Izrael gumkuje Polaków ratujących Żydów

                                                                                                                                                                                Ambasada RP w Australii złożyła protest w związku z izraelską wystawą poświęconą dyplomatom ratującym żydów podczas II wojny światowej. Pominięto bowiem na niej Polaków i to mimo faktu, że już raz stronie izraelskiej placówka RP zwracała na to uwagę. Wystawę „Beyond Duty” w 2018 roku przygotował instytut Yad Vashem na zlecenie izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych. W zeszłym tygodniu zaprezentowano ją w Brisbane, w siedzibie parlamentu stanu Queensland. Ma ona charakter objazdowy jest prezentowana w różnych krajach, zwykle przez krótki czas, ale w prestiżowych miejscach. Izraelskie ambasady zapraszają na nią wpływowych gości. Na wystawie w Brisbane była m.in. premier stanu Queensland czy członkowie stanowego parlamentu. To drugi raz, gdy wystawa trafiła do Australii. Poprzednio pokazano ją lutym 2020 r. w parlamencie Nowej Południowej Walii w Sydney. Jak mówił ambasador RP w Australii Michał Kołodziejski, zdziwił go wówczas fakt, że ani jego, ani nikogo z polskiego konsulatu w Sydney nie zaproszono na wystawę. Spodziewał się bowiem, że istotne miejsce poświęcono polskim dyplomatom. Okazało się, że są na niej dyplomaci uznani za Sprawiedliwych ze wszystkich krajów z wyjątkiem jednego Polski mówił. Są tam nawet dyplomaci z krajów Osi, krajów kolaborujących, więc jest wrażenie, że niemal na całym świecie byli dyplomaci ratujący żydów, tylko nie było polskich dodał.

 
„To nie wynik złej woli”...
Polski ambasador już wówczas podjął interwencję. Ambasada Izraela tłumaczyła, że zaprezentowano wyłącznie dyplomatów uhonorowanych tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Stąd ma wynikać brak Aleksandra Ładosia. Nieobecność Konstantego Rokickiego jest natomiast efektem tego, że wystawę przygotowano zanim został on uznany za Sprawiedliwego. Podkreślano, że nie ma w tym żadnej złej woli. Ale na pytanie, dlaczego nie ma Henryka Sławika czy Jana Karskiego ambasada już nie miała odpowiedzi. Natomiast jest tam nawet osoba Włoch Giorgio Perlasca, która wcale nie była dyplomatą, lecz jedynie udawała konsula. Ambasada Izraela zapewniła jednak, że wystawa zostanie zaktualizowana i te nieścisłości zostaną poprawione. Tymczasem minął rok i wystawa znów została zaprezentowana w Australii w dokładnie takim samym kształcie, jak poprzednio mówi Michał Kołodziejski. Zwrócił też uwagę, że tym razem pominięcie polskich dyplomatów jest przykre dodatkowo z innego powodu. Premier stanu Queensland, Annastacia Palaszczuk przyznaje się bowiem do polskiego pochodzenia. O ile rok temu z pewną rezerwą, ale jednak przyjmowałem argument, że to może być efekt zaniedbania czy pomyłki, to teraz już nie ma takich argumentów, zwłaszcza, że jak zapewniali dyplomaci izraelscy, zgłaszali oni tę sprawę do swojego ministerstwa spraw zagranicznych. A choć w samej Australii historia grupy Ładosia jest tematem dość odległym, to akurat ambasadzie izraelskiej jest ona dobrze znana mówi ambasador Kołodziejski. Wyraził on obawę, że gdy pandemia koronawirusa, która przez ostatnie miesiące mocno ograniczyła zasięg wystawy minie, to znowu zacznie ona być pokazywana na całym świecie, prezentując zafałszowany obraz historii. Na nieuzasadnione pominięcie roli polskich dyplomatów na wystawie zwrócili już uwagę na Twitterze m.in. Daniel Finkelstein, członek brytyjskiej Izby Lordów i publicysta dziennika „The Times”, którego matka została uratowana z Holokaustu dzięki fałszywemu paragwajskiemu paszportowi wystawionemu przez grupę Ładosia, oraz brytyjski historyk Roger Moorhouse.
 
Źródło: PAP
 
Ps....Żydowskie bydło, szkoda było ich ratować. „Wasze postępowanie doprowadzi do tego że ZNÓW będziecie płacić złotem żeby przetrwać w cudzych piwnicach”. Izrael=wróg Polski i Polaków?=kraj antypolskich nazikłamców, nazioszczerców, naziprowokatorów. MSZ RP=antypolska sekta wasali, ochroniarzy i sługusów nazioszczerców. Umowa RFN z WJC stanowi: koszty zbrodni i grabieży hitlerowskich Niemiec przerzucone zostaną na kraje takie jak Polska i przez nie pokryte poprzez wyprzedaż mienia narodowego. Pomijając niechęć pomiędzy Polakami i żydami trzeba też zauważyć, że nasi dyplomaci ratowali Chasydów, czyli ichniejszy gorszy sort, który reszta żydostwa uważa za zbędny. Trzeba być nie lada idiotą, żeby nie zdawać sobie sprawy, że żydzi toczą z Polską wojnę, mającą na celu takie ustawienie wizerunku Polski w opinii światowej, żeby umożliwić wywarcie międzynarodowej presji wymuszającej na Polsce zaspokojenie bezprawnych żydowskich roszczeń. I wszyscy tej żydowskiej propagandzie chętnie ulegają, ciesząc się, że chodzi o Polskę a nie o nich…Jedyne co możemy w tej sprawie zrobić to zacząć odpowiadać pięknym za nadobne i traktować żydów tak jak na to zasługują zamiast pełzać przed nimi na kolanach i jeszcze finansować ich antypolską robotę! Znać dyskurs który prowadzony jest z mięczakami. Takich można wozić, jak się chce i jak długo się chce. Kolejny dowód na to, że cała ta kadra dyplomatyczna jest do miękkiego odstrzału. Dlaczego miękkiego? W następnym rozdaniu wchodzą geremki, zmiana żadna. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakiekolwiek wątpliwości to sam sobie szkodzi.                                                                                                                                                                                                                                  Ps.II..Ja to wiem od śp Dziadka rocznik 1895. Po kapitulacji jak ruski weszli do Radziłłowa spotkał znajomego żyda i pyta go, jak tam Blumko? A ten mu odparł „Ja już nie Blumko, już wasze Polskę szlag trafił” i takich Blumków była większość i tak „kochali” Polskę! Moi przodkowie ratowali ich prawdopodobnie w ludzkim odruchu pomocy udzielanej potrzebującym w sytuacjach skrajnych. To szlachetne i dobre zachowanie, zasługujące jeśli nie na wdzięczność, to przynajmniej na pamięć. Wstydźcie się, żydzi.