Rzecznik "Iustitii" zdradza,

że część "kasty" rozważa podjęcie radykalniejszych protestów! W grę wchodzi m.in. marsz sędziów( tych co będą szli wyłapać i Won za Don! Erdogan by ich pozamykał.)

 Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zdradził, jakie działania mogą podjąć zbuntowani sędziowie, aby dalej walczyć z reformą sądownictwa. Nie ukrywał też, jakich działań „kasta” oczekuje od Senatu.

Oczekujemy, że w Senacie zostanie zgłoszony nowy projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, aby pokazać, że jest alternatywa i jest możliwość wyjścia w kilka tygodni z tego impasu, w którym się znaleźliśmy mówił sędzia Przymusiński. Nie ukrywał, że część zbuntowanych sędziów chce oczekuje zradykalizowania protestów.

Niektórzy się zastanawiają, czy nie podjąć jakichś działań protestacyjnych w jakiś bardziej radykalny sposób powiedział. Wymieniał, jakie pomysły pojawiły się w tym kontekście.

Dzień bez wokandy, marsz sędziów czy oddawanie krwi. Ale za wcześnie, aby o tym mówić, ewentualne działania wymagają konsultacji w środowisku. Zobaczmy też, jakie będą losy ustawy zaznaczył.

Bartłomiej Przymusiński przypomniał też, że środowiska prawnicze w piątek zaapelowały o zorganizowanie okrągłego stołu z władzą, który miałby na celu dojście do porozumienia.

W piątek Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych oraz Iustitia wspólnie zaapelowały do obecnego i dwóch byłych prezesów Polskiej Akademii Nauk - to uznani profesorowie i niekwestionowane autorytety - z prośbą o patronowanie mediacji. Chodzi o zorganizowanie okrągłego stołu, przy którym zasiedliby przedstawiciele władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej, środowisk prawniczych, naukowych oraz organizacji społecznych mówił.

wyborcza.pl                                                                                                                                                                                                                                               Ps..Zlikwidować mafię prokuratorską i sędziowską. Jak najszybciej! Wszystkich, którzy znajdą się na marszu, od zaraz osunąć od orzekania na zawsze. Marsz na wschód za Bug i dalej za Don skąd ich mame, tate, etc..proponuję, utwórzcie kolumnę, piątą, i idźcie równym krokiem, do kraju swych protoplastów, na wschód. I zatrzymajcie się dopiero przy mauzoleum towarzysza Lenina. Jestem za tym żeby zorganizowali ten marsz, nagrać to i mamy cały zestaw prokuratorskiej i sędziowskiej dziczy, która następnego dnia wylatuje ze stanu prokuratorskiego i sędziowskiego bez prawa do stanu spoczynku i apanaży.

 

   

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2.2

liczba ocen: 10

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Do kuli Lisa !

  Kula Lis pisze !
  [ Marsz na wschód za Bug i dalej za Don skąd ich mame, tate, etc..proponuję, utwórzcie kolumnę, piątą, i idźcie równym krokiem, do kraju swych protoplastów, na wschód. I zatrzymajcie się dopiero przy mauzoleum towarzysza Lenina. ] koniec cytatu .

  Panie Kula Lis ! czemu pan Rosjanom zle życzy ? oni mają już swój Izrael i tam wszystkich żydów trzeba deportować !!!

  Duda Błaszak Morawiecki ! NIE chcemy umierać z Krym !!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

 • Mocne słowa prezydenta o Gersdorf: "Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany"

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zZWVlMS9wLzIwMTkvMTIvMjIvODI1LzUwNi83OWE2NTc2NTkzNzE0OWQ1ODA4ZGUzOWMzODNlN2I0Mi5wbmc=.png
  Po prostu wstyd – tymi słowami prezydent Andrzej Duda ocenił w wypowiedzi I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf na temat projektu nowelizacji ustaw sądowych. Andrzej Duda pytany był w TVP Info o wypowiedź I prezes SN sędzi Małgorzaty Gersdorf, która nowelizację ustaw sądowych nazwała „ustawą kagańcową”. Pani prezes Gersdorf opowiada - w szczególności za granicą - o Polsce takie rzeczy, że powiem tak: wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim - po prostu wstyd. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany odpowiedział prezydent. Całość pod linkiem

  https://twitter.com/i/status/1208677417755332614
  https://wpolityce.pl/polityka/478910-prezydent-o-gersdorf-wstyd-za-to-kto-jest-i-prezesem-sn

  Ps...Miała świetną rekomendację przecież - była radcą TVN, czy trzeba lepiej? To kolejny resortowy bękart o żydowskich korzeniach. M.Gersdorf to porażka. To nieodpowiedzialna I Prezes SN. Żadnych zdolności prawniczych ani dorobku naukowego tam nie ma - wszystko to erotomańska ściema. (Jej odzywka do dzieci w przedszkolu: "Kochane dzieci wiecie kto tu jest najważniejszy? JA jestem tu najważniejsza"!) Jeżeli I Prezes SN mówi publicznie, że Konstytucja to Suweren to nie ma większego blamażu i prawniczej niekompetencji na tak wysokim stanowisku. Kobieta o mentalności przekupki bazarowej (przepraszam przekupki) przynosi nam wstyd. Niestety. Dawno by tej chazarskiej ropuchy, schlampe, alkoholiczki i przestępcy M. Gersdorf tam nie było. Nie trzeba było ustępować przed TSUE a postąpić tak jak Trybunał Niemiecki. Czy to takie skomplikowane usunąć wreszcie z Sądu Najwyższego członków PZPR i byłych konfidentów? Jedna ustawa i tyle. Państwo "Prawica", minęło 30 lat, a żydokomuna i postżydokomuna wciąż na świeczniku! Przecież ona wygląda i zachowuje się jak zapijaczona prymitywna babcia klozetowa. Ale najważniejsze jest, że ona łamie prawo rażąco. Szczuje na Polskę za granicą i bierze kasę od Niemców- sama to mówiła. Polecam

  http://pressmania.pl/malgorzata-gersdorf-prawniczka-podejrzewana-o-korupcje/

 • @@@@!

  Dyskredytacja natury etycznej sędziów to jedno, a stosowanie przepisów prawa w sposób koniunkturalny i woluntarystyczny to drugie. Ta reforma spotyka się z zarzutem, że ma doprowadzić do zamiany sędziów na "swoich". Powinna mieć nieco inny wymiar jeśli jest prawdą, że rządzącym zależy na obywatelach jako suwerenie. Sędziowie powinni być wybieralni powszechnie. Tak samo RPO.

 • @@@@!

  Czy popierasz działania Prawa i Sprawiedliwości związane z próbami powstrzymania anarchizujących działań niektórych sędziów?
  TAK 95%
  NIE 4%
  NIE MAM ZDANIA 1%

 • @ Autor

  PAD wk...ł mnie wetem i teraz niech najlepiej zamknie kłapaczkę.

  5*

  Pozdro!

 • @kula Lis 69 15:38:41

  Telewizor odkurzyłem.
  Ekran pianką umyłem.
  Ostrość na max.
  Kolor wyregulowałem.
  Głos ustawiłem na max.

  Fotel postawiłem przed telewizorem żeby mi nikt nie zasłaniał ekranu
  Flaszka się chłodzi w lodówce
  i
  czekam na orędzie Marszałka.

 • Do @kula Lis 69 15:29:44

  żydzi nie posiadają poczucia wstydu ! ani honoru !!! dlatego są znienawidzeni przez cały świat !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z okupacją żydo-NATOWSKĄ !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

 • @Husky 16:04:37

  Szef sejmowej komisji zdrowia o sprawie Grodzkiego: Marszałek Senatu powinien się wytłumaczyć.

  https://niezalezna.pl/303243-szef-sejmowej-komisji-zdrowia-o-sprawie-grodzkiego-marszalek-senatu-powinien-sie-wytlumaczyc

  Co Grodzki zrobił z 3 tys. zł od bliskich pacjenta?! Operacji nie było, mężczyzna zmarł
  https://niezalezna.pl/303140-nowe-fakty-co-grodzki-zrobil-z-3000-zl-od-bliskich-pacjenta-operacji-nie-bylo-mezczyzna-zmarl

  To że bardzo duża część lekarzy na stanowiskach ordynatorów szpitali (twz. profesorów) brała łapówki i prawdopodobnie biorą do dzisiaj to wszyscy wiedzą i była to i jest praktyka powszechnie po cichu tolerowana,natomiast z zeznań światków wynika, że sposób jaki to robił Grodzki był wyjątkowo cyniczny i ohydny. To już powinien być początek jazdy w dół tego zachłannego na pieniądze senatowego pajaca, dla którego przysięga Hipokratesa to tylko wirtualna idea. A On? On się wszystkiego wypiera, On nadal udaje niewinnego, jakby te zarzuty nie miały miejsca. Czy ktoś liczy, że ta nędzna kreatura do czegokolwiek się przyzna? Teraz trzeba odczekać, aby kolejni świadkowie opowiedzieli o swoich kontaktach z tym zachłannym na pieniądze pajacem. Może teraz poślice Jachira i Hajka G. zrobią manifestację pod domem senatowego pajaca, aby złożył wniosek zawieszenia immunitetu i zrzeczenia się funkcji marszałka? Będzie wesoło…na pewno nie dla tych, którzy z nadzieją płacili temu zarozumiałemu bucowi pieniądze z myślą ratowania życia swoich bliskich. Taki sam ordynator jak ten chazarski łapówkarz Grodzki w szpitalu w Koźlu(lata 70 ub wieku) pobrał pieniądze na operację od dzieci ojca. A ojciec już w trupiarni leżał od paru godzin. Synowie gdy się o tym dowiedzieli od pielęgniarek bo ojca na sali nie było to wrócili do gabinetu ordynatora i zarazem dyrektora szpitala, zażądali zwrotu pieniędzy a potem mu na biurku połamali ręce. Taki był finał tego łapówkarza i zarazem alkoholika ordynatora. Jak poleciał z dyrektora szpitala za całokształt i machlojki to wziął się za sadownictwo. Z takim jednym profesorkiem z Katowic jak Grodzki "kupili" sady w Grudyni-Opolskie i doprowadzili do bankructwa.

 • @Husky 16:04:37

  Co powie Grodzki w orędziu? 1. Powie, że zagrożona jest wolność sądów w Polsce. 2. Powie, że komisja europejska jest zaniepokojona tym co dzieje się w Polsce w sprawie sądów. 3. Powie, że Senat zrobi wszystko, aby zminimalizować skutki ustawy represyjnej. 4. Powie, że jest niewinny. 5. Na koniec złoży życzenia świąteczne wszystkim Polakom mieszkającym na obszarze RP oraz tym co wyemigrowali za chlebem, pracą i nie wierzą w PPK, dlatego na starość wolą pozostać na emigracji oraz powie jaki jest kurs dolara..

 • @Husky 16:04:37 I taka łachudra bez honoru i godności piastuje jedno z najważniejszych stanowisk w Polsce .

  Grodzki wyznaje zasadę - Raz danych pieniędzy się nie zabiera. Ciekawe jak długo pożyje, nim spotka niezadowolonego ofiarodawcę? Znałem chirurga, który wziął łapówkę za trupa. Czyli pacjent już nie żył jak ten przyjmował do kieszeni.

 • @Husky 16:04:37ten bęcwał będzie wołał na pomoc Brukselę. Ma to powiedzieć dzisiaj w tzw "orędziu" w TVP

  Obrzydliwe, podle. A w dniu wyborów na marszałka porównywał się do JPII!? Skandal! To żaden profesor z niego, przed wojną to byli prawdziwi profesorowie a ten to łajdak który wykuł wzory i wykresy i dostał papierek w myśl poprawności politycznej PRLu..Panie Grodzki z rozwojem inteligencji idzie zwykle rozwój kulturowy a u pana tego nie ma bo jesteś pan kawał cwanego chazarskiego pazernego buca. A te pana "osiągnięcia" to na pewno plagiaty. Ten facet to emanacja ordynatorów, jak to mówił kolega z lat szkolnych a teraz dr, no nie jesteśmy altruistami. Jak bezwzględnymi cynicznym trzeba być przestępcą, aby od nieboszczyka brać łapówki. Czy będzie chociaż jeden dzień bez nowych informacji? Jak długo ten koleś będzie jeszcze na wolności? Jakież to proste i oczywiste. Grodzki jako znany torakochirurg legalnie się ogłasza i zaprasza chorych do prywatnego gabinetu lekarskiego podając numer telefonu komórkowego. Tam pacjent bądź jego rodzina słysząc po diagnozie wyrok (nowotwór) sięga po zaskórniaki i płaci legalnie Grodzkiemu za usługę diagnostyki. Następnie mamy otwarcie na drugiej scenie, tenże sam Grodzki jako torakochirurg, ordynator operuje pacjenta w państwowym szpitalu na państwowym sprzęcie wykorzystując opłacanych przez państwo (czytaj obywateli) asystentów, którzy są mu wdzięczni za możliwość nauki. Następnie szczęśliwy pacjent (do czasu) wraca na scenę pierwszą i odwiedza Grodzkiego ponownie w prywatnym gabinecie celem diagnostyki pooperacyjnej. Szczęśliwy pacjent ponownie płaci legalnie w prywatnym gabinecie Grodzkiego drugą część umówionej przed operacja daniny. Tak to wygląda w rzeczywistości, wszyscy o tym wiedzą, dlatego też politycy tacy jak Grodzki czynią wszystko aby w państwowej służbie zdrowia było jak najgorzej ( czytaj im gorzej tym lepiej ) aby móc legalnie prać pieniądze w jednej z największych polskich pralni pieniędzy jaką jest polska służba zdrowia. Tyle tylko, że Grodzkiego zgubiła pycha wystawiając facjatę na świecznik marszałka senatu. Tymże jednak razem doszło do zakłócenia w łapówkarskim teatrze bowiem Grodzki nie dość dokładnie zdiagnozował pacjenta przed operacją i podjął się niemożliwego, czyli operował pacjenta w stanie terminalnym. Zgubiła go chęć zysku. Nie doszło do powrotnego przejścia ze sceny drugiej na scenę pierwszą , pacjent odszedł na łono Wszechmogącego, a chciwość Grodzkiego, który nie zwrócił daniny za nie wykonanie umowy ( pacjent odszedł ) spowoduje, że będzie się teraz zapewne musiał mocno tłumaczyć przed swoim kumplem prokuratorem szczecińskim, który wyznaje staropolską zasadę pan na zagrodzie równy wojewodzie. Jawi się w tym wszystkim pytanie co na to Prokurator Generalny pan Zbigniew Ziobro, któremu Ojca zabił podobny do Grodzkiego dr Garlicki brat prokuratora.
  https://www.pkt.pl/firma/tomasz-grodzki-profesor-doktor-hab-med-chirurgia-klatki-piersiowej-7549262
  https://www.salon24.pl/u/nolas/999984,grodzki-kreci-w-sprawie-oswiadczenia-majatkowego

  https://www.pum.edu.pl/wydzialy/wydzial-medycyny-i-stomatologii/klinika-chirurgii-klatki-piersiowej-i-transplantacji  https://www.fronda.pl/a/grodzki-sie-tlumaczy-z-lapowki-wreczyl-w-prywatnym-gabinecie,137943.html

 • @ele 17:00:11

  Zgadzam się z tobą, teraz napisz jak to zrobić?

 • @Husky 16:04:37

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15770291631d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372c65221c5463b2008d0c5e020c431fa3d.jpg
  O sprawie Grodzkiego mówi się coraz głośniej. "To fatalna sytuacja dla państwa. Należy to wyjaśnić". W mediach wciąż pojawiają się relacje osób, które twierdzą, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyjmował pieniądze za wykonywane czynności medyczne w czasach, gdy był był ordynatorem w szczecińskim szpitalu. Sytuacja, w której padają takie oskarżenia, jest fatalna dla polskiego państwa. Dlatego należy to wyjaśnić stwierdził Jan Śpiewak w programie Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika.

  https://niezalezna.pl/303254-o-sprawie-grodzkiego-mowi-sie-coraz-glosniej-to-fatalna-sytuacja-dla-panstwa-nalezy-to-wyjasnic


  Ps...Czekam jak chazarski łapówkarz ksywa "Napoleon", Deep Pocket, Deep wallet, a deep and roomy drawer, 500$ Grodzki odniesie się w tym orędziu do brania łapówek. Jak tego nie zrobi to znaczy, że to w 100% prawda! Porównywał się ten chazarski łapówkarz i niby profesor do JP II lecz jest tylko niewielka różnica: Jan Paweł II był nieograniczenie miłosierny, chazarski łapówkarz i niby profesor Grodzki jest niemiłosiernie ograniczony! My Polacy mamy we krwi dawanie łapówek i "dowodów wdzięczności" głównie lekarzom i pielęgniarkom. Jeśli Grodzki uzależniał wykonanie operacji od łapówy, to za szmaty i pozbawić immunitetu.

 • @kula Lis 69 17:08:02

  Do tej pory zgłosiło się kilkanaście osób, potwierdzających, że wręczyło Grodzkiemu łapówkę w postaci gotówki. Wiadome jest, że to tylko promil bo 99,5% ludzi tego nie zgłosi. Jaka zatem była skala przyjętych przez tego łotra łapówek?

 • @kula Lis 69 17:11:31

  Czy tvn24 grzeje koperty marszałka tak samo, jak grzał Kuchcińskiego ? Gdzie oczekiwanie dymisji?

 • @kula Lis 69 17:17:13

  Coś w temacie rąk

  https://pbs.twimg.com/media/EMaEhD3WoAAoE1G?format=jpg&name=small

 • Do @kula Lis 69 17:41:57

  Spokojnie czekać aż żydzi wpadną w nasze ręce ! a że wpadną to tylko kwestia czasu !!!


  Apel do Dudy Morawieckiego Błaszczaka ! szukacie frajerów wśród Polaków ? że niby co ! mamy walczyć ze Słowianami w interesie żydowskich syjonistów ? wy naprawdę tak myślicie ?!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! z silną własna armią !!! nie obcą !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

 • @Husky 18:28:32

  https://wpolityce.pl/polityka/478960-nowe-doniesienia-ws-grodzkiego-padly-konkretne-kwoty


  Środowisko medyków jest tak samo zgniłe jak prawnicze! To spadek po PRLu, ze świecą szukać lekarza, który łapówki nie weźmie, w Warszawie "chodzi" stawka 10 tys za operacje! sic! Grodzki hiena która nawet brała łapówy od ludzi stojących nad grobem- i taki ktoś będzie wygłaszał orędzia.

 • @Husky 18:29:32

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iZjRlOC9wLzIwMTkvMTIvMjIvODI1LzU1MC85ZmVmZmFmYmVhZjI0YjQ5YmVjYjk2M2E0MTBkN2RjZC5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/478949-histeryczny-atak-rabieja-na-portal-wpolitycepl-niewolnicy
  Tyłowłaz POwiedział co wiedział! Codzienna lewatywa wypłukała mu mózg. Obrzydliwy typ. Ten pedał/ciota podobny jest do mojego karpia co pływa w wannie ma rybie oczy. Obrzydzenie mnie bierze. Pedalska cioto Rabiej, biorąc pod uwagę że jest prawda czasu i prawda ekranu, prawda - musisz powiedzieć czyją / ha,ha,ha / ma przedstawić lekarz płucny czasowo pełniący polityczną fuchę w Senacie. Czy zgodnie z żoną naczelnego rowerzysty RP komediant ze Szczecina zatrudniony jako marszałek senatu powie prawdę o fundacji 500$+ oraz o wszystkich medialnych zarzutach łapówkarskich jemu należnych? Kiedy NIK skontroluje bonzów Konstancina, którzy mocno zaangażowali się finansowo w wybory prezydenckie! Jak doszli do potężnych majątków? Oj będzie zabawa i będzie wesoło! Warszawa i cała Polska musi być wolna od antycywilizacyjnej ideologii LGBT! To zadanie dla wszystkich patriotów szanujących siebie i kochających Polskę. Rabiej wiceprezydentem stolicy- nieporozumienie.

 • @Husky

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NzM1Yy9wLzIwMTkvMTIvMjIvODI1LzU1MC80NjYxYjg5MmIyYjc0ODcwOWI3NWY1ZWM5NmQyYzgxNC5qcGVn.jpeg
  "Trzeba mieć duża hucbe". Gronkiewicz-Waltz atakuje prezydenta Dudę za krytykę Gersdorf. Przy okazji popełnia błędy i kasuje wpis. Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skrytykowała na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudę za wypowiedź dot. I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Pierwszy wpis Hanny Gronkiewicz-Waltz zawierał błędy, dlatego była prezydent go usunęła. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany powiedział prezydent Andrzeja Duda na antenie TVP Info. Te słowa nie spodobały się byłej prezydent Warszawy. Trzeba mieć duży tupet i hucpę by tak potraktować Profesor Gersdorf szanowana przez środowisko prawnicze i akademickie, b.prodziekan, prorektor, członka rady dyscypliny prawa UW. Mam nadzieję, że Głowa Państwa się opamięta i przeprosi napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wcześniejsza wersja wpisu Hanny Gronkiewicz-Waltz zawierała błędy i brzmiała tak [pisownia oryginalna]: Trzeba mieć duża hucbe, żeby Profesor Gersdorf , która cieszy się ogromnym szacunkiem i zaufaniem środowiska prawniczego , była prodziekan i prorektor UW w ten sposób potraktować . Wstyd mi za takie zachowanie Głowy Państwa, mam nadzieje ,że się opamięta i przeprosi.

  https://wpolityce.pl/polityka/478943-gronkiewicz-waltz-atakuje-prezydenta-za-krytyke-gersdorf

  Ps...Bufetowa już nas niczym nie może zaskoczyć. Charakterystyczna cecha tych, którzy wychowali się w "dziwnych" domach rodzinnych, to brak kindersztuby.Czy HGW jeszcze jest Polką skoro po polsku pisać nie umie? W jidysz byłoby właściwie OK (chucpe). Widać znajomość języka. Prezydent Duda powiedział prawdę, więc nie ma powodu aby przepraszać. Chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf to kreatura,która zdradziła Polskę i Polaków swoimi czynami i wypowiedziami. No i jest opłacana przez szwabów i Norwegów. Obrończyni kasty sędziowskiej i banda zdrajców i złodziei. Wasze miejsce jest na śmietniku historii. A ja czekam aż Heike Grundbaum vel bufetowa pójdzie siedzieć! Dlaczego zbolszewizowana bufetowa nie odpowiada przed sądem za dopuszczenie do działania zbrodniczej mafii mieszkaniowej w ratuszu. Jej rodzina także bezprawnie ‘odzyskała’ kamienicę z lokatorami.

 • @kula Lis 69 19:22:29

  Zaprzedana banda tylko KE potrafi straszyć. KE to dla nich wyrocznia tak jak dla ich przodków i ich starszych kolesi wyrocznią był CCCP.

  Dokąd ta banda będzie bruździć?

  Narodzie żebyś był mądry to ani jeden szkodnik z tej bandy by się w polskim parlamencie nie znalazł

 • Ktoś tu chce przykryć dzisiejsze orędzie Grodzkiego!

  https://pbs.twimg.com/media/EMaTU7BWoAAhRv5?format=jpg&name=small

 • Odpowiedź na samowolkę "kasty"! Rzecznik dyscyplinarny: Będą działania wobec sędziów biorących udział w anarchizacji prawa

  Rzecznicy dyscyplinarni będą konsekwentnie podejmować działania wobec sędziów biorących udział w anarchizacji prawa - poinformował w niedzielę zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysław Radzik.

  Jak dodał Radzik, Rzecznik Dyscyplinarny sędzia Piotr Schab skierował wnioski do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o zawieszenie w czynnościach służbowych Anny B.-C., Rafała L., Kazimierza W. oraz Wojciecha M.

  Zapewniam – rzecznicy dyscyplinarni będą konsekwentnie podejmować działania wobec sędziów biorących udział w anarchizacji prawa @SchabPiotr skierował wnioski do @SNIzbaDysc o zawieszenie w czyn. służb. Anny B.-C., Rafała L., Kazimierza W. oraz Wojciecha M. napisał Przemysław Radzik na Twitterze. Całość pod linkiem


  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/478965-rzecznik-dyscyplinarny-beda-dzialania-wobec-sedziow

  Ps...Brawo!! Orać kaściarzy! Przestępców w togach, patokastę trzeba traktować tak jak na to zasługują, zgodnie z polskim prawem. I ani kroku w tył! Ta decyzja rzecznika dyscyplinarnego, to początek końca nadzwyczajnej kasty w Polsce! I tak właśnie trzeba czynić. Do błędów związanych z przepisami może mieć prawo pani sprzątaczka czy inny ciężko pracujący uczciwy obywatel pracujący fizycznie, ale nie ponoć uczony sędzia czy prokurator. Nie żadne zawieszenie, tylko won z zawodu po wcześniejszym zabraniu wszystkich przywilejów, do emerytury włącznie. Następnie kara za sabotaż Państwa. Gdyby w Polsce było prawo jak w Niemczech to 30% sędziów wylądowało by na bezrobociu a 50% w kryminale.

 • @Husky

  Rafała Trzaskowskiego zmagania z wrogą rzeczywistością, czyli o tym jak wydaje się pieniądze w Warszawie. Władze Warszawy podobnie jak innych dużych miast przestrzegają mieszkańców, że nadchodzą ciężkie czasy. W stolicy zdecydowano już o drastycznej podwyżce cen wywozu śmieci (średnio o 300 proc.), szykują się cięcia w komunikacji miejskiej, można być także pewnym, że już wkrótce pomimo zaprzeczeń ratusza wzrosną ceny biletów. Za wszystkie te decyzje władze Warszawy obwiniają rząd PiS. Pogorszenie sytuacji finansowej samorządów jest pokłosiem niekończącej się wojny politycznej w kraju. Rzeczywiście rząd przycisnął ostatnio niechętne mu samorządy. Jednak tłumaczenia, że wszystko jest winą rządu, nie brzmią zbyt wiarygodnie, gdy przyjrzymy się ostatnim deklaracjom i decyzjom finansowym władz Warszawy. To jasne, że gdy pieniędzy zaczyna brakować, trzeba mądrze dysponować posiadanymi środkami. Co tymczasem robią władze Warszawy? Niedawno zadeklarowały, że Warszawa do 2050 roku osiągnie neutralność klimatyczną. To oczywiście również element walki z rządem, bo rząd na niedawnym szczycie europejskim w Brukseli zastrzegł, że Polska ze względów finansowych nie jest w stanie przestawić swojej gospodarki wyłącznie na odnawialne i niskoemisyjne źródła energii. Najwyraźniej jednak, to na co nie stać pisowskiego rządu, nie jest żadną przeszkodą dla platformerskich władz Warszawy, które jak należy się spodziewać zamierzają do 2050 roku odłączyć mieszkańcom wszystkie elektrociepłownie i pobierać energię… no właśnie, z czego? Z farmy wiatrowej? A może uda się w tym czasie zbudować elektrownię wodną w miejscu niedziałającej oczyszczalni ścieków Czajka? Pewnym przedsmakiem planowanej ekologicznej doskonałości Warszawy jest niedawny zakup 130 elektrycznych autobusów za kwotę 400 milionów złotych (przy czym 180 mln pochodzi z unijnego dofinansowania). 400 milionów to sporo, można było za to kupić znacznie więcej ekologicznych autobusów na gaz, które dotąd kupowano, bo są tańsze od elektrycznych średnio o ponad 60 proc. Zdecydowano się jednak na elektryczne. Pierwsze z nich trafią do Warszawy już na początku przyszłego roku. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie drobny fakt, że – jak na razie – ciągle brakuje do nich stacji ładowania. W przyszłym roku ma powstać zaledwie dwadzieścia ładowarek łącznie za ponad 8 mln. Ale cóż to za problem, zawsze można przecież zlikwidować trochę linii autobusowych i bilans się jakoś wyrówna. A winą za cięcia i tłok obciążyć PiS. Jakimś ratunkiem może być jeszcze metro. Władze Warszawy sporo inwestują w podziemną kolej. Niedawno np. ratusz wydał 2 miliony złotych na projekt kolejnej już III linii metra. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie drobny fakt, że linia ma być zaprojektowana w oderwaniu od dotychczasowych analiz jej opłacalności. Miasto uparło się bowiem, aby przebieg tej linii biegł daleko od centrum, a więc z dala od pasażerów. Wszystko dlatego, że podczas budowy II linii metra na stacji Stadion Narodowy zbudowano już drugi peron dla przyszłej III linii, pomimo że jej kształt nie był wtedy przesądzony. Więc teraz władze Warszawy rysują kolejne projekty na siłę uwzględniające ten nieszczęsny peron, choć wiadomo, że linia rozpoczynająca się na Stadionie i biegnąca w stronę Grochowa nie ma większego ekonomicznego sensu. Przydałaby się raczej – co logiczne – linia w stronę centrum. Ale przecież zbudowano już peron w drugą stronę. Więc nie da rady. Metro musi więc pojechać w przeciwną stronę. W tym wszystkim ujawniony niedawno przez „SE” wydatek przez Warszawę miliona złotych na niefunkcjonalną stronę z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej, jest jedynie drobiazgiem dopełniającym obrazu nieszczęścia. Rafał Trzaskowski nie musi jednak się niczym martwić. W najnowszej edycji badania Barometr Warszawski 76 proc. ankietowanych pozytywnie oceniło jego wysiłki. Problem pojawi się dopiero wtedy, gdy pewnego dnia w Warszawie przestanie działać elektryczność i ogrzewanie, a na koniec zabraknie wody. Wtedy pozytywne oceny mogą spaść. I to nawet do 70 proc.

  https://wpolityce.pl/polityka/478952-rafala-trzaskowskiego-zmagania-z-wroga-rzeczywistoscia

  Trzeba jak najszybciej uchwalić prawo aby municypałowie za apanaże w radach nadzorczych nie mogli sprzedawać mienia publicznego i aby nie mogli wpychać bezbronnych mieszkańców w łapy tych co chcą kręcić lody na obligatoryjnych comiesięcznych opłatach za usługi komunalne… niewygodne.info.pl/artykul9/Dawny-SPEC-mial-76,9-mln-zl-zysku-za-2018-rok.htm

 • @kula Lis 69 19:45:37

  Jak mi mówił ociec ...kiedyś, aby bezproblemowo przekroczyć np. granicę z Sowietami to trzeba było włożyć w paszport tzw. " tradycję".
  Teraz, żeby bezproblemowo przejść chorobę u dr. Grodzkiego trzeba włożyć w kopertę

  Czasy się zmieniły, nawyki pozostały

 • @kula Lis 69 19:36:21

  Dzisiaj gdyby Śp. Bareja kręcił "Misia" to dialog w szatni miałby miejsce w szpitalu i zamiast "nie mamy pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi" brzmiałby "wziałem kopertę i co mi zrobicie".

 • @kula Lis 69 15:36:38

  Ja nic nie rozumiem. Komorowski: maszynka do mięsa, mikser, mini wieża stereo, sztućce, mikrofalówka. Cimoszewicz: panele podłogowe, terakota, futryny, zlewozmywak. Grodzki: tylko koperty.
  Jak taki facet bez wyobraźni i zmysłu poszukiwań mógł zostać Marszałkiem z PO

 • @kula Lis 69 19:45:37

  Czekałem na ostre Orędzie Koperty - Dolara.
  A tu ''Unia - srunia, TSUE- srue, Jurova - srowa. KE ingeruje w nasze prawodawstwo. A gdzie Protokół Brytyjski''?
  Zawiodłem się.
  W tle poprawna, nijaka choinka bez chrześcijańskich akcentów.
  Pan Bóg zesłał PiS-owi takiego PO-sranego bojownika.

 • Dla mnie przekonywającym protestem było by ...

  jakby sędziowie zaczęli się wieszać, samodzielnie czy wzajemnie - nie ma znaczenia. A jaki rozgłos zyskali by w "cywilizowanej" Europie. Już widzę te nagłówki w brukselskiej prasie np "Sędzia Tuleja powiesił się w obronie demokracji" albo "Grupa sędziów powiesiła sędziego Żurka by zatrzymać rządy faszystów w Polsce" ...

 • Autor

  Orędzie Grodzkiego od teraz wchodzi do oferty Netflix i HBO.
  Papież Franciszek i Dalajlama specjalnie wezmą abonament od stycznia. Planowany jest też serial na tej podstawie.
  Światowy hit bez wątpienia.

 • @Husky 21:31:08 lepkie łapki jak Chrystus z Janeiro rozłożone, czyżby chciał zostać mesjaszem?

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15770859051d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725b1edb55a914b89d8db91ba5c3226fe9.jpg

 • @Husky 22:13:32 Jak łapówkarz może pełnić taką funkcję? No jedynie w republice bananowej.

  Komorowski stał na japońskim taborecie...Grodzki na kopercie...Grodzki ma powód, żeby łasić się do sędziów. W tle są koperty. Wg teorii Neumanna ten symbol korupcji jest nie do ruszenia, bowiem jak mówił *im więcej masz kurwa zarzutów, tym bardziej kurwa będziemy cię bronić...do upadłego kurwa..*

 • Hit! Kwiatkowski chciał dyscyplinować sędziów: "Skupiłbym się na postępowaniach dyscyplinarnych, (...) na weryfikacji ich pracy"

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181ZTMyYy9wLzIwMTkvMTIvMDIvODI1LzQ5Ni82Yzg4M2M4YjIxYzY0MTg0OTgxODg0ZmI5YjY3MTlmOS5qcGVn.jpeg

  Na Twitterze furorę robi nagranie z 2010 roku z wypowiedzią byłego prezesa NIK i ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, który dość trafnie opisuje sytuację w polskim sądownictwie. Pytanie, czy sam senator podpisałyby się pod tymi słowami… Patrząc na narrację opozycji można mieć co do tego wątpliwości. Na nagraniu słyszymy, jak Kwiatkowski relacjonuje swoją rozmowę z prof. Strzemboszem, który miał mu powiedzieć, że choć był „przeciwny weryfikacji sędziów, bo myślał, że oni się zweryfikują, to popełnił błąd”. To jest jego ocena, tylko muszę państwu powiedzieć, że nie wiem, czy powiedzenie w roku 2010, że niezweryfikowanie sędziów orzekających przed 1989 rokiem jest teraz tym najistotniejszym problemem sądownictwa mówił Kwiatkowski. Skupiłbym się na postępowaniach dyscyplinarnych, na ocenach okresowych sędziów, na weryfikacji ich pracy zaznaczył. Bo obawiam się, że jakbym teraz, po 20 latach, powiedział, że to jest niezałatwiony problem, to ludzie by spojrzeli na mnie z lekkim dystansem jako ogół obywateli dodał ówczesny minister sprawiedliwości.
  Ciekawe słowa padły też podczas rozmowy z Janem Kulczykiem w restauracji Amber Room. Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość ocenę pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w dupach poprzewracało trochę mówił Kwiatkowski, który wówczas pełnił już funkcję prezesa NIK. W dalszej części filmu słyszymy z ust ówczesnego Ministra Sprawiedliwości @Kwiatkowski2011: Ja skupiłbym się na postępowaniach dyscyplinarnych, na ocenach okresowych sędziów, na weryfikacji ich pracy. Taka perełka nam się trafiła- 2010 rok i ówczesny Minister Sprawiedliwości @Kwiatkowski2011: Rozmawiałem z Prof. Strzemboszem, który mi powiedział tak: Byłem przeciwny weryfikacji sędziów, bo myślałem, że oni sami się zweryfikują, popełnił błąd.
  Obejrzyj do końca i Podaj Dalej

  https://twitter.com/PiS_Opolskie/status/1208749189645176832?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F479010-krzysztof-kwiatkowski-chcial-dyscyplinowac-sedziow-wideo

  Ps...Wg. Kwiatkowskiego polskim sędziom się w dupach poprzewracało. Po tym wytłumaczeniu, zachowania najwyższej kasty są bardziej zrozumiałe. Kwiatkowski na 100 % miał i ma racje to środowisko sędziowskie trzeba dyscyplinować i oceniać. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji. To należy puścić w TVP i to kilka razy! Nie tylko w TVP ale we wszystkich od rana do wieczora o każdej pełnej godzinie. Bardzo interesujące będą wypowiedzi tego pana teraz gdy będzie pyszczyć nad obecną ustawą. Z mafią się nie rozmawia.
  https://pbs.twimg.com/media/EMZeRN1WoAER4AV.jpg

 • @Husky 22:13:32 Od niezliczonej ilości przytulonych kopert w głowie mu się pomieszało!

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNWZmYy9wLzIwMTkvMTEvMjAvODI1LzU1Mi85ZGNhY2U0NzRkZDk0ZTI3YmFlYWUxZTZjMWE0ZDE1MS5qcGVn.jpeg

  Grodzki zaprzecza oskarżeniom o korupcję: Ja tych ludzi nie znam, nie wiem, czy nie są podstawieni. To jest szczucie na mnie! Ta ustawa [dyscyplinująca sędziów] ma dużo niebezpiecznych zapisów, które ją dyskwalifikują grzmiał w „Rozmowie Piaseckiego” (TVN24) marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Ustawa jest inna niż w momencie wejścia, ale problem w tym, że poprawki opozycji zostały odrzucone dodał. Tzw. reformy przynoszą pw. negatywne efekty dla ludzi twierdził polityk PO. W rozmowie padły również pytania o oskarżenia korupcyjne pod adresem Grodzkiego. Przeprowadziłem rachunek sumienia. (…) Nic się nie działo zapewniał gość TVN24. Zostałem marszałkiem - pojawiły się ataki, pojawiły się ustawy sądowe - pojawiły się następne ataki mówił. Uczestniczę w polowaniu z nagonką. To powód do dumy, że jestem zohydzany społeczeństwu, ale mam czyste sumienie próbował przekonywać Grodzki. Jak zaznaczył: Nigdy nie uzależniałem jakiejkolwiek procedury medycznej od przyjęcia pieniędzy. Na tym nie koniec. Jestem w stanie udowodnić, że nie brałem łapówek zapewniał Grodzki. Co w takim razie z relacjami byłych pacjentów i ich rodzin? Ja tych ludzi nie znam, nie wiem, czy to nie są ludzie podstawieni. (…) To jest szczucie na mnie! upierał się marszałek Senatu. Można odnieść wrażenie, że Tomaszowi Grodzkiemu zdecydowanie łatwiej przychodzi atakowanie rządzących za ustawę ws. sędziów niż odpowiadanie na oskarżenia, które coraz częściej padają pod jego adresem.

  https://wpolityce.pl/polityka/479009-grodzki-zaprzecza-oskarzeniom-o-korupcje-to-szczucie

  Ps...Lepkołapki Grodzki kreuje się na Bolka Bis. On jest niewinny i uczciwy! Pewnie niektórzy to kupią…Mamy Królika Ewropy pseudonim Oskar, mamy Małego Napoleonika przytulacza kopert, wszyscy z POKO, wszystko w tym temacie! Trupa mu przywieźli ale 3000zł trupem nie śmierdzi. Dobre……… Ja tych ludzi nie znam……Przecież od przyjaciół, krewnych i znajomych żaden lekarz kopert by nie brał. Bierze się od nieznajomych. To były setki osób, nie sposób wszystkich zapamiętać. I cóż za wybitna wybiórcza pamięć - najpierw nie pamięta, później sobie przypomina, najpierw pamięta że wziął 2 tys, później o tym zapomina. W pokrętny sposób przyznał się do wzięcia łapówki, więc inne oskarżenia nadwyrężają jego wiarygodność. Niepotrzebny nam pazerny krętacz na ważnym stanowisku w państwie. Prokuratura do roboty! Jak taki uczciwy to niech rozliczy się publicznie z posiadanego majątku! Stać go na to? Krętacz, przytulacz kopert, oczywiście dla fundacji! Chłopie, wstydu oszczędź, odejdź, jesteś skompromitowany. W PO im więcej ukradniesz tym bardziej jesteś z siebie dumny i masz większe POważanie. Trwa serial "kolejna osoba oskarża o łapówkę" ale marszałek przyjmuje to z miedzianym czołem bo przecież w razie czego odpowiedniego do tej sprawy "naszego sędziego" wybierze w imieniu PO Neuman…Na złodzieju czapka gore. Chazarski kurdupel Grodzki jest tylko jednym z przykładów łapówkarzy w białych kitlach. Po jego przynależności partyjnej i fizjonomii widać, że jemu pieniądz nie śmierdzi. Nie zapominajmy, że PO stworzyli chłopcy z WSI z cwaniaczków z hakami w życiorysie (złodziei, łapówkarzy, alimenciarzy, malwersantów, damskich bokserów itp.) PiS proszę "jechać" z Grodzkim. Gdyby był z ekipy rządzącej opozycja by do wyborów prezydenckich wałkowała temat.

 • @Husky 22:13:32 Przecież o nie brał tylko zgarniał do szuflady - na fundację "aby mi się żyło lepiej"

  Hahaha! "To nie moja ręka"… Ciekawe, pewien Stasio ps. Lodołamacz od burdeli, z POmorza Zachodniego ,też o nagonce na siebie mówi. Widać; ONI tak mają. Jak Sawicka prototyp powszedniej "uczciwości" w Targowicy. Można pracować prywatnie dla idei a pieniądze przyjmowałem w gabinecie prywatnym. Czyżby wizyta kosztowała 2 tys. A późniejsza operacja w zadłużonym na ponad 92 mln zł przez siebie szpitalu?

 • @Husky 21:31:08

  Jak PO mogło wystawić na marszałka takiego typa, pospolitego łapownika ? Chyba tylko dlatego, że on jest najmniej umoczony w przekręty i przewały (że najmniej zaszkodzi PO)! Ale mleko się wylało!

  Grodzki przyznał się publicznie do przyjęcia łapówki za wykonanie zabiegu, łapówka została wręczona w prywatnym gabinecie a zabieg wykonany w szpitalu za pieniądze NFZ, prokuratura ma przyznanie się publiczne czego jeszcze szukać. Ja tych ludzi nie znam, nie wiem, czy nie są podstawieni – wystarczy, że tych ludzi "zna" dokumentacja szpitalna i archiwalne księgi przeprowadzonych operacji. Błazen. Przecież ty szkodzisz PO, wg ciebie łapówka wzięta w gabinecie prywatnym to nie jest łapówka ? A może masz prywatny szpital? Obcy ludzie z jednego regionu raptem pokochali marszałka-kopertę który polubił wziątki za operację w gabinecie prywatnym. Burmistrza Warszawa-Włochy polubił Turek i wrzucił mu przez okno 200 tyś zł.

 • @Husky Trzecia osoba w państwie, podejrzana o łapownictwo wygłasza orędzie. Co o Polakach myślą inne narody widząc taki kabaret?

  Celne! Minister Schreiber o wątpliwościach ws. Grodzkiego: Gdzie są asy dziennikarstwa śledczego z prywatnych telewizji?
  https://wpolityce.pl/polityka/478975-schreiber-gdzie-sa-asy-dziennikarstwa-ws-grodzkiego

  Ps...Gdzie są? Jeden z nienawiści do ludzi dostał wylewu, drugi ma depresję jak wykryto, że podrabiał podpisy żony i nie dał rady po pijaku dojechać do domu, a trzeci sprzedaje koszulki. Gdzie jest Radomir Witt z TVN jak on szalał gdy relacjonował loty Kuchcińskiego. On był bliski reporterskiego uniesienia a tu łapówy za operację i co? I nic w TVN, Onet, RMF udają, że tego TEMATU nie ma a jest. Gdzie jest wyniszczony Sekielski od pedofilów wśród celebrytów, gdzie heil Kittel z wsi 24 od propagowania faszyzmu i hitleryzmu, gdzie żydowska szczujna z koszernej i hitlerowcy kłamcy z der onet? Brawo panie ministrze ja dodam więcej bo panu z racji pełnionej funkcji nie wypada. Sławy dziennikarskie gazety wyborczej i tvn dumają jak z ofiar tego obleśnego chazarskiego typa i łapówkarza zrobić winnych. Można ich posądzić przecież o np. chorobę psychiczną. Nadzwyczajna kasta im to udowodni, przecież tam złodziej pogania złodzieja.

 • @Husky

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lYTM1OS9wLzIwMTkvMTIvMjMvODI1LzUwMC9jYzRjMWQ1NzViYjU0NWQyOGEzNjk1NDkxN2E1N2QyNi5qcGVn.jpeg

  Niebezpieczna zapowiedź rzecznika "Iustitii": Niektórzy sędziowie zastanawiają się, czy nie podjąć bardziej radykalnych form protestu. „Nadzwyczajna kasta” nadal będzie walczyć ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości? Wszelkie zapowiedzi nie budzą nadziei, wręcz przeciwnie, mogą zwiastować jedynie niepokój! „Strajku zabrania nam konstytucja. Ale są inne formy protestu” ogłasza rzecznik „Iustitii” w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. A może raczej próbuje straszyć? Oczekujemy, że w Senacie zostanie zgłoszony nowy projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, aby pokazać, że jest alternatywa i jest możliwość wyjścia w kilka tygodni z tego impasu, w którym się znaleźliśmy stwierdził rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” Bartłomiej Przymusiński. Dodał, że celem ma być „odpolitycznienie” KRS. Niektórzy [sędziowie] się zastanawiają, czy nie podjąć jakichś działań protestacyjnych w jakiś bardziej radykalny sposób powiedział. Czyżby i pogroził? Strajku zabrania nam konstytucja. Ale są inne formy protestu dodał. Jako przykład takich możliwych działań rzecznik „Iustitii” podał „dzień bez wokandy” czy „marsze”, choć jednocześnie zastrzegł, że za wcześnie, by o tym mówić bez konsultacji w środowisku. Jestem przekonany, że sędziowie nie pozwolą się złamać i pozostaną wierni zasadom stwierdził. Zarazem rzecznik „Iustitii” wspomniał o pomyśle okrągłego stołu, przy którym zasiedliby przedstawiciele władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz środowisk prawniczych. Trzeba przyznać, że to ciekawa droga. Najpierw atakowanie strony rządowej, histeria o rzekomych represjach na sędziach i straszenie polexitem, a w końcu „groźby”. A potem jak gdyby nigdy nic, namawianie do rozmów? To już wiadomo, jak ten „dialog” miałby wyglądać według obrońców „nadzwyczajnej kasty”.
  ”GW”

  Ps..."Marsz sędziów" na wzór marszu solnego Gandhiego! Same zapowiedzi takich działań są niegodne zawodu sędziego i powinny być napiętnowane i karane. Pewnie wzorem dzielnego wojaka Szwejka przez noc zapomną liter i nie będą mogli orzekać. A dzień bez wokandy to nie strajk?! Mogą się też zacząć biczować! Bardzo skuteczną formą protestu jest odmowa przyjmowania wynagrodzenia! A ja proponuję w zamian trzy miesiące bez pensji, potem tylko AUT. Teraz to kasta może sobie walczyć tylko niech się odczepi od pieniędzy polskiego podatnika i sobie znajdzie innego sponsora może nawet za granicą, bo jak na razie to bez pieniędzy podatnika jest to to nikim i niczym. A może jakieś protest songi niech nagrają i wrzucą na youtube tak jak nauczyciele ongiś ?! Może jakaś część sędziów odkryje w sobie talent estradowy i uwolni siebie i obywateli od politykierstwa.

 • @Husky 22:13:32

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180YzQxOS9wLzIwMTkvMTIvMjIvODI1LzU1MC8xNTljNzAxYTc0OTE0ZmI1YmU3ODFlNTBlZmJiOTU0ZC5qcGVn.jpeg
  Dubois broni Grodzkiego: Mamy do czynienia ze zmasowaną akcją będącą próbą egzekucji polityka, który chce uratować demokrację(sic!!!) Mamy do czynienia ze zmasowaną akcją będącą próbą egzekucji polityka
  mówi mecenas Jacek Dubois w rozmowie z wp.pl. Adwokat komentuje w ten sposób oskarżenia pod adresem marszałka Tomasza Grodzkiego.
  Jak informuje Radio Szczecin, mężczyzna oskarża polityka o wzięcie łapówki. Oddaliśmy mu w kopercie 3 tysiące złotych. Grodzki zadzwonił do szwagra, czyli brata żony i powiedział, że nie udało mu się uratować ojca, ponieważ, tak się wyraził: „Trupa mu przywieźliśmy i było za późno” powiedział rozgłośni pan Michał. Dubois przekonuje, że te słowa nie są prawdziwe. Dziennikarze kolportujący te kłamstwa, nie próbują zadać sobie pytania, czy od takiej osoby mogło w ogóle paść podobne stwierdzenie stwierdził. Z orzecznictwa dotyczącego prawa prasowego wynika, że nie wolno rozpowszechniać niewiarygodnych i niesprawdzonych pomówień. Jednym słowem jest to nieprawda i mamy do czynienia ze zmasowaną akcją będącą próbą egzekucji polityka, który chce w tej chwili uratować demokrację w Polsce i dostał dziejową misję powiedział. Oczywiście wspomniał też o reformie sądów. Egzekucji dokonuje się w momencie, gdy równocześnie niszczone jest niezawisłe sądownictwo, konstytucja i niezależni sędziowie mówił.
  wp.pl
  Ps....Drewniak (fr. Du bois) i to spróchniały (pourris) palant! Jeden i drugi! Gdzie jest mafia, tam musi być i jakiś Consigliere.. Dubois na starość pomyliły się definicje , chazarski łapówkarz Grodzki chce bronić łapo-kracji i sędzio-kracji a te z demokracją mają mało wspólnego. Dubois to adwokat mafii WSI- wstyd, że takie osoby bronią złodziei-pewnie sami są nie lepsi. Ci panowie t.j. ojciec i syn zawsze bronili aparatczyków i zdrajców…Dubois jak na adwokata to wyjątkowo tępy jesteś i do tego bezwstydny! Bronisz godnego POŻAŁOWANIA, PODŁEGO chazarskiego łapówkarza!

 • @Husky 22:13:32

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15770955111d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d7914587b52f19fc813225c97565c284.jpg

  Grodzkiego spytano o przyjęcie 3 tys. zł za operację. Idzie w zaparte: „polityczne polowanie”. Gęstnieje atmosfera wokół marszałka Senatu. Padają wobec niego coraz cięższe oskarżenia od krewnych jego byłych pacjentów. Tymczasem Grodzki wszystkiemu zaprzecza. Teraz przekonuje nawet, że cała sprawa to „polityczne polowanie z nagonką”.
  Prof. Tomasz Grodzki wziął 3000 złotych, ale po dwóch dniach zadzwonił i powiedział, że nie udało mu się uratować teścia, bo trupa mu przywieźliśmy”opowiadają bliscy pacjenta, który zmarł przed operacją.
  Kilka dni temu „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła natomiast relację kolejnej osoby, która zdecydowała się opowiedzieć o przekazywaniu pieniędzy prof. Grodzkiemu w związku z operacją w szpitalu Szczecin Zdunowo.
  [polecam:https://niezalezna.pl/303238-autor-tekstow-o-sprawie-grodzkiego-to-nie-sa-anonimy-ci-ludzie-sa-gotowi-zeznawac ]

  Spytany wprost o to, czy przyjął kiedykolwiek pieniądze w zamian za przeprowadzenie operacji, zabiegu, lub w ogóle przyjęcie kogoś do szpitala, Tomasz Grodzki na antenie TVN 24 wygłosił płomienne oświadczenie. Odpowiedź brzmi jednoznacznie – nie [jako lekarz, dyrektor, ordynator nie przyjąłem kiedykolwiek pieniądzy w zamian za przeprowadzenie operacji, zabiegu czy przyjęcie kogoś do szpitala]. Ale wyobraźmy sobie sytuację, że wie pan, 19 lat temu chciałem wystąpić w TVN-ie. Przyniosłem panu 3 tys. zł, pan obiecywał że mi załatwi telewizję, ale pan nie załatwił i pieniędzy pan nie oddał. Czy pan nie czuje absurdu tej sytuacji, że teraz pan będzie musiał udowadniać, że ta sytuacja nie miała miejsca? pytał Tomasz Grodzki prowadzącego rozmowę Konrada Piaseckiego. Grodzki twierdzi, że przez 4 lata jako senator i 36 lat pracy lekarskiej nie oskarżano go wcześniej o takie działania. Twierdzi, że wszystko zaczęło się wraz z objęciem nowej funkcji.Zostałem marszałkiem, pojawiły się pierwsze ataki. Są ustawy sądowe, pojawiły się koleje ataki przekonuje Grodzki. Całą sprawę określił, jako „polityczne polowanie z nagonką”. To może być powód do dumy, że jestem najbardziej obrzydzany społeczeństwu. Ale mam czyste sumienie. To jest szczucie na mnie mówił. W pewnym momencie zaczął też wspominać, że jako pierwszy dyrektor szpitala w Szczecinie zaprosił prokuratora, który tłumaczył lekarzom „na czym polega korupcja, co jest korupcją, a co nie”. Jedno zdanie, które warto przytoczyć, że również ten, który daje pieniądze, jak i ten, który bierze, podlega sankcjom relacjonuje Grodzki.

 • @Husky

  Jak wiadomo już od piątku, Jedna z wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej, Czeszka Viera Jourova, wysłała do Prezydenta i Premiera RP, a także do Marszałków Sejmu i Senatu skandaliczne pismo bezprawnie ingerujące w wewnętrzne sprawy Polski i w kompetencje polskich władz, w tym władzy ustawodawczej. Viera Jourowa próbuje w tym piśmie dyktować polskiemu Sejmowi, żeby wstrzymał procedowanie nowelizacji ustawy o ustroju polskich sądów i wskazuje Sejmowi, że ma skonsultować projekt nowelizacji ustawy, z tzw. Komisją Wenecką, przy czym „Komisja Wenecka”, która nie jest organem Unii Europejskiej, a jedynie ciałem doradczym Rady Europejskiej, ma zajmować się tylko zmianami w konstytucjach krajów Europy Wschodniej i to tylko na wyraźną prośbę zainteresowanego państwa. Jak dotychczas, na pismo to odpowiedział jedynie POstkomunistyczny Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, który nie jest uprawniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej do zagranicznych organów, bo od tego jest rząd i Prezydent RP. Senat jest jedynie częścią organu ustawodawczego.
  Polski rząd powinien odpowiedzieć na to skandaliczne pismo ostrą notą dyplomatyczną skierowaną do Komisji Europejskiej. Zdecydowane stanowisko w sprawie tego skandalicznego listu zajęła Frakcja Emigracyjna Konfederacji Polski Niepodległej w Niemczech (FE KPN), która wystąpiła z własnym pismem do Przewodniczącej KE Pani Ursuli von der Leyen. Tłumaczenie tego pisma na język polski oraz odpis oryginału w języku niemieckim są opublikowane na portalu pełnomocnika FE KPN „michalowski-consulting.hpage.de” w rubryce „KPN Frakcja Emigracyjna”.

 • @kula Lis 69 15:29:44

  Cały okrągłostołowy układ sił oparty jest na Kaście, jako KOTWICY minionego ustroju. Dlatego zawsze mówiłem, że walka z tą komunistyczną hydrą okopaną też za granicą będzie najcięższa, a bez ścięcia jej głów będziemy dreptać w miejscu. Wreszcie ktoś tam na górze to zrozumiał.

 • Juszczyszyn i jego obrońcy nie stawią się przed Izbą Dyscyplinarną SN bo... jej nie uznają!(sic!)

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15771034401d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e4e0446372573276d5905d329d9d850d.jpg
  Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego miała się zająć sprawą sędziego Pawła Juszczyszyna, który do 29 grudnia jest zawieszony w orzekaniu przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Tak się jednak nie stanie, ponieważ sędzia przed izbą się nie stawił. Powód? Juszczyszyn jej... nie uznaje. Izba miała zdecydować, czy sędzia wróci do orzekania, czy nadal będzie zawieszony. Sędzia Juszyszczyn jednak się na rozprawie nie pojawił, ponieważ... nie uznaje Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Jego pełnomocnicy pojawili się w budynku, jednak na rozprawę nie wejdą. Do 29 grudnia sędzia Paweł Juszczyszyn jest zawieszony w orzekaniu przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego. Wydając tę decyzję, Nawacki tłumaczył PAP, że miesięczny okres zawieszenia jest maksymalnym, o jakim może decydować prezes sądu. O przedłużeniu tego środka lub jego zniesieniu zdecyduje Izba Dyscyplinarna, która posiedzenie w tej sprawie wyznaczyła na 23 grudnia na godz. 13. Na stronie internetowej Sądu Najwyższego podano, że posiedzenie to będzie niejawne. W razie przedłużenia przerwy w orzekaniu Sąd Najwyższy może też zdecydować o zmniejszeniu wynagrodzenia Juszczyszyna. Sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony w orzekaniu po tym, gdy jako delegowany do Sądu Okręgowego w Olsztynie nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Zrobił to, rozpoznając apelację w sprawie cywilnej. Argumentował, że chciał sprawdzić, czy sędzia nominowany przez nową KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. Po tej decyzji minister sprawiedliwości natychmiast cofnął Juszczyszynowi delegację do Sądu Okręgowego. "Sędzia nie może samowolnie stawiać się ponad władzę ustawodawczą, wykonawczą i ponad Prezydenta RP. Tego typu działania nie są związane z niezawisłością sędziowską" podano w komunikacie MS o odwołaniu sędziego z delegacji. Po cofnięciu delegacji sędzia Juszczyszyn wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że prawo stron do rzetelnego procesu jest dla niego ważniejsze od jego sytuacji zawodowej. "Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę. Apeluję do koleżanek i kolegów sędziów, aby zawsze pamiętali o rocie ślubowania sędziowskiego, orzekali niezawiśle i odważnie" mówił. Kilka dni później prezes Sądu Rejonowego na miesiąc zawiesił Juszczyszyna w orzekaniu. Zarządzenie to zostało przekazane Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

  https://niezalezna.pl/forum/303341-juszczyszyn-i-jego-obroncy-nie-stawia-sie-przed-izba-dyscyplinarna-sn-bo-jej-nie-uznaja

  Ps...Co ten bolszewicki błazen Paweł Juszczyszyn sobie wyobraża? Jak chce naruszać prawo i być politykiem - to trzeba koniecznie pozbawić tego błazna tytułu sędziego i niech sprząta jakieś publiczne szalety! Wymiar Bezczelności wymiaru sprawiedliwości nie ma granic. A my Polacy nie uznajemy Juszczyszyna!.... i innych podobnych jemu sędziów z mafii w togach. Nie będziemy stawiali się na rozprawy i nie uznawali wyroków wydawanych przez postżydobolszewię, jej klany rodzinne i jej miot wsobny. Czas najwyższy zacząć sprzątać tą stajnię Augiasza z najwyższej kasty, niech zostaną tylko prawdziwie niezależni i niezawiśli sędziowie. W innym przypadku wszyscy WON! Bojkotujmy nadzwyczajną kastę! Tylko w ten sposób pomożemy Dobrej Zmianie która sobie nie radzi z antypolską swołoczą i zapiekłą żydokomuną.

 • @kula Lis 69 13:45:33

  PE zanim zajął się praworządnością w Polsce robił wiele innych pożytecznych rzeczy. Ślimaka zrobił rybą, przegłosował prawidłową krzywiznę banana, BHP przy wchodzeniu i schodzeniu z drabiny, instrukcję noszenia kaloszy, zakaz wchodzenia na drzewo, a marchew zrobił owocem. Serio.

 • Prezes SN pisze o "państwie autorytarnym". Ozdoba: List Gersdorf to hańba. Ona nie chce respektować konstytucji

  „Pani prezes chce się bawić w międzynarodowe trybunały, w opiniowanie na zasadzie takiej, że ona jest politykiem i chce ustalać, jak mają wyglądać przepisy w Polsce i co najgorsze nie chce respektować konstytucji” powiedział Jacek Ozdoba (PiS) w programie „Graffiti” na antenie Polsatu. Sądzę, że prezydent jest rozczarowany postawą pierwszej prezes sądu Najwyższego. W ostatnich dniach pani prezes zamiast być prezesem Sądu Najwyższego na przykład o nowelizacjach ustaw sądowych wyrażała się skandalicznie. Porównywanie przepisów nowelizujących ustawy o sądach powszechnych do stanu wojennego to jest absolutny skandal i tego się nie powinno robić powiedział Jacek Ozdoba z PiS, nawiązując do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który odniósł się do słów pierwszej prezes Sądu Najwyższego krytycznie wyraziła się ona o nowelizacji ustroju sądów powszechnych pod hasłem „dyscyplinowania” sędziów. Pani prezes chce się bawić w międzynarodowe trybunały w opiniowanie na zasadzie takiej, że ona jest politykiem i chce ustalać, jak mają wyglądać przepisy w Polsce i co najgorsze, nie chce respektować konstytucji powiedział Jacek Ozdoba. Ozdoba nazwał list Małgorzaty Gersdorf „hańbą”. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego napisała w odniesieniu do reformy sądów o „państwie autorytarnym” i prosiła o „zaniechanie nienawiści do sędziów”. Użyła przy tym porównania do stanu wojennego. Nie wolno używać tego typu określeń, bo są one obraźliwe nie tylko dla autorów nowelizacji ustawy ludzi, którzy chcą reformować wymiar sprawiedliwości, ale dla ofiar z 1981 roku powiedział Ozdoba. Sądzę, że pani pierwsza prezes Sądu Najwyższego dokładnie wie, kto zasiada w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i jeżeli porównuje cokolwiek do stanu wojennego to niech najpierw niech porozmawia z kolegami stwierdził. W jego ocenie nowelizacja ustaw sądowych nie jest zagrożona w Senacie. Nie spodziewa się także „cofnięcia o krok” mimo zapowiedzi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, że „Nad ustawami sądowymi Senat będzie pracował najstaranniej”. Ustawa powoduje stabilizację wymiaru sprawiedliwości zapewniał Ozdoba, dodając iż Komisja Europejska nie powinna ingerować w proces legislacyjny w Polsce.
  Polsat

 • @Jozio z Londynu 13:32:40

  Skorzystać z rozwiązań Erdogana, nie ma wyjścia.

 • @Jozio z Londynu 13:52:14

  Juszczyszczyn, odebrał byłej żonie 500 plus, zrobił na nią donos, bo uważa, że to jemu należy się te 500. Taki to sędzia hahahahaha

 • Izba Dyscyplinarna SN uchyliła zawieszenie Juszczyszyna.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNjExYS9wLzIwMTkvMTIvMjMvODI4LzQ5Mi8xNGM1MDgzYjRmOWY0YTgwYmRjMTkyNTQwOGRlOWM4MS5qcGVn.jpeg
  Sędzia nie stawił się przed Izbą, bo wg. niego, ta nie jest sądem! Czuje się bezkarny? Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła zawieszenie sędziego Pawła Juszczyszyna poinformował sędzia SN Jacek Wygoda. Sędzia nie stawił się przed Izbą. Jego adwokat przekonywał na konferencji prasowej, że Izba nie jest sądem. Przypomnijmy, że sędzia z Olsztyna do 29 grudnia jest zawieszony w orzekaniu przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego. Wydając tę decyzję, Nawacki tłumaczył PAP, że miesięczny okres zawieszenia jest maksymalnym, o jakim może decydować prezes sądu. O przedłużeniu tego środka lub jego zniesieniu zdecyduje Izba Dyscyplinarna, która posiedzenie w tej sprawie wyznaczyła na 23 grudnia na godz. 13. Na stronie internetowej Sądu Najwyższego podano, że posiedzenie to będzie niejawne. W razie przedłużenia przerwy w orzekaniu Sąd Najwyższy może też zdecydować o zmniejszeniu wynagrodzenia Juszczyszyna. Przed posiedzeniem Izby w siedzibie Sądu Najwyższego zorganizowana została konferencja prasowa. Adwokat sędziego z Olsztyna Michał Wawrykiewicz, bronił Juszczyszyna mówiąc, że „dokonując oceny prawidłowości obsadzenia składu wykonał prawidłowy ruch”. Na konferencji wskazano też, że „dzisiejsza decyzja procesowa nie może mieć charakteru prawnie wiążącego”, bo „to gremium nie ma prawa decydować, czy Juszczyn ma być zawieszony, czy nie, bo nie jest sądem”. Sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony w orzekaniu po tym, gdy jako delegowany do Sądu Okręgowego w Olsztynie nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Zrobił to, rozpoznając apelację w sprawie cywilnej. Argumentował, że chciał sprawdzić, czy sędzia nominowany przez nową KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. Po tej decyzji minister sprawiedliwości natychmiast cofnął Juszczyszynowi delegację do Sądu Okręgowego. Sędzia nie może samowolnie stawiać się ponad władzę ustawodawczą, wykonawczą i ponad Prezydenta RP. Tego typu działania nie są związane z niezawisłością sędziowską podano w komunikacie MS o odwołaniu sędziego z delegacji. Po cofnięciu delegacji sędzia Juszczyszyn wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że prawo stron do rzetelnego procesu jest dla niego ważniejsze od jego sytuacji zawodowej. Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę. Apeluję do koleżanek i kolegów sędziów, aby zawsze pamiętali o rocie ślubowania sędziowskiego, orzekali niezawiśle i odważnie mówił. Kilka dni później prezes Sądu Rejonowego na miesiąc zawiesił Juszczyszyna w orzekaniu. Zarządzenie to zostało przekazane Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W związku z działaniami resortu sprawiedliwości wobec Juszczyszyna w całym kraju odbyły się manifestacje pod sądami. Cofnięciem delegacji Juszczyszyna zainteresował się także Rzecznik Praw Obywatelskich, który poinformował, że jest „dalece zaniepokojony wykorzystaniem przez ministra prawa do odwołania sędziego z delegacji z powodów czysto dyscyplinarnych”. Co prawda nie ma żadnych przesłanek, na których podstawie Minister Sprawiedliwości podejmuje taką decyzję. Nie oznacza to jednak, że może być ona w pełni swobodna i arbitralna. Korzystanie z tego uprawnienia ustawowego nie powinno wykraczać poza wskazany cel polityki kadrowej i służyć, jak w tej sprawie, jako środek dyscyplinowania sędziów zaznaczył RPO. Bodnar o wyjaśnienia w tej sprawie poprosił także rzecznika dyscyplinarnego Piotra Schaba i prezesa Nawackiego. Niedawno Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego wezwało w uchwale do przywrócenia Juszczyszyna do pracy i do rezygnacji z funkcji prezesa Nawackiego. Ten rezygnacji jednak nie złożył. Z funkcji wiceprezesów sądu zrezygnowali dwaj inni sędziowie Krzysztof Krygielski i Anna Szczepańska.
  PAP

  Ps...NATYCHMIAST i DOŻYWOTNIO! Szanowny min. Ziobro z totalną hołotą nie ma już o czym rozmawiać, potrzebna jest NATYCHMIASTOWA spec uchwała, bezprecedensowa dyrektywa pozbawiająca anarchistów prawa wykonywania zawodu! I następna spec. ustawa w trybie pilnym!: obniżenie do min. emerytury dla wichrzycieli po złożeniu urzędu! Jeżeli Izba Dyscyplinarna nie umie sobie poradzić z bezczelnym sędzią to jak ma sobie poradzić podsądny z wyrokami sędziów którzy orzekają wbrew polskiemu prawu i rozsądkowi? Prokurator Maciej M. ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej elitarna jednostka powołana przez Ziobrę jechał autem mając ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

 • Musiało zaboleć! Prezes Gersdorf odpowiada na krytykę prezydenta Dudy i staje w obronie sędziów: Nie walczą o swój status

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jNDhhYi9wLzIwMTkvMTIvMjMvODI3LzQ5OC83OWNlZTU2ZTRhZmQ0ODc1YWE3ZWE5ZjgxNDU0OTJjZi5qcGVn.jpeg
  I prezes Sądu Najwyższego w piśmie opublikowanym na stronie Sądy Najwyższego odpowiedziała na słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który w rozmowie z TVP info mówiąc o prof. Małgorzacie Gersdorf przyznał, że jest mu „wstyd, za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany”. W piśmie Gersdorf próbuje przekonywał, że obecna sytuacja „nie miałaby w ogóle miejsca, gdyby nie doszło do niezgodnego z Konstytucją RP wygaszenia kadencji członków Krajowej Rady Sądownictwa oraz powołania w ich miejsce nowych członków przez Sejm”. Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja, z jaką mamy do czynienia nie miałaby w ogóle miejsca, gdyby nie doszło do niezgodnego z Konstytucją RP wygaszenia kadencji członków Krajowej Rady Sądownictwa oraz powołania w ich miejsce nowych członków przez Sejm. Wówczas nie pojawiłby się w ogóle problem wykładni art. 179 Konstytucji oraz znaczenia ważności uchwał podejmowanych przez Krajową Radę Sądownictwa

  —napisała Małgorzata Gersdorf w oświadczeniu w związku z wypowiedzią prezydenta.

  Następnie I prezes SN przekonuje, że do dzisiejszej sytuacji, którą krytykował prezydent Duda, by nie doszło, gdyby, jak przekonuje Gersdorf został wykonany wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nakazujący ujawnienie tzw. list poparcia członków KRS. Prezes Gersdorf zaznaczyła także, iż sytuacji obecnej nie byłoby, gdyby prezydent „pod osłoną nocy” nie przyjął w grudniu 2015 r. ślubowania od osób wybranych na miejsca już obsadzone w Trybunale Konstytucyjnym. Czas skończyć z narracją, że w tym całym sporze sędziowie walczą o swój status, że są niechętni zmianom i występują przeciw władzy; jest to całkowita nieprawda zaznaczyła w wydanym w poniedziałek oświadczeniu I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja, z jaką mamy do czynienia nie miałaby w ogóle miejsca, gdyby nie doszło do niezgodnego z Konstytucją RP wygaszenia kadencji członków Krajowej Rady Sądownictwa oraz powołania w ich miejsce nowych członków przez Sejm. Wówczas nie pojawiłby się w ogóle problem wykładni art. 179 Konstytucji oraz znaczenia ważności uchwał podejmowanych przez Krajową Radę Sądownictwa

  —napisała Małgorzata Gersdorf w oświadczeniu w związku z wypowiedzią prezydenta.

  Następnie I prezes SN przekonuje, że do dzisiejszej sytuacji, którą krytykował prezydent Duda, by nie doszło, gdyby, jak przekonuje Gersdorf został wykonany wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nakazujący ujawnienie tzw. list poparcia członków KRS. Prezes Gersdorf zaznaczyła także, iż sytuacji obecnej nie byłoby, gdyby prezydent „pod osłoną nocy” nie przyjął w grudniu 2015 r. ślubowania od osób wybranych na miejsca już obsadzone w Trybunale Konstytucyjnym. Czas skończyć z narracją, że w tym całym sporze sędziowie walczą o swój status, że są niechętni zmianom i występują przeciw władzy; jest to całkowita nieprawda zaznaczyła w wydanym w poniedziałek oświadczeniu I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Nie byłoby dzisiejszej sytuacji, gdyby nie został zrujnowany autorytet Trybunału Konstytucyjnego, a sądy i obywatele miały do niego zaufanie. (…) Wreszcie dzisiejsza sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby w końcu rozpoczęła się rzetelna debata nad reformowaniem wymiaru sprawiedliwości czytamy w piśmie Gersdorf.

  https://wpolityce.pl/polityka/479080-musialo-zabolec-prezes-sn-odpowiada-na-krytyke-prezydenta
  Ps...A czy praworządna inaczej chazarska ropucha, schlampe i alkoholiczka przestępca Gersdorf już ujawniła listę żydokomunistycznych sędziów zatrudnionych w SN, czy dalej się miga? No… już zapomniała o sędziach TK wybranych na….zapas? Jak to miło mieć Alzheimera w tak młodym wieku chazarska ropucho Gersdorf, prawda? 30 kwietnia 2020 r. ADIEU, czy raczej AUF WIEDERSEIN - od tej chwili będzie sobie mogła ta pani do woli jeździć do Reichu i krztusząc się z przejęcia "informować" o jej "ten kraju".

 • Ziobro ma wiadomość dla „kasty”. „Każdy kto łamie prawo, musi się liczyć z konsekwencjami”

  Każdy kto łamie prawo, musi się liczyć z konsekwencjami i dotyczy to również sędziów, w tym sędziego Juszczyszyna - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapytany o niestawienie się sędziego Pawła Juszczyszyna na posiedzeniu Izby Dyscyplinarnej SN.

  https://niezalezna.pl/303357-ziobro-ma-wiadomosc-dla-kasty-kazdy-kto-lamie-prawo-musi-sie-liczyc-z-konsekwencjami

 • @Jozio z Londynu 13:32:40Kasta się broni. Taki układ może zburzyć jedynie rewolucja. Ale na to nie ma szans.

  Poproszę o nazwiska całego składu orzekającego, nie tylko przewodniczącego i ławnika oraz pełne uzasadnienie. Dlaczego niestawienie się sędziego, brak możliwości zadawania mu pytań i żądania wyjaśnień może być puszczone płazem? Twierdzenia drugiej strony powinny być więc uznane za fakt. Czas na zmianę zasad dowodzenia. Odwieszenie jest nieważne. Bo delikwent nie uznaje tego trybunału. Niezawiśle tzn. w ujęciu Juszczyszyna - zgodnie z oczekiwaniami jego mocodawców. I wygląda na to, że Izba Dyscyplinarna uznała sędziowski serwilizm jako normę. Miała być izba dyscyplinarna dla kasty, ale okazuje się, że co drugi tam w kaście to ubek, więc trudno jest cokolwiek sklepić. Polska jest w rękach mafii i rząd nie da sobie z tym rady, jest za słaby. Gdybyśmy mieli kogoś na wzór Erdogana, wtedy ten zrobiłby z tymi ubekami bardzo szybko jak u siebie porządek. No to teraz należy opublikować "ścieżkę" kariery sędziego Juszczyszyna i nie tylko jego: gdzie studiował, kto był promotorem pracy magisterskiej i jaki był temat pracy, gdzie i u kogo robił aplikację sędziowską. Trzeba znać tych, co kształcą takich wybitnych prawników aby im się wywdzięczyć. Czy on musi być sędzią skoro nie respektuje prawa. Do biedronki na kasę albo na ciecia za 1600 zł miesięcznie bo do tego się na pewno nadaje. Uważam, że przyczyną problemów z mafiozami w togach jest całkowicie błędna strategia PiS/ZP! Mają poparcie 8 mln wyborców a ciągle się wszystkich dookoła pytają czy mogą rządzić! To oznaka nieudolności, słabości! Słuchając tych czytanych przez godzinę wywodów i mętnych decyzji sądu dyscyplinarnego, które normalnych ludzi gówno obchodzą, chyba wszyscy doszli do wniosku, że ten cały wymiar sprawiedliwości należy zrównać z glebą a sędziów wysłać do Korei Północnej na wczasy do kopalni uranu. Jak jadłem obiad włączyłem TVPinfo, to ten gaduła z SN ubrany w tą togę z tym na jego karku łańcuchem czytał to głupkowate uzasadnienie jak taka klepiąca w kółko katarynka i niesamowicie długo, więc wyłączyłem ten kanał, bo szlag mnie ogarnia, że ta kasta z tej rasy wyższej co ma nawet w tym swoim Talmudzie zapisane, że jest narodem ponad inne narody dyktuje naszej Polsce którą już od wieków zapluskwia, co naszej Polsce wolno co jest dowodem, że ta nadzwyczajna kasta jest już władzą nadrzędną, nad prezydentem, premierem policją itp. itd. No tak sąd koleżeński orzekł, że nie można kolegi ukarać. W grudniu Izba Dyscyplinarna SN nie zgodziła się na ściganie sędziego ze Szczytna który miał przywłaszczyć ponad 40.000 złotych! Tak więc sąd koleżeński omyłkowo nazywany Izbą Dyscyplinarną SN robi sobie jaja z prawa! Więc jest tylko jedna opcja dla naszego rządu to odizolowanie w Berezie Kartuskiej BiS tej zarazy lecz do tego potrzeba odwagi, chęci lub Erdogana na 2 tygodnie..

 • @Jozio z Londynu 13:32:40

  W świetle powyższego każdy ma teraz prawo do podważenia kompetencji sędziego, który orzeka w naszej sprawie. Jeżeli sędzia wyda sądowy nakaz zapłaty, masz prawo powiedzieć "fuck off". W każdym indywidualnym przypadku, podsądny może teraz podważyć niezawisłość składu sędziowskiego pod pretekstem upolitycznienia ze strony przeciwnej do poglądów podsądnego. I to wystarczy.

 • @Husky 16:04:37

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lYjAyNC9wLzIwMTkvMTIvMjMvODI1LzUyMC8yNTJlYmQ3ZTcyMjI0OTQ2OTNmNzZjNTk5ZGQ4ODhlMS5qcGVn.jpeg
  NASZ WYWIAD. Lazar o orędziach Grodzkiego: "Wyprawianie takich megalomańskich autoprezentacji jest po prostu niestosowne"..Marszałek Grodzki sprawia wrażenie niesłychanie pewnego siebie. W sytuacji, gdy przeciwko trzeciej osobie w państwie formułowane są takie zarzuty, próba lansowania się na męża opatrznościowego narodu, wygłaszanie drugiego już orędzia może wiele osób zniesmaczyć mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Zbigniew Lazar, ekspert do spraw wizerunku politycznego. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/479093-lazar-o-oredziach-grodzkiego-megalomanskie-autoprezentacje


  Ps....Gadanie chazarskiego łapówkarza Grodzkiego, to czysty festiwal obłudy! Jednym słowem marszałek "orędownik". Więcej Grodzkiego! Dajcie mu mówić jak najczęściej! Będzie jeszcze więcej kabotyństwa, bo to nie megalomania, tylko zwykłe kabotyństwo, a będzie weselej, gdy wystąpi w duecie z Jachirą. Narzucanie się z orędziem bez znaczenia, którym nikt nie jest zainteresowany / bo to ani Prezydent, ani Premier, ani autorytet w polityce/ jest wielce niesmaczne.

 • Odesłał pacjentkę do domu. Ta po kilku godzinach zmarła. Sąd warunkowo umorzył sprawę lekarza

  Wrocławski sąd warunkowo umorzył dziś sprawę lekarza, który w przeszłości odmówił hospitalizacji pacjentki. Zaobserwowano u kobiety cechy niedokrwienia mięśnia sercowego. Kilka godzin później zmarła.
  Prokuratura oskarżyła wrocławskiego lekarza o nieumyślne narażenie pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2014 r. Po tym, gdy starsza kobieta straciła przytomność, wezwane pogotowie zawiozło ją do wrocławskiego szpitala na oddział neurologiczny. Tam wykonano badania, które wyeliminowały jako przyczynę utraty przytomności powody neurologicznie. Kobieta została odesłana na Izbę Przyjęć szpitala przy ul. Ołbińskiej, gdzie dyżur pełnił oskarżony. Szymon J. zapoznał się z dostarczonym badaniem EKG oraz przeprowadził własne badanie, po czym odesłał pacjentkę do domu. Kobieta zmarła kilka godzin później. Według prokuratury Szymon J., nie przeprowadził należytej diagnostyki przed podjęciem decyzji o odmowie hospitalizacji kobiety, mimo że obraz kliniczny stanu zdrowia i zapis EKG wskazywały na cechy niedokrwienia mięśnia sercowego. W poniedziałek Sąd Rejonowy we Wrocławiu warunkowo umorzył postępowanie wobec lekarza na jeden rok próby; zasądził też od oskarżonego pokrycie kosztów sądowych na rzecz Skarbu Państwa w kwocie ponad 10 tys. zł.
  W uzasadnieniu wyroku sędzia Anna Statkiewicz zwracała uwagę, że okoliczności, takie jak podeszły wiek kobiety oraz przebyty w przeszłości zawał serca, nakazywały przyjęcie jej do szpitala albo prowadzenie dalszej diagnostyki. Oskarżony nie zachował wymaganej od niego ostrożności, jednak sąd warunkowo umorzył postępowanie, z uwagi na brak rażącego błędu. Skutek w postaci śmierci nie jest wynikiem tego błędu. Nie ma wystarczających dowodów, że w sytuacji, gdyby pacjentka była w szpitalu, do tego zawału by nie doszło tłumaczyła sędzia. Wyrok jest nieprawomocny. Odwołanie od niego zapowiedział syn zmarłej kobiety.

  https://niezalezna.pl/303380-kontrowersyjny-werdykt-sadu-ws-lekarza

 • @kula Lis 69 18:00:47

  "Oskarżony nie zachował wymaganej od niego ostrożności, jednak sąd warunkowo umorzył postępowanie, z uwagi na brak rażącego błędu. Skutek w postaci śmierci nie jest wynikiem tego błędu."

  Niestety lekarze są ludźmi i wszyscy popełniają czasem pomyłki. Szczególnie jak są przemęczeni i muszą się spieszyć. Kryminalizacja pomyłek doprowadzi do ich emigracji lub zmiany zawodu.

  Specjalną, ale nierzadką sytuacją, jest gdy musi być podjete ryzyko. Na przykład - jeśli skomplkowana operacja statystycznie kończy się śmiercią pacjenta w 20%, zaś w przypadku zaniechania, śmierć nastąpi w 90%, chirurg się jej podejmie. Ale gdy będzie grozić mu kara, to zrezygnuje, bo inaczej co piąty operowany umrze.

  Rozumie to Pan? Stalina bali się lekarze, i gdy potrzebował pomocy, uciekli.

  Medycyna to sztuka a nie księgowość.

 • @Pedant 18:21:59

  To napisz teraz gdzie wyjadą? no i na jaki zawód przejdą?

 • @Husky 22:13:32

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181MzIzYi9wLzIwMTkvMTIvMjMvODI1LzUwOC8wNDA0NTVhZjI4M2I0MjZkYjljOTA0Yjc1MmI0YTA4OS5qcGVn.jpeg
  Joanna Lichocka o sprawie prof. Grodzkiego: "Wypowiedzi pana marszałka Senatu wskazują na to, że jest coś na rzeczy"..Oczekuję od tych wszystkich dziennikarzy, tak wnikliwie badających sprawę zarówno sprawę Marka Kuchcińskiego, jak i Mariana Banasia, że zajmą się tą sprawą. To oczywiście wołanie na puszczy, bo wiem, że z przyczyn czysto partyjnych, zaangażowania politycznego, tego tematu nie podejmą mówi portalowi wPolityce.pl o sprawie zarzutów formułowanych pod adresem prof. Tomasza Grodzkiego Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Joanna Lichocka podkreśla, że po ostatnich zarzutach kierowanych pod adresem marszałka Senatu negatywnie ocenia nie tylko reakcję Tomasza Grodzkiego, ale również postawę niektórych dziennikarzy. Oceniam tę sytuację bardzo negatywnie. Przede wszystkim oceniam bardzo negatywnie zachowanie dziennikarzy. Wszyscy ci tzw. dziennikarze śledczy, tak dociekliwi w sprawie pana Banasia, w sprawie lotów pana marszałka Kuchcińskiego, nabrali wody w usta. Ubierają choinkę, szukają karpia, kupują prezenty, kompletnie nie widzą tematu. To oznacza niestety, że większość z tych dziennikarzy jest dziennikarzami stronniczymi, którzy używają warsztatu dziennikarskiej do walki politycznej, a nie do wyświetlania rzeczywiście wątpliwych spraw dotyczących osób na najwyższych stanowiskach mówi posłanka. Te zarzuty są bardzo poważne. To nie jest jedna osoba. To jest kilka przypadków i wypowiedzi pana marszałka Senatu wskazują na to, że jest coś na rzeczy. Pan marszałek nie zanegował, że przyjmował pieniądze. Mówi, że nie na operację – mówi, że na prenumeratę pism albo że w prywatnym gabinecie, a to się nie liczy. Pan marszałek swoimi wypowiedziami daje niestety podstawy do tego, by bardzo poważnie potraktować zarzuty stawiane wobec niego przez pacjentów podkreśla.
  Posłanka PiS wskazuje, że sprawa prof. Grodzkiego może odsłaniać szersze zjawisko trawiącej polski system opieki zdrowotnej. Ta sprawa wymaga poważnego wyjaśnienia. Być może pokazuje ona pewne zjawisko, nigdy nienazwane, nigdy publicznie nieopisane, że lekarze mając prywatną praktykę, w sposób preferencyjny traktują w szpitalach publicznych tych pacjentów, którzy zgłaszają się do nich prywatnie. Płacą za prywatne wizyty, a potem ten sam lekarz sprawia, że są operowani w szpitalu publicznym. Jak było w tym przypadku nie wiem. Czy jest to sprawa korupcji, czy tylko patologii w funkcjonowaniu służby zdrowia mieszania prywatnej praktyki z wykorzystywaniem do tego publicznej placówki nie wiem. To warto wyjaśnić zaznacza Joanna Lichocka. Oczekuję od tych wszystkich dziennikarzy, tak wnikliwie badających sprawę zarówno sprawę Marka Kuchcińskiego, jak i Mariana Banasia, że zajmą się tą sprawą. To oczywiście wołanie na puszczy, bo wiem, że z przyczyn czysto partyjnych, zaangażowania politycznego, tego tematu nie podejmą mówi. Nie jestem tak prędka w nawoływaniu do dymisji, ponieważ wiem, że sprawa musi być udokumentowana. Dlatego czekam na weryfikację tego, co już wiemy i analizę tego, co się dzieje. Natomiast pan marszałek nie powinien mówić o nagonce, nie powinien się uchylać od bardzo poważnego wyjaśnienia każdego z tych przypadków kończy, odpowiadając na pytanie o ewentualną dymisję marszałka Grodzkiego.

  https://wpolityce.pl/polityka/479121-tylko-u-nas-lichocka-o-grodzkim-zarzuty-sa-powazne

  Ps...Większość lekarzy prowadząc praktykę prywatną korzysta z publicznego sprzętu i aparatury w szpitalach państwowych. Z tym należy skończyć. Z kamienną twarzą i dolarami w oczach chazarski łapówkarz Grodzki zamiast uczuć wyciąga ręce po koperty od chorych ludzi.

 • Przewodniczący KRS: Uwzględniając rozwój wypadków, działania sędziego Pawła Juszczyszyna zasługują na potępienie

  Uwzględniając rozwój wypadków, działania sędziego Pawła Juszczyszyna zasługują na potępienie powiedział w poniedziałek przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur. Dodał, że rozstrzygnięcie olsztyńskiego sędziego wpisuje się w szerszy scenariusz.

  https://wpolityce.pl/polityka/479129-mazur-dzialania-pawla-juszczyszyna-zasluguja-na-potepienie

  Ps....PRAWNICY III RP - polscy patrioci w jarmułkach przywiezieni w 45r. na sowieckich tankach. NADZWYCZAJNA KASTA - nie uznaje Rządu, Sejmu wybranego przez SUWERENA. Zdjąć ORŁA. Wydawać wyroki w imieniu KASTY. Wypalić ogniem i żelazem w pierwszej kolejności SN. Oni, tam opanowali wszystkie eksponowane i ważne stanowiska, w celu kierowania całym wymiarem sprawiedliwości. Jeżeli wszyscy są równi wobec prawa to ja od dzisiaj mam konstytucję i przepisy prawa oraz sądy w dupie. Uzasadniam: sędziowie działają niezgodnie z konstytucją i prawem. Żaden z nich nie siedzi w więzieniu.

  ORMO CZUWA W PO! Juszczyszyn syn ormowca broni jak niepodległości kaściarzy ormo i sb na telefon PO

  https://niezalezna.pl/303350-juszczyszyn-chce-bronic-ladu-i-porzadku-jego-ojciec-juz-to-robil-w-ormo

 • @Husky

  Arłukowicz: „Ta ustawa jeszcze nie jest przyjęta, a już do Polski idą listy, Unia już interweniuje, już mówi „halo, Polacy! Co robicie? U nas we wspólnocie szanuje się trójpodział władzy i niezależność sędziowską!”

  Sędziowie w europejskich państwach mają niezależność w sądach przy wydawaniu wyroków, ale państwem nie rządzą. Jest trójpodział władzy. Natomiast w Polsce sędziowie czują się zupełnie nadzwyczajną kastą ludzi i uzurpują sobie prawo do rządzenia krajem. W Niemczech politycy wyrzucili z zawodu sędziego wszystkich sędziów powołanych w NRD, a w Polsce sędziowie mieli się sami oczyścić, czyli weszli w kompetencje polityków.

  Na pytanie „Polacy! Co robicie?” odpowiedź jest prosta: Zgodnie z art. 4 Konstytucji RP poprzez demokratycznie wybrane organy, Sejm, Senat i Prezydent RP, zaprowadzamy trójpodział władzy.

  Jeżeli EU nie jest antypolska, to powinna Polsce w tym pomóc, przez zdecydowaną krytykę sędziów wtrącających się do polityki i krytykujących ustawy Sejmu RP, czym łamią przecież trójpodział władzy w Polsce, państwie EU.

 • Że śedziowie to qrestwo, to wiem.

  Ale kto nadzoruje policję? W Legnicy na wniosek policji, sędzia rozpatrywał pewną sprawę. Kibic Miedzi Legnica w trakcie meczu stał nie na swoim miejscu. I policja podała to do sądu. Co dostał za taka zbrodnię"? 6 dni paki, a rozprawa odbyła się zaocznie. I w Legnicy ponoć to nie pierwsze takie "cudo" w ostatnich miesiącach.

 • @Wican 21:57:34

  Od zaocznie można się odwołać na normalny tryb. Co do policji to jest ta sama co za PO/PSL, opcji zero nie było, większość z nich za nimi tęskni więc robi wrogą robotę bo to na PiS spada.

 • @kula Lis 69 12:13:31

  Ale masz termin. A tu chłopak dostał informację przed świetami. I w Legnicy to norma w osttanich miechach. A w policji nie da się zrobić opcji zerowej, bo i tak brakuje im ludzi

 • Ciekawe czy TVN to puści? Premier zrobił wykład dziennikarzowi i „wszystkim sędziom - do sztambucha”

  Po dzisiejszym posiedzeniu rządu, w czasie którego przyjęto historyczny budżet na 2020 r. bez deficytu, premier Morawiecki wystąpił na konferencji prasowej, podczas której padło pytanie m.in. od dziennikarza TVN24. Nie dopytywał on o szczegóły projektowanej ustawy budżetowej, lecz tradycyjnie o... praworządność i sędziego Juszczyszyna. Riposta premiera była druzgocąca. Na dzisiejszej konferencji po posiedzeniu rządu Morawiecki został zapytany m.in. o nowelizację ustaw sądowych. Premier zaznaczył, że na ewentualność takich pytań przygotował sobie przetłumaczone na język polski fragmenty ustawy francuskiej. Ja wiedziałem, że mogę liczyć na pana redaktora z TVN-u i przygotowałem sobie przetłumaczony na język polski kawałek ustawy francuskiej. Rozumiem, że Francja jest tą demokracją, taką bardzo rozwiniętą i dojrzałą, więc wszystkim sędziom do sztambucha i wszystkim, którzy kwestionują zmiany, które ostatnio wprowadziliśmy, chciałbym dosłownie te 3 zapisy z ustawy francuskiej przeczytać oznajmił premier, po czym odczytał dziennikarzowi TVN24 jeden z jej artykułów. "Udział członków wymiaru sprawiedliwości w debatach o charakterze politycznym jest zakazany. Sędziom zabrania się także demonstrowania wrogości wobec zasady działania lub formy rządu Republiki, jak również wszelkich wystąpień o charakterze politycznym niezgodnych z ograniczeniami związanymi z pełnioną przez nich funkcją". I punkt trzeci: "Zakazuje się również wszelkich wspólnych działań, które mogą uniemożliwić lub utrudnić funkcjonowanie sądu" cytował premier. Jak zaznaczył Morawiecki, Francuzi reformę wymiaru sprawiedliwości przeprowadzili już dawno, około 15 lat po upadku rządu Vichy. "My oczywiście w spóźniony sposób przeprowadzamy nasze reformy, ale cieszę się, że ogromna większość społeczeństwa polskiego - cały czas jest to ok. 80 proc. potwierdza, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest tak bardzo potrzebna" wskazał. "Chcemy uzdrowić sytuację. Chcemy doprowadzić do tego, żeby nie było żadnego chaosu, anarchii, bałaganu w polskim wymiarze sprawiedliwości" zapewnił premier. "Jakże to jest, że jedni sędziowie kwestionują status drugich sędziów, którzy zostali wybrani przez Krajową Radę Sądownictwa i zostali zaakceptowani przez pana prezydenta w sposób absolutnie pełnoprawny?" pytał. Szef rządu został także zapytany o wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy o I prezes Sądu Najwyższego sędzi Małgorzaty Gersdorf w wywiadzie dla TVP Info. Jak odpowiedział, nie komentuje wypowiedzi prezydenta. "Po pierwsze ani mi nie wypada, ani nie chcę nawet" dodał Morawiecki. Andrzej Duda pytany w TVP Info o wypowiedź I prezes SN sędzi Małgorzaty Gersdorf, która nowelizację ustaw sądowych nazwała "ustawą kagańcową" odpowiedział: "Pani prezes Gersdorf opowiada - w szczególności za granicą - o Polsce takie rzeczy, że powiem tak: wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim po prostu wstyd. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany".
  https://niezalezna.pl/303346-ciekawe-czy-tvn-to-pusci-premier-zrobil-wyklad-dziennikarzowi-i-sedziom-do-sztambucha

  Ps...Obydwie wypowiedzi, tak prezydenta jak i premiera bardzo celne. Super odpowiedź dla funkcjonariusza z TVN-u. Tak trzymać.
  Właścicielem TVNu jest Robert Miron żyd z USA. Każdy kto pracuje dla TVN - od sprzątaczki do prezesa działa przeciw Polsce. Przyjdzie kiedyś dzień, że trzeba będzie za to ponieść konsekwencje. A ustawę należało uchwalić ostrzejszą niż jest i literalnie zgodną z restrykcyjnymi zapisami we francuskim, niemieckim i innych prawach krajów eurobbolszewii! Zebrać, przetłumaczyć i uchwalić najostrzejsze dopuszczone prawem zapisy w tych krajach!Tą babę podejrzaną o branie łapówek, chazarską ropuchę, schlampe i alkoholiczkę Gersdorf cieć Komorowski mianował pierwszą prezes Najwyższego Sądu. Knajacka patologia próbuje narzucać uczciwym obywatelom swoje standardy i swoją władzę. Ustawa francuska to mały pikuś w porównaniu z niemiecką, tam oprócz zakazu politykowania są określone konkretne kary więzienia dla nieposłusznych sędziów. To byłby płacz i zgrzytanie zębów ...sprawdziłem tekst ustawy-jest to tłumaczenie z francuskiego;dyskusyjne mogło być jedynie słowo"wrogość";ale nie jestem aż tak biegły w tym języku....ustawa francuska jest następstwem konstytucji V-tej Republiki/czasy gen.de Gaulle'a/;przy okazji usunięto sędziów orzekających w latach 1940/45 we Francji /na terenach nieokupowanych przez Niemców istniał c.d.państwowości francuskiej z rządem w Vichy/;w dawnym NRD po zjednoczeniu także ponad 80% sędziów musiało zmienić zawód; reszta dotrwała do emerytur i dziś nikt z nich nie orzeka! A u nas całą "kasta" z klanami rodzinnymi i miotem wsobnym już w trzecim pokoleniu przeszła z PRL do III RP jako filar tego pożydokomunistycznego tworu z całym bagażem politycznej przeszłości; dziś to filar oPOzycji; tak aPOlityczny, że np. Iustitia jest niezarejestrowaną partią POlityczną......tylko patrzeć jak bombki z POdobizną Gersdorf i Żurka POjawią się na kiermaszach bożonarodzeniowych; PObożni kupią! Niemcy przewidując rząd PiS-u zainwestowały 200 tys DM w polskiego Quislinga. Wzorowo przeprowadzono wybory na prezesa SN, a pomiot chazaromongołów Sikora vel Sikorski miał poprosić o interwencje, żydoszwab Tusk miał wyprowadzić z Vatem wszystkie grosiki z Polski i Quislling-Gersdorf-Rzepliński mieli stworzyć formułę prawną dla polnische-Wirschaft Prowinz. Poszło nie po myśli chazarskiej ropusze, schlampe, alkoholiczce i przestępcy łapówkarce Gersdorf jak po złamaniu kodów Enigmy. Oby Brytyjczycy pomogli znaleźć numery kont bankowych tych hunwejbinów i wówczas zamiast łajać w prasie będzie prawdziwy sad i praca w kamieniołomach.

 • Andruszkiewicz i Szejna zgodnym głosem: „Niech marszałek Grodzki opublikuje dokumenty fundacji”

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15771305091d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3724ff34098866416c959b764115eeb9b27.jpg
  To jest w jego jak największym interesie. Nawet nie wyobrażam sobie, żebym musiał go do tego namawiać, ja oczekuję, że on to zrobi powiedział poseł Andrzej Szejna (Nowa Lewica) o możliwości upublicznienia dokumentów fundacji przez marszałka Tomasza Grodzkiego. Poseł Szejna wraz z wiceministrem cyfryzacji Adamem Andruszkiewiczem (PiS) zaapelowali w programie "W Punkt" w Telewizji Republika do Grodzkiego o publikację dokumentów fundacji. Szejna zaznaczył, że w fundacji im. Józefa Oleksego, w której jest wiceprezesem wszystko jest przejrzyste i każdy może sprawdzić jej wydatki, wpływy, przyjść i obejrzeć dokumenty. Wyraził żal, że nie wszystkie fundacje są tak prowadzone. Goście redaktor Katarzyny Gójskiej rozmawiali w poniedziałkowy wieczór na temat marszałka Tomasza Grodzkiego (Platforma Obywatelska) i zarzutów korupcji kierowanych pod jego adresem. To nie jest sprawa polityczna, tylko merytoryczna, jeżeli są dowody na to, że przyjął korzyść majątkową, musi zostać za to ukarany. Nie ferowałbym też wyroków, nie ma zarzutów, nie ma sprawy sądowej powiedział Andrzej Szejna, który z wykształcenia jest prawnikiem. Szejna dodał, że sprawa nie uległa przedawnieniu i prokuratura może jak najbardziej działać. Uważam, że wymiar sprawiedliwości powinien ocenić zarówno prezesa NIK-u Mariana Banasia, jak i marszałka Grodzkiego stwierdził poseł Nowej Lewicy, zaznaczając, że niepotrzebnie z obu przypadków robiona jest gra polityczna, zamiast spraw sądowych. Jeżeli wina marszałka Grodzkiego będzie udowodniona, będę pierwszym, który powie, że powinien nawet ustąpić ze stanowiska zadeklarował Szejna. a sprawa musi być zbadana. Mamy do czynienia z trzecią osobą w państwie, jest on w gremium decyzyjnym państwa polskiego przypomniał Adam Andruszkiewicz.
  Gdybyśmy mieli do czynienia z jedną osobą [zarzucającą coś ministrowi], moglibyśmy domniemywać, że mamy do czynienia z osobą złośliwą, mającą jakieś niecne zamiary. (...) Tutaj mamy falę zgłoszeń dodał. Wiceminister cyfryzacji skomentował, że zamiast wykorzystać czas antenowy, by powiedzieć że jest do dyspozycji prokuratury, marszałek zdecydował się na "dosyć nudne" orędzie. Następnie prowadząca program redaktor Katarzyna Gójska zapytała, czy najlepszym rozwiązaniem obecnie nie było by opublikowanie danych fundacji, na której konto miały trafiać kwoty pobierane od pacjentów przez Grodzkiego. To jest w jego jak największym interesie. Nawet nie wyobrażam sobie, żebym musiał go do tego namawiać, ja oczekuję, że on to zrobi powiedział Andrzej Szejna. Na uwagę prowadzącej, że "może nie wpadło mu to do głowy", poseł Szejna zdecydowanie odpowiedział: "No to niech mu wpadnie!". Do apelu przedstawiciela Nowej Lewicy dołączył minister Andruszkiewicz, wyrażając poparcie dla takiego rozwiązania. Poseł Andruszkiewicz skomentował także wypowiedź marszałka Tomasza Grodzkiego, w której porównał się on do zamordowanego przez szaleńca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Takie porównywanie z tą sytuacją daje marszałkowi Grodzkiemu swoisty immunitet, że "każdy kto mnie atakuje może mieć moją krew na rękach" stwierdził Adam Andruszkiewicz, prosząc o unikanie takiej retoryki.

  https://niezalezna.pl/303407-andruszkiewicz-i-szejna-zgodnym-glosem-niech-marszalek-grodzki-opublikuje-dokumenty-fundacji


  Ps...Bardzo dobry pomysł, była fundacja to dokumenty są, ale ta rzekoma fundacja to kieszenie chazarskiego łapówkarza Grodzkiego, znamy już takich cwaniaków z fundacjami. Żadnej fundacji nigdy nie było, to farmazon na którym dr koperta jechał całe lata aż do teraz, bo widać wielu jeszcze się na to łapie...Jak chazarski łapówkarz Grodzki może okazać jakiekolwiek dokumenty fundacji, gdy ona mieściła się w wewnętrznej kieszeni marynarki specjalnie szytej tak by zmieściło się w niej jak najwięcej łapówek bez jakichkolwiek dokumentów, lub POjemnej szufladzie jego biurka w prywatnym gabinecie. Ale o czym tu dyskutować, przecież sam przyznał na wizji że wziął pieniądze (2000PLN) w gabinecie prywatnym, i o ironio, ten wykształcony człowiek uważa, że wszystko jest w należytym porządku. Udaje głupiego? Poza tym jeżeli już to nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Prokuratura ma już podstawę do postawienia zarzutów. Myślę, że zostanie zmuszony przez prokuraturę do ujawnienia tych danych bo sam tego nie zrobi ta fundacja to zasłona dla łapówek nikomu pewnie nic nie zapłaciła prócz bogatego życia. Jako starszy człowiek, nie mam cienia wątpliwości, że brał. Brali prawie (powtarzam PRAWIE) wszyscy ordynatorzy. Ludzie to nawet akceptowali, sam wiem to z autopsji. To byli ludzie wykształceni, znakomici specjaliści. Pensje urzędowe były marne. Z kolei każdy, by ratować najbliższych, rozumiał, że skoro jest to zwyczaj prawie sankcjonowany, to dowód wdzięczności się należy. Tylko są pewne ale: Niedopuszczalne były żądania i uzależnienie wykonania zabiegu od wpłaty. Niedopuszczalne też było niewywiązanie się z zadania i brak zwrotu. To, że prawie zawsze odbywało się to w gabinecie prywatnym, to prawda. Guzik wierzę w te jego tłumaczenia. Ale powiedzcie, nawet gdyby, to wymuszanie na biednych ludziach takich kwot na "fundację" to jest etyczne? W prywatnym gabinecie, gdzie jest ustalona stawka za wizytę? Na fundację to się wpłaca w kancelarii kliniki. Teraz się przelewa, wtedy nie było takich możliwości, więc w kasie kliniki z kwitem z kancelarii. Tłumaczenie tego nagonką polityczną jest dziecinne. Oskarżają ludzie najwyższego zaufania a śladu kwitów nie ma. Nikt by do tego nie wracał, było, minęło, ale skoro delikwent kreuje się na męża stanu, wygłasza orędzia jak prezydent, no to wtedy już jest inna bajka. Zamiast robić to, co robi najlepiej, operować ludzi, ratować im życie, zachciało się odgrywać zbawcę ojczyzny. Nie tędy droga, albo, albo. A jeżeli to prawda, że pacjent zmarł zanim się go dotknęło, i nie zwróciło się "fundacyjnego" grosza, to już zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Wystarczy porównać stan majątkowy "delikwenta" z zarobkami i wszystko stanie się jasne. Operacje też robił w gabinecie prywatnym? Koszty zostają w szpitalu, zyski w prywatnym gabinecie. Szmalcownik na takim etacie, to już jest proteza państwa....Na koniec parę ciekawych komentarzy..


  Pawel 24.12.2019 00:22
  Mam propozycje utworzmy liste lekarzy ktorzy brali pieniadze za operacje a nie powinno ich brac , lista ta uchroni ludzi przed pomowieniami tak jak dzieje sie to teraz . Jestem na 99% pewien ze ten professor bral do kieszeni. Ludzie ktorzy zglaszaja maja uzasadniony bol. Ja tez mimo ze minelo juz 37 lat od momentu zdarzenia w szpitalu na Lindleya w Warszawie pan docent Szulc zgarnol nasze ciezko odlozone pieniadze byly to na tamte czasy tylko dolary amerykanskie, tak ludzie rozmawiali w poczekalni. Ale dla corki 2 letniej robilismy wszystko zeby jej pomoc. Ta gorycz jest tym wieksze ze pan docent zgarnol dolary 150 US. I operacje robil nie docent a lekarz Garlicki. Operacje oczywiscie zostala zrobione zle z puzniejszymi problemami tak ocenil doktor Sotirow z Otwocka I zrobil druga operacje nie dopuszczajac do siebie zadnych podziekowan a juz nie mowiac o dolarach. Kiedy stwierdzil doktor Sotirow ze poprzednio operacje zrobione niby przez docenta(on nie wiedzial kto operowal) doprowadzila do martwicy I pogorszyla stan corki stawu biodrowego . Czy ja sie teraz mszcze nie minelo 37 lat I zapewne pan docent zyl sobie jak paczke a corka z tym stawem biodrowym meczyla sie 40 lat po 5 nastepnych operacjach rowniez zachodnich. Nie musiala by tego przechodzic gdyby pierwsza operacje byla zrobione zetelnie. Duzo bym mogl napisac ale daje przyklad jak walczyc z lekarzami lapownikami. Popieram tych ludzi ze Szczecina z ktorych zrobi sie niepowaznych bo pan jest tylko pomowiony. Rece opadaja !

  Anonim 24.12.2019 01:14
  Sprawa prosta. Tych co nie biorą będzie kilku.

  Anonim 24.12.2019 06:40
  Garlicki też był profesorem na Lindleya, lekarzem był jego syn wtedy opiekujacy cię piłkarzami, ale on zdaje się nie pracował wtedy w szpitalu na Lindleya. Tak dla ścisłości.

  Anonim 24.12.2019 08:46
  Byl tez Garlicki ktory dozgonnie pozostal wdzieczny Stulejce za uniewinnienie od grzechu łapówek za bezdurno i zeszycie w prezencie pacjentowi pieluchy w bebechach. Razem świętowali ten ordynarny kant, jeden dalej ordynuje a drugi lata na czele KODzuarzy i innych "anty" .

 • Akt oskarżenia przeciwko byłemu oficerowi WSI. Piotr P. miał "wyprać" setki milionów zł

  Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu oficerowi WSI Piotrowi P. w wątku prania brudnych pieniędzy tzw. afery SKOK Wołomin - przekazała dziś rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Według śledczych, P. miał "wyprać" ponad 350 milionów złotych. Jak poinformowała Ewa Bialik, akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim w poniedziałek, 23 grudnia. "Niniejszy akt oskarżenia, liczący 700 stron, to wynik współpracy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim z Warszawską Delegaturą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego" podała prokurator.
  Według śledczych, były oficer WSI Piotr P., który w okresie PRL służył w kontrwywiadzie wojskowym, kierował grupą przestępczą, która zajmowała się uzyskiwaniem wielomilionowych pożyczek pieniężnych ze SKOK w Wołominie. "Ustalono, iż Piotr P. działając wspólnie i w porozumieniu z innymi - ustalonymi i nieustalonymi - osobami doprowadził do zawarcia co najmniej 911 umów pożyczkowych/ kredytowych. W tym zakresie Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi odrębne postępowanie" tłumaczyła Bialik. Wskazała natomiast, że w zakresie śledztwa, które obejmuje akt oskarżenia śledczy ustalili, że Piotr P. podejmował rożnego rodzaju działania mające ukryć przestępcze pochodzenie ponad 350 milionów złotych. "Polegały one na tym, iż na rachunek swój i innych członków SKOK Wołomin, do których posiadał pełnomocnictwa, przyjmował lub polecał przyjmować różne kwoty pieniężne, wpłacane zarówno w gotówce, jak i przelewem. Kwoty te pochodziły z korzyści związanych z wyłudzeniami pożyczek i kredytów ze SKOK w Wołominie" powiedziała prokurator. Dodała, że pieniądze były transferowane dalej, a dla nadania tym działaniom pozorów legalności zawierano fikcyjne umowy pożyczek, umowy przejęcia wierzytelności, umowy inwestycyjne, związane z działalnością podmiotów gospodarczych. "Celem tych zachowań było ukrycie i dalsze przeniesienie własności środków pieniężnych z jednoczesnym ich lokowaniem w zakup mienia ruchomego i nieruchomości na terenie Polski i za granicą" podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Krajowej. W akcie oskarżenia, który został wysłany do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim, prokurator zarzucił Piotrowi P. popełnienie 227 przestępstw prania brudnych pieniędzy. Może mu za nie grozić nawet do 15 lat więzienia.

  https://niezalezna.pl/303420-akt-oskarzenia-przeciwko-bylemu-oficerowi-wsi-piotr-p-mial-wyprac-setki-milionow-zl


  Ps..To Piotr Polaszczyk. Niech powiedzą na czyje konta potem ta forsa trafiała. Czy zabiorą jemu i jego rodzinie majątek? A czyje pieniądze pilnuje pan Vogel w Szwajcarii? Gdzie do tej pory pracował ten cwaniaczek? Zobaczcie ilu z branży z tamtego okresu pracuje w obecnej PGZ. Gdzie nie tkniemy to znajdziemy ślady "służb", których już "nie ma"......są dobrze ulokowani i działają na wielu 'kierunkach".....Ten brak dekomunizacji i mazowiecka gruba kreska odbijają się czkawką już drugiemu pokoleniu......wojskowi, przeszli /POdobnie jak "kasta"/ z całym peerelowskim "dobytkiem" do IIIRP jako beneficjenci i utrwalacze okrągłego stołu. No i nie można zapomnieć, że to osobisty przyjaciel BULA nieuka. Zapewne Bul też korzystał z tych kradzionych pieniędzy, bo za co dom pobudował?

 • Chyba zapomniał, że mówi o głowie państwa.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNmU5NS9wLzIwMTkvMTIvMjQvODI1LzUyMC9jMDFhNTlmNWI3MTc0NmRmOTVkMGZmNTE4OGJhZDZmOC5wbmc=.png

  (omc mgr)Stępień: Niech prezydent nie spodziewa się szacunku. Psychicznie nie dorósł do stanowiska. Zdumiewające słowa… Ta wypowiedź jest skandaliczna, zwłaszcza wobec kobiety tak krytykę Małgorzaty Gersdorf ze strony prezydenta Andrzeja Dudy ocenia były prezes TK Jerzy Sępień w rozmowie z natemat.pl. Przyznam szczerze, że od pewnego czasu pan prezydent sam się nakręca we wrogości do sędziów, sądownictwa. Pan Andrzej Duda w ogóle zapomniał, gdzie są granice grzmi Stępień. Pani Małgorzata Gesdorf została powołana przez prezydenta. Ktokolwiek by nim nie był, osobom pełniącym takie funkcje jak każdemu człowiekowi należy się szacunek zaznaczył. A skoro pan prezydent zachowuje się w taki sposób, to niech nie spodziewa się szacunku dla własnej osoby. To rodzaj prowokacji. I najlepszy dowód na to, że pan prezydent psychicznie nie dorósł do tego stanowiska dodał. Na tym nie koniec…Kiedy po raz pierwszy rząd nie opublikował wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to w tym momencie zlikwidował konstytucyjną pozycję Trybunału. Przecież konstytucja mówi, że wyroki Trybunału są ostateczne. Poprzez działanie tego rządu okazało się, że jednak nie są ostateczne, a władza postawił się ponad prawem. Trybunału Konstytucyjnego nie ma mówi sędzia TK w stanie spoczynku.
  Ustawa kagańcowa de facto likwiduje Sąd Najwyższy, a przynajmniej trzy dotychczas istniejące izby, ponieważ Izbie Dyscyplinarnej daje status nadsądu nad tymi pozostałymi twierdzi Stępień. W związku z tym Sąd Najwyższy został kompletnie rozregulowany. A dotychczasowa jego struktura i funkcja zostały zaprzepaszczone dodał. Rozmówca natemat.pl wskazuje również przykład Naczelnego Sądu Administracyjnego. Odmowa przez Kancelarię Sejmu wykonania wyroku zobowiązującego do ujawnienia list poparcia dla sędziów będących kandydatami do KRS, jest de facto likwidacją Naczelnego Sądu Administracyjnego podkreśla. Jak popatrzymy na ten ciąg, który rozpoczął się od likwidacji TK, rozmontowania Sądu Najwyższego, a w tej chwili i sądownictwa powszechnego, to widać wyraźnie, że ta władza dąży do podporządkowania sobie wszystkiego, czyli prowadzi do dyktatury twierdzi Stępień. Były prezes TK idzie jeszcze dalej w swoich osądach.
  Właściwie już mamy dyktaturę. Sądy bronią równowagi władz, ale to zostało już właściwie kompletnie rozmontowane. Jesteśmy na najlepszej drodze do pełnej dyktatury grzmi Jerzy Stępień. Mamy PRL. W PRL-u też był sąd konstytucyjny, był Sąd Najwyższy, Sąd Administracyjny, były sądy, ale nikt nie miał wątpliwości co do tego, że najważniejsze decyzje zapadają w biurze politycznym Komitetu Centralnego dodaje. Mamy jednoosobowe biuro Komitetu Centralnego, jak w czasach PRL. To jest odwzorowanie tamtej sytuacji. A ponieważ tamtą władzę nazywaliśmy „totalitarną”, a skoro dzisiaj rządzący mówią o opozycji „totalna”, to i sami uważają siebie za „władzę totalną”. Nawet tego nie ukrywają atakuje Stępień. Nie mogło się oczywiście obyć bez pochwał pod adresem sędziów. Jestem pełen podziwu dla sędziów, którzy walczą o zachowanie praworządności, o pozycję sądu zachwyca się były prezes TK. Właściwie to, co powie Jerzy Stępień można przewidzieć przed lekturą wywiadu. Szkoda tylko, że były prezes TK w taki sposób wypowiada się o głowie państwa. Nawet jeżeli się nie zgadza z prezydentem powinien zachować powściągliwość w formułowaniu krytyki.
  natemat.pl

  Ps..Omc mgr Stępień twoje miejsce jest na śmietniku historii. Jak tak możesz Stępień, przy Prezydencie jesteś głupi jak pień! Jak ci nie wstyd człowieku?! Kim żeś waść, by tak pierdolić?!. Skoro w PRL-u wiadomo było, gdzie zapadają wyroki, a całe sądownictwo przeszło z PRL-u suchą stopą, to czas najwyższy rozgonić to towarzystwo, żeby w końcu wyrok wydawał mądry, niezawisły sędzia.

 • @ele 17:00:11

  Nie mogę się doczekać aż nadzwyczajna kasta w Polsce zostanie rozwiązana ustępując miejsca uczciwym sędziom z wyboru. Z tego co wiem podobnie myśli spora część Polaków oczekując konkretnych działań!

 • @Wican 12:36:14

  Ma 7 dni by od zaocznego wyroku się odwołać. Wyrok zaoczny Sąd z urzędu doręcza oskarżonemu. Przede wszystkim oskarżony może wnieść w terminie 7 dni od dnia doręczenia mu wyroku zaocznego sprzeciw, w którym usprawiedliwi swoją niestawiennictwo na rozprawie. Zaskarżenie wyroku zaocznego w postępowaniu karnym..Postępowanie karne opiera się na generalnej zasadzie obowiązkowego stawiennictwa oskarżonego na terminie rozprawy. Odmienność od tej zasady przewiduje postępowanie uproszczone. Zgodnie z art. 479 kpk - jeżeli oskarżony, któremu doręczono wezwanie, nie stawi się na rozprawę główną, sąd może prowadzić postępowanie bez jego udziału, a jeżeli nie stawił się również obrońca - wydać wyrok zaoczny. Sąd nie może wydać wyroku zaocznego, jeżeli oskarżony nie złożył uprzednio wyjaśnień (wyrok Sądu Najwyższego w sprawie VI KZP 58/71, OSNKW 1972, nr 4, poz. 59).
  Zakres wyroku zaocznego nie różni się w zasadzie niczym od „zwykłego” wyroku. Jedynie ograniczenie zawiera art. 481 kpc, który wskazuje, że wyrokiem zaocznym można orzec tytułem środka zabezpieczającego jedynie przepadek przedmiotów.

  Zobacz: Kodeks postępowania karnego

  Wyrok zaoczny Sąd z urzędu doręcza oskarżonemu. Wyrok taki nie jest jeszcze prawomocny, a oskarżonemu przysługuje możliwość zaskarżenia go na dwa sposoby. Przede wszystkim oskarżony może wnieść w terminie 7 dni od dnia doręczenia mu wyroku zaocznego sprzeciw, w którym usprawiedliwi swoją niestawiennictwo na rozprawie. Sąd nie uwzględni sprzeciwu, jeżeli uzna nieobecność oskarżonego na rozprawie za nie usprawiedliwioną. Na postanowienie to służy zażalenie. Jeśli natomiast Sąd uzna, że niestawiennictwo na rozprawie oskarżonego było usprawiedliwione – wówczas prezes sądu wyznaczy ponowną rozprawę. Warto podkreślić, samo ponowne wyznaczenie rozprawy nie powoduje jeszcze uchylenia wyroku zaocznego. Dopiero jeśli oskarżony lub jego obrońca stawi się na ponownie wyznaczoną rozprawę – wyrok zaoczny traci moc. Natomiast jeśli oskarżony i jego obrońca nie stawią się na ponowne rozpoznanie sprawy wówczas wyrok zaoczny staje się od razu prawomocny i nie przysługują od niego dalsze środki odwoławcze.

  Zobacz: Wyrok zaoczny w postępowaniu cywilnym

  Drugi sposób zaskarżenia wyroku zaocznego został przewidziany na wypadek nie przyjęcia przez sąd sprzeciwu (czyli uznanie, że niestawiennictwo oskarżonego na rozprawie było nieusprawiedliwione). Oskarżony ma prawo na wypadek nie przyjęcia sprzeciwu od wyroku zaocznego składać wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku, a następnie wnosić apelację od wyroku zaocznego na zasadach ogólnych.

  Oskarżony może również nie składać sprzeciwu od wyroku zaocznego tylko od razu składać wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku. Wniosek taki należy zgłosić w terminie 7 dni od dnia doręczenia wyroku zaocznego.

  Termin ten biegnie jednak niezależnie od wniesionego sprzeciwu – dlatego też oskarżony na wypadek nieprzyjęcia sprzeciwu winien od razu składać wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku. Jeśli tego nie uczyni – a sąd nie uwzględni sprzeciwu – nie będzie możliwości złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku.

 • To ma go usprawiedliwić? Grodzki o łapówce: Wręczył w gabinecie prywatnym. "Wiadomości": Operacja w publicznym szpitalu

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kYWU1OC9wLzIwMTkvMTIvMTkvODI1LzUwMy9hM2QwMzNkZTlkYjI0OTRlOGNjNGZhYWE0Y2UwNDczYi5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/478571-grodzki-o-lapowce-wreczyl-w-gabinecie-prywatnym

  Szczeciński kopertowiec wziął pieniądze w prywatnym gabinecie a operację przeprowadził w państwowym szpitalu,na państwowym sprzęcie.Gorąco się robi wokół niego. Czyli norma była taka, pieniądze brali w prywatnych gabinetach a operowali w publicznych szpitalach, korzystając z publicznego sprzętu - no to pokaż lekarzu co masz w garażu. Grodzki zapłata za konsultacje u profesora lekarza wynosi 250 zł a nie 2000 zł lub 1500 zł Te pieniądze są za zabiegi. Moim zdaniem to pan od tych pieniędzy nie odprowadził podatku.

 • Nie uginają się przed "kastą". Przewodniczący KRS: Pomimo wyroku Izby Pracy Sądu Najwyższego będziemy dalej nominować sędziów

  Pomimo wyroku Izby Pracy Sądu Najwyższego Krajowa Rada Sądownictwa nie przestanie nominować sędziów zapewnił PAP przewodniczący Rady sędzia Leszek Mazur. Zapowiedział też, że prawdopodobnie już w lutym Rada będzie opiniować kandydatów do Izby Dyscyplinarnej SN. Przewodniczący KRS odniósł się tym samym do wyroku Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN. W rozstrzygnięciu tym Izba Pracy powołując się na orzeczenie TSUE uznała m.in., że polska KRS nie daje wystarczających gwarancji niezależności od organów władzy ustawodawczej i wykonawczej, a Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE i prawa krajowego. Mazur był pytany przez PAP, czy po tym wyroku KRS wstrzyma procedury opiniowania kandydatów do SN. Pomimo rozstrzygnięcia Izby Pracy SN z 5 grudnia KRS nie przestanie nominować sędziów. Będziemy rekomendowali kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, ale także rozstrzygali konkursy do sądów powszechnych powiedział sędzia Mazur. Zapowiedział przy tym, że prawdopodobnie w lutym przyszłego roku KRS przeprowadzi konkurs sędziowski do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nas sześć wolnych stanowisk. Obwieszczenie prezydenta o tym naborze ukazało się w lipcu br. Do KRS w ramach tego konkursu wpłynęły 33 kandydatury. Jak dowiedziała się PAP w biurze KRS, w listopadzie w ramach procedury naboru na wolne stanowiska sędziowskie Rada pozytywnie zaopiniowała dwie kandydatury do Izby Karnej SN: sędziego SA Marka Motuka i sędziego SO Igora Zgolińskiego. Również w listopadzie KRS zarekomendowała do Izby Cywilnej SN sędziego SO Dariusza Pawłyszcze. Z kolei w grudniu Rada wskazała do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN profesora uniwersytetu w Kielcach Leszka Bieleckiego. Procedura naboru na te stanowiska została zainicjowana obwieszczeniem prezydenta z sierpnia ubiegłego roku. Wynikało z niego, że w Izbie Cywilnej SN do obsadzenia są cztery stanowiska, w Izbie Karnej trzy, a w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych kolejne cztery. Nabór do SN na stanowiska obsadzone w listopadzie i grudniu był wstrzymany w związku z postępowaniami przed Trybunałem Sprawiedliwości UE dotyczącymi m.in. przechodzenia w stan spoczynku sędziów SN, którzy ukończyli 65. rok życia. Od początku 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o SN umożliwiająca sędziom SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Po tych zmianach powrócono do naboru do SN. Jeszcze w sierpniu I prezes SN Małgorzata Gersdorf w piśmie do przewodniczącego KRS apelowała o wstrzymanie opiniowania sędziów ze względu na toczące się wówczas przed TSUE postępowania w sprawach pytań prejudycjalnych odnoszących się m.in. do tego, czy po przeprowadzonych reformach w Polsce KRS jest w stanie stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, a utworzona od podstaw Izba Dyscyplinarna SN jest sądem niezależnym i niezawisłym. 19 listopada br. odpowiadając na te pytania, TSUE orzekł m.in., że to polski Sąd Najwyższy ma badać niezależność nowej Izby Dyscyplinarnej SN, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące przejścia sędziów SN w stan spoczynku. Po odpowiedzi TSUE sprawy wróciły do SN. Izba pracy tego sądu 5 grudnia zakończyła pierwszą z nich, posiedzenia w dwóch pozostałych są wyznaczone na 15 stycznia.
  PAP

  Ps...Sędziowską mafię należy do końca i skutecznie zniszczyć! SN nie ma prawa oceniać Izby Dyscyplinarnej. A może zrobić tak demokratycznie, jak w RFN w Bawarii gdzie to minister sprawiedliwości nominuje sędziów?

 • @Husky

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185NzEzOC9wLzIwMTkvMTIvMjUvODI1LzU1MC84MjA0ZmZhZmVjMjU0MmFjOTk5ZGVjNWYxMDhlMTY2My5qcGVn.jpeg
  To nie koniec? Prof. Popiela ws. zarzutów wobec marszałka Grodzkiego: Nie wycofałam się. Złożyłam zeznania do służb. Nie wycofałam się (…) Złożyłam zeznania do służb państwowych oświadczyła prof. Agnieszka Popiela. Teraz prof. Agnieszka Popiela zabrała głos na Twitterze. Nie wycofałam się jak sugerują niektóre media i blogerzy. Złożyłam zeznania do służb państwowych. Teraz zajmuję się moją pracą, bo to jest moje zadanie napisała. Radio Szczecin w niedzielę poinformowało, że dotarło do kolejnych osób, które oskarżają prof. Grodzkiego o to, że kiedy pracował jako lekarz, przyjmował łapówki.
  kpc/Twitter/PAP
  https://wpolityce.pl/polityka/479319-prof-popiela-nie-wycofalam-sie-zlozylam-zeznania

  Ps..To marszałek lepka łapka jeszcze funkcjonuje, nie siedzi? Po takich informacjach na Nowy Rok będzie kolejne orędzie jak nic…Chazarski łapówkarz Grodzki to twarz całej PO, jemu nie może żadne orędzie, on musi odejść z Senatu. Taki marszałek Senatu to pośmiewisko z Polski. Nigdy nie powinien zostać marszałkiem Senatu jego obecność, to uwłaczanie Senatowi. Widocznie tylko takich ludzi ma PO: jak nie Sławek, to Tomciu lub Stachu. Zaczął swoją karierę polityczną od bajania o propozycji przejścia do PIS. Wykreował się na pseudo bohatera opozycji i wskoczył na fotel marszałka. Przykro patrzeć na tą chazarską gnidę na fotelu marszałka. Jak to jest, że Szaja Pospolitych Oszustów zgromadzonych w Senacie, wygłasza jakieś orędzia albo ma decydować o mojej przyszłości. To kpina z Ludzi.

 • Cięcia sędziowskich emerytur. Dotyczą tych, którzy orzekali krócej niż 20 lat

  Sejm ograniczył ostatnio prawo do pełnego uposażenia w stanie spoczynku. Oznacza to cięcie sędziowskich emerytur - informuje dzisiaj "Rzeczpospolita". "Sędziowie, którzy orzekali krócej niż 20 lat, dostaną niższe świadczenie w stanie spoczynku. O ile? Ich uposażenie będzie obniżane o 0,2 punktu procentowego za każdy miesiąc, nawet niepełny, brakujący do owych 20 lat służby" podaje "Rzeczpospolita" przypominając, że taką zmianę uchwalił przed świętami Sejm. "Jest jednak pewne zastrzeżenie, że "obcięta" sędziowska emerytura nie może być niższa niż emerytura lub renta z ZUS" zaznacza gazeta, analizując przepisy. W ten sposób wprowadzamy sprawiedliwe zasady przyznawania sędziowskiego stanu spoczynku grzmiał w Sejmie Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości" przypomina debatę dziennik. Gazeta tłumaczy, że bywa, że młodzi sędziowie przed czterdziestką przechodzą w stan spoczynku z powodu stanu zdrowia.
  "Mogą wówczas liczyć na "emeryturę" w wysokości ok. 6 tys. zł. Zwykły chory śmiertelnik ok. 1 tys. zł renty" podaje "Rz". Dziennik przypomina, że pomysł obniżki pojawił się nie po raz pierwszy. Sędzia SN Wiesław Kozielewicz już dwa lata temu w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że gdy widać nadużywanie stanu spoczynku, musi wkroczyć ustawodawca przypomina gazeta. Zaznacza, że sami sędziowie nie krytykują wprost zmiany zasad obliczania sędziowskiej emerytury. Niech robią, co chcą. Jeśli ktoś będzie chciał odejść, to robi to bez względu na stan spoczynku. Wybierając zawód w wieku 25 lat, nikt z nas nie myślał o spokojnej emeryturze. Dla większości to służba na całe życie. Podejmowana każdego dnia kosztem życia osobistego i rodziny zapewnił jeden z krakowskich sędziów cytowany przez piątkową "Rzeczpospolitą".


  Ps...Z tej ostatniej wypowiedzi uśmiałem się. Oni mają nas za idiotów. Cytat sędziego nieroba "Dla większości to służba na całe życie. Podejmowana każdego dnia kosztem życia osobistego i rodziny".. Co za durny sędzia męczy się kosztem życia osobistego, to może idź do układania kostki brukowej tam wypoczniesz i życie osobiste lepiej ułożysz. Byłem na rozprawie w WSA. Wysłuchałem obrony adwokata, było stekiem kłamstw i przekręcanie imiona. Świadków nie powołano, bo po co? Na podstawie kłamstw sędzia wydaje wyrok i to jest "ciężka praca"! I gdzie tu sprawiedliwość. My wyrabiamy jakąś emeryturę, a oni mają sobie "stan spoczynku", czyli do roboty nie chodzimy, a pensja leci. W nowej wersji spadnie STRASZNIE, o 20%. Jak żyć! Cóż my poczniemy? Podniesiemy wysokość łapówek? A kiedy zaczną płacić składki zusowskie i inne? Najwyższa pora, by nadzwyczajną kastę traktować tak, jak traktuje się przeciętnego śmiertelnika i to nie tylko w naliczaniu emerytur, ale też w każdym innym względzie. A sędziowie co "orzekali" w PRLu powinni mieć obniżone emerytury tak jak ubecja.