aby zajął się problemem zagrabionego w przeszłości mienia. Padły skandaliczne słowa!

                                                                                                                                                                            Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) wezwała w sobotę polski rząd, aby zajął się problemem zagrabionego w przeszłości mienia. Oświadczenie wystosowano w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kpa. Demokracja i sprawiedliwość obniżyła się w Polsce jeszcze bardziej, kiedy prezydent Duda podpisał ustawę praktycznie uniemożliwiającą wszystkim byłym polskim właścicielom zapewnienie zadośćuczynienia za mienie bezprawnie przejęte podczas okresu komunizmu głosi oświadczenie Gideona Taylora, dyrektora wykonawczego Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) WJRO przesłane Reuterowi.

Nowelizacja Kpa zmienia przepisy nakazujące uznawanie decyzji administracyjnej za nieważną z powodu „rażącego naruszenia prawa” - bez względu na fakt, jak dawno ją wydano. Zapisy noweli oznaczają m.in., że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie wszczęcie postępowania w celu jej zakwestionowania, np. w sprawie odebranego przed laty mienia. Odpowiadając na wcześniejszą krytykę strony izraelskiej, polskie MSZ tłumaczyło, że u podstaw nowelizacji leży „potrzeba zapewnienia zaufania obywateli do państwa i realizacji zasady pewności prawa”.

Możliwość podważenia decyzji władz publicznych nie może być nieograniczona czasowo dodawał resort.

Prezydent Andrzej Duda w komentarzu dla PAP zaznaczył, że ustawa „nie zamyka drogi do odszkodowań dla dawnych właścicieli, którzy nadal mogą korzystać z postępowań cywilnych”. Zaznaczył ponadto, że łączenie ustawy z Zagładą budzi jego „stanowczy sprzeciw”.

„Łączenie tej ustawy z Zagładą budzi mój stanowczy sprzeciw”
Jednoznacznie odrzucam tę retorykę i mówię to z całą mocą, nie tylko jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ale również jako osoba, dla której sprawy Zagłady, również z przyczyn osobistych, nigdy nie pozostawały obojętne. Łączenie tej ustawy z Zagładą budzi mój stanowczy sprzeciw. Polska jest strażnikiem pamięci o ofiarach niemieckich zbrodni na Żydach, nie pozwoli na instrumentalizowanie Zagłady do bieżących celów politycznych. Nie ustaniemy w przypominaniu, że co druga ofiara Holocaustu była polskim obywatelem, i że nasz rząd na uchodźstwie zrobił wiele by przeciwdziałać Zagładzie, więcej niż jakikolwiek inny podkreślił prezydent. Nowelizacja Kpa wynika z konieczności dostosowania prawa do wyroku TK sprzed sześciu lat. W maju 2015 r. Trybunał orzekł, że przepis kodeksu w obecnym brzmieniu  pozwalający orzec o nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa nawet kilkadziesiąt lat po tej decyzji jest niekonstytucyjny.                                                                                   
                                                                                                  
https://wpolityce.pl/swiat/562516-wjro-wezwala-polski-rzad-aby-zajal-sie-problemem-mienia                                                                                                  
Ps...Tak oto w prosty i skuteczny sposób rozwiązaliśmy problem złodziejskiej reprywatyzacji w Polsce. Okazało się, że przez 70 lat współuczestnikiem złodziei było państwo izraelskie. Jest to jeden z największych skandali rangi mi, międzynarodowej żeby ambasada izraelska była biurem restytucji ziem polskich. Ten krok ze strony Polski to eliminacja z naszego życia żydowskich arbitrów, którzy podpowiadają kiedy mamy się cieszyć a kiedy się wstydzić. Polska nie potrzebuje więcej żydowskich złodziei w okradaniu naszej dumy, polskiej odwagi i  historii. Zapłaciliśmy polską krwią za prawo decydowania o sobie a  żydowskim uzurpatorom grzecznie proszę wynosić się od nas na zawsze. WRJO wydalić z Polski. Natomiast Rzeczpospolita Polska wzywa WRJO do wypierdalania i zajęcia się się transparentnym rozliczeniem swoich przekrętów finansowych. Okradać i łupić możecie sobie inne państwa. Zażalenia należy przekierowywać na adres syna hitlerowca w Warszawie. WRJO zapomniało odebrać swoje mienie, które podwieźli im pod izraelską ambasadę w Warszawie. Żydzi wpadli we wściekłość i histerię, bo Polska uniemożliwiła im zrabowanie mienia polskich obywateli zamordowanych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej. I teraz wrzeszczą na cały świat. Przez te Wasze żydowskie wyimaginowane roszczenia, stracicie resztkę Polaków która była do was pozytywnie nastawiona. Rząd był łaskawy i pozostawił wam możliwości, ja nie przypominam sobie bym był wam cokolwiek winien! Won od mojej kieszeni. Żydzi muszą zapłacić za polskie majątki zagrabione po Powstaniu Styczniowym oraz muszą zapłacić za kolaboracje z bolszewikami, Niemcami i zamordowanie tysięcy Polaków przez żydowskich oprawców komunistycznych. Zacieśniajmy stosunki z normalnymi państwami, takimi jak Iran. Złodzieje okradający Palestyńczyków z ich własności, ludzie źli i niesprawiedliwi nie powinni zaliczać się do przyjaciół Polski.