Lewica chce powrotu bezkarności „kasty”

i domaga się likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. Ast odpowiada: „Ma ona walor niezależnego sądu”..

                                                                                                                                                                                        Widać, że także Lewica chce się przypodobać „kaście” sędziowskiej. W ten sposób chcą kupić sobie ochronę na sali sądowej? Bardzo możliwe. Poseł Krzysztof Śmiszek domaga się więc likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i umorzenia wszystkich spraw, które trafiły do Izby. Widać jak bardzo „dba” on o „niezawisłość” sędziowską, proponując, by to władza umarzała postępowania sądowe w ID SN. Kuriozalny pomysł działacza LGBT skomentował poseł Marek Ast z PiS., który przy okazji udzielił mu lekcji z konstytucji.                                                                                                                                                                                                      Składamy projekt ustawy znoszącej Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Została powołana po to, żeby to było zbrojne ramię Prawa i Sprawiedliwości w kontekście dyscyplinowania tych wszystkich sędziów sądów powszechnych, którzy nie tańczą tak, jak zagra im Nowogrodzka powiedział dziś Krzysztof Śmiszek.             

                                                                                                                                                                      Kompromitacja Śmiszka!
Już to powyższe twierdzenie jest tylko potwierdzeniem kompletnej ignorancji Śmiszka i jednocześnie obnaża go jako polityka. Oto bowiem poseł domaga się ingerencji w kwestie sądownicze i to krótko po zmianach, które wprowadził PiS. To jednak nie koniec kompromitacji. Śmiszek przekonuje, że projekt przywraca poprzednie rozwiązania, gdzie dwóch losowo wybranych sędziów przez kolegium Sądu Najwyższego i jeden ławnik rozpatrują sprawę dyscyplinarną. Przewodniczącym składu będzie najstarszy wiekiem sędzia. Wszyscy sędziowie, jest ich trzynastu, którzy wchodzą w skład Izby Dyscyplinarnej, przechodzą w stan spoczynku. Wszystkie sprawy wszczęte, które toczą się przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, zostaną umorzone przekonywał partner Roberta Biedronia. Ustawa ma umorzyć toczące się postępowania? W toku? Czy poseł Śmiszek korzystał z jakiejkolwiek opinii prawnej, skoro wpisał do swojego projektu równie niedorzeczne i niezgodne z prawem oraz konstytucją kwestie? To jest jedyny sposób na to, aby zdjąć z Polski odium kraju, który nie przestrzega prawa i zdjąć z Polski odium, które na nas spadło, jako kraju, który łamie zasady niezawisłości sędziów i niezależności sędziów zaznaczył wiceszef klubu Lewicy.
 
Odpowiedź posła Asta..
Na kuriozalne pomysły Lewicy ws. Sądu Najwyższego odpowiedział poseł Marek Ast, prawnik z wieloletnim doświadczeniem. Szybko wykazał, że propozycja Śmiszka nie ma nic wspólnego z praworządnością. Przypomniał mu też, że o statusie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego orzekał też Trybunał Konstytucyjny. Zarzuty są zupełnie pozbawione jakichkolwiek podstaw i inicjatywa Lewicy z całą pewnością nie zyska aprobaty większości sejmowej. W tej sprawie Trybunał Konstytucyjny już się wypowiedział, nie została podważona konstytucyjność tej regulacji, w oparciu o którą działa Izba Dyscyplinarna, i nie widzę jakichkolwiek podstaw do tego, aby Izbę Dyscyplinarną likwidować. Ma ona walor niezależnego sądu, w którym orzekają niezawiśli sędziowie powiedział poseł Ast.
 
Lewica chce zamordyzmu!

Poseł Krzysztof Śmiszek wykazał się dodatkowo wyjątkową hipokryzją i podwójnymi standardami. To właśnie posłowie opozycji krzyczeli o niezależności i niezawisłości sądownictwa, które powinno być oddzielone od działań władzy. Teraz, przy pomocy ustawy, chce umarzać postępowania w toku. To czysty bolszewizm! Z drugiej strony ten sam poseł Śmiszek i jego koledzy lamentowali, gdy Prawo i Sprawiedliwość proponowało (w drodze ustawy), by część sędziów SN przeszło w stan spoczynku (włącznie z ówczesną I Prezes SN Małgorzatą Gersdorf). Teraz proponuje rozwiązania jeszcze bardziej radykalne. A co gdy Izba Dyscyplinarna prowadziłaby sprawę pospolitego przestępstwa, którego dopuściłby się sędzia, prokurator lub adwokat? Pozostaliby bezkarni, bo poseł Śmiszek chciał przypodobać się sędziowskiej „kaście”? Oto chodzi panie pośle? PAP                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Ps...Widać , że Śmiszka już dawno nikt porządnie nie wystukał.Taka pedalska szmata i posuwacz Biedrońki ma jeszcze coś do powiedzenia. Każdy może marzyć o tym czego mu brak, na przykład lewicy brakuje „niezależnych ” kiszek stolcowych, nadto tylko kiszki stolcowe mogą wybierać kiszki stolcowe.            

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.4

liczba ocen: 5

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • @Autor

  To samo chce POPIS nic z tym nie robiąc , prawda ? . Salute :)))))

 • Choć byśmy chcieli usprawnienia sądów

  z pewnością na powrót czasów PZPR nie wyrazimy zgody. Czy potrzeba nam sądownictwa opartego na miernotach, na trollach, na tych, co skazywali za Jaruzelskiego młodych Polaków, za to, że ulotki roznosili?
  Czy chcemy PiS zomowców, co wchodzą do mieszkań, by flagę z błyskawicą z balkonu zerwać. Czy chcemy by zomowcy zatrzymywali samochody gwiazdkami na masce, Czy chcemy, bo 82 "suki" wystraszonej kaszki pilnowały? Mr Zero nie w tym czasie się urodził, jego czas wraz z Jaruzelskim umarł.
  Policjanci zatrzymali ruch, by ochronić kaczkę z rodziną
  https://bi.im-g.pl/im/71/08/13/z19957617V,Samica-tracza-nurogesi-probuje-przejsc-z-mlodymi-p.jpg
  Policjanci zablokowali dzielnicę Warszawy by chronić wystraszoną ...
  https://cdn.donald.pl/filer_public/65/bf/65bfd8fd-bf01-402f-b562-97660bbca00c/screen_shot_2020-12-13_at_155340.png
  Czyż nie jest to paranoja?

 • @Repsol 18:30:46 Czy jelitowiec to poważny człowiek? Rzygać się chce. Sodoma i Gomora.

  Ci, co chcą bezkarności dla kasty, w istocie chcą jej dla siebie. „Zlikwidujemy: CBA, IPN” jak zapowiadał „widelec” i to cośmy NAKRADLI i NAKRADNIEMY jest nasze. Resztę Niemcom oddamy.

 • "Kastucha"

  1)Zgniły system utrwalamy.
  Próby napraw uwalamy.
  Choć w Narodzie gniew narasta.
  Wciąż bezkarna, nietykalna.
  Wciąż zbyt liczna .
  I dziedziczna.

  ref) Ka-sta, Ka-sta, Ka-sta, Ka-sta!!!(growlingiem)x2

  2)Gwałt na prawie to zabawy.
  Choć ktoś ginie, nie ma sprawy.
  Wciąż matactwa poziom wzrasta.
  Nic że blizny i lewizny.
  Władcy brudu.
  Klan Talmudu.

  3)Nie masz szansy jesteś zerem.
  Małym pionkiem wrednych gierek.
  Państwem Prawa ciągle szasta.
  Lecz wnet runie po komunie.
  Wredny spadek.
  Kop ją w zadek!

 • @kula Lis 69 19:01:13

  To się porobiło . Same buraki przy korycie . Salute .

 • @Zawisza Niebieski 19:00:53

  Tu się zgadzamy to lewacka paranoja.

 • @brian 19:20:45

  4)Dla zabawy ciągną sprawy.
  Brak honoru, brak postawy.
  Lecz czas rozliczenia nastał.
  Czas by prysła, choć do dzisiaj.
  Ciągle jeszcze.
  Nie-zawisła.

 • @kula Lis 69 19:30:13

  No tak , same skó....syny .Salute Amigo .

 • @Repsol 20:01:55

  Przekręt na setki milionów. nie zamierzały i nie płaciły należnego podatku VAT, przekazując paliwo w ramach swoistej darowizny na rzecz podmiotów działających w formie stowarzyszeń na realizację przez nie rzekomych celów statutowych związanych z pomocą na rzecz osób niepełnosprawnych" poinformowano. Śledztwo wykazało jednak, że "towar - inaczej niż to wynikało z dokumentów - transportowany był z baz paliwowych w Niemczech bezpośrednio do firm będących rzeczywistymi nabywcami", a "w proceder zamieszanych było kilkanaście podmiotów gospodarczych".

  W sprawie dokonano zabezpieczeń majątkowych w postaci nieruchomości i licznych samochodów oraz dwóch lokomotyw, a także pieniędzy - łącznie ponad 73 mln zł oraz 157 tys. euro.

  "Było to możliwe dzięki zmianie przepisów o zabezpieczeniach majątkowych, pozwalającej na zajmowanie majątków poprzenoszonych przez przestępców formalnie na inne osoby" zaznaczyła PK.

  Ponadto prokuratura przekazała, że jeszcze podczas śledztwa "na skutek prowadzonych równolegle postępowań egzekucyjnych z zaległości w podatku VAT wobec zamieszanych w proceder firm, na rzecz urzędów skarbowych przekazano ponad 5 mln zł, co umożliwiło przyśpieszenie odzyskania przez Skarb Państwa zaległych należności podatkowych".
  Postępowanie w sprawie prowadził Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK we Wrocławiu, który współpracował z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz urzędami celno–skarbowymi z Wrocławia, Jeleniej Góry, Opola i Katowic. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił w końcu listopada do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

  Ps...Już to zostało wypowiedziane "dopóki należysz do PO to nic ci nie grozi" i tak w tym przypadku będzie? Z obliczeń widać, że im się opłacało...Nakradli 750mln, a zabezpieczono tylko nieco ponad 73 mln. Do tego między innymi służą setki fundacji i stowarzyszeń których nikt nie kontroluje...W Polsce jest zarejestrowanych podnad tysiąc organizacji pozarządowych i wszyscy kombinują jak oskubać państwo, a gdy państwo się broni organizują "strajk na ulicach polskich miast" jako firma kogucik. Domyślam się, że sędziowie z tzw. specjalnej kasty będą mieli łapy pełne roboty by uniewinniać na masową skalę złodziei mienia publicznego należących zapewne do mafii POpaprańców, która ich w tych latach swojego złodziejskiego rządzenia brała w swoją opiekę. Słynna afera spirytusowa jest tego przykładem. Jak za czasów pewnego ministra finansów, kiedy przez kilka dni można było wwozić spirytus do Polski bez żadnych opłat, zgodnie z prawem. Pociągi z cysternami stały na granicy w gotowości już kilka dni wcześniej. Winnych nie było.

 • Przecież kasta jest bezkarna

  PiSdzielcy tylko dra mordy a efektów brak. Za to postępują niszczenie polskich firm

 • Dla Tulei „kasta” chce sparaliżować sądownictwo! „Iustitia" wzywa do strajku.

  https://media.wplm.pl/thumbs/8fe/OTYwL3VfMS9jY19kYzJlMS9wLzIwMjAvMTIvMTgvOTYwLzUyMC9mYjBjYjU1MzFlYzI0Nzc3OGQxNWQ0ZmE0NTkyMGRjMC5qcGVn.jpeg
  Skąd sędziowie mają pieniądze na kosztowną kampanię? „Kasta” sędziowska panicznie boi się utraty bezkarności. Dlatego wzywa do niewyznaczania wokand w „proteście” przeciwko odsunięciu sędziów „celebrytów” od orzekania. To niedopuszczalna forma strajku, którego sędziowie wszczynać nie mogą. „Kasta” zasypała też Warszawę banerami i gablotami z wizerunkami swoich pupilów. Skąd ma pieniądze na droga kampanię? Czy dla partykularnego interesu korporacji sędziowskiej, warto poświęcić dobro wymiaru sprawiedliwości? „Iustiia” namawia więc, by każdego 18 dnia miesiąca, sędziowie nie wyznaczali terminów rozpraw. Dlaczego? „Kasta” chce zmusić państwo polskie, by to przywróciło sędziów Tuleyę, Morawiec i Juszczyszyna do orzekania. Szkopuł w tym, że to sami sędziowie zadecydowali o tym, by tych sędziów odsunąć od orzekania.

  Sędziowie „europejscy”?
  My, sędziowie polscy, będący jednocześnie sędziami Unii Europejskiej, żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy niezależnych sędziów Igora Tuleyi, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec! (…). Dlatego ogłaszamy 18-ty dzień każdego miesiąca Dniem Solidarności z Represjonowanymi Sędziami. W tym dniu w każdym miesiącu w sposób szczególny będziemy żądać przywrócenia do pracy sędziów Igora Tuleyi, Beaty Morawiec, Pawła Juszczyszyna. W ramach solidarności zwracamy się do wszystkich sędziów o powstrzymywanie się od wyznaczania rozpraw w tym dniu czytamy w anarchistycznej odezwie „Iustitii”. Dziś sędziowie pojawili się też przed Sądem Najwyższym, by odegrać swój nudnawy teatrzyk pełen wielkich słów i skrajnej hipokryzji. Politycznie nominowana Izba Dyscyplinarna, działająca nielegalnie, której orzeczenia nie są orzeczeniami polskiego państwa, w której nie zasiadają sędziowie - co potwierdził Sąd Najwyższy, której działania zakazał TSUE 8 kwietnia, dalej funkcjonuje opowiadał sędzia Gąciarek, który zapomniał, że TSUE nie „mroził” Izbę Dyscyplinarną w sprawach immunitetowych, ale tylko w kwestiach dyscyplinarnych, zaś uchwała SN ze stycznia ubiegłego roku nie ma żadnych podstaw prawnych, co potwierdził Trybunał Konstytucyjny.

  blob:https://www.facebook.com/beba446e-80a8-4a2b-8e4a-cc288cf3782d
  Teraz 18 listopada zawieszony został Igor Tuleya, który też nie zrobił niczego złego, a zrobił to, co powinien zrobić każdy sędzia. Na jawnym posiedzeniu skrytykował prokuraturę, która chciała zamieść pod dywan nieprawidłowości. Cała Polska widziała, co się działo na Sali Kolumnowej, a Igor zachował się tak jak sędzia grzmiał w swojej histerii sędzia Piotr Gąciarek, który doskonale wie, że sędzia Tuleya ujawnił mediom niejawne dane z postępowania. „Iustitia” przystąpiła też do marketingowego szturmu. W kilu znanych miejscach Warszawy pojawiły się plakaty, banery, słupy ogłoszeniowe i gabloty z kuriozalnymi hasłami „kasty”. Tuleyę. Juszczyszyna i Morawiec przedstawia się tam jak bohaterów i bojowników o praworządność. Kampania wygląda na bardzo kosztowną. Znów rodzą się więc pytania źródła finansowania skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów? Stowarzyszenia już dawno odmówiło naszej redakcji ujawnienia skąd pochodzą jego dochody. Frustracja „kasty”.,.Frustrację „kasty sędziowskiej” łatwo zrozumieć. Wczoraj TSUE rozbił ich argumentację dotyczącą ENA. W Brukseli też coraz ciszej słychać głos sędziowskiej rebelii. Pewnie dlatego sędziowie piszą w coraz bardziej histerycznym stylu. To dla nas trudny, wręcz ostateczny krok, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że procesy sądowe wskutek działań politycznych w ostatnich latach uległy wydłużeniu. Róbmy więc wszystko, aby koszt społeczny tej formy sprzeciwu był jak najmniejszy. Jednocześnie prosimy wszystkich obywateli o solidarność i wyrozumiałość. Nie możemy biernie przyglądać się temu, co dzieje się na naszych oczach czytamy w odezwie „kasty”. Problem sędziów polega właśnie na tym, że tzw. obywatele już dawno przestali się interesować wojenką celebrytów w togach.

  https://wpolityce.pl/polityka/531467-dla-tulei-kasta-chce-sparalizowac-sadownictwo

  Ps...W średniowieczu takich sędziów obdzierano ze skory, publicznie!
  Bolszewicka „Iustitia” jako antypolska organizacja polityczna działająca przeciwko Polsce i Polakom powinna być natychmiast rozwiązana! Ile średnich krajowych wynosi podstawowa pensja sędziego sądu okręgowego? Dlaczego w „państwie prawa” kolesie z nadzwyczajnej kasty nie płacą ZUS, a ich emerytura zawsze wynosi aż 75%ostatniej pensji? Należy tych kryminalistów w togach wyrzucić z zawodu. Rozliczyć z dochodów i łapówek.

 • Szokująca decyzja sądu ws. Giertycha!

  Nakazał natychmiastowy zwrot komputerów i dokumentów zabezpieczonych w domu adwokata. Poznański sąd uwzględnił zażalenie Romana Giertycha na decyzję prokuratury i nakazał zwrócić mu komputery oraz dokumentację, którą śledczy oraz funkcjonariusze CBA zabezpieczyli w jego podwarszawskiej willi. Sąd w Poznaniu przed chwilą uwzględnił zażalenie na przeszukanie mojej kancelarii i nakazał natychmiastowy zwrot wszystkich komputerów i dokumentów. Czekamy jeszcze na przyszłoroczną pewnie decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącą dokumentów objętych tajemnicą adwokacką zabranych z domu napisał Roman Giertych na twitterze. W sądzie Okręgowym w Warszawie miał podejmować 3.12 sędzia Igor Tuleya, ale go nielegalnie zawieszono dodał Giertych. Szczególnie to ostatnie zdanie budzi poważne wątpliwości. Czyżby adwokat sugerował, że był pewien decyzji Igora Tulei? Znał ją jeszcze przed odsunięciem Tulei od orzekania? Czy ma to wskazywać na jakieś powiązania między prawnikami? Do czego zmierza adwokat informując o tym na twitterze?

  https://wpolityce.pl/kryminal/531515-kasta-splaca-dlugoddaje-giertychowi-komputery-i-dokumenty


  Ps...Brawo Duda… to są efekty Twojego weta. Ile taka zgoda sądu kosztuje? Jak długo jeszcze kasta, zdrajcy i złodzieje będą w Polsce bezkarni? W sprawie Giertycha tylko wyjątkowy naiwniak może liczyć na sprawiedliwość sądu. W takich sytuacjach suweren winien brać sprawy w swoje ręce a miejsce dla zdrajców ojczyzny jest na szubienicy. Naród musi z tym ścierwem bandyckim z PO i lewicy sam zrobić porządek. To powoli pachnie wojną domową. Na stadionie Narodowym już powinny stać szubienice dla nich. Powołać sądy obywatelskie i na stryczek za zdradę Ojczyzny.

 • @brian 19:49:10

  Serial Kasta na TVP1 obnaża przestępczość sędziów, prokuratorów, biegłych.. Uczciwy i mądry obrońca wygra sprawę w apelacji ale karani są tylko „cywile”. Wobec skorumpowanych sędziów prokuratorów, biegłych do tej żadnych konsekwencji. Serial pokazuje prawdziwe sprawy, a bezkarność kasty poraża. Przestępcze układy bez kary.

 • Lcha wawelskiego i damę dla kopulacji in vitro łaskawą mamy jako przykłady stosowania kruntowych ziobrohaków bez sądowej mocy

  A gdy UE nam przeszkodzi razem z agentowa Przyłębską przykład z Łukaszenki zwycięstwa weźmiemy

 • @Repsol 20:01:55

  Kaczyński zapowiada reformę sądownictwa: Zmiana procedur i sędziów. "Będą zmiany w sądownictwie" zapowiedział na łamach "Rzeczpospolitej" wicepremier Jarosław Kaczyński. "Będą zmiany w sądownictwie, to jest sprawa wewnętrzna Polski. Nigdy nie chcieliśmy podważać niezależności sądownictwa, bo to byłoby rzeczywiście naruszenie zasad europejskich. My tylko chcemy znieść fenomen, że w Polsce są sądy politycznie uzależnione od opozycji. A kto w to nie wierzy, niech posłucha taśm Neumanna. Tego nie nagrały służby, tylko jego koledzy. Te sądy są upolitycznione, są po tamtej stronie. Polsce będą potrzebne normalne sądy, które będą się trzymać prawa" ocenił Kaczyński. Prezes PiS pytany o znajomość z Julią Przyłębską, podkreślał, w środowisku PiS panują zupełnie inne zasady, niż w opozycji. "Ja mogę sobie spokojnie parę godzin rozmawiać miło z panią prezes, ale o tym, jaki będzie wyrok, nie dowiem się nic. Druga strona nie jest w stanie tego pojąć, to jest ta gigantyczna różnica kulturowa między nami a PO" mówił. Jarosław Kaczyński był również pytany o dotychczasowe efekty reformy sądownictwa i liczne glosy niezadowolenia, że niewiele się zmieniło w tej sferze. "W pewnych sferach były niepowodzenia, ale mieliśmy do czynienia z panem Timmermansem i bezprawnymi naciskami, z którymi próbowaliśmy dojść do jakiegoś ładu. Ja jestem za tym, by powiedzieć jasno, że sądy to nasza wewnętrzna sprawa. Sędziowie muszą uznawać polską Konstytucję i uznawać równość obywateli. Są też oczywiście dobrzy sędziowie, rzetelnie wykonujący swoją pracę, ale reforma jest konieczna" podkreślał polityk, dodając, że dojdzie do zmiany "procedur, ale i w pewnym wymiarze, jest do tego pełna podstawa w Konstytucji, zmiany sędziów".

  Ps..Kaczyński jeśli chcecie wygrać następne wybory musicie wymieść żydokomusze, polityczne złodziejskie śmieci tzw. prokuratorów i sędziów z wymiaru sprawiedliwości z ich miotem wsobnym. Nie będzie porządku i państwa prawa, jeżeli się nie powiesi najpierw czerwoną i żydolewacką hołotę na latarniach. Do SN i TK wybory, ograniczyć liczbę sędziów TK i SN. Może na początek wystarczy skromna ustawa w Sejmie, na mocy której sędzia, służący swoją pracą Ojczyźnie ma obowiązek, co cztery lata zmieniać miejsce pracy; lokalizację ustali jawne losowanie?
  Niezależność sądów jest w pełni zachowana. Wszystkich won i od nowa!
  Polacy tego najbardziej oczekują bo nie ma sprawiedliwości w Państwie gdzie decyduje o wyroku nie prawo i sprawiedliwość a układy mafijne sędziów upolitycznione z Totalsami. Mamy tylu młodych , mądrych nie skażonych układami zdolnych prawników że można wreszcie doprowadzić Polski Wymiar sprawiedliwości do Porządku. Nie może być jak dotąd tak niesprawiedliwych zależnych od układów prokuratorów i sędziów szkodzących i upokarzających obywateli polskich.