Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 27551 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Prawnicy mocno o buncie elit sędziów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i występach Juszczyszyna: Działania antypaństwowe

                                                                                                                                                                              Mocne wypowiedzi prawników nie pozostawiają wątpliwości, że kolejny bunt sędziów może spowodować chaos w sądownictwie i oznacza, że część środowiska sędziowskiego ponownie stawia się ponad prawem. W telewizji wPolsce.pl rozmawiali o tych zagrożeniach Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości mec. Bartosz Kownacki z Ordo Iuris oraz Piotr Urbanek, adwokat. Wszyscy odnieśli się do sytuacji, w której niektórzy sędziowie odmawiają ujawnienia informacji dotyczących ich uczestnictwa w skrajnie upolitycznionych stowarzyszeniach sędziowskich. Rozmówcy, którzy gościli dziś w studiu odnieśli się także do wczorajszych „występów” sędziego Pawła Juszczyszyna w TSUE. W imię obrony własnych interesów, część środowiska sędziowskiego próbuje się wymusić na Unii Europejskiej, by uzurpowała sobie kompetencje, których nie posiada i by wkroczyła w sprawę zastrzeżoną dla krajów członkowskich. To co robi sędzia Juszczyszyn to działania antypaństwowe. jego apel przypomina najgorsze czasy z historii Polski, kiedy część środowisk niezainteresowanych reformą państwa, sięgało po wsparcie, także to siłowe. To Polacy w wyborach decydują o kształcie sądownictwa, który realizuje większość parlamentarna, a nie żadni sędziowie TSUE, czy sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie komentował Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.                                                       

                                                             
https://youtu.be/6Ug7iZjspm4                                                                  
                                                                                                 
https://youtu.be/fqKtn7eO0WY                                                     
                                                                                                 
Sądy są po to, by stosować prawo, a nie stosować. Nie można dopuścić do sytuacji, w której część sędziów, zawłaszcza więcej uprawnień niż posiadali wcześniej zwrócił uwagę mec. Piotr Urbanek.                          
                                                   
https://wpolityce.pl/polityka/490559-prawnicy-mocno-o-juszczyszynie-i-buncie-sedziow-wideo                                                                                   
                                                                                                   
Ps..Postżydobolszewickiej z chowem wsobnym kasty nie da się zreformować - trzeba ją zlikwidować nawet fizycznie! Niestety ale to nie są Polacy, Juszczyszyn Ukrainiec dlatego szkodzą Polsce z przyjemnością!  Juszczyszyn, to potomek UPAowca, więc nie dziwne, że działa antypaństwowo-antypolsko. A poza tym chce zaistnieć…Juszczyszyn, syn politruka z LWP i ormowca z Morąga ustawia się w roli Targowicy, ale on przecież nie czuje się Polakiem, tylko jewropejczykiem! Potrzebny nowy Jarema Wiśniowiecki, Piłsudski lub krzyżówka Pinocheta z Erdoganem. Ten by potrafił znaleźć miejsce dla szanownego sędziego i koleżeństwa. Wczasy w Berezie niewątpliwie regulowałyby stan umysłu, a najlepiej latarnia lub po staropolski pal z sękami i na sucho!
 
 
                                  

KOMENTARZE

 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183NjFhMS9wLzIwMjAvMDMvMTAvODI1LzUwMC9lNDhjOGU2MTdjNjM0NWFkODQ1ZTc0ZGMyMDY3MGE5Zi5qcGVn.jpeg

  Miał bronić „Małej Emi”, ale przez rok nie będzie wykonywał zawodu. Polityczna działalność znanego adwokata powodem zawieszenia? Znany ze swoich ciągłych ataków na reformę sprawiedliwości i obozu władzy, adwokat Konrad Pogoda, przez rok nie będzie wykonywał swojego zawodu. To decyzja prawomocna – ustalił portal Tak zadecydował sąd dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Katowicach. O adwokacie Pogodzie opinia publiczna dowiedziała się, gdy pojawiła się informacja, iż będzie on reprezentował, podejrzewaną o cyfrowy hejt, internautkę o pseudonimie „Mała Emi” – zamieszaną w rzekomą aferę hejterską w ministerstwie sprawiedliwości.

  https://wpolityce.pl/polityka/490470-nasz-news-mial-bronic-malej-emi-ale-zostal-zawieszony
  Ps...Szok! O czym wy piszecie 32 sprawy 27 rozpoznane nagany, wyroki i ten człowiek jeszcze pracuje to hańba dla wymiaru sprawiedliwości ktoś tu chyba kłamie. Sędziów,adwokatów angażujących się bardziej w politykę i wyrokujących wg swojego widzi-mi-się też bym wyrzucał z zawodu tym bardziej, że Polacy oczekują od tych ludzi sprawiedliwości! Żaden zwykły Polak nie nazywa się Pogoda, Kaliski, Lubelski, Wolfram itd. To kadrowcy z NKWD, MBP, Smiersz nie mieli pomysłów jakie nadawać nazwiska swoim agentom więc kwitła radosna twórczość. Każdy politykujący kastowiec powinien galopem wylatywać z zawodu, nie walczą o praworządność tylko o bezkarność, a Berlin im pomaga finansując, słaba skorumpowana Polska jest ich celem.
 • Potwierdzają się ustalenia wPolityce.pl! Sędzia-celebryta nie chce „ujawnić”, czy należy do „kastowego” stowarzyszenia
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jODdiMS9wLzIwMjAvMDMvMTAvODI1LzUwMC81ZWM2ZDRjMDFiMzg0Nzk1YjQ4Y2ZlYmJmMDM1ZDA1OS5qcGVn.jpeg
  Ulubieniec opozycyjnych mediów, sędzia Bartosz Przymusiński bawi się w medialną ustawką i „odmawia” udzielenia informacji do jakiego stowarzyszenia należy. Mimo, że to oczywiste, gdyż jest rzecznikiem skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”, sędzia postanowił wysłać stosowne pismo do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, w którym przekonuje, że ujawnienie tych informacji godzi w wolność zgromadzeń.
  Portal wPolityce.pl ujawnił w ubiegłym tygodniu, że sędziowie nie chcą informować, czy przynależą do stowarzyszeń, z których niektóre wprost prowadzą agitację polityczną. Tak jest w przypadku skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”, którego rzecznik sędzia Bartosz Przymusiński pochwalił się na Twitterze medialną ustawką. Opublikował on na swoim profilu pismo, które przesłał do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Pisze w nim, że nie ujawni do jakiego stowarzyszenia należy. Mimo, iż jest to oczywiste, nie chce spełnić więc ustawowo nałożonego na niego obowiązku. Jednocześnie oświadczam, że nałożony w trybie art. 88a §1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych obowiązek złożenia oświadczenia jest sprzeczny z prawem do ochrony życia prywatnego i rodzinnego, narusza wolność wyznania, wolność gromadzenia i stowarzyszenia napisał sędzia Bartosz Przymusińskiego.

  https://pbs.twimg.com/media/ESssFSUWkAAG032?format=jpg&name=small
  Stanowisko sędziego Przymusińskiego, to nic innego, niż zwykła maskarada i pokazówka, która ma wpłynąć na gasnącą rewoltę sędziów.

  https://wpolityce.pl/polityka/490495-kolejny-sedzia-nie-chce-ujawnic-czy-nalezy-do-iustitii

  Ps...Ten Tuleya wygląda jak z filmu Planeta Małp. Ten drugi niech idzie do chirurga plastycznego, zarabia tyle, że go stać, wygląd idzie w parze z charakterem. Duet fioletowych ludzików nadzwyczajnej kasty czyli głupi i głupszy lub matoł z tumanem. Sędziowie utajniający swoją przynależność do różnych organizacji powinni być usunięcie z zawodu. Przynależność do tajnych organizacji jest formą konspiracji skierowaną przeciwko narodowi i państwu. Pora zrobić porządek z lewactwem w prokuraturach, sądach oraz naleciałościami żydokomunizmu. Po prosu zamknąć w obozach pracy. Nadzwyczajny, fioletowy przygłup w fartuszku. Nienawiść kaściarzowi resztki mózgu wyżarła. Wielki smutek zapanował u nietykalnych. Wstyd i totalny smród. Kasta służy Niemcom a nie Polsce. Tych ludzi powinni zamknąć w więzieniach! Ale ruska gęba. Tatuś na ruskich czołgach do Polski przyjechał. Wywalić błaznów z zawodów prawniczych. Jest tyle innych, w których mogli by się wykazać, np. drwale siekierowi, kamieniarze kamieniołomów, zmotoryzowani zbieracze psich odchodów itd. Chyba panowie będziecie musieli zmienić pracę, Komorowski podpowie wam jak się to robi. Polacy nie będą po ws płakać. To nie są sędziowie to są szmalcownicy zdrajcy Polski. Nie składają informacji o przynależności, sama GĘBA ŚWIADCZY, że należy do stowarzyszenia tych JUDASZY albo z Themis , lustitii lub innej prowokacyjnej trupy nadzwyczajnych. Sami pokazują swe oblicza. Co ty tępa (s)Tulejo, tumanie ubecki skurwysynu tymi paluchami V POkazujesz? Po prostu zwykły tchórz i tyle. A tak bardzo chciał ujawnienia listy podpisów do KRS i wtedy mu to nie przeszkadzało. Układ mafijny. Państwo ma obowiązek usuwania skorumpowanych i krnąbrnych urzędników, jak pokazano we wczorajszej "Kaście". Co się dziwić przecież Iustitia,to zorganizowana grupa przestępcza broniąca bandziorów i złodziei w togach oraz swoich z układu. Mam nadzieję doczekać czasów,kiedy wylądują na bruku albo w celach. Kasta jest do zaorania. Przyjdzie jeszcze czas, że społeczeństwo weźmie na tych bezkarnych mętach odwet, będzie płacz i zgrzytanie zębów. Skoro Władza ma problem z wzięciem za ryj mafii z sądów, to my sami to zrobimy.
 • Sąd chce dochodzenia ws. spotu wyborczego PiS o migrantach. Zażalenie Bodnara zostało uwzględnione
  Warszawski sąd rejonowy uchylił we wtorek postanowienie prokuratury o umorzeniu dochodzenia ws. spotu wyborczego PiS o uchodźcach - dowiedziała się PAP w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Oznacza to, że postępowanie prokuratorskie w tej sprawie będzie dalej prowadzone.

  https://wpolityce.pl/polityka/490563-sad-chce-dochodzenia-ws-spotu-wyborczego-pis-o-migrantach

  Ps...AKowcy i NSZtowcy z takimi bardzo szybko się rozprawiali! Spot miał przestrzec m.in. oglądaczy TVN, przed tym co może być jak w wyborach wygra POlszewia.. Tylko tyle i aż tyle! Spot nawiązywał do rozlicznych deklaracji POlszewickiego luda, w tym tego "prominentnego".. Jaki jest tu problem…? Co sobie wyobraża ta tzw. "kasta" z mokotowskiego sądu, co…? Nie widzę tu żadnego nawoływania do nienawiści. Widzę nawoływanie do miłości. Miłości do własnego narodu, własnej kultury, własnej historii i przyszłości naszych dzieci i wnuków. Najgorszym zagrożeniem dla naszego kraju jest tzw. Kasta sędziowska. To w ogromnej mierzei ludzie wyzuci z rozsądku, empatii do człowieka (nie zbrodniarza bo tego chronią) i bez uczuć patriotycznych. Kasta to większe zagrożenie dla Polski i Polaków niż koronawirus i arabscy uchodźcy razem wzięci! Lewacki żydoukrop RPO, lewackie sądy … wszyscy WON! Spot pokazuje realne zagrożenie. Ten spot nie pokazuje niczego innego od tego, co miało wielokrotnie miejsce w Niemczech, Francji, Belgii, W. Brytanii, Skandynawii itd. Na granicy w Grecji obecnie trwa regularna wojna z najeźdźcami.
 • Chłopaki ze wsi naciskają na wszystkie swoje zasoby. W tym sądy.
  A od kiedy to ukrożyd Bodnar jest rzecznikiem praw obywatelskich ciapatych ? Czy coś się zmieniło w przepisach i kasy już nie pobiera z naszych podatków tylko od Arabów ? Pokrzywdzeni, okradzeni mieszkańcy Warszawy wyrzucani z mieszkań to ukrożyda z RPO ojca bandyty nie interesują? Czyje interesy sprawowały prokuratury i sądy? To pewnie nie ważne? Tępy ukrożydzie Bodnar do domu ich zaproś, po za tym nie wszystkich musimy kochać. A gdzie wolność słowa! Rządzi PiS wiec nie ma demokracji za Platformy to była demokracja. Strzelanie do górników, zabieranie laptopów.
 • @@@@!
  „IUSTITIĘ” założyła w 1990 r. jako: Stowarzyszenie Sędziów Orzekających „Iustitia” grupa sędziów z Warszawy i Trójmiasta, z inspiracji sędziów niemieckich – członków Neue Richtervereinigung. Pierwszym prezesem „Iustitii” została sędzia S. N. Maria T. Romer. Należy do niej ok. 30% sędziów, a trzęsą całym sądownictwem w Polsce. To quasi partia i związek zawodowy w jednym, a jej działanie jest sprzeczne z Art.178 ust.3 Konstytucji i z samym statutem "Iustitii"! Większość tych sędziów jest po prostu „umoczona” i zdegenerowana , a większości zwłaszcza sędzin, brakuje wiedzy! Z punktu moralnego sędziowie zrównali się z bandytami , ale bandyta musi się napracować aby zarobić, a kasta sędziów żeruje na podatnikach, szkodzi im, ośmiesza państwo i jeszcze oczekuje szacunku! Tak ocenia „kastę”, sędzia Sądu Apelacyjnego z Lublina.
 • Kasta namawia sędziów do łamania prawa i do odmowy składania oświadczeń o uczestnictwie w stowarzyszeniach
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zYzVkOS9wLzIwMjAvMDMvMTEvODI1LzUwMC8zMDRlNDk5ODNiZjc0MjVlOWQzM2JiNGI5YzUyNjRhNC5qcGVn.jpeg

  Dla sędziowskiej „kasty” zasada apolityczności, to tylko pusty frazes! Skrajnie upolitycznione stowarzyszenie „Themis” wydało właśnie uchwałę, w której nawołuje sędziów do oczywistego łamania prawa. W niej możemy przeczytać zachętę do nieskładania przez sędziów oświadczeń o przynależności do stowarzyszeń. Taki obowiązek nakłada na sędziów znowelizowana ustawa Prawo o ustroju Sądów Powszechnych. O kolejnym buncie sędziowskim, portal wPolityce.pl, alarmował już w ubiegłym tygodniu. Ujawniliśmy nowy plan na rebelię sędziowską. Nasze informacje okazały się prawdą. Stowarzyszenie „Themis” jawnie wzywa już swoich członków do łamania prawa. Więcej! Sędziowie przygotowali nawet stosowny formularz. Tu doszło do kolejnej kompromitacji. Formularz nie zwalnia bowiem od obowiązku złożenia stosownego oświadczenia o uczestnictwie w stowarzyszeniach. Rekomendujemy sędziom odmowę ujawnienia informacji wymaganych przez art. 88 a ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, ze względu na naruszenie prawa do prywatności i swobody zrzeszania się gwarantowanych w Konstytucji i aktach prawa miedzynarodowego. Przykładowy wzór oświadczenia stanowi załącznik do uchwały czytamy w uchwale sędziów „Themis”.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODMweDYwMC9jY181MmNhMi9wLzIwMjAvMDMvMTEvNzI3LzU0MC9mMTk0NDBlNzI3YTg0NDc4YTdlODg5YzAwYWVmMmRjMC5wbmc=.png

  Rozgrzani politycznie sędziowie powtarzają też w swojej uchwale brednie na temat rzekomego Polexitu. Zwracamy uwagę, że ustawa ta, wbrew deklaracjom rządzących polityków nie prowadzi do uporządkowania sytuacji polskiego wymiaru sprawiedliwości, którego niezależność i zgodność ze standardami europejskimi została podważona szeregiem nieprzemyślanych, niekonstytucyjnych zmian wprowadzonych w okresie ostatnich kilku lat. Jej efekt jest dokładnie przeciwny, gdyż podważenie możliwości występowania przez sędziów z pytaniami prejudycjalnymi, ubezwłasnowolnienie organów samorządu sędziowskiego, dalsze upolitycznienie nowego trybu postępowań dyscyplinarnych prowadzi do jeszcze głębszego naruszenia Konstytucji, a zarazem prawnego polexitu.

  – czytamy w uchwale Themis.

  Stowarzyszenia jawnie podważa wybór nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa oraz umocowanie konstytucyjne innych sędziów powołanych poprzez uchwałę Rady, a nawet Trybunał Konstytucyjny. To już jawny delikt dyscyplinarny, za którego twórcy uchwały powinni być ścigani przez rzeczników dyscyplinarnych.

  Ustawa ta nie usuwa zasadniczych wątpliwości prawnych związanych z naruszającym Konstytucję trybem powołania neo-KRS, statusem powołanych i awansowanych z jej udziałem sędziów oraz nowych izb Sądu Najwyższego. Dlatego kwestionujemy legalność pseudo KRS oraz powołanych z jej udziałem neosedziów SN.

  – histeryzują sędziowie z „Themis”.

  Wobec zakończenia kadencji I Prezes Sądu Najwyższego z dniem 30 kwietnia 2020 r. alarmujemy, że obecny stan prawny stwarza warunki do wyboru jej następcy według klucza politycznego, z pogwałceniem zasady odrębności władzy sądowniczej od pozostałych władz. Rozwiązania umożliwiające wybór tymczasowego prezesa oraz obniżenie kworum wymaganego do wyboru I Prezesa przypominają procedurę, która w grudniu 2016 r. umożliwiła polityczne podporządkowanie Trybunału Konstytucyjnego. Skutkiem powyższego będzie całkowity upadek autorytetu Sądu Najwyższego, wykluczenie możliwości jednolitej implementacji norm prawa europejskiego i pozbawienie polskich sędziów i obywateli ostatniej niezależnej instytucji na szczeblu centralnym stanowiącej obecnie symbol niezależności i odrębności władzy sądowniczej czytamy w uchwale „Themis”. Szokującą uchwałą tego skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziowskiego, to jawna prowokacja polityczna. Sędziowie liczą, że dzięki ewentualnym konsekwencjom, będą mogli kreować się na męczenników.

  https://wpolityce.pl/polityka/490665-ujawniamy-kasta-namawia-sedziow-do-lamania-prawa


  Ps...Silne państwo musi mieć możliwość usuwania nienadających się urzędników, również prokuratorów i sędziów. Koncepcja nieusuwalności prokuratorów i sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim Narodowi. Cały kraj walczy z koronawirusem, a te błazny z kasty nadal swoje zakichane gierki uprawiają w obronie przywilejów, splunąć w waszym kierunku nawet nie warto. Wykopać buców z "zawodu" w tym prawniczego i na bruk, do łopaty bo nic innego nie potrafią..
 • Czas oczyszczenia złego środowiska!
  Bo zdradą społeczeństwa, butnie błyska
  Szkoda że brak jest rządzącym odwagi
  By pogonić judaszy, duchem rozwagi

  Zło gdy się zakorzeni trudno skrócić
  Dlatego je trzeba spalić-wyrzucić
  Popiół czasem nadaje się na nawóz
  Lecz po niego trzeba podstawić powóz
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @kula Lis 69 14:56:06
  Do łopaty bym nie dał.
  Może nawet nie wiedzą jak się owo skomplikowane urządzenie obsługuje.
  A już takiego Fiskarsa na pewno bym nie powierzył.
  Zbyt drogi i precyzyjny:(


  Dobrze że nie zamilkłeś. Nie dawaj się. Trzymaj się życia. Jeszcze mamy dużo do zrobienia.
  (dziś Młody po zabiegu, pojutrze odbieramy ze szpitala)
 • „Iustitia” gra koronawirusem?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMGIyNy9wLzIwMjAvMDMvMTEvODI1LzUwMC9mNmJiZGMzOTJmNTY0ZGJiYTEyYTQ3MWIzODA4NTM5Mi5qcGVn.jpeg
  „W sądach nie zapewniono środków bezpieczeństwa”. Nawacki odpowiada: "Mijacie się z prawdą. Bez paniki"..„Kasta” sędziowska próbuje coś ugrać na koronawirusie! Skrajnie upolitycznione stowarzyszenie sędziów „Iustitia” wydało kuriozalny komunikat, w którym atakuje ministra sprawiedliwości i przekonuje, że nikt nie dba o bezpieczeństwo osób przebywających w sądach. Sędziom odpowiedział m.in. prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki, który zarzucił sędziom mijanie się z prawdą. W sądach nie zapewniono koniecznych środków bezpieczeństwa. Nie dezynfekuje się pomieszczeń, nie egzekwuje obowiązku dezynfekcji rąk przed wejściem do sali rozpraw czy sekretariatu. Tym samym istnieje realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się koronawirusa histeryzują sędziowie z „Iustitii”, w komunikacie stowarzyszenia opatrzonym zdjęciem prezesa stowarzyszenia Krystiana Markiewicza. Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” w związku z epidemią koronawirusa apeluje do Ministra Sprawiedliwości o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, w tym osób pracujących w sądach. Każdego dnia tysiące osób, w tym obywateli innych państw; przychodzi do sądów. Rocznie; rozpoznawanych jest w nich ok. 20 mln. spraw. W zamkniętych pomieszczeniach odbywają się rozprawy oraz przyjmowani są interesanci.Należy niezwłocznie wprowadzić profilaktycznie badanie przez służby medyczne każdej osoby przychodzącej do sądu, czy nie ma objawów zakażenia piszą sędziowie z „Iustitii”. Rzekomym dowodem na konieczność wdrożenia powyższych środków bezpieczeństwa jest sytuacja, która – według doniesień medialnych - miała miejsce w Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim. Stwierdzono tam zakażenie koronawirusem u pracownicy tego Sądu. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim wprowadzono obowiązkową kwarantannę i zawieszono działalność ww. Sądu. Sędziowie z „Iustitii” nie rozumieją, że działania Sanepidu w Janowie Lubelskim świadczą o tym, że służby działają prawidłowo, a procedury są jasne.

  Sędzia Nawacki odpowiada „kaście”
  Do sprawy histerycznej informacji „Iustitii” odniósł się sędzia Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie. @JudgesSsp znowu mija się z prawdą. Zadania związane z #koronawirus realizowane są w sądach. Zarządzenie o procedowaniu z osoba zarażoną, zabezpieczeniu odrębnej sali (miejsca za szybą, odrębne wejście) wydane zostało w ubiegłym tygodniu. Termometry kupiliśmy miesiąc temu, podobnie dodatkowe środki do dezynfekcji. Sędzia, który pojechał do Włoch odizolowany w domu (praca zdalna). Jesteśmy gotowi na ograniczenie/wyłączenie sądu na wypadek bezpośredniego zagrożenia. Bez paniki! napisał sędzia Nawacki na twitterze. „Kasta” sędziowska podjęła kolejną rozpaczliwą próbę zwrócenia na siebie uwagi. Jak zwykle opierając się na doniesieniach medialnych, celowo sieje panikę i próbuje ugrać coś na rzekomej trosce o osoby przebywające w sądach. To żenujący przykład próby żerowania na ludzkiej niepewności i strachu przed wirusem.
  https://wpolityce.pl/polityka/490683-iustitia-gra-koronawirusemnie-zapewniono-bezpieczenstwa


  Ps..Tych pajaców należy opluć wirusem. Zasłużyli sobie jako najeźdźca na teren Polski. Ale cyrk! Kasta obwinia rząd, że w sądach nie zabezpieczeń przed koronowirusem. Może premier Morawiecki powinien osobiście zdezynfekować sądy? Oni coś mają z głowami. Niech zadzwonią do Żurka, Juszczyszyna to będą dezynfekcję im robili, bo i tak nie orzekają! Bardzo dobrze w końcu koronawirus kaście zamknie żydobolszewickie gęby puczystowskiej mafii cmentarnej i będziecie siedzieć cichutko jak myszki pod miotłą i walczyć z koronawirusem. Iustitia niech się nie martwi wirusem w sądach. Tam panuje świńska grypa i to od dawna…Kto wreszcie z tymi menelami intelektualnymi, awanturnikami, anarchistami i pospolitymi kurwami w togach z nadzwyczajnej kasty z filetowym kołnierzykiem wreszcie zrobi porządek!
  Jak trwoga to do Rządu? Kpina. Jesteście niezawiśli to się organizujcie kasto. A od czego są prezesi sądów? Za co biotą grubą kasę? Za wszystko ma odpowiadać Rząd? POrypało kastowców do reszty, brać kasę na dożywociu i za nic nie odpowiadać. Biedni. A kto zabezpieczy sprzedawców, rodziców, lekarzy, pielęgniarki, kierowców, itp? Wasz zawód to służba. Tyle macie przywilejów. Krzyczcie tak dalej, a stracicie resztę szacunku. Środków bezpieczeństwa im potrzeba? To niech przyniosą mydło i ręcznik z domu. Przy zarobkach minimum 10 tys /m-c chyba ich stać na takie zabezpieczenie.
 • @brian 18:31:05
  Życzę mu powrotu do zdrowia.
 • @brian 18:31:05
  Ale moje życie już teraz samotność zabija. Ja jestem już w drodze do Małżonki tam. Takie życie. Zegar odmierza już ten czas.
 • @kula Lis 69 18:43:53
  To początek leczenia. Dobrze że w czas.
 • Sędziowie mają stosowaś prawo więc w pewnym zakresie są ponad nim
  Chyba, że są słupami Gebelsa, Stalina, Hitlera lub prezessimusa i faszystowskim dyktatorom zostawiają część swych kompetencji
 • @kula Lis 69 18:45:35
  Wspólne z Huky'm korzystanie z partyjnych komputerów sugeruje, że jak zawsze wszystko jest przerysowane i przekolorowane, z tą samotnością jest podobnie.

  I nigdy nie wiadomo co jest prawda prawdą a co fałszem, ale wszystko to gra operacyjna. Lecz niektórzy poza ,,politycznym" żywiołem świata nie widzą i tacy wierzą w to co chcą wierzyć, np że Husky i Kula to nie żołnierzyki na służbie, tylko przypadkiem jeden z nich przechodził obok z tragarzam, więc skorzystał z włączonego komputerka.
 • autor
  *****
 • „Kasta” w panice! Wiemy, dlaczego zbuntowani sędziowie nie chcą ujawniać, do którego stowarzyszenia należą
  Okazuje się, że mit o jedności „kasty” sędziowskiej, lada moment zostanie obalony! Z informacji portalu wPolityce.pl wynika, że bunt części środowiska sędziowskiego przed ujawnianiem, do których stowarzyszeń należą sędziowie, wynika z faktu, że tylko część z nich deklaruje udział w skrajnie upolitycznionych stowarzyszeniach. „Iustitia” przekazuje swoim członkom, by wypełniali kuriozalne oświadczenie, w którym nie wyrażają zgody na składanie oświadczeń o swojej przynależności do stowarzyszeń i jawnie nakłania ich do łamania prawa. W Polsce jest ok. 10 tys. sędziów, ale tylko kilka tysięcy należy do dwóch stowarzyszeń, które od kilku lat toczą polityczna wojnę z demokratycznie wybrana władzą. Ilu jest takich sędziów? Z naszych ustaleń wynika, że rzeczywistych „bojowników” jest ok. 300. Problemem stowarzyszeń jest też ściągalność składek członkowskich. Wielu sędziów przystąpiło do stowarzyszeń wiele lat temu, ale nie uczestniczy w politycznych hucpach swoich kolegów. Wielu też bardzo krytycznie ocenia działania Krystiana Markiewicza i głównych „rozgrywających, słusznie uznając, że stowarzyszenia sędziowskie nie powinny udzielać się politycznie. Szczególnie, ze zabrania tego art. 178 konstytucji. Należę do do Iustitii, ale nikt nie pytał mnie o zdanie w sprawie wojny politycznej, które to stowarzyszenie prowadzi. Nie zgadzam się z upolitycznieniem działalności stowarzyszenia, ale nikogo nie interesuje wygaszenie konfliktu. „Gwiazdy” występują w mediach i zapewniają o jedności, ale tak nie jest. Wielu z nas krytycznie ocenia wojnę, którą wypowiedziano władzy. Brak dialogu powoduje chaos mówi nam jeden ze znanych sędziów na południu Polski, który prosi o anonimowość.

  Iustitia che omijać prawo
  Portal wPolityce.pl już w ubiegłym tygodniu informował o nowym buncie, który polega na nieujawnianiu przez sędziów swojego członkostwa w stowarzyszeniach. „Iustitia” przygotowała nawet wzór oświadczenia, w którym znajduje się formularz odmowy. To jednak tylko świstek papieru, który nie ma mocy większej niż ustawowy obowiązek ujawnienia członkostwa. Ustawa posługuje się pojęciem „zrzeszenie” nie podając jego ustawowej definicji i zakreślając granice znaczeniowe pojęcia „stowarzyszenie” węziej niż pojęcia „zrzeszenie”. To oznacza, że pojęcie „zrzeszenie” należy rozumieć tak, jak jest ono rozumiane ogólnie w języku polskim, czyli „organizację skupiającą ludzi jednego zawodu lub mających wspólny cel”. Słownik Języka Polskiego jako synonimy wyrazu „zrzeszenie” podaje wyrazy „organizacja”, „związek”. Pod pojęciem „zrzeszenie” należy zatem rozumieć wszystkie organizacje i związki zrzeszające ludzi z różnych powodów i dla osiągnięcia różnych celów. Do takich zrzeszeń należą między innymi organizacje wyznaniowe, zawodowe (w tym związki zawodowe), tematyczne etc. Ze względu na różnorodność zrzeszeń i fundacji objętych wskazanymi regulacjami istnieje realne niebezpieczeństwo ujawnienia nieograniczonemu kręgowi osób danych wrażliwych sędziów, jak wyznanie (albo bezwyznaniowość), stan zdrowia, upodobania, orientacja seksualna, miejsce kształcenia dzieci czytamy w kolejny już komunikacie „Iustitii”. Z tych wszystkich powodów Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia oświadcza, że opisane wyżej obowiązki są nałożone bezprawnie i jako takie nie istnieją. W wyniku dyskusji w poszerzonym gronie z przedstawicielami oddziałów postanowiliśmy zaproponować wzór oświadczenia do wykorzystania przez chętnych. Nadto Zarząd deklaruje, że podobnie jak w przeszłości nie będzie udzielał jakimkolwiek podmiotom jakichkolwiek informacji o członkach Stowarzyszenia piszą sędziowie z „Iustitii”.

  Sprawa oświadczeń majątkowych, a obecnie tych o przynależnościach do stowarzyszeń, w jaskrawy sposób, pokazuje, że dla skrajnie upolitycznionej części środowiska sędziowskiego, kwestia transparentności, to tylko slogan. Z kolei namawianie do łamania prawa, obnaża prezesów „Iustitii” i „Themis”, którzy dla utrzymania władzy pchają sędziów w stronę działań przestępczych.


  https://wpolityce.pl/polityka/490811-ujawniamy-poznalismy-powody-kolejnego-buntu-sedziow
  Ps..Przecież ten jawny bunt przeciw porządkowi prawnemu państwa nosi znamiona pełzającego zamachu stanu i powinien być natychmiast ukrócony. Tworzenie tajnych zrzeszeń i stowarzyszeń jest nielegalne o czym najlepiej powinni wiedzieć prokuratorzy i sędziowie. Jeżeli chcą bawić się w masonów to nie w Polsce i nie w XXI wieku. W razie odmowy- zwolnienie z zawodu. Czyścić te siedlisko UBeków wszystkich pokoleń. Członkami partii PRLowska kasta jest mała grupka, prowadzona i finansowana przez Berlin, jazgotliwa, bezczelna walcząca o bezkarność a nie o praworządność. Nie może przestępca być sędzią. A u nas. Nie ma kary. Nie ma prawa. Nie ma państwa. Czas na poważne państwo. Konstytucja, którą kaściarze tak lubią sobie gęby wycierać zabrania przecież działalności stowarzyszeń tajnych lub utajniających struktury lub członkostwo. Potwierdzona przynależność lub odmowa złożenia oświadczenia o przynależności do zakazanych konstytucyjnie zrzeszeń sędziów powinna oznaczać wniosek dyscyplinarny i ewentualne usunięcie z zawodu. Pozwólcie by tą kastą zajęli się obywatele,nie rząd nie inni sędziowie ale obywatele i to jeszcze ci poszkodowani a zmienią się sądy ,sędziowie i cała palestra będzie sprawiedliwość jak POLECĄ ich ŁBY!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930