Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 27580 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Na ulicach Warszawy odbyła się wielka masturbacja.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I jak to w onanizmie, chodziło o samozaspokojenie

 Takiego pokazu samouwielbienia, samozadowolenia i samozaspokojenia Warszawa i Polska jeszcze nie widziały.

 
Można się było wielokrotnie zalać łzami słuchając 11 stycznia 2020 r., jakie to wielkie i fundamentalne wartości znajdują się w depozycie sędziów. Czego to strażnikami (często strażnikami na rubieżach) nie są sędziowie: wolności, demokracji, sprawiedliwości, moralności, równości, godności, własności, dobrobytu, członkostwa w Unii Europejskiej, praw Polaków w relacjach międzynarodowych, a nawet możliwości oddychania czystym powietrzem i picia czystej wody. I owi strażnicy wszystko robią absolutnie bezinteresownie, kierując się wyłącznie wartościami i tym, że „niebo gwiaździste nad nimi, a prawo moralne w nich”. Ich brudy i niedoskonałości tego świata nie dotyczą. Nie reprezentują żadnych przyziemnych interesów. Tylko najczystszy altruizm i etyczne powinności. Stąd zapewne brało się niezwykłe uduchowienie mówców, porównywalne tylko z tym, jakie przypisuje się dziewicy orleańskiej. Warszawiacy i Polacy obserwując, jak sędziowie są depozytariuszami i strażnikami najważniejszych dla nich wartości oraz zasad i z jakim przejęciem oraz zaangażowaniem realizują tę misję, powinni masowo omdlewać, zalewać się łzami wzruszenia, czuć dozgonną wdzięczność oraz nie wychodzić z zachwytu nad poświęceniem i altruizmem. A także nad nadzwyczajnym poziomem duchowości, która niczym mgła zasnuwała ulice stolicy po południu i wieczorem 11 stycznia 2020 r. Już tylko obserwacja uduchowionych lic sędziów mogła wywoływać ekstazę, nirwanę, rozkosz, błogość, upojenie, trans oraz euforię. A przecież były jeszcze słowa, ich nadzwyczajna artykulacja oraz brzmienie, które porywało i angażowało niczym finałowy popis Jana Baptysty Grenouilla w „Pachnidle” Patricka Süskinda.
 
Gdyby się jednak jakiś uczestnik ulicznej ekstazy przebudził, zobaczyłby wielką, zbiorową masturbację. Nie dosłowną oczywiście i nie wszystkich wykonujących zawód sędziego, na nawet nie wszystkich, którzy pokazali się na ulicach Warszawy, bo przecież presja środowiskowa, a nawet pewien szantaż moralny czy też panika moralna również robią swoje. Chodziło nie o manifestację, a masturbację właśnie. W asyście przedstawicieli innych zawodów prawniczych i zjednoczonych sił opozycji: parlamentarnej, ulicznej, zadymowej, happeningowej. Plus małe oddziały zaciężne z zagranicy występujące w roli rycerstwa europejskiego walczącego po stronie krzyżaków w bitwie pod Grunwaldem. Jak na wielką masturbację przystało, dużo było w tym wszystkim wielokrotnych orgazmów i ekstazy. I końcowy efekt typowy dla onanizmu, czyli samozaspokojenie. Ważny jest ten element „samo”, bowiem najmniej w tym wszystkim chodziło o kogokolwiek poza sędziami i innymi zawodami prawniczymi.
 
Mimo wzniosłych słów i ekstatycznych min, mimo odwoływania się do służby społeczeństwu oraz jednostkom, w tym wszystkim najmniej chodziło o przeciętnych ludzi. Albo wręcz wcale. Nie sposób przecież stwierdzić, jakie pożytki wynikają dla przeciętnych ludzi z tego, że sędziowie uważają się za wyjątkowych, za pomazańców, depozytariuszy, strażników czy krzewicieli. To jeszcze bardziej wynosi sędziów ponad społeczeństwo. Nawet mimo deklaracji, że to wszystko altruistycznie, z myślą o innych oraz o wartościach, zasadach i etosie. Przecież ludzie nie doznali 11 stycznia zbiorowej amnezji pod wpływem zbiorowej ekstazy. Nie zapomnieli, co ich na co dzień spotyka w sądach, do kogo i jak odnoszą się sędziowie w togach i z łańcuchami, kto w sądzie może liczyć na sprawiedliwość, a kto tylko na wyrok. Nie zapomnieli, jak bardzo sprawiedliwość bywa oddalona od Temidy. Nie zapomnieli o swego rodzaju apartheidzie, jaki ich spotyka w sądach.
 
Polacy nie doznali zbiorowej amnezji mimo wielkich słów delegatów z zagranicy, którzy pokazali tylko, jak wiele interesów łączy sędziów ponad granicami. A najważniejszy z tych interesów polega na tym, by nikt i nigdy nie był w stanie naruszyć sędziowskiego nietykalnego księstwa. By świętokradcy rządzący obecnie Polską przekonali się, czym grozi nawet próba otwierania bram tego warownego księstwa. I by zobaczyli to rządzący w innych „nieprawomyślnych” państwach. Istnieje pewien feudalny, uświęcony porządek i on jest naruszalny, stąd wzniosłość przemówień i uduchowienie na licach, szczególnie u przeżywającego multiekstazę sędziego Krystiana Markiewicza, przewodniczącego stowarzyszenia „Iustitia”.
 
Takiego pokazu samouwielbienia, samozadowolenia i samozaspokojenia Warszawa i Polska istotnie jeszcze nie widziały. I takiego poziomu zblatowania części środowisk prawniczych. A że powinien być to stan wieczny i nienaruszalny, dowodzili zagraniczni goście oraz opozycyjni politycy występujący w roli żyrantów status quo. A właściwie żyrantów tyranii status quo. Podstawowym problemem masturbacji z 11 stycznia, podobnie jak każdego innego aktu samozaspokojenia, jest bezproduktywność. Z tego nic się nie rodzi. Z tego jest tylko przyjemność i samozadowolenie. I jeszcze większe zadufanie oraz pycha.
autor: Stanisław Janecki                                                                               
                                                                                                  
                                                                                                                                                                          Ps...Bardzo trafnie pan to opisał, panie Stanisławie. Rzecz w tym, że społeczeństwo nigdy nie zgodzi się na istnienie "nadzwyczajnej kasty". Sprawy zaszły już za daleko. Ani kroku w tył…Kiedy wreszcie JK weźmie kij i pogodni to zadufane,butne,draństwo,tą zgniłą inteligencję,tą przeżartą sędziowską hipokryzję? Raz, a dobrze, może początkowo poboli bardziej, ale już potem będzie OK! Chodzi rzekomo o dostęp nas wszystkich do niezależnych sądów? A gdzie takie są?, czy w gabinetach opozycji na konsultacjach w sprawie "naszych" podsądnych i uzgadnianiu form wspólnej walki z legalną władzą? Jeśli byłby w tym życzeniu niezależności choćby cień prawdy, to sędziowie przyłapani na tym, jak wychodzili z siedziby PO w mafijnym towarzystwie i brali też udział w antyrządowych demonstracjach mają absolutnie zerową wiarygodność i już dawno powinni być odsunięci z zawodu! Ale skoro już manifestują w towarzystwie sitwy zainteresowanej pobłażliwymi wyrokami "swoich sędziów”, to na czele tego żałosnego marszu zbrukanych tóg powinien iść Neuman !…Ach gdyby jeszcze policja potraktowała ich jak Francuzi swoich renegatów w togach, masochiści w szeregach kasty mogliby uznać zbiorówkę za wyjątkową okazję do satysfakcjonujących uniesień……Mnie zastanawia kto sponsoruje wszystkie nowiuteńkie flagi i równie nowiutkie inne emblematy, które od kilku lat są na każdym wiecu opozycji! Wszyscy protestujący w Warszawie pseudo sędziowie i prokuratorzy powinni być wywaleni z pracy na pysk z dniem 13.01.2020
 
 
 

KOMENTARZE

 • Najsztub "broni" sądów? Kosiniak-Kamysz: Im mniej polityków i celebrytów na protestach, tym lepiej
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jMmJmZi9wLzIwMjAvMDEvMTIvODI4LzUwNi9mNmQ2NjdlOWY2YjM0M2NlYjdiZGUxOWI2ZWI4ZTdmMy5qcGVn.jpeg
  Im mniej polityków i celebrytów na protestach, tym lepiej podkreślił w rozmowie z portalem wPolityce.pl Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do wczorajszego „Marszu Tysiąca Tóg”, na którym spotkać można było m.in. Piotra Najsztuba.

  https://wpolityce.pl/polityka/481678-tylko-u-nas-prezes-psl-na-protestach-mniej-celebrytow

  Ps...Żyd Najsztub wygląda jak po dwutygodniówce alkoholowej. Czyli menel żydowski Najsztub za menelami żydowskimi w togach. Kosiniak Kamysz ma funpage prowadzony przez kogo nazwiska nie da się przeczytać bo jest po hebrajsku. Normalnie hodują nam Elyty na przyszłość. Kosiniak-Kamysz na krótkiej smyczy u oligarchy żydowsko-rosyjskiego Kantora! Czyli PSL pod wpływami FSB-Mossad! "Gazowe srebrniki" PSL w Izraelu pod zarządem Kantora! Kosiniak-Kamysz może przy okazji wyjaśniłby pan, pana układy z niejakim żydem Kantorem? Tym samym co atakuje Polskę na arenie międzynarodowej!
 • @Autor
  "Wszyscy protestujący w Warszawie pseudo sędziowie i prokuratorzy powinni być wywaleni z pracy na pysk z dniem 13.01.2020"

  Pytanie brzmi - kto ich zastąpi? A nawet jeśli się uda znaleźć następców to czy w wystarczającej ilości?
 • @lipao45 12:33:15
  Sędzia może zakładać togę wyłącznie na sali sądowej podczas rozpraw.
  Jeżeli założy ją poza tą salą, będzie to oznaczać wystąpienie polityczne nie jako zwykły obywatel, ale jako sędzia, a to jest zabronione w Konstytucji.
  Załóż togę na marszu- zostaniesz usunięty z grona sędziów.
 • @lipao45 12:33:15
  UK jest 2 razy większa populacją od Polski a ma tylko niecałe 2000 sędziów. No i sprawy sprawnie się tam toczą.
 • @lipao45 12:33:15
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15788278191d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e1b53a2379468fe272736d17d314da42.jpg
  Jan Pietrzak w "Studio Prasowym" ostro o sędziach. "Część kasty to przestępcy". W sobotę ulicami Warszawy przeszedł "Marsz Tysiąca Tóg". Goście Adriana Stankowskiego w programie "Studio prasowe" dyskutowali na temat marszu i tych osób, które faktycznie szły na czele w togach. - Cały ten marsz wpisuje się w mechanizm egoizmu kastowego. (…) Powinniśmy mówić o pokrzywdzonych ludziach. Tam są w tej kaście sądowej poważne przestępstwa. Przedstawiciele tej kasty, oczywiście nie wszyscy, są przestępcami - wskazał Jan Pietrzak.
  Pod hasłem "Prawo do niezawisłości, prawo do Europy" stołecznymi ulicami przeszedł Marsz Tysiąca Tóg. Demonstranci zebrali się przy Sądzie Najwyższym i przeszli pod Sejm. Nie zabrakło znanych m.in. z mediów sędziów - Małgorzaty Gersdorf, Igora Tuleyi czy Pawła Juszczyszyna. W tłumie można było również odnaleźć przedstawicieli środowisk LGBT, a także wielu popularnych polityków związanych z obozem obecnej opozycji.

  O marszu dyskutowali goście Adriana Stankowskiego w programie "Studio Prasowe" w Telewizji Republika.

  Wyniesienie togi z sali sądowej budzi pewne kontrowersje. (…) Ci sędziowie w ogóle nie powinni wychodzić na ulice i protestować
  zauważyła dziennikarka Edyta Hołdyńska z tygodnika "Sieci". Odniosła się również do obecności na demonstracji sędziów z innych krajów.

  Gdyby zapytać ich, jakie dokładnie zasady praworządności są w Polsce łamane, pewnie by tego nie wiedzieli dodała.

  Agnieszka Żurek z tygodnika "Solidarność" stwierdziła natomiast, że manifestacja pokazała, iż apolityczność sędziów to mrzonka. Była też zaskoczona obecnością Piotra Najsztuba. Nie wierzyłam własnym oczom, że nastąpiło takie samozaoranie. Myślałam, że jest to bardziej profesjonalnie zorganizowanie marsz i ktoś odradzi tak skompromitowanym osobom przyjście tam powiedziała.

  Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa zauważył natomiast, że konflikt jest podsycany przez środowiska sędziowskie celowo.

  Z kolei satyryk Jan Pietrzak w ostrych słowach odniósł się do działań sędziów. To ma szkodzić Polsce. To jest robione z premedytacją, to są ludzie, którzy nie chcą demokracji i jeśli demokracja wybiera nie ich kandydatów, zaczynają protestować przeciwko wszystkiemu. Kasta jest przyzwyczajona do braku odpowiedzialności za cokolwiek. Są bezkarni. To jest walka przeciwko demokracji przeciwko wolnemu słowu. To bardzo szkodliwa działalność powiedział Pietrzak. Chcieli sprowokować rząd Polski do jakichś awantur. Cały ten marsz wpisuje się w mechanizm egoizmu kastowego. (…) Powinniśmy mówić o pokrzywdzonych ludziach. Tam są w tej kaście sądowej poważne przestępstwa. Przedstawiciele tej kasty, oczywiście nie wszyscy, są przestępcami dodał.

  Ps..Pan Jan Pietrzak ma rację. Nie wszyscy z kasty są przestępcami, ale większość z nich tak, i to chyba ci którzy mieli czelność protestować wczoraj w Warszawie, i ich rodziny. Nadzwyczajna kasta to państwo w państwie czyli przekrętasy. My jako naród mamy im płacić i siedzieć cicho a oni będą robili co będą chcieli. To są przestępcy, i muszą odejść, stracić przywileje i ogromne emerytury. Najwyższy czas aby z tymi łobuzami zrobić porządek. Wszystkich tych sędziów którzy szczują przeciwko Polsce i biorą udział w zadymach należy usunąć z zawodu. Po prostu won!
 • @lipao45 12:33:15
  Nie płacą składek, a o ich emeryturach zwykły Polak może pomarzyć. Oto uposażenia sędziów 8189 zł miesięcznie wynosi przeciętne uposażenie sędziego w stanie spoczynku. Oznacza to, że - choć nie płacą składek - sędziowie pobierają trzykrotnie większą emeryturę, niż przeciętny Polak. Sędziowie są wyłączeni z systemu ubezpieczenia społecznego od prawie dwudziestu lat. Nie przechodzą więc na emeryturę, ale w tzw. stan spoczynku. Nie pobierają także rent czy emerytur, ale uposażenie. Uposażenie jest finansowane z budżetu. Sędzia albo prokurator przeniesiony w stan spoczynku otrzymuje uposażenie w wysokości 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat, pobieranych na ostatnio zajmowanym stanowisku. Jak poinformował w poniedziałek "Fakt", sędziowie po zakończeniu pracy w sądach otrzymują średnio po 8189 zł miesięcznie. Przeciętna emerytura wynosi około 2,1 tys. zł. Uposażenie w wysokości 75 proc. ostatniej pensji przysługuje sędziom przechodzącym lub przenoszonym w stan spoczynku z powodu wieku (dziś 67 lat; od października 2017 r. – 65 lat), choroby lub utraty sił. Są jednak przypadki, gdy w stan spoczynku przechodzą sędziowie przed czterdziestką. "Fakt" przytacza przykład najmłodszej takiej "emerytki": sędzia przeszła w stan spoczynku w 2014 r. po trzech latach pracy na etacie sędziowskim i dziś pobiera 6 tys. zł miesięcznie uposażenia. Ministerstwo Sprawiedliwości rozważało obniżenie w takich przypadkach przysługującego uposażenia, do 50 proc. ostatniej pensji. Chodziło o ograniczenie patologicznych sytuacji przechodzenia w stan spoczynku nawet przez trzydziestokilkuletnich sędziów. Rezygnują z pracy ze względu na chorobę, a następnie zatrudniają się gdzie indziej, zachowując sędziowskie uposażenie. Obniżenie uposażenia do 50 proc. ostatniej pensji obowiązywałoby w dwóch przypadkach. Resort chciał, by sędzia, po 12 miesiącach przerwy w pracy spowodowanej chorobą lub płatnym urlopem dla poratowania zdrowia, był przenoszony w stan spoczynku bez orzeczenia lekarza orzecznika o niezdolności do pracy. Drugim przypadkiem byłby sędzia, który bez uzasadnionej przyczyny nie poddałby się badaniu przez lekarza orzecznika, mimo wnioskowania o to przez kolegium sądu lub Ministra Sprawiedliwości. Prace nad szczegółowymi przepisami zostały jednak wstrzymane.

  https://finanse.wp.pl/nie-placa-skladek-a-o-ich-emeryturach-zwykly-polak-moze-pomarzyc-oto-uposazenia-sedziow-6120392203265665a

  Ps...To nawet nie jest wstyd - to jest świństwo. Oto prawdziwe oblicze współczesnego terroryzmu! Życie na koszt innych i to zalegalizowane. Polska mafia ubrana jest w togi. Jedni tyrają całe życie by mieć na starość za co żyć i jeszcze im się zmniejsza emeryturę. To jest sprawiedliwość. Te przywileje należy zlikwidować. Ta mafia nadaje się do rozpędzenia na cztery wiatry aby nie okradali Polaków a na te stanowiska posadzić ludzi młodych nie skorumpowanych i wykształconych których to w Polsce nie brakuje tylko mafia utrudnia im dostępu do orzekania aby nie odebrano im przywilejów. Oni mają orzekać sprawiedliwie a sami w tę sprawiedliwość nie wierzą. Dlatego sędziowie widząc zagrożenie biegają do Brukseli na skargę i nie o żadna demokrację i niezawisłość chodzi tylko o przywileje dla siebie. Każde zatrudnienie powinno być opodatkowane, a emerytura liczone wg jednego wzoru. Tyle odłożyłeś to tyle dostaniesz jeśli przejdziesz na emeryturę w normalnym wieku (60-65). Uważam, że najwyższy czas powinno być w ustawie zmienione i składki ZUS niech płacą jak wszyscy. Nie uposażenie nie stan spoczynku tylko emerytura. Koniec kropka. Znam paru sędziów, notorycznych alkoholików, którzy w wieku 40 paru lat z powodów "zdrowotnych'' są na "zasłużonym'' odpoczynku mi dalej chleją bo mają za co, poza nielicznymi wyjątkami to mafia nierobów, wyrokujących tak skandalicznie, że powinna się nimi zająć prokuratura.
 • o nie żart! I prezes SN opowiada: "Toga to jak fartuszek w przedszkolu". Internauci komentują: "Najtrafniejsze podsumowanie"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xZGNkYS9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI1LzU1MC8yNDViMGZkYTc0Yzg0ZTM1ODNiODZiZjAwMTU1M2U4OS5qcGVn.jpeg

  „Najtrafniejsze podsumowanie Marszu Tysiąca Tóg”. Tak prawnik skomentował słowa I prezes Sądu Najwyższego o manifestacji sędziów. Prof. Małgorzata Gersdorf stwierdziła bowiem, że togi są jak… „fartuszki w przedszkolu”. To nie jest żart! Oto nadzwyczajna kasta ludzi. Elita.

  https://twitter.com/i/status/1216057634429730816

  Słowa I prezes SN nie umknęły uwadze internetu.

  „Marsz tysiąca fartuszków”. Nie, to nie moja pomyłka ani sarkazm. Szczególnym sformułowaniem porównawczym posłużyła się w wywiadzie dla TVN prezes SN Gersdorf-„Toga? Toga to jak fartuszek w przedszkolu”. Dziękujemy Pani Prezes za najtrafniejsze podsumowanie Marszu tysiąca tóg… Więcej pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/481660-gersdorf-toga-to-jak-fartuszek-w-przedszkolu-komentarze

  Ps..Normalnie druga bufetowa.Ta chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf poraża swoją tępotą nawet jeszcze bardziej. To teraz już wiem dlaczego kasta zachowuje się jak przedszkolaki. Nic dodać nic ująć.
 • W nowym "Sieci": Potężny mafijny atak na Ziobrę. Gangsterom pali się grunt pod nogami, więc kontratakują
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNTQ2ZC9wLzIwMjAvMDEvMTIvODI1LzUyMi8xODlmZmU1MzhmMTY0NDVkOTcxNzE0MGI0Mzk0ZmZkOS5qcGVn.jpeg
  W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z przestępczością zorganizowaną mobilizuje kryminalistów do ataku na ministra sprawiedliwości i jego bliskich. Gangsterom pali się grunt pod nogami, więc kontratakują. Zlecają zabójstwa, próbują szantażu, podrzucają mediom fałszywki – donosi najnowszy numer tygodnika. W artykule „Kto chce zniszczyć rodzinę Ziobrów?” Wojciech Biedroń przypomina zajście z października ubiegłego roku, kiedy do budynku Ministerstwa Sprawiedliwości wszedł Zbigniew S. Domaga się spotkania ze Zbigniewem Ziobrą, jest chamski i agresywny. Do żadnego spotkania oczywiście nie doszło, ale wściekły Zbigniew S. publicznie grozi śmiercią najbliższym ministra. Za to i inne przewinienia Zbigniew S. słyszy kolejne zarzuty. Dziś ma ich na koncie 188. Internet zalewają nienawistne komentarze o małżonce ministra oraz plotki na temat jej przeszłości. Kolejny ruch to fałszywe zdjęcia, często o pornograficznym charakterze, które Zbigniew S. publikuje w oparciu o „informacje” Piotra K. ps. Broda – kryminalisty i jednego z największych mitomanów polskiej przestępczości. Dziś już wiemy, że fotografie te nie mają nic wspólnego z rzeczywistością podkreśla. Próbowano również uderzyć w Beatę Marczak, zastępcę prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji. W jej przypadku także wypuszczano spreparowane zdjęcia. Dla Prokuratury Krajowej oczywiste jest, że miało to utrudnić działania organów państwa i zniesławić osoby, odpowiedzialne za ściganie przestępców. Według Wojciecha Biedronia, Zbigniewa S. mocno inspirował znany w półświatku Piotr K., który swojego czasu był nawet świadkiem koronnym. „Broda” zaliczył w sumie kilkanaście wyroków skazujących. Zasłynął rewelacjami na temat zabójstwa Marka Papały. Sugerował, że stali za tym Rosjanie w porozumieniu z małżeństwem Mirosława i Janiny Drzewieckich. Kreował się też na szychę i znawcę „ruskiej” mafii. W konfrontacji z prokuratorami często się jednak ośmieszał. W trakcie jednego z przesłuchań opowiadał o tym, że był organizatorem wielkiego przemytu narkotyków na przejściu granicznym w Bartoszycach. Szkopuł w tym, że w tej miejscowości nie ma przejścia granicznego. Pomylił je z Bezledami pisze.
  https://youtu.be/-iCOkFdIUTk

  https://wpolityce.pl/polityka/481695-w-nowym-sieci-potezny-mafijny-atak-na-ziobre
 • @lipao45 12:33:15
  Sędziowie nie powinni pokazywać się na protestach politycznych. No ale przecież "w razie potrzeby" obowiązujące przepisy można olać…Wytłumaczył to wczoraj chazarski żyd Aaron Kaufman vel A. Rzepliński.
 • To już czysta paranoja!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xODYyMi9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI4LzQ4OC9jM2I4ZDM4MTllM2Y0ODIxODBiODRhZjgyYTFiODRmMi5qcGVn.jpeg

  Sędzia prosi zgromadzonych, aby nie wracali w pojedynkę do domu: Najlepiej w grupach. Będzie bezpieczniej. To już czysty obłęd! Po krótkich przemówieniach przed Sejmem, rozwiązany został „Marsz Tysiąca Tóg”. Zgromadzenie zakończono odśpiewaniem „Ody do radości”, którą zapowiedziano wezwaniem „do hymnu”. To jednak prośba jednego z sędziów do zgromadzonych przekroczyła wszelkie granice absurdu. Jeden z sędziów zwracając się do zebranych poprosił, aby „rozchodzić się spokojnie” i „najlepiej w grupach”. Będzie bezpieczniej, szczególnie tutaj w okolicach Sejmu powiedział, prosząc, aby do domu nie wracać w pojedynkę.

  Ps...Jak to to kaściarze nie znają co to obrona konieczna? W razie sytuacji awaryjnej, pozostaje im "tarcza" w postaci immunitetu! Te przedszkolaki się boją, przecież głośno krzyczeli, że idą w obronie obywateli? coś im się w główkach pomieszało, czy boją się, że obywatele ich nie zrozumieli? społeczeństwa się boją? Tak to już jest u specjalnych kast, że potrzebuje ochrony w kontaktach ze społeczeństwem. Dlaczego Farmazon nie siedzi za bezprawne posiadanie broni i napaść na reporterkę TVP?! Państwo prokuratorzy, sędziowie w ramach rewanżu, zabierzcie togi, śliniaczki i wybierzcie się do Francji i do Turcji, bo tam praworządność łamana!
 • Poseł SLD przyszedł do "Studio Polska" z togą.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lZThlNi9wLzIwMjAvMDEvMTIvODI1LzUwMC9jYmRiNmI4Y2U2Y2U0YjY1YTAyYjg3NDNkMmMzOWRlOS5wbmc=.png

  Padły mocne słowa: Swój majestat sędziowie wycierali dziś o buty podczas marszu. Swój majestat sędziowie wycierali dziś o buty podczas marszu. Tracicie resztki honoru, bo działacie przeciwko państwu mówił podczas dyskusji w programie „Studio Polska” poseł klubu PiS Mariusz Kałużny. Sporą część dyskusji w programie poświęcono wymiarowi sprawiedliwości. Okazją do debaty był „Marsz Tysiąca Tóg”. W studiu TVP Info obecny był poseł SLD Andrzej Szejna, który brał udział w manifestacji jako radca prawny. Podczas programu toga leżała na jego nogach. W Polsce dopiero od 4 lat dokonuje się transformacja ustrojowa. (…) Wszystkimi siłami walczycie o to, by utrzymać układ biznesowo-polityczno-medialnego zwracał się do polityka SLD parlamentarzysta z klubu PiS Mariusz Kałużny. I tak jak pan sobie teraz tą togą wyciera buty, tak swój majestat sędziowie wycierali dziś o buty podczas marszu. Tracicie resztki honoru, bo działacie przeciwko państwu powiedział w mocnych słowach. Polityk Solidarnej Polski zwrócił się następnie z „apelem do Polaków”. Nie dajcie się oszukać, że można jedną ustawą zmienić świat na kolorowy i wspaniały. Ciężko pracujemy podkreślił.

  https://twitter.com/i/status/1216116145109045255
  Ważny głos w dyskusji zabrał również mec. Marek Markiewicz. Jestem stanowczo za niezawisłością sędziów i za porozumieniem. Ale jak sędzia mówi w todze, że pragnie zemsty i a manifestacja kończy się grożeniem: „Idzie dużymi grupami, bo hołota was pobije”, to nie jest to atmosfera dochodzenia do prawdy zwrócił uwagę prawnik.

  https://twitter.com/i/status/1216119762314506242

  https://wpolityce.pl/polityka/481663-ostra-dyskusja-posel-sld-przyszedl-do-telewizji-z-toga

  Ps...Pan Kałużny i Pan Markiewicz -brawo-zawsze mówicie dobitnie i celnie. Tak dalej trzymać! Szejna przyszedł do studia z "fartuszkiem", bo bał się, żeby mu ktoś z kolesi nie podiwanił.



  Czy ta zbuntowana uliczna hołota w śmiesznych fartuszkach ma mi dalej mówić w imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej co mi wolno a czego nie wolno? A wała wam! Swój majestat sędziowie wycierali dziś o buty podczas marszu. Czyli dzięki niektórym sędziom dowiedzieliśmy się, że toga to zwykła szmata do czyszczenia butów. Hańba boskiej nadzwyczajnej kasty. Wątpię w ten tysiąc tóg, ale zdecydowanie pustych łbów było znacznie więcej. Nawet schorowana chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf dała głos nt. samego odzienia przywołując fartuszek. Zacne to hasło dla kasty i trafne..Nie oglądam od jakiegoś czasu tego programu, a wczoraj coś mnie natknęło i oglądnąłem. Pomimo emocji i wrzawy oddaję cześć ludziom za zaoranie kasty sędziowskiej. Obnażona została hipokryzja tych ludzi.
 • TVP Info zapowiada nowy program "Kasta": "Głośne procesy, kontrowersyjne wyroki, ludzkie dramaty z sądowej sali"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yM2FlZi9wLzIwMjAvMDEvMTEvODI1LzQxNS81OTVmMDQzMmVlOTM0NzUyYjUwZGIyYmM4MjVhY2ZhNS5wbmc=.png
  Na antenie TVP Info wkrótce pojawi się nowy program pt. „Kasta”. Głośne procesy, kontrowersyjne wyroki sądów, ludzkie dramaty wprost z sądowej sali, a także debata na temat reformy sądownictwa i kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości - wszystko to w nowym programie czytamy w opisie programu „Kasta”.
  https://twitter.com/i/status/1216070225948565504
  Zapowiedź padła w dniu, w którym odbył się tzw. „Marsz Tysiąca Tóg”; zgromadził on sędziów i przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości.

  Ps...I to jest dobry pomysł. Czekamy! Wreszcie będą pokazane zbrodnie żydobolszewicko POlszewickie z lat 1944 2020! Trzeba nagłaśniać tych co im się immunitet pomylił z bezkarnością. W tym roku z wielką przyjemnością opłacę abonament. Cieszę się też z dodatkowych środków na TVP. Skąd wziąć pieniądze? Należy obniżyć pobory sędziom, którzy uchylają się od rzetelnej i uczciwej pracy. Dziadostwo bezkarne bez krzty przyzwoitości. Wprowadzić przepis: 3 trefne wyroki-wydalenie z zawodu i do łopaty! Dobry pomysł o ile te kastowe mendy wymieniane będą z imienia i nazwiska. Piętnować tych drani. Pomysł na konstruktywne działanie. Oburzenie obywateli w domach niczego nie zmieni. Wyciągnięcie na światło dzienne osiągnięć kasty otworzy oczy wielu widzom. Może kilkoro się opamięta. Znieść prokuratorom i sędziom stan spoczynku i immunitet. Marsz Tysiąca Fartuszków pokazał nam, że elity sięgnęły bruku i brak w łonie kasty autorytetów prawniczych, więc oczekuję nie debaty z nimi ale zastosowania światłych europejskich metod a la Makron lub Erdogan!
 • Kulesza: Twarzą "Marszu Tysiąca Tóg" zostanie Piotr Najsztub. Sędziowie nie zyskają nic tym protestem
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zMGQwZC9wLzIwMjAvMDEvMTIvODI4LzQ5MC9kOWI2MmU4YmYzNjE0Mzk0OWRiYTkxZDlhNTMyMGI2Ni5qcGVn.jpeg
  Gdyby sędziowie protestowali w temacie, który nie byłby z nimi związany, to faktycznie byłoby to mieszaniem się w politykę mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jakub Kulesza, przewodniczący koła poselskiego Konfederacji. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/481698-nasz-wywiad-kulesza-najsztub-twarza-sedziowskich-patologii

  Ps...Uczestnicy Konfederacji Targowickiej też mieli dobro ojczyzny na sztandarach, ale rozumiane jako własny interes, podobnie jest z prokuratorami, sędziami. Niewiarygodne jak można zdeprecjonować zawód wymagający powagi i szacunku. Przestępcy w togach razem ze swoimi kumplami przestępcami z ulicy, pedałami, koderastami dyżurnymi awanturnikami walczą o praworządność. Cyrk, szopka czy prostytucja? Cała ta banda nierobów na państwowej posadzie powinna być zwolniona. Pijaki, oszuści ropuchy itd.

  PsII...Podobno Konfederacja to ugrupowanie bardzo prawicowe. Pytanie zatem dlaczego głosują razem z Lewicą, PO i PSL a nie mogą w żaden sposób dogadać się z rządzącymi. Niekoniecznie we wszystkim.
 • @kula Lis 69 12:28:42
  No co ty! W średniej szkole mieliśmy kumpla w klasie co napierdziela kompot. Ten z maku oczywiście, heroiny takiej jak jest dzisiaj jeszcze nie było, to było za komuny. I właśnie facjata Najsztuba wygląda tak, jak wtedy naszego kumpla. Przy czym zakładam, że Najsztub wali czysty towar. Zresztą widziałem go na,, żywca,, to stwierdzam: paskudny niechlujny Żyd.
 • Epoką Wielkiej Masturbacji
  .
  nazwią być może w przyszłości histerycy omawiający ten okres wydarzeń w Polsce.

  Początek tej epoki to przecież lata 70-te.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  kiedy to miliony Polaków postanowiło skorzystać z okazji do takiej masowej masturbacji "demokratycznej", nie wiadomo co też ci Polacy przez demokrację rozumieli, ale na pewno nie to, co to słowo oznacza:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja
 • Piszesz autorze, o masturbacji na ulicach Warszawy
  Czyżby znów Kaczyński "dochodził na drabince"?
  A na poważnie, kto ma wymienić i na kogo? Ma to zrobić całkowite zero moralne jakim jest Ziobro? Wykorzystywanie smutnych panów, co wpadają do mieszka ekspertów prokuratury o 6 rano, dla tuszowania odczytów z czarnych Tupolewa? Wykorzystywanie smutnych panów w prywatnej sprawie sądowej z lekarzami co ratowali życie jego ojca? Człowiek, który po trzykroć powinien podać się do dymisji, bo w więzieniach powiesili mu się więźniowie, w tym jeden na leżąco. Po jednym powieszeniu z czasów Ćwiąkalskiego krzyczał głośno, by ten się podał do dymisji. Zero nie ma żadnego prawa moralnego do bycia Ministrem Sprawiedliiwości.. On po prostu tam siedzi na stołku, jak Macierewicz w gabinecie Ministra Obrony Narodowej.
  Na kogo chcesz wymienić sędziów? Na tych trolli z gabinetu "zera" co trollowali w internecie podając dane poufne z dokumentów państwowych. Jak działa sparaliżowana przez "Zero" prokuratura. Żadna z afer, pedofilska z podkarpacia, KNF Chrzanowskiego bez wykrycia zleceniodawców a trzeba by o to zapytać Glapińskiego, Motawieckiego Afera Misiewicza.
  Więc, niech Kaczyński "dochodzi" na drabince na ulicach Warszawy, ale Kasta Trolli "Zera" niech trzyma się od sądów z daleka.
 • @lipao45 12:33:15
  Polska (Polin) prawnikami stoi. Tj ma jeden z najwyższych, jeśli nie najwyższy, odsetek prawników na głowę obywatela!
 • @kula Lis 69 13:50:30
  W każdym środowisku znajdują się tzw czarne owce i obecnie żadne środowisko nie jest z nich oczyszczane (urzędy państwowe, policja, prokuratura), więc ,,czyszczenie" środowiska sędziowskiego przez Łemko Ziobro, ma służyć WYŁĄCZNIE Łemko Ziobro i Yarozbawicielowi do budowy Polin - ,,republiki kolesi". Łemko chce posłać do tiumy ratujących jego starego, specjalistów kardiologów, pod zarzutem (uwaga!) umyślnego i zaplanowanego zabójstwa jego Łemko-tatełe PZPRowca z najlepszego sortu. Warto by też przypomnieć sobie prywatną krucjatę Łemko przeciwko kolegom z akademika. Łemko to albo wariat, albo wariat i bohater V kolumny banderowskich-kraińców-U, którzy liczą parę milionów dusz w Polsce, czy tam Polin. Chyba jeszcze, dopóki jest trójpodział władzy, to nie jest Polin, ale zdegenerowana ,,duchem twoim" Polska i tu jest ból rzyci Yarozbawa i kraińców-U z niewidzialnej diaspory.
 • Wszystko to prawda
  co napisano tu przede mną - ja tylko dodam, że nie uzdrowi się tzw. wymiaru sprawiedliwości - jeżeli będzie się tolerować dalej na uniwersytetach - lewackie zatracenie - i tyle.
  Wniosek?
  W efekcie mamy co roku zasilanie tzw. wymiaru sprawiedliwości okaleczonymi mentalnie ludźmi - a ponieważ tzw. wymiar sprawiedliwości to kasta niemal hermetyczna - to okaleczanie to - trwa już w rodzinach prawniczych od dziecka - i piekielne koło z trzaskiem - w oparach siarki i smoły - się zamyka.
 • Znamienne! Adam Michnik wziął udział w "Marszu Tysiąca Tóg". Internauci: Brat niezależnego sędziego na marszu osobiście
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183NDdjYS9wLzIwMjAvMDEvMTIvODI1LzU1MC81MjM1NWQ2ZjQ5MGE0OTc3OGNhMjkxMGE4NjNhMGUxOC5qcGVn.jpeg
  Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik wziął udział w „Marszu Tysiąca Tóg”. Internauci zwracają uwagę na to, że bratem Adama Michnika jest stalinowski sędzia Stefan Michnik, który wciąż nie został wydany polskim władzom przez Szwecję. Komentujący są rozbawieni obecnością Adama Michnika na proteście „kasty”. Przybliżają postać jego brata sędziego Stefana Michnika i pytają, dlaczego nie zjawił się na marszu.

  https://pbs.twimg.com/media/EOEY0eZX4AEex5h?format=jpg&name=small
  Adam Michnik - brother of former 'independent' Stalinist military judge Stefan Michnik (whose extradition from Sweden for crimes against humanity is sought by Military Court in Warsaw) - took part in today's march of judges - "The right to independence. The right to Europe". Brother who committed crimes against humanity does not leave Sweden being scared to be put to court. He sends brother on his behalf. #weknowwhattheyfightfor #communistjudgeshavenorighttojudge
  https://pbs.twimg.com/media/EOB6584WsAAqvFI?format=jpg&name=small
  https://pbs.twimg.com/media/EOB659JX0AQfg9C?format=png&name=small
  Sorry, ale Stefek nie mógł przyjechać, bo ma wilczy bilet...Już sobie wyobrażam jak sędziowie przekazują mu pozdrowienia dla brata. A. Michnik przyszedł w zastępstwie brata Stefana - tak niezależnego jak i zasłużonego wzoru dla reszty manifestujących. Adam na wszelki wypadek u kolesi załatwia bratu wyrok w zawieszeniu. A poza tym wolne sądy, demokracja, wolność słowa, dbałość o konstytucję i inne bzdury dla naiwnych. Kruk krukowi oka nie wykole. Zróbcie tak jak Francja i zacznijcie pałować tą "Yelitę" sędziów, polityków PO i bandytów jeżdżących bez prawka i bez OC na auto. Mafia broni sędziów a policja chroni mafię na ulicy, paradoks systemowy RP. Za czasów PO i PSL strzelano do górników gumowymi kulami bo wyrazili sprzeciw przeciwko likwidacji kopalni i kupowaniu ruskiego węgla a dziś chronimy bandytów i fałszywych sędziów. Mają szczęście togowe gnoje.
 • @demonkracja 18:56:22
  100/100! komentarz mój już zbyteczny.
 • Ostry spór o manifestację sędziów! "Prowadzicie nas do systemu, gdzie dobrze się żyje funkcjonariuszom"; "Togę nosi się w sądzie
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNzRkNS9wLzIwMjAvMDEvMTIvODI1LzQ2OS81ZjlmOGU0OTFjZjg0Y2ZhOGVhMDFmZDRjMWZjZjY5ZS5wbmc=.png

  Pierwsze pytanie, skoro to „Marsz Tysiąca Tóg”, gdzie togi się używa? mówił w programie „Śniadanie w Polsat News” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jeżeli się walczy o to, żeby coś było zgodne z prawem, bo taka była intencja uczestników, to trzeba także prawa przestrzegać zauważył. Togę, zgodnie z przepisami, nosi się w sądzie. (…) To jest ubiór służbowy podkreślił Wójcik. Jeżeli ktoś paraduje sobie w togach po ulicy, to jest konkretny przepis na to. (…) w todze nie chodzi się do kina, czy na zakupy dodał. Wiceszef resortu sprawiedliwości zwrócił uwagę, że nie był to jedyny problem, z jakim wiązała się manifestacja sędziów. Tam były groźniejsze sytuacje. Jeżeli słyszę jak sędzia mówi, żeby były sankcje wobec Polski, to jestem bardzo zaniepokojony zaznaczył. Nie zrobiło to na mnie wrażenia, bo są bardzo różne dane. Najpierw ktoś mówił, że było 15 tys., nagle zrobiło się 30 tys. dodał.

  W zupełnie innym tonie wypowiadała się Joanna Mucha. Bardzo duża manifestacja, Zaskoczona byłam liczbą prawników, którzy w niej uczestniczyli powiedziała posłanka PO.

  Wy nas prowadzicie do takiego systemu, gdzie dobrze się żyje funkcjonariuszom władzy, a obywatelowi żyje się źle dodała zwracając się do wiceministra Wójcika.

  Na miejscu rządzących nigdy bym nie lekceważył tysięcy osób, które wychodzą na ulice, mają swoje zdanie podkreślił z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz.

  Jednocześnie prezes PSL przyznał: Im więcej polityków na protestach, celebrytów, to tym protestom nie służy.

  Jak zauważył wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha:

  Apolityczność sędziów jest dzisiaj polskim wymogiem prawa konstytucyjnego, więc sędziowie, którzy idą w togach z fioletowym żabotem, to są sędziowie, którzy biorą udział w aktywności, która jest nieakceptowalna. My nie oczekujemy tego, że sędziowie będą się zajmować polityką. Polityką mogą się zajmować adwokaci, radcowie prawni dodał.
  https://wpolityce.pl/polityka/481734-ostry-spor-o-manifestacje-sedziow-toge-nosi-sie-w-sadzie


  Ps..To ostatni marsz. Teraz będą sobie w domu czyścić buty i bardzo dobrze. Zdrajców złodziei trzeba pozamykać. Sami judasze zrobili to czego oczekują od Polski. Jedyne rozwiązanie, które u nas może naprawić sądownictwo, na wzór USA tylko ława przysięgłych (nie mylić z ławnikami) Kto lepiej oceni? Przecież nie zawodowy sędzia…

  https://tygodnik.tvp.pl/38630405/kto-lepiej-oceni-przeciez-nie-zawodowy-sedzia
 • On to naprawdę powiedział! Najsztub na Marszu Tysiąca Tóg: Zależy nam na niezależności sędziów
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15788556991d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372117fb084a5e976db2589f33067f0b945.jpg

  Wczoraj przez Warszawę przeszedł „Marsz Tysiąca Tóg. Wśród prawniczych „autorytetów”, na miejscu zameldowali się też niespodziewani goście. M.in. Piotr Najsztub - dziennikarz i publicysta, którego sąd uniewinnił po tym, jak potrącił swoim chevroletem 77-letnią kobietę w październiku 2017 r. „Być może nie zatrzymamy tej nowelizacji, ale sędziowie potrzebują od nas takiego poczucia, że staniemy za nimi murem, że nam zależy na ich niezależności” - mówił na manifestacji. „Marsz Tysiąca Tóg” przeszedł spod gmachu Sądu Najwyższego pod gmach Sejmu. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości – często ubrani w togi – protestowali przeciwko reformom w wymiarze sprawiedliwości i ustawie o apolityczności sędziów. Niespodziewanie na manifestacji znalazł się dziennikarz Piotr Najsztub. W opublikowanym na stronie Video-KOD na Facebooku mówił o powodach swojej obecności. „Jesteśmy tu dlatego, że partia PiS nie tylko chce przegłosować i podpisać tę ustawę, która w rzeczywisty sposób ogranicza niezawisłość sądów, ale też widzimy, że to już się dzieje” - tłumaczył publicysta. Wskazywał, że „sędziowie, którzy mają słuszne wątpliwości i kierują pytania prawne nagle są odwoływani z delegacji, są zawieszeni w sądzeniu”. Te presje się dzieją. Być może nie zatrzymamy tej nowelizacji, ale sędziowie potrzebują od nas takiego poczucia, że staniemy za nimi murem, że nam zależy na ich niezależności. Trzeba im to okazać przekonywał. „Ja jestem jednym z tych, którzy przez dyspozycyjnych sędziów zostali skazani w stanie wojennym, więc wiem co to oznacza uprzedmiotowienie sędziów” - ocenił. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który dziennikarz spowodował w październiku 2017 roku. Najsztub potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę. Jak ustalili biegli, w ciężkich warunkach pogodowych – padał deszcz – zwolnił swoim chevroletem do prędkości pomiędzy 17 a 25 km na godz. Znany dziennikarz nie posiadał prawa jazdy. W czerwcu tego roku Sąd Rejonowy w Piasecznie po ponad dwóch latach procesu uznał Piotra Najsztuba (zgadza się na podanie nazwiska) za niewinnego spowodowania wypadku, do którego doszło 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornej. Prokuratura oskarżyła go, że kierując bez prawa jazdy samochodem, który nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC, potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Dziennikarz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, za co zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego grozi do 3 lat więzienia. Piotr Najsztub był trzeźwy.
  https://niezalezna.pl/305694-on-to-naprawde-powiedzial-najsztub-na-marszu-tysiaca-tog-zalezy-nam-na-niezaleznosci-sedziow
 • Z onanizmem prezessimus ma duże kłopoty na sali sejmowej często przepycha ustawy kolanem jako organem zewnętrznym
  Pewnie go wcześniej przygotowuje nie licząc na swe slupy a nawet Macierewicza preferującego misiakow.
 • Należy sobie uświadomić
  .
  czym właściwie jest państwo

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  może warto odejść od definicji, których państwo nauczyło nas w swych szkołach.

  A skoro uczyniliśmy ten wielki krok i uświadomili sobie czym jest, to co jest podstawą organizacji tego państwa ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  To pozwala zrozumieć, czy państwo może nam w czymś pomóc, czy może jest dokładnie odwrotnie, to my jesteśmy jego sługami ?

  Z tym PPZ to chyba nikgo nie udało się zaskoczyć, bo o tym to wiadomo już od dawna

  - http://cygnus.neon24.pl/post/151798,cywilizacja-polska-a-panstwo#comment_1605551

  na to, że do budowy państwa demokratycznego są organizacje przestępcze niezbędne, też już w tym forum wskazano

  - https://wps.neon24.pl/post/146744,za-co-polacy-nienawidza-zydow-zdaniem-rosyjskich-mediow#comment_1510531

  przytaczając nawet przykłady z historii.

  Oczekiwanie, że grupy przestępcze PO.PiSu mogą mieć inny cel, jak tylko grabienie wzgl, co jeszcze gorsze, umożliwienie grabienia w wielkim stylu ich zleceniodawcom, jest przejawem nie tyle naiwności, co zupełnego niezrozumienia o co w tzw. Wolnej Polsce i innych krajach chodzi. Niektórzy dyskutanci mogą się szamotać z rzeczywistyścią i wyznaczać drogę uzdrowienia, ale równie dobrze mogą napisać wypracowanie n.t. "Co bym zrobił, gdybym był ministrem ...", albo nawet premierem.

  Osobiście oczekuję, że ta zbieranina błaznów i drobnych rabusi,

  - https://www.premier.gov.pl/ludzie.html

  wielcy rabusie są zupełnie inni, wielu nie odważy się nawet wymienić ich imienia. W efekcie zapamietywanie imion tych błaznów z ostatniego linku jest całkiem zbyteczne, bo to są standardowe cegiełki systemu wyprodukowane przez przemysł produkcji polityków.
 • Marsz Tysiąca Tóg zakwestionowany przez... jego współorganizatora? Oto słowa prawnika z 2014 roku
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15788596101d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3720f6512d2437b389e0d5f8c506db17377.jpg

  Dr Michał Mistygacz z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na łamach czasopisma „Prokuratura i Prawo” pisał: „Z uwagi na fakt, że toga stanowi strój urzędowy używany na rozprawie, wydaje się niedopuszczalne używanie jej w czasie np. udzielanego wywiadu telewizyjnego czy też w innych sytuacjach niestanowiących wykonywania czynności służbowych”. Jak zatem, z wyżej wymienionymi słowami, połączyć fakt, że autor tekstu jest we władzach Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”, oficjalnego współorganizatora sobotniego „Marszu Tysiąca Tóg”? Zacytowany wyżej fragment pochodzi z artykułu „Usytuowanie i strój urzędowy prokuratora w postępowaniu sądowym”. Ten ukazał się na łamach 10. numeru czasopisma naukowego „Prokuratura i Prawo” w 2014 roku. Jak precyzował dr Mistygacz - powołując się na zapisy art. 84 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. „Prawo o ustroju sądów powszechnych”- strój urzędowy sędziego, czyli toga, jest przez niego używany „na rozprawie i posiedzeniu z udziałem stron, odbywającym się w budynku sądu”. Powołując się na dalsze zapisy w ustawie, jednoznacznie ocenił sytuacje, w których toga ma swoje zastosowanie. Z uwagi na fakt, że toga stanowi strój urzędowy używany na rozprawie, wydaje się niedopuszczalne używanie jej w czasie np. udzielanego wywiadu telewizyjnego czy też w innych sytuacjach niestanowiących wykonywania czynności służbowych związanych z uczestniczeniem w postępowaniu sądowym czytamy w artykule dra Mistygacza. W konkluzji blisko 19-stronicowego artykułu pisał, że „strój urzędowy prokuratora, pełniąc funkcję symboliczną, a nie jedynie sztafażu, świadczy o powadze i wizerunku urzędu. Jego używanie nadaje patosu rozprawie sądowej, zobowiązuje do używania słów w sposób uroczysty, do godnego zachowania”. Autor artykułu to obecnie pracownik Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej był zastępcą prokuratora rejonowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Ponadto, dr Mistygacz od 2017 roku - jak wynika z informacji na jego stronie internetowej - zasiada we władzach Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”. Te z kolei było oficjalnym współorganizatorem sobotniego Marszu Tysiąca Tóg. Dr Michał Mistygacz nie był odosobniony w swoim poglądzie na temat powściągliwości z wyrażaniem poglądów politycznych. W art. 178 Konstytucji czytamy, że „Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”. W trakcie sobotniego Marszu Tysiąca Tóg głos w sprawie zabrał prezydent Andrzej Duda. Opublikował wpis na Twitterze, w którym przypomniał stanowisko KRS z 2009 roku. Krajowa Rada Sądownictwa zwraca uwagę, że apelowanie do sędziów o aktywny udział w tych akcjach protestacyjnych i podejmowanie działań zachęcających ich do tego, […] może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów brzmi jeden z akapitów. Dalej KRS zastrzega, że „prowadzone działania mogą nasuwać podejrzenie, że akcje protestacyjne ze względy na sposób i formę protestu stanowią obejście zakazu przynależności sędziego do związku zawodowego i zakazu prowadzenia strajku”.
  Wydane przez KRS oświadczenie było efektem organizowanych wtedy przez sędziów akcji protestacyjnych: wyznaczaniem "dni bez wokandy" i wzywaniem do solidarnego wstrzymywania się przez sędziów od udziału w pracach komisji wyborczych.

  https://niezalezna.pl/305718-marsz-tysiaca-tog-zakwestionowany-przez-jego-wspolorganizatora-oto-slowa-prawnika-z-2014-roku


  Ps...Ostatnio we Francji też sędziowie wyszli na ulice protestować w togach i ....... od razu policja ich spałowała bo we Francji jest europejska demokracja i praworządność! Sędziowie już dawno zrobili z togi szmatę do podłogi. Więc czego można się spodziewać po moralnych dewiatach żydokomunistycznego chowu? Sędziów, należy pozbawić, immunitetów, stanu spoczynku i wszystkich innych przywilejów. Dosyć już tych rozpasanych apanaży! Wprowadzić prawo, że sędzia za wypowiedzi o charakterze politycznym wylatuje z zawodu! Tak samo za udział w jakiejkolwiek manifestacji czy zgromadzeniu o politycznym charakterze. Państwo prawa zaistnieje dopiero wtedy, gdy dowolny urzędas ściśle i bez nadinterpretacji będzie się potrafił trzymać tego, co Sejm i Senat uchwala. Na tym polega praworządność, a nie na tym, co Bruksela sobie wymyśla. W ramach współpracy Unijnej Polski rząd powinien zaprosić francuską policję by pokazać jak we Francji wygląda szacunek do Konstytucji, a w szczególności powinni francuscy policjanci pokazać jak traktują protesty prawników, tak jak pokazali to u siebie. Rozmawiałem wczoraj o tym marszu z Francuzem który jest przejazdem w Polsce. Powiedział, że we Francji taka manifestacja jest nie do pomyślenia a manifestowanie poglądów przez sędziów zabronione prawem i konstytucją. A ten Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego to polska szkoła ŻYDOKOMUNIZMU i refleksowego uzależniania od SOVIETÓW! To taki odpowiednik Moskiewskiej MGIMO ale nieoficjalny! Już dawno powinni ZLIKWIDOWAĆ ten ŻYDOKOMUNISTYCZNY Uniwersytet piorący tylko mózgi ...
 • @lipao45 12:33:15
  Jak chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf przestanie być I prezesem SN, to nowy prezes zorganizuje tak pracę SN, że i sędziowie zaczną w końcu pracować solidnie, a nie politykować. No i naprawi błędy Gersdorf, która po krytycznym raporcie UE z 2014r. nakazała wydawać wyroki bez pisemnych uzasadnień, żeby zmniejszyć olbrzymią ilość skarg do sądów w Strasburgu. Wnioski bez uzasadnień Strasburg odrzuca.
 • @Laznik 16:24:08
  Każda władza jest polityczna. A trójpodział władzy polega na równowadze sił (balance of powers). Żadna z trzech władz nie może wchodzić w kompetencje dwóch innych. Żadna z trzech władz nie może być niezależna od pozostałych, ponieważ wszystkie trzy muszą nawzajem się kontrolować i pilnować, czy żadna nie łamie regulaminu (prawa). Czerwono-czarni z "kasty" udają, że tego nie wiedzą, lub nie rozumieją, co to jest trójpodział władz. Każdy sędzia powinien być niezależny, ale nie ma takiej siły na świecie, która mogłaby spowodować, aby naprawdę nim był kiedy nie chce, bo mu się tak podoba. Czerwono-czarni duraczą ludzi, że niezależność może zagwarantować im tylko brak bata w postaci narzędzi ich dyscyplinowania i karania za to, gdy robią sobie kpiny ze sprawiedliwości wydając niesprawiedliwe wyroki lub sami łamią prawo. Jest odwrotnie, bat właśnie jest potrzebny po to, aby wiedzieli, że także podlegają wyrokom sprawiedliwości. Takim batem powinna być możliwość demokratycznej weryfikacji ich kompetencji przez obywateli w wyborach sędziów na kadencje, np. co 5 lat. Zapis w konstytucji, że sędziowie są nieusuwalni nie jest niczym innym jak tylko postawieniem ich ponad prawem i sprawiedliwością. Jest to kuriozum. Sędziowie, jak wszyscy inni urzędnicy, muszą być usuwalni z zawodu, gdy łamią prawo, lub nie rozumieją, co to jest sprawiedliwość. Oni mają służyć, a nie panować na swoich stołkach. Nieprawdą jest, że są teraz wolni. Oni są najwolniejsi i najbardziej leniwi na świecie. Nie umieją lub nie chcą pracować wydajnie. Dlaczego ? Bo durnowaty gniot zwany konstytucją na to im pozwala. Produktywność sądów na świecie mierzy się. Tak robią wszystkie normalne i poważne państwa. Sądy muszą być efektywne, ponieważ od ich wydajności zależy, czy dany kraj będzie mógł wykorzystać swój potencjał ekonomiczny w pełni, czy nie. W Polsce sądy są potężnym hamulcem rozwojowym, blokującym (podobnie jak biurokracja) wykorzystanie przez kraj jego pełnego ekonomicznego potencjału. Czerwono-czarni w Polsce to bardzo głupi ludzie, ekonomiczni analfabeci. Nie dość, że często nie rozumieją co to jest sprawiedliwość, to do tego nie pozwalają ludziom szybciej wytwarzać bogactwo. Oni są oszustami, bo nie bronią żadnej niezawisłości czy "wolnych sądów" itp., tylko swoich niewspółmiernie wysokich zarobków w stosunku do średnich zarobków w kraju, nietykalności, nadzwyczajnych przywilejów: prawie boskich atrybutów, którymi sami siebie obdarzyli. Tę "kastę" społeczeństwo powinno jak najprędzej sprowadzić ze sfer idealnych na ziemię i pogonić ostro do roboty a także ustanowić nad nią dyscyplinujący bat prawny. Fakt, że ponad 80 % społeczeństwa jest ekstremalnie niezadowolona z prawie niewydolnego aparatu (nie)sprawiedliwości jak na dłoni pokazuje jego demoralizację, degenerację, głupotę, lenistwo i złą wolę. Sądy aby były sprawne a nie wolne, powinny być zarządzane przez specjalistów od zarządzania (MBA), a nie przez prawników nie mających pojęcia jak zarządzać wydajnie i efektywnie biznesem. Bo sądy to usługi, biznes jak każdy inny.
 • Warchoł: „Toga nie jest własnością sędziego. Podczas sobotniego marszu trzy przepisy zostały złamane”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15789005241d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37233a1e48ad6be90fba8d6701f4bcf7d4e.jpg

  Toga nie jest własnością sędziego. Podczas sobotniego marszu 3 przepisy zostały złamane: kodeks wykroczeń, ustawa o ustroju sądów powszechnych i uchwała KRS z 2009 roku – mówi w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Radiowej Jedynki Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. Warchoł nawiązał do udziału sędziów w „marszu tóg”. Ubolewam nad tym, że zostały złamane przepisy – przede wszystkim przepis prawa o ustroju sądów powszechnych, który jasno wskazuje, kiedy i w jakich warunkach możemy mieć do czynienia z używaniem togi. Toga nie jest własnością sędziego. Artykuł 84, paragraf 1 prawa o ustroju sądów powszechnych jasno wskazuje, że sędzia na rozprawie i na posiedzeniu używa stroju urzędowego. Strojem urzędowym jest toga, a sędziego przewodniczącego na rozprawie także łańcuch z wizerunkiem Orła. Jednoznaczne przepisy. Mamy do czynienia z używaniem cudzej rzeczy, kodeks wykroczeń, art. 127,kto samowolnie używa cudzej rzeczy ruchomej podlega karze grzywny lub nagany. Czyli sędzia, ten który powinien być wzorem uczciwości, etyki, praworządności sam łamie te przepisy. Niestety strażnik przepisów w założeniu stawia się ponad prawem. To tak jakby żołnierz, czy policjant dla celów prywatnych używał munduru czy broni. To nie są narzędzia, którymi sędzia może swobodnie dysponować, toga nie jest jego własnością i prawo jest tu jednoznacznie. Trzy przepisy zostały ewidentnie złamane: kodeks wykroczeń, ustawa o ustroju sądów powszechnych i uchwała KRS z 2009 roku podał Marcin Warchoł. Całość pod linkiem
  https://niezalezna.pl/305745-warchol-toga-nie-jest-wlasnoscia-sedziego-podczas-marszu-trzy-przepisy-zostaly-zlamane

  Ps...Cóż to jest za prawo, które nie przewiduje sankcji za łamanie przepisów? Czy ubolewanie ministra to jedyna konsekwencja łamania prawa? Władza ustawodawcza płacze nad prawem w Polsce... hańba! Trzeba pogonić tę swołocz stawiającą się ponad prawem i zatrudnić nowych sędziów, nieskażonych "nadzwyczajnością". Kiedy postępowania w sprawie łamania prawa przez sędziów? Każdy łamiący prawo musi ponieść konsekwencje. Więc pytanie: czy sędziowie łamiący prawo poniosą konsekwencję?! Nieukarane przestępstwo rodzi kolejne . Jeżeli ci sędziowie wiedzieliby że będą oskarżeni o łamanie prawa to jeden z drugim zastanowiłby się nad tym co robi ale tak to hulaj dusza piekła nie ma. Robią co chcą. Moim zdaniem wszystkich tych sędziów którzy zajmują się polityką, i biorą udział w zadymach powinno się wyrzucić z zawodu sędziego na zbity pysk. Pozbycie się 2.....3 tysięcy rozpolitykowanych sędziów pozytywnie wpłynie na wymiar sprawiedliwości. Podczas marszu złamane zostały trzy przepisy, a w praktyce orzekania niemal wszystkie. Inicjatora tej hucpy, buca z Iustiti za frak i won na zieloną trawkę niech demonstruje z pełnym i gaciami, dobry przykład dla tej swołoczy.
 • Czytam to ...
  i rzygać mi się chce jak widzę co to euro-pejstwo wyprawia. Proszę nie publikować zdjęć Najsztuba bo obrzygam lapka.
 • Szczyt bezczelności! Marszałek Senatu po wizycie w Brukseli: Środki unijne będą uzależnione od przestrzegania praworządności
  Środki unijne będą uzależnione od przestrzegania praworządności; państwa, co do których są wątpliwości, że tej praworządności nie przestrzegają, dostaną rodzaj upomnienia powiedział poniedziałkowej „Rzeczpospolitej” marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Grodzki w rozmowie z gazetą był pytany, jakie są efekty jego spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej o noweli ustaw sądowych, zakładającej m.in. poszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Ustaliliśmy jedną bezdyskusyjną rzecz: że fundamenty wolnego świata i fundamentalne wartości Wspólnoty Europejskiej to między innymi poszanowanie praworządności powiedział. Jak dodał, wiceszefowa KE Viera Jourová i komisarz Didier Reynders „jasno dali do zrozumienia, że będą mocno opierali się na opinii Komisji Weneckiej”, która złożyła wizytę w Polsce w trybie pilnym. Pytany, dlaczego rządzący nie chcą podjąć dialogu z KE ws. ustaw sądowych, oświadczył, że „to są kontrowersyjne ustawy, ale niejedna kontrowersyjna ustawa była dyskutowana na poziomie krajowym czy na poziomie UE. Jeżeli ktoś się okopuje na swoich pozycjach i nie podejmuje dialogu, to nie ma mowy o znalezieniu pozytywnego rozwiązania” ocenił. Marszałek Senatu odniósł się także do pytania, czy uzgadniał stanowienie polskiego prawa z przedstawicielami KE. Nie. To była wymiana poglądów, debata na poziomie eksperckim powiedział. Dopytany, czy uda się zablokować wprowadzenie w życie nowelizacji ustaw sądowych w obecnym kształcie, powiedział, że gdy wróci ona „w tym czy innym kształcie do Sejmu, a potem podpisze ją prezydent, to Komisja Europejska zapewne się do niej odniesie”. Może wnioskować do TSUE o zabezpieczenie, czyli nie wykonywanie tej ustawy. Budżet środków unijnych będzie uzależniony od przestrzegania praworządności, a to oznacza, iż państwa, co do których są wątpliwości, że tej praworządności nie przestrzegają, dostaną rodzaj upomnienia
  dodał.
  PAP

  Ps...Z metra cięty konusie, skurwysynie i łapówkarzu Grodzki czy jak ci tam naprawdę a co to jest praworządność? Bezkarność kasty i jej politycznych popleczników (łapowników i aferzystów)? A co z pokrzywdzonymi obywatelami przez sądy na telefon? Zdrajca, sprzedawczyk, renegat. Prawnicy, lekarze to są kliki, kasty, im zależy tylko na kasie, myślą oczy ludziom, sprzymierzą się z wrogami Polski byleby zachować własne przywileje. Targowica! ŁaPOwniku, jeśli środki będą ograniczone, to przez twoją kolaborację z obcymi, zdrajco Polskości w Ojczyźnie.. Donosicielu.. Głąbie intelektualny..! Kopertowy obrońca praworządności ..cynizm sięga szpiku kości. Postawić tego z metra ciętego konusa, skurwysyna i łapówkarza Grodzkiego czy jak mu tam naprawdę pod Trybunał Narodowy za zdradę stanu i pod sąd za łapownictwo! W Polsce będzie praworządność wtedy gdy tacy jak on złodziej, łapówkarz żerujący na ludzkim nieszczęściu wyląduje we Wronkach.
 • Proponuję zm metra ciętego konusa i łapówkarza Grodzkiego który broni "wolnych sądów" wysłać do Francji, by zapoznał się
  pałami ich żandarmerii. Kiedy dymisja tego zakłamanego chazarskiego lowelasa i z metra ciętego konusa i łapówkarza? Pan minister Ziobro wspominał wczoraj o Trybunale Stanu dla tego szkodnika..i rozstrzelanie, tak dawniej to wyglądało… Bezczelność tego chazarskiego konusa i łapówkarza Grodzkiego przekracza wszelkie granice. Znalazł się pionier antykorupcji. Szkoda, że jak na razie tylko kilkanaście osób zgłosiło wpłaty łapówkarskie, przypuszczam, że tych osób było tysiące i więcej. Bądźmy odważni. "Głównym kryterium podziału środków finansowych Unii na poszczególne państwa członkowskie jest poziom produktu krajowego brutto na mieszkańca". Ten wasz marszałek senatu jest niedouczony. Wstyd. To samo mówiła Pani sędzia Ciemięga z Opola a wcześniej mówiło się w kuluarach, że taka jest strategia opozycji. Zagranica i ulica czy to wykracza poza te zapowiedzi? No cóż "profesor" i chazarski konus i łapownik Grodzki jest przedstawicielem następnej nadzwyczajnej kasty wraz z całym przemysłem farmaceutycznym. Jak się obecnie leczy Polaków? Wystarczy zapytać zaufanych farmaceutów pracujących w aptekach sieciowych. Największa kasa jest ze środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, ponieważ ludzi nie można wyleczyć lecząc źródło choroby, Polaków trzeba utrzymywać w ciągłym niedoleczeniu aby była kasa za wymienione środki i specyfiki. Lekarze już na studiach są tak ustawiani przez lobby farmakologiczne aby kwitł biznes. Stąd wspaniałe wycieczki dla posłusznych lekarzy. Firmy farmaceutyczne robią kokosy na Polakach, którzy na tle nie tylko Europy ale i świata są lekomanami.
 • @Drab61 09:35:07
  Wyprzedaż Telekomunikacji, Farmacji, całego przemysłu okrętowego, bankowego itd. itp to hańba po wsze czasy, bo dzisiaj i jutro Polska to państwo teoretyczne, całkowicie uzależnione i bezbronne / 90tys pod bronią/.
 • KE zażąda zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN? "Przekroczenie czerwonej linii w relacjach z Polską"
  Komisja Europejska będzie domagała się od unijnego Trybunału Sprawiedliwości zastosowania tzw. środków tymczasowych wobec Izby Dyscyplinarnej SN - wynika z doniesień holenderskiego dziennika „De Volkskrant”. Pytany o taki scenariusz eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski mówi wprost: „przekroczenie czerwonej linii w relacjach z Polską”. O tym, że Komisja Europejska podjęła już decyzję w sprawie i zamierza publicznie ogłosić ją we wtorek, poinformował na Twitterze korespondent holenderskiego dziennika „De Volkskrant" Jenne Jan Holtland. Jak wskazał, informacja pochodzi „z bardzo wiarygodnego źródła”. Jak wynika z przecieku, Komisja Europejska ma się domagać od Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej natychmiastowego zawieszenia działalności Izby Dyscyplinarnej SN do czasu rozstrzygnięcia postępowań toczących się w jej sprawie przed Trybunałem. Komisja argumentuje, że powołana przez PiS i obsadzona przez neoKRS Izba narusza prawo Unii Europejskiej przytacza argument KE holenderski dziennik.
  [Jenne Jan Holtland
  @jjholtland
  Breek: Europese Commissie zal komende dinsdag zogeheten “interim-maatregelen” aan EU Hof in Luxemburg sturen - begrijp ik uit zeer betrouwbare bron. Eis zal zijn dat omstreden Poolse tuchtkamer per direct ophoudt te opereren (want in strijd met EU-recht)
  200
  1:00 PM - Jan 12, 2020]

  Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski, pytany o możliwy apel KE do TSUE ocenił, że „mamy trudny czas dla reformy wymiaru sprawiedliwości”. Polityk wskazał, że - jeśli doniesienia okażą się prawdziwe - jest to „bardzo daleko idące polityczne działanie ze strony Komisji”. Wymiar sprawiedliwości i jego organizacja nie jest kompetencją unijną, a poza zakresem kompetencji unijnej organy te nie mogą działać. Po drugie w tej sprawie nie ma już żadnego punktu zahaczenia, gdzie można by się odwołać nawet do bardzo naciąganego i wydumanej interpretacji prawa europejskiego mówił Saryusz-Wolski na antenie Telewizji Republika. „Podstawy żadne, natomiast polityczna intencja, gdyby ten przeciek okazał się prawdą, uważałbym to za przekroczenie czerwonej linii w relacjach z Polską, ponieważ jest to nie do przyjęcia” - podsumował eurodeputowany PiS.

  https://niezalezna.pl/305767-ke-zazada-zawieszenia-izby-dyscyplinarnej-sn-przekroczenie-czerwonej-linii-w-relacjach-z-polska


  Ps...To nic innego jak pacyfikacja niezależności instytucji Państwa i wymiaru sprawiedliwości w wolnej i suwerennej Polsce.Żądanie uznania przez Państwo nadrzędności prawa UE i jej Trybunału Sprawiedliwości nad prawem obowiązującym w Polsce to nie tylko brutalne łamanie Konstytucji prawa unijnego,alei i zamiar paraliżu wszystkich instytucji Państwa bez wyjątku. Polska i jej władze nie są traktowane w Parlamencie jako podmioty suwerenne. Jak tak dalej pójdzie to w Polsce nie będzie potrzebny Wymiar Sprawiedliwości...potem zniknie Sejm i Senat bo kołchoźnicy z UE będą rządzić dekretami. Będą nam nakazywali, żądali, prześladowali i karali. Oni wiedzą najlepiej co dla polskiego ciemnogrodu jest dobre. A jak ktoś podskoczy dostanie między oczy. Pasterze będą nas karmili, hodowali i strzygli... bawili, "uczyli" i strzygli...urabiali, "kształcili" i strzygli. A na koniec wszystkie ogolone baranki potulnie i bez sprzeciwu pójdą do rzeźni bo to rozwiązanie wskaże Starszy Brat czyli Wielki Komisarz Unijny. Czarne owce co będą się stawiały zostaną wyłapane i bez gry pozorów zutylizowane. Tym razem rząd i Prezydent nie mogą cofnąć się w realizacji reformy wymiaru sprawiedliwości, nie zważać na pohukiwania ulicy i zagranicy i uzdrawiać dotkniętą ponad wszelką miarę zdradą Ojczyznę. Ale niezbędna jest pełna mobilizacja Obozu Patriotycznego skupionego wokół Prawa i Sprawiedliwości i Prezydenta Dudy. Szmalcownicy i kolaboranci z POKO, Lewactwa, PSL z Kukizem, tęczowi aktywiści, ideolodzy LGTB i Gender, ale i stojąca z nimi w jednym szeregu Konfederacja nie mogą decydować o dzisiejszym kształcie i przyszłości Państwa, bo to doprowadzi do całkowitej PO-dległości i uPOdlednia Polski i Polaków, do czego dąży od stuleci Targowica. Trzeba postawić sprawę na ostrzu noża. To musi dojść tu i teraz do przesilenia i albo wóz albo przewóz. Jeżeli nie mają zgodnie z traktatem prawa do wtrącania się do wymiaru sprawiedliwości naszego kraju to trzeba powiedzieć wyraźnie i konkretnie Polexicie! Szczególnie głośno powinno to wybrzmieć w Berlinie i wówczas się obudzą. Zbyt dużo u nas zainwestowali a Amerykanie nie śpią. To już nie jest śmieszne. Czas walnąć pięścią w stół i potrząsnąć tym tęczowo-rurkowym towarzystwem!
 • @lipao45 12:33:15
  Unia też ingerowała w brytyjskie sądownictwo. To było na rękę angielskim sądom, robili się aroganccy orzekali dla dobra Unii. Ale już się skończyło.
 • Skończmy z masturbacją
  .
  @kula Lis 69 09:08:56

  Pochodzenie słowa masturbacja niepewne, być może od "drażnić (podniecać) ręką".

  Od dziesięcileci jak nie dłużej podniecamy się tą wykładnią o trzech władzach, choć jeśli się nad tym zastanowić, to przecie legislatywa, judykatywa i egzekutywa nie mają żadnej władzy, jeśli ktoś ich nie wesprze przemocą, ale o tym piszę powyżej.

  Z drugiej strony, jakąż mogą te organy mieć władzę, jeśli są uzależnione o tego, kto dysponuje pieniędzmi i mogą się u niego jedynie łasić i obiecywać mu co chce, aby dał im choć kapkę z tego.

  Nie bez racji pisze S. Zarlenga, że już sama konstrukcja tych władz jest wadliwa i niestabilna, bo nad nimi panuje monetatywa. Gdzie w tej koncepcji jest jeszcze miejsce dla władzy ludu, to bez kazuistyki nie dojdziesz.

  Naturalnie może sobie pobożnie życzyć, aby państwo fukcjonowało jak to nam jeszcze w szkole do biednych głów wbito, ale to nie nastąpi nigdy. Myślę, że w @Laznik 22:30:37 chyba wskazałem, dlaczego.

  Czy tak trudno jest przyjąć do wiadomości, że cały system prawny, to po prostu jedna wielka organizacja przestępstwa a nawet zbrodni, stanowiąca jednak ważny i niezbędny element wskazanej wyżej PPZ, której zadaniem jest ułatwić nie tylko rabunek ale także zbrodnię, gdy ta jest konieczna ?

  Władze USA popełniły n.p. zbrodnię dokonując mordu na irańskim generale, ale wystarczy jurysta, który przemianuje zamordowanie w zabicie i władze USA mają czyste ręce.

  legislatywa, judykatywa i egzekutywa to po prostu różne organy tej samej organizacji przestępczej nazywanej państwem. Zwyczajowo ludność akceptuje ten rodzaj przestępczości.
 • Nie mogło zabraknąć autorki słów o "nadzwyczajnej kaście" sędziów!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hYzkzMi9wLzIwMjAvMDEvMTMvODI1LzU1MC85Zjc2ZmY4NTJmYWQ0NDkwOTk4ZWFmNWQwYzFhN2I0NC5qcGVn.jpeg
  Irena Kamińska wzięła udział w marszu. Była ubrana w togę. Sędzia Irena Kamińska, autorka słów o „nadzwyczajnej kaście”, również wzięła udział w „Marszu Tysiąca Tóg”. Wystąpiła oczywiście… w todze. Redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira zwrócił uwagę, że na jednym ze zdjęć z marszu widać sędzię Irenę Kamińską (autorkę słów o „nadzwyczajnej kaście”) i były pełnomocnik Emilii Sz., ps. „Mała Emi” mec. Konrad Pogoda. Na zdjęciu:
  - sędzia Irena Kamińska (autorka słów „jesteśmy nadzwyczajną kastą”)
  - były pełnomocnik Emilii Sz., ps. „Mała Emi” mec. Konrad Pogoda (kilkadziesiąt spraw dyscyplinarnych na koncie, z czego 5 w toku).

  https://pbs.twimg.com/media/EOGOFKhWAAEpIj-?format=jpg&name=medium
  Portal tvp.info przypomniał też artykuł dr. Michała Mistygacza z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w czasopiśmie „Prokuratura i Prawo”. Autor jest we władzach Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”, oficjalnego współorganizatora sobotniego „Marszu Tysiąca Tóg”.

  „Z uwagi na fakt, że toga stanowi strój urzędowy używany na rozprawie, wydaje się niedopuszczalne używanie jej w czasie np. udzielanego wywiadu telewizyjnego czy też w innych sytuacjach niestanowiących wykonywania czynności służbowych związanych z uczestniczeniem w postępowaniu sądowym” pisał prawnik.

  „Niedopuszczalne jest używanie togi sędziowskiej poza salą sądową, na której odbywa się rozprawa lub posiedzenie sądu, albo poza budynkiem sądu” pisała sędzia SN Katarzyna Gonera w komentarzu do ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych. Fragment przytoczył na Facebooku sędzia SN prof. Kamil Zaradkiewicz.


  Ps..Jak powiedziała guru nadzwyczajnej kasty chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf to nie toga tylko fartuszek. I takie towarzystwo o mentalności kucharki uzbrojone w nietykalność i bezkarność reprezentuje wymiar sprawiedliwości. POlityczni sędziowie co maszerowali jako przebierańcy w fartuszki przedszkolaków wg. chazarskiej ropuchy, schlampe, alkoholiczki Gersdorf. To przestępcy tacy sami z którymi maszerowali. Czekam kiedy Gersdorf powie, że łańcuch sędziowski to biżuteria. Szli w fartuszkach przedszkolaki do swojej piaskownicy. Rozumem i rozsądkiem przedszkolaki przewyższają mafijną i sprzedajną kastę z jej klanami rodzinnymi i chowem wsobnym. Nadzwyczajna kasta w swoich fartuszkach przedszkolnych i umysłach dzicięcia ze żłobka…oto maszerują ci co kradną zamyśleni nad pracą i jazdą po pijaku pracą umęczeni…grunt, że we fartuszkach..



  Jak oni niechlujnie wyglądają! Togi na kurtkach, smętnie zwisające żaboty. Powago sędziowska gdzie się podziałaś? Straciłaś się w tym politycznym marszu. A chazarka sędzia Kamińska jest obecna zaraz za plecami chazarskiej ropuchy, schlampe, alkoholiczki i przestępcy Gersdorf w tapirze z l.60-tych na głowie. Takim samym jak była prezydent Litwy tylko kolor kasztanowaty. "Specjalna kasta". Niemcy obalili komunizm i wyrzucili z sądów wszystkich powołanych w NRD sędziów. Polacy transformowali komunizm na złodzieizm w którym powołani w PRL sędziowie oczyszczają sądy z uczciwych sędziów. Rozpędzić tą uprzywilejowaną przez żydokomunistów bandę, relikt odziedziczony po PRL-u! Św. Augustyn napisał w swym "Państwie Bożym": czymże są państwa wyzute ze sprawiedliwości, jeśli nie bandą zbójców? Dla wszystkich widocznych na zdjęciach dyscyplinarne wykluczenie z zawodu! Toga jest strojem urzędowym określonym ustawą i finansowana przez Państwo czyli podatnika! Kasta do zaorania. Tylko opcja zerowa - wydalenie tych zdemoralizowanych, zdegenerowanych żonglerów paragrafami,zatrudnienie w ich miejsce ludzi uczciwych, sprawiedliwych, dających rękojmię dobra.







  Tyle mijanych latarń ulicznych, tyle idących łańcuchów i nikt nie zawisł, gdzie ta krzywda? Na obrazku widać góra z 300 paɾchów. Była okazja oczyścić kastę z żydoƅolszewii jednym opyleniem, np. AZOTOXEM, SARINEM, itp. Z drona. Nadzwyczajna kasta, szargając sędziowskie togi na bruku zorganizowała sobie sama pogrzeb. Tacy ludzie nie mogą orzekać w sprawach sądowych. Odebrać im prawo wykonywania zawodu. A może w sprawie dyscyplinowania prokuratorów i sędziów i standardów obowiązujących kastę powinni wypowiedzieć się w referendum obywatele, przecież to my płacimy nadzwyczajnym.. ? I po sprawie z protestami. W kolejnych wyborach PiS zdobędzie 60+ i wtedy po zmianie konstytucji nadzwyczajna kasta dostanie po łapach!
 • @
  Protest pokrzywdzonych przez sądy. Reakcja na „Marsz 1000 tóg” 11.01.2020

  https://www.youtube.com/watch?v=cG0Y907SRp8


  https://www.youtube.com/watch?v=gFeAsKoEfq0
 • @kula Lis 69 20:31:43
  Były by jaja jak z nisko lecącego drona zaczął się na nich nagle jakiś proszek sypać ... nawet tak niewinny jak mąka. Zatratowali by się na śmierć :)
 • @Drab61 00:23:15
  100/100!
 • Dr hab. Czarnek: Polacy popierają reformę sądownictwa, ponieważ działania niektórych sędziów obniżają ich autorytet
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hZDVlOC9wLzIwMTkvMDcvMjIvODI1LzM1OS8yNjZiNzY4YzI4MGI0MjIyYTRiZTcyZmQyZjEzMjNiMy5qcGVn.jpeg
  Tak naprawdę wszyscy ci, którzy oczerniają Polskę, polski porządek prawny i praworządność w Polsce powinni najpierw uzgodnić wersję kłamstw, bo wygląda to dosyć karykaturalnie mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl dr hab. Przemysław Czarnek, konstytucjonalista, poseł PiS.
  https://wpolityce.pl/polityka/481947-dr-hab-czarnek-sedziowie-obnizaja-autorytet-ich-zawodu


  Ps...Niektórym sędziom (wszyscy wiedzą którym), nie ma co obniżać, a autorytetu w szczególności bo go po prostu nie mają, honoru również. Dla nich najważniejsze są przywileje i kasa.
 • @@@@!
  Kto lepiej oceni? Przecież nie zawodowy sędzia…Skąd czerpie pan/pani wiadomości o świecie? Jakie gazety pan/pani czyta? Jakie programy telewizyjne pan/pani ogląda? Co pan/pani przegląda w internecie? Jakie naklejki, z wyjątkiem politycznych, umieszcza pan/pani na swoim samochodzie? – pytała monotonnie kandydatów na przysięgłych pani sędzia. Przez dwa dni spełniałem obywatelski obowiązek Amerykanina: uczestniczyłem w wyborach ławy przysięgłych do orzekania w procesach karnych i cywilnych, odbywających się przed sądem w hrabstwie, w którym mieszkam. Od dziewiątej rano do szesnastej ja i kilkuset moich współobywateli głównie czekaliśmy. Po wstępnych przemowach, wyjaśnieniach oraz zaprzysiężeniu, kolejne grupy, po kilkadziesiąt osób, udawały się do wypełnienia sądowych procedur. Wszystko to, rzecz jasna, było doskonale zorganizowane: zarówno rejestracja, jak i zagospodarowanie czasu ewentualnych przysięgłych – do naszej dyspozycji oddano specjalną salę komputerową z darmowym dostępem do internetu oraz trzy sale telewizyjne. W każdej inny program: CNN dla miłośników wiadomości, ESPN dla entuzjastów sportu oraz kanał z telewizyjnymi operami mydlanymi. Ponadto sąd rygorystycznie przestrzegał przerw na posiłek zaczynających się w okolicy południa. No i darmowa kawa w dowolnych ilościach, ale tylko do 11:30…Ostatecznie większość z nas przybyła tu wbrew swojej woli, aby wypełnić obowiązek, którego zignorowanie mogło być – jak głosiła sentencja z wezwania – potraktowane jako „obraza sądu” podlegająca karze grzywny lub nawet do kilku dni aresztu. Całość polecam pod linkiem

  https://tygodnik.tvp.pl/38630405/kto-lepiej-oceni-przeciez-nie-zawodowy-sedzia
 • @ewinia 22:29:24
  Tak zwany wymiar sprawiedliwości, to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce! Do sędziów i prokuratorów należy dorzucić komorników i adwokatów i mamy obraz koszmarnego bezprawia! Organizacja funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, powinna się opierać na takiej organizacji pracy, która wykorzystuje takie narzędzie, jak system jakości. Po to ludzkość wymyśliła takowe systemy, by jak najmniej pomyłek popełniać przy wykonywanej pracy i by organizacje jak najlepiej funkcjonowały. Organizacja sądownictwa, też powinna być tak skonstruowana, by móc jak najszerzej ograniczać niepożądane zjawiska, w związku z tym konieczne jest wprowadzenie zmian, by wymiar sprawiedliwości wreszcie zaczął prawidłowo funkcjonować a sędziowie zajmowali się swoją pracą, prawidłowym jej wykonywaniem, odpowiedzialnością za wykonywaną pracę, mając jednocześnie świadomość i akceptację, że z jakości swojej pracy muszą być rozliczani, by struktura w której pracują funkcjonowała prawidłowo, jak również muszą mieć świadomość, że jako obywatele nie stoją ponad prawem. Już kilka razy pisałem. Jeżeli sędziowie chcą być politykami niech zrezygnują z zawodu. Tak jak sędziowie uczestniczący w spędach, a na dodatek w togach łamią najwyższy akt prawny czyli Konstytucję. Z tego wniosek, że Konstytucji nie znają! Jakim więc cudem są sędziami!? Sędzia w sądzie jest niezawisły. Żaden człowiek nie wpływa na jego ostateczny wyrok! O co więc chodzi tym ludziom? O to, że po reformie wymiaru sprawiedliwości nie będą mogli kraść w sklepach bo będą karani tak, jak każdy obywatel? A może oto, że nie będą mogli kraść pieniędzy innemu klientowi przy kasie, czy jeździć po pijanemu? Sędziowie tacy powinni być wyeliminowani z zawodu bo śmiecą ten bardzo ważny zawód! Apelowałem już, aby twarze tych politycznych protestujących w togach sędziów były pokazywane opinii społecznej z podaniem nazwiska. To nie będzie żadne przestępstwo bo ci ludzie szli w tym marszu (spędzie) i publiczne się pokazywali z tym, że nie wszyscy mogli z różnych względów ich "oklaskiwać". Jeżeli tacy prawnicy jak sędziowie łamią Konstytucję to co się dziwić przeciętnemu człowiekowi, który Konstytucji może nawet nie miał w ręku. Sędziowie, siebie możecie kompromitować ale nie kompromitujcie takiej instytucji jaką jest SĄD! Wstyd też przynosicie Polsce. Przy okazji w tych pseudo pochodach uczestniczą różne męty spoza granicy! To jest po prostu skandal.
 • @Drab61 00:23:15
  A któż to jest ta chazarska ropucha, schlampe, alkoholiczka "prezes" (choćby i..pierwsza), od "przedszkolnych fartuszków", Gersdorf żeby spędzać z nią opłacony wcześniej (licytacja), czas? Zdejmijcie z niej ten..nimb prezesostwa a zostanie..radca prawny o POziomie intelektualnym..Jachiry! Ktoś o takiej POzycji w państwie, zachowuje się jak..celebrytka! To smutne i żenujące, nie dość, że nie zna prawa (choćby przepis o togach), to jeszcze deprecjonuje POwagę sądu, nie tylko Najwyższego (wylicytuj dzień z.."prezeską"), lecz całego środowiska tego w "przedszkolnych fartuszkach"! Jachira, wypisz wymaluj Jachira, chwała Bogu, że tylko do kwietnia będzie tej..żenady!
 • „Kasta” kontratakuje po „Marszu Tysiąca Tóg”! Sędziowie znów negują KRS i ustawę dyscyplinującą! "Desperacka próba"
  „Marsz Tysiąca Tóg” nie przyniósł najwyraźniej nie przyniósł przełomu w wojnie sędziów z rządem. Pewnie dlatego „kasta” sędziowska powróciła do swoich starych metod, czyli negacji reform oraz konstytucyjnych organów. Elity sędziowskie znów atakują Krajową Radę Sądownictwa oraz zmiany, które mają na celu zdyscyplinowanie środowiska sędziowskiego. Forum Współpracy Sędziów negatywnie ocenia więc ustawę z 20 grudnia, która ma zdyscyplinować sędziów. Forum Współpracy Sędziów (…) stwierdza, iż przepisy tej ustawy zmierzają do dalszego scentralizowania w jednym ośrodku decyzyjnym wszelkich atrybutów władzy państwowej - ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, co pozostaje w niezgodzie z przewidzianą art. 10 ust. 1 Konstytucji zasadą podziału i równowagi tych trzech władz. Unormowania zawarte w tym akcie prawnym mają uniemożliwić zabieranie głosu przez sędziów w sprawach dotyczących zagrożeń dla niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej, pozbawiając środowisko sędziowskie - poza nieliczną grupą sędziów powiązanych z aktualną władzą polityczną, (…) wprowadzają zakazy orzekania przez sądy w sferach takich, jak np. badanie prawidłowej obsady sądu, do czego sądy są obowiązane zgodnie z przepisami kodeksów postępowania cywilnego, karnego i postępowania przed sądami administracyjnymi oraz wiążącymi Rzeczpospolitą Polską aktami prawa międzynarodowego stanowiącymi o zagwarantowaniu obywatelom prawa do sprawiedliwego procesu i bezstronnego sądu i ograniczają w tym zakresie możliwość uwzględniania orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(…). Sędziowie przekonują też, że zmiany w prawie „rozszerzają instrumentarium represyjne wobec polskich sędziów w sposób mający prowadzić do ich zastraszenia i mogą powodować karanie sędziów za wykonywanie przez nich obowiązków orzeczniczych zgodnie ze złożonym ślubowaniem sędziowskim.”Forum Współpracy Sędziów pozwala sobie także na polityczne komentarze dotyczące reformy sądownictwa. (Forum -red.) uznaje regulacje zawarte w tzw. „ustawie kagańcowej” za desperacką próbę rozwiązania problemów, wywołanych działaniami ustawodawczymi i faktycznymi podjętymi przy braku społecznego, demokratycznego mandatu do zmiany obowiązującej, przyjętej w drodze ogólnonarodowego referendum Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku i niedającymi się pogodzić z porządkiem konstytucyjnym Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności z zasadami praworządności oraz trójpodziału i równowagi władz czytamy w uchwale Forum. Sędziowie tradycyjnie już zaatakowali także Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, a także jego zastępców, gdyż panicznie boją się ujawnienia szczegółów z postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych. Kompromitujące dla elit sędziowskich informacje o celebrytach w togach mają pozostać więc utajnione. Widać, że to właśnie odpowiedzialności i braku bezkarności boją się dziś niektórzy, skrajnie upolitycznieni, sędziowie.

  https://wpolityce.pl/polityka/482048-kasta-kontratakuje-po-marszu-tysiaca-tog


  Ps...Podobno wszyscy są równi wobec prawa? Więc wobec buntowników w togach zacząć stosować kk! Kasta sędziowska nie może zrozumieć, że konstytucję trzeba przeczytać i stosować? Nie rozumiem dlaczego nazywacie te osoby sędziami. To wg mnie nie są sędziowie ani obok sędziów nie stali. Ostatnio senator z PO przyznała, że jest pianistką i na prawie się nie zna, a nowelizacja zła. Dlaczego? Bo zła i już. Ani kroku w tył. Jeżeli nie teraz - to już wcale, albo w następnych pokoleniach. A my żyjemy teraz!
 • Jechać z tą reformą sądownictwa i po żydokomuszych łbach. Na zbitą mordę wyrzucić i odebrać uprawnienia emerytalne!
  Byłem przekonany, że JK wciągnął wnioski z 2005-7 i inaczej rozegra sprawy, ale niestety mamy powtórkę. Kaczyński, ocknij się! Mamejowaty PiS nie daje rady z obozem zdrady i zaprzaństwa. Z chuliganami nie rozmawia się o bon-tonie! Jednak PiS ma słabych ludzi. Należy z wichrzycielami POSTĄPIĆ OSTRO I TO SZYBKO! Kiedy Prezes to zrozumie bo 3 kadencji nie będzie! Niech władze wreszcie ostro i stanowczo się wezmą za oczyszczenie sądów z postżydokomunistycznego robactwa, bo inaczej zaczną to robić zdesperowani ludzie. Jeśli policja zacznie ich ścigać to PiS w końcu straci elektorat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930