Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
289 postów 37168 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

O Turowie pilne i ważne!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Na te pytania posłowie PiS powinni odpowiadać we wszystkich telewizjach".

Dziennikarka przycisnęła ministra. Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał do Komisji Europejskiej pisma w sprawie harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice, Połaniec zapytała ministra Piotra Naimskiego Ewa Stankiewicz.
Na profilu Telewizji Republika ukazała się zapowiedź kolejnego odcinka programu „Otwartym tekstem”. Program został zatytułowany „Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski”. Gościem Ewy Stankiewicz był sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

Stankiewicz do polityka PiS: Kto negocjował Zielony Ład?
Z zamieszczonego w sieci fragmentu wynika, ze dziennikarka Ewa Stankiewicz stawia cały szereg niewygodnych pytań dotyczących bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał do Komisji Europejskiej pisma w sprawie harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice, Połaniec. Na jakim my jesteśmy etapie? pyta Stankiewicz.

To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej i klimatycznej odpowiada Naimski.

Dziennikarka dopytuje wobec tego, czy dążenie do zamknięcia elektrowni przy kopalniach nie jest samobójstwem skoro 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla i jest to najtańsze źródło energii.

Gdyby nie było uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w UE, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania mówi polityk PiS. W dalszej części nagrania dodaje, że na ten kierunek zgodził się rząd Donalda Tuska.

Kiedy był podpisany Zielony Ład? pyta wobec tego Stankiewicz.

To kwestia ostatnich kilku miesięcy tak naprawdę odpowiada Naimski.

Kto negocjował Zielony Ład i politykę klimatyczną? pyta dziennikarka.

To różnie. Rząd w całości, a w szczególności oczywiście Ministerstwo Środowiska i Klimatu mówi polityk.

Bosak: Wszystkie telewizje powinny o to pytać
W poście na Twitterze Krzysztof Bosak podkreślił, że te pytania powinny stawiać politykom obozu rządzącego wszystkie stacje telewizyjne.

„Po 6 latach rządów PIS pierwszy raz zdarzyło się, że ktoś przycisnął członka rządu w strategicznych sprawach. Na te pytania posłowie PIS powinni odpowiadać we wszystkich telewizjach bo to PMM na szczycie UE w lipcu 2020 zaakceptował zaostrzenie celów energetycznych polityki UE!” napisał na Twitterze jeden z liderów Konfederacji. Tymczasem na kanale YouTube Telewizji Republika na razie nie można obejrzeć całości rozmowy. Publicysta „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha zwrócił też uwagę, że program miał nie zostać wyemitowany na antenie. „Bardzo chciałbym zobaczyć całą tę rozmowę, bo to musiała być petarda. Tymczasem mam informacje, że program nie poszedł, a znaleźć na YT też nie mogę” napisał Łukasz Warzecha. "Proszę zwrócić uwagę, w tym skrócie pada bardzo ważne stwierdzenie, o czym ja też już poniekąd wspominałem: Michał Kurtyka miał konflikt interesów, występując w imieniu Polski i zarazem szukając sobie posady" dodał w następnym poście.

Ps...„Zerwę pani ten program” - to jakieś gangsterskie odzywki? Czy po prostu wypowiedź w jakimś dialekcie pomieszanym z polszczyzny i języków Wielkiego Stepu? Z tego wynika, że rząd jest na kolanach przed UE, a przed narodem odgrywa teatrzyk pt. suwerenność. To zaczyna bardzo źle wyglądać! Czyżby PiS to druga strona ale tego samego medalu. Czyli sprzedają POLSKĘ w innym opakowaniu niby bardziej ,,patriotycznym”. Ja i moja dalsza rodzina na PiS już nie zagłosuje. Wychodzi na to, że od czasów Tuska nic się nie zmieniło. Rządzący dalej nieudolni i ciągle sprzedają Polskę i jej interesy za prywatne synekury i korzyści. PIS zamyka kopalnie po to by na całkowicie uzależnić nas od Niemiec i Rosji . Takie są fakty. Dla nich branie pieniędzy od "okupanta" Brukselskiego (vide Brudziński, Kempa inni) jest najwyraźniej ważniejsze niż interes naszego Narody. Wstyd PiSie. Przycisnęła go aż zaPiSzczał...No jak widać " zerwał" skutecznie skoro nie został wyemitowany i nie można go znaleźć nigdzie. Jadą już jak widać na "rympał" , a Polacy siedzą cicho. Może się obudzą jak już nawet na kaszankę zacznie brakować. Jeżeli rząd będzie tak spolegliwy wobec brukselskiego ekokagańca to słupki poparcia spadną w dół nieodwracalnie. 

KOMENTARZE

 • Przypomnę, że ...
  W maju 2015 roku w czasie kampanii prezydenckiej ówczesny europoseł Andrzej Duda odwiedził Śląsk. Przed kopalnią "Halemba-Wirek" górnikom udającym się na szychtę rozdawał kawę i bułki. Przekonywał wtedy, że "nie ma zgody na zamykanie polskich kopalń". Stwierdził, że węgiel to "jest nasz narodowy skarb i gwarancja suwerenności energetycznej".
  Zwrócił wtedy uwagę, że Polska posiada 90 procent europejskich złóż węgla, i że możemy go wydobywać ponad 200 lat. - Śląsk jest bardzo ważnym miejscem, dla Polaków jest symbolem ciężkiej pracy ludzi, którzy są bardzo zaangażowani. Praca górnika jest pracą szczególną, ci ludzie zasługują na wielki szacunek powiedział wtedy europoseł Duda.

  Podobnie prezydent Andrzej Duda mówił o polskim węglu podczas katowickiego szczytu klimatycznego. Węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Jak podają eksperci, mamy jeszcze zapasy węgla na 200 lat i trudno, żebyśmy z naszego surowca, dzięki któremu mamy suwerenność energetyczną zapewnioną i zagwarantowaną, całkowicie zrezygnowali.

  Kolejna totalna kompromitacja PiS. Jesteśmy stale oszukiwani, że to ten albo tamten się zgodził na wyłączenie polskiej energetyki a to sam PiS nas po cicho wprowadza w zależność od rosyjskiego i niemieckiego gazu. Do diabła to chociaż kupcie ten gaz od Rosji bezpośrednio a nie przez pośredników. I nie mówcie bajek że nam wystarczy gazu z Balticpipe. Gaz skroplony jest najdroższy! Czyżby znowu oszołomy dorwały się do polskiej polityki ? Myślicie ze wystarczy wprowadzić więcej mszy i to załatwia sprawę? A jak ludzie pomyślą, że PiS jest podobny do PO tylko za PO nie będzie awantur ! będziemy od razu wykonywać polecenia i szlus.
 • Będzie protest "Solidarności" pod siedzibą TSUE. Podano datę
  Piotr Duda poinformował w piątek, że działacze "Solidarności" będą 22 października protestowali przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Podczas piątkowej konferencji prasowej lider "S" ostro sprzeciwił się ostatnim decyzjom TSUE. Chodzi o karę nałożoną na Polskę w związku ze sporem Warszawy z Czechami dotyczącym kopani Turów. https://twitter.com/i/status/1441345913885057031
  22 października związkowcy będą protestowali przeciwko decyzji TSUE pod jego siedzibą w Luksemburgu. Tym samym spełniły się ich zapowiedzi sprzed kilku dni. Jest decyzja całej "S" o tym, że 22 października jedziemy pod Trybunał Niesprawiedliwości UE, aby wręczyć pani prezes, czy obojętnie komu, postanowienie o zamknięciu Trybunału, tak jak oni chcą zamykać nasze zakłady pracy, kopalnie, elektrownie, odbierając dostęp do energii elektrycznej naszemu społeczeństwu powiedział Duda. W Luksemburgu przekonają się o tym jaka jest siła polskiego pracownika, polskiego górnika. My nie możemy dłużej zwlekać. Oczekujemy od polskiego rządu jasnych deklaracji. Panie Morawiecki, ani kroku w tył dodał.


  Ps...Czechów można pozwać do TSUE za powódź z 97r. ... (zginęło 56 osób, a szkody oszacowano na ok. 3,5 miliarda dolarów) "Czeski minister zapewnił mnie, że Polsce nic nie grozi, że nie powtórzy się sytuacja z 1997 r., kiedy woda, która w Czechach była przetrzymywana przez tygodnie, została wypuszczona i spowodowało to powódź w Raciborzu, Opolu i Wrocławiu" Poza tym zaraz obok tej wioseczki co nie ma podobno wody mają głęboką na 30 m żwirownię i dalej zaraz obok naszej granicy farmę wiatraków ...

  https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-czesi-zapewniaja-ze-nie-powtorzy-sie-1997-r,nId,862634
 • "Jesteśmy pod ścianą". Saryusz-Wolski: Polska na wojnie z grupą trzymającą władzę
  Tylko stawienie oporu zmieni w tej sprawie cokolwiek podkreśla Jacek Saryusz-Wolski, odnosząc się do kwestii kopalni Turów.

  https://dorzeczy.pl/opinie/203656/saryusz-wolski-o-konflikcie-z-bruksela-ws-turowa-tylko-opor.html


  Przecież Turów PiS sprzedał już w ramach lewackiego "zielonego Ładu" razem z innymi kopalniami. O prąd będziemy żebrać w Niemczech i Czechach, o gaz u Amerykanów i Norwegów, a o węgiel u Ruskich. Paradoksalnie , są pozytywy tej sytuacji. Żądania Czechów i zachowanie KE I TSUE uświadomiły nam do czego posunąć się mogą nasi przeciwnicy polityczni w UE i nasza targowica! Maski i berety opadły... Dobrze , że teraz, później już mogłoby być za późno. Został by nam sen o świętej naiwności i solidarności z narodami UE. Zachodnia Europa dalej tkwi w oparach kolonializmu. Za swe stare grzechy teraz wszyscy przed czarnymi klęczą. A ja nie chcę teraz przed nimi klęczeć i nie zależy mi by kiedyś inni przed nami klęczeli...
 • Tylu porządnych wyborców PiS uwierzyło, w tym i ja,
  że ten rząd będzie walczył o silną Polskę na arenie międzynarodowej. Zmiana na Morawieckiego była właśnie po to by układać się z UE. Naiwni byliśmy. Na likwidacji polskiej energetyki może zależeć tylko zdrajcom albo dywersantom. To jest polityka PMM całkowitej uległości wobec Niemiec: Niemcy, Czesi zużywają węgla na potęgę, otwierają elektrownie węglowe i kopalnie i tylko Polska zamyka! To jest po prostu zdrada Polski! Sprzedali nas za euro płynące do prywatnych kieszeni. Na stronach International Energy Agency iea.org są statystyki zużycia paliw przez kraje. Niemcy zużywają ilościowo (mln ton) prawie DWA RAZY WIECEJ węgla, niż Polska, przy podobnych powierzchniach krajów!
 • Chyba już nilt
  Komu pozostała choć resztka rozumu nie ma wątpliwości, że wszystkie rządy po 89roku wspólnie dążą do ostatecznego rozbioru Polski. Cyrk z podziałem na partie polityczne ma jedynie ogłupiać i do końca skołować Polaków, by że zdrajcami nie zrobili porządku. To wszystko jest ustawką.
 • Niemcy włączają się do sporu o Turów. Wydobycie niezgodne z prawem? Minister chce to sprawdzić. Saryusz-Wolski:"Dwóch na jednego
  Minister sprawiedliwości niemieckiego landu Saksonia Katja Meier zleciła przygotowanie opinii prawnej w sprawie kopalni Turów. Mimo orzeczenia TSUE Polska nie wstrzymała wydobycia w położonej przy granicy z Saksonią kopalni. Meier chce sprawdzić, czy jest to zgodne z polskim prawem. Odnosząc się do decyzji ministra Meiera, europoseł Jacek Saryusz-Wolski zamieścił wymowny wpis na Twitterze.
  Niemcy w sojuszu z Czechami?
  Meier zapowiedziała, że należy sprawdzić stan prawny pod kątem zgodności z polskim prawem. Zleciła to polskim specjalistom z zakresu prawa ochrony środowiska informuje portal publicznego nadawcy MDR.

  W maju Trybunał Sprawiedliwości UE wydał nakaz natychmiastowego wstrzymania wydobycia w kopalni. Polska się do niego nie zastosowała. W związku z tą sprawą TSUE nałożył w tym tygodniu na Polskę karę w wysokości 500 tys. euro dziennie.

  Wywodząca się z partii Zielonych minister sprawiedliwości Saksonii chce sprawdzić, czy dalsze wydobycie węgla w Turowie jest zgodne z polskim prawem zaznacza MDR.

  Polski rząd szybko dał do zrozumienia, że nie zamknie kopalni odkrywkowej w Turowie przypomina portal.

  W 2020 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przedłużył koncesję na wydobywanie w Turowie węgla brunatnego na kolejne sześć lat, do 2026 r. Pod koniec lutego br. Czechy złożyły skargę przeciwko Polsce dotyczącą rozbudowy kopalni do TSUE. Wnioskowały również o nakaz wstrzymania wydobycia w ramach środków tymczasowych.

  Decyzja TSUE opierała się na wniosku i argumentacji strony czeskiej, chociaż sprawa znajdującej się bezpośrednio przy granicy z RFN i Czechami kopalni odkrywkowej dotyczy również Niemiec - pisze MDR. Zaznacza, że niemiecki rząd federalny nie brał dotychczas udziału w postępowaniu przed TSUE.

  Dwóch na jednego?
  Do decyzji niemieckiego ministra odniósł się europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

  Dwóch na jednego? spytał na Twitterze europoseł. Europoseł w innym swoim wpisie zamieścił mapkę, która pokazuje ile niemieckich kopalni znajduje się przy polskiej granicy, a ile czeskich przy niemieckiej. Mapkę tę przedstawiliśmy Państwu kilku dni temu na naszym portalu. Kopalnie węgla brunatnego w okolicach Turowa
  Niemcy: 6
  Czechy: 5
  Polska: 1

  https://pbs.twimg.com/media/FAAPf-AVEAAFu5N?format=jpg&name=900x900
 • "Solidarność" jedzie na protest do Luksemburga!
  Piotr Duda: Oczekuję od premiera stanowczości, żadnego już kroku do tyłu ws. Turowa. Oczekuję od premiera stanowczości ws. Turowa, bo może okazać się, że kopalnie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, które również są na granicy w Czechami, też komuś nie pasują mówił przewodniczący Solidarności Piotr Duda podczas piątkowej konferencji w Mysłakowicach.
  https://twitter.com/i/status/1441349541328928778

  https://wpolityce.pl/polityka/567556-solidarnosc-jedzie-na-protest-do-luksemburga

  Ps... Brawo Solidarność, brawo przewodniczący Duda, brawo związkowcy! Zażądajcie wszystkich dokumentów od Morawieckiego bo wygląda na to, że zgodził się na wiele niekorzystnych decyzji wobec Polski i zostało to utajnione. Ten człowiek doprowadzi nasz kraj do katastrofy. Niech ci eurokraci i ten cały TSUE zobaczy siłę polskiego obywatela, polskiego związkowca, którego bezprawnie, jednoosobowo chce się pozbawić pracy, środków do życia, prądu, ciepła i normalności dnia codziennego. Brawo Panowie! Sędzia wydająca bezprawne postanowienia, rozpatrująca odwołanie we własnej sprawie zobaczy teraz determinację tych, których z dnia na dzień chciała pozbawić wszystkiego. Tu żarty się już skończyły, tak samo jak brak odpowiedzialności za przekroczenie uprawnień, kompetencji w zakresie wydanego postanowienia - jak najbardziej słuszna decyzja w zakresie skierowania zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez rzeczoną sędzię. Jak najbardziej popieram takie zamierzenia i działania! Na granicy, dosłownie, są czeskie kopalnie w Karwinie. Będą je zamykać i chyba nie zabezpieczają, tylko jadą na zawał, w okolicy są regularne tąpnięcia jak trzęsienia ziemi. Niszczą budynki po naszej stronie. Jest też huta Trzyniec, oddziałuje na Ustroń i Wisłę, a to Natura 2000. W sam raz na działania ekologiczne. Huty z Ostrawy też smrodzą, przewaga wiatrów jest od południa. Punktów „odwinięcia się” jest dużo, tylko trzeba skorzystać i ostudzić „braci” Czechów.
 • @zadziwiony 14:44:09
  W PiS są ludzie którzy mają gen niewolnika i idą na pasku Unii czy jakimś innym odnosi się to do stosunków pomiędzy Pol- Ukr, Pol -IZR , Pol -USA, DLACZEGO? tak jest! Przecież to zdrada! Naimski jest zdrajcą. Naimski powinien wylecieć z rządu za takie słowa! Chyba, że stał się już Świętą Krową…Nie zrobił tego bez polecenia przełożonych, czyli Morawiecki to zdrajca narodu polskiego. Coś nieprawdopodobnego! Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie likwidatorem Polski i twórcą Polin. A to wszystko dzięki otumanionym wyborcom zadłużenie Polski, brak samodzielności energetycznej, żydowskie roszczenia.
 • @zadziwiony 14:44:09
  Niemcy będą chcieli przejąć tą kopalnię, wszystko przygotowane. Odsunięto Szydło by Polskę sprzedać, Kaczyński zajęty papierową robotą nie wie lub udaje, że nie wie jak Morawiecki, Kurtyka, Naimski i spółka niszczą polską niezależność energetyczną, pytam a co robi Duda w czas zdrady. UE to agresja za zgodą RP, a jeśli agresja to i niewola, to ci co mają dużo do powiedzenia, prócz zniewolonych, mogą robić co chcą, to co im odpowiada, czego pragną, więc jesteśmy utopieni. Jesteśmy kolonią, obcy minister coś żąda od obcego państwa, to jeśli tak ma wyglądać wstawanie z kolan to mojego poparcia PiS już 3 raz nie uzyska w wyborach.
 • Czy pozostaniemy głusi na wołanie Norwida?
  „Biada narodowi, który gnije w milczeniu”. Co dziś niosą ostrzeżenia Czwartego Wieszcza? 200 lat mija dziś od narodzin Cypriana Kamila Norwida. I choć nie dane mu było doświadczyć za życia pełni sławy, kolejne pokolenia niosą jego myśl utkaną w wiersze jak żagiew w mrocznej walce. Znał ból porażki, emigracji, zmagania i niesławy. Rozumiał jak ważna jest wierność i prawda, odwaga, niezłomność i mężna miłość, także do Ojczyzny, zwłaszcza w chwili, gdy jest rozszarpana i zniewolona przez wrogów. Ostrzegał przed mentalnością niewolniczą, której przejawy pojawiające się na przestrzeni wieków, gubiły Polskę. Co powiedziałby dziś? Dwa wieki później mierzymy się z tymi samymi zagrożeniami i tą samą małością, przed którą Norwid ostrzegał sobie współczesnych. Wiele jest w twórczości Norwida mocnych, gorzkich, zdecydowanych i pełnych potępienia słów pod adresem zdrajców, mentalnych słabeuszy i kłamców, których małoduszne motywacje niszczą Polskę. Kupczenie dobrem wspólnym i szukanie obcych sprzymierzeńców, szkodzących własnej ojczyźnie były dla niego zjawiskiem niedopuszczalnym. I choć jego wiersze tętnią żarem do Polski i nadzieją na odzyskanie pełni wolności, nie szczędzą ciosów wymierzonych w mentalnych niewolników. Norwid jasno sygnalizuje, że choć winy zaborców są oczywiste, to jednak sami jesteśmy także odpowiedzialni za swoje położenie i za to, że nie potrafimy się spod zaborów wyzwolić. Zwraca też uwagę na to, że nigdy nie ma aż tak wszechogarniającej niewoli, by nie można w niej znaleźć jakiejś przestrzeni wolności i nadziei dającej ujście wyzwoleńczym działaniom. W liście do Adama Czartoryskiego podkreśla: „Biada zwyciężonym! Bo już siebie zwyciężać nie umieją. Niewola jad sączy”. Wskazując na lawinowe skutki poddania się mentalnej, duchowej służalczości, pisze: „Za mord proroczego słowa, za grzech przeciw duchowi dobremu giną społeczeństwa!”.

  Nie rozebrały i nie rozbierają Polski mnogie bataliony zaborców, jedno raczej: upijanie się nieoświeconym patriotyzmem – i brakiem odwagi cywilnej alarmował w liście do Józefa Bohdana Zaleskiego. Z kolei w „Listach o emigracji” z całą mocą podkreślał, że niewola zadawana przez zaborców nie jest wszechogarniająca i nie może być wieczna:

  Ręka, która przyciska obszar kraju naszego nie rozrosła się nigdy tak szeroko, ani rozrość może kiedykolwiek, by przykryła cieniem niejawności wszystkie Polski oblicze. Zawsze będzie klin między palcami ręki onej, którym się słońca blask przeciśnie. Tym sposobem uczy nas Opatrzność uszanowania woli dobrej i dorabiania się na małym.

  Ostrzegał, że „niedostatek myślenia – chcemy czy nie chcemy – sprowadza zniewolenie”, że trzeba się przed nim bronić znajomością prawdy i odwagą w jej głoszeniu. Z bólem jednak kontestował postawę tych, którzy do rozpoznania prawdy nie są już zdolni.

  Niewolnicy wszędzie i zawsze będą niewolnikami - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami pisał w liście do Michała Kleczkowskiego w 1856. Metaforę tę umieścił też w tekście „Do Spartakusa”:

  „O! niewolnicy, o! ilotowie smętni: zaiste, gdyby któremu z was skrzydła Cherubinowe zarosły w ramiona… poszlibyście skrzydłami tymi ulice zamiatać. Albowiem ktokolwiek jest niewolnikiem, ten niewolnikiem pozostawa, choćby siedemkroć uskrzydliła go ludzkości prawda, jej przyszłość i cel.

  A dziś? Jak głęboko i prawdziwie leżą słowa Czwartego Wieszcza w codziennych sytuacjach naszej teraźniejszości. Momentami można odnieść wrażenie, że choć z tak potężnym trudem wyrwaliśmy się z zaborczych szponów, skolonizowana mentalność u części polskiego społeczeństwa obecna jest tak samo żywo jak kiedyś. A przecież – jak pisał Norwid – „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” i realizując go „nie trzeba kłaniać się Okolicznościom, a Prawdom kazać, by za drzwiami stały”. Do tego jednak potrzeba mądrości i odwagi, zdolności rozpoznania prawdy i heroicznej jej obrony. Także tej codziennej.

  Heroizm nie jest w samych bitwach, ale na wszystkich polach życia i nieustannie. Owszem bitwy dlatego tylko bywają, iż heroizm nie bywa pierwej na polach życia praktykowany przypomina Poeta.

  Mamy tych pól życia, w których należałoby wykazać się heroizmem, w nadmiarze. I dotyczy to wszystkich, na każdym poziomie życia społeczno-politycznego. To prawda, że pułapki współczesności coraz paskudniej ingerują w naszą naturę. Zaślepieni doraźnością, zatraciliśmy cnotę długomyślności. Nie stać nas na obronę godności nie tylko narodowej, ale i własnej. Pozwalamy się unieszkodliwić najbanalniejszym argumentem zaściankowości. Są tacy, którzy za mandat „postępowców” porwą się na największą błazenadę, a nawet zdradę polskiego interesu. A nasza sytuacja geopolityczna nie zmieniła się ani trochę. Czasy są inne, zagrożenia odmienne, lecz wciąż zmagamy się z uzurpacyjnymi apetytami naszych silnych sąsiadów. I wciąż naszym największym wrogiem jest niewolnicza mentalność tych, którzy gotowi są oddać polską sprawę, polską suwerenność i polską odrębność kulturową pod obce wpływy. Norwidowskie wezwanie powinno więc w te 200. urodziny Wieszcza wybrzmieć wyjątkowo mocno i dotrzeć na nowo także do tych, którzy pozornie je rozumieją. Zbyt wiele jest zewnętrznych ingerencji w nasze sprawy wewnętrzne i zbyt wiele zapada decyzji, których skutki będą nieodwracalne. Niech ta myśl Norwida doda odwagi milczącym:

  Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu.

  Autor Marzena Nykiel
  Ps...Kwik świńskiego szamba kiedy Braun i inni przedstawia dowody zbrodni PiSu i fałszywej obłudnej żydowskiej pandemii. Zwalczany jak Bohaterowie przez NKWD, „Biada narodowi, który gnije w milczeniu”.
 • Upublicznić rozmowy, czemu to ma być schowane, i tyle..
  https://media.wplm.pl/thumbs/10c/OTYwL3VfMS9jY18xMTQyMC9wLzIwMjEvMDkvMjQvMTE2Ny83NzUvNzFhMjk2NmJiYzNkNDg3Njg3NDQ4Y2JlZDRkMGY0NzQuanBlZw==.jpeg
  Negocjacje z Czechami. Wiceszef MSZ po dzisiejszej turze rozmów: "Będą kontynuowane"; "Osiągnęliśmy pewien postęp"

  https://wpolityce.pl/polityka/567530-negocjacje-z-czechami-osiagnelismy-pewien-postep
  Wyraźnie widać, że Pepiki „tańcują” pod dyktando Niemiec. Jakoś dziwnie, ten problem zaostrzył się w czasie tzw powrotu her Kundla do Polski. Germańcy wszelkimi sposobami chcą tego swojego sługusa ponownie usadowić w fotelu Premiera Polski (celowo nie piszę polskiego Premiera). Dwukrotnie zrobili go „królem” Europy, dzięki czemu pozbyli się z UE Angoli. Jego trzecie premierostwo w Polsce ma doprowadzić nasz kraj do ruiny gospodarczej i całkowitego podporządkowania Niemcom. Swoją drogą to wielu ludziom otwiera oczy jak niebezpieczne, chore są władze UE - z prostowania bananów się śmiano, ale jak wyłączają kopalnię z dnia na dzień to przypomina się żydokomunistyczny reżim.

  Po co w takim razie chodzić na wybory jeżeli za nas decydują europejskie agendy. Dyplomacja prowadzona przez rząd jest jednym wielkim pasmem upokorzeń, jeśli zamierzacie ją nadal kontynuować to lepiej natychmiast zlikwidować ten resort; sprawy konsularne powierzyć np. Węgrom. Całe to płaszczenie wynika tylko z jednego - uzależnienia od forsy z kredytu, bo skoro Morawiecki oplakatował całą Polskę, że będzie kasa, to teraz muszą być posłuszni, żeby była ….Morawiecki oddaje nas UE i globalistom na tacy. Czas na zmianę premiera.

  Minister Ziobro ma rację, głosowałem na PiS od zawsze ale muszę stwierdzić, z przykrością .. Ta partia w chwili obecnej . to zgraja miękkich fai, cały wagon wiagry nie pomoże. Klęska za klęską.

  Warto też pamiętać, jak Czesi zachowali się w sprawie Zaolzia i w 1920r nie przepuszczając transportów z bronią dla walczących z bolszewikami Polaków. Tacy to przyjaciele.

  A rozmowy z Czechami są daremne, żyd i mafioso, tw ich bezpieki Babisz jest instrumentem w rękach KE, mają na niego przełożenie. Powinniśmy zignorować bezprawne działania UE. Unia stała się bandycką organizacją pod przewodnictwem Niemki von der Leyen. Łamane są traktaty i umowy międzynarodowe. Sytuacja podobna do tej z lat 30-tych pod rządami Stalina i Hitlera! Jedyne wyjście to zagrozić Czechom takimi samymi stratami. Inaczej nic nie wynegocjujecie. Negocjujecie tylko rozmiar swojej klęski. Popatrzcie jak negocjowało USA sprawę TVN. My tracimy wy tracicie.

  https://twitter.com/i/status/1441272866440318981
 • Wykazywali "wielkie błędy" w raporcie. Jaki odpowiada krytykom
  Wystarczyło pokazać, ile firmy zagraniczne wyciągną z polskiego rynku zbytu i nagle ludzie, którzy przez lata zawężali dyskusje o UE, tylko o funduszach, które Polska dostaje „na czysto”, nagle żądają „szerszej rozmowy” wskazuje Patryk Jaki.
  dorzeczy.pl/opinie/203719/patryk-jaki-odpowiada-krytykom-raportu-ws-ue.html

  Ps...Nie wliczono tu strat przystosowania naszej gospodarki przed przystąpieniem to tego "elitarnego" kołchozu. Rozumiem , że to był bilans przynależności, jednak tamte czasy to były największe, niewyobrażalnie kwotowo straty.


  Strach włączyć grzejniki. Horrendalne ceny gazu. W piątek spotowa cena błękitnego paliwa wynosiła 317,26 zł za 1 MWh (megawatogodzina), podczas gdy na początku ponad 90 zł, a rok temu 55 zł.

  https://nczas.com/2021/09/20/az-strach-wlaczyc-grzejniki-taniej-juz-nie-bedzie/
 • @zadziwiony 14:44:09
  Rozszerzyć projekt Norymberga2.0 o panel polityki energetycznej!
 • @zadziwiony
  PiS już chodzi na pasku UE, tylko odstawia teatrzyk dla naiwnych w kraju. Najgorzej, że dla PiS nie ma alternatywy, bo liberałowie z lewicą jeszcze szybciej nas sprzedadzą. Tylko dlaczego PiS nie mówią Narodowi prawdy? Jak mówił śp. Targalski obecne rządy to Pozorna zmiana, więc marzenia, że nie wpadniemy pod niemieckie jarzmo są bardzo naiwne. No to już wiadomo dlaczego pani Stankiewicz ma szlaban w TVP…Pan Gadowski, pan Michalkiewicz….Czy śmierć profesora Szyszki była naturalna? Dlaczego pan Kurtyka kpi z interesów Polski i Polaków? Poraża mnie indolencja tych „fachowców”, a potem na larum biją i Polaków chcą wykorzystywać do oprotestowywania efektów swoich wcześniejszych deklaracji…wariatów z nas robicie? A Morawiecki szoruje kolanami po unijnych korytarzach aż echo po całej Polsce się rozeszło. PiS jest jak klęcząca w poprzek granicy kobieta lekkich obyczajów. Nas się informuje, że Polska wstaje z kolan a Niemiec od tyłu robi swoje. Jeżeli mówi to Naimski i nie zaprzecza to jest to gorzka prawda, że już zostaliśmy sprzedani a to co nam/społeczeństwu się pokazuje to tylko teatr. Mamy prąd z naszych elektrowni ale będzie on najdroższy w Europie bo EUROKOŁCHOZ zabije nas ceną emisji CO2. Kto i w jakim referendum pozwolił na wprowadzenie opłat z tytułu emisji CO2? Kto i w jakim referendum zezwolił na wprowadzanie jakichkolwiek podatków „klimatycznych” ? I z tego was rozliczą. Dlatego PiS tak gwałtownie zaczął rozmawiać o atomie. Niestety sprzedali nas/Polskę najpierw PO teraz PiS za obietnicę mld. euro które zobaczymy jak staniemy równo w szeregu fȕr DEUTSCHLAND. Dociskają nas do ściany. Mamy dwa wyjścia. Albo postawić się i walczyć a nie jesteśmy bez szans albo haniebnie poddać się i wtedy już tylko pogłębiająca się podległość nas czeka, bez szans na jakąkolwiek poprawę. W pierwszym wypadku nasi rządzący okażą się mężami stanu, w drugim nędznymi sługami naszych wrogów. Kiedyś, przed wiekami, to był naprawdę wolny i dostatni kraj, ale to było dawno, teraz to siedlisko dobrowolnych niewolników, ale z ciepłą wodą w kranie, na razie, bo braknie kasy na podgrzanie.

  Jeżeli rząd będzie kłamał to ja żelazny elektorat PiSu i mnie podobni powiedzą wam kłamcy poszli won. Przegracie wybory. To chamstwo!

  https://www.kontrowersje.net/pis-bedzie-pokornym-wykonawca-zlecen-unii-berlina-i-tvn/
 • Kolaudacja
  "„Zerwę pani ten program” - to jakieś gangsterskie odzywki?"

  Pan Sakiewicz użył wytworniejszego języka usuwając wywiad - "Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji"
 • Jedyny komentarz., który ciśnie się na usta:
  Bezczelne są te k...wy i zuchwałe!
 • Wszystko tylko dla nas!...
  węgiel brunatny nawóz odżywcze dla roślin
  https://www.google.com/search?q=w%C4%99giel+brunatny+naw%C3%B3z+od%C5%BCywcze+dla+ro%C5%9Blin&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01LEnj8lNwyXUhCK0D_F0BiNM3aow%3A1621682733653&ei=LeqoYLOnJ--prgS2m7nwDw&oq=w%C4%99giel+brunatny+naw%C3%B3z+od%C5%BCywcze+dla+ro%C5%9Blin&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQgAEM0COgcIIxCwAxAnOgcIABBHELADOgQIIRAKUMQSWLxgYLJ6aAFwAngAgAHsAogBthOSAQcwLjguMy4xmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCcABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjz8Zv6lt3wAhXvlIsKHbZNDv4Q4dUDCA0&uact=5


  elektrownia turów
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=elektrownia+tur%C3%B3w


  http://www.giph.com.pl/bg/2004_07-08/oczyszczac.html | Lipiec - Sierpień 2004 r.
  [b]Promieniotwórcze wody kopalniane [/b]
  łone wody występujące w kopalniach węgla kamiennego Górnego Śląska, ze względu na ich wysoką mineralizację powodują znaczące szkody w środowisku naturalnym. Dodatkowo często zawierają naturalne izotopy promieniotwórcze, przede wszystkim izotopy radu. W wodach polskich kopalń węgla odkryto podwyższone stężenia izotopów 226Ra z szeregu uranowego i 228Ra z szeregu torowego.

  Stężenia 226Ra w wodach dopływających do wyrobisk podziemnych mogą sięgać nawet 390 kBq/m3, a w wodach odprowadzanych na powierzchnię osiągało wartość 20 kBq/m3. Tak wysokie stężenia radu występujące w polskich kopalniach są rzadko spotykane w przyrodzie. Wody ze zbliżonymi stężeniami radu znaleziono w Iranie , Australii , Ukrainie i w Niemczech.

  Niekiedy radonośne wody kopalniane zawierają również jony baru, których stężenie może sięgać 1.5 kg/m3. Wody zawierające zarówno rad jak i bar zostały nazwane wodami radowymi typu A, które były odprowadzane na powierzchnię przez 7 kopalń węgla kamiennego. Drugi typ wód radowych, dla odróżnienia nazwany typem B, nie zawiera jonów baru, tylko jony siarczanowe. Wody takie są odprowadzane na powierzchnię przez trzy kopalnie, ale całkowity ładunek Ra jest znacznie wyższy niż w wodach typu A.

  Obecność baru w wodach odgrywa kluczową rolę w zachowaniu się radu. Z wód typu A rad prędzej czy później ulega współstrąceniu wraz z barem. Następuje to po zmieszaniu się tych wód z wodami siarczanowymi, które są bardzo pospolite w przyrodzie. Wody tego typu mogą wywoływać poważne problemy techniczne i ekologiczne, gdyż wytrącanie się promieniotwórczych osadów może zachodzić nie tylko pod ziemią, ale także na powierzchni w osadnikach, rurociągach, małych ciekach powierzchniowych. W ten sposób mogą one powodować skażenia promieniotwórcze środowiska naturalnego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031