Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 26903 komentarze

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Gersdorf będzie uczestniczyła w „Marszu Tysiąca Tóg”!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzecznik Sądu Najwyższego: ”To ma być wyrażenie naszego sprzeciwu”

                                                                                                                  Wszystkie ręce na pokład! Prof. Małgorzata Gersdorf zamierza uczestniczyć w jutrzejszym „Marszu Tysiąca Tóg”, zorganizowanym przez środowiska prawnicze. Z informacji radia RMF.FM, wynika również, że w demonstracji weźmie udział 20 sędziów Sądu Najwyższego. Organizatorzy pikiety, którą wielu komentatorów uważa za polityczną, muszą być nie lada zdesperowani, skoro udało im się ściągnąć na demonstrację samą I Prezes Sądu Najwyższego. Grudniowe protesty miały wyjątkowo mizerną frekwencję, nad czym ubolewali sami organizatorzy. Reklamowana przez media związane z opozycją impreza ma tym razem okazać się sukcesem. Znakiem rozpoznawczym demonstrantów mają być togi.

Każdy sędzia podejmie decyzję indywidualnie. Ja swoją togę zabiorę. Myślę, że będę ją niósł na ramieniu przewieszoną przez rękę. To ma być wyrażenie naszego sprzeciwu. Będzie to marsz w obronie wartości demokratycznego państwa prawnego, dlatego sędziowie mają prawo do takiej właśnie manifestacji. Zabranie tóg to symbol, który ma zwrócić uwagę na to, jak poważna jest sytuacja.

– stwierdził Michał Laskowski, rzecznik prasowy Sądu Najwyższego.

Wielu komentatorów (także prawników) uważa, że wykorzystanie togi sędziowskiej na ulicznej demonstracji to przykład politycznego uprzedmiotowienia tego symbolu niezawisłości i apolityczności.

Źródło: RMF.FM                                                                                                                                                                                                                                                   Ps....Kolejna hucpa z cyklu "podwinę kiecę i lecę". I to ma być najważniejsza sędzia w kraju. Broń Boże im teraz ustąpić. "Tysiąc tóg"? Samych sędziów jest ca 10 tyś, a gdzie adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy? Z tego widać, że poparcie nie jest zbyt liczne. Na marszu 1000 tóg robić zdjęcia i uczestników na zbity pysk z zawodu! Sędziowie przyłapani na tym, jak wychodzili z siedziby PO w mafijnym towarzystwie i brali też udział w antyrządowych demonstracjach mają absolutnie zerową wiarygodność i już dawno powinni być odsunięci z zawodu…Pytanie: czy będzie ten sędzia SN, który lubi sobie w Azji przerżnąć trzynastkę? Robi to podobno w todze. Bez kawioru i fasolki. Sąd Najwyższy (nie tylko polski) oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami żydolewactwa, które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"
 
https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Demokracja_czy_dyktatura_S%C4%85du_Najwy%C5%BCszego%3F
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Rzecznik dyscyplinarny odpowiada RPO ws. afery „Małej Emi”:
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kMjNhNS9wLzIwMjAvMDEvMTAvODI1LzUwMC84MTg5ZGY4OTA4OTU0MWZkYjg4ZTkyOGUzNjI3NDc2ZC5qcGVn.jpeg

  „Przedstawienie zarzutów nie znajduje oparcia w materiale dowodowym”..Kolejna kompromitacja Adama Bodnara w kontekście afery „Małej Emi”! Rzecznik Praw Obywatelskich, tylko na podstawie materiałów prasowych, domagał się, by sędzia Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych ścigał pracowników ministerstwa sprawiedliwości, w tym sędziów. Czy Adam Bodnar przedstawił jakiekolwiek dowody na udział ich w rzekomej „farmie trolli”? Oczywiście nie. Odpowiedź sędziego miażdży narrację „kasty” sędziowskiej. To nie koniec. Zacietrzewiony politycznie Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał też lekcję na temat praw człowieka właśnie. W sprawie rzekomej „farmy trolli” w ministerstwie sprawiedliwości przesłuchany był już przez sędziego Piotra Schaba były wiceminister sprawiedliwości. Bodnar sugerował, że rzekomą ofiarą „hejterów” miał paść sędzia Krystian Markiewicz, prezes skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”. Wyjaśnienia Piebiaka oraz dostępny materiał dowodowy sprawiły, że rzecznik dyscyplinarny nie znalazł podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. W związku z tym RPO w listopadzie 2019 r. poprosił o wskazanie powodów, które sprawiły, że Piotr Schab uznał, iż nie nadal zachodzą podstawy do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów wymienionych w publikacjach medialnych czytamy w komunikacie RPO. całość pod linkiem
  https://wpolityce.pl/polityka/481456-sedzia-schab-odpowiada-rpo-w-sprawie-afery-malej-emi
  Ps...Pomiocie ukropa z UPA Bodnar jak tam synek co podrzynał gardła wymuszając kasę. Zamiotłeś kopertą sprawę pod dywan? Bo taka cisza! Ty potrafisz wychować syna? Synek czysty tatuś! Ktoś kiedyś napisał, że Bond Nar był w podstawówce zwolniony na stałe z ćwiczeń cielesnych. Bodnar jest sterowany z tylnego siedzenia ….ten typek wykonuje polecenia Gazety Wymiotnej.
 • Zła wiadomość dla sędziego Juszczyszyna!
  Rzecznik dyscyplinarny podtrzymuje zarzuty! ”Działanie podjęte na szkodę interesu publicznego”. Sędzia Paweł Juszczyszyn, który podważył wybór swojego kolegi po fachu i bierze udział w politycznym buncie sędziów będzie miał problemy. Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych podtrzymuje swoje zarzuty i odpowiada na kuriozalną krucjatę Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który broni sędziego. Sędzia Schab zauważył, że ochrona ze strony RPO należy się sędziemu, który został legalnie powołany przez prezydenta, a którego nominację podważa dziś Paweł Juszczyszyn.

  https://youtu.be/xA7RR7NKZm0
  Wbrew treści Pańskiego wystąpienia kluczowym elementem zarzutu, odnoszącego się do działania sędziego Pawła Juszczyszyna podjętego dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie Sądu Okręgowego w Olsztynie o sygn. akt IX Ca 1302/19 jest okoliczność, iż - wedle treści tego zarzutu - obwiniony sędzia przyznał sobie kompetencję do oceny prawidłowości, w tym legalności wykonywania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prerogatywy powoływania sędziów, działając na szkodę interesu publicznego wyrażającego się w prawidłowym funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, czym uchybił godności urzędu przypomina sędzia Schab w piśmie do RPO. Doszukiwanie się przez Rzecznika Praw Obywatelskich racji postępowania sędziego Pawła Juszczyszyna wbrew Konstytucji w niezawisłości sędziowskiej podważa w sposób niebudzący wątpliwości definicję tej zasady ujętą we wskazanym wyżej przepisie. Nie jest bowiem działaniem niezawisłym, podlegającym ochronie zgodnie z art. 178, ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej dążenie do wykluczenia od niezawisłego orzekania innego sędziego, powołanego zgodnie z art. 179 Konstytucji. Akcja o tym charakterze musi być oceniona jako szczególnie szkodliwa społecznie, skoro jest zdeterminowanym działaniem przeciw strukturom państwowym podkreśla Rzecznik Schab.

  https://youtu.be/Z5un-LXx-RY
  Rzecznik dyscyplinarny obnażył też manipulację, której dopuścił się Adam Bodnar, który przekonywał, że działania Juszczyszyna oparte są na wyroku TSUE z listopada 2019 roku. Szczególnej uwadze Pana Rzecznika polecić należy wszak punkt 145 powyższego wyroku ( Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 19 listopada 2019 roku w sprawach: C-585/18, C-624/18 i C-625/18”), gdzie stanowczo stwierdzono, iż „decyzje Prezydenta RP w sprawach powołania sędziów nie mogą być przedmiotem kontroli sądowej”. W punkcie 67 cytowanego wyroku wskazano natomiast, że prezydencki akt powołania sędziego do pełnienia urzędu nadaje służbie sędziowskiej walor konstytucyjny. Zachowanie sędziego Pawła Juszczyszyna, objęte zarzutem przewinień dyscyplinarnych jest więc zasadniczo niezgodne ze stanowiskiem TSUE, wskazanym w wystąpieniu Rzecznika Praw Obywatelskich z dnia 4 grudnia 2019 roku przypomina Bodnarowi sędzia Schab. Podtrzymuję w całej rozciągłości stanowisko Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych wyrażone w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów z dnia 28 listopada 2019 roku, iż przyznanie sobie przez SSR P. Juszczyszyna kompetencji do oceny prawidłowości, w tym legalności wykonywania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prerogatywy powoływania sędziów oceniać należy jako przekroczenie uprawnień sędziego, będące działaniem podjętym na szkodę interesu publicznego wyrażającego się w prawidłowym funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości podkreśla sędzia Piotr Schab.

  https://wpolityce.pl/polityka/481504-zla-wiadomosc-dla-sedziego-juszczyszyna
 • Na wykładach "płód" nazwała "dzieckiem". Posądzili ją o... radykalny katolicyzm
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15786717521d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372478f1f5431a7602bd70d1b53fecddbeb.jpg

  Dla wykładowcy socjologii Rzecznik Dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zażądał kary nagany po tym, jak grupa studentów zarzuciła prof. Ewie Budzyńskiej, że na swoich wykładach rzekomo promuje „homofobię”, „ideologię anti-choice” oraz „poglądy radykalno-katolickie”. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris reprezentują wykładowcę w postępowaniu dyscyplinarnym. - Nie można wymagać od wykładowcy, aby pominął w toku prowadzonych przez siebie zajęć treści istotne z punktu widzenia omawianego tematu - tłumaczy mec. Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
  Jak czytamy w komunikacie Ordo Iuris, prof. Ewa Budzyńska prowadziła zajęcia pt. „Międzypokoleniowe więzi w rodzinach światowych”. Ich celem było zapoznanie uczestników z rodziną jako elementem struktury społecznej oraz przedstawienie jakie formy przyjmowała ona na przestrzeni wieków w zależności od kształtującej ją kultury lub religii.

  W czasie zajęć studenci poznawali odmienności kulturowe rodzin wyznawców chrześcijaństwa, judaizmu, islamu czy hinduizmu. Jednak po zajęciach dotyczących rodziny w kontekście nauki chrześcijańskiej grupa studentów złożyła do władz uczelni skargę na prof. Ewę Budzyńską.

  Zarzucali jej narzucanie słuchaczom „ideologii anti-choice, poglądów homofobicznych, antysemityzmu, dyskryminacji wyznaniowej, informacji niezgodnych ze współczesną wiedzą naukową oraz promowanie poglądów radykalno-katolickich".

  Co najbardziej wzburzyło protestujących? Nazwanie człowieka w prenatalnej fazie rozwoju... „dzieckiem” oraz pokazywanie modeli różnych faz rozwoju płodowego dziecka.

  Krytyka dotyczyła także zaprezentowania badań wskazujących na negatywny wpływ posyłania dzieci do żłobków na ich rozwój, a przede wszystkim samego zreferowania przez wykładowcę definicji rodziny jako podstawowej i naturalnej komórki społeczeństwa opartej o związek kobiety i mężczyzny. Nie do przyjęcia okazało się także zaprezentowanie publikowanych w prasie naukowej wyników badań na temat skutków wychowywania dzieci przez osoby pozostające w relacjach homoseksualnych. Skarga dotyczyła także krytycznego stosunku wykładowcy do eutanazji i jej rzekomego „antysemityzmu” czytamy.

  Na tej podstawie Rzecznik Dyscyplinarny prof. Wojciech Popiołek wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie „podejrzenia popełnienia czynów uchybiających obowiązkom i godności nauczyciela akademickiego”. Po jego zakończeniu rzecznik za bezzasadny uznał zarzut antysemityzmu naukowca. Rzecznik przyznał także, że bezpodstawny był zarzut przekazywania przez prof. Ewę Budzyńską „informacji niezgodnej z aktualnym stanem naukowym”.


  Pomimo tego prof. Popiołek zażądał od Komisji Dyscyplinarnej dla nauczycieli akademickich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ukarania prof. Ewy Budzyńskiej dyscyplinarną naganą, a Komisja zdecydowała się wszcząć postępowanie. We wniosku o ukaranie Rzecznik nie tylko odniósł się do skargi studentów, ale także wyrażał swoje osobiste poglądy, w tym uznając wszelkie porównanie ideologii gender i komunizmu za naukowo bezzasadne. Obrońcami prof. Ewy Budzyńskiej w postępowaniu dyscyplinarnym są prawnicy Instytutu Ordo Iuris, którzy domagają się jej uniewinnienia.

  „Nie można wymagać od wykładowcy, aby pominął w toku prowadzonych przez siebie zajęć treści istotne z punktu widzenia omawianego tematu. Z pewnością treści wykładu nie można także dostosowywać do przekonań słuchaczy. Nie można również żądać, aby wykładowca zaniechał wyrażania uzasadnionych naukowo wątpliwości lub zastrzeżeń wobec prezentowanych zjawisk. Co więcej, takie oczekiwanie byłoby bezprawną cenzurą konstytucyjnie gwarantowanej wolności akademickiej z oczywistą szkodą dla kształtowania umiejętności krytycznej analizy stereotypów, w tym stereotypów budzących niechęć wobec chrześcijaństwa” zaznacza mec. Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

  https://niezalezna.pl/305458-na-wykladach-plod-nazwala-dzieckiem-posadzili-ja-o-radykalny-katolicyzm

  Ps...Studenci po gimnazjum? Chyba raczej konfidenci? Lewackiej i dziadowskiej szkole powinno się odebrać tytuł uczelni. Lewactwo rządzi na polskich uczelniach - jak za komuny - jeśli "egzekutywa ZSMP" coś skrytykuje - władze uczelni mają słuchać. A najlepiej żeby same podejmowały "słuszne" działania wobec niepokornych ( to znaczy nie "lewacko dodatnich") wykładowców. Piszmy protesty do władz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nazywanie płodu dzieckiem, to antysemityzm? No pewnie, bo przecież plemię wybrane przez Złego pochodzi od kozła. Relegować tych homo-żaczków z UŚ z "wilczym biletem" na wszystkie uczelnie publiczne. A tego Popiołka razem z nimi. Może Rabiej z Biedroniem założą jakąś uczelnię. Tam byłoby ich miejsce do zdobywania "wiedzy". Wcale nie musimy odnosić się do chrześcijaństwa aby udowadniać, że płód jest dzieckiem. Tylko opętany i zdziczały, nienawistne chory na umyśle człowiek może mieć odmienne zdanie.
 • "Nadzwyczajna kasta" wychodzi na ulice
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15786740971d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372b07deb0384917501e841580a238b64b6.jpg

  Stowarzyszenia sędziowskie zaapelowały dzisiaj do sędziów, prawników i obywateli o udział w sobotnim "Marszu Tysiąca Tóg". Marsz ma być sprzeciwem m.in. wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych. W sobotę o godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Wcześniej - w holu Sądu Najwyższego - zapowiedziana jest konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sędziów z państw Europy. Jednym z głównych organizatorów "Marszu Tysiąca Tóg" jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". "To nie jest dla nas rzeczą zwyczajną, że wychodzimy w togach po to, aby protestować przeciwko odbieraniu ludziom prawa do sądu, przeciwko odbieraniu ludziom ich podstawowych praw, niszczenia trójpodziału władzy" zaznaczył podczas piątkowej konferencji prasowej zapowiadającej marsz prezes Iustitii sędzia Krystian Markiewicz. Jak zapowiedział, na marszu "będzie na pewno więcej niż tysiąc samych sędziów". Jak dodał, "rolą sędziów jest zawsze stać na straży praw obywateli - nasze miejsce jest tam, gdzie te prawa są łamane".


  Ps...."Jak dodał, rolą sędziów jest zawsze stać na straży praw obywateli - nasze miejsce jest tam, gdzie te prawa są łamane". Zapomniał chyba dodać "o których obywateli chodzi'' czy o tych partyjnych, czy o tych z legitymacjami SB, czy może o tych traktowanych jak pańszczyźniani niewolnicy w sądach pracy w sporach z ZUS i pracodawcami? Niech wychodzą i tak 86% społeczeństwa nie popiera ich. Marsz "zabezpieczyć" na sposób francuskiej demokracji lub radykalnej Erdogana- czyli palami ich i gazem łzawiącym potraktować! Dodałbym jeszcze ścieżkę zdrowia pułkownika Mazguły a na końcu tej ścieżki tak na deser wąskie drzwi i zbiórka na pustym Narodowym. Najbardziej prawa obywateli łamią sędziowie. Lista krzywd jest wręcz niepoliczalna. Wniosek jest jeden - protestują przeciwko sobie. Po drugiej stronie powinni zebrać się wszyscy pokrzywdzeni przez sądu na czele z p. Śpiewakiem i p. Kluską i odpowiednio przywitać tę kastę. Niech pokażą swoje twarze jak tacy odważni. Niech niosą transparenty z nazwiskami aby każdy mógł rozpoznać prześladowców. Trzeba im podziękować ..jak się ujawnią odpadnie nam kawał roboty związanej z ich wyszukiwaniem bowiem "na złodzieju czapka gore"..Właśnie to my chcemy prawa do sprawiedliwych sądów i dlatego niesprawiedliwi sędziowie mają odpowiadać jak każdy za swoje nieuctwo i czynienie krzywdy ludziom! Sędzia który łamie obowiązujące prawo musi być wydalany z zawodu i to natychmiast i karany razy co najmniej dwa niż Kowalski. Każdy sędzia jest zobowiązany do stosowania obowiązującego prawa zarówno w orzecznictwie jak i w życiu codziennym. Tak jak każdy ...Kasta w togach to ludzie bez szacunku dla obywateli na których koszt te niekompetentne, leniwe mendy żyją .. dość tego! Prawo w Polsce należy napisać od nowa! Kodeks Etyki dla CAŁEJ BUDŻETÓWKI! Immunitety i te stany spoczynku i wszystkie inne przywileje. Niech pracują tak jak każdy z nas a na emeryturze 2 tysiące na rączkę i basta. Won! Za korupcję i przestępstwo won z zawodu i utrata emerytury jak w USA!
 • I kogo ma to przekonać? "Orędzie" Kidawy-Błońskiej: Murem za wolnością, murem za konstytucją, razem z sędziami na proteście
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iZTc2Mi9wLzIwMjAvMDEvMTAvODI1LzQ4Ni9iNjliNGFmZTljYzc0NjIyOWQ0NDYxYzA4OGM5MWYwMC5qcGVn.jpeg
  Murem za wolnością, murem za konstytucją, razem z sędziami na jutrzejszym proteście - mówi w spocie kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Podkreśla, że protest sędziów „dotyczy nas wszystkich, bo bez dostępu do niezależnego sądu człowiek przestaje być wolnym”.
  https://twitter.com/i/status/1215688963211567105
  O tym, że jutro odbędzie się protest sędziów, przypomina w spocie zamieszczonym w mediach społecznościowych kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. To nie jest protest w ich sprawie, to dotyczy nas wszystkich, bo człowiek bez dostępu do niezależnego sądu przestaje być wolnym. Werdykty sądów podległych partii politycznej są nie tylko stronnicze i niesprawiedliwe, ale nie uzna ich nikt w Europie. Powstanie chaos i anarchia, nie będzie wiadomo, czy orzeczenia są ważne czy nie mówi. Dlatego dzisiaj z całą stanowczością obiecuję, że gdy zostanę prezydentem, będę przestrzegała konstytucji i prawo w Polsce będzie przestrzegane. Murem za wolnością, murem za konstytucją, razem z sędziami na jutrzejszym proteście. Do zobaczenia zaapelowała Kidawa-Błońska. Nowelizacja ustaw sądowych, uchwalona w Sejmie 20 grudnia ub.r., wprowadza m.in. odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości oraz za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego i za „działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”. Nowela wprowadza też zmiany w procedurze wyboru I prezesa SN. Kandydata na to stanowisko będzie mógł zgłosić każdy sędzia SN. W przypadku problemów z wyborem kandydatów ze względu na brak kworum w ostatecznym stopniu planowanej procedury do ważności wyboru wymagana będzie obecność 32 sędziów SN. Nowelizacja jest na etapie prac senackich. Nowelizacji sprzeciwiają się opozycja oraz stowarzyszenia sędziowskie. W czwartek i piątek rozmowy w Sejmie, Senacie, SN, KRS i RPO na temat tej nowelizacji prowadziła delegacja Komisji Weneckiej, która ma przygotować opinię w tej sprawie. O wydanie opinii zwrócił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który w czwartek jako pierwszy spotkał się z przedstawicielami KW.
  PAP
 • @@@@!
  Uważam, że wszyscy kolesie z nadzwyczajnej kasty anarchizujący państwo i wymiar sprawiedliwości winni być natychmiast dyscyplinarnie wyrzuceni z pracy bez dożywotniego prawa do stanu spoczynku! W każdym zakładzie pracy są jakieś przepisy pracy które pracownik musi przestrzegać. Tak? A w sądach nie? no widać, że nie, ! każdy wuj na swój strój. Wywalić z roboty pozbawić prawa do emerytury. Jeszcze pytanie, dlaczego ta banda nietykalnych ma immunitety dożywotnio? Dzisiaj w Polsat News pani Wróbel z Iustitii stwierdziła, że sędzia Juszczyszyn jest nie słusznie oskarżany. To ja też stwierdzam, że sędzia Wróbel nie jest żadnym sędzią. Styl Juszczyszyna.
 • Słomka o powodach kontrmanifestacji pod SN: Oni nas skazywali. Żaden nie poniósł odpowiedzialności
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15786969231d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727e0021f782c317d59fa1edcf234d9e33.jpg
  To oni nas skazywali, to oni nas mordowali, zabierali nam samochody, pozbawiali nas pracy i żaden, ani jeden sędzia, ani jeden prokurator, zbrodniarz komunistyczny nie poniósł odpowiedzialności - mówił działacz niepodległościowy z czasów PRL Adam Słomka, komentując zaplanowany na jutro "Marsz Tysiąca Tóg". Lider KPN Niezłomni w rozmowie z portalem Niezalezna.pl wyjaśnił także powody zaplanowanej na sobotę kontrmanifestacji, w której wezmą udział poszkodowani przez wymiar sprawiedliwości oraz Kluby Gazety Polskiej. Jutro o godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Tymczasem KPN Niezłomni Adama Słomki organizuje w sobotę kontrmanifestację pod Sądem Najwyższym. Zapytaliśmy Słomkę, dlaczego organizuje wraz ze środowiskami patriotycznymi protest i dlaczego akurat w takim momencie. Chcemy pokazać, że cały ten pomysł z kreowaniem się na ofiary przez kastę sędziowską, to jest obłuda. Dlatego, że to my jesteśmy ofiarami - mówię o weteranach walki o niepodległość. To oni nas skazywali, to oni nas mordowali, zabierali nam samochody, pozbawiali nas pracy i żaden, ani jeden sędzia, ani jeden prokurator, zbrodniarz komunistyczny nie poniósł odpowiedzialności mówi lider KPN Niezłomni. To dowodzi jaki jest stan III Rzeczypospolitej. Jest tak skandaliczny od Okrągłego Stołu, że było parę słabych, ale jednak przypadków dyscyplinujących po 1956 roku, niż obecnie. Więcej było prób rozliczenia w PRL-u, niż w III Rzeczypospolitej dodaje. Nasz rozmówca nawiązał do postaci sędziego Józefa Iwulskiego, będącego w składzie orzekającym, który w 1982 r. skazywał działaczy opozycji niepodległościowej. Kasta sędziowska, gdzie na czele Sądu Najwyższego stoi sędzia Iwulski, który nas skazywał... Będzie jutro Marian Stach, którego on skazał na trzy lata za kierowanie KPN-em w Krakowie, czyli za dążenie do niepodległości. I ta kreatura, zbrodniarz, arcyzbrodniarz, jest kluczową postacią w Sądzie Najwyższym. Zresztą nie tylko jest jednym z kilku prezesów Izby Sądy Najwyższego, ale przez pewien czas był w ogóle prezesem Sądu Najwyższego mówi w emocjach Słomka. Takie się tam zbierają jutro indywidua, a my pokażemy ich zresztą z twarzy. Chcemy pokazać, że cała ich narracja, że to niby oni są ofiarami nagonki jest odwracaniem kota ogonem kontynuował były opozycjonista. Poruszyliśmy też wątek Komisji Weneckiej, która jako instytucja europejska, ewidentnie sprzyja polskim sędziom. Delegacja Komisji Weneckiej zignorowała zaproszenie Ministerstwa Sprawiedliwości do zwiedzenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, w którym można zobaczyć ślady okrucieństwa komunistycznego wymiaru sprawiedliwości i skutki braku rozliczenia sędziów z tego okresu. To jest niedemokratyczne ciało wskazuje stanowczo Słomka. To jest ciało powołane przez rządy, więc nie ma żadnej reprezentatywności. Dla nas ważny jest Trybunał Praw Człowieka w Strasbourgu, który wydaje całą masę wyroków w sprawach polskich sądów mówi dalej. Lider KPN Niezłomni wskazuje, że to w Strasbourgu wielokrotnie zajmowano się problematycznymi sprawami wyroków wydanych przez polskich sędziów i tam poszukiwałby sprawiedliwości. My się zajmujemy jakąś Komisją Wenecką. To są żarty, to są układy. Nie można mylić sądów z prawdziwego zdarzenia z atrapami sądów. Wynika to z nieporozumienia, miesza się pojęcia ocenił Adam Słomka. Organizatorzy zapraszają wszystkich pokrzywdzonych "przez nadzwyczajną kastę". Apelują także o przybycie na kontrmanifestację przedstawicieli środowisk patriotycznych. W proteście wezmą także udział Kluby Gazety Polskiej, Solidarni 2010 i wielu sympatyków „dobrej zmiany”. Rozpoczęcie kontrmanifestacji w dniu 11 styczna nastąpi o godzinie 14:00 pod Sądem Najwyższym, na Placu Krasińskich w Warszawie.

  https://niezalezna.pl/305547-slomka-o-powodach-kontrmanifestacji-pod-sn-oni-nas-skazywali-zaden-nie-poniosl-odpowiedzialnosci

  Ps...BRAWO! panie Słomka. Te kanalie czerwone jeszcze mają czelność łby podnosić. Szumowiny antypolskie. Miejsce wolnych Polaków, jest dzisiaj w szeregu naprzeciwko zdegenerowanych, skorumpowanych prawniczych mafii. I oby was było jak najwięcej bo jeśli teraz nie rozniesiemy tego sędziowskiego resortowego bastionu to i nasze wnuki sprawiedliwości nie dostąpią! Kasta "ofiar", która wyjdzie dziś na ulicę, to gotowa grupa do aresztowania. Brać przykład z Erdogana. Za krzywdy, które wyrządzili, powinni przy okazji dostać kopa w tyłek. Dobrze, niech ta mafia w togach pokaże swoje prawdziwe żydobolszewickie mordy, jeszcze niejeden z nich się ujawni jutro w Warszawie. Róbcie im zdjęcia i umieszczajcie w necie, nazwiska nie potrzebne, po fotkach dojdziemy do nich w których sądach jest najwięcej bolszewickich ubeckich kaściarzy. Środowisko kłamców w togach przeszło suchą nogą przez czas żydokomuny a następnie drugą suchą nogą wkroczyli na wzór Armii Czerwonej w tz demokrację Strzembosza. Tłuściochy i zarazem tumany prawnicze w togach to koń trojański w obecnej chwili dla Polski. My Polacy domagamy się głębokiej dekomunizacji do trzeciego pokolenia, jak najszybciej, bo teraz już działa młoda wersja od żydokomuchów a wnuki już się uczą prawa, szczególnie na uczelniach, w sądach i prokuraturze.
 • Sędziowie będą maszerować w togach. Naprzeciw nich staną ofiary wymiaru sprawiedliwości
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15786859811d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372454ef841088f48b49f5de60e9b9edcff.jpg
  W związku z planowaną na dziś demonstracją sędziów, pod znamiennym hasłem "Marsz Tysiąca Tóg", środowiska patriotyczne zorganizują kontrmanifestację pod Sądem Najwyższym. Ma to być odpowiedź na protest "nadzwyczajnej kasty". W odbudowie "Miasteczka Protestu Pokrzywdzonych Bezprawiem" wezmą udział Kluby Gazety Polskiej. Stowarzyszenia sędziowskie zaapelowały dzisiaj do sędziów, prawników i obywateli o udział w sobotnim "Marszu Tysiąca Tóg". Marsz ma być sprzeciwem m.in. wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych. Dziś o godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Wcześniej - w holu Sądu Najwyższego - zapowiedziana jest konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sędziów z państw Europy. Jednym z głównych organizatorów "Marszu Tysiąca Tóg" jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Tymczasem KPN Niezłomni Adama Słomki organizuje w sobotę kontrmanifestację pod Sądem Najwyższym. Odbudowujemy jednodniowe Miasteczko Protestu Pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL. Rozpoczęcie kontrmanifestacji w dniu 11 styczna nastąpi o godzinie 14:00 pod Sądem Najwyższym – Plac Krasińskich czytamy na portalu barwybezprawia.pl. Organizatorzy zapraszają wszystkich pokrzywdzonych "przez nadzwyczajną kastę". Apelują także o przybycie na kontrmanifestację przedstawicieli środowisk patriotycznych.
  W proteście wezmą także udział Kluby Gazety Polskiej, Solidarni 2010 i wielu sympatyków „dobrej zmiany”. Trzeba wspólnym donośnym głosem powiedzieć stanowcze nie gigantycznemu bezprawiu rozpolitykowanych sędziów urządzających żałosną hucpę nad hucpami pod siedzibą Sądu Najwyższego. Mającego współudział w krzywdzeniu społeczeństwa poprzez sankcjonowanie przestępczych rozstrzygnięć procesowych, zapadłych w niższych instancjach z barbarzyńskim pogwałceniem norm prawnych. W oderwaniu od materiału dowodowego i zasad logicznego rozumowania. Godzących w powagę prawa i autorytet Państwa w imieniu którego były i nadal są produkowane na skalę przemysłową. Znajdujące się nadal w obiegu prawnym. Jak się okazuje nie do wzruszenia. Czas to zmienić ! Wszyscy musimy wziąć w tym udział apelują organizatorzy.

  https://niezalezna.pl/305535-sedziowie-beda-maszerowac-w-togach-naprzeciw-nich-stana-ofiary-wymiaru-sprawiedliwosci

  Ps...Przecież sędzia w todze, to jeszcze w sądzie jakoś wygląda ale na ulicy, to się robi kabaret fruwających peleryn. Te pochody sędziów w tych łachach będą przypominały pochody średniowiecznych inkwizytorów. Szkoda, że to nie dzieje się w Turcji tamta władza wiedziała by co z nimi zrobić. "Prawo do niezawisłości" krzyczą ale przecież niezawisłość od nich samych wypływa, a nikt im nie narzuca jak mają sądzić, więc o co im chodzi? Jeśli sędziowie myślą, że niezawisłość sędziów polega na tym, że mogą sądzić tak jak im się podoba i wedle własnego widzimisię, za nic mając prawo i sprawiedliwy osąd, to się mylą. Mylą się również uważając, że "niezawisłość sędziowska" stawia ich samych ponad obowiązującym prawem. Jak ci sędziowie tego nie rozumieją, to lepiej, żeby po tym zlocie, zostawili swoje togi sędziowskie na bruku. W GW jest wywiad z jakimś sędzią z Iustitia który na pytanie dziennikarza odpowiada że nękanych jest zbyt wielu sędziów. Liczby nie podał. Może trzeba powołać organizacje poszkodowanych przez sędziów, prokuratorów i adwokatów. która będzie reprezentowała poszkodowanych przez mafię w togach z ulicy. Ta kasta pożal się Boże "nadludzi" jest po to aby chronić oszustów, bandytów i krętaczy z PO, PSL, SLD. Jak widzę tego ratlerka wodogłowiem wnuka Gomułki Budkę to krew mnie zalewa jak taki bezczelny pozorant udaje dobrotliwego i porządnego człowieka. Ten Budka ma Polaków za idiotów, myśli że występując na antenie Polsatu tej haniebnej antypolskiej TV udając skromnego, spokojnego oszuka wszystkich dookoła i utrzyma się przy korycie bo tylko o to walczą te zakłamane hieny. Budka powinien zostać oskarżony o mówienie nieprawdy i sianie nienawiści, to bydlak nie prawnik. Reforma sądownictwa musi być doprowadzona do kropki. Zrównać "togi" z obywatelami, niech płacą podatki, ZUS-y. Pozbawić ich immunitetów, dać emerytury zgodnie z przelicznikiem obowiązującym w ZUS-ie. Jeśli będą na tej demonstracji będą sędziowie z zagranicy, to tym lepiej Jak zobaczą gniew polskiego społeczeństwa, na PRL-owską czerwoną kastę to może zrozumieją że ktoś ich okłamuje, że to nie sędziom w Polsce dzieje się krzywda. Przyjdą PObratymcy mordercy w todze. Michnika. Wyznawcy i obrońcy stalinowskich rządów i sądów. To przez takich jak oni Polska jest blokowana i osłabiana. To są bezwzględni wrogowie Polski i Polaków. Natychmiast lustracja w tym majątkowa sędziów i reszty czerwonej hołoty.
 • KRS o istocie reformy: Działania przedstawicieli władzy sądowniczej zaczęły zagrażać jej samej
  Niektóre działania przedstawicieli władzy sądowniczej zaczęły zagrażać samej władzy sądowniczej, stały się zjawiskiem o charakterze destabilizującym fundamenty państwa, co świadczy o konieczności pilnej regulacji tych kwestii - oceniła dziś Krajowa Rada Sądownictwa. Rzecznik prasowy Rady sędzia Maciej Mitera wskazał ponadto, odnosząc się do jutrzejszego „Marszu Tysiąca Tóg”, że nie jest „zwolennikiem, aby maszerować w togach po mieście”. KRS w przyjętym stanowisku pozytywnie zaopiniowała przepisy uchwalonej 20 grudnia ub.r. nowelizacji ustaw o ustroju sądów oraz o Sądzie Najwyższym. Nowelizacja jest teraz na etapie prac senackich. Ustawa w brzmieniu uchwalonym przez Sejm i przekazana do Senatu służy realizacji konstytucyjnej zasady trójpodziału władz podkreśliła Rada. Jak dodano w stanowisku Rady, ustawa ta nie narusza zasad, dla ochrony których została powołana KRS, a jej preambuła stwierdza, że "wystąpiła uzasadniona konieczność wprowadzenia konkretnych zmian, służących ochronie gwarancji bezpieczeństwa prawnego obywateli i ich zaufania do państwa oraz stanowionego przez nie prawa". Zmiany te służą ochronie niepodważalnego charakteru statusu sędziego, którego dotychczasowy stan prawny nie zapewnia w dostatecznie wysokim stopniu – to jest w zakresie, w jakim obowiązujące prawo nie dotyczy podstawowej kwestii dla ustroju sądownictwa w Polsce – konieczności przeciwdziałania zjawisku podważania statusu sędziego przez jakikolwiek organ władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej napisała KRS. "KRS w zakresie zmian dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, pozytywnie ocenia przepisy uchwalone 20 grudnia ub.r. Konieczność ich wprowadzenia wynika między innymi z niedopuszczalnego kwestionowania przez niektórych sędziów konstytucyjnej prerogatywy Prezydenta RP" - napisano w stanowisku Rady. Jak dodano, podważenie prezydenckiego aktu powołania na urząd sędziego byłoby możliwe "tylko w razie uznania, że akt ten został powzięty w czasie wykraczającym poza kadencję prezydenta albo, że dokonała go inna osoba, czyli w przypadku ustalenia nieistnienia tego aktu". Pytany o jutrzejszy „Marsz Tysiąca Tóg” rzecznik prasowy Rady Maciej Mitera ocenił, że sędziowie i prawnicy to są obywatele, mają prawo (do marszu -red.)”, natomiast -jak uznał- nie jest zwolennikiem, „żeby w togach akurat maszerować po mieście”. Odnosząc się do zapowiedzi udziału w marszu sędziów z innych państw europejskich ocenił, że "pokazuje to tylko konsolidację środowiska". Nie widzę tutaj nic zdrożnego, żeby sędzia z jakiegoś kraju europejskiego przyjeżdżał do swoich znajomych, odwiedzał nasz piękny kraj mówił. W sobotę o godz. 15 sędziowie i prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy w - jak określają - obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Ma być sprzeciwem m.in. wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych. Wcześniej w holu Sądu Najwyższego jest zapowiedziana konferencja prasowa przedstawicieli sędziów z państw Europy. Jednym z głównych organizatorów "Marszu Tysiąca Tóg" jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".

  https://niezalezna.pl/305524-krs-o-istocie-reformy-dzialania-przedstawicieli-wladzy-sadowniczej-zaczely-zagrazac-jej-samej


  Ps...Sfilmować całą manifestację, aby było widać wyraźnie wszystkie twarze. Kiedy ustawa sądowa wejdzie w życie, będzie wiadomo, kto najwięcej kwiczy ze strachu w sądownictwie...cykać zdjęcia togowym kaściarzom i wstawiać do internetu. Oni mogą łamać prawo, to my też. Przykład idzie z góry. Tak zwany wymiar sprawiedliwości, to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce. A ich korzenie tkwią przecież w żydokomunizmie, tj. w ludobójstwie, mordach najlepszych synów i córek Narodu, w rozboju. Działalność nadzwyczajnej sitwy nie można rozpatrywać w oderwaniu od jej roli w czasie okupacji sowieckiej i w czasie po wdrożeniu polskiej wersji pieriestrojki mającej pozory odzyskania niepodległości a w rzeczywistości będącej ugruntowaniem władzy tych co kolaborowali z okupantem. Oni Sowietom służyli. Utrwalali komunizm. Przeciwników żydokomunizmu bezwzględnie mordowali. To są stalinowskie i post-stalinowskie BESTIE. Ich korzenie tkwią w ludobójstwie, mordach i rozboju. Nie udowodnili, że nie mają pojęcia o tym, co to jest prawdziwa sprawiedliwość? Żydokomunistyczna nomenklatura nie rozpłynęła się w powietrzu. Jest wszędzie, nie tylko w sądownictwie, ale we wszystkich państwowych instytucjach. Największe skupisko tych homo sowietikusów jest w Warszawie. Do stolicy przecież ściągano przez długie dekady najbardziej zasłużonych i najodpowiedniejszych dla komunizmu. Warszawa to czerwone szambo. Wyjątkowo cuchnące. To Sodoma i Gomora, nasycone czerwonymi bandytami i najgorszą hołotą pod słońcem.
 • Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości punktuje Grodzkiego: „Złamał dwa artykuły konstytucji”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15786948501d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372cb1f3e82a4ee00867a7cb863d33a909c.jpg
  Marszałek Senatu Tomasz Grodzki złamał przepisy, które obowiązują w Polsce, czyli dwa artykuły konstytucji – powiedział w piątek wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Wójcik komentując dwudniową wizytę delegacji Komisji Weneckiej w Warszawie. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podkreślił na antenie TVP Info, że marszałek Grodzki, zapraszając Komisję Wenecką, "złamał przepisy, które obowiązują w Polsce, czyli dwa artykuły konstytucji 133 i 146, które mówią o tym, że takie działania może prowadzić rząd w porozumieniu z prezydentem Polski". Delegacja Komisji Weneckiej, w której składzie są eksperci z Bułgarii, Irlandii, Szwecji i Niemiec, przyjechała w czwartek do Warszawy na dwudniowe rozmowy w związku z swoimi pracami nad przygotowaniem opinii na temat nowelizacji m.in. prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym. O wydanie opinii zwrócił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który w czwartek jako pierwszy spotkał się z przedstawicielami KW. W piątek z delegacją spotkał się mi.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, I prezes Sądu Najwyższego oraz Krajowa Rada Sądownictwa. Wiceminister Wójcik w rozmowie w TVP Info zwrócił uwagę, że Komisja Wenecka pojawiła się w Polsce łamiąc także swoje przepisy i swój status. Zaprosić ją do kraju może wyłącznie parlament, głowa państwa lub rząd albo organizacja międzynarodowa. Zaprosił pan marszałek Grodzki wskazał Wójcik. Komisja Wenecka to skrótowa nazwa Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo. Jest to organ doradczy Rady Europy do spraw prawa konstytucyjnego, powołany w 1990 r. w związku z upadkiem komunizmu w krajach Europy środkowo-wschodniej po to, by pomóc im w demokratycznych przemianach. W skład KW wchodzi około stu ekspertów w dziedzinie prawa konstytucyjnego i międzynarodowego. Należą do niej obecnie 62 państwa, oprócz europejskich także m.in. USA, Izrael, Szwajcaria, Korea Południowa. Polska jest członkiem Komisji Weneckiej od 1992 roku. Status obserwatora mają m.in. Stolica Apostolska, Argentyna, Japonia i Urugwaj. Opinie Komisji Weneckiej nie są wiążące, gdyż organ ten ma charakter doradczy. Jego zadaniem jest pomaganie państwom w postępie demokracji.
 • To jest działalność skierowana przeciwko państwu polskiemu. Jako taka powinna zostać ukarana.
  To już raczej ostatni protest sędziobandziorów. Jak wejdzie ustawa za takie politykierstwo na ulicach będzie można ich wreszcie zwolnić z pracy. nie sędziowie ale warcholstwo. Prosimy rząd Polski w wykluczenie tego szemranego towarzycha z sądownictwa. To są politycy a nie sędziowie. Co na to Niemcy i Francja? Czy u nich to MOŻLIWE JEST? Togi zgłupiały i w aktorów się poprzebierały. Polityczni pajace z KODziarzami tzn. żydokomunistycznymi Oddziałami z PZPR chcą by było jak było i by jak popełnią przestępstwo nikt ich nie mógł rozliczyć. Opozycji i sędziom chodzi rzekomo o nasze dobro ?, o dostęp nas wszystkich do niezależnych sądów ? Jawna obłuda ! - przecież chodzi tylko o to, "żeby było tak jak było", a mąciciele z "opozycji" zawsze ochoczo gotowi są na "ulicę" i na donosy za granicę, a nawet zdradę własnego kraju i wyborców, bo chodzi głównie o ochronę "swoich" ludzi, którzy mają sporo na sumieniu… Liczą, że nic się nie zmieni i nie będzie uczciwych ani sprawiedliwych procesów i wyroków, dopóki działają tacy sędziowie, jak ci którzy wychodzili z siedziby PO w mafijnym towarzystwie ! Jeśli byłby w tym życzeniu dobra społeczeństwa choćby cień prawdy, to sędziowie przyłapani na takiej "niezależności" od PO itp., oraz na braniu udziału w ulicznych antyrządowych hucpach "KODziarskich" itp. mają absolutnie zerową wiarygodność i już dawno powinni być odsunięci z zawodu, a nie być hołubieni przez PO, postkomunistów uwłaszczonych na majątku narodowym, oraz pracowników byłych służb UB/SB oraz WSI, a udział tej sitwy w "Marszu Tóg" będzie "wisienką na torcie"! Nie powinni im w tym pomagać uczciwi sędziowie, którzy stanowią większość, tyle że przez źle pojętą solidarność i bojąc się ostracyzmu tych upolitycznionych i skorumpowanych "kolegów" milczą i pozostają bierni…
 • Państwo Macrona bez litości dla prawników. Na protestujących wysłano żandarmerię. Co na to Unia Europejska? WIDEO
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mYWUwYS9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI1LzU1MC8zMDYzYmI3NjkyNzU0YjExYWFkNGI4MDMwZDc0OTRmMi5qcGVn.jpeg
  We Francji Macrona nawet prawnicy nie mogą normalnie demonstrować. Władza próbowała pacyfikować protestujących w paryskim sądzie. Francuscy prawnicy dołączyli do innych protestujących zawodów i sprzeciwili się reformie emerytalnej, którą wprowadza Emmanuel Macron. Jest to atak na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i możliwości obrony dla najskromniejszych ludzi mówi prawniczka Caroline Mécary w rozmowie z euronews.com. Od ponad miesiąca trwa strajk generalny we Francji. Prawnicy również protestują przeciwko reformie emerytalnej. Oczekują dymisji minister sprawiedliwości Nicole Belloubet. Prawnicy zebrali się m.in. na terenie Pałacu Sprawiedliwości w Paryżu. Władze podjęła decyzję o użyciu siły. Na filmach widzimy jak żandarmi wypychają i atakują protestujących prawników.
  https://twitter.com/i/status/1215582574057283586
  https://twitter.com/i/status/1215569316084617217
  https://twitter.com/i/status/1215584800821649408 https://twitter.com/i/status/1215567672378871809
  https://twitter.com/i/status/1215572837005742080
  https://pbs.twimg.com/media/EN6Qt-JW4AALhtl?format=jpg&name=small https://pbs.twimg.com/media/EN6UMOgWkAAL74w?format=jpg&name=small

  Ps...Następny wzór godny naśladowania! Bierzmy z tego przykład tylko wydać jeszcze policji blondynki. Powiadomić Komisję Wenecką, a marsz tysiąca tóg potraktować po francusku. Jak Unia znów zacznie wtrącać się w nasze sprawy, wystarczy na każde zarzuty odpowiadać, zajmijcie się Francją. Pytanie powinno brzmieć czy Kaczyński z Morawieckim wyciągnęli z tej informacji wnioski - podobno jakiś marsz sędziów w Warszawie się zbliża? Przecież to faszyzm! Zdążają do Franexitu! Zagrożona dupokracja! TSUE, SRUE, Kumisjo Wene(ry)cka, Kumisjo Jewropiejska, Rado Jewropy, von Leyeny, Tmmermanse i inne owczarki niemieckie…do roboty!
 • Marsz Tysiąca Tóg? Totalna hipokryzja środowiska sędziowskiego! Wiceminister przypomina krytyczne stanowisko KRS z 2009 r.
  Apelowanie do sędziów o aktywny udział w akcjach protestacyjnych, zachęcanie ich do tego, a także stwarzanie środowiskowej presji, może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów - tak brzmi stanowisko KRS z 2009 r., o którym przypomniał w piątek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w związku z planowanymi na sobotę „Marszem Tysiąca Tóg”. W sobotę o godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: „Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy”. Wcześniej - w holu Sądu Najwyższego - zapowiedziana jest konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sędziów z państw Europy. Jednym z głównych organizatorów „Marszu Tysiąca Tóg” jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. W odniesieniu do tego wydarzenia, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, przypomniał wpisem na Twitterze stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa z 2009 r., które wydano w związku z organizowanymi wtedy przez sędziów akcjami protestacyjnymi. Polegały one na wyznaczaniu „dni bez wokandy” oraz wzywaniu do solidarnego wstrzymywania się przez sędziów od udziału w pracach komisji wyborczych. Taka działalność publiczna nie służy dobru wymiaru sprawiedliwości i w istocie obraca się przeciwko społeczeństwu, wbrew deklaracjom składanym przez podejmujących ją sędziów zwraca w tym stanowisku uwagę KRS. Apelowanie do sędziów o aktywny udział w tych akcjach protestacyjnych i podejmowanie działań zachęcających ich do tego, a przede wszystkim stwarzanie środowiskowej presji, może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów czytamy w dokumencie z 2009 r. KRS wskazywała przy tym wówczas, że „prowadzone działania mogą również nasuwać podejrzenie, że akcje protestacyjne ze względu na sposób i formę protestu stanowią obejście zakazu przynależności sędziego do związku zawodowego i zakazu prowadzenia strajku”.
  PAP https://wpolityce.pl/polityka/481552-marsz-tysiaca-tog-hipokryzja-srodowiska-sedziowskiego


  Ps...Dlaczego do tej pory przez ponad 30 lat kolesie anarchiści z nadzwyczajnej kasty nie zdążyli osądzić swoich powinowatych, żydokomunistycznych oprawców za zbrodnie na Polakach z okresu stanu wojennego?
 • Markiewicz straszy w "Wyborczej" przed marszem sędziów: Przez działania rządu Polsce grozi wypadnięcie poza nawias Unii
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183NmU3OC9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI1LzUyNi81Yjg4NTc0NzEzMjk0ZDJkYWY3YjExMTgwZjE5MDAzNi5qcGVn.jpeg

  Wychodzimy na ulice, bo rolą sędziów jest zawsze stawać w obronie praw obywateli. Staniemy w togach – po to, by obywatele mogli nas zobaczyć. Toga to uniform, symbol służby. A my jesteśmy tu po to, by służyć ludziom. Dlatego protestujemy przeciw tej ustawie ogłosił szef Stowarzyszenia „Iustitia” Krystian Markiewicz. „Iustitia” jest jednym z organizatorów dzisiejszego „Marszu Tysiąca Tóg”, w którym udział mają wziąć przede wszystkim sędziowie, którzy protestują przeciwko reformie sądownictwa w Polsce. Chcemy pokazać, że się nie boimy. Będziemy nadal orzekać w zgodzie z prawem i swoim sumieniem, nie damy się zastraszyć władzy. Będziemy bronić prawa obywateli do niezawisłego sądu i bezpieczeństwa mówi Markiewicz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Nie zabrakło oczywiście opowieści o rzekomym wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Wychodzimy na ulice, by bronić miejsca Polski w Europie. Ta batalia o sądy to nie odległa dyskusja tocząca się między Sejmem a telewizyjnym studiem. To coś, co wpłynie na życie milionów Polaków: na ich rodziny, biznes, bezpieczeństwo straszy sędzia. Dziś przez działania rządu – powiedzmy to wprost – Polsce grozi wypadnięcie poza nawias Unii dodaje. Markiewicz zapowiada raport, który przedstawiony będzie m.in. poza granicami Polski. Przygotowujemy raport o prześladowaniach sędziów i prokuratorów, każdy przypadek będziemy starali się ująć. (…) Przetłumaczymy tę publikację na wiele języków, tak aby o skali represji w Polsce mogli dowiedzieć się ludzie z całego świata czytamy. Szef „Iustitii” bierze też w obronę sędziego Juszczyszyna. Jesteśmy świadkami zorganizowanego ataku na człowieka, który robił to, co do niego należy przekonuje Markiewicz. Przedstawia też część swojego planu na zmiany w sądownictwie. Chcielibyśmy przywrócić sędziom prawo do sądu, bo to, co mamy obecnie, nie ma nic wspólnego z prawem do sądu. To przede wszystkim likwidacja Izby Dyscyplinarnej SN, która – jak wiemy z wyroku TSUE i samego SN – nie jest sądem. Jest fikcją, organem oprawczym do zastraszania sędziów twierdzi sędzia.
  wyborcza.pl

  Ps..Tylko gumowanie jak za czasów MO czy jak we Francji zastosować togom technologię Macrona lub Turcji Erdogana pomoże im zrozumieć swoją rolę społeczną. A raport o tych sędziach którzy kradną, o sędzi pedofilu z SN też przygotujecie? bardzo chętnie się z nim zapoznam.
 • Czy będą też sędziowie z Francji? Jeżeli tak, to niech powiedzą tym naszym jak to jest w Paryżu.
  Tzw sędziów-politykierów trzeba potraktować tak jak policja francuska swoich wichrzycieli..pały, pały i gaz.
 • "Pokrzywdzeni bezprawiem przez sędziów III RPRL". Pod Sądem Najwyższym rozpoczął się kontrprotest
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787488511d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37250f092f51655a6304989d36a749f1e74.jpg
  O godz. 14.00, na godzinę przed rozpoczęciem "Marszu Tysiąca Tóg", pod Sądem Najwyższym w Warszawie rozpoczął się "kontrprotest pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL". Na placu Krasińskich wciąż gromadzą się kontrmanifestanci, wśród których obecni są m.in. działacze KPN Niezłomni oraz członkowie Klubów "Gazety Polskiej". O godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Tymczasem o godzinie 14.00 rozpoczęła się organizowana przez KPN Niezłomni Adama Słomki kontrmanifestacja "pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL". Początkowo na placu Krasińskich zebrało się kilkadziesiąt osób, jednak kontrmanifestantów stale przybywa. Obecni na kontr-proteście mają ze sobą transparenty "Kasta won", "Precz z mafią prokuratorsko-sędziowską", "Bezkarność togowych przestępców hańbą Rzeczypospolitej". Ze kontrmanifestantami spotkał się były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, znany z protestów przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości. Waldemar Żurek. Organizatorzy wydarzenia wyrazili odbudowy miasteczka protestu pod Sądem Najwyższym. Udział w proteście zapowiedzieli: KPN Niezłomni, Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010. Chcemy pokazać, że cały ten pomysł z kreowaniem się na ofiary przez kastę sędziowską, to jest obłuda. Dlatego, że to my jesteśmy ofiarami - mówię o weteranach walki o niepodległość. To oni nas skazywali, to oni nas mordowali, zabierali nam samochody, pozbawiali nas pracy i żaden, ani jeden sędzia, ani jeden prokurator, zbrodniarz komunistyczny nie poniósł odpowiedzialności mówił wczoraj w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Słomka, jeden z organizatorów kontrmanifestacji.
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/w//uploads/galeria/305602/dsc01948.jpg

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/w//uploads/galeria/305602/dsc01953.jpg

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/w//uploads/galeria/305602/dsc01947.jpg
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/w//uploads/galeria/305602/dsc01938.jpg

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/w//uploads/galeria/305602/dsc01936.jpg

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/w//uploads/galeria/305602/dsc01933.jpg

  Ps....Precz z lewacko żydokomunistyczną prokuratorską i sędziowską kastą. Całe autobusy sędziów zwożą z całej Polski w okolicę sądu najwyższego na manifestację komuszych tog. Organizatorzy tego protestu żuli sędziowskiej powinni zostać przykładnie ukarani za złamanie Konstytucji RP. To jest protest polityczny czego sędziom nie wolno wg naszej Konstytucji RP organizować, sędziowie mają być apolityczni. Zabrać się za tych żuli, wylać ich z zawodu sędziego, niech nie plamią naszego Orła Białego, nie podoba się zawód to wypad do biedry na kasy albo MPO zbierać śmieci. Odebrać immunitety, ich zdjęcia będą dzisiaj w internecie i ten protest nagrany, wywalić z sądów za złamanie polskiej Konstytucji RP! Pozbawić wszelkich przywilejów, dać najniższe emerytury, załatwić wreszcie te czarne togi dążące do obalenia rządu PiS w Polsce aby było jak było, za wprowadzanie chaosu i anarchii. Rząd PiS, nie bać się, macie za sobą prawie cały Naród Polski który Was popiera! Wystarczy sprawdzić pochodzenie sędziów którzy przybyli na ten marsz z Europy. I wszystko będzie jasne. Kolejne pokolenie Drugiego Garnituru Bermana, czyli jest to pochodzenie, ogólnie znane jako "właściwe", i wszystko będzie jasne. Milioner Żurek(te miliony z pensji rzecznika?) i podobni. Gdyby w Polsce był totalitaryzm, to by do nich strzelano. Jak ojcowie i dziadowie bardzo wielu z nich. A tymczasem chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca I-sza Prezes SN Gersdorf z braku znicza trzyma GROMNICĘ w tajemnym miejscu, niczym Excalibur w PO-chwie ; na WOŚP zadeklarowała ponoć cały KNOT? Ze szwedzkiego Geteborga przyleci sędzia Stefan Michnik wesprzeć marsz tysiąca ruskich sług: Teresa Bielska-Sobkowicz, Wiesław Błuś, Marian Buliński, Krzysztof Cesarz, płk Józef Dołhy, Dariusz Dończyk, Tadeusz Ereciński, Małgorzata Gersdorf, Teresa Flemming-Kulesza, Janusz Godyń, Katarzyna Gonera, Antoni Górski, Beata Gudowska, Jacek Gudowski, Józef Iwulski, Przemysław Kalinowski, Anna Kozłowska, Jerzy Kuźniar, Michał Laskowski, ppłk Edward Matwijów, Anna Owczarek, Lech Paprzycki, Marek Pietruszyński, Henryk Pietrzkowski, Krzysztof Pietrzykowski, Waldemar Płóciennik, Zbigniew Puszkarski, Krzysztof Rączka, Jan Bogdan Rychlicki, Dorota Rysińska, Andrzej Siuchniński, Jacek Sobczak, ppłk Jerzy Steckiewicz, Andrzej Stępka, Maria Szulc, Katarzyna Tyczka-Rote, Eugeniusz Wildowicz, Dariusz Zawistowski, Urszula Daniuk, i setek innych ukrywających się PO-sądach...Zawsze chętna i POsłuszna ruska kasta wydająca wyroki i ich uzasadnienie przez telefon....Legalizm - legalizowanie przez lewackich sędziów na całym świecie praw gwałcących tradycyjną moralność i przyzwoitość: aborcje na życzenie, eutanazje dzieci, młodych i starych, małżeństwa anormalnych, niszczenie kościoła. Dlatego żydolewackopedalska oraz bankrut ekonomiczny i polityczny UE gotowa zabić polski rząd, byle trwał gwałt sądowy.
 • Borowski: Jesteśmy przeciwko rozkładowi państwa i nadrzędności władzy sądowniczej
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787506651d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37253ff433357c027ea397714c972019615.jpg

  Jestem tutaj, ponieważ doszło do tego, że sędziowie, którzy nie powinni zabierać głosu w sprawach politycznych, ośmielają się wyjść na ulice i protestować, organizować marsze. Ludzie pokrzywdzeni powinni dać świadectwo swojej niezgody na istniejący stan rzeczy i wspierać reformę sądownictwa, która musi nastąpić mówi w rozmowie z naszym reporterem Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". Adam Borowski wraz z innymi członkami Klubów "Gazety Polskiej" oraz innych organizacji bierze udział w odbywającym się na placu Krasińskich kontrproteście "pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL".
  Pod budynkiem Sądu Najwyższego protestuje kilkadziesiąt osób. Kontrmanifestacja jest odpowiedzią na organizowany dzisiaj przez część środowisk sędziowskich "Marsz Tysiąca Tóg". Obecni na kontr-proteście mają ze soba transparenty "Kasta won", "Precz z mafią prokuratorsko-sędziowską", "Bezkarność togowych przestępców hańbą Rzeczypospolitej".

  ZOBACZ CAŁOŚĆ ROZMOWY Z ADAMEM BOROWSKIM: niezalezna.pl/305609-borowski-jestesmy-przeciwko-rozkladowi-panstwa-i-nadrzednosci-wladzy-sadowniczej
  Ps... Przykre jest to, że tyle tysięcy, dziesiątki tysięcy osób jest pokrzywdzonych przez sądy.. mają swoje stowarzyszenia i nie potrafią się zmobilizować, żeby w tym dniu dać odpór nadzwyczajnej kaście.. Najprościej to biadolić o swoim losie w "Studio Polska", ale wyjść na ulicę i zaprotestować to już jest problemem..Dzisiaj w "Studio Polska" znowu będzie można usłyszeć nieprawdopodobne historie, a gdzie teraz jesteście wy wszyscy pokrzywdzeni..dla mnie to jest hańba, bo nie ma lepszej okazji niż ta, żeby dać poparcie obecnej władzy do reformy prokuratury i sądownictwa.
 • Sądy uniewinniły go od zarzutów. Piotr Najsztub na marszu wspiera „sędziowską niezawisłość”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787528071d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372dd93a14fee599ba3b51cd6c57f0222b0.jpg

  W Warszawie rozpoczął się "Marsz tysiąca tóg" podczas którego sędziowie mają bronić swojej rzekomo zagrożonej niezawisłości. Sędziom towarzyszą ich sympatycy, w tym Piotr Najsztub. Dziennikarza i publicystę sąd uniewinnił po tym, jak potrącił swoim chevroletem 77-letnią kobietę w październiku 2017 r. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który dziennikarz spowodował w październiku 2017 roku. Najsztub potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. Jak ustalili biegli, w ciężkich warunkach pogodowych – padał deszcz – zwolnił swoim chevroletem do prędkości pomiędzy 17 a 25 km na godz. Znany dziennikarz nie posiadał prawa jazdy. W czerwcu tego roku Sąd Rejonowy w Piasecznie po ponad dwóch latach procesu uznał Piotra Najsztuba (zgadza się na podanie nazwiska) za niewinnego spowodowania wypadku, do którego doszło 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornej. Prokuratura oskarżyła go, że kierując bez prawa jazdy samochodem, który nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC, potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Dziennikarz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, za co zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego grozi do 3 lat więzienia. Piotr Najsztub był trzeźwy. Wcześniej, latem 2018 r. Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał w trybie zaocznym dziennikarza za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i nałożył na niego grzywnę w wysokości 6 tys. zł, a także orzekł na rzecz pokrzywdzonej rekompensatę w kwocie 10 tys. zł. Obciążył też dziennikarza kosztami postępowania w kwocie 5942,02 zł. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uznał jednak, że taka kara jest niewspółmierna do winy i zapowiedział złożenie odwołania od wyroku. Sąd Rejonowy w Piasecznie przeprowadził więc cały proces ponownie. Ta sprawa zakończyła się uniewinnieniem Najsztuba. Od tego wyroku apelację złożył prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego. 8 stycznia Prokuratora Okręgowa w Warszawie wniosła do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku ws. wypadku, który spowodował Piotr Najsztub. Sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy pod budynek parlamentu - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbywa się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Organizatorzy wskazują, że manifestacja ma być sprzeciwem m.in. wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych.
 • Adam Słomka: Chcemy pokazać, kto tutaj jest naprawdę pokrzywdzonym [WIDEO]
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787524611d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37283cf1ec745f7660796219e0ebf250763.jpg

  Przyszliśmy jako weterani walki o niepodległość pod Sąd Najwyższy, po raz kolejny, pokazując, że my jesteśmy prawdziwymi ofiarami. My byliśmy zamykani w więzieniach, nas pozbawiano pracy, wyrzucano z mieszkań decyzjami tych sędziów i ani jeden sędzia ani prokurator komunistyczny nie poniósł odpowiedzialności za te zbrodnie - mówi w rozmowie z naszym reporterem Adam Słomka, jeden z organizatorów dzisiejszego kontr-protestu pod Sądem Najwyższym. O godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy ruszyli spod Katedry Polowej Wojska Polskiego i idą ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Tymczasem o godzinie 14.00 rozpoczęła się organizowana przez KPN Niezłomni Adama Słomki kontrmanifestacja "pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL". Początkowo na placu Krasińskich zebrało się kilkadziesiąt osób, jednak kontrmanifestantów stale przybywa. Obecni na kontr-proteście mają ze soba transparenty "Kasta won", "Precz z mafią prokuratorsko-sędziowską", "Bezkarność togowych przestępców hańbą Rzeczypospolitej".

  ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ADAMEM SŁOMKĄ:

  https://niezalezna.pl/305613-adam-slomka-chcemy-pokazac-kto-tutaj-jest-naprawde-pokrzywdzonym-wideo
 • Sędziowie protestują „w obronie niezawisłości”. Sakiewicz: Mamy chory wymiar sprawiedliwości
  Ta ustawa jest zbliżona do ustawy, która obowiązuje obecnie we Francji i nie bardzo różni się od tej, której jest w Niemczech. To są europejskie standardy, których nie było z różnych powodów w Polsce. Ci sędziowie chcą pozostać w sowieckim systemie, to dla nich jest Europa, ale to nie jest Europa, to jest Azja - ocenił w Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". O godz. 15:00 spod Sądu Najwyższego wyruszy w kierunku Sejmu "Marsz Tysiąca Tóg". Sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy pod budynek parlamentu - jak określają w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Organizatorzy wskazują, że manifestacja ma być sprzeciwem m.in. wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych. Tomasz Sakiewicz został zapytany w Telewizji Republika o to, czy jego zdaniem faktycznie w tym marszu weźmie udział tysiąc sędziów. Nie sądzę, żeby prawnicy masowo chcieli się angażować w popieranie tego chorego układu, ale pewnie kilkaset osób jest tak silnie związanych z tym układem, że pewnie przyjdzie i będzie demonstrować powiedział. W procesie wytoczonym Tomaszowi Sakiewiczowi przez Tomasza Lisa i Jacka Żakowskiego sąd zdecydował, że nie przesłucha strony pozwanej, czyli redaktora naczelnego „Codziennej” i „Gazety Polskiej”. Mieliśmy wczorajsze orzeczenie sądu w sprawie "Gazety Polskiej" gdzie sąd odmówił mi prawa do wypowiedzi. To jest niezawisłość, niezależność? pytał redaktor. Przeciwko resortowej mafii pod SN
  https://pbs.twimg.com/media/EOAUD43XUAYM5IX?format=jpg&name=small

  Zdaniem Tomasza Sakiewicza "mamy bardzo chory i skorumpowany wymiar sprawiedliwości i trzeba to zmienić". A to, że się nie podoba część z nich, no trudno część będzie musiała odejść, część podnieść swoje standardy dodał. Redaktor zauważył, że ustawa przeciwko której protestują sędziowie "jest zbliżona do ustawy, która obowiązuje obecnie we Francji i nie bardzo różni się od tej, której jest w Niemczech". To są europejskie standardy, których nie było z różnych powodów w Polsce. Ci sędziowie chcą pozostać w sowieckim systemie, to dla nich jest Europa, ale to nie jest Europa, to jest Azja mówił.
 • Dorota Kania komentuje protesty sędziów. "Datą brzegową jest tutaj kwiecień 2020"
  Nie jest to inicjatywa długofalowa. Brzegową datą jest tutaj kwiecień, czyli termin odejścia ze stanowiska I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Widać ogromną panikę w tych sędziach, którzy czują się nadzwyczajną kastą - tak protest sędziów oceniła dzisiaj na antenie Telewizji Republika redaktor naczelna stacji, Dorota Kania. Dziś o godzinie 15.00 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". O 14.00 na placu Krasińskich, pod gmachem Sądu Najwyższego rozpoczął się kontrprotest "pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL". Obecni na kontrproteście mają ze sobą transparenty "Kasta won", "Precz z mafią prokuratorsko-sędziowską", "Bezkarność togowych przestępców hańbą Rzeczypospolitej". O dzisiejszych protestach sędziów na antenie Telewizji Republika mówiła redaktor naczelna stacji, Dorota Kania. Nie jest to inicjatywa długofalowa. Brzegową datą jest tutaj kwiecień, czyli termin odejścia ze stanowiska I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Widać ogromną panikę w tych sędziach, którzy czują się nadzwyczajną kastą. Mogą bowiem nastąpić tam zmiany, które będą dla nich niekorzystne, a będą korzystne dla społeczeństwa. Ostatnie sondaże pokazują, jak Polacy oceniają sędziów, jak oceniają immunitet sędziowski. (...) Polacy mają bardzo krytyczne zdanie o polskim wymiarze sprawiedliwości powiedziała Kania.

  Ps...Dlaczego Państwo pozwala na taki cyrk? Rząd ma jak na dłoni prawie całą targowicę. Wyłapać i rozliczyć. To przecież najzwyklejsi zdrajcy. Jakie motywy działania ma I prezes SN chazarskiej ropuchy, schlampe, alkoholiczki i przestępcy Gersdorf, która jeździ po świecie i nawołuje do nałożenia sankcji na rzekomy reżim w Polsce oraz straszy wyrzuceniem Polski z UE za reformy sądownictwa? Czy dobro Polski leży tak mocno na sercu I-wszej prezes SN? - nie to nienawiść do naszego państwa.
 • A kto to odnalazł się na marszu "kasty"? Sędziów wspiera... Piotr Najsztub! "Czasami obraz mówi więcej niż tysiąc słów..."
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180N2EyZS9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI1LzUxOC8yZjcxNGVlOGFiMDc0MzhhOWNlNDk5ZTVhZmFhZTdlNi5qcGVn.jpeg

  https://pbs.twimg.com/media/EOAcnw1XsAEJbkk?format=jpg&name=small

  Co za widok! Sędziowie i ułaskawieni przez nich przestępcy! Sycylia wysiada! "Podrzucił" kilku kolegów w togach swoim autem i liczy na oddanie prawa jazdy...Najsztub musi teraz za ułaskawienie chodzić za tymi ścierwami w togach jako pies naganiacz na polowaniu, jak nie będzie chodzić to do pierdla. Ktoś mówił, że będą najwybitniejsze autorytety prawnicze, elita. To i się stawili. Ponieważ nie muszą w tej chwili odsiadywać, to walczą, aby nie siedzieć w przyszłości. Lekarze zazwyczaj mówią, że profilaktyka jest ważniejsza od hospitalizacji. IDĄ "niezależne"Sądy na czele sędzia Żurek ten od kilku pięknych posiadłości i obok maszeruje sędzia PODolniak(ta co ukradła paliwo na stacji/tanksteli) rozbawiona od ucha do ucha. A gdzie Policja i armatki wodne? Ten spacer dobitnie pokazuje ile jeszcze jest pracy by oczyścić Polskę z żydokomuny i postżydokomuny.

  https://pbs.twimg.com/media/EOANc5YXUAIO9xf?format=jpg&name=small

  Kładłem się do łóżka jako sędzia, a obudziłem jako terrorysta.Tak nazwał mnie mój rząd w Turcji.W Turcji nie ma już niezależnego sądownictwa,straciliśmy niezależność, zabrano nam nawet masze majątki. Każdy autorytarny rząd chce sobie podporządkować sądy, bo to jedyna przeszkoda do całkowitego podporządkowania sobie obywateli. Cisza zachęca prześladowcę, nigdy prześladowanego: sędzia więziony w Turcji -Arslan. Przyjechałem tu aby wesprzeć moich polskich kolegów.
  MarszTysiącaTóg KASTY jest też na czele Waldemar Żurek Idzie szybkim, sprawnym krokiem ‼️ Do wczoraj widzieliśmy go z kulą u nogi Utykał na kolano po wypadku w sądzie. Cudownie ozdrowiał na marsz ⁉️ Mam jedno pytanie do organizatorów #MarszTysiącaTóg czy sędzia Raszkiewicz #PałacSorkwity z SR Mrągowo, pojawi się na marszu? Ze służbą i ogrodnikiem, czy tylko z kierowcą i lokajem ? #MójIdol #PanwPałacu #Pałacdlakażdego #ZiobrodawajPałac

  https://pbs.twimg.com/media/EN_vXWkXkAANdrp?format=png&name=small Mąż Marzeny Okły-Drewnowicz, posłanki złodziejskiej @Platforma_org
  Grzegorz D. za milionowe przekręty, przytulił na tym 1,5 mln zł, sfałszowanie 200 faktur został skazany na dwa lata, ale w zawieszeniu na pięć lat i niewielką grzywnę: 25 tys. zł A wszystko to dzięki mafii w togach‼
  https://twitter.com/i/status/1215974054668263426

  Ps...To efekt waszego cackania się w poprzedniej kadencji z reformą pod dyktando obcych instytucji. Róbcie tak dalej a przestaniecie istnieć. Inne Kraje zrobiły reformy, odważnie po swojemu, a wy nawet kopiować się boicie. Gowin przeszkadza? powiedzcie to głośno.
 • Jaki i Kempa alarmują Jourovą ws. brutalnego traktowania francuskich obywateli. "Wnioskujemy o pilną debatę w PE". LIST
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jZjBkMy9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI4LzQ2Ni9lMzBmZGQwNGEyMWI0MGI0YjIzMTM5MjYzNTE0OTNlNy5qcGVn.jpeg

  Europoseł Patryk Jaki poinformował na Twitterze o wysłaniu listu do wiceszefowej Komisji Europejskiej Věry Jourovej, w którym wraz z Beatą Kempą, wzywają do natychmiastowej interwencji w związku z „kolejnymi fizycznymi atakami państwa na „obywateli, a wczoraj na prawników i adwokatów w sądzie we Francji”. Wobec kolejnych fizycznych ataków państwa na obywateli, a wczoraj na prawników i adwokatów w sądzie we Francji - wysyłamy list otwarty do Komisji Europejskiej z wnioskiem o natychmiastową interwencję. Wnioskujemy też o debatę dot. „praworządności we Francji” czytamy. Jaki i Kempa zwracają uwagę na poprzednie brutalne interwencje francuskich sił porządkowych. Było to już kolejne, po brutalnych pacyfikacjach protestów tzw. „żółtych kamizelek”, nadużycie francuskiego państwa. Takie zachowanie było nie tylko nieproporcjonalne do zagrożenia, ale również uderzało w fundamentalne prawa Unii Europejskiej pisze europosłowie. Oczekują też debaty w Parlamencie Europejskim, która dotyczyłaby zachowania policji wobec obywateli Francji. Wnioskujemy o pilną debatę w Parlamencie Europejskim o brutalnym zachowaniu państwa francuskiego wobec własnych obywateli i wszczęcie procedury z art. 7 wobec Francji. Ponadto oczekujemy natychmiastowej reakcji Komisji Europejskiej, która ma obowiązek stanąć w obronie fizycznie atakowanych prawników oraz bezbronnych obywateli.
  Wobec kolejnych fizycznych ataków państwa na obywateli, a wczoraj na prawników i adwokatów w sądzie we Francji - wysyłamy list otwarty do Komisji Europejskiej z wnioskiem o natychmiastową interwencję. Wnioskujemy też o debatę dot. „praworządności we Francji” #Marsz1000Tog

  https://pbs.twimg.com/media/EOAq-ceWoAcTyko?format=jpg&name=small
  twitter

  Ps...No ale przecież w żydo lewackopedalskiej i bankrucie tak gospodarczym jak i politycznym UE obowiązuje zasada "Co wolno wojewodzie…" Francji wolno, Niemcom wolno, Polsce nie wolno. I tak trzymać panie i panowie posłowie z PiS. I słusznie, zagranica motywowana przez oPOzycję stale wkracza w nasze sprawy, więc i my nie dajmy im spokoju. Fantastycznie i jeszcze należałoby domagać się debaty w trybie pilnym, tak jak to robią w naszych sprawach! Nie odpuszczać hipokrytom!
  https://twitter.com/i/status/1216025371596017664
 • Arogancka odpowiedź Gersdorf na słowa Morawieckiego w "Die Welt: Może premier jest wychowany przez komunistyczne przedszkolanki?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182ODNhOC9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI4LzUwMS9jYjUzNGI4NjgwODM0NTZiOTkwZTJkOTFiYjRmNDFiNC5qcGVn.jpeg
  A pan premier chodził do przedszkola? Może premier też jest wychowany przez komunistyczne przedszkolanki? powiedziała I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odpowiadając w ten sposób na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w rozmowie z „Die Welt” mówił o komunistycznych sędziach, który w latach 90. szkolili swoich następców. Komunistyczni sędziowie szkolili swoich następców w latach 90. i tym samym kształtowali ich. Ponadto polskie sądownictwo również nie działa wystarczająco skutecznie. Postępowania trwają zbyt długo. Nic dziwnego, że wielu polskich obywateli domaga się tutaj poprawy
  powiedział w premier w rozmowie z „DW”. Gersdorf pytana czy weźmie udział w „Marszu Tysiąca Tóg”, odpowiedziała: A gdzie mam być? Powinnam być w łóżku, bo jesteś podziębiona. Dopytywana, oto czy sędziowie powinni iść w marszu w togach, odpowiedziała w równie oburzający sposób. Krytyka będzie pod każdym adresem. Toga to nie łańcuch sędziowski, będzie widać, że to są sędziowie powiedziała. Prezes w rozmowie z dziennikarzami stwierdziła, że „wyroków sądowych i boskich się nie komentuje tylko się wykonuje”.

  https://twitter.com/i/status/1216011583484198914

  https://wpolityce.pl/polityka/481617-arogancka-odpowiedz-gersdorf-na-slowa-premiera-w-die-welt

  Ps...We Francji już by miała obity ten stary pomarszczony ryj. Patrząc kto oprócz sędziów uczestniczył w marszu rozumiem dlaczego w niektórych sprawach zapadły tak niesprawiedliwe wyroki i infantylny sposób je uzasadniano np. Najsztub, sędziowie którzy kradli itp. Ciężko doszukać się w tym żałosnym widowisku etosu służby. Jest buta i urojenie wyższościowe...To ja, Art. 178 Konstytucji .. Chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf jako studentka, działaczka SZSP(młodzieżówka komunistyczna). Tego epizodu w życiorysie tej pani trudno się doszukać. Wycierała sobie gębę ta chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf Polską u szwabów, oczywiście zapłacili w euro, został jeszcze Putin może spróbuje? Gersdorf to niemiecka szantrapa od Niemców nagrody brała, za ich pieniądze na Polskę kłamała, a radcą prawnym za żydokomuny została. No i w SN żydokomuchów do dzisiaj trzyma. Obrzydliwy antypolski babsztyl. Gersdorf "przedszkolanka" to dziewczynka, która chodzi do przedszkola, w przedszkolach pracują nauczycielki przedszkolne. Taka wykształcona osoba powinna to wiedzieć. Gersdorf jest tak bezdennie głupia, że szkoda czasu na prowadzenie z nią dyskusji. Jej poziom to poziom Szajbus-Wielgus. Czy toga to strój spacerowy żydokomuchów? Gersdorf jest wychowana przez rodziców-żydokomunistycznych sędziów. W swych latach studenckich zaangażowała się w działalność SZSP(tzw. młodzieżówka Partii Socjalistycznej). A togi-to nie prywatny przyodziewek! Wygląda nieszczególnie i mówi bzdety. Toż widać, że ma przypadłość menopauzyczną tj. ostre objawy klimakterium jak Janda-togą tego nie zakryje.. A gdzie ta chazarska ropucha co loda Gierkowi robiła zgubiła togę, znicza też brak. Lewacka głupota ubrana w togę. Bogini Gersdorf łaskawie ogłosiła encyklikę, w której poucza ciemny lud,iż wyroki różnych Tulejów i Juszczyszynów mają moc boskiego objawienia. Na równi ze Starym Testamentem? "Święta" prezes bredzi o "boskich" wyrokach i żydokomunistycznych nadzwyczajnej kasty zapomniała dodać. To jest godne kary boskiej! I toto śmie się nazywać sędzią! Ropucho jeszcze tylko 80 dni i Won! Chwała Bogu, jeszcze tylko trzy miesiące wstydu. Jej odejście to będzie taki Wielkanocny zajączek-prezencik.. Mamy nadzieję, że ta osoba nie będzie pobierała apanaży w stanie spoczynku, bo nie zasługuje na nie bawiąc się w politykę. Kiedy Morawiecki jako młody chłopak walczył w opozycji i był prześladowany, Gersdorf szła ręka w rękę z władzą żydokomunistyczną i robiła karierę. Wtedy nie manifestowała. Premierowi do pięt nie dorasta. Morawiecki junior jako 15 latek został porwany z ulicy.Wywieziony do lasu.Kazali mu kopać grób. Odwet służb za działalność ojca. Wstyd tej chazarskiej ropusze, schlampe, alkoholiczce i przestępcy Gersdorf opowiadać takie bzdury. Może premier powinien jej przypomnieć, jak to jej tatko wysługiwał się czerwonej bandzie, jak to na fotce rozanielona wpatrywała się w Gierka, no i spytać się, co robiła w stanie wojennym u Szwabów?
 • "Marsz Tysiąca Tóg" w "obronie" niezależności sądów. Wśród demonstrantów m.in. Najsztub. Ratusz: Maszeruje 15 tys. osób
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184OTM0ZC9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI4LzQ5OS9jN2JjMjczMWMzYTc0ZWU2OGFjNjJmMGMxOTVmYmQxMi5qcGVn.jpeg
  Pod hasłem „Prawo do niezawisłości, prawo do Europy” spod Sądu Najwyższego w Warszawie wyruszył po godz. 15 Marsz Tysiąca Tóg. Przed SN zgromadzili się m.in. przedstawiciele zawodów prawniczych. Demonstranci w milczeniu przeszli najpierw przed Pałac Prezydencki, a następnie udali się w kierunku Sejmu. Jak informuje na Twitterze rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa, w marszu bierze udział około 15 tys. osób. Całość pod linkiem
  https://wpolityce.pl/polityka/481612-ulicami-warszawy-ruszyl-marsz-tysiaca-tog-wideo-zdjecia  Ps...Zaproście Macrona, on wie, co zrobić z protestami..Ciekawy jestem ilu jest tak naprawdę sędziów a ilu obywateli RP, Kodu, rodzin czy znajomych sędziów i innego bydła? Nie odważył się szef służb specjalnych Kamiński, by rozgonić togowe towarzycho. Inaczej z patriotami we Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku, Gnieźnie. Tam były polewaczki, gaz, pałowanie, psy.

  Żaden z tych zagranicznych sędziów nie brałby udziału w takiej hucpie we własnym kraju. Po pierwsze - dlatego, że nikt by takiego czegoś nie zorganizował. Czy to nie jest kabaret jak przestępcy w togach maszerują razem z przestępcami celebrytami, dla których okazali się cynicznie pobłażliwymi i zazwyczaj ich uniewinniali w sposób rażąco niesprawiedliwy. Sądy teraz nie gwarantują ludziom bezpieczeństwa. Chronią swoich i celebrytów. Na rozprawy przychodzą nieprzygotowani. Przedłużają wydawanie uzasadnień wyroków. Są sędziowie poważnie traktujący swój zawód. Poszkodowani przez polskie sądy i polskich sędziów nie zrobili kontrmanifestacji? Szkoda. To byłoby chyba ciekawe dla tych otumanionych zagranicznych sędziów. A może zrobić taki marsz przed TSUE i KE. Dlaczego ta antydemokratyczna mniejszość jest zorganizowana, ma swoje media, swoich harcowników w Brukseli, swoich kaściarzy w togach a demokratyczna większość milczy i czeka aż rząd za nich załatwi! Jest czego bronić!

  https://finanse.wp.pl/nie-placa-skladek-a-o-ich-emeryturach-zwykly-polak-moze-pomarzyc-oto-uposazenia-sedziow-6120392203265665a
  Coś krucho z tą frekwencją działaczy POstkomuny i ich rodzin, w marszu im. Stefana Michnika. 15 tys? jutro pewnie sprostowanie ratusza, że zabrakło przecinka. I niby tacy wykształceni ludzie. Konstytucja mówi coś tam o równości, zatem ciągle nie rozumiem dlaczego w Polsce są immunitety? Dlaczego w Polsce są grupy zawodowe uprzywilejowane bardziej, niż pozostała część. Dlaczego niektóre grupy zawodowe osiągając wysokie wynagrodzenia nie płacą składek ZUS? Może niech sędziowie zaczną się domagać właśnie jednakowego traktowania wszystkich grup zawodowych w Polsce?
 • Cała ta szopka z „Marszem Tysiąca Tóg” jest skrojona pod Zagranicę.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183MjQ3ZS9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI3LzQ4OS9jYjQwY2Q3YjM0N2Y0M2QzYTI1YzA0ODc2NDM1MjA1Ni5qcGVn.jpeg

  Sędzia Tuleya został nawet opisany w „The New York Times” jako bohater(sic!) Tłumów nie ma, wielkiej solidarności zawodu prawnika nie pokazano, marsz nie powstrzyma także procesu legislacyjnego ani nie poparł żadnego konkretnego rozwiązania sporu o sądownictwo poza klasycznym, antyPiSowskim „nie”. Po co więc marsz i dlaczego w togach? Skoro samych adwokatów i radców prawnych jest w Polsce blisko 40 tysięcy, a znaczna część może dwutysięcznej demonstracji to po prostu stali uczestnicy antyrządowych protestów, to cóż naszej „nadzwyczajnej kaście” daje tłumny spacer ulicami Warszawy? Ano daje - cała impreza skrojona jest jako spektakl dla zagranicy, niczym zebranie statystów dla zachodnich dziennikarzy lewicowych mediów i oczywiście zagranicznych gości.

  1.Pierwszą oznaką, że marsz jest desperackim wołaniem do Brukseli, jest oczywiście hasło imprezy: „Prawo do Europy” oraz noszenie tóg przez uczestników

  Jako że zachodni establishment niewiele zrozumie z niuansów polskiego sądowncitwa (ale także, nie oszukujmy się, niewiele ono ich obchodzi), trzeba było wymyślić jakiś przyciągacz uwagi, prosty slogan, który zapuka do opinii publicznej bardziej wymownie niż straszenie władzą, która przecież drugi raz z rzędu otrzymała od społeczeństwa mandat do rządzenia. „Prawo do Europy” to ciąg dalszy słabej uwertury o rzekomym Polexicie, straszeniu „polskimi populistami” i „nacjonalistami”, a więc marsz używa języka zrozumiałego dla doświadczonych Brexitem biurokratów unijnych, a nie dla obeznanych z sytuacją w kraju komentatorów. I dzięki togom cały tłum bardziej wymownie wyjdzie na zdjęciach w zagranicznych mediach.

  2.Drugą przesłanką jest termin marszu, dobrany tak, by skumulować napięcie wokół reformy sądownictwa.

  W czwartek i piątek w Polsce przebywali członkowie Komisji Weneckiej, a w sobotę odbywa się „Marsz Tysiąca Tóg” - nawet głupiec ma się przekonać, że „coś się w tej Polsce dzieje”. Zapewne administracja Komisji Weneckiej odnotuje to wydarzenie i podłechce ego ichniejszych ekspertów - dużo więc jest w stanie zrobić opozycja, by zadowolić swoich ościennych sprzymierzeńców. Nawet prezes zaangażowanego w marsz Stowarzyszenia „Themis”, Beata Morawiec mówiła niedawno w RMF FM, że termin miał być pierwotnie inny. Czego to się nie robi dla poklasku salonów.

  3.Trzecim dowodem jest zaproszenie ponad 50 sędziów z innych krajów. Towarzystwo się pospotykało, porozmawiało, powyrywało włosy z głowy nad dolą i niedolą demokracji i wkrótce sobie pojedzie - ze sprecyzowanym przekazem i instrukcją co mają mówić o polskiej reformie sądownictwa. Dzięki obecności sędziego z Turcji, który dramatycznie opowiadał o dyktaturze Erdogana znów łatwiej będzie sformułować wizerunek Polski poprzez obrazowe porównanie.

  4.Czwartym faktem, który wskazuje na to że sędziowie działają na potrzeby zagranicznych mediów, jest fakt że już media zagraniczne o tym piszą.

  Tylko do teraz o marszu wspomniano w „The New York Times” już „Financial Post”, a w tym pierwszym, bohaterem artykułu został nawet sędzia Igor Tuleya, nazwany tam „upartym obrońcą niezależności sądów”. Niektórzy uczestnicy marszu przybyli z odległych krańców Polski, zapewne część z nich wierzy, że broni demokracji albo obecności naszego kraju w Europie. Tymczasem cała akcja jest po prostu skoordynowanym biciem w bębny politycznej histerii, którą usłyszeć ma Zagranica. Dalszym etapem walki z reformą ma być wszak Bruksela i Strasburg, a do tego trzeba poudawać, że ma się poparcie w społeczeństwie.

  https://wpolityce.pl/polityka/481632-marsz-prawnikow-dla-zagranicy-nawet-tuleya-dostal-laurke

  Ps..."The New York Times" to żydolewacki brukowiec finansowany przez pedofilów…A tatusia i mamusią, pana sędziego z czasów ich "radosnej twórczości za Stalina i PRL"-też opisali TNYT? Szkoda, byłby taki RADZIECKI. Dlaczego tych awanturników, anarchistów, przestępców w faszystowskiej Polsce nie potraktowano tak jak ich kolegów potraktowano we Francji? Czyżby faszyzm był bardziej ludzki od "demokracji liberalnej"? Rodacy, Suwerenie, czas apelować gremialnie o zredukowanie przywilejów dla sędziów. Skoro władza nie szanuje porządku konstytucyjnego w państwie, to także nie zasługuje na odstępstwo od zasady sprawiedliwości społecznej (art. 2 Konstytucji ), np. świadczenie sędziego w stanie spoczynku to 75 proc. ostatniego wynagrodzenia. Ta zasada przekłada się na emerytury w wysokości od 6000 - 18000. Inne: To prawo do zwrotu uzasadnionych kosztów życia poza swoim rodzimym miastem. Tu sędzia może liczyć na nieodpłatne zakwaterowanie i diety. Należy się dodatkowy wypoczynek: od 6 do 12 dni w roku oraz prawo do półrocznego urlopu na podreperowanie zdrowia. A przeciętny Kowalski na jaką emeryturę może liczyć: Przeciętny Kowalski kończąc karierę po 40 latach pracy otrzyma z ZUS-u około 60 proc. średniego wynagrodzenia. Jest ono wyliczone na podstawie dochodów z całego okresu pracy.
 • „Niepolityczny” protest sędziów. Ze sceny nawoływano... do niegłosowania na Andrzeja Dudę
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787678081d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3722c0505f43a3eb42ba27c1cd6869cc6af.jpg

  Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami środowisk sędziowskich - organizatorów protestów w kilku polskich miastach - demonstracje miały nie mieć nic wspólnego z polityką. W praktyce wyszło to jednak zupełnie inaczej. W niektórych miastach w Polsce odbyły się protesty "w obronie niezawisłości sędziowskiej". Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami środowisk sędziowskich - organizatorów protestów - demonstracje miały nie mieć nic wspólnego z polityką. W praktyce okazało się jednak zupełnie inaczej, co było widać i słychać na proteście w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie jeden z przemawiających jawnie nawoływał do... niegłosowania na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. Przed nami kolejny egzamin - wybory prezydenckie. Wybory prezydenckie - od tego zależy los na najbliższe parę lat naszego kraju. Oczywiście wiemy na kogo mamy nie głosować. Dla mnie obecny prezydent nie jest prezydentem. Jest to osoba, która słucha podszeptów, która jest marionetką w rękach jednego człowieka, który nie pełni żadnej funkcji państwowej mówił. Tak nie może być, tak nie powinno być. Powinniśmy do tych wyborów absolutnie pójść i namawiać i głosować, żeby nie głosować na obecnego prezydenta, który jest gwarantem tego, że nic się w naszym kraju nie zmieni, a będzie coraz gorzej, jeżeli chodzi o ustrój, jeżeli chodzi o konstytucję, jeżeli chodzi o demokrację. Apeluję i proszę, byśmy poszli do wyborów prezydenckich, nie głosowali na Andrzeja Dudę, głosowali na kandydata, który zapewni nam powrót do normalności dodał.

  https://twitter.com/i/status/1216030232152551424

  Ps..Francja umiała sobie poradzić z nadzwyczajną "kastą" a Polska jak zwykle tolerancyjna. Jak kasty się nie "wykasuje" i to możliwie szybko - nie będzie dobrze. Wczoraj francuska policja rozniosła na pałkach demonstrację prawników i sędziów w budynku sądu. A więc czas wprowadzić europejską demokrację w Polsce! Władza ustawodawcza jest niezależna od władzy sądowniczej. Sędziowie protestując przeciw ustawom uchwalonym przez Sejm naruszają konstytucyjne zasady funkcjonowania państwa. Nie solidaryzuję się z sędziami. Swym orzecznictwem zbyt często dają dowód, że ich zdolność do właściwego rozeznania sprawy jest nikła. Nadrabiają miną, pozą i tupetem oraz niestety arogancją wobec stron. Niestety nie posiadają umiejętności do autorefleksji. Na dodatek poziom ich wykształcenia w porównaniu z innymi zawodami jest niski, a uprzywilejowanie zbyt wysokie. System sądownictwa wymaga naprawy i to pilnie. Elementem tego systemu są zachowania sędziów i ich reżim pracy. Organizacja pracy sędziów, w tym czas bycia w danym środowisku powinien minimalizować możliwość klikowości. Solidaryzuję się z tymi środowiskami, które żądają reform sądownictwa i zawodów prawniczych!
 • Szokujące słowa sędzi z Opola! Monika Ciemięga do dziennikarza TVN: Tutaj musiałyby zadziałać jakieś zewnętrzne sankcje. WIDEO
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184MWY4Ni9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI4LzUwNC81NjJiNDZiOThlN2M0Y2YyOGEzNzFjMzVhZmU1ZWZjYi5qcGVn.jpeg

  Szok! Sędzia Monika Ciemięga, która wzięła dzisiaj udział w „Marszu Tysiąca Tóg” w „obronie” sądów, w rozmowie z dziennikarzem TVN opowiedziała się za zewnętrznymi sankcjami na Polskę, bo tylko one, jej zdaniem, mogą sprawić, że parlament wycofa się z procedowania ustaw sądowych. Zachowanie Ciemięgi, która już wcześniej usłyszała zarzuty dyscyplinarne, o czym pisaliśmy na portalu wPolityce.pl, skomentował na Twitterze zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. Wideo z wypowiedzią sędzi zamieścił na Twitterze Przemysław W. Radzik.

  Sądzi Pani, że ustawodawcy zrobią krok wstecz w najbliższym czasie?

  pytał dziennikarz.

  Trudno powiedzieć. Myślę, że tutaj jednak musiałyby zadziałać jakieś sankcje odpowiedziała sędzia Ciemięga.

  Zewnętrze ma pani na myśli…dopytywał.

  Tak myślę. Monika Ciemięga, sędzia Sądu Rejonowego w Opolu
  powiedziała.

  Trudno uwierzyć, że polski sędzia domaga się sankcji zewnętrznych dla własnej Ojczyzny skomentował te szokujące słowa zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

  https://twitter.com/i/status/1216038888709459969


  Ps...Sędzina Ciemięga doszlusowała do następnego "patrioty" opolskiego pułkownika Mazguły. Okazuje się, że poważna część sędziów w Polsce to pozostałość sowieckiej czerwonej hołoty. Nazwisko doskonale określa stan umysłu pani sędziny z miasta Opola. Wysłać mućkę do Francji, lub do Turcji, tam ją pogłaszczą! Za te słowa powinna być pozbawiona prawa wykonywania zawodu sędziego w trybie dyscyplinarnym i sędziowskiej emerytury. Wedle tych renegatów najlepsze byłoby wkroczenie do Polski bratnich armii i przywrócenie socjalistycznego porządku. Może towarzysz Cimoszewicz pomoże zorganizować bratnią pomoc? Przecież to zdrada domagać się sankcji z zewnątrz, jako suweren nie życzę sobie takich sędziów w mojej ojczyźnie mojej ojcowiźnie oni plują na groby wszystkich którzy w historii walczyli o wolność…Pozbawić obywatelstwa i wywalić PRECZ z Polski! Zewnętrzne miała na myśli niemieckie i oczywiście obozy koncentracyjne dla niepokornych prawicowych Polaków. Typowa zdzira udająca sędzię. Dobrze, że wiemy z kim mamy do czynienia. Może tej pani przypomnieć, jakie sankcje spotkały Targowiczan? Czas na kary dla sędziów zawisłych od zagranicy za zdradę stanu. Naród ma prawo wziąć za ożydle mącicieli i buntowników, którzy wprawili się jedynie w wydawaniu krzywdzących wyroków w konkretnych sprawach obywateli. Kto to jest, czy to nomenklatura z czasów PRL, czy też cwaniaczki z tzw nowych "elyt". Precz z takimi elitami. Trzeba to oczyścić i zwiększyć wymagania merytoryczne. Inżyniera za błędy w sztuce zamykają i odbierają uprawnienia, a to jest tylko materia. A to tałatajstwo robi błędy i czasami za nie kasuje dużą kasę i ma się dobrze. A teraz trudno się dziwić bronią tych dziadowskich przywilejów. Liczą na sankcje. My się nie liczymy. Oni to specjalna kasta. Nie prowokujcie nas bo nas jest więcej. Jak przegniecie to zrobimy to co w sierpniu ale już bez układów. Pora oczyścić tę stajnię Augiasza. Robić swoje! Miliony Polaków głosowało na PiS w nadziei, że przeprowadzą tę reformę. Jęczą tylko niektórzy- znaczy tych boli. Mnóstwo uczciwych sędziów i prokuratorów również czeka na sprawiedliwość w wymiarze sprawiedliwości. Jedni wykonują pracę a inni łażą po ulicach i biorą wysokie pensje. Pora to zmienić. Dojdzie z tym skurwysyństwem do konfrontacji prędzej czy później, ale na pewno dojdzie, to nieuniknione..z tym medialnym i POlitycznym też. Kasta POwycierała ulicę konstytucją, dziś świechtali ulicę togami. Wszystkie święte atrybuty sądownicze i Polskie wlokły po ulicy, te niezawiśnięte sędzie. Zaszargali, zadeptali, z obcymi. Szkoda, że nie miałem okazji być w Lemmingradzie (niegdyś Warszawa) by napluć im w twarz. Kiedy ta Ciemięga i jej kastraci i kastratki zaczną płacić ZUS? Mam nadzieję Panie sędzio, że uzupełni Pan prowadzone postępowanie dyscyplinarne przeciwko tej pani o kolejny stosowny zarzut?! Słowa haniebne i skandaliczne! To jest przykład "niezawisłej", "niezależnej" sędziny! Kolejna "polka" w dodatku - sędzina, domaga się zewnętrznych sankcji! "Piękny" dowód "patriotyzmu"…Ponieważ sędzią się staje po decyzji prezydenta, to prezydent powinien mieć możliwość cofnięcia uprawnień sędziowskich osobom szkodzącym Polsce lub kompromitującym godność sędziego.
 • Powód protestu "tysiąca tóg"? „Żebyśmy nie wrócili do PRL-u, gdzie były wyroki na telefon” - mówi sędzia
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787786781d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3723799d50b052ad00fdc387fc477525e95.jpg

  Zachodzi olbrzymie ryzyko tego, że utrata niezawisłości przez sędziego i przez polskich sędziów, spowoduje, że wrócimy do czasów, o których pani przed chwilą wspominała, czyli do czasów PRL-u, kiedy słynne były wyroki na żądanie na telefon - powiedziała naszej reporterce jedna z protestujących sędziów, mianowana przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Pod hasłem "Prawo do niezawisłości, prawo do Europy" stołecznymi ulicami przeszedł Marsz Tysiąca Tóg. Demonstranci zebrali się przy Sądzie Najwyższym i w milczeniu przeszli pod Sejm. Na czele marszu, często w togach, szli przedstawiciele zawodów prawniczych. Wśród organizacji obywatelskich reprezentowane były: Akcja Demokracja, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Komitet Obrony Demokracji i Amnesty International. Jedna z protestujących sędziów, mianowana przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego powiedziała naszej reporterce, że "trójpodział władz nie oznacza władzy tylko i wyłącznie władzy ustawodawczej i wykonawczej".
  Władza sądownicza powinna być niezależna, bo jeśli nie jest, to co się dzieje w tej chwili w Polsce, zachodzi olbrzymie ryzyko tego, że utrata niezawisłości przez sędziego i przez polskich sędziów, spowoduje, że wrócimy do czasów, o których pani przed chwilą wspominała, czyli do czasów PRL-u, kiedy słynne były wyroki na żądanie na telefon dodała.

  ZOBACZ ROZMOWY Z SĘDZIAMI PODCZAS MARSZU TYSIĄCA TÓG:

  https://youtu.be/wGc207Ko0O4

  https://niezalezna.pl/forum/305634-powod-protestu-tysiaca-tog-zebysmy-nie-wrocili-do-prl-gdzie-byly-wyroki-na-telefon-mowi-sedzia


  Ps..Najwyższa pora by tych wszystkich "sędziów " z tego marszu wywalić na zbity pysk z sądownictwa. Ta hołota złamała przepisy prawa i konstytucję o ustroju sędziów. To koronny dowód na to, że nadzwyczajna kasta ma nadzwyczajną zdolność utraty kontaktu z rzeczywistością. To chyba z powodu tzw chowu wsobnego. U nich wykształcenie dostaje się w spadku i można uprawiać nadzwyczajny zawód nie posiadając właściwości...Boże, ależ to jełopstwo ... zero logiki, załganie i ciemnota ..... jak takie imbecyle pokończyły uczelnie ... a matury? Fizjonomia tej pani jakoś nie budzi we mnie zaufania. Kojarzy mi się ze stereotypową Pragą. Bynajmniej nie tą czeską....Gęba nie skażona myśleniem... dramat. A geny tej idiotki są po ojcu milicjancie. "Władza sądownicza powinna być niezależna"... To rozpaczliwy apel wypowiedziany w imieniu Łączewskiego czy tych "tuzów w togach" przechadzających się z partyjniakami POpaprańców? Weźcie się do roboty a nie róbcie ze siebie POśmiewiska. Obłuda sędziowska tysiące ich ofiar nie mogły wystąpić w proteście bo leżą na cmentarzach. Czyli sędziowie sami wskazują, że nie są jacyś nadzwyczajni i mimo składanych przysiąg potrafią wydawać wyroki na zamówienie. Zatem zmiany w sądownictwie są potrzebne. Ta pani za daleko sięga bo poprzednie rządy to miały sędziów na telefon. Teraz mówimy tym sędziom Won za Don! My was nie potrzebujemy, wyjazd z Polski. Macie Izrael, Niemcy gdzie sobie życzycie. A i Nowy York jest dziś ziemią obiecaną, spadajcie jak najdalej z waszymi praworządnymi wyrokami. Ci sędziowie chcą tak sądzić jak niegdyś sądzono niezłomnych. Oni bronią te wyroki na niezłomnych i te wydane w PRL na patriotach. Oni bronią narracji dziejów, praworządności z czasów PRL, dlatego tak jest bo większość tzw. inteligencji wyrosła w tamtych czasach i nie zna innych pojęć niż te które im wkuto w głowy. Siedzi im to głęboko w głowie, dodatkowo jest im to wygodne, taka sobie to moralność postżydokomuny. Powinno być tak jak we Wrocławiu. Do organizatora podchodzi policja i wzywa 3-krotnie w 30 sekund do zakończenia manifestacji z powodu niezgodnego z prawem wykorzystaniu strojów służbowych. Następnie wkraczają służby porządkowe - polewają, gazują i pałują. Zatrzymanych za stawianie oporu wywozić na przesłuchanie do posterunków policji w takich miejscowościach jak w Komancza, Rutka-Tartak. Po przesłuchaniu zwolnić, niech sobie wracają do domu. Według konstytucji wszyscy w RP mają równe prawa. To właśnie jest śmiechu warte. Żaden sędzia czy polityk nie stosuje się do tego. Sędziowie stwierdzili, że są bogami a politycy, że wszystko wolno. Prosicie się o lanie. Banda dzieci co tupie w sklepie bo chce i już. Rozpieszczone bachory co nie wiedzą po co są. Polacy to bardzo cierpliwy naród. "Prawo do niezawisłości" to w przypadku sędziów hasło jak hasło, mniej lub bardziej głupie , czy prawdziwe. Ale "prawo do Europy" i prezentowanie flag unijnych jest już manifestem stricte politycznym. W związku z tym drodzy sędziowie, by być uczciwym powinniście stworzyć listy tych, którzy w tym marszu uczestniczyli, ponieważ obywatel ma prawo wiedzieć czy sędzia jest zaangażowany politycznie, czy nie. Ja w każdym razie, jeśli kiedykolwiek trafię na sale sądową, będę żądał od sędziego opowiedzenia się, czy w tym marszu uczestniczył. Jeśli w nim uczestniczył, to nie będę się godził na rozprawę z jego udziałem, i to samo proponuję wszystkim obywatelom. A komunistyczne bydło trzeba pogonić i odesłać na zieloną trawkę. Niezależnie od środowiska. Żydokomunistyczne bydło, ich klany rodzinne i ich chów wsobny jest zakałą ludzkości i zawsze zagrożeniem, bo takie pustaki wydają w imieniu RP wyroki, często ostateczne..Na ten protest tysiąca tóg trzeba Macrona, a najlepiej Erdogana, on by im pokazał jak się postępuje z buntownikami, pałki i dozór policyjny. Macie teraz w pigułce, jak wyglądało trzymanie narodu za mordę w PRL. Sędziowie, wsparci przez zagranicznych idiotów (nie wiem czy pożytecznych, czy interesownych), Wam to przypominają. Kasta postkomunistyczna rozmnożona własną progeniturą. Nie utniecie łba tej hydrze. Ten łeb, trzeba było uciąć 30 lat temu, panie prof. Strzembosz. To jest największa klęska pana żywota. Przykro mi. W dalszym ciągu wyroki w imieniu RP wydaje 746 aparatczyków powołanych telefonicznie przez bolszewicką Radę Państwa tzw PRL. Pozostali w ogromnej większości zostali powołani nasieniem i macicami tych telefonicznych nominatów. Jedynym rozwiązaniem byłaby likwidacja tego żydobolszewicko-genetycznego bajzlu, czyli Opcja Zero i zatrudnienie nowych sędziów, których rodzice, dziadkowie nie należą do obecnej "kasty" i nie mają nic wspólnego z aparatem politycznym i bezpieczeństwa PRL.
  Poniżej wierszyk z sieci..

  [Mamy sędziowskie togi i krwawe pazury. Myśmy Stalina syny i Stalina córy. To tutaj nas przywiał ruskich armat huk. Więc idźmy towarzysze w marszu tysiąca tóg. Niech togi będą dla nas orężem i zbroją. Niech togi będą dla nas układów ostoją. By nikt nas nie mógł sądzić nawet i sam Bóg. Więc idźmy towarzysze w marszu tysiąca tóg. Brońmy przywilejów bo nam wszystko "pasi". Brońmy się na stołkach - to myśmy są "nasi". By nikt nie miał prawa naszych zbrodni badać. By nikt nam nie bronił całą Polską władać. By nikt nas nie oceniał i posłał na bruk. Więc idźmy towarzysze w marszu tysiąca tóg. A gdy ktoś nas nazwie bolszewicką mendą. Zrobimy z nim to samo co wyszło z Komendą. Lecz jeśli ktoś jest nasz i wziątki preferuje. To się go od winy w mig wynajsztubuje. Brońmy naszej mafii choćby krwią miał spłynąć bruk. Więc idźmy towarzysze w marszu tysiąca tóg]
 • Rzepliński zapytany o przepis prawa i to co zrobili sędziowie. Nerwy puściły
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15788212991d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372fbb0750944ab0b415d82e8aecf9eb6a7.jpg


  Pod hasłem "Prawo do niezawisłości, prawo do Europy" ulicami Warszawy przeszedł w sobotę marsz z udziałem sędziów, choć nie zabrakło wśród nich niedawnego podsądnego i uniewinnionego Piotra Najsztuba. Pojawił się też były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. Dziennikarz zapytał go, czy protestowanie w togach jest zgodne z prawem. Bo przepisy są jednoznaczne. Odpowiedź Rzeplińskiego zdumiewa. Na czele demonstracji szli przedstawiciele zawodów prawniczych - wielu z nich było w togach, część z togami przewieszonymi przez ramię. Dziennikarz TVP Info zapytał więc Andrzeja Rzeplińskiego, który również brał udział w manifestacji, czy protestowanie w togach jest zgodne z prawem. Padła zaskakująca odpowiedź. To jest, proszę pana, zgodne z potrzebą stwierdził były prezes TK. Dopytywany dalej o kwestie prawne Rzepliński wyraźnie się zdenerwował. Ale rozumie pan to? A gdzie prawo? Liczy się interes uprzywilejowanej grupy zawodowej, która uważa się za nietykalną i która uderzenie w ich przywileje identyfikuje z uderzeniem w "demokrację". Rozumie pan co ja do pana rozmawiam? dodał Rzepliński, z którego ust odpowiedź na konkretne pytanie ostatecznie nie padła.

  https://twitter.com/i/status/1216089388746145792
  O protestowanie w togach zapytano również I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf. Trudno zdecydować, która odpowiedź bardziej szokuje. Toga to chyba nic zdrożnego. To nie łańcuch sędziowski - to jak fartuszek z przedszkola stwierdziła Gersdorf w rozmowie z TVN 24.
 • @kula Lis 69 10:36:39 super komentarze o sędziach pod linkiem
  https://niezalezna.pl/forum/305652-rzeplinski-zapytany-o-przepis-prawa-i-to-co-zrobili-sedziowie-nerwy-puscily

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829