"Żyd" słowem zabronionym?

Zaskakujący postulat łódzkiego działacza

                                                                                                                                                                        Niedawno Rada Języka Polskiego za obraźliwe uznała słowo "murzyn". Żydowski działacz Dawid Gurfinkiel chce pójść o krok dalej i proponuje, aby RJP zajęła się słowem... "Żyd". Podczas posiedzenia plenarnego Rada Języka Polskiego oficjalnie zaakceptowała opinię dr. hab. Marka Łazińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, odradzającą użycie w dyskursie publicznym rzeczownika "Murzyn".

 
Warto podkreślić, że według nadanego jej regulaminu oraz według Ustawy o języku polskim, Rada Języka Polskiego wydaje opinie we wszelkich sprawach dotyczących używania języka polskiego w komunikacji publicznej. Jednym z zadań Rady jest wyrażanie opinii o formie językowej tekstów przeznaczonych do komunikacji publicznej, a zwłaszcza w prasie, radiu i telewizji oraz w administracji.
 
Lista słów zakazanych wydłuży się?
Jak opisuje łódzka "Gazeta Wyborcza", Dawid Gurfinkiel, prezes łódzkiego stowarzyszenia HaKoach, lider zespołu Jidyszkajt, postuluje, by Rada Języka Polskiego odradziła stosowanie słowa "żyd".
 
Zrobiono z niego obelgę. Doszło do tego, że jak ktoś o mnie mówi "żydek", to nie wiem, czy po prostu podkreśla moje pochodzenie, czy chce mnie obrazić mówi Gurfinkiel.
 
Należałoby go choć odradzić stwierdza. I proponuje: Ja osobiście preferuję słowo Jehudi. Wiem, że jest hebrajskie, a nie polskie, ale to nie ten żyd od "żydokomuny", "żydzewa" i innych słów kojarzących żydowskość z tym, co najgorsze.
 
Rosja jako wzór
Co ciekawe, Dawid Gurfinkiel stawia w tym przypadku za wzór Rosję.
 
W Jerozolimie spotkałem wyznawcę judaizmu z Rosji. Był zszokowany i wstrząśnięty tym, że w Polsce mówi się "żyd". Powiedział, że u nich za "żyda" to się dostaje w mordę. U nich mówi się "Jewriej". Przed nami stoi praca domowa, którą Rosja odrobiła dawno temu opowiada w rozmowie z "Wyborczą".
 
Pytany o to, co o pomyśle sądzą inny wyznawcy judaizmu, mówi: Każdy z nas wie, że słowo "żyd" jest negatywnie nacechowane, ale jedni uważają, że trzeba je zmienić, inni, że trzeba je odczarować, walczyć o to, by tak źle się nie kojarzyło.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ps..Niebawem żydzi zażądają usunięcia z języka polskiego słowa "Polak" jako budzącego w nich antysemickie skojarzenia. Żyd słowem zabronionym? To oni wstydzą się, że są żydami?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Wyjątkowo obleśny żyd, produkt kazirodztwa lub endogamii, na dokładkę konus 1.48 w kapeluszu...Przypomnę że Dawid Gurfinkiel ma swój kraj i jak nie pasi to paszport do ręki i bilet.
  
  
Oczywiście, że słowo "żyd" jest w języku polskim nacechowane negatywnie. Podobnie jak w praktycznie każdym języku na świecie, w krajach do których dotarła żydowska ekspansja. Ale to "zasługa" samych żydów i oczywiście można w oficjalnej propagandzie zamienić to słowo na inne ale żydów to nie zmieni i pozostaną takimi samymi budzącymi same negatywne skojarzenia żydami jakimi byli przed tym zabiegiem. Gazeta żydowska dla Polaków z urażonym żydem, którego obraża to, że jest żydem. Padłem...Jesteś tu żydzie mniejszością mniejszości. Jest was promil w Mojej Ukochanej Ojczyźnie i nie będziesz mi parchu mówił co ja mogę, a co nie mogę mówić. Nikt cię tu nie trzyma.Dawidzie Gurfinkiel żydzie, wyjedź do Rosji więc żydzie! Jesteś byłeś i będziesz żyd !Tak samo jak murzyn będzie zawsze murzynem a Polak zawsze Polakiem!
 
A można „lcek”? To jak należy ich nazywać? Czosnki, śledziarze, naród handlujący, beznapletkowcy? Dla mnie może być nawet parch, gudłaj, wesz, gnida to wszystko jedno. W Rosji popularne jest powiedzenie wot Jewrejskaja morda. Obojętnie jak się nazwie to plemię, żyd, Jewriej czy inaczej to nie zmieni mentalności tego narodu, zawsze będzie wrogi wobec gojów. Nie widzę problemu. Rosja ma rozległe, dziewicze tereny do zagospodarowania i są bardzo demokratyczni. Może Jehudi znajdą tam przestrzeń życiową i to bez obecności tych antysemitów z Polski. Oni przecież tam mają swój teren: Stalin przesiedlił (walcząc z syjonizmem), i tak powstał Żydowski Obwód Autonomiczny.
  
Żydzie, a jak myślisz, dlaczego słowo żyd jest tak negatywnie nacechowane, że żydostwo kojarzy się z tym co najgorsze? Dlaczego Niemców nazywamy szwabami, nazistami, germańcami, krzyżakami, mordercami narodu polskiego? Na to ma wpływ setki lat współżycia z obiema nacjami w naszym ukochanym kraju. Nad tym się zastanów, a nie z płaczem do RJP. Nie wykorzenisz, nie wymażesz historii setek lat jedną decyzją lewackich oszołomów. Źle zrozumiałeś swojego współwyznawcę. W Rosji żyd dostaje w mordę. Czytacie Torę i Talmud a jednak mylicie pojęcia, nie słuchacie waszych starych rabinów. Polin to nie jest wasza Ziemia Obiecana, za to jest nim Palestyna, ale w około pełno Arabów, co? Żydzi osiedlali się masowo na gościnnej polskiej ziemi, gdy inne narody was przepędzały (wiemy dlaczego). Sam słynny Remu pisał o Polsce: „W tym kraju nie ma zawziętej nienawiści do nas, jak w Niemczech. Oby zostało tak nadal, aż do nadejścia Mesjasza”. No i do dzisiaj perfidnie wykorzystujecie polską gościnność. Tak więc idźcie z Bogiem i krzyż na drogę. A dokąd? A tam, gdzie was oczy poniosą. Podpowiem, na Syberię skoro bolszewiki tak was miłują i stamtąd możecie jątrzyć i biadolić na Polskę i Polaków jaki to "wredny" naród.A czy w tej RJP jest jakiś Polak? Radę Języka Polskiego natychmiast przewietrzyć z czerwonych, POKOmunistycznych, antyPOlskich, stetryczałych członków oraz "utitieli" z czerwonych uniwerków, zwłaszcza UW, a następnie powołać całkowicie nową. Wszystkich zwolnionych oskarżyć o niedopełnienie obowiązków służbowych tj. niewypełnianie Ustawy o Języku Polskim! Lewacki profesorek, synek komucha, zastępcy czerwonego kata Kiszczaka piszczy i ujada. Chce z lektur wyrzucić " W pustyni i puszczy". Pacynce w pustym czerepie się pokiełbasiło. Kompletna paranoja. Idąc śladem tego rozumowania zakazane będzie również używanie słowa Polak, Hindus itd. Niech ten jegomość zajmie się przestrzeganiem demokracji w Izraelu a nie dyktuje jak ma się człowiek zachowywać w Polsce. Tak źle i tak niedobrze, potrójne nazwiska i imiona, maskirowka życiorysów a teraz nawet słowo żyd już na cenzurze czyli mamy terror wpływowej mniejszości u siebie w domu, co dalej? Żyd to rasa podła i parszywa. Nie docenia nic i niczego. Gnany z krajów i miast. Nauki nie czyni sobie żadnej. Wstrętny zachłannych i skomplikowane niewdzięczny. Jeśli pomożesz mu to nie doceni. Dąsa będzie miał żeś za niego nie umarł. To lud wybrany i inny żaden tak podły nie jest i Boga swego by nie zabił. A co ze słowem "ukrainiec"? Moja Babcia jak słyszała słowo "ukrainiec" to wpadała w traumę i zaczynała opowiadać jak Ukraińcy w bestialski sposób wymordowali niemal wszystkich Polaków jakich znała. I wielu Polaków tak ma. A to przecież jawny antyukrainizm! To może tych wszystkich psycholi z pod LGBTIQ bez wyjątku czy to pedał czy lesba, od razu podpiąć pod kategorię np. "Sztuka kochania" i tak się do nich odnosić?
  
Żyd jest żydem, Niemiec jest Niemcem. Prawdy nikt z tęczowego lewactwa nie zakrzyczy. Murzyn może być biały lub czarny. Są afroamerykanie, afrykanie i nikt i nic tego nie zmieni. Skoro ciężko pracowało się na pejoratywną wymowę słowa żyd, to do kogo pretensje...Zadał sobie pytanie pan żyd, dlaczego to słowo jest ''negatywnie nacechowane''? Sami swoją postawą przez setki lat zasłużyli, że słowo żyd jest pogardliwe. Wystarczy wspomnieć o żydach z NKWD, UB, SB, WSI, mordercach narodu polskiego. Już w 1939 na Kresach wschodnich za słowo 'żyd' była kulka w łeb, Jewreje z NKWD nad tym czuwali!
  
Dnia 20.01.2011 r. tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale.
Zaczął Żyrinowski.
- Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.
- A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?
- A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?
- Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.
- A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?
- Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.
- A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.
- Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!
- Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek.
Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?
- Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD?
- Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?
- Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.
- Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną.
- A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać?
- Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?
Rabin aż podskakiwał na ławce i machał rękami jak Żyrinowski mówił.
- Jak śmiesz mówić wulgarnie i kłamliwie o narodzie z którego ty sam pochodzisz!? Przecież twoi rodzice to polscy żydzi. Ty kalasz własne gniazdo. A to bezkarnie ci nie ujdzie. Ty zapłacisz za te brednie publicznie wypowiadane. My wniesiemy sprawę do sądu tu w Moskwie. Ty zostaniesz za te oszustwa surowo ukarany!
- Ty pamiętaj, że to już nie czasy Berii i Kaganowicza, że z sądów pousuwano sędziów żydów. A Rosjanie was nienawidzą. Ty nie tykaj moich rodziców bo ci tu i teraz zapłacę.
To mówiąc wstał i ruszył w stronę rabina. Służby porządkowe nie dopuściły do rękoczynów
- Ja owszem urodziłem się jako żyd, ale ja czuje się Rosjaninem i moją ojczyzną jest Rosja a nie Izrael. Żyłem tak, że Rosjanie mnie akceptują. Ty spróbuj poddać się pod głosowanie i tak jak ja wygrać. Popatrz tu na wielkim monitorze widać jak ludzie głosują.
Żyrinowski miał 25000 głosów poparcia, a rabin 2100.
- Ty sam zobacz, na ciebie głosowali tylko żydzi i to nie wszyscy. Bo w Rosji jest was dużo więcej niż ci co ciebie poparli. Jak ty możesz być rabinem skoro jesteś taki głupi. Twój bóg odebrał ci resztę rozumu.
Tym razem żyd nie wytrzymał, podszedł i opluł Żyrinowskiego ten nie był dłużny i rabin dostał parę razy pięścią w twarz. Po chwili wstał i powiedział.
- Ty Żyrinowski za to ciężko zapłacisz.
Po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia.
                                                                                                                                                  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0...
  
Od wielu lat żadna książka tak silnie nie wstrząsnęła światem żydowskim jak "Wymyślenie żydowskiego narodu" Szlomo Sanda, profesora historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego. Izraelski naukowiec o polskich korzeniach przez jednych został określony jako wariat i antysemita, który kala własne gniazdo. Żydzi chazarscy, żydzi wschodnioeuropejscy, żydzi ruscy – wyznawcy judaizmu rabinicznego mieszkający początkowo w państwie Chazarów, od IX–X wieku obecni na Rusi Kijowskiej, a od XII wieku osiedlający się na stałe także w granicach Litwy i Polski. Rabin Yosef Tzvi ben Porat wygłosił wykład, po którym – w myśl totalitarnej politycznej poprawności – powinien trafić do więzienia. Gdyby ten wykład opisała „Wyborcza”, prelegent z pewnością zostałby nazwany „siewcą nienawiści”. Oczywiście, GW nie wspomina o takich wykładach, bo musiałaby naubliżać rabinowi, a to z kolei może być uznane za antysemityzm. Lepiej więc cicho siedzieć i liczyć na to, że nikt nie dowie się o tym, że rabin Yosef Tzvi ben Porat mówi jasno i wyraźnie: to żydzi stworzyli ludobójczy komunizm, żydzi dokonali zbrodniczej rewolucji bolszewickiej, komuna to zagrożenie dla świata i za to Hitler nienawidził żydów. I miał rację mówi rabin.                              
                                                                                                
Cyceron:
"Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo jacy są liczni, jak solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów."
Diodor:
"Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tą, jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte, zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy."  Wilhelm II:
"Żydzi są odpowiedzialni za bolszewizm w Rosji, a także w Niemczech. Byłem zbyt pobłażliwy dla nich w czasie mego królowania i żałuję życzliwości, jaką okazywałem żydowskim bankierom!!!."
Henry Ford:
"Żydzi zawsze kontrolowali biznes…Wpływ kina amerykańskiego i kanadyjskiego jest pod wyłączną kontrolą moralną i finansową Żydów, manipulujących umysłami obywateli."
Roman Dmowski:
"Antysemityzm końca dziewiętnastego stulecia był protestem przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwa europejskie."
Francisco Franco:
"Nie poddawajmy się iluzji. Duch żydowski, odpowiedzialny za alians kapitalizmu na dużą skalę z marksizmem, był siłą przewodnią stojąca za tyloma antyhiszpańskimi porozumieniami rewolucyjnymi, nie zniknie stąd w ciągu jednego dnia."                                                                                                
Otto von Bismarck:
"Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?"                                                                                                
Giordano Bruno:
"Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych."/ "To zawsze czołgające się i zamknięte w sobie plemię nieznośne dla innych narodów, zwierzęco je nienawidzi i jest słusznie przez nich nienawidzone".
Voltaire:
"Dlaczego żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość ". / "Znajdziecie w żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których żydzi się bogacą" / "Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości."
Denis Diderot:
"Ty, zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma, które dźwigacie… Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie. Talmud nauczył żydów kraść własność chrześcijan, uważać ich za dzikie bestie, popychać ich w przepaść… zabijać ich bezkarnie i co rano rzucać w nich bluźnierstwem."
Maria Teresa:
"Nie znam gorszej dżumy dla państwa od narodu, który przez oszustwa, lichwę i umowy pieniężne przyprowadza lud do stanu żebraczego oraz wykonuje wszystkie czyny, którymi uczciwy człowiek się brzydzi. Wobec tego, należy ich jak najmożliwiej od nas (odtąd) wstrzymywać i liczbę ich zmniejszać. Jesteśmy zdziwieni z istnienia nienawiści i pogardy, którymi wszystkie narody żydów traktowały. Jest to nieuchronne następstwo ich, żydów, zachowania się. Huroni, Kanadyjczycy, Irokezi byli filozofami humanitaryzmu w porównaniu z Izraelitami."
Johann Wolfgang v. Goethe:
"Cóż można bowiem powiedzieć o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich".                                                                                                Żydzi handlowali niewolnikami z Polski. Histmag: "Słowiańscy niewolnicy żydowskich kupców"                                                                          
                                                           https://histmag.org/Slowianscy-niewolnicy-zydowskich-kupcow-10547/                                        

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.43

liczba ocen: 7

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • PASOŻYD bardziej do nich pasuje i od razu wiadomo o kogo chodzi!

  "Propaganda tworzy językiem nową rzeczywistość, a język przestaje rzeczywistość opisywać".. Jakżeż to pasuje też do tej historyjki o słowie 'żyd" oraz do tego co wyczynia parlament UE w swojej ideologicznej krucjacie przeciw naszej ojczyźnie. Jest to zwrot pewnej lewicowej sinolożki, którą zaszczuwają "swoi" bo śmiała mieć nieprawomyślny pogląd w kwestii "kobiety a osoby z macicami". Swoją drogą żyjemy w ciekawych czasach. A był kiedyś ktoś, podobno mądry, który ogłosił koniec historii.....No, to ta gówniana rada została wypchnięta przez gudłaja na cienki lód! Skończyło się pasożytom branie ciężkiej forsy za wydawanie pseudonaukowych "opinii" o jakichś murzynach. Teraz każdy fałszywy ruch zrobi z nich czołowe antysemickie świnie sławne na cały świat! Nie zazdroszczę. To ciekawe, że żyd postuluje, aby rada wyrzuciła żydów ze słownictwa polskiego, gdybym to ja wymyślił, byłbym posądzony o antysemityzm, ale skoro sami żydzi się tego domagają, to jestem zdumiony. Może to Covid19 odebrał zdrowy rozsądek i rozum? Tylko czekać jak do czcigodnej Rady Języka Polskiego zgłosi się jakiś syn prostytutki z żądaniem żeby zaleciła zaprzestanie używania słowa skurwysyn jako obraźliwego i negatywnie nacechowanego. Proponuję niech RJP zajmie się słowem. LACHOCIĄG. Najlepiej organoleptycznie...Z języczkiem.

 • @Autor

  "Żyd" słowem zabronionym?"

  No to trzeba szukać następnego. Moje propozycje to:
  - macoholicy,
  - garbatonosi...

 • Teraz

  Tylko czekać na Pedanta, który to wszystko potępi.
  Tzn cały twój tekst.
  On kocha wszystkie nacje i narody, tak przynajmniej twierdzi.

 • @rumpelsiltskin 11:35:32

  Albo krzywonos. Jak słynna tramwajarka co rozpoczęła strajki sierpniowe.
  Tak przynajmniej twierdzi.

 • @zbig71 11:40:24

  "Albo krzywonos"

  Nie wiem tylko, czy by sami "milusińscy" na ten przydomek nie obrazili się... Nie przypomina ona Wenus z Milo, a ONI to przecież perfekcjoniści są! U nich wszystko musi być cymes, prawda?

 • Głupi jest ten Dawid Gurfinkiel jak stołowa noga

  // Rosja jako wzór
  Co ciekawe, Dawid Gurfinkiel stawia w tym przypadku za wzór Rosję.(..)
  U nich mówi się "Jewriej". Przed nami stoi praca domowa, którą Rosja odrobiła dawno temu opowiada w rozmowie z "Wyborczą". //

  Mówi się "jewrej" ponieważ po pierwsze tak jest precyzyjniej, a po drugie tak było łatwiej Katarzynie II która jak wiadomo była Niemką.

  Słowo "żyd" ma pochodzenie starosłowiańskie i określało mieszkańców Chazarskiego Kaganatu którzy jak wiadomo nie byli etnicznymi żydami.
  Przez długie wieki obowiązywał srogo egzekwowany zakaz wjazdu i przebywania "niechrześcijan" na Rusi i dopiero za czasów Katarzyny II w związku z pierwszym rozbiorem na terytorium Imperium Rosyjskiego pojawili się żydzi a wraz z nimi językowy problem.Katarzyna usiłowała jakoś rozwiązać kwestie owej specyficznej mniejszości (szczegóły "200 lat razem" ) i na tę okoliczność wiele pisała i mówiła a że była Niemką to łamała sobie język na starosłowiańskim słowie "żyd" więc dla ułatwienia, lekko europeizując, zamieniła go na słowo jewrej.

 • @zbig71 11:36:01

  POLACY jak w amoku powierzają władzę w POLSCE filosemickim wrogom POLSKI ! Dzięki służącym wrogom POLSKI tzw. polskim prezydentom i rządom zrobiono z POLAKÓW naród morderców i nazistów! Dzięki antypolskiej postawie POLSKICH „władz” czy bardziej kapo , ludobójstwo oraz wszystkie zbrodnie na POLAKACH są obecnie usprawiedliwione w oczach świata! Stosując cenzurę, propagandę, kłamstwo oraz fałszując historię zrobiono z POLAKÓW najgorszy naród na świecie. Przykład POLSKI jest wzorcowym przykładem jak zbrodniarze kłamstwem i propagandą zrobili z POLAKÓW OFIAR LUDOBÓJSTWA I OKUPACJI nie zasługującego na szacunek i współczucie narodu „nazistowskich” zbrodniarzy. Milowy krok w kierunku bezkarnego oszczerczego i podłego oskarżania POLSKI i POLAKÓW dokonał niejaki pospolity złodziej, alkoholik pomiot żyda z NKWD/Smierszy/UB Stolzmana Stolzman junior aka Kwaśniewski TW Alek wraz z Grossem z tej samej nadludzkiej nacji. Kolejne antypolskie kroki są dokonywane niestety do dnia dzisiejszego!

 • @kula Lis 69 12:13:43

  Są. I to przez ,,Dobrą Zmianę,,.

 • @ikulalibal 12:10:08

  "Słowo "żyd" ma pochodzenie starosłowiańskie i określało mieszkańców Chazarskiego Kaganatu którzy jak wiadomo nie byli etnicznymi żydami."

  No to pasuje jak ulał, bo współcześni żydzi, a zwłaszcza ci "nasi", są właśnie tej proweniencji.

 • Slowo zyd zakazane????

  Według mnie ten postulat idzie dużo dalej niż obrażanie zydów.
  Po II wojnie światowej zyd Bierut (może się mylę- w tej chwili nie pamietam) wygłosił słynne przemówienie aby z przestrzeni publicznej
  (edukacja, media) wyeliminować istnienie zydów w Polsce.Jak
  twierdzil - jeżeli przynajmniej dwa pokolenia Polaków nie będzie miała
  pojecia o Żydach to Polska jest nasza.I tak się stało.Prosze pytać Polaków
  z epoki "Solidarności"którzy opuścili Polskę czy mieli pojęcie o istnieniu zydów!!!Według mojej wiedzy miliony Polaków nie miało pojęcia o istnieniu zydów.W ten sposób zdobyli Polskę.Teraz chodzi o to aby Polacy jako
  żydowscy niewolnicy nie mieli o tym pojęcia ale tez wyrugować z umysłów
  Polaków (i nie tylko) kto stoi za mega-zbrodniami wobec Polaków w
  minionych czasach.

 • @rumpelsiltskin 14:13:52

  ""Słowo "żyd" ma pochodzenie starosłowiańskie i określało mieszkańców Chazarskiego Kaganatu którzy jak wiadomo nie byli etnicznymi żydami."

  Judaizm nie jest rasą tylko religią. Żydzi nigdy nie byli "czyści" rasowo. Projektowanie narodowo-socjalistycznych kategorii w tym przypadku jest nieadekwatne.

 • @zbig71 11:36:01

  "Tylko czekać na Pedanta, który to wszystko potępi.
  Tzn cały twój tekst."

  Całego tekstu nie mogę potępiać, bo autor jak ślepa kura co dziobie gdzie popadnie, czasem trafi na ziarnko prawdy. ;)

 • @Pedant 14:46:15

  //Judaizm nie jest rasą tylko religią. //

  Czy aby na pewno?
  Ja nie czuję się na siłach aby "uczyć ojca robić dzieci" dlatego przyjmuję kryteria stosowane przez państwo Izrael.
  A wedle ichniejszych kryteriów żydem (a tym samym uprawnionym do izraelskiego obywatelstwa) jest ten kto miał matkę żydówkę.Po za tym jednym wymogiem może być:wyznawcą kultu voodoo,szalejącym ateistą,wegetarianinem lub wieprzowinożercą,ortodoksyjnym żydem lub radykalnym komunistą.Tylko ten jeden jedyny warunek musi spełniać-mieć matkę żydówkę.O tym czy matka była żydówką decyduje tylko jedno kryterium;żydowskość jej matki.
  Zazwyczaj wynika to z aktów cywilnych ale jeśli takich niema ichniejszy urząd migracyjny żąda zdjęć groby matki lub którejś z babek,jeśli i to jest niemożliwe osoba ubiegająca się o obywatelstwo musi przedstawić świadectwo rabina dokumentujące wiadomą kwestę.
  W Izraelu żyje około 1 miliona osób nie mających statusu obywatela.Są to zazwyczaj nieżydowskie żony żydów i ich wspólne dzieci.Dzieci urodzone w Izraelu choćby ich ojciec był modlącym się od świtu po zmierzch żydem, nigdy nie będą miały statusu żydów dlatego że ich matka nie była żydówką a Rosjanką (Białorusinką,Ukrainką,Ormianką itd) .Z uwagi na względy praktyczne takie dzieci mogą korzystać z pewnych ulg dzięki czemu mogą być leczone w ramach ojcowskiej polisy,uczęszczać do szkół.Mogą ale nie muszą służyć w wojsku.
  Stan ten od dziesięcioleci jest problemem i w czasie każdej kampanii wyborczej mocno eksploatowany ale na razie nie ma mowy o żadnych ustępstwach.
  Więc jeśli to są "narodowo-socjalistyczne kryteria" to cóż pocznę?
  Biorę. jakie są.

 • @ikulalibal 15:22:33

  "Są to zazwyczaj nieżydowskie żony żydów i ich wspólne dzieci.Dzieci urodzone w Izraelu choćby ich ojciec był modlącym się od świtu po zmierzch żydem, nigdy nie będą miały statusu żydów dlatego że ich matka nie była żydówką"

  To nie zupełnie tak. Mogą formalnie przejść na judaizm. Każdy może, i Pan i ja, a nawet kolega Kula Lis (może by mu to ulżyło)

  "Więc jeśli to są "narodowo-socjalistyczne kryteria" to cóż pocznę?"

  Niestety, część idei syjonistycznych wywodzi się z niemieckiego volkizmu, z którego wywiódł się także narodowy socjalizm. Najbardziej religijni żydzi uważają syjonizm za herezję.

  Nie mamy obowiązku uznawać volkizmu czy rasizmu za obowiązującą "prawdę". Ja widzę talmudyczny judaizm jako religijną konkurencję dla chrześcijan i muzułmanów, nie jako rasę. Volkizmu nie uważam za szczytowe osiągnięcie ducha białej rasy, tylko jako XIX wieczną ideologię drobnomieszczaństwa europejskiego, łączącą romantyzm z wulgarnym darwinizmem.

  Dlatego, gdy zdarzało mi się debatować z religijnymi Żydami, posługiwałem się argumentami teologicznymi a nie popłuczynami po Nowym Kurierze Warszawskim. (Kluczowym tematem była natura Odkupienia, czyli kto jest Chrystusem/Mesjaszem a nie kształt czaszki).

 • @rumpelsiltskin 11:50:07

  Przypomina Wenus po trepanacji.

 • @Pedant 15:56:02

  //Niestety, część idei syjonistycznych wywodzi się z niemieckiego volkizmu//

  Ja myślę że było jakby odwrotnie ale przecież nie będę o to kruszyć kopii bo nie ma o co.
  Znam się na żydach i wcale nie z uwagi na tych kilku znajomych żydów,półżydów ,nibyżydów czy "żydów przez zasiedzenie" ,ale dlatego że czerpię informację z najlepszych źródeł czyli od nich samych.
  Jak pan wie (wie?) u ortodoksyjnych żydów nie istnieje nic takiego jak spontaniczne małżeństwo.U żydów świeckich owszem,czasem się przydarzy.To dla rodziny zawsze wielki cios i zgryz ale co zrobić.
  Natomiast jeśli idzie o ortodoksów to wszystkie małżeństwa się aranżowane przez swatów i rodziców obydwu stron.
  Jeśli się widzi skutki tego to nie można pojąć jak to możliwe w XX a nawet XXI wieku.Pisząc o skutkach mam na myśli względy estetyczne albowiem często widzi się chłopaka jak żurnalowy sekssymbol i dreptającą obok niego chuderlawą szkapinę w ciąży pchającą wózek.I odwrotnie,piękność jak z sennego marzenia z pokurczem w okularach jak denka słoików.Patrzysz na to i nie możesz pojąć a żaden z argumentów (że groźba wykluczenia ze społeczności,że zerwanie wszystkich więzów;rodzinnych,towarzyskich,społecznych,banale wydziedziczenie itp) o którym mówią ci co się znają, wcale do ciebie nie trafia.
  Tym sposobem owi wrodzy syjonizmowi ludzie mają rodowody dłuższe i pewniejsze niż Windsorowie.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_(Hasidic_dynasty)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_dynastii_chasydzkich

  Mogą zatem pozwolić sobie na "luksus" lekceważenia banalnych urzędniczych przepisów o obywatelstwie Izraela.

  //Dlatego, gdy zdarzało mi się debatować z religijnymi Żydami, posługiwałem się argumentami teologicznymi//

  Skoro już przy teologii jesteśmy to zauważyć należy że żydzi nie mają teologii ale mają święte pisma oraz komentarze do nich.
  I z owych pism wynika że matką wszystkich żydów jest Rachela dlatego że tylko przez jej "łono" rodzące się dzieci otrzymywały bożą iskrę noszącą od tej chwili nazwę "świętej żydowskiej duszy" Można wierzyć,można nie wierzyć ale zawsze warto posłuchać chociażby po to aby wiedzieć czemu oni tak się upierają przy pochodzeniu matki.

 • @ikulalibal 17:10:33

  //Dlatego, gdy zdarzało mi się debatować z religijnymi Żydami, posługiwałem się argumentami teologicznymi//
  Skoro już przy teologii jesteśmy to zauważyć należy że żydzi nie mają teologii ale mają święte pisma oraz komentarze do nich."

  Mają teologię implicite. Nie mają systematycznej teologii na wzór scholastycznego tomizmu ani centralnego autorytetu na wzór Papieża, ale jak najbardziej można z nimi dyskutować na tematy teologiczne, takie jak Odkupienie (Redemption, Tikkun) albo doktrynę Trójcy Świętej (która ich irytuje).

  "z owych pism wynika że matką wszystkich żydów jest Rachela dlatego że tylko przez jej "łono" rodzące się dzieci otrzymywały bożą iskrę noszącą od tej chwili nazwę "świętej żydowskiej duszy"

  Jak powiedział pewien rabin, nie ma opinii, z którą każdy rabin by się zgodził. Daniel Bułocznik, którego słowa Pan przytoczył, jest chasydem z odłamu Lubawicz. Chasydzi przez pokolenia byli wyklinani przez ortodoksyjnych rabinów , i do tej pory są traktowani z podejrzliwością. (Za dużo odchyleń i kabalistycznych spekulacji) .

  Jeśli będzie Pan z nimi dyskutował poważnie i spodobają się im Pana argumenty, może nadejść moment, gdy powiedzą, że ma Pan żydowską duszę i powinien się do nich dołączyć ;)

 • @Pedant 18:11:53

  // Daniel Bułocznik, jest chasydem z odłamu Lubawicz. Chasydzi przez pokolenia byli wyklinani przez ortodoksyjnych rabinów , i do tej pory są traktowani z podejrzliwością.//

  Ale to nie dla ortodoksyjnego rabina ale dla lubawickego Izaka Sznerskona admirał Canaris uruchamiał karkołomną akcję przerzutu z warszawskiego getta do Nowego Jorku-prawda?
  https://www.tabletmag.com/sections/arts-letters/articles/nazi-saved-lubavitcher-rebbe

  Wiedział bowiem że właśnie chasydzi stanowią istotę żydostwa.Z tymi świeckimi to różnie bywa a i na ortodoksyjnych rabinów nie ma co liczyć.Jedyną (w razie najgorszej katastrofy) gwarancją przetrwania i odrodzenia żydostwa są chasydzi.I jeśli już kogoś ratować to nie genialnego wiolonczelistę,zdolnego prawnika czy nawet bankiera ale chasydzkiego cadyka.Nawet takiego biednego jak mysz kościelna.

  Obecnie chabatnicy są najpotężniejszą międzynarodową organizacją żydowską.Oni a nie zadni tam "ortodoksyjni rabini" są ambasadorami żydów.To oni są inicjatorami palenia świec chanukowych we wszystkich stalicach świata w asyście prezydentów,premierów i innych przedstawicieli władzy.

  //Jeśli będzie Pan z nimi dyskutował poważnie i spodobają się im Pana argumenty, może nadejść moment, gdy powiedzą, że ma Pan żydowską duszę i powinien się do nich dołączyć ;//

  Dyskutować nie dyskutuję ale owszem,lubię posłuchać.Podobają mi się te "rozsypane iskry boga" idea duszy wstępującej w ciało w momencie narodzin,przechodzenie duszy z jednego ciała w inne.Bardzo mi się podoba.Ale jakoś nie widze się w tym towarzystwie.

 • @ikulalibal 19:10:10

  "Wiedział bowiem że właśnie chasydzi stanowią istotę żydostwa.Z tymi świeckimi to różnie bywa a i na ortodoksyjnych rabinów nie ma co liczyć."

  Nieprawda. Chasydzi NIE STANOWIĄ istoty żydostwa, chociaż są bardzo aktywni i widoczni. To tak jak powiedzieć że zielonoświątkowcy stanowią istotę chrześcijaństwa.

  Tę rolę spełniają ortodoksyjni rabini i ortodoksyjne kongregacje.

  "Dyskutować nie dyskutuję ale owszem,lubię posłuchać.Podobają mi się te "rozsypane iskry boga" idea duszy wstępującej w ciało w momencie narodzin,przechodzenie duszy z jednego ciała w inne.Bardzo mi się podoba.Ale jakoś nie widze się w tym towarzystwie."

  Bo nie chce Pan dyskutować, a szkoda.

  Idea reinkarnacji jest heretycka. Ortodoksyjni rabini ją odrzucają, chociaż w naszych czasach delikatnie, aby nie urazić jej wyznawców.

  https://www.thejc.com/judaism/rabbi-i-have-a-problem/is-reincarnation-an-acceptable-belief-in-judaism-1.447905

 • Autor 5*

  DK

 • @Pedant 20:02:08

  //Nieprawda. Chasydzi NIE STANOWIĄ istoty żydostwa, chociaż są bardzo aktywni i widoczni.//

  A przecież jeszcze trzydzieści lat temu nie byli.Siedzieli sobie w żydowskich dzielnicach Nowego Jorku będąc elementem miejscowego folkloru.
  Coś się chyba zdarzyło lub z czegoś zdano sobie sprawę.Z czego?
  Z tego że żydowskość zanika.Wszystko to na co narzekamy my dotyczy i żydów a konkretnie Izraelczyków.
  Kiedyś,70 lat temu zbyt pochopnie zrezygnowano z tradycyjnej kultury w tym kultury ydisz.Jeszcze we wczesnych 60-tych aktywiści syjonistycznych młodzieżówek krążyli "jako lwy ryczące" i wyłapywali tych którzy mówili w ydisz.Spokojnie aż stanowczo wyjaśniono im że w Izraelu obowiązuje iwrit.Opowiadano mi o całym pokoleniu żydów zupełnie wyalienowanych.Nie mówili w iwrit więc nie czytali gazet,nie słuchali radia ani nie oglądali telewizji.Nie mogli niczego załatwić w urzędzie bo tam z powodu używanego ydisz ignorowano ich.Tym sposobem wraz z językiem zniszczono całą kulturę a innej poza kulturą ydisz nie było.Zniszczono tym chętniej że wtedy to jest 60,50 lat temu,były nadzieje że żydzi stworzą jakąś swoją kulturę w miejsce tej "starej" ,tej wstydliwej ,tej niby zapyziałej ,tej ze sztetlów europy środkowej.Ale nie stworzyli i dziś już wiadomo że nie stworzą.Ich młodzież porwała amerykańszczyzna,MTV i światowe trendy.Jeszcze nie uchylają się od armii ale to tylko kwestia czasu.Jeśli nic się nie zmieni to Izraelczykom koniec.Nie z powodu palestyńskiego oporu,nie z powodu czarnego piary w świecie ale z powodów lepiszcza które ich łączy.
  W panice starają się wskrzesić język i kulturę ydisz czyli coś co odróżniało ich od reszty świata,ale jest już za późno bo najstarsze babcie i dziadkowie którzy byli naturalnymi nośnikami tych wartości,już nie żyją.Pozostali jeszcze chasydzi.W nich ostatnia nadzieja bo oni prócz wartości stricte religijnych tylko oni (w przeciwieństwie do ortodoksyjnych rabinów) są kontynuatorami określonej kultury.(literatury,folkloru,języka,kuchni,obyczajów )

  //Idea reinkarnacji jest heretycka. Ortodoksyjni rabini ją odrzucają,//

  Tym gorzej dla ortodoksyjnych rabinów.Stracili mnie jako jutubowego "studenta" ;)))

 • Może zamiast "gówno" mówić "chaber"?

  "Żydowski działacz Dawid Gurfinkiel chce pójść o krok dalej i proponuje, aby RJP zajęła się słowem... "Żyd"."

  Może warto to przemyśleć i np. tytułem próby zastąpić rzeczownik "gówno" rzeczownikiem "chaber" (dla odróżnienia od kwiatu pisałoby się "haber") - zobaczymy, czy będzie mniej śmierdziało?
  Jeśli nie, to nie warto pchać w taki niepewny geszeft.

 • @ikulalibal 21:00:28

  "//Idea reinkarnacji jest heretycka. Ortodoksyjni rabini ją odrzucają,//

  Tym gorzej dla ortodoksyjnych rabinów.Stracili mnie jako jutubowego "studenta" ;)))"

  Nie stracili, bo Pan ich nie oglądał. Oglądał Pan chasydów pod wpływem kabały.

  Tutaj przykład ortodoksyjnego rabina. Nawet jeśli Pan nie zna angielskiego, może Pan włączyć napisy i wybrać polski. Zobaczy Pan różnicę :)

 • @Pedant 22:06:37

  W zasadzie to bym się zgodził z postulatem. Żyd, to faktycznie obżydliwe określenie. Można by zmienić na "żmijowe plemię". Było by biblijnie.

 • @ikulalibal 19:10:10 i 21:00:28

  W.Sz.P. dużo mi mimochodem wyjaśnił.

  Bo nie mogłem zrozumieć, dlaczego parchy żydów wykańczają w okupowanej Palestynie:

  (tylko dwa odnośniki, które można oczywiście zignorować a nawet podważyć, ale tu muszę dodać, że aby te dwie linki znaleźć spędziłem blisko 40 minut w wyszukiwarkach. Google to czysta cenzura, szczególnie po wpisaniu haseł "vaccine deaths Israel", niby niezależny swisscows.com nie lepszy)

  https://detektywprawdy.pl/2021/03/01/izraelczyk-o-paszportach-szczepionkowych-w-izraelu-zgony-i-powiklania-po-szczepieniach/

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael-rekordzista-w-ilosci-szczepien-i-jednoczesnie-przypadkow-zakazen-koronawirusem-na

  (Pomijam tu to, że strony te i tak piszą o "zakażeniach coronavirusem", który NIE ISTNIEJE - to znaczy istnieje wirtualnie, jako "byt" stworzony jedynie w komputerze - taka symulacja. A skoro w realnym świecie (biologicznym) nie istnieje wirus, to i tym bardziej nie można chorować na "chorobę" przez niego "powodowaną"!)

  Ale wracając,
  teraz rozumiem, kto i dlaczego wykańcza też żydów w okupowanej Palestynie. CHASYDZI.
  Bo przecież nie kto inny ma dupie obostrzenia (nielegalne!) covidowe

  https://wprawo.pl/bez-masek-bez-dystansu-bez-mandatow-zydzi-modlili-sie-przy-grobie-cadyka-elimelecha-w-lezajsku/

  (niech Pan wpisze w google taką frazę: - chasydzi przed grobem cadyka "bez reżimu sanitarnego" - z cudzysłowami! to ważne. A teraz to samo do swisscows.com)

  "– To było niesamowicie nieodpowiedzialne – tak doniesienia o kilkutysięcznej imprezie w środku ogarniętego pandemią Nowego Jorku komentował burmistrz miasta, Bill de Blasio. Szacuje się, że w CHASYDZKIM weselu w Williamsburgu mogło uczestniczyć około siedmiu tysięcy osób."

  https://www.wprost.pl/koronawirus-na-swiecie/10392593/gigantyczne-zydowskie-wesele-w-srodku-pandemii-cokolwiek-to-bylo-bylo-za-duze.html

  I takich przykładów da się wyszukać jeszcze wiele. Wynika z nich, że parchy chasydzkie doskonale wiedzą o co chodzi z "wirusem powodującym mitycznego covida".

  To jasno mówi, kto jest sprawcą i NADZORCĄ całej tej HUTZPAH Plandemii Sekty Covida (chasyda?...).

  Bardzo Panu dziękuję, bo do dziś nie mogłem pojąć kto i dlaczego urządza także żydom w "Izraelu" (Palestynie) covidowy holocaust.
  Teraz wszystko mi się wyjaśniło.

  P.S. Tylko żeby Szanowny Pan teraz nie próbował odwracać kota ogonem, że ta grupka jest za słaba...

  //Obecnie chabatnicy są najpotężniejszą międzynarodową organizacją żydowską.Oni a nie zadni tam "ortodoksyjni rabini" są ambasadorami żydów.To oni są inicjatorami palenia świec chanukowych we wszystkich stalicach świata w asyście prezydentów,premierów i innych przedstawicieli władzy.//

  P.S.2 Czy Szanowny @Ikulalibal natrafił może, skoro już tak bada chasydzkie życie i zwyczaje, na informacje ilu Lubawiczerów (lub innych chasydzkich parchów) zostało wyszczepionych przeciwko covidowi, i jakie jest tej kryminalnej grupy stanowisko wobec wyszczepionek?
  Tylko, rozumie Pan, takie prawdziwe stanowisko, a nie wyrażane pyskiem ichniego "rzecznika prasowego"...

 • @Kmieć 07:53:54

  //I takich przykładów da się wyszukać jeszcze wiele. Wynika z nich, że parchy chasydzkie doskonale wiedzą o co chodzi z "wirusem powodującym mitycznego covida".//

  Tylko nieznajomość zjawiska o nazwie "chasyd" może usprawiedliwić takie podejrzenie.
  Dla chasyda nie istnieje świat na zewnątrz jego grupy.Oni w nim funkcjonują ale tylko w takim zakresie jaki wytyczyli ich cadycy.Są grupy chasydzkie ignorujące "świecką naukę" ale są i tacy którzy korzystają z niej pełnymi garściami.W mieście Netanja jest szpital prowadzony przez lekarzy chasydów.Z brodą i pejsami do pasa,z rytualnymi frędzlami chusty modlitewnej wystającymi spod lekarskiego uniformu-niebywały widok.
  Są chasydzi którzy nawet nie zbliżają się do cmentarzy (oraz wszystkiego co związane ze śmiercią) ale są i tacy którzy się specjalizują w tych kwestiach.Jeśli wydarzy się zamach to ich ekipa pojawia się równo z policją i wojskiem.To oni zajmują się zbieraniem ludzkich pozostałości.Wszystkich.Bywa że tamponami zbierają krew która rozprysnęła się w efekcie detonacji.Krew jest siedliskiem duszy więc musi być pochowana.
  Dla nich ma znaczenie wyłącznie to co powie cadyk (cadyk zaś opiniuje każdą sprawę na podstawie świętych ksiąg).Jeśli powie im że mają nosić maseczki to będą się nawet kąpać w maseczkach.Ale jeżeli nic nie powie będą mieli do maseczek taki stosunek jak wszyscy inni;jedni pozytywny a inni negatywny.
  Może być i tak że cadyk wyczytał w Torze (Talmudzie lub Szulchan aruch) że maski są niekoszerne i wtedy nie będą ich nosić za żadne skarby świata.Nie będzie to miało związku z ich wiedzą na temat pandemii.

  //https://wprawo.pl/bez-masek-bez-dystansu-bez-mandatow-zydzi-modlili-sie-przy-grobie-cadyka-elimelecha-w-lezajsku/ //

  Wszyscy poza Izraelem są wobec tego bezsilni.Co mają zrobić? policje nasłać? Zresztą oni z policji nic sobie nie robią.
  Chasydzi (w kapeluszach) i ortodoksi (w białych koszulach) szarpią się z izraelską policją na okoliczność maseczek.Nie mniej jednak izraelska policja jest (ze względów psychologicznych) w całkiem innej sytuacji niż policja " gojowska".  w Tel Awiwskim Bney Braku (dzielnicy ortodoksów) protestujący spalili autobus i zerwali przewody pozbawiając część miasta elektryczności.
  //Tylko, rozumie Pan, takie prawdziwe stanowisko, a nie wyrażane pyskiem ichniego "rzecznika prasowego//

  Prawdziwe stanowisko? z tym może być trudniej jak że ich nauki zakładają kilka sposobów przekazywania informacji.Można coś napisać,można coś powiedzieć ale bywa i tak że trzeba coś powiedzieć konkretnej osobie i wyłącznie na ucho albowiem to nie jest przeznaczone dla wszystkich słuchaczy a tylko dla tych których rebe uznał dla godnych i gotowych na przyjęcie pewnych informacji.
  Z tego co widzę wynika że lubawiczanie respektują ograniczenia związane z cowidem19.Równo rok temu z początkiem pandemii "mój" rebe Daniel Bulocznik zaprzestał nauk prowadzonych w tradycyjny sposób to jest bezpośrednie do zgromadzonych uczniów a jedynie nagrywał wykłady bez fizycznego uczestnictwa audytorium.
  Jest to logicznie uzasadnione.Chabatnicy to misjonarze.Jako jedyni spośród żydów prowadzą misję wśród nieżydów.Wierzą że wszyscy ludzie są żydami tylko pozostając na różnym stopniu świadomości większość z nich nie ma o tym pojęcia .Chabatnicy chcą im to uświadomić albowiem dopiero wtedy kiedy wszystkie iskry boga rozproszone w akcie stworzenia znów połączą się w jedność jaka była na początku, przyjdzie Mesjasz.
  Prowadzą zbyt ożywioną działalność na całym świecie aby pozwolić sobie na luksus antycowidowego sceptycyzmu.Zapewne noszą maseczki i posłusznie się szczepią.

 • @ikulalibal 09:47:59

  "Z tego co widzę wynika że lubawiczanie respektują ograniczenia związane z cowidem19.Równo rok temu z początkiem pandemii "mój" rebe Daniel Bulocznik zaprzestał nauk prowadzonych w tradycyjny sposób to jest bezpośrednie do zgromadzonych uczniów"

  W poprzednim linku wskazałem na tradycjonalistycznego rabina, poniżej link do "konserwatywnego" rabina Davida Wolpe rozmawiającego z ateistą (niestety bez polskich napisów).

  Poza chasydami, w USA są trzy główne nurty judaizmu - ortodoksi, konserwatywni i reformowani.

  To są odpowiedniki trzech nurtów w polskim katolicyzmie - tradycjonalistów niechętnie nastawionych do reform Drugiego Soboru Watykańskiego i zwolenników Mszy Trydenckiej, tych co chcą pogodzić współczesność z tradycją nawiązując do Soboru, oraz postępowej/ekumenistycznej części środowiska Tygodnika Powszechnego i Znaku.

  Rabin David Wolpe rozmawia z ateistą:

 • kłamstwo

  W powyższym artykule autor Kula Lis 69 bezczelnie kłamie n/t dyskusji w 2011r pomiędzy p.Żyrinowskim a jakoby rabinem.Można to z łatwością sprawdzić było tam żadnego rabina ani opluwania czy też bójki.Autor przerósł,może w swej zaciętości -przegonił w kłamstwach samych bolszewików.Gonić takich z neonu

 • @ide 12:55:02

  Parę godzin szperałem w rosyjskim yandex-ie i nic o pojedynku Żyrinowskiego z rabinem nie znalazłem.
  Link w notce gospodarza który pozornie ten pojedynek miał uwiarygadniać w rzeczywistości "prowadzi w maliny".

 • @kowalew 17:27:07

  //Parę godzin szperałem w rosyjskim yandex-ie i nic o pojedynku Żyrinowskiego z rabinem nie znalazłem.//

  Żirinowskij na tyle często występuje w mediach i na tyle często pyszczy na żydów że aby odnaleźć jakieś ślady tego trzeba znać dokładnie tytuł audycji i czas emisji.W przecwnym razie to szukanie w stogu siana.

  2018 Zirinowskij kłóci się z Hinszteinem (deputowanym)  Żirnovski o żydach • @ikulalibal 18:48:26

  Szukałem śladu pojedynku Żyrinowskiego z rabinem Moskwy zakończonym w sposób skandaliczny. W dowolnej dacie bo autor notki mógł coś błędnie lu z błędem przekopiować. Potem z rabinem Rosji, a w końcu z jakimkolwiek rabinem. I nic - czarna dziura.
  A zmierzyłem się z tym bo to raczej Żyrinowski wielokrotnie słownie pluł na różnych jego zdaniem niegodziwców.

 • @ikulalibal 18:48:26

  Szukałem śladu pojedynku Żyrinowskiego z rabinem Moskwy zakończonym w sposób skandaliczny. W dowolnej dacie bo autor notki mógł coś błędnie lub z błędem przekopiować. Potem z rabinem Rosji, a w końcu z jakimkolwiek rabinem. I nic - czarna dziura.
  A zmierzyłem się z tym bo to raczej Żyrinowski wielokrotnie słownie pluł na różnych jego zdaniem niegodziwców.

 • @kowalew 00:47:27

  A ja już wiem o co chodzi.
  Początkowo wydawało mi się że to tylko niedbałość spowodowała że nie podano źródła rzekomej debaty ale teraz wiem że chodziło o coś znacznie ważniejszego.
  Otóż program z cyklu "Pojedynek" z udziałem Żirinowskiego faktycznie odbył się 20.01.2011 i faktycznie adwersarzem Żirinowskiego był żyd.Tyle że nie żaden rabin a Leonid Gozman.Postać wyjątkowo obrzydliwa,odstręczająca i nikczemna.
  Podczas debaty nie doszło do żadnych widowiskowych przepychanek a do czegoś znacznie bardziej spektakularnego.Otóż tematem tego "pojedynku" była idea wpisania do konstytucji punktu o "państwotwórczej" roli ruskiego narodu w mnogonacjonalnej FR .Od razu mówię że polskie słowo "państwotwórczość" nie bardzo mi pasuje bo nie w pełni oddaje sens rosyjskiego " государствообразующий "
  Żirinowskij bronił tezy że wspomniany zapis do konstytucji jest w pełni uzasadniony i dziwne że dotychczas jeszcze go nie ma,zaś ta swołocz Gozman że jeśli się pojawi to będzie to forma dyskryminacji.
  I choć w debacie nie padło słowo "żydzi" to każdy inteligentny widz i słuchacz wiedząc kto to jest Gozman i co reprezentuje, widzi i słyszy że ono jest tam obecna jak na żadnej innej debacie.Każdy rozumie czego tak naprawdę broni Żirinowski i dlaczego Gozman jak lew broni stanowiska że wspomniana zmiana jest dyskryminacyjna.

 • Antysemityzm w Niemczech!

  https://media.wplm.pl/thumbs/804/OTYwL3VfMS9jY19kZDY2Yi9wLzIwMjEvMDMvMTgvMTIwMC83NjAvZTg2YThkYmY3ZjIwNDE4MzliM2FjNWRmZTM3M2VhNjUuanBlZw==.jpeg

  "Życie żydowskie wciąż jest zagrożone i nie wszyscy akceptują je jako naturalną część społeczeństwa". „Życie żydowskie wciąż jest zagrożone i nie wszyscy akceptują je jako naturalną część społeczeństwa. Oprócz rosnącego prawicowego ekstremizmu i trwałego zagrożenia ze strony islamistów, kryzys koronawirusa doprowadził również do wzrostu antysemityzmu” - stwierdziła Centralna Rada Żydów w Niemczech, komentując 2275 przestępstw przeciwko Żydom jakie odnotowano w 2020 roku w Niemczech. W RFN rok 2021 jest obchodzony pod hasłem „1700 lat żydowskiego życia w Niemczech”. Ale sytuacja Żydów w Niemczech jest coraz trudniejsza. Policja odnotowała bowiem w 2020 r. więcej ataków antysemickich niż kiedykolwiek, odkąd zaczęto prowadzić statystyki, czyli od 2001 roku. 2275 przestępstw w 2020 roku to średnio sześć antysemickich przestępstw dziennie. Wstrząsająca relacja
  PAP zwróciła się do Centralnej Rady Żydów w Niemczech z pytaniem jak ocenia obecną sytuację Żydów w Niemczech. W odpowiedzi Centralna Rada Żydów wskazała na wypowiedź przewodniczącego Rady, dr Josefa Schustera z okazji kolejnej rocznicy Nocy Kryształowej. 82 lata po zniszczeniu synagog i żydowskich sklepów oraz śmierci i aresztowaniu tysięcy Żydów w Niemczech i Austrii, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech dr. Josef Schuster powiedział: Życie żydowskie wciąż jest zagrożone i nie wszyscy akceptują je jako naturalną część społeczeństwa. Oprócz rosnącego prawicowego ekstremizmu i trwałego zagrożenia ze strony islamistów, kryzys koronawirusa doprowadził również do wzrostu antysemityzmu. Dlatego potrzebujemy ofensywnego szacunku we wszystkich dziedzinach życia społecznego, w szkole, w sporcie, w kulturze i oczywiście w polityce. Obecny kryzys nie może doprowadzić do tego, że ludzie zapomną, do czego ludzka nienawiść już doprowadziła w historii Niemiec.

  Jak sobie radzić z rosnącym antysemityzmem?

  Z punktu widzenia Centralnej Rady Żydów, oprócz wzmożonej promocji wyjazdów wspomnieniowych i wymiany młodzieży z Izraelem, decydującym krokiem jest planowane zakotwiczenie dalszych szkoleń na temat antysemityzmu dla służby cywilnej, policji i sądownictwa. Podobnie, powinno to stać się integralną częścią kształcenia i szkolenia nauczycieli. Również w podręcznikach szkolnych często występują jeszcze braki w przedstawianiu judaizmu i w temacie antysemityzmu. (…) mówił Schuster.

  Niemcy dopiero zmieniły nazistowską ustawę!
  O tym, że jest jeszcze sporo do zrobienia w kwestii antysemityzmu także w sferze prawnej może świadczyć fakt, że dopiero w połowie lutego tego roku niemiecki parlament zmienił tekst ustawy z 1938 r., która do dziś mówiła o „Rzeszy Niemieckiej i Ministrze Spraw Wewnętrznych Rzeszy” i nakazywała żyjącym w Niemczech Żydom używania dodatkowego imienia Sara lub Izrael. To prawo jest najbardziej rażące mówił komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein w styczniu tygodnikowi „Spiegel”. Miało to „bardzo wyraźne podłoże antysemickie i decydującą rolę w pozbawianiu praw i wykluczaniu Żydów”. Według niego istnieje jeszcze w Niemczech 28 innych ustaw z czasów nazistowskiego reżimu, które z podobnych powodów należałoby zmienić. „Byłby to znak emancypacji i wyzwolenia od nazistowskiej niesprawiedliwości”.

  PAP Ps...No cóż, wystarczy zacytowawszy wyświechtane już porzekadło: „Dobry żyd to…”. Polska mając negatywne doświadczenia z żydami, nigdy nie powinna stawać w ich obronie, bo to zawsze obróci się przeciwko Polsce. Zatem, mają co chcieli.