W Polsce jak w Turcji?

Szokujące słowa przedstawicieli „kasty” sędziowskiej w OBWE. „Plan wojenny dla praworządności”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Portal wPolityce.pl dotarł do treści wystąpień przedstawicieli polskiej i europejskiej „kasty” sędziowskiej w trakcie spotkania online zorganizowanego przez OBWE. W trakcie rozmów pojawiło się tak dużo kłamstw i manipulacji, że wydaje się pewne, iż spotkanie zorganizowano tylko po to, by szczuć na polski rząd. Do spotkania doszło 29 czerwca, a uczestniczyli w nim m.in. sędzia Dariusz Mazur, ze skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Themis”, Filipe Marques, prezes europejskiego stowarzyszenia sędziów MEDEL oraz Jose Igreja Matos. wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów. Polscy sędziowie uczestniczący w spotkaniu chwalili się spotkaniami z młodzieżą w ramach Tour de Konstytucja (ciekawe, czy mówili, że młodzież w Dobczycach celowo spędzono na takie spotkanie i to bez zgody rodziców) oraz narzekali na rzekome szykany, które dotykają „męczenników” takich ja sędzia Igor Tuleya i Juszczyszyn.

 
W swoim wystąpieniu sędzia Dariusz Mazur przedstawił formy protestu wobec zmian w sądownictwie, m.in. symbolice opornika, organizowanych manifestacjach, listach otwartych, czy też bojkotowaniu wyborów do KRS. O formach protestu wobec „prześladowania” sędziów Tulei oraz Juszczyszyna wspomniała też sędzia Joanna Hetnarowicz-Sikora. Wielokrotnie wspominano o prowadzonych przez przedstawicieli stowarzyszeń sędziowskich spotkaniach z młodzieżą szkolną informuje nas osoba, która zna kulisy spotkania zorganizowanego przez OBWE.
 
LGBT i „plan wojenny”
Z relacji naszego informatora wynika też, że kłamstwami i pomówieniami wobec Polski posługiwali się także przedstawiciele, międzynarodowej „kasty” sędziowskiej José Igreja Matos proponował „plan wojenny” dla praworządności.
 
Posłużył się pojęciem „koni trojańskich” w kontekście fałszywych sędziów, których lista znajduje się na specjalnej stronie internetowej, a których liczba przekroczyła tysiąc. Przestrzegał przed popadnięciem w pułapkę populizmu. Wyraził też potrzebę stworzenia planu wojennego dla praworządności, który jednocześnie rozwiązywałby problemy gospodarcze, a który poruszałby istotne kwestie rządów prawa jak, przykładowo, prawa LGOTY słyszymy od naszego informatora.
 
Z kolei Rasa Ragulskytė-Markovienė, sędzia i profesor z Litwy, wspomniała o potrzebie wsparcia na arenie międzynarodowej sędziowskiego ruchu oporu w Polsce.
 
Kolejny prelegent, Filipe Marques porównał sytuację w Polsce do sytuacji w Turcji, w której jeden z sędziów został skazany na 10 lat więzienia. Mówca wspomniał też o karnym przenoszeniu członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia na stanowiska oddalone nawet o 300 km od dotychczasowego miejsca pracy informuje nasz rozmówca.
 
Szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej, to znak rozpoznawczy części środowiska sędziowskiego. Widać, że sędziowie mają potężne wsparcie międzynarodowe i zaplecze polityczne. Tylko czy jest tu jeszcze miejsce na niezależność i niezawisłość?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ps...W wielu dziedzinach przydałby się wariant turecki, a nie gawędziarstwo…Żydzi i ich potomkowie dziedzicząc synekury w sądach i prokuraturze od 1944 roku podnoszą łeb. Zaraz zaraz a co na to prawo Polskie które mówi o apolityczności sędziów. Czas skończyć z poprawnością polityczną i stosować zdecydowanie obowiązujące prawo w Polsce wobec upolitycznionych sędziów nie może być tak, że utworzyła się kasta która będzie rozwalać system prawny bo tak nakazuje im zachodni pan. Uruchomić w końcu narzędzia, które uniemożliwią dalsze szkalowanie Polskiego Państwa KK Rozdział XVII. Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. KŁAMSTWO JEST PRZESTĘPTWEM! To jest efekt tolerowania przez państwo łamania konstytucji 178 artykułu przez POkiszczakowskich sędziów. Ich upolitycznione bojówki sieją zamęt, anarchię i bezprawie orzecznicze. Taki sędzia powinien być karany za kłamstwa wobec RP i Narodu. (należy określić co jest zdradą Narodową i na jakim forum lub kraju)..Plucie bezkarne na Polskę to efekt bezradnego działania PiS! Zróbcie to co w Turcji, a świat będzie was cenił, bez względu na to co będą mówić!
 
Jak już Witkacy powiedział: nikt nie odda swoich przywilejów, chyba że dostanie porządnie w mordę! (parafraza).
 
Za obecną sytuację w sądownictwie należy podziękować panu Prezydentowi A. Dudzie i Jego „pożal się Boże” doradczyni sklerotyczce Z. Romaszewskiej. Reformę przyblokowała babka z Białorusi [paskudny błąd PAD], a można było opcję ZERO wprowadzić z zaskoczenia i teraz bylibyśmy w innych realiach politycznych. Jest konsekwencją jego veta reformy sądownictwa po telefonie Merkel. Część kasty po powrocie Tuska poczuła wiatr w żagle. Oby nie był to dla nas Polaków wiatr z piaskiem w… oczy! Skoro jak w Turcji, to pozamykajcie tych tzw sędziów. Niech sobie przypomną stan wojenny za czasów ich idoli. Ta sytuacja to efekt cackania się z „nadzwyczajną kastą”. Oni naprawdę uwierzyli, że są „nadzwyczajni”. No więc jeżeli w gejropie już wierzą, że u nas jest jak w Turcji to najwyższy czas zrobić kaście Turcję. Polska i tak już nic nie straci a zbuntowana kasta będzie miała to co chciała. Model turecki dla naszej kasty jest optymalny. Jednak Erdogan miał rację. Bardzo dobrze, Turcja wzorem do naśladowania. Model turecki jest bardzo dobry, tak się składa. Wiele rzeczy w Turcji jest dobrych, a w kraju panuje porządek. Ukradniesz obetną ci rękę. Zabijesz utną ci łeb. Skorumpowany urzędnik ucięty łeb. Skorumpowany sędzia wieloletnie, ciężkie więzienie lub ucięty łeb. I jest porządek. Ale są tacy, którzy nazwą to tyranią, choć nikomu normalnemu i porządnemu włos z głowy nie spada.
 
No Polacy oczy szeroko otwarte: Gdańsk 38/9 powtarza się piąta kolumna. Führer już przysłany niewiele zdziałał w UE dla Polski służył dzielnie BRD teraz będzie budował dla dobra mocodawców (politik naht osten) Polacy pilnujcie Polski.
 
  

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 2

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • A żeby było zabawnie

  to no cóż, poziom demokracji i praworządności w Turcji nie jest niższy niż w opanowanej przez żydolewactwo Zachodniej Europie i USA. Poziom totalitaryzmu na Zachodzie jest wysoki. Inaczej rzecz ujmując żydolewactwo, oligarchia próbuje przejąć system od strony wymiaru sprawiedliwości (bo ten wyłączony jest spod kontroli demokratycznej). W III RP sądy to PRL więc łatwo obcym służą. Posądzanie nadzwyczajnej kasty sędziowskiej o niezależność i niezawisłość - oni są taki niezależni i niezawiśli jak sędziowie stalinowscy od których pochodzą. Nie mówiąc o tym, że żydolewactwo zachodnie jest dla betonu tutejszego postkomunistycznego ideologicznie bliskie, a Polska i Polacy szalenie odlegli (chcieliby rozliczyć postkomunę). To, że żydolewacka międzynarodówka opanowała instytucje jest oczywistością. Gdy nawet referenda idą „nie po myśli” to „sądy” pozostają w odwodzie. Wszak nie ludzie się liczą lecz rewolucyjna pryncypialność.

 • Zemsta sędzi Morawiec? Szokująca uchwała „Themis”:

  https://media.wplm.pl/thumbs/94d/OTYwL3VfMS9jY184ZjEyZC9wLzIwMjEvMDcvMDYvMTIwMC83NjAvZWM3NWE1NWM3MjJlNDM0NWJhMGU1OTM3YmI5ZTY5ZjcuanBlZw==.jpeg
  „Zbigniew Ziobro jest największym szkodnikiem w historii wymiaru sprawiedliwości”..Skrajnie upolitycznione stowarzyszenie sędziów „Themis”, na którego czele stoi sędzia Beata Morawiec wydało szokującą uchwałę, w której szkaluje Zbigniewa Ziobrę i jednocześnie gloryfikuje sędziego Żurka. Ten ostatni może zostać objęty postępowaniem dyscyplinarnym w związku z jego „występami” przed dziećmi, w takcie „Tour de Konstytucja”. Czy pełna manipulacji uchwałą „Themis” nosi znamiona zemsty za to, że Prokuratura Krajowa chciała postawić zarzuty korupcyjne sędzi Beaty Morawiec? Wczytując się w treść pisma można odnieść takie wrażenie.

  Minister Zbigniew Ziobro jest również osobiście odpowiedzialny za przekształcenie funduszu sprawiedliwości, którego ustawowym celem jest wspieranie ofiar przestępstw i pomoc skazanym w resocjalizacji, w fundusz promocyjno-wyborczy partii „Solidarna Polska”, oraz fundusz inwigilacji obywateli (zakup systemu „Pegasus”). W związku z powyższym można śmiało stwierdzić, że Zbigniew Ziobro jest największym szkodnikiem w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości czytamy w kuriozalnej uchwale „Thgemis” z 5 lipca tego roku.

  https://media.wplm.pl/thumbs/4b9/NjIwL21oXzEyMDAvY2NfMDZjM2YvcC8yMDIxLzA3LzA2Lzg1MS84MTYvOTJmNGFjNDgyOTVkNDcyNDk0NTAyMDE1NmY2ZjQ1NzMucG5n.png https://media.wplm.pl/thumbs/902/NjIwL21oXzEyMDAvY2NfMzNlNmEvcC8yMDIxLzA3LzA2Lzg1Mi80MjQvMjZiZGRlOWExZjc4NDIwYmFiNjgzNDYwMjcyOTcyNWIucG5n.png https://media.wplm.pl/thumbs/443/NjIwL21oXzEyMDAvY2NfZmM5ODUvcC8yMDIxLzA3LzA2Lzc0NC84NTMvNmFiYzBmMThiMDUzNDZhNzgyNTI2NDkwYzJjZWIyYTkucG5n.png

  W uchwale znalazł się też atak na pomysł tzw. spłaszczenia struktury sądownictwa powszechnego. Sędziowie z „Themis” przekonują, że ma to na celu degradację sędziów, którzy rzekomo walczą o praworządność. W obronie sędziego Żurka „Themis” staje też w obronie swojego członka, czyli sędziego Waldemara Żurka. Po tym, jak portal wPolityce.pl ujawnił, że na „Tour de Konstytucja” spędzono w Dobczycach dzieci, byłym rzecznikiem KRS może zająć się rzecznik dyscyplinarny. To właśnie sędzia Żurek tłumaczył w Dobczycach uczniowi szkoły podstawowej, że prezydent łamie prawo oraz konstytucję oraz że głowie państwa grozi Trybunał Stanu. Zarząd Stowarzyszenia z zażenowaniem przyjmuje postawę sędziów, którzy głosowali za podjęciem uchwały Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie, w której organ ten wystąpił do Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Waldemara Żurka z powodu jego udziału w „Tour de Konstytucja” czytamy w uchwale Themis. Okazuje się, że zdaniem sędziów ze stowarzyszenia Beaty Morawiec, opowiadanie dzieciom o prezydencie, który rzekomo łamie prawo, to obowiązek sędziego! Zgodnie ze stanowiskiem Rady Europy, a także orzecznictwa ETPCz sędzia ma nie tylko nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek zabierania głosu w sytuacji zagrożenia praworządności, a taki właśnie stan rzeczy od kilku lat panuje w Polsce piszą sędziowie z „Iustitii”. Uchwała stowarzyszenia, którego prezesem jest Beata Morawiec nie ma już niemal nic wspólnego z sądownictwem lub jego reformą. Wiele w niej za to politycznych aluzji i propagandy, którą świetnie znamy z narracji opozycji totalnej.


  Ps...Didaskalia. Ciekawe jak długo trwają i jak się kończą postępowania przeciwko prawnikom np. za tzw. jazdę po pijaku? Dlaczego immunitet chroni ujętych na gorącym uczynku przestępstwa? Czy PiS może z tym wreszcie zrobić porządek? Czas najwyższy wyzerować tę nadzwyczajną hołotę! Jest z tej najgorszej części kasty. Stała się bardzo agresywna i bezczelna, jakby w nią Diabeł wstąpił. Poczuła moc i nie waha się nawet szkalować ludzi, co nie stanęli po stronie bezprawia. Bydlaki z kasty walczą wyłącznie o własne przywileje, których ludzie w ogóle im nie dali, tylko kasta je sobie „wyinterpretowała”. Niesprawiedliwe wyroki to źle wykonana praca kasty sędziowskiej suto opłacanej przez nas podatników. Trzeba znieść immunitety i wywalać z roboty niekompetentnych sędziów za niesprawiedliwe wyroki jak każdy obywatel który źle pracuje ląduje na bezrobociu. To my sami stworzyliśmy kasty bo daliśmy im więcej praw niż sami mamy i za duże uposażenia. Lekarz, matematyk, informatyk itp zawsze znajdzie pracę za granicą. Sędziowie i inni prawnicy za granicą nie znajdą pracy w swoim zawodzie bo tam jest inne sprawiedliwe prawo a oni nie nauczeni niczego. Dlatego siedzą w kraju i szkodzą tym którzy na nich robią bo ich ofiarami są najczęściej zwykli szarzy ciężko harujący obywatele. „Kiblowe” wyroki śmierci w czasach stalinizmu, ledwo piśmienni sędziowie po szkole Duracza, Kasta sama ustawia się w roli spadkobierców Bieruta. Zrobić porządek jak w Turcji i Francji.Oni chcą mówić nam jak mamy żyć. Wyrzucić to państwo. Ziobro jest największą szansą na oczyszczenie wymiaru (nie)sprawiedliwości, i gdyby nie dywersja ze strony duetu Duda + Romaszewska, ci sędziowie z Themies już pewnie oglądali by świat z za krat, gdzie ich jedyne miejsce w uczciwej Polsce! Czas na na radykalne zmiany. Trzeba linczować kastę na ulicach. Rozwalić do pnia ten chory system! 10000 wywalić, 1000 posadzić, 100 powiesić jak u Erdogana!

 • @kula Lis 69 19:33:54

  Tylko gdzie drwa rąbią...
  Oby się nie oberwało nielicznym przyzwoitym.
  Osobiście spotkałem się z kilkoma przyzwoitymi sędziami. Akurat w sprawach karnych.
  Przeciwko mnie.
  Znam też jednego sędziego od spraw cywilnych, tułającego się od sądu do sądu.
  Bo jest zbyt skrupulatny i nie pozwala na kombinacje interpretacyjne oraz potrafi wywalić strony za brak przygotowania do sprawy.
  Zbyt skrupulatny.
  Znaczy nie "swój"?

 • @brian 22:55:00

  „Zemsta” - to najbardziej pasujące słowo do obecnych „niezawisłych” sędziów skupiających się w takich instytucjach jak ta i „Iustitia”. Tylko likwidacja tych „przybytków nienawiści” może coś zmienić.

 • @kula Lis 69 07:08:43

  "to najbardziej pasujące słowo do obecnych „niezawisłych” sędziów skupiających się w takich instytucjach jak ta i „Iustitia”. Tylko likwidacja tych „przybytków nienawiści” może coś zmienić"

  Najprościej będzie jeśli Pan Ziobro sam będzie wydawał wyroki, instancją odwoławczą może być Pan Prezes.

  Zamiast zatrudniać adwokata, będzie się szukać znajomego w PiSie.

 • @kula Lis 69 07:08:43

  Trzeba zlikwidować instytucję całej "nadzwyczajnej kasty" i powołać nową wg nowych zasad pracy, rozliczania oraz zasad powoływania do tej instytucji.

  Do nowej instytucji powołać wyłącznie sędziów nieskalanych polityką i z minimalną liczbą spraw przegranych w wyższej instancji.
  Sędziowie nie mogą sami siebie powoływać i sami siebie kontrolować to bo tworzy w oczywisty sposób mafię sędziowską.
  Przy okazji można utworzyć instytucję sędziego pokoju.
  albo odwrotnie przy okazji tworzenia instytucji sędziego pokoju trzeba zreformować instytucje wyższe sadownictwa ..najlepiej przez powołanie nowych instytucji (zmienia się radykalnie zakres spraw bo większość przejmują sędziowie pokoju.

  Innej drogi nie ma... mafia sama nie ustąpi.

 • @Oscar 07:38:56

  "Trzeba zlikwidować instytucję całej "nadzwyczajnej kasty" i powołać nową wg nowych zasad pracy, rozliczania oraz zasad powoływania do tej instytucji."

  Kto te nowe zasady będzie ustalał? Chyba nie Pan? I gdzie Pan znajdzie nowych sędziów i prawników, importuje Pan ich z Ukrainy czy z Azerbejdżanu?

 • @Pedant 07:43:36

  Co pan plecie.
  Zasady czyli organizację elementów państwa ustala sejm (nie wiedział pan o tym ?)
  Kadry na sędziów pokoju zgodnie z kompetencjami ustalonymi przez sejm... (wymagania niższe niż dla sędziów wyższego poziomu bo sprawy drobne).
  Sędziów wyższego poziomu będzie potrzeba o 90% mniej bo tyle drobnych spraw przejmą sędziowie pokoju.
  Spośród wywalonych 100% sędziów dzisiejszego układu mafijnego znajdzie się 10% uczciwych takich którzy nie mają na sumieniu (w kartotekach) spraw przegranych, przekręconych, takich co nie uprawiają polityki (zabronione prawem)...

  Odrobina dobrej woli i wszystko jest możliwe.
  Tej dobrej woli oczywiście nie będzie ze strony "nadzwyczajnej kasty" i jej zagranicznych patronów (UE)
  dla tego trzeba ją zlikwidować jedną decyzją i tu nie wiem czy sejmu czy Prezydenta.. mają prawo do restrukturyzacji organizacji Polskiego państwa.

 • @Oscar 08:45:01

  .. podkreślam ...
  zmiany modernizacyjne obecnego systemu są skazane na porażkę (opór Nadzwyczajnej kasty"
  Tu trzeba obezwładnić "nadzwyczajną kastę" jednym dekretem, ustawą, decyzją..
  I powołać nową instytucję prawdziwie demokratyczną bez możliwości zainstalowania się w niej "nadzwyczajnej kasty".
  "Nadzwyczajna kasta" może sobie dalej krzyczeć że istnieje ..tyle że nie będzie miała ani pensji, ani stołków ani budynków... będzie miała tylko np. emerytury stażowe... i do widzenia ..

  Odwołania, procesy o gigantyczne odszkodowania "kasty" to do nowych demokratycznych sądów...
  "Kasta" oczywiście poleci do swoich zagranicznych patronów i tam uzyska dowolne wyroki w zagranicznych sądach...
  tyle że prawo w Polsce ustanawia Polski Sejm.. a nie instytucje zagraniczne (UE i jej upolitycznione do wyrzygania sądy)
  To już jest prawie ustalone na dzisiaj...

 • @Oscar 08:45:01

  "Zasady czyli organizację elementów państwa ustala sejm (nie wiedział pan o tym ?)"

  Czyli rządząca koalicja.

  "Odrobina dobrej woli i wszystko jest możliwe."

  Tylko odrobina?

 • @Oscar 07:38:56 Wysłać 2000 przedstawicieli patokasty na przeszkolenie do Erdogana

  Trzeba wreszcie skorzystać z działań Erdogana. Kalumnie będą chociaż prawdziwe, a działanie skuteczne. Kasta na bruk. Dość żerowania na naszej pracy. Powołać nowe sądy, a hołota niech się buja. Marzę o Polsce tak zdyscyplinowanej jak Turcja. Mam dość wulgaryzmów, wszechobecnego chamstwa, paradujących zboków i femiidiotek, słabości państwa. Chciałabym porządku i KAR dla szkodników Polski!!

  Tej stajni Augiasza, zwanej „sądownictwem”, nie da się oczyścić. To trzeba po prostu zaorać i stworzyć Nowy Wymiar Sprawiedliwości w Polsce. Komu nie pasuje tego wywalać bez słowa na wcześniejszą emeryturę, oczywiście tymczasowo, bo równolegle powinny być tworzone komisje, które przeanalizują jak dany sędzia orzekał przez te wszystkie lata. W przypadku stwierdzenia absurdów, przekrętów, itd. odebrać prawo do sędziowskiej emerytury i przyznać rentę socjalną 1000zł. Oni już i tak tyle kasy naskubali, że nie zbiednieją od tego. Druga sprawa to wprowadzenie prawa, na mocy którego osoba publiczna, polityk, sędzia, prawnik, urzędnik, poseł, lekarz, wykładowca, nauczyciel, itd. wygłaszająca antypolskie, chore tezy, bądź działająca wbrew interesom Polski i narodu polskiego powinna być momentalnie maglowana przez ABW, a następnie skazywana, przez Trybunał Stanu, na bezwzględną karę pozbawienia wolności min. 10 lat i dożywotnio pozbawiona praw publicznych. Zapewniam, że skończą się wszelkie problemy z targowicą jak nożem uciął. Przecież to nie jest żadna „opozycja”, to warchoły polskojęzyczne służące interesom obcych państw. To jest bardzo groźna gra, która doprowadziła już nieraz do rozbiorów Polski.

 • @Pedant 07:43:36

  Nie wymiaru sprawiedliwości tylko sędziów złodziei przestępców i łapówkarzy oraz alkoholików. Tępienie lewactwa i lewackich przywilejów celem nadrzędnym.

 • @kula Lis 69 11:01:20

  "Nie wymiaru sprawiedliwości tylko sędziów złodziei przestępców i łapówkarzy oraz alkoholików. Tępienie lewactwa i lewackich przywilejów celem nadrzędnym."

  Wykrzykuje Pan slogany. Do politycznej rzeczywistości ma się to nijak.

 • @Oscar 08:45:01

  Gigantyczne wpłaty polityków PO na poręczenie majątkowe Nowaka! 110 tys. wpłaciła Gronkiewicz-Waltz, a prof. Rzońca 70 tys. Portal wPolityce.pl ustalił, że politycy Platformy Obywatelskiej nie szczędzili pieniędzy na poręczenie majątkowe, które uchroniło Sławomira Nowaka od ponownego aresztu. Z naszych informacji wynika, że tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz wpłaciła na tę „zbiórkę” 110 tys. złotych. Najbardziej zaufanego polityka Donalda Tuska wesprzeć miał też prof. Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, który przekazać miał na ten cel 70 tys. złotych. Inni politycy PO wpłacali mniejsze kwoty. Małgorzata Kidawa - Błońska wsparła Nowaka przelewem w wysokości 500 złotych.

  //Prokuratura podnosi w swoim zażaleniu na decyzję sądu o poręczeniu majątkowym, że nie mogła sporządzić protokołu przyjęcia poręczenia ze względu na przepisy. Te są jasne. W art. 266 § 1a czytamy, że przedmiot poręczenia majątkowego nie może pochodzić z przysporzenia na rzecz oskarżonego albo innej osoby składającej poręczenie dokonanego na ten cel. Sąd albo prokurator może uzależnić przyjęcie przedmiotu poręczenia majątkowego od wykazania przez osobę składającą poręczenie źródła pochodzenia tego przedmiotu. Przepis oznacza więc, że na poręczenie majątkowe nie można się „zrzucić”. Tymczasem w tytułach przelewów na „zrzutkę” dla Nowaka wpisywano właśnie „wpłata na poręczenie majątkowe”. Prokuratura działała więc zgodnie z prawem. Sąd zadecyduje o rozstrzygnięciu tego sporu pomiędzy śledczymi, a pełnomocnikami Sławomira Nowaka.//

  https://wpolityce.pl/polityka/557759-ujawniamy-sprawdz-kto-sie-zrzucil-na-wolnosc-nowaka


  Ps...Ile wpłacił rudy? Tusk wrócił żeby Nowaka bronić. Boi się, że będzie sypał. Żadne poręczenie nie nie powinno mieć miejsca. Skoro oni zrzucili się na to poręczenie to znaczy, że wiedzą że jest winny bo sami pewnie korzystali! Mafia zawsze wspiera swoich ludzi, dopóki nie sypią. Wysokość wpłat jest zapewne skorelowana z ciężarem „haków” w dyspozycji Nowaka dot. konkretnej osoby. W wypadku HGW - pamiętając o reprywatyzacji w W-wie - wysoka kwota wsparcia nie dziwi. Zapłacili w trosce o swój tyłek, a nie dlatego że go kochają. To jest oczywiste, bo przecież Gronkiewicz znana jest z niesamowitego skąpstwa. Musi więc trząść swoimi pośladkami, skoro wyłożyła. HGW (uj Go Wie) że 7 lat temu nie chciała zapłacić 5 złoty za wstęp do Wilanowa twierdząc, że jej się należy wejście za darmo. Jej chorobliwe skąpstwo jest szeroko znane. Co Nowak o niej wie? Coś mi mówi, że Nowak to skarbnik lewej kasy polityków PO. Pomalutku a prawda wyjdzie na jaw. Wprowdzić stan wyjątkowy. Wcześniej spotkać się z panem prezydentem Recep Tayyip Erdoğan. Posłuchać jego rad.

 • @Oscar 08:45:01

  Śledczy potwierdzają ustalenia wPolityce.pl: „Środki wpłacone przez córkę S. Nowaka pochodzą z zakazanego źródła”. Prokurator odmówił przyjęcia poręczenia majątkowego w kwocie 1 mln zł za Sławomira Nowaka. Oskarżyciel stwierdził, że środki wpłacone przez córkę podejrzanego pochodzą ze źródła zakazanego ustawą. Wydanie postanowienia poprzedzone zostało szczegółową analizą - podała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dziś portal wPolityce.pl informował o wątpliwościach prawnych (chodzi o art. 266 KPK) dotyczących „zrzutki” m.in. polityków PO na poręczenie majątkowe Sławomira Nowaka.

  https://wpolityce.pl/polityka/557793-sledczy-potwierdzaja-ustalenia-wpolitycepl-ws-nowaka


  Ps...„Czajkowski” Rafał szarpnął się i dorzucił do ściepy 20 groszy bo „akurat tyle przy sobie miał” a jak! A jaka była awantura PO jak pani poseł pożyczyła pieniądze Ojcu Rydzykowi na zapłacenie kolegium. Już ludzie ryżego zapomnieli.
  słabo „kumam” sprawę, bo z przeczytanej treści wynika mi, że Sławko Nowaczuk powinien być w areszcie. Na wolność mógłby wyjść po przyjęciu przez Prokuraturę wpłaconego poręczenie w wysokości 1,0 mln zł - którego legalność źródła została zakwestionowana, więc powinien siedzieć; jednak okazuje się, że gościu jest na wolności… dlaczego??
  Było w postanowieniu sądu, że ma czas do 19.06 na wpłacenie kwoty. Kwota nie została przyjęta, więc facet WRACA do kicia bez miałknięcia…. czy też miałcząc, ale WRACA. Co sprawia, że taki ktoś jest wciąż na wolności? Sprawa jest ciekawa - z jednej strony jest prawomocny wyrok sądu dotyczący uwolnienia Nowaczuka, a z drugiej odrzucenie kaucji ze względów formalnych. Czyli inaczej mówiąc, Nowaczuk został uwolniony za kaucją, która nie może zostać przyjęta. Czekam na dalszy ciąg tej sprawy.

 • @Oscar 08:45:01

  Prokuratura przedstawiła kolejny zarzut korupcyjny Sławomirowi Nowakowi. "Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych". W środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi przedstawiono uzupełniony zarzut. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie konkretnej spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie.

  https://wpolityce.pl/kryminal/557757-prokuratura-przedstawila-kolejny-zarzut-korupcyjny-nowakowi

  Ps...No i Nowak poczuł podmuch od Tuska i nie przyznaje się do niczego. Bo działa powiedzenie Neumana jesteś w PO. Wszyscy wiedzieli jakie ma potrzeby na luksusy a i tak wysłali go na Ukrainę. Na co oni liczyli, że w skorumpowanym kraju on stanie się aniołem? Koledzy wiedzieli na co go wysyłają! Złodzieje byli i będą, winni wyborcy co wybierają złodziei [szczególnie z POiKO]. Dlatego Polacy mają w świecie tak złą opinię. Decyzje kto ma wygrać przetargi zapadały w warszawskiej siedzibie PO, której wtedy Kidawa-Błońska była szefową , a ona dała tylko 500 zł? Ile dał Tusk i ile zyskał? Ile lachociąg Tuska Bieńkowska dała.

 • ABW zatrzymała podejrzanego o propagowanie totalitaryzmu Michała Nowickiego.

  Nieoficjalnie: To syn poseł /i alkoholiczki/ żydolewaczki/ Wandy Nowickiej. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała podejrzanego o propagowanie totalitaryzmu Michała Nowickiego dowiedziała się w środę PAP. Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu skierowanym do prokuratury przez szefa Agencji. Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal TVP Info wynika, że Nowicki jest synem posłanki Wandy Nowickiej.

  https://wpolityce.pl/kryminal/557774-abw-zatrzymala-podejrzanego-o-propagowanie-totalitaryzmu

  Ps...To się sucz i alkoholiczka Nowicka ucieszyła, aż pośladkami zaklaskała... Wzorowy pomiot postżydokumoszy, poglądy wyssał z mlekiem matki. Czerwona burżuazja, wieczny nierób i pasożyt społeczny, taki sam jak jego alkoholiczka mamusia. Czerwone łajzy żyjące z podatków. Jaka mać taka nać. Miłośniczka aborcji i lgbt nieźle wychowała synalka. Przy takiej matce trudno o inny wynik procesu wychowawczego.

 • @Oscar

  W normalnej demokracji żaden polityk nie chciałby mieć nic wspólnego z Nowakiem żeby nie było podejrzeń o współudział w korupcji. Niestety, dzięki temu że części społeczeństwa nie da się niczego wytłumaczyć, składka na Sławka jest czymś normalnym. Jak mają nas poważnie traktować kiedy widzą, że mafia z opozycji PO robi zrzutkę żeby uwolniono ewidentnego przestępcę - 135 tomów tyle liczy akt oskarżenia. Oto ci wszyscy się złożyli i zebrali kasę dla "męczennika" Nowaczuka .....

  https://i.postimg.cc/wv5Y9DVq/prazona-cebula.jpg
  https://images90.fotosik.pl/517/d4b35242f63d017b.jpg

  Rozumiem, że ci wszyscy "dobroczyńcy" mają coś na sumieniu i bardzo boją się jak Sławko Nowaczuk zacznie sypać.