Gersdorf przechodzi w stan spoczynku.

Co z wyborem I prezesa SN? Prezydent: O jakichkolwiek moich kandydatach nie może być mowy

                                                                                                                                                    Zasadniczym i wyłącznym zadaniem osoby, która będzie wykonywać obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego, będzie zwołanie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN, tak by sędziowie mogli przedstawić głowie państwa pięciu kandydatów na I prezesa SN - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Prezydent podczas środowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku był pytany, kiedy poznamy nazwisko nowego I prezesa Sądu Najwyższego. Duda odparł, że ma nadzieję, że jak najszybciej. Przypomniał, że w czwartek kończy się kadencja obecnej I prezes SN Małgorzaty Gersdorf.

Nie ma, bo nie został wyłoniony, ani jeden kandydat (na I prezesa SN), a powinno zostać przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN prezydentowi RP pięciu kandydatów na to stanowisko zgodnie z ustawą. Zgromadzenie się nie odbyło, żaden kandydat nie został przedstawiony powiedział Duda.

W związku z czym - jak mówił - zgodnie z obowiązującymi przepisami zostanie wyznaczona osoba, które zacznie wykonywać obowiązki I prezesa SN zaraz po wygaśnięciu kadencji prezes Gersdorf.

Prezydent powiedział, że p.o. I prezesa SN może „być wyłącznie sędzia SN wyznaczony przez prezydenta RP, jak stanowi ustawa”, a „wyłącznym i zasadniczym zadaniem jest przede wszystkim zwołanie Zgromadzenia (Ogólnego Sędziów) po to, żeby mógł zostać wybrany I prezes SN”.

Mam nadzieję, że tak jak przewiduje ustawa, będzie wybranych pięciu kandydatów na I prezesa SN, pięciu kandydatów, których wybiorą sami sędziowie, prezydent nie ma tutaj nic do powiedzenia. I ci kandydaci zostaną przedstawieni prezydentowi RP, aby wybrać ostatecznie tego sędziego, który ma zostać I prezesem SN

—wyjaśnił Duda.

O jakichkolwiek moich kandydatach tutaj w ogóle nie może być mowy podkreślił.

Wraz z końcem kwietnia upływa sześcioletnia kadencja obecnej I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Jak przekazało biuro prasowe SN, od początku maja sędzia Gersdorf przechodzi w stan spoczynku.

W połowie kwietnia SN poinformował, że w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią odwołany został termin Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego ws. wyboru kandydatów na I prezesa. Będzie ono mogło być zwołane po ustaniu zakazów w kontaktowaniu się obywateli - zdecydowała I prezes SN Małgorzata Gersdorf.

Pierwotnie Zgromadzenie Ogólne SN, które miało wybrać kandydatów na I prezesa, zostało zwołane na 17 marca. Jednak z uwagi na epidemię koronawirusa prezes Gersdorf przesunęła termin tego zgromadzenia na 31 marca, a następnie na 21 kwietnia.(

PAP                                                                                                                                                                                                                                                                Ps...Tylko Zaradkiewicz! Bardzo dobra wiadomość, tyko nie rozumiem dlaczego tej zakodowanej targowickiej babie Polacy muszą płacić bardzo wysoką emeryturę. To był ropień zakażający cały organizm - wielka ulga. Nareszcie to ropuszysko odchodzi! Jutro otwieram szampana. Brak kompetencji, brak człowieczeństwa, służalczość wobec wobec własnej kasty i nacisków zewnętrznych. Polacy zapamiętają tą chazarską ropuchę, schlampe, przestępcę, alkoholiczkę i nieodrodną córusię folksdojczy Gersdorf jako postać wyniszczającą wszystko to co dobre i sprawiedliwe. PAD musi ocenić jakość orzecznictwa i o tym renegaci z SN też wiedzą. Nie wyobrażam sobie aby Prezesem SN był ktoś z tworzących karykaturalną uchwałę. Renegaci zdążyli przed zarazą, niewiele brakowało.

 
 

      

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3

liczba ocen: 2

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Ps.....

  Mam nadzieję, że chazarska ropucha, schlampe, przestępca, alkoholiczka i nieodrodna córusia folksdojczy Grsdorf przeniesie się szybko na wieczność w zaświaty. Tacy zdrajcy nie mogą chodzić po Polskiej ziemi i jeszcze brać sowite pieniądze polskiego podatnika. Niech jej Niemce płacą do jej zejścia..

 • @@@@!

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zZTJmZS9wLzIwMjAvMDQvMzAvODI1LzM2MC8zMTVkZWY3MDE4MzU0NGVlYjdmN2I5NjdjMzlkNzkzNC5qcGVn.jpeg
  Ostatni dzień Małgorzaty Gersdorf w Sądzie Najwyższym. "Od 1 maja będzie już sędzią w stanie spoczynku".
  https://wpolityce.pl/polityka/498095-ostatni-dzien-malgorzaty-gersdorf-w-sadzie-najwyzszym

  Ps..Nareszcie ! Uhonorować ją koroną i wypuścić na ulicę. Ale wcale nie oznacza to, że jej „zbrodnie” przeciwko Polakom i Polsce zostaną zapomniane. Rozliczymy tego babsztyla zgodnie z prawem a Społeczeństwo wyda wyrok! Od jutra może chodzić z gromnicą. Teraz ze świeczką na protestach KOD może stać sobie legalnie. Miliony na koncie bez pokrycia w dochodach, i obrzydliwie wysoka emerytura, a większość społeczeństwa żyje skromnie. Co to za dziwny kraj, który tak rozpieszcza nadzwyczajna kastę? Nareszcie koniec rządów żydowskich czerwonych khmerów w SN. Komunistyczna mafia opanowała SN i chciała rządzić Polską. Czy chazarska ropucha, przestępca, alkoholiczka i nieodrodna córusia folksdojczy Gersdorf poniesie karę za swoje decyzje niezgodne z Konstytucją RP? Z niecierpliwością czekam na to co zrobi rzecznik Dyscyplinarny ID SN. Ciekawe, czy dostanie „odprawę” od Trybunału w Karlsruhe? Pewnie weźmie odprawę i od Polski, i od Szwabii, a od nas powinna dostać kopa w zadek i wezwanie do prokuratury. Precz z dziadami żydokomuchami i ich ścierkami folksdojczami. TYLKO opcja zerowa w sądownictwie i prokuraturach, III PO kolenie bandytów, które zdobyło władzę w 45 roku na pal, cel pal.

 • Polskie sądy nie chcą rozpatrywać spraw przeciwko niemieckim mediom

  https://niezalezna.pl/326778-polskie-sady-i-niemieckie-media

  Ps...Tytuł powinien brzmieć "Niemieckie sądy w Polsce nie chcę rozpatrywać spraw przeciwko niemieckim mediom"... Ile jest polskich nazwisk na świeczniku sądownictwa? Gersdorf, to faktycznie bardzo polsko brzmiące nazwisko jest. Przecież polski "pożal się Boże 'sędzia' nie będzie występował przeciwko mediom które go popierają w protestach przeciwko Polsce. Jako że doby pies nie gryzie ręki pana.. Służą temu kto ich opłaca lepiej i urządza rauty, imieniny, urodziny itd itp. A nazwiska pomyślcie sami. Wygląda na to że niemiecka i rosyjska agentura dobrze obsadziła swoich. Trzeba po prostu takich antypolskich sędziów wywalić na zbity pysk, niech gnój rozrzucają. To są wrogowie Polski i Polaków. Zapamiętajcie to sobie Polacy. I w końcu niech oni też zaczną płacić ZUS jak my wszyscy. Im ZUS z pensji nie zdejmują. Oni tuż przed emeryturą mają windowane wynagrodzenie w górę, bo emeryturę mają taką jak ostatnia ich pensja. To jest wielka niesprawiedliwość społeczna. Te pomioty pożydoUBeckie takie sobie przywileje nadali niczym ich tatusiowie czy dziadziusiowie w UBecji.

 • @@@@!

  Jeszcze trzeba oczyścić Uniwersytety i Uczelnie z postkomunistycznych naleciałości i dekowników. Gowin tego nie zrobił bo nie chciał swoich ruszać.

 • Nareszcie jednego wroga Polski mniej. Zdrajczyni! Opluwaczka wszystkiego co polskie.

  Jednego renegata nienawidzącego Polski mniej. Liczę na więcej! Z wyglądu przypomina do złudzenia ropuchę. Jest w tym podobieństwie jednak zasadnicza różnica: ropucha to zwierzątko pożyteczne. O żydokomunistach śp. Stanisław Jerzy Dobrowolski pisał w swoim pamiętniku: "jak ja was kurwy nienawidzę". Myślę, że tą celną konstatacją należy objąć także komunistyczny pomiot, również ten ideologiczny, który obsiadł Polskę za czasów III RP jak uporczywy pasożyt, a którego emanacją jest dzisiaj przytłaczająca większość tzw. Sądu Najwyższego i nadzwyczajna kasta w całości. Szkodziła Polsce w kraju i za granicą, kierowała się tylko żądzą władzy i pychą. Sędziowie muszą podlegać dyscyplinie i jest to konieczność. Ta kobieta powinna być pożegnana przez duży kordon protestujących przeciwko jej działalności, która była wyjątkowo szkodliwa dla Polski. Przypominam jej występy w Niemczech (Karlsruhe-Bunedsgerichtshof) , gdzie szkalowała władze polskie , a tym samy Polskę. PiS zrobił duży błąd ulegając TSUE i przywracając Gersdorf na stanowisko I prezes SN po reformie emerytalnej. Tak nie wolno postępować! Ta największa szkodniczka powinna wtedy zostać wyprowadzona, albo w ogóle niewpuszczona do SN. Wielokrotnie uczona profesor teraz będzie do woli palić sobie świeczki, kadzidełka i takie tam. Spokojnie wstąpi na kawkę z koronką do Sowy, pocieszy i przytuli do swej piersi Mateuszka Kijowskiego, a może nawet da mu lizaka. Wydaje mi się, że będzie musiała stać się etatową POcieszycielką, wszak platforemka mocno przecieka, wręcz tonie, jeszcze tylko wystaje budka sternika, ale wkrótce cały POkład pokryje się mułem i wodorostami. Odchodzi prezes, ale nadchodzi POcieszycielka. Musi mieć obniżoną emeryturę jako osoba niegodna Polski. Zajmie miejsce obok niegodnych Polaków Kasty 3 sortu. Izba Dyscyplinarna SN, powinna uchylić jej immunitet w stanie spoczynku, a prokuratura powinna złożyć oskarżenie, za kolaborację z Niemcami, za zdradę Polskiej Racji Stanu. Dodam, że z niektórymi zdrajcami w maju 1794 roku naród polski postąpił w trochę inny sposób.

 • @@@@!

  Gdzie sprawiedliwe czasy, dwóch panów, z NS, lub z AK jeden zacytował - za zdradę ojczyzny-drugi strzelił dwa razy w łeb zdrajcy i odeszli.

 • @kula Lis 69 09:48:06

  "Jeszcze trzeba oczyścić Uniwersytety i Uczelnie z postkomunistycznych naleciałości i dekowników. "

  Najlepiej usunąć wszystkich z PRLowskim doktoratem lub magisterium. I odebrać im emerytury.

 • @Pedant 10:39:45

  Żydokomuchom jak najbardziej. Bo ich omc mgr, doktoraty, profesury nic nie warte. Dno i metr mułu.

 • ZGODNIE Z MOIMI PRZEWIDYWANIAMI.

  Kamil Zaradkiewicz zastąpi Gersdorf. Prezydent wyznaczył tymczasowego I Prezesa SN. Sędzia Izby Cywilnej SN, prof. Kamil Zaradkiewicz będzie tymczasowo pełnił obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - taką decyzję podjął prezydent Andrzej Duda. Zadaniem p.o. I Prezesa SN będzie zwołanie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN w celu wyboru kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa. Prezydent Andrzej Duda, zgodnie z obowiązującym prawem, wyznaczył dziś dr. hab. Kamila Zaradkiewicza, sędziego Izby Cywilnej SN, do tymczasowego pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. O decyzji poinformował dzisiaj na Twitterze rzecznik głowy państwa, Błażej Spychalski.

  Ps..To pierwszy Polak na tym stanowisku. Oby kolejne nam przypadły. Cała Polska nie może przetrawić utraty Senatu. Można wreszcie w SN otworzyć wszystkie okna i przewietrzyć smród po tej chazarskiej ropusze..Nareszcie wszelkiego rodzaju bolszewicka swołocz w SN nienawidząca polskiego patriotyzmu poczuje co to znaczy sprawiedliwość... Nareszcie kończy się bolszewicka władza w SN! Po tylu latach, to nie stalinowskie zdegenerowane małpy a człowiek o dużej wiedzy i uczciwy Polak będzie wykonywał obowiązki prezesa SN! Sędzia Zaradkiewicz póki co pełniący obowiązki, ale bezapelacyjnie powinien zostać I Prezesem SN. Ciekawe jak ukryją swoje zbrodnicze działania pozostali, którzy złamali prawo, bo szefowa wyleciała. Brawo, wygląda na to, że wreszcie w SN też właściwy człowiek znalazł się na właściwym stanowisku. Gdyby nie fakt, że pan profesor Zaradkiewicz jest człowiekiem o ogromnej kulturze osobistej, to poprosiłbym pana profesora, by dał ropusze Gersdorf świeczkę na drogę, by nie zgubiła drogi do nory. Czas POgonić żydokomuchów i SBeków z tzw Wolnych Sądów i ruskiego z TSUE SB pomiot enkawudzisty i ubeka Safiana.

 • Akt oskarżenia przeciw byłemu dyrektorowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W tle grube miliony.

  Do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko m.in. byłemu dyrektorowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzejowi P. poinformował dzisiaj wydział prasowy Prokuratury Krajowej. Łącznie aktem oskarżenia objęto 46 osób, którym zarzuca się w większości działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak podała w komunikacie prokuratura, na ławie oskarżonych zasiądą również m.in. główna księgowa Sądu Apelacyjnego, b. zastępca dyr. Departamentu Budżetu i Efektywności Finansowej w Ministerstwie Sprawiedliwości, pracownicy krakowskiego SA oraz trzynastu przedstawicieli firm zewnętrznych współpracujących z tym sądem. Zarzucane oskarżonym przestępstwa zagrożone są karami do nawet 10 lat pozbawienia wolności. "Akt oskarżenia to efekt trzyletniej pracy powołanego zarządzeniem Prokuratora Krajowego do rozpoznania tej sprawy zespołu prokuratorów Wydziału I do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie" napisała prokuratura. Większości oskarżonych zarzuca się udział w okresie od 4 września 2001 roku do 26 października 2016 roku w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Andrzeja P. byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Kilkanaście osób z tej grupy dokonało przywłaszczania pieniędzy Skarbu Państwa przekazywanych do dysponowania Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie w łącznej kwocie prawie 35 mln zł. "Członkowie wspomnianej grupy podejmowali również czynności ukierunkowane na udaremnienie lub znaczne utrudnienie ustalenia przestępnego źródła pochodzenia przywłaszczonych przez przedstawicieli firm zewnętrznych objętych aktem oskarżenia środków pieniężnych (pranie pieniędzy – art. 299 par. 1 i 5 k.k.) w kwocie ponad 16,5 miliona zł na szkodę Skarbu Państwa - Sądu Apelacyjnego w Krakowie" napisała prokuratura.
  Natomiast udział pracowników sądu w procederze przestępczym polegał na podpisywaniu fikcyjnych umów cywilno-prawnych na wykonanie usług z przedstawicielami firm zewnętrznych objętych aktem oskarżenia. Sprawcy także poświadczali nieprawdę w rachunkach potwierdzających rzekomą realizację usług i przekazywali te dokumenty zamawiającym. Jak ustalili śledczy, zawierane umowy miały charakter fikcyjny i w rzeczywistości nie były realizowane, bądź obejmowały zakres prac wykonanych przez te osoby w ramach obowiązków służbowych wynikających z zatrudnienia w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Przedstawiciele firm wypłacali pracownikom sądowym środki pieniężne, uprzednio przywłaszczone z sądu. Śledztwem objęto także wątek dotyczący ujawnionych nieprawidłowości w gospodarowaniu przekazanymi przez Skarb Państwa środkami pieniężnymi w Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej. Jak ustalili prokuratorzy Marcin B. - były dyrektor CZdS IGB, działając wspólnie i w porozumieniu z główną księgową sądu i innymi osobami, poprzez zawieranie fikcyjnych umów cywilno-prawnych w imieniu tej instytucji, przywłaszczył środki pieniężne w łącznej kwocie prawie 87 mln zł. Według ustaleń śledztwa były dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie wielokrotnie osobiście lub za pośrednictwem innych oskarżonych udzielał osobom pełniącym funkcje publiczne korzyści majątkowych znacznej wartości w łącznej kwocie ponad 3,6 mln zł. Wśród tych osób znaleźli się m.in. były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, były zastępca dyr. Sądu Apelacyjnego w Krakowie, były zastępca dyr. Departamentu Budżetu i Efektywności Finansowej w Ministerstwie Sprawiedliwości, dziewięciu byłych dyrektorów sądów apelacji krakowskiej i dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Osoby te usłyszały zarzuty przyjęcia łapówek. W śledztwie stosowano tymczasowe aresztowanie wobec 16 osób. Dokonano zabezpieczeń majątkowych w kwocie 11 mln zł na poczet między innymi naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, liczący ponad 250 tomów akt i załączonych dokumentów. Jest to kolejny akt oskarżenia w sprawie działania na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. 30 lipca 2018 r. Prokuratura Regionalna w Rzeszowie w skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko dziesięciu byłym dyrektorom sądów obszaru apelacji krakowskiej i wrocławskiej w tym: Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Kielcach, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego w Zakopanem, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie, Sądu Rejonowego w Olkuszu i Sądu Rejonowego w Wadowicach. Natomiast 22 sierpnia 2017 roku Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. byłemu prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowie.                                                                                                                                                                                                  https://niezalezna.pl/326813-akt-oskarzenia-przeciw-bylemu-dyrektorowi-sadu-apelacyjnego-w-krakowie-w-tle-grube-miliony                                                                                                                                                                                   
  Ps...Dyrektor sądu złodziej, sędzia złodziej, personel w sądzie złodzieje, wszędzie złodzieje i złodziej sądzi złodzieja, perfidia. Kradli grube pieniądze przez 15 lat. Fajny tam był nadzór. Wolne sądy, wolne sądy, wolne sądy. 25 lat i zakaz pracy w instytucjach rządowych, konfiskata majątku i na koniec kara chłosty publicznej. A kasę kto odda? "Afera w Krakowie nie kończyła się w sądzie. Sięga do ministerstwa, gdy rządziła Platforma"

  https://niezalezna.pl/204964-afera-w-krakowie-nie-konczyla-sie-w-sadzie-siega-do-ministerstwa-gdy-rzadzila-platforma                    n
  Kogoś jeszcze dziwi, że to PO? (patologia obywatelska).  Lewak Majchrowski biadoli, że skarbiec pusty. Wczoraj onet podał że magistrat krakowski zwrócił się z prośbą do rządu o zluzowanie warunków kredytowych, bo Kraków chce się dalej zadłużać ale nie może bo nie ma zdolności. Nie muszę chyba dodawać że miastem tym od 1945 roku rządzą robotniczo-chłopscy urzędnicy osadzeni tam przez sowietów żeby zwalczać te inteligenckie, zmurszałe elity naukowe Krakowa. Obecnie to są ich ideowi następcy lub rodziny. Żyją z łapówek od 50 lat i świetnie im idzie, w przeciwieństwie do miasta które ledwo już zipie pod ciężarem ich rządów, rujnujących miasto i przeobrażających je w betonowego molocha zaludnianego co roku napływem świeżych zastępów taniej siły roboczej, która stanowi ich bazę wyborczą i gwarancję nietykalności. Jedynym ratunkiem to bankructwo tego miasta i zbiorowy proces całej tej bandy urzędników, z prezydentem Majchrowskim i jego kolegami "deweloperami" na czele. Lewak Majchrowski z żoną zwinął ponad 20 mln zł. Niby na olimpiadę zimową w Krakowie a teraz nie będzie kto miał krakusom wywozić śmieci, piniendzy bo ni ma i nie będzie. Więc Kraków prosi aby nic absolutnie tym złodziejom nie dawać. 

 • @kula Lis 69 15:21:01 ps...

  Akt oskarżenia wpłynął do sądu który był podległy oskarżonym. Ciekawe. Nikt rozsądny nie uwierzy, że przestępcze działania dyrektora odbywały się co najmniej bez wiedzy sędziów. Skierowanie sprawy do sądu, gdzie oskarżony był dyrektorem, jest oczywistym krokiem ukręcenia głowy sprawie.

 • @kula Lis 69 15:21:01 ps 2

  Następny sędzia którego "niezawisłość" jest naruszana według opinii Jurowej. Przecież stawianie takich zarzutów jest sprzeczne z "wartościami UE".

 • @@@@!

  Teraz dokładna deratyzacja, dezynsekcja i dezynfekcja senatu ... a zaraz po tym dekopertyzacja!

 • @@@@!

  Polskę niszczą potomkowie takich rodów jak ten ród folksdojczy: Mirosław Gersdorf (tatuś Małgorzaty) pochodzi z kurlandzkiej szlachty i jest kolegą z Oksfordu. Nikodema Dyzmy. Mamusia, Alicja Nierychlewska-Gersdorf pracowała za Bieruta w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie. Odznaczona Medalem 10-lecia Polski Ludowej. Za jakie grzechy nas to spotyka? Polska jest zbyt tolerancyjna. Syn zdrajcy stanu i brat mordercy sądowego prowadzi poczytną gazetę, agent UB telewizję, w sądach sędziowie z nominacji Jaruzelskiego, którzy skazywali opozycjonistów w stanie wojennym, działacze PZPR i tajni agenci w bankach i wysokich instytucjach państwowych ... i jak ma być w Polsce dobrze?

  https://www.salon24.pl/u/nick/1014480,folksdojcz-ii-grupy-aleksander-leon-gersdorf-cz-2

 • autor

  *****

  Niech nam wszystkim się wiedzie i szczęści szczególnie w maju gdy weżmiemy udział w Wyborach i zagłosujemy na PAD! Walczymy o Zwycięstwo w 1 Turze!

  Namawiamy do głosowania niezdecydowanych na PAD!

  Łomot Komuchom

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/przewrot-polityczny-w-czasach-pandem

 • @kula Lis - Bezprawne piruety I-ej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

  Bezprawne piruety I-ej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Moja skarga do TSUE
  WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH INFORMUJĘ ŻE WYGRAŁAM WYŚCIG Z CZASEM. MOJA SKARGA O STWIERDZENIE NIEWAŻNOŚCI POSTANOWIENIA TSUE ZOSTAŁA WYSŁANA DZIŚ DO RADY EUROPY . JEJ KOPIA LECI W TYCH DNIACH DO STRASBURGA.TERAZ KIERUNEK BRUKSELA.
  OTO JEJ POPRAWIONY TEKST.
  Rue de la Loi/Wetstraat 175
  B-1048 Bruxelles/Brussel
  Belgique/België
  RADA EUROPY
  SKARGA
  z wnioskiem o stwierdzenie nieważności orzeczenia TSUE z daty 19.X.2018 w sprawie C -619/18 R o którym dowiedziałam się w dniu 25.X.2018 a które zostało skierowane do polskiego rządu w sprawie zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. art. 111 § 1 i § 1a, art. 37 oraz art. 39 ustawy o Sądzie Naj2wyższym z dnia 8 grudnia 2017 r.,
  Każdy, kto stwierdzi, że dotyczące go rozporządzenie lub decyzja organu Unii Europejskiej zostały wydane bez uprawnień do tego czy z naruszeniem procedury bądź postanowień Traktatu, może złożyć skargę o ich unieważnienie.
  Zgodnie z artykułem 230 Traktatu, każda osoba fizyczna i prawna może wnieść skargę o stwierdzenie nieważności decyzji organów Unii Europejskiej, której jest adresatem lub decyzji takich organów, które mimo, że mają formę rozporządzenia lub decyzji skierowanej do innej osoby, dotyczą jej bezpośrednio oraz indywidualnie, zarzucając tym organom brak uprawnień do wydania aktu prawnego,naruszenie istotnego wymogu proceduralnego przy wydawaniu aktu, naruszenie postanowień Traktatu lub jakiejkolwiek reguły związanej z jego stosowaniem albo podnosząc nadużycie władzy przez organ unijny przy wydawaniu zaskarżonego aktu (skarga o stwierdzenie nieważności).
  Skarga musi zostać wniesiona w terminie dwóch miesięcy od daty publikacji aktu lub zawiadomienia, a gdy takiej publikacji albo zawiadomienia nie było - od daty powzięcia przez skarżącego wiadomości o tym akcie.
  Konsekwencją uznania przez Trybunał Sprawiedliwości skargi za uzasadnioną jest orzeczenie w postaci jego wyroku o nieważności zaskarżonego przepisu (art. 231 Traktatu). Orzeczenie takie skutkuje erga omnes i ex tunc - co oznacza, że zaskarżony akt/przepis jest traktowany jakby nigdy nie istniał.
  Moja skarga dotyczy Postanowienia TSUE z 19.X.2018 sprawa C-619/18 R wydanego na żądanie ( Komisji Europejskiej ) . Przypomnieć należy że 24.września 2018 roku Komisja Europejska skierowała skargę przeciwko Polsce do TSUE z uwagi na rzekome
  pogwałcenie zasady niezawisłości sędziowskiej, które zostało według niej wprowadzone przez nową ustawę o Sądzie Najwyższym.
  Tym samym Komisja zażądała zarządzenia środków tymczasowych celem przywrócenia w polskim Sądzie Najwyższym stanu sprzed dnia 3 kwietnia 2018 roku, kiedy to przyjęto będącą przedmiotem sporu ustawę „.
  Nie da się ukryć że inkwizycyjnym orzeczeniem TSUE – dokonano zamachu Stanu w Polsce i nakazano zawieszenie przepisów emerytalnych dotyczących Sędziów Sądu Najwyższego a stało się to 19.X.2018 . O tym fakcie dowiedziałam się w dniu 25 X.2018 ale zaskarżonego orzeczenia nigdy na oczy nie widziałam . Czytam go po raz pierwszy dopiero dziś tj. 29.10.2018
  Nie da się ukryć że tym samym TSUE doprowadziło do buntu i anarchii społeczeństwa w Polsce. Rozszalały się media . Pisano że :
  „ decyzja TSUE oznacza że pisowskie bezprawie musi się zatrzymać a wyrok musi być natychmiast wykonany . Pis zniszczyło pozycję Polski w Europie ale nie zniszczy podzielanych przez Polaków europejskich wartości . Łamiący konstytucję będą rozliczeni itd. „
  A teraz o najważniejszym :
  Powodem wszystkich tych napaści na Polskę , niszczenia wizerunku rządzącej partii PIS - był i jest fakt że Platforma Obywatelska przegrała wybory a przecież nie kto inny napędza „koło nienawiści „ w Unii jak zasiadający tam członkowie Platformy czyli PO.
  To oni ( PO) wzniecają pożogę w kraju broniąc bezprawia sądowego bo ich myśli krążą wokół obalenia praworządnego rządu „ uratowania Sądów „ i tym samym powrotu na stanowiska rządowe. Boją się ( pod rządami Pisu ) rozliczeń w kraju za ruinę Państwa do której doprowadzili za swoich rządów . To jest główny powód publicznego szkalowania rządu i uniemożliwiania Polakom egzystencji we własnym kraju.
  Obecnie ustawa o SN w kwestii emerytur Sędziów została zawieszona a ludzie nie zdają sobie sprawy z faktu z jak ogromnym złamaniem prawa do tego doszło. Dlatego to złamane prawo, zostanie przeze mnie wyeksponowane w uzasadnieniu. Pewnym jest że ta profanacja prawa wiedzie już od najniższego szczebla złamanej przez Sędziów SN w Polsce - procedury krajowej.
  Z całą mocą muszę podkreślić że zwrócenie się do TSUE przez SN z pytaniem prejudycjalnym nie było niezbędne do rozstrzygnięcia zawisłej przed Sądem krajowym sprawy bo nie dotyczyło w ogóle tej sprawy ale emerytur Sędziów.
  Bezprawne działanie TSUE spowodowało naruszenie moich praw konstytucyjnych i praw człowieka art.45 konstytucji – albowiem spowodowało zamęt w SN i wstrzymanie tym samym także i moich kasacji. Art. 6 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (EKPCz) . 1. .

  To pierwsza część 4częściowej notki s24 całość:

  https://www.salon24.pl/u/osatemidy/1042827,bezprawne-piruety-i-ej-prezes-sadu-najwyzszego-malgorzaty-gersdorf-moja-skarga-do-tsue

 • @rymark 22:47:49tu następny kwiatek SN.

  Komendant policji odwołany. Prowadził auto pod wpływem alkoholu.

  https://niezalezna.pl/327297-komendant-prowadzil-pod-wplywem-alkoholu

  Ps.. Pełne uznanie dla policjantów, którzy nie bali się komendanta, proponuję jakiś medal za odwagę.

  http://bip.olawa.policja.gov.pl/166/kierownictwo/31481,Kierownictwo.html

  Gdyby był prokuratorem może byłby tak pijany, że nieświadomy tego że prowadzi? "Tymczasem w Sądzie Najwyższym podjęto decyzję o... dyscyplinarnym uniewinnieniu prokuratora. Uwzględniono tam kasację prokuratura, tłumacząc kuriozalnie, że sądy niższej instancji nie odniosły się do wyjaśnień prokuratora, który twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, iż ma we krwi alkohol!".

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sedzia-jechal-pijany-ale-go-uniewinniono-kuriozalne-uzasadnienie-aa-a4rX-vvfY-mnA5.html

 • @rymark 22:47:49

  Następca na stanowisku Prezesa SN, który pozamiata kogo trzeba. Także wypowiedź min. Ziobro by sobie komisarz UE wbił do głowy nadrzędność polskiej Konstytucji nad prawem UE budzi nadzieję. Dzięki za tekst.

 • @kula Lis 69 07:25:36

  Czyli karawana pomału ale do przodu. Na dobranie się dp kasy świnki web web i jej podobnych jak temu przecinającemu trzynastki też przyjdzie kolej.