Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
289 postów 37169 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Kryją Bidena?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykańskie służby opóźniają wydanie raportu o zagranicznej ingerencji w wybory

                                                                                                                                                                              Raport amerykańskich służb wywiadowczych dotyczący zagranicznej ingerencji w wybory prezydenckie będzie opóźniony. Nieoficjalnie wiadomo, że służby nie chcą się zgodzić ze sobą co do roli Chin co zdaniem wielu osób znaczy, że ich część nie chce na starcie skompromitować Bidena. Raport dotyczący oceny wpływu obcych państw na wybory miał zostać opublikowany 18 grudnia. Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego (DNI) ogłosiło jednak, że tak się nie stanie i na razie nie wiadomo, kiedy ten raport się pojawi. Amanda Schoch, rzecznik prasowy DNI, powiedziała telewizji Fox News, że agencje już od dnia wyborów otrzymują nowe istotne doniesienia w tej sprawie i część z nich nie zdążyła ich jeszcze przeanalizować. Obiecała, że stanie się tak najszybciej jak to będzie możliwe. 

 
Biuro DNI już jakiś czas temu ogłosiło, że w wybory próbowały ingerować Rosja i Iran. Rosjanie mieli próbować siać dezinformację wśród wyborców. Jedna z ich akcji polegała na tym, że udało im się zdobyć adresy e-mail zarejestrowanych wyborców Demokratów w czterech kluczowych stanach. Nie było to zapewne zbyt trudne – w USA dane wyborców nie są szczególnie mocno chronione, w wielu miejscach można je wręcz legalnie kupić za relatywnie niewielkie pieniądze. Następnie ci wyborcy otrzymali e-maile z groźbami, które rzekomo zostały wysłane przez demonizowaną przez lewicowe media organizację Proud Boys.  
 
Znacznie ciekawsza była ingerencja Iranu. Według DNI Republika Islamska chciała wykorzystać panujące w USA w tym roku niepokoje społeczne aby zaszkodzić Trumpowi. W tym celu próbowali je jeszcze bardziej podgrzewać poprzez np. wysyłanie e-mail czy publikowanie w serwisach społecznościowych nagrań z dezinformacją zaprojektowaną tak, aby jeszcze bardziej zaostrzyć konflikt społeczny. Podczas konferencji prasowej na której to ujawniono nie pojawiły się informacje o chińskiej ingerencji, ale od tego czasu wielu związanych z wywiadem oficjeli, między innymi dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa i Kontrwywiadu Bill Evanina, mówiło otwarcie, że taka ingerencja miała miejsce. Sam szef DNI John Ratcliffe napisał w felietonie, że Chiny to największe wyzwanie i zagrożenie przed jakim stoją amerykańskie służby.
 
Zagadką pozostają Chiny
Jak donoszą amerykańskie media, służby nie mogą się jednak zgodzić jak w raporcie opisać ingerencje Chin. Zdaniem części analityków odpowiedzialnych za stworzenie tego raportu ingerencja Chin była bardzo poważna. Inni mają jednak uważać, że aktywność chińskich służb była minimalna. Niektórzy twierdzą nawet, że skończyła się tylko na planach, które ostatecznie nie weszły w życie. 
 
W świetle ostatnich rewelacji, jakie wyszły na jaw, można raczej bezpiecznie założyć, że to ci pierwsi mają rację. Niedawno wybuchła bowiem chociażby afera wokół demokratycznego kongresmana Erica Swalwella. Okazało się, że był on blisko związany z Chinką o imieniu Fang Fang, którą FBI uznało za agenta wpływu. Jej zadaniem było nawiązywanie kontaktów z początkującymi lewicowymi politykami w nadziei na to, że któryś z nich zrobi karierę. W powszechnej opinii sprawa Fang Fang była tylko wierzchołkiem góry lodowej i takich agentów jak ona, chcących wpłynąć na decyzje podejmowane przez amerykańskich polityków, są w USA setki, jeśli nie tysiące. Wczoraj brytyjski dziennik The Guardian ujawnił również, że chiński wywiad szpiegował amerykańskie połączenia telefoniczne. Mieli prowadzić akcję masowego zbierania danych o zwyczajach, podróżach etc., podsłuchiwali też rozmowy. 
 
Biorąc pod uwagę wyjątkową aktywność chińskiego wywiadu w USA, wydaje się skrajnie nieprawdopodobne, żeby Chińczycy przynajmniej nie spróbowali ingerencji w wybory. Tym bardziej, że obaj kandydaci byli skrajnie różni z ich perspektywy. Donald Trump prowadził wobec Pekinu politykę bardzo twardej ręki. Walczył między innymi z zasadami handlowymi faworyzującymi Chiny nad USA, co doprowadziło do wojny celnej, ale także z chińską infiltracją, Huawei w sieci 5G, naruszeniami praw człowieka, łamaniem praw mieszkańców Hong Kongu itp. 
 
Chińczycy nie kryją radości z wyniku wyborów
Joe Biden w czasach, w którym był wiceprezydentem, był zwolennikiem resetu z Chinami na wzór nieudanego resetu z Rosją, który wprowadził Obama i który zdaniem wielu osób spowodował kryzys na Ukrainie. Dodatkowo wyszło na jaw, że jego syn Hunter był zaangażowany w mocno podejrzane interesy z Chińczykami, co zdaniem wielu komentatorów może dać Pekinowi ogromne możliwości nacisku na niego. 
 
Chińskie państwowe media nawet nie próbowały ukrywać radości ze zwycięstwa Bidena, pojawiały się w nich również liczne artykuły zachwalające perspektywę nowej współpracy na miejsce dawnej wrogości. Gdyby po publikacji tego raportu wyszło na jaw, że Chińczycy próbowali mu w nielegalny sposób zwyciężyć, to byłoby to dla niego dużym problemem wizerunkowym. Tym większym, że w USA obawa przed rosnącymi wpływami Chin jest ponadpartyjna – Republikanie boją się tego nieco bardziej, ale także Demokraci traktują to zagrożenie bardzo poważne. 
 
Nic dziwnego, że pojawiły się już głosy, że prawdziwym powodem opóźnienia nie jest różnica zdań a właśnie chęć tego, żeby raport nie był problemem dla Bidena. Wiele osób zwraca uwagę, że w 2016 roku środowisko wywiadowcze nie miało problemu z sugerowaniem, że Rosjanie pomogli Trumpowi wygrać, chociaż późniejsze śledztwa, w które zaangażowano ogromne siły i środki, nie znalazły na to żadnych dowodów a samo działanie służb wokół tej sprawy jest teraz obiektem śledztwa ze strony specjalnego inspektora powołanego przez Departament Sprawiedliwości. Eksperci zwracają też uwagę, że w wypadku takich raportów kiedy analitycy nie potrafią osiągnąć wspólnego stanowiska w jakiejś sprawie, to zwykle nie opóźnia się publikacji do czasu osiągnięcia consensusu tylko publikuje raport ze stanowiskami obu stron. 
 
Jedno ze źródeł Fox News stwierdziło jednak, że za opóźnieniem stoi sam Ratcliffe. Powiedziało, że chce on „aby dane wywiadowcze zostały oddane w sposób dokładny i szczery jeśli chodzi o Chiny i wszystko inne” zanim złoży na raporcie swój podpis. W podobnym tonie wypowiedział się były ambasador w Berlinie Richard Grennel, który przed nominacją Ratcliffe'a pełnił obowiązki DNI. Napisał na Twitterze, że Ratcliffe „postawił się zawodowym analitykom, którzy chcą, aby oddano ich poglądy. Innymi słowy, walczy o to, aby materiały wywiadowcze nie były upolitycznione”.
 

https://niezalezna.pl/369819-kryja-bidena-amerykanskie-sluzby-opozniaja-wydanie-raportu-o-zagranicznej-ingerencji-w-wybory                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Ps..Mamy COVID-19 żeby Donald Trump nie został prezydentem. Tak wysoka jest stawka. Kongres 6 stycznia zdecyduje nadzieja umiera ostania. Jeśli tak wyglądały wybory w USA, jak będą wyglądać wybory w Polsce za 3 lata. Model oszustwa jest już znany i wypróbowany. Wnioski powinny nasunąć się same...W rzeczy samej w dobie globalizacji liczy się głównie wpływ na przepływ pieniędzy w skali światowej i o to jest ta walka. Jednocześnie wielkie mocarstwa zawsze zaczęły gnić od wewnątrz i w końcu poupadały.. A Swallowwell był blisko związany z Chinką o imieniu Fak Fak, którą FBI uznało za agenta wpływu. Cała rodzinka Bidenów jest umoczona po uszy. Joe Biden, jego synalek Hunter oraz starszy z młodszych braci Joego. Wszyscy brali pieniądze od Chińczyków. Na dokładkę lewaczka Kamala Harris także tkwi w tym bagnie po uszy... Ciekawe czy Biden zostanie zatwierdzony 6 stycznia, w sytuacji, gdy 7 stanów złożyło podwójne głosy (tzw. warunkowe głosy na Trumpa) i są reprezentanci i senatorowie deklarujący, że będą oprotestowywać głosowanie elektorskie w tych 7 stanach... Oj, będzie się działo. Czy Prezydent Donald Trump zdecyduje się na podjęcie kroków ostatecznych? Ciężko wyczuć, ale rozważcie sami: Dwa lata wstecz (12 września 2018 roku!)  prezydent USA wydał :
„Rozporządzenie wykonawcze w sprawie nałożenia określonych sankcji w przypadku ingerencji zagranicznej w wyborach w Stanach Zjednoczonych”. W wolnym tłumaczeniu (Gogle tłumacz) jest napisane co następuje:
„Z upoważnienia powierzonego mi jako Prezydentowi przez Konstytucję i prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki, w tym ustawę o międzynarodowych uprawnieniach ekonomicznych w sytuacjach nadzwyczajnych (50 USC 1701 i nast.) (IEEPA), ustawę National Emergency Act (50 USC 1601 i nast. .) (NEA), sekcja 212 (f) Immigration and Nationality Act of 1952 (8 USC 1182 (f)) oraz sekcja 301 tytułu 3, United States Code,

Ja, Donald J. Trump, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, stwierdzam, że osoby przebywające w całości lub w znacznej części poza Stanami Zjednoczonymi mogą ingerować w publiczne zaufanie do wyborów w Stanach Zjednoczonych lub podważać je, w tym poprzez niedozwolone Dostęp do infrastruktury wyborczej i kampanii wyborczej czy potajemne rozpowszechnianie propagandy i dezinformacji stanowi niezwykłe i nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Chociaż nie ma dowodów na to, że obce mocarstwo zmieniło wynik lub zestawienie głosów w jakichkolwiek wyborach w Stanach Zjednoczonych, zagraniczne mocarstwa historycznie próbowały wykorzystać wolny i otwarty system polityczny Ameryki. W ostatnich latach rozprzestrzenianie się urządzeń cyfrowych i komunikacji internetowej stworzyło znaczące luki w zabezpieczeniach oraz zwiększyło zakres i intensywność zagrożenia obcymi ingerencjami, jak pokazano w ocenie społeczności wywiadowczej z 2017 r. Niniejszym ogłaszam stan wyjątkowy w kraju, aby stawić czoła temu zagrożeniu.”

link w załączeniu(https://www.whitehouse.gov/…/executive-order-imposing-cert…/(link is external)

Kto będzie miał chęci to sobie przeczyta, a chodzi ni mniej ni więcej o to, iż jeśli prezydent USA otrzyma informację od agencji wywiadowczych, iż w sfałszowanie wyborów były zaangażowane obce państwa, wówczas po upływie 45 dni może ogłosić stan wyjątkowy, jeśli zachodziłaby konieczność podjąć takie działania wcześniej, to wówczas Prezydent USA musiałby otrzymać zgodę Parlamentu. Owe 45 dni upływa właśnie w najbliższą sobotę 18 grudnia …Kilka dni temu Prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał Prokuratora Generalnego którym dotychczas był William Barr, a wczoraj na to stanowisko został powołany dotychczasowy V-ce Prokurator Generalny Jeff Rosen, natomiast obecnie jego zastępcą został nominowany Richard Donoghue  (były żołnierz 82 Dywizji Powietrznodesantowej, którą osobiście odwiedził niedawno Prezydent Trump. Warto wyjaśnić, iż 82nd Airborne Division to jest ta jednostka, która rzekomo miała zdobyć serwery we Frankfurcie (Niemcy) jakoby fałszujące wybory w USA. Sprawa tego rozporządzenia wykonawczego wydanego przez prezydenta D.Trumpa w 2018 roku, jest równie niebezpieczna dla amerykańskiego  "deep state" jak Executive Order No 11110 wydany przez J.F.Kennedy'ego  4 czerwca 1963 roku i w wyniku którego 22 listopada 1963 został zastrzelony.

D.Trump doskonale zdaje sobie z tego sprawę i jeśli zamierza użyć tego narzędzia, to musi się zabezpieczyć, by nie podzielić losu JFK. President Trump has many options on the table as to how to fix this fraudulent election! It’s obvious this was a planned election steal/coup by several people! Biden & Kamala HAD to know about it & approve! Dominion flipped votes;fraudulent votes!

https://www.newsmax.com/t/newsmax/article/1002139/1

Donald Trump ma jeszcze 3 tygodnie aby załatwić to formalnie, a później może być różnie. Dzisiaj od rana senatorowie różnych stanów protestują przeciw ogłoszeniu listy elektorów (nawet słuchałem jakiejś pani senator od demokratów, która także domagała się wstrzymania przesłuchania elektorów ze względu na podejrzenia "czarów" nad urnami wyborczymi). Donald Trump prawdopodobnie liczy na to, iż 6 stycznia (gdy formalnie będą przesłuchiwać elektorów) jeden senator i jeden kongresmen zgłosi protest i wówczas prowadzący obrady może ogłosić (po całym korowodzie proceduralnym). że należy głosować poprzez pojedynczego elektora z każdego stanu. W tym wypadku republikanie mieliby przewagę i prawdopodobnie Donald Trump zostałby wybrany na drugą kadencję. Wariant "siłowy" jest możliwy, gdyż jak widać Donald Trump przygotowuje się do akcji użycia armii. Agencje podały, że syn Bidena Hunter Biden został wezwany na przesłuchanie w sprawie karnej o korupcję  (toczą się 4 postępowania), w komentarzach można usłyszeć, iż w istocie za owymi wziątkami stoi tatuś, więc może być taka sytuacja, że tatuś ....  i sprawa nabierze rumieńców. Oczywiście nasze media nic nie wiedzą więc nic nie przekazują, szarówka jak w czeskim filmie. Podobnie jak tu u nas na Np, jest wszak wielu Polonusów ze Stanów, ale nikt się nie ujawnia, a może dowiedzielibyśmy się ciekawych rzeczy na bieżąco. Polonusi natomiast bardzo często komentują wydarzenia z Polski, co świadczy o ich szerokiej wiedzy, niewątpliwie.


Ps..Jak najbardziej może tam dojść do wojny domowej, mogą nastąpić potężne rozruchy, jak prawicowi Amerykanie zdołają się zorganizować. A tam prawicowych ludzi jest więcej i wytłuką komunistów, ale czerwoni mają dobrze rozbudowane struktury i są lepiej zorganizowani.                                                                                                                                                                                                                                                                        Jest kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka. W USA, podobnie jak i w wielu innych państwach zgony na inne choroby niż covid-19 wliczano często do tych spowodowanych przez corona-wirusa. Za takich szpitale otrzymują dodatkowe pieniądze. Na Florydzie motocyklistę, który zginął w wypadku też zaliczono do zmarłych na świrusa. Tu pandemia nie jest katastrofą, wprowadza się też restrykcje, ale nie takie surowe jak w Polsce, czy Europie. Ludzie chorzy na raka, czy serce są tak samo leczeni jak i przed pandemią. Jest nakaz noszenia namordników w miejscach zamkniętych, ale nie na zewnątrz. Ogranicza się też ilość osób mogących uczestniczyć we mszach św. i ilość osób mogących przebywać w restauracjach, przez co wielu ich właścicieli jak i innych małych przedsiębiorców bankrutuje. Nie jest to jednak jeszcze na taką skalę jak w Europie, a ilość Amerykanów krytycznie podchodzących do tych restrykcji ciągle rośnie. Gdyby nie oszustwa wyborcze Trump wygrałby z Biden'em z dużą przewagą, samo zezwolenie na głosowanie przez pocztę jest niekonstytucyjne i dawało możliwości dużych przekrętów (i dlatego wprowadzono ten rodzaj głosowania). Amerykańska konstytucja mówi wyraźnie, że wybory muszą odbyć się w ciągu jednego dnia. Sprawa komputerowego przerzucania głosów Trumpa na Bidena też była tu poruszana przez wolne media, te głównego nurtu tych spraw nie nagłaśniały. Prawie wszystkie media były i są wrogo nastawione do Trumpa i pomimo tego zagłosowała na niego większa ilość Latynosów jak i czarnoskórych niż w poprzednich wyborach. Bezrobocie wśród czarnoskórych nigdy nie było tak niskie jak za prezydentury Trumpa i wielu z nich to zauważyło. Problemem Trumpa jest "ukryty rząd" (Deep State), któremu Trump zawsze był solą w oku, nie dał im się przez nich manipulować. Trump jest wrogiem nowego porządku świata. 
A co mówi Joe Biden:  Nie będę podejmować decyzji samodzielnie - gdy eksperci mi powiedzą, że potrzebny jest narodowy lockdown, to go wprowadzę.  Maseczka powinna być obowiązkowa w całym kraju, podobnie szczepienia bo to niezbędne dla naszego bezpieczeństwa.  Chiny nie są naszym wrogiem bo są naszym partnerem.  Produkcję węgla, ropy i gazu należy stopniowo wygasić.  Granice należy otwierać, a nie zamykać..To jest recepta na klęskę i spadek znaczenia USA w świecie.  Biden określa zresztą siebie jako "prezydenta przejściowego".  Pragnie on by pałeczkę przejęła po nim Kamala Harris znana lewaczka.                                                                              

KOMENTARZE

 • Znamy pierwszą decyzję Bidena. To mocne uderzenie w Trumpa
  https://dorzeczy.pl/_thumb/eb/7c/e5f0ec17fcc78991b49410556d09.jpeg
  20 stycznia odbędzie się zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wiadomo, jaka będzie pierwsza decyzja Demokraty Joe Bidena w roli prezydenta USA. Pierwszego dnia pracy moja administracja ponownie dołączy do porozumienia paryskiego zapowiedział prezydent-elekt. O opuszczeniu porozumienia zdecydował w 2017 r. ustępujący przywódca USA Donald Trump. Joe Biden zapewnia na Twitterze, że chce "przywrócić Ameryce pozycję lidera w dziedzinie zmian klimatycznych". Według niego, zagrożenie wynikające ze zmian klimatu jest "egzystencjalne", dlatego "nie mamy czasu do stracenia". Zaprezentował zespół, który "od pierwszego dnia będzie gotowy", aby sprostać zagrożeniu i "odbudować nasz naród".

  "Spektakularna decyzja @JoeBiden. Pierwszego dnia prezydentury USA dołączą ponownie do Porozumienia Paryskiego, a gospodarka amerykańska ma stać się z powrotem liderem w zmaganiach świata ze zmianami klimatycznymi" – komentuje Jerzy Kwieciński, były minister finansów oraz były szef PGNiG.

  Według Donalda Trumpa bycie stroną porozumienia jest dla USA niekorzystne. Jak tłumaczył, amerykańscy pracownicy płacą wysoką cenę za przestrzeganie porozumienia. Wśród negatywnych skutków wymienił utratę miejsc pracy i ograniczenia produkcji w niektórych sektorach gospodarki.

  Czym jest porozumienie paryskie?
  W porozumieniu paryskim określono ogólnoświatowy plan działania, który ma nas uchronić przed groźbą daleko posuniętej zmiany klimatu dzięki ograniczeniu globalnego ocieplenia do wartości poniżej 2°C oraz dążeniu do utrzymania go na poziomie 1,5°C. Porozumienie paryskie ma również na celu poprawę zdolności krajów do radzenia sobie ze skutkami zmian klimatu i udzielenie im wsparcia.

  Porozumienie paryskie, które przyjęto podczas konferencji klimatycznej w Paryżu (COP21) w grudniu 2015 r., jest pierwszym w historii uniwersalnym, prawnie wiążącym porozumieniem w dziedzinie klimatu.

  Do porozumienia paryskiego przystąpiło prawie 190 krajów, w tym Unia Europejska i jej państwa członkowskie. UE formalnie ratyfikowała porozumienie 5 października 2016 r., co umożliwiło jego wejście w życie 4 listopada 2016 r. Aby porozumienie mogło wejść w życie, instrumenty ratyfikacji musiało złożyć co najmniej 55 krajów odpowiadających za co najmniej 55 proc. światowych emisji.


  Ps..Chyba, że Biden trafi za kraty. U żydolewaków, jak zwykle ideologia przede wszystkim. To nie jest uderzenie w Prezydenta Trumpa, to jest zdrada interesów USA , bo Chiny nie będą się bawić w ekologię, a co za tym idzie będą bardziej konkurencyjne od przemysłu USA, bo po prostu tańsze. Pajac spłaca dług za rozruchy opłacone przez Chińczyków. To będzie uderzenie w amerykańską gospodarkę i jej konkurencyjność, tak jak zgoda Morawieckiego na tzw. niemiecki zielony porządek i ograniczenie do 2030 r. emisji CO2 do minimum 55%, uderzy w Polaków i polską gospodarkę, powodując wzrost kosztów produkcji w Polsce. Huta Częstochowa już jest likwidowana z powodów limitów emisji CO2, które Niemcy z Francją wprowadziły by uwalić gospodarki tzw. krajów Europy Środkowo-Wschodniej i wzmocnienie pozycji Chin. Czyli za zwycięstwem Kamali Harris na prezydenta USA (Biden to tylko jej logo) stoją Chińczycy. Nic bardziej nie może uderzyć w gospodarkę USA niż powrót do ściemy dla "i" Porozumienia Paryskiego! Chiny oczywiście mają w głębokim poważaniu to porozumienie, tak, jak i Rosja i inne mini mocarstwa... Ciekawe jakie skutki dla świata będzie miała czerwona łapa lewackiej Hinduski Kamali Harris i jej męża żyda na guziku z bronią atomową?
 • @kula Lis 69 17:13:45
  Lewactwo lichwiarskie woli lewicowego Bidena, a przewały wyborcze jeszcze większe jak za PO.
 • @Pyra z Wildy 18:17:24
  Zapomniałem dodać.

  +5
 • Jak zawsze
  5*
  Kolejny znakomity artykuł kolego Kula Lis. Tak trzymać!
  Serdecznosci
 • @Jacek Boki 18:43:04
  Niebezpieczna antifiara i marksistka Kamala Harris mówi, że jej „najwcześniejsze wspomnienia to morze nóg maszerujących wzdłuż ulicy i odgłos walecznych okrzyków”. Jak podaje lewackie oko press, Harris już jako małe dziecko uczyła się języka równościowego i emancypacyjnych idei. Ponadto Harris chce też ukrócić hegemonię firm ubezpieczeniowych i stworzyć socjalistyczny, państwowy system opieki zdrowotnej. I to lewackie babsko szykuje się za 4 lata, a może i wcześniej, zastąpić Bideta, a już teraz nim steruje jak marionetką. Taki był szatański plan żydolewactwa.
 • @Pyra z Wildy 18:17:24
  Biden zapowiedział że zneutralizuje stosunki z Rosją w celu użycia wszystkich środków na Chiny. Polska oczywiście będzie przehandlowana za paczkę fajek. Ameryka przejmie od Rosji pałeczkę światowego żydolewactwa..ZSRA zastąpi niebawem ZSRR ..Jeżeli Ameryce nie udało się zorganizować uczciwych wyborów pomimo faktu, że prezydentura i senat były w rękach republikanów, szanse na zorganizowanie uczciwych wyborów w sytuacji kiedy prezydentura, Izba i - prawdopodobnie - Senat znajdą się w rękach demokratów są żadne! Bardziej prawdopodobna wydaje się już nowa wojna domowa, secesja poszczególnych stanów, którą zapoczątkować może najprawdopodobniej Teksas. Nie zapominajmy o tym, że ponad 72 miliony ludzi głosowało na Trumpa! Trump pozostanie nadal na rynku politycznym, nie odchodzi!, wkrótce po opuszczeniu White House, stworzy potężny ruch konserwatystów i republicans, następne wybory nie będą łatwe już do sfałszowania! Proszę nie zapominać, że wśród zwolenników Trumpa większość to biali ludzie doskonale uzbrojeni i wyćwiczeni w obsłudze broni wielokalibrowej, najczęściej skupieni w tzw MILITIA/3mln pod bronią/ lub MINUTE MAN! organizacji amerykańskich patriotów szanujących stare tradycyjne wartości First Pilgrim! Trump nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!
 • @Jacek Boki 18:43:04
  Ten cały "klimat" to tylko nadmuchana okazja dla hochsztaplerów żeby dalej mogli robić swoje ciemne interesy kosztem podatników, przykład sprowadzane stare wiatraki do Polski i odpisy z vatu! Nie dawajmy się rozmieniać cwaniakom na drobne i każde takie " hucpy oglądamy 10 razy"! Po "pracownikach delegowanych, sędziach i praworządności..." szykuje się nowe "parcia" na Polskę i Europę wschodnią i zachodnią , tyle że to już "odgrzewane kotlety" i zobaczymy na ile damy się wrobić!?
  A dla USA to zły znak najpierw gospodarczy i zaraz polityczny, miast patrzeć rozwoju i stymulować gospodarkę prostymi sposobami jak za Trump, to ta "bida" będzie stymulować geszefty i powrót do podzielonego społeczeństwa gdzie jedni (średnia klasa) muszą pracować i płacić nadmierne podatki, a drudzy(i bogaci i "biedni") wysysać , co przed Trumpem doprowadziło Amerykę,(a za nią świat) na skraj bankructwa! Trump proponował powrót do wiktoriańskich zasad które to wyprowadziły i Amerykę i inne kraje do rozwoju, dobrobytu i potęgi, zasada "każdy sobie rzepkę skrobie", czyli rozwój, praca dla każdego, zasiłki tylko jako wiadome wyjątki i na bazie dobrej gospodarki(ilości) stosowne obniżanie podatków, najpierw bogatym potem średnim- niestety to i wiele innych nie zdążył! Oczywiście, że Trump i administracja odstawiali różne "klimaty" i inne "teatry i aktorów hokus pokus", które są tylko dodatkowym obciążeniem i żerowiskiem dla szumowin! Trump i jego administracja zrobili bardzo wiele dla "wiadomych mniejszości", a ci mu się stosownie (w minimalnym stopniu) "odwdzięczyli" w wyborach, zresztą nie tylko oni, głupota nie zna się na rasach! Miast podchwycić okazję wymagającej, ale dobrej pracy, nawet inwencji drobny biznes,..., samodzielności finansowej i tym samym osobiste wolności,...., to woleli wybrać "utopijny socjalizm gdzie jeden ma narobić przynajmniej na jednego", a ciemne interesy robi światowa kurwamać i spółka ZOO, co jest podobne do tej "górnolotnej bidy"!
  Nie wspomnę o oszukańczych wyborach i tego, że nawet SN nawet nie rozpatrywał tylko odrzucił! Do czego to wszystko doprowadzi to boję się myśleć ponieważ znam(y) przykłady z przeszłości!? Dodajmy, że na podobnych zasadach (w co teraz "znowu "pakuje się USA"), Unia "europejska" doprowadziła się do stanu, kiedy już nie jest w stanie konkurować z Azją, osobno z Chinami i Indiami, ba nawet z Brazylią! Kiedy Chińczycy opracowują "sztuczne, słońce", czy 6G, Unia ponoć "pracuje nad podpaskami które w końcu przestaną obcierać dziewczyny w jaja" i debatuje o kutasach! A to tylko obrazuje do czego żeśmy się doprowadzili! Z wielkim bólem żalem przyjmuję do wiadomości, że prezydent Trump odchodzi, a mógł dalej realizować swoje wizje i zrobić dużo do dobrego dla USA, ludzkości i idei powrotu państw narodowych ściśle ze sobą współpracujących! No ale na ludzką głupotę nie ma jeszcze ani szczepionki, ani ratunku! Po owocach się poznajemy, tylko że jeden raz może być za późno.
 • @Pyra z Wildy 18:17:24 Trump jako jedyny, nie wywołał nigdzie wojny o tzw. Demokrację
  Czy w ogóle pisało się o największej akcji hackerskiej wszechczasów? "ktoś" od marca "penetrował" jak Rabiej Trzaskowskiego najróżniejsze agencje rządowe USA - ogólnie SolarWinds podało, że wysłali trojana do 18000 klientów na całym świecie, w większości w USA. Dopiero po 8 miesiącach FireEye - korporacja która jest ponoć najlepszym ekspertem od cybersecurity tylko przez przypadek odkryła, że okradli ich z wszystkiego.

  Czy Biden przejdzie pomyślnie w przyszłym roku badania zdrowotne? Nie sądzę. Rządzić będzie żywiołowa lewaczka Kamala - i taki był szatański plan żydolewaków od samego początku. Problem w tym, że taka Kamala nie miałaby szans zostać prezydentką w USA. Użyli fortelu. A Chińczycy się cieszą, że żydobolszewia doszła do władzy w Ameryce, co oznacza koniec cywilizacji zachodniej. Będą walczyć z klimatem aż do kompletnego samounicestwienia.. Chiny tylko czekają na ekoszaleństwo to załamanie eksportu i bieda recesja bo koszty produkcji wzrosną wzrośnie też bezrobocie i import wszystkiego z Chin i jeszcze ten koronawirus staruszek rozłoży gospodarkę. USA kraj niegdyś cywilizowany, będący ostoją wolności, praworządności, sprawiedliwości dziś stał się zaprzeczeniem samego siebie z przed wieku. Pełni obecnie rolę sowietów z czasów swej świetności, zagrażając innym krajom które nie podzielają jego dewiacyjnych, żydolewackich ideałów. Czas pozbyć się dolarów, żydolewactwo jak wszędzie spuści gospodarkę do szamba, należy mieć nadzieję, że rodowici Amerykanie oprzytomnieją i nie pozwolą na rozwałkę Ameryki inaczej biada nam.
 • @kula Lis 69 18:56:08
  Globaliści dążą m.in. do transhumanizmu i wszelkie idee i wartości konserwatywne oraz etyka muszą odejść do lamusa. Stąd mamy takie alternatywy wyborcze (podstawione nam przez NWO). Wszędzie, gdzie zalęgły się wampirze banki centralne mamy kontrolowany chaos i kładzione są podwaliny ideologiczne i ekonomiczne (urawniłowka przez "rozkułaczanie") pod tyranię korporacjonizmu, za którym to kryją się sprytnie grandziarze finansowi.
  Czyli "Jankiel" nadal "gra" na "cymbałach".
 • Proszę o jaśniejsze powtórne wytłumaczenie fragmentu
  "Donald Trump prawdopodobnie liczy na to, iż 6 stycznia (gdy formalnie będą przesłuchiwać elektorów) jeden senator i jeden kongresmen zgłosi protest i wówczas prowadzący obrady może ogłosić (po całym korowodzie proceduralnym). że należy głosować poprzez pojedynczego elektora z każdego stanu. W tym wypadku republikanie mieliby przewagę i prawdopodobnie Donald Trump zostałby wybrany na drugą kadencję. "

  Szczególnie, jak mam rozumieć ->
  "głosować poprzez pojedynczego elektora z każdego stanu"
 • @kowalew 19:45:19
  Tak, wystarczy jeden sprzeciw.
 • @kula Lis 69 17:13:45
  I bardzo dobrze! Czas, aby najbardziej agresywny kraj świata zszedł ze sceny. Żeby jeszcze przestał popierać Israel, zyskałby dozgonną wdzięczność Polaków.
 • "...Chiny to największe wyzwanie
  i zagrożenie przed jakim stoją amerykańskie służby."
  ---------------
  Największym zagrożeniem jest tam ogon - co to psem wywija - bo konsekwencją tego wywijania są obecne - Chiny.
  Wniosek?
  W/w ogon nie pozwoli aby aby wyniszczanie przez dziesięciolecia Białej Ameryki - poszło na marne.
  Na koniec - podobnie jak dzieci diabła pokazały Niemcom za pana, towarzysza Hitlera, że oni wcale nie są über alles - tak teraz Trump'owi pokazują że Ameryka wcale nie jest first. First - to jest światowy komunizm z Chinami na szpicy.
 • @kula Lis 69
  https://www.ksd.media.pl/10002-news/3442-zakazane-oredzie-donalda-trumpa-czyli-co-sie-stalo-w-usa Salute 5*.
 • @Repsol 22:45:29 pzdr!
  Nieważne kto głosuje. Ważne kto liczy głosy.” Józef Stalin

  https://www.ksd.media.pl/10002-news/3434-amerykanski-cud-nad-urna
 • Trump, ty bierz chłopaków z piechoty morskiej i rób zamach stanu, bo ten żydokomunista podpali świat!
  https://pyxis.nymag.com/v1/imgs/acc/021/6aca1ab1629c7de8d8169f28fd8ea71d11-02-joe-biden-finger-nibble-wife.rsquare.w700.jpg
  Joe Biden ogłasza swoją pierwszą decyzję

  Biden jest jak Wałęsa..Zaprzyjaźni się z tymi, którzy włożą mu więcej do kieszeni ..Biden to atrapa prezydenta, chodzący trup. Kto inny będzie za niego rządził i wiadomo, że Chińczycy z komunistką Kamalą Harris, która zresztą wspierała Pol Pota i czerwonych khmerów. Bo Biden jest prezydentem tylko przejazdem jak Ratzinger Papieżem na Watykanie z tym, że ten drugi kończył epokę, a żydokomuch Biden ją zaczyna w tamtym regionie. A rozpocznie budowę żydokomunistycznej partii Stanów Zjednoczonych, na której czele stanie komunistka Kamala Harris. Przede wszystkim Trump nie jest ustępującym prezydentem, Biden nie jest nawet prezydentem elektem. Ta geriatria skorumpowana nigdy nie będzie prezydentem. Trump ma jeszcze kilka opcji i mam nadzieje, że skończy się to tym, że armia przejmie wszystkie urzędy w kraju i odbędą się nowe wybory prezydenckie pod okiem wojska i bez możliwości przekrętów. Wtedy Trump wygra, a Biden i jego mocodawcy pójdą do więzienia i zabawa w pucz i kolorową rewolucję żydolewactwa się skończy.
 • @kula Lis 69 08:09:07
  To wszystko racja Panie @kula Lis - tylko prawda jest taka, że Trump weźmie tych chłopaków z piechoty morskiej - o ile każe mu to zrobić i pozwoli mu to zrobić - ogon - co to tam psem wywija.
  Wniosek.
  Gdyby było inaczej - to Ewa skusiłaby węża do zjedzenia wiadomego jabłka a nie odwrotnie - a w konsekwencji to wąż by dostał szlaban na Raj.
 • @demonkracja 08:41:05
  Biden to kukła chińska napędzana baterią z Chin i żydolewactwem światowym.
 • @kula Lis 69 08:55:06
  ---------
  "Biden to kukła chińska napędzana baterią z Chin i żydolewactwem światowym."
  ---------
  Tak - tylko nie zapominajmy, że dzisiejszą potęgę Chin umożliwił właśnie ten ogon - co to tam psem wywija prawie od zawsze - a Trump nie zasiadł na prezydenckim stolcu - wbrew temu ogonowi.
  Dziecko Złego zawsze siedzi okrakiem na każdej barykadzie - wiec wywija tam i tzw. demokratami i również wywija tzw. republikanami.
  Wniosek?
  Trump zostanie na druga kadencję - o ile taka wola w/w ogona - będzie.
 • @demonkracja 09:19:00
  Zmarnuje dziadyga Ameryce 4 lata (jak dożyje). Triumf żydolewactwa i kolorowych nad rozumem. W przerwie na lunch, stary Józio bierze wiaderko i łopatkę i maszeruje do piaskownicy. Później zmieniają mu pampersa. To American Breżniew. Stary pedofil Joe Biden i jego magiczne rączki. Nie oglądajcie przy dzieciach. Joe Biden and his magic hands

  https://youtu.be/r7PZa_KYm9Q
 • @demonkracja Joe Biden ogłasza swoją pierwszą decyzję!
  https://pbs.twimg.com/media/EoE-e39XcAIcF6U.jpg
  Trzeba przyznać Chińczykom, że piękniej rozegrać USA już chyba nie mogli....Następną decyzją Harris (bo przecież nie Bidena potoczne zwanego Mumią, która lubi emigrantów, a szczególnie ich dzieci) będzie całkowite otwarcie Stanów na emigrantów. Oczywiście, nie dla ich dobra, tylko żeby mieć jeszcze ze 50 mln wyborców. A Biden wygląda tak jakby miał się za chwilę rozpaść, chłopina ledwo trzyma się na nogach. Demokraci byli skłonni wybrać starego degenerata wąchającego cudze dzieci byle zatrzymać Trumpa. I na tej podstawie właśnie możemy sądzić, że był spoza establishmentu.
 • Nie tak szybko z tym całym Bidenem...
  https://www.youtube.com/watch?v=RqPt9n-KTaM
 • @kula Lis 69 10:40:58
  "I na tej podstawie właśnie możemy sądzić, że był spoza establishmentu."-----------------
  Reguły w tzw. , sztańskiej demonkraturze są proste - jeżeli nie maja haków na takiego potencjalnego prezia - to nie wystawia się go do wyborów.
  Wniosek?
  Alternatywa wyborcza niby jest - ale tak naprawdę jej nie ma. Inaczej zakazano by tzw. demonkratury - bezzwłocznie.
  Po precedensie z JFK taki błąd się nie powtórzy. Chociaż odstrzał tegoż JFK
  był tak spektakularny i widowiskowy - jakby z góry wybrano go tylko dlatego - aby go potem w ten sposób odstrzelić - realizując jakieś ukryte, szatańskie cele.
 • Coś się w tym demokratycznym USA gotuje...
  Znalezione w sieci
  "
  O sytuacji w Stanach Zjednoczonych w związku z konfrontacją Trumpa z Demokratami.
  18 grudnia miały miejsce wydarzenia, o których milczenie byłoby niewłaściwe.
  Według zaufanych źródeł w Stanach Zjednoczonych: 1) Sekretarz Obrony USA, szef Pentagonu Christopher Miller, mianowany przez Trumpa, nakazał „ZATRZYMAĆ interakcję z tymczasowym zespołem prezydenta elekta Bidena”. Chodzi właśnie o zatrzymanie, a nie odkładanie, odkładanie, zawieszanie. Zostało to ogłoszone przed spotkaniem z prezydentem Trumpem, które odbyło się w tym samym czasie 18 grudnia. 2) W stolicy Arizony, Phoenix, wybuchł pożar w budynku handlowym, w którym przechowywano serwery i karty do głosowania. Wszystko w środku wypaliło się. Przyczyną pożaru jest celowe podpalenie. Ze źródła w Niemczech:

  4) Jednostki 10. Dywizji Piechoty Górskiej z 18. Korpusu Powietrznodesantowego Stanów Zjednoczonych zostały przeniesione do Niemiec w jednym z miast Bawarii. Niedaleko Frankfurtu nad Menem. W tym samym Frankfurcie, gdzie znajdowały się serwery biorące udział w wyborach w USA i które zostały przejęte przez amerykańskie siły specjalne, została tam również zatrzymana i aresztowana dyrektor CIA Gina Haspel. Zauważono ruch wojsk amerykańskich w tym rejonie, który wykonuje niejasne środki.
  "
 • @Oscar poza tematem bo ciekawe
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16085464361d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Polska landem w Unii Europejskiej? Zbigniew Ziobro ujawnia szczegóły rządowego "sukcesu"! Miało być veto wobec budżetu na szczycie Unii Europejskiej, Premierzy Mateusz Morawiecki i Viktor Orban zapowiadali twardą walkę a stało się inaczej. Nie ma veta, są rozporządzenia, które łamią traktaty europejskie, kraj pogrążony w walce z zarazą nie dostrzega, co mu grozi... W tej sytuacji waży się przyszłość koalicji Zjednoczonej Prawicy, bo waży się los Polski. Sprawę skomentował Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości. Podczas rozmowy w Polskim Radiu, minister był pytany o wszystko: o rozpad koalicji, zdanie na temat polityki Mateusza Morawieckiego i własne ambicje. Odpowiedział bardzo konkretnie, precyzyjnie wskazując zagrożenie, na które się zgodzono mimo ostrzeżeń ze strony Solidarnej Polski. Chodzi ni mniej, ni więcej, a o to, czy będzie jeszcze Polska, czy europejski land, całkowicie podporządkowany decyzjom silnych graczy w Unii Europejskiej. Czy dojdzie do śmierci państw narodowych, a państwa te stracą wówczas prawo veta, które jeszcze mają w tej chwili.

  Minister podał przykłady ingerencji w tożsamość Polski, kanon wartości, które ją budują od pokoleń. Stwierdził, że ten, kto będzie miał w ręku narzędzia nacisku, wpłynie na zmianę w zakresie moralności i stabilności państwa, promując szkodliwe ideologie i wprowadzając nienaturalne prawo. Dlatego koalicja mogła zachwiać się i został złożony wniosek o wyjście Solidarnej Polski ze Zjednoczonej Prawicy. Wniosek został poddany pod głosowanie, które zdecydowało o pozostaniu w koalicji.

  "Tu nie chodzi o partię, tylko o Polskę" wyjaśnił minister Ziobro. Zauważył, że z jednej strony jego ugrupowanie musiało decydować, czy godzi się na dalszą współpracę z koalicjantami, skoro przekroczono granice nieprzekraczalne, oddając przyszłość polskiej suwerenności niestabilnym deklaracjom, gdy już w lipcu można było trwale zablokować szkodliwe prawo a z drugiej, trzeba było wziąć pod uwagę, że w przypadku wcześniejszych wyborów, do władzy mogą dojść ludzie, którzy otwarcie dążą do zlikwidowania polskiej suwerenności. I ten wzgląd przeważył.

  Komentując projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internecie, minister Ziobro stwierdził wprost, że na świecie cenzura dotknęła min. Prezydenta Donalda Trumpa i konserwatystów, a w Polsce organizacje chrześcijańskie i narodowe. Podczas całej rozmowy tłumaczył, na jakich wartościach powinna opierać się polityka. Powiedział, że dla zablokowania niebezpieczeństwa grożącego niepodległości Ojczyzny, można nawet przegrać wybory, nie dostać się do Parlamentu - ale w swoim czasie podjąć takie decyzje, które uniemożliwią oddanie suwerenności i tworzenie kolejnego imperium, co jak wiemy z historii już, źle się kończy. Dodał też, że nie wie, jak zareaguje PiS i Porozumienie na sam fakt złożenia wniosku o wyjście Solidarnej Polski z koalicji i czy partnerzy nie podziękują za współpracę. "Wtedy znajdziemy się w opozycji" stwierdził.

  Znamienne, że ludzie, dla których polityka jest służbą społeczną, mają szeroki horyzont spojrzenia, widzą skutki podejmowanych na bieżąco decyzji i... są w mniejszości. To reguła, która powinna nas zaniepokoić, bo ciągnie za sobą pytanie: co zatem wygrywa, występując w naszym imieniu?
  Autor: Aleksandra Pietkiewicz
  Źródło: Polskie Radio
 • Autor
  5 +++
 • @kula Lis 69 14:29:23
  Dobry takst.
  Przejęcie Polski w trybie "landu" to sprytny, podstępny trick.
  Dalej może być tak ...likwidujemy kraje narodowe tworzymy "landy"
  po jakimś czasie odtwarzamy kraje Narodowe (sterowane "oddolne" procesy społeczne) .. ale w granicach np. III Rzeszy z czasów maksymalnej ekspansji Hitlera na wschód).
  Słabe, przejęte gospodarczo landy "nie mają politycznego głosu" albo głos mają różne "Tuski" i głosują "za" ... narodowymi Niemcami ..
  To takie bezkrwawe, gospodarcze i polityczne pożeranie sąsiadów.

  Inny sposób ..ale cel ten sam.
 • @kula Lis 69 14:29:23
  Ciekawe zestawienie składu władz wczesnego ZSRR
  https://niepoprawni.pl/blog/3551/udzial-zydow-we-wladzach-rewolucji-bolszewickiej

  Potem było podobnie.
  Ciekawe pytanie to takie... jaki jest skład obecnych struktur rządzących w USA w UE.
  Chodzi o skład nie tylko etniczny ale także "powiązany finansowo, rodzinnie z etniczną bazą (rodziny, marionetki, najemnicy).

  Odpowiedź na to pytanie jest moim zdaniem "retoryczna".
 • @kula Lis 69 17:13:45
  Trzeba bédzie mieć nadzieję, że DIA kontroluje sythację......
 • Panie prezydencie Tramp proszę nie oddawać władzy żydokomunistycznemu oszustowi Bidenowi, na chińskim pasku.
  A za sfałszowanie wyborów jedynie kara śmierci lub dożywocia dla fałszerzy jako środek odstraszający na przyszłość. Według symulacji komputerowej US. Army oszust Biden mógł zdobyć co najwyżej 112 głosów elektorskich, ogłoszenie oszusta Bidena prezydentem USA będzie oznaczać koniec świata, świat właśnie otrzymał nową odmianę chińskiego wirusa w związku z nieuznaniem przez Biały Dom zwycięstwa oszusta Bidena, komuniści chińscy wraz z Sorosem, Rothschildami i Rockefellerami i Bilem Gatesem dążą do depopulacji świata, z jednym globalnym obozem koncentracyjnym dla gojów, utworzeniem z Polski Białorusi i Ukrainy nowego państwa Izraela zwanego Polin z zapowiedzianą rzezią ludności miejscowej do 10% obecnego stanu, goje mają służyć nowej kaście panów, podobnie jak miało być za Hitlera. UE jest narzędziem depopulacji ludzi w Europie, jedyna nadzieja dla świata to prezydent USA Donald Trump! Świat czeka na stan wojenny w USA i rozpisanie nowych uczciwych wyborów pod kontrolą wojska amerykańskiego bez zainfekowanych chińskich komputerów oraz bez używania kurierów chińskich do przewożenia amerykańskich głosów wyborczych na terenie USA!
 • @Oscar 16:30:15
  Unia została zaproszona jako gość do naszego domu Polski. Przyszła z prezentami, do których wprawdzie się dokładamy i korzysta z całego domostwa. Dzisiaj ściąga nam krzyż w dużym pokoju, nie pozwala ustawić choinki, wtrąca się w wychowanie dzieci, zabrania jeść kotlety i proponuje eutanazję dziadka. Unia Gejropejska prowadzi prosto w przepaść:
  masowa aborcja, pedalenie i oddawanie dzieci pederastom, totalna kolonizacja islamsko-murzyńsko-hinduska. Opuśćmy ZSRR 2.0! ZSRR w porównaniu z Unią to była oaza wolności. Przygotowujmy POLEXIT. Zostawić tę zgniłą, żydolewacką pedalską Unię, pokalanie poczęty pomiot szatana i naćpanej niewierzącej ekolożki-weganki. Polska jako spadkobierca Imperium Jagiellonów powinna wspierać Trójmorze.
 • @Oscar 16:30:15
  https://dorzeczy.pl/_thumb/c5/62/851fbb7084602fca5049efc4e0d5.jpeg
  Ujawniono finansowe powiązania Sorosa z Radą Europy. Należąca do Georga Sorosa organizacja Open Society Foundation i firma Microsoft Billa Gatesa są największymi prywatnymi darczyńcami Rady Europy – wynika z raportu cytowanego przez Instytut Ordo Iuris.
  Organizacje międzynarodowe są pod ciągłym naciskiem ze strony największych NGO-sów, które wykorzystują swoje środki finansowe jako mechanizm służący uzyskaniu znacznych politycznych wpływów. Jak wskazują przedstawiciele European Center for Law and Justice w ich kompleksowym raporcie, potężne organizacja pozarządowe wspierają finansowo największe instytucje międzynarodowe, co przekłada się na ich wpływy w największych instytucjach politycznych oraz stawia ich niezależność pod znakiem zapytania. Należąca do George’a Sorosa fundacja ma wpływy nawet w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie zasiadają powiązani z nią sędziowie. Jest też mocno zaangażowana w finansowanie Rady Europy, ONZ i WHO. Międzynarodowe gremia notują także wysokie wpływy od firmy Microsoft.

  Pieniądze od potężnych organizacji
  Należąca do Georga Sorosa organizacja Open Society Foundation i firma Microsoft Billa Gatesa są największymi prywatnymi darczyńcami Rady Europy. Z raportów finansowych Rady Europy wynika, że budżet organizacji otrzymał ponad 1,5 mln euro wsparcia od Open Society w latach 2004-2013. Z kolei Microsoft przekazał Radzie Europy ok. 950 tys. euro w latach 2006-2014. Pytanie o to, w jaki sposób zostały wykorzystane środki oraz upublicznienie dokumentów związanych z wpłatami zostało już wystosowane do Komitetu Ministrów RE.

  Ten problem nie dotyczy tylko Rady Europy. Międzynarodowe organizacje są pod ciągłym ryzykiem nacisków ze strony "filantropów", którzy przy wykorzystaniu swoich zasobów finansowych próbują uzyskać polityczne wpływy. Kontrybucja Fundacji Billa i Melindy Gates do budżetu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z wpłatami w wysokości 530 mln dolarów w 2019 r. jest największa po Stanach Zjednoczonych.

  Wpływy Sorosa w trybunale
  Regularnych i wysokich wpłat na rzecz organizacji politycznych dokonuje szczególnie George Soros, którego fundacja Open Society wspiera finansowo m.in. ONZ, Międzynarodowy Trybunał Karny czy WHO. Od 1984 r. organizacja Sorosa przekazała i zainwestowała w sektor mediów, polityki i praw człowieka ok. 32 mld dolarów. Jego wpływy dosięgają nawet Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu (ETPC).

  Na problem zwraca uwagę Grégor Puppinck, dyrektor ECLJ (European Center for Law and Justice) – autor raportu na temat konfliktu interesów w ETPC wynikającego z rosnących wpływów największych organizacji pozarządowych. Aż 22 ze 100 sędziów, którzy zasiadali w ETPC od 2009 do 2019 r. reprezentowało lub współpracowało wcześniej z organizacjami pozarządowymi, mających związek z fundacją Open Society. Ogromne kontrowersje budzi fakt, że blisko 90 razy rozstrzygali w sprawach, w które zaangażowane były wymienione w raporcie organizacje.

  Powiązania z politykami UE
  Bliskich relacji z Sorosem nie kryją też najwyżsi rangą politycy Unii Europejskiej. Wśród sojuszników Sorosa znajdują się m.in. wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova czy komisarz ds. budżetowych Johannes Hahn, który w przeszłości publicznie mówił o wspólnych staraniach z Sorosem o "przyśpieszenie reform". Komisarz Hahn proponował utworzenie "Funduszu-25", który pozwoli ominąć polskie i węgierskie weto ws. upolitycznionego mechanizmu praworządności. Kilka dni wcześniej podobne rozwiązanie proponował George Soros, chociaż przy wykorzystaniu innych narzędzi traktatowych.

  Przedstawione w raporcie ECJL liczby dotyczące finansowania najważniejszych instytucji międzynarodowych takich jak Rada Europy, WHO oraz powiązania sędziów zasiadających w Europejskim Trybunale Praw Człowieka są alarmujące i każą zastanowić się nad niezależnością tych organów. Bez pełnej transparentności w tym zakresie, trudno mówić o realizacji zasady praworządności przez te instytucje podkreśla Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.


  Ps...To było wiadome od dawien dawna, że on rządzi Jews UE. Rothschildowie zadowoleni! Przywilejem bogatych jest rozrzutność pieniędzy i megalomania. To niebezpieczne połączenie. "Społeczeństwo otwarte F. Poppera i jego słuchacza z dalekiej ławki Sorosa. To nic innego jak nihilizm i anarchia w praktyce społecznej.
 • @Oscar 17:41:06
  Droga EU kończy się na wybrzeżu Atlantyku gdzie elity zamierzają popełnić rytualne samobójstwo skacząc zbiorowo do wody w rytm Międzynarodówki a to w celu zrobienie przestrzeni życiowej potrzebującym uchodźcom.
 • @Oscar 16:30:15
  Dokąd zmierza Unia? Zmierza tam, dokąd ja Soros prowadzi ...Podobnie zresztą i USA ...Tej hydrze należało obciąć głowę trzydzieści lat temu -
  nikt się na to nie odważył, wszyscy będą teraz płacić rachunek...
 • Trump zaprosil swych zwolennikow do Washington DC na 6 stycznia.
  Napisal tak:"Big protest in D.C. on January 6th. Be there, will be wild!"- "Wielki protest w Washingtonie 6 stycznia. Badz tam, bedzie dziko!"
  Slowem "wild"- "dziko" okresla sie udana, wesola zabawe. Jak to rozumiec? Bedzie to protest czy swietowanie? Corka kuzyna jest w US wojsku, pracuje jako elektroniczny szpieg. Jest bardzo dobra w tym, zdobywa nagrody, wyzsze stopnie, stacjonuje na Hawajach. 9 miesiecy temu kazano jej jechac na tymczasowe zadanie do Washington D.C. gdzie jest do dzis. Prawdopodobnie nigdy nie powie co tam robila ale ja przypuszczam, ze to ma zwiazek z Trumpem.
 • @staszek kieliszek 01:49:38
  ostatnich wyborów prezydenckich w USA, oficjalnie miało zagłosować 66.2% uprawnionych (to znaczy 141.5 mln z 213.8 mln). Na Trumpa zagłosowało oficjalnie 74 mln po odjęciu od 141,5 mln pozostaje około 67.5 mln. Skąd u Bidena aż 80 mln głosów? O
 • @K54 05:20:49
  Cud nad urną się odbył.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031