Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
289 postów 37162 komentarze

Kula Lis

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Debata o wzroście cen energii w PE.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Europejska Lewica na problemy proponuje jeszcze więcej tego samego

                                                                                                                                                                                        W ostatnią środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu z inicjatywy największych grup politycznych, odbyła się debata dotycząca gwałtownego wzrostu cen energii (elektrycznej cieplnej, gazowej) i w konsekwencji dużego wzrostu kosztów dla przedsiębiorców i gospodarstw domowych.

 

                      

KOMENTARZE

 • @
  Uwaga plagiat. Autor: Koźmiuk.
 • @miarka 14:37:37
  Jaki plagiat, podałem link kto pisał, czytać nie umiesz.
 • Morawiecki podpisał Zielony Ład,
  płaszczy się w Unii, zadowolił się słownymi obiecankami i skrócił okres dekarbonizacji, czyli zamykanie polskich elektrowni do 2030 roku, a czy za 8 lat powstanie atom? Bzdura
  Morawiecki gra razem z Unią i zostawi nas bez prądu, bez pracy, bez gospodarki czyli w nędzy. Zrobił to z głupoty czy ze zdrady ?
 • Unia Europejska wywołała kryzys energetyczny i nie wie, co z nim zrobić. "To jak gaszenie ognia benzyną"
  Debata w Parlamencie Europejskim na temat gwałtownego wzrostu cen energii dobrze oddała intelektualną niemoc elit rządzących unijną wspólnotą. Podwyżki prądu Bruksela chce zahamować… przyspieszonym rozwojem energetyki odnawialnej. To jak gaszenie ognia benzyną. Jeden z europosłów biorących udział w dyskusji skomplementował najpierw politykę klimatyczną Unii Europejskiej, pozytywnie ocenił pakiet „Fit for 55”, a na koniec stwierdził, że najważniejszym zadaniem, przed jakim obecnie stoimy, to… przetrwanie nadchodzącej zimy. Jest to śmieszne i straszne, a zarazem wyjątkowo prawdziwe. Zielono-lewicowo-liberalna większość rządząca Unią Europejską nie potrafi zmierzyć się z problemem, który sama wywołała.

  Dożyliśmy czasów, kiedy konsumpcja i dostatek osiągnęły niespotykany wcześniej poziom, ale boimy się, że najbliższą zimę spędzimy przy świeczkach, jak nasze babki podczas wojny.

  Obecna podczas debaty unijna komisarz do spraw energii Kadri Simson nawiązała też do rekordowych cen gazu. Wśród przyczyn wymieniła, m.in. mroźną zimę iwiosnę, co miało wyczerpać europejskie magazyny. Drugim tropem jest polityka Rosji, która przykręciła kurki, aby pokazać Europie, kto rządzi na kontynentalnym rynku energii. Na unijnym forum nie przystoi wręcz sięgać po takie argumenty, bo są one dowodem słabości, bezradności i naiwności. Zimy i wiosny od wielu lat mamy łagodne, a takie tłumaczenia przypominają nieudolną propagandę z czasów PRL, która wszelkie niedobory żywności zrzucała na kiepską pogodę. Z kolei wskazywanie palcem na Moskwę to przejaw skrajnej nieznajomości geopolitycznych realiów. Putin jaki jest, każdy widzi. Od początku swoich rządów używa surowców, jako narzędzia politycznego szantażu. Trudno to zaakceptować, ale trzeba brać pod uwagę przy planowaniu unijnej strategii energetycznej.

  Poza tym, w ustach unijnych urzędników krytyka Putina nie brzmi szczerze, bo przecież to Niemcy, które stoją za wszystkimi decyzjami Brukseli, zaprosiły Rosję do największego gazowego dealu stulecia.

  Zwłaszcza w wypowiedziach członków Komisji Europejskiej trudno się doszukać chociaż śladu autorefleksji. Holandia, czyli ojczyzna wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa odpowiedzialnego za Zielony Ład, boryka się z ogromnymi problemami energetycznymi. Gaz podrożał tam o 200 proc., a energia o ponad 150 proc. Przesiąknięte ekologiczną propagandą Niderlandy muszą sięgać po technologie węglowe, aby zapewnić swoim obywatelom zimowe przetrwanie. Timmermans i cała Komisja udają, że problemu nie ma. Idą w zaparte i przekonują, że obecny wzrost cen nie ma nic wspólnego z unijną polityką klimatyczną, a Zielony Ład stanowi jedyne rozwiązanie problemu energetycznego Europy.

  Na szczęście nie wszyscy politycy w Unii Europejskiej stracili rozsądek. Zabrałam głos podczas debaty w PE na temat sytuacji na rynku energetycznym:

  Niedawno opublikowałam artykuł pod tytułem „Prąd staje się w Europie towarem luksusowym”. Tytuł miał być prowokujący, a okazał się proroczy. W Hiszpanii i Portugalii megawatogodzina sięgnęła już poziomu 190 euro. W podobnej skali prąd drożeje również we Włoszech, Francji, generalnie w całej Unii Europejskiej. Nie widać końca tej paniki. Kraje przodujące w ekologicznej propagandzie takie jak Holandia wracają do technologii węglowych, aby ustabilizować ceny i zapewnić ciągłość dostaw energii. Po raz pierwszy od wielu dekad, bogate społeczeństwa Europy zachodniej zaczęły się bać biedy i mrozu. Taka jest niestety cena Zielonego Ładu. „To nie kryzys, to rezultat” - jakby powiedział polski pisarz Stefan Kisielewski. Taki jest koszt zbyt pospiesznej dekarbonizacji i wiary w energetykę odnawialną, która okazuje się po prostu zawodna. Oczywiście, Bruksela może opanować ten chaos. Wystarczy tylko zracjonalizować i dostosować politykę klimatyczną do społecznych oczekiwań i gospodarczych możliwości. Zróbmy to póki jest jeszcze czas, póki nie będzie za późno, póki ludzie nie wyjdą na ulicę! Inaczej europejska energetyka na zawsze stanie się zależna od kaprysów pogody i rosyjskiej ruletki. Wniosek jest jeden. Zachód, który uwolnił się z pułapki arabskiej ropy wpadł w pułapkę rosyjskiej dyktatury. Co za wstyd!

  https://wpolityce.pl/gospodarka/569295-ue-wywolala-kryzys-energetyczny-i-nie-wie-co-z-nim-zrobic


  Ps....O Unii nie da się nawet powiedzieć, że jest świetna w rozwiązywaniu problemów, które sama stworzyła… jak dawniej mówiło się o marksistach. Ludzie zarządzający UE przypominają Bernarda Maddoffa. Przez chciwość i głupotę wywołują kryzysy, i jedyne co potrafią to brnąć w to dalej.
 • @kula Lis 70 18:57:16
  Jak sobie poradzić?
  Po brytyjsku.
  Powiedzieć: nie ma żadnego kryzysu, nie martwcie się.
  Reakcja gwarantowana.
  I nikt nie będzie wybrzydzać w temacie polskich kierowców TIRów.
 • @kula Lis 70 16:57:27
  Owszem, podałeś jakiś link dobrze ukryty w głębi tekstu, ale i nie wiadomo do czego się odnoszący (zwykle tak się podaje link do jakiegoś akapitu w tekście.
  Ponadto link nie jest aktywny, żeby czytelnik dotarłszy do niego mógł go sobie bez problemów otworzyć i przekonać się że to co pisałeś powyżej jest autorstwa Koźmiuka, a nie Twojego.
  Dla każdego, kto tego nie zrobił tekst mógł być uznany za Twój a więc i plagiat.

  Będziesz miał nauczkę na przyszłość żeby wyraźnie pisać kto jest autorem, a nawet gdzie to było opublikowane..
  - To jest wymóg minimalny co do praw autorskich (o ile nie ma poważniejszych zastrzeżeń).

  .
 • @miarka 15:15:57
  Nie znam Koźmiuka taki w tekście nie występuje.
 • Tajemnica zielonego oszustwa. Będzie Cię drogo kosztować!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/05/Zielony-%C5%81ad-1068x712.jpg
  To jest efekt tzw. zrównoważonego rozwoju. Polega na tym, że do podstawowych potrzeb – śmieci, energii, wody, powietrza, bez czego się nie obędziesz – pakują wszystkie koszty i one puchną przez różne wymogi – mówi w rozmowie z Tomaszem Sommerem Andrzej Szczęśniak, ekspert ds. energii.

  https://nczas.com/2021/10/08/tajemnica-zielonego-oszustwa-bedzie-cie-drogo-kosztowac-2/
 • Będzie drogo! Polska zarzyna bezpieczeństwo energetyczne
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/09/wegiel-brunatny-kopalnia-belchatow-1068x712.jpg

  Czy chcemy tego, czy nie, węgiel nadal jest w Polsce podstawowym źródłem energii. Z uwagi na łatwość w dostępie do złóż i niską cenę generacji energii elektrycznej istotną rolę w produkcji energii pełni węgiel brunatny.

  https://nczas.com/2021/10/08/bezpieczenstwo-energetyczne-z-wegla-brunatnego/
 • Gigantyczne koszty, destabilizacja systemu
  Polityka polskich władz, które posłusznie realizują szkodliwe wytyczne Unii Europejskiej, doprowadzi do zapaści systemu energetycznego w kraju. O kryzysie energetycznym i szokujących podwyżkach robi się coraz głośniej w mediach głównego nurtu, przyznają to wreszcie sami rządzący. O tym, że taki będzie efekt m.in. zielonej polityki narzucanej przez Unię Europejską, piszemy w „Najwyższym Czasie!” od wielu miesięcy. W weekendowym magazynie przypominamy najlepsze teksty z ostatnich papierowych wydań.
  https://nczas.com/2021/10/08/katastrofa-energetyczna-gigantyczne-koszty-destabilizacja-systemu/

  Ps... Dywersja Morawieckiego. Taki Morawiecki, historyk i figurant z banku nie słucha fachowców, nie obchodzą go skutki podejmowanych decyzji, tylko ślepo przyklaskuje Unii, realizuje szkodliwą agendę Sorosa i reszty lucyferian. Musimy mieć świadomość, że Morawiecki realizuje obcą agendę na szkodę Polski i to z premedytacją, to jest oczywiste.

  Ps...Marek Zadrożniak zakończył życie kilka dni po publikacji raportu.
 • Drastyczne podwyżki „na zielono”. Ekologia według lewicy
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/04/wiatraki-1068x712.jpg

  „Nowy, Zielony Ład” spowoduje drastyczne podwyżki cen prądu. I większą władzę brukselskich biurokratów nad kolejnymi aspektami naszego życia.
  O kryzysie energetycznym i szokujących podwyżkach robi się coraz głośniej w mediach głównego nurtu, przyznają to wreszcie sami rządzący. O tym, że taki będzie efekt m.in. zielonej polityki narzucanej przez Unię Europejską, piszemy w „Najwyższym Czasie!” od wielu miesięcy. W weekendowym magazynie przypominamy najlepsze teksty z ostatnich papierowych wydań.

  Socyalizm każdemu równo nosa utrze.

  Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze.

  Aleksander hrabia Fredro

  https://nczas.com/2021/10/08/drastyczne-podwyzki-na-zielono-ekologia-wedlug-lewicy/


  Ps...Pamiętam jak Szymowski w dawnych artykułach szalał z radości, że Polin wypowiedziała „złe” kontrakty z Gazpromem na gaz indeksowany ropą (ok. 280$ jak płacą Węgry) i przeszłą na „wolnorynkowe” ceny spot z Rotterdamu po ok. 1000$, ale twardo udaje, że co złego to lewacy a nie on…
 • W Polsce wciąż za „tanio”! Rząd zapowiada podwyżkę akcyzy na TE produkty
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2020/07/tadeusz_koscinski_pis-1068x712.jpg
  Po podwyżkach prądu, gazu, stali, drewna, paliwa, a co za tym idzie masy produktów w sklepach, Polaków czekają podwyżki kolejnych artykułów. Ministerstwo Finansów zapowiada wzrost akcyzy na alkohol i papierosy, co w oczywisty sposób podniesie ceny w sklepach. Całkiem niedawno, podczas spotkania jednej z sejmowych komisji, poseł PiS Tomasz Latos wskazywał, że „alkohol w Polsce jest za tani” i „coś z tym trzeba zrobić”.

  https://nczas.com/2021/10/09/kolejna-podwyzka-akcyzy-papierosy-alkohol-lata-2022-2027/


  Ps...Ten facet na zdjęciu to Polak? Bo kilka razy widziałem go w TV i nie dość, że gada z jakimś dziwnym akcentem to jeszcze formułuje niektóre zdania jak pijany furman.
 • Autor
  Widzę że teraz poprawiłeś notę tak, że mamy już wyraźnie zaznaczonego autora artykułu, to i mogę poprawić swoją decyzję, przenosząc notkę z lochu do kolumny "Co piszą inni".
 • @brian
  Wprowadzenie przez żydolewactwo unijne zielonego pakietu o nazwie "FIT FOR 55", spowoduje, że będziecie z głodu zęby w ścianę wbijać, acz ekologiczną i modlić się o zdrowie i wolność, bo na rozum będzie za późno. Najpierw Mateuszek doprowadził do gigantycznego wzrostu cen energii bo zgodził się na wprowadzenie „klimatycznej bujdy o CO2” a teraz aby ludzie nie wyszli na ulice będzie rozdawał dodruki banknotów! Gdy się przelewa woda z umywalki, to trzeba zakręcić kurek, a nie ścierać szmatą wodę z podłogi. Polska ma wetować Fit for 55 i Zielony Ład i wszelkie jego poprawki tak długo, aż KE i PE zrezygnuje z ideologicznej podbudowy działań mających realnie napędzić zyski wielkim zachodnim koncernom kosztem milionów ludzi z biedniejszych krajów UE. Bez wypowiedzenia pakietu klimatycznego za chwilę wszyscy staniemy się żebrakami śpiącymi na surowcach energetycznych…handel powietrzem wymyślono w najgłębszych czeluściach piekła…
 • @kula Lis 70 08:51:29
  Nie w czeluściach.
  W otwartych euro ekspozyturach przy rzęsistych oklaskach.
  A niekiedy przez aklamacje.
  Wszystko dla dobra, tfu! Dla dóbr.
  Znów demokratyczny wybór: gilotyna, stryczek, sznur, pluton albo gaz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031