąca się w polskie sprawy! Komisarz atakuje sądownictwo i żąda dostępności usług aborcyjnych!
  Kolejne, nieuzasadnione i jednostronne wtrącanie się europejskiej instytucji w polskie sprawy! Dunję Mijatović, komisarz Rady Europy ds. praw człowieka ostro atakuje reformę sądownictwa i domaga się liberalizacji przepisów aborcyjnych. Komisarz uważa, że reforma sądownictwa w Polsce wywarła istotny wpływ „na funkcjonowanie i niezależność krajowego systemu wymiaru sprawiedliwości”. Reforma, której towarzyszy polaryzująca kampania publiczna mająca na celu zdyskredytowanie sędziów, doprowadziła do protestów zarówno przedstawicieli zawodów prawniczych, jak i opinii publicznej pisze w swoim raporcie Dunję Mijatović. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/452841-rada-europy-znow-wtraca-sie-w-polskie-sprawy

  Ps...To kobieta jest? POdobna do Bęgowskiego vel Anny Grodzkiej ... https://www.coe.int/documents/16695/32593920/Mijatovic201951210_011.jpg/a75b5af1-c623-d23b-b74b-83b40c21890a?t=1548259968000
 • Przywódca „kasty” porównuje Polskę do Rosji i atakuje ministra Ziobrę po bulwersującej opinii Rzecznika TSUE!
  Sędzia Krystian Markiewicz, prezes skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia” nie kryje satysfakcji po szokującej opinii Rzecznika Generalnego TSUE, który zaatakował Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego oraz KRS. Markiewicz atakuje te ministra Zbigniewa Ziobrę i porównuje Polskę do Rosji i Turcji! https://wpolityce.pl/polityka/452816-przywodca-kasty-porownuje-polske-do-rosji

  Ps...A czy Krystian Markiewicz, prezes Iustitii napisał to z więzienia/lagru? Bo gdyby taką działalność odprawiał w Rosji czy Turcji to po prostu by siedział, nikt by się z nim nie patyczkował. Więc chyba porównanie mocno nietrafione. U nas w Polsce jest anarchia, zgodnie z Polskim prawem sędzia ma być apolityczny. Ja nie rozumiem dlaczego nie została uchwalona szybka procedura składania z urzędu sędziów, łamiących Art. 178. Konstytucji " ... Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów." Ja sądzę, że ten artykuł po polsku brzmi jasno i nie ma potrzeby jego wykładni czy interpretacji - jest trójpodział władzy a sędziowie sądzą a nie politykują - nie są od tego, od politykowania jest reszta obywateli prawie 36 milionowego kraju. Nie ma nakazu pracy jako sędzia i jak się nie podoba można mienić zawód. Jeśli rząd nie wykona postanowienia TSUE, to po prostu weźmie przykład z rządu Niemiec, który należy do liderów ignorowania TSUE. I nikt jakoś Niemiec z Unii nie wyprowadza. Polska nie powinna nic wykonywać, a z sędziami zrobić jak w Turcji. Oczyścić tą kastę.
 • Żydzi wprowadzili w POLSCE jurysdykcję talmudyczną
  Wszyscy NIE-ŻYDZI będą mieli status prawny toshav ger („OBCY REZYDUJĄCY CUDZOZIEMIEC”, nawet w ich własnej ziemi. https://forumemjot.wordpress.com/2015/03/10/zydzi-wprowadzili-w-polsce-jurysdykcje-talmudyczna/
 • Obciął głowę młodej kobiecie, poćwiartował jej zwłoki.
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/06/kajetan_p_polski_hannibal_lecter_obcial_glowe_kobiecie.jpg

  Kajetan Poznański prowadzony przez policyjnych antyterrorystów. Foto: PAP
  Prokuratura chce dla Kajetana Poznańskiego najwyższej możliwej kary. Proces polskiego Hannibala Lectera trwał ponad rok. To była sprawa która zszokowała całą Polskę. Kajetan Poznański zabił, zadając nożem cios w szyję, 30-letnią Katarzynę, lektorkę języka włoskiego. Następnie ciało poćwiartował i spalił. Chciał się przekonać ile warte jest dla niego życie człowieka. Poćwiartowane zwłoki przewiózł do swojego mieszkania w plecaku, taksówką. Ślady próbował zatrzeć pozorując pożar, jednak gdy na miejsce dotarła straż pożarna i śledczy odkryto rozczłonkowane zwłoki kobiety. Mężczyzna okazał się niezwykle inteligentny. Udało się go dopaść dopiero we Włoszech. Już po zatrzymaniu, w samolocie, zaatakował jednego z eskortujących go policjantów. Przesłuchującym go funkcjonariuszom wyjawił, że zabił aby sprawdzić, czy życie ludzkie znaczy dla niego coś więcej niż życie komara lub świni. Niczym w przypadku Raskolnikowa, chodziło mu o „samodoskonalenie”.

  Wyrok mógł być bardzo niski.

  Kajetanowi Poznańskiemu groziło od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Wszystko zależało od ekspertyz sądowych psychologów, a te były ze sobą sprzeczne. Jedni twierdzili, iż jest on całkowicie niepoczytalna, sprawa powinna zostać umorzona, a oskarżony zamknięty w ośrodku psychiatrycznym. Inni uważali, że jego poczytalność jest jedynie ograniczona i można wnioskować o najwyższą możliwą karę. Tak też zrobiła prokuratura, a teraz sąd ma 8 dni na rozpatrzenie wniosku. Sędzia może, ale nie musi, złagodzić karę ze względu na opinię psychologów.

  Źródło: TVN Warszawa

  Ps...Przypomnę, że to syn czynnej(sic) prokurator Poznańskiej z plemienia handlowego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829