Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 26903 komentarze

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Pawłowicz punktuje "kastę": Sędziowie łamią konstytucję.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tworzą polityczne organizacje, zmienili się w antyrządową partię. Sędziowie łamią konstytucję, nie stosują się do tej konstytucji powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz na antenie Radia Maryja.

My jesteśmy bezradni, bo tego nie da się ustawowo uregulować powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz na antenie Radia Maryja. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości mówiła o problemie braku równowagi trzech władz w Polsce. Równowaga polega na tym, że wszystkie te władze mają na siebie pewien tonujący, kontrolny wpływ. O ile władza wykonawcza podlega kontroli Sejmu czy prezydenta, o ile władza ustawodawcza podlega kontroli wyborców, o tyle władza sądownicza, osoby raz mianowane na te stanowiska w zasadzie nie podlegają niczyjej kontroli zewnętrznej stwierdziła. Uniwersytety, wydziały prawa również nie zostały w żaden sposób zreformowane czy zlustrowane i bardzo często osoby czy profesorowie, którzy wykładają przedmioty na wydziałach prawa, mają podobnie lewicowe poglądy, tak jak sędziowie. Właściwie wypuszczają z uczelni – widać to po działaniach i po takim zlewicowaniu całego środowiska – również osoby i młodych adeptów o bardzo silnie antyrządowych i lewicowych przekonaniach mówiła. Zdaniem Krystyny Pawłowicz, sędziowie łamią konstytucję, a ich działalność można określić jako antyrządową. Sędziowie łamią konstytucję, nie stosują się do tej konstytucji. My jesteśmy bezradni, bo tego nie da się ustawowo uregulować. Tworzą polityczne organizacje, zmienili się właściwie w antyrządową partię. Większość – ja nie robiłam statystycznych badań – tak na moje oko z 80 proc. sędziów czy w ogóle środowisk prawniczych jest nastawionych antyrządowo. Bojkoty, żądania polityczne – dzisiaj pani prezes SN żąda ustąpienia ministra. To jest skandal nieprawdopodobny. Już nie mówiąc o tym, że żądają takich a nie innych reform, żądają tego, tamtego. Tutaj nie było możliwości w ramach tylko ustaw, jeszcze przy ogromnym wsparciu zagranicznym, nie dało się przeprowadzić reform tak, jak byśmy chcieli powiedziała Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS uważa, że sędziowie powinni mieć ustaloną kadencję. O ile sędzia Trybunału Konstytucyjnego ma kadencję, to sędziowie sądów zwykłych również powinni mieć kadencję. Długie, powiedzmy 9, 10, 15 lat, ale potem musi nastąpić pewnego rodzaju weryfikacja społeczna, ocena takiego sędziego. Sędziowie, którzy są nieusuwalni w żaden sposób, wewnątrz siebie nie mają żadnej realnej odpowiedzialności, mogą robić co chcą. (…) Ta bezkarność sędziów wynika właśnie z tego, że oni w rzeczywistości są nienaruszalni, nie można ich zweryfikować, nie można ich odwołać. Ministra można, posła  jeszcze nie, ale weryfikują go kolejne wybory, mają kadencje. Sędzia nie ma. To są takie okoliczności, które prowadzą do gnicia władzy stwierdziła.
 
radiomaryja.pl
                                                                                                 
                                                                                                                                                                      Ps....Celnie i w punkt. To prawda, ale żeby cokolwiek z tym zrobić trzeba by mieć znaczniejszą przewagę w sejmie, albo narodowe referendum? Niech suweren wypowie się jak okiełznać bezprawie w wymiarze (nie)sprawiedliwości! Jestem za OPCJĄ zero i kadencyjną rotacją sędziów, i coroczną oceną pracy z możliwością zawieszenia. Niezawisłość będąca w praktyce bezkarnością jest wbrew zasady równości wszystkich wobec prawa. Najbardziej poraża bezradność rządu w sprawie sądownictwa. Ile razy jeszcze oberwiemy w pysk jak to napisał pewien redaktor? Pani Krystyno, czy pani uważa, że z naszym sądownictwem jest wszystko już ok, jak tacy ludzie z PO mają zarzuty prokuratorskie, są bezkarni i śmieją się nie wam tylko nam wszystkim obywatelom w twarz?! PiS kiedy wreszcie zrobicie z tym porządek, że ludzie niegodni tak jak np. Gawłowski czy Neumann z udowodnionymi zarzutami prokuratorskimi będą siedzieć w pudle i nie mówcie, że się nie da, bo już nie raz potrafiliście.
 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • .Celnie i w punkt.
  5*
  Pozdrawiam

  8-))))
 • @Husky 20:58:08
  Pawłowicz to taki Niesiołowski w spódnicy. Też profesor. Po jej deklaracji cały świat, a na pewno Polska wstrzyma oddech.
 • Sami tworzyli ten bantustan.
  Teraz Pawłowicz rżnie głupa. Gdzie ustawa lustracyjna? Raport WSI?
  Lud głupi, to kupi.
  Moja rada: jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. Tymczasem w bantustanie z PiS do senatu startują z jedynek tatusiowie premiera i prezydenta a niemiecki onet zachwala PiS.
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMTRjMy9wLzIwMTkvMDgvMjYvODI1LzUwMC9lOWIzYjJjZjYzZWE0MTExYmJiMjg5YzgzNTFkMmM3Zi5qcGVn.jpeg
  Czy leci z nami pilot? Rzepliński(niedogolony i obleśny żyd Aaron Kaufman-dop. mój) straszy w TVN24: Władza wypowiedziała Polsce wojnę hybrydową. To bezpardonowa wojna. Ofiarą [akcji hejterskiej] nie [byłem], bo ofiarą to można ich nazwać. Przedmiotem - tak powiedział w programie „Rozmowa Piaseckiego” (TVN24) prof. Andrzej Rzepliński, były prezes TK. To byli także konkretni dziennikarze, którzy czekali na mnie przed bramą TK. Jeden wkładał mi w oczy kamerę, a drugi w usta tzw. siatkę. Pytali mnie „Czy kocha Pan Polskę?” żalił się sędzia w stanie spoczynku. Taki los w przypadku wojny hybrydowej, jaką władza wypowiedziała Polsce. Bo sądownictwo to jest istotna, trzecia władza w państwie, a oni wypowiedzieli bezpardonową wojnę hybrydową od samego początku grzmiał Rzepliński. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że były narady kiedy i czy kogoś zaatakować dywagował gość TVN24. Nie mogło obyć się bez laurek na swój temat…Mam bardzo bogaty życiorys i nic biedni nie znaleźli mówił z dumą b. prezes TK. Nie wyobrażam sobie, że sędzia Łukasz Piebiak będzie dalej sędzią podkreślał. Prof. Rzepliński zaserwował też kilka złośliwości pod adresem prezydenta. Gdzie jest pan prezydent? (…) Dlaczego się chowa? Niech pan zajmie stanowisko, to nie boli powiedział, po czym stwierdził: Głową w tym systemie jest Kaczyński. I tu nie obyło się bez oskarżeń. Jego idee fixe było zniszczenie władzy sądowniczej w jego osobistym interesie zapewniał Rzepliński. Jego marzeniem jest stworzenie zupełnie nowej Polski dodał.
  W podobnym tonie wypowiadał się o Zbigniewie Ziobrze. Gdyby prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości był Seremet sytuacja byłaby zupełnie inna. (…) To była świadoma decyzja Jarosława Kaczyńskiego, żeby Ziobrę z jego kompleksami i fobiami wyznaczyć na to stanowisko powiedział. Najwyraźniej prof. Rzepliński ma problem z zaakceptowaniem swojej obecnej sytuacji. Stąd coraz więcej ucieczek w słowne połajanki i zwykłe złośliwość. Dość przykre…
  gah https://wpolityce.pl/polityka/460901-rzeplinski-wladza-wypowiedziala-polsce-wojne-hybrydowa
  Ps..."Pytali mnie..." I to ma być jakiekolwiek prześladowanie? Sędziego nie wolno o nic pytać tylko pokornie słuchać i to na kolanach? Tytuł z portalu prawy.pl: "Czy za kłamliwe antypolskie lewicowe ulotki odpowiedzialna jest córka Rzeplińskiego?" Przy okrągłym stole oddano Polskę w ręce antypolskich gnoi, takich, jak Rzepliński. Dla jasności: naród to kto (oczywiście oprócz sędziego Rzeplińskiego i innych sędziów, którzy wypowiedzieli wojnę PiS) ? Byli właściciele Polski nie mogą przeboleć, że teraz Polska jest wszystkich Polaków a nie tylko ich.
 • @@@@!
  Brudziński: Zatrudniali płatnych hejterów. I oni chcą nas uczyć czystości w polityce? Będą jazgotać do ostatniego dnia kampanii. Politycy [opozycji] publicznie przyznawali się do tego, że zatrudniali płatnych hejterów, są oskarżeni o to, że stworzyli fabrykę trolli. I oni chcą nas uczyć czystości w polityce? powiedział w „Salonie politycznym Trójki” europoseł PiS Joachim Brudziński. Chciałoby się powiedzieć: idźcie po rozum do głowy! dodał. Jak zauważył były szef MSWiA: Będą jazgotać do ostatniego dnia kampanii. Odnosząc się do środowiska sędziowskiego, stwierdził:
  Sędziowie jak każda inna grupa społeczna (…) są tak samo ludźmi, tak samo mają mniej lub bardziej nie po kolei w głowie.

  Ps..Przed każdymi wyborami totalni szukają haków na przeciwników politycznych. I nie ma wyjątków. Cisza w komentarzach, to strach.
 • @Husky 20:58:08
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15668015761d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372795a10aca7084482bf4e4ff764fffd28.jpg
  Brejza stworzył „farmę trolli”? "Opozycja nagle nabiera wody w usta i nie komentuje tej sprawy". Jeśli te doniesienia by się potwierdziły, to mamy do czynienia z naprawdę dużą historią. Bardzo mnie dziwi, że opozycja, która była tak skłonna do potępiania tego, co wydarzyło się w otoczeniu wiceministra Piebiaka – bo oczywiście na takie rzeczy w polityce nie ma miejsca – nagle nabiera wody w usta i nie komentuje tej sprawy. Jeżeli brać za dobrą monetę te doniesienia medialne, to mamy do czynienia ze sprawą dużo większego kalibru – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w #Jedziemy Radosław Fogiel. W ten sposób zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości komentował sprawę stworzenia armii trolli, w którą ma być zamieszany poseł PO Krzysztof Brejza.
  Portal tvp.info dotarł do materiałów ze śledztwa dotyczącego afery fakturowej w Inowrocławiu. Wynika z nich, że syn prezydenta miasta, poseł Platformy Obywatelskiej , a obecnie szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza wydawał instrukcje i uczył pracowników ratusza, jak należy dodawać anonimowe i niezgodne z prawdą komentarze.

  „Odkryłem jak komentować na inianach (portal lokalny w lnowrocławiu inianie.pl) z tora. Działa w 100%!! Wszystko robimy w Torze: 7. Zakładamy maila. Np. wwww.t.pl 2. Na inianach wchodzimy w disqs i tworzymy nowe konto podając mail z punktu 1 :) 3. Następnie wchodzimy na twitter i otwieramy nowe konto. 4. Teraz dodajemy komentarze na inianach logując się przez twitter a nie przez disqs!! 5. Twitter zapyta nas o podłączenie disqs, więc robimy to i wpisujemy dane utworzonego w pkt 2. Gotowe: teraz wpisujemy komentarze prosto z tor:))” miał instruować poseł Krzysztof Brejza. Polityk nakazał przestrzegania zasad bezpieczeństwa i używania do tego celu „bezpiecznego netu” podało tvp.info. Radosław Fogiel mówił, że w przypadku wiceministra Piebiaka „była to kwestia jednej osoby, która nazbyt entuzjastycznie podeszła do sporu politycznego”.

  – Nie twierdzę, że za prywatne działania rodem z internetowej partyzantki nie można doprosić się dymisji, ale to jest kwestia skali tych działań. To co chciałem podkreślić, to to, że mieliśmy tu do czynienia z jakąś jedną osobą, która wygląda na to że robiła to jeszcze – przynajmniej ówcześnie – z przekonania i pro bono. W przypadku Inowrocławia i posła Brejzy mielibyśmy mieć do czynienia ze zorganizowaną akcją, zatrudnianiem ludzi za pieniądze, wyprowadzaniem pieniędzy z urzędu miasta, wiec ciężar gatunkowy tych dwóch historii jest zupełnie inny. To zresztą stawia w zupełnie nowym świetle fakt, że poseł Brejza zniknął w ostatniej chwili z listy sejmowej i odnalazł się jako kandydat do Senatu zauważył. Według rzecznika PiS prawdopodobną tezą wydaje się, że decyzja Grzegorza Schetyny ws. Brejzy jest decyzją przemyślaną, związaną ze sprawą z Inowrocławia.
  „Schetyna miał świadomość o liczbie przesłuchanych osób w tej sprawie, o ich zeznaniach, o zarzutach które otrzymali ludzie, którzy pracowali bezpośrednio z prezydentem Brejzą, a jak wynika z tych dokumentów również z Krzysztofem Brejzą?” pytał Michał Rachoń.
  „W sytuacji, w której dowiadujemy się o tych faktach, to wydaje się być coraz bardziej prawdopodobną hipotezą. Do tej pory, ja sam byłem przekonany, że wykopanie posła Brejzy z listy sejmowej i wysłanie go do Senatu jest takim specyficznym sposobem „podziękowania” przez Grzegorza Schetynę szefowi sztabu wyborczego. Zakładałem, że to jest taka trudna miłość wewnętrzna w Platformie, ale w sytuacji, gdy dowiadujemy się o tych sprawach, to zaczyna wyglądać na to, że kierownictwo Platformy Obywatelskiej co najmniej miało świadomość, że coś jest na rzeczy, że mogą się jakieś zarzuty pojawić i postanowiło posła Brejzę z pierwszej linii strzału usunąć” zaznaczył. Robieniem dobrej miny do złej gry zastępca rzecznika PiS nazwał tłumaczenie Platformy, że to jest atak polityczny. Sam Brejza zaznacza, że takie bezwzględne ataki nie sprawią, że przestanie pracować lżej. Platforma Obywatelska zawsze twierdzi, że wszystko to są ataki polityczne. Doniesienia prokuratorskie o łapówkach dla pana Gawłowskiego to są ataki polityczne, tutaj pan Brejza i potencjalna farma trolli połączona z wyprowadzaniem pieniędzy to są ataki polityczne, pan Naumann – najpierw jakaś dziwna historia z przyznawaniem kontraktów klinice, teraz z wydatkami biura poselskiego na perfumy – to też są ataki polityczne. No biedaczyska, tak tylko się im działaczom dzieje, a to wszystko są ataki polityczne – skomentował.


  Ps...O farmie troll w Inowrocławiu było wiadomo już dawno. Nikt nie chciał się narażać ratuszowi. Ratusz był największym pracodawcą. Proszę popytać kierowców Taxi. A rzekoma Sprawa Piebiaka miała przykryć wybijające szambo Brejzy, wiedzieli że nastąpi, mają swoich ludzi w prokuraturach! To typowe działanie czyli obrona przez atak wyprzedzający! Pewnie już żałują, że rozpętali burzę w spawie Piebiaka. Karma wróciła ze zdwojoną siłą. Kiedy zarzuty prokuratorskie i zatrzymania w tej sprawie? Kiedy Brejza TOI - TOI wyląduje w więzieniu? Z Tatusiem!
 • @Husky 20:58:08
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15667741761d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372df99688beb65b8725c0f7dfd162ae4d4.jpg
  Tak Krzysztof Brejza stworzył "farmę trolli"? "Nie wdawać się w dyskusje, klepać". Portal tvp.info dotarł do materiałów ze śledztwa dotyczącego afery fakturowej w Inowrocławiu. Wynika z nich, że syn prezydenta miasta, poseł Platformy Obywatelskiej , a obecnie szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza wydawał instrukcje i uczył pracowników ratusza, jak należy dodawać anonimowe i niezgodne z prawdą komentarze. - Mamy szefa sztabu PO-KO, na którym ciążą bardzo poważne podejrzenia. Powinien ustąpić z zajmowanej funkcji. Krzysztof Brejza powinien stanąć i wyjaśnić, przeprosić, a nie straszyć prokuraturą - powiedziała w TVP Info redaktor Dorota Kania.
  Polityk Platformy Obywatelskiej nakazał przestrzegania zasad bezpieczeństwa i używania do tego celu „bezpiecznego netu” - podaje tvp.info.

  „Odkryłem jak komentować na inianach (portal lokalny w lnowrocławiu inianie.pl) z tora. Działa w 100%!! Wszystko robimy w Torze: 7. Zakładamy maila. Np. wwww.t.pl 2. Na inianach wchodzimy w disqs i tworzymy nowe konto podając mail z punktu 1 :) 3. Następnie wchodzimy na twitter i otwieramy nowe konto. 4. Teraz dodajemy komentarze na inianach logując się przez twitter a nie przez disqs!! 5. Twitter zapyta nas o podłączenie disqs, więc robimy to i wpisujemy dane utworzonego w pkt 2. Gotowe: teraz wpisujemy komentarze prosto z tor:))” instruował Krzysztof Brejza. Aplikacja Tor pozwala na anonimową aktywność w sieci i ukrywanie użytkowników również przed organami ścigania. A tak, według materiałów ujawnionych przez tvp.info, poseł Brejza miał instruować i wymyślać nieprawdziwe informacje podczas kampanii samorządowej w 2014 r.: (pisownia oryginalna): „... straszyński chce zostać burmistrzem gniewkowa, czy możecie podziatac w ramach poligonu i wrzucić kilka komentarzy popierających Adama? Krótkie dłuuzsze ale żeby zrobić dym, poopowiadajcie jakies bajki o tym, ze psl się zglaszaja do nas działacze, zagrajcie zwłaszcza na marszalka ze specjalnie będzie przyjeżdżal do inowroclawia żeby zmienić starostę ze w regionalnym PSL Majewskiego chcą zmienić, przytulajcie się no luzie i do pis i do sldowcow zdjęcia sobie z nimi porobcie, uściski uśmiechy pelna radość, fotke sobie strzelcie w fotelu przyszłego zarzasdu po sesji ;D pelen teatr, wieeeeem!!! Walnijcie plotke o wewnętrznym sondażu robionym przez zarząd regionu po w powiecie: P0:9 PBR:6 PiS: % SLD:5 RMWO TNSPolska dla ZR POkuj-pom wewnętrzny sondaz 7-9 IX U.] można poklepać serie komentarzy krótkie glosuje na brejze ja tez rownie glosuje na brejze, itp. Itd. Nie wdawać się wdyskusje ale klepce co jakiś czas"

  Dalej portal tvp.info ujawnia, że "kiedy w urzędzie w Inowrocławiu wybuchła afera fakturowa i pojawili się tam funkcjonariusze CBA poseł Brejza przekazuje swemu ojcu sugestie Marcina Kowalskiego (byłego dziennikarza GW, właściciela firmy PR) jak wyciszyć aferę i uspokoić opinie. Jednocześnie sugeruje, by zwolnioną z pracy byłą Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej prawdopodobnie ze strachu przez jej zeznaniami zastraszyć":
  „Hej. Bardzo nam zależy żeby w tym komunikacie pojawiła się taka jednoznaczna myśl, że ona utrudnia postępowanie. Że jak to jest możliwe, że taka osoba (80 zarzutów) chodziła wolna i nieskrepowana, podczas gdy powinna być zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. W każdej chwili może zbiec za granicę, a prokuratura pozostaje bezradna. Coś takiego. Żeby ona bała się wyjść przed kamery. Żeby się bala ze ja sprzed tych kamer zgarnie policja" miał pisać Krzysztof Brejza.

  Temat "wydziału nienawiści" komentowali goście programu "Strefa starcia" w TVP Info. Mamy szefa sztabu PO-KO, na którym ciążą bardzo poważne podejrzenia. Powinien ustąpić z zajmowanej funkcji. Krzysztof Brejza powinien stanąć i wyjaśnić, przeprosić, a nie straszyć prokuraturą mówiła Dorota Kania. Szkalowanie w internecie to nie jest nowa rzecz. Wystarczy przypomnieć to, co się działo za czasów Lecha Kaczyńskiego i pierwszych rządów PiS dodała.


  Ps...Jeżeli on twierdzi, że Tor jest anonimowy, to jest debilem. Tor kontrolują służby udostępniając serwery, po to żeby kontrolować naiwnych debili w tym takich jak on ponoć z doktoratem. W sumie cwaniaczek niskimi kosztami uruchomił własną i sprawną farmę trolli i działał by sobie dalej gdyby nie wpadka. Typowy szczur ze szczurzego pokolenia zachowujący się jak na typowego szczura w wyścigu szczurów przystało. To jest dobre: "nie wdawać się w dyskusję....." Niektórzy łamią tą zasadę i "dyskutują". Od lat mamy tutaj przykłady "dyskusji". Poziom trollowych wyrobników jest tak żałosny, że porównanie ich do osób z zespołem downa byłoby niesprawiedliwe dla ludzi chorych. Szczytem możliwości "farmerów" są powtarzane na zasadzie katarynki "stałe fragmenty" z TVNów. Autentyczna dyskusja z trollem czy fanatykiem POKO jest tak samo możliwa jak chłopa z obrazem. Ci osobnicy to absolutne niziny intelektualne polskiego społeczeństwa. Prawdziwa polska inteligencja szerokim łukiem omija te "elity", które całkowicie wywodzą się z fornali, lumpenproletariatu albo w linii prostej od kałmuków armii czerwonej. Takim Brejzom, Schetynom, Grupińskim, Halickim nie pomogą garnitury Daniela Hechtera czy luksusowe niemieckie auta. Im i ich bachorom słoma będzie wychodziła z butów, nawet jeśli one kosztowały 600 dolarów.
 • Konstytucja trafiła na YouTube. Lektorami Kwaśniewski, Michnik, Janda i wielu innych. "Regularnie łamie ją kasta rządząca"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lNTc4YS9wLzIwMTkvMDgvMjUvODI1LzQ4MC85OTUxZTg4MGE5YjU0ZTkxODBlYmM3M2FjMTc3YzlmZC5qcGVn.jpeg
  Na serwisie YouTube powstał kanał, na którym byli prezydenci, politycy, dziennikarze, prawnicy i artyści czytają… konstytucję. Okazuje się, że internet nadal potrafi zaskoczyć. „Czytam konstytucję” - to nazwa youtube’owego kanału. Jedyne co można na nim znaleźć to właśnie lekturę ustawy zasadniczej. W roli czytających wystąpili byli prezydenci Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski, byli prezesi TK, sędziowie, dziennikarze „GW”, artyści, a nawet ks. Wojciech Lemański.

  https://youtu.be/HMSCx9JhD1M
  Czyżby projekt był „apolityczny”? Komentarz koordynatora tego „dzieła” mówi sam za siebie. Celem jest promocja Konstytucji RP jako najważniejszego dokumentu prawnego w Polsce regularnie łamanego przez kastę rządzącą stwierdził Sławomir Majdański cytowany przez „Gazetę Wyborczą”. I wszystko jasne.
  ”GW”/YouTube
  Ps... I dobrze, niech czytają, nawet kilka razy może wreszcie coś zrozumieją. Każdy normalny Polak rozumie co znaczy słowo suweren albo wyrażenie niezawisłe sądownictwo a oni jakoś ciągle nie rozumieją.
  A ten fragment, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny też czytają? czy pomijają? Byłym "właścicielom" Polski grunt usunął się spod nóg. Polacy odebrali swoją własność i stąd skowyt ostatniego sortu. Żydokomuniści napisali dwie konstytucje, ta ostatnia przez żydokomucha pomiot enkawudzisty i ubeka Stolzmana vel Kwaśniewskiego zatem czytacze są odpowiednio dobrani …czerwoni. Ponoć pomagała mu w pisaniu trójmiejska kurwa, złodziejka i alkoholiczka po powszechniaku zaocznym Krzywonos, ciekawe czemu i ona nie czyta?
 • @Husky 20:58:08 PZPR w całej krasie. PRL wróciło. Brakuje tylko na listach Urbana.
  Żadnej świeżości? Lewica domyka listy do Sejmu. Nieoficjalnie: Wśród kandydatów znajdą się... Piotr Gadzinowski i Danuta Waniek(trupy polityczne wyciągnięte z szafy)...W tym tygodniu „Lewica” (KW SLD) będzie domykać listy kandydatów do Sejmu i prezentować je na regionalnych konferencjach prasowych. Z informacji PAP wynika, że znajdą się na nich znani politycy m.in. byli parlamentarzyści jak Piotr Gadzinowski i Danuta Waniek, ale też regionalni liderzy. W rozmowie z PAP sekretarz generalny Wiosny i sztabowiec lewicy Krzysztof Gawkowski potwierdza, że „pełne listy lewicy są już na ukończeniu”.
  Potrzebujemy kilku godzin, żeby je domknąć mówi. Brakuje kilku osób w kilku okręgach, a to dlatego, że jest zbyt dużo chętnych i trzeba rozwiązać problemy, kto będzie kandydował, a kto nie podkreślił. Jak zaznaczył, lewica wystawi listy parytetowe, na których będzie pełna obsada 920 kandydatów. Listy lewicy będą bogate w ludzi kultury i nauki, będą sportowcy, ale będą też osoby, które pierwszy raz startują, studenci, będą osoby, które są z najmłodszego narybku, czyli które ukończyły 21 lat, ale też osoby ze starszym rodowodem politycznym powiedział Gawkowski. Dodał, że będą to listy konkurencyjne dla Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Jak dowiedziała się PAP, z ostatniego miejsca na warszawskiej liście ma startować b. poseł SLD Piotr Gadzinowski. Na liście ma się także znaleźć b. szefowa Kancelarii Prezydenta RP i b. przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek, która ma otrzymać miejsce 5. Z kolei na gdańskiej liście znajdzie się b. posłanka Jolanta Banach. Pozostałe miejsca mają otrzymać lokalni liderzy. W rozmowie z PAP Gawkowski powiedział, że w najbliższym tygodniu odbędzie się 41 konferencji regionalnych, gdzie prezentowani będą kandydaci. Ta kampania ma być blisko ludzi. Wytyczne sztabu są takie, że ta kampania ma się odbywać na ulicach miast i miasteczek. Lewica stawia na kampanie bezpośrednią, bo taka kampania, w naszym przypadku, jest najbardziej docierająca do ludzi z programem, ale i z przeświadczeniem, że lewica chce wrócić do Sejmu, ale też i do pierwszej ligi politycznej podkreśla. Siedmiu kandydatów wystartuje z poparciem „Lewicy” w wyborach do Senatu. Będą to: b. wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich w Toruniu, wiceprzewodnicząca łódzkiej rady miasta Małgorzata Niewiadomska-Cudak (Łódź), były senator Janusz Bargieł w Olkuszu, przewodniczący Rady Naczelnej PPS Wojciech Konieczny w Częstochowie, wiceprezes Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka (Sosnowiec), burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak w Nysie, b. wiceminister kultury Rafał Skąpski w Nowym Sączu. PAP

  Ps..Stara, żydokomunistyczna brać. Dzicz lewacka..Że oni jeszcze nie zardzewieli! Odrastają im nowe głowy, jak Hydrze. Waniek i Gadzinowski to esencja i bez nich lewica nie istnieje, poza tym posłowanie to poważny zastrzyk finansowy dla budżetów domowych. To bardzo istotne dla rasowego żydokomunisty materialisty. Przecież Danuta Waniek ta co dyplom Kwacha wiszący ponoć na ścianie w ich pokoju widziała 26 października czyli 13 dni po wyborach kończy 73 lata.
  A Gadzinowski miał przyjąć do siebie emigrantów, ilu przyjął? Gadzinowski to taki człowiek, że ojciec się jego wyrzekł i go wydziedziczył, to były syn popularnego piekarza z Częstochowy. Wciskają stary beton do Sejmu nowoczesnej Polski. Liczą na głosy zdezorientowanych ludzi! To przecież oni sprzedali lokatorów mieszkań służbowych i zakładowych! To oni niszczą polski biznes! Tylko nas wybierzcie a specjalnie dla was wprowadzimy kartki na cukier, mięso, wyroby czekoladopodobne i godzinę milicyjną.
 • Nowy wątek w aferze. „Krzysztof Brejza mi każe Ciebie atakować, bo startujesz do Sejmu”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15668136691d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372654d1f6d422bf6381d69ef52ffe9f9d2.jpg


  "Krzysztof Brejza mi każe Ciebie atakować, bo startujesz do Sejmu" - mówiła do radnego miasta Inowrocławia Macieja Szoty (PiS) była już naczelnik wydziału komunikacji społecznej Agnieszka Ch., której postawiono zarzuty w związku z aferą fakturową. Od tej pory zerwałem kontakt z prezydentem Brejzą i jego ludźmi informuje. Co na to sam Brejza? Na Twitterze napisał co o tym myśli. Przewidywalnie. Jak podał portal tvpinfo.pl poseł Krzysztof Brejza pojawiał się w Urzędzie Miasta Inowrocławia raz w tygodniu, zazwyczaj w poniedziałki, na tzw. "narady" i wskazywał osoby, które należy atakować w Internecie. "Przy fakturach płaconych przelewem schemat był taki, że po przelaniu pieniędzy przedsiębiorca przychodził do mego biura, przychodziła też pani W. ze swoim zeszytem i ona obliczała jaką ma zostawić kwotę. [...] za tę kwotę opłacała osoby, które komentowały wpisy w Internecie. Były to wpisy szkalujące osoby wskazane przez posła Brejzę i prezydenta Ryszarda Brejzę" czytamy w zeznaniach opublikowanych przez portal tvp.info. Przypomnijmy: Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło w październiku 2017 r. kontrolę w Urzędzie Miasta Inowrocławia po sygnałach dotyczących nieprawidłowości w wydziale kultury, promocji i komunikacji społecznej ratusza. W wyniku kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z opłacaniem przez urząd faktur. 16 osobom w tym naczelnik wydziału Agnieszce Ch. postawiono zarzuty karne. Według CBA Agnieszka Ch., która była również rzeczniczką prasową prezydenta Inowrocławia, miała wyłudzić 253 tys. zł. Radny miasta Inowrocławia Maciej Szota (PiS) napisał na Twitterze, że znał byłą już naczelnik wydziału komunikacji społecznej Agnieszkę Ch., której postawiono zarzuty w związku z aferą fakturową. „Gdy zaczął się atak na mnie zapytałem, dlaczego to robi skoro się znamy? Odpowiedziała: Krzysztof Brejza mi każe Ciebie atakować, bo startujesz do Sejmu. Od tej pory zerwałem kontakt z prezydentem Brejzą i jego ludźmi” napisał. Szoku nie kryje również lokalny działacz z Inowrocławia Marek Browiński, który był kandydatem w wyborach uzupełniających do samorządu w 2017 r. z komitetu popieranego przez Pawła Kukiza.
  Często zastanawiałem się, dlaczego w internecie pod różnymi moimi pomysłami na usprawnienie czegoś w mieście pojawiają się bardzo wulgarne komentarze. (…) Inny na moim miejscu, już dawno dałby sobie spokój w starciu z taka falą hejtu. Ja tylko się dziwiłem, dlaczego ludzie nie rozumieją tego co robię. Że moje działanie nie szkodzi prywatnym osobom, tylko złym urzędnikom. Teraz wiem, że to nie mieszkańcy mnie nienawidzili, tylko jeden zły człowiek. Choć pewnie było ich dwóch napisał na Facebooku. Do kwestii doniósł się sam Brejza, który stwierdził, że nie ma czasu na komentowanie bzdur puszczanych przez.... "pisowski ściek". Drodzy, gdybym miał komentować każdą bzdurę, która na mój temat puszcza pisowski ściek - tylko przez pomyłkę nazywany publiczną TV- musiałbym nic innego nie robić. A mamy do wygrania wybory. I to jest najważniejsze. Wszystko pozostałe w pozwie już niebawem.

  https://niezalezna.pl/285154-nowy-watek-w-aferze-krzysztof-brejza-mi-kaze-ciebie-atakowac-bo-startujesz-do-sejmu


  Ps...Dlaczego w Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu nie ma jeszcze Zarządu Komisarycznego? Dlaczego panowie Brejza, ojciec i syn, jeszcze nie siedzą? Odpowiedzi "panów Brejzów" na pytania wyglądają jakby nie mieli uszu albo wymagali aparatu dla słabo słyszących. Nikt się tego pana nie zapytał na co on nie ma czasu - to prywatna sprawa jego i jego rodziny. Nie było tez pytania kto się tą sprawą będzie w niejasnej przyszłości zajmować. Miał tylko odpowiedzieć najkrócej: "tak to prawda" lub "nie to nieprawda" . Nikt nie wie lepiej niż on więc...?. Ale on jest przejęty swoimi własnymi instrukcjami żeby nie dyskutować. Nie brak mu czasu i energii na obrażanie i pomawianie dziennikarzy zarzucając im stronniczość przy braku dyskusji z jego strony. Taka jak oni, jest cała POdła partia. To ludzie opętani nienawiścią do Polski i Polaków. Dlatego 13 października muszą być wyeliminowani. I Naród Polski w wyborach do parlamentu to właśnie zrobi w dniu wyborów. Polacy zagłosują na Zjednoczoną Prawicę. By Polska pozostała Polską. No to Brejzy mają kłopoty i to poważne kłopoty. Z kasy miasta zginęło 253 tysiące złotych ......i ktoś za to beknie. Ale pewnie nie oni niestety....najciekawsze jet to, że pracownicy,w tym naczelniczka bekną za wyłudzenia(a pewnie grosza z tego nie miały) a guru Brejza będzie w żydokomuszym sądzie czysty. Sądy nie widzą czynnika nacisku na pracowników i skazują tylko pracowników!
 • Trybunał Stanu dla Tuska, Kopacz, Rostowskiego i Szczurka? Jest taka propozycja
  W Sejmie trwa posiedzenie komisji śledczej ds. VAT. Jak zaznacza Marcin Horała, "Donald Tusk (...) z całą pewnością powinien posiadać wiedzę na temat nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowej". Szef komisji w swoim projekcie raportu zaproponował zatem postawienie byłego premiera przed Trybunałem Stanu. Ale nie tylko jego. Padły też nazwiska Ewy Kopacz oraz b. ministrów finansów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.
  Jak napisał w uzasadnieniu Horała, "Donald Tusk (...) z całą pewnością powinien posiadać wiedzę na temat nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowej. Wskazywały na to zarówno oficjalne dokumenty sporządzane przez urzędników Ministerstwa Finansów, raporty przygotowywane przez Komisję Europejską jak i apele pochodzące z branż szczególnie narażonych na negatywne skutki nadużyć". "Donald Tusk jako szef rządu kierował do Sejmu projekty nowelizacji ustawy o VAT, które pod pozorem znoszenia zbędnych barier administracyjnych rozszczelniały system podatkowy, a następnie nie inicjował prac legislacyjnych nad środkami prawnymi, które w innych państwach Unii Europejskiej prowadziły do zahamowania przestępczości podatkowej" napisał także. Według Horały, podobne zarzuty sformułować można także w odniesieniu do postępowania premier Ewy Kopacz. "Reformy proponowane przez rząd Ewy Kopacz miały charakter jedynie fragmentaryczny, a nie systemowy i były wprowadzane w życie ze znacznym opóźnieniem" napisał Horała. Jego zdaniem, obydwoje z byłych premierów zaniedbali również wskazania zwalczania zorganizowanej przestępczości podatkowej jako priorytetu działania CBA.
  Z kolei b. ministrowie finansów powinni stanąć przez Trybunałem Stanu, ponieważ według Horały "ich czyny opisane w zawiadomieniach skierowanych przez Komisję Śledczą do prokuratury odnoszą się w istocie do tych samych kwestii, opisanych w niniejszym sprawozdaniu".
  Jak podkreślił, w konstytucji przewidziana jest możliwość, aby "członek Rady Ministrów za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem odpowiadał przed Trybunałem Stanu".

  Ps...Nie TS lecz Trybunał Narodowy, osąd i latarnie.
 • Autor
  Opublikowano loty Borusewicza.
  12 razy z Borusewiczem leciała córka Kinga m. in. do Chile, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Grecji, Algierii, Maroka.
  Wszystko na nasz koszt!!!

  Kiedy zwrot kasy???

  8-)))))
 • Autor
  Alem się nie spodziewał!
  Laurka dla Kaczyńskiego.
  W Wyborczej. 8-)))))

  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25122127,ekonomista-banku-swiatowego-500-plus-trzeba-poszerzyc-na-cala.html

  ps.
  To Sroczyński.
  Za taki tekst tuż przed wyborami to co?... chyba już wyyebia z GazWyb-u
 • @zbig71 21:21:04
  "Pawłowicz to taki Niesiołowski w spódnicy"

  Nie tak do końca:
  - bardziej bezczelna
  - mniej yntelygentna
  - no i nikt nawet za kasę czy inne granty nie chcę jej ... "pukać"
 • Najnowszy sondaż. Afera Emi nie ruszyła PiSu. Konfederacja kolejny raz ponad progiem
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/02/jaroslaw_KACZYNSKI.jpg
  Nie widać wpływu afery w MS na poparcie dla rządzącego ugrupowania wynika z sondażu IBRiS dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM. Połowa ankietowanych uważa jednak, że sprawa obciąża najbardziej szefa resortu Zbigniewa Ziobrę. Według blisko 45 proc. powinien on stracić stanowisko.

  Według sondażu, którego rezultat opublikowano we wtorkowym wydaniu „DGP”, PiS (Zjednoczona Prawica) w wyborach parlamentarnych uzyskałoby 41,3 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską głos oddałoby 25 proc. wyborców, a na ugrupowania lewicowe (KW SLD) – 13,3 proc. Nad progiem znalazłaby się także Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) z wynikiem 5,8 proc. oraz Konfederacja – 5,3 proc.

  W ocenie „DGP” oznacza to, że nie widać wpływu opisywanej w Onecie akcji dyskredytującej sędziów, którą koordynować miał m.in. pełniący wówczas funkcję wiceministra Łukasz Piebiak, na poparcie dla rządzącego ugrupowania.

  Zgodnie z sondażem 49,7 proc. badanych uważa, że sprawa ta w największym stopniu obciąża ministra Ziobrę. Zdaniem 12,4 proc. sprawa ciąży na całym rządzie Zjednoczonej Prawicy, a według 19,5 proc. – na środowisku sędziowskim. Na pytanie, czy Ziobro powinien pozostać na stanowisku, 37,8 proc. odpowiedziało twierdząco. Przeciwnej opinii jest 44,7 proc., według których Ziobro powinien stracić tekę.

  Wyborcy PiS – wynika z badania – w największym stopniu sprawą obciążają środowisko sędziowskie (42 proc.). 22 proc. obciąża Ziobrę, a 2 proc. – cały rząd. 10 proc. z nich uważa, że Ziobro nie powinien dalej pełnić funkcji ministra sprawiedliwości, a 63 proc. – że powinien pozostać na stanowisku. 27 proc. wybrało odpowiedź „Nie wiem/Trudno powiedzieć”.

  Badanie dla „DGP” i RMF FM Ibris zrealizował w dniach 23-24 sierpnia na próbie 1100 dorosłych osób, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo(CATI).(PAP)
 • Świece, płomienne przemówienia i antyrządowe hasła. „Nadzwyczajna kasta” znów wychodzi na ulice!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15668496981d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372ffaeb8b483bed27396e9e4fe5cf7a747.jpg

  Wczoraj w Poznaniu odbył się protest, podczas którego domagano się dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Kto przemawiał? A jakże - sędziowie Monika Frąckowiak i Bartłomiej Przymusiński. Nie brakowało antyrządowych haseł. Rozpalono też tzw. łańcuch światła.
  Protesty uliczne w obronie sądów. Skąd my to znamy? Z 2017 roku, gdy środowiska sędziowskie, wspierane przez polityków "totalnej opozycji" wspierały manifestacje, na których rozpalano tzw. łańcuch światła. Wydawało się, że ta metoda należy już do przeszłości, ale sędziowie najwyraźniej nie chcą o niej zapomnieć i nie zamierzają się poddawać. Znów "walczą ulicą". Wczoraj protest odbył się w Poznaniu. Jak podkreślali uczestnicy manifestacji, istnieje potrzeba "pilnego, niezależnego śledztwa, które wyjaśni ataki na sędziów, płynące z ministerstwa sprawiedliwości". W zeszłym tygodniu portal Onet.pl opisywał proceder dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych. Uczestnicy, którzy zebrali się na poznańskim placu Wolności skandowali: "wolność", "wolne sądy", "Ziobro musi odejść". Nie brakowało też płomiennych polityczno-sędziowskich wystąpień. Głos zabrała m.in. sędzia Monika Frąckowiak. "Znowu spotykamy się z powodu złych okoliczności, które się dzieją, z powodu skandalu. Mówimy o systemie zła, który funkcjonuje w naszym kraju. Władza rękami swoich urzędników chce zniszczyć swoich obywateli w tym przypadku sędziów" mówiła. "Proszę nie dać sobie wmówić, że to jakaś wojenka pomiędzy sędziami to jest wojna urzędników państwowych przeciwko sędziom. Za chwilę ofiarą takiego hejtu może być każdy, kto nie zgadza się z tym, co robi władza publiczna" dodała sędzia. Wystąpił też rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Sędzia Bartłomiej Przymusiński podkreślił, że... polityka chce zniszczyć sądy w Polsce. "Tam, gdzie weszli politycy, pojawiły się tego typu brudne narzędzia, jakie ujawniły media. Na to nie możemy się zgodzić. Dziś mamy prawo postawić pytanie: kto jest szefem, o którym pisał pan Piebiak" mówił. Sędziowie, łańcuch światła, ulica... Ale to już było! Jak widać, stare metody znów są aktualne.


  Ps..Tak zwany wymiar sprawiedliwości, to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce. Precz z takimi "sędziami"! Nie na emeryturę, na zieloną trawę.."Nadzwyczajna kasta" niech najpierw zrobi solidny porządek w swoich szeregach a później może dopiero o cokolwiek prosić a nie wysuwać żądania i chodzić po ulicach miast jak czerwono-tęczowa zaraza,bo jak do tej pory ponad 85% społeczeństwa ma o nich jak najgorszą opinię i jest uważana za najbardziej zdegenerowaną grupą zawodową. Na ulice wychodzą poUBeckie pomioty. Ich starych przywiozło na czołgach NKWD, żeby obsadzać sądy i wysokie urzędy, bo Polakom nie wierzyli. I te pomioty wychowane w antypolskim ale za to uprzywilejowanym domu, za nic nie chcą oddać rządów demokratycznie wybranej władzy. Żydobolszewicka mentalność z nich nie wylazła i tyle. Ale Polacy mają już dość tych łobuzów i złodziei w togach. I chcemy to zmienić. Nie chcemy ruskiej agentury w sądach. Kiedy wreszcie oczyści się sądownictwo w Polsce ze zdemoralizowanych do szpiku kości żydokomunistycznych rodzinek? Tych kast żydokomumustycznych w polskich sądach i prokuraturach? W Polsce prokuratorami i sędziami powinni być etniczni Polacy, a nie żydokomunistyczni zdrajcy i obca agentura! Marksistowska mafia sędziowska przyznała sobie status nadludzi i bezkarnie kpi z prawa uczciwości, moralności i sprawiedliwości. To sędziowie i ich mafijne stowarzyszenia są odpowiedzialni za tworzenie luk prawnych i bezkarność lewackich zbrodniarzy i aferzystów oraz sianie zgorszenia! Jak widać na załączonych obrazkach, z nadzwyczajną kasta, nie da się polubownie. Za swoje przywileje gotowi podpalić Polskę. Jakie to są sady, niejeden z nas przekonał się na własnej skórze. To jest banda skorumpowanych, złodziei i oszustów w togach. Podziwiam Ziobro za jego odporność w kontaktach z tą sędziowską patologią. Czas na egzekwowanie prawa w stosunku do sędziów: albo jesteś sędzią, albo politykiem. Państwo polskie pozwala sędziom ma działania polityczne, na co polskie prawo I prawo każdego innego państwa cywilizowanego oraz żadne inne cywilizowane państwo nie pozwalają. Czas na poważne państwo także w stosunku do sędziów. A może przede wszystkim. Albo sędzia, albo polityk. Nigdy jednocześnie. A uliczne śmiecie występujące w każdym proteście, to tylko post żydo sowieckie bydło, którego rodzice byli czynnymi mordercami Polskich patriotów. Oni myślą, że Zachód zapomniał, albo nie wie, kim oni naprawdę są ... No to im przypomnimy, co o nich powiedział gen. Patton: "Homo sowietikusy to sukinsyny, barbarzyńcy i pijacy, nie mający żadnego szacunku dla ludzkiego życia i rozumu." Oni nie są Polską ani Polakami. To są wypierdki cywilizacji turańskiej, mongolsko-rosyjsko-sowieckiej. Na skutek bandytyzmu, który uprawiali, 44 zapowiedział, że Zachód zrobi z nimi porządek. Drugiej szansy już nigdy nie dostaną. Zostaną pogromieni tak jak za pierwszym razem, w Zimnej Wojnie, ale tym razem Zachód już z nimi bawić się w ciuciu-babkę nie będzie i zostanie im wymierzona historyczna sprawiedliwość. Sądy to wyjątkowo mocne siedlisko czerwonej zarazy. To są skutki braku dekomunizacji! To pozostałość ustaleń okrągłego stołu. Tu pisze jak gwałcili Polskę z Sowietami.
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/189928/polska-zgwalcona ; a tu diagnoza upadku państwa do którego ta straszna czerwona hołota doprowadziła:

  http://www.bibula.com/?p=67555 ;
  Art. 178. z konstytucji: "Niezawisłość sędziowska". ustęp 3. "Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów"! I tak nadzwyczajna kasta stała się partią/np.Iustitia/ starego układu i aktywną częścią oPOzycji przeciw rządowi; tego nie ma w żadnym normalnym europejskim kraju! Ale kasta sędziuchów podjęła i kontynuuje działania anty-rządowe i anarchizujące. ChDiKK ze świecami ... tfu! czerwona zaraza! Sprawa Najsztuba pokazała, że miejsce kasty jest na śmietniku.
 • @Husky 20:58:08
  Precz ze wsobną żydobolszewicką przestępczą kastą także alkoholików! Każda władza, nie podlegająca zewnętrznej kontroli to korupcja! Władza wykonawcza jest wybierana więc jeśli nie wybory władzy sądowniczej
  to jedyny sposób na kontrole władzy sądowniczej, to jest dla każdego oczywiste, tak jak sądy kontrolują władzę wykonawczą, tak władza wykonawcza kontroluje sądy, tylko w państwach jak faraona Egipt było inaczej i tam kasta samostanowiła. Zresztą niedługo wybory
  sami się przekonacie, że większość nie przyjmuje jakiegoś egipskiego systemu za czasów faraona z kapłanami co sami siebie obierają i sami siebie sądzą. Nie ma i nie będzie zgody na to, by była jakaś kastowa, podlegająca tylko sobie władza bo to zaprzeczenie demokracji.
 • Przewodniczący KRS wywołał wściekłość u Olejnik: "Ta patologia rozgrywa się w środowisku byłych i obecnych sędziów Iustitii"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mZjdkMC9wLzIwMTkvMDgvMjYvODI1LzQ5Ny82MzRmYjM5ZjhmMTE0ZDJhOTg3MjA1MDhhNThjZWRmNi5qcGVn.jpeg
  To nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem KRS. Ta patologia rozgrywa się w środowisku byłych i obecnych sędziów „Iustitii” powiedział w „Kropce nad i” (TVVN24) Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, komentując sprawę dymisji wiceministra Łukasza Piebiaka i hejtu przeciwko sędziom ze stowarzyszenia „Iustitia”. Jesteśmy dopiero na etapie ustalania, jak było naprawdę, czy rzeczywiście potwierdzona zostanie teza, że mamy do czynienia z hejtem również w KRS powiedział przewodniczący KRS. Poprosiliśmy o wyjaśnienia osoby, które zostały wskazane przez media i określone jako „hejterzy” i na te wyjaśnienia czekamy dodał. Gdyby te informacje się potwierdziły to zakres odpowiedzialności musi wskazać postępowanie dyscyplinarne. Co najmniej chodziłoby o delikt dyscyplinarny wymaganej nieskazitelności mówił. Adresy i numery telefonów sędziów z „Iustitii” mogły wędrować z wiceministrem Piebiakiem jako członka stowarzyszenia sędziowskiego stwierdził Leszek Mazur. W stanowisku KRS wyraziliśmy oczekiwanie, że sprawa hejtów powinna być wyjaśniona przez organy ścigania dodał.

  Padło też pytanie, czy sędzia Tomasz Szmydt, mąż „Emi” i dyrektor biura prawnego KRS, „zostanie odsunięty”.

  Wszystko może się odbyć i tego nie wykluczam, ale nie na zasadzie, że jego dnia pojawia się publikacja i my podejmujemy jakąś decyzję. Poprosiliśmy sędziego Szmydta o wyjaśnienia odparł Mazur. Szef KRS podkreślał, że sędzia Szmydt jest delegowany do KRS przez Naczelny Sąd Administracyjny.

  Pytanie, czy oczekiwanie na szybkie działanie obejmuje również NSA dodał.

  Oddzielenie prawdy od fikcji, a wiele jest do wyjaśnienia, to domena postępowania dyscyplinarnego podkreślał Leszek Mazur.

  Na razie zobaczyliśmy jedną osłonę stwierdził.

  To nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem KRS. Ta patologia rozgrywa się w środowisku byłych i obecnych sędziów „Iustitii” mówił dalej.

  Czy przypomina sobie słowa pana sędziego Markiewicza, kiedy zostały ujawnione te dane? On powiedział, że jest mu szczególnie trudno przyjąć to, co się stało, ponieważ z panem Łukaszem Piebiakiem znali się w ramach działalności. To znaczy, że wymiar tego sporu jest w dużej mierze motywowany sporem osobistym tłumaczył.

  Słowa te wywołały wściekłość Moniki Olejnik, która szybko ruszyła z natarciem!

  Proszę nie skręcać sprawy! zaatakowała swojego gościa.

  To próba zdiagnozowania sporu odparł sędzia.

  Jednak dziennikarka TVN24 nie ustępowała i próbowała dalej naciskać na przewodniczącego KRS. „Przeprosi pan prezesa Iustitti za to, co robili sędziowie KRS” zadawała pytania prowokując.

  Czas na przepraszanie będzie wtedy, kiedy wszystko zostanie dokładnie ustalone, odsiejemy prawdę od fikcji odpowiedział jej stanowczo Leszek Mazur. kpc/TVN24

  Ps..Iustitia jest antypolską organizacją, która powinna być zdelegalizowana, bo angażuje sędziów politycznie.
 • Marszałek Karczewski: Nie widzę grzechu ministra Ziobry.
  W kampanii wyborczej opozycja ma do zaoferowania tylko atak, nie program.

  https://wpolityce.pl/polityka/461067-karczewski-nie-widze-grzechu-ministra-ziobry

  Ps..Grzechem Ziobry jest wg opozycji to, że widzi grzechy opozycji.
 • Kto te rekwizyty robi i na tym zarabia, i ktoś to opłaca?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181YjhlZS9wLzIwMTkvMDgvMjYvODI1LzQ2NC9iZGQzYTg4NmVjNmE0OWE2OTIzNjYzYjI1MDlmZjUyZi5qcGVn.jpeg

  https://pbs.twimg.com/media/EC67Zm0XoAAYrDy.jpg
  POKOmunistyczni hejterzy znowu na ulicach, ale jakoś ich mało, cieniutki proteścik, cieniutki. Przestępstwa w todze są najbardziej szkodliwe społecznie. Ciągle te same lewackie czerwono tęczowe facjaty. Co ich boli to to, że zostali odcięci od koryta i bezkarnie kraść nie mogą. Czwarty rok już kwiczą i wyją zamiast przygotować i przedstawić wiarygodny program Polakom, ale chyba wiedzą że złodziejom i oszustom tylko zmanipulowany leming uwierzy i wybrali wariant "ulica". Wielka szkoda, że tak duża część Polaków daje się otumanić przez parszywe media takie jak TVN24, Gazeta Wyborcza, TOK FM i wiele innych. Sędzia Frackowiak to ta kryształowa inaczej, która na zwolnieniu lekarskim urządza zagraniczne wojaże? No i nie ma zaległości w pisemnych uzasadnieniach wyroków. Pasowna tuba dla nich i nie politykuje. Ziobro nie powinien się cackać z tą hałastrą, wsadzić do paki, zesłać do kamieniołomów i po wszystkim, wtedy zapanuje porządek i tym sędziom zrobić to samo. Chłopaki ze wsi wymyślili sobie, że odwołają rząd po kolei eliminując ministrów i w tym celu uruchomili całe swoje archiwum. Ale daremne trudy, bo PiS już nie ustąpi. Za to pokaże swoje archiwum.
 • Sędzia Żurek coraz bardziej nerwowy.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kNWNkYy9wLzIwMTkvMDgvMjcvODI1LzUyMC9jZDBlZDIzOTg2OWI0NWRlYmQ2NmQ0ZjljNWIwYzMxYS5qcGVn.jpeg

  Najpierw nie chciał ujawnić oświadczenia majątkowego, teraz straszy pozwami internautkę. „Proszę nie powielać kłamstw. bo będzie miała Pani proces cywilny i sprawę karna” sędzia Żurek straszy na Twitterze internautkę, która spytała go o niejasności związane z oświadczeniem majątkowym byłego rzecznika KRS. Dzień dobry Panie Sędzio, pański komentarz zwrócił moją uwagę, więc pozwoliłam sobie zajrzeć do ośw. mająt. Chciałabym zapytać, dlaczego nie ujawnił Pan płatności ONW, być może również TUZ, P do upraw itp.? Wykazał Pan tylko JPO pyta „Magda Lena” na Twitterze. Dalej internautka drąży temat gruntów, które sędzia Żurek wykazał w oświadczeniu majątkowym za 2017 r., a które zniknęły z niego w 2018 r. Co istotne, nie chodzi o małą działkę, a o ok. 682 ha. „Magda Lena” przypomina, że takie grunty przynoszą konkretne dochody. Panie Sędzio, gdzie, w ośw. majątk. (będę używać skrótu-OM) za rok 2018, ulotnił się grunt rolny o pow. 682 HEKTARY ?! - który w OM za rok 2017, wpisał Pan własnoręcznie⬇️ Teraz wyjaśnienie dla osób niezorientowanych - taki grunt generuje przychód, na początek, z płatności JPO i P-płatności do upraw (w zależności jakich upraw) od kwoty pół miliona do dwóch milionów zł. Do tego trzeba dodać kolejne kilka milionów zł. ze zbiorów. Rok w rok pisze. https://pbs.twimg.com/media/ECrvKxYW4AAv-xU.jpg i P-płatności do upraw (w zależności jakich upraw) od kwoty pół miliona do dwóch milionów zł. Do tego trzeba dodać kolejne kilka milionów zł. ze zbiorów. Rok w rok. https://pbs.twimg.com/media/ECrwpLKW4AEVRgv.jpg
  Na niebiesko podkreślone pozostałe powierzchnie gruntów, na potwierdzenie tego, iż Pan Sędzia orientuje się i potrafi samodzielnie zapisać jakiej wielkości jest dana nieruchomość.

  https://pbs.twimg.com/media/ECr04gRXsAcEI9x.jpg Z pensji sędziego.... aha...Czyli nie ma mowy o pomyłce i niewiedzy - sędzia nie może rżnąć głupa... A może może...? Może rżnąć przysłowiowego głupa jeśli jest niepełnosprawny intelektualnie, co jest potwierdzone przez rzecznika. Czyli to⬇️ "ŚRODKI" za dopłaty od gruntów rolnych wpływają od października. Ciekawe co to za kupiec, który kupuje nieruchomość i płaci za nią bez przeniesienia własności #Sprawdzam #PraniePieniędzy...

  https://pbs.twimg.com/media/ECsE22NWwAIiqrG.jpg

  Opieram się wyłącznie na dokumentach jawnych. Nie bawię się w kłamstwa. Proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarką. Nie robi też na mnie wrażenia, pańskie straszenie sprawami cywilnymi i karnymi. Również jestem prawnikiem. I tak dokładnie, podał Pan w m2

  https://pbs.twimg.com/media/ECxK6vLXUAApa4k.jpg

  Chciałabym zapytać, dlaczego nie ujawnił Pan płatności ONW, być może również TUZ, P do upraw itp.? Wykazał Pan tylko JPO 682 ha - rolno-bud.-leśna, jeśli założymy że są to w 1/3 każda to wartość tego będzie jakieś:
  -rolna- 6,8 mln
  -budowlana - 13,6 mln
  - leśna - 9,1 mln
  Przy założeniu cen minimalnych na rynku w Polsce. Tak było od początku transformacji, miliardy popłynęły na spirytusie, miliardy na elektronice, samochodach, rublach transferowych, paliwach, VAT, i również na ziemi. Rolnik miał problemy z zakupem, a kupowali ci co bladego pojęcia nie mieli o pracy na roli ...Znałem gościa co w latach 90 z dnia na dzień został milionerem, nosił do banku rubla z kantorów, jako rubla transferowego . Tak to Balcerowicz robił ekonomiczną transformację . Jak by to wszystko podsumować to my byśmy kupili Grenlandię. Znajomy był swego czasu prezesem AR, opowiadał kto kupował ziemię po kilkaset ha. Brali kredyty i kupowali, sadzili trochę leszczyny i żyli z dopłat, zresztą łąka też wystarczyła . Ziemia winna zostać w rękach polskich rolników, to strategiczna produkcja.

  Dla ludzi z miasta przygotowałem poglądową ilustrację, jakiej wielki pole posiada(ł) rolnik Żurek. Teksański farmer by się nie powstydził.

  https://pbs.twimg.com/media/ECuug3ZX4AA3QhR.jpg
  Na lotnisko trochę za duże, chyba, że to tam będzie Centralny Port Komunikacyjny

  https://pbs.twimg.com/media/ECvCmHDXoAExlMb.jpg

  Były rzecznik KRS słynie z nerwowych reakcji i swojej aktywności w mediach społecznościowych. Szkoda jednak, że nie odnosi się do meritum sprawy, zwłaszcza że internautka powołuje się na skany jego oświadczenia majątkowego. Kto w takim razie kłamie?

  Ps..Przecież Żurek to chłop może nie małorolny ale on to na twarzy ma wypisane, że to chłop z krwi i kości. Sędziowanie to tylko takie chłopskie hobby gdy są żniwa. Ciekawe czy był na dożynkach? A może on tylko był „słupem” kupującym ziemię dla niemieckich lub żydowskich przyszłych kolonistów. Czy sędzia Żurek znal spekulanta-prawnika Grzegorza Andrzeja Ślaka, aresztowanego przez CBA? Prześledzić watek paliwowy! Ktoś Żurkowi po prostu te setki hektarów wcisnął, jak świecę przed sądem jego szefowej, Gersdorf. Proste sprawdzenie czy legalne dochody Żurka pozwalały na zakup wszystkich jego posiadłości. CBA do akcji bardzo proszę. Są w państwie odpowiednie służby i urzędy aby zweryfikować oświadczenia chazarskiej schlampe, alkoholiczki i przestępcy Gersdorf(22 mln zł majątek) i Żurka. Są oboje sędziami dochody są łatwe do policzenia, oświadczenia są napisane. Trzeba tylko policzyć i zadać pytanie czy dochód pokrywa wykazany majątek.
 • Szczyt bezczelności!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZGUxOC9wLzIwMTkvMDgvMjcvODI1LzQ3OC9jNGNjMjEwZTMwZjY0NTBiOGFhYWQwMTZlMzU0MDYxYy5qcGVn.jpeg
  Byli ambasadorowie atakują Polskę i piszą list do Trumpa: "Przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny". „Przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny” piszą w liście otwartym do Donalda Trumpa byli polscy ambasadorzy zrzeszeni w „Konferencji Ambasadorów RP”. 23 byłych ambasadorów podpisało się pod listem otwartym do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Apelują w nim o to, aby Donald Trump podczas zbliżającej się wizyty w Polsce odniósł się do kwestii praworządności.
  Panie Prezydencie, przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny. Pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne. Tylko wolne, demokratycznie zarządzane państwa mogą tworzyć trwałą i skuteczną wspólnotę zdolną obronić się przed zalewem agresji, autorytaryzmu i kłamstwa. Spragnieni wolności Polacy będą Pana słuchali. Wezmą sobie Pana słowa do serca piszą dyplomaci. Apel poprzedzony jest atakiem nie tylko na polski rząd, ale również na amerykańską administrację. Polska osamotniona, otoczona nieprzyjaciółmi, skonfliktowana z sąsiadami i zdana jak przed II Wojną Światową wyłącznie na odległe geograficznie sojusze, to prosta droga do kolejnej katastrofy. W tym kontekście rola „konia trojańskiego”, kraju dryfującego na obrzeża wspólnoty wolności i demokracji, dokąd spycha Polskę obecny rząd, jest dla nas i dla naszych sojuszników, w tym także USA, destrukcyjna. W naszym euroatlantyckim związku chcemy być poważnym i wiarygodnym partnerem. Partnerem gotowym także do poświęceń, ale nie wyłącznie klientem i wykonawcą zadań, które spójności NATO nie służą czytamy. Byli ambasadorzy nie wyjaśniają na czym miałaby polegać owa rola „konia trojańskiego” i jakie to zadania zlecone przez USA realizuje Polska, które spychają ją do roli „wyłącznie klienta i wykonawcy zadań”. Dalej jest jeszcze gorzej…Tymczasem w Polsce od kilku lat narasta proces łamania i naginania naszej Konstytucji. Rozmontowywany jest trójpodział władzy, niszczone niezawisłe sądownictwo. Prawa człowieka są ograniczane, a narastająca opresja wobec politycznych oponentów oraz mniejszości etnicznych, religijnych, seksualnych jest nie tylko tolerowana, lecz wręcz inspirowana uderzają w patetyczne tony autorzy listu. Ubolewania nad brakiem praworządności nie robią już wielkiego wrażenia. Skandaliczne jest jednak sugerowanie, że „narasta opresja” wobec polskiej opozycji i różnego rodzaju mniejszości, i która to inspirowana jest przez rządzących. Co konkretnie mają na myśli byli ambasadorzy? Tego nie dowiemy się z listu. Pozostają tylko ogólnikowe oskarżenia. List otwarty „Konferencji Ambasadorów RP” nie zaskakuje. Organizacja z podobnymi oświadczeniami występowała już w sprawie rzekomego ataku Prawa i Sprawiedliwości na Adama Bodnara czy też wyprowadzania Polski na „margines Europy”. Jednak czymś absolutnie skandalicznym jest szkodzenie swojej Ojczyźnie na arenie międzynarodowej, w szczególności, jeśli robią to byli ambasadorzy tego kraju. Czy można posunąć się jeszcze dalej?
  kb/ambasadorowie.org/Twitter

  Ps...Nawet w Korei Północnej nie piszą takich listów. List byłych czy oni nie mają nazwisk? Kto tych byłych powoływał? Według mnie powoływała ich żydoczerwona zaraza. Uważam, że takie wystąpienia można potraktować w kategoriach zdrady państwa i wdrożyć ostre sankcje karne. Państwo będzie teoretyczne, dopóki … surowo nie ukarze tych skurwysynów. Najsurowiej. No ale ambasadorowie nie są kompetentni w „ocenie praworządności”. A już sędziowie tym bardziej „Nemo iudex causa sua”.
 • „Nie braliśmy udziału w żadnych działaniach". Sędziowie pozywają TVN i Agorę
  Nigdy nie braliśmy udziału w jakichkolwiek działaniach spełniających znamiona dyskredytowania lub oczerniania sędziów oświadczyli z-cy rzecznika dyscyplinarnego SSP, sędziowie Przemysław Radzik i Michał Lasota. Podjęliśmy decyzję o wystąpieniu na drogę postępowania sądowego zapowiedzieli. W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze w nocy z poniedziałku na wtorek przez rzecznika dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędziego Piotra Schaba, jego zastępcy odnieśli się do ich zdaniem nieprawdziwych i zniesławiających ich publikacji w Gazecie Wyborczej, Telewizji TVN, portalu Onet.pl i innych mediach. Publikacje te związane są ze sprawą akcji dyskredytującej sędziów. Po artykułach Onetu pełniący wówczas funkcję wiceszefa MS Łukasz Piebiak. na prośbę szefa resortu Zbigniewa Ziobry, podał się do dymisji. Kolejne doniesienia Onetu informowały, że na komunikatorze WhatsApp miała powstać zamknięta grupa o nazwie "Kasta", która wymieniała się pomysłami na oczernianie niektórych sędziów. Według mediów mieli do niej należeć m.in. właśnie sędziowie Przemysław Radzik i Michał Lasota, a także sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, członkowie KRS Dariusz Drajewicz, Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, a także Tomasz Szmydt z biura prawnego Rady oraz były prezes Sądu Okręgowego w Katowicach i obecnie sędzia NSA Rafał Stasikowski. "Podjęliśmy decyzję o wystąpieniu na drogę postępowania sądowego przeciwko podmiotom bezprawnie naruszającym nasze dobra osobiste, w tym cześć, honor i dobre imię" poinformowali zastępcy rzecznika dyscyplinarnego SSP. Lasota i Radzik uważają, że od ponad roku są celami "niespotykanego wcześniej ataku medialnego oraz ataku części środowisk sędziowskich". "Ataki te godzą w naszą godność oraz narażają każdego z nas na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia urzędu sędziowskiego i wykonania funkcji Zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych" napisali. "Nigdy nie braliśmy udziału w jakichkolwiek działaniach, spełniających znamiona dyskredytowania lub oczerniania sędziów. Pełniąc służbę, zawsze kierowaliśmy się treścią ślubowania sędziowskiego i zasadami zawartymi w Zbiorze Zasad Etyki Sędziów i Asesorów Sądowych" oświadczyli sędziowie Lasota i Radzik. Zgodnie z treścią pisma, w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Warszawie został skierowany wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczeń o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN Spółce Akcyjnej i Agorze Spółce Akcyjnej. "W późniejszym czasie skierujemy również prywatne akty oskarżenia przeciwko autorom publikacji, zawierającym kłamliwe stwierdzenia na nasz temat i podejmiemy inne stosowne kroki prawne" poinformowali sędziowie.

  https://niezalezna.pl/285277-nie-bralismy-udzialu-w-zadnych-dzialaniach-sedziowie-pozywaja-tvn-i-agore

  Ps...Nareszcie! Brawo! I zażądać astronomicznego zadośćuczynienia, żeby tym hejterom z TVNazi się odechciało. A w cywilnych procesach każdy poszkodowany min. po 100 000 od autora/autorów. Esbecja myślała, że wymyśli aferę i PiS straci władze. Nic z tego, dzięki temu ludzie zobaczą z jakim lewackim, sądowym syfem mają styczność.
 • @kula Lis 68 13:47:57
  List byłych ambasadorów, zawierający szereg pomówień pod adresem rządu, wypełnia art Art.133.KK „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829