Sprawa koncesji TVN24. Interweniowała ambasada USA

Od ponad roku trwa procedura związana z przedłużeniem koncesji dla TVN24. W sprawę zaangażowała się ambasada USA.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               TVN24 koncesja kończy się pod koniec września br. O szczegółach informował wcześniej serwis wirtualnemedia.pl: "KRRiT spytała TVN Grupę Discovery o zapowiadaną fuzję Warner Media z Discovery. Rada obawia się, że naruszone zostanie polskie prawo". Informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska.

 
Interweniuje ambasada USA
Dalszymi losami telewizji TVN24 jest żywo zainteresowana ambasada USA w Polsce. 16 czerwca o godz. 10 miało nawet dojść do spotkania w tej sprawie pomiędzy chargé d'affaires ambasady Bixa Aliu a przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim. Jak jednak informuje "Rzeczpospolita", do spotkania ostatecznie nie doszło.
 
Bix Aliu tłumaczy swojego niecodzienne zaangażowanie tym, że właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery.
 
Podczas ustalania terminu spotkania Aliu został poinformowany, że zgodnie z przyjętą przez KRRiT praktyką całe spotkanie będzie nagrane i zostanie z niego sporządzony protokół. Strona amerykańska miała zdecydowanie odrzucić taką możliwość. To z tego powodu miało ostatecznie nie dojść do spotkania.
 
Ambasada w obronie TVN24
Aliu napisał do Kołodziejskiego maila powołując się na przyjaźń polsko-amerykańską i twierdząc, że nigdy nie spotkał się z tym, aby stawiano mu tego typu warunki. Kołodziejski w odpowiedzi podkreślił, że jest gotów odejść od rejestracji spotkania, o ile nie zostanie na nim poruszony temat koncesji dl TVN24. Jednocześnie zapewnił, że telewizja nie jest traktowana w jakiś szczególny sposób.
 

„Ambasada dostrzega ważną rolę pluralizmu medialnego, który istnieje w Polsce, i oczekuje na kolejne informacje o tym, jak KRRiT wspiera ten pluralizm" podkreśla ambasada w piśmie skierowanym do "Rzeczpospolitej".                                                                                                                                                                                                    Ps...Żeby przez te koncesję USA nie nałożyło na nas jakiś sankcji. YouTube i Facebook ograniczają wolność wypowiedzi i blokują konta w Polsce. Ambasada USA ma gówno gadania tak jak Polska Ambasada w USA w sprawie ich mediów. Do wszystkich zwolenników i miłośników stacji TVN. Tak naprawdę właścicielem grupy TVN w 100% nie jest Concern Discovery. Działa on tylko jako nazwa Discovery. 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN. 28 września 2015 roku Scripps Networks Interactive za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił wszystkie pozostałe akcje TVN, zostając tym samym właścicielem pełnych 100 procent akcji TVN. 31 lipca 2017 roku firma Discovery Communications ogłosiła, że kupi Scripps Networks Interactive za 14,6 miliarda dolarów w ramach transakcji gotówkowej i akcyjnej.

Ostatecznie 6 marca 2018 roku Discovery Communication poinformowało o zakończeniu tej transakcji i tym samym przejęciu firmy Scripps Networks Interactive. Firma ogłosiła też, że będzie działać pod nazwą Discovery, a do rady nadzorczej dołączył prezes i CEO Scripps Networks Interactive Kenneth. Jak podają dostępne źródła biznesowe w międzyczasie Ivan Rodionov, były członek Rostelecom i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji Scripps Networks Interactive (właściciela TVN). Jednocześnie firma Scripps Networks Interactive musiała dostosować się do warunków Komisji Europejskiej z 2016 roku. A odnosi się ono do zachowania 20% swej własności w zagranicznych spółkach medialnych działających w innych krajach. Tak więc każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Ta wiedza powinna być powszechnie dostępna, bo wielu Polaków myśli, że skoro właścicielem TVN jest amerykański Concern Discowery to jest on rzetelny, nic bardziej błędnego. Koncern ten działa tylko pod jego nazwą a nie jako 100% właściciel.                    
                                                                                                                                                                                      Z USA w stosunku do nas jest tak: "Kłaniaj się chamowi, to cię kopnie. Kopnij chama, to ci się ukłoni!" Amerykanie zawsze nas Polaków zdradzali i robili w bambuko! To żaden sojusznik! Tuż po zakończeniu II WŚ woleli pomagać oblężonym przez sowietów SSmanom we wschodnim Berlinie. Nie byliśmy zaproszeni na wielką paradę zwycięstwa pomimo milionowych ofiar podczas gdy takie Fiji było ... a nie brało udziału w wojnie! Sprzedali nas ruskim pomimo, że gen. Anders bardzo zabiegał aby nas włączyć w 1951 roku do NATO. Dobrze się chociaż stało, że będą musieli mieć wizy do strefy Schengen bo nasi nie potrafią nawet tego wywalczyć ale za to żydkom dają od ręki i ile chcą. Czas kopnąć jankesów w DUPĘ!              

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.2

liczba ocen: 5

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Może

  I najwyższy czas kopnąć, tylko obawiam się, że koniokrady mogą mieć niezłe papiery na tych z dobrej zmiany i nie tylko. I to takie papiery, że afera z Sową i przyjaciółmi to był pikuś.
  I tu może być pies pogrzebany. Bo właśnie w ten sposób od lat obcy organizują sobie w Polsce scenę polityczną, która przechodzi od stronnictwa pruskiego do żydoamerykańskiego i z powrotem. Stronnictwo ruskie jest w dalekim odwrocie.
  Teraz sytuacja na świecie zaczyna się zagęszczać, w związku z tym nasz najważniejszy sojusznik może nas w ramach tego zagęszczania wepchnąć pod ciężarówkę z gruzem, tak jak w 39roku.

 • Wolność mediów.

  > 16 czerwca o godz. 10 miało nawet dojść do spotkania w tej sprawie pomiędzy chargé d'affaires ambasady Bixa Aliu a przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim.
  (...)
  > Podczas ustalania terminu spotkania Aliu został poinformowany, że zgodnie z przyjętą przez KRRiT praktyką całe spotkanie będzie nagrane i zostanie z niego sporządzony protokół. Strona amerykańska miała zdecydowanie odrzucić taką możliwość. To z tego powodu miało ostatecznie nie dojść do spotkania.
  ------------------------------
  Spotkanie w 4-oczy to bezpośrednia, bezczelna próba korupcji Kołodziejskiego przez US-Ambasadę. Oczywiście strona polska nie ma prawa dopuścić do pertraktacji bez nagrania rozmowy. Jeżeli dopuści i da licencję to PiS znowu straci 5 % głosów- za brak wiarygodności.

  Dzisiaj https://www.reporter-ohne-grenzen.de/ ogłosiło Orbana największym wrogiem i "przeciwniczką" wolności prasy.*
  „Feindinnen und Feinden der Pressefreiheit“
  *Przetłumaczyłem z języka gender. Właściwie powinno być: wrogiem i wróżką wolności prasy:)).

  Gdy KRRiT nie da licencji dla NTV to Kaczyński szybko dołączy do Orbana, jako drugi z UE na tej czarnej liście.
  To byłby powód (oprócz powrotu na polską scenę ryżego) by znowu wybrać PIS.

 • Orban- największy wróg wolności mediów po niemiecku

  Polecam urlop nad Balatonem.
  Ungarn : ohne Maske einkaufen und alles ohne Impfpass.
  Węgry: zakupy bez maski i bez dowodu szczepień.

 • 5 * * * * *

  I wszystko jasne, kto decyduje o poprawności politycznej w stylu USA i żywi publiczkę ściekami
  made in United Satan of America.

  Zresztą co za różnica, czy to pies czy wydra bo w manipulacjach i zamulaniu faktów, niestety TVN - POLSAT - TVPiS jest i tak nam Polakom obca hydra !

  https://pbs.twimg.com/profile_images/1332370583137509376/7iRuAuNw_400x400.jpg

  Pozdr. :)

 • Kreml też interweniował w sprawie TVN

  W TVN pracują rosyjscy żydzi z Izraela.
  Wszak USA i Rassija to dwa bratanki terrorystyczne.

 • @zbig71 11:54:08

  Zdejmij te, ciemne okulary i załóż różowe, i wpłynie to pozytywnie na mózg!

 • @Monaco 14:06:58

  Ale was,"patrioci" ta TVPINFO gryzie w dupę i nie tylko!!!Napiszcie lepiej, co zrobi ryży matoł z tą bandą palantów,którą zostawił na 13 lat!!!

 • @Monaco 14:06:58

  Z tą różnicą, że WSI24 i Polszmat nie dostają dotacji ze skarbu państwa, a TVPis jak najbardziej.

 • @zibi 16:21:53

  Może chcesz spotkać się bezpośrednio i to przedyskutować?

 • @Monaco 14:06:58

  Co z koncesją TVN24? W sprawę zaangażował się Bix Aliu. Ambasada USA chciała spotkania z KRRiT, nie zgodziła się jednak na nagrywanie. Charge d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu starał się o spotkanie z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie wygasającej koncesji TVN24. Termin był wstępnie ustalony na 16 czerwca, jednak amerykańscy dyplomaci nie zgodzili się na nagrywanie rozmowy oraz jej protokołowanie, czego oczekiwała KRRiT pisze „Rzeczpospolita”, wskazując, że dotarła do korespondencji potwierdzającej taki przebieg zdarzeń.

  https://wpolityce.pl/media/557466-co-z-koncesja-tvn24-w-sprawe-zaangazowal-sie-bix-aliu

  Ps...Usadzono gościa na czterech literach. Nie zgadzają się na nagrywanie czyli mają szwindle w zanadrzu! Trochę obiecanek, trochę szantażu, tak ambasada wielkiego kraju broni kilku nowojorskich żydków, akcjonariuszy TVN! Myślałem, że po Mosbacher, nic gorszego nas spotkać nie może. Jednak może, marksiści z USA. Zgodnie z prawem TVN nie powinien dostać koncesji. To chyba jasne??!!

 • Ay, vay. Ay, vay.

  A tlaczego jeszcze motzodawce tefałna cwejciś fir nie wytsiongneli antysemitysma!!!
  Toś to grosse erore.
  Fajliś, und shandliś.

 • W MSZ spotkanie z przedstawicielką Departamentu Stanu. Temat rozmów? Nowelizacja Kpa, ale nie tylko.

  https://wpolityce.pl/polityka/557719-w-msz-spotkanie-z-przedstawicielka-departamentu-stanu
  Ps....Jak ta kobieta spotykała się z Grodzkim to była mowa że ona jest pełnomocnikiem ds holokaustu przy rządzie USA… dlaczego teraz ona u was reprezentuje Departament Stanu? Dodajecie sobie powagi? Czy to spotkanie a także poprzednie i następne są protokołowane i nagrywane? Mam nadzieje, że tak. Czy Daniels przyjechała zamiast zapowiadanego Einsensztata, czy on przyjedzie później?

  Co to jest? Polska to jeszcze wolny kraj? Co za upadek! Co za nędza państwa polskiego! Tłumaczymy się przed draniami. Jakim prawem ktoś wtrąca się do uchwalanego, naszego prawa? Jeśli panie Kaczyński nie jesteśmy kolonią, to po co przedstawiciel USA siedzi w MSZ i „omawia” z nami polską ustawę? Niech was lokaje, szabesgoje trafi. Nigdy na was już nie dam głosu, oszuści. Dobrze, że na spotkaniu był min. Kaleta że Sprawiedliwej Polski, bo MSZ nie gwarantuje działań zgodnych z interesem Polski. To resort pełen żydokomuszych i resortowych dzieci i wnuków, wrogów Polski.

 • @brian 09:14:46

  Kłopoty TVN okazują się poważniejsze niż się wydawało. Utratą koncesji są zagrożone wszystkie kanały stacji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wyklucza cofnięcia koncesji wszystkim stacjom TVN, jeżeli wejdą w skład grupy, jaka powstanie po fuzji Warner Media z Discovery poinformował portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na swoje źródła. Portal Wirtualnemedia.pl podaje, że skutkiem połączenia Warner Media z Discovery może być użycie art. 38 ustawy o radiofonii i telewizji, mówiącego o cofnięciu koncesji w sytuacji, kiedy nastąpi przejęcie bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad działalnością nadawcy przez inną osobę. Ten wątek dotyczy wszystkich koncesji tej grupy i tego podmiotu. Wnioski z tego wynikające dotykają TVN24, TVN7, ale też głównej koncesji. Chodzi o podmiot, który tę koncesję posiada. Również inne podmioty, które mają dominujący kapitał pozaeuropejski. Polskie podmioty są dyskryminowane w tego typu interpretacji, bo polski podmiot nie może dysponować tak swobodnie jak podmiot europejski, a często jest to sztuczny wehikuł, żeby przenosić te prawa. Sztucznie tworzy się spółki w krajach europejskich, co jest dyskryminujące dla polskich przedsiębiorców. To jest nasz główny problem wyjaśniał cytowany przez portal przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jak informują Wirtualnemedia.pl, Kołodziejski zdradził, że rada zajęła się tym tematem akurat teraz, bo pojawiły się zapowiedzi zmian w strukturze właścicielskiej i do regulatora trafiły dokumenty od nadawcy w tej sprawie, z których wynikają pewne rzeczy. Jakie? Tego szef KRRiT już nie powiedział podkreślał portal.

  Wirtualnemedia.pl

  Ps...Największa szczujnia w powojennej Polsce myślała, że może bezkarnie opluwać Polskę i Polaków bo ma zagranicznych mocodawców i polskie władze nie dadzą im rady. Ale się przeliczyli! Ucho się urwało! Trafia się okazja zgodnie z przepisami więc nie udzielić koncesji dla tvn i będzie ok. Najwyższa pora aby pozbyć się tej szczujni! Nie dać im koncesji i już, nie bać się, pokrzyczą, pokrzyczą i tyle. Te stacje dyskryminują polski kapitał i polskich obywateli. To faszystowskie stacje manipulujące faktami. Powinny zostać zlikwidowane. Cała Polska popiera likwidacje grupy TVN dzieci ubeków. Teraz, w czasie panowania Bidena, jest najwłaściwszy moment poukładania czytaj: likwidacji obcych i nieżyczliwych Polsce nadawców. Biden nam nie podskoczy bo dosłownie nic nie może! TVN prowadzi wojnę propagandową z Polską, dokładnie tak, jakby wytyczne do destabilizacji państwa opracowało im KGB. To, co wyprawia TVN jest nie do wyobrażenia w normalnym państwie. Koncernem medialnym Discovery kieruje David Zaslav, szef Discovery Communications. David Zaslav-sky (1880–1965) - działacz żydowski, bolszewik z Bundu, czołowy propagandysta sowiecki, przez dziesięciolecia redaktor Pravdy sowieckiej i Izwiesti Czerskiej i Wiertniczej. Jesse Zaslav (1927-?) - znany w półświatku adwokat w Nowym Jorku, aktywny od lat 60. David Zaslav (1960-) - dyrektor zarządzający w Discovery Inc. (właściciel WSI24)

 • @zibi 16:24:32

  Odbierając koncesję TvNiemiec mielibyśmy tak potrzebny Polsce - święty spokój. Niechaj cała niemiecka propaganda idzie tam gdzie jej miejsce, do diabła!

 • Histeria opozycji! Politycy stają w obronie TVN!

  https://media.wplm.pl/thumbs/512/OTYwL3VfMS9jY19hYzEzNi9wLzIwMjEvMDcvMDgvMTIwMC84MDAvNWE3NTdiMmY3YjZmNDg2ZGFkNDY4MzNmZWE5Y2ZmZmUuanBlZw==.jpeg
  Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Gawkowski, Cezary Tomczyk, Małgorzata Kidawa-Błońska / autor: fratria, screen TT/ PSL/Platforma Obywatelska/Lewica

  Gawkowski: Sprawa dotarła do PE. Zrobimy wszystko, by miała charakter międzynarodowy. Krzysztof Gawkowski poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie, że informacja o projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji dotarła do… Parlamentu Europejskiego! „Posłowie różnych klubów opozycyjnych, czyli tutaj w polskim parlamencie, ale i tam w Parlamencie Europejskim, wiedzą, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło ustawę, która ma ograniczyć możliwości nadawcze TVN24 i TVN-u i zrobimy wszystko, żeby ta sprawa miała nie tylko charakter polski, ale międzynarodowy, bo tylko i wyłącznie takie aspekty pozwalają na to, żeby nie doprowadzić i nie dopuścić do tego, że Kaczyński przejmie pełną kontrolę nad mediami i ich niezależnością” - oświadczył polityk Lewicy.

  Próby ograniczenia wolnych mediów?
  Zdaniem Gawkowskiego projekt nowelizacji ustawy to „kolejny krok, aby zamykać wolne media w Polsce”. Przekonywał, że „systematycznie Kaczyński robi wszystko, aby wolne media ograniczyć”.

  Prawo i Sprawiedliwość robi kolejny krok, aby zamykać wolne media w Polsce. Projekt poselskiej ustawy, który wczoraj wieczorem trafił do polskiego parlamentu, to wyraz tego, o czym Kaczyński i jego środowiska mówią od lat. Zamknąć usta wszystkim, którzy są niepokorni zrobić wszystko, aby media wolne i niezależne miały jeden cel, wspierać władzę, podporządkować środowisko dziennikarzy władzy, konkretnie Jarosławowi Kaczyńskiemu dramatyzował polityk.

  Przez ostatnie miesiące, lata, powoli, ale systematycznie Kaczyński i PiS robią wszystko, aby media wolne i niezależne ograniczać w wydawaniu, w komentowaniu a przede wszystkim w nadawaniu. Przypominam, że ten proces rozpoczęliśmy od telewizji publicznej, to pierwsza została poddana wasalizacji i szczuciu medialnemu. Następnie przyszedł czas na publiczne radio. Później na oddziały tego radia, łącznie z radiową trójką. Następnie chciano ograniczyć wolność portali internetowych, a skończyło się tym, że państwowy koncern przejął grupę lokalnych gazet. Dzisiaj to kolejny krok, którego jeżeli nie zatrzymamy to obudzimy się w państwie, które będzie musiało wyłączyć wszystkie kanały, które mówią innym językiem niż Kaczyński, innym językiem niż Morawiecki, innym językiem niż Zjednoczona Prawica gorączkował się Krzysztof Gawkowski.

  Reaktywacja scenariusza ulica i zagranica
  Gawkowski powiedział także, że kwestia ustawy medialnej powinna mieć charakter międzynarodowy. Jak dodał, z jego informacji wynika, że wiadomość o nowelizacji dotarła do Parlamentu Europejskiego.

  Z tego co wiem to już dzisiaj rano dotarła ta niepokojąca informacja do Parlamentu Europejskiego. Posłowie różnych klubów opozycyjnych, czyli tutaj w polskim parlamencie, ale i tam w Parlamencie Europejskim, wiedzą, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło ustawę, która ma ograniczyć możliwości nadawcze TVN24 i TVN-u i zrobimy wszystko, żeby ta sprawa miała nie tylko charakter polski, ale międzynarodowy, bo tylko i wyłącznie takie aspekty pozwalają na to, żeby nie doprowadzić i nie dopuścić do tego, że Kaczyński przejmie pełną kontrolę nad mediami i ich niezależnością oświadczył.

  Lewica ma swój projekt „blokujący wszystko”
  Prawo i Sprawiedliwość dokonuje zamachu na niezależne media i robi to pod odsłoną nocy. Robi to w sposób perfidny mówiąc, nie ma miejsca, dla tych którzy krytykują władzę, nie ma miejsca w mediach dla tych, którzy nie stoją po stronie Kaczyńskiego. My mówimy, nie ma miejsca dla Kaczyńskiego w polskiej polityce, dlatego Lewica przygotuje swoje rozwiązania, które będą blokowały wszystko, co miałoby ograniczyć wolność słowo i niezależne media w Polsce powiedział Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej.

  PiS chce ukraść TVN?
  Z kolei Robert Kwiatkowski stwierdził, że… „PiS chce ukraść TVN Polakom, taka jest istota tej operacji”

  PiS chce ukraść TVN Polakom, bo taka jest istota tej operacji. Jak wcześniej ukradziono Polakom media publiczne, różnego rodzaju tytuły prasy regionalnej, jak stara się zawłaszczyć głos opinii publicznej w innych przypadkach, tak w tym przypadku PiS chce ten TVN naprawdę ukraść. Przypominam, że na stole od półtora roku jest koncesja o udzielenie której ubiega się TVN24, to jest oczywiście przedłużenie koncesji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, do tej pory nie znalazła czasu, żeby tę koncesję odnowić, a inne stacje telewizyjne i mamy na to dowody, dostały odnowienie koncesji w bardzo analogicznych przypadkach właściwie z miesiąca na miesiąc mówił Robert Kwiatkowski z Lewicy.

  Czołgi i TVN?
  Co ciekawe, zdaniem Kwiatkowskiego „operacja zawłaszczenia TVN-u ma też swój kontekst militarny. Na stole równolegle znalazła się w rozmowach z Amerykanami duża transakcja zakupu czołgów Abrams”.

  Ta operacja zawłaszczenia TVN-u ma też swój kontekst, kontekst militarny, tu państwa zaskoczę. Bo na stole równolegle znalazła się w negocjacjach z Amerykanami duża transakcja zakupu amerykańskich czołgów Abrams. Łączymy, a przynajmniej ja łączę te dwa wydarzenia, bo wydaje nam się, że PiS usiłuje osłodzić nieco tę transakcję, którą jak powiedziałem przed chwilą jest zawłaszczenie TVN-u powiedział polityk.

  „Sztylet” wbity w Polaków
  Swoją konferencję prasową zorganizowała także Polska 2050. Tomasz Zimoch oświadczył w Sejmie, że nowelizacja ustawy to „sztylet wbity w wolność słowa, niezależne media, jedną z najbardziej popularnych stacji informacyjnych, ale to jest sztylet wbity w każdego z nas. Odbiera nam prawo do swobody obserwacji świata”.

  Ten projekt to nic innego jak sztylet wbity w wolność słowa. To jest sztylet wbity w niezależne media, to jest sztylet wbity w niezależność i wolność dziennikarską. To jest sztylet oczywiście wbity w jedną z najbardziej popularnych stacji informacyjnych, a także stacji telewizyjnych, ale to jest sztylet wbity w każdego z nas. Uniemożliwia się bowiem i odbiera nam się prawo do swobody obserwacji świata. Stara nam się wmówić, że świat jest co najwyżej jednego czy dwóch kolorów, a świat jest kolorowy. Nie pozwoli właśnie na to, by ograniczano nam taką możliwość dlatego będziemy protestowali dramatyzował Zimoch.

  Mam nadzieję, że inicjator tego projektu, wycofa się z tej haniebnej propozycji. Ja mam nadzieję, że ten wniesiony projekt nie stanie się oficjalnym drukiem sejmowym. Na czym opieram tę nadzieję? Ktoś powie, że być może się łudzę, ale inicjatorem jest pan poseł Marek Suski. Przed miesiącem pan Marek Suski śmiał się w sali sejmowej z kandydatury pana Marcina Wiącka, wręcz go wykpiwał, a kilka dni później podpisał się pod wnioskiem popierającym kandydaturę Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich i dzisiaj zapewne zagłosuje za tą kandydaturą. Więc panie pośle Marku Suski, niech pan wyjmie ten sztylet, rana jeszcze nie jest tak duża, można ją jeszcze zagoić, niech pan wycofa się z tego haniebnego projektu ograniczającego wolność, swobodę nie tylko mediów, ale każdego z nas powiedział Tomasz Zimoch.

  Z kolei Hanna Gill-Piątek wskazywała, że „najciekawsze jest to, co jest w uzasadnieniu, gdzie oczywiście ani słowem nie pada nazwa żadnej konkretnej stacji, natomiast mamy do czynienia z zapisem o +działaniach hybrydowych+, czyli jakby uzasadnienie ustawy sugeruje, że TVN jest jakąś wrogą stacją, która nadaje nam tu jakieś treści, które są elementem wojny hybrydowej. To jest absolutny skandal”.

  Próba przykrycia innych spraw?
  Zdaniem szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza Prawo i Sprawiedliwość próbuje nowelizacją ustawy przykryć inne kwestie, chociażby problem nepotyzmu czy problemy w klubie.

  Nigdy nie przedstawilibyśmy takiej ustawy jak dzisiaj prezentuje pan poseł Suski. Nigdy za naszych rządów takiej ustawy nie będzie. Każdy będzie miał prawo czy to Gazeta Polska Codziennie, czy inne dzienniki, czy TVN, czy RMF, czy jakiekolwiek inne medium, będzie miało prawo pytać, mówić i robić to, co do nich należy. To jest intencja tak naprawdę demokratycznego państwa prawa i to jest jego podstawa. Nie dajmy się też zwieść, żeby inne tematy nie poszły na plan dalszy. Po to też to jest robione, żeby wszystkie inne tematy zeszły na plan dalszy, żeby nie było głośno o nepotyzmie, o rozpadzie w klubie PiS w Senacie, o rezygnacji z powodu tej uchwały podjętej na kongresie. To jest po to robione też. Czyli zagrożenie dla wolności mediów to jest jedno, a drugie to jest chęć przykrycia, takie działanie o charakterze politycznym mówił Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej w Sejmie.

  Kto chce zabrać internet?
  Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska oświadczyła, że działania Prawa i Sprawiedliwości zmierzają ku ograniczeniom wolności słowa. W jej ocenie PiS chce zabrać internet.

  Dwa dni mijają, poseł Suski przynosi ustawę, która to prawo doprecyzowuje. To pokazuje, że ta koncesja już powinna być wydana i oni czekali tylko na to, żeby była ta ustawa, żeby to zablokować. To pokazuje, że chodzi tylko o to, żeby zamknąć kolejną stację, a drugim krokiem za chwilę z tymi zapędami może być to, że zabiorą się za internet i wolność w internecie i zaczynają ograniczać dostęp do internetu stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska na briefingu prasowym w Sejmie.

  Cezary Tomczyk oświadczył, że Polacy, jak i Platforma Obywatelska, nie pozwolą „podnosić ręki na wolne media”.

  Dzisiaj chciałbym jasno wysłać takie ostrzeżenie do wszystkich parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. Nie ważcie się podnieść ręki w Polsce na wolne media, bo tej granicy Polacy nie pozwolą wam przekroczyć. My wam też tej granicy nie pozwolimy przekroczyć mówił Cezary Tomczyk.

  Jeżeli chodzi o kwestie wniosków, to chcemy żeby w ciągu najbliższych dni odbyły się konsultacje pomiędzy wszystkimi klubami parlamentarnymi, podobnie jak to miało miejsce w przypadku próby wprowadzenia tak zwanego podatku od mediów, dlatego że wydaje mi się, że w tej sprawie wszyscy mówimy jednym głosem i bardzo jest to istotne, żeby cała opozycja, wszyscy obywatele w tej sprawie mówili jednym głosem stwierdził Cezary Tomczyk.

  Te przepisy zaproponowane przez posłów PiS-u zostały zaproponowane właśnie po to, żeby zamknąć usta konkretnej stacji telewizyjnej. Dzisiaj jest to TVN, jutro to może być Polsat, później może być to TOK FM, potem może być „Gazeta Wyborcza”. Potem może być każde inne medium w Polsce, a potem, tak jak mówiliśmy wcześniej, może być internet, dlatego że ta władza panicznie boi się prawdy. Prawda o tej władzy niszczy tę władzę. Jeżeli polscy obywatele nie będą mogli usłyszeć o aferach, o Sasinie, radach nadzorczych posła Sobolewskiego, o aferach Macierewicza, to jak mają wyrobić sobie zdanie na temat władzy, która dzisiaj nami zarządza oświadczył Tomczyk.

  Opozycja „walczy” o wolne media… na Twitterze
  Niezadowolenie z projektu posłów Prawa i Sprawiedliwości politycy opozycji pokazują również z mediach społecznościowych.

  PiSowi wolne media nie są potrzebne. One mu przeszkadzają. Pokazują niekompetencje rządu, nagłaśniają afery i przekręty, mówią prawdę. PiSowi wystarczy propagandowy świat TVP stwierdziła Monika Rosa.

  Suweren wyjeżdża na wakacje, a Kaczyński bierze się do roboty: na początek likwidacja TVN24! napisała Klaudia Jachira.

  Kiedyś chciał ukraść księżyc, teraz chce ukraść wolne media. Lata lecą, a nawyki zostają kpił Tomasz Trela.

  Rozdygotany Kaczyński, rękami speca Suskiego próbuje przykryć powrót Tuska likwidacją wolnych mediów. Prezes totalnie upokorzony, chce nam wyłączyć obraz rzeczywistości nabijał się Andrzej Halicki.

  Kneblowanie ust mediom to zasłanianie oczu i uszu widzom. LexTVN jest przeciwko ludziom, nie jednej firmie stwierdziła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

  Projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, który pod osłoną nocy PiS złożył w Sejmie, jest niczym innym jak zamachem na Wolne Media. Proponowane zmiany zasad udzielania koncesji są autorytarnym atakiem wycelowanym w TVN - największe niezależne od PiS medium w Polsce dodała Małgorzata Tracz.

  Zastanawiam się, czy akcja PIS z @tvn24 nie ma służyć temu, żeby nowe władze w USA - administracja @POTUS zauważyły istnienie Morawieckiego i Dudy. Groźna metoda stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

  PAP

  Ps...TVN od zawsze prowadzi wojnę propagandową z Polską. To, co wyprawia TVN jest nie do wyobrażenia w żadnym innym normalnym państwie. Koncernem medialnym Discovery kieruje David Zaslav, szef Discovery Communications. David Zaslav-sky (1880–1965) - działacz żydowski, bolszewik z Bundu, czołowy propagandysta sowiecki, przez dziesięciolecia redaktor Pravdy sowieckiej i Izwiesti Czerskiej i Wiertniczej. Jesse Zaslav (1927-?) - znany w półświatku adwokat w Nowym Jorku, aktywny od lat 60. David Zaslav (1960-) - dyrektor zarządzający w Discovery Inc. (właściciel WSI24)