Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 26903 komentarze

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Totalna furia (Kazacha)Matczaka!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obraża autorów ustawy sądowej: Będą wymachiwać suwerennością, żeby zasłonić głupotę i absurd

 Prof. Marcin Matczak bardzo silnie zaangażował się w krytykę projektu nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych. Nie podoba mu się to, iż posłowie mogą przygotować projekt, w którym jego zdaniem zawarte są „głupoty i absurdy”. Autorzy dekretu kneblującego sędziów uważają, że suwerenność to takie coś, co pozwala wsadzić do polskiej ustawy każdą głupotę i każdy absurd, bo nikt nam bycia głupim i absurdalnym nie będzie zakazywał. I będą tą suwerennością wymachiwać, żeby tę głupotę i ten absurd zasłonić napisał na Twitterze Matczak. W kolejnych wpisach na Twitterze prof. Matczak oburza się, że na mocy nowego prawa zbuntowani przeciwko władzy sędziowie nie będą mogli podważać statusu innych sędziów. W dekrecie o sędziach zabrania się „kwestionowania umocowania” sędziów i organów państwowych. Autorami dekretu są ludzie, którzy w 2015 roku zakwestionowali umocowanie sędziów wybranych do TK, a potem samego TK, kiedy B. Szydło odmówiła uznania wyroku zaznaczył. Matczak próbował dowodzić, że sędziowie mogą sami interpretować i stosować prawo UE. Nakaz czekania na wyrok TK, aby móc odmówić stosowania ustawy, oznacza, że orzeczenia TSUE przestają w Polsce działać. TSUE orzeka w wielu sprawach, którymi nie zajmuje się TK. Dekret wymaga, żeby każdy wyrok TSUE akceptował TK kontrolowany przez PiS. To niezgodne z prawem UE. Poza tym prawo UE działa w Polsce bezpośrednio i jest ważniejsze niż ustawy na mocy art. 91 naszej Konstytucji. Zakazanie sędziom stosowania prawa UE, jeśli nie pozwoli na to TK, oznacza wyjście z porządku prawnego Unii - olbrzymia część prawa UE nie będzie u nas obowiązywać stwierdził. Czyżby prof. Matczak chciał, aby polscy posłowie nie mieli pełnej swobody w kwestii proponowania projektów ustaw?

Twitter                                                                                                   
                                                                                                                                                                                      Ps...To nie jest profesor. Z tym także trzeba zrobić porządek. Tak profesorem nie jest chazarski żyd Aaron Bucholtz vel Balcerowicz. To tylko dr hab. po WUMLu. Jeden i drugi. Warto przypomnieć, że 87 proc. Polaków chce reformy sądów. A tu garstka wywrotowców i anarchistów wiadomego pochodzenia zamiast reformy broni swoich przywilejów.
 
 
Nasz dzielny kazachski Katon na Ursusie. Wygląda jak przodownik pracy na pochodzie 1-majowym w czasach Gomułki. Feralny atawizm - skąd podobieństwo tego profesora do traktorzystów z plakatów wcześnie powojennych. No cóż, jaki człowiek - taki język. A prawo unijne przecież u nas działa, tyle że wyłącznie w interesie kasty. Poza tym już wiem, co mi ta twarz i fotka przypomina: w ZSRR wypuszczono taki plakat-agitkę z brygadzistą i sierpem i młotem w tle. Rychtyk taka sama buźka i postawa. Sprawdzę, czy ten kicz nie zachował się gdzieś, fajnie by było.  No jak na profesora prawa wiedzę ma niezbyt imponującą, za to butę olbrzymią. Typowy przykład resortowego dziecka. Kałmucka "ynteligięcja" bękarta sowieckiego, POszoł won za Don! Kaście, antynarodowej V kolumnie jawnie działającej w Polsce, chodzi wyłącznie o ochronę własnych przywilejów nabytych w oparciu o postkomunistyczną konstytucję. Warcholstwo zawsze wymaga potępienia. Konstytucja RP w Art.4 p.1 stanowi: "Władza zwierzchnia w RP należy do Narodu". Art.4.p,2 Konstytucji RP stanowi: "Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio". Przedstawicielami Narodu do sprawowania władzy jest Prezydent, Sejm i Senat. Znowelizowana ustawa o ustroju sądów powszechnych będzie penalizowała takie zachowania(delikty dyscyplinarne) i odpowiednio karała takich sędziów, nareszcie! Polacy czekają na szybkie procedowanie tej noweli w Sejmie i jej bezwzględne stosowanie!                   
                                                                                                                                                                Ps..II..Wytłumaczcie polskiemu inteligentowi, że polakożercza Fundacja Batorego ma siedzibę w Zamku Królewskim! A adres fundacji sierżanta IDF, agenta Mossadu i Amanu Jojne Danielsa jest pod tym samym adresem co Biuro Zarządu Okręgowego PiS!
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • No tak...
  Fundacja Batorego to Soros.
  A kogo reprezentuje szef i nadzorca "polskiego" rządu, prezydenta i samego "zwykłego posła" niejaki sierżant J.D.?
 • Ja tam PiS nie popieram.
  Ale … ta cała PO z otoczeniem, to cała kasta zdziczała, zdegenerowana, hitlerowsko, nazistowska, zbrodnicza, antypolska. Oni niczym innym nie zajmują się jak mordowaniem Polski i Polaków, to zbrodnicza dzicz nazistowska. Gdyby mogli to by oficjalnie mordowali Polaków milionami, cyklonem by posypywali. Nie da się tak robić na obecnym etapie, ale można … choćby ( bo oni mają mnóstwo innych metod zabijania Polaków ) zbrodniczymi sądami, które niszczą ludzi, niszczą ich życie, ich rodziny, ich nadzieje. Tak działa ten zbrodniczy nazistowski system zaprowadzony przez hitlerowską V kolumnę w Polsce, której czołowym eksponenetem jest w Polsce Platforma Obywatelska. Ktoś powie że nie wszystkie wyroki sądów w Polsce są zbrodniczo niesprawiedliwe. Wystarczy że 10% jest takich.
 • @vortex 11:36:18
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMDljNi9wLzIwMTkvMTIvMTQvODI1LzQ4NC83YjMzZTk1NmYwZTM0MTZmYTExNGIwMGI3MTQ0MzIwNS5qcGVn.jpeg
  Sellin: Żadna grupa sędziów nie może stwierdzać czy dany sąd istnieje czy nie. Musimy tę sytuację naprawić. Złożony przez PiS projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych część mediów i część sędziów określa jako ustawę represyjną i dyscyplinarną. Jak pan odniesie się do tych zarzutów?

  Nie nazywałbym tych przepisów ustawą dyscyplinarną. To ustawa porządkująca sytuację w sądach powszechnych i w Sądzie Najwyższym, która próbuje być destruowana przez niewielką, ale głośną część środowiska sędziowskiego. Ta grupka uznała, że jest wyłączona z regulacji państwowych. W ramach myślenia o nadzwyczajnej kaście chcą decydować kto jest w Polsce sędzią i czy dany sąd istnieje. A my tylko przypominamy, że sędzią w Polsce jest ten, któremu odpowiedni dokument wręczy prezydent Rzeczypospolitej. To nie sędzia decyduje, czy ktoś jest sędzią, tylko prezydent Rzeczypospolitej. Sądy, na przykład Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego powstają na mocy ustaw ogłaszanych przez demokratycznie wybrany parlament, a nie na skutek decyzji ogłoszonych przez grupę sędziów. Żadna grupa sędziów nie może stwierdzać czy dany sąd istnieje czy nie. Musimy tę sytuację naprawić, bo jest ona niebezpieczna i anarchizująca.

  Jej negatywne skutki mogą dotknąć obywateli.

  Tak, jeżeli będzie kwestionowane czy ktoś jest sędzią oraz czy wydane przez niego wyroki są wydawane w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Na to nie można się zgodzić. Niestety, niektórzy sędziowie bardzo mocno zaangażowali się w politykę, a nie mają prawa w nią się angażować.

  Sędziowie w Polsce mają bardzo szeroki immunitet. Czy nie powinien zostać on znacząco ograniczony?

  Izba Dyscyplinarna jest po to, żeby dyscyplinować sędziów, którzy naruszają prawo. Takiego pełnego immunitetu żaden obywatel Rzeczypospolitej nie powinien mieć. Nikt nie powinien być immunizowany od przestrzegania prawa. W projekcie ustawy znajdzie się również procedura wyboru nowego prezesa bądź prezes Sądu Najwyższego. Kadencja pani prezes Gersdorf kończy się wiosną 2020 r. Chcemy mieć więc bardzo czytelny opis sytuacji, w jaki sposób prezes Sądu Najwyższego będzie wybierany.

  Not. TP
  https://wpolityce.pl/polityka/477694-sellin-nie-zgodzimy-sie-na-negatywne-skutki-decyzji-sedziow

  Ps...Jęczeniem i gadaniną nie zmienicie prawa, co usiłujecie robić przez 4 lata, to Duda wetował i przywrócił żydokomunistycznych sędziów,(pobrali odprawy, których nie zwrócili!) to jemu podziękujcie. Żydokomuchy i klany rodzinne, oraz miot wsobny wydają wyroki, a wy tylko gadacie. Musicie mądrze i rozsądnie rozwiązać ten problem. To musi się udać za pierwszym razem bo drugiej szansy nie będzie. To musi być szach i mat. Nie ma miejsca na błąd bo stawka to Najjaśniejsza RP.
 • @vortex 11:36:18 Latarnie wykorzystać do leczenia pozostałości po WSI i reszty bandy.
  Każda taka wypowiedź powinna kończyć się wnioskiem do Izby dyscyplinarnej o ukaranie sędziego. Polska była, kiedy TSUE i UE nie było nawet w myślach Europejczyków. Ale zawsze sąsiedzi z zachodu (i ze wschodu) chcieli nas sobie podporządkować. Pożyteczni idioci i sprzedawczyki też zawsze byli i są. My Polacy, podatnicy wzywamy tych pseudosędziów do nie korzystania z pieniędzy polskiego podatnika. Dla tych pseudosędziów chyba jest za trudne żeby zorientowali się skąd się dla nich pieniądze biorą. Tak wielu w tak krótkim czasie straciło tak dużo i tylko tyle. Lata miną nim słowo sędzia będzie wymawiane z szacunkiem. Wstrzymać im pensje. Zobaczymy ile wytrzymają. I do sklepów nie wpuszczać bo batoników nakradną.

  Zboczeńcy w togach dla zdrowotności wykorzystywali młode dziewczyny 13 letnie, słychać na taśmach jak się chwalą, że robią to zboczeńcy dla zdrowtności.
 • @vortex 11:36:18
  Rozumiem gorycz pokrzywdzonych przez sądy. Zgadzam się że w polskich sądach wytworzyła się jakiegoś rodzaju kasta. Zgadzam się że jest potrzeba reform. Jednak nie zgadzam się żeby te reformy robił PiS, PO czy inna okrągłostołowa kasta. Zresztą ustawa o sądach (tak samo jak konstytucja) jest tak ważna że wszelkie zmiany powinny być wprowadzane przez całą scenę polityczną i zatwierdzone referendum, a nie przez jedną partię. Może Pan Kula Lis ma takie zaufanie do rządzących. U mnie PiS i PO ma prawie zerową wiarygodność (o innych partiach się nie wypowiadam bo mają minimalny wpływ na dzisiejszą politykę). Na razie na horyzoncie nie widać żadnego ugrupowania któremu w umiarkowany sposób można by było zaufać.
 • @vortex 11:36:18
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNzIxOS9wLzIwMTkvMTIvMTYvODI1LzU1MC83MjkxOWI4NjMyNTU0ZTNhODNkMDEwOWJmZmY4YmY0MS5qcGVn.jpeg

  Grodzki chce w Polsce Hongkongu? Nawołuje do protestów: Ludzie mają prawo. Sędziowie są brutalnie atakowani. Nie może tak być...Takie miałem wrażenie na konwencji wyborczej, że ludzie przeprowadzili coś, co nazywa się analizą SWOT, czyli siły, słabości, okazje i zagrożenia, tak się tłumaczy ten skrót, i wykalkulowali, że w formacie prezydenta kraju lepszym naszym kandydatem będzie Małgorzata Kidawa-Błońska tak marszałek Senatu Tomasz Grodzki tłumaczył wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydatkę na prezydenta. Przekonywał, że Kidawa-Błońska ma „zdolność łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi” oraz jest najlepszą możliwą opcją na obecną chwilę - odparł Grodzki, pytany, czy Kidawa-Błońska to „wunderwaffe PO”. Dodał, że kandydatka PO ma „realne szanse na pokonanie” Andrzeja Dudy w II turze, na co wskazuje chociażby to, że opozycja razem miała więcej głosów w wyborach parlamentarnych niż prawica. Zapewniał także, że zwycięstwo Kidawy-Błońskiej w żaden sposób nie świadczy o braku zaufania do Grzegorza Schetyny tylko o tym, że PO jest partią demokratyczną. Cała partia będzie wybierała przewodniczącego partii. Wtedy będziemy wiedzieć, czy Schetyna ma wotum zaufania. (…) Powinna nastąpić taka zmiana funkcjonowania wszystkich struktur partii - łącznie z przewodniczącym - która dałaby największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich i parlamentarnych mówił Grodzki. Jak rozmawiałem z Donaldem Tuskiem w Brukseli, żartowaliśmy że muszę wejść w jego buty zajmując taką, a nie inną funkcję, i pełnić rolę trochę nudnawego gawędziarza. Trzecia osoba w państwie, nawet ze sprecyzowanymi poglądami, musi ważyć słowa stwierdził marszałek Senatu. Co ciekawe, zdaniem Grodzkiego PO ma „bogate zaplecze intelektualne”. Obok Budki widzę co najmniej kilku poważnych, potencjalnych przywódców partii. Zgłosił się Zdrojewski, zgłosiła się Mucha. Wiem, że jest namawiany Trzaskowski i zastanawia się Arłukowicz. To świetne nazwiska przekonywał Grodzki. Grzegorza Schetyny nie było na promocji książki Donalda Tuska „Szczerze”. Grodzki tłumaczył to problemami z powrotem do domu. Po konwencji wiem, że wszyscy jechali na lotnisko, bo często był to ostatni samolot tego dnia tłumaczył, dodając, że Tusk politykiem światowego szczebla i jest nietuzinkowy, więc rola, jaką będzie teraz pełnił będzie taka, jaką sam będzie chciał. Grodzki skomentował też apele Tuska do protestów w obronie sądownictwa. Porównał sytuację w Polsce do Hongkongu. Jeśli popatrzy pani na protesty w Hongkongu, w Pradze - takie masowe, pokojowe protesty ludzi, odgrywają rolę i wpływają na polityków, bo politycy są też ludźmi. W demokratycznym państwie są reguły zgłaszania manifestacji. Ludzie mają prawo je przeprowadzić. Warunek - muszą odbywać się w sposób pokojowy stwierdził Grodzki. Polacy powinni pokazać, że praworządność i niezależność trzech filarów demokracji jest im droga. Niech sobie pani wyobrazi, jakby sędziowie z taką zaciekłością atakowali władzę wykonawczą lub ustawodawczą. Byłby krzyk na pół Europy oświadczył Grodzki. Sędziowie są brutalnie atakowani. Szykuje im się projekt ustawy jak z lat 50-tych, jak z czasów stalinowskich. Dlaczego mają nie protestować? Dlaczego ludzie mają to akceptować? Nie może tak być dramatyzował marszałek Senatu.

  https://wpolityce.pl/polityka/477897-grodzki-chce-w-polsce-hongkongu-nawoluje-do-protestow

  Ps..No to Francuzi i Niemcy maja prawo stalinowskie. Chazarski łapówkarzu Grodzki, biegusiem im to uświadomić! A to ciekawe jak to marszałek kłamie mówiąc, że całe PO wybierało kandydata na kandydata. Wybierało jedynie 460 członków którzy nie posiadali mandatu do głosowania bo nie byli wybrani przez doły partyjne. No chyba, że baroni już zapomnieli, że takowe doły istnieją. A tak była piękna perspektywa konwencja na 1500 osób. (MKB na prezydenta klubu „Tęcza”… O ile Ryszard Ochódzki nie będzie kandydował? Gdyby natura chciała, by prezydentem została Kidawa to by ją tak utworzyła i wyposażyła (inteligencja, patriotyzm, języki obce, nawet postawa przed frontem kompanii etc)! A, że nie chciała - no to nie dała! Tej pani nie daje się słuchać, bez wiedzy, bez polotu. Ot gospodyni domowa. A tyle lat w polityce a wiedzy nie wchłania, totalnie odporna na wiedzę. Sorry opanowała uśmiech źrebiącej się kobyły. Braki intelektualne są przerażające podobnie jak u Kopaczowej, ale widocznie tego nie wymagają wyborcy. POrażka, jaka opozycja taka kandydatka! Blondynka, Kidawa i Błońska już, jak sama zapewniała, już została premierem rządu RP. Teraz zapowiada, że w zasadzie już została prezydentem RP. Tylko co na jej twierdzenia biegli psychiatrzy. Czy to tylko stan fałszywej świadomości, czy pogłębiający się pomroczności jasnej. Ona nie ma żadnych szans na prezydenta, bo jest osobą niewiarygodną i ma słabą pamięć nawet do spraw politycznych, niema doświadczenia w polskiej polityce, po prostu jest za cienka i słaba! Nadaje się tylko do podlewania kwiatów lub mycia okien w biurach!)

  Chazarski łapówkarz Grodzki po prostu broni swoich sędziów, bo to oni tylko mogą jego wybronić przed odpowiedzialnością za szpitalną korupcję. 500+dolarów zachęca sady do protestów, Polacy to nie jest Polak, on wie co go czeka jako łapówkarza! W Polsce takie mendy jak chazarski łapówkarz Grodzki mają zbyt dużo swobody i bezkarności. Nawoływanie do czynów zabronionych jest karalne. Dlaczego odpowiednie służby nie zajmą się tym pokracznym łapówkarzem? I to jest cała PO w osobie chazarskiego łapówkarza marszałka Grodzkiego. Panie Kaczyński jak będzie tak dalej trzeba wprowadzić stan wyjątkowy na czas zaprowadzania porządku z sędziami albo zrobić tak jak Erdogan.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:19:49
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hZmZhYS9wLzIwMTkvMTIvMTYvODI1LzU3My9iNzE3ZDM2MTc4MDM0MjdkYjQ2MzY4MDU3Mjc2YjE1Yy5qcGVn.jpeg
  Kabaret Neumanna u Sekielskiego! Poseł PO: W maju będzie decyzja o eksmisji Andrzeja Dudy z Pałacu Prezydenckiego. Ludzie muszą wychodzić na ulice, by pokazać, że nie zgadzają się na zawłaszczanie wymiaru sprawiedliwości przez partię rządzącą mówił Sławomir Neumann w rozmowie z Onetem. Rozmowa Neumanna z Tomaszem Sekielskim zaczęła się od sprawy taśm polityka PO i wypowiedz nt. sądów. Poseł PO przekonuje, że jego słowa z nagrania zostały zmanipulowane. Wypowiedź trochę zmanipulowana, bo dotyczyła opieszałości czy długości spraw w sądzie, a nie że ktoś nie będzie sprawiedliwie osądzony. Widział pan, by sprawa w polskim sądzie trwała krócej niż rok? Bezczelność Kaczyńskiego i PiS-u jest jak Himalaje. (…) Doprowadzili do tego, że jeszcze bardziej wydłużyły się sprawy w sądach. Mówienie, że to reforma, to bajdurzenie od czterech lat. (…) Chodzi o to, by wymienić sędziów na swoich, którzy będą słuchać poleceń partii powiedział. Następnie Neumann odniósł się do twierdzenia, że sędziowie popierają PO. Nie wiem kogo popierają sędziowie. Każdy tajnie głosuje w wyborach. Nie słyszałem słów sędziów, którzy by jednoznacznie popierali tę czy inną partię stwierdził. Mówił o protestach ulicznych „w obronie” sądów. Ludzie muszą wychodzić na ulice, by pokazać, że nie zgadzają się na zawłaszczanie wymiaru sprawiedliwości przez partię rządzącą mówił Sławomir Neumann w rozmowie z Onetem. Rozmowa Neumanna z Tomaszem Sekielskim zaczęła się od sprawy taśm polityka PO i wypowiedz nt. sądów. Poseł PO przekonuje, że jego słowa z nagrania zostały zmanipulowane. Wypowiedź trochę zmanipulowana, bo dotyczyła opieszałości czy długości spraw w sądzie, a nie że ktoś nie będzie sprawiedliwie osądzony. Widział pan, by sprawa w polskim sądzie trwała krócej niż rok? Bezczelność Kaczyńskiego i PiS-u jest jak Himalaje. (…) Doprowadzili do tego, że jeszcze bardziej wydłużyły się sprawy w sądach. Mówienie, że to reforma, to bajdurzenie od czterech lat. (…) Chodzi o to, by wymienić sędziów na swoich, którzy będą słuchać poleceń partii powiedział. Następnie Neumann odniósł się do twierdzenia, że sędziowie popierają PO. Nie wiem kogo popierają sędziowie. Każdy tajnie głosuje w wyborach. Nie słyszałem słów sędziów, którzy by jednoznacznie popierali tę czy inną partię stwierdził. Mówił o protestach ulicznych „w obronie” sądów. Szuka pan sensacji w tym. Trzeba sprawdzić ile ta fundacja zrobiła dla nas ekspertyz, projektów ustaw przez lata. (…) Z tego co słyszałem w tej fundacji są szacowni ludzie. (…) Na działalność ekspercką, prawną, wydaj się dużo pieniędzy przekonywał Neumann.
  onet.pl

  Ps..Nie muszę wymieniać po nazwisku, ale najbardziej zaciekle o nietykalność "swoich sędziów" upominają się ci (głównie z PO), którzy chcą na zawsze pozostać bezkarni, choć mają najwięcej na sumieniu…
 • @kula Lis 69 18:40:10
  To jest gangrena na naszym żywym organizmu. Jeżeli nie amputujesz tej zarazy ogarnie cały organizm.
  Gesdorf,Tuleya,Łączewski,Matczak,Stępień,Pirogowicz (ten który śmiał się z córki spalonej żywcem Brzeskiej).
  Każde z tych nazwisk jest wystarczającym argumentem za calkowitą reformą wymiaru sprawiedliwości. Inaczej nadal będziemy krajem trzeciego świata. Krajem kast a nie demokracji
 • Jebać prokuratorów i sędziów jak wołał ukrożyd Grzyb-Frasyniuk. Brać przykład z tego złodzieja.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNjlmNC9wLzIwMTkvMTIvMDIvODI1LzUwMi82ZmVkNTQxOTkyNGE0MDMzOGJjNzFhMTA1ZWIwN2VjMS5qcGVn.jpeg
  Odlot! Matczak: Sędziowie Żurek czy Tuleya piszą piękną kartę polskiego sądownictwa. Dla młodych ludzi świecą jak latarnie moralne(sic!) Prof. Marcin Matczak z UW w programie „Tomasz Lis.” przyznał, że TSUE w swoim wyroku nie do końca spełnił oczekiwania zbuntowanych sędziów. Chwalił sędziów protestujących przeciwko reformie sądownictwa, a wczorajsze protesty określił jako apolityczne. Mieliśmy oczekiwania, które wyrastały ponad to, co mógł TSUE zrobić. Rzecznik poszedł dalej w tym, co powiedział. TSUE wydał orzeczenie, które dla mnie jest orzeczeniem mądrym. Gdyby TSUE poszedł na całość, to z tego PiS zrobiłoby miecz do walki z UE, a tak ma miecz do walki z polskimi sędziami stwierdził Matczak. Jego zdaniem obecnie sędziowie mogą kwestionować KRS! Sytuacja po wyroku TSUE się całkowicie zmieniła. Teraz kwestionowanie KRS czy tego co się w Polsce dzieje, jest absolutnie zgodne z prawem mówił. Matczak chwalił zbuntowanych sędziów. Rozmawiałem z sędzią Juszczyszynem, podobnie jak z Markiewiczem, Żurkiem czy Tuleyą. Odniosłem wrażenie, że to spokojny człowiek i wiedział dokładnie, jaki będzie skutek tego, co robi. Ci ludzie, których wymieniłem, to są ludzie, którzy piszą piękną kartę polskiego sądownictwa. (…) Dla młodych ludzi oni świecą jak latarnie moralne. Pokazują, jak należy się zachować powiedział. Marcin Matczak spodziewa się, iż bunt sędziów wywoła chaos prawny. To, że będzie chaos, to jestem pewien podkreślił. Ta manifestacja, która odbyła się wczoraj, była zupełnie apolityczna. Dotyczyła sprawy publicznej. (…) Kiedy ktoś mówi, że niezależność sądownictwa trzeba chronić, to jest to publiczne, a nie polityczne stwierdził Matczak. Ależ laurka! Tego rodzaju uniesienia trudno nawet komentować…

  as/Newsweek Polska
  https://wpolityce.pl/polityka/475711-matczak-zurek-czy-tuleya-swieca-jak-latarnie-moralne

  Ps....Kazach Matczak toczka w toczkę przypomina "człowieka z marmuru"czyli klasyczna twarz socrealistycznych obrazów przedstawiających murarzy albo wytapiaczy stali. I jego mentalność się upodobniła do pierwowzorów. Ten kastowy kazachski przygłup robi wrażenie jakby naprawdę przed chwila uciekł z domu wariatów. Kazach Matczak się pomylił. On i jego kumple w togach nie świecą jak latarnie, lecz są jak te kurwy, bladzie spod latarni. Świecą jak gołe tyłki. Świecą pieniędzmi podatnika razem z Kazachem Matczakiem. Bez pieniędzy polskiego podatnika padną z głodu. To są istoty ograniczone umysłowo niezdolne do samodzielnej egzystencji.! To są te powielające się pokolenia lewaków i żydokomuchów. Faceta należy leczyć i odizolować od studentów. Sędziowie nie przestrzegający prawa to najkrótsza droga do anarchii! Sędziowie NIE TWORZĄ PRAWA! I koniec! Chyba że, chcą tworzyć prawo w Polsce, bo są nadani z "RADY PAŃSTWA" PRL! A to inny temat! Żeby w Polsce było normalnie, należy przetrącić kręgosłup klice zwącej się nadzwyczajną kastą, której ubzdurało się, że będzie funkcjonować poza państwem, które ma na dodatek płacić na jej przywileje. Im się po prostu w głowach poprzewracało.Kto komu miał służyć-naród sędziom,czy sędziowie narodowi?Nastąpiło odwrócenie ról. Nasi sędziowie cierpią na SYNDROM BOGA! Polecam Frakcja Emigracyjna KPN w Niemczech (Konfederacja Polski Niepodległej – nie mylić z Konfederacją Korwina-Mikke, Brauna i Liroya, bo to zupełnie coś innego) ostro zareagowała na skandaliczny list 10 byłych sędziów TK i SN, z Andrzejem Rzeplińskim na czele, do aktualnych władz RP. Zobacz w rubryce „KPN Frakcja Emigracyjna” na portalu pełnomocnika tej organizacji: „michalowski-consulting.hpage.de”. Jest tam też opublikowany list FE KPN do sędzi Gersdorf.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829