Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
111 postów 26903 komentarze

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

I to jest sędzia?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tuleya mówi o "grupie przestępczej" w resorcie sprawiedliwości. Jaskóła reaguje: "Co to za ubeckie metody?"

                                                                                                                                                                              Znany z walki z reformą sądownictwa Igor Tuleya, sędzia, postanowił na antenie TVN24 podzielić się swoją refleksja, że w Ministerstwie Sprawiedliwości działała rzekomo grupa przestępcza. Rozmowa dotyczyła sprawy „Małej Emi”, zatem można domniemywać, że Igor Tuleya uważa za przestępców sędziów, którzy walczyli z sędziami przeciwnymi reformie sądownictwa. To dość odważne stwierdzenie jak na sędziego z uwagi na fakt, że żadne wyroki w tej sprawie jeszcze nie zapadły. To nie jest kłótnia sędziów, to nie jest „draka Piebiaka”, jak się mówi. Na czele tej grupy stał „wice-Ziobro”, nazywany „Hersztem”. Pan minister Piebiak sam o sobie mówił, że jest wice-Ziobrą. Wydaje mi się, że to dobrze oddaje charakter całej tej grupy przestępczej, która działała w Ministerstwie Sprawiedliwości, bo tak to trzeba nazwać mówił Igor Tuleya.
 
Ja mam pytanie, abstrahując od sytuacji. Jak sędzia może bez wyroku sadu nazwać kogoś członkiem grupy przestępczej? Jak? Panie sędzio Tuleya?! Co to za ubeckie metody? Ja rozumiem, że mamusia była w SB majorem, a tatuś w resorcie u Kiszczaka, ale to pomost. zasada Dom. niewinności zareagował na wypowiedź Tulei poseł Tomasz Jaskóła.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Tuleya długo jeszcze będzie nosił togę?                                                       
                                                                                                                            https://twitter.com/i/status/1170430846798630913                                      
                                                                                                  

https://wpolityce.pl/polityka/462892-i-to-jest-sedzia-tuleya-w-ms-dzialala-grupa-przestepcza                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ps...Po gębie małpiszona/orangutana widać, że to postchazaobolszewicki tępak i brakujące ogniwo w teorii Darwina. Tuleja został "sędzią" za gigantyczną łapówkę. Ponieważ inaczej nie można wytłumaczyć istnienia takiego debila w środowisku przestępczym PO sowieckich sędziów. Po duraczówce w 3 tygodnie sędzią zostawał nawet skończony osioł. Zamiast zajmować się tak tym chazarobolszewickim bydlakiem o wyglądzie małpy, pozbawić go polskiego obywatelstwa i wysłać do Rosji albo Izraela. Niestety ruskie czołgi i tabory w 1945 przywiozły do Polski: 19 tysięcy swoich oficerów z rodzinami, i ok 70 tysięcy politruków NKWD z rodzinami. Teraz łatwiej będzie zrozumieć jaka swołocz wciąż zatruwa życie Polkom i Polakom w trzecim już ich pokoleniu. Nadzwyczajna kasta i jej miot wsobny to mafijna korporacja sądownicza. Niestety, Ruscy wyszli ale ile tej antypolskiej hołoty po nich POzostało, to ona zastąpiła polską wymordowaną inteligencję. Dziś dzieci z gwałtów bolszewickich, niemieckich, ukraińskich, łotewskich, azjatyckich, etc.. rządzą Warszawą, Gdańskiem, Szczecinem, Poznaniem, Wrocławiem, Sopotem, et.. są w prokuraturach, sądach, policji, etc..dlatego mamy jak mamy. 

KOMENTARZE

 • Tuleja to syn ubeckich rodziców, przywiezionych na sowieckich taborach.
  Odrażający koleżka. Fizycznie i umysłowo. Bolszewia wypływa z niego w każdym słowie. Tuleja to kaleka umysłowa i fizyczna! Ryj małpy, a mózg kury czyli z dwoma zwojami! Co można od tego "ono" więcej oczekiwać. Widok sędziego Tulei wystarczy żeby zadrżeć ze strachu!. Charakter pasuje do urody sędziego! br.br.br.br.! Strach spotkać takiego przystojniaka w nocy! Jakie są podobieństwa między sędzią Tuleją a Rafałem T. obecnym prezydentem? 1. Wyrazy twarzy mówiące o stanie umysłu. 2. Wypowiadane słowa nie mające nic wspólnego z logiką. 3. … 4. … itd.
 • Czy coś jeszcze działa między uszami Igora Tuleji ?
  Trudno znaleźć lepszy od tego Tuleji przykład i dowód na namnażanie się w kolejnych pokoleniach typu sędziego, którego Tuleja jest wychowankiem, typu takiego sędziego jak np. Stefan Michnik! Wnioskujemy o zniesienie immunitetu dla sędziów. To są tacy sami ludzie jak każdy a mają się za bogów. Przykład tego klienta jest najlepszy. Prawo dla niego jest niczym bo ma immunitet. To jest ten ubecki pomiot, który chciał wsadzić Kamińskiego. Jak taka menda może udawać sędziego? Zresztą, widać, że mu nie wychodzi. Intrygujące jest to jak mógł zaliczyć aplikację. Czyżby koneksje rodzinne?
 • Morda małpy.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182ZTc0Ni9wLzIwMTkvMDkvMDgvODI1LzQ1Mi9jNzI1MWQwYTQ2NGY0NTJmYTlmNjkyMDQ0OTVhOTNjZC5qcGVn.jpeg
 • Tak gnębią przedsiębiorców w Polsce!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/04/skandaliczny_wyrk_s%C4%85du_nczas-1.jpg
  Ten proces trwa do dziś. „Osiemnaście lat temu zostałem oskarżony o obrabowanie… samego siebie...Historia Mirosława Ciełuszeckiego przeraża i pokazuje, jak organy państwa mogą zniszczyć dobrze prosperujący zakład. Zniszczenie polskiej firmy, gdzie pracowało 150 osób, stało się faktem. Sprawa przedsiębiorcy z Podlasia, oskarżonego w kuriozalnym procesie, toczy się od prawie dwudziestu lat. Jak w tym państwie robić interesy? Mirosław Ciełuszecki udzielił wywiadu tygodnikowi DoRzeczy, tam opowiedział jak zbójecko działa w Polsce wymiar sprawiedliwości oraz o swoim procesie, który trwa już 18 lat. Opowieść o polskim wymiarze sprawiedliwości jeży włosy na głowie.
  Dziennikarz Przemysław Harczuk zapytał Mirosława Ciełuszeckiego o to kuriozum sprawy trwającej już 18 lat. Na to przedsiębiorca załamany opowiedział, jak jest wyniszczany przez wymiar sprawiedliwości. Zainwestowałem kapitał, założyłem firmę. I osiemnaście lat temu zostałem oskarżony o obrabowanie… samego siebie, bo miałem rzekomo działać na niekorzyść własnej firmy, w której byłem głównym właścicielem opowiada. Następnie poszkodowany przedsiębiorca, stwierdza, że według niego w wymiarze sprawiedliwości nie zmieniło się dosłownie nic. Jak twierdzi dalej o sprawach orzekają ci sami sędziowie, co 30-lat temu. Proces trwa od osiemnastu lat. Sędziowie, którzy w nim orzekali awansowali. Podobnie prokuratorzy, którzy kiedyś za oskarżenie mnie dostali medale, a już za obecnych rządów awanse mówi załamany.
  Mój proces jest najdłuższy nie tylko w Polsce, ale też w Europie opowiada załamany przedsiębiorca. Dalej podkreśla, że nie ma na ,myśli UE ale także Białoruś i Federację Rosyjską. W przypływie czarnego humoru Mirosław Ciełuszecki dodał nawet, że „jest plan by zgłosić tę sprawę do Księgi Rekordów Guinnessa”. Mirosław Ciełuszecki był właścicielem firmy Farm Agro Planta, która przez pewien czas była potentatem w branży chemicznej. Jego firma przede wszystkim zajmowała się sprowadzaniem do Polski soli potasowej, która jest niezbędna przy produkcji nawozów. Niejednokrotnie media twierdziły, że właśnie Farm Agro Planta miała strategiczne znaczenie stanowiła zagrożenie dla rosyjskich potentatów. Następnie w 2007 roku Ciełuszecki został skazany na 4 lata więzienia przez sąd rejonowy w Bielsku Podlaskim. Zarzucono mu, że przedsiębiorca działał na niekorzyść własnej firmy. Według sądu miał on sprzedać parę działek swojej firmie za zawyżoną cenę. Cena wtedy sięgnęła 7 milionów złotych. Natomiast według jednego z biegłych te działki były warte dużo mniej, bo około kilkudziesięciu tysięcy.

  Źródło: dorzeczy.pl/ niezależna.pl
 • @kula Lis 68 17:27:23
  Jak toto(nie obrażając grupy TOTO) może być sędzią to już wolę Sylwka.

  https://www.youtube.com/watch?v=y7TmC0Lfsbo

  Oczywiście jest to materiał promocyjny:))))
 • Autor
  Panie trollu, opublikuj swoje zdjęcie , myślę że wielu też je skomentuje podobnymi epitetami. Co do tego wysyłania kogoś do Izraela to twój naczelnik ma spore doświadczenie. Może pamiętasz jak art-bi pod osłoną PC zorganizowała akcję most z pieniądze Polaków. Prezio zawsze umiał się ustawić i tylko jego współpracownika posadzili.
 • @marek500 09:27:42
  Koment do @marek500 (czyżby dyskretna aluzja do liczby nicków?) a także do Autora notki, który TUTAJ jest od lat:

  Panowie, nie wstydzę się swojej gęby/twarzy/mordy/oblicza/facjaty(jak komu się podoba:) i tak dalej. Mam też rozbudowane motto, momentami dwuznaczne, do którego wielu robi niewybredne wycieczki.
  Tak jak proponowałem Administracji zrobienie zrzutowni dla netowych chamów o nazwie np. szambelania tak proponuję Panom:

  Jeśli dyskusja ma być poważna, nie wstydźmy się swego wyglądu.
  Najwyżej ktoś nam za niego nakładzie po twarzy. A niech ma swą chwilę radości przed zgonem. Zaś my, powtarzam, nie wstydźmy się i ujawnijmy. W końcu szlachectwo zobowiązuje.
 • @marek500 09:27:42
  Pokaż swoje to za pokażę swoje, obrońco pomiotów ubeckich. Być może i ty masz takie same ubeckie pochodzenie.
 • @kula Lis 68 12:37:18
  Po pierwsze nie bronię tylko ci sugeruję że wyśmiewanie się z czyjegoś wyglądu jest nieeleganckie. Po drugie uważam za kretyństwo ocenianie kogoś ze względu na ,,dokonania,, rodziców. Jeżeli tak byśmy robili to trzeba by było zdyskredytować ze 3/4 sceny politycznej. Losy ludzi różnie się układają i nie zawsze człowiek postępuje jak sobie wymarzył. Pogadaj sobie ze Ślązakami, czy Kaszubami których dziadkowie służyli w niemieckiej armii. Ciekawe jak Ty byś się zachował dostając do wyboru służbę u wroga lub obóz koncentracyjny. I jeszcze jedno większość tych ,,komuchów,, z czasów PRL było normalnymi i uczciwymi ludźmi, chodzącymi i na operatywki i do kościoła, i mających gdzieś jakąś ideologię komunistyczną, byli członkami PZPR bo to się opłacało. A najzabawniejsze jest to że te największe kanalie najszybciej przefarbowali się na solidarność i najgłośniej krzyczą żeby rozliczać komuchów. Wiadomo że sami siebie nie rozliczą.
 • Policjanci wywieźli mężczyznę do lasu gdzie zmarł - ruszył ich proces
  Policjanci Karolina F. i Filip S. w trakcie służby zostali wezwani na interwencję do leżącego przy drodze, nietrzeźwego 36-latka. Zamiast wezwać pogotowie, czy odwieźć go na izbę wytrzeźwień, zawieźli go do lasu tam mężczyzna zmarł. W poniedziałek w Gnieźnie rozpoczął się ich proces. Do zdarzenia doszło w połowie maja ub. roku. W podpoznańskich Pobiedziskach rodzina zgłosiła zaginięcie 36-latka. Mężczyzna miał wyjść z domu, nie było z nim kontaktu. Sprawę zaczęła badać policja. Dzień później zwłoki mężczyzny znaleziono przy drodze w kompleksie leśnym przy jeziorze Dobre. Śledczy ustalili, że w dniu, kiedy doszło do zdarzenia, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pobiedziskach, Karolina F. i Filip S., pełnili służbę patrolową. "Niedługo przed zakończeniem służby policjanci zostali wezwani na interwencję do nieprzytomnego mężczyzny, który leżał na poboczu przy drodze". "Pomimo przybycia na miejsce funkcjonariusze nie podjęli żadnych działań mających na celu ustalenie w sposób pewny stanu zdrowia mężczyzny. Nie sprawdzili jego trzeźwości, nie zapewnili mu opieki medycznej oraz nie udokumentowali w notatniku służbowym faktycznego przebiegu przeprowadzonych czynności" – informowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Śledczy wskazali, że "policjanci umieścili nieprzytomnego mężczyznę w radiowozie, po czym wywieźli go wbrew jego woli do lasu w okolicach Pobiedzisk i tam pozostawili. Następnego dnia mężczyzna został znaleziony martwy w pobliżu miejsca, gdzie został pozostawiony". Prokuratura wskazała jednak, że powołani w sprawie biegli z Zakładu Medycyny Sądowej "nie stwierdzili, by śmierć pokrzywdzonego nastąpiła w wyniku bezpośredniego działania oskarżonych funkcjonariuszy". W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie rozpoczął się proces w tej sprawie. Karolina F. i Filip S. zostali oskarżeni o "niedopełnienie obowiązków służbowych podczas przeprowadzanej interwencji, bezprawne pozbawienie wolności oraz nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także niedopełnienie obowiązków w związku z realizacją nakazu zatrzymania oskarżonego". Oskarżonym za zarzucane im przestępstwa grozi do 5 lat więzienia. Oboje są już zwolnieni z policji. Filip S. powiedział w poniedziałek w sądzie, że przyznaje się tylko w części do jednego z zarzucanych mu czynów. Odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Powiedział, że leczy się psychiatrycznie, ponieważ nie może pogodzić się z tym, że Piotr M. nie żyje. Oskarżona Karolina F. przyznała się w sądzie do zarzucanych jej czynów. Powiedziała jednak, że nie chce składać wyjaśnień, natomiast będzie odpowiadała na zadawane jej w sądzie pytania. W poprzednich wyjaśnieniach, kobieta wskazywała, że przebieg zdarzenia był inny, niż wersja przedstawiona przez drugiego z oskarżonych. Jak mówiła, w trakcie interwencji Filip S. kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego. "Uderzył go otwartą dłonią w policzek, z nosa poleciała mu krew” podkreśliła. Pytana przez sąd, "po co oskarżony Filip S. uderzał tego pana? Nie próbowała się pani temu przeciwstawić?" Karolina F. odpowiedziała: "nie wiem po co go uderzał; zabrakło mi odwagi żeby przeciw temu zaprotestować". Oskarżona podkreśliła również, że po pewnym czasie od tej interwencji wraz ze współoskarżonym wrócili na miejsce, gdzie pozostawili pokrzywdzonego nie było go już tam. Pojechali również do jego domu matka Piotra M. powiedziała, że go nie ma, że nie wrócił. Następnego dnia rodzina zgłosiła policji zaginięcie 36-latka; jego ciało znaleziono w lesie przy jeziorze. Rodzina Piotra M. powiedziała w sądzie mediom, że nie wierzy w słowa oskarżonych funkcjonariuszy, a także, że nie wierzy w wersje zdarzeń przekazywane przez nich w wyjaśnieniach. Siostra Piotra M. podkreśliła, że sekcja zwłok jej brata wykazała, że został on pobity; przyczyną śmierci mężczyzny był krwiak.

  https://niezalezna.pl/287324-przez-policjantow-zmarl-czlowiek-ruszyl-proces

  Ps...Oboje powinni dostać co najmniej po 10 lat. Dla przestrogi innym BANDZIOROM w mundurach. A jest ich wielu, bardzo wielu którym marzy się powrót do władzy PO albo i bardziej czerwonych. Wiem co piszę. Ci bandyci powinni odpowiadać za umyślne spowodowanie śmierci a nie jakieś bzdetne paragrafy, złodzieja łapią za kradzież torebki i wnioskują o 3 miesięczny areszt a ci za spowodowanie śmierci odpowiadają z wolnej stopy...W Ostrowie Wlkp. też "policjant" pokazywał "na dołku" koleżance jak należy postępować z pijaczkiem...Policjantce zabrakło odwagi żeby powstrzymać agresywnego kolegę, to jakby się zachowała przed bandytą? Dobrze mówi stary pies, że jak idzie na interwencję z policjantką, to musi jej pilnować i agresora. Umarł człowiek, kara musi być długa i surowa, którą popełnił policjant- służba państwowa. Taki policjant psychopata powinien w normalnym państwie dostać przykładowo dożywocie, ale czy Polska to normalne państwo czy raczej policyjno niewolnicze? Wygląda na to, że wielu ludzi idzie do policji z powodu ukrytych pobudek psychopatyczno morderczych,wiedząc ze mogą zamordować drugiego człowieka w majestacie prawa. Policjant ma potężną ochronę prawną i dlatego psychopaci policjanci ją wykorzystują. Egzemplarzy nie nadających się do pracy w policji niestety ale jest bardzo wysoki %. należy wymienić wszystkich pseudo fachowców oceniających przydatność kandydatów. Wystarczy popatrzyć na filmiki You Tube ilu kompletnych debili hańbi mundur policji.
 • @
  Sława "fachowców" Platformy Obywatelskiej sięga już poza granice Polski! Ukraińskie CBA ściga obywatela Ukrainy, niejakiego Nowakowycza, który pod ksywą Lolo Pindolo - doświadczenie zdobył u boku Donalda Tuska - znanego już w całej Europie gangstera...

  https://pbs.twimg.com/media/EECFmxIWwAAlrrZ?format=jpg&name=small
 • @kula Lis 68 17:03:52
  @kula lis 68

  Nie zauważa Pan, że się kompromituje takimi argumentami??

  A co do tematu.
  Grupa, czy grupy przestępcze, działają tam co najmniej od 1926r., że przypomnę instytucję nieznanych sprawców oraz Berezę.
  Była szansa na zmianę tego stanu rzeczy wiązana z PISem, a wyszło jak zwykle.
  Nie ma innej możliwości, jak poddanie sędziów i prokuratorów kontroli społecznej, w szczególności pozbawienie ich immunitetów.
 • @kula Lis 68 20:02:11
  "Ps...Oboje powinni dostać co najmniej po 10 lat. Dla przestrogi innym BANDZIOROM w mundurach."

  Jakie 10 lat? Przecież to było morderstwo z premedytacją i do tego z tuzin okoliczności zaostrzających odpowiedzialność karną.
  W normalnym systemie prócz odpowiedzialności sprawców, z automatu leci ze stanowiska komendant komisariatu (szef jednostki), a jego przełożony dostaje naganę blokująca awans na kilka lat.

  Do policji państwowej powinni iść najlepsi ludzie, i pewnie w części sporej idą, tylko jak mają w tym systemie funkcjonować.
  Muszą krakać wszedłszy między wrony.

  A solidarność zawodowa też ma granice nieprzekraczalne, są nimi na pewno morderstwo lub trwałe okaleczenie kogoś.
 • @AlexSailor 06:44:46 zgadzam się z tobą.
  Egzemplarzy nie nadających się do pracy w policji niestety ale jest bardzo wysoki %. Należy wymienić wszystkich pseudo fachowców oceniających przydatność kandydatów. Wystarczy popatrzyć na filmiki you tube ilu kompletnych debili hańbi mundur policji. Wygląda na to że wielu ludzi idzie do policji z powodu ukrytych pobudek psychopatyczno morderczych,wiedząc ze mogą zamordować drugiego człowieka w majestacie prawa. Policjant ma potężną ochronę prawną i dlatego psychopaci policjanci ją wykorzystują. Taki policjant psychopata powinien w normalnym państwie dostać przykładowo dożywocie, ale czy Polska to normalne państwo czy raczej policyjno niewolnicze? Za zwykłe morderstwo popełnione przez osoby publicznego zaufania. Kara: trzykrotnie większa niż dla przeciętnego obywatela, czyli: 25 lat x 3 lata = 75 lat. I tak właśnie powinien wyglądać wymiar sprawiedliwości. Osoby zaufania publicznego powinny ponosić znacznie większą karę. Zbrodnie popełniane przez osoby zaufania publicznego są niezwykle groźne i perfidne. Podważają one zaufanie i autorytet systemu prawnego. Brak szacunku do obowiązującego prawa jest olbrzymim złem społecznym. My mieszkamy pod taką rodziną "funkcjonariuszy" MO, UB to wiemy co to za margines społeczny, człowiek nawet nie wie jak oni właściwie się nazywają.
 • @AlexSailor 06:44:46
  Pisałem, że 10 lat za pozostawienie, etc. za jeżeli to oni przyczynili się do śmierci bezpośrednio to tak jak piszesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829