Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 27551 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Durszlak na głowie to za mało?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna grupka LGBT udaje Kościół i reklamuje się "małżeństwami jednopłciowymi"

                                                                                                                                                                            MSWiA zarejestrowało kościół, w którym można zawrzeć małżeństwa jednopłciowe. To pierwszy taki przypadek w Polsce - informuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita”. Wierzymy w to, że nauka jest elementem, który musimy uznawać w naszej doktrynie. Nauka nie odrzuca kwestii zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, choć nie jest w stanie tego potwierdzić. Za to mówi wyraźnie, że istnieje coś takiego, jak tożsamość seksualna. Nie możemy oszukiwać rzeczywistości powiedział gazecie „ksiądz” Tomasz Puchalski, jeden z duszpasterzy tzw. Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.
 
Wspólnota w rejestrze kościołów i innych związków wyznaniowych. „Rzeczpospolita” przypomina, że to najnowsza wspólnota uznana przez państwo, która w styczniu została wpisana do prowadzonego przez MSWiA rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych.
 
Według gazety, tzw. Reformowany Kościół Katolicki jest „prawdopodobnie jedyną denominacją chrześcijańską, błogosławiącą małżeństwa jednopłciowe”.
 
W dodatku trzeba uznać go za konserwatywny, bo jego nauczanie mieści się w nurcie starokatolicyzmu. Odrzuca reformację i przyjmuje wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Choć nie zgadza się z Kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego, szanuje papieży jako biskupów Rzymu czytamy.
 
„Ksiądz” Tomasz Puchalski, zapytany, jak to możliwe, że ten Kościół błogosławi małżeństwa lesbijskie i gejowskie, wyjaśnia:
 
Punktem wyjścia jest dla nas chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Mówi ona, że istnieje jeden Bóg w trzech osobach. Każda jest inna, ale dzielą ze sobą bóstwo. Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość.
 
Durszlak na głowie to za mało?
                                                                                
„Rzeczpospolita” zauważyła, że duchowni tego kościoła odprawiają „msze” przed marszami równości w Poznaniu i Zielonej Górze, a gdy latem ubiegłego roku nabożeństwo przed paradą w Warszawie odprawił Szymon Niemiec, inny duchowny spoza Kościoła katolickiego znany z otwartości na LGBT, politycy PiS mówili o parodii mszy, a Episkopat wydał oświadczenie, że „wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa”. Gazeta donosi, że MSWiA od kilku dni zwleka z odpowiedzią na pytanie, dlaczego doszło do rejestracji tego Kościoła. Urzędnicy nie mieli większego pola manewru, skoro Kościół nie łamie prawa i spełnia kryteria do rejestracji powiedziała gazecie anonimowo osoba znająca kulisy sprawy.
 

PAP                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Ps...Jaki kościół? Jaka religia? Kto na to pozwala? Gniew Boży ich wyleczy! A co na to KEP? Nie protestują? Każdy może założyć "kościół" byle tylko miał 15-tu chętnych? Paranoja.

 
Durszlak na głowie, trąbka w odbycie! Dziękujcie pedalskiej ciocie Biedroniowi i "prof" Płatek to nie tylko durszlak na pustym łbie, ale i wacki w odbycie, a podpaski na językach! Gnojówka tęczowa. Tęczowi zamiast opłatka dają łyżeczkę kału od pedalskiej cioty Biedronia i jego popychacza Śmiszka. I Żydowski zbrodniarz, agent SS i Gestapo z dwoma zaocznymi kaesami Soros płaci! To jest życie! Nie ma czegoś takiego jak małżeństwa jednopłciowe. To jest oksymoron. Tak jak nie ma wina z pomidorów.
 
Dlaczego PiS nie zdelegalizuje ideologii sekty LGBT? Boi się egzekwować porządek od pederastów? Nigdy tego nie zrobią. Będą tylko wygłaszać przemówienia o tym, jaką wartością jest rodzina, jakby normalny człowiek bez nich tego nie wiedział. Nazwa "Kościół Katolicki" nie podlega ochronie? MSWiA nie może rejestrować jakiejkolwiek organizacji, w tym wyznaniowej, jeżeli jej statut narusza podstawowe artykuły Konstytucji. Gratulacje dla odpowiednich urzędników MSWiA z powodu absurdalnej decyzji! Co się dzieje w tym ministerstwie? Czyli mają swoich ludzi w MSWiA. Zatem od głębokiej żydokomuny niewiele się tam zmieniło. Mam oczywiście kadry na myśli. Czy to za wiedzą ministra? To jest groźna sekta, której wierzenia a więc potencjalnie ich czyny/ obrzędy będą łamać Konstytucję. Dlaczego MSWiA rejestruje sektę, która będzie łamać Konstytucję? Czy minister MSWiA o tym wiedział? Jak to, nie łamie prawa? Widocznie wstawili działacza do MSWiA. Wypierdolić z pracy a to Gówno pedalskie wykreślić z rejestru. Powinni być ścigani z urzędu za parodię mszy św. Czy wolno przejmować obrzędowość jakiejś instytucji? Czy da się zarejestrować homoharcerstwo z umundurowaniem, formą zbiórek i apeli, obozów itp.? Powinni być uznani jako sekta i zwalczani przez państwo.
 

         

KOMENTARZE

 • *****
  Wydaje się ,że sąd popełnił błąd
  z rejestracją tego 'kościoła " , t zn , w sensie
  formalnym , mógł tych pacanów jak najbardziej
  zarejestrować ale nie pod nazwą "reformowany
  kościół katolicki " lecz taką , która nie ma w nazwie
  "kościół katolicki " nawet jeśli te dwa pojęcia nie podlegają
  ochronie
 • @puuuq 12:53:52
  To nie sąd tylko MSWiA.
 • @puuuq 12:53:52
  MSWiA: małżeństwa zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują skutków cywilno-prawnych(to po co i dlaczego go zarejestrowano? oto jest pytanie.

  https://niezalezna.pl/316573-malzenstwa-jednoplciowe-beda-niewazne#komentarze
 • taka prawda
  Dopóki ktoś nie skopie im dupy dopóty będą próbować swoich fanaberii. Taka jest prawda. Czasami radykalna odpowiedź jest nieunikniona aby odnieść sukces.
 • autor
  *****
  Dobry wpis jak zawsze
 • I pomyśleć.
  Kiedyś na jehowitow mówiono "kocia wiara".
  Jak to dziś poważnie brzmi.
  Dziś sam tak odpowiadam na zaczepki debili przeszkadzających w dokarmianiu bezdomków.
  Że odpowiedzą za prześladowanie członków wspólnoty religijnej.
  Wierzącej że dusze grzeszników pokutują zwłaszcza w kocich powłokach.
  A ja jestem Najwyższym Kapłanem. I możemy ich obłożyć klątwą. Paru chyba uwierzyło.
  Jak szaleć to szaleć:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930