Ważą się losy sędzi Morawiec.

Jej zażalenie rozpozna Izba Dyscyplinarna

                                                                                                                                                                                      W poniedziałek 7 czerwca Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego będzie kontynuować posiedzenie w sprawie immunitetu sędzi Beaty Morawiec. Sąd ma rozpatrzyć zażalenie krakowskiej sędzi na wcześniejszą decyzję o uchyleniu jej immunitetu i odsunięciu od orzekania. Ta decyzja jest powodem protestów środowisk sędziowskich, głównie związanych ze stowarzyszeniem Iustitia.

Prawomocnego uchylenia immunitetu byłej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie i prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis" chce Prokuratura Krajowa. Prokuratorzy zamierzają postawić sędzi Morawiec zarzuty m.in. przywłaszczenia środków publicznych i nadużycia uprawnień. W październiku ub.r. Izba Dyscyplinarna nieprawomocnie uchyliła sędzi immunitet. Morawiec złożyła zażalenie na tę decyzję.
 
Rozpatrywanie tego zażalenia Izba Dyscyplinarna rozpoczęła w drugiej połowie lutego w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem sędziego Jana Majchrowskiego. SN odroczył wówczas posiedzenie z uwagi m.in. na wnioski obrońców o wyłączenie ze składu sędziowskiego sędziów Majchrowskiego i Pawła Zuberta. Izba Dyscyplinarna nie uwzględniła jednak tych wniosków, a skład sędziowski nie zmienił się. Podobny wniosek trafił też do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN, która pozostawiła go jednak bez rozpoznania.
 
W konsekwencji rozpoczęte w lutym posiedzenie ma zostać wznowione w poniedziałek o godz. 9 i będzie rozpatrywane przez niezmieniony skład Izby Dyscyplinarnej.
 
Sędzia odrzuca zarzuty
O uchylenie immunitetu krakowskiej sędzi wnioskowała prokuratura. Śledczy chcą postawić Morawiec zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej.
 
Według prokuratury, sędzia miała przyjąć wynagrodzenie za pracę na rzecz krakowskiego sądu apelacyjnego, której nie wykonała i nie miała wykonać. Z kolei zarzuty naruszenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego i przyjęcia korzyści majątkowej prokuratura chce jej przedstawić w związku z wyrokiem wydanym przez skład orzekający pod przewodnictwem sędzi, korzystnym dla Marka B. oskarżonego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu swojej żony.
 
Sędzia Morawiec nie zgadza się z tymi zarzutami. Jej zdaniem są one "całkowicie bzdurne i wyssane z palca".
 
Nie mam sobie nic do zarzucenia i uważam, że te ataki są elementem gry politycznej mówiła.
 
Pozew do sądu pracy
Izba Dyscyplinarna w październiku ub.r. nieprawomocnie uchyliła immunitet Beacie Morawiec, postanowiła też o zawieszeniu jej w czynnościach służbowych i obniżeniu jej wynagrodzenia o 50 proc. W końcu października ub.r. sędzia Morawiec poinformowała, że wraz z obrońcami złożyła zażalenie na tę decyzję.
 
W kwietniu sędzia Morawiec złożyła też pozew do krakowskiego sądu pracy, w którym domaga się dopuszczenia do orzekania, kwestionując zasadność działania Izby Dyscyplinarnej. Pozew ten będzie rozpoznawał Sąd Rejonowy w Będzinie.
 
Wsparcie dla sędzi Morawiec deklaruje część środowiska prawniczego, niektórzy politycy i Rzecznik Praw Obywatelskich. Jak argumentował w ub.r. Adam Bodnar, sędzia Morawiec powinna złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wraz z wnioskiem o zastosowanie środka tymczasowego.
 
Kasacja w innej sprawie
W ostatnim czasie do Sądu Najwyższego trafiła też kasacja Ministra Sprawiedliwości-Skarbu Państwa ws. sędzi Morawiec. Chodzi o prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w styczniu orzekł, że Minister Sprawiedliwości-Skarb Państwa musi przeprosić byłą prezes Sądu Okręgowego w Krakowie sędzię Morawiec za naruszenie jej dóbr osobistych i wpłacić 12 tys. zł na Fundację Dom Seniora.
 
Orzeczenie to zapadło w procesie cywilnym, który Beata Morawiec wytoczyła szefowi resortu sprawiedliwości. Sędzia zarzuciła ministrowi, że ten w komunikacie resortu z 2017 r. informującym o jej odwołaniu miał podać, niezwiązane w żaden sposób z nią, informacje o zatrzymaniach w ramach śledztwa dotyczącego korupcji w krakowskich sądach.                                                                                                                                                      https://niezalezna.pl/398438-waza-sie-losy-sedzi-morawiec                                                                                                                                                                                                                                                                                Ps...Czas na konkretne działania i szybkie. Łeb uciąć hydrze.Wywalać na bruk, na zbity pysk z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu w tym prawniczego! Polska ma dość patologii mafijnej w togach. Mafiosów ukarać i to srogo za złodziejstwa, za wyroki za kasę, za niesprawiedliwość. To co się dzieje w sądownictwie to jest skandal nad skandale, żenada to mało powiedziane. Polacy, w Polsce nie ma w 100% uczciwego sędziego. Wystarczy obejrzeć serial ,,Kasta,, opartego na prawdziwych sprawach, cała prawda o sędziach jak na talerzu. Na 100 sędziów umoczonych w łapówki i układy, ewidentne przestępstwa, żaden! nie poniósł konsekwencji, żaden. Mając na uwadze dotychczasowe "osiągnięcia" ID SN obstawiam, że immunitet nie zostanie uchylony, albo sprawa zostanie odroczona do "nie wiadomo kiedy". Po tym co się dzieje w i z ID SN nie ma nadziei na normalność. Kolesie z tzw. izb dyscyplinarnych umorzyli wszystkie wobec nich, postępowania. Taka Polska to Polska anarchii. A lewak i ukożyd Bodnar, to rzeczywiście idiota. Europejski Trybunału Praw Człowieka nie orzeka w sprawie uchylenia immunitetu, najwyżej w sprawie niesprawiedliwych wyroków. Uchylenie immunitetu nie jest wyrokiem i nie narusza praw człowieka. Co dowodzi wniosku jak na wstępie.       

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 4

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Ten resort niesprawiedliwości jest symbolem tego UBeckiego państwa z tektury.

  Ta decyzja jest powodem protestów środowisk sędziowskich, głównie związanych ze stowarzyszeniem Iustitia. Oddziały szturmowe jewropejskiego gestapo SS dały znowu głos. Iustitia ujada jak ratlerek, karawana jedzie dalej. A wiecie dlaczego ta im "Erika" z Staatssicherheitsdienst takie ma troski o tych "UBeckich "sędziów" w PRL sądach? Bo to oni i one są podstawą tego państwa z tektury na ścieżce do likwidacji. To jest nigdy nie kończąca się historia :) kilka lat będzie trwało samo odebranie jej immunitety a o konkretnej sprawie to zapomnijcie .Sprawa tego typu powinna być prosta jak konstrukcja młotka, czyli procesujcie się ile chcecie ale my przestajemy wypłacać tej pani pieniądze i rozwiązujemy umowę o pracę w trybie ustawowym. Ot i tyle.

 • Mamy do czynienia ze starciem dwóch koncepcji

  Tego co było, czyli "nadzwyczajnej kasty" oraz tego co było jeszcze dawniej, bolszewickiej koncepcji wyroków podejmowanych pod naciskiem polityków, czyli "kasty trolli Mr. Zero" O tym drugim można wyrobić sobie zdanie patrząc na działalność kontrolowanej przez Mr Zero prokuratury. Gdzie zamiata się pod dywan wszelkie sprawy dotyczące polityków rządzącej partii. Zaczynając od tak prozaicznej jak wypadek w Oświęcimiu, gdzie sprawa była tak poprowadzona iż rzeczywistych sprawców nie można było osądzić, ze względu na przedawnienie. Poprzez sprawę Chrzanowskiego i jego zleceniodawców, sprawę łudząco podobnego do... co z nastolatką w przybytkach braci R urzędował. Nie trzeba być prorokiem, by przewidzić czym skończą się sprawy składane do prokuratury przez Banasia.
  Pytanie, która kasta lepsza dla Polski. Czy możemy pozwolić na powrót do sądownictwa na wzór czasów stalinowskich, gdzie polityk był panem życia i śmierci? Rządy kasty mr. Zero, to krok w kierunku sądownictwa jakie dziś oglądamy na Białorusi. Gdzie na polityczne zlecenie uziemia się przelatujący tranzytem samolot rejsu międzynarodowego.

 • @kula Lis 69 14:22:07

  Prawda i twarde dowody bolą. Chciałbyś władzę sądową przekazać bolszewikom. Zsyłki "sędziów wyklętych" jak za caratu. Wyroki zawodowej śmierci dla nieposłusznych. Ukrywanie przestępstw rządzących. Końskie okulary zakładasz, by prawdy nie zobaczyć.
  Pamiętasz może prokurator wyklętą, Ewę Wrzosek? Za próbę sprawdzenia przestępstwa Morawieckiego i Sasina zesłana 300 km od domu. Dziś NIK potwierdza słuszność jej działania. Ale Kula Lis, pierwszy obrońca neo-bolszewików na Neon pod dywan to zamiata. Prawdy nie ukryjesz.

 • Niestety doswiadczyłem osobiście.

  Dobrodziejstwa tego systemu i jego "procedur".
  I... dziwię się że tutaj ktoś jeszcze może lub nie chce tego zrozumieć.
  Oraz stawia jedynkę.
  Czy nie podoba mu się tekst, czy też to jakiś wkurzony "klient" wymiaru niesprawiedliwości?
  A może pracuje w nim i wkurza go że ten Lis jeszcze się tu kula?
  I że paszczy na darmo?

 • Służby śpią

  Kasta przechodzi z pozycji biernego oporu i obstrukcji do czynnego, jawnego i bezczelnego ataku na Instytucje państwa i zaprowadzenia anarchii.
  Służby śpią.

 • @Ziemianin 17:54:51

  Dlatego jestem za likwidacją instytucji immunitetu, za którym chronią się różnej maści przestępcy. To w Polsce powinno zmienić się. Tyczyć to powinno się tak sędziów, prokuratorów jak i parlamentarzystów. W UE są państwa w których osoby takie jak sędziowie, prokuratorzy, czy parlamentarzyści nie mają parasola ochronnego i o dziwo demokracja tam nie cierpi na tym a wręcz odwrotnie jest o wiele zdrowsza niż w Polsce, choćby w Niemczech.

 • Dlaczego sędzia Morawiec kłamie ws. Łączewskiego? Przyłapaliśmy ją na poważnej manipulacji ws. pupila „kasty” sędziowskiej

  https://media.wplm.pl/thumbs/bc2/OTYwL3VfMS9jY182YzAxNC9wLzIwMjEvMDYvMDcvMTIwMC83NjAvMDM0NWU5MDI2YTkzNDc0MTk1MWQxYmI4YzU1NGI2ZWUuanBlZw==.jpeg

  Zaledwie kilkanaście osób stanęło dzisiaj w obronie sędzi Beaty Morawiec, którą prokuratura podejrzewa o szereg przestępstw, w tym o charakterze korupcyjnym. Dziś Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego rozpatruje jej zażalenie na decyzję o odebraniu jej immunitetu i odsunięcia od orzekania w SO w Krakowie. Portal wPolityce.pl przyłapał sędzię Morawiec na poważnej manipulacji. Dziś przekonywała bowiem, że prokuratura celowo nie przedstawiła byłemu sędziemu Wojciechowi Łączewskiemu zarzutów. Wszystko dlatego, by wywołać efekt presji. To nieprawda. Sędzia nie tylko usłyszał zarzuty, ale śledczy przesłali do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Sędzia, w otoczeniu przedstawicieli środowiska sędziowskiego oraz jego sojuszników i sporej grupy dziennikarzy, ponownie zaatakowała Izbę Dyscyplinarną SN. Stajemy znowu przed nielegalną Izbą Dyscyplinarną SN, która bez względu na to co się dzieje prawnie wokół niej w Polsce i Europie, nadal orzeka i orzeka z uporem przez nas niezrozumiałym. Dziękuję, że wierzycie w to co mówię, a sędzia z 30-letnim stażem nie mógłby dopuścić się tych czynów, które mi się fałszywie przypisuje mówiła sędzia Morawiec pod gmachem Sądu Najwyższego. Walka przed nami, myślę, że wszystko co się stanie, będzie jednak ocenione i będą podejmowane stosowne działania. Każdy obywatel będzie miał prawo do sprawiedliwego sądu mówiła sędzia Beata Morawiec. Jestem tutaj z państwem, ale nie będę tam (na rozprawie przed Izbą Dyscyplinarną - red.) ponieważ to nie jest sąd i ta Izba nie powinna orzekać, a skoro działa poza prawem, to ja nie mogę tego legitymizować mówiła sędzia Morawiec.

  blob:https://www.facebook.com/2a0d062b-d864-4ab2-bcf9-0bff0e3e46b2

  Morawiec jak Łączewski?
  Szefowa skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Themis” dopuściła się także manipulacji, porównując się do byłego sędzi Wojciecha Łączewskiego. Sędzia Morawiec stwierdziła nawet, że prokuratura celowo nie przedstawiła byłemu sędziemu zarzutów, by w ten sposób wywierać na niego presję. To oczywista nieprawda. Łączewski usłyszał zarzuty już w grudniu 2019 roku, a w październiku 2020 śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Władza osiągnęła swój cel, gdyż od ponad 230 dni nie mogę orzekać, to kara, a nie stan tymczasowy. Kara, którą ponoszę na skutek nielegalnych działań naszego państwa. Sędzia Łączewski zrezygnował z z zawodu i władza w ten sposób osiągnęła swój cel. Sędziemu Łączewskiemu nie postawiono nawet zarzutów. Teraz nie ma potrzeby, by go ścigać. Ze mną może być podobnie. Tutaj chodzi o to, by mnie odsunąć od orzekania. To osiągnięto dzięki pseudosędziom. Prokurator przyjechał odebrać mi laptop. Ja już jestem na widelcu, jestem poniżana i ukarana. Stoję tutaj przed państwem i trwam w swoich wartościach. Ja kobieta daję radę stwierdziła sędzia Morawiec. Dlaczego prezes stowarzyszenia „Themis” publicznie kłamie ws. byłego sędziego? Przecież fakty o przedstawienia mu zarzutów i skierowaniu do sądu aktu oskarżenia są powszechnie znane i to od dłuższego czasu. Jak mamy dziś poważnie traktować jej stwierdzenia, skoro myli się w tak poważnej sprawie? To właśnie dlatego w obronie sędzi pikietowała dziś zaledwie garstka jej najwierniejszych wyznawców.

  https://wpolityce.pl/polityka/553838-nasz-news-dlaczego-sedzia-morawiec-klamie-ws-laczewskiego

  Ps...Ktoś zaskoczony, że kłamczucha kłamie? To niepojęte, że manipulatorzy, złodzieje, kombinatorzy, alkoholicy, przestępcy drogowi zakładają potem togę sędziowską i pouczają co jest dobre a co złe, to jest totalne bagno i tyle.

  Ona wiec organizuje, a powinna sprzątać celę! Każdy w tej grupie jest żywym dowodem tego i działa w tym kierunku, by w Polsce obywatele nie mieli dostępu do sprawiedliwego, dokładnego i drobiazgowego sądu, a przynajmniej nie wszyscy Polacy. Władza deprawuje, a władza absolutna, jaką mają od 1939 roku sędziowie deprawuje absolutnie. Każda przynależność do stowarzyszenia eliminuje sędziego jako osobę niezależną i niezawisłą. Mitomanka Morawiec bredzi i kłamie, bo za plecami ściana. To mogą być zaburzenia psychiczne. Kłamcę zawsze zdradzi „Efekt Pinokia”. Morawiec zwykle mówi „przysięgam” kiedy kłamie …Ci bezczelni ludzie w togach myślą, że są ponad prawem. Pewnie, że to fajnie do tej pory było, gdy można było sobie wyrokować na podstawie widzimisię, robić sobie co się chciało i jak się chciało, a nie jak nakazuje prawo. Teraz się to kończy i krzyki rozpaczy, że trzeba ponosić konsekwencje. A kolesie mogą nie zechcieć się kompromitować w dzisiejszych czasach i mogą wyrok przywalić.

  Trzeba jak najszybciej znieść immunitet, chroniący coraz częściej przestępców. Po co sędziemu immunitet? no teraz widzimy po co. Oraz stan spoczynku. Człowiek, który kłamie nigdy nie powinien być sędzią! Należy dążyć by takie indywidua poniosły odpowiedzialność karna z karą dodatkową wydalenia z zawodu, a przede wszystkim aby nigdy nie trafiły do zawodu sędziego. Precz z takimi sędziami! Telefon z górnej półki, za wyrok i co ona jeszcze chce? W okresie międzywojennym za taki deal stanęłaby i słusznie przed plutonem egzekucyjnym.

  Powiedzcie, czy ona też uczestniczy w tym cyrku objazdowym zorganizowanym przez Bodnara? Wiem, że tam już dwóch komików występuje, jak sTuleya i Hołdys, jako obrońcy konstytucji i demokracji. Zdeprawowanych sędziów powinno się bezwzględnie usuwać ze środowiska. Tego domaga się cały naród. Inaczej nie będziemy mieli zdrowego państwa, bo sędzia złodziej i łapówkarz to nowotwór.

 • Sędzia Morawiec nie straci immunitetu. Izba Dyscyplinarna zmieniła swoją decyzję

  https://img.dorzeczy.pl/img/sedzia-beata-morawiec/44/7b/92d7e9ffdd95af2d8e4295cac56d.jpeg

  Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała o uchyleniu wcześniejszej decyzji i odmówieniu pozbawienia immunitetu sędzi Beaty Morawiec.


  Ps.. W krajach UE sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów,
  w Polsce sędziowie mają być bezkarni. Przykre ale Polska to nadal bałagan, improwizacja, państwo z dykty i paździerza..... Jak wiemy od lat...dzień bez afery w "czerwonych niezawisłych" polskich sądach jest dniem straconym.....Jakość sądownictwa w Polsce zależy w dużym stopniu od jakości sędziów zasiadających w SN. Obecnie bowiem przyjęła się taka zasada, że w praktyce wyroki zapadające w pierwszej instancji są klepane przez sądy wyższej instancji, gdyż sędziowie nie są zainteresowani wykazywaniu błędów swoich kolegów sędziów orzekających w pierwszej instancji. Dzieje się to również dlatego, że wielu sędziów zasiada równocześnie w obu instancjach, także to również ustawia w szeregu tych sędziów gdyż kij może mieć dwa końce. Natomiast pomimo szeregu popełnionych błędów w sądach sprawach gospodarczych gdzie nie ma kontroli społecznej, kasacja jest praktyczne skutecznie nie możliwa(pomimo dokonanej zmianie , ze wniosek może złożyć prokurator i RPO). Najczęściej bowiem jest tak , że każda wniesiona sprawa trafia do weryfikacji przez jednego sędziego w SN, który najczęściej nie wiadomo dlaczego bezwzględnie odrzuca taką możliwość. Jako uzasadnienie podaje że nie doszło do większego naruszenia praw, chociaż nie jest sędzią specjalizującym się w sprawach gospodarczych. W praktyce chyba tylko po znajomości tylko około 5% kasacji trafia do rozpatrzenia przez zespół sędziów w SN a więc przez właściwy sąd. To wszystko powoduje że sędziowie orzekający w pierwszej i drugiej instancji mogą w sposób dowolny orzekać na zasadzie własnego widzi mi się, gdyż w praktyce nie podlegają żadnej w praktyce kontroli i merytorycznej ocenie w zakresie jakości orzekania. Niestety często jest to również z winy powołanych biegłych sądowych którzy często nie posiadają odpowiednich kwalifikacji i za nic nie odpowiadają. Na taki stan rzeczy odpowiadają obecne przepisy które pozwalają na taki stan rzeczy. "Prawo jest dobre, tylko przepisy są złe". Aby zrozumieć zachowanie nadzwyczajnej kasty trzeba wiedzieć jak budowane były struktury sądowe, komu służyły i kto kogo sady zatrudniały. Dzisiejsi sędziowie to w dużym stopniu to POmioty przybyszy z b. ZSRR tzw.„poP” jako prezent Stalina głównie z pochodzeniem chazarskim, budować komunę w PRLu. Trzeba wiedzieć, że przybyszami tymi w ilości około 340 000 obsadzone zostały najważniejsze instytucje w PRL-u; bez szkoły i wykształcenia / należy dodać, że Stalin nie przysłał arystokracji tylko najgorsza kategorię ludzi; meneli, przestępców i oprychów NKWDowskich / zostali oni oficerami w wojsku i aparacie bezpieczeństwa UB, a jak mieli chociaż
  średnie wykształcenie to zostali nauczycielami, lekarzami, prokuratorami a także też sędziami. Dzisiaj najczęściej pod zmienionymi nazwiskami w znacznym stopniu funkcje sędziów sprawują ich dzieci i wnuki , gdyż przybysze ci wszelkie synekury traktują jako dziedziczne. Ci ludzie jak się wydaje mentalnie nie czują Polski jako ojczyzny, która atawistycznie jest dla nich obca .W tym też należy upatrywać że Polska dla nich jako ojczyzna istnieje wyłącznie przez pryzmat czerpania korzyści materialnych, a jeżeli następuje ich utrata zaczyna się szkalowanie, współpraca z wrogimi organizacjami Polsce, eskalowanie antypolonizmu i donosy do najróżniejszych organizacji międzynarodowych w tym do Unii i TS. zaś interesy Kraju staja się nieistotne i nieważne. Należy podkreślić, że sądy są jedyną instytucją państwa polskiego, które od 1945 roku nie zreformowały się i pozostaje w nich odium PO-bolszewickie, bo trzeba wiedzieć że nie tylko budowa strukturalna w sądach zaimplementowana została przez b.ZSRR ale i personalna narzucona była przez b. ZSRR. Nawet konstytucja z 1952 r. tchnęła bolszewizmem, a ta z 1997 r pisana była w konsultacji z czołowymi komunistami Polski pochodzenia z b. ZSRR niewiele zmieniła, ale dodatkowo nadała kaście nowe przywileje. Chazarski w głównej mierze rodowód kasty dla Kraju skutkuje tym że wszelkie niezadowolenia, żale kierują do Niemiec w przypadku b. KRS głownie do ambasady niemieckiej i Unii a SN do BGH w Karlsruhe - powiem tak daje się zauważyć sentyment chazarów do Niemców, budowali im kiedyś nawet girlandy jak napadli na Polskę. Wymownym epizodem jest scena z filmu "Wołyń" Chazarzy z girlandami i entuzjazmem witają Niemieckich okupantów, a ci po chwili zaczynają egzekucję i ich wieszać - to tak dla POmiotów chazarskich do przemyślenia czy warto donosić obcym i raportować Polskie sprawy Niemcom - co potwierdza to „Prezes niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH) Bettina Limperg, która powiedziała na konferencji w Karlsruhe, że chazarska schlampe, alkoholiczka, córcia folksdojczy i przestępca Gersdorf od dwóch lat sprawozdawała przedstawicielom sądów najwyższych w Europie o tym, co się dzieje w Polsce. Obecny parlament podjął wreszcie próbę reform wymiaru sprawiedliwości. Te próby spotkały się histerycznym oporem zarówno grup interesów beneficjentów okrągłego stołu jak grup przestępczych nie tylko kasty.

 • @Ziemianin 17:54:51

  Izba Dyscyplinarna SN odmówiła uchylenia immunitetu sędzi Morawiec! "Dowody są niewystarczające". Co oznacza decyzja? Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała o zmianie uchwały I instancji w ten sposób, że odmówiła zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej krakowskiej sędzi Beaty Morawiec. Decyzja SN jest prawomocna i ostateczna powiedział dziennikarzom w poniedziałek rzecznik prasowy tej Izby Piotr Falkowski. Sąd uznał, że zgromadzone dowody są niewystarczające poinformował Falkowski. Jak dodał, orzeczenie zapadło większością głosów, a zdanie odrębne do niego zgłosił jeden z trzech sędziów przewodniczący składu sędzia Jan Majchrowski. Tym samym uchylono także zawieszenie i decyzję o obniżeniu uposażenia sędzi Morawiec. Decyzję ogłoszono z wyłączeniem jawności. Najpierw poinformował o niej dziennikarzy prokurator z Prokuratury Krajowej Michał Walendzik, który wyszedł z sali po jej ogłoszeniu.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/553946-id-sn-odmowila-uchylenia-immunitetu-sedzi-morawiec

  Ps..Mafia sędziowska, jak każda mafia, swojego nie pozwoli skrzywdzić.
  Czy to jest Nowy Ład? Budowa wielkiej Polski rozpoczyna sie od reform podstawowych praw i instytucji. A tego nie ma. Co jest dla mnie przykra niespodzianka. Władza bezradna, minęło 6 lat, a kasta kwitnie Kraj bezkarnej kasty czyli Banana republic of PO-land! Zaprzańcy V kolumna POnad prawem, które jest tylko dla głupich gojów utrzymujących swych czosnkowych karbowych. Wszystko to wina 2ch żymian, szwagra i teścia tego co gra na Dudzie! To mówi tylko o jednym, że legła w gruzy reforma sądów PiSu, to kolejny dowód na to! To samobój PiSu. Pora na opcję zerową i to szybko. Dość przekrętów w tzw. sądach. Trzeba budować struktury od fundamentów. I żadnych immunitetów. Dwie czteroletnie kadencje. Wybory bezpośrednie. Reformę wymiaru sprawiedliwości należy rozpocząć od drastycznego ruchu polegającego na rozwiązaniu wszystkich sądów. To skutkowałoby wymówieniem wszystkich nominacji sędziowskich. W tym momencie można by rozpocząć weryfikację WSZYSTKICH sędziów, ruch którego nie uczyniono 30 lat temu. PiS odpuścił reformę sądów, zajął się pozyskaniem miliardów z FO. Ale gdy te miliardy nie napłyną (zarzut łamanie praworządności), to do wyborów PiS pójdzie z pustymi rękami. I o to idzie gra. Czy można zaprosić do Polski p Erdogana na warsztaty dla rządzących , jak należy postępować z rogacizną fartuszkową?

 • @Ziemianin Kastę należy rozbić siłą. Oddać społeczeństwu pełną kontrolę nad zgrają tych degeneratów!

  Dla mnie sędziowie to pijacy złodzieje ćpuny i psychole im wolno wszystko zwykły Obywatel jest karany a najlepszy są to w Lublinie ten elektroniczny jakiś cieci siedzi i wydaje nakazy zapłaty. Sędziowie jako CAŁE środowisko jest skrajnie zdeprawowane i bez zmiany ich usytuowania prawnego w tym powoływania na urząd i odwoływania z urzędu przez organ pochodzący z wyborów zniszczą Polskę.

  Jak posadzić MORAWIEC...Sprawdzić logowania do sieci karty SIM sędzi z telefonu łapówki (powiązanie SIM plus IMEI) i mamy cię idziesz siedzieć z Grodzkim. Nie mylić sprawdzenia logowań z bilingami na które musi być zgoda. Sądów w Polsce nie ma! Jest tylko zgraja patologicznych, wyrafinowanych bandziorów w togach chowających się za immunitetami.

 • @brian 17:39:34

  Po to był wprowadzony stan wojenny, aby władzę polityczną przekazać Eskimosom Michnikopochodnym, a sądy zabetonować swoimi ludźmi. Nie było lustracji, wrogowie postanowili: albo my będziemy zawsze przy korytach albo Polski nie będzie. A Polacy są po to, by pracować na kasty. Żadne reformy nie będą zrealizowane. Bez opcji zerowej nic nie będzie. Ale żeby taką opcję wprowadzić, trzeba mieć zdecydowane poparcie narodu, który takich zmian chce. A brakuje i jednego, i drugiego. Jeżeli w kraju się dopuszcza lekarza łapówkarza do wysokiej godności państwowej, sędziego ułaskawia II instancja ID, dopuszczając go do sądzenia innych, na własny kraj można opowiadać kłamstwa to koniec praworządności! Mamy praworządność w rodzaju: „gdy się z naiwną spotka cynik, to z góry przesądzony wynik”. Ludzie chcieli sprawiedliwości, a mają równiejszych wobec prawa. To samobój dla PiS. Przez swoją niemoc.

 • @kula Lis 69 07:20:16

  W zasadzie wszystko się zgadza , oprócz jednego że ,,kasta jest nie do ruszenia"
  Kasta jest do ruszenia tylko trzeba zastosować wariant o którym mówił Bolek!
  Trzeba spowodować żeby te mafijne skorumpowane kastowe *****y wyskakiwały z okien

 • @Ziemianin 07:40:34 teraz o koperciarzu..

  OTO PYTANIA ”SIECI”, na które prof. Tomasz Grodzki nie odpowiedział. Dla kogoś niewinnego to powinna być prosta sprawa..

  Poniżej publikujemy pytania, które przesłaliśmy marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. Przed zamknięciem numeru, gdy odpowiedzi nie było, zadzwoniliśmy do trzeciej osoby w państwie. Poprosił o sms. Gdy dowiedział się z niego, że chodzi o pytania z tygodnika „Sieci”, kontakt się urwał.

  Pytania do marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego

  Szanowny Panie marszałku,

  w związku z przygotowywaną publikacją prasową proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  1) Czy zapoznał się pan z przesłanym z prokuratury dotyczącym pana „wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Rzeczypospolitej Polskiej”?

  2) Czy zgadza się pan z postawionymi w nim zarzutami?

  3) Czy przyznaje pan, że jako ordynator oddziału i dyrektor szpitala przyjął korzyść majątkową w postaci pieniędzy w zamian za osobiste przeprowadzenie operacji, przyspieszenie zabiegu operacyjnego i zapewnienie dobrej opieki osobom, w których jest mowa we wniosku prokuratury?

  4) Czy przyjmował pan pacjentów w gabinecie prywatnym przy ul. Reduty Ordona w Szczecinie w 2009 roku?

  5) Czy zdecyduje się pan na zrzeczenie immunitetu senatorskiego, by umożliwić prokuraturze postawienie panu zarzutów?

  6) Kiedy dotyczący pana wniosek prokuratury trafi do komisji regulaminowej Senatu RP? Z jakiego powodu jeszcze do niej nie trafił?

  7) Czy widzi pan jakieś inne poza merytorycznymi podstawy w pracy prokuratury, która wnioskuje o pozbawienie pana immunitetu?

  Wygląda na to, że marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki dobrze rozumie, iż wysuwane wobec niego zarzuty są poważne. Prokuratorski wniosek o uchylenie jego immunitetu przecież zna, więc wie, że jest dobrze udokumentowany, a zeznania świadków, na których się opiera są logiczne. Czyżby właśnie dlatego wybrał milczenie?

  To nie są skomplikowane pytania. Na większość można odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Dla kogoś niewinnego sprawa powinna być bardzo prosta. Podobnie zresztą, jak nie powinno być kwestia stanięcie oko w oko z wymiarem sprawiedliwości, by odeprzeć prokuratorskie ataki.
  https://wpolityce.pl/polityka/553940-oto-pytania-sieci-na-ktore-prof-grodzki-nie-odpowiedzial

  Ps...Uznaję że to były pytania retoryczne. Bo w innym przypadku jaki jest sens pytać o to człowieka, który wie doskonale, że gdyby nie immunitet już by siedział? Ten człowiek to chodzący brak honoru i twarzy. Biedak nie wie że już jest skończony. Nawet nie musi udawać. Doktor Tomasz jest człowiekiem bezwstydnym, bo inny na jego miejscu pod ziemię by się zapadł, a przede wszystkim usunąłby się w cień. On jednak jest bezczelny i wszystkich ma za głupków. Jeśli fakty są przeciwko mnie, tym gorzej dla faktów - powiedział Tomek, powtarzając słowa Stalina. Kryjąc się za immunitetem i chroniony doktryną Neumanna jest nietykalny i drwi z przyzwoitości. Znając zawodową solidarność lekarską, trzeba wiele odwagi, by znanemu lekarzowi publicznie zarzucić przyjęcie łapówki. To jedna z przyczyn, dla których korupcja wśród lekarzy jest bezkarna.

 • Prokuratura krytycznie o decyzji ID ws. sędzi Morawiec: Uniemożliwia procesową weryfikację prokuratorskich ustaleń dowodowych

  https://media.wplm.pl/thumbs/982/OTYwL3VfMS9jY18xNDkxMi9wLzIwMjEvMDYvMDgvMTE5OC83NzIvMzUyYmUwMmYyNGZmNDA1YmE3M2I1YjdmMjgyNDgzMzQuanBlZw==.jpeg


  Błędne orzeczenie, które uniemożliwia procesową weryfikację prokuratorskich ustaleń ws. krakowskiej sędzi Beaty Morawiec w ten sposób Prokuratura Krajowa skomentowała w oświadczeniu decyzję Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która w poniedziałek prawomocnie odmówiła uchylenia immunitetu tej sędzi.


  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/553973-pk-krytycznie-o-decyzji-izby-dyscyplinarnej-ws-morawiec

  Ps...Banana republic of PO-land! Kraj bezkarnej kasty. I jak w tym burdelu bezprawia żyć ! Przecież sądy się już same ”zlustrowały i zweryfikowały” wg teorii starego pierdziela Strzembosza. I takie są skutki jej braku do dzisiaj i zawierzanie na słowo tańczącemu z komuną Strzemboszowi. Władza bezradna, minęło 6 lat, a kasta kwitnie. Kasta sędziów o mentalności Stefana Michnika namnożyła się w sposób niezakłócony. Zorganizowana Grupa Przestępcza w togach trzyma się mocno. Bezwzględnie w sądach musi być sito. To się nie mieści w głowie kto tam jeszcze urzęduje w togach. Nie mamy już zaufania do sądów i sędziów i oni sami do tego doprowadzili! Tylko opcja nuklearna ich ruszy. Bez tego państwo staje się bezsilne. Bez uczciwego wymiaru sprawiedliwości istnienie normalnego pastwa jest niemożliwe. W Polsce wymiar sprawiedliwości jest w totalnym upadku. A kto z patokasty odpowiedział chociaż raz za rażące naruszenie prawa procesowego mimo, że taki przepis istnieje, jest jednak martwy. Po co więc utworzono Izbę Dyscyplinarną? Za co biorą pieniądze? Sędzia i nie potrafi się obronić! Chowa się za immunitet. Hańba dla Izby Dyscyplinarnej. Boże, zarzut łapówkarstwa dla sędzi, a jej kumple z Izby Dyscyplinarnej nie widzą problemu?! GANGRENA! Pytanie nasuwa się samo: to ile sędzia musi ukraść i wziąć w łapę, aby… być oskarżonym i stanąć przed sądem? Podsumowując: sędziowie SN uniemożliwili sędzi Morawiec obronę dobrego imienia a obywatele utracili zaufanie do Państwa Prawa. Wymiar sprawiedliwości, to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce ! Niezależnie od decyzji ID SN ws. immunitetów prokuratura powinna kontynuować dochodzenie, udokumentować, po czym przesłać materiał do sądu, nawet gdyby miały tam utknąć. W ten sposób utrwala się przekonanie kasty o bezkarności. Czy uchylenie immunitetu to jest kara? Przecież to można rozstrzygnąć w sądzie jak każdy obywatel. Zlikwidować wszystkie immunitety, no może z wyjątkiem prezydenta. Zastąpić je procedurą, która wymusi ścisłe nadzorowanie postępowania wobec pewnych osób, jak posłowie, prokuratorzy, sędziowie, czy jacyś jeszcze. Obecnie to jest jedna wielka patologia. I co ja mam myśleć o sądach, gdy słyszę, że sędziego który może być złodziejem, inni sędziowie bronią i nie pozwalają postawić mu zarzutu. W tej sytuacji sędziowie u mnie nie mają żadnego szacunku, a wręcz odwrotnie, pogardę. Wypalić żywym ogniem starych sędziów. To wola o pomstę do nieba. Trzeba wprowadzić tak jak w USA ludzi którzy będą oceniać czy podsądny jest winny. Sędziowie do weryfikacji. Ja już mam dość.

 • @kula Lis 69 11:08:30

  Samosie.
  Onanizm prawny?
  Tak jak procedury w ramach których w razie podejrzenia przestępstwa korupcji śledztwo ma prowadzić... organ o nią podejrzany.
  To tak jakby złodziejowi kazać samemu się wsadzić do więzienia i dać mu wolną rękę.
  To samo z odwołaniami.
  Sąd zleca prowadzenie dochodzenia, zgadnijcie komu?
  Takie rzeczy, tylko aus Bolanda.
  Jeśli nie nastąpi opcja zero, tylko czekać rozbiorów.

 • @brian 23:03:16 Nic tak nie rozzuchwala jak bezkarność.

  https://img.dorzeczy.pl/img/sedzia-beata-morawiec/20/3f/f8022f79f9b88f6c8cc950950980.jpeg

  "Wracam do orzekania". Sędzia Morawiec: Czuję się jak nowo narodzona.

  https://dorzeczy.pl/opinie/187558/sedzia-beata-morawiec-wrocila-od-wtorku-do-orzekania.html

  Twarz tej nowonarodzonej sędzi nie nadaje się do pokazywania!
  TOTALNY BRAK WSTYDU i PRZYZWOITOŚCI! Ostatnie bastiony PRL-u w Polsce sądownictwo i szkolnictwo wspierane przez odwiecznych wrogów Polski prowadzą partyzancką walkę na wycieńczenie, ile jeszcze lat to potrwa? Kto podda się pierwszy? Solidaryzm zawodowy wypacza etos zawodu. Ktoś w imię poczucia jedności z osobą wykonywującą ten sam zawód mimo iż popełnia wykroczenie, kradnie obija się kosztem swoich kolegów. W imię jakiegoś powiedzenia "nie brudzi się swojego gniazda, nasze brudy pierzemy w naszym domu". Powodują, że zawód ten i jego środowisko karłowacieje i upada do poziomu rynsztoka. Dotyczy to nie tylko prokuratorów, sędziów, ale i w szczególność lekarzy, urzędników, nauczycieli, rektorów szkół wyższych. A kończąc na policjantach, wojskowych . Zdaje się ,że takie środowisko jak strażacy zawodowi i ochotniczy uniknęli tej degrengolady zawodów zaufania publicznego. Ta pani jest najzwyczajniej w świecie bezczelna. Bo skoro uważa, że to są pomówienie sama nie zrzeka się immunitetu i nie staje przed sądem i nie broni swojego dobrego imienia. A tak chowa się dalej za immunitetem i rżnie pawiana mówiąc, że się na nowo urodziła. Nie wiem, czy to już nie jest za późno, ale chyba najwyższy czas jest w końcu zacząć protestować, czy to pod SN, czy pod innymi sądami domagając się oczyszczenia tego środowiska z kilku, czy kilkudziesięciu czarnych owiec. Można też zacząć domagać się tego i pod szpitalami, komendami policji , a nawet pod szkołami. Niech wiedzą, że ich pensje to nasze podatki. A skoro tak to wymagamy jakości w tych kwestiach i uczciwości.

 • @Ziemianin 07:40:34

  To jest państwo kombinatorów, złodziei i nieudaczników którzy mają tych pierwszych ścigać i piętnować! To jest państwo łapówkarzy, szantażystów, kolesi cmentarnych i bandyterki. TO JEST MOJE PAŃSTWO, MÓJ KRAJ!
  Dlatego to tak bardzo boli. Tylko ktoś taki jak Erdogan czy Augusto Pinochet może je poprawić. Wyrżnąć tych wszystkich łobuzów i do lasu użyźniać glebę. Jeden tylko jest problem, nie ma takiego generała czy pułkownika bo wszystko to postsowieckie gnidy albo troki od kaleson. Szkoda bo mój kraj to piękny kraj!

 • @Ziemianin 07:40:34 Ludzie sami zaczną wymierzać sprawiedliwość, bo na tych degeneratów w togach to szkoda słów.

  Ona strzepnie winę z togi i pójdzie „sądzić” w imieniu suwerena … Skoro są nietykalni, to czas uruchomić sądy ludowe i pozawieszać ich na latarniach „dla przykładu” ..? Rząd RP w sprawach ustrojowych decydujących o jakości naszego życia i jakości naszego Państwa ….jest bezradny. Wstrzemięźliwość, ustępstwa wobec presji organów Unii , zamiast radykalnych rozwiązań w reformowaniu instytucji państwowych - w tym sądów - nie zdała egzaminu …i nie zda! Musicie państwo ministrowie wykazać się bezwzględną nieustępliwością i zdecydowaniem w podejmowaniu ważkich decyzji personalnych i administracyjnych. Amen Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro…Amen.

 • @Ziemianin 07:40:34

  Kiedy zaczniemy wieszać na latarniach? Już chyba nigdy! Polakom to tylko żydowskie nosy i dupy podcierać! To robią najlepiej i są w tym zajęciu unikalni w świecie, bo nikt inny tego nie robi. Hańba! Nie ma słów! Hańba. Jeśli rząd nie przeprowadzi dogłębnych reform dotyczących kasty naród zajmie się usuwaniem chwastów świadomie łamiących prawo, zasady współżycia społecznego, działających na szkodę kraju i stawiania się ponad wszelkimi zasadami! Ja optuję za koncepcją Erdogana. Załatwił sprawy do końca w 2 dni. UE wyła 2 tygodnie, potem ględziła 2 miesiące i finito.