Tusk – fałszywy życiorys.

Tak fałszywie pewny siebie Donald Tusk licznie zaświadczał Narodowi Polskiemu, że jest człowiekiem, którego rodzina nigdy nie podnosiła ręki przeciw Polakom (jak każdy polski żyd zresztą-np. stary szarlatan antypolski Lech Wałęsa-Lejba Koen).

https://www.mpolska24.pl/media/blogi/lead.388e239565a87fdf69236f1170eea221.jpg                                                                                                                                                Mało kto wie o tym śmieciu żydowskim. Łgarz Donald Tusk dba o to by prawdy nikt nie ujrzał. W ostatnich dniach masmedia opublikowały wiadomość, że dziadek Donalda Tuska – kandydata na prezydenta Polski służył w S/SS i był volksdojczem. Informacja pochodzi z wojskowych źródeł archiwalnych w Niemczech. Wiadomość ta dotyczy Josefa Tuska – dziadka Donalda i stoi w jawnej sprzeczności z tym, co
cały czas niezbicie twierdził Donald Tusk, kiedy to Tusk – faworyt sfałszowanych sondaży OBOP-u I i II tury wyborów, dobitnie i niemal triumfalnie oświadczał, że jego dziadek nie był w Wehrmachcie i jak każdy żyd krzyczał nie jestem żydem!.
Jest bezsporne, że ta pewność siebie była wynikiem przeświadczenia, że teczki i archiwa Tusków były przez określone siły oczyszczone i ufarbowane “na glanc”.


Kandydat ( zresztą nie pierwszy ), przeliczył się jednak. Oprócz teczek w MSW są też teczki i w innych krajach, w tym jego osobista, która z pewnością liczy więcej niż ta oficjalna 2-stronnicowa. Tak fałszywie pewny siebie kandydat na prezydenta Donald Tusk licznie zaświadczał Narodowi Polskiemu, że jest człowiekiem, którego rodzina nigdy nie podnosiła ręki przeciw Polakom (jak każdy polski żyd zresztą-np.stary szarlatan antypolski Władysław Bartoszewski,czy Lech Wałęsa-Lejba Koen). Tym bardziej jego dziadek, który wg. niego i propagandy PO – wprost był męczennikiem okupacyjnym w walce za polskość.Sprawa pochodzenia Tuska jest dla wielu sprawą delikatną. Jest to nazwisko bez wątpienia żydowskie i na pewno nie kaszubskie czy polskie. Przed wojną w Bełchatowie było parę rodzin o nazwisku Tusk. Mendel Tusk z Lejzorem Warszawskim mieli dwie fabryczki. Chaim Tusk miał też fabryczkę i zatrudniał 50 osób i płacił robotnikom 15 kopiejek na dzień, co starczało na dwa kg chleba. ( rok 1899 ) ( Jewish Records Indexing – Poland )
Na Kaszubach przed 1900r nie było żadnego Tuska. Z największym prawdopodobieństwem jego rodzina pochodzi z dawnych kresów wschodnich . Potem się przenieśli do guberni i zniemczyli, przeszli na protestantyzm jak blisko 1/3 żydów, część tej żydowskiej “ewangelickiej społeczności”-sklasyfikowana była w przedwojennej Polsce jako tzw. mniejszość niemiecka-kilkaset tysięcy w samej Łodzi np.pochodzenie żydowsko-niemieckie premiera Millera(konwersja na katolicyzm była sporadyczna i prawie nie spotykana, wiara ewangelicka była i jest bardzo bliska żydom źródło- “raport nowaka,tylko polska”).Niemcy,prześladowali żydowskich konwertytów(mordowali i wysiedlali do ?….Polski) na terenie Rzeszy ,ale nigdy nie na terenach krajów okupowanych-wykorzystywano ich masowo -(volksdojcze numer Nowe Państwo 1998-fotografie żydowsko-niemieckich rodzin volksdojczów), hitlerowcy pielęgnowali starą ideę JUDEOPOLONII-państwa żydowsko niemieckiego -protektoratu pod niemiecką kuratelą,zarządzanego poprzez żydowską V kolumnę w pełni realizowanego obecnie ,szczególnie po wejściu Polski do UE. Dokładnie taka samą rolę spełniali zydzi w Polsce w latach 1944-1956 sprawując role V kolumny dla sowietów Stalina!- 600000 bestialsko zamordowanych i wywiezionych w głąb Rosji. Byli to żydzi dwóch grup pochodzenia-żydzi ruscy -bolszewiccy np.-cimoszewicz, kwaśniewski-stolzman, żydzi drugiej grupy- volksdojcze, niemieccy i pseudopolscy komuniści, żydowscy ewangelicy, żydowska ludność zgermanizowana(po wojnie w latach 50-tych żydowscy komuniści-ubecy niszczyli masowo listy volksdojczów ,szczególnie w Łodzi, Gdańsku i Zach.Polsce, niszczono archiwa akt dawnych -patrz -raport nowaka-volksdojcze żydowscy) oszczędzani w krajach okupowanych np. Marcel Rajch-Ranicki, dziadek i ojciec Donalda Tuska i tysiące czy nie setki tysięcy innych.

Bez wątpienia dziadkowie pochodzą z regionu, gdzie pro-polski heroizm i bezprzykładna wierność, splatały się z antypolskim rasowym okrucieństwem-okrucieństwem i nienawiścią żydów w stosunku do Polaków i katolicyzmu. Liczne oskarżenia zaś, że jest faworytem religii świętego judy (tak to rzuca przez zęby, aby profani nie załapali) nie czynią sprawy łatwiejszej.

My Polacy jesteśmy narodem katolickim. Katolicy zaś w przeciwieństwie do przeróżnych innych religii, o które na co dzień ocieramy się – np. żydowskie czy protestanckie – nie maja żądzy odwetu na spadkobiercach swych winowajców. Przekleństwo syna za winy ojca jest nam nie tylko obce, a może i obrzydliwe. Więcej, nawet człowiek, który sam mocno nagrzeszył w życiu, a winy odkupił, łatwo staje się sienkiewiczowskim Kmicicem. I nikt nie pragnie mu niczego pamiętać, tak jak przy kłamstwie Kwaśniewskiego-Stolzmana. Jest to niewątpliwie tak charakterystyczna i wielka cecha Polaków jak i też niestety oczywisty “koń trojański”, którym wróg gorliwie posługuje się, ku naszej zgubie!

Jak powiedziano, nie jest winą Tuska to, że jego dziadek strzelał jako zgermanizowany, folksdojcz- żyd do Polaków. Winą Donalda Tuska jest to, że stanowczo twierdził, że tak nie było, i że świadomie zbijał na tym kapitał polityczny w tych wyborach, perfidnie oszukał wyborców co do swego etnicznego pochodzenia.

Donald Tusk nie wie co robił jego dziadek, chociaż jego patriotycznymi cnotami chwalił się na lewo i prawo. A którego boleść nad znieważana pamięcią przodków tak aktorsko odbita na twarzy, zastąpiła konieczność dyskusji na programem politycznym.

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.67

liczba ocen: 6

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Tusk uderza w PiS: Nawet komuniści by na to nie wpadli

  https://img.dorzeczy.pl/img/przewodniczacy-platformy-obywatelskiej-donald-tusk/ec/77/5b222ef89789a8caca296683523d.jpeg

  https://dorzeczy.pl/opinie/197016/tusk-pis-uczcil-rocznice-powstania-solidarnosci-drozyzna.html

  https://images89.fotosik.pl/534/c866810dd0d219fc.jpg
  Wbij sobie w ten kanciasty łeb, że ziemia smoleńska jest nie do zmycia z twojej facjaty.

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2014/07/546c7187bf85d794bd5a7dd17f2763e7_original.jpg

  http://static1.money.pl/i/galeria/99/27/5731.jpg

  Ps...Na zdjęciu to żyd Tusk uderza ale się w pusty żydowski zawszawiony łeb. Na tym zdjęciu widać, że Ryży Chuj nie w PiS a w czoło się uderza. Z Niego taki premier i ekspert jak ze Sterczewskiego biegacz, POtknęli się o własne sznurówki i co cieszy. POtykają się dalej. Po tylu latach kombinacji, łajdactw, nienawiści i wściekłości zatracił się moralnie i po prostu siada mu psychika oraz poczucie rzeczywistości. Ma rację, nawet żydokomuniści by na to nie wpadli, aby zakonnice oskarżać o fałszowanie wyborów. Ryszawy kundel Makreli dogadał się z Niemcami i dostał od nich POsadę szatniarza w Brukseli i sowity jurgielt. Ma za co żyć. Nawet komuniści nie wpadli na pomysł, żeby wywalać setkami ludzi na bruk, likwidować zakłady pracy, albo pozbywać się ich za bezcen. Nie zostawiali na pastwę losu ludzi po 45 latach pracy, którym ten zaprzaniec nie wypłacał emerytury. Nie likwidowali masowo szkół. Dajcie Ryżemu Chujowi dojść do władzy to obniży wam ceny w sklepach i wypłaty emerytalne. A tak na ogół będzie dobrobyt jak za PRL. Niech żyje nam Ryży Chuj i jego ustrój. Tusk furiat i trzęsące się rączki wzorem swoich rodaków z SD/SS NSDAP, Gestapo nosi przy sobie ampułkę z cyjankiem potasu i słusznie, żydowski bydlaku. Litości śmieciu dla ciebie nie będzie. Gonić ten cały żydokomuszy Taliban! Uczą biedne dzieci piłować Katolików, pręgierze budować dla tych co mają inne poglądy niż towarzysz Balcerek! Wmawiają, że związki sodomitów powinny być stawiane na równi z Konstytucyjnie chronionymi rodzinami składającymi się z kobiety i mężczyzny! Wpajają biednym dzieciom obce kulturowo wzorce cywilizacji śmierci! Nawet komuniści by nie wpadli na to żeby swoich wrogów i według nich wrogów państwa Polskiego wystawiać na listy do RWPG! A wy odgrzebaliście trumny z upiorami żydokomunistycznymi Millerem, Cimoszewiczem, Belką i Rosatim i zrobiliście z nich europosłów skurwysyny! Kogo pytam oni reprezentują? Stalina, Breżniewa czy Putina? Bo z pewnością nie Naród Polski który z takim trudem wyszedł z żydokomunistycznego reżimu! Idziecie ramię w ramię z żydokomuchami na tak zwanych ,,paradach równości", dogadujecie się z nimi jak z braćmi bo jesteście z jednej gliny ulepieni, przepraszam od jednej małpy pochodzicie. I ty Ryży Chuju mówisz coś o komunistach, kutasie złamany, człowieku Putina w Warszawie! Za czasów Ryżego Chuja było 20 % bezrobocie, Polacy nie mieli za co żyć, i trzy miliony Polaków wyjechało na emigrację za chlebem! Za którego rządów można było za godzinę pracy kupić 0,5 litra benzyny mówi o drożyźnie.

 • @kula Lis 70 14:29:23

  Plująca jadem i obelgami fanatyczka PIS.Uważaj żebyś się nie zatruła własnym jadem.Napisz coś o żydostwie w Pisie.

 • Politycy PiS wdzięczni Trzaskowskiemu za Campus Polska: "Poznaliśmy prawdziwy program PO". Apel o przywrócenie transmisji live

  https://media.wplm.pl/thumbs/e29/OTYwL3VfMS9jY184MTA3Ny9wLzIwMjEvMDgvMzEvMTIwMC83NjAvMmMzNTI3M2I1OTE3NDM4ODg2NmRkYTliNzM2MzY1OTkuanBlZw==.jpeg
  Impreza Rafała Trzaskowskiego odbywająca się pod nazwą Campus Polska Przyszłości obfituje w wiele skandalicznych, ale też absurdalnych wypowiedzi polityków opozycji i jej zwolenników. Były groźby w kierunku Kościoła i katolików, krytyka rządu, pomysły na „uzdrowienie” służby zdrowia i „troska” o polską praworządność. Politycy PiS wyrazili wdzięczność opozycji, ponieważ dzięki campusowi Polacy mogą poznać program Platformy Obywatelskiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/564445-politycy-pis-wdzieczni-za-campus-polska-trzaskowskiego

  Ps....Folksdojcze i żydokomuchy już całkiem się ujawnili. Oni są tak głupi, że nawet się nie zorientowali, jaką błazenadę odwalili! Otworzyli Polakom oczy. Tyle w nich nieuzasadnionej nienawiści. Oni gotowi zniszczyć wszystko, co zostało wypracowane w ostatnich latach. Nie mają programu, bo nie można zapowiedzi destruktywnych działań nazwać programem. A tych zapowiedzi było sporo. Wszystkim Polakom to dało do myślenia. Chyba nikt, kto oglądał tę przerażającą imprezę, nie ma już żadnych złudzeń, co Platforma zamierza z naszym krajem zrobić. Myślę, że sami nie spodziewali się tego, co bezwiednie zostało ujawnione, ale to też świadczy o ich inteligencji. Potwierdza się więc, że nienawiść otępia umysł, i to strasznie. Gdyby wiedzieli, że tak wypadną, wcale by tej imprezy nie organizowali. Tylko młodych ludzi żal, bo dają wiarę słowom pełnym nienawiści peowskich faszystów. Ideologizacja i wychowanie młodzieży w nienawiści, nic dobrego Polsce nie przyniesie. To jak zjazd hitlerjugend i folksdojczy. Nawet jąkała z der sturmer jest. Cytując prelegenta wybitną posłankę z warszawki: „kupcie sobie blaszkę i jebnijcie się w czaszkę! I znów Niemcy utopili kupę kasy w nieudaczników z POd znaku Czajki i Tuska Oni doją Niemców obiecując cuda których nie będzie bo Polacy znają tych błaznów i ich nie popra Tylko wstyd i pusta kasa CDU

 • Z sieci trafny komentarz, zamieszczam choć ostry...Ryży Chuju...

  Pamiętamy co skurwysyńskie POmyje robiliście z prezydentem Lechem Kaczyńskim za życia i po śmierci. Jak pluliście i plujecie na patriotyzm, na moją ojczyznę Polskę. Nie zapomnę wam bezrobocia, nie oZUSowanych śmieciówek, OFE, pracy za 4zł na godź, emigracji Polaków, podniesienia wieku emerytalnego, Balcerowicza i wyprzedaży majątku narodowego, Amber Gold, dzikiej reprywatyzacji budynków komunalnych w warszawce i innych miastach, chęci przyjęcia czarnuchów i zrobienia z Polski kalifatu, rozkradania Polski na wszelkie sposoby (VAT, hazardowa, stoczniowa, węglowa, spirytusowa, paliwowa i chuj wie jaka jeszcze), deprawacji i popieranie wszelkich zboczeń i wynaturzeń. Wyrzucenia mnie z pracy za prawicowe poglądy. Wszelkie najgorsze antypolskie kurwy, SBecy, pedolewactwo złodzieje i bandyci (95% osadzonych głosuje w zakładach karnych na PO) to jest wasz elektorat. Czego się kurwy nie dotkniecie zamieniacie to w pył. Nigdy nie będziecie rządzić chyba że po moim trupie. Kto tylko ma jakąkolwiek możliwość to wypierdalać z roboty pedolewaków i POmyje na zbity ryj! Jak daleko mogłaby być Polska i Polacy w reformowaniu państwa gdyby nie te kurwy co z każdą nawet najmniejszą sprawą latają do unijnych pedolewackich kurew na skargę. Zablokowali reformę sądownictwa i teraz SBecy sędziowie wypuszczają złodziei na wolność. Kornik wpierdolił puszczę a kurwy się cieszą że czym gorzej dla Polski tym lepiej dla targowicy a na koniec chcą zamknąć Turów i Baltik Pipe i rozjebać Polskę na dzielnice. Przez was, przez waszą targowicę, ewrokurwy nie dadzą nam żadnych uzgodnionych pieniędzy nawet tych co sami wpłacamy do tego kołchozu. Już nigdy kurwy nie wygracie wyborów bo Polaków jest więcej niż kórew.

 • Pytanie do redakcji

  Od czego się dystansujecie, od prawdy czy formy o Ryżym Chuju, folksdojczu pytam.

 • Tusk opowiada o komunistach. Przypomniano mu niewygodny fakt: "Nieładnie tak o kolegach!". Skompromitował się też Miller

  https://media.wplm.pl/thumbs/598/OTYwL3VfMS9jY19jZjNiNi9wLzIwMjEvMDgvMzEvMTIwMC83NjEvNDI3Nzg4YjJlMDJkNDU1Yjg5NDFjZTEwNTE0OTJhMGIuanBlZw==.jpeg
  Tego Donald Tusk się nie spodziewał. Porównał obecną władzę do komunistów. Szybko przypomniano mu niewygodny fakt.

  https://wpolityce.pl/polityka/564500-kompromitacja-tuska-i-millera-poszlo-o-komunistow

  POstżydo ukro KOmuna i folksdojcze to zdrajcy i złodzieje. Oni by zrobili każde świństwo przeciwko Polakom i Polsce byle tylko POwrócić do koryta i bezkarnego okradania Polaków. To współczesna Targowica.

 • Tuskowi przestaje już głowa pracować.

  Lekarzu pomóż, błędów i chaosu coraz więcej. Mamy na estradzie dwóch łgarzy. Wierzą w moc kłamstwa. Tusk nawet usunął ze swego stołu krucyfiks, a na jego miejscu postawił portret Goebbelsa. Tysiąc razy powtarzają te same kłamstwa. Porażający cynizm i demoralizacja tych dwóch łgarzy. Kłamstwo jest zabójcze, jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich Polaków. Zdumiewa, że dostają oni zezwolenie na publiczne wystąpienia, w których sączą jad nienawiści i zatruwają nim przestrzeń publiczną. Oburza postawa rektora uczelni olsztyńskiej, który dal zezwolenie na to dywersyjne przedsięwzięcie, jakim jest Campus Trzaskowskiego, w podległej jemu placówce. To jest hańba dla tej uczelni jak również całego Olsztyna. W żaden sposób nie mogę zrozumieć, co się stało z rodakami, że osoby uważające się za Polaków, niczym żaba muł, łykają antynarodowe brednie pachołka Niemiec. Ten ober kłamca, genetycznie nienawidzący polskości, z goebbelsowską narracją sączy nienawistny jad, siejąc zamęt w naiwnych umysłach. Trzeba nie mieć w sobie krzty poczucia godności narodowej, żeby dawać się tumanić ewidentnemu wrogowi Polski, jakim jest her Kundel. Wyleniały ryży pomarszczony kundel Makreli jest cienki jak skóra na kaszance. Pozostaje ustalić z Makrelą na czyj koszt mamy odesłać ścierwo ryżego kundla czy w plastikowym worku czy w worku po kartoflach.

 • Dr Hanna Labrenz Weiss, cytowana w dniu

  01/07/2013 na portalu Fronda.pl - „Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU”.

 • Donald Tusk jest potomkiem volksdeutschów a etnicznie Żydem prowincji germańskiej

  Osobom zainteresowanym biografią Tuska, polecam stronę 437 z "Księgi adresowej miasta Łodzi" z roku 1937-1939. Na tej stronie widnieje 6 (słownie sześć) nazwisk "Tusk", z których żadna nie nosi polskiego imienia. Na cmentarzu wojennym Afrika Korps w Bengazi jest 12 grobów z nazwiskiem Tusk.
  https://marucha.wordpress.com/2011/03/16/donald-tusk-jest-potomkiem-volksdeutschow-a-etnicznie-zydem-prowincji-germanskiej/

  Podane źródła:
  www.jewishgen.org, http://www.odessa3.org,

  http://www.moikrewni.pl

  http://www.ojczyzna.pl

 • @kula Lis 70 17:18:25

  Masz nośny temat, który "sam pracuje na siebie". - Starczy nie psuć "Dobrze idzie, nie trza psuć")..
  I co robisz? - Przykrywasz go bezmiarem "słówek".

  Co się dzieje?
  Uwaga zostaje przekierowana na "słówka", a odwrócona od tematu notki.
  Wniosek: strollowałeś własny nośny temat. "Słówka" stały się tematem zastępczym.

 • @miarka 19:59:43

  Ja celowo użyłem tego słownictwa. Pzdr!

 • @kula Lis 70 20:12:59

  A ja celowo przeniosłem notkę do lochu.
  Pozdrawiam.

 • Jeszcze o wymienionym tu żydzie Aaronie Bucholtzu aka Leszku Balcerowiczu..

  https://media.wplm.pl/thumbs/b00/OTYwL3VfMS9jY180NjY4Mi9wLzIwMjEvMDgvMzEvMTIwMC83NjAvMjhkMDBhMTljYjliNDFiNzg1ZDEyZDc5ZmQ5N2M2MTcuanBlZw==.jpeg

  Widać, że Aaron Bucholtz aka Leszek Balcerowicz się skończył. Postarzał się o 20 lat to chyba dla tego, że zdaje sobie sprawę z porażki własnych teorii. Jedyne co mu zostało to iść w zaparte. Wygląda jakby był po wylewie? Między Aaronem Bucholtzem aka Leszekiem Balcerowiczem a złodziejem kieszonkowym jest taka różnica jak między Hitlerem a zwykłym mordercą. Udający naukowca ma krew ludzką na rękach i śmie wypowiadać się o innych. Żydowski towarzysz Aaron Bucholtz aka Leszek Balcerowicz, kto mu wymyślił, że będzie Balcerowicz. Najbardziej znienawidzony po żydzie Langmanie aka Lewandowskim przez ludzi cwaniak od ”kręcenia lodów na transformacji”. Kazano mu zniszczyć polską gospodarkę, doprowadzić setki tysięcy ludzi do nędzy, zmusić do harówki na czarno za głodowe stawki, okraść z oszczędności do gołej skóry i zrobił to. Aaron Bucholtz aka Leszek Balcerowicz to wieloletni członek partii żydobolszewickiej (PZPR - jakby ktoś nie pamiętał). Jest „chory z nienawiści” i wyłazi z niego zwyczajna świnia. W PGRach zabrano ludziom wszystko bo: sprywatyzowano PGRy dając ludziom udziały. Potem weszło prawo, że za ich spółki odpowiadają całym majątkiem. Celowo Spółki po PGR-owskie zadłużano i ludzie za grosze odstępowali udziały prezesom tych spółek. Wydarli ludziom wszystko co mieli, bo ludzie musieli kupić mieszkania bez ulg, kupowali zadłużając się. Przez którego wielu ludzi znalazło się na dnie i mimo ciężkiej pracy cierpieli głód i byli bez szans na cokolwiek. Zabezpieczenia po likwidacji PGR były i owszem ale to on je wziął do własnej kieszeni Ludzie pracujący w PGR zostali na lodzie. PGRy zostały zamknięte ku zadowoleniu, na polecenie Niemców i Francuzów. Aaron Bucholtz aka Leszek Balcerowicz ma na sumieniu tysiące ludzkich dramatów. Niektóre z nich zdesperowani ludzie rozwiązali się sposób ostateczny. Dziś biada nad „arabami z turystyczną wizą” a ludzi z PGR obarczył błędami PZPR. Ten uczeń Bieruta I Stalina uczony z magisterką po WUML jak ich reszta z Leszkiem Millerem ma czelność pouczać powinien od byłych prac PGR dostać po pysku i kopa w tą żydowską dupę. A ten tytuł „Profesor” to chyba jego ksywa w półświatku, a nie tytuł naukowy, bo byłoby to hańbą dla nauki za jego „osiągnięcia”. Aaron Bucholtz aka Leszek Balcerowicz z Langmanem aka Lewandowskim, nie ma prawa żyć na a wolności za to co uczynił Polakom, doprowadził wiele tysięcy do nędzy, wielu pozbawił życia! Inna pomoc dla całego społeczeństwa to zasiłki energetyczne (dopłaty do prądu), kwoty w większości nie przekraczały 15,00 zł miesięcznie, koszty obsługi większe od tych zasiłków. Weszły za ukrainki Kopacz z domu Lis.

 • @kula Lis 70 17:28:16

  To niepojęte, aby dzisiaj, prawie 80 lat po II wojnie światowej trzeba było nadal walczyć z wrogiem, tym razem wewnętrznym, służącym Berlinowi
  Ten człowiek bez PiS i Kaczyńskiego by nie istniał

 • @kula Lis 70 20:41:40

  Tawariszcz Balcerowicz ma rację, ale jego porada odnosi się do niego samego - to on powinien stać pod pręgierzem, chłostany w d.pę i opluwany przez zniszczonych przez niego Polaków. Nie udalo, się, nasza wina. Nasza bardzo wielka wina!

 • @kula Lis 70 20:41:40

  Skąd masz informację, że balcerowicz skończył WUML?

 • Loch

  Sądząc po ocenach i ilościach odwiedzin to nieźle miarkował Pan Redakcja umieszczając ten wpis w tak zacnym miejscu
  Cel został osiągnięty z tzw.przytupem

 • @NIKNIK 21:52:37

  Kończył ekonomię socjalistyczną na WUMLu jak ich większość, jest mgr ekonomii socjalistycznejm potem kursy u Sorosa i Sascha.

 • @Ziemianin 06:06:19

  Historia znowu się powtarza. W Polsce znowu mamy V Kolumnę. I jest ona jeszcze silniejsza, aktywniejsza i antypolska niż ta przed 1939. Dzisiaj V Kolumna dysponuje własnymi antypolskimi mediami.
  1. Polexit.

  2. Przywrócić karę śmierci dla bandytów, morderców, ale i dla zdrajców.

  3. Pochwycić, zamknąć, osądzić i powiesić Tuska.

  4. Powtarzać punkt 3. w stosunku do wszystkich zdrajców, jurgieltników, folksdojczy i piątej kolumny.

 • @Ziemianin 06:06:19

  Tusk o OFE: "To nie są wasze pieniądze"


  INTERNET PAMIĘTA! TUSK ZAJUMAŁ 150 MILIARDÓW Z OFE
  oto wypowiedź ex-prezesa TK J. Stępnia nt.
  NACJONALIZACJI ŚRODKÓW OFE PRZEZ RZĄD TUSKA:


  Jerzy Stępień: nie ma wątpliwości, że ustawa o OFE łamie konstytucję

  PS! TUSK ZŁAMAŁ KONSTYTUCJĘ wg ex-prezesa TK J. Stępnia …
  Szukaj więcej w net-cie – INTERNET NIE ZAPOMINA.
  Już wiecie jak będzie rządziło PO po wypowiedzi Nitrasa (pozbawienia praw katolików), marszałek Grodzki – pozamyka szpitale, namiestnik Tusk wyprzeda resztę majątku narodowego, sprowadzi migrantów, a Jachira , budka będą im pomagać. Program PO to wpuszczenie muzułmanów, zamknięcie kościołów i likwidacja szpitali. Zlikwidować szpitale, służbę zdrowia, szkoły, policje, IPN, CBA, CBS, zlikwidować polskie firmy które się ostały, polskich roboli wysłać do Niemiec do zbierania szparagów, truskawek, malin, chmielu. TO JEST PROGRAM POKO i PO. Taki człowiek jak Sławomir Nitras, to hańba dla polskiego Sejmu.

 • @NIKNIK 21:52:37

  Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. To forma masowego szkolenia aktywistów partyjnych Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Powołana do życia w 1952 r. i skierowana do aparatu szczebla wojewódzkiego (w tym członków Egzekutywy KW).Funkcjonujące przy Komitetach Wojewódzkich PZPR w ramach kształcenia ideologicznego, WUML-e stanowiły główne ogniwo przygotowania kadr komunistycznych dla potrzeb działalności partyjnej. WUML działał w oparciu o dwuletnie studium, rzadziej kurs roczny. Rok szkolny trwał od października do czerwca. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, po południu, na podstawie semestralnego i rocznego harmonogramu pracy. Przedmioty nauczania określone były wytycznymi Wydziału Ideologicznego KC PZPR. Studia i kursy WUML umiejscowione były przy Komitetach Wojewódzkich, zaś filie przy miejskich i miejsko-gminnych instancjach partyjnych. Kandydaci na studia kierowani byli przez organizacje i instancje partyjne. Postulowano, aby osoby te musiały posiadać wykształcenie co najmniej średnie, choć można było odstąpić od tego warunku w przypadku członka aktywu robotniczego. Wykładowcą WUML mógł być tylko członek partii komunistycznej posiadający minimum stopień magistra, a prowadzenie wykładów i seminariów mogło zostać powierzone tylko osobom, których przygotowanie naukowe lub zawodowe było zgodne z tematyką przedmiotu.

 • @NIKNIK 21:52:37

  Skończył także żydokomuszy S G PiS w Warszawie.

 • @NIKNIK 21:52:37

  W 1972 wyjechał na stypendium żyda Sorosa do Stanów Zjednoczonych.

 • @NIKNIK 21:52:37

  Jak to się dzieje, że inne postbolszewickie państwa nie mieli takiego geniusza ekonomii jak żyd Aaron Bucholtz aka Leszek Balcerowicz radzili sobie o wiele lepiej? Polska była jedynym z tych państw gdzie strefa ubóstwa społeczeństwa za niego ciągle rosła. Pozwolę sobie przytoczyć moją wypowiedz z przed lat

  1. Żyda Aarona Bucholtza aka Leszka Balcerowicza okrzyknięto geniuszem gospodarczym zanim jeszcze cokolwiek zrobił.

  2. Popatrzcie jakie on ma wyksztalcenie. Po WUMLu i SGPiS w Warszawie, studiował 1 rok w Stanach i to mu wystarcza aby nazwać go "specjalistą" od ekonomii. Ci co studiowali za granicą wiedzą jak dużo można zrozumieć po roku studiów. Naprawdę niewiele.

  3. Żadna firma, fundusz, czy kraj na świecie nie bierze zupełnie na
  serio tego co uczą w szkole a tym bardziej nie wprowadza tego do
  rzeczywistości. Popatrzcie na największe firmy konsultingowe gdy najmują świeżo upieczonych MBA. Mówią im aby to co się nauczyli w szkole jak najszybciej zapomnieli. Są pewne techniki które są użyteczne ale strategie, zwłaszcza dla kraju, musza być dopasowywane do rzeczywistości i nie odwrotnie.

  4. Żyd Aaron Bucholtrz aka Leszek Balcerowicz prawie zawsze się mylił. To jest jego prawdziwy rekord jego dokonań! Nie jest więc geniuszem ale nieudacznikiem. Ciekawa rzecz, że ludzie podejmujący decyzje polityczne i ekonomiczne na zachodzie doskonale o tym wiedzieli tylko Polacy nie. Oczywiście o tym nie mówili bo było to bardzo wygodne dla nich ale nieformalnie jak ktoś ma dojścia to niech się zapyta co
  sądzili o nim menadżerowie zajmujący się ekonomią w takich firmach jak
  Price Waterhouse Coopers, Boston Consulting, Bain, McKiney, a także firmach na Wall Street: Credit Suisse, Lehman Brothers, Citigroup itd. Zapewniam was, że wiedzą doskonale o jego "zdolnościach", wyksztalceniu i poziomie wiedzy i doświadczenia. I na pewno by go nie przyjęto na pozycje gdzie podejmuje się decyzje. Jedynie na pozycje tzw. rainmaker czyli człowieka który używa swoich kontaktów aby zapewnić kontrakt/y.

  5. Kilka przykładów jego "genialnych" decyzji.
  * Wychładzał gospodarkę jak należało ją podgrzewać.
  * Sprzedał polskie złoto (ponad 150 ton) w momencie jak było w
  absolutnym dołku cenowym. Po czym wzrosło w górę i szło dalej bo państwa zabezpieczają się w złocie. Polska straciła na tym 2,5 mld dolarów.
  * Przeszedł w rozliczeniach zagranicznych z rozliczeń dolarowych na
  euro w momencie wprowadzenia euro, a więc nie ustabilizowanym kursie. Po tym euro spadło z $1,15 do $0,89. A więc siła nabywcza polskiej rezerwy walutowej spadła o prawie 30%. Pomnożone o ok. $50 mld daje straty rzędu $15mld a więc dwa razy więcej niż obecna dziura budżetowa.
  * Sposób wprowadzania reformy w Polsce "dokonał" jak student na
  praktyce, przypominając sobie co mu powiedziano na wykładach na ten temat. Ciekawe, że rząd na przykład USA nie zatrudnił profesorów którzy jemu to powiedzieli. Odpowiedz znajduje się w punkcie 4.
  * Sposób wprowadzenia reformy wykonany został w sposób korupcjogenny, nie przejrzysty, skutkiem czego ludzie z wewnątrz błyskawicznie się wzbogacili a z poza układu stracili.
  *Jego posunięcia były fatalne. Przy prawie zerowej inflacji
  utrzymywanie stop na poziomie 5% były czystym absurdem. W USA w podobnej sytuacji stopy spadły poniżej 2%
  * Aaronowi Bucholtzowi aka Leszkowi Balcerowiczowi pomyliły się role jaką pieniądz powinien spełniać. Pieniądz ma służebną rolę względem gospodarki i rozwoju kraju a nie odwrotnie. Funkcje pieniądza to środek wymiany dóbr, i/albo magazynowania wartości/dobrobytu. Gdzie powinien być nacisk zależy od specyfiki kraju. W przypadku Polski szybki obrót jest wskazany który napędza rozwój gospodarczy i eliminuje bezrobocie. Przy braku tego pieniądza obrót i rozwój kraju jest sztucznie hamowany.

  Jest tego dużo więcej ale nie chce mi się pisać... Może następnym
  razem. "

 • Loch Ness.

  Kulo, materiał spory.
  Tylko zbyt dużo mięcha.
  Mniej mięcha.
  Opinię o Chżym Roju mamy wyrobioną.
  A zdjęcie roześmianej gęby tfuskodziadzi wciąż chodzi mi po głowie.
  Zwłaszcza gdy zna się miejsce, czas i okoliczności.
  Tak bliskie do mego miasta.
  https://i.ytimg.com/vi/pdZ-bUNcm58/hqdefault.jpg