Donald Trump odchodzi.

Odchodzi na skutek megaoszustwa wyborczego. Soros. Da Nang Dick Blumenthal. Schumer. Triumfują!

Triumfuje zza grobu sędzia Ginsburg. Napluto w twarz 75 milionom Amerykanów. Mama mówiła, „rozwalili nieprzyjazną nam Rosję, teraz rozwalą Amerykę”.

 
Saint James at Sag Bridge. Zaglądam tu w drodze do Lemont. Cmentarz. Kościołek wybudowany przed blisko dwustu latu. W jego zakładaniu brał udział uczestnik wojny polsko-rosyjskiej 1830-31 roku. Chciał w niej brać udział Edgar Allan Poe. Wita napis Pray for President Trump and the First Lady. Jest we mnie historyczny paradoks. Paradoks trudny do uniesienia. Ja, uchodźca z komunistycznej Polski jestem świadkiem zamachu stanu, którego istotą neomarksizm przeplatany amerykańską rzeczywistością. Sednem śmierć mediów i wprowadzanie cenzury. Tak zaczynali bolszewicy w roku 1917. Lenin. Trocki. Młody Stalin. Pisał o tym Melchior Wańkowicz w Strzępach Epopei, a Maria Dunin-Kozicka w Burzy od Wschodu.
 
W Ameryce nie dojdzie do masowych egzekucji. Nie będzie obozów pracy. Wpuści się natomiast do kraju tych, którzy w przyszłości zapewnią wyborcze zwycięstwo. Dokona się masowej konfiskaty znajdującej się w rękach prywatnych broni. Dokona się korekty w konstytucji. Usunie się z życia publicznego lub okrzyknie faszystami 147 republikańskich kongresmanów, którzy głosowali za unieważnieniem wyborów. Będzie się publicznie demaskować pamiętliwych. Ameryka z ducha zacznie przypominać zliberalizowany Związek Radziecki. Ale w tym nowym ZSRR zaistnieje też sprawa Polski. Na próżno politolodzy będą uspokajać, że nic się nie stało. Że Polska jest nadal ważna dla Ameryki. Że przecież… Żadnych złudzeń. Walka o Polskę nadchodzi. Nadchodzi na łapach lamparta.
 
W roku 1993 byłem w Paragwaju. Miałem za sobą zmęczenie wielogodzinną podróżą po bezdrożach północnej Argentyny. Musiałem odespać podróż. Wybrałem luksusowy, jak na miejscowe warunki, hotel. Przed położeniem się włączyłem telewizor. Pierwsza wiadomość programu CNN dotyczyła Polski. Jacek Kalabiński mówił coś, co dla zagubionego w południowoamerykańskiej pampie wydawało się niedorzecznością. Diabelskim chichotem. Kpiną z pomordowanych w kopalni Wujek i zatłuczonych jak Przemek na śmierć. Przynajmniej ci niczego już nie czuli. Ale dla tych, którzy jak ja, żyli w kraju komunistycznym, to wstąpienie do beczki z gorejącą naftą. Smoleńsk ze strzelającymi w tył głowy enkawudzistami i ludzkie kończyny porozrzucane pośród szczątków samolotu.
 
Tak pisała Kossak-Szczucka o możliwości powrotu pod komunistyczną władzę: “Na myśl o takiej możliwości ogarnia mnie taka bezdeń rozpaczy., że chciałabym wyć i palce gryźć. Nikt z tych, co nie byli pod władzą bolszewicką, nie może sobie wystawić uczucia wstrętu i lęku, ogarniającego na myśl dostania się pod nią raz drugi. Jest to tak, jak gdyby nieszczęśliwy więzień stał w jamie, w której bezkarnie pełzają po nim robaki, stonogi, pająki i glisty. Więzień musi cicho stać, nie broni się przeciw zimnej, plugawej ulewie, która włazi mu w oczy, w usta, w uszy… ale nagle dłoń czyjaś odsuwa wieko nad głową, robactwo ucieka przed światłem, a z góry głos woła, że przyjaciele spuszczają drabinę, że w tej chwili będą, że już słychać spieszne kroki. Och, ta chwila! Więzień drży, łzy mu zalewają oczy, głos nie może wydostać się z gardła. Czeka… Jakże długo idą zbawcy! Snadź przystanęli po drodze, snadź odpoczywają… Czemuż nie idą pospieszniej?… Aż nagle wieko znowu się zasuwa, znów ciemno, i więzień nieszczęśliwy wie, że robactwo, na chwilę światłem spłoszone, wróci natarczywsze, niżli było przedtem”.
 
Polska w osobie Trumpa traci potężnego sojusznika. Sojusznika, którego obok Wilsona, Hoovera, czy Ronalda Reagana na taką skalę nigdy nie miała. Bój o Polskę już się rozpoczął. Na początku harcownicy. Unia Europejska nakłaniająca Polskę do uległości. Potem wytoczone będą działa potężniejszego kalibru. Grube Berty wspierane przez potomka donosiciela carskiej Ochrany Eligiusza i wrzaskliwych artystów, których ulepił PRL. Polskę czekają ciężkie dni. Ale na dłuższą metę możliwa jest też wygrana. Zwycięstwo. Polska odrodziła się przecież po roku 1993 mimo, iż jej prezydentami był wczorajszy kapuś SB i syn oficera NKWD biorącego udział w zniewoleniu. Polska to więcej, niż tegoż zniewolenia historia. Więcej, niż mazowiecka równina, czy domki wsi Zawoja opatulone górami. Przed Ameryką także przyszłość, choć wydostanie się z obecnej zapaści nie będzie łatwe.                                                     
                                                                                            
"Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza" - Henryk Skwarczyński                        
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Autor
 
Henryk Skwarczyński
Henryk Skwarczyński, pisarz i antropolog urodzony w 1952 roku w Felicjanowie k. Koluszek. Studia ukończył w roku 1977 na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie pracy: Czesław Miłosz wobec polskiej tradycji poetyckiej. Szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa zdał egzamin na studia doktoranckie w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, gdzie przygotowywał rozprawę doktorską na temat Obrazu amerykańskiej demokracji w pismach Alexisa de Tocqueville i Juliana Ursyna Niemcewicza. Debiutował w niezależnym piśmie "Głos" w którym pod pseudonimem Henryk Jundziłł ukazał się, będący kpiną z sowieckiego Politbiura, jego minidramat Wesoły aparacik. W lutym 1980 roku otrzymał azyl polityczny we Francji, a we wrześniu tegoż roku został przyjęty jako uchodźca polityczny przez Stany Zjednoczone. Początkowo pracował w sekcji Radia Wolna Europa w Nowym Jorku, następnie w czasie stanu wojennego jako korespondent "Głosu Ameryki" w Waszyngtonie, a później jako wykładowca w Defense Language Institute w Monterey w Kalifornii. W roku 1986 w przyjął obywatelstwo USA. Jako pisarz amerykański debiutował w roku 1995 w antologii "Paris Transcontinental" opowiadaniem A Poet, Gamblers, and Blackjack. Zjechał świat od Tasmanii i Abu Simbel poczynając, na Serengeti, Angkor Wat i Bora-Bora nie kończąc. Jest autorem takich m. in. książek jak powieści: Słomiane morze i Uczta głupców, ksiażki sensacyjnej Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza, czy prozy autobiograficznej Z różą i księżycem w herbie i ostatnio wydanej przez warszawskie wydawnictwo Prohibita autobiografii pod ironicznym tytułem Szlachcic z Koluszek w Ameryce. Biogram pisarza od roku 2000 ukazuje sie w Marquis Who is Who in America i Marquis Who is Who in the World. Henryk Skwarczyński mieszka z żoną, poetką litewską urodzoną w Ameryce Eglė Juodvalkė, na przedmieściach Chicago w La Grange. 
 
Ps...Szanowny Panie Henryku! Tak, to prawda, że: „Donald Trump odchodzi na skutek megaoszustwa wyborczego.” I dla nas, jako Polski, oznacza to nowe wyzwania, to, że jest jeszcze znacznie trudniej, niż nam się wydawało. A do tego sprawy wewnętrzne i cała ta rozszalała od 2015 roku Targowica. Ale z Bożą pomocą nasz naród nie da się zniszczyć i normalna polskość przetrwa! Panie Henryku, chylę głowę uznając przenikliwość Twego umysłu i patriotyzm, który wciąż masz. Takie postawy wynosi się z domu rodzinnego. Bóg, Honor Ojczyzna. Nikt nie wygrał z Bogiem i oni też sczezną. W irackiej telewizji Al-Ghadir ciekawa rozmowa. Prezenter stwierdził, że Hitlera i nazizmu nie można winić za ich czyny, ponieważ to żydzi, syjoniści i masoni stoją za konfliktami na świecie!  Szok historii. Zastrzelony Kennedy & oszukany i wyeliminowany Trump. Co obaj mówili TTIP!
 
 
               

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 4

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Autor

  Odchodzi i pies go je..ł razem z całym Usraelem.

 • mam wrażenie

  że cała ta afera to jednak ustawka.

 • @zadziwiony 23:17:28

  Każde imperium ma swój początek i koniec. Tak było z Aleksandrem Macedońskim, Cesarstwem Rzymskim, Imperium Brytyjskim, ZSRR a teraz kolej na USA. Chiny z pewnością się z tego ucieszą, bo dążą do hegemonii światowej. UE nigdy nie liczyła się jako mocarstwo światowe, gdyż jest to twór na glinianych nogach stojących na papierze zwanym euro. Spełnia się sen Marksa i Lenina o dominacji pożytecznych idiotów zwanych obecnie politykami.

 • Artykuł impeachmentu przegłosowany. Donalda Trumpa postawiono w stan oskarżenia

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16105748061d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372ac81e79403d131d6c99ee3cc157c4447.jpg
  Przy bezprecedensowych środkach bezpieczeństwa Izba Reprezentantów USA przegłosowała w środę artykuł impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, w którym zarzuca mu "podżeganie do powstania". Tym samym formalnie postawiono go w stan oskarżenia. Głosowanie poprzedziła kilkugodzinna debata. 232 kongresmenów zagłosowało ostatecznie w środę w Izbie Reprezentantów "za" artykułem impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Wśród nich znalazło się 10 Republikanów. "Przeciwko" postawieniu przywódcy USA w stan oskarżenia było 197 parlamentarzystów. Głosowanie poprzedziła kilkugodzinna debata. Spór dotyczy tego, czy i jaką odpowiedzialność za szturm i przemoc na Kapitolu ponosi Trump oraz czy wzywał do niego swoich sympatyków w poprzedzającym atak przemówieniu sprzed Białego Domu. Trump jest pierwszym prezydentem USA, który został dwukrotnie postawiony w stan oskarżenia przez Izbę Reprezentantów. Poprzednio stało się to w grudniu 2019 roku, w związku z tzw. aferą ukraińską. W 2020 r. Senat z większością republikańską uniewinnił prezydenta. W tym roku proces w izbie wyższej parlamentu ze względu m.in. na obwarowania proceduralne prawdopodobnie nie rozpocznie się przed 20 stycznia i zaprzysiężeniem Demokraty Joe Bidena na 46. prezydenta USA.


  Ps...Amerykanie nie zauważyli, że dopadł ich komunizm. Tam już nie ma ani wolności słowa, ani wolnych wyborów, ani wolność i poglądów. Historia zatacza koło Ameryka pilnie potrzebuje nowej komisji Josepha McCarthego... Jeśli USA nie wstaną z kolan i jeśli nie zastosują metod McCarthy'ego ... to UPADNĄ jako SUPER MOCARSTWO! /MacCarthyzm – to ogólna nazwa działań anty-komunistycznych, oraz pozbawionych skrupułów metod śledczych w walce z „wewnętrznym zagrożeniem ze strony agentur lewicowych--komunistycznych, w latach 1950-1954/ Po 20 stycznia Prezydent Trump jest zwykłym obywatelem i żadne impeachmenty go nie obejmują. Jakby nie patrzeć jest to zwycięstwo (słabe, ale jednak) Trumpa. To jest hucpa! Żadne oskarżenia nie mają tu mocy sprawczej. Najprawdopodobniej cała sprawa będzie miała jedynie charakter medialny. Lewactwo chce Trumpa zniszczyć propagandowo, wizerunkowo. Formalnie po ustąpieniu z funkcji mogą mu skoczyć... Ale faktem jest że tych dziesięciu senatorów powinno natychmiast wylecieć z partii. I pewnie tym się to zakończy. A poza tym będzie stałe grillowanie byłego prezydenta. Dalekosiężny cel to uniemożliwienie mu kandydowania za 4 lata. USA zamieniają się powoli w nowocześniejszą wersję ZSRR. Biali będą tam teraz mieć przejebane, chyba że zaczną klękać przez BLM i pedalstwem.

 • @zadziwiony 23:17:28

  Każde imperium ma swój początek i koniec. Tak było z Aleksandrem Macedońskim, Cesarstwem Rzymskim, Imperium Brytyjskim, ZSRR a teraz kolej na USA. Chiny z pewnością się z tego ucieszą, bo dążą do hegemonii światowej. UE nigdy nie liczyła się jako mocarstwo światowe, gdyż jest to twór na glinianych nogach stojących na papierze zwanym euro. Spełnia się sen Marksa i Lenina o dominacji pożytecznych idiotów zwanych obecnie politykami. Świat juŻ to zna bardzo dobrze w wyniku eksperymentu żydobolszewickigo, przeprowadzonego przez "rzymian" na Rosjanach 1917.

 • @kula Lis 69 08:03:32

  "Ale faktem jest że tych dziesięciu senatorów powinno natychmiast wylecieć z partii."

  Wylecieć z partii?

  Amerykańskie partie to coś zupełnie innego niż polskie scentralizowane organizacje z groźnym i mściwym wodzem otoczonym pochlebcami. Są to luźne asocjacje o niewyraźnym programie i mało znaczącym przywództwie.

  Z amerykańskiej partii się nie wylatuje, jest bardziej jak krawat który się dobiera dla przypodobania się wyborcom.

 • Autor

  Jak zwykle - cenny wkład do rozumienia otaczającego nas świata.
  Dzięki.
  "5".
  Pzdr.

 • @Docent zza morza 11:35:29

  https://media.wplm.pl/thumbs/ae4/OTYwL3VfMS9jY18wOTdlNy9wLzIwMjEvMDEvMTMvMTIwMC83NjAvNDI5YzViY2RhNzQ4NGQyZjhmZTliNWJmYTFjYzAwYjMuanBlZw==.jpeg
  Media: Google za pośrednictwem holenderskiej spółki przeniósł 128 mld euro na Bermudy. Gigant uniknął prawie 38 mld euro podatków. W latach 2012-2019 Google za pośrednictwem holenderskiej spółki zależnej przeniósł 128 mld euro na Bermudy. Holenderski fiskus zarobił na transakcjach 25 mln euro, a gigant uniknął w ten sposób prawie 38 mld euro podatków, które musiałby zapłacić w USA - informuje nadawca publiczny NOS.

  Konstrukcja podatku dotyczyła opłat za korzystanie z własności intelektualnej Google. Za pośrednictwem spółki zależnej z Irlandii i jednej z Singapuru opłaty te trafiały do Holandii - Google Netherlands Holdings B.V. Następnie holenderska firma przekazała miliardy firmie na Bermudach.

  Nadawca Nederlandse Omroep Stichting informuje, że ze względu na elastyczne ustawodawstwo Google nie musiał płacić podatku od opłat licencyjnych, a na Bermudach pieniądze były chronione przed organami podatkowymi.

  Łącznie w latach 2012-2019 przez holenderski oddział Google „przepłynęło” ponad 128 miliardów euro opłat licencyjnych. Gdyby te pieniądze trafiły bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych, spółka musiałaby zapłacić tam 38 miliardów euro podatku.

  Google odpowiedział NOA, że jego obliczenia są oparte na „fikcyjnym scenariuszu”. Firma twierdzi, że w ciągu ostatnich 10 lat płaciła podatki na całym świecie, 80 proc. z nich w Stanach Zjednoczonych. Jednak ile firma zapłaciła dokładnie z 128 miliardów euro, które trafiły na Bermudy przez Holandię, koncern nie chce poinformować.

  NOS podaje, że podatek zostałby zapłacony tylko wtedy, gdyby Google przeniosła pieniądze z Bermudów do Stanów Zjednoczonych. Dlatego firma mówi o „odroczonym” podatku. W ten sposób konto na Bermudach stało się „skarbonką”, w której można było przechowywać zyski bez podatku.

  Unikanie opodatkowania nie jest nielegalne, ale w ostatnich latach wzrosła presja na międzynarodowe koncerny, aby z tego zrezygnowały. W ostatnich latach różne kraje, m.in. Irlandia, zmieniły swoje ustawodawstwo, aby temu przeciwdziałać.

  Nowe przepisy podatkowe zostały również wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie pieniądze, które amerykańskie koncerny wielonarodowe składowały w rajach podatkowych, takich jak Bermudy, są teraz w zasięgu amerykańskich organów podatkowych.

  Google twierdzi, że zmiany w amerykańskich i irlandzkich przepisach podatkowych odegrały pewną rolę w ich wyborze, podobnie jak nowe wytyczne Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

  W grudniu 2019 r. uprościliśmy strukturę naszej firmy i zaczęliśmy udzielać licencji na naszą własność intelektualną z USA, a nie z Bermudów powiedział rzecznik międzynarodowej firmy cytowany przez NOS.

  Holandia również zmieniła przepisy i od tego roku nakłada podatek na przepływy kierowane do rajów podatkowych.

  PAP
  Ps...Ech ta Holandia. Gdzie jakiś wielki przekręt, to zawsze znajdziesz tam holenderską spółkę zależną czy bank. W świecie transferu informacji ci którzy zarządzają Big Data i Fast Data są władcami tego świata. Paradoksalnie to dobry moment aby państwa łączące moralność z technologią podjęły rękawicę i tworzyły ..autonomiczne systemy informatyczne!

 • @Docent zza morza 10 zdrajców we własnych szeregach. To smutne.

  W USA mają taką samą targowicę jak w Polsce - 10 zdrajców i nawet z najbliższego otoczenia Trumpa. Czy Trump nie nauczył się przez 4 lata, że marksizm rozumie tylko język przemocy TYLKO! Amerykańscy żydokomuniści (+10 z republikanów) boją się o swoją skórę i robią wszystko by uniknąć kary. A tych 10 niby-republikanów to po amerykańsku wytarzałbym w smole i pierzu i puścił na ulice. Jak bywało na Dzikim Zachodzie. Świat wchodzi w erę żydokomunizmu. Cieszmy się chwilą ponieważ to koniec jakiejkolwiek normalności, wolności. Kapitol jest chroniony przez 2 tysiące doborowych policjantów. Nikt temu nie mógł czy nie chciał zaradzić?! To prowokacja na 100%-Atak na pałac zimowy! Protesty BLM niszczyły miasta przez miesiące. Wiele ofiar. Lewacy i media piały z zachwyt i Covid omijał je łukiem. Gdy lewicowi ideolodzy i uzbrojone bojówki Antify wespół z Black Lives Matter, podpalili pół Ameryki, czego rezultatem były ofiary śmiertelne, podważenie i częściowy demontaż amerykańskiego systemu egzekucji prawa (policja, prokuratura), oraz utworzenie całych obszarów bezprawia i zbrojnej przemocy w miastach Ameryki, był to „słuszny bunt, pokojowe protesty obrońców praw człowieka i demokracji”… Gdy wkurzeni ludzie zebrali się pod Kapitolem, kiedy tam weszli, to jest to atak „tłuszczy, bandytów i terrorystów”, chociaż broni użyli jedynie i tylko funkcjonariusze chroniący to miejsce. Ale to Trump winien jest zamieszek, Trump winien ataku na demokrację, ale już nikt nie mówi i nie pamięta o pochwałach i zachęcaniu bandytów palących amerykańskie miasta, które gęsto padały ze strony Demokratów i samego Bidena! Tak żydolewactwo rozwala demokrację! Wracamy do żydokomunizmu, spedalonego, bardziej otwarcie, wyuzdanego jak poprzedni, zbrodniczo wypolerowanego. Wszyscy młodzi w USA będą mogli doświadczyć na własnej skórze lewacko-żydokomunistycznego zamordyzmu. Jak byli oporni na wiedzę i nie chcieli czytać i się uczyć to niech poczują. Szkoda Trumpa, ale...był bardzo naiwny. Ma jeszcze jedyna szansę: ogłosić stan wyjątkowy i armia przejmuje władzę. W przeciwnym wypadku te żydokomunistyczne świnie posadzą jego i cała rodzinę w więzieniu.

  Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej. Иосиф Сталин

  Trump chciał pokazać, że nie całym światem rządzi żydolewactwo. Niestety pomylił się.

  Proces może być prowadzony nawet po ustąpieniu Trumpa. Senat wprawdzie ze stanowiska go już nie usunie, ale może pozbawić pensji należnej byłemu prezydentowi i zakazać pełnienia urzędów a o to chodzi..Trump przegrał… odchodzi… Jednak powoli - przynajmniej niektóre - amerykańskie media zmieniają narrację i zaczynają się pojawiać informacje, że atak na Kapitol podjęli poprzebierani za zwolenników Trumpa przedstawiciele Antify i BLM. Pisze o tym „Washington Times.com” i pewnie wiele portali podchwyci ten temat… Co oczywiście jest klasyczną „musztardą po obiedzie”, ale warto to odnotować przy ocenie tego, kto i z jakiego powodu wywołał rewolucję na Kapitolu. To jest i będzie cenne! Warto to też uczynić z innego powodu! To, w jakim stopniu tą „tłuszczę” stanowili terroryści Antify i BLM jest sprawą o tyle drugorzędną, że nie można nie zauważyć tych tysięcy zwykłych ludzi, którzy przyszli pod Kapitol domagać się dokładnie tego, co gwarantuje im Deklaracja Niepodległości m. in. suwerenności ludu oraz prawa do rewolucji! Ci Amerykanie, powołując się na idee oświeceniowe, prawo oporu i suwerenność ludu poczuli się zobligowani do walki już nie tylko interesy Trumpa, ale o swoje interesy i to w ich najgłębszym przekonaniu, że zostały skradzione przez ekipę Bidena!

  No to Śpiący Joe i jego banda żydobolszewików już wiedzą, co ich spotka za cztery lata. O ile wcześniej nie zostaną pogonieni przez Amerykanów do diabła. Jak lewactwo zacznie padać z głodu, bo kartki żywnościowe będą bez pokrycia i zabraknie kasy na opłacanie świadczeń, to Bidena i lewaczkę Haris zeżrą żywcem a roztrzęsiona z nienawiści prukwa Pelosi rozsypie się jak domino.

 • @Pedant Tramp popełnił kolosalny błąd. Nie zdołał obsadzić instytucji swoimi ludźmi. Nie rozprawił się z bandyckimi MEDIAMI.

  Ameryko! witamy w ”Roku 1984” - gdzie prawda jest kłamstwem a kłamstwo jest prawdą. Kartele żydowsko-lewackie pozbawią ten kraj zębów. Dobrze się stało, że techno-korporacje zrzuciły maskę a z nimi „demokraci”. Bo Polacy wreszcie zobaczyli, że specjalne relacje z USA, to de facto uzależnianie się podobne do tego od Rosji sowieckiej. Mam nadzieję, chociaż niezbyt wielką, że PiS wyciągnie wnioski z sytuacji Trumpa i jej przyczyn, inaczej skończy w ten sam sposób. I to szybciej niż się komukolwiek wydaje. A Ameryka w latach 70-tych zaczynała „skromnie”, od rozpusty i mordowania nienarodzonych. Teraz jest tylko ciąg dalszy. Nieuczciwość i tchórzostwo zwyciężyły w Kongresie. To nie Prezydent Trump był winny zamieszkom, ale ci co zmieniali zasady pod wynik wyborów, akceptowali brak zasad podczas wyborów. To totalitaryzm! Lewactwo wiadomo - nie ma takiej rzeczy do której się nie posuną dla koryta i władzy, a to, że tym samym skompromitowali w sposób niewyobrażalny swój kraj Stany Zjednoczone nie ma dla nich znaczenia. A przy okazji zasłyszane z kręgów dziennikarskich - bardzo wielu republikanów było do tej partii „oddelegowanych” i byli tam nijako służbowo. To niestety kompromitacja prawicy która słodko śpiąc pozwoliła zinfiltrować czekistom nie tylko amerykańskie sądy i uczelnie ale i własną partię. Na pocieszenie - każde wprowadzanie dyktatury rodzi reakcję i opór - amerykańskie społeczeństwo powoli sie budzi…Oto, jak należy pilnować demokracji. Gwardia Narodowa w Kapitolu. Chłopaki już są bardzo tym zmęczeni.

 • @kula Lis 69 08:03:32

  A cóż się Pan tak rozczula nad Trumpem , ustrojem w Stanach Zjednoczonych i ich mało prawdopodobnym upadkiem? Za rządów żadnego prezydenta nie było takiej eskalacji zimnej wojny jak za Trumpa, żaden nie urządzał prowokacji Rosji organizując w Polsce manewry wojskowe tuż przy granicy rosyjskiej, żaden nie podpisał Ustawy 447, żaden nie osadził w Polsce 4000 tys. amerykańskich żołdaków z rodzinami, kosztujących Polaków 37000 zł. od łba dziennie ale wyjętych spod polskiej jurysdykcji prawnej. Żaden też nie okazał tak jawnej pogardy polskiemu prezydentowi (vide słynne zdjęcie rozpartego w fotelu Trampa i Dudy w rogu biurka zgiętego w lokajskim ukłonie aby podpisać jakiś papier). Ja życzę Trumpowi wszystkiego co najgorsze a Iran, Syryjczycy i Palestyńczycy życzą temu łajdakowi jeszcze gorzej. No i realistycznie rzecz biorąc, prędzej Polskę i Rosję szlag trafi, niż w USA zaistnieje komunizm. Ta cała hucpa, którą Trump wywołał nie umiejąc odejść z godnością, to są na szczęście ostatnie podrygi zdychającej ostrygi, z których śmiać się należy.

 • @kula Lis 69 12:05:24

  Uniknęli podatków dla Ameryki...No straszna zbrodnia :) Lepiej niech Pan się zorientuje ilu złodziei co miesiąc unika podatków dla polskiego US.

 • @kula Lis 69 12:50:18

  "Tramp popełnił kolosalny błąd. Nie zdołał obsadzić instytucji swoimi ludźmi."

  To nie był jego błąd. Jest outsiderem i próbował zebrać swój zespół, ale były ciagłe utrudnienia i szykany wobec jego współpracowików.

  Musiał się w końcu ugiąć i zrekrutować osoby akceptowalne dla establiszmentu.

 • @kula Lis 69 12:05:24 Bzdury pan pleciesz!

  " gigant uniknął w ten sposób prawie 38 mld euro podatków, które musiałby zapłacić w USA "
  "Gdyby te pieniądze trafiły bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych, spółka musiałaby zapłacić tam 38 miliardów euro podatku."

  Google to firma zarejestrowana w Delaware ! - W wszystkie firmy zarejestrowane w Delaware zwolnione są od podatku z zysku osiągniętego z działalności z poza USA .
  Delaware to "raj podatkowy"!

 • Sąd Najwyższy USA unieważnił decyzje o odłożeniu egzekucji kobiety. Tymczasem UE "wyraża żal" i wzywa do złagodzenia kary

  https://media.wplm.pl/thumbs/f56/OTYwL3VfMS9jY184ZDU4Zi9wLzIwMjEvMDEvMTQvMTIwMC83NjAvNzZhNjI2NTM2NzIwNDIxMDlmODRiM2FlYWMzZDY4M2IuanBlZw==.jpeg
  Sąd Najwyższy USA unieważnił we wtorek wieczorem czasu lokalnego orzeczenia sądów niższych instancji o odłożeniu egzekucji Lisy Montgomery i zezwolił na wykonanie kary śmierci na 56-latce skazanej za zabójstwo ciężarnej kobiety. Zabiła ciężarną kobietę. Egzekucja jednak się odbędzie? Prawnicy Montgomery wnosili o wstrzymanie planowanej pierwotnie na wtorek egzekucji ze względu na stan zdrowia skazanej, która zdaniem lekarzy zmaga się z chorobą psychiczną i uszkodzeniem mózgu. W poniedziałek sąd federalny w Indianie oraz sąd apelacyjny przychyliły się do wniosku prawników, jednak Sąd Najwyższy anulował ich decyzje.

  Nikt nie może poważnie podważyć długotrwałej wyniszczającej choroby psychicznej pani Montgomery, zdiagnozowanej i leczonej po raz pierwszy przez lekarzy więziennych napisała w oświadczeniu prawniczka skazanej Kelley Henry.

  Montgomery ma być pierwszą od 67 lat kobietą straconą przez władze federalne.

  Lisa Montgomery została skazana w 2007 roku za porwanie i uduszenie kobiety będącej w dziewiątym miesiącu ciąży. Montgomery wycięła potem żywe dziecko z łona zabitej i przedstawiała je innym jako swoje. Dziecko żyje do dzisiaj.

  Prawnicy kobiety w ubiegłym tygodniu zwrócili się do prezydenta Donalda Trumpa z wnioskiem o zmianę wyroku na dożywocie, wskazując m.in. na traumatyczne doświadczenia skazanej, która miała być wykorzystywana i gwałcona przez ojca i jego kolegów.

  Administracja Trumpa w tym roku zniosła obowiązujące od 2003 roku moratorium na wykonywanie federalnych wyroków kary śmierci. Prezydent-elekt Joe Biden w swej kampanii wyborczej obiecał powrót do moratorium na wyroki federalne i wprowadzenie zachęt dla władz stanowych, by zrezygnowały z egzekucji skazanych.

  W 2020 roku w USA karę śmierci wykonano 17 razy, z czego 10 to egzekucje federalne. To największa liczba egzekucji na szczeblu centralnym od XIX wieku. Montgomery ma być jedną z pięciu osób straconych w okresie między wyborami a objęciem władzy przez nowego prezydenta. We wtorek sąd federalny w Waszyngtonie zdecydował o wstrzymaniu dwóch innych federalnych egzekucji ze względu na zainfekowanie skazanych koronawirusem.

  UE wyraża żal z powodu wykonania kary śmierci na kobiecie w USA
  UE wyraża „głęboki żal” z powodu wykonanej w USA po raz pierwszy od blisko 70 lat federalnej kary śmierci na kobiecie - oświadczył w środę rzecznik szefa unijnej dyplomacji Peter Stano. Unia chciała złagodzenia kary dla Lisy Montgomery, straconej w Terre Haute w stanie Indiana - przypomniał.

  UE zwróciła się o złagodzenie kary dla Lisy Montgomery, biorąc pod uwagę prawo międzynarodowe i międzynarodowe standardy minimalne, których należy przestrzegać w odniesieniu do osób z zaburzeniami psychicznymi oświadczył Stano.

  UE wzywa administrację USA do zmiany decyzji o przeprowadzeniu egzekucji na szczeblu federalnym w ostatnich dniach obecnej administracji dodał. Zaznaczył, że „od czasu wznowienia kary śmierci na szczeblu federalnym w lipcu 2020 r., po 17-letniej przerwie, byliśmy świadkami dużej liczby egzekucji” w USA.

  Rzecznik Josepa Borrella przypomniał, że UE sprzeciwia się karze śmierci, którą uznaje za „sprzeczną z godnością człowieka i prawem do życia”, ponieważ „stanowi ona nieludzkie i poniżające traktowanie i nie ma udowodnionego skutku odstraszającego”.

  Egzekucje te stoją w sprzeczności z rosnącą dynamiką znoszenia kary śmierci na całym świecie, czego dowodem jest niedawne przyjęcie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 8. rezolucji, wzywającej do ogłaszania moratorium na stosowanie kary śmierci” dodał Stano.

  PAP
  Ps...Zachowanie równowagi miedzy sprawiedliwością (karą) a zbrodnią to ochrona społeczeństwa! Jeżeli w USA jest powszechny dostęp do broni to musi być też kara śmierci. Urzędasy z UE niech zamkną gęby bo mordują dzieci i starców i nie mają moralnego prawa do wypowiadania się w tych sprawach. „UE sprzeciwia się karze śmierci, którą uznaje za „sprzeczną z godnością człowieka i prawem do życia””, ale UE jest za mordowaniem nienarodzonych dzieci. One, wg UE, nie mają godności i prawa do życia bez adwokata, prawa do obrony i bez sądu. Ja obywatel Polski i Unii Europejskiej nie głosowałem na jakiegoś Borella! Dlaczego więc jego rzecznik wypowiada się w moim imieniu? W UE jest dyktatura! To gorzej niż w krajach afrykańskich! Hańba! Brak kary śmierci jest wentylem bezpieczeństwa dla skorumpowanych polityków.

 • "Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem" - Thomas Jefferson

  To co obecnie dzieje w USA to jest zamach stanu -może to się nie wszystkim podoba i nie mówią tego głośno, żeby nie psuć stosunków dyplomatycznych z nową administracją USA Moim zdaniem trzeba poczekać jak zachowają się konserwatywni wyborcy Trumpa bo i w partii Republikańskiej doszło do skażenia Lewactwem. Pamiętajmy ile broni palnej jest w prywatnych rękach no i jak się to wszystko potoczy. Lary Rendal Brook Junior emerytowany pułkownik sił powietrznych odwiedzał swój amerykański Kapitol, miał przy sobie plastikowe kajdanki (podobno), była żona natychmiast zadzwoniła do FBI i podała wszystkie dane jakie miała. Brook został oskarżony o przekroczenie wejścia do Kapitolu. T. D. Pham oficer policji z Houston ma postawione zarzuty federalne wejścia na Kapitol. Protesty Black Lives Matter i Antify w 2020 roku - min. 19 ofiar, tysiące spalonych samochodów. Tyle samo okradzionych sklepów. Setki spalonych budynków. Hasła "Kill all white folks" "this is race war" "kill TRUMP". Tutaj FB, Twitter, Apple i Google nie mieli nic przeciwko mimo iż te platformy służyły wzniecaniu tych zamieszek. Dziwna ta ich etyka/moralność... taka wybiórcza... taka żydolewicowa. To koniec demokracji i początek wielkiej cenzury i dyktatury żydolewackich kanalii. Komunizm marksistowski opanował już cały świat. Teraz powinni zaatakować muzułmanie i zając całą UE. Sowiecki żydokomunizm i nazizm to pikuś w stosunku do tego co się teraz tworzy! Aby to zniszczyć w przyszłości trzeba będzie użyć atomu!

 • @adam54 14:42:40

  Gdy „neo marksiści” na sznurku korporacji przejmą nasze serwery dopiero zorientujemy się, że byliśmy wolni / patriotyzm i Trump nie po drodze globalistom których opłacają nie tylko PRC ale i Associated Press & co. Rothschilda, tu i Soros, Gates with shares in Pfizer który ma udziały w Wuhan Labs! Jak i skorumpowani, do których „przywykliśmy” jak Google i tych You Tube, Facebook, Twitter, Microsoft z MSN, Gmail a teraz nawet Apple. Nadchodzą czasy cenzury na komponentach z PRC więc bądźmy czujni i nie wspierajmy swojego zniewolenia kupując made in china tu nie zapominając, że szkopy mają z nimi świetne interesy. Nowe VW będą budowane w „obozach reedukacyjnych” komunistów Mao i tu tylko wspomnieć lekcje historii ... aby nie zapominać, że nasze mobile są jak „chip” w naszej kieszeni ... dla przykładu whatsApp jest własnością Zuckenberga który wyłożył „bezinteresownie” blisko 4oo mln.$ na kampanie „neo” z Dominion ściskając swoją chińską żonę. oto tu alternatywa dla Google i droga aby być prywatnie na necie z ukrytym IP https://duckduckgo.com/

 • @adam54 14:42:40

  Zainstalujcie sobie blocker skryptów i zablokujcie wszystkie serwisy Google. Wtedy przekonacie się jaka to ośmiornica, że bez tego oficjalny Internet prawie nie działa. To różne gazety i portale żywią tego raka. Dziwi mnie to, że w ogóle wiele rządów w Europie i na świecie wykorzystuje te prywatne platformy jako środki przekazu informacji. Generalnie wszystko jest oznaczane tymi znaczkami wszędzie. To jest po prostu dawanie im zarobić i tania reklama. Czystka wolności słowa: swobodny przepływ informacji i prawo do wyrażania opinii przestały być cnotami, definiującymi zachodnią cywilizację. Żyjemy pod oblężeniem dezinformacji, kłamstwa i propagandy żydokomuny.
  https://naoku.info/czystka-wolnosci-slowa/

 • @kula Lis 69 18:04:15

  *****
  Dobry tekst
  Warto

 • @Jozio z Londynu 19:13:38

  Nie ma co liczyć na opamiętanie się tej żydolewackiej hołoty. Trzeba ich atakować ich własną bronią. Nieustannie i wszędzie. Najlepiej finansowo. Rezygnować z Twittera, Facebooka, Instagramu i reszty tych zakłamanych żydolewackich śmieci.

 • @kula Lis 69 19:16:46

  Mam konto na gab.com
  Warto ale jest tłok i są problemy z zakładaniem konta

 • @kula Lis 69 19:16:46

  https://jozio.neon24.pl/post/159827,nadchodzi-lewacki-terror

 • The move to impeach Joe Biden begins

  GOP Rep. Greene to File Articles of Impeachment Against Joe Biden One Day After Inauguration

  https://media.breitbart.com/media/2021/01/Marjorie-Taylor-Greene-640x480.jpg

  Rep. Marjorie Taylor Greene (R-GA) announced Thursday she will file articles of impeachment against President-elect Joe Biden one day after he is inaugurated.

  Greene said she is taking the action because of alleged business dealings Biden and his son Hunter Biden have had with the Chinese Communist Party and in the Ukraine.


  https://www.breitbart.com/2020-election/2021/01/14/gop-rep-greene-to-file-articles-of-impeachment-against-joe-biden-one-day-after-inauguration/?utm_source=facebook&utm_medium=social

 • @Jozio z Londynu 19:39:10

  Już Elon Musk wystosował apel aby przechodzić na jego Signal. Pochodzacy z Płd Afryki Musk nie jest związany z przestępcami z High Tech (Facebook, Twitter czy Google). Najlepszą opcją byłby sojusz Trumpa z Muskiem. Elon Musk throws his ‘full support’ behind Kanye West for president. Kanye West był (jest) zwolennikiem Trumpa - nawet spotkał się z nim. Przeniósł ostatnio swoją firmową fabrykę z „chińskiej” Kalifornii do Teksasu patriotów. Posłuchajcie tego chłopaka który ma na dłoniach krew zestrzelonej przez agenta ochrony a sam miał zginąć za swój kraj

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-9144283/Man-stood-Air-Force-vet-fatally-shot-police-Capitol-riot-arrested.html
  Zakręt historii .. - warto zobaczyć ..


  ... będzie nowy internet