Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 27551 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Prof. Gersdorf nie przejdzie w stan spoczynku?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tle gigantyczna odprawa dla I Prezes Sądu Najwyższego

                                                                                                                                                                                      W kwietniu tego roku Małgorzata Gersdorf zakończy kadencję I Prezesa Sądu Najwyższego. Czy to oznacza, że przejdzie na emeryturę? Z ustaleń portalu w Polityce.pl wynika, że prezes Gersdorf nie złożyła jeszcze oświadczenia o przejściu w stan spoczynku. Wiemy natomiast jaką odprawę otrzymałaby, gdyby zdecydowała się na ten ruch. To ponad 170 tys. złotych! (już jedno wzięła i nie zwróciła!) I Prezes Małgorzata Gersdorf nie zdecydowała się jeszcze na przejście w stan spoczynku, mimo, że jej kadencja kończy się za niecały miesiąc. Z naszych ustaleń wynika, że wciąż interesuje ją praca zawodowa. Zapytaliśmy Sąd Najwyższy o plany prof. Małgorzaty Gersdorf i o to, czy jej przejście w stan spoczynku wiąże się z wypłaceniem jej nagrody lub premii. Prof. Małgorzata Gersdorf nie złożyła oświadczenia o przejściu w stan spoczynku po zakończeniu kadencji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Przepisy nie przewidują wypłaty jakiejkolwiek premii, nagród i odpraw w związku z zakończeniem pełnienia funkcji Pierwszego Prezesa SN poinformowały nas służby prasowe Sądu Najwyższego.        

                                                                                       
Gigantyczna odprawa(to już druga!)                                                   
                                                                                                                                                                                   Jak się jednak okazuje, ewentualne odejście na sędziowską emeryturę jest dla pani prezes niezwykle opłacalne. Zgodnie z prawem przysługuje jej sowita odprawa. Zgodnie ustawą o Sądzie Najwyższym jednorazowa odprawa w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia przysługuje Sędziemu SN przechodzącemu w stan spoczynku (zob. art. 54 ustawy o SN) czytamy w odpowiedzi Sądu Najwyższego na pytania portalu wPolityce.pl. O jakiej więc kwocie możemy mówić? Z informacji przekazywanych przez Sąd Najwyższy mediom wynika, że I Prezes Sądu Najwyższego zarabia obecnie ok. 29 tys. złotych brutto. Ta kwota pomnożona przez 6 wynosi 174 tys. złotych. To jednak mnie koniec. Sędziemu Sądu Najwyższego w stanie spoczynku przysługuje uposażenie w wysokości 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat, pobieranych na ostatnio zajmowanym stanowisku. Uposażenie to jest waloryzowane w terminach i wysokości stosownie do zmian wynagrodzenia zasadniczego sędziów Sądu Najwyższego czynnych zawodowo czytamy w art. 56 ustawy o Sądzie Najwyższym.                   
                                                   
https://wpolityce.pl/polityka/491730-wiemy-jaka-odprawe-dostanie-prezes-gersdorf-na-emeryturze                                                                    
                                                                                                  
                                                                                                  
Ps..Złamanie konstytucji, pogwałcenie procedur, przypisywanie sobie kompetencji innych organów władzy od prezydenta przez Trybunał Konstytucyjny, po KRS i w nagrodę taka kasa od polskiego podatnika! Niszczenie państwa prawa, nakłanianie do naruszenia ślubowania sędziowskiego złożonego wobec głowy państwa i lekceważenie publicznych konsekwencji swych działań, a w nagrodę taka kasa od podatników! Chcą stać ponad prawem polskim, pozostałość mentalna postżydokomunistów, to jak rak, próbuje drążyć nasze społeczeństwo. Niech Niemcy utrzymują żydowską ropuchę. Jeszcze nie postawili tej chazarskiej ropuchy, schlampe, przestępcy, alkoholiczki i córci folksdojczy Gersdorf przed ID? Na co czekają? Pozbawić wszelkich przywilejów i niech idzie do roboty, ale w Niemczech, żadnych odpraw z naszych podatków! Czyli Gersdorf nie spocznie. Dopóki nie wygra z PiS-em. Jeżeli gardzi tak dużą kasą to znaczy, że już nazbierała dużo więcej. Prawdopodobnie w euro. Ta nazistowska zdzira i folksdojczka powinna zawisnąć, a nie otrzymywać żadnej odprawy. W czasie wojny dostałaby kulkę w łeb. To zmieńcie to prawo, skorygujcie ustawę! Po coś otrzymaliście władzę i macie większość w Sejmie! Ukróćcie to rozpasanie! Jest kryzys i gospodarka hamuje! W czasie zarazy można zmienić wszelkie zapisy ustaw. Dopóki pasożydzi będą tak bogato wynagradzani, dopóty nie będzie w Polsce sądownictwa z prawdziwego zdarzenia. Tak zeruje polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza na polskim narodzie. Jak mogą rezygnować ze stanowisk? Nie zrezygnują ze stanowisk kumulując na pokolenia pensje i tysięczne emerytury. Przechodzą na wypasione emerytury po 30 tys. kumulują bogactwo na pokolenia. Utrzymuj Polko i Polaku takich! Matka chrzestna kasty "nadzwyczajnych ludzi" będzie do końca swoich dni pasożydować na Polakach. Kto stoi za tą kobietą, że ona może pogrywać sobie z państwem polskim?
 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Prof. Gersdorf nie przejdzie w stan spoczynku?"

  Każdy kraj musi mieć swojego "Putina"

  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 14:10:13 Jako odprawę powinna dostać bilet do zakładu zamkniętego. Cela plus koniecznie potrzebna.
  10 000 sędziów, (o 2 tysiące więcej niż we Francji ) nie płaci składek emerytalnych ale emerytury dostają w wysokości 75 % ostatniej wypłaty, takie przywileje dostała w PRL żydokomusza Kasta, za wierną służbę. A jeszcze niewykorzystany urlop z 5 lat tak jak knur żyd Kaufman aka Rzepliński z TK wziął ponad 200k do kolejnego skoku szykował się knur nr2 jego zastępca ale prezes Przybłebska dziada wysłała na przymusowy, wierzgał.
 • @Jasiek 14:10:13 Nadzwyczajne przywileje dla nadzwyczajnej kasty. I wszystko jasne.
  SN sobie ustalił wynagrodzenia sędziów i wszelkie przywileje w księżycowych wysokościach, dla popierania antypolskich władców. Tę patologię trzeba zlikwidować, oraz potraktować część jak ubeków. Boże, za co? Za tyle krzywd wyrządzonych Polsce i Polakom. Nie ma większej podłości jak w takich emeryturach. Chyba nikt się legalnie nie dorobił na "transformacji" tak, jak żydokomunistyczni sędziowie i jeszcze im źle. Już raz otrzymała wraz z tymi, którzy mieli przejść na emeryturę przed oprotestowaniem ustawy w tej sprawie przez KE. Czy ci sędziowie, którzy do pracy powrócili, zwrócili odprawy? sądowe bandyctwo w czystej postaci. sędziów ozusować i zlikwidować stan spoczynku. panie Ziobro zmniejszyć odprawy do jednomiesięcznego wynagrodzenia. Pozbawić stanu spoczynku i obniżyć wynagrodzenie do wynagrodzenia sędziego sądu rejonowego + dodatek za prezesa. Ile jeszcze będzie grzała stołek? Co to jest stanowisko do śmierci? Wiek jej minął i kadencja też. Już raz jej odpuścili. Cała nadzieja w koronavirusie, że zeżre tego babona! Tylko opcja zerowa dla prokuratur, prokuratorów, sądów i sędziów, tylko nowi ludzie! Niemieccy politycy po połączeniu Niemiec wyrzucili z sądów prawie wszystkich sędziów i prokuratorów powołanych w czasach NRD.
 • autor
  *****
  Brawo za wpis
 • autor
  Emocje to jednak zły doradca

  https://jozio.neon24.pl/post/153809,emocje-to-jednak-zly-doradca
 • Niech tylko ktoś mi wytłumaczy, co to jest Sąd Najwyższy
  bo w imieniu Sądu Najwyższego orzeka paru sędziów, SN to najwyższa kasta sędziów, którzy nie ferują wyroków całym składem, ale w zasadzie pojedynczo.
 • @Jozio z Londynu 16:02:15
  PiS ma teraz jedyną okazją by dokończyć reformy "Nadzwyczajnej kasty" nawet w ostrej wersji...UE dzisiaj to sparaliżowane strachem marionetki mafii. Oni teraz boją się o własne dupy w związku z bezczynnością wobec pandemii oraz kryzysem gospodarczym który zagląda Europie w oczy.
  Można spokojnie ucywilizować "Nadzwyczajną kastę i UE nie piśnie ani słowa a totalna opozycja bez "zagranicy" też nic nie może...PiS ma pełnię władzy i rząd dusz Polaków dzięki temu co robi w sprawie wirusa i kryzysu...
 • @interesariusz z PL 17:42:26
  Nie paru tylko ponad 100! W USA jest tylko 9!
 • @kula Lis 69 18:54:20
  "Nie paru tylko ponad 100! W USA jest tylko 9!"

  Tę 9 to tylko sędziowie federalni. Każdy z kilkudziesięciu stanów ma swój sąd najwyższy. Do federalnego trafiaja tylko specjalne sprawy.
 • @Pedant 19:14:51
  SN USA- 9 SĘDZIÓW!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930