Skandaliczny wyrok.

A mógł to być przykład dla innych pijanych kierowców, obrazowa lekcja, która może nawet uratowałaby czyjeś życie

Sędzia Małgorzata Krupska-Świstak w czasie ogłaszania wyroku i oskarżony Kamil Durczok, gdy jeszcze mógł prowadzić auto.                                                                                                                                                              Bezpieczeństwo na polskich drogach nie poprawi się dopóty, dopóki tacy sędziowie jak Małgorzata Krupska-Świstak z Piotrkowa Trybunalskiego będą sądzić w sprawach pijanych kierowców. Ten wyrok jest po prostu skandaliczny. Prywatnie Durczokowi życzę jak najlepiej – aby mu się w życiu osobistym wszystko poukładało, a ew. paskudny nałóg przerodził się w trzeźwy alkoholizm. Choć mam pewne wątpliwości, czy tak będzie. Każdy, kto choć trochę zna tę chorobę, wie, że zbyt pobłażliwe traktowanie osób z problemem alkoholowym niekoniecznie pomaga. Bywa wręcz przeciwnie. Jeżeli nie pozwala się takiemu człowiekowi „zejść na dno”, by „się odbić”, ale się go głaszcze i za uszy wyciąga z kłopotów, podejmuje się ryzyko, że problem nie zniknie, lecz wróci, niekiedy z opłakanymi skutkami. Przekonałem się o tym pracując przy audycji radiowej z Krzysztofem Dowgirdem (dziś w Antyradiu), z którym dzieli nas mnóstwo jeśli chodzi o poglądy, ale w tej sprawie wiele mnie nauczył.

 
Proces Durczoka nie był tylko jego prywatną sprawą. Dotyczył rzeczy szerszej – bezpieczeństwa na polskich drogach i traktowania przez państwo osób stwarzających śmiertelne zagrożenie dla innych. Na ławie oskarżonych postać z pierwszych stron gazet, złapana na gorącym uczynku w haniebnym stanie na fotelu kierowcy. To mógł być przykład dla innych, obrazowa lekcja, która może nawet uratuje czyjeś życie. Jednak pierwsza instancja zakończyła pracę fatalnie.
 
2,6 promila oznacza stan nieprzytomności. Jakimś cudem Durczokowi udało się przejechać pół Polski i nikomu nie zrobić krzywdy. Ale jeśli ktoś w ogóle decyduje się siadać za kierownicą tak „napromieniowany”, nigdy więcej nie powinien mieć takiej okazji. A zatem - dożywotnio stracić prawo jazdy. Trudno, w życiu trzeba ponosić konsekwencje swoich głupich zachowań, od egzekwowania tego są też sądy. Również od ochrony innych przed tak niebezpiecznymi jednostkami. Doprawdy nie rozumiem, co powodowało panią sędzią, że pozwoliła Durczokowi za pięć lat znów prowadzić samochód.
 
Grzywna? 3 tys. zł. Plus nakaz wpłaty 30 tys. na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Wyjmie to z tylnej kieszeni i nawet nie poczuje uszczuplenia budżetu. Większe pieniądze zarabiał w miesiąc. Trudno uwierzyć, by wszystko przepił.
 
Tak niska kara wynika też z tego, że pani sędzia uniewinniła go od zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ciężko pojąć, jak zdaniem sędzi człowiek kompletnie pijany (2,6 promila!) nie stwarza niebezpieczeństwa wypadku?! Ile zatem – jej zdaniem – trzeba wypić, by takie zagrożenie stwarzać? Przecież o tym, że bezpośrednie niebezpieczeństwo „katastrofy w ruchu lądowym” miało miejsce, świadczy fakt, że Durczok nie panował nad pojazdem i wjechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Właśnie dlatego został zatrzymany.
 
Liberalni mądrale, którzy od dekad przekonują, że zaostrzanie kodeksu karnego wcale nie pomaga walczyć z przestępczością, zawsze podnoszą argument, że odstraszające, profilaktyczne działanie ma nie wysokość kary, lecz jej nieuchronność. Jak pod tym kątem traktować wyrok na Durczoka? Groziło mu 12 lat, dostał rok w „zawiasach” na dwa lata.
 
Zatem gdy następnym razem nawalony jak stodoła kierowca będzie miał mniej szczęścia i zza kółka kogoś zabije, proponuję od razu pytać o spokój ducha panią sędzię Małgorzatę Krupską-Świstak. 30 marca 2021 r. pośrednio przyczyniła się do przyszłych tragedii.
 

Trudno wyobrazić sobie zaakceptowanie tego skandalicznie niskiego wyroku, de facto uniewinniającego (od cięższego zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy). Możemy więc tylko czekać na apelację prokuratury.                                                                                                                                                                    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545173-skandaliczny-wyrok-zamiast-lekcji-dla-innych-pijanych                                                                                                                                                                                                                      Ps...Być może w sądzie obchodzono akurat dzień świstaka. I Krupska dała dupska. To był kolejny „dzień świstaka” w wykonaniu przedstawicielki członkini zdemoralizowanej „wyjątkowej kasty”. Życzę im, by doczekali polskiego Erdogana, który by przeczołgał tych łajdaków w togach.

 

A jaki stopień pokrewieństwa pani sędzi z Надеждoй Константиновнoй Крупскoй? Czyżby „POtomkini” niejakiej Nadieżdy Krupskiej ? Zobaczcie jaki majątek zgromadziła ta sędzia, aż się wierzyć nie chce (Google - oświadczenie majątkowe). Jej prowidnik z tzw Iustitii kazał więc i taki wyrok wydała, ta rzekomo niezależna. Ona jak sędzia który Giertycha nie wsadził za kraty zrobili to ze strachu przed kumplami z pracy. Dopóki sędziowie sami nie będą odpowiadać za jazdę po pijanemu, dopóty będą takie wyroki. Durczok poszedłby siedzieć w każdym kraju na Zachodzie. Przetłumaczyć ten wyrok i rozesłać sędziom TSUE.

 
Kompromitacji kasty ciąg dalszy. Czy oni myślą, że żyją na bezludnej wyspie? Wystarczy spojrzeć na to straszydło i już wiadomo dlaczego nie lubi Polaków! A co to, to to siostra Tulei? Aż jej się gęba wykrzywiła od czytania tego wyroku. Krzywa morda tej „pani” wszystko tłumaczy. Mści się na ludziach, że się z niej nabijają. „Ma możliwość i sposobność”.
 
Demoralizacja niektórych sędziów jest tak wielka, że powinni być pozbawieni wykonywania zawodu. Z obrzydzeniem patrzę na zdjęcia tych szuj. Ta brzydota mafii kaściarskiej na telefon powinna zostać usunięta z kaściarskiej mafii na zbity pysk. Jest to kasta koszernych w trzecim już pokoleniu, Polaka do ciupy za batonika a koszerny nietykalny i tak 75 lat - wymordowali 55 tys patriotów i bohaterów aby teraz zadrwić z Polski i Polaków. Nic się w Polsce nie zmieni dopóki ludzie nie wezmą spraw w swoje ręce. Zmieni się wtedy kiedy tacy sędziowie jak ona będą bali się wyjść ze swojego domu, bo dosięgnie ich ręka ludu. My, Naród, mamy jeszcze jeden argument, że tę całą antypolską bandę należy rozpędzić na cztery wiatry i zastąpić ją kompetentnymi, lojalnymi wobec Polskiego Państwa sędziami! Przecież cała ta mafia prawniczo-sędziowska to są w 80% potomkowie UBeków, SBków, prokuratorów i sędziów z czasów PRL. Całe to towarzystwo należy pozbawić wykonywania zawodu. Bezstronność tych sędziowskich korpo miernot, jest od dawna fikcją. Tylko Opcja ZEROWA może coś zmienić, ale na to PiS jest za słaby, koniec! Ustawy sądowe są już przygotowane przez ministra Ziobro. Jednak pan prezes Kaczyński nie dopuszcza ich przed Sejm. Kasta sama się nie oczyści ze skorumpowanych sędziów  Potrzebne są reformy państwa a tego nie chce PiS. Tak oto coraz częściej czytamy o skandalicznych wyrokach w polskich sądach i bezkarności tzw sędziów. Dzieje się tak dlatego, że pan Prezes Kaczyński nie dopuścił do wprowadzenia nowych ustaw sądowych przygotowanych przez pana ministra Ziobrę. Duda zawetował ustawę sądową a Kaczyński nie dopuścił do reformy polskich sądów, które są skorumpowane i zarządzane przez komunistyczną nadzwyczajną kastę. Kaczyński zdradził Polskę i Polaków. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że potrzebna jest głęboka reforma sądownictwa w Polsce? Że trzeba rozbić te układy i wywalić na pysk pseudo-sędziów? Dokądże będziemy żyć w tak chorym układzie.
 
Sędziowie, którzy orzekali w sprawie Najsztuba, Durczoka, czy Cimoszewicza powinni wytłumaczyć społeczeństwu, dlaczego byli pobłażliwi i jak to się ma do zasady równości wobec prawa? To pilne! Dlatego w Polsce powinna być ława przysięgłych. 12 ludzi zawsze mądrzejsze jest od najgłupszego sędziego. Taką konstytucję napisali żydokomuniści aby sędziowie czuli się bogami. Widać, że 50% Polakom bardzo to pasuje. W wyborach do parlamentu wybierali komuchów i rożnej maści ludzi np. Jachira, Wielgus ….Czy Małgorzata Krupska-Świstak wytłumaczy dlaczego jest nad wyraz pobłażliwa dla Durczoka, bo to ważne dla wszystkich, co mieli podobne do Durczoka zdarzenie? Jak mogą się odwoływać? Ten sam casus co uniewinniający wyrok ws. przestępstw mordercy drogowego Najsztuba. Sędziowie do wymiany. Egzaminy merytoryczne jak u lekarzy, potem szkolenie z norm moralnych i kontrole.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                     

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.67

liczba ocen: 6

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Zwróćcie Państwo uwagę - jak ona układa usta w czasie wypowiedzi! Tacy ludzie są wyjątkowo - nie uczciwi!

  Ten wyrok to nic. Ten o molestowaniu to jest kuriozum. Przytoczcie uzasadnienie o majtkach. Wyrok jest bardzo ” nie wychowawczy” i teraz inni mogą się powoływać na precedensy : Durczoka, Najsztuba czy Cimoszewicza. Super to jest „wymiar niesprawiedliwości”. Jak tacy sędziowie mogą dalej pracować w sądzie? Czy nie można takiej „świętej krowy” wysłać na zieloną łąkę, a nie aby forowała wyroki w sprawach o ludzkie życie. Sienkiewicz miał rację- Państwo teoretyczne. Sędziami powinni zostawać ludzie powyżej 60 roku życia, którzy przeszli wszystkie stopnie kariery zawodowej w zawodzie prawnika, a nie gówniarze o wielkim ego i jednostronnym doświadczeniu życiowym.

 • @kula Lis 69 20:27:10

  W tym miejscu ma Pan całkowitą rację. Pijane ścierwa za kierownicą powinny dożywotnio tracić prawo jazdy + przepadek środka transportu, którym jechał. Złapany ponownie - przepadek mienia. W pół roku zostaliby wyeliminowani pijani polscy kierowcy.

 • Skandaliczny... Tipicznij.

  A w dodatku ocena kupkomiota.
  Chciałoby się powiedzieć, konie z jednej stajni, choć raczej pasowały by blondyny przy jednym korycie.
  Miałem do czynienia z sędziami, nie wiem czy chodziło o zbyt mały przedmiot sprawy czy zasady.
  Wolałbym to drugie.
  Bo wyroki typu przytoczonego przeważają szalę Temidy... pewną smrodliwą masą i nie jest to zjełczałe masło.
  Egzaminy i kontrole. A szanowne komisyje kontrolujące ale zawartość kopert.
  Jak powiedział klasyk- Wszyscy Won!!!!!!!!!!!
  Na siewieri jeszczjo mnoga zjemli.
  Niech sobie tam robią swą kałmucką (charakterologicznie) republikę.
  Chyba że szybciej sis nawzajem pozabijają o jurty czy inne lepianki z gnoju.
  A tego ci będzie tam dostatek.

 • Wyrok. Raczej wykrok. Śmiech w twarz czerni. Tak zwyczajnie.

  Skandaliczny... I tipicznij.
  A w dodatku ocena miejscowego kupkomiotacza.
  Obrońcy podobnych sobie.
  Chciałoby się powiedzieć, konie z jednej stajni, choć raczej pasowały by blondyny przy jednym korycie.
  Miałem do czynienia z sędziami, nie wiem czy chodziło o zbyt mały przedmiot sprawy czy zasady.
  Wolałbym to drugie.
  Bo wyroki typu przytoczonego przeważają szalę Temidy... pewną smrodliwą masą i nie jest to zjełczałe masło.
  Egzaminy i kontrole...
  A szanowne komisyje kontrolujące ale zawartość kopert.
  Jak powiedział klasyk- Wszyscy Won!!!!!!!!!!!
  Na siewieri jeszczjo mnoga zjemli.
  Niech sobie tam robią swą kałmucką (charakterologicznie) rjesepublikę.
  Chyba że szybciej się nawzajem pozabijają o jurty czy inne lepianki z własnego gnoju.
  A tego ci będzie tam dostatek.

 • @viridiana 20:56:41

  Zrobić limit jak na zachodzie czy w USA, a potem po przekroczeniu karać bezlitośnie. Tak w USA pani prokurator która przekroczyła limit minimalnie/śmiertelny wypadek/ poszła do pierdla, i dożywotnio prawo do zajmowania stanowisk, oraz prawa wykonywania zawodu prawnika. W Australii sędzia dostał za to podwójny wyrok za pijacką jazdę.

 • @viridiana 20:56:41

  W Niemczech taki Durczok miałby odsiadkę 3 lata i 60 tys ojro grzywny i zabrane prawko na 5 lat. A ten wyrok to preludium, bo czeka go wyrok za wyłudzenie kredytu 7 mlm franków na żonę, sfałszowanie podpisu byłej żony i niespłacanie. Zobaczymy jaki wyrok będzie bo tu mu grozi do 25 lat odsiadki.

 • @kula Lis 69 07:04:07

  25 lat?! Pan raczy żartować! Wykręci się tak, jak Giertych, Obajtek i tysiące innych.

 • @kula Lis 69 07:04:07

  W niemczech też się dzieją takie rzeczy wśród polityków, celebrytów ale tam nie jest to podawane w takim stopniu do wiadomości publicznej. Oczywiście, że się wykręci, bo w sądach nie ma sprawiedliwości, a Polacy jeszcze się nie przebudzili aby na pal takich nabijać.

 • Udało mu się nikogo nie zabić - to

  i dostał niewiele. Ma farta.
  Ale tak na poważnie - to recydywa w wypadku ponownej jazdy na dwóch gazach - bez względu na konsekwencje tej jazdy lub ich brak - powinna być surowo karana - włącznie z konfiskatą samochodu.
  Wniosek?
  Ten wyrok i tak jest bogabojny w stosunku do niejakiego Najsztuba - co to na zebrze nie dał żadnych szans - starszej kobiecie.

 • @demonkracja 09:19:39

  Czy ta sędzia nie ma świadomości, jakie będą konsekwencje tego wyroku, jeśli kiedykolwiek Durczok lub inny sławny alkoholik jeszcze kogoś rozjedzie?

 • @werka1321 A Unia uniemożliwia nam przeprowadzenie jakiejkolwiek reformy sądownictwa.

  Ta sędza to potomek Nadieżdy Krupskiej i świstaka którego pokrył Lenin podczas pobytu w Poroninie! Z tej krzyżówki wyszła kolejna mysz agresorka, absolwentka duraczówki „prof.” Duracza pułk. z UB! Oni w większości są skorumpowani, wystarczy oglądaćprogram Kasta na TVP 1 o godz, 18,20 i wszystko wiadomo, ten program oparty jest na faktach, polecam Jurowej i innym z Brukseli.

 • Brak Wiary jest przyczynkiem do zachowań

  Złego wspierania i jego dokonań
  Tu Modlitwy pomóc mogą częściowo
  Podstawa to karanie finansowo

  Tak żeby w skarpetkach zaczynał życie
  Nie miał nic, choćby schowane miał skrycie
  Przez dotkliwe piętnowanie choroby
  Wtedy zmniejszą się na cmentarzach groby
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

 • @kula Lis 69 09:41:59

  Czyli sądy są niewydolne i należałoby aby społeczeństwo uznało ewentualnie winę lub nie i wykonało wyrok z godny z przewinieniem. Nie rozumiem dlaczego zwykli ludzie boją się takie rzeczy robić, pożyteczne zresztą społecznie.

 • Bij czarnego luda

  pamiętasz, co to za zwrot?
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Ja nie w obronie Durczoka, tylko zdrowego rozsądku. Wszystko w sprawach ruchu drogowego jest postawione na głowie, a Ty czepiasz się jednej sprawy - niepełnosprawnych w wyniku spożycia kierowców. Inni niepełnosprawni Cię nie niepokoją, w tym niepełnosprawni umysłowo projektanci i zarządcy dróg, oraz posłowie ustanawiający prawa.

  Wymagania sprawnościowe wobec kierowców ciągle rosną, zamiast maleć. W sumie to jesteśmy na najlepszej drodze do likwidacji amatorskich praw jazdy, praw jazdy dla przeciętnych sprawnościowo ludzi, dla zwykłego Kowalskiego.

  Powiedz mi, dlaczego zdajesz się uważać, iż ja po 3 piwach (przekroczę magiczne 0,5%%) stwarzam większe zagrożenie dla ruchu drogowego niż ja w zalecanej masce?

  W Polsce sądzi się ludzi po skutkach. Pajace, uprawiający na autostradzie slalom jak w ameryckim filmidle, prawy, lewy pas, byle gnać do przodu szybciej, nie wyrobili i walnęli jakieś auto w kufer, to zaczęło koziołkować i wpadło na nasyp wiaduktu. Nikomu nic się nie stało, bowiem było to auto wypasione z mnóstwem poduszek. Kierowca został ukarany mandatem! sic!. Stosownie do szkód, a nie do zagrożenia. Gdyby to był mały fiacik, nikt nie uszedłby z życiem.

 • @viridiana 20:56:41

  Tak, tak, pijany to ścierwo, a cynik mordujący na trzeźwo to godny szacunku obywatel.

 • @demonkracja 09:19:39

  Na tej zebrze nie dał szans kobiecie --- zarządca drogi.

 • @kula Lis 69 09:41:59

  To popieram, UE winna odpowiadać za idiotyczne wyroki polskich sądów.

  W przypadku moich procesów tylko raz mi się zdarzyło, aby sędzia przeczytał pozew ze zrozumieniem.

 • @interesariusz z PL 10:19:28

  jeden i drugi ścierwo. Nie możesz pić ? To nie pij !!!

 • @interesariusz z PL 10:23:03

  UE powinna się zastanowić czy sama w sobie jest praworządna, ( polskie pomoce domowe pracują na rzecz niemieckich półtrupów 24 godziny na dobę bez wolnego czyli pogwałcenie wszystkich praw człowieka, praw pracowniczych ) a dopiero potem zaglądać komuś w praworządność

 • @werka1321 10:57:59

  Nie rozumiem tego przytyku, abym nie pił.

  Za komuny jak jechałem na narty z lubą, 2 godziny drogi, prowadząc jadłem śniadanie i wypijałem puszkę piwa.

  Dlaczego Tobie to przeszkadzało?

  W ciągu pół wieku prowadzenia aut nie spowodowałem żadnego wypadku, w odróżnieniu do wielu z tych, co nie piją.

 • @werka1321 11:00:40

  To akurat prawda, ale tacy właśnie są współcześni Polacy, a zwłaszcza Polki, wychowane na kulcie złotego cielca.

 • @interesariusz z PL 12:31:18

  Oczywiście po puszce piwa czy dwu nikt pijany nie jest. Ja także za komuny wypijałem jedną dwie i nic nie było, żadnej stłuczki czy wypadku oraz mandatu do dziś, a jeździłem po Emiratach/tam możesz być wypity, lecz spowoduj wypadek z ofiarami to dowiesz się ile to kosztuje/, po całym Bliskim Wschodzie, USA, Australii i zachodzie a prawko mam na motor i samochód od 16 roku życia czyli będzie już 55 lat w lipcu. A ta propagowana konfiskata auta to czyste kuriozum.

 • @kula Lis 69 09:40:42

  -----------------
  "Czy ta sędzia nie ma świadomości, jakie będą konsekwencje tego wyroku, jeśli kiedykolwiek Durczok lub inny sławny alkoholik jeszcze kogoś rozjedzie?"
  -----------------
  Sędzią to raczej rozgarnięta osoba - natomiast ilość promili powinna decydować o wysokości wyroku a nie fart kierowcy, że udało mu się nikogo nie zabić czy uczynić kaleką.
  Wniosek?
  Problem jest w tym - czy dać człowiekowi drugą szansę - czy już nie.

 • @interesariusz z PL 10:21:36

  ---------------
  "Na tej zebrze nie dał szans kobiecie --- zarządca drogi."
  ---------------
  Nie jestem przekonany czy w tej sytuacji - całą winę ponosi zarządca drogi. Są kraje z różnym podejściem do tego problemu. Np. jest tak, że w kolizji samochodu z pieszym - zawsze jest winny kierowca.
  Wniosek?
  U nas - bywa tak, że człowiek stoi przed przejsciem i korzonki w ziemię wpuszcza - a samochody mnkną dalej.

 • @demonkracja 13:41:42

  Ciekawe pytanie postawiłeś : Dać druga szansę człowiekowi czy też nie ?

  Chciałabym tutaj zaznaczyć, że Pan Durczok z racji swojego zawodu "milion" razy relacjonował w TV wypadki samochodowe i skutki tych wypadków.
  Wychodzi na to, że mimo iż sam relacjonował w/w zdarzenia nie rozumiał ich czyli jest głupi.

  Mądrość nabywa się również poprzez doświadczenia skutków własnej głupoty.

 • @interesariusz z PL 12:31:18

  Znam kolesia, który nigdy przez 30 lat nie spowodował żadnego wypadku, a miesięcznie robił kilka tys. kilometrów. Nigdy nawet nie zarysował swojego bądź czyjegoś auta. Po wypiciu alkoholu rozwalił się na lampie - przeżył.
  Dobrze, że nie walną w kogoś.

  Chcesz dyskutować z faktami typu : Piłeś = nie jedź ?

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

  https://dorzeczy.pl/kraj/178000/prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-o-sn.html

  Ps.. Pod dyktando Jurovej? Pan prezydent się uaktywnił ! A miał chociaż długopis ? Bo długo nic nie podpisywał. I mógł się gdzieś zapodziać. To Duda o tym nie wie? że aby zrozumieć zachowanie nadzwyczajnej kasty trzeba wiedzieć jak budowane były struktury sądowe, komu służyły i kto kogo sady zatrudniały. Dzisiejsi sędziowie to w dużym stopniu to pomioty przybyszy z b. ZSRR tzw.„poP” jako prezent Stalina głównie z pochodzeniem chazarskim, budować komunę w PRLu. Trzeba wiedzieć, że przybyszami tymi w ilości około 340 000 obsadzone zostały najważniejsze instytucje w PRL-u; bez szkoły i wykształcenia / należy dodać że Stalin nie przysłał arystokracji tylko najgorsza kategorię ludzi; meneli, przestępców i oprychów NKWDzistowskich / zostali oni oficerami w wojsku i aparacie bezpieczeństwa UB, a jak mieli chociaż średnie wykształcenie to zostali nauczycielami, lekarzami, prokuratorami a także też sędziami. Dzisiaj najczęściej pod zmienionymi nazwiskami w znacznym stopniu funkcje sędziów sprawują ich dzieci i wnuki , gdyż przybysze ci wszelkie synekury traktują jako dziedziczne. Ci ludzie jak się wydaje mentalnie nie czują Polski jako ojczyzny, która atawistycznie jest dla nich obca .W tym też należy upatrywać, że Polska dla nich jako ojczyzna istnieje wyłącznie przez pryzmat czerpania korzyści materialnych, a jeżeli następuje ich utrata zaczyna się szkalowanie, współpraca z wrogimi organizacjami Polsce, eskalowanie antypolonizmu i donosy do najróżniejszych organizacji międzynarodowych w tym do Unii i TS, zaś interesy Kraju staja się nieistotne i nieważne. Należy podkreślić że sądy są jedyną instytucją państwa polskiego, które od 1945 roku nie zreformowały się i pozostaje w nich odium pożydobolszewickie, bo trzeba wiedzieć, że nie tylko budowa strukturalna w sądach zaimplementowana została przez byłego ZSRR ale i personalna narzucona była przez byłe ZSRR. Nawet konstytucja z 1952 r. tchnęła żydobolszewizmem, a ta z 1997 r pisana była w konsultacji z czołowymi żydokomunistami Polski pochodzenia z byłego ZSRR niewiele zmieniła, ale dodatkowo nadała kaście nowe przywileje. Chazarski w głównej mierze rodowód kasty dla Kraju skutkuje tym, że wszelkie niezadowolenia, żale kierują do Niemiec w przypadku byłej KRS głównie do ambasady niemieckiej i Unii a SN do BGH w Karlsruhe - powiem tak daje się zauważyć sentyment Chazarów do Niemców, budowali im kiedyś nawet girlandy jak napadli na Polskę. Wymownym epizodem jest scena z filmu "Wołyń" Chazarzy z girlandami i entuzjazmem witają Niemieckich okupantów, a ci po chwili zaczynają egzekucję i ich wieszać - to tak dla pomiotów chazarskich do przemyślenia czy warto donosić obcym i raportować Polskie sprawy Niemcom co potwierdza to „Prezes niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH) Bettina Limperg, która powiedziała na konferencji w Karlsruhe, że pospolity przestępca, radca prawny nie sędzia, alkoholiczka, chazarska schlampe i córcia folksdojczy Gersdorf od dwóch lat sprawozdawała przedstawicielom sądów najwyższych w Europie o tym, co się dzieje w Polsce. Obecny parlament podjął wreszcie próbę reform wymiaru sprawiedliwości. Te próby spotkały się histerycznym oporem zarówno grup interesów beneficjentów okrągłego stołu jak grup przestępczych nie tylko kasty. Jakość sądownictwa w Polsce zależy w dużym stopniu od jakości sędziów zasiadających w SN. Obecnie bowiem przyjęła się taka zasada, że w praktyce wyroki zapadające w pierwszej instancji są klepane przez sądy wyższej instancji, gdyż sędziowie nie są zainteresowani wykazywaniu błędów swoich kolegów sędziów orzekających w pierwszej instancji. Dzieje się to również dlatego, że wielu sędziów zasiada równocześnie w obu instancjach, także to również ustawia w szeregu tych sędziów gdyż kij może mieć dwa końce. Natomiast pomimo szeregu popełnionych błędów w sądach sprawach gospodarczych gdzie nie ma kontroli społecznej, kasacja jest praktyczne skutecznie nie możliwa(pomimo dokonanej zmianie, że wniosek może złożyć prokurator i RPO). Najczęściej bowiem jest tak, że każda wniesiona sprawa trafia do weryfikacji przez jednego sędziego w SN, który najczęściej nie wiadomo dlaczego bezwzględnie odrzuca taką możliwość. Jako uzasadnienie podaje że nie doszło do większego naruszenia praw, chociaż nie jest sędzią specjalizującym się w sprawach gospodarczych. W praktyce chyba tylko po znajomości tylko około 5% kasacji trafia do rozpatrzenia przez zespół sędziów w SN a więc przez właściwy sąd. To wszystko powoduje, że sędziowie orzekający w pierwszej i drugiej instancji mogą w sposób dowolny orzekać na zasadzie własnego widzi mi się, gdyż w praktyce nie podlegają żadnej w praktyce kontroli i merytorycznej ocenie w zakresie jakości orzekania. Niestety często jest to również z winy powołanych biegłych sądowych którzy często nie posiadają odpowiednich kwalifikacji i za nic nie odpowiadają. Na taki stan rzeczy odpowiadają obecne przepisy które pozwalają na taki stan rzeczy. "Prawo jest dobre, tylko przepisy są złe". Wystarczy oglądać w TVP1 KASTĘ. Człowiek dochodzi do wniosku, że lepiej samemu wymierzyć karę?

 • „Kasta” broni swoich celebrytów.

  https://media.wplm.pl/thumbs/b95/OTYwL3VfMS9jY19iNjNmNC9wLzIwMjEvMDQvMDEvMTIwMC83NjAvMmNmNjQ2MTQwZDNlNGU2ZDliZTk5YjBkODU1ZjNmMzEuanBlZw==.jpeg

  Sędzia z „Iustitii” był sprawozdawcą ws. Beaty Morawiec. Skład nie uznał decyzji Izby Dyscyplinarnej. Portal wPolityce.pl ujawnił, że sprawozdawcą w składzie sędziowskim, który uznał, że sędzia Beata Morawiec może orzekać, mimo uchylenia jej immunitetu przez Izbę Dyscyplinarną SN, to sędzia Jacek Polański ze skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”. Drugim sędzią ze składu orzekającego ws. prezes stowarzyszenia „Themis”, to Marek Długosz, który ze swojego oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych, zrobił manifest polityczny. 22 marca Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że sędzia Beata Morawiec mogła w październiku ub.r. - dzień po nieprawomocnej decyzji Izby Dyscyplinarnej SN o zawieszeniu w czynnościach - wydać wyrok w sprawie karnej, ponieważ w momencie jego ogłoszenia nie była zawieszona w wykonywaniu obowiązków i miała prawo do orzekania. Rzecznik prasowy Izby Dyscyplinarnej SN przypomina, że sądy powszechne, w tym apelacyjne, nie zajmują się sprawami immunitetowymi sędziów.

  Możliwe, że wyrok wydany przez Sąd Apelacyjny w Krakowie, to kolejne wypowiedzenie wojny Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego przez skrajnie upolitycznione stowarzyszenia sędziowskie. Skład w Krakowie.

  Izba Dyscyplinarna nie uchyliła immunitetu i nie zawiesiła skutecznie sędzi Morawiec. Sąd orzekł, że Izba nie może uchylać sędziom immunitetów, bo w kwietniu 2020 r. jej działalność orzeczniczą zawiesił Trybunał Sprawiedliwości UE informował we wtorek portal Oko.press.

  Oznacza to, że Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał decyzję Izby Dyscyplinarnej o uchylenie sędzi Morawiec immunitetu za nieistniejącą. To jawne kpiny z prawa. Podobnie jak argument, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, „zamroził” Izbę Dyscyplinarną w przedmiocie orzekania o immunitetach sędziowskich. Szkopuł w tym, że TSUE, w formie zabezpieczenia, „zamroziło” Izbę jedynie w kwestii dyscyplinarnej. O immunitetach Trybunał się nie wypowiadał.

  Sędzia z „Iustitii”
  Ustaliliśmy,że składem orzekającym w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie przewodniczył sędzia Jacek Polański. Jest on członkiem skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”, którego uchwały wielokrotnie podważały, w sposób całkowicie bezprawny, status Izby Dyscyplinarnej SN oraz obecnego składu KRS.

  https://media.wplm.pl/thumbs/47f/NjIwL21oXzEyMDAvY2NfNGRjMmEvcC8yMDIxLzA0LzAxLzcxMS84NjQvOGI3MjA3OWFiZTFlNGY3NGIyOTg4ZTNhZTBiNjZlMWEucG5n.png

  W składzie, który uznał, że sędzia Morawiec mogła orzekać mimo uchylenia jej immunitetu jest sędzia Marek Długosz. Zgodnie z oświadczeniem nie jest on członkiem żadnego stowarzyszenia. W swoim oświadczeniu zawarł jednak formułkę, którą można uznać za swoisty manifest polityczny. (…) nałożony (…) obowiązek złożenia oświadczenia jest sprzeczny z prawem do ochrony życia prywatnego i rodzinnego, narusza wolność wyznania, wolność gromadzenia się i stowarzyszania się. (…) stwierdzam, że wyżej wymieniony przepis narusza prawa obywatelskie, których zobowiązałem się strzec. Brak wyrażenia przez sędziów sprzeciwu wobec łamania praw gwarantowanych konstytucyjnie w dalszej perspektywie może doprowadzić do pozbawienia obywateli realnej ochrony sądowej i gwarancji ich praw napisał w swoim oświadczeniu sędzia Marek Długosz.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ed3/NjIwL21oXzEyMDAvY2NfMzlkMjgvcC8yMDIxLzA0LzAxLzcyMS83NjcvZmJkODJhZTA3MmQ4NDY1ZmFhZWFiODkyNzk4MGUxMTYucG5n.png

  Sprawa sędzi Morawiec
  W kwestii immunitetu, czyli zezwolenia na pociągniecie sędziego do odpowiedzialności karnej i w konsekwencji jego zawieszenia i obniżenia wynagrodzenia, jedynym właściwym sądem jest Izba Dyscyplinarna SN

  powiedział z kolei PAP w środę rzecznik prasowy Izby Dyscyplinarnej SN Piotr Falkowski. Jak przypomniał sądy powszechne, w tym apelacyjne, nie zajmują się sprawami immunitetowymi sędziów.
  Do tej sprawy odniosła się także sama sędzia Morawiec, która zapowiedziała, że w związku z tym orzeczeniem podejmie dalsze kroki.

  Wystąpię z wnioskiem o doręczenie mi tego uzasadnienia, bo jest ono dla mnie istotne z punktu widzenia ewentualnego pozwu o przywrócenie mnie do pracy, który planuję złożyć do sądu pracy wyjaśniła w środowej rozmowie z PAP.

  Podobno w uzasadnieniu podniesiono dokładnie takie same argumenty, jak w postanowieniu Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który stwierdził, że sędzia Igor Tuleya może orzekać, bowiem działania Izby Dyscyplinarnej są nielegalne podkreśliła Morawiec.

  Uchylenie immunitetu
  W październiku ub.r. Izba Dyscyplinarna nieprawomocnie uchyliła Morawiec immunitet; postanowiła też o zawieszeniu byłej prezes krakowskiego sądu okręgowego w czynnościach służbowych i obniżeniu jej wynagrodzenia o 50 proc. W końcu października ub.r. sędzia Morawiec poinformowała, że wraz z obrońcami złożyła zażalenie na tę decyzję.

  O uchylenie immunitetu sędzi wnioskowała prokuratura. Śledczy zamierzają postawić Morawiec zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej.

  Sędzia Morawiec nie zgadza się z tymi zarzutami. „Nie mam sobie nic do zarzucenia i uważam, że te ataki są elementem gry politycznej” - mówiła we wrześniu ub.r. w rozmowie z PAP. We wtorek powtórzyła przed budynkiem SN, że zarzuty prokuratury są „całkowicie bzdurne i wyssane z palca”, nie weszła później na posiedzenie.

  Dzień po uchyleniu immunitetu, sędzia Morawiec wydała jeden wyrok. W rozmowie z PAP zauważyła wówczas, że aby „uchwała miała moc prawną musi zostać doręczona”, a także składać się z dwóch części - sentencji i uzasadnienia. „Izba Dyscyplinarna nie ogłosiła uchwały wraz z uzasadnieniem. Pan Adam Tomczyński ogłosił samą sentencję, a potem podał ustne motywy wyroku i poinformował media, że uzasadnienie będzie za dwa dni. Zatem uchwała, w momencie, kiedy ją ogłaszano, nie istniała” wskazała.

  Do sprawy odniosła się wówczas Izba Dyscyplinarna. Jak mówił wtedy Falkowski, „o ile samo zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej jest nieprawomocne, to decyzja o zawieszeniu sędzi i obniżeniu jej wynagrodzenia na czas tego zawieszenia jest natychmiast wykonalna”. „Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie został o podjętej uchwale niezwłocznie poinformowany. Pani sędzia w związku z tym nie może wykonywać w sądzie żadnych czynności służbowych, w szczególności sprawować funkcji orzeczniczych” podkreślał.

  W drugiej połowie lutego br. Izba Dyscyplinarna rozpoczęła rozpatrywać zażalenie sędzi Morawiec na uchylenie immunitetu. SN odroczył wówczas swe posiedzenie. Powodem odroczenia były m.in. wnioski złożone przez obrońców Morawiec o wyłączenie sędziów rozpatrujących to zażalenie.

  PAP

  Ps...„Kasta” sędziów z „Iustitii natychmiast na bruk nie zważając co niemiaszki powiedzą. Pozbyć ich obywatelstwa polskiego i jakichkolwiek świadczeń emeryturalnych! TK przez rok jeszcze nie zdążył unieważnić zawieszenia ID przez TSUE jako naruszającego konstytucję i przekraczającego kompetencje TSUE. To co się dziwić, że kasta robi kolejne wały. Śpita, to płacita! W tym kraju sądy to zwykła obora ze świniami. Czy prezydent jeszcze ma nadzór nad państwem czy tylko udaje, że coś robi? Kiedy skończy się anarchia sądowa do której wetami się przysłużył. Widać jak na dłoni i to po tylu latach rządów prawicy z obecnym prezydentem włącznie: reformy sądów nie było, nie ma i nie będzie. Postżydostbolszewickie sądy są nadal żydoolszewickie. Zlikwidować kaście immunitety, bo to relikt żydokomunizmu. I nie tylko immunitety rozbestwionej postkomunistycznej kaście zlikwidować, ale i nienależne przywileje które ta sitwa w togach sama sobie bezprawnie nadała. Jedyne wyjście to ustawa całkowicie znosząca immunitety sędziowskie. A Izba Dyscyplinarna wybierana w wyborach powszechnych, super demokratycznie. Dość pasożytowania i deptania praworządności. PRLowska kasta jest wykorzystywana przez hitlerowski Berlin do swoich gierek, celem hitlerowskiego Berlina jest skorumpowana słaba Polska, a najlepiej jak zniknie z mapy, kasta to zdrajcy! Zesłać obu tak zwanych „sędziów” na Berdyczów, niech rozsądzają sprawy o pietruszkę, bo do niczego innego się nie nadają. Jeszcze jedno, pensja 50%, bez żadnego stanu spoczynku. A pro po czy kasta zacznie wreszcie płacić składki na ZUS i to od dochodów? Belgia, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Słowenia, Szwecja, GB to kraje gdzie sędziowie nie mają immunitetów, nie mówiąc już o USA, lub jest on tylko w sprawach karnych na sali sądowej, poza nią nie, albo dla sędziów SN. Dla mnie sędziowie nie mają żadnych immunitetów, poza salą sądową. Przecież to nienormalne, gdy np. sędzia znęca się nad żoną i ma być bezkarny? Uruchomić Sądy Ludu które wyczyści ten brud w prawie. Kpina z Polski i jej prawa. Dokąd ta mafia sądowa Iustity będzie opłacana z moich podatków.
  ” Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Sędzia Juszczyszyn uniknął odpowiedzialności, bo KSO UZNAŁO ŻE „wykroczenie nie stanowi rażącej obrazy przepisów prawa wykroczeń”. Najwyższy czas rozgonić tą postżydostalinowską mafię. Nieuczciwych sędziów należy wyrzucać z zawodu bez prawa do emerytury.

 • @viridiana 20:56:41

  Dlaczego napisała Pani "pijani polscy kierowcy" zamiast ""pijani kierowcy"? Przypadkowo czy celowo? Myślę że to drugie. Wyobraźmy sobie
  taką sytuację: w Niemczech zmniejszamy dopuszczalny limit zawartości alkoholu we krwi z 0.5 na 0.2 promila, wprowadzamy akcje typu trzeźwe poranki czy rutynowe kontrole. Jak Pani myśli, jaki będzie efekt tych zmian? Czy mit pijanego polskiego kierowcy ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?