Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 26903 komentarze

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

W tej sprawie będzie postępowanie karne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro

                                                                                                                                                                              poinformował w poniedziałek, że polecił prowadzenie postępowania karnego w sprawie nierozpoznania przez częstochowski sąd w wymaganym terminie wniosków o aresztowanie podejrzanych o wyłudzenia. Wyraził przekonanie, że sprawa powinna być rozpoznawana także pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 
Pod koniec września częstochowski sąd rejonowy nie zdążył rozpoznać wniosków w określonym przepisami terminie 24 godzin, na wolność zostało wypuszczonych pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenie ze Skarbu Państwa prawie 7 mln zł i pranie brudnych pieniędzy. Po upłynięciu doby od wpłynięcia wniosków sąd ogłosił postanowienia o umorzeniu postępowania w sprawie aresztu i zwolnił podejrzanych.
 
"W tej sprawie poleciłem prowadzenie postępowania karnego Wydziałowi Spraw Wewnętrznych PK, poleciłem zająć się tą sprawą panu prokuratorowi krajowemu Bogdanowi Święczkowskiemu" powiedział Ziobro w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Częstochowie.
 
"Jaki będzie dalszy tok postępowania, to będzie zależało od prokuratorów prowadzących postępowanie (...) Nie chcę wypowiadać się, by nikt mi nie zarzucił, że ingeruję w przebieg tego postępowania"  dodał minister. Wyraził przekonanie, że odrębnie powinna być badana także odpowiedzialność dyscyplinarna. "Na tego rodzaju ewenementy i precedensy, w złym tego słowa znaczeniu, nie można sobie pozwolić"  oświadczył Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości podkreślił, że walka z wyłudzeniami podatku VAT to jeden z priorytetów rządu.
 
"To właśnie dzięki konsekwentnej walce z wyłudzeniami VAT udało nam się zgromadzić pieniądze, które pozwoliły nam realizować ważne projekty społeczne, bo w przeciwieństwie do poprzednio rządzących Polską polityków PO i PSL my mówiliśmy, że pieniądze są (...), tylko trafiają nie tam, gdzie powinny" mówił Ziobro. Jak przekonywał, pieniądze wyłudzane wcześniej przez mafie VATowskie zaczęły trafiać do budżetu. Ziobro mówił, że kiedy został prokuratorem generalnym zdecydował o przeniesieniu tego rodzaju śledztw do prokuratur okręgowych i regionalnych. Stworzył też specjalny departament w PK, który koordynuje postępowania dotyczące VAT. Przypomniał, że zmieniono też przepisy, zaostrzając kary za tego typu przestępstwa do 25 lat więzienia. "To zadziałało z ogromną siłą i przyniosło rezultaty, mierzone 43 miliardami tylko w 2017 r., które do budżetu trafiły (...)" – zaznaczył.
 
Jak podawał wcześniej częstochowski sąd, nierozpoznanie w wymaganym terminie wniosków o aresztowanie podejrzanych o wyłudzenie od Skarbu Państwa prawie 7 mln zł wynikało ze stanu zdrowia sędziego, który miał je rozpoznawać w dniu, w którym miał rozpoznawać wnioski trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Kolejny wyznaczony sędzia miał inną sprawę aresztową, musiał się też zapoznać z aktami i nie zdążył rozpoznać wniosków.
 
Jak powiedział w poniedziałek PAP Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, w ostatni piątek Sąd Okręgowy w Częstochowie rozpoznawał zażalenia na umorzenie spraw aresztowanych i wszystkie je uwzględnił.
 
"Sąd podzielił stanowisko prokuratury, że pomimo upływu okresu 24 godzin nie było podstaw do umorzenia postępowania w przedmiocie tych wniosków. Należało procedować w dalszym ciągu, oczywiście umożliwiając podejrzanym skorzystanie z wolności" wskazał prokurator.
Sprawa została skierowana ponownie do sądu rejonowego, który w najbliższych dniach rozpozna wnioski o areszt.                                      
                                                              
https://niezalezna.pl/291511-w-tej-sprawie-bedzie-postepowanie-karne   
                                                                                                                                                                              Ps..Kampania wyborcza w toku to sponsorzy są potrzebni na wolności a nie w pierdlu. Częstochowa gnije od rządów lewackiej mafii wespół z platfonsami, sędzia szybciutko umorzył bo może od bandytów miał kanapki, w tym skorumpowanym mieście każda niegodziwość jest przyjmowana za dobrą monetę, kto nie z ryżym tego wykończymy. Jaki znów sąd? Konkretny sędzia umorzył postępowania. Podpisał/a się pod umorzeniem. Kwestia sumy?      

KOMENTARZE

 • Mianować Beaty Szydło i Kępe szefami aresztów Wiedzą co robić z wyrokami sądów.
  A Duda może ich profilaktycznie ułaskawić jak Mariusza Kamińskiedgo za gruntowy ziobrohak na Lepera i solidarnego z nim Giertycha
 • @
  Co Wam powiem to Wam powiem. Tak jak mi uciekają tygodnie i jestem zły na to, bo czas szybko leci. Jednak nie mogę się doczekać aż zobaczę za tydzień te "mordy zdradzieckie" kiedy ogłoszą wyniki wyborów!

  Już chciałabym, żeby jutro był 13 października.

  Też tak macie?
 • Bezkarność tzw. sędziom
  zapewniają im - ich oficerowie prowadzący.
  Wniosek?
  Dane państwo okupowane przez czarci pomiot sprawia tylko z pozoru takie oto wrażenie, że panuje w nim totalne burdello. Owszem burdello oraz - *uj, *upa i kamieni kupa to fakt - ale jest to stan zamierzony i kontrolowany.
 • "Nadzwyczajna kasta" robi dywersję PISowi w sprawie VATu.
  To oczywiste działanie pokazujące moralną stroną "nadzwyczajnej kasty"
  To kolejny powód by Polska pozbyła się systemowo "nadzwyczajnej kasty" i zastąpiła ją urzędnikami państwowymi bez nadzwyczajnych przywilejów...pracujących takich zasadach jak inni urzędnicy państwowi..
  będący pod kontrolą niezależnych od niech organów.

  Alternatywą są sądy społeczne, wybieralne kadencyjne... ale to też słabe rozwiązanie bo wiemy jak w gminach wyglądają wybory d władzy.. (rządzą sitwy typu lokalny oligarcha oraz wybrani przez niego wójt, komendant, pleban oraz ich rodziny)... a w przypadku sądów gminnych i sędzia wybrany prze Oligarchę).
 • @Oscar 08:45:51
  ,,Alternatywą są sądy społeczne, wybieralne kadencyjne... ale to też słabe rozwiązanie bo wiemy jak w gminach wyglądają wybory d władzy.. (rządzą sitwy typu lokalny oligarcha oraz wybrani przez niego wójt, komendant, pleban oraz ich rodziny)... a w przypadku sądów gminnych i sędzia wybrany prze Oligarchę).'' To chyba nie znasz Polaków. Polak głosuje przeciw, a nie za. Bez fałszerstw wyborczych taki lokalny oligarcha ma mniejsze szanse niż lump spod sklepu. Ile razy słyszałem na polskich wsiach tekst : ,,mało że bogaty to jeszcze w polityce mam go dorabiać'' ? No chyba że masz na myśli takie społeczności gdzie rodziny oligarchy, wójta i plebana to 90% wyborców. Zresztą nawet jeżeli masz rację to takie sitwy lokalne będą lepsze od tych ogólnopolskich mafii partyjnych.
 • @marek500 09:54:11
  Wystarczy by Oligarcha zbudował w wsi np drogę. jakiś mostek... i wieś go pokocha...

  W systemie gdzie lokalny Oligarcha też musi się systemowo dzielić swoim bogactwem z lokalna społecznością już wola ludy nie zależy od "hojności" Oligarchy bo ta "hojność" jest wymuszana systemem czyli prawem..
  (systemowe , obowiązkowe udziały gminy(województwa, państwa) w większych geszeftach w gminie).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829