Co na to europejscy sędziowie? Zero zaskoczenia - zapewniają o wsparciu.

 Krajowa wezwała sędziego Igora Tuleyę do stawienia się w charakterze podejrzanego o naruszenie tajemnicy postępowania przygotowawczego. Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów zapewniło o wsparciu i solidarności z warszawskim sędzią.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Tuleya wezwany do prokuratury.
O wezwaniu sędziego Tulei przez śledczych poinformowała w weekend na Twitterze mec. Sylwia Gregorczyk-Abram z inicjatywy „Wolne sądy”.

Prokuratura Krajowa wzywa sędziego Igora Tuleyę na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Sędzia zapowiadał, że nie uznaje legalności podejmowanych przeciwko niemu działań i uchylenia immunitetu przez Izbę Dyscyplinarna SN i dlatego nie stawi się na przesłuchanie napisała adwokat.

Z zamieszczonego pisma wynika, że sędzia ma stawić się w prokuraturze Krajowej 20 stycznia w charakterze podejrzanego o naruszenie tajemnicy z postępowania przygotowawczego. Czyn ten jest zagrożony karą do dwóch lat więzienia. Warszawski sędzia wielokrotnie mówił, że nie uznaje orzeczeń Izby Dyscyplinarnej SN, która na wniosek śledczych uchyliła mu immunitet i nie stawi się ani na wezwanie tej izby, ani na wezwanie prokuratury.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów reaguje.
W reakcji na działania prokuratury na stronie Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów pojawiła się informacja o wsparciu warszawskiego sędziego przez członków stowarzyszenia. Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów po raz kolejny wyraża pełną solidarność z sędzią Tuleyą i wszystkimi niezawisłymi sędziami w Polsce zapewnili europejscy sędziowie.

Uchylenie immunitetu Tulei.
W listopadzie na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego prawomocnie uchyliła immunitet sędziemu Tulei. SN zdecydował przy tym o zawieszeniu Tulei w czynnościach służbowych i obniżeniu o 25 proc. jego uposażenia. Po tym orzeczeniu sędzia Tuleya został odsunięty od orzekania, a rozpoznawane przez niego sprawy w Sądzie Okręgowym w Warszawie zostały zdjęte z wokandy. Powodem wniosku prokuratury ws. uchylenia immunitetu sędziego było podejrzenie ujawnienia informacji ze śledztwa oraz danych i zeznań świadka, które miały narazić bieg postępowania. Chodziło o śledztwo ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r., które zostało dwukrotnie umorzone przez prokuraturę. W grudniu 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie pod przewodnictwem sędziego Tulei uchylił decyzję prokuratury o pierwszym umorzeniu śledztwa. Sędzia zezwolił wówczas mediom na rejestrację ustnego uzasadnienia postanowienia sądu.

                         
                                                                           
https://wpolityce.pl/polityka/534382-tuleya-wezwany-do-prokuratury-w-charakterze-podejrzanego                                                                                                                                                                                                        Ps...Oczywiście ma prawo się nie stawiać na wezwanie prokuratora, powinien jednak wiedzieć, że w takim przypadku prokurator zgodnie z przepisem art. 247 Kodeksu postępowania karnego może zarządzić jego zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury! Absurd by popierać takiego kurduplowatego i chudzinę pożydoubeckiego anarchistę sTulejkę ksywa szympans Ubu, który wydał wyrok dla przestępcy któremu było duszno w celi odszkodowania w wysokości 250000 zł. Światowe POwiązania kast nie są dziwne. Gdyby ktokolwiek miał odwagę napisać jasno jakie to są więzi zostałby okrzyczany antysemitą. Nawet za żydokomuny Gomułka po 2 dniach wycofał swoje słowa taka to siła. Kastę w sądach trzeba wytulejować przy POmocy meneli Gąsiarka i Juszczysyna. Patrzyłem na plakaty z pomiotem ubeckim sTulejką ksywa szympans Ubu i mimo wysiłku nie dało się uratować wizerunku. Przeciętny down wygląda jak intelektualista przy tej fizjonomii. Jak on mógł zostać sędzią, reprezentantem majestatu państwa. My, Polacy, nie uznajemy tej kreatury za sędziego Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i domagamy się zaprzestania płacenia mu pensji. Kiedy w końcu ten upiór poniesie zasłużona karę? Kiedy ta paskudna twarz zniknie na zawsze z publicznego obiegu i zajmie swoje miejsce na Rakowieckiej, a Państwo przestanie mu wypłacać świadczenia sędziowskie. Do Berezy z nim na trzy miesiące przemyśleń swojego postępowania. Naczelnik Kostek Biernacki dałby mu plan zajęć. Opcja zerowa albo KEDYW dla tej żydo ukro komuszej bandy! Należy stworzyć specjalny oddział przywracający Polsce demokracje i wszystkich stuejo-podobnych i ich zwolenników odstrzelić jak wściekle dziki. Nie mogę się doczekać chwili, gdy wyrokiem sądu poubecki miot sTuleja zawiśnie na latarni i będzie świecił przykładem sędziom, którzy chcieliby kroczyć jego drogą.


System żydo ukro komuszy się replikuje. Precz z żydo i ukro komuną w kaście! Kiedy kurwa skończy się to rozpasanie i olewanie polskiego prawa i bycie ponad wszystko przez ”post żydo i ukro komusze sądowe kastowe pseudoelity”. Zwykły Polak jak źle wykonuje pracę to pracodawca po prostu go zwalnia z roboty. Pracodawcą kasty jest naród polski i jeśli kasta źle wykonuje swoją pracę, wydaje niesprawiedliwe wyroki, doprowadza celowo do utraty dorobku życia Polaków, dopuszcza się różnych przestępstw to powinna być usuwana z roboty jak każdy inny pracownik. Żeby tak było trzeba pozbawić ich przywilejów jakich nie ma zwykły obywatel. Zabrać im immunitet, stan spoczynku, wprowadzić zarobki adekwatne do innych zawodów o podobnym charakterze i wysiłku włożonego w pracę, emerytury liczyć jak innym pracownikom itd. Wymawianie nam, że pewne grupy społeczne muszą dużo więcej zarabiać żeby nie były podatne na różne pokusy korupcyjne to sugerowanie, że nie ma na nich prawa, że są bezkarne itd. Płacić mniej i karać za korupcyjne przestępstwa jak innych Polaków. Już żydokomuchy to tak ustawiły za PRL i wpadli na pomysł żeby karać tych co dają łapówki, żeby ci co brali mogli być bezpieczni.