Afera kopertowa w rozkwicie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali we wtorek około dwudziestu miejsc, zabezpieczając dowody dotyczące tzw. afery kopertowej.

 Wybuchła ona po tym, jak Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu. Okazało się, że są osoby, które twierdzą, iż przekazywały prof. Grodzkiemu łapówki w zamian za operacje w państwowym szpitalu.

Tomasz Duklanowski, który ujawnił całą aferę, jest ścigany przez Tomasza Grodzkiego z prywatnego aktu oskarżenia o popełnienie czynu z art. 212 kk. Co więcej, pełnomocnik prof. Grodzkiego poinformował, że działalność dziennikarska Duklanowskiego w zakresie publikacji na temat marszałka Senatu wyczerpała znamiona przestępstwa z art. 128 kk, czyli usuwania przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, za co grozi do 10 lat więzienia. Prawdziwość zeznań osób obciążających Tomasza Grodzkiego podawano w wątpliwość i kolportowano informacje, że wycofały się one ze swoich zeznań. Okazuje się, że nic takiego się nie stało ponieważ świadkowie podtrzymują zeznania, a CBA zdobywa kolejne dowody. Teraz wypada tylko czekać ze spokojem na decyzje prokuratury w sprawie długoletniego korupcyjnego procederu w szpitalu, w którym pracował prof. Grodzki. Autor Dorota Kania

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.67

liczba ocen: 6

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Aj, jaj, jaj, jaj

  Wybory, wybory.
  I PO pieszczotach.
  A teraz zamiast senackiego parkingu moze byc dluuuugie parkowanie.
  W " kopercie".

 • CBA sprawdza czy Grodzki przyjmował łapówki.

  Dubois broni marszałka i wyprowadza kontratak: To próba wykreowania dowodów..Działania prokuratury i CBA w sprawie rzekomej korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie w czasie, gdy jego dyrektorem był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, to próba wykreowania dowodów podkreślił w czwartek pełnomocnik marszałka adwokat Jacek Dubois.
  https://wpolityce.pl/polityka/519113-dubois-broni-grodzkiego-i-atakuje-cba-i-prokurature

  Ps...O papuga od największych polskich mafiosów i warszawskich kamieniczników. Dubois to taki sam adwokat jak Giertych, czyli cham który daje łapówki kaście i przez to wygrywa sprawy! Czy Sławek Nowaczuk będzie następny?.. „totalna ustawka”, jak z zegarmistrzem i ćwokiem z Powiśla, któremu kosmici „wysadzili” rurę! Szmaciarzu Dubois tak jak z Czarneckim od banku haha do celi złodziei i koniec. Szmaciarzu Dubois! Grodzki to synalek żydokomunistycznego UBeka i koperciarska hiena żerująca na umierających Polakach, ale też niebezpieczna „małpa z brzytwą” dążąca na rozkaz Hitlerlandu do rozwalenia Polski! Prosta sprawa. Czas zrobić bilans dochodów i wydatków kopertnika. Szybko się okaże, że kwitów potwierdzających posiadane dobra zabraknie. Policzyć ile zarobił ten ubecki pomiot i ile ma. Czy to takie trudne? Kilkudziesięciu świadków jest niewiarygodnych? Kilkudziesięciu świadków jest bardzo wiarygodnych. Blisko 100 świadków zdecydowało się świadczyć przeciw Grodzkiemu. Wyjątkowy skurwysyn z tego Grodzkiego. Rozumiem przyjmować szmal za rzetelną robotą. Ale ta peowska pizda brała szmal w sytuacjach beznadziejnych. POwiesić łajdaka i oszusta.

 • @kula Lis 69 07:34:31

  Jaki tam Dubois.
  Toż to zwykły di Buła od brudnej roboty.
  Jak pociągowy od gier- tych. Nieczystych.
  Aż dziwne, jak tacy "praw- nicy"(od nicowania Prawa) mogą jeszcze funkcjonować.
  Od czego Sąd Dyscyplinarny?
  No tak, naiwniak ze mnie.
  Zamiast "od czego" powinno być "za ile".