Interes „kasty” ważniejszy niż los frankowiczów!

W SN zamiast rozstrzygnąć sprawę dotycząca kredytów, wysłano pytania prejudycjalne do TSUE

                                                                                                                                                                                    Mieli się zająć ważnymi zagadnieniami skierowanymi do Izby Cywilnej ws. kredytów frankowych, ale wybrali prowokację i ustawkę. Mowa o części sędziów z Izby Cywilnej SN, którzy zamiast rozpatrzyć kwestie sporne dotyczące milionów Polaków, postanowili przesłać do TSUE pytania prejudycjalne dotyczące statusu sędziów. Interes „kasty” sędziowskiej stał się ważniejszy niż dobro frankowiczów. Pytania te odnoszą się do powoływania sędziów, w ogóle nie dotyczą kwestii kredytów**

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.29

liczba ocen: 7

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Efekty

  Efekt Campusa?
  Efekt Tuska?
  Czy Efekt Kasty?

  Ponad 37 proc. Polaków chce zagłosować na Zjednoczoną Prawicę w wyborach do Sejmu - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, a na trzecim Lewica zastąpiła Polskę 2050
  W sondażu przeprowadzonym 27 sierpnia chęć głosownia na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37,1 proc. badanych. To wzrost o 4,1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem United Surveys dla "DGP" i RMF FM z początku lipca

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowy-sondaz-pis-i-ko-umacniaja-sie-na-prowadzeniu-lewica-przed-polska-2050/6beg1gv,79cfc278

 • @Ziemianin 19:05:11 Bandytów z kasty rozliczać na ulicach bez litości.

  Państwo, które nie potrafi sobie poradzić ze zbuntowanym sędziami to państwo z dykty i sklejki. Trzeba tak jak 1990 roku zrobiono z administracją. Zwolnić wszystkich sędziów i zatrudniać od nowa. Opcja zerowa.

 • @kula Lis 70 21:34:35

  Amigo ogarnij się , z tymi chcesz walczyć ?. Salute . https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fpliki.pulshr.pl%2Fi%2F05%2F25%2F12%2F052512_r2_990.jpg&f=1&nofb=1

 • @Repsol Tzw. „wymiar sprawiedliwości” od dawna nie żyje, chociaż jego truchło JESZCZE się rusza.”

  To nie są POLACY! To obcy agenci a nie sędziowie. Dlaczego po 6 latach, te żydokomunistyczne kurwy sędziowskie, są jeszcze w SN? Sędziowska agentura jeszcze z czasów stalinowskich trzyma się mocno! Trzeba by zastosować OPCJĘ ZEROWĄ w sądownictwie. Wszyscy, którzy podważają legitymację sędziów mianowanych przez Prezydenta RP to zaprzańcy. Jeśli robią to sędziowie to łamią złożoną przysięgę i w konsekwencji należy ich usunąć z zawodu. Skoro nie wiedzą czy są sędziami to czy pobierają wynagrodzenia? jak tak to wstrzymać aż się dowiedzą za 2 lata albo dłużej. Zwykły człowiek czeka latami aż święte krowy ruszą dupy. Najwyższy czas przeprowadzić referendum: czy jesteś za rozwiązaniem sądów i zbudowaniem sądownictwa od nowa?

 • @kula Lis 70 06:27:08

  "Dlaczego po 6 latach, te żydokomunistyczne kurwy sędziowskie, są jeszcze w SN? "

  Czy Pańska nienawiść do Żydów jest typowa dla Zjednoczonej Prawicy albo dla Solidarnej Polski?

 • @Pedant 08:31:55

  Tak, wyssałem ją z mlekiem śp. Matki, bo przez nich jako 13 latka z rodziną zwiedzała Syberię.

 • @Pedant 08:31:55

  Napisz , jakiej jesteś "narodowości", bo polakiem na pewno nie!!!

 • @kula Lis 70 09:10:33

  "Tak, wyssałem ją z mlekiem śp. Matki, bo przez nich jako 13 latka z rodziną zwiedzała Syberię."

  Nie zrozumiał Pan pytania. Ja się nie pytam o Pański status jako ofiary syberyjskich Żydów. Tylko czy Pana kampania informacyjna reprezentuje wiernie stanowisko PiS i SP?

 • @zibi 09:16:34

  "Napisz , jakiej jesteś "narodowości", bo polakiem na pewno nie!!!"

  Zależy od tego czy nienawiść do Żydów i Rosjan oraz wierność propagandzie Goebbelsa jest warunkiem bycia "Polakiem". Zastanawiam się ilu takich "Polaków" jest potomkami folksdojczów i szmalcowników?

  Pisze Pan "polak" przez małą literę, ciekawe dlaczego.

 • @Pedant 09:18:51

  Tak.

 • @kula Lis 70 09:29:03

  "Tak" co?

 • @Pedant 09:22:54

  A Pan prowokował do antysemityzmu pytając: "Którego żyda chcę zabić" - dlaczego ?

 • Niemcy rozpoczęli lustrację sędziów.

  Okazało się, że w wymiarze sprawiedliwości wpływowe stanowiska zajmowały osoby mające za sobą karierę w III Rzeszy. Po latach unikania tematu Niemcy zaczęli rozliczać się z sędziami-nazistami. Po wojnie w niemieckim wymiarze sprawiedliwości nie brakowało ludzi, którzy robili kariery za Adolfa Hitlera.

  Oczyszczenie resortu z nazistów zainicjował polityk Zielonych Joschka Fischer! Po wynikach postępowania lustracyjnego w 2006 roku w Niemczech wybuchł skandal. Skala była tak duża, że lustracja ruszyła w pozostałych resortach.

  Najnowszym obszarem jest wymiar sprawiedliwości. Historycy Manfred Goertemaker i Christoph Safferling w raporcie końcowym wskazali, że „w okresie powojennym niemiecki wymiar sprawiedliwości niemal całkowicie uchronił się od ścigania i kary”.

  Niemniej, ponieważ istniejące opracowania historyków są ciągle dalece niekompletne sprawą zajęli się sami sędziowie. Sędzia Sądu Krajowego z Erfurtu w Turyngii Martin Borowsky na własną rękę zajął się przeszłością sędziów Federalnego Sądu Pracy (BAG).

  Wyniki jego śledztwa opisał dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Portrety wszystkich dotychczasowych sędziów BAG wiszą w budynku sądu. Nie mogłem pozwolić na to, aby zdjęcia osób głęboko uwikłanych w nazizm wisiały bez komentarza obok sędziów, którzy stawiali opór Hitlerowi i byli prześladowani przez III Rzeszę tłumaczy sędzia Borowsky.

  Z badań sędziego wynika, że jedna czwarta sędziów BAG zachowała się w latach 1933-1945 porządnie, ale jedna czwarta „płynęła z prądem”, wstępując m.in. do NSDAP. Natomiast połowę sędziów można uznać za „mocno uwikłanych w reżym”.

  Sędziowie ci zajmowali eksponowane stanowiska w ministerstwie sprawiedliwości Rzeszy, wydawali politycznie motywowane kary śmierci, byli autorami publikacji zawierających rasistowskie treści.

  Jednym z przykładów jest sędzia Willy Martel. Od 1956 roku był sędzią Federalnego Sądu Pracy.

  Martel skazał w 1942 r. na karę śmierci 21-letniego pracownika poczty, który przywłaszczył sobie kilkadziesiąt przedmiotów z przesyłek – papierosy, skarpety czy biżuterię. Mimo interwencji prokuratora i dyrekcji Poczty, sędzia utrzymał karę śmierci, która miała „działać odstraszająco”.

  Inny sędzia Georg Schroeder był pracownikiem ministerstwa sprawiedliwości Rzeszy, oddelegowanym w czasie wojny do okupowanej Holandii. Do jego kompetencji należało przejmowanie firm należących do żydów.

  Schroeder był odpowiedzialny za obrabowanie holenderskich żydów. Nie powinien był zostać po wojnie sędzią, a już z pewnością nie powinien był orzekać w BAG podkreślił Borowsky.

  Źródło: Deutsche Welle
  Ps.II... Równocześnie z rozpoczęciem ostrzału Westerplatte przez pancernik Schleswig-Holstein, niemieccy żołnierze zaatakowali budynek Poczty Polskiej w Gdańsku. Do ataku skierowano oddziały SS, wozy bojowe oraz artylerię. Mimo tak druzgocącej przewagi liczebnej, polscy pocztowcy heroicznie odpierali kolejne fale ataków, ranili śmiertelnie również dowódcę SS Alfreda Heinricha. Nie mogąc zdobyć gmachu konwencjonalnymi środkami, hitlerowcy zalali benzyną kryjących się w budynku obrońców i podpalili miotaczami ognia. Jedną z ofiar była dziesięcioletnia Erwina Barzychowska, mieszkająca w budynku poczty. W obliczu beznadziejności sytuacji i braku szans na pomoc, pocztowcy po całodziennej obronie wieczorem skapitulowali. Dyrektor poczty dr Jan Machoń wychodzący z płonącego budynku z białą flagą został na miejscu zastrzelony, naczelnika poczty Józefa Wąsika hitlerowcy spalili żywcem miotaczem płomieni.

  Pozostałych pocztowców oddano pod sąd polowy, który skazał ich na śmierć jako partyzantów (nie uznano ich bowiem za żołnierzy). Procesowi przewodniczył Kurt Bode, oskarżycielem był zaś Hans Giesecke. Po wojnie zostali zdenazyfikowani. Nigdy nie ukarani za zbrodnie wojenne, piastowali wysokie stanowiska sędziowskie Giescke był dyrektorem Sądu Krajowego w Hesji, Bode wiceprezesem Wyższego Sądu Krajowego w Bremie.

 • @Pedant 09:22:54

  Doucz się, że żyd piszemy z małej litery, a Izraelczyk tak.

 • @Pedant 09:18:51

  To nie byli syberyjscy żydzi choć tam żydzi byli wyłącznie dyrektorami zakładów, tylko ci z Wołynia.

 • @kula Lis 70 09:34:56

  "Doucz się, że żyd piszemy z małej litery, a Izraelczyk tak."

  Żyd z dużej litery oznacza narodowość, z małej religię.

 • @werka1321 09:32:35

  "A Pan prowokował do antysemityzmu pytając: "Którego żyda chcę zabić" - dlaczego ?"

  Pani nie trzeba do tego prowokować, a zapytałem się z ciekawości.

 • @Pedant 09:42:07

  I jeszcze ma Pan jakaś ciekawą historię ?

 • @kula Lis 70 09:33:12

  "Po wojnie w niemieckim wymiarze sprawiedliwości nie brakowało ludzi, którzy robili kariery za Adolfa Hitlera.

  Oczyszczenie resortu z nazistów zainicjował polityk Zielonych Joschka Fischer! Po wynikach postępowania lustracyjnego w 2006 roku w Niemczech wybuchł skandal."

  Ciekawe ilu po 61 latach pozostało w wymiarze sprawiedliwości takich osób. Widać Niemcy długo żyją.

  Czas na lustrację kolaborantów z zaborcami.

  A w międzyczasie co niektórych należy posłać do psychiatry.

 • @Pedant 09:40:41

  Nie było, nie ma i nie będzie narodowości żydowskiej, doucz się.

 • @kula Lis 70 09:46:06

  "Nie było, nie ma i nie będzie narodowości żydowskiej, doucz się."

  Niech Pan powie to niewierzącym Żydom.

 • @Pedant 08:31:55

  No jesteś idiotą. Ktoś ci to musi powiedzieć. Niestety, cudaku, tu już wszyscy o tym wiedzą. Kompromitujesz się każdego dnia.

 • :/

  Nie pozostaje nic innego jak wywalić Ped anta z portalu. W końcu to portal dla Polaków a nie żydów.

  Piszę teraz do ciebie @pedant : przenieś się na jakiś haaretz, załatw gołymi rękami palestyńczyka, lub palestynkę w ciąży.

  My sobie tutaj poradzimy bez ciebie.

  Poważnie.

 • @JimA 10:36:01

  "Nie pozostaje nic innego jak wywalić Pedanta z portalu ... to portal dla Polaków a nie żydów."

  No to na co JimA czeka?

 • @JimA 10:36:01

  "Nie pozostaje nic innego jak wywalić Ped anta z portalu."

  kilka razy już o tym wspomniałam - zadymiarz i prowokator.

 • @Pedant 10:40:59

  Doczekasz się.

  To portal dla Polaków.

 • @JimA 11:11:38

  "Doczekasz się.
  To portal dla Polaków."

  Portal zdominowany przez Dżimusiów będzie wspaniały. Spodziewam się inteligentnych tekstów, nowych idei itd ...

  A może dla Dżimusia głównym powodem do chwały jest to, że jego przodkowie rzekomo uniknęli skażenia swojej "polskiej rasy"?

 • @Pedant 11:16:49

  Nie obawiaj się, odpowiem ci, tylko póki co, muszę załatwić ważniejsze sprawy.

  Nowe idee... weź się puknij w "ep", ino mocno, żeby zadudniło.

 • @JimA 11:11:38

  Ale wracając do tematu frankowiczów zapytam uprzejmie, czemu to społeczeństwo miałoby przymusowym wyrokiem sądu sponsorować ich pożyczki bankowe czy jakiekolwiek inne prywatne pożyczki ? Za rządów PZPR-uchów takie pożyczki "umarzano", czyli cedowano na społeczeństwo, żeby jakiś wsiowy koleś mógł się rozwalać w mieście w darmowym, blokowym mieszkanku. To właśnie my płaciliśmy za tą rzekomą "darmochę", którą z rozrzewnieniem wspomina @tiamat. Tyle, że ona nie płaciła. Ledwo pojawiła się nadzieja na sprawiedliwszy ustrój a @tiamat ukończyła darmowe studia i mogłaby odpracować te "darmowe studia", wiała z Polski aż się kurzyło. Na szczęście socjalizm się skończył, warunki obrotu kredytem są powszechnie znane i rozumiane nawet przez debila ale socjalistyczne resentymenty żądania braku odpowiedzialności za własne decyzje pozostały. Frankowicze chcieli być cwani i wydawało im się, że przemądrzą prawniczych rekinów bankowych - wezmą więcej, zwrócą mniej. Więc czemu teraz mieliby nie ponosić kosztów swoich błędnych kalkulacji? Brali przecież kredyty na swoje nieruchomości a nie na cudze. Nie na moje.

 • @Pedant 09:46:02

  Negowanie Stanu Wyjątkowego na granicy z Białorusią jest jawne działanie przeciw bezpieczeństwu Polski przez resortowe dzieci Lewicy i części PO (totalnej opozycji). Rosjanie po wojnie (po 1945 roku) wprowadzili do okupowanej Polski przez Związek Radziecki ok 250 tys. Rosjan do sądownictwa, urzędów bezpieczeństwa UB i ówczesnych władz partyjny i komunistycznych. Obecnie ich potomkowie (resortowe dzieci) mają polskie obywatelstwo i działają jak V kolumna przeciw racji stanu i przeciw władzom państwowym.

 • @werka1321 09:32:35

  Odróżnia Pani pytanie od prowokacji?

 • @viridiana 12:50:11

  CZĘŚĆ NABRANO, CZĘŚĆ SAMA SIĘ NABRAŁA, ODPOWIEDZIALNE ZA TO JEST PAŃSTWO BO POZWOLIŁO BANKOM NA POZA PRAWNEDZIAŁANIA I DAŁO PRZYZWOLENIE, NA TĄ KRYMINALNĄ DZIAŁALNOŚĆ DOBRZE O TYM WIEDZĄC, TERAZ NIE MAJĄ POMYSŁU JAK Z TEGO WYBRNĄĆ. Ja zawsze mówiłem bierz kredyt w walucie w której zarabiasz. Zauważyłaś pewnie, że gdy przychodziła spłata raty to frank rósł, potem spadał. Większość frankowiczów do dziś spłaca tylko procenty, a kapitał nie maleje.

 • @JimA 11:21:49

  Codziennie widzę czego tak bardzo pragną wszyscy ci, którzy chcą być za wszelką cenę Europejczykami. Za czym się opowiadają i są w stanie po trupach dążyć do celu. Do czego namawia opozycja i z jakiego powodu. Oglądam feudalizm, prywatę posuniętą do absurdu, rozpustę, rozpasane społeczeństwo, które wychowuje przygłupie dzieci, brak ambicji, kopulowanie, syf w domach i życiu. Róbta co chceta to myśl przewodnia a jedynym bogiem jest mamona. Kult kasy wszechogarniający. Dla kasy są w stanie zrobić dosłownie wszystko. Gdy nagle stanie im na drodze ktoś zupełnie inny, z uporządkowanym życiem, rodziną, prawdziwymi wartościami. Staje się ich wyrzutem sumienia. Przez to że obnaża ich głupotę i pustkę, staje się najgorszym wrogiem. Za wszelką cenę chcą zniszczyć, zdeptać żeby zabić swoje sumienie. Nie chcą dopuścić do siebie myśli że to jak żyją jest chore, złe, głupie. Przecież to oni są lepsi, bo mają. Każdy złodziej, morderca, kłamca, donosiciel, przygłup, zboczeniec przecież cały czas wmawia sobie że czyni dobrze, że jest lepszy od innych, że nie robi nic złego, że wie lepiej. A że trup ściele się gęsto, nic innym do tego. Najbardziej przerażające jest to że tych, którzy nie mają żadnych wartości moralnych, żadnych zasad przybywa lawinowo. Niestety w Polsce też. Wystarczy dokładnie przyjrzeć się tym, którzy najbardziej zażarcie bronią totalnej opozycji. Kim są ? Jaką mają przeszłość ? Co chcą osiągnąć i ukryć ? Wówczas staje się jasne z czym walczymy i co się stanie jeśli przegramy. Unia została zaproszona jako gość do naszego domu - Polski. Przyszła z prezentami, do których wprawdzie się dokładamy i korzysta z całego domostwa. Dzisiaj ściąga nam krzyż w dużym pokoju, nie pozwala ustawić choinki, wtrąca się w wychowanie dzieci, zabrania jeść kotlety i proponuje eutanazję dziadka. Opuśćmy ZSRR 2.0! Zapisywaliśmy się do klubu dżentelmenów, a wylądowaliśmy w klubie pederastów i żydolewactwa. Wchodziliśmy do grona równoprawnych państw, a jesteśmy w ZSRR bis. Z rozumnym szacunkiem dla innych oczekiwaliśmy tego samego wobec nas, a napotkaliśmy bezbrzeżną arogancję rozwydrzonych głupców. Mieliśmy oddać część naszego rynku i suwerenności przyjaciołom w zamian za wolność i rozwój, a okazuje się, że zmienia się nas w kolonię pasącą zdegenerowanych kanciarzy i szantażystów. Coraz marniejszy dla Polski ten unijny interes. Unia została zaproszona jako gość do naszego domu - Polski. Przyszła z prezentami, do których wprawdzie się dokładamy i korzysta z całego domostwa. Dzisiaj ściąga nam krzyż w dużym pokoju, nie pozwala ustawić choinki, wtrąca się w wychowanie dzieci, zabrania jeść kotlety i proponuje eutanazję dziadka. Opuśćmy ZSRR 2.0! Nie zależy mi na unii i przekraczaniu granicy bez kontroli, latając samolotem kontrola i tak jest na wejściu. Z przyjemnością zobaczę jak Lidl i Kaufland pana Schwrtza oraz inne Auchan zostaną tak opodatkowane, że będą droższe niż Społem. Ponadto z przyjemnością też powitam tanią energię elektryczną i materiały budowlane (cement i inne energożerne) nie obciążoną bzdurnymi cenami emisji. Skończy się durne dopłacanie do pseudo zielonej energii. Będziemy mieli tanią energię, 3/4 mniej durnych unijnych regulacji, 3/4 mniej urzędników wymuszonych unijnymi regulacjami, normalne sądy itd. To da wzrost gospodarczy 2-3 razy większy niż te marne dopłaty unijne. Tak więc ja chętnie Unii pederastów i żydolewactwa podziękuję, jak się Niemcom nie podoba demokratyczny wybór.

 • @JimA 11:21:49

  Opozycja to nie są szaleńcy, to są zdrajcy. Europo, opamiętaj się bo Tusk jest zagrożeniem dla naszej cywilizacji i jeśli się go nie powstrzyma, on rozpęta wojnę światową. To obłąkaniec żądny koryta. Gotów jest wpuścić hordy barbarzyńców z bliskiego i dalekiego wschodu. Odkąd Tusk wrócił do Polski, pokój na świecie jest zagrożony. On nie ukrywa, że jak zdobędzie władzę, razem z Nitrasem wyrżną katolików, gdyż uważają, że to pisowcy. Takiego reżimu, jaki zapowiada Tusk w swoim programie, ludzkość nie pamięta od czasów Pol Pota. On wraz ze swoimi sprzymierzeńcami wyłożyli to na Campusie Polska Przyszłość. Przecież to są szaleńcy, wszyscy łącznie z ich kadrami intelektualnymi. Dobrze słychać co taki Krzemiński, Sadurski, Balcerowicz, Markowski mają do powiedzenia bo to jest dno obliczone na przejęcie koryta.

 • @JimA

  Opozycja to nie są szaleńcy, to są zdrajcy. Europo, opamiętaj się bo ten ryży sepleniący tłumok, wnuk esesmana z SD/SS i szwabożyd Tusk jest zagrożeniem dla naszej cywilizacji i jeśli się go nie powstrzyma, on rozpęta wojnę światową. To obłąkaniec wilczymi oczami i przepitym pomarszczonym pyskiem żądny koryta. Gotów jest wpuścić hordy barbarzyńców z bliskiego i dalekiego wschodu. Odkąd ten ryży sepleniący tłumok, wnuk esesmana z SD/SS i szwabożyd Tusk wrócił do Polski, pokój na świecie jest zagrożony. On nie ukrywa, że jak zdobędzie władzę, razem z Nitrasem wyrżną katolików, gdyż uważają, że to pisowcy. Takiego reżimu, jaki zapowiada ten ryży sepleniący tłumok, wnuk esesmana z SD/SS i szwabożyd Tusk w swoim programie, ludzkość nie pamięta od czasów Pol Pota. On wraz ze swoimi sprzymierzeńcami wyłożyli to na Campusie Polska Przyszłość. Przecież to są szaleńcy, wszyscy łącznie z ich kadrami intelektualnymi. Dobrze słychać co taki Krzemiński, Sadurski, Balcerowicz, Markowski mają do powiedzenia bo to jest dno obliczone na przejęcie koryta.

 • @JimA

  Przecież to uSStawka kolaboranta kaszubSSkiego volksdeutscha i rudego żyda szyta tak grubymi nićmi, że ślepy nawet zauważy ale głupi już nie ... Tusk Fur Deutschland #Tusk

 • Taka prawda

  Każdy kraj ma swoją mafijną kastę sędziowską.Ale to mafia sędziowska w Polsce ma swój kraj

 • @Ziemianin 18:25:43

  Kim jest sędzia, która wypuściła na wolność prokuratora podejrzanego o korupcję? Nie pozwoliła na aresztowanie Czarneckiego. Sędzia Marta Pilśnik, która zadecydowała o zwolnieniu z aresztu prokuratora Andrzeja Z., oskarżonego o korupcję i przyjęcie 1 miliona złotych łapówki, w ubiegłym roku, przez kilka miesięcy nie była w stanie zadecydować, czy Leszek Czarnecki trafi do aresztu. Wreszcie, w grudniu ubiegłego roku zadecydowała, że biznesmen, który zdaniem prokuratury powiązany jest z aferą GetBack, nie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości! Sędzia uniewinniła też Emila Wąsacza oskarżonego o niedopełnienie obowiązków przy prywatyzacji PZU, w 1999 roku. O szokującej decyzji sędzi Pilśnik dotyczącej sędziego Andrzeja Z. poinformowała dzisiaj Polska Agencja Prasowa. Z jej ustaleń wynika, że sędzia uznała, iż decyzja Izby Dyscyplinarnej SN o ściganiu prokuratora jest „nieskuteczna”.

  Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie postanowieniem z dnia 20 sierpnia 2021 r. postanowił uchylić środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania stosowany wobec Andrzeja Z., a z uwagi na zawiłość sprawy sąd odroczył sporządzenie uzasadnienia postanowienia do 7 dni przekazała PAP Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

  O zwolnieniu Andrzeja Z. z aresztu decydowała sędzia Marta Pilśnik. 2 września uzasadnienia do tej decyzji, mimo upływu 13 dni, wciąż nie było. Z ustaleń PAP wynika, że sędzia przebywa na zwolnieniu lekarskim.

  W międzyczasie sędzia podjęła jeszcze jedną decyzję w przedmiotowej sprawie. 26 sierpnia br. wyłączyła do odrębnego rozpoznania sprawę prokuratora Andrzeja Z. „W ocenie Sądu z uwagi na brak skutecznego zezwolenia na ściganie karne niemożliwe jest prowadzenie w stosunku do wyżej wymienionego postępowania jurysdykcyjnego” przekazała PAP sekcja prasowa.

  Reakcja Prokuratury
  Rzecznik Prokuratury Krajowej, prok. Łukasz Łapczyński, powiedział w rozmowie z PAP, że prokuratura nie zgadza się z decyzjami Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia.

  Decyzja ta jest bezpodstawna oraz destrukcyjna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, interesu publicznego i praw obywateli. Jednocześnie sąd zwleka z przygotowaniem uzasadnienia swojej decyzji, które powinno być gotowe przed jej ogłoszeniem, uniemożliwiając w ten sposób prokuraturze szybkie wniesienie zażalenia. Ta sytuacja tworzy chaos prawny i zagraża dalszemu biegowi postępowania w sprawie, w której prokurator Andrzej Z. jest jednym z oskarżonych. Zwolnienie go z aresztu przed pierwszą rozprawą, zanim sąd odebrał wyjaśnienia od niego i innych oskarżonych, stwarza niebezpieczeństwo wpływania przez Andrzeja Z. na zeznania świadków. To 55 osób, w większości znanych oskarżonemu powiedział Łapczyński.

  Prok. Łapczyński określił orzeczenie sądu jako „kuriozalne” i „bulwersujące”.

  Podważanie skuteczności uchylenia Andrzejowi Z. immunitetu prokuratorskiego przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego może prowadzić do poważania biegu innych postępowań w sprawach, które wymagały bądź będą wymagać uchylenia immunitetu prokuratorskiego albo sędziowskiego zwrócił uwagę rzecznik PK.

  Prokuratura Krajowa zaznaczyła, że funkcjonariusz państwa, z racji swojej prokuratorskiej służby jest zobowiązany do stania na straży praworządności.

  Tymczasem, jak wynika z materiału dowodowego, Andrzej Z. przyjął m.in. milion złotych łapówki i inne korzyści majątkowe za utrudnianie postępowania w sprawie zabójstwa. W zamian za łapówki miał podejmować działania polegające na fabrykowaniu dowodów mających świadczyć o niewinności jednego z głównych podejrzanych powiedział PAP Łapczyński.

  Andrzej Z. przebywał w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim od końca października 2020 r., został zatrzymany przed budynkiem Sądu Najwyższego. Wówczas Izba Dyscyplinarna SN przychyliła się do wniosku skierowanego przez Prokuraturę Krajową o uchylenie immunitetu i ściganie skorumpowanego prokuratora. Decyzja została podjęta w drugiej instancji, po rozpoznaniu odwołania zażalenia Andrzeja Z. Sąd uznał, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Andrzej Z. przestępstwo popełnił. Po skierowaniu aktu oskarżenia (pierwotnie do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów), areszt wobec Z. był utrzymany, a sądy respektowały wydaną przez Izbę Dyscyplinarną SN decyzję o zezwoleniu na ściganie Andrzeja Z.

  Łaskawa dla Czarneckiego
  Tymczasem decyzja ws. prokuratora podejrzanego o korupcję, to niejedyna głośna sprawa z udziałem sędzi Pilśnik. To właśnie ona nie uwzględniła wniosku Prokuratury Krajowej, która domagała się aresztu dla Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBack. Co ciekawe, sędzia miała uznać, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełniania przez biznesmena przestępstwa, ale jej zdaniem, nie ma potrzeby, by go tymczasowo aresztować. Z ustaleń sądu wynikać miało, że Leszek Czarnecki nie ukrywa się przed polskimi organami ścigania. Zupełnie inną wersję przedstawiała Prokuratura Regionalna w Warszawie, która zebrała potężny materiał dowodowy świadczący o podejrzeniu, że klient Romana Giertycha mógł jednak dopuścić się przestępstwa.

  Kluczowe zeznania
  Portal wPolityce.pl, w listopadzie ubiegłego roku dotarł do wyjaśnień bliskich współpracowników bankiera, którego obsługą prawną zajmuje się Roman Giertych. Wynika z nich jasno, że Leszek Czarnecki miał pełną wiedzę na temat sprzedaży przez Idea Bank „toksycznych” obligacji korporacyjnych „Getbacku”.

  Z zeznań jednego z wysokich dyrektorów Idea Banku Pawła W. (inicjały zmienione ze względu na dobro śledztwo) wynika, że Leszek Czarnecki miał pełną kontrolę i wiedzę na temat transakcji przewyższającymi 2 miliony złotych.

  Bez wątpienia osobą która podejmowała decyzje tak w banku jak i spółkach wchodzących w skład banku był i jest Leszek Czarnecki.(…). Patrząc na poziom szczegółowych informacji związanych z sytuacją finansową i realizację biznes planu w danym roku obrotowym przez banki i spółki z grupy Idea Banku mogę z całą stanowczością stwierdzić, że żadna transakcja bądź aktywność, która generowałaby przychód na poziomie wyższym niż 2 miliony złotych, nie mogłaby być niezaraportowana do przewodniczącego rady nadzorczej banku lub rady nadzorczej zeznał Paweł W.

  Ważne wyjaśnienia złożył też były prezes Idea Banku, który wskazał na Czarneckiego jako na pomysłodawcę sprzedaży obligacji GetBack przez bank biznesmena.

  To, że Idea Bank sprzedawał obligacje GetBack w 2018 roku musiała być wówczas wg mnie decyzja Leszka Czarneckiego. Nie wiem dlaczego taką podjął, zwłaszcza, że GetBack był co najmniej od marca 2018 roku w złej sytuacji finansowej co było powszechnie wiadome na rynku zeznał były prezes Idea Banku.

  Z wyjaśnień innych ważnych bankowców koncernu Czarneckiego wynika też, że raporty dzienne sprzedaży docierać miały do Leszka Czarneckiego i były mu przekazywane przez zaufane osoby z Komitetu Audytu Idea Banku.

  Te wszystkie informacje nie przekonały jednak sędzię Pilśnik, która w grudniu 2020 roku uniewinniła Emila Wąsacza, byłego ministra AWS, którego oskarżono o niedopełnienie obowiązków przy prywatyzacji PZU, w 1999 roku. Sędzia, w swoim uzasadnieniu, zrzuciła winę na czynnik, z którego wynikało „społeczne niezrozumienie” tematu prywatyzacji.

  Najważniejszym chyba było niezrozumienie istoty sprawy. Wydaje się sądowi, że gdyby w odbiorze społecznym było dla wszystkich jasne, że PZU było bankrutem na skraju likwidacji i że konieczne jest wprowadzenie inwestora strategicznego do spółki, to pan oskarżony nigdy by nie odpowiadałby przed sądem przekonywała sędzia.

  Sąd jest pod dużym wrażeniem postawy pana oskarżonego, który de facto od 20 lat odbywa już karę, chociaż nigdy nie został skazany. Bardzo duże wrażenie zrobiła pokora pana oskarżonego w oczekiwaniu na ten wyrok stwierdziła w grudniu sędzia.

  PAP
  Ps....Czyli sędzia Marta Pilśnik jest B E Z K A R N A i pewnie na niemiecko-rosyjskiej „KROPLÓWCE”! Pogonić żydokomusząz jej chowem wsobnym kastę. Mamy gigantyczny przerost kadr w aparacie sprawiedliwości. Przekupny, niepokorny mimo wielu przywilejów wysokiego uposażenia. Aparat który świadomie niszczy porządek, społeczeństwo. Ciekawe, ile tej sędzi przybyło na koncie. Najprościej było by prześwietlić majątek tej „sędziny” i wszystko było by jasne. Trzeba w internecie założyć pręgierz dla sędziów-bandytów. Sędzia MARTA PILŚNIK- to kolejne nazwisko na LIŚCIE HAŃBY POLSKIEGO SĄDOWNICTWA! To taka sędzia odkurzacz, wszystko wciąga? Od każdego i co łaska? Prześwietlić 2 pokolenia wstecz i pokolenie w przód rodzinę tej pani. Marta Pilśnik powinna zostać zawieszona bez prawa do pensji! Przecież ona dostaje wypłatę z moich podatków, a ja nie będę utrzymywał darmozjada któremu wydaje się że jest gwiazdą! Cała ta nasza zdemoralizowana i bezkarna kasta to nie spotykane nigdzie na świecie patologiczne zjawisko. Czy my podatnicy tę sądową gangrenę musimy tolerować, utrzymywać i jeszcze obwieszać przywilejami? Sędziowie zblatowani ze złodziejami i wyłączeni spod przepisów prawa to przepis na oligarchiczną Polskę. Tego w istocie bolszewickiego układu broni Unia Europejska, która coraz bardziej przypomina Związek Sowiecki. Bandyci w togach kpią z prawa. Tu już się nie uporządkuje spraw jeśli „lud” nie postanowi rozliczyć bandytów na ulicy. Kiedyś, napisałem na forum, że powinno się w jednej chwili wypowiedzieć wszystkim dotychczasowym sędziom pracę i przyjąć wyłącznie tych, którzy po pierwsze: nie są zaangażowani politycznie, po drugie: mają wysoko oceniony dorobek orzeczniczy i kierują się bezstronnością, i sprawiedliwością bo nie ma innego, bardziej skutecznego, sposobu na tych łajdaków moralnych i etycznych. Myślę, że ciekawe rzeczy o niektórych polskich sędzinach i prokuratoryniach to grube ryby polskiego świata bandyckiego wiedzą. Pewnie jakieś zdjęcia, a może i filmy też są gdzieś, dobrze zabezpieczone.


  Tak odnośnie immunitetów sędziowskich: Ochrona sędziów na świecie

  ¦ Belgia - sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Cypr - sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Estonia - ustawodawstwo gwarantuje sędziom immunitety.

  Obowiązują tam dwa odrębne tryby postępowania. Inny dla sędziów Sądu Najwyższego, inny dla pozostałych.
  ¦ Finlandia - sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Francja - sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Hiszpania - sędziowie korzystają z immunitetu w sprawach karnych.
  ¦ Irlandia - sędziowie nie mają immunitetów.
  ¦ Niemcy - sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Słowenia - sędziowie sądów powszechnych oraz Trybunału Obrachunkowego korzystają z immunitetu w postępowaniu karnym. Są ich dwa rodzaje: materialny i proceduralny.
  ¦ Szwecja - tylko sędziowie SN oraz Najwyższego Sądu Administracyjnego korzystają z immunitetu w postępowaniu karnym. Mogą być aresztowani wyłącznie na polecenie odpowiedniej władzy sądowej lub wskutek zatrzymania na gorącym uczynku.
  ¦ Wielka Brytania - sędziowie nie korzystają z immunitetów.

 • @kula Lis 70 18:56:29

  Na czyich usługach jest wałbrzyska prokuratura, która nie wszczęła dochodzenia w sprawie przymusu i szantażu rezydenta szełemeja w stosunku do mieszkańców ?

 • @werka1321 19:04:12

  Tam i we Wrocławiu są wszyscy ze sobą zblatowani, jedna ukraińska sitwa, pomioty banderowskie po Operacji Wisła. A Ziobrę mają głęboko w dupie.

 • Odważne oświadczenie sędziego Izby Dyscyplinarnej SN!

  Prof. Majchrowski: ”Uniemożliwiono mi orzekanie. Nikt nie może dwóm panom służyć”. Sędzia prof. Jan Majchrowski mówi „dość” próbie niszczenia sądownictwa dyscyplinarnego w Polsce i podporządkowaniu systemu prawnego w dyktatom TSUE. W mocnym i emocjonalnym oświadczeniu uderza w patologię podważania statusu sędziów i za niedopuszczalne określa „zamrożenie” Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Swój sprzeciw zamierza też wyrazić w odstąpieniu od orzekania w sprawach. Oświadczenie sędziego Majchrowskiego jest jednocześnie aktem oskarżenia przeciwko tym, dla których polskie sądownictwo jest jedynie dopełnieniem unijnych regulacji.

  Niniejszym oświadczam, iż ze względu na mające ostatnio miejsce w Sądzie Najwyższym, w tym w Izbie Dyscyplinarnej SN, działania, którymi uniemożliwiono mi orzekanie w przydzielonych już sprawach dyscyplinarnych sędziów, do czego zostałem przede wszystkim powołany przez Prezydenta RP, a także tymi, które dezawuują skutki wydawanych już orzeczeń w Izbie Dyscyplinarnej SN w określonych sprawach sędziowskich czytamy w oświadczeniu sędziego.

  Oceniając te działania jako nieznajdujące podstawy w powszechnie obowiązujących przepisach, naruszające fundamentalną zasadę niezawisłości sędziowskiej i prowadzące do sytuacji sprzecznych z konstytucyjną zasadą sprawiedliwości społecznej, a uderzających bezpośrednio w dobro wymiaru sprawiedliwości - jestem zmuszony do zaprotestowania przeciwko tym działaniom w formie możliwie najbardziej kategorycznej, tj. poprzez odstąpienie od orzekania we wszelkich sprawach, do czasu przywrócenia w Sądzie Najwyższym, w tym w Izbie Dyscyplinarnej SN stanu zgodnego z polskim prawem, konstytucją i pełnym poszanowaniem dla suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej pisze sędzia Jan Majchrowski.

  TREŚĆ OŚWIADCZENIA SĘDZIEGO MAJCHROWSKIEGO:
  Gdy trzy lata temu składałem ślubowanie sędziowskie wobec Prezydenta RP, przysięgałem służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa i praworządności, wymierzać sprawiedliwość zgodnie z przepisami prawa i zasadami słuszności. Zapadły mi wówczas w pamięć słowa Prezydenta, których słuchałem z ogromnym przejęciem i powagą: „Ta nominacja ma charakter wyjątkowy”. „Będziecie Państwo orzekać w sprawach dyscyplinarnych sędziów Sądu Najwyższego (…), w sprawach sędziów sądów powszechnych”. „Wymiar sprawiedliwości wymaga pilnej naprawy, po to by służył wreszcie polskiemu społeczeństwu, by sędzia wreszcie zrozumiał, że godność zawodu sędziego nie polega na tym, że jest bezkarny”. „Żeby w sposób zobiektywizowany ocenione zostały przypadki (…), które w efekcie dotychczasowych orzeczeń zdumiewały polskie społeczeństwo, że sędzia który coś ukradł, dalej orzeka.”

  Obecnie uniemożliwiono mi wykonanie tego najważniejszego zadania orzekania w sędziowskich sprawach dyscyplinarnych. Kilka dni temu, środki przekazu doniosły, że sędzia, który został prawomocnie skazany przez sąd powszechny właśnie za przestępstwo kradzieży, otrzymał w swoim macierzystym sądzie wysoką nagrodę jubileuszową, gdyż jest sędzią i pobiera część wynagrodzenia sędziowskiego. Jednocześnie stoi on pod poważnym zarzutem dyscyplinarnym z tego właśnie tytułu, jednak w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego do tej pory nie może zostać zakończone postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie, mimo że nieprawomocnie orzeczono o złożeniu go z urzędu.

  Akta sędziowskich spraw dyscyplinarnych, bez których posiadania sąd nie może orzekać, były już od dawna niedostępne dla sędziów Izby Dyscyplinarnej na skutek określonych zarządzeń i działań Prezesa tej Izby i Pierwszego Prezesa SN, realizujących w ten sposób wydane (jak już dziś powszechnie wiadomo w świetle orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego) bez podstawy traktatowej, ultra vires postanowienie TSUE o zastosowaniu wobec Izby Dyscyplinarnej SN środków tymczasowych w sędziowskich sprawach dyscyplinarnych. W rezultacie postępowania dyscyplinarne wobec sędziów w Polsce w ogóle nie mogły zakończyć się prawomocnymi orzeczeniami, co narusza polski porządek prawny, zasadę praworządności, a sędziów czyni de facto bezkarnymi w zakresie spraw dyscyplinarnych.

  Gdy wreszcie udało mi się uzyskać dostęp do akt sprawy wspomnianego sędziego, którego sprawę miałem sądzić jako przewodniczący składu, wyznaczyłem kolejną rozprawę w jego sprawie dyscyplinarnej. Tu zacytuję znów słowa Prezydenta: „Chcieliśmy, by ta Izba SN była możliwie w największym stopniu niezależna, żeby Państwu zapewnić właściwe warunki orzekania (…) jeżeli gdzieś są wywierane naciski na sędziów, (…) są to naciski właśnie polegające na relacjach wewnątrzsłużbowych”.

  Po wyznaczeniu terminu rozprawy w rzeczonej sprawie dyscyplinarnej sędziego, co zostało wówczas określone w prasie jako „rzucenie wyzwania TSUE”, rozpoczęły się działania mające doprowadzić do uniemożliwienia przeprowadzenia tej rozprawy. Mogę tu wymienić pismo Prezesa Izby Dyscyplinarnej, z jasną sugestią popartą określonym zarządzeniem, czy stanowisko sędziego sprawozdawcy, który żądał zdjęcia sprawy z wokandy, zaznaczając, że nie weźmie w niej udziału. Decyzji nie zmieniłem. Wówczas pojawił się nowy przepis Regulaminu Sądu Najwyższego, a w tym samym dniu, w którym wszedł on w życie sędzia sprawozdawca wydał zarządzenie o zdjęciu tej sprawy z wokandy na jego podstawie. Działając jako przewodniczący składu, zarządzenie to uchyliłem, gdyż nawet ów nowy przepis nie dawał sędziemu sprawozdawcy kompetencji do zdejmowania z wokandy wyznaczonych rozpraw i nakazałem przywrócenie stanu poprzedniego. Obecnie otrzymałem kolejne zarządzenia: o pozbawieniu mnie funkcji przewodniczącego składu orzekającego w tej sprawie i odstąpieniu od wykonania moich zarządzeń, tak by rozprawa ta obecnie w ogóle nie mogła się odbyć. Identyczna sytuacja miała miejsce także w należącej do mojego referatu sprawie dyscyplinarnej kolejnego sędziego, a szafy w prezesowskich gabinetach muszą być pełne innych sędziowskich spraw, próżno czekających na rozpoznanie.

  Uważam, że zostałem powołany do Sądu Najwyższego by orzekać także, o ile nie przede wszystkim, w sprawach sędziowskich, nie mogę zatem zgodzić się na pozbawienie mnie jurysdykcji w tym zakresie. Zwłaszcza po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie P 7/20 prawo do orzekania w dyscyplinarnych sprawach sędziowskich przez sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jawi się jako w pełni uzasadnione. Uważam, że jeśli odbiera mi się to prawo i mam nie sądzić sędziów, nie powinienem sądzić nikogo.

  Mój stanowczy sprzeciw, będący również podstawą niniejszego oświadczenia, wywołuje także dezawuowanie orzeczeń zapadłych w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, zwłaszcza w sprawach immunitetów sędziowskich. Postępująca anarchizacja polskiego wymiaru sprawiedliwości, będąca elementem ustawicznego osłabiania Państwa Polskiego w jego trudnym dziejowym momencie, sięgnęła samego Sądu Najwyższego.

  Nie można zaakceptować sytuacji, gdy jeden z najbardziej znanych sędziów tego Sądu, po nieprawomocnym uchyleniu mu immunitetu w związku z wnioskiem Instytutu Pamięci Narodowej i po zawieszeniu go w obowiązkach sędziowskich, podjął mimo zawieszenia – jak donoszą o tym ostatnio środki przekazu - orzekanie w Sądzie Najwyższym, bez jakiejkolwiek przeszkody ze strony kierownictwa tego Sądu, które zresztą następnie uroczyście podziękowało mu za pracę na stanowisku Prezesa jednej z Izb SN.

  Nie można z jednej strony formułować poglądu o niezawisłości sędziów Izby Dyscyplinarnej, słuszności orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego i działaniu TSUE wobec Izby Dyscyplinarnej SN poza zakresem traktatowych umocowań, a jednocześnie godzić się na podważanie skutków wydawanych w tej Izbie orzeczeń, które jako niewykonane czynią bezprzedmiotowym wysiłek i niejednokrotnie ciężką pracę wielu spośród sędziów Izby Dyscyplinarnej. Nikt nie może dwóm panom służyć. Chcąc służyć wyłącznie Rzeczypospolitej Polskiej; nie zawieść tych ludzi w Polsce, którzy uwierzyli, że Izba Dyscyplinarna SN będzie skutecznym narzędziem naprawy polskiego sądownictwa, nie mogę jednocześnie żyrować działań lub zaniechań, z którymi głęboko się nie zgadzam. Mam jednocześnie wciąż nadzieję, jak i wielu innych ludzi w Polsce, na szybkie, zdecydowane i skuteczne działania polskich władz państwowych w celu dokończenia dzieła naprawy polskiego sądownictwa, być może w innej już formule ustrojowej, w której sądownictwo dyscyplinarne spełni oczekiwania polskiego społeczeństwa.

  SSN JAN MAJCHROWSKI

 • Kula Lis

  Tak się zastanawiam w jakim stopniu pana "jad" wylewany na premiera Donalda Tuska odzwierciedla strach Kaczyńskiego oraz przekrętasów, aferzystów, kumotrów, kłamców i zwykłych idiotów spod znaku PiS. Gdy ogłoszono jego powrót pomyślałem, co on tu będzie robił. Tyle lat za granicą. A tu panika w szeregach kłamców spod znaku TVPiS, kłamali tak, że sami się ośmieszali, wytyrali zdania z kontekstu pokazując iż są większymi idiotami, niż ich dotychczas uważano.
  Frustracja Pana jest rzeczywiście ogromna, nie może się Pan zdecydować, czy Tusk to Niemiec, żyd czy marsjanin. Jak się Pana frustracje czyta, to tylko śmiech człowieka ogarnia.

  Ale faktem jest, że po tylu spektakularnych laniach Kaczyński nie odważy się stanąć w szranki polityczne z Tuskiem, po prostu nie ta kategoria, tak ja nie odważył się Duda stanąć w szranki z Trzaskowskim.

 • @Zawisza Niebieski 21:59:19

  "Ale faktem jest, że po tylu spektakularnych laniach Kaczyński nie odważy się stanąć w szranki polityczne z Tuskiem, po prostu nie ta kategoria, tak ja nie odważył się Duda stanąć w szranki z Trzaskowskim."-

  - Zawiszo Niebieski, jesteś śmieszny. Niestety, Peło to nie ta kategoria. Czego ty bronisz? Byłej esbecji? Czerwonych czołgów? Niemieckich flag? Weź się zastanów stary. Zresztą, co tam do ciebie pisać? I tak nie dotrze. U ciebie dalej trwa wojna. Byłoby się otrzepać z kurzu, wreszcie i zacząć myśleć po polsku, ale ciebie na to nie stać, Grisza. Może weź już więcej nie pisz. Zrób sobie kwarantannę. Możesz?

 • @JimA 04:09:26

  Pytasz czego bronię? Nie bronię PO, bo to to samo co PiS, tyle, że kradli w sposób bardziej cywilizowany, zaś PiS kradnie na chama, bez żadnych skrupułów moralnych. Bronię, również ciebie" przed praniem mózgów, jakie nawet tu wykazałeś. PO to twoim zdaniem esbecja, czerwone czołgi, niemieckie flagi, Żydzi... wszystkie zagrożenia świata i najbliższych dwóch galaktyk. Czyli technika rzucaj błotem, może coś się przylepi, może znajdzie się naród głupi, co to wszystko kupi. Może tak ruszysz rozumem, i zobaczysz jak śmieszny jesteś w tej wypowiedzi.

  Mamy w tej chwili sytuację krytyczną dla Polski, skłócenie ze wszystkimi potencjalnymi sojusznikami, totalne ośmieszenie na niwie dyplomatycznej, najwyższą historyczną inflację miesięczną, zagrożenie funduszy odbudowy i do tego wojnę 36 milionowego narodu z 32 Afgańczykami.
  Kaczyński już dawno zamknął się w świecie wojenek, na poziomie jak wyrolować opozycję, spraw miedzynarodowych nie ogarnia, a to co posłał do PE to zwykli dietetycy niezdolni do prowadzenia jakiejkolwiek aktywnej pro polskiej polityki.
  Więc nie bronię izraelskich czołgów, ruskich katiuszy, niemieckich tygrysów, bronię Polaków przed ich własną głupotą. Popatrz choćby ile kosztują dziś owoce. Wczoraj byłem na bazarku i niezłą sumkę zostawiłem. Ale pożyteczni idioci nadal mamroczą, przecież PiS nam 500 zł dał.

  I niestety dla ciebie będę pisał, byś obudził się tylko z bólem głowy a nie z ręką w nocniku.

 • @Zawisza Niebieski 05:41:41

  ma Pan cierpliwosc , ze ten tekst powyzej to bym JimiegoA wyslal na miesiac w pole .
  To jest mniej wiecej poziom PISmienictwa ataki ad personam .

 • @rowszan 06:34:53

  Oj tam, oj tam, od razu na miesiąc... To jest sprawa między mną a nim. :)

 • @Zawisza Niebieski 05:41:41

  No dooobra.

  "Pytasz czego bronię? Nie bronię PO, bo to to samo co PiS, tyle, że kradli w sposób bardziej cywilizowany, zaś PiS kradnie na chama, bez żadnych skrupułów moralnych"-

  - gdyby dzisiaj rządziło peło to by kradło tak samo, bo się sposób grabieży zmienił. Nie wiem, może ci umknęło, że wszystkie rządy kradną tak samo i po równo, a telewizja wszędzie kłamie. Dlatego odnoszę się do ciebie jak do przeżytku komuny. Jeszcze pamiętam świst Wolnej Europy (piszę z dużej, żeby ci się nie wydawało, że nie używam caps locka).

  "Bronię, również ciebie" przed praniem mózgów, jakie nawet tu wykazałeś. PO to twoim zdaniem esbecja, czerwone czołgi, niemieckie flagi, Żydzi... wszystkie zagrożenia świata i najbliższych dwóch galaktyk. Czyli technika rzucaj błotem, może coś się przylepi, może znajdzie się naród głupi, co to wszystko kupi. Może tak ruszysz rozumem, i zobaczysz jak śmieszny jesteś w tej wypowiedzi. "-

  - Mnie nie obronisz, nie łódź się. Ja potrafię się bronić sam i gdy trzeba jestem w tym śmiertelnie konsekwentny. Peło to mutacja genetyczna, którą należy tępić wszelkimi możliwymi sposobami.

  PIS to tylko zakażenie wirusowe. Wystarczy penicylina. A z błotem, to wiesz, wykruszy się.

  "Mamy w tej chwili sytuację krytyczną dla Polski, skłócenie ze wszystkimi potencjalnymi sojusznikami, totalne ośmieszenie na niwie dyplomatycznej, najwyższą historyczną inflację miesięczną, zagrożenie funduszy odbudowy i do tego wojnę 36 milionowego narodu z 32 Afgańczykami. "-

  -My, to mamy "krytyczną sytuację" od trzystu lat! jeśli tego nie zdążyłeś zauważyć ( a są tacy, którzy twierdzą, że od ponad tysiąca. To niczego nie zmienia, jak widać nadal istnieją takie gnomy jak ja). Ty się tu malujesz i stroisz w pióra patrioty. Nie wstyd ci Zawisza? Przecież ja cię czytam od lat. Na początku jeszcze się z tobą ścinałem, potem odpuściłem. Nie będę się kopał z koniem. "Potencjalni sojusznicy"? To weź ich wymień!
  Polityka zagraniczna leży od setek lat, pokotem. Ja jestem temu winien? Nie bądź śmieszny. Ty jesteś winien? :))))) no bez jaj. Ale tobie podobni już tak.
  Jaka wojna z Afganistanem?! Na głowę upadłeś? Gdzie ta wojna? U nas czy u nich? Tak samo medialna jak wszystko inne. Nie daj się nabierać :)

  No i na koniec mamy błoto:

  "Kaczyński już dawno zamknął się w świecie wojenek, na poziomie jak wyrolować opozycję, spraw miedzynarodowych nie ogarnia, a to co posłał do PE to zwykli dietetycy niezdolni do prowadzenia jakiejkolwiek aktywnej pro polskiej polityki.
  Więc nie bronię izraelskich czołgów, ruskich katiuszy, niemieckich tygrysów, bronię Polaków przed ich własną głupotą. Popatrz choćby ile kosztują dziś owoce. Wczoraj byłem na bazarku i niezłą sumkę zostawiłem. Ale pożyteczni idioci nadal mamroczą, przecież PiS nam 500 zł dał. "-

  -Zacznę od dupy końca czyli od zadu ( zanim pójdę po Bestię, bo znowu wszedł w szkodę na pole sąsiada). To, że pan Kaczyński się mocno odkleił to wszyscy widzą. Ja też ślepy nie jestem. Pierwsze odklejenie nastąpiło gdy nie udało się wyegzekwować konsekwencji po zamachu smoleńskim, nie pozostało nic innego jak miesięcznice i Macierewicz. Potem się odkleił zmieniając Beatę na Mateusza. Rozumiem, sentyment. Ostatecznie i tak wykłada go Adrian i rada ministrów. Zwłaszcza ten/ci od zdrowia. No ale Łukaszenka może być tylko jeden.

  Mnie tam ceny owoców nie interesują. Jeśli chcę idę do sadu i zrywam prosto z drzewa albo z krzaka. No i na koniec, niestety, na 500+ mnie nie stać, za stary jestem... chociaż jakbym się uparł to kto wie.

  Teraz piłka po twojej stronie boiska.

 • @JimA 11:45:49

  100/100! pozdrawiam.

 • @rowszan 06:34:53

  Mam zasadę, że nie sięgam po narzędzia administratorskie, jeśli naruszenie dotyczy mojej osoby. Myślę, że należy ośmieszać bezmyślność takich wypowiedzi, tu za przykład można podać ostatnią wypowiedź JimA, gdzie przypisuje Donaldowi Tuskowi współpracę ze wszystkimi wyimaginowanymi wrogami aferzystów z PiS.

  Jednak są pewne sprawy łagodzące, to ludzie w dużej grupie oczadziali kłamliwą propagandą sądowo potwierdzonego kłamcy Kurskiego i jego wyrobników po szkoleniach w Toruniu. Jak by nie było to nie jest propaganda dla ludzi inteligentnych, ale część społeczeństwa się na to łapie.

 • @Zawisza Niebieski 14:19:18

  "...Myślę, że należy ośmieszać bezmyślność takich wypowiedzi, tu za przykład można podać ostatnią wypowiedź JimA, gdzie przypisuje Donaldowi Tuskowi współpracę ze wszystkimi wyimaginowanymi wrogami aferzystów z PiS. "-

  - czy Ty w ogóle siebie czytasz? Gdzie ja przypisuję Tuskowi cokolwiek innego jak to, że jest krzyżakiem?! Sam się nie ośmieszaj, a robisz to od lat!

 • @JimA 11:45:49

  "Gdyby dziś rządziło PO..." to byśmy zobaczyli jak by rządziło. Dziś widzimy jak PiS wraca Polskę do czasów PZPR, przejmowanie sądów, by wydawały wyroku zgodnie z poleceniami polityków, zastraszanie "sędziów wyklętych", zsyłki na odległe od domu stanowiska.
  PiS to nie wirus, no może covid działający na osobę z wieloma chorobami towarzyszącymi, to gangrena niszcząca nasz kraj zarówno na forum międzynarodowym jak i wewnętrznie.

  co to jest "zamach smoleński"? Naruszenie zasad podejścia z widocznością, naruszenie zasad sterylności kokpitu to nie jest zamach. Kto ten zamach "stwierdził"? Jakie miał kompetencje, ilu było pilotów latających tymi maszynami, ilu było inżynierów konstrukcji lotniczych? Jutro spotkamy się w kawiarni i na serwetce sporządzimy notatkę, to był zamach i samolot został strącony przez UFO. Będziemy mieli raport równoważny wszelkim dokumentom sporządzonym przez kłamcę smoleńskiego Macierewicza. Przecież z niego śmieją się nawet rodziny PiSowskich ofiar.

  Nie interesują cię ceny owoców? To może zaiteresuje cię, że gdybyś miał problemy zdrowotne to żadna karetka po ciebie nie przyjedzie, bo nie ma ratowników. Jedyny program jaki PiS zrealizował, to "Polska w ruinie" i to takiej, że nasi wnukowie tego nie odbudują.

  I jakie wnioski z tego, że Kaczyński otoczony kordonami policji żyje w swoim świecie, kiedy on podejmuje decyzje realizowane przez wazeliniarzy a decyzje te doprowadzają Polskę do ruiny i śmieszności.

  Pytasz o potencjalnych sojuszników Polski? Pod względem gospodarczym są to kraje Europy Środkowej, tyle, że Polska nie jest potęgą na miarę Niemiec, Francji, stąd nam potrzeba mądrej dyplomacji, wspólnego działania w obronie wspólnych celów. Wtedy będziemy coś znaczyli, a my mamy dyplomatołków, co najpierw wisieli u klamki USA, zamiast wyrabiać swoje miejsce w UE, posłaliśmy dużą grupę dietetyków, co nie potrafili uzyskać żadnego poważnego stanowiska, pozwalającego na kreowanie polityki danej części gospodarki. Szydło 2 razy startowała na stanowisko i dwa razy sama ze sobą przegrała. Nasi posłowie tworzą nic nie znaczące tło dla działań PE.
  Myśmy uczepili się USA wisząc u klamki i stojąc przed kiblem, może w drodze uda się prezydenta USA zobaczyć a potem zrobiliśmy bezsensowaną awanturę o TVN i godziny stania "pod kiblem" poleciały sobie na księżyc.

 • @JimA 11:16:58

  nie ma sprawy pomiedzy toba a nim to sa nasze sprawy - nasze wspolne
  Bardzo duzo ludzi szlo do wyborow po * latach rzadow PO zmiany na lepsze obojetnie na co aby na lepsze , praktycznie jedyna sensowna alternatywa byla Zjednoczon Prawica ze swoim programem.
  Programem gdzie kazdy mogl znalesc cos dla siebie .
  Glosowali na Szydlo bo sprawiala wrazenie pro spolecznej , glosowali na programy reprywatyzacji , odrodzenia polskiej przedsiebirczosci , jakiejs formy sprawiedliwosci spolecznej ( o ile gdzies ja znajdziesz daj znac )
  glosowali przeciw "karuzelom Vatowskim ) przekretom aferom , kolesiostwu i upartyjnieniu aparatu wladzy .
  Sam glosowalem na Kukiza bo wstydzil btm sie na Kaczora i Kolesi .
  Po kilku miesiacach ogladajac DTV - przecieralem oczy ze zdumienia i przykladalem trabke do telewizora aby lepiej slyszec .
  Taka telewizje znam i pamietam z tych lat mlekiem i miodem plynacych tak dzielnie opisywanych tu przez "dziejopisow " pokroju Tiamat i Oscara
  Potem odszedl Szalamacha , Minister Finansow krory przeciwstawil sie proponowanym projektom finansowym . I przyszlo nowe
  'Dobra Zmiana '
  Czy dziwisz sie ludziom , takim myslacym ludziom , ze na samo wspomnienie konusa otwiera im sie scyzoryk w kieszeni .
  Naprawde nie dostrzegasz do jakiego stopnia zostalismy skloceni i podzieleni ??
  Bylem ostatnio w takim miejscu gdzie na scianie wyryto wielki napis
  "TU NIE ROZMAWIAMY O POLITYCE "
  przez 4 dni jakos wszyscy dobrze sie bawili , nikt na nikogo nie naplul ani sie nie obrazil . Az dziw bierze
  Dziwi mnie jeszcze jedno , dlaczego ty swoje sympatie i antypatie w pewien sposob odreagowujesz na publicznym forum .
  Ja chociaz uwazam , ze Kula czasami pieprzy jak potluczony , nie pisze do niego w ten sposob , bo czasami albo czesciowo ma racje .
  Miesiac to dla ciebie za malo - w dyby i do lochu , tak do wiosny .

 • @rowszan 15:25:01

  Widzę drogi Świetlisty, że to jest grubsza sprawa, a ja się wybierałem po Bestię... Pozwól zatem, że odpiszę Ci siakoś do trzech godzin. Ciężki dzień dzisiaj mam; wstałem koło trzeciej rano. Wybaczysz?

 • @JimA 11:45:49

  A tak przy okazji, gratuluję patriotyzmu. "Mnie tam ceny owoców nie interesują. Jeśli chcę idę do sadu i zrywam prosto z drzewa albo z krzaka".
  Programy socjalne nie powinny być przeznaczone dla osób posiadających wysoki status materialny, bo to czyste kupowanie głosów, a dla osób, które z jakiś realnych powodów sobie czasowo nie radzą, choć się starają. Ile z takich osób stać na działkę, by pójść do sadu i zerwać owoce dla siebie? A to ich po kieszeniach trzepie PiS. 125 g malin to ok. 5 zł, 250 g borówki, ponad 6 zł.

  Czyżby PiS mówiło swoim wyborcom, niech zbierają mirabelki?

 • @JimA 15:46:23

  Jimie lepiej nie pisz :)))) nie wybaczam

 • @Zawisza Niebieski 14:53:27

  Nudzisz dziadku, ale okej, zdaje się że Cię wkurzyłem, i dobrze.
  Ja nie wiem po co prowadzić teksty na tym poziomie?!
  Chcesz? masz:
  ""Gdyby dziś rządziło PO..." to byśmy zobaczyli jak by rządziło. Dziś widzimy jak PiS wraca Polskę do czasów PZPR, przejmowanie sądów, by wydawały wyroku zgodnie z poleceniami polityków, zastraszanie "sędziów wyklętych", zsyłki na odległe od domu stanowiska.
  PiS to nie wirus, no może covid działający na osobę z wieloma chorobami towarzyszącymi, to gangrena niszcząca nasz kraj zarówno na forum międzynarodowym jak i wewnętrznie. "-
  -
  Co do sądów, to nigdy, przynajmniej od 300 lat nie było zmiany. O co Ci kaman?! Obudź się ludziu.
  Choroby towarzyszące Ci dokuczają? ZMIEŃ TRYB ŻYCIA!

  "co to jest "zamach smoleński"? Naruszenie zasad podejścia z widocznością, naruszenie zasad sterylności kokpitu to nie jest zamach. Kto ten zamach "stwierdził"? Jakie miał kompetencje, ilu było pilotów latających tymi maszynami, ilu było inżynierów konstrukcji lotniczych? Jutro spotkamy się w kawiarni i na serwetce sporządzimy notatkę, to był zamach i samolot został strącony przez UFO. Będziemy mieli raport równoważny wszelkim dokumentom sporządzonym przez kłamcę smoleńskiego Macierewicza. Przecież z niego śmieją się nawet rodziny PiSowskich ofiar. "-

  - mylisz się. To był lot wojskowy. Dobrze wiesz, że wszelkie procedury po wypadku zostały naruszone. Tak, wiem, że to było prawie sto lat temu, ale żaden prezydent nie ma prawa znikać w ten sposób! Na obcym terenie!

  "I jakie wnioski z tego, że Kaczyński otoczony kordonami policji żyje w swoim świecie, kiedy on podejmuje decyzje realizowane przez wazeliniarzy a decyzje te doprowadzają Polskę do ruiny i śmieszności."-

  - To proste: zostań anarchistą jak ja.

  "Pytasz o potencjalnych sojuszników Polski? Pod względem gospodarczym są to kraje Europy Środkowej, tyle, że Polska nie jest potęgą na miarę Niemiec, Francji, stąd nam potrzeba mądrej dyplomacji, wspólnego działania w obronie wspólnych celów. Wtedy będziemy coś znaczyli, a my mamy dyplomatołków, co najpierw wisieli u klamki USA, zamiast wyrabiać swoje miejsce w UE, posłaliśmy dużą grupę dietetyków, co nie potrafili uzyskać żadnego poważnego stanowiska, pozwalającego na kreowanie polityki danej części gospodarki. Szydło 2 razy startowała na stanowisko i dwa razy sama ze sobą przegrała. Nasi posłowie tworzą nic nie znaczące tło dla działań PE. "-

  -No o ile Niemcy należą do Europy Środkowej o tyle Francja już nie. Więc, mój złotousty cwaniaku pilnuj swego języka. Czego Ty wymagasz? Jakiego stanowiska? Historii nie znasz? Tak! Przelazła przez nas wojna i do tej pory liżemy rany. Nie jedna zresztą. Ty naprawdę nic nie qmasz!

  "Myśmy uczepili się USA wisząc u klamki i stojąc przed kiblem, może w drodze uda się prezydenta USA zobaczyć a potem zrobiliśmy bezsensowaną awanturę o TVN i godziny stania "pod kiblem" poleciały sobie na księżyc."-

  - jakie my?! Nikt się nie czepiał! Wybraliście rząd, poszliście na wybory, to macie co macie! Że ja namawiałem? Owszem, bo to i tak lepsze niż krzyżacy! Tamci (Usraelici) są daleko, za oceanem, a krzyżacy w Toruniu i Malborku, być może w Oruni. Więc?

  Zawisza, jak Cię proszę, mądrze pisz, jeśli Ci się uda. Bo jak na razie to dajesz dupy po całości. Chcesz jeszcze to dawaj, czy już wyjaśniliśmy sobie to i tamto?!

 • @Zawisza Niebieski 16:00:50

  No zaczynasz mnie potężnie wkurzać!
  Jaki status materialny?! Odwala Ci?!

  Borówki? A ..uj mnie obchodzą Twoje borówki! Po co Ci to? Zły wzrok masz? czy jak? Weź sobie wgooglaj Adolfa Kudlińskiego, będziesz nieśmiertelny. Nie żartuję.

  Widzę, że Świetlisty gra, no to i ja zagram :)

 • @JimA 16:19:34

 • @rowszan 15:25:01

  :)  "Glosowali na Szydlo bo sprawiala wrazenie pro spolecznej , glosowali na programy reprywatyzacji , odrodzenia polskiej przedsiebirczosci , jakiejs formy sprawiedliwosci spolecznej ( o ile gdzies ja znajdziesz daj znac )"-

  - oj no właśnie... wrażenie. Ja też sprawiam wrażenie, generalnie złe: piję, palę i źle się prowadzę, ale wiesz, zawsze można ze mną pogadać, a jak się zbliżysz to i do rany przyłóż.
  Ale ja się Rowszan ludziom nie dziwię, każdy ma prawo być zrobiony w bambuko, tyle że do czasu i tu się chyba ze mną zgodzisz.

  "Dziwi mnie jeszcze jedno , dlaczego ty swoje sympatie i antypatie w pewien sposob odreagowujesz na publicznym forum ."-

  - pojechałeś prywatnie to już Ci odpowiadam. To bardzo proste. Prowadzę niezwykle ubogie życie towarzyskie. My pisiory, zryte berety, betony i mohery z Polski B już tak mamy, tylko z gadziną idzie pogadać. :)

  Ale, że Ty Brutusie mnie wysyłasz aż do wiosny na Sybir? No oo to Ci powiem, nóż w plecy mi wbiłeś!

 • @JimA 14:46:34 popatrz na ten zniszczony alkoholem i nienawiścią żydokrzyżacki ryj. Tfu!

  https://media.wplm.pl/thumbs/edc/OTYwL3VfMS9jY19kZGJiMS9wLzIwMjEvMDkvMDQvMTIwMC83NjAvZjVhZGJkMmIwODJmNDdmNDg2MGU4MWVmNDA5MjgzMzAuanBlZw==.jpeg

  Nie tego oczekiwali platformersi! Zandberg: Powrót Tuska służy PiS. Jego efekt jest taki, że mobilizuje jakąś grupę wyborców partii. Powrót Donalda Tuska służy Prawu i Sprawiedliwości, bo to jest sposób przy pomocy którego PiS będzie w najbliższych miesiącach mobilizowało swoich wyborców - ocenił w sobotę jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg. W jego opinii, to co łączy elektorat PiS to obawa przed Donaldem Tuskiem i ocena jego rządów.

  https://wpolityce.pl/polityka/565036-zandberg-powrot-donalda-tuska-sluzy-prawu-i-sprawiedliwosci

  Ps...Coś ryży przepracowany! Może haratał w gałę? Wraz z pojawieniem się oszalałego z nienawiści żydogermańskiego ryżego furiata ludzie sobie przypomnieli jego nieludzkie rządy. Bo Tusk, to czarny koń Kaczyńskiego do wygrania kolejnych wyborów. Rudy nawet nie jest tego świadomy.

 • @JimA 14:46:34 PO - Mistrzowie w niszczeniu kraju.

  Gdyby PiS nie wygrało wyborów dawno bylibyśmy ubogim przywiślańskim regionem z tanią siłą roboczą. Ludzie obecnej opozycji nigdy nie będą pracować dla Polski. Wyobraźcie sobie taką partię w cywilizowanym państwie, która działałaby na jego szkodę, jaka byłaby jej przyszłość a u nas miliony przygłupów głosują na tą agenturę chore społeczeństwo. Czy jest jeszcze na świecie taki drugi naród składający się w części z tak podłych ludzi jak ta tzw opozycja. To będzie koniec Platformy złodziei i nieudaczników. Należy dbać o własne interesy a nie patrzeć na Unię. Ona nikomu nic nie daje, tylko pakuje Polaków na ogromne wydatki w interesy swoich korporacji jak np. zielony ład i jeszcze żąda oddania suwerenności.

 • @kula Lis 70 19:12:27

  Diagnoza dotycząca wrodzonego kretynizmu Tuska. Jaka groza? te wybałuszczone dzikie oczy i wzrok to świadectwo jego kretynizmu i strachu o czym poniżej. Macie na tacy przeze mnie podany klasyczny kliniczny przykład kretyna, oto diagnoza wykonana przez moją śp. Małżonkę mgr mikrobiolog na podstawie poniższego zdjęcia ryżego wnusia esesmana, także na podstawie zdjęcia jego dziadka.
  http://republika.pl/blog_rh_4757899/7279220/sz/donald_tusk_pap_450.jpeg oraz - , -

  Diagnoza: Jego matka lub ojciec mieli, raczej matka, bo ona kretyna urodziła, chorobę tarczycy, tzw. Wole; chorobę Gravesa-Basedowa; chorobę Hashimoto; niedoczynność lub nadczynność tarczycy; obrzęk śluzowaty. Objawami choroby Gravesa-Basedowa są: utrata masy ciała( nawet przy wzmożonym apetycie), nerwowość, drażliwość, (lub stałe rozdrażnienie, nerwowość, wybuchowość), bezsenność, zmęczenie, lenistwo, osłabienie mięśniowe, drżenie rąk, uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, często także biegunka. Następuje przyśpieszenie czynności serca, wywołujące kołatanie i potencjalnie niebezpieczne zaburzenia rytmu serca. Przerost tkanek w przestrzeni pozagałkowej powoduje olbrzymi wytrzeszcz gałek ocznych, a niekiedy także ich zapalenie. Niedoczynność tarczycy, w skrajnej postaci zwana obrzękiem śluzowatym, jest szczególnie groźna u kobiet w ciąży, grozi bowiem kretynizmem u urodzonych przez taką osobę dzieci, jeżeli nie rozpocznie się, ich leczenia już w pierwszych tygodniach ich życia. Kretynizm przejawia się, w zaburzeniach wzrostu w życiu płodowym i ciężkim niedorozwoju umysłowym. Z tych wszystkich względów u wszystkich noworodków powinno się, sprawdzać stężenie hormonów tarczycy, a w przypadku wnusia esesmana takiej możliwości w latach pięćdziesiątych nie było, więc urodził się, kretyn, co widać po zdjęciu. W czasie postępującej choroby, zmienia się, osobowość, występuje utrata pamięci, i inne zaburzenia intelektu ( o ile się, go posiada, a u wnusia esesmana jest jego całkowity brak od urodzenia),a nawet stany otępienia( widoczne u wnusia podczas posiedzeń w ławach sejmowych), błędnie rozpoznawane jako otępienie starcze. Choroba narasta powoli, po czasie występują zmiany skórne, wypadają włosy, siwieją. Konkluzja jest jedna, patrząc na zdjęcie ryżego ćpuna, alkoholika, a mianowicie taka, że dzięki jeszcze większym kretynom co go wybrali, bo ci co go wystawili i nim kierują nimi nie są, rządził a raczej nie rządził, fuhrer KRETYN od urodzenia. Jestem ciekaw jak ten skretyniały osobnik skończył szkołę podstawową, średnią, studia. Miło wam fani i wyborcy fuhrera KRETYNA?, choć on sam nie winien, że się KRETYNEM urodził, ani jego śp. matka, czekam na waszą odpowiedź. Wysłałem także tę diagnozę na adres KRETYNA, czekałem na odpowiedź, czy im jego pracownikom się, mojej Małżonki trafna diagnoza stanu zdrowia wnusia esesmana spodobała. Do dziś adresat mi nie odpowiedział, tylko pani z kancelarii, że adresat dostał do rąk własnych, cieszyło mnie, że chociaż pracownicy posiedli prawdę o swym szefie. Także i posłowie z komisarzami w PE i tante Makrelą dostali tę diagnozę. Odpowiedział mi Nigel Farage, że trafione w 10/10! złożył gratulacje mojej Małżonce. // To by się zgadzało z tym co jakiś czas temu powiedział o wnuczku dziadka z Wehrmachtu i SS jego dobry znajomy niejaki Alef Stern w wywiadzie z blogerem FIATOWCEM na portalu NE. Alef Stern o Tusku cyt: Zakompleksiony chłopiec z podwórka-swojego czasu wiele się mówiło o depresjach Tuska, o jego napadach złości, o płaczu, o deptaniu marynarek kolegów. Czy tak się zachowuje zdrowy człowiek? Silny lęk przed odrzuceniem, działanie autoagresywne, wahania nastroju, napady intensywnego gniewu. Brak dojrzałości emocjonalnej, brak pracy nad sobą, brak systematyczności i wrodzone lenistwo, którym się publicznie w mediach chwalił!. Pali cygara i papierosy, uwielbia alkohol. Jest wiele filmów z kampanii wyborczej, gdzie po analizie widać-małe źrenice, wąskie rozbiegane i rozszerzone oczka. Po sposobie chodzenia Tuska widać postępującą już bardzo zaawansowaną chorobę alkoholową. // Rude jest cwane jak reszta tej gdańskiej hałastry cinkciarzy, paserów i innych drobnych złodziejaszków, których Bolek wepchnął do polityki. A teraz sukinsyny są paniskami i jedni poszli w biznesy inni tak jak rude i żyd Langman aka Lewandowski na stołki unijne a ludzi wyrzuca się na bruk bo gmina oddaje kamienicę właścicielowi, który odsprzedaje ją razem z ludźmi firmie i gminę nie obchodzi los tych ludzi, których kiedyś zakwaterowano. Co za państwo nam stworzyli bandyci, powinni odpowiedzieć przed sądem za draństwa, których dopuścili się w stosunku do innych.

  [Wytrzeszcz (oftalmopatia, orbitopatia) Choroba Gravesa-Basedowa jest najczęstszą przyczyną powstawania naciekowego wytrzeszczu oczu czyli oftalmopatii, która może występować w 10-30% przypadków tej choroby. Oftalmopatia może pojawiać się przed wystąpieniem objawów nadczynności, w pełni choroby lub nawet po pewnym czasie od skutecznego leczenia choroby. Nasilenie wytrzeszczu jest różne - od przypadków łagodnych do zaawansowanych. Każdy przypadek naciekowego wytrzeszczu powinien być leczony przez doświadczonego specjalistę z tego zakresu. Przyczyną oftalmopatii jest gromadzenie się wokół gałki ocznej i w pewnym stopniu w jej obrębie substancji śluzowatych i nacieków komórkowych. Poza defektem kosmetycznym może dochodzić do powikłań takich jak owrzodzenie rogówki, podwójne widzenie, jaskra, światłowstręt czy nawet trwałe uszkodzenie wzroku.] [Szczękościsk (łac. trismus) – przemijające ograniczenie ruchomości rozwarcia szczęk spowodowane odruchowym przykurczem mięśni unoszących żuchwę (żwacz, mięśnie skrzydłowe lub skroniowe).
  Przyczyny miejscowe:
  a. - stan zapalny (np. zakażenie przestrzeni skrzydłowo -żuchwowej po znieczuleniu do otworu żuchwowego, zapalenie mięśni żwaczowych, stawu skroniowo-żuchwowego, około zębowe, promienica, ropień np. około migdałkowy, ropnie zewnątrz ustne) uraz jako powikłanie po usunięciu zębów (trzonowych górnych i dolnych)
  b. - dysfunkcja skroniowo-żuchwowa
  c. - ropowica dna jamy ustnej
  d. - zębo pochodne zapalenie okostnej
  e. - zaburzenia nerwicowe
  Ogólne:
  a. - niektóre schorzenia OUN
  b. - histeria
  c. - nowotwory
  d. - tężec (czasem jako pierwszy objaw)
  e. - padaczka (częsty objaw)
  f. - narkotyki (np. amfetamina)
  Wszelkie substancje, które powoduje skurcz mięśni, także będą powodować zaciskanie szczęk np.: narkotyki. Zażywanie amfetaminy może objawić się odruchowym zgrzytaniem zębów i zaciskaniem szczęk.

 • @kula Lis 70 19:12:27

  No wiesz, jak to powiedział „Jack” Nicholson, " na twarz trzeba sobie zarobić ;) ( chyba tak powiedział Nicholson, nie jestem pewien)
  Co do reszty to wiesz, Zanberg skończy jak Miller i nikt nie będzie płakał.

  "Należy dbać o własne interesy a nie patrzeć na Unię. Ona nikomu nic nie daje, tylko pakuje Polaków na ogromne wydatki w interesy swoich korporacji jak np. zielony ład i jeszcze żąda oddania suwerenności"-

  - No to jest proste, kto tego nie widzi?, czyli 100/100. Unia od początku i z założenia była unią gospodarczą. Jak my po dwóch wojnach i dwustu/trzystu latach niewoli, mogliśmy konkurować z Igefarben?!
  Skupmy się na wygraniu wojny w internecie. Może tak być, że trzeba będzie być częściej w sieci. Wiem, ostatnio się zapuściłem. Co mam powiedzieć? Gdybym był operatorem drona to wojna byłaby przerżnięta, wiem. Tak, mam do siebie pretensje. Ale za gardło nie hcwycę, nie żebym miał za krótkie rączki, ale prawo nie pozwala.
  Sam wiesz. To nie takie proste. Nie jesteś w stanie sądzić polskiego rządu. Nie ma sądu na nich.

  Jedyne co pozostaje to cierpliwość. Jak w KL Auschwitz. Znasz inny sposób? Wszak walczymy z tym samym wrogiem.
  Zaś jeśli chodzi o Syberię, to Herling pisał, że : "higiena osobista i poczucie humoru". I tego się trzymam.
  Niestety za moimi plecami już nie ma biblioteki,; już nie ma książek, już nie ma tekstów. Moja pamięć się wykrusza powoli, rzec by można z każdym wklepanym słowem.

  Świata nie powstrzymasz; rządzi się własnymi prawami. Płynąć z prądem, to trzeba umieć. Wiem, że potrafisz. :)|! Pozdrowienia:)

  PS. Z Unią to jeszcze nieskończona sprawa. Nie damy się. No wiem, że ja mam mały zasięg ale trzeba klepać; nikt tego za nas nie zrobi.

 • @JimA 20:00:25

  Z prądem i pod prąd także. Pozdrawiam!

 • @JimA 20:00:25

  sie ma JimieAAAA

 • @kula Lis 70 20:04:12

  :) A ten Niebieski to on się załatwi sam.
  Pozdro!

 • @rowszan 20:30:42

  No wiem, że nie we wszystkim się zgadzamy... Ale na tym polega Rada Starszych :)

 • Kierowała z dwoma promilami, nie jest już sędzią.

  Bo "musi być nieskazitelna". Sędzia kierowała pijana i doprowadziła do czołowego zderzenia. Adwokat bronił jej twierdząc, że nie jest odpowiedzialna za swoje czyny, bo cierpi psychicznie z powodu picia alkoholu. Sąd Najwyższy orzekł jednak, że jeżeli mamy do czynienia z sędzią wydającym wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, to jakiekolwiek przewinienie o charakterze umyślnym musi prowadzić do wyeliminowania takiej osoby z grona sędziów.

  Sędzia Beata B,. która w 2017 roku spowodowała wypadek drogowy jadąc samochodem pod wpływem alkoholu, została ostatecznie usunięta ze stanu sędziowskiego. We wtorek Sąd Najwyższy oddalił apelację obrońcy obwinionej sędzi w postępowaniu dyscyplinarnym w tej sprawie.

  W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Adam Tomczyński podkreślił, że "sędziowie muszą być nieskazitelną grupą zawodową".

  Jeżeli mamy do czynienia z sędzią wydającym wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, to jakiekolwiek przewinienie o charakterze umyślnym i jeszcze związane z alkoholem musi prowadzić do wyeliminowania takiej osoby spośród sędziów zaznaczył.

  Odsuwanie, zawieszanie, odwoływanie

  W maju 2017 roku sędzia Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich Beata B., jadąc samochodem w Chorzowie, nie zatrzymała się przed znakiem "Stop" i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem. Badanie alkomatem wykazało, że B. miała 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a we krwi ok 5 promili. Krótko po kolizji sędzia została odsunięta od wykonywania czynności służbowych. Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

  W październiku 2017 roku B. została zawieszona w czynnościach służbowych, zmniejszono jej również pensję o połowę.

  W marcu 2018 roku Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach usunął ją ze stanu sędziowskiego. Obrońca sędzi odwołał się od tego orzeczenia do Izby Dyscyplinarnej SN i tym samym wyrok się nie uprawomocnił.

  "Choroba psychiczna wywołana alkoholem"..

  We wtorek trzyosobowy skład Izby Dyscyplinarnej rozpoznał odwołanie w tej sprawie. W odwołaniu obrońca przekonywał, że obwiniona sędzia cierpi na chorobę psychiczną wywołaną spożywaniem alkoholu i nie była w stanie samodzielnie rozpoznać swojego postępowania. Według obrońcy, okoliczności te nie pozwalają na stwierdzenie odpowiedzialności sędzi. Obrona złożyła też wniosek o przeprowadzenie dodatkowej opinii psychiatryczno-psychologicznej.

  Sąd Najwyższy oddalił jednak wniosek obrońcy. Wniosek o przeprowadzenie takiej opinii nie mógł być uwzględniony, bo opinie takie już zostały przeprowadzone wskazał sędzia.

  Ostatecznie Sąd Najwyższy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu dyscyplinarnego w tej sprawie.

  Mimo, że nie ma wyroku sądu karnego, to materiał dowodowy jest całkowicie wyczerpujący. Opinie psychiatryczne i psychologiczne nie budzą żadnych wątpliwości sądu i nie budzi także żadnych wątpliwości stan faktyczny, czyli to, że była już pani sędzia była po alkoholu, prowadziła samochód i doprowadziła do wypadku drogowego o dość poważnych następstwach uzasadnił sędzia Tomczyński.

  Jak dodał, "takie osoby nie powinny w ogóle orzekać i podejmować jakichkolwiek decyzji w sprawie". Nawet jeśli byśmy uznali, że doszło do choroby psychicznej sędzi wywołanej alkoholem, to w dalszym ciągu taka osoba orzekać by nie mogła zaznaczył sąd.

  Postępowanie prokuratorskie toczy się.

  W sprawie wypadku spowodowanego przez sędzię Beatę B. toczy się postępowanie prokuratorskie. Nadzoruje je Prokuratura Krajowa.

  Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przewinieniem dyscyplinarnym będącym jednocześnie przestępstwem. Przed reformą wymiaru sprawiedliwości tego typu sprawami w I instancji zajmował się Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym.

  https://tvn24.pl/katowice/sedzia-ktora-spowodowala-wypadek-po-pijanemu-nie-jest-juz-sedzia-ra904751-2293303
  Źródło: PAP/ TVN 24 Katowice

  Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

 • @Repsol 22:17:27

  Rok 1973, ja 23 lata 8 marca dzień kobiet, w knajpie u nas w Kłodnicy impreza tzw jelyty, czyli lekarzy, prokuratorów, kacyków z komitetu PZPR i sędziów, sala myśliwska, ochlaj i pierdolenie się wzajemne na stole, myśmy potem taką jedną wzięli do drugiej sali i przerżnęli we 3 na stole, jej koledzy i koleżanki bili brawa, rżnęła się o dziwo dobrze, była zadowolona, nie wiedzieliśmy tylko kogo rżniemy. Przez przypadek mając w sądzie pracy w Kędzierzynie Koźlu za stołem sędziowskim siedziała ta pani, była sędzią. W przerwie zagadnąłem ją czy pamięta 8 marca w Kłodniczance, zaczerwieniona uciekła do swego pokoju. No i efekt był taki, że sprawę rozstrzygnęła na moją korzyść, a po wyroku na korytarzu zapytałem ją czy nie marzy o powtórce z rozrywki, w ramach wdzięczności za wyrok, obojętnie kiedy, zaśmiała się poszła do swego pokoju. Nazwiska z szacunku do niej nie wymieniam. Teraz jest na emeryturze, lub już nawet nie żyje, bo miała wtedy po grubo 40 stce. A jednemu pijanemu w sztok prokuratorowi pederaście i super chujowi alkoholikowi zabraliśmy pistolet w kiblu, wrzuciliśmy do kanału Gliwickiego, i za to przestał być prokuratorem w ciągu 2 tygodni..

 • @JimA Totalna Opozyja to jednak IMBECYLE. Żenada. W ten sposób PiS wygra wszystkie wybory. Tak trzymać!

  Tusk dostaje furii kiedy jego podwładny mówi to o czym myśli cała Patologia Obywatelska. Przemilczeć ,ukryć obiecać co innego byle słupki wędrowały w górę. To co usłyszeliśmy od Tuska, Grodzkiego i Trzaskowskiego wystarczy. Legalizacja małżeństw homoseksualnych, podwyższenie wieku emerytalnego, likwidacja świadczeń socjalnych, likwidacja szpitali to słyszeli wszyscy. Gadanina naćpanego Nitrasa i pijanego Balcerka to tylko tak zwany gwóźdź do trumny. Już nie wystarczy zrobić sobie zdjęcie pod krzyżem z świeżo poślubioną starą żoną....Już katolicki elektorat na takiego gówna dziś już nie połknie....Nawet jakby po kolanach do Częstochowy poszedł...nikt mu już nie uwierzy! Powiem jako człowiek który ma bardzo wiele zastrzeżeń do rządu PiS, że ktokolwiek patrzy na to jak zachowują się politycy Koalicji Obywatelskiej i mimo tego chce na nich głosować jest człowiekiem, który nienawidzi Polski i świadomie chce doprowadzić Polskę do tragedii. PiS robi mnóstwo głupot ale to co wyprawia KO już nawet nie śmieszy ale jest przerażające. No bo jak niby poważni dorośli politycy mogą zachowywać się jak banda nastolatków - chuliganów na lekcji w gimnazjum na oczach całego narodu i liczyć jeszcze na to, że niektórzy wyborcy ich będą popierać? A tym bardziej jeszcze po tym jak tragicznie rządzili jeszcze nie tak dawno i jak zrujnowali Polskę

 • @JimA 20:00:25 to o zawiszy i co niektórych tu na neonie.

  Niektórym ludziom nienawiść do PiS zamula mózg.

 • Putin wprowadził w Rosji 12 osobowe ławy przysięgłych losowane ze zwykłych obywateli, które orzekają o winie ...

  Rosja to na tle Polin czy USA wzór praworządności! Nie mogąc sobie poradzić z „najlepszą kastą” Putin dla oskarżonych wprowadził wybór sądy jak w Polin, gdzie sędzia orzeka o winie lub można wybrać 12 osobową ławę przysięgłych losowaną ze zwykłych obywateli (oskarżony i prokuratura mogą wymienić po 1/3 składu) i to oni, a nie „sędzia na telefon” orzekają o winie! Tak został za złodziejstwo skazany Nawalny nie przez „sędziego na telefon” jak kłamią media w Polin!