Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 27581 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Szokująca prowokacja prezesa zbuntowanych sędziów!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie stawił się przed rzecznikiem dyscyplinarnym, bo nie podoba mu się jego powołanie!

 Elitom sędziowskim marzy się chaos i dualizm prawny! Sędzia Krystian Markiewicz, który stoi na czele skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia” zadecydował, że nie stawi się dzisiaj na przesłuchaniu przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym Sędziów Sądów Powszechnych. Jaki jest powód tej prowokacji? Pan Markiewicz uznał sobie, że wybór rzeczników Piotra Schaba i Michała Lasoty został „upolityczniony. Niezwykle niebezpieczną decyzję, Markiewicz, motywuje też rzekomą aferą „hejterską” w ministerstwie sprawiedliwości.                                      Czy z decyzji sędziego Markiewicza ucieszą się przestępcy, podejrzani i świadkowie, którzy występują w innych postępowaniach przed polskimi sądami? A może przykład sędziego Markiewicza spodoba się bandytom lub świadkom w postępowaniach prokuratorskich? O to chodzi szefowi „Iustitii”? Jak argumentuje swoją decyzję? Oczywiście politycznie oraz powołując się na nierzetelne „doniesienia medialne”.Jako niezawisły sędzia zdecydowałem się nie stawiać się dzisiaj na wezwania rzeczników dyscyplinarnych Schaba, Lasoty i Radzika, jako osób, które zostały wybrane w politycznej procedurze i - jak wynika z doniesień medialnuych - uczestniczyły w grupie, która nękała mnie i moich najbliższych. pisze sędzia Krystian Markiewicz.

Prezes „Iustitii”, która jest odpowiedzialna za bezprecedensową nagonkę na sędziów, których nie interesowały ideologiczne wojny szefa tego stowarzyszenia, kreuje się oczywiście na męczennika i nawet nie ukrywa, że jego decyzja, to prowokacja.

Rzecznicy dyscyplinarni Schab, Lasota i Radzik nie podjęli żadnych istotnych czynności dyscyplinarnych, zmierzających do wyjaśnienia tzw. „afery hejtowania sędziów” w Ministerstwie Sprawiedliwości, nie złożyli przekonujących wyjaśnień w sprawie afery, w którą mieli być zaangażowani. Ponadto łamią oni prawo, wszczynając postępowania w sprawie zachowań sędziów sądów rejonowych i okręgowych, do czego nie są właściwi, a nadto przesłuchując świadków przed wszczęciem postępowania – na co wskazywały opinie prawne sporządzone dla SSP „Iustitia”. Ich osobiste zaangażowanie w nękanie sędziów walczących o praworządność nie gwarantuje bezstronności takich postępowań twierdzi Markiewicz.

Do czasy rozstrzygnięcia przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zarzutów, = dotyczących represyjnego i politycznego systemu dyscyplinarnego sędziów, będę stawiał się wyłącznie przed sądem, a nie osobami, które pełnią funkcje z politycznego nadania i nękają niezależnych sędziów. Powyższe poddaję pod rozwagę wszystkim osobom wezwanym przez ww. rzeczników dodaje.                                                                                                                                                                                                              

Miejmy nadzieję, że sędzia Krystian Markiewicz poniesie odpowiedzialność za swoją prowokację i decyzję o niestawieniu się przed rzecznikiem dyscyplinarnym. Widać jednak, że polityczne ustawki i prowokacje sędziowskie stają się elementem toczącej się kampanii wyborczej. Markiewicz tylko udowadnia, że jest jej elementem.                                                                                                                                                                                https://wpolityce.pl/polityka/463490-kolejny-sedzia-celebryta-chce-byc-ponad-prawem 

Ps... Czy nasze państwo to nadal jak mawiał klasyk ("Sienkiewicz") ChDiKK? Dlaczego władze nie reagują? Przecież to anarchia. Powinno się tego sędziego wydalić z zawodu za nierespektowanie obowiązującego prawa. Coś niebywałego!!! Ten „sędzia” powinien zostać pozbawiony prawa wykonywania zawodu sędziego natychmiast. To niebywała anarchia i złamanie podstawowych zasad prawnych. Mam nadzieję, że Izbę Dyscyplinarną stać będzie na tyle odwagi by jedynie możliwą decyzją przywrócić ład i porządek wobec takich postaw. Wykluczenie z grona sędziów i to w trybie natychmiastowym. jak widać słychać i czuć zbuntowana platformerska kasta (klika mafia) w togach szaleje na całego co tylko potwierdza konieczność wywalania takich moralnych zer na zbity pysk z zawodów prawniczych. Przecież te postsowieckie skurwysyny ze swym miotem wsobnym robią sobie państwo w państwie. Jeśli kastowych ich własne prawo nie obowiązuje, to nas tym bardziej. Oni działają na rozkład państwa.

 

Schwul-Markiewicz, przedstawiciel czerwono-tęczowej zarazy to gnojek, stonka na kartoflisku. Ciekawe na jaki paragraf powołał się sędzia Markiewicz, bo jak dotąd polityczne argumenty nie są w Polsce prawem. Pan sędzia o tym dobrze wie. Może chce być wydalony z zawodu, taki kastowy męczennik. Poczekać do wyborów. Zmienić prawo. Wywalić buntowników bez prawa do olbrzymiej emerytury i immunitetu. Żydokomusza KASTA ze swym chowem/miotem wsobnym musi być rozgoniona i osądzona. Jest to 5 kolumna wrogów Polski i łobuzów żerujących na "tym kraju". Niestety odium tych zaprzańców spada też na uczciwych sędziów, których mi szkoda. Agresja kasty będzie rosła. Jeśli wybory nie pójdą po ich myśli spodziewam się najgorszego bo wtedy skończy się kasa lewa na dywersję.                                 

KOMENTARZE

 • Wywalić dyscyplinarnie z zawodu Markiewicza jest za co.
  Niestawienie się na dyscyplinarkę nie poparte wiarygodnym zwolnieniem lekarskim .. powinno skutkować z automatu wywaleniem z zawodu .. i kropka.

  I to byłby koniec łamania prawa przez sędziów opcji LGBT.
 • Znów chcą grillować Polskę! Komisja Europejska będzie interweniować w sprawie społeczności LGBT i "zastraszania" sędziów
  Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) zdecydowała, że wyśle list do polskich władz w sprawie praw społeczności LGBT i osobne pismo do Rady UE i KE w sprawie zastraszania polskich sędziów dowiedziała się PAP z dwóch źródeł w PE. Z inicjatywą sformułowania pism wyszli europosłowie grupy Odnowić Europę (Renew Europe). W środę sprawa była dyskutowana przez koordynatorów grup politycznych, a w czwartek decyzję podjęła całą komisja. Decyzja, by wysłać listy, została zaakceptowana najpierw przez koordynatorów komisji LIBE, a w czwartek potwierdzona na posiedzeniu komisji przy braku sprzeciwu. Listy nie są jeszcze gotowe. Przygotuje je przewodniczący komisji wskazało źródło PAP w Parlamencie Europejskim. Jak dodało, na spotkaniu koordynatorów przedstawiciel frakcji EKR (PiS) wyraził sceptycyzm wobec propozycji, jednocześnie zaznaczając, że polski rząd jest gotowy odpowiedzieć na skierowany do niego list i wyjaśnić wszelkie z nim związane wątpliwości europosłów. Pisma mają być odpowiedzią na wydarzenia z ostatnich tygodni, m.in. chuligańskie zachowania i ataki na uczestników parady równości w Białymstoku oraz informacje o internetowej nagonce na sędziów sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, w którą był uwikłany były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

  PAP
  Ps...KE niech sobie weźmie z Polski do siebie tych żydokomunistycznych niesprawiedliwych sędziów z ich chowem/miotem wsobnym, którzy myślą, że im wszystko można bo są nadzwyczajną kastą i mogą też zabrać sobie wszystkich zboczeńców.
 • @Oscar 13:03:42
  Oto Polska właśnie: zero odpowiedzialności za słowa i czyny. Każdy gamoń może anarchizować życie publiczne bezkarnie. Niech Rząd w końcu weźmie za przysłowiową "mordę" tą postkomunistyczną nadzwyczajną kastę z jej miotem wsobnym, te rodzinne klany z pokolenia na pokolenie, bo nierządnicy rozwalą państwo! Może Prezydent weźmie odpowiedzialność za anarchię i warcholstwo sędziów? Sędzia Markiewicz daje przykład jak unikać wyroku. Po prostu wystarczy zakwestionować osobę sędziego i nie stawiać się w sądzie. I tak bez końca! Nawet nie będzie mógł mnie ukarać za niestawiennictwo, bo osoba nieuznawana przez mnie za sędziego nie może mnie sądzić. Oj kastowe przygłupy same kręcą bat na siebie. Jako obywatel żądam, aby nie wypłacać Markiewiczowi wynagrodzenia sędziowskiego, bo wg mnie nie jest on sędzią! Jak coś przeskrobię i dostanę wyrok, to nie poddam się jego mocy bo nie będzie mi odpowiadał sędzia członek Iustitii. Zgłoszę fakt do TSUE i poczekam na rozstrzygnięcie. Wszelkie związki i stowarzyszenia prokuratorskie i sędziowskie powinny BYĆ ZAKAZANE jako potencjalne i praktyczne upolitycznienie zawodu prokuratora i sędziego i ośrodek wywierania presji POLITYCZNEJ na indywidualnych prokuratorów i sędziów. Zdaje się, że ta reforma wymiaru sprawiedliwości miała przynieść jakieś efekty, a tymczasem, co słyszę jawne kpiny i samowola sędziów i co na to prezydent Duda, który zablokował na rozkaz Merkel reformę sądownictwa i ze strachu przed UE?!
 • anarchia w wymiarze sprawiedliwości
  Ciekawe, że obie strony sporu chcą doprowadzić do maksymalnej anarchizacji tego i tak chorego wymiaru sprawiedliwości. Zadaje sobie pytanie komu i czemu ma to służyć na pewno nie społeczeństwu które zmuszone jest korzystać z takiego sądownictwa.
 • @@@@!
  Jest odpowiedź rzecznika dyscyplinarnego SSP na prowokację sędziego, który nie stawił się na przesłuchanie: „Jaskrawe naruszenie prawa”. Sędzia Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych odpowiada na szokującą prowokację sędziego Krystiana Markiewicza, który dziś nie stawił się na przesłuchanie przed zastępcą Rzecznika. Rzecznik, w rozmowie z portalem wPolityce.pl, przyznał, że zachowanie prezesa „Iustitii” jest złamaniem prawa i może mieć konsekwencje dyscyplinarne.
  https://wpolityce.pl/polityka/463509-jest-odpowiedz-rzecznika-ssp-na-prowokacje-markiewicza

  Ps..Jak długo jeszcze takie egzemplarze z postżydobolszewickiej zaimplementowanej nam przez żydobolszewię "kasty" będą sobie kpić z Polaków Nie patyczkować się z kastą i ich miotem wsobnym, wywalać z zawodu! Rozwalić to towarzystwo i utworzyć tę instytucję na nowo z ludźmi godnymi tego zawodu.
 • @Płk Kufel 14:56:21 I taki ktoś wydaje wyroki!
  No to w końcu jest w Polsce prawo czy go nie ma? Co i rusz słyszy się o łamaniu zasad a w zasadzie prawa przez prokuratorów, sędziów, policjantów, polityków czy "luminarzy" nauki czy prezydentów miast i co?
  Będzie postępowanie dyscyplinarne w/s postępowania dyscyplinarnego, fajne zabawy prawniczej kasty, a zakończy się mandatem 50 EUR od Trybunału w Strasburgu. Tylko opcja zerowa. Na uczelniach też. Tylko kto ją przeprowadzi? No tak, Kowalski ma postępowania karne a sędzia delikt dyscyplinarny?! Powiadają, że tylko w Indiach można spotkać "święte krowy", czyżby?! Od czego są służby specjalne? Dlaczego tolerowane są jawnie warcholskie organizacje sitw anarchizujące, we wrogiej współpracy z zagranicą, państwo? No to w końcu jest w Polsce prawo czy go nie ma? Co i rusz słyszy się o łamaniu zasad a w zasadzie prawa przez sędziów, polityków czy "luminarzy" nauki czy prezydentów miast i co ? Jeśli sędzia nie chce stanąć przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym Sędziów Sądów Powszechnych, to może woli stanąć przed trybunałem ludowym? A może nie czuje się już być sędzią? TRYBUNAŁ LUDOWY dla sędziów to bardzo rozsądna propozycja, raz dwa byłby porządek w kaście! Won na ulicę: wszyscy sędziowie którzy orzekali w komunie choćby 5 minut, wszyscy sędziowie którzy wypowiadają publicznie choćby jedno słowo polityczne i won na zawsze z sądu za angażowanie w politykę, zwolnić, ale nie w stan spoczynku bo to oznacza kasę do końca życia (9 tys, na rękę co miesiąc). Jest coraz gorzej a AST rozmyśla się z ustawą. Nie patyczkować się z ludźmi którzy udają sędziów. AST powinien wrócić do tej ustawy, w której od początku do końca postępowanie ma być prowadzone w Izbie Dyscyplinarnej, będzie szybko i sprawnie, a delikwenci będą wylatywać z zawodu bez ceregieli. Proponuję szeroką akcję edukacyjną nt. trójpodziału władzy. Na każdym kroku rzuca się w oczy wykorzystywanie nieświadomości ludu w tym temacie, podobnie jak pojęcia demokracja. Efekt jest taki, że ludziom wydaje się, iż "władza sądownicza" nie podlega nikomu i niczemu, a wszelkie próby zdyscyplinowania jej przez Suwerena są rzekomo naruszeniem demokracji. Istotny jest też kontekst EU, czyli że ingerencja organów EU w wewnętrzne kwestie wymiaru sprawiedliwości jest naruszeniem traktatów. Sędzia, Prokurator, Senator, Poseł, Europoseł, Prezes NIK, RPO, i jeszcze wielu innych ma immunitety a ja zwykły Kowalski - nie mam. Mam być karny, spolegliwy i jak mówi Lis - jeszcze głupszy, tak?!
 • @Oscar 13:03:42
  Konieczna reforma - jako główne- media i sądownictwo. Bez naprawy tych dwóch podstawowych obszarów nie może być mowy o naprawie państwa
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNmUyNC9wLzIwMTkvMDkvMTMvODI1LzUyMC84N2E1MGRmYjgzZTU0ZmRiOWU5NTMxNGI5YTY1NDkzYS5wbmc=.png
  Sędzia Markiewicz kreuje się na męczennika opozycji? "Dziś pewnie będzie wszczęte postępowanie dyscyplinarne przeciwko mnie". „Wolę się skupić na orzekaniu, wydawaniu wyroków dla ludzi, którzy na to czekają latami” tłumaczył swoją niesubordynację i niestawienie się przed rzecznikiem dyscyplinarnym sędzia Krystian Markiewicz. Sędzia Markiewicz uznał najwyraźniej, że stoi ponad prawem i sam może oceniać, które wezwania go dotyczą, a które nie. Jednoznaczne stanowisko w tej sprawie przedstawił już sędzia Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych. Postawę Markiewicza nazwał „jaskrawym naruszeniem prawa”. Swoją decyzję sędzia Markiewicz tłumaczył na antenie TVN 24. Przede wszystkim dlatego, że naszym przekonaniu działają oni nielegalnie. Ich działalność nie ma nic wspólnego z etyką sędziowską mówił szef Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Mówiąc krótko, nie jestem sędzią do wynajęcia przez ministra Ziobrę czy innych polityków. Wolę się skupić na orzekaniu, wydawaniu wyroków dla ludzi, którzy na to czekają latami, a nie na spotkaniach z tymi osobami dodał. Dalej sędzia Markiewicz wyjawia - jak się wydaje - prawdziwy cel swojego nieposłuszeństwa. To prowokacja mająca na celu wszczęcie przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego. Oczekuję, że już dziś pewnie będzie wszczęte postępowanie dyscyplinarne przeciwko mnie, z tego powodu, że się nie stawiłem nie kryje Markiewicz. Działanie sędziego Markiewicza trudno uznać za przypadkowe w obliczy doniesień z Brukseli o kolejnych działaniach unijnych instytucji skierowanych przeciwko polskiemu rządowi w kontekście reformy sądownictwa.
  https://wpolityce.pl/polityka/463663-sedzia-markiewicz-kreuje-sie-na-meczennika-opozycji

  Ps...Dlaczego on jeszcze jest sędzią? Współczuję tym, których będzie osądzał. Trzeba wtedy protestować i prosić o zmianę sędziego. Ten facet nie rozumie, że w normalnej pracy by go już nie było. I tak ma większość Polaków chronionych przez jego sądy. Gnidy powinny być rozgniatane od razu, natychmiast, bezpośrednio na grzebieniu! Ciebie tzw sędzio Markiewicz również obowiązuje prawo polskie a nie innego kraju złamałeś prawo powinieneś siedzieć + lustracja majątkowa...Tego szkodnika w IIRP po prostu by skazali na rozstrzelanie...Jeśli takich ludzi się nie zdyscyplinuje to rozwalą zupełnie cały wymiar sprawiedliwości. Jeśli Węgier zostanie komisarzem w zamian za Timmermansa sprawy ruszą w dobrym kierunku. Opozycja robi wszystko by do tego nie dopuścić. Markiewicz postawił siebie w tej walce. Trochę cierpliwości.
 • Bandyta z kasty Markiewicz robi się coraz bardziej nerwowy. To dobrze.
  Markiewicz za "Swoje Proniemieckie Zachowanie "Powinien już Dawno Wyrzucony z zawodu sędziego. Jego "Znajomość Prawa" jest Zerowa, no chyba że niemieckiego. A jego Inklinacje POlityczne potwierdzają, że Kręcił się w Pobliżu Odpadów Duracza.
 • @Oscar 13:03:42
  Jeśli nie parlament senat i prezydent ma prawo stanowić o porządku prawnym państwa to kto ma takie prawo? Jeśli sędziowie to i niech prawo uchwalają i wtedy parlament senat i prezydent nie będzie potrzebny i zapanuje nam nowy ustrój sędziokracja. Sędziowie sami się będą wybierać. Ogon będzie kręcił psem. Jak długo to bydło postżydokomunistyczne ze swym miotem wsobnym będzie siedzieć w sądach oraz prokuraturach? Ja zawsze mówiłem, nie ma żadnego pokojowego przejścia od jednego systemu do drugiego, grube kreski etc. Do czego gruba kreska ? Do zbrodni komunistycznych, zniewolenia polskiego narodu, ruiny gospodarki? A właśnie ta grupa sędziów została skrzętnie wybrana przez ten system i pozostawiona po roku 1989. I to oni mieli strzec i strzegą ustaleń tej wielkiej zdrady jaką był okrągły stół. Precz z nimi i nie patyczkować się dłużej! Jeśli obóz patriotyczny wygra wybory zwolnić wszystkich 10 tys sędziów, dać im możliwość ubiegania się ponownie o swoje stołki. Po weryfikacji zostanie ich może kilkuset. Otworzyć dostęp dla ludzi nieskorumpowanych i przede wszystkim z rodzin niezwiązanych z PRLowskim i sowieckim aparatem bezpieczeństwa, PZPR, LWP, ORMO, ZOMO, ROMO, KOD, LEWACTWEM, PO, PSLem, etc. Tak zrobiła Republika Federalna Niemiec po likwidacji DDR. Wprawdzie nie udało nam się nigdy zlikwidować PRLu ale najwyższy czas zacząć. Oczyszczenie środowiska prokuratorskiego i sędziowskiego z elementu żydobolszewickiego i wrogiego Polsce powinno być pierwszym krokiem w procesie dekomunizacji. Potem następne środowiska, media, kultura, nauka, szkolnictwo, gospodarka, itp tak długo, aż ostatni bolszewik zostanie wyeliminowany z życia publicznego.
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zNThlYS9wLzIwMTkvMDkvMTMvODI1LzM3MC8yNDg0ODc1YzdhODQ0NGU2YmU4NzQwNGFhZTQ1MzRlYS5wbmc=.png
  Hipokryzja! Sędzia, który nie stawił się na przesłuchaniu przed Rzecznikiem dyscyplinarnym, sam zabiegał wcześniej o wszczęcie sprawy! Odsłaniamy kolejne kulisy szokującej decyzji sędziego Krystiana Markiewicza, szefa skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”, który odmówił stawienia się przed na przesłuchaniu przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym Sędziów Sądów Powszechnych. Okazuje się, że to sam Markiewicz domagał się wszczęcia tego postępowania!


  https://wpolityce.pl/polityka/463688-ujawniamy-tak-wyglada-hipokryzja-sedziowskiego-celebryty

  Ps...Oczyścić tą stajnię z łajna be względu na unijne konsekwencje finansowe! Wszyscy WON. Bo takich będzie coraz więcej. Oni niemal wszyscy są przeciwnikami wszelkich zmian, ale kryją się z tym bo harcownicy w rodzaju tych dwóch z tekstu robią za nich krecią robotę. Nie można doprowadzić? Maluczkim grozi 10 tysięcy złotych. Wywalić gnoja na zbitą twarz z palestry i tyle. Pewnie jakieś resortowe dziecko i pokazuje swoje pazury, czego on to nie może! Chce być panem dla siebie to niech otwiera kancelarię albo stragan.
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183NjU4Ni9wLzIwMTkvMDkvMTMvODI1LzUyMC83ZGY2OTY4ODIxZjI0YjQ4ODIyNjNhYTdjODdmNWU4MC5qcGVn.jpeg

  Ostre starcie na Twitterze! Rafał Ziemkiewicz do sędziego Żurka: Dla was podstawa prawna to żółty pasek w tefałenie. „Przewodniczący ‘Iustytucji’ ogłasza, że on jako sędzia pierdoli prawo i nie będzie się podporządkowywał ustawie, której nie poważa” pisze na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Do dyskusji włącza się sędzia Żurek. Słowna przepychanka dotyczy prowokacji sędziego Markiewicza, który nie stawił się na wezwanie rzecznika dyscyplinarnego. Przewodniczący „Iustytucji” ogłasza, że on jako sędzia p…li prawo i nie będzie się podporządkowywał ustawie, której nie poważa.Dlaczego ja jako obywatel mam szanować prawo i jego (lub innych sędziów) wyroki, godzące w moje poczucie sprawiedliwości zamiast tak samo je pierdolić? pisze Ziemkiewicz. Jak pan wie nie działa prawidłowo TK, zasiadają tam osoby nieuprawnione do orzekania, nie funkcjonuje zatem zasada domniemania zgodności ustaw z Konstytucją odpowiada sędzia Żurek. Wiem tyle, że dla Pana (i paru innych) po przegranych wyborach źródłem prawa stały się żółte paski w tefałenie ripostuje autor „Michnikowszczyzny”. To nie są argumenty i to naprawdę tekst poniżej pana poziomu. Czy naprawdę nie dostrzega pan tworzenia monowładzy którą oboje pamiętamy z dawnych czasów ? Jak pokazuje historia autorytaryzm nie musi być przyniesiony na bagnetach a rozpocząć się po demokratycznych wyborach nie rezygnuje Żurek. Demokracja, to są rządy większości. Czy to się Panu podoba, czy nie do dyskusji włącza się użytkownik pod nickiem „Maciej Ul. Tak mówił pewien pan z małym wąsikiem…demokracja to szacunek dla prawa..dla wyroków TK, NSA. A to złamano tworząc nie konstytucyjne organy państwa a wydmuszki polityczne, patrz neoKRS, neoizby SN czy TK z osobami nazywanymi przez media dublerami odpowiada Żurek stosując niechlubny argument „ad hitlerum”.
 • @@@@!
  Zbuntowani prokuratorzy i ich szef będą mieli problemy? Niezależni śledczy składają zawiadomienie na prokuratorów "Lex Super Omnia”. Tak się kończą kombinacje i medialne ustawki prokurator Parchimowicza i jego kolegów z Lex Super Omnia! Najpierw oskarżyli Zbigniewa Ziobrę o złamanie prawa, a teraz sami mogą mieć kłopoty z prawem. Stowarzyszenie prokuratorów „Ad Vocem” złożyło w piątek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ”Lex Super Omnia”. Według „Ad Vocem” stowarzyszenie dopuściło się przestępstwa „fałszywie oskarżając ministra sprawiedliwości o przekroczenie uprawnień”. Awantura sędziów z Lex Super Omnia nie ma wiele wspólnego z rzeczywistą troską o prawo, ale z medialną ustawką już o wiele więcej. Faktem jest,że sprawa ryczałtów wypłacanych prokuratorom trafiła już wcześniej do prokuratury, ale nikt nie dopatrzył się w niej znamion przestępstwa. Kwestia nie dotyczy bowiem łamania prawa, ale jego interpretacji. Regulacje dotyczące ryczałtów zmieniono w sierpniu ubiegłego roku. W czwartek Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia złożyło w Kancelarii Premiera zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę w związku z przyznaniem ponad 2,3 mln zł ryczałtów mieszkaniowych prokuratorom PK. Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów „Ad Vocem” poinformowało w piątek PAP, że w związku z tym zawiadomieniem złożono do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście własne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez członków Lex Super Omnia. Ad Vocem przypomniało, że rozporządzanie ministra Ziobry o przyznaniu ryczałtów mieszkaniowych, które stało się podstawą zawiadomieni Lex Super Omnia, było przedmiotem postępowania Prokuratury Okręgowej w Warszawie i odmówiono w tej sprawie wszczęcia śledztwa. Tym samym pobieranie przez prokuratorów Prokuratury Krajowej ryczałtu z tytułu zwrotu kosztów zamieszkania poniesionych w związku z pracą poza miejscem zamieszkania było i jest zgodne z przepisami ocenili prokuratorzy z „Ad Vocem”. W ocenie stowarzyszenia Ad vocem zarząd Lex Super Omnia, mając wiedzę o takim rozstrzygnięciu procesowym, świadomie dopuścił się przestępstwa (…) składając fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i fałszywie oskarżając Ministra Sprawiedliwości o przekroczenie uprawnień. Zawiadomienie to – w ocenie Ad vocem - nie ma żadnych podstaw prawnych i jest jedynie próbą zdyskredytowania kierownictwa prokuratury, najwyraźniej dla celów kampanii wyborczej. oświadczyło stowarzyszenie. Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów „Ad Vocem” zostało założone w 2008 r. przez prokuratorów różnych szczebli. Jego statutowym celem jest dbanie o niezależność i prawidłowość działania prokuratury. Prezesem „Ad Vocem” jest prokurator okręgowy w Świdnicy Wiesław Dworczak.

  WB,PAP
  https://wpolityce.pl/polityka/463697-zbuntowani-sledczy-w-panice-jest-doniesienie-do-prokuratury
 • @Oscar 13:03:42 Płakał w TVN, chwilę słuchałem, ale nie dałem rady!
  Częsty gość w TVN UB24. Hejtowanie ma we krwi! Archiwum na tvn.pl Przed wojną za korupcje urzędnikowi państwowemu groziła kara śmierci. Gdyby była dzisiaj, to za korupcje wielu sędziów obawiałoby się o swoje życie. Jedni mówią, że sędziowie to specjalna kasta a inni, że to zorganizowana grupa przestępcza, a inni jeszcze mają inne zdanie. Bezwzględnie powinna być kadencyjność dla wszystkich sędziów. Nie odnawia się kontraktu z takimi osobami i po sprawie. Na skuteczne postępowanie dyscyplinarne wewnątrz korporacji nie ma co liczyć. A cóż to za sędzia ten Markiewicz? , on powinien jeszcze praktykować jako goniec w sądzie. Mamy takich młokosów bez doświadczenia i stąd tyle problemów. Arogancja tego młokosa sięga wysokości Alp. Na szczęście z kim bym nie rozmawiał to każdy ma to całe lewackie sędziowskie bagno w czterech literach.
 • @Oscar 13:03:42 To są anarchiści a nie reprezentanci wymiaru sprawiedliwości w państwie demokratycznym.
  Tylko większość konstytucyjna PiS może położyć kres patologiom żydobolszewickiej kasty sądowej z ich miotem wsobnym i obstrukcji takiej samej kasty uczelnianej. Ja osobiście nie uznaję i mam w ciężkim poważaniu sędziego Markiewicza i uważam, że w życiu nie ma szans, żeby mnie sądził w jakiejkolwiek sprawie, bo go nie uznaję. Wyrzucić go z roboty! Hipokryzja hipokryzją, ale bezradność państwa jest przerażająca! Nadzwyczajne kasty i inne szemrane środowiska rozkładają państwo na łopatki i żadnej reakcji! Tylko biadolenie i zaklinanie rzeczywistości.
 • Policyjna pacyfikacja z udziałem włamywacza bandyty aspiranta Juliusza Gołuńskiego z Komendy...
  https://www.youtube.com/watch?v=cTiy5VOli-A&t=1s I dlatego się boją dać pozwolenia na broń Polakom, a Szczecinek i okolice to zamieszkują potomkowie banderowców. Co tam się dzieje w tym Szczecinku? Dlaczego nikt nie rozgoni tych bandytów i powoła na ich miejsce normalnych policjantów. Ten Szczecinek wygląda na ostatni PRLowski bastion.
 • @@@@!
  Koniec bezkarności? Polskim parlamentarzystom chyba nie spodoba się ten nowy pomysł prezesa Kaczyńskiego…Włączenie Sądu Najwyższego do procedury pociągnięcia posła lub senatora do odpowiedzialności karnej – zakłada jeden z punktów programu PiS. Zapisano tam też zniesienie immunitetu sędziów i prokuratorów z „zastrzeżeniem specjalnego trybu procedowania w razie wszczęcia postępowania karnego” wobec nich. W dostępnym od soboty na stronie internetowej partii programie zapisano, że PiS po ewentualnym uzyskaniu większości w kadencji „2019–2023, złoży wniosek o zmianę treści art. 105 ust. 2-3 a także ust. 5 Konstytucji RP w ten sposób, iż poseł lub senator będzie mógł być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a także zatrzymany lub aresztowany, decyzją podjętą na wniosek Prokuratora Generalnego, skierowany do Sądu Najwyższego”. Prokurator Generalny według propozycji PiS „przed podjęciem decyzji będzie miał obowiązek przedstawienia sprawy Prezydium Sejmu i Komisji Regulaminowej Sejmu”. „Prezydium Sejmu lub Komisja Regulaminowa Sejmu, w razie wątpliwości co do rzeczywistych motywów podjęcia postępowania karnego wobec posła lub senatora, będzie mogła zwrócić się do Rzecznika Praw Obywatelskich o przekazanie decyzji o zgodzie na podjęcie postępowania karnego i ewentualne aresztowanie do całej Izby. W takiej sytuacji Izba może podjąć decyzję o aresztowaniu bezwzględną większością głosów swego pełnego składu” napisano w programie PiS.
  Przywołane w programie PiS artykuły konstytucji, których treść miałaby być zmieniona, mówią, że „od dnia ogłoszenia wyników wyborów do dnia wygaśnięcia mandatu poseł nie może być pociągnięty bez zgody Sejmu do odpowiedzialności karnej”, „postępowanie karne wszczęte wobec osoby przed dniem wyboru jej na posła ulega na żądanie Sejmu zawieszeniu do czasu wygaśnięcia mandatu; w takim przypadku ulega również zawieszeniu na ten czas bieg przedawnienia w postępowaniu karnym” oraz, że „poseł nie może być zatrzymany lub aresztowany bez zgody Sejmu, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa i jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania; o zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Marszałka Sejmu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego”. Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora „wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego składa się za pośrednictwem Prokuratora Generalnego”. Z kolei „wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego składa oskarżyciel prywatny, po wniesieniu sprawy do sądu”. Według obecnych przepisów wniosek składa się marszałkowi Sejmu lub marszałkowi Senatu, jeżeli wniosek spełnia wymogi formalne marszałek Sejmu lub Senatu kieruje go do organu właściwego do rozpatrzenia wniosku na podstawie regulaminów Sejmu lub Senatu w przypadku Sejmu jest komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych, w przypadku Senatu to komisja regulaminowa, etyki i spraw senatorskich zawiadamiając jednocześnie posła lub senatora o treści wniosku. Sejm lub Senat wyraża zgodę na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w drodze uchwały podjętej bezwzględną większością głosów ustawowej liczby posłów lub senatorów. Nieuzyskanie wymaganej większości głosów oznacza podjęcie uchwały o niewyrażeniu zgody na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej. Ponadto w programie PiS zapisano, że jeśli partia uzyska odpowiednią większość zwróci się do Sejmu o zmianę „art. 181 Konstytucji RP, a także przepisów ustawowych odnoszących się do prokuratorów w ten sposób, by immunitet sędziów i prokuratorów został zniesiony, z zastrzeżeniem specjalnego trybu procedowania w razie wszczęcia postępowania karnego wobec sędziego lub prokuratora”.
  „Decyzje o wszczęciu postępowania podejmować będzie mógł Prokurator Generalny, decyzje o tymczasowym aresztowaniu Sąd Najwyższy” zapisano w programie PiS. Art. 181 konstytucji mówi, że „Sędzia nie może być, bez uprzedniej zgody sądu określonego w ustawie, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Sędzia nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się prezesa właściwego miejscowo sądu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego”. Z kolei Prawo o prokuraturze stanowi obecnie, że „Prokurator oraz Prokurator Generalny nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani tymczasowo aresztowany bez zezwolenia sądu dyscyplinarnego, a zatrzymany bez zgody przełożonego dyscyplinarnego. Nie dotyczy to zatrzymania na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Do czasu wydania zezwolenia na pociągnięcie prokuratora albo Prokuratora Generalnego do odpowiedzialności karnej wolno przedsięwziąć tylko czynności niecierpiące zwłoki, zawiadamiając o tym niezwłocznie prokuratora przełożonego. W przypadku Prokuratora Generalnego zawiadamia się Prezesa Rady Ministrów”.
  W programie PiS zawarto też zapowiedź kontynuacji reformy sądownictwa oraz dalszej reformy prawa karnego i powiązanych procedur.

  „Zmian w sądownictwie będziemy dokonywać w konsultacji z podmiotami zewnętrznymi, w tym z Unią Europejską, w stosunku do której będziemy kierować się zasadniczą przesłanką: traktaty, w tym Traktat Lizboński, obowiązują w literalnym kształcie. Z tych traktatów wynika, że w materii organizacji sądownictwa wszystkie państwa członkowskie są sobie równe, czyli mogą stosować te same rozwiązania prawne” napisano w programie PiS.

  Co więcej dodano „zaciągnięcie opinii powinno się dokonywać z przestrzeganiem zasady, iż najwyższym aktem ustawodawczym w Polsce jest Konstytucja. Dlatego zaproponowane zmiany będą konsultowane z Trybunałem Konstytucyjnym oraz zgodne z przepisami ustawy zasadniczej”. (PAP)
 • @kula Lis 68 11:28:47
  Brawo PiS. Koniec i złodziejami, aferzystami i mafią w sejmie i senacie, sądach, etc!!! Prezes to genialny polityk. Teraz już chyba wiem dlaczego nie skorzystał z protokołu brytyjskiego. Jego strategia bardzo mi się podoba, prezes wykańcza atakujących ich własną bronią. Bardzo dobrze, że chcą skończyć że świętymi krowami. Ciekawe czy w Berezie Kartuskiej stoją jeszcze stare koszary? Za niewielką opłatą można by było wydzierżawić je od Białorusinów. Ja bym zaproponował na Nową Berezę chlewnie pokomusze w Muczne/Bieszczady, pomieszczą tak z 60 tys. Mogę być tam komendantem volontariuszem jak kiedyś Kostek. TO LIKWIDACJA SAMODZIERŻASTWA panów w togach. Przecież od 89 roku żaden sędzia nie odpowiadał za swoje wyczyny! Ani damski bokser, ani złodziej, ani pirat drogowy! Ot tak działa solidarność korporacyjna. Od 89 roku nie było tez przypadku posadzenia posła (za wyjątkiem ciągania po sądach senatora Stokłosy) nie ma również nawet teoretycznej (jak w PRL) możliwości odwołania posła z jego fuchy. PiS działa we właściwym kierunku, a że robi to niestarannie, a salon krzyczy że im chcą do dobrze dupochronami opatulonych zadów się dobrać to chyba ostatnio normalne. Tak samo jak jasna i zbyt skomplikowana procedura postawienia posła przed sądem - ma sprawiać wrażenie działania - a jest pozorem tegoż. Immunitet poselski, sędziowski, prokuratorski powinien być ścisłe ograniczony do sprawowanej funkcji i absolutnie NIE BLOKOWAĆ POSTĘPOWAŃ W SPRAWACH PRZESTĘPSTW POSPOLITYCH. Przypominam że w Rzeczpospolitej obowiązuje nadal Konstytucja Kwietniowa z 1935 roku. Konstytucja podpisana przez żydokomunistę Stolzmana vel Kwaśniewskiego jest nielegalna z powodu zbyt niskiej frekwencji wyborczej. nareszcie ta komunistyczna,wyjątkowa kasta będzie mogła być karana jak każdy i rozliczana ze swoich nikczemności. Pamiętajmy, że komunizm został uznany za zbrodniczy system w dziejach ludzkości i to powinna być naczelna zasada przy orzeczeniach wobec byłych żydokomunistów jak Miller, Stolzman vel Kwaśniewski, Berman vel Borowski, Cimoszewicz, Sikora vel Sikorski itp fizjonomie. Poczytajcie książkę pt "Odtajnione życiorysy" Sadowskiej to zobaczycie kim był naprawdę ten cherlawy żyd Dickman vel Mazowiecki udający sprawiedliwego. Dość komuny i książąt pezetpeerowskich jak Olejnik, Lis, Hartman, Środa, Szczuka Dulkevytz, etc.. co dziś twierdzą, że to Polska napadła na Niemcy. Won, żydoczerwona zarazo z odradzającej się Polski, brawo PiS.
 • @@@@!
  Ziobro o "stajni Augiasza" w polskim sądownictwie. Zapowiada dokończenie reformy. Jeśli obecne władze dostaną mandat społeczny na kolejną kadencję, to zostanie dokończona reforma sądownictwa zapowiedział dzisiaj w Łomży (woj. podlaskie) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Tam jest ogromny obszar do zmian, można powiedzieć "stajnia Augiasza" ocenił. Podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Łomży, Ziobro wymieniał sukcesy swego resortu, które - jak mówił - przełożyły się na budżet państwa. Wskazał na instytucję tzw. konfiskaty rozszerzonej - jako sposób walki z ukrywaniem majątku i dochodów z działalności przestępczej; mówił również o tzw. karuzelach VAT-owskich i odzyskiwaniu pieniędzy z tego typu oszustw. Przyznał, że nie udało się rządowi PiS zrealizować w tej kadencji reformy sądownictwa. Tu niestety nie poszło nam tak, jak byśmy sobie życzyli, na skutek ogromnej wojny, która została, nie tyle nawet nam, ale przy okazji polskim obywatelom, polskiej demokracji, wypowiedziana, przez totalną opozycję w Sejmie, elity sędziowskie, które nie chciały zgodzić się na utratę wpływu i władzy i wreszcie przez Komisję Europejską i siły europejskie, które zdecydowały się rzucać nam piach w tryby wielkiej reformy, którą przygotowywaliśmy mówił Ziobro. Tak jak udało się zrealizować karę konfiskaty rozszerzonej, jak udało się zrealizować i doprowadzić do finału zmiany w obszarze walki z przestępczością VAT-owską, tak jak udało się zreformować polską prokuraturę, która jest ważnym organem realizującym te ustawy o których mówię, tak niestety, natrafiliśmy na opór (przy reformie sądownictwa) mówił minister. Ale naszym celem jest sfinalizować to, co zaczęliśmy również w tym obszarze. I jestem przekonany, że jeśli dostaniemy mandat wyborczy, to spowodujemy jakościową zmianę w polskim sądownictwie zapewnił Ziobro. Tam jest ogromny obszar do zmian, można powiedzieć "stajnia Augiasza". Jest tam wiele złego, wiele krzywd też ludzi spotyka poprzez niesprawiedliwe orzeczenia, poprzez nierychliwy wymiar sprawiedliwości, trwające miesiącami sprawy. Ale jestem przekonany, że można zrobić tam też zmiany, które przełożą się na jakość życia Polaków, że będą to zmiany dostrzegalne i odczuwalne przez państwa mówił do uczestników spotkania.

  Ps...W sądach potrzebna jest opcja zero! Odkąd zaczęła się walka o "wolne sądy", najbliższy sąd, w którym "pisowiec" może liczyć na sprawiedliwy wyrok, znajduje się w Budapeszcie. Konfiskata mienia dla sędziów również, za przestępstwa gospodarcze! Jeżeli nie może pokryć wyrządzonej szkody !!?? Reforma sądownictwa, to nie tylko usuniecie i ukaranie sędziów kryminalistów, ale też gruntowna zmiana litery prawa, w której nie będzie miejsca na tzw. interpretacje, czyli prywatnego zdania zależnego od "widzimisię" sędziego, lub jego powiązania rodzinno-kolesiowsko-łapówkowego. Również orzeczenia i teksty bełkotu prawniczego powinny być zastąpione przyjaznym językiem, zrozumiałym przez zwykłego człowieka. We Francji 5000 sędziów, w Polsce 11000. Więc zredukować w kraju połowę łącznie z administracją tychże sądów. Jeszcze jedna sprawa to taka, że pilnie trzeba prześwietlić szkolnictwo wyższe bo u ich władz pełno jest szkodliwych wywrotowców nachalnie promujących były system a także szkodliwe społecznie LGBT a kogoś normalnego kto to dziadostwo krytykuje zwalnia się z roboty lub prześladuje w inny sposób. Miejsce pogiętych psychicznie jest w psychiatrykach a nie w instytucjach państwowych więc to następny punkt do naprawy. Nie będą nam tu paskudzić kraju jacyś nienormalni i jeszcze młodych deprawować. Dosyć pobłażania psychopatom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930