W dobie państwa rządzonego przez medyków

Izabela Katolicka wezwała kiedyś malarza, i nakazała mu namalować księdza przy ołtarzu, matkę przy kołysce a złoczyńcę na szubienicy.

                                                                                                                                                                                    Jak można się domyślać, artystę zdziwiła specyfika tej kompozycji i poprosił o jej wytłumaczenie. Aby panował spokój, ład i porządek, objaśniła słynna królowa Hiszpanii, każdy winien znajdować się na swoim miejscu. Prawdziwa czy nie, anegdota ta zawiera genialne w swej prostocie trafne przesłanie, jakże aktualne dla naszych pełnych niepokoju czasów.

 
Ot pierwsza lepsza informacja medialna związana z ostatnią falą obostrzeń i widmem kolejnych: „Jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się – przyznał w rozmowie z TVN24 główny doradca premiera ds. Covid-19, prof. Andrzej Horban. Wyjaśnił, że decyzja w tej sprawie zależy od tego, czy Polacy będą przestrzegać koronawirusowych obostrzeń i zaleceń” – relacjonował wczoraj RMF24.
 
Doradca, rzecznik czy decydent?
Informacji pokroju „jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu…” czy „decyzja zależy od tego…” należałoby się spodziewać w mediach z ust odpowiedniego decydenta albo jego rzecznika. Tymczasem, kim jest prof. Andrzej Horban? Oficjalnie nie jest rzecznikiem rządu, nie jest też wybranym przez Polaków bądź mianowanym przez prezydenta decydentem; jest lekarzem i profesorem medycyny, a dodatkowo doradcą premiera, i tego stanu faktycznego się trzymajmy. Uściślając, prof. Horban jest przewodniczącym rady medycznej – czyli ciała doradczego, którego opinie, zgodnie z obowiązującym w Polsce porządkiem prawnym, nie są bardziej źródłem prawa RP niż kartkówka pierwszoklasisty czy lista zakupów emeryta. Ma się rozumieć, opinia ekspertów może, a nawet powinna wpływać na proces tworzenia prawa i podejmowania decyzji, z zastrzeżeniem, że będzie tym, czym ma rzeczywiście być: przedstawianiem właściwej dla swej domeny eksperckiej opinii. Trzeba jednak pamiętać, że słuszność decyzji nie wynika ze ślepego stosowania się do opinii ekspertów, ale zakłada jej należyte rozpatrzenie. Innymi słowy decydent podejmując decyzję musi wiedzieć dlaczego wdrożenie BĄDŹ odrzucenie danego stanowiska jest trafnym wyborem. Jest to znane od wieków abecadło przywództwa, wybrzmiewające w każdym klasycznym traktacie o cnocie roztropności, rozumianej w swym pierwotnym znaczeniu, czyli nawyku właściwego działania, recta ratio agibilium, który winien być par excellence nawykiem decydentów.
 
Stosując te prawidła do casusu prof. Horbana i spółki, ich kompetencja i rola jako doradców medycznych sprowadza się do odpowiadania na pytania z zakresu wiedzy medycznej i epidemicznej typu: czym jest dany wirus, jak się rozprzestrzenia, jakie są możliwe zagrożenia i konsekwencje epidemii, jakie środki pozwalają ograniczać jej rozprzestrzenianie itp. Tyle i nic więcej, a „co więcej, od Złego pochodzi”. Bo niezależnie od tego czy to, co prof. Horban sądzi z kolegami jest trafne czy nie, decyzja polityczna jest czymś zupełnie odrębnym od opinii medycznej czy nawet epidemicznej. Przestrzegał przed tym Arystoteles, wskazując, że zasadniczym celem państwa nie jest dbanie o zdrowie każdego z obywateli z osobna, inaczej przywódcą rzeczywiście powinien być lekarz; ani edukacja, inaczej właściwą osobą do władzy byłby nauczyciel. Celem i racją istnienia państwa oraz władzy jest zachowanie ogólnego ładu będącego dobrem wspólnym społeczeństwa, i to jest praktyczne zadanie właściwe dla polityka. Tymczasem Andrzej Horban nie jest ani decydentem politycznym, ani rzecznikiem rządu, stąd wszelkie jego medialne wypowiedzi natury politycznej są albo przejawem megalomanii, w tym wypadku wielce szkodliwej, gdyż dopuszczanej do środków masowego przekazu, albo oznaką cichego zamachu stanu ze strony medycznego lobby, albo po prostu świadczą o częściowej abdykacji rządu, który gdy idzie o branie odpowiedzialności za decyzje natury politycznej chowa się za swoimi ekspertami.
 
Od dysfunkcji ról do pytań o właściwe kompetencje
Niezależnie od dokładnej przyczyny tej dysfunkcji, jest ona rzeczywista i niebezpieczna. Po pierwsze psuje ona i tak już nadwyrężony aparat państwowy, gdzie ośrodki decyzyjności coraz trwalej oderwane są od konstytucyjnych stanowisk władzy, w praktyce mniej lub bardziej nominalnych i bezobjawowych. Po drugie, w tym wypadku osoba do tego nieuprawniona, tudzież – co jeszcze gorsze – stojące za nią lobby, nabiera realnej możliwości zasadniczego wpływania na naszą rzeczywistość. Po trzecie, jak wspomniałem, nawet trafna opinia medyczna nie jest tożsama z trafną decyzją polityczną. Dajmy skrajny przykład, choć może nie tak bardzo oderwany od obecnej sytuacji: gdyby kierować się tylko optymalizacją medyczną, żadna wojna, nawet defensywna nie miałaby sensu, bo przecież w każdej wojnie są ludzkie straty. A jednak zachowanie własnego ładu państwowego, czytaj suwerenności, jest w tym wypadku ważniejsze od życia jednostki, od której można wymagać poświęcenia się właśnie dla tego ładu (dla ładu cywilizacyjnego, bynajmniej nie dla covida „wszechmogącego”, który ten ład burzy). Podobnie w przypadku epidemii choroby zakaźnej lekarz na pierwszej linii frontu będzie wyznawał zasadę, że nie należy dopuścić do przeciążenia wydajności służby zdrowia. Ale ten paradygmat medyczny nie musi być z automatu słusznym paradygmatem politycznym, który z koli MUSI uwzględniać CAŁOŚĆ sytuacji i możliwe konsekwencje. Pod tym względem kąt widzenia polityka nie tylko powinien być szerszy od pola widzenia lekarza, ale ma wychodzić ze znacznie wyższego pułapu, z którego można odpowiednio dostrzec całe dobro wspólne, a nie wyłącznie kwestię funkcjonalności służby zdrowia (w praktyce funkcjonalności pod kątem jedynego priorytetowego wirusa, podczas gdy inne choroby zbierają właśnie śmiertelne żniwo).
 
Innymi słowy, niezależnie czy opinie działającej przy premierze rady medycznej są trafne czy nie, konstruktywne czy destruktywne, funkcjonowanie jej członków w przestrzeni medialnej wskazuje na systemowe zaburzenie ról i kompetencji. Wspomniana megalomania ma jednak dużą zaletę, otóż pozwala ona nawet (rozeznanym) laikom poddać pod ocenę, a przynajmniej w wątpliwość właściwe kompetencje działającej przy premierze rady. Po pierwsze istnieje prawdziwa przepaść między medialnym gadulstwem członków rady a jej oficjalnymi dokumentami, których od listopada ub.r. ukazało się łącznie siedem, po połowie strony A4 na każde przedstawione stanowisko. Po odjęciu nagłówków i podpisów, oficjalnego merytorycznego tekstu wytworzonego przez radę jest co najwyżej tyle, co w obecnym artykule. Zero cytowanych źródeł czy przytoczonych badań, brak totalnej przejrzystości, gdy idzie o uzasadnienie zajętego stanowiska. A po drugie, nawet rozeznany komentator, czego dowodem są choćby pogłębione analizy dziennikarskie Witolda Gadowskiego czy Macieja Pawlickiego, jest w stanie wykazać szereg stanowisk eksperckich i publikacji naukowych, które idą na przekór mądrościom serwowanym nam co chwila przez oficjalnych ekspertów RP. Czy w ramach licznych wynurzeń medialnych któryś z nich zmierzył się merytorycznie choćby z ustaleniami naukowców z Uniwersytetów Harvarda i Kalifornijskiego, powielonymi przez New York Timesa, że w niektórych regionach USA aż 90% testów PCR okazało się fałszywie dodatnich? Czy, w obliczu poddawanych codziennie statystyk wyników testów i straszenia widmem wojska na ulicach, panowie eksperci przyjęli do wiadomości wytyczne WHO, wedle których jeden pozytywny wymaz nie jest i nie może być wystarczającym kryterium stwierdzenia zakażania wirusem? Który z nich okazał się należytą bezstronnością, nakazującą wstrzymać się od wyrażania stanowiska w przypadku konfliktu interesów, gdy jest się np. beneficjentem subwencji koncernów farmaceutycznych? Co w związku ze szczegółowymi analizami ludzi pokroju prof. Johna Ioannidisa z Stanforda, będących obecnie wiodącymi na świecie autorytetami w dziedzinie epidemiologii, którzy nie pozostawili suchej nitki na strategiach walki z epidemią przyjętymi na Zachodzie, które mniej lub bardziej bezmyślnie powielamy?
 
W dobie państwa zarządzonego przez medyków, w dodatku o niepewnym stosunku do bieżących ustaleń nauki, warto czym prędzej powrócić do przestrogi Arystotelesa i zdrowego rozsądku królowej Izabeli.
 
Autor: Wojciech Golonka                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ps...Bo to marionetka mająca na celu ogniskować emocje społeczeństwa. Decydent jest jeden. Wydaje polecenia a przy negatywnym odbiorze społecznym zmienia pacynkę. Ministra zdrowia, finansów, premiera. Żydzi z rebe Niedzielskim, Horbanem i Gute, to tarcze manekiny których zadaniem jest kanalizować emocje. Dlatego opowiadają farmazony. Decyzja podjął Kaczor na przyłączeniu się do światowego nowego ładu polegającego na totalnej kontroli stada owiec. Medialnej, informacyjnej, finansowej i zdrowotnej. NAWET nikomu do głowy nie przyjdzie aby się buntować. Czy pamiętacie Państwo: grypę azjatycką? Jak pamiętam. Zarażała i czasem zabijała ale Państwa działały. Pracowano. Nie więziono ludzi zakazując wychodzenia z domów na podstawie histerycznych wymysłów z roku 2020. A ile ludzi doprowadzono do śmierci wskutek tych właśnie zakazów? Obawiam się, że odejdziecie jako przeklęci. Najsprytniejszy z Was uciekł już dawno. Dokąd? Na wczasy, na jacht. Tchórzostwem i więzieniem nas i świata nie naprawicie. Eksperci za kasę...robią z nas bankrutów dla naszego dobra pod pretekstem wirusa. Nie jest tajemnicą że te żule zwane ekspertami są (jak i rządy) na wikcie BIG PHARMY, BIG TECHU I TEJ RESZCIE CHORYCH PSYCHICZNIE ustawiaczy świata! Na świecie "zaszczepiono" około 300 milionów ludzi a zmarło po "szczepieniu" około 10 milionów ludzi! Zgony na świrusa to niecałe 1 procent! Zgony po "szczepieniu" to około 10 milionów ludzi czyli około 4 procent! Czyli taki żul "ekspert" nawiasem też chazar powinien się pochlastać czerstwą bułką, najlepiej na śmierć, która i tak jest tuż za nim i owszem! Horban ty żydzie wstrętny, dostałeś 1mln 300 od Bila Gatesa świra z USA. Powiedz prawdę raz w swym marnym życiu żydka. Z drugiej strony w kraju, gdzie służba zdrowia praktycznie nie istnieje, a terminy wizyt u specjalistów są wyznaczane zazwyczaj na po śmierci, głównie z powodu braku lekarzy, okazuje się że co trzeci poseł czy minister z zawodu jest lekarzem...Niepokoi mnie dlaczego ...zaszczepiony lekarz idąc do pacjenta Covidowego ubiera się jak astronauta w kombinezon, rękawice, maseczka, przyłbica, gogle, itd.. Ciekawe po co, skoro szczepionka chroni i zabezpiecza. Zauważalne jest, że ci wszyscy tzw. eksperci ze wszystkich mediów szczególnie telewizji, mają obecnie tzw. swoje pięć minut. Każdy z nich pcha się na wizję i z miną największego filozofa wygłasza swoje dyrdymały twierdzą przy tym, że jest to najprawdziwsza prawda a inni się mylą. Dołożyć do tego korzyści, granty, bonusy ... itp. od koncernów farmaceutycznych i, mamy nowy rodzaj celebrytów, upajających się popularnością. Okazało się, że zwykli obywatele mają więcej rozsądku od rządzących i ich doradców. Ma się wrażenie, że covidem kieruje podejrzana grupa o niejasnych celach. Lekarze mający inne podejście do covida są przez duże media przemilczani i zwalczani. Już Inkowie i Aztecy znali i stosowali skuteczne remedium na epidemie ;
  
                                                                                                
                                                                                                
Rząd straszy obywateli możliwym zakazem przemieszczania się, jeśli Polacy nie posłuchają i nie zaczną karnie przestrzegać obowiązującego lockdownu. Czy to realna groźba, czy bardziej kapiszon? Specjalista od prawa karnego dr hab. Mikołaj Małecki nie pozostawia wątpliwości, co ze sprawą zrobią sądy.
                                                     
https://innpoland.pl/166971,zakaz-przemieszczania-sie-przez-covid-19-prawnik-mowi-czy-to-legalne                                                                                             
To nie medycy tylko wyselekcjonowani, skorumpowani do szpiku psychopaci. Wszystko wskazuje na to, że Kaczyński będzie miał szansę zostać drugim Jaruzelskim i wprowadzi swój stan wojenny. Rząd przymierza się do wprowadzenia stanu wyjatkowego. Po orzeczeniu Sądu Najwyższego o nielegalności obostrzeń, które miało miejsce 16 marca. Problem prawny władzy stał się teraz jeszcze większy niż zwykle. Po prostu nie można stanowić prawa rozporządzeniami. Rząd Morawieckiego od ponad roku łamie prawo szczując obywateli swoimi siepaczami bezmyślnie wykonującymi nielegalne rozkazy. Obecnie brak im narzedzi do trzymania nas za twarz. Nie mogą nas pozamykać w areszcie domowym jak rok temu. Muszą ogłosić stan wyjątkowy. Nie zrobili tego tylko dlatego, że musieliby wtedy płacić odszkodowania zamkniętym firmom. Jest też druga kwestia. Według polskiego prawa stan wyjątkowy nie może być dłuższy niż 90 dni. Przedłużenie go jest możliwe tylko raz na czas nie dłuższy niż 60 dni. Można zatem założyć, że rządzący nie chcieli go wprowadzić, bo nie mogliby kontynuować zamordyzmu w nieskończoność. Nie wiadomo co będący na bakier z prawem rząd wymyśli, aby uniknąć płacenia odszkodowań, bo to raczej pewne, że podejmą taką próbę. Prawnicy powinni mieć już gotowe pozwy o odszkodowania, w imieniu firm, ktorym zabroniono działać. I należałoby skladać je natychmiast po ogłoszeniu stanu wyjatkowego. Rządzący zdają sobie sprawę z tego w jak trudnej sytuacji się znaleźli. Gniew społeczeństwa rośnie każdego dnia. Ludzie coraz częściej ignorują rządowe obostrzenia. Działają już nieliczne knajpy, toczy się życie jakby obok powszechnych COVIDowych nonsensów. Frustracja społeczeństwa każdego dnia się pogłębia, a narzędzi kolejnych za bardzo nie ma i dlatego mogą sięgnąć po stan wyjątkowy. Gdyby do tego doszło nastąpi znaczące ograniczenie wolności obywatelskich. Wreszcie będzie można legalnie zakazać zgromadzeń. Władza zyska możliwość cenzury i zamykania ust niepokornym dziennikarzom. Po prostu zabroni się mówić o niektórych tematach. Stan wyjątkowy w czasach pisowskiego reżimu to z pewnością nie będą przelewki. Wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do takiego momentu, od którego znowu trzeba będzie walczyć o wolność i dążyć do upadku reżimu, tak jak pod koniec PRL.
  
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-kaczynski-z-morawieckim-chca-wprowadzic-stan-wyjatkowy                                                                                            
                                                                                             
Ps..II...Najnowsze ustalenia ekspertów wykazały, że najlepsza ochrona przed wirusem, to brody i pejsy oraz śmierdzące nogi. Osoby maciczne chroni chroniczne niepodmywanie się bo smród zabija wirusy.                                                                                                                     

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.5

liczba ocen: 8

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • MZ_GOV_PL

  Średnio wychodzi +/- od 28% - 32% zakażonych z całej puli testów, czyli jeżeli robicie 10tyś testów to będzie około 3tyś zakażonych, im większa liczba testów (teraz robicie rekordowe ilości, aby pasowało do narracji i obostrzeń) tym więcej zakażonych. Proste jak drut. Niemcy naciskają na PiS. Pewnie za tydzień zamkną wszystko poza spożywką, bo:
  a) jak najwięcej prywatnych biznesów musi zbankrutować - takie polecenie dostali.
  b) trzeba Polaków zgodnie z marksistami - kowidianistami zamknąć na Święta w domach.
  Celem PLANdemii jest lockdown. Chodzi o to, aby zniszczyć klasę średnią tak aby na rynku pozostały tylko korporacje i państwo. I PiS grzecznie to realizuje. Tyle, że ludzie to co PiS mówi mają dokładnie gdzieś. 15 kwietnia skończy się sezon infekcyjny. Znów PiS będzie usiłował nakręcać PLANDemię gdzieś od października. Ma to trwać i trwać. Ale ludzie naprawdę już nie słuchają bredzenia o kolejnych szczepach, wariantach i odmianach.

 • "Wysoka śmiertelność Polaków bez COVID-19 przez limity służby zdrowia. Polska w ogonie Europy":

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/smiertelnosc-polakow-w-czasie-pandemii-covid-19-polska-w-ogonie-europy/rv55q83

  Zamknięcie szpitali to nic innego jak Holokaust Polaków 21 wieku! Trzeba to zobaczyć! Niedzielski i spółka totalnie ośmieszeni w TVP w programie Warto Rozmawiać .

 • Doktor Bodnar. Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2021/03/5fbfdd31aac61_o_full-1200x630.jpg
  Niestrudzony doktor Włodzimierz Bodnar z Przemyśla wciąż przypomina lekarzom, rządowi oraz ministerstwu zdrowia, że przede wszystkim liczy się ludzkie zdrowie. Medyk prosił nie raz, aby pozwolić mu być po prostu lekarzem i nie mieszać w jego działania polityki. Adam Niedzielski, minister zdrowia, 19 stycznia wymijająco wypowiadał się w wywiadach na temat amantadyny. Dodatkowo twierdził, że to ogromne nieszczęście, że ludzie leczą się m.in. amantadyną i przez takie leczenia trafiają w ciężkim stanie do szpitala.

  Doktor Bodnar zadał mu szereg pytań:

  Panie Ministrze, mam ogromną prośbę. Proszę się pochwalić, jakie pan leczenie obecnie rekomenduje i czy Polacy mają faktycznie dostęp do lekarza. Jak pan pomógł Polakom, którzy nie brali żadnych leków (zgodnie z rekomendacjami) i czekali na pana pomoc, by w końcu umrzeć w szpitalu. Lub po cichu, w samotności i żalu w swoim domu. Nie otrzymując żadnej pomocy. Jedyne co państwo zrobili to nałożenie na nich kwarantanny, nasyłanie służb sanitarnych i policji w celu ich pilnowania. Wytworzono strach, by nie mogli opuścić domu pod żadnym pozorem, bo grozi im wysoka kara. Tu muszę przyznać, że cel został osiągnięty. Chorzy boją się wyjść do lekarza, który i tak zamknął przed nimi drzwi przychodni, tracą zdrowie i w konsekwencji życie. Czego efektem jest dzienny licznik ‘zgonów’, który tak szczytnie jest publikowany?
  Amantadyna nie szkodzi a leczy
  Włodzimierz Bodnar obserwuje, co dzieje się w mediach ogólnopolskich i stwierdza, że nadawane są ciągle wypowiedzi ekspertów, m.in. profesora Simona, który twierdzi, że amantadyna powoduje niebezpieczne mutacje wirusa SARS-CoV-2.

  Zaznacza, że te wiadomości i stwierdzenia są niepoparte żadną wiedzą naukową i przekazywane są zupełnie bezrefleksyjnie. Doktor pyta się także, w jaki sposób amantadyna ma wpływ na mutację koronawirusa, skoro podobno na niego nie działa?

  Tu padają twarde stwierdzenia ze strony pulmonologa z Przemyśla:

  Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć publicznie, że w naszym kraju ani na całym świecie mało komu zależy na leczeniu ludzi chorych na COVID-19. Podawanie ciągle statystyk o liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest jedynym i najważniejszym argumentem do zamknięcia wszystkiego. W tym całej gospodarki, bo przecież ludzie umierają. A jak wygląda leczenie, dostęp do służby zdrowia – wielu z nas może przekonać samemu. Miałem jeszcze złudzenia, że uda się pokazać, że choroba jest łatwa do leczenia i mimo wielu świadectw skutecznego wyleczenia amantadyną nic nie mogę zrobić. Spotkałem się z komentarzami, że sam mogę zrobić badania kliniczne i udowodnić skuteczność. Niestety, według prawa, osoba prywatna, ani przychodnia nie może zgodnie z przepisami takich badań prowadzić – tak wynika z procedur Komisji Bioetycznej. Można posunąć się dalej z wnioskami, że tutaj wcale nie chodzi o leczenie.

  Doktor przypomina, że zamyka się wszystko dla naszego dobra. Wprowadza się dalsze zakazy i niszczy wszelkie przedsiębiorstwa, a ludzie tracą wszystko i zaraz nie będzie czego ratować. Zniknie wszelka przedsiębiorczość. Pozostaną jedynie wielkie korporacje i drobni rzemieślnicy, którzy będą na ich łasce. To w zasadzie już się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Europę. Klasa średnia przestała istnieć w zaledwie rok, w Hiszpanii jej poziom spadł do tego z 1990. Czyli 30 lat dobrobytu.

  Apeluję o rozsądek!

  Ja, jako obywatel tego kraju nie zgadzam się z taką polityką. Apeluję jeszcze raz o głos rozsądku. Apeluję w szczególności do mojej grupy zawodowej – do LEKARZY. Obecnie zamknięte przychodnie, to tylko przyczółek do dalszych zmian. To wystarczy, by posunąć się dalej, aby Was można było zamknąć raz na zawsze a średni wiek lekarzy rodzinnych to 60-65 lat. Mogą być wprowadzane coraz to nowe regulacje, których finalnie przychodnie nie będą w stanie spełnić. Na przykład świadczeń kompleksowych, czy obowiązek podlegania pod inne jednostki. Brzmi nieprawdopodobnie? O tym już się mówiło rok temu, zachęcam do lektury artykułu z Gazety Prawnej z 27.02.2020: Szpitalny zamach na autonomię lekarzy rodzinnych, gdzie w zamyśle szpitale mają przejąć leczenie w ramach POZ. Dziwię się więc grupie zawodowej lekarzy, która jest tak zastraszona. Obudźcie się, bo za chwilę nikt z Was nic nie będzie mieć do powiedzenia. Zaczniecie pracować w korporacjach. Będziecie mieć do wyboru tylko jeden zakład. I aby pracować gdzie indziej, będziecie musieli uzyskać na to zgodę. I nie, nie utrzymacie się z gabinetów prywatnych, bo nie będzie Was stać na konkurencję z korporacją – popatrzcie na inne branże. Jeśli teraz nie pomożecie innym, to w przyszłości nikt Wam nie będzie w stanie pomóc. Otwórzcie się, zacznijcie leczyć pacjentów. To pomoże w pokonaniu tej sztucznie utrzymanej pandemii.

  Ta pandemia ma trwać i trwać im o to chodzi!

  Padają odważne słowa z ust Przemyślanina, że na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać. Bo jest to jeden ze sposób na utrzymanie wysokiej inflacji, przez co Państwa sztucznie zaniżają swój dług PKB. Kosztem oszczędności społeczeństwa (w tym ujemne stopy procentowe), które topnieją w oczach i tracą w ten sposób na wartości. Jednocześnie następuje przejmowanie za bezcen wiele gałęzi gospodarki, za dodrukowane wcześniej pieniądze. Zyskują banki i wielkie korporacje, zaś całe majątki tracą średnie i małe firmy oraz jednostki – ostrzega Włodzimierz Bodnar.

  Dlatego apeluję do Polskiego Rządu o racjonalne i mądre podejście, nie uleganiu presji międzynarodowej i dyrektywom, które nikomu nie służą a przyczyniają się do zniszczenia naszej gospodarki. Takie próby i spekulacje odbywały się już w przeszłości. Zdecydowanie polecam lekturę artykułu 29.11.2009 z “Tygodnika Przegląd” pod tytułem “Kto zarabia na grypie”. Nie łudźcie się, że cokolwiek zostanie otwarte. Że zaczną ponownie uczyć dzieci w szkołach, czy przestaną ograniczać dostęp, choćby do kościoła. Zresztą za chwilę i tak zostaną puste. Kwestia czasu, kiedy i tak Was zlicytują nie zostawiając Wam niczego, zgodnie z prawem kończy swoje rozważania Włodzimierz Bodnar pulmonolog, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu.
  https://korsokolbuszowskie.pl/strefa-covid-19/doktor-bodnar-na-taka-pandemie-czekano-wiele-lat-ma-ona-trwac-i-trwac/72OfzeibxxRc3jZpXjAG?fbclid=IwAR2X9y6j3av6xGle0Q44XbAIugVM9ci-NRP-n_Sem0exVGgUkvB_HvkQ3SA

 • Precz z państwem policyjnym! Niedzielski musi odejść! Polacy mają go dość [SONDAŻ]

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/01/adam_niedzielski-696x464.jpg Adam Niedzielski jest negatywnie oceniany przez coraz więcej Polaków. Najnowszy sondaż pokazuje, że następca Łukasza Szumowskiego staje się równie znienawidzony co poprzednik.
  Pracownia SW Research przeprowadziła sondaż dot. tego, jak Polacy oceniają pracę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wyniki opublikowała niedzielna „Rzeczpospolita”.

  Z badania wynika, że następca Łukasza Szumowskiego jest najczęściej postrzegany negatywnie. Na pytanie „Jak ocenia Pani/Pan działania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w kontekście walki z epidemią COVID-19 w Polsce?” aż 41,3 proc. respondentów stwierdziło, że negatywnie.

  Pozytywnie pracę Niedzielskiego oceniło zaledwie 23,7 proc. respondentów. Natomiast 35 proc. nie miało zdania na ten temat.

  Sondaż przeprowadzono w dniach 16-17 marca. Wzięło w nim udział 800 Internautów powyżej 18. roku życia.

  Niedzielski to absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Polityk skończył studia na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne.

  W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, a także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

  Od 2018 roku był zastępcą prezesa NFZ ds. Operacyjnych, a w 2019 roku został powołany na stanowisko prezesa NFZ. 26 sierpnia 2020 roku powołano go na urząd ministra zdrowia.

  Źródło: Rzeczpospolita

  https://nczas.com/2021/03/21/niedzielski-musi-odejsc-polacy-maja-go-dosc-sondaz/

 • Musisz to obejrzeć

 • Sumliński: Niebywałe, że ludzie wydawałoby się wykształceni mogą pleść takie bzdury

  To, że ktoś ma tytuł profesora, wcale nie broni przed tym, żeby opowiadać jakieś androny i idiotyzmy stwierdził redaktor Wojciech Sumliński na antenie Mediów Narodowych. Redaktor Wojciech Sumliński gościł na antenie Mediów Narodowych. Sporą część swojej wypowiedzi poświęcił sytuacji związanej z koronawirusem. Dziennikarz skrytykował podejście polskiego państwa do koronawirusa i wypowiedzi przedstawicieli rządu oraz ich doradców. W Kanadzie pojawiają się pomysły, żeby wprowadzić socjal na poziomie tysiąca dolarów kanadyjskich, co jest z punktu widzenia Kanady stosunkowo mało, tak na przetrwanie, ale warunkiem jest to, że się człowiek poddaje wszystkim wymogom, że się nie przeciwstawia temu, co się nakazuje w związku z pandemią poinformował. Dziennikarz skrytykował podejście polskiego państwa do koronawirusa i wypowiedzi przedstawicieli rządu oraz ich doradców. To jest aż niebywałe, żeby ludzie, wydawałoby się wykształceni, mogą pleść takie bzdury i takie idiotyzmy ocenił Wojciech Sumliński. Wystarczy uruchomić tylko logikę i zdrowy rozsądek. Nie trzeba do tego tytułu profesora czy doktora habilitowanego czy choćby zwykłego doktora. Nawet magistra do tego nie trzeba. Po prostu trzeba mieć otwarte oczy, włączone myślenie, odrobinę logiki, zdrowego rozsądku, żeby zrozumieć, że to, co nam mówią decydenci rządzący, w ogóle logiki i zdrowego rozsądku się nie trzyma podkreślił. Redaktor Sumliński przytoczył informacje, które do niego dotarły, odnośnie do pomysłów socjalnych w dobie koronawirusa. W Kanadzie pojawiają się pomysły, żeby wprowadzić socjal na poziomie tysiąca dolarów kanadyjskich, co jest z punktu widzenia Kanady stosunkowo mało, tak na przetrwanie, ale warunkiem jest to, że się człowiek poddaje wszystkim wymogom, że się nie przeciwstawia temu, co się nakazuje w związku z pandemią powiedział. To pozwoli przeżyć na takim absolutnie podstawowym poziomie podkreślił.


  Bezwarunkowy Dochód Podstawowy to koszmarna pułapka! Ludzie nie rozumieją, że jeśli się na to zgodzą to stracimy resztki wolności. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy to część agendy 21 ONZ jako elementu NWO.

  https://gazetawroclawska.pl/bezwarunkowy-dochod-podstawowy-1200-zl-dla-kazdego-i-600-zl-ekstra-dla-dziecka-bedzie-nowe-swiadczenie-socjalne-jakie-spelnic/ar/c3-15426157

 • Eufemizm i dezinformacja jak widać oficjalne władze z tzw. Dobrej Zmiany to tylko figuranci

  Bo ani Polska, ani państwo, co nie jest to samo, nie jest rządzone przez medyków, bo gdyby tak było, to prawdziwi nieskorumpowani lekarze dawno, bo już co najmniej kilka miesięcy temu ogłosiliby, że to wszystko gówno prawda, że wszystko jest zmanipulowanym totalnym kłamstwem, by niewyedukowanych debili, analfabetów i idiotów indoktrynować, straszyć i popychać do "nieprzymusowego" "szczepienia" eksperymentem genetycznym niemieckiego nazistowskiego zbrodniarza Mengele z Auschwitz. Polska, tak samo jak i państwo polskie jest rządzona z zewnątrz, o czym wspominał "premier" JP Morgan od miski z ryżem Moravitzki, a skorumpowani bandyci, psychopaci i zbrodniarze udający polityków i "ekspertów" wykonują za pieniądze (których wcześniej niby nie było) polecenia psychopatów z CCP chińskiej partii komunistycznej, banku światowego i WHO, Billa Gates, Sorosa, Rockefellera, Rothschildów, by nas wszystkich pozbawiać praw, łamać konstytucję, zabijać pod respiratorami, forsować wyszczepianie eksperymentem genetycznym, by na zawsze zmienić nasz ludzki kod genetyczny, zmuszać do umierania w domach, pozbawiając chorych pomocy i opieki, bo ideologia "kowidiańska" jest teraz głównym i nadrzędnym prawem panującym w Polsce zamykanej, poniżanej i deptanej. Żyd Horban to taki dr Kubelwaiser, aż się prosi o gipsowy kołnierzyk. Żyd Horban to wstrętny stary dziad. Ludzie wolni jak tego śmiecia spotkacie na swojej drodze to naplujcie mu w ten wstrętny ryj! Trzeba to zobaczyć! Niedzielski i spółka totalnie ośmieszeni w TVP w programie Warto Rozmawiać

  Zamknięcie szpitali to nic innego jak Holokaust Polaków 21 wieku!

 • DLACZEGO PROF. HORBAN ZMIENIŁ ZDANIE WS. AMANTADYNY?

  Gośćmi Doroty Łosiewicz są dr Włodzimierz Bodnar, pulmonolog i Maciej Pawlicki, publicysta Tygodnika "Sieci".  Żydzi Simon, Horban i Sutkowski są niezależnymi ekspertami tak jak TVN i Wyborcza wolnymi mediami!

  Poniżej podaję nazwiska osób tzw. rządowych ekspertów, czyli „koryfeuszy nauki” w wydaniu polskim, biorących udział w tym cyrku ogłupiania Polaków. Sam musisz Szanowny Czytelniku domyśleć się, jakie mechanizmy tutaj działają. Ta sytuacja jest bezpośrednim potwierdzeniem, że izby lekarskie zostały całkowicie opanowane przez Grupy Kapitałowe. To milczące branie udziału w tym oszustwie, jak możecie się PT Państwo sami przekonać, bowiem żadna izba lekarska nie zaprotestowała przeciwko infantylnym, sprzecznym z podstawową wiedzą medyczną rozporządzeniom aktorów sceny politycznej z Warszawy.

  Konsultant Krajowy w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej p. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz - Migas, od 29 maja 2020 roku bierze forsę od AstraZeneca.
  Prof. Jacek Wysocki bierze forsę od Pfizera.
  „Konsultant” Naczelnej Izby Lekarskiej, skompromitowany w akcji odra i grypa, dr Paweł Grzesiowski, bierze forsę od firmy Pfizer.
  Rada Medyczna d/s Covid -19 składa się m.in. z;
  prof. Horbana [finansowany przez Janssena],
  prof. Simona [finansowany przez Pfizera],
  prof. Flisiaka [ bierze forsę od Janssena, firmy Gilead],
  Mastalerz -Migas [bierze forsę od AstraZeneka],
  Wysockiego [ bierze forsę zarówno od Pfizera jak i AstraZeneka],
  Pryć, ………
  Tomasza Laskusa [ wynagradzany z fundacji finansowanej przez Janssena],
  Magdaleny Marczyńskiej [z fundacji finansowanej przez Janssena],
  prof.Bartosza Łoża [bierze forsę od Pfizera],
  Miłosza Parczewskiego [ bierze forsę od Janssena],
  Małgorzaty Pawłowskiej [ bierze forsę od Janssena],
  Krzysztofa Tomasiewicza [ bierze forsę od Jassena].

  Wpisał: Dr J. Jaśkowski
  Czyli Holokauści z Polin! Jesteśmy w rękach mafii medycznej, a sanitaryzm to nowy ustrój totalitarny. Fundacja żyda Horbana otrzymała 1.300.000zł od producenta leku Remdesivir. A więc żyd Horban promuje lek o znikomej skuteczności, a blokuje stosowanie leku Amantadyna, który może leczyć. Skutkiem tego są zgony niewyleczonych pacjentów. To jest kryminalna sprawa. Gdzie prokurator?

 • Zatwierdzone procedury "leczenia" wirusa w szpitalach to czekanie na

  np zapalenie płuc później wprowadzany jest antybiotyk. W szpitalu w moim mieście rodziny przemycają amantadynę pacjentom i w zasadzie jeśli przebieg choroby nie jest szybki to jest po sprawie. Pytanie to tego człowieka ze zdjęcia. Kiedy jego pazerność zamieniła się w morderczą chciwość? I jeszcze jedno. Problem alkoholowy?....Masoneria medyczna won za Don ... Wy tylko jedno potraficie - zamknąć usta i zadłużyć kraj. Jesteście najemnikami! won z tym knesetem ... won za Don ... albo Strefy Gazy ... palestyński szakal jest głodny .. on na nich czeka ...


  Klapki opadają z oczu ...

 • Istnieje „ścisła korelacja między masowymi szczepieniami, przypadkami i zgonami”.

  „Ta korelacja wskazuje na możliwość, że to zaszczepieni faktycznie rozprzestrzeniają wirusa, a nawet szereg mutantów, które są odpowiedzialne za radykalną zmianę powyższych objawów”. Czy osoby, które zostały zaszczepione, mogą stać się superprzenośnikami bardziej zjadliwej formy wirusa? Tak, mogą. Mogą stać się nosicielami bardziej śmiercionośnego szczepu infekcji i zabić setki innych, z którymi się zetkną, zanim umrą. Wystarczy spojrzeć na ten fragment artykułu z 2015 roku w PBS. Artykuł zatytułowany jest „Ta szczepionka przeciwko kurczakom sprawia, że ​​jej wirus jest bardziej niebezpieczny”: „ Najbardziej śmiercionośne szczepy wirusów często wybuchają, a następnie wymierają. Dzieje się tak dlatego, że są tak dobre w niszczeniu komórek i wywoływaniu chorób, że ostatecznie zabijają żywiciela, zanim zdążą się rozprzestrzenić. Ale wirus kurzego który reprezentuje jeden z najbardziej śmiercionośnych zarazków w historii, wyłamuje się z tej konwencjonalnej mądrości dzięki niezamierzonemu działaniu szczepionki. Kurczaki zaszczepione przeciwko chorobie Mark’a rzadko chorują. Szczepionka nie zapobiega jednak rozprzestrzenianiu się Mark’a na nieszczepione ptaki. Każdy niezaszczepiony ptak umiera w ciągu 10 dni. Zamiast powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa przez ptactwo, szczepionka pozwala chorobie rozprzestrzeniać się szybciej i dłużej niż normalnie, wynika z nowych badań. Naukowcy są przekonani że szczepionka pomogła temu wirusowi stać się wyjątkowo zjadliwym… Badanie zostało opublikowane 5.03.2020 w czasopiśmie PLOS Biology

  https://journals.plos.org/plosbiology/article?id=10.1371/journal.pbio.3000619
  Powodem, dla którego jest to problem dla choroby Mark’a, jest to, że szczepionka jest „nieszczelna” tzn taka, która powstrzymuje drobnoustrój przed wyrządzeniem poważnej krzywdy gospodarzowi, ale nie zapobiega replikacji i rozprzestrzenianiu się choroby na inną osobę.

 • "Rząd straszy obywateli możliwym

  zakazem przemieszczania się, jeśli Polacy nie posłuchają i nie zaczną karnie przestrzegać obowiązującego lockdownu. Czy to realna groźba, czy bardziej kapiszon?"
  ----------------
  To jest wojna (na raazie jednostronna) - już w ojęciu globalnym - czarciego pomiotu z ludzkością, która to wojna przybrała teraz taki a nie inny - charakter.
  Wniosek?
  Nie żależy zapominać, że świrus i związane z nią restrykcje - to tylko wycinek frontu w/w wojny. Mamy całą masę otwartych wcześniej frontów na tej wojnie. Choćby propagowanie ohydnych zboczeń seksualnych, ocieplenie klimatu z powodu bezczelnego oddychania znienawidzonego człowieka czy totalnej, obligatoryjnej i niejako z urzędu - demoralizacji od kołyski.
  To jest wojna!

 • Niedzielski ! karuzela stanowisk żyda Niedzielskiego !!!!

  W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, a także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

  Polacy ! ten cwaniak jak za dawnych komunistycznych czasów zmienia stanowiska ! no po prostu jest dla żydowskiej mafii NIEZASTĄPIONY !
  z paksu do szmaksu ze szmaksu na dupiaka i tak sie żydowska karuzela stanowisk kręci ! Tylko Polska i Polacy coraz bardziej umierają


  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH.

 • @ele 10:19:01

  Jeżeli on taki fachofiec/celowo tak od wszystkiego to znaczy od niczego ale to żyd.

 • Zakażenia koronawirusem po dwóch dawkach szczepionki. Dochodzenie w domu spokojnej starości w Bawarii

  W domu spokojnej starości w bawarskim mieście Roding prowadzone jest dochodzenie w związku z zakażeniami SARS-CoV-2 stwierdzonymi u 25 na 123 pensjonariuszy. Zakażenia pojawiły się 8 marca. 21 zakażonych jest już zaszczepionych, przy czym większość otrzymała dwie dawki szczepionki Pfizera i to w czasie, który pozwolił na rozwinięcie pełnej odporności. Tylko sześciu spośród zakażonych pensjonariuszy jest po pierwszej dawce. Zakażenie stwierdzono też u 15 pracowników, z których większość nie została jeszcze zaszczepiona lub otrzymała tylko jedną dawkę.

  Rozpoczęte w środę (17.03.2021) dochodzenie prowadzone jest przez Bawarski Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności oraz departament zdrowia miasta Cham. Jak dotąd nadal nie jest jasne, w jaki sposób doszło do zakażeń. Pensjonariusze i pracownicy byli regularnie badani, a goście byli wpuszczani tylko z negatywnym wynikiem testu.

  Kierownik placówki poinformował, że przebieg choroby u zaszczepionych i zakażonych pensjonariuszy jest „łagodny do umiarkowanego”. W odpowiedzi na wybuch epidemii obowiązuje zakaz wizyt, a mieszkańcy i personel są regularnie badani. Kierownik domu podkreśla, że ​​wszystkie zasady higieny i wymóg noszenia masek FFP2 były przestrzegane przez cały czas, więc nie polegali wyłącznie na szczepieniach.

  Sytuacja w domu spokojnej starości w Roding nie jest przypadkiem odosobnionym. Do analogicznych wydarzeń doszło w placówce w Hof, gdzie stwierdzono zakażenie u 20 pensjonariuszy dwukrotnie zaszczepionych preparatem Pfizera.
  Mój komentarz: Gdy pojawiły się doniesienia o zachorowaniach na Covid po pierwszej dawce szczepionki, słyszeliśmy, że to nic niezwykłego, ponieważ dopiero druga dawka daje pełną odporność. Teraz pojawiają się informacje o zachorowaniach po drugiej dawce szczepionki i to po okresie koniecznym do wytworzenia odporności. I co słyszymy? Że to też nic niezwykłego, bo szczepienie nie chroni w 100%. Dzięki szczepieniom zmniejszamy ryzyko, ale nie eliminujemy go całkowicie. Dlatego będą zdarzały się pojedyncze przypadki zaszczepionych pierwszą dawką, a nawet osób po pełnym szczepieniu, u których rozwinie się ciężka postać COVID-19, a nawet dojdzie do zgonu – wyjaśnia prof. Robert Flisiak z Rady Medycznej przy premierze Morawieckim. Szczepimy przeciwko śmiertelnej, ciężkiej postaci COVID-19, ale to nie oznacza, że dzięki samym szczepionkom powstrzymamy pandemię. Całe społeczeństwo dalej powinno stosować się do środków bezpieczeństwa oświadczył dr Paweł Grzesiowski. Szkopuł w tym, że w domu spokojnej starości w Roding stosowano się do środków bezpieczeństwa, a do zakażeń doszło i tak. Wniosek jest oczywisty: ani lockdown, ani maski, ani szczepienia nie zatrzymują transmisji wirusa. A jednak wmawia się nam, że stosując reżim sanitarny pokonamy pandemię. Ten oczywisty nonsens jest powtarzany jak mantra, chociaż po roku obserwacji wiadomo już, że państwa, które nie wprowadziły obostrzeń odnotowują niższą śmiertelność niż te, które walczą z pandemią przy pomocy lockdownu i DDM. Polska z lockdownem i DDM jest na czele państw o najwyższej śmiertelności. Białoruś bez lockdownu i DDM odnotowała najniższą śmiertelność od 29 lat. Co na to polskie władze? Kolejny lockdown, maskuj się, szczepimy się, pokonamy pandemię stosując się do obostrzeń. Jeśli fakty pokazują coś innego, to tym gorzej dla faktów!

  Źródło informacji: br.de, abczdrowie.pl
  Ps.. Prawdopodobnie same para szczepionki rozdają ten patogen. W ten sposób „zaszczepieni” radośnie roznoszą dalej wirusa tej odmiany grypy zwanej aby było poważniej: covid19. Sprawa jest prosta. Zrobić badanie na covid u zdrowej osoby, a potem po przyjęciu przez nią preparatu. Wyniki pewnie zaskoczą wszystkich covidian, Co? ja? chora? Ich mózgi wypierające logikę, pewnie wyprą i tę oczywistą zależność i podpowiedzą, że to pewnie te chuje krasnoludki, bożęta albo smerfy, szwendają się bez kaloszy na gębach po domach starości i roznoszą choróbska. Prof. Roman Zieliński genetyk, powiedział co myśli na temat tych szczepionek. Nazwał je produktami inżynierii genetycznej i nie uchroni to coś przed covidem. Intendentka z przedszkola w Łęknicy po dwóch dawkach „szczepienia” miała pozytywny wynik, objawów zero a wyszło ponieważ musiała zrobić test przed sanatorium. Mimo wszystko żal mi jest tych wszystkich co łykają jak pelikan wszystko to, co każą im rządzący. O ludzka naiwności jak łatwo wami manipulować i zrobić z was niewolników, którzy na waszej głupocie zarobią krocie.

 • Medyków nie lekarzy

  .
  „W dobie państwa rządzonego przez medyków”

  należy dodać „medyków rockefellerowskich”.

  Z tym „rządzeniem” też nie należy przesadzać, Rockef...Foundation...eller już w 2010, po niepowodzeniu z próbą podboju ludzkości w operacji „Świńska grypa” opracowała instrukcję dla swych band parobków, pełniących funkcję nadzorców ludzkości w poszczególnych krajach, nazywanych też często fantazyjnie „rządem kraju”, „nie” bywa w nazwie skreślone, instrukcję pod nazwą „Scenarios for the Future of Technology and International Development ”,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Prehi

  nie powinno być trudności znaleźć ją w internecie, bo musi być przecie stale dostępna dla wspomnianych wyżej parobków, n.p. tego, który stoi przy stole pańskim:

  https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=400

  Wspomnieni w tytule „medycy” są nierozerwalnie związani z tzw. „medycyną rockefellerowską”, która zastąpiła tysiącletnią zasadę leczenia:

  „Natura leczy, lekarz pomaga”

  zasadą

  „Tylko przemysł (farmaceutyczny) Rockefellerów leczy a lekarz ma mu w tym pomagać ”

  co zresztą armia wytresowanych na uczelniach medyków wzięła sobie do serca i czyni to dziś, w praktyce oznacza to, że inwestycje klanu w przemysł farmaceutyczny i aparaturę medyczną mają przynosić wysokie i nieustanne zyski. Otwarto również w USA nowy rodzaj przemysłu „medycyny rockefellerowskiej”, przemysł utylizacji zmarłych ofiar tego przemysłu jako kompost.

  W konsekwencji jest coraz trudniej znaleźć specjalistów, którzy byliby w stanie leczyć, tzn. lekarzy, namnożyły się za to zbrodnicze hordy „medycyny rockefellerowskiej” tzw. medyków. W przypadkuu operacji tzw. "pandemii" jesteśmy świadkami ich morderczego spisku przeciwko ludzkości.

 • @Laznik 09:50:58

  Morawiecki straszy brytyjską mutacją, a Niedzielski wskazuje winnych wzrostu zakażeń: „Prawie 50% ognisk jest identyfikowanych w zakładzie pracy”. W poniedziałek (22.03.2021) premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski udali się z wizytą gospodarską do szpitala tymczasowego w Radomiu, gdzie 20 marca przyjęto pierwszych sześciu pacjentów z covidem. Podczas konferencji prasowej Morawiecki oświadczył, że ten szpital to „nasza kolejna linia obrony i dodatkowy rezerwuar miejsc dla osób, które muszą być hospitalizowane”. Docelowo ma w nim być 80 miejsc dla pacjentów i 20 łóżek respiratorowych.
  Morawiecki stwierdził, że „dzisiaj nie może być miejsca na jakiekolwiek spory, bo najważniejsze jest życie i zdrowie naszych obywateli”. Ogłosił, też że brytyjska mutacja wirusa staje się wersją dominującą, co oznacza „wyższą zarażalnośc i podniesiony poziom śmiertelności”. Zaapelował, żeby przestrzegać reguł i trzymać się obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że „pandemia rozwija się nie tylko na poziomie codziennie odnotowywanych liczb nowych zakażeń, ale ma już też bardzo duże obciążenie dla szpitalnictwa i systemu zdrowia”. Rano otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Prawie 50% ognisk jest identyfikowanych w zakładzie pracy. Zwracam się z apelem, żeby tam gdzie to możliwe przechodzić na pracę zdalną oświadczył Niedzielski. Mój komentarz: Jak widzicie, nie ma takiej bzdury, której Morawiecki i Niedzielski nie powiedzieliby z dumnie podniesionym czołem. Straszenie „zwykłym” koronawirusem przestało być skuteczne, więc teraz straszy się mutacją brytyjską. Podczas tzw. drugiej fali, gdy jeszcze nikt słowa nie mówił na temat tej mutacji, najwięcej dziennych zakażeń odnotowano 24 listopada 2020 roku. Było to 32 733 przypadków. Obecnie władza straszy „bardziej zaraźliwym” wirusem brytyjskim, który – według Niedzielskiego – odpowiada już za 80% zakażeń. Dotychczasowy rekord tzw. trzeciej fali padł 18 marca 2021 roku i wyniósł 27 274 przypadków. A więc jeszcze nie osiągnęliśmy rekordu sprzed pojawienia się brytyjskiej mutacji!

  https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2021/03/covid.png
  https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2021/03/covid-2.png

  Porównanie tygodniowej średniej zakażeń z czasów tzw. drugiej fali, czyli przed mutacją brytyjską, i tzw. trzeciej fali, podczas której brytyjski wariant ma być dominujący, również wskazuje na wyższą liczbę zakażeń w listopadzie, gdy mutanta z Wielkiej Brytanii jeszcze nie było. Zatem na jakiej podstawie Morawiecki i Niedzielski straszą bardziej zakaźną wersją wirusa podczas tzw. trzeciej fali? Przecież nie na podstawie dotychczasowych danych z Ministerstwa Zdrowia, które pokazują mniejszą liczbę zakażeń podczas epidemii z mutacją brytyjską! Stwierdzenie Morawieckiego, że „dzisiaj nie może być miejsca na jakiekolwiek spory, bo najważniejsze jest życie i zdrowie naszych obywateli”, jest wyjątkowo cyniczne wobec faktu, że rząd po raz trzeci odciął Polaków od służby zdrowia. Działania Morawieckiego i Niedzielskiego już doprowadziły do zgonu kilkudziesięciu tysięcy ludzi pozbawionych opieki medycznej, a wszelkie apele o zatrzymanie tej machiny śmierci pozostają bez echa. To, co robi rząd, jest zbrodnią, a to, co mówi Morawiecki jest propagandowym bełkotem mającym na celu przykrycie tej zbrodni. Wisienką na torcie jest oświadczenie Niedzielskiego w sprawie ognisk zakażeń w zakładach pracy. Nie da się już zwalić winy za zakażenia na zamknięte restauracje, kina, kluby fitness i wesela. A więc na celownik trafiły zakłady pracy. I co dalej? Albo praca zdalna, albo zamykamy? A potem Niedzielski ogłosi, że ogniska zakażeń są w domach, więc będzie spawanie drzwi? Kiedy do głów naszych decydentów dotrze ta prosta informacja, że nie da się zatrzymać transmisji wirusa przenoszącego się w powietrzu? Lockdown i DDM nie zatrzymują wirusa. Szczepionki nie zatrzymują wirusa. Zablokowana służba zdrowia, upadające firmy, dzieci skazane na zdalną pseudoedukację oto prawdziwa miara „sukcesu” Morawieckiego i Niedzielskiego. Albo ktoś powstrzyma tych szaleńców, albo szykujcie się na czwartą falę represji w październiku.

  Źródło informacji i cytatów: Twitter

  Ps..Kiedy do głów Polaków dotrze ta prosta informacja, że nie da się zatrzymać transmisji wirusa przenoszącego się w powietrzu, którego zjadliwość i śmiertelność niczym się nie różni od zjadliwości i śmiertelności umiarkowanie silnej grypy, a wszystko inne to celowe działanie rządu? Gdyby ta cała pandemia była faktycznie, to w: Indiach, Bangladeszu, Japonii, Rosji, Białorusi, Tadżykistanie, Szwecji, Szwajcarii, cała Afryka byłaby jedną wielką trumną, w wielkich, wielomilionowych miastach Świata, trupy leżałyby w stosach tysiącami na ulicach, w Brazylii więcej jest samobójców skaczących w wieżowców z powodu strachu i bankructwa niż faktycznie zmarłych na cov-idiotozę. W USraelu jakoś otwarto dosłownie wszystko, to samo w 15 stanach USA. Na Białorusi umieralność ludzi jest najniższa od dwudziestu lat! Za to w USraelu po wstrzyknięciach śmiertelność wzrosła 3 x a ilość zachorowań wzrosła 5x. Każda osoba w Polsce jest uznawana za nosiciela i/lub chorego na cov-idiotozę i musi nosić kaganiec, a jednocześnie według tzw. sanepidów (mam to na piśmie), zużyte namordniki = kagańce i rękawiczki, nie są odpadem medycznym i nie wymagają utylizacji medycznej! Tzw. sanepidy nie mają praktycznie żadnej wiedzy o ilości osób rzeczywiście chorych na sars-cov-2 Oni uważają, że każdy wynik dodatni testu PCR stwierdza chorobę. Oni nawet nie wiedzą, gdzie na ich terenie działania można wykonać inne badania, ani jaki jest stan epidemiologiczny np. emigrantów zarobkowych ze wschodu. Nie badają tych osób ani w kierunku gruźlicy, ani w kierunku odry, żółtaczek, ani chorób pasożytniczych. Większość tzw. sanepidów przyznaje się, że nie posiadają żadnych laboratoriów do wykonywania badań epidemiologicznych. Tak też mam to o nich na piśmie! W Polsce mamy już w StopNop zgłoszonych ponad 80 zgonów! W rzeczywistości w Polsce zmarło już po wstrzyknięciu śmiercionki co najmniej kilkaset osób. Nopy liczy się już w dziesiątkach tysięcy! Tych wszystkich pseudo lekarzy, medyków mengele:
  posobkiewicz,
  sutkowski,
  flisiak,
  pinkas,
  zembala,
  matyja,
  grzesiowski,
  szumowski,
  horban,
  gut,
  simon,
  wiatr z wałbrzycha = szachrajowo,
  szełemej,
  agnieszka mastalerz-migas,
  joanna zajkowska,
  ligia kornowska,
  urszula szybowicz,
  jarosław j. fedorowski,
  maciej banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
  prof. dr hab. radosław owczuk,
  prof. dr hab. piotr czauderna,
  prof. dr hab. robert flisiak,
  prof. dr hab. tomasz laskus,
  prof. dr hab. bartosz łoza,
  prof. dr hab. magdalena marczyńska,
  dr hab. iwona paradowska-stankiewicz,
  prof. dr hab. miłosz parczewski,
  prof. dr hab. małgorzata pawłowska,
  prof. dr hab. anna piekarska,
  prof. dr hab. krzysztof pyrć,
  prof. dr hab. krzysztof simon,
  dr n. med. konstanty szułdrzyński,
  prof. dr hab. krzysztof tomasiewicz,
  prof. dr hab. jacek wysocki,
  dr n. med. artur zaczyński,
  polska federacja szpitali,
  Te skorumpowane przez Big-Farmę skurwysyny nie zasługują na żaden szacunek i pisanie dużymi literami. A także tych wszystkich z tzw. izdebek lekarskich należy potraktować dokładnie tak samo jak książę Wiśniowiecki potraktował wysłańców Chmielnickiego, tak samo jak Luśnia zakończył żywot Azji Tuchajbeja. Za ten ogrom zdrady i zbrodni,
  za praktyczną likwidację polskiej suwerenności, za wymordowanie ponad 100 tys. Polaków, za likwidację polskich firm! Za wysyłanie tzw. Policji i sanepidów do pacyfikacji naszej wolności, facetów NA PAL! a kobiety NA OGNISTY STOS! MUSZĄ CZUĆ, ŻE ZDYCHAJĄ! Plus cały żydowski nierząd zdrajców i zbrodniarzy: Żydowiecki, rebe Niedzielski, Dworczyk i reszta, a także sejm i senat: część PiSu, POpierdoleńców, PSL zielonych i SLD czerwonych komuchów, oraz rodziny tych zdrajców, żyjące dzięki nim w luksusach, senator PiSu niejaki Marek Pęk: dla walki z COVID trzeba poświęcić leczenie chorych na raka;
  https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/2351,senator-pis-dla-walki-z-covid-trzeba-poswiecic-leczenie-chorych-na-raka
  etc, etc.....

 • @Laznik 09:50:58

  Później już tylko pozostanie prewencyjny odstrzał „zakażonych” i zupy na podwórkach dla zabiedzonych a jeszcze żyjących, jakimś cudem wbrew tym dwóm Morawieckiemu i rebe Niedzielskiemu.

 • @Laznik 09:50:58

  Flisiak podobne jak inni eksperci sponsorowany przez koncerny farmaceutyczne jest chyba jasnowidzem, żeby wiedzieć w jakim stopniu eksperymentalny preparat genowy chroni i czy w ogóle chroni. Badania kliniczne i eksperyment na populacji m.in. Polski trwają. Prezes Pfizera Bourla powiedział niedawno, że dopiero po eksperymencie będzie wiadomo o efektach, a powiedział to przy okazji, gdy z powodu braku szczepienia nie wpuszczono go do Izraela, gdzie trwa eksperyment na wielką skalę. Prezes Pfizera Albert Bourla pochodzi z rodziny sefardyjskich żydów, którzy uciekli przed holokitem jest weterynarzem, a w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że Izrael jest w tej chwili jednym wielkim laboratorium Pfizera. Umowa między Pfizerem a Izraelem obejmuje m.in. objęcie stałym monitoringiem osób szczepionych, NOPów i zgonów, te dane w ramach tej umowy są przekazywane koncernowi. Innymi słowy niejaki Bibi załatwił swoim obywatelom eksperyment medyczny na rzecz Pfizera, za który w dodatku muszą zapłacić i to wg oficjalnych info 30 dolarów za szczepionkę. To coś nieprawdopodobnego. Ale w przypadku tego kraju to nic nowego, warto przypomnieć np eksperymenty na tzw „grzybiczych „dzieciach, o czym zrealizowano film Ringworm children reż.Asher Nachmias i David Balchasan(2003r) w języku hebrajskim. Otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hajfie oraz na Israel Film Festival w Los Angeles. Dokument pokazywał prawdę o politycznej „elicie” lat 50-tych, która przeprowadzała za pieniądze USA eksperymentalne napromieniowanie promieniami rentgenowskimi ok 100 tys sefardyjskich dzieci i autorzy nazwali to „holocaustem dzieci z grzybicą”. W 1994 r Kneset przyjął ustawę o rekompensacie za uszczerbek na zdrowiu dla uczestników tych eksperymentów. Poszukajcie sobie info, choć nie jest ich wiele…

 • @demonkracja 08:45:33

  Przepis na udaną pandemię:

  1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie.
  2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie chorując na to co zawsze myśleli, że to coś nowego.
  3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię nawet jak nie chorują.
  4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów.
  5. Zmuś ludzi żeby na co dzień widzieli coś co kojarzy się z pandemią, np. maseczki.
  6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku nie stosowania się do poleceń władz.
  7. Wmów ludziom, że stosując się do ograniczeń zachowują się odpowiedzialnie i dbają o innych.
  8 .Wykorzystaj celebrytów do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jakiś celebryta powinien publicznie ogłosić, że został zarażony.
  9. Zniszcz relacje międzyludzkie. Niech ludzie traktują siebie jak potencjalne źródło zagrożenia.
  10. Uzależnij dostęp do podstawowych dóbr (zakupy, podróże komunikacją miejską, dostęp do lekarza) od poddania się wszelkim restrykcjom.
  11. Opracuj testy, które wykrywają chorobę niezależnie od jakichkolwiek objawów lub ich braku.
  12. Nieustannie podkreślaj, że z niczym takim jeszcze nie mieliśmy do czynienia, więc każdy musi cały czas czuć się zagrożony i nikt nie jest bezpieczny.

 • @ele 10:19:01

  A kto ma tych szaleńców powstrzymać? JKM- odwieczny agent bezpieki mający za zadanie niedopuszczenie do powstania silnej Prawicy w Polsce? Bosak- narodowy socjalista przy którym Kaczyński to centrysta? Budka? Zandberg? Kosiniak czy może Kukiz? Dobra, to może nowe wybory? O co zakład, że wygra PiS? Policzmy- Emeryci kupieni 13 i 14 emeryturą, socjalna patologia kupiona menelowym+, biurwy i ich rodziny, oczadziałe od palonych przed portretami żoliborskiego pedryla mohery….. tego pisiego elektoratu wystarczy do wygrania każdych wyborów! Po skali „góralskiego veta”, „otwieraMY”, protestów przeciwko wprowadzaniu tylnymi drzwiami „piątki dla zwierząt” czy protestów przeciw obostrzeniom widać że nie ma ducha w narodzie- a jest tumiwisizm. Więc szykujmy się na lata noszenia maseczek, upadek polskich firm ( zostaną tylko wielkie korpo, praca w budżetówce albo socjal), a nawet zakaz podawania ręki! Że co? Że niemożliwe? A dwa lata temu uznalibyście za możliwe że jakiś matoł w TVPiS powie o noszeniu dwóch maseczek na raz a ciemny lud ochoczo to podchwyci? Dziś widziałem „pielgrzymkę” takich staruszków, szli w sześcioro, co da metry, a jakże a każdy w dwóch maseczkach i foliowych rękawiczkach. Oto nasza przyszłość. Jeszcze tylko likwidacja gotówki (w trosce o nasze zdrowie, wszak gotówka przenosi wirusa) i cała nasza wolność choć i tak mizerna będzie tylko wspomnieniem.

 • @ele 10:19:01

  Recepty ekonoma Niedzielskiego pokazują skalę oderwania rządzących od rzeczywistości! Jaka q praca zdalna. W domu przy komputerze udawać zapracowanych mogą tylko ci, którzy w miejscu pracy nic materialnie konkretnego nie robią i wytwarzają. Wytwarzający towary, dobra, usługi muszą to robić w swoich zakładach, na stanowiskach i liniach produkcyjnych. Branża automotive nie przejdzie na chałupnictwo bo to niewykonalne. Branża spożywcza, kopalnie, energetyka, transport muszą funkcjonować bo stanie gospodarka i będzie katastrofa. Odnoszę wrażenie, że rządzą nami nie mający pojęcia co robić idioci, łapiący się rozpaczliwie każdej brzytwy podsuniętej przez doradców lub podpatrzonej u innych. Jeszcze pozostaje im zamknąć rolnictwo, bo świnie w chińskich kontenerach w porcie są głodne i kontenery wyją jak świnie, hałas niemożebny. I tak kończy się historia Polski czy antypolaków udających Polaków? Albo się to skończy razem.

 • @ele 10:19:01

  Katarzyna TS: Pizdryk w strachu...Od czasu zaostrzenia przepisów związanych z koronawirusem kierownictwo Ministerstwa Zdrowia otrzymuje groźby. Większość drogą elektroniczną, część faksem. Nie jest wykluczone, że minister zdrowia Adam Niedzielski wystąpi o ochronę SOP, gdyby skala problemu się zwiększyła poinformował w piątek (19.03.2021) portal money.pl.

  Oto kilka wiadomości wysłanych do Niedzielskiego, cytowanych przez portal: Gwarantuję ci człowieku, będziesz miał przejebane; Czeka cię wpierdol za te kłamstwa covidowe, Weźcie tego sadystę i zróbcie coś z nim, bo zapierdole za te łgarstwa!; Gdybym dostał cię chamie w swoje ręce, to bym ukręcił ci kark!; Czekaj aż cię gdzieś spotkam!.

  Autentyczność pogróżek potwierdza rzecznik ministerstwa, Wojciech Andrusiewicz. Sam też otrzymuje takie wiadomości. Trudno przechodzić nad taką korespondencją do porządku dziennego przyznaje w rozmowie z money.pl. Nie możemy pozwolić, by tak wyglądała nasza praca, nasza codzienność. I stąd doniesienia na policję w części przypadków mówi Andrusiewicz.

  Widzicie? Rzecznik Andrusiewicz jest oburzony, że jego codzienność to wyzwiska i groźby. A na czym polega praca Andrusiewicza? Na tym, że szczuje i grozi. Latem szczególnie upodobał sobie uczestników wesel, potem na celownik trafili goście restauracji. Celebrują, spożywając nie tylko dania, ale i alkohol. Zdarza się również nieodpowiedzialność restauratorów oświadczył Andrusiewicz 21 października 2020 roku wskazując restauracje jako winne wzrostu liczby zakażeń, która wtedy wyniosła 10 tysięcy. Trzy dni później branża gastronomiczna została zamknięte. Po pięciu miesiącach mamy 27 tysięcy zakażeń. Kto jest winien? Zamknięte restauracje? Nie, teraz już nie da się szczuć na zamknięte branże, więc Andrusiewicz szczuje na wszystkich Polaków zapowiadając, żeby nie liczyli na marchewkę, bo teraz będzie już tylko kij. Przestańmy nonszalancko chodzić po ulicach z maseczką zsuniętą na brodę, bądź bez maseczki stwierdził Andrusiewicz na konferencji prasowej 19 marca 2021 roku, chociaż już nawet Rada Medyczna przy premierze wskazuje, że noszenie masek na ulicach nie ma znaczenia dla transmisji wirusa. Należy znieść obowiązek noszenia masek i wszelkich innych przysłon w miejscach, gdzie nie występuje ryzyko transmisji koronawirusa, np. w lasach, parkach czy nawet na ulicy, kiedy nie ma dużej liczby ludzi oświadczył prof. Robert Flisiak w rozmowie z RMF FM, która odbyła się 22 lutego 2021 roku. Andrusiewicz jest ponad to. Nieubłaganym palcem wskazuje osoby bez masek jako winne wzrostu liczby zakażeń. Szczuje i grozi. A potem jest oburzony, że ludzie odpowiadają pięknym za nadobne. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę! O tym zdaje się nie wiedzieć rzecznik Andrusiewicz. O tym zdaje się również nie pamiętać jego szef, czyli minister Niedzielski, który zastanawia się nad wystąpieniem o przyznanie ochrony ze względu na groźby kierowane pod jego adresem.

  Aby zobaczyć jak „kochany” jest minister Niedzielski, nie trzeba czytać artykułu w money.pl. Wystarczy poczytać komentarze pod wpisami Niedzielskiego na Twitterze. Pozytywnych wpisów prawie już nie ma. Jest za to autentyczna wściekłość i życzenia wszystkiego najgorszego. Oto kilka typowych komentarzy, zamieszczonych pod wpisem z 20 marca 2021 roku, w którym Niedzielski informuje o przyjęciu sześciu pacjentów do szpitala tymczasowego w Radomiu: Odpowiadasz za śmierć tysięcy Polaków; Czekam na komisję śledczą, gdzie będzie Pan przesłuchiwany, a następnie pójdą zawiadomienia do prokuratury w związku z zabijaniem Polaków Pana decyzjami w ministerstwie; Wypierdalaj i tak będziesz siedział za śmierć mojego Taty i innych ludzi!; Przywróć zabiegi i rehabilitację w normalnym trybie, a nie jarasz się 6 pacjentami w Radomiu.

  A teraz kilka reprezentatywnych komentarzy odnoszących się do wpisu Niedzielskiego z 14 marca 2021 roku o wzroście liczby zachorowań. Niedzielski stwierdził, że „czekają nas trudne tygodnie” i zaapelował „Pilnujmy się”. Oto odpowiedź internautów: Jesteś zbrodniarzem, który swoimi decyzjami paraliżującymi służbę zdrowia doprowadził do śmierci kilkudziesięciu tysięcy osób. Mam nadzieję, że za to odpowiesz; Pilnujmy się? No przed wami na pewno, mordercy w białych rękawiczkach; Weź qrwa nie ściemniaj. Święta cię bolą kolejne. Ciebie czekają trudne lata w więzieniu; Przestań łżeć o zachorowaniach, bo kłamco nie wiesz ile jest zachorowań. Pozytywny test nie jest zachorowaniem, obleśny manipulatorze! Za naród sprzedany piekło cię pochłonie!; Nie zapomnę wam, decydentom, zniszczenia psychicznego i fizycznego dzieciaków, odebrania im roku normalnego dzieciństwa; Trzeba przywrócić karę śmierci, skazać i powiesić Niedzielskiego.

  Czy to jest hejt? Nie. To jest naturalna reakcja ludzi, których minister Niedzielski zgnoił odbierając im prawo do normalnego życia, i których bliskich skazał na śmierć odbierając im możliwość leczenia. Bo takie właśnie są skutki rządowej walki z pandemią, której twarzą jest Niedzielski. W sondażu zamówionym przez „Rzeczpospolitą”, przeprowadzonym przez agencję badawczą SW Research w dniach 16-17 marca, zaledwie 23 procent respondentów pozytywnie oceniło działania ministra zdrowia w kontekście walki z epidemią Covid-19. Negatywną ocenę wystawiło mu 41 procent. Opcję „nie mam zdania” wybrało 35 procent. To już nie są czasy, gdy walczący z pandemią minister Szumowski cieszył się zaufaniem 70% Polaków. Ludzie mają dość tej hucpy!

  Nie wiem, z jakimi nastawieniem Niedzielski obejmował stanowisko ministra zdrowia w sierpniu 2020 roku. Obserwując jego postępowanie i zadufanie zgaduję, że widział siebie w roli covidowego bohatera narodu. Po pół roku z bohatera został pizdryk, pod adresem którego lecą najgorsze wyzwiska. I słusznie!

  Czy minister Niedzielski powinien się bać? Owszem, powinien. Jeśli nie bał się podejmowania decyzji, które zrujnowały ludziom życie i doprowadziły do śmierci kilkudziesięciu tysięcy Polaków, to czas, żeby zaczął bać się gniewu ludzkiego za to, co zrobił i za to, co nadal robi nie patrząc na tragiczne skutki tych poczynań. Systemowe odcięcie Polaków od opieki medycznej to jest zbrodnia. Nie mam złudzeń, co do tego, czy Niedzielski odpowie przed sądem za tę zbrodnię. Nie odpowie! Ale gniew ludzki powinien go ścigać do końca jego dni. Innej kary dla tego pizdryka nie będzie.


  Ps...Pani Katarzyno, uważam że na wszystko trzeba sobie’ zapracować’. To jest naturalna reakcja ludzi, których minister Niedzielski zgnoił odbierając im prawo do normalnego życia”. Oni swoimi poczynaniami rządzący sobie na to ‚zapracowali’. Buta i arogancja ich aż poraża. Poniżanie weszło już im w krew. Jak można darzyć szacunkiem kogoś, kto szykuje na obywateli kij. Ta niedojda przeszła samego, siebie. Szok i niedowierzanie, że to miało miejsce. Wiadomym jest, że kij ma dwa końce. Po wpisach niezadowolonych z tych absurdów kowidowych widać jak są wściekli i do czego mogą się posunąć. Nie dziwię się im. Każdy ma jednak granice wytrzymałości a które to zostały przekroczone przez rządzących. Jeżeli w porę nie zareagujemy, będzie coraz gorzej. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości, tak będzie się działo. Większość komentarzy dotyczących Niedzielskiego czy innych ministrów to nie jest hejt tylko zdanie wkurwionych ludzi, którym brakuje pieniędzy albo ich razi głupota rządzących. Kto nie wie niech znajdzie wywiad prof. Guta udzielonego red. Biedrzyckiej dla SE. Cyt.„zrujnowały ludziom życie i doprowadziły do śmierci kilkudziesięciu tysięcy Polaków,” trzeba dodać tylko w tamtym roku a zdrowotne skutki w całości będą znane dopiero w następnych latach. Po astrazenece występuje zakrzepica prowadząca czasem do śmierci. Pisowskie eksperty ogłaszają, że zakrzepica jest powikłaniem pokowidowym, trzeba więcej szczepić! Niech się sukinsyny boją. Tylko, że te groźby powinny zamienić się w czyny. Jakby paru gnojów za jaja powiesić to wszystko wróciłoby do normy. Naród musi wziąć …. w swoje ręce. Demonstracje nic tu nie pomogą, bo judenraty nic sobie z tego nie robią. Tu musi zacząć się coś innego. W końcu zacznie to ktoś, kto nie będzie miał już nic do stracenia, bo stracił kogoś kogo bardzo kochał, lub sam będzie umierał z powodu braku opieki zdrowotnej i leczenia. Na koniec Drobny quiz:
  1) Gdy nadejdzie koniec, w którym kraju znajdą schronienie?
  2) Czy zmienią tylko nazwisko, czy imię i nazwisko?
  3) Czy damy się znowu ogłupić tłumaczeniu, że wykonywali tylko rozkazy i w naszym imieniu tzw. sprytniejsi użyją „grubej kreski”?
  4) Czy znajdziemy wszystkich?

 • @Laznik 09:50:58

  Ostatniej doby wykonano rekordową liczbę testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zrobiono ich 95 854 w tym 23 712 testów antygenowych podało Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że łącznie przebadano dotąd 11 400 455 próbek pobranych od 11 088 912 osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili 2 968 813 badań. Zestawienia publikowane przez ministerstwo wskazują, że w szpitalach przebywa 26 511 chorych z COVID-19; pod respiratorami jest 2537 pacjentów. MZ podało w środę, że minionej doby potwierdzono 29 978 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, to najwięcej od początku pandemii. 575 chorych zmarło.

  Ps...Ciekawe, kiedy dojdziemy do 100 000 "zakażeń"? Obstawiam na "czwartą falę" ma Boże Narodzenie. Rekordowa liczba testów to i stąd rekordowa "liczba zachorowań". Tak można manipulować w nieskończoność jak się ma polityczną wolę pognębienia Polaków w szczególności katolików. Kto decyduje o ilości testów jest wróżbitą. Już lekarze wypowiadali się, że połowy tych ludzi wcale nie powinno być w szpitalach tylko spokojnie przeszliby chorobę w domu. Widocznie takie wytyczne przyszły, żeby jak najwięcej kierować do szpitali ale o tym już się nie dowiemy.

 • @Laznik 09:50:58

  https://media.wplm.pl/thumbs/b13/OTYwL3VfMS9jY19jOWNmNS9wLzIwMjEvMDMvMjQvMTIwMC84MDAvZjVlNDQ0ZWZiOWRjNDllODhhMzRmYTlhZDgzMjA3YWYuanBlZw==.jpeg
  To już pewne! Zaostrzenie obostrzeń jeszcze przed świętami. Premier nie pozostawia złudzeń: Są konieczne, żeby przydusić III falę. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544344-to-juz-pewne-zaostrzenie-obostrzen-jeszcze-przed-swietami

  Ps..Wypłaszczyć, wyszczepić, zajętość… Panie Boże, miej w opiece polszczyznę, bo ginie w ustach prostactwa. Popatrzcie jaki ten wirus inteligentny, atakuje głównie w święta i w sylwestra. Z powodu świąt Wielkiej Nocy nakładają ograniczenia a z powodu świąt smoleńskich zdejmują…Dziwne tylko, że ta fala zachorowań się podnosi zawsze w przypadku świąt Bożego Narodzenia albo Wielkanocy. Czyżby po raz kolejny chcieli zgnoić Polaków. Ciekawe, że jakoś policja nie reagowała gdy Mośki modliły się przed grobem ichniego proroka w Leżajsku czyżby żydki nie muszą przestrzegać obostrzeń sanitarnych noszenia maseczek.
  Dlaczego PiS przyzwalał warchołom i pieniaczom spod błyskawicy rozmaitym feministycznym babsztylom na łamanie obostrzeń. Jakie konsekwencje poniosły feministyczne babsztyle. Żadne.. Brazylia i Szwecja nie zrujnowała swojej gospodarki i dzieci chodzą do szkoły ludzie do pracy i zgony są na naszym poziomie stan Teksas otwiera gospodarkę a ci dalej ogłupiają ludzi wirusem. A Pinokio jak zwykle bredzi. Przydusić to możesz własną żonę jak śpisz, a nie wirusa. Otacza się kłamliwymi doradcami i bierze na siebie odium tych oszustw! Manipulują niewiarygodnymi testami PCR, bo dostali nakaz centrali NWO wygasić święta Wielkie Nocy! Morawiecki znów haniebnie kłamie, krytykowano szpitale tymczasowe za to, że stoją puste podczas gdy ludzie umierają w karetkach bo nie ma miejsc w powiatowych a to trwało pięć miesięcy! Niech drania piekło pochłonie a te wszystkie kłamstwa wtłoczy mu z powrotem do gardła.. Miało być patriotycznie, dumnie, szuflady pełne ustaw. A te skurwysyny ubabrali flagę Polską krwią ludzi i swoim gównem ze strachu. Do tego plują ludziom w twarz a 10 kwietnia wirus ma wolne. Prześladowanie katolików przez nieRZĄD Polski! Tyle. „W Niemczech również w samochodach prywatnych konieczne jest zakładanie maseczek”. A w jakim celu? Jak jadę z żoną samochodem to mogę się zarazić, ale w łóżku już nie? a kiedy w mieszkaniach? Głupieją do reszty. Polska PiS liderem w liczbie trupów w UE. Nieudolność Ministerstwa zdrowia doprowadziła do śmierci blisko 80.000 Polaków! Brak właściwych procedur leczenia powoduje że mamy największą na świecie umieralność z powodu "covida". Zamknijcie wszystko i wszystkich! Obstawiam, że po raz kolejny te obostrzenia będą SPRZECZNE Z OBOWIĄZUJĄCYM W POLSCE PRAWEM. Pewnie znowu zostanie wydane rozporządzenie zamiast ustawy. Deklaracja zamykania kościołów nie dziwi w przypadku Morawieckiego - kontaktu żydowskiej sekty Chabad Lubawicz, dla której goje to bydło. Kolejny raz chcą odebrać nam możliwość uczestnictwa i obchodzenia Świąt. Znów atak na wiarę, teraz właśnie depczecie konstytucję! Nadymają tą pandemię do granic wytrzymałości Polaków, straszą od rana do nocy. Nie mogę na tego kłamczucha, karierowicza i manipulatora patrzeć. Idą na całość. Ktoś im obiecał że wyborów nie będzie lub takie będą jak USA. Przez rok zajechali ludziom płuca tymi maskami, teraz się dziwią że chorują coraz młodsi i rośnie liczba powikłań pokowidowych, a receptą jest jeszcze więcej tego samego. Te maseczki i restrykcje nic nie dają, szczepionych coraz więcej i tylu chorych! Te wasze obostrzenia są gówno warte, nie wiecie co robić, widać gołym okiem, że są nieskuteczne. Wiedza o tej zarazie obnaża wasze nieprzygotowanie. Te absurdalne blokady nie przynoszą żadnych pozytywnych efektów, ponieważ wywołały tylko masowe bezrobocie, zgony, olbrzymie długi i spadek urodzeń; we Włochy -21,6%, Francja -13,5%, Japonia -9,3% itd. Przełożona z Berlina przestawiła wajchę. Kanclerz Merkel robi PiS w bambuko: Merkel cofa decyzję o twardym lockdownie. Kanclerz oświadczyła „Biorę za to pełną odpowiedzialność bo to był mój błąd!”. Ministrowie Landow w szoku. Mówią, że zrobiono z nich depów. Ale Angela wycięła PiSowi numer..Ciekawe co na to „Policja i Sanepid”? Wygramy, głowy do góry! Czy ten krok też zmałpuje PiS? Ogarnijcie się…Jeszcze zapłacicie za to, co robicie z Polakami i z polską gospodarką. Oszukaliście Polaków! Ja mam rządowe restrykcje głęboko w poważaniu czyli w dupie. Bawią się Polską i Polakami i myślą, że w nieskończoność będą to robić i niszczyć wszystko i wszystkich. Ta cała rada medyczna niech się idzie bujać. To lockdown zabija. Ile trzeba jeszcze trupów żeby Polacy zaczeli wieszać tych bandytów. To jest zbrodnia większa niż wszystkie dotychczasowe wojny. Pisowcy jesteście zbrodniarzami nie wywiniecie się. Za żniwo niepotrzebnych śmierci Mośki muszą zapłacić. Oby sznury były wystarczająco mocne i oby się wcześniej nie potopili.

  Ps..II...Niebezpieczeństwa masowych szczepień. Wywiad z Geertem Vanden Bossche’m.  41 minut