Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 27580 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Jaka jest cena wolności?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Unijne pieniądze nie są gwarantem El Dorado. ZOBACZ najbardziej absurdalne inwestycje

Straszenie Polexitem po decyzji prezydenta o podpisaniu ustaw dyscyplinujących sędziów znowu w trendach. Powracają także groźby odebrania Polsce unijnych pieniędzy z i tak uszczuplonego unijnego budżetu. Tymczasem unijne pieniądze wcale nie są gwarantem El Dorado. Fakt, że je umiejętnie pozyskiwaliśmy, nie oznacza, że rozsądnie wydawaliśmy. Uzależnienia hojnych wypłat od przestrzegania zasad praworządności chciałaby lewica. Głośno w Parlamencie Europejskim mówiła o tym choćby Sylwia Spurek. Grzegorz Schetyna mówi, że z prymusa staliśmy urwisem, a Małgorzata Kidawa-Błońska mówi o zdradzie narodu, kiedy prezydent podpisuje ustawę dyscyplinującą sędziów. Patrząc politycznie, nie było lepszego momentu na podpisanie ustaw. To mocne rozpoczęcie kampanii prezydenckiej przez Andrzeja Dudę. Politycznie także należy patrzeć na wszystkie komentarze straszące Polexitem, czy groźby odebrania Polsce unijnych pieniędzy.

 
A jak to wygląda gospodarczo?
 
Inwestycje za unijne pieniądze nie zawsze są trafione. I to jest bardzo delikatne określenie choćby na legendarne już zimne termy w warmińsko-mazurskiem, czyli wybudowanie lecznicy wodami termalnymi, w których trzeba podgrzewać wodę, czy kolejnych hoteli w Grecji, gdzie turystyka kwitnie przecież w najlepsze. Mamy też dziesiątki aquaparków i kilka pustych lotnisk. W bardzo małym stopniu wspierających polską gospodarkę. Zamiast zarabiać, dziś są głównie obciążeniem finansowym i pośmiewiskiem lokalnej społeczności.
 
W 2013 r. dzięki wsparciu funduszy unijnych na Wiśle we Włocławku powstała pływająca scena. Miała być zadaszoną wyspą, przycumowaną w korycie rzeki w odległości ok. 20 m od brzegu. Kosztowała 1,5 mln zł. Jednak zamiast stać się kulturalną atrakcją miasta, przypomina dziś śmietnisko, gdyż zatrzymują się na niej śmieci, spływające wraz z nurtem Wisły.
 
Roberta Biedronia o ból głowy w Słupsku przyprawiał także aquapark za ponad 50 mln zł. Budowę rozpoczęto, ale ze nigdy nie ukończono. I ze względu na opóźnienia trzeba było oddać unijne dotacje. Kiedyś prezydent miasta, dziś kandydat na głowę całego państwa doskonale zatem wie, że dostatek unijnych pieniędzy może sprawić, że od przybytku jednak głowa zaboli.
 
Niecałe 100 mln złotych kosztowały natomiast słynne już zimne termy w Lidzbarku Warmińskim. Unia dołożyła ponad 60 mln zł. Po wykonaniu odwiertów okazało się, że wody geotermalne w Lidzbarku Warmińskim są… za zimne. Ich temperatura przekracza zaledwie 20 stopni. Samorządowcy przedłożyli jednak liczbę miejsc pracy, jakie wygeneruje inwestycja, nad jej racjonalność ekonomiczną i zdecydowano, że w Termach Warmińskich woda będzie podgrzewana. Śmiech z inwestycji dotarł aż do Berlina, gdzie o największych euroabsurdach rozpisywała się tamtejsza prasa. Przykłady można by mnożyć, ale morał jest widoczny. Z unijnych pieniędzy nie wypływają wyłącznie same korzyści. Grunt to umieć je rozsądnie wydawać. Myśmy się tego, koniec końców, nauczyli. Czy to oznacza jednak, że taka musi być cena naszej wolności? I tej suwerenności, przez którą, między innymi, Brytyjczycy zapragnęli rozwodu z unijnymi elitami? Jeśli to szantaż, to popatrzmy realnie, czy mamy się czego obawiać.                                                                        

ILE MOŻNA DOSTAĆ PIENIĘDZY  Z UNII?

 

    

 

https://youtu.be/KykvrYSYo_k 

                                                                                                                                                                                   CO NAM DAJE UNIA EUROPEJSKA?

 

 https://youtu.be/ezXRurwqmQY

https://wpolityce.pl/polityka/485642-unijne-pieniadze-nie-sa-gwarantem-el-dorado-zobacz-absurdy                                                                                                                                                                                                         Ps...I tak wszystkie inwestycje i dotacje tak powinny być wymienione i to co straciliśmy jako państwo od 89 r w drugim słupku. Czyli bilans zysku na potwornym minusie dla Polski. Czy za unijne pieniądze powstała w Polsce choć jedna fabryka?   Modne stały się w Polsce fabryki śmieci ze śmieci - zmarnowano na nie miliardy złotych        https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/prawdopodobnie-zmarnowalismy-miliardy-na-instalacje-do-odpadow-quot-skutecznosc-10-proc-quot,93708.html ….                Utrzymanie tych marnotrawnych fabryk śmieci ze śmieci obciąża polskie rodziny, które muszą łożyć w comiesięcznych opłatach za śmieci wytwory dyktatury ciemniactwa…       http://www.portalsamorzadowy.pl/fundusze-europejskie/zgok-w-olsztynie-kosztowal-157-mln-dzisiaj-musi-placic-zeby-ktos-kupil-od-niego-paliwo,88178.html    

 

KOMENTARZE

 • autor
  10 maja głosujemy na Andrzeja Dude a opozycja, już następnego dnia, obesra się na kopertkowo!
 • @Jozio z Londynu 19:28:52
  Polscy wyborcy, ocknijcie się ! - nie pozwólmy się obrażać wystawieniem przez opozycję takich miernot, dewiantów a nawet i zdrajców jako kandydatów na prezydenta RP! Wyobraźcie sobie KAŻDĄ z kandydujących osób jako późniejszego Prezydenta Polski, mającego godnie reprezentować nasz kraj w świecie, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej i atakach na Polskę (a mogą wystąpić znacznie gorsze i bardziej skomplikowane problemy jak np. konieczność zdecydowanych działań przeciw groźbie pandemii) Obecny Prezydent może nie wszystkim opcjom politycznym się podobać, ale spójrzcie obiektywnie - ma już uznaną w świecie pozycję i autorytet, oraz opanowanie i doświadczenie w polityce międzynarodowej, a co najważniejsze we wspieraniu siły i znaczenia naszego Państwa, a nie szkodzeniu mu ! Wybory prezydenckie to jest za poważna sprawa na głupie żarty i eksperymenty w rodzaju wyboru byle kogo, byle komuś "na złość". Czy chcecie dla Polski i dla naszego Narodu szacunku, czy skandali z haniebnymi donosami, lekceważenia i totalnego "obciachu" ?…Z najnowszych informacji wynika że ten ostatni cyrk Hołowni wymyślił Jacek Cichocki. Hołownia to następca Palikota. Zresztą Hołownia to nie jedyny kandydat którym sterują "służbiści". Za Kosiniakiem stoi Dukaczewski. To celowe działania podprogowe, kto zna jak działa TVN ten wie. Lista szkoleń TVN i będzie jasne z czego się szkolą. A Tusk odpowiada za Hołownię, on go wybrał TVNenem, tam jest jego min. spraw wewn. Hołownia to odmłodzona wersja "głupka z dubeltówką" na zewnątrz zielony w środku czerwony ale przede wszystkim głupek. Jeszcze bez dubeltówki. Mydłek Hołownia to powtórka z Zełeńskiego. Jak długo będzie odbierał głosy Kidawie to Kurski będzie siedział cicho. Gdyby jednak zaczął odbierać poparcie Dudzie to wtedy dopiero rzuci mu się do gardła.
 • @kula Lis 69 19:39:58
  No a za Hołownią stoi gen. Różański, inna frakcja WSI? Ciekawostką jest także pan Kobosko, z Rady Atlantyckiej, jest chyba w sztabie Hołowni? No i TVN należy już nie do panów z WSI tylko do pana Zaslawa, Żyda z korzeniami Żydów z Polski. To nasi sojusznicy takiego bata zawiesili nad prezydentem Dudą?
  Bardzo ciekawy jest ten autorytet i doświadczenie prezydenta Dudy w sprawach międzynarodowych, chciałabym dowiedzieć się w jakich?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930