Kolejny skandal w Sądzie Najwyższym.

Nie wybrano nowego prezesa Izby Cywilnej. „Starzy” sędziowie odmówili udziału w głosowaniu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Zwołane przez sędzię prof. Małgorzatę Manowską zgromadzenie sędziów Izby Cywilnej Sądu Najwyższego nie wybrało prezesa Izby. Komisarzem nadal więc pozostaje I Prezes Sądu Najwyższego, której wykonywanie tych obowiązków powierzył prezydent Andrzej Duda. Wyboru nie dokonano z powodu braku quorum. Portal wPolityce.pl ustalił, że „starzy” sędziowie odmówili głosowania nad kandydaturą nowego prezesa. Część „starych” sędziów negowała dzisiejsze zgromadzenie, przekonując, że odbyło się ono w czerwcu i zostało odroczone z kuriozalnego powodu. Wskazywano, że Izba powinna poczekać z wyborem prezesa do czasu zapadnięcia ostatecznych rozstrzygnięć przed TSUE ws. polskiego sądownictwa. Tym samy sędziowie uznali, że to Trybunał w Luksemburgu będzie decydował o tym, czy dany sędzia został prawidłowo powołany przez prezydenta.        

 
 
 
@WolneSady1

 

‼️Manowska, jako komisarz Dudy zarządzająca tymczasowo Izbą Cywilną SN, wbrew woli sędziów, zwołała na dzisiaj zgromadzenie w celu wyboru kandydatów na prezesa kierującego pracami tej izby.➡️Tymczasem zgromadzenie zostało odroczone w czerwcu do czasu wydania orzeczeń przez TSUE.
 

 Prof. Manowska nie poddała się jednak presji i dzisiaj zebrało się zgromadzenie sędziów Izby Cywilnej. Wyboru prezesa jednak nie dokonano. „Starzy” sędziowie stwierdzili, że wiąże ich uchwała o odroczeniu zgromadzenia z czerwca i nie będą uczestniczyli w wyborze nowego Prezesa Izby Cywilnej SN. To kolejny przykład obstrukcji i próby storpedowania działań I Prezes SN. W ubiegłym tygodniu w Izbie doszło do innego skandalu. Sędziowie mieli odpowiedzieć na ważne zagadnienia prof. Małgorzaty Manowskiej dotyczące kredytów frankowych. zamiast tego przesłali do TSUE pytania prejudycjalne, które nie miały nic wspólnego z kwestiami przekazanymi im przez I Prezes SN.                                                                                          Ps..Zwolnić - nie wypełniają swoich obowiązków. Zrobić tak jak powiedział Cejrowski. Wszyscy uwikłani we współpracę z WSI, WSW, SB won za Don. W sądzie konieczna opcja zerowa ci co negują demokrację na bruk sędziowie porobili się bogami stare komuchy destabilizują sądy + Markiewicz ze swoją bandą tylko dla tego że rząd nie jest lewacki. Tu pilnie potrzebny polski odpowiednik prezydenta Erdogana z jego radykalnymi posunięciami, zrobił rach ciach, kołchoz powył i ucichł.

                                                

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 3

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • W Sądzie Najwyższym USA jest 9 sędziów u nas 14 razy więcej, proponuję wziąć przykład od Amerykanów

  A co by było, gdyby sędziom blokującym prace sądu przestać wypłacać wynagrodzenia? W normalnym zakładzie pracy nieusprawiedliwiona nieobecność to konsekwencje finansowe. Jak się PiS ugnie przegra wybory jest teraz świetny czas aby się żydolewactwu europejskiemu i kmiotolewakom z Polski postawić … wymiar sprawiedliwości to sprawa wyborów i większości jako wola suwerena.

 • @Autor

  //Wszyscy uwikłani we współpracę z WSI, WSW, SB won za Don.//

  Współpraca z WSW, WSI czy SB przed 1989r była zgodna z polską racją stanu i polskim interesem narodowym. Po 1989 znaczna część uwikłanych zmieniła pana na "zachodniego" i stała się częścią KOMPRADORSKIEJ MAFII SĄDOWNICZEJ. Ale przecież do zawodu weszła i nowa krew. A ci z nowego nadania, uwikłani w POPiSową mafię i ci skorumpowani ze starego rozdania przewerbowani do nowej - won DOKĄD? Za JORDAN czy POTOMAK? I czego w ogóle Pan chce od tych uczciwych, co z e starej *** POLSKIEJ *** bezpieki, wojującej de facto ze zdrajcami narodu polskiego z Solidarności i KOR, NIE DALI SIĘ PRZEWERBOWAĆ DO NOWEJ *** KOSZERNEJ *** POPiSowej MAFII?

 • @Światowid 12:35:18

  Weź Ty mnie odblokuj! Co ja ci tam broję, bo nie wiem. Wszyscy tu walczymy w pocie czoła o Polskę. Nie widzisz tego?!Oczywiście jest stronnictwo niemiecki, rosyjskie, ukraińskie, białoruskie, węgierskie. No spotkały się tzry wywiady: ruski, niemiecki i brytyjski. Więcej na Świecie nie ma. Można to skrócić, że tylko chiński i jordański.

 • @JimA 12:55:07

  nstytut Komorowskiego pod lupą. Ujawniono kwoty. W 2020 r. Instytut Bronisława Komorowskiego zanotował zysk netto w wysokości ponad 115 tys. zł. Przedstawiciele Instytutu uważają, że było to możliwe dzięki zmniejszeniu wydatków w okresie pandemii.
  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/198258/ujawniono-finanse-instytutu-bronislawa-komorowskiego.html
  Ps...Największym darczyńcą jest WSI i SB. Pamiętamy bowiem, jak miesiącami promowano nie tylko piramidę. AMBER GOLD (pełno tego w net-cie) , ale także inne „produkty” – np. SKOK WOŁOMIN: „Prezes SKOK Wołomin Mariusz Gazda otrzymuje wyróżnienie Finansista Roku 2013” patrz:  ale też wystarczy wygooglać - np. "Finansista Roku 2013"

  a także specjalna aktywność M. Siudyma w reklamach:  oraz „Lokata z Klasą. Skok Wołomin’ – tutaj:


  Znamienna sprawa: istnieją pewne związki z aferą SKOK Wołomin
  byłego prezydenta B. Komorowskiego a korzenie tego wszystkiego zdaje się, że tkwią głęboko w początku „przemian ustrojowych” –
  i tak: „Na początku lat 90. Bronisław Komorowski zainwestował ćwierć miliona marek w piramidę finansową” czytamy pod: „Pożyczka Karnawałowa. Skok Wołomin” tutaj:
  „Komorowski utopił w piramidzie finansowej 500 000 zł!” – mamy pod adresem:
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-utopil-w-piramidzie-finansowej-500-000-zl/czbt9rr


  Najciekawsza jest sprawa, że … Komorowski ponoć w b. krótkim
  czasie … spłacił dłużników! Jest zatem pytanie: czy taki człowiek, tak uwikłany w relacje z WSI mógł odpowiedzialnie kierować MON? A następnie być Marszałkiem Sejmu i … prezydentem RP?

 • KE zwróciła się do TSUE o nałożenie dziennych kar pieniężnych

  za wybryki kasty trolli, bo im się chce pobawić w nieistniejące trybunały. Myślę, że całość tej sumy należy ściągnąć z majątków przywatnych winnych nałożenia tej kary. Ostatecznie nic głupoty tak nie leczy, jak porządne klepnięcie po kieszeni.

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50

  Możemy im zacytować Martę Lempart

 • @kula Lis 70 14:15:11

  "Najciekawsza jest sprawa, że … Komorowski ponoć w b. krótkim
  czasie … spłacił dłużników! Jest zatem pytanie: czy taki człowiek, tak uwikłany w relacje z WSI mógł odpowiedzialnie kierować MON? A następnie być Marszałkiem Sejmu i … prezydentem RP"-

  - ech, to nie jest najciekawsze pytanie a niajśmieszniejszna śmieszność. No ale, przydarzyło się panu. Nie wiem jak?! Może jakieś służby są za to odpowiedzialne; ?! Mówię: wieszać na gałęziach, nie zastanawiać się! :)

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50

  TVN24 "ocenzurowała" konferencję ministra sprawiedliwości. Kaleta i Jaki reagują: Wprowadzają widzów w błąd. Zbigniew Ziobro komentował podczas konferencji prasowej wniosek KE do TSUE o nałożenie kar na Polskę, a także odpowiadał na zarzuty Brukseli. Jednak stacja TVN24 postanowiła „ocenzurować” ministra sprawiedliwości. Jak do tego doszło?
  https://wpolityce.pl/media/565412-tvn24-ocenzurowala-ziobre-wiceminister-reaguje

  Ps...PAD posłuchaj rady zlikwiduj TVN bo to nie jest ograniczenie wolności ale jej zapewnienie Polacy maja prawo do wolności i prawdy bez antypolonizmu i matactw TVN ślubowałeś służyć Narodowi i RP a nie obcym korporacjom. Szczekaczka V Kolumny może sobie pozwolić na cenzurowanie wypowiedzi ministrów, premiera lub prezydenta RP, bo wie, że nie poniesie za to żadnych konsekwencji. Będzie tylko biadolenie. TVN24, to nazistowski kanał! Przyjdzie pora, kiedy wrogów Polski na obcych usługach zaczną odwiedzać panowie, a rozmowę zaczną od słów: ,,W imieniu Rzeczpospolitej wyrokiem itd… ”

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50 Za nałożenie kar Polska powinna przestać wpłacać pieniądze do Unii.

  Może KE powie jakie kary zostały nałożone na te kraje które nie wykonały wyroków TSUE a tych jest bardzo dużo, bo jeśli żadnych kar nie nałożono to wara od Polski. Analogiczne rozwiązania funkcjonują w lewackiej Hiszpanii i unii nie przeszkadzają bo tam jest ich lewacki rząd.
  Głos KE brzmi mniej więcej tak - Traktaty to my i my decydujemy jak będą interpretowane. To jak rozmowa z gangsterami, trzeba wyciągnąć pistolety i użyć ich bez wahania jeśli chcemy przeżyć.. Polexit now! Szybki Polexit. Zostawić tę zgniłą lewacką unię pokalanie poczęty POmiot szatana i naćpanej niewierzącej ekolożki-weganki. Polska jako spadkobierca Imperium Jagiellonów powinna wspierać Trójmorze. A gdzie się podział Mateuszek? Czyżby dal się wodzić KE za nos jak dzieciak? Czy Mateuszek walnie w końcu w stół jak mężczyzna czy nadal po kawałku będzie sprzedawał nasza suwerenność? Po co spotkanie z odchodzącą w polityczny niebyt Merkel pytam..Komisja europejska stosując wobec Polski dyktat i szantaż oderwała się od demokracji i dialogu. Podobnie jak Grodzki w Polsce uważa, że stoi ponad prawem. Większa część tych pieniędzy to kredyt. Lepiej go nie brać bo tylko zwiększy zadłużenie. Na wszystkie firmy z państw zachodniej UE działające w Polsce i nie płacące podatków nałożyć extra podatek z przeznaczeniem na kary TSUE. A nie chcą to fora ze dwora. Starsi bracia pomogą- już czekają.

 • @JimA 12:55:07

  Pan jest doprawdy komiczny. Do starego dziada, tępiącego głupotę i forsującego maniery rodem z epoki PRL zwraca się Pan per "ty" i domaga się odblokowania możliwości komentowania chwilę po tym, jak Pan wypocił ten wpis: https://szerlok.neon24.pl/post/163473,nowyekran24-pl-list-otwarty-do-pana-opary-czesc-1

  Po cóż miałbym Pana odblokowywać, żeby oglądać u siebie więcej takich wyskoków jak ten i tamte, za które Pan wyleciał? Można wojować o to samo, tylko w różnych stylach. Tych stylów lepiej nie mieszać. Kto nauczył się stylu małpy albo stylu pijanego niech nie wpycha się na zawody dla adeptów stylu orła i wszyscy będziemy szczęśliwi.

 • @Ziemianin 15:20:47 Nadchodzi czas na opuszczenie IV Rzeszy. Kedyw i wyroki dla zdrajców.

  Czy za taką Polskę walczyli i ginęli nasi przodkowie? Czy można poniewierać ich przelaną krew i pozwalać żeby Polakami zarządzali jacyś kacykowie z Europy? Jakieś różnice pomiędzy ZSRR- pedalską, żydolewacką UE vs Polska? To jawne łamanie przez KE praworządności UE i Polski! TSUE nie ma kompetencji do rozpatrywania spraw dotyczących organizacji sądownictwa w Polsce, brak jest podstaw prawnych, traktatowych w tym zakresie! Wypisać się z tego burdelu. Poradzimy sobie tak jak poradziliśmy sobie po wypisaniu się z ZSRR. Nie wolno Polsce ulegać. Zdaje się że wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Czas przygotować się na Polexit. Społeczeństwo na razie jest na nie, ale jak nie dostaniemy kasy, to się zmieni. Udział w tym kołchozie ma coraz mniej sensu. Jak widać skupili się tam tylko nad tym, jak Polskę wykorzystać (doskonały rynek zbytu przy niewolniczej pracy - pampersy, stanie w kółku, aby pokazać, ze chce się iść do toalety, likwidacja cukrownictwa, kupowanie różnych zakładów, aby je potem zamykać, itp.), a potem układać naszemu państwu prawodawstwo, podejście do rodziny, itd. Przecież Polska może pożyczyć pieniądze na wolnym rynku na mniejsze oprocentowanie i zrezygnować w ogóle z tych funduszy. Suwerenność jest cenniejsza niż pieniądze. Po co nam fundusz odbudowy, mamy już nadwyżkę budżetową, a pożyczy nam każdy bank, w razie czego i oddajemy tylko własny dług, a nie za bankrutów z południa EU. Niech się walą żydobolszewiki. Żydo pedalska, lewacka UE długo nie potrwa bo rządzą nią zwykli szaleńcy. Mogą nakładać kary i po bilion € dziennie a i tak nikt tym szaleńczym bandytom nie będzie płacił nawet 1€/dzień. Nie ma takich zapisów w prawie UE, a TSUE nie ma takich kompetencji. TSUE powinna stać na straży obrony konstytucji i prawa krajowego państw członkowskich. Nie ma czegoś takiego jak konstytucja UE. Rzeczpospolita Polska tego starcia z unijnymi szmakami przegrać nie może. Niezbędna jest stanowcza, konsekwentna i jednoznaczna odpowiedź Polskiego Rządu. Co po po angielsku nazywa się ślicznie: RETALIATION. Oraz POLEXIT summa cum laude w przygotowaniu. Kropka. Państwami, które olewają wyroki TSUE są: Grecja, Włochy i Hiszpania. Grecy nie wykonali aż 12 wyroków TSUE, Włosi - 9, a Hiszpanie 6, Portugalia – trzech, Niemcy, Belgia i Irlandia 2. Kiedy oni? W sferze polityki Unia Europejska daje Niemcom możliwość wpływania na inne państwa poprzez wytyczne płynące z Brukseli. Pełna federalizacja UE oddała Europę pod pełną hegemonię Niemiec… Projekt Unii umożliwił Niemcom to, czego nie potrafili dokonać na polu militarnym w trakcie I i II WŚ, czyli pełnego podporządkowania polityczno-gospodarczego Europy… Niemcom. Pamiętajmy, że podobne cele przyświecały socjalistycznej Rzeszy Hitlera, czyli integracja Europy w jedno superpaństwo ze wspólną walutą i jedną zintegrowaną gospodarką pod dominacją Niemiec…Cele zawsze byłe te same. Jednak drogi do ich realizacji różne… W świetle tych faktów słowa hymnu Unii Europejskiej „O, radości, iskro bogów, … Wszyscy ludzie będą braćmi…” są zwykłym frazesem skierowanym do ludzi, którzy nie widzą lub nie chcą dojrzeć prawdy lub co gorsza zdają sobie z tego sprawę, jednak sprzedają się za kilka srebrników…

 • Taka prawda

  Rząd wobec zbuntowanych sędziów jest jak niesforny nauczyciel gimnazjum, któremu rozwydrzone śpiki zakładają kubeł ze śmieciami na głowę. Nie krzyknie, nie tupnie, nie walnie pięścią w stół, tylko zbaraniały siedzi i pozwala na harce. Niedługo wyniosą go z klasy i kopną w dupę

 • @Ziemianin 19:07:38 Ten cały „sąd najwyższy” jest jednym wielkim skandalem.

  Chyba najwyższy czas pogonić to towarzystwo sędziów po „duraczówce” z tytułami „naukowymi” z nadania NKWD, UB, SB i PZPR i ich potomstwo. Czas wyczyścić tą stajnie Augiasza , bez oglądania się na KE i TSUE. Powinni zostać usunięci. Nie wypełniają funkcji/roli do jakiej są powołani, tylko realizują jakieś cele polityczne to znaczy, że nie nadają się na sędziów. Erdogan wiedział co robi. Rozpieprzył towarzystwo, które mu szkodziło i dziś już mało kto o tym pamięta. W firmie prywatnej jakby pracownik robił obstrukcję prezesowi to wyleciałby na zbitą twarz. To samo należałoby zrobić ze „starymi” sędziami. Dać tym panom wybór, chcą być politykami albo sędziami, niech wybiorą. Chce być sędzią to daleko od polityki. OTUA żyda Stolzmana aka Kwaśniewskiego dała im immunitet i wpływ na politykę -Komisje Wyborcze. Precz z Komisji Wyborczych.

  Skoro sędziowie podporządkowali się tylko TSUE i nie uznają innej zwierzchności, niech zwrócą się o wypłatę wynagrodzeń do TSUE lub Sorosa! Dlaczego nasze państwo płaci buntownikom i zdrajcom?!

 • @Ziemianin 19:07:38

  Oto wolni sędziowie wg Brukseli: 17letni chłopak zabity przez pijanego kierowcę. Sprawca zwolniony bo chłopiec nie miał pozwolenia na motorower. Jeden w tym szkopuł chłopiec nim nie jechał. Stał na chodniku!

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50

  Pozwijmy Niemcy i Hiszpanię za wybór sędziów. Niech się TSUE wypowie!

 • @Światowid 18:48:38

  :) Wiesz, wiem, żeś "głupiś" to mało i nie wolno.
  Nie strój się w pióra bo i tak ci nie wyjdzie.  bólu nie ma. Tępy jesteś jak niezaostrzony ołówek, jak to mówią dzban. :)
  Mnie tam po tobie płakać nie będę. Nie budu, jak mówią rosjanie w londynie.
  Ino się zbytnio nie przystawiaj, jak mówią górale.
  Coś tam smęcisz i ci się dużo wydaje.
  Ziemia jest okrągła i pojemna nie mówiąc o internecie.
  Niepotrzebnie wdałem się z tobą w dyskusję boś zbyt goopi.
  Pa

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50 Tylko POLEXIT! JEBAĆ Jewrokołchoz!

  Ale w czym problem? Lwia część tej "pomocy" to kredyt. Pieniądze możemy pożyczyć na naszych warunkach. A tzw. składki nie zapłacimy. I chuj im w dupę! Codziennie widzę czego tak bardzo pragną wszyscy ci, którzy chcą być za wszelką cenę europejczykami. Za czym się opowiadają i są w stanie po trupach dążyć do celu. Do czego namawia opozycja i z jakiego powodu. Oglądam feudalizm, prywatę posuniętą do absurdu, rozpustę, rozpasane społeczeństwo, które wychowuje przygłupie dzieci, brak ambicji, kopulowanie, syf w domach i życiu. Róbta co chceta to myśl przewodnia a jedynym bogiem jest mamona. Kult kasy wszechogarniający. Dla kasy są w stanie zrobić dosłownie wszystko. Gdy nagle stanie im na drodze ktoś zupełnie inny, z uporządkowanym życiem, rodziną, prawdziwymi wartościami. Staje się ich wyrzutem sumienia. Przez to że obnaża ich głupotę i pustkę, staje się najgorszym wrogiem. Za wszelką cenę chcą zniszczyć, zdeptać żeby zabić swoje sumienie. Nie chcą dopuścić do siebie myśli że to jak żyją jest chore, złe, głupie. Przecież to oni są lepsi, bo mają. Każdy złodziej, morderca, kłamca, donosiciel, przygłup, zboczeniec przecież cały czas wmawia sobie że czyni dobrze, że jest lepszy od innych, że nie robi nic złego, że wie lepiej. A że trup ściele się gęsto, nic innym do tego. Najbardziej przerażające jest to że tych, którzy nie mają żadnych wartości moralnych, żadnych zasad przybywa lawinowo. Niestety w Polsce też. Wystarczy dokładnie przyjrzeć się tym, którzy najbardziej zażarcie bronią totalnej opozycji. Kim są ? Jaką mają przeszłość ? Co chcą osiągnąć i ukryć ? Wówczas staje się jasne z czym walczymy i co się stanie jeśli przegramy. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w latach 2005–2018 transfery z budżetu UE pomniejszone o polską składkę członkowską wyniosły 440,5 mld zł (przy użyciu średniorocznych kursów euro według GUS). To 2,03 proc. PKB Polski w tym czasie. Z drugiej strony wypływ kapitałów z Polski do innych państw UE w formie dywidend i innych przychodów (dochodów) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, odsetek, opłat licencyjnych, przychodów z tytułu świadczeń: doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych sięgnął 758,9 mld zł, czyli 3,5 proc. polskiego PKB (...) W ciągu 14 lat Polska straciła na tym niemal 320 mld zł. Najwięcej zyskały gospodarki Holandii i Niemiec. Unijne środki odpowiadają mniej więcej za 1 procent polskiego PKB. Pochodzą również z naszych pieniędzy i są konsekwencją tego, że mamy otwarty rynek dla zagranicznej konkurencji, która swobodnie sobie tutaj poczyna, czasami eliminując niektóre sektory polskiej gospodarki. To jest nasze doświadczenie ostatnich 16 lat
  Przyjęcie krajów środkowej Europy do UE uchroniło ją ( Unię) od gigantycznego kryzysu, który się już tam szykował. Stracili kolonie w Afryce, a pozyskali półkolonie za bliską granicą, i miliony wykwalifikowanych pracowników, którzy za psi pieniądz robili wszystko. Wyjście środkowej Europy z Unii ( w takim stanie, w jakim jest ) zamieniło by ją (Unię) za kilkanaście lat we współczesne Aleppo.

 • @kula Lis 70 05:41:58

  Dobry pomysł!

 • @Zawisza Niebieski

  Niemcy, Hiszpania, Rumunia i Francja. To kraje, które nie uznały w ciągu ostatnich 2 lat wyroków TSUE. Rumunia w sprawie sądownictwa. Jak Komisja Europejska wytłumaczy się z tego, że kilka innych państw nie spełniają zachcianek TSUE a żadne z tych krajów nie jest zastraszane sankcjami finansowymi tylko Polska. Komisja Euro -Kołchozu może "ZAMRAŻAĆ" ale swój STOLEC! Nadal obowiązuje Traktat Lizboński! dokładne protokół 30 art.1 mogą nas pocałować tam gdzie Pana Majstra swędzi. Lewactwo ma jedną podstawową wadę brak umiejętności czytania ze zrozumieniem co wyklucza z nimi jakąkolwiek dyskusję.

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50 Tusk miażdżył pomysł wiązania budżetu z praworządnością

  TAK BYŁO ...


  Tylko POLEXIT. Wstrzymać płatność składki do UE. Wstrzymać wszelkie działania związane z pakietem klimatycznym i transformacją energetyczną.

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50 Nie może być tak, że Komisja wyznacza nam miejsce w szeregu

  https://wpolityce.pl/polityka/565409-wywiad-prof-grabowska-o-ke-i-tsue-sprawa-polityczna
  Nie zapominajmy, że jest to efekt wrogiej działalności Tuska i jego zaplecza politycznego. On sprzymierzył się ze wszystkimi wrogami Polski, aby nam szkodzić. Spójrzcie na jego wściekłą twarz.

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50

  Zapomniałeś tylko dodać, że to nie RP łamie traktaty ale UE… to UE robi parodie z sądów i demokracji.

 • @Ziemianin 15:20:47

  Jaki o wniosku KE do TSUE: "Można to interpretować tylko i wyłącznie jako wendetę przeciwko Polsce". „Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to próba przywrócenia porządku w Europie, który miałby się układać wokół tworzenia nowego, wielkiego Cesarstwa Niemieckiego Unii Europejskiej. Oczywiście takiej nazwy nie będzie, ale będą takie właśnie zasady – że rządzi Berlin i dopóki Polacy nie przyjmą tego do wiadomości, to będą nam nakładane kary albo będzie nam odbierana suwerenność tak długo, jak rząd PiS przyjmie do wiadomości, że jest przedłużeniem polityki Berlina, albo będą to robić tak długo, aż wróci do władzy Donald Tusk, który już dawno przyjął to do wiadomości” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Patryk Jaki, były wiceminister sprawiedliwości, europoseł Solidarnej Polski, odnosząc się do wniosku KE do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji ws. środków tymczasowych z dnia 14 lipca. Całość tu


  https://wpolityce.pl/polityka/565382-nasz-wywiad-jaki-o-wniosku-ke-wendeta-przeciwko-polsce

  Ps...Patrząc na to co się wyprawia w eurokołchozie, trudno uwierzyć, że to nie jest sabotaż mający na celu rozwalić ten eurokołchoz. Tu nie tylko chodzi o to, aby przypadek Polski nie okazał się precedensem dla pozostałych państw UE chcącym (nie śmiało) wyzwolić się spod uścisku Niemiec. Ale zwiększającą się zależności gospodarki niemieckiej od Polskiej. Polska staje się największym dostawcą półproduktów do Niemiec w wyniku zmiany łańcuchu dostaw z Chin na kraje geograficznie bliższe Niemiec. To są fundamentalne zmiany przepływów strategicznych. Nie może być więc tak, że w fundamentalnej kwestii - zabezpieczenia dostaw (w tym wykwalifikowanej siły roboczej) dla gospodarki niemieckiej - w Polsce będzie rządzić opcja suwerenności strategicznej. Spodziewajmy się więc nasilenia ataków w celu minimum zapobieżenia niekorzystnego dla Niemiec wyroku TK w Polsce. Ten wyrok zabezpieczy polską suwerenność także w przypadku gdyby opozycja przejęła władzę. Polacy powinni sobie raz na zawsze uświadomić, że Niemcy nie po to inwestowały w Unię Europejską, żeby Polakom przychylić nieba, a tym bardziej wzmocnić polską suwerenność! To, że pod wpływem wieloletniej propagandy, być może nawet większość jest dosyć naiwna co do UE, to niestety świadczy o dużym analfabetyzmie politycznym i historycznym moich rodaków, zapatrzonych w zachód. Przyczyniają się do tego politycy totalnej opozycji, którzy próbują przekonywać wyborców (samych siebie też), że Polska ma, czy też może mieć decydujący wpływ na kształt Unii… Tak było, ale nie w UE, tylko w Unii Lubelskiej. Jak zaś widzimy, UE jest tworem korporacyjno-lewacko-niemieckim, dążącym do niszczenia suwerenności narodów Europy. Jeśli Polska ma ją zachować, to już trzeba przygotowywać się do jej opuszczenia tak, jak zrobiło to Zjednoczone Królestwo, które doskonale wiedziało do czego dąży Unia Europejska…

 • @Ziemianin Komisarz UE grozi Polsce: Chcemy, by tym razem kary były jeszcze wyższe

  https://dorzeczy.pl/opinie/198342/reynders-domaga-sie-wyzszych-kar-dla-polski-by-wywarly-na-polski-rzad-prawdziwa-presje.html


  Chcieliśta unię to mata. Ja głosowałem przeciw. I miałem rację, uważam. Widać już wyraźnie, że KE prowadzi do obalenia tego rządu w Polsce i wprowadzenia popleczników Niemiec, bo przecież to oni odgrywają pierwsze skrzypce w UE. Uważam, że to najwyższy czas powiedzieć stop. Miał premier Morawiecki dobry czas na wygranie z KE, najpóźniej w grudniu mógł zawetować fundusz odbudowy i wtedy to on stawiał by warunki, niestety dał się ograć! Nie powinniśmy teraz ustąpić, a jakby KE i TSUE nałożyli kary nie odprowadzać pieniędzy do Brukseli to przecież nie tylko składki ale też inne opłaty np. pobrane cła itp. Trzeba mówić w Polsce jasno ile czego nam zabierają a ile my nie daliśmy, na koniec wybory i jak Polacy zdecydują tak będzie. Na ten moment jestem za wyjściem z UE. To już ostatnie lata aby można było uciec z tej pułapki bez rozlewu krwi. Żydobolszewicy z EU nie mają jeszcze środków przymusu bezpośredniego i muszą używać szantażu i socjotechniki. Ale to się zmienia...szybko.

 • @JimA 05:47:47

  100/100! pozdrawiam!

 • @kula Lis 70 06:10:43

  "Tylko POLEXIT. Wstrzymać płatność składki do UE. Wstrzymać wszelkie działania związane z pakietem klimatycznym i transformacją energetyczną."

  Jedna z mądrzejszych wypowiedzi jaką przeczytałam.

  "Nie będzie niemiec pluł nam w twarz... "

 • @kula Lis 70 06:33:03

  Piękna wypowiedź. Dodam tylko, że bez siły roboczej z Polski niemcy leżą wystarczy na 3 miesiące zamknąć granicę i po niemieckiej gospodarce.

 • @werka1321 07:22:31

  Nie ma żadnej UE. Europa jest pod Niemiecką Okupacją ( na razie pokojową ) Ale szwaby nigdy nie ustaną dopóki całkowicie nie stłamszą europejskich narodów doprowadzając do Ostatecznego Rozwiązania. Oczywiście, że będą leżeć i kwiczeć, bo te kojoty pracować na nich nie będą, bo im religia pracować na niewiernych nie pozwala, oni tylko chcą socjalu, a jak go nie będzie to tam poleje się krew. Kojoty jak ja ich nazywam będący u nas, kradną w sklepach bezkarnie jak w Niemczech, kasjerki i ochrona boją się reagować, byłem tego świadkiem tak w Niemczech jak i w naszym Auchanie, wyładowane 3 plecaki 3 kojotów i w nogi ze sklepu.

 • @werka1321 07:22:31

  UE to zbiorowisko aferałów i lewaków, którzy nie znaleźli miejsca w krajowej polityce. Takie Jourowe po wyrokach i więzieniach, zboczone Timmermanse itp. Bez Unii Polska żyła tysiąc lat i jeszcze pożyje, a bez Polski nie ma UE. Premier niech ogłosi publicznie opracowanie planu wyjścia z UE. Jeśli to ich nie ostudzi to wychodzimy a UE rozleci się sama.

 • @kula Lis 70 07:32:20

  "Europa jest pod Niemiecką Okupacją ( na razie pokojową )"

  Bełkot.

  Polak pobity, okradziony czy oszukany, przymuszany do pracy bez zapłaty przez niemca nie ma żadnych praw. Przekonałam się wraz z innymi (kobietami) na własnej skórze. Policja nie podjęła działań na zgłoszenie o przymuszaniu do pracy bez czasu wolnego oraz molestowaniu seksualnym z DOWODAMI. Nie wspomnę, że Matka Polka z racji narodowościowej nie ma prawa do swojego dziecka w niemczech mimo, że nie zostały jej odebrane ani ograniczone prawa rodzicielskie przez sąd w Polsce ( choroba i to ciężka -leczenie kilkuletnie, wyjazd ojca Polaka do niemiec ) Wie Pan, co usłyszałam w niemieckim śmierdzącym jugenamcie ?
  Sądownie mogłam się starać o widzenia z dziećmi ( założenie sprawy kilka tys. euro ) ale dzieci będę mogła odwiedzać tylko w towarzystwie pracownika socjalnego, bo istnieje uzasadniona obawa, że wywiozę je do Polski.

  Więc jaka to okupacja pokojowa ?

 • @JimA 05:48:26 Tylko Polexit! Pożegnajmy to towarzystwo jak Anglia!

  Mam dość takiej Unii. Gratuluję Brytyjczykom słusznej decyzji. Teraz jeszcze bardziej wypowiadaliby się za wyjściem.To jest wojna hybrydowa sterowana przez żydoszwaba wnuka esesmana i pospolitego tłuka podnóżka Merkel i szatniarza Tuska, który ściśle współpracuje z Merkel. To wyjątkowo ohydna zdrada w wykonaniu rzekomego Polaka, dla którego polskość to nienormalność. Nóż w plecy naszego państwa. Wściekły atak sfrustrowanego furiata, ćpuna i alkoholika na państwo polskie. Był on zresztą zapowiadany przez jego dziewczynę lodziarkę Elżbietę ale jaja Mojcho Bieńkowską na Campusie olsztyńskim. Zdrajcy z opozycji więc już nawet nie kryją się z tym, że walczą z Polską. Po wyroku TK w sprawie nadrzędności prawa unijnego Jourowa i Reynders będą sobie mogli pisać skargi nie tylko do TSUE ale również i na Berdyczów. Polska nie podda się Niemcom.

 • @werka1321 07:49:53

  Sprawa ma dalszy ciąg - siedzę w śmierdzącym berlinie i pracuję aby mieć kontakt z dziećmi, narażając się na to o czym pisałam wyżej ( brak praw w wypadku pobicia, oszukania itd. )

  Gdyby nie to, że mam tutaj dzieci c.h.u.j bym położyła na gebelsów i wróciłabym do swojej kochanej Polski. Myśli Pan, ze oni skurwys..syny nie wiedzą, że matka zawsze będzie chciała być blisko dzieci. I proszę mi wierzyć, że moja sprawa nie jest odosobnionym przypadkiem.

  Więc zapytam jeszcze raz ?

  Jak okupacja pokojowa ?

 • @kula Lis 70 07:53:16

  Może i tak, ale jest jeden problem.. Skutki dla POlski inicjacji masońskiej do Unii są na obecną chwilę nie do udzwignięcia z wykształconą w ten czas elitą..

  Wyjść to jedno ale trzeba mieć plan, metode i jakiś system aksjologiczny lecz oni mają tylko pokrzywione ryje..

  Znając życie to będzie wyjście z deszczu pod rynne..

 • @JimA Zapisaliśmy się do klubu dżentelmenów, a obudziliśmy się w żydolewackiej złajdaczonej pedalskiej spelunie!

  Nie zapominajmy, że za tym wszystkim stoją działania rodzimej Targowicy. Nie tylko tej w togach lecz w mediach i życiu politycznym. To działanie tych łajdaków daje pożywkę brukselskim uzurpatorom. To koniec EU a początek zielono-aksamitno-gazowej dyktatury Niemiec. Jak tak dalej eurokraci będą grillować Polskę to w referendum o wyjściu z UE Polacy w większości zagłosują za wyjściem. Brytyjczycy już to przerobili i mają spokój z UE. Dla każdego prawdziwego Polaka patrioty jest oczywiste, że Rzeczpospolita Polska tego starcia z unijnymi szmakami przegrać nie może. Niezbędna jest stanowcza, konsekwentna i jednoznaczna odpowiedź polskiego rządu. Co po po angielsku nazywa się ślicznie: RETALIATION. Oraz POLEXIT w przygotowaniu. Owo eukołchoźniane towarzycho nie ma nam już nic, ale to naprawdę nic do zaoferowania poza dyskryminacją, totalnym lekceważeniem i szantażem. Oraz ltgbowskim badziewiem. Kropka. Większość znajomych jest za wyjściem z Eurokołchozu zwłaszcza ci co pamiętają komunę i RWPG toż to samo tylko w jeszcze gorszym wydaniu zdemoralizowanego Zachodu. Niestety przykro mi to napisać, Unia uderzyła w momencie, kiedy Polska Morawieckiego jest zadłużona po uszy a deficyt osiągnął rekordy wszechczasów..A bankrut najczęściej nie ma pola manewru ani żadnej siły nacisku. Dlaczego te ciągłe odkładanie decyzji TK o wyższości polskiego prawa nad unijnym. Przecież Morawiecki zapewniał, że nie ma uzależnienia funduszy europejskich od praworządności. Sam to załatwił. Przecież wszyscy widzą, że Morawiecki to tchórz. Wciąż się z czegoś wycofuje. I co to wycofywanie dało? Ktoś jeszcze chce gadać o geniuszu Miękiszona Morawieckiego? Czyli jednak Polska jest znowu pod okupacją. Należy wszędzie to powtarzać. Polska jest kolonią UE, a ten dureń mógł wetem ten proces zablokować. Królestwo Polskie 1815-1830, to wzór suwerenności dla dzisiejszej RP.  Organy Unii „obchodzą” Protokół Brytyjski poprzez powoływanie się wprost na enigmatyczny i ogólny przepis traktatowy. Na tej samej zasadzie można kwestionować konstytucyjność członkostwa Polski w UE ze względu na zasadę demokratycznego państwa prawnego, wywodząc niedemokratyczność organów unijnych. Polega to na wywodzeniu norm prawnych z pominięciem przepisów prawnych szczególnych, a takim przepisem jest Protokół Nr 30 wobec norm ogólnych wynikających chociażby z art. 2 TUE, czy norm ogólnych zawartych w art. 47 i 51 KPP.

 • @werka1321 07:49:53

  Na razie nie rozstrzeliwują, więc pokojowa.

 • @kula Lis 70 08:23:11

  @werka1321 07:49:53
  Na razie nie rozstrzeliwują, więc pokojowa."

  Myli się Pan - nie robią tylko dlatego, że bali by się konsekwencji od innych mocarstw.

  Zresztą po, co mają strzelać - wystarczy, że Polak na ich terenie jest pozbawiony praw - niemiec może oszukać, pobić, głodzić, a niemiecka policja nie kiwnie palcem w sprawie siły roboczej ze wschodu. Dawno już sugerowałam polskim pośrednikom, ze powinni zatrudnić etatowo trzech łysych skoro niemiecki wymiar sprawiedliwości ma nas w nosie. I, ze Polacy powinni się organizować w odpowiedzi na krzywdę niemieckiego śmierdziela.

 • @werka1321 08:35:41

  Więc po co tam siedzisz, zabieraj córkę dzieci i wracajcie do Polski. Ja zrezygnowałem z pracy tam jak w Holandii, mam 2 tys mniej lecz tu u nas i w pobliżu Opola, bo prace na Odrze w toku i na lata.

 • @kula Lis 70 08:43:06

  ha ha ha - zapomniał Pan zdaje się o procesie germanizacji.

 • @kula Lis 70 08:43:06

  Tak głupi komentarz, konkluzję mógł tylko Pan zapodać.

  Proszę mi powiedzieć jaką szkołę mają robić gdzie nie znają dobrze języka polskiego, historii itd. KTO IM ZADOŚĆUCZYNI straty jakie ponieśli w związku z germanizacją - sprzedajny rząd polski im zapewni BEZPŁATNE LEKCJE POLSKIEGO, HISTORII ?

  A to jest tylko jeden z wielu aspektów germanizacji.

 • @werka1321 Dobrowolna praca dla Niemca uwłacza godności Polaka. I nie widzę tu wyjątków.

  Tylko POLEXIT może uratować Polskę i Polaków przed zniewoleniem i odebraniem nam suwerenności. To nie jest Unia, do której wchodziliśmy to jest pełzająca dyktatura i już IV Rzesza! Natychmiast jak chce Tusk i PO otworzyć korytarze humanitarne dla imigrantów wprost do Niemiec bo to one stoją za tymi karami. Wszystko sprowadza się do tego czy zdążymy wyjść z Unii, zanim stanie się demofaszystowskim molochem. Anglicy mają to za sobą, a głupi Polacy ciągle liczą na okruchy z pańskiego stołu.

 • @werka1321 08:35:41

  „Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki”!

 • @kula Lis 70 08:51:41

  A, co niemcy mogą nam zrobić jak zrobimy klimatyczny polexit, przestaniemy płacić składki oraz wprowadzimy cło na ich artykuły Przywrócimy drobna przetwórczość ? Nic, kompletnie nic. A z biegiem czasu zatrzymamy siłę roboczą - ukrą wprowadzimy myto za przejazd przez Polskę jak będą chętni zająć nasze miejsce w unii niemieckiej. Strzelać do nas nie będą. A i nie wspomnę o tych, co pracują prywatnie w niemczech - cała kasa/transfer do Polski.

 • @kula Lis 70 08:53:37

  "@werka1321 08:35:41
  „Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki”!

  Proszę to powiedzieć germanizowanym dzieciom. Mnie Pan nie musi.

 • @CIApy 08:06:37

  Jak daleko posuną się KE i TSUE? Saryusz-Wolski: "Aż napotkają opór"; "Im więcej ustępowaliśmy, tym bardziej zachęcało to drugą stronę". Działania Komisji Europejskiej to wojna nie przeciwko polskiemu rządowi, a przeciwko Polsce - powiedziała eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski na antenie Polskiego Radia 24, pytany o decyzję Komisji Europejskiej o zwróceniu się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji ws. środków tymczasowych z dnia 14 lipca. Chodzi o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która została „zamrożona” przez TSUE.

  https://wpolityce.pl/polityka/565464-jak-daleko-posuna-sie-ke-i-tsue-saryusz-wolski-odpowiada


  Ps...Wszyscy widzą wojnę, którą prowadzą Niemcy z Polską tylko nie rząd i Prezydent. Ślepi i głusi? A może tylko wyłączyli myślenie. Przecież Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówi o tym od lat. Receptą jest dokręcenie śruby lewicowym i stalinowskim sędziom. Wymiar sprawiedliwości to gestia kraju członkowskiego a nie UE. Ten opór powinien być od pierwszego momentu sporu. Niestety premier szukał jakiegoś zgniłego kompromisu i został we wszystkich sprawach wystrychnięty na dudka. Czy stać go jeszcze na opór?

  Niebezpieczne dla Polski to jest żydokomusze i totalne lewactwo. Nie umie rządzić krajem bez rozkazu z zewnątrz. Unia ograbiła biedne kraje demoludu jak nas likwidując nasz przemysł, miejsca pracy, powodując bezrobocie, emigrację zyskała 3 mln naszych obywateli, tanią siłę roboczą i rynek zbytu dla swoich towarów. Sztywny kurs euro doprowadził do znacznego obniżenia poziomu życia we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Grecji ..itd. Tylko Niemcy zarobiły na tym szatańskim tworze. Dlatego nie chcą wypuścić nas ze swoich łap i nie tak łatwo jest się wydostać z unii. Niemcy boją się żeby nie wyrosła im pod nosem silna gospodarczo Polska. Wszystkie te nakazy, zakazy, brednie o łamaniu konstytucji, o bezprawiu itd to gra żeby nie dać nam kasy na rozwój. Bo plan był taki, że sprzedajne siły miały przynieść Niemcom Polskę w zębach. Za to dostali stanowiska, synekury, pieniądze, ordery itp… Niestety sprawa się rypła i nie wszystko idzie po ich myśli. Jak zawsze lewactwu naród się nie sprawdził i nie ma sposobu żeby go wymienić na inny bo granice są dobrze strzeżone. Cokolwiek by rząd zrobił czy nie zrobił, podpisał czy nie podpisał, Unia zawsze będzie przeciw, zawsze znajdzie pretekst, dopóki unią rządzą Niemcy. Plan był taki: Sprzedajne wrogie Polsce siły polityczne miały Niemcom przynieść Polskę w zębach. Sprawa się rypła gdy władzę przejęły siły prawicowe. Niemcom nie pasuje że pod ich nosem może wyrosnąć silna gospodarczo Polska. Dlatego zrobią wszystko żeby to zablokować. Stąd liczne blokady unijnej kasy dla Polski (naszej kasy) liczne szantaże polityczne itd.. Nikt nie policzył ile zyskalibyśmy jako kraj gdybyśmy nie byli w Unii, w takiej Unii! Czas powołać komisję która policzy bilans strat i zysków z naszej przynależnoścj do tego chorego tworu. Znieśmy wszystkie immunitety, przywileje różnych kast zawodowych i politykierów bo sami sobie wyhodowaliśmy te grupy i mamy z tym problem.

 • @werka1321 08:58:50

  To już należy do rodziców, dziadków, babć, nauczycieli nie do mnie, ja swoim to tłumaczyłem, jeden syn posłuchał ma warsztat tu w kraju.

 • @kula Lis 70 09:10:57

  To należy do obowiązku rządu - chyba za coś im płacę, a nie tylko na ich ekskluzywne życie. Skoro polskie dzieci nie maja ochrony własnego rządu to nasuwa się pytanie w jakim celu płace podatki ?

 • @werka1321 09:13:45

  Dzieci nie są własnością rządu lecz rodziców.

 • W co gra KE? Szef KPRM: "Wysłaliśmy nasze wyjaśnienia. Wszystko wskazuje na to, że ID zostanie zlikwidowana". Co z KPO?

  https://wpolityce.pl/polityka/565470-w-co-gra-ke-szef-kprm-wyslalismy-nasze-wyjasnienia
  Ps...Wykazanie słabości, ustępstwa, prowokują tych kundli do agresji. Kundle przestają szczekać, gdy działa się konsekwentnie. Czyli pozostanie nietykalna specjalna kasta. Brawo! Cofamy się po każdym tupnięciu UE. Jesteście bezużytecznymi eunuchami, których nie stać na obronę słusznej sprawy przed gangsterami z KE. Za co wam płacą polscy podatnicy? Śmierdzące tchórze! Wypierdalać! Jeszcze zatęsknimy za dyktaturą Sowietów i Układem Warszawskim… żartowałem. Ale kto wie…?

 • @Ziemianin 15:20:47

  Protokół Brytyjski wyłącza Polskie Organy Konstytucyjne spod jurysdykcji TSUE czy innych instytucji unijnych. Inaczej UNIA łamie traktaty akcesyjne. Ten wymiar sprawiedliwość to podarunek Stalina.

 • @kula Lis 70 09:28:07

  ale rządowi płacę za ochronę np. przy okazji germanizacji, bo Polacy nie mają żadnego prawa w niemczech.

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50

  Ty Tuskomatołku jeden…idź pobiegaj sobie ze Strusiem Pędziwiatrem Sterczewskim…to twój level.

 • @Światowid 12:35:18

  Umowa okrągłostołowa to główna przyczyna dzisiejszej sytuacji społeczno- politycznej w Polsce. Ale my Polacy zrobimy porządek z podarkiem Stalina czyli wymiarem sprawiedliwości. To już trzecie pokolenie plus chów wsobny. Opcja ZERO i metoda Erdogana.

 • @Ziemianin

  To dziwne, że Morawiecki, Kaczyński, Mazurki, Brudzińskie nie komentują sprawy tylko drużyna Ziobry. Umywają łapy? Zbroić się jak najprędzej.... kupować pancerz, i być może nawet trzeba zacząć rozważać budowę broni jądrowej. Jest dostępna w programie NATO.... "nuclear share procurement" ale trzeba o tym zacząć myśleć na serio.


  Morawiecki zgodził się na ingerowanie Komisji Europejskiej (zarządzana przez Sorosa) w działalność prezydenta, parlamentu, rządu a nawet samorządów i sądów.

  https://nczas.com/2020/12/12/solidarna-polska-zamilczana-w-tvp-decyzja-zapadla-na-nowogrodzkiej/


  Powstaje UE na wzór USA likwidując państwa narodowe takie jak Polska. Nie dostajemy żadnej darowizny i prezentów od Unii, dostajemy wyrównanie tego, co daliśmy, otwierając nasz rynek. Ziobro: Morawiecki i Kaczyński likwidują Polskę.
  https://dorzeczy.pl/kraj/176964/ziobro-mam-inny-punkt-widzenia-niz-premier-morawiecki.html
  https://akademiageopolityki.pl/bundles/upload/33d42ebee0b080c5606b9016aa66728bbbcb7f02.jpg

 • @JimA 16:45:10

  1. Casus Irlandii, tam o tym kto zostanie sędzią też wyłącznie decydują politycy. To parlament, a nie żadna złożona z sędziów Izba Dyscyplinarna SN. Gdzie jest KE?

  2.Polski KRS jest skonstruowany analogicznie do hiszpańskiego z drobną różnicą dotyczącą badania wymogów formalnych zgłoszonych kandydatów. W Polsce formalnie kwalifikuje kandydatury Marszałek.
  3. kto jest sędzią w Niemczech decydują wyłącznie politycy lub wskazane przez nich osoby.

 • @Światowid 12:35:18

  Bojkotują urząd i jednocześnie pobierają z urzędu uposażenie wielokrotnie większe niż zarobki w Polsce.

 • @kula Lis 70 10:42:14

  "W Polsce formalnie kwalifikuje kandydatury Marszałek."

  Czyli ta pani:

  https://static.polityka.pl/_resource/res/path/58/59/58596970-6098-4f5a-a979-4f85cb772c2b

 • @Zawisza Niebieski 14:28:50

  Właściwie to żal mi Tuska. Po Brukseli nie zdawał sobie sprawy, że to już nie ta dawna liberalno-konserwatywna PO ale tonący koledzy i tęczowo-lewicowa menażeria. Od Campus, chyba też już przestał panować nad swoją partią. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki…A Komisja Europejska powinna się zgłosić do TSUE w akcie samoukarania. Zarzuty są mocne: działania ultra vires, niedotrzymywanie traktatów, stosowanie podwójnych standardów, dzielenie państw na lepsze i gorsze, straszenie obywateli. To jednak ciekawe, że KE, łamiąc traktaty i stosując podwójne standardy, nie zauważa, że podważa tym samym zaufanie do unijnych instytucji. I rżnie gałąź, na której siedzi. Brexit niczego ich nie nauczył. "Moim celem są Stany Zjednoczone Europy" Ursula von der Leyen. Solidarna Polska jest niepodległa, suwerenna Polska.

 • @kula Lis 70 10:46:53

  "pobierają z urzędu uposażenie wielokrotnie większe niż zarobki w Polsce."

  Nominaci Ziobry i Witek nie biedują.

 • @Ziemianin 15:20:47

  Można by wysłać do Brukseli 12. Dywizję Zmechanizowaną, żeby wytłumaczyła Komisji Europejskiej, jakie jest polskie stanowisko w sprawie straszenia, kar i wstrzymywania środków dla Polski. Przez Niemcy przy stanie ich Bundeswery przejadą w jeden dzień. Na "Konkret 24" czytam, że nie można odnosić procedur Niemieckich do Polski, bo "kontekst ustrojowy". Ich kontekst ustrojowy to komory gazowe i piece Auschwitz, Treblinki czy Sobiboru, doły Piaśnicy i np. Palmiry. Na serio ktoś uważa, że oni mają większe tradycje demokratyczne?

 • @werka1321 09:53:52

  Państwo nie jest od uświadamiania jak i przymusowego szprycowanie, uświadamianie jak i szprycowanie jest wyłącznie w gestii i prawem rodziców.

 • @kula Lis 70 10:50:40

  "Można by wysłać do Brukseli 12. Dywizję Zmechanizowaną"

  Polska ma 12 dywizji? Bo jak nie to Baćko skorzysta z okazji i zajmie Białystok.

 • @Pedant 10:47:17 ty też z unych

  Gwiazda TVN programu Tak, jest Morozowski. Dopiero mi po latach tatuś powiedział że był w UB i że jesteśmy żydami. Nazywał się Mozes Mordka, teraz co roku jeżdżę do Izraela a nawet kilka razy w roku jak tam jest pięknie cudownie. To może tam zostań i oddaj nasze polskie nazwisko i wróć do Mordki. Ty też powinieneś wrócić do rodowego.

 • @kula Lis 70 10:57:42

  ale jesteśmy gnębieni przez niemców, a płacę w podatkach aby tak nie było i ktoś czuwał nad tym, interweniował. I nie mam tu na myśli tylko germanizacji ale i to, że niemiec Polakowi może zrobić wszystko ( pobić, oszukać, okraść ) i nie ponosi za to konsekwencji, niemiecka policja ma w nosie nasze polskie krzywdy.

 • @Pedant 10:47:17

  Przekaz dla nadinteligentów takich jak i ty pedanciku, zawiszy, etc..wyznawców tvn jest prosty, minister mówi, że w Polsce tak jak w Niemczech 2+2=4 , na co tvn twierdzi, że w Niemczech 2+2=4 co polski rząd wykorzystuje do łamania praworządności, sekta wychodzi na ulicę z POstulatami, że w Polsce 2+2 nie może być 4, precz z Kaczorem dyktatorem .... Później zasiadają do bakłażanów w poczuciu
  wyższości nad mięsożercami ... Przedawkowanie bakłażanów i tvn niestety zabija rozum.. Tobie pedanciku już zabił jak i zawiszy.

  Przejmiemy władzę w zboczonej pedalskiej i żydolewackiej Europie i oczyścimy z was lewaków i zboczeńców! Prawicowo - nacjonalistyczne partie europejskie i poparcie otrzymane w ostatnich wyborach wyniki zaokrąglone do całości. Te zestawienie poniżej to są partie w parlamentach, ale są dziesiątki mniejszych partii i organizacji po za parlamentami, są nas miliony!

  Austria - FPO 35%
  Szwajcaria - Partia Ludowa 26%
  Dania - Partia Ludowa 21%
  Belgia - Sojusz Flamandzki 20%
  Węgry - Jobbik 19%
  Estonia - Konserwatywna Partia Ludowa 18%
  Finlandia - Prawdziwi Finowie 18%
  Szwecja - Szwedzcy Demokraci 18%
  Włochy - Liga Północna 17%
  Hiszpania - VOX 15%
  Holandia - Partia Wolności 13%
  Francja - Front Narodowy 13%
  Niemcy - AfD 13%
  Polin (Palestyna Europy) - Konfederacja 6%

  Wprawdzie powoli rośniemy jak drzewa, ale jesteśmy równie solidnie jak drzewa zakorzenieni w europejskiej kulturze, rasie i tradycjach naszych Białych przodków.

 • @kula Lis 70 11:19:57

  "Przekaz dla nadinteligentów takich jak i ty pedanciku, "

  Totalne upośledzenie w dziedzinie inteligencji emocjonalnej - psychopatia.

 • @kula Lis 70 11:02:40

  "Dopiero mi po latach tatuś powiedział że był w UB i że jesteśmy żydami. Nazywał się Mozes Mordka, teraz co roku jeżdżę do Izraela a nawet kilka razy w roku jak tam jest pięknie cudownie. "

  Ja Pana nie osądzam za grzechy rodziców. A Izrael czyli Palestynę chciałbym odwiedzić, choćby po to aby odwiedzić miejsca opisane w Ewangelii.

 • @kula Lis 70 11:19:57

  " Później zasiadają do bakłażanów w poczuciu
  wyższości nad mięsożercami ... Przedawkowanie bakłażanów i tvn niestety zabija rozum.. Tobie pedanciku już zabił jak i zawiszy."

  Ja raczej jestem od ośmiorniczek i kawioru (schabowym nie pogardzę). No i czasem dostaję zegarek i kopertę.

 • @kula Lis 70 11:19:57

  " Później zasiadają do bakłażanów w poczuciu
  wyższości nad mięsożercami ... Przedawkowanie bakłażanów i tvn niestety zabija rozum.. Tobie pedanciku już zabił jak i zawiszy."

  Ja raczej jestem od ośmiorniczek i kawioru (schabowym nie pogardzę). No i czasem dostaję zegarek albo kopertę.

 • Sędzia TK bez ogródek o żądaniu Komisji Europejskiej, by TSUE ukarało Polskę. Muszyński: "Perfidia unijnego działania"

  Mariusz Muszyński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie zostawia suchej nitki na decyzji Komisji Europejskiej, która domaga się ukarania Polski za rzekome niewykonanie postanowienia zabezpieczającego TSUE. Sędzia podkreśla, że działania Komisji Europejskiej wykraczają poza jej kompetencje i mają wręcz perfidny charakter. Nie może być tak, że wypełnianie traktatu prowadzi do naruszenia żywotnych interesów państwa, które ten traktat zawarło. To państwo, a nie traktat jest panem stosunku prawnego pisze na łamach „Rzeczpospolitej” sędzia TK Mariusz Muszyński. Perfidia unijnego działania polega na tym, że organy UE i urzędnicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ustrój wymiaru sprawiedliwości należy do wyłącznych kompetencji państwa. Dlatego TSUE formalnie orzeka w obszarze praw jednostki, ale ingeruje w ich treść tak głęboko, że w rzeczywistości wywołuje skutki ustrojowe. W ten sposób generuje żądania, których nie ma prawa postawić wprost. Na dodatek robi to na wątpliwej podstawie prawnej art. 19 ust. 2 TUE, znajdującym się w Tytule III TUE zatytułowanym „Postanowienia o instytucjach” normie instytucjonalnej, kompetencyjnej, skierowanej do państwa członkowskiego. Ten charakter pokazuje nie tylko treść, ale i umiejscowienie przepisu w traktacie podkreśla sędzia Muszyński. Szykuj się na wojnę. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego proponuje, by Polska przyjęła twardą postawę w rozmowach z Unią Europejską. Za tym wszystkim idą groźby kar finansowych (Komisja Europejska) lub pozbawienia Polski „unijnych środków finansowych” (Parlament Europejski). Warto więc już przestać bawić się w uprzejmości i zastanowić, czy możliwa jest linia obrony mająca adekwatny charakter. Adekwatny, czyli również finansowy bo blokujący przepływ środków dla budżetu unijnego. Zgodnie z zasadą Sun Tzu „chcesz pokoju, szykuj wojnę”, bo dzisiejsza sytuacja jest skutkiem nadmiernej grzeczności dyplomatycznej. To tworzy dysonans. W kraju władza gra w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości ostro, a za granicą przyjmuje pozycję przysłowiowego „miękkiszona”. A polityka międzynarodowa jest bezwzględna. Ustępujesz, znaczy jesteś słaby pisze sędzia Muszyński w „Rzeczpospolitej”. Pojęcie środków unijnych, czy wręcz traktatowe sformułowanie „zasobów własnych UE” (art. 311 TFUE), jest zwrotem nie do końca prawdziwym. Pisząc w skrócie, środki, które wchodzą w ich skład są wypracowywane w państwach członkowskich i tylko w drodze traktatowej przekazane zostały jako danina finansowa na rzecz UE. Należą do nich m.in. tradycyjne zasoby własne (opłaty, składki, kwoty dodatkowe lub wyrównawcze, kwoty pobierane w ramach Wspólnej Taryfy Celnej itp.), udział w podatku VAT, składka oparta na dochodzie narodowym brutto itp. UE poszukuje też innych form dochodu w postaci nakładania nowych podatków (cyfrowe, klimatyczne itp.). W tym roku dodatkowo elementem zasobów będzie pożyczka unijna na rynkach finansowych, którą spłacać mają państwa członkowskie podkreśla sędzia. Z prawnego punktu widzenia wszystko to należy do UE, jednak faktycznie to państwa członkowskie zasilają unijny budżet. Całą działalność UE w tym zakresie polega na ich redystrybucji w postaci różnych funduszy. Nie ma więc de facto żadnych unijnych pieniędzy łaskawie przekazywanych państwom członkowskim. I choć Polska nie jest jeszcze płatnikami netto, to dużą część otrzymywanych środków stanowią nasze własne wpłaty do budżetu UE. I te środki UE chciałaby Polsce zablokować, gdyby Polska dobrowolnie nie zgodziła się zapłacić nałożonej kary finansowej. Z drugiej strony UE oczekiwałaby, że Polska dalej będzie płacić daniny do unijnego budżetu. Zgodne z prawem, choć politycznie naiwne czytamy w „Rzeczpospolitej”.

  Czyje są pieniądze?
  Sędzia podkreśla, że od strony technicznej nie jest problemem blokada ich przepływu do budżetu UE w ramach rekompensaty za instrumentalne kary. Tym bardziej, że część sił politycznych w Polsce stworzyła już zasadę bezpośredniego dotarcia do obywateli. Miała ona polegać na pozbawieniu rządu wpływu na wydatkowanie środków UE, poprzez kierowanie ich wprost do jednostek samorządu terytorialnego, czy obywateli z pominięciem budżetu państwa. W powstałej sytuacji adekwatne rozwiązanie polegałoby na pominięciu budżetu unijnego.
  Środki, jakie miałby być przekazywane do dyspozycji Brukseli, byłby redystrybuowane bezpośrednio przez rząd. Główny problem polega sprowadza się więc do znalezienia odpowiednich mechanizmów prawnych, tak krajowych, jak i prawnomiędzynarodowych, dających podstawy dla takiego działania pisze sędzia Muszyński. Trzeba tylko zmienić sposób podejścia do europejskiej integracji, odrzucając naiwne rozumienie istoty UE. Nie wolno postrzegać jej jako samodzielnego bytu, którego trybikami są kraje członkowskie pozbawione de facto podmiotowości, a która idealistycznie martwi się o dobro wspólne. To wbijano nam do głowy przez ostatnie dwie dziesiątki lat czytamy w komentarzu sędziego Muszyńskiego. Trzeba bronić państwowości i wrócić do klasycznego prawa międzynarodowego, które otwiera inny katalog instrumentów. Pamiętajmy, że państwo to konstrukcja celowa i utylitarystyczna, służąca własnym obywatelom. Dlatego jeśli nie cały, to przynajmniej ten fundamentalny interes państwa musi iść przed interesem wspólnotowym, a więc i przed normą unijną, szczególnie tą nadużywaną, czy instrumentalizowaną. Nie może być tak, że wypełnianie traktatu prowadzi do naruszenia żywotnych interesów, czy tożsamości państwa, które ten traktat zawarło podkreśla.

  „Rzeczpospolita”

  Ps...Brawa dla pana sędziego Muszyńskiego! Bardzo sensowna wypowiedź, będąca w zasadzie totalną krytyką polskiej polityki wobec UE i Berlina. Pełna zgoda, margines tolerancji dla bezprawnych decyzji UE zniknął. Oczekujemy od premiera RP twardych decyzji. Dość ustępstw na rzecz tych wyliniałych eurokratów, w 1939 r. potrafiliśmy postawić się III Rzeszy, a dziś kapitulujemy przed tchórzliwymi pajacami z Brukseli? To jest niemiecki agresywny atak na Polskę. Ma charakter polityczny i ekonomiczny. Bandycki kraj nie uregulował reparacji a już zaczyna hybrydową napaść i agresję. Nie wolno im ufać. Erdogan pokazał nam jak pertraktuje się z UE. Presją uchodźcami można zmusić UE do ustępstw. Bogate kraje starej UE boją się o swój status quo.

 • @kula Lis 70 12:06:38

  Widzę, że dostał Pan następną porcję partyjnego spamu do zamulania. Współczuję takiej roboty.

 • Czyżby Kasandra? Nie, to Róża Thun straszy polexitem: "Dopóki nie zmienimy tego rządu, to spać spokojne nie możemy"

  https://media.wplm.pl/thumbs/552/OTYwL3VfMS9jY19kMGJkMy9wLzIwMjEvMDUvMjIvMTIwMC84MDAvYTExNjNiYjg0YTFkNGQ1ZWIwN2I3ZjI2NmZhOTlmOWIuanBlZw==.jpeg


  „Pamiętajmy, że żadne referendum do sprawy polexitu nie potrzebne. Dopóki nie zmienimy tego rządu, to spać spokojne nie możemy” straszyła i podburzała w programie „Rzecz o Polityce” serwisu rp.pl europoseł Róża Thun (EPL, dawniej w delegacji PO).


  https://wpolityce.pl/polityka/565480-czyzby-kasandra-nie-to-roza-thun-straszy-polexitem


  Ps...Rózia won się odezwała pewnie małżonek wnuk gestapowca jej nakazał cóż za bezczelność połączyć małżeństwo żydowsko szwabskie i ludzie na takie coś głosują żal mi tych centusiów krakowskich. Kiedy owa nieszczęsna niewiasta otworzy otwór gębowy i zacznie swoje wywody, to człowiek dochodzi do przekonania, że POLEXIT należy uruchomić natychmiast. I każdy prawdziwy Polak i Patriota chciałby krzyczeć głosem wielkim: POLEXIT SUBITO! Dopóty Polska jest w Unii, Polacy nie mogą spać spokojnie. Bandycka grabież, neobolszewickie upodlenie przez LGBT ideologię, są ciągłymi zagrożeniami. POLEXIT jest jedynym wyjściem!

  No i wszystko jasne. „Dopóki nie zmienimy tego rządu”. To twoje działanie Thun doprowadza do zmiany mentalności Polaków którzy coraz częściej zaczynają myśleć o Polexicie. Ta niemra z odzysku niech się lepiej zajmie swoją nową ojczyzną czyli Rajchem a nie Polską. Pamiętam jak ta ślepnąca locha latała za Timermanssem żeby karał Polskę. Kto wybrał tę czarownicę do PE? Wstydźcie się! Wredna suka na usługach Niemców. W czasie okupacji niemieckiej takim kurwom golono głowy na łyso. Tylko złodzieje i lizusy niemieckie (plus ten nazistowski materac) gwarantują, że polexitu nie będzie….oj nie znacie Polaków! Dopóki zdrajcy nie zawisną na rynkach polskich miast dopóty będzie strach o Polskę. Róża Thun czyli młodzieżówka od Hołowni! Kiedy wreszcie ta baba zostanie pozbawiona obywatelstwa? Ta ropucha wraz z bandą knują przeciwko Polsce i podjudzają Polaków, strasząc polexitem, do którego zresztą sami usiłują doprowadzić. Temu mają służyć kary finansowe, do których namawiają UE. Thun chyba nie wie jak duże interesy niemieckie ulokowane są w Polsce. Niemcy nie pozwoliliby na Polexit. Polska ma tkwić w UE tak długo jak to się opłaca Niemcom. Folksdojcze mogą spać spokojnie. Jestem za wyjściem z UE! A przewidziała jaki byłby wynik ewentualnego referendum? Ja z moją rodziną zagłosowalibyśmy za wyjściem. Nie mamy ochoty schylać się po rzuconą marchewkę. A zachodnie sieci wtedy won z Polski. I to szybko zanim wejdzie do Polski szerokim frontem lewactwo europejskie, kapitał niemiecki i kolorowi! Tylko Trójmorze jest w stanie to naprawić. A UE i tak się rozpadnie! Zdegenerowaną tęczową Unię zostawmy degeneratom.

 • @Pedant 12:08:19

  Jestem u siebie więc piszę co mi się podoba, a tobie nic do tego, nie zapraszałem ciebie gudłaju lub szabesgoju tuta, z twymi wypocinami.

 • @Pedant 11:28:50

  Nie kłam to twoja ojczyzna.

 • @werka1321 11:27:41

  Zgadzam się z tobą.

 • @kula Lis 70 12:34:36

  "Jestem u siebie więc piszę co mi się podoba, a tobie nic do tego"

  Przepraszam, nie zauważyłem, że to Pański blog.

 • Posłowie Solidarnej Polski punktują działania KE. "Są bezpodstawne, pozatraktatowe"; "Nie ma zgody na dyktat"

  Nie ma zgody na dyktat Komisji Europejskiej i na to, by godziła w porządek prawny Rzeczypospolitej Polskiej; KE nie może uzurpować sobie prawa do organizacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce, to domena państw narodowych wszystkich krajów członkowskich UE podkreślili w środę posłowie Solidarnej Polski.

  https://wpolityce.pl/polityka/565491-poslowie-sp-punktuja-dzialania-ke-nie-ma-zgody-na-dyktat

 • @Pedant 12:38:08

  Polski blog - na wypadek gdyby miał Pan problem ze zrozumieniem.

 • @werka1321 12:58:13

  "Polski blog - na wypadek gdyby miał Pan problem ze zrozumieniem."

  Nie macie monopolu na polskość, i wśród Polaków jesteście tylko krzykliwą mniejszością, która polskość stara się reszcie obrzydzić.

 • "Wszystkich, którzy politykują, wyrzucić z pracy". Kowalski mocno o sędziach

  Wszystkich sędziów, którzy są nielojalni wobec Rzeczpospolitej Polskiej, absolutnie należy wyrzucić z pracy stwierdził poseł Janusz Kowalski.
  W związku z niewykonaniem postanowienia o natychmiastowym zamrożeniu działania Izby Dyscyplinarnej, Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że zwróci się do TSUE o nałożenie na nasz kraj kar finansowych. Informację w tej sprawie przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourowa "Poprosiliśmy Trybunał Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę za działania Izby Dyscyplinarnej, która nadal prowadzi sprawy i nie szanuje zarządzeń TSUE" napisała na Twitterze Jourova.

  Kowalski: Należy ich wyrzucić z pracy
  Do sprawy na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, mówiąc o działaniu krytykowanego przez Unię systemu sprawiedliwości w naszym kraju. Trzeba przyjąć dziewięć projektów ustaw, które leżą w szufladzie pana ministra Zbigniewa Ziobry i radykalnie zmienić wymiar sprawiedliwości w tym obszarze. Wszystkich sędziów, którzy politykują, którzy bronią swoich korporacyjnych interesów, którzy są nielojalni wobec Rzeczpospolitej Polskiej, absolutnie należy wyrzucić z pracy. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości stwierdził. Nie będą sędziowie wchodzić w obszar władzy ustawodawczej i wykonawczej. To jest anarchia. Trzeba temu fatalnemu standardowi powiedzieć zdecydowane "nie". Koniec z tym dodał. Kowalski zaproponował również, aby mocno ograniczyć publiczne wypowiadania się sędziów w mediach. Jestem zwolennikiem tego, aby być może wprowadzić jakieś zasady prawne i zakaz wypowiadania się publicznego przez sędziów, ponieważ sędziowie nadużywają tego i po prostu wypowiadają się politycznie. Przecież w „Gazecie Wyborczej”, TVN-ie w zasadzie prawie codziennie jest jakaś wypowiedź sędziego, który atakuje polski rząd lub polski parlament powiedział.


  Ps....W Niemczech sędziom nie wolno wypowiadać się w przestrzeni publicznej w ogóle. Pierwszy pozytywny głos w sprawie sitwy sędziowskiej. Nadchodzi piątek a już w poniedziałek 90% sędziowskiej kasty powinna stracić pracę. W Polsce sędziowie to prawie czynni politycy. Z czego to wynika? Pewnie z poczucia KASTOWOŚCI. Kowalski ma rację. Każdy sędzia uprawiający politykę lub mieszający ją ze swoją służbą powinien być natychmiast usunięty z zawodu sędziego. Oczywiście, że wyrzucać z sądów czerwone świnie bolszewickich pomiotów w każdym sądzie wiedzą kto jest pomiotem szmaty UB-ckiej milicyjnej SB-ckiej czy komunistycznej. Tylko dożywotnie wydalenie z zawodu i pozbawienie apanaży będzie skutecznym narzędziem do oczyszczenia tej stajni Augiasza! Oczyścić sądy z żydokomuny sitwy lewackiej czerwonej. Każdy sędzia który udziela się polityczne krytykuje państwo powinien być wyrzucony z sądu na czerwony ryj. Każdego żyda wyrzućcie z sądu to nie są Polacy. Podpisuję się obiema rękami żeby wywalić takich sędziów i przy okazji znieść immunitety bo nie może być tak żeby sędzia był politykiem. Polska Konstytucja najbardziej łamana przez samych sędziów, gdzie podstawową sprawą powinno być apolityczność sędziów i orzecznictwo według polskiego ustawodawstwa (jeżeli coś jest wyłączone z pod jurysdykcji UE i gdzie system sądowniczy jest takim przykładem). Niestety większość sędziów ma to w głębokim poważaniu i takie państwo nie ma prawa istnieć. Jak prowadzić biznes w takim kraju, gdzie prawnicy pomimo 100% dowodów nie są wstanie przewidzieć wyrok. Niezawisłość jest bowiem traktowana jak własne "widzimisię" sędziego a ludzie i państwo wobec tego stanu rzeczy jest bezradne. Zabierzcie tak wysokie świadczenia wszystkim byłym sędziom, tym Biernatom, Rzeplińskim, Strzemboszowi żydokomunistycznym sługusom. Odbierzcie Iwulskiemu emeryturę na zbrodnie na narodzie polskim. Jakim prawem ta żydokomunistyczna menda pobiera wielotysięczne świadczenie? Odbierzcie Gersdorf tak wysokie uposażenie za co ona tyle bierze emerytury? Chyba za to, że szczekała mordą do Niemiec na Polskę? Nie dawajcie kasy lewackim uczelniom, to władza ma wybierać rektorów żadnych żydokomunistycznych samorządów, lewactwa. Jeżeli uczelnia jest finansowana przez państwo to musi mieć wpływ na wybór władz tej uczelni. Koniec żydokomuszego panowania na uczelniach, pedalskiego lewactwa.

 • @kula Lis 70 13:40:53

  CNN przerwało wystąpienie Trumpa, bo uznano, że mija się z prawdą. To samo zrobiło TVN z wystąpieniem Ziobry.
  Wiem, że skala inna. ale problem ten sam: media liberalno-lewicowe, to komunistyczne tuby propagandowe, w których wolność słowa jest traktowana instrumentalnie

 • @kula Lis 70 12:34:36

  Najlepiej praworządność działała w latach 1939 - 45.
  Właścicieli kamienic wysłało się do gazu i kamienice potaniały do 50 zł/szt. Każdy mógł sobie kupić o ile znał kogoś w warszawskim magistracie i w sądzie

 • @Ziemianin 15:47:25

  Mam wielką nadzieję, że dni tej szczekaczki są policzone.

 • @Ziemianin 15:49:54

  https://img.dorzeczy.pl/img/prof-andrzej-rzeplinski/e0/75/080edbb86ca8c1f4a10edfdf6e20.jpeg

  Rzepliński: Unia Europejska musi sięgnąć po sankcje lub kary, by się bronić. Ziobro z nienawiścią mówi o wspólnocie, z której powoli planuje wystąpić ocenił w rozmowie z "Wirtualną Polską" były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.

  https://dorzeczy.pl/opinie/198484/rzeplinski-ziobro-z-nienawiscia-mowi-o-wspolnocie-z-ktorej-planuje-wystapic.html


  Ps...Przeczytaj traktaty żydowski durniu Kaufmanie aka Rzepliński. Polskie sądy zgodnie z Traktatem Lizboińskim i Protokołem Brytyjskim nie PODLEGAJA KE I TSUE! To jest blok ekonomiczny a nie Federacja. Uderz w stół a żydokomuna się odezwie. Kaufman aka Rzepliński to potomek jednego z parchów przysłanych przez Stalina! W okresie Stalinizmu i stanu wojennego w Polsce takich układowych "sędziów" z dyktatorską władzą było wielu. Żydowskie ścierwo! Kauffman! Dla ciebie parchu nasza ojczyzna Polska to to samo co dla ryżego folksdojcza Tuska więc nie dziwię się, że byś zrobił wszystko aby przestała istnieć ale się kurwo obrzydliwa zawiedziesz! Ty się ciesz, że dzięki Polakom twoi przodkowie przeżyli wojnę bo dzisiaj by ciebie na świecie nie było a ty dzisiaj jesteś za tymi którzy twoich przodków do pieca wrzucali. Sądowy bandzior poucza Polaków jak mają żyć...Sędziowie III RP, dla zachowania swoich przywilejów i faktycznej bezkarności, dążą do ograniczenia polskiej suwerenność metodą faktów dokonanych. Jak to nazwać? Musimy się bronić przed żydami i pedałami. Dawać pozwolenia na broń.

 • @kula Lis 70 16:31:30

  Obraz kolaboracji

  Europoseł Janusz Lewandowski, ten od rabunkowej prywatyzacji przyznaje, że KE wstrzyma fundusze dla Polski, ale nie wstrzyma dla samorządów będących w rękach opozycji i dla organizacji pozarządowych walczących z polskim rządem

 • Barbarzyńcy

  islamscy emigranci zdewastowali wnętrze włoskiego kościoła w Ca’de Caroli: rozbite tabernakulum, rozsypane hostie, odcięta głowa figurki Maryi, totalna demolka

 • @kula Lis 70 15:57:29

  Nieoficjalnie: Naczelnik dał zielone światło i wstrzymywane od 2017 roku najostrzejsze ustawy sądowe o: spłaszczeniu struktury sądów
  i nowej komórce/izbie dyscyplinarnej w SN niebawem trafią do Sejmu

  Ależ będzie wycie

 • Mec. Markiewicz komentuje decyzję Komisji Europejskiej: Nie do takiej Unii wstępowaliśmy. To sytuacja bez precedensu

  Stawianie w tej sytuacji dużego europejskiego państwa jest rzeczą naprawdę naganną. Ktoś może powiedzieć: nie do takiej Unii wstępowaliśmy to po pierwsze. Po drugie: nie ma w traktatach, choćby nie wiem, jak dokładnie je analizować, podstawy do ingerencji Unii Europejskiej w wymiar sprawiedliwości, a szerzej w kwestie bezpieczeństwa państwa członkowskiego mówi portalowi wPolityce.pl mecenas Marek Markiewicz.

  https://wpolityce.pl/polityka/565578-tylko-u-nas-markiewicz-nie-do-takiej-unii-wstepowalismy

  Ps...Małe pole manewru? Mamy składkę członkowska i mamy wiele instytucji kontrolnych, które mogą unieruchomić niemieckie sieci handlowe i niemiecki eksport do Polski. Tylko skończony dureń mógł „ufać” a ponieważ Mateusz nie jest durniem, to z premedytacją wpędził Polskę w tą sytuację. To zakrawa na zdradę! Polska jest grillowana dlatego. że opiera się żydolewackiej agendzie i nie taką rolę UE (czyt. Niemcy) nam przypisała. Zdrajców wieszać na Niemcy szczać!

 • @kula Lis 70 19:05:21

  W Polsce to nie sedziowie powinni miec immunitety, tylko zwykly obywatel, zeby mogl sie przed nimi bronic

 • @kula Lis 70 19:05:21

  Dopóki oni będą u władzy możemy być o Polskę spokojni .PiS to partia godna zaufania i mam wielką nadzieję że kolejne wybory wygra nasz Rząd nie może być inaczej

 • Saryusz-Wolski: KE traktuje Polskę jak republikę bananową. Przestańmy się dziwić, potrzebne są działania

  „Suwerenność Polski nie ma ceny, a Komisja Europejska prowadzi agresję prawną, ale stricte politycznie motywowaną i tak długo, jak nie napotka oporu, będzie ją eskalowała” twierdzi Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, komentując w telewizji wPolsce.pl decyzję KE o wystąpieniu do TSUE w sprawie nałożenia kar finansowych na Polskę „w związku z działalnością Izby Dyscyplinarnej, która wciąż wyznacza rozprawy i nie respektuje postanowienia Trybunału”. Saryusz-Wolski: Tu chodzi o to, żeby dopaść wybrany kraj. Jacek Saryusz-Wolski przywołał publikację Benjamina Foxa na portalu Euroactiv.com, w której publicysta stwierdza, że sygnały o gotowości do ustępstw, płynące z Polski, sprawiają, że Komisja czuje się zachęcona, żeby „pójść dalej”. Nie mamy się już gdzie cofać, twierdzi Saryusz -Wolski, gdyż jego zdaniem KE atakuje i chce „dokonać zamachu na ustrój Unii w wybranym kraju, jakim jest Polska i wkroczyć w kompetencje, których nie ma, łamiąc 4 i 5 artykuł Traktatu, łamiąc Polską konstytucję, co jasno przez Trybunał Konstytucyjny zostało powiedziane” . Tu w ogóle nie chodzi o praworządność, nie chodzi o sądownictwo, tu chodzi o to, żeby dopaść wybrany kraj, czy jak mówi prof. Legutko, współprzewodniczący EKR, żeby wywrócić rząd mówił. Eurodeputowany PiS uważa, że zamiast tłumaczyć się z naszych reform sądowniczych i przekonywać, że to nie są kompetencje KE i TSUE, od początku trzeba było działać tak, jak w efekcie wskazało lipcowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które mówi, że „nie są w mocy na terytorium RP działania Komisji i TSUE w obszarze w którym Unia nie ma kompetencji, a Polska jako suwerenne państwo członkowskie tych kompetencji nie przekazało”. Trzeba być pryncypialnym w działaniach, nie tylko słowach podkreśla Jacek Saryusz-Wolski. Zwrócił uwagę także na to, że decyzję o wystąpieniu przez KE o kary finansowe dla Polski nie podjęło kolegium komisarzy, tylko jednoosobowo komisarz d.s. sprawiedliwości Didier Reynerds w przeddzień wygaśnięcia pełnomocnictw, jakie kolegium udzieliło mu na okres urlopowy.

  „Przestańmy się już dziwić. Potrzebne są działania” Odpowiadając na pytanie, co możemy zrobić w tej sytuacji, Saryusz-Wolski radzi :

  Wykonać to, na co wskazuje najwyższy organ i autorytet prawny w ustroju Polski, czyli Trybunał Konstytucyjny (…) że orzeczenia dotyczące środków tymczasowych nie mają mocy prawnej na terytorium Unii i Polski, nie zawracać sobie głowy karami, bo one będą albo nie będą. Jak będą, to niech sobie potrącają od naszych funduszy, my je potrącimy sobie od naszej składki, to są śmieszne pieniądze, a poza tym suwerenność Polski nie ma ceny.

  Europoseł uważa także, że trzeba zaskarżyć Komisję Europejską do TSUE, ponieważ po pierwsze łamie ona rozporządzenie, które kazało jej rozstrzygnąć sprawę oceny Krajowego Planu Odbudowy do 1 sierpnia, po drugie Polskę traktuje znowu sankcjonująco, co otwartym tekstem powiedział komisarz Gentiloni, oznajmiając, że ocena KPO jest wstrzymywana z powodu kwestionowania przez Polskę prymatu prawa unijnego nad krajowym. Jest to brutalny szantaż i testowanie tego, jak dalece mogą sobie pozwolić, to jest agresja prawna i traktowanie Polski jak republiki bananowej twierdzi Saryusz-Wolski. Przestańmy się już dziwić, bo ta mantra zdziwienia i te litanie donikąd nie prowadzą, Potrzebne są działania. Jeżeli uważamy a uważamy, że sądownictwo nie jest domeną UE i mamy na to dowody, i podstawy prawne, i zastosujmy wyrok TK. Koniec kropka, niech się dzieje, co chce. Finanse w tym kontekście nie mają żadnego znaczenia, ponieważ brak reformy sądownictwa w Polsce kosztuje kraj miliardy w sensie funkcjonowania mniej sprawnego, niż to mogło być, ustroju polskiej gospodarki i polskich sądów (…) Straszenie nas tymi kwotami to jest liczenie na to, że jesteśmy zakompleksieni, nieasertywni, sami nie wierzymy w moc swoich argumentów i moc swoich racji apeluje Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS.  Ps...I to jest facet z jajami. Czy Prezesowi i Premierowi ktoś je obciął? Co oni chcą osiągnąć tą polityką ciągłego tłumaczenia się przed urzędasami z Brukseli. Bo są mocni tylko w gębie, a ciągle się cofają i tłumaczą. Jak widać nasz rząd i całe PiS boi się silniejszego, boi się postawić. To są faje, tchórze. Szczególnie Morawiecki i Kaczyński. W Brukseli wyczuli, że Morawiecki to miękiszon i dla kasy poświęci resztę. Potrzebna twarda odpowiedź, nie potrzebujemy kasy z FO i wspólnego długu z unijnymi bankrutami! Miałki jest ten rząd nie potrafi sobie poradzić z eurokołchoźnikami. TSUE jest narzędziem w rękach samozwańczych właścicieli UE i coraz bardziej przypomina hitlerowski Volksgerichtshof. Mamy w TSUE „znakomitego polskiego sędziego”…

  Marek Sajfan, zasiadający w TSUE który w lutym 2009 został nominowany do objęcia stanowiska polskiego sędziego w TSUE, a 6 października 2009 podczas uroczystej sesji inauguracyjnej złożył ślubowanie jako nowy sędzia TSUE, zastępując na tym stanowisku Jerzego Makarczyka. W kwietniu 2015 otrzymał nominację na drugą sześcioletnią kadencję… Sędzia profesor Marek Safjan to syn hitlerowskiego funkcjonariusza Grenzschutzu i współpracownika sowieckiej Informacji Wojskowej. Ojciec Safjana dzielnie służył Niemcom, a gdy odeszli równie oddanie służył Sowietom. Marek Safjan w TK orzekł o prymacie polskiej Konstytucji nad przepisami unijnymi, jako sędzia TSUE orzekł o wyższości „zasad unijnych” w stylu wizji przyszłości Hołowni - kto płaci ma rację i teza o dziedziczności draństwa w tym przypadku jest całkowicie słuszna. W życiorysie Marka Safjana zieje dziura po 1973 roku…Więc czego możemy spodziewać się po UE…?! Pytanie retoryczne… Przestać się cackać tylko iść za ciosem. Reformować sądownictwo i nie czekać na reakcję KE. Zwłaszcza teraz, gdy opozycja jest po kompromitacji przy granicy z Białorusią.

  Dawno trzeba było powiedzieć KE: wara wam od naszej reformy sądownictwa. Jak będą kary finansowe to nic nie płacić. Jak UE wstrzyma kasę dla Polski, to wstrzymać składkę do UE. Jak wojna to wojna. Nie po to usunięto z rządu B. Szydło żeby teraz Morawiecki zawrócił z raz obranej drogi ciepłej wody w kranie a Kaczyński ”genialny strateg” temu przyklaskuje jak widać. Doskonale się dogadują.
  A było słuchać Ziobry. A może Premier też ma jakież zobowiązania w stosunku do innych państw, np. stypendia, posada w banku? Niech wreszcie min. Ziobro zrobi porządek w sądach, a nie się cacka. Za rządów PiS/ZP, germańska „unia” została zmuszona do zdjęcia maski dobroczyńcy i przyjaciela Polski! Zobaczyliśmy ohydną twarz niemieckiego hegemona, który chce nas skolonizować i zniszczyć. DOTARŁO? Moim zdaniem Saryusz-Wolski powinien zostać jak najszybciej powołany na premiera w miejsce tego naiwnego tchórza i niemoty Morawieckiego. W trzeciorzędnej sprawie Puszczy Białowieskiej nie umieliśmy postawić na swoim a na dodatek zwolniono porządnego człowieka. Później KRS, Izba Dyscyplinarna, emisje CO2, transformacja energetyczna i tak dalej.. Do tego dochodzi fit for 55, rewizja traktatów… Zawsze najpierw buńczuczne zapowiedzi, a później ogonek pod siebie. Jak sami siebie nie szanujemy to ktoś ma nas szanować?

 • @Ziemianin 17:04:44

  Dla PiS-u obecność w UE to nienaruszalny dogmat, ale co gorsza Polacy en masse mają wepchane do głów, że UE ich karmi. Niestety spełnia się marzenie PO by UE mianowała nadzorców w "ten kraj". Niemce to chory naród. Z przyczyn ideowych pogrążali Europę w coraz to większą tragedię. Wszyscy krzyczą w tym i ja Polexit, jedni i drudzy. Ale to nie będzie koniec zdaję sobie z tego sprawę, to będzie dopiero początek Wojny handlowej w Europie. Wyniszczającej i długotrwałej, choćby takiej jak 30-to letnia, którą też zaczęto w Niemczech, z przyczyn ideowych. Strach ogarnia co to może znaczyć. Tylko, że Polska miała już swoją wojnę handlową z Niemcami na początku lat 20-tych XX wieku i Polska tę wojnę wygrała. Czas pokaże ... czas działa na ich niekorzyść, dlatego w miarę upływu czasu ich ataki, manipulacje będą coraz częstsze i mocniejsze. Liberałowie i lewica opóźnili rozwój Polski, bo wszystko co ostatnio robili, robili pod dyktando europejskich, unijnych, liberalno - lewicowych elit, które dbały o swoje, a Polaków trzymali na smyczy. Z Niemcami i Francuzami, jak i z resztą UE nie mamy szans na cokolwiek, poza byciem zwasalizowanym. Berlin na pewno się nie opamięta i nie odpuści gospodarczej, totalnej dominacji reszty Europy. Unia zwyczajnie pasożytuje na nas. Póki krępują nas unijne ograniczenia i nasz proces decyzyjny jest skutecznie zakłócany, nie mamy szans na swobodny rozwój gospodarczy jak Korea Płd. czy Japonia. Czy to się komuś podoba czy nie, wspólnej Europy za 10 -15 lat nie będzie. Nie chcą tego sami Niemcy, budując jedno państwo z ośrodkiem decyzyjnym w Berlinie i oddziałem w Brukseli. Kolejnym krokiem do tego będzie powołanie Europy dwóch prędkości ze strefą euro. Jednak w praktyce i to się nie uda z powodu rozbieżnych w praktyce interesów Niemiec i Francji oraz islamizacji kontynentu, którym będą targały coraz większe niepokoje i chaos.

 • @Ziemianin 19:18:27 On mówi takie głupoty (o Unii, KE, Niemcach), że mogą one pasować wyłącznie do profilu agenta.

  Czy Polska otrzyma środki z FO? Premier: "Jeżeli w UE obowiązuje prawo i praworządność, to nie powinniśmy się obawiać". "Nadal jestem umiarowym optymistą, że uda nam się dojść do porozumienia z Komisją Europejską". Jeżeli w UE obowiązuje prawo i praworządność, to nie powinniśmy się obawiać żadnych kłopotów związanych z wypłatą środków z Funduszu Odbudowy powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że chciałby, aby nasz wzrost gospodarczy był jak najmocniej oparty o „wewnętrzne źródła zasilania”.
  https://wpolityce.pl/polityka/565575-czy-polska-otrzyma-srodki-z-fo-premier-odpowiada

  Ps...„Jeżeli obowiązuje prawo..”.To jakiś żart? A jeśli nie obowiązuje to co? Jest jakiś plan działania przeciwko temu bezprawiu? Przecież wiadomo, że nie obowiązuje, co zatem konkretnego ma pan Morawiecki do zaproponowania w tej sytuacji? Dalsze narzekanie i rozdzieranie szat? Tylko umiarkowanym optymistą? Niemożliwe, czyżby to Ziobro miał rację w sprawie FO? Morawiecki próbował tworzyć mit wielkiego negocjatora a okazał się być cieniasem i powinien być natychmiast odsunięty od negocjacji z UE. To co robi pokazuje jego absolutną nieudolność w tej sprawie. Słuchaj panie Morawiecki, dajesz się kiwać jak dziecko, a Timmermans oświadczył, że w UE liczy się tylko Siła i Stanowczość, dlatego prawo nie ma tam zastosowania, a jedynie brutalna Siła i Stanowczość. W sprawie Turowa Morawiecki też był optymistą. Dwa dni temu przyznał, że został przez Czechów wprowadzony w błąd. TK musi jak najszybciej ogłosić co jest oczywiste i zamknąć japę żydokomunie europejskiej i Totalnym watahom fuhrera, Tuska fur Deutchland. Trzeba olać tych lewacko-tęczowych euroćwoków z żydolewacko-tęczowego Eurokołchozu i robić swoje. Twardo bronić interesów Polski i Polaków i nie pozwolić aby ktoś z zewnątrz decydował za nas. Panie Morawiecki, w EU nie panuje ani prawo ani praworządność tylko siła (ekonomiczna). Dzięki naiwności Pana i pana popleczników Polska stoi pod ścianą a Pan bredzisz i bredzisz. Co z Turowem? Czesi Pana zawiedli? Nie, jesteś Pan kompletnym amatorem. Dymisja i to już. Nie ma przymusu bycia premierem RP a jak się jest, to obowiązki. Za ich niedopełnienie ustanowiono Trybunał Stanu. Moim zdaniem on w ogóle nic nie robił. Poza wykonywaniem rozkazów, ma się rozumieć.

 • @kula Lis 70 19:29:44

  Dziwcie czemu Polskę grillują. Niewygodna i coraz silniejsza jest ością w gardle Makreli i eurokołchoźników

  Polska: Rezerwy walut i złota w sierpniu 169,45 mld USD, poprz. 163,03 mld USD - to nowy REKORD wszech czasów

  https://pbs.twimg.com/media/E-rld1nXEAExXri?format=png&name=small

 • @Ziemianin ''Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem''

  "Koniec z tym", "tryb konfrontacji". Niemieckie media komentują wniosek KE do TSUE..Niemiecka prasa szeroko komentuje wniosek KE do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę za brak podporządkowania w zakresie reformy sądownictwa.

  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/198636/niemieckie-media-komentuja-wniosek-ke-do-tsue-ws-polski.html

  Ps...Jednym słowem "zagłodzić Polaków", Niemiec zawsze będzie Niemcem w brunatnym, czarnym czy błękitnym garniturku od Hugo Bossa. Zamiast płacić nam miliardy odszkodowania, to Niemcy rządzący Unią ściągają od Polaków haracz za nieposłuszeństwo wobec eurokratów owładniętych żądzą obalenia naszego rządu. Po 45 latach przebywania pod sowieckim butem, teraz kolejne dekady przyjdzie nam być pod niemieckim, kto tego nie rozumie, powinien dać sobie spokój z polityką. Mam nadzieję, że gdy przyjdzie dla Polski czas próby i trzeba będzie wybrać pomiędzy Wolnością i Suwerennością Polski a jej oddaniem za śmierdzące, zdradzieckie ojro i pozwoleniem na powstanie IV-tej Rzeszy, prawdziwi Polacy, nie mówię tu o szmalcownikach z PO, PeeZeL czy Lewactwa, pokażą swoją wielkość i dojrzałość oraz patriotyzm. Zaznaczam, że pakt Ribbentrop-Mołotow-bis po nastaniu naczelnego światowego lewaka, dziada Bidena, właśnie się odnowił. Ryży łach nie POciągnął tłumów w Polsce, pojechał więc do Brukseli, by tam judzić przeciwko polskiemu rządowi, a więc Polsce i jej obywatelom, bo odbije się to na nas wszystkich. Gdyby ktoś nie wiedział dlaczego D. Tusk wyjechał parę dni temu do Brukseli, to od dwóch dni mamy na to odpowiedź. Ruszyła cała unijna machina grillowania Polski, a przede wszystkim Rządu RP. Czekali na efekt Tuska i Trzaskowskiego, który przy wsparciu Niemiec zorganizował Campus. Niemcy my raczej podziękujemy za wasze rady i porządki. Jesteście zwykłym barbarzyńskim bydłem a teraz wypierdalać. Jak Polski rząd się cofnie to przegra. Ale skutki dla KE i Brukseli będą opłakane, ten szantaż tylko wzmocni PiS a KE i UE stawi pod ścianą! RP sobie poradzi bez problemu bez tych środków, ale UE stawi się bardzo skomplikowanej sytuacji, która tylko spotęguje nastroje antyunijne w wielu krajach! To jest kwestia tylko czasu. Piłeczka leży po stronie UE i oni wiedzą, że sytuacja jest super niebezpieczna, ale oszołomy takie jak Timmmermans, Tusk są gotowe podpalić całą Europę!

 • @Ziemianin

  Dania zaostrza prawo. Zasiłki tylko dla pracujących migrantów. Duński rząd zaostrzył przepisy dotyczące świadczeń socjalnych dla imigrantów. Niektórzy z nich będą teraz musieli pracować 37 godzin tygodniowo, aby je otrzymać. Nowe przepisy będą dotyczyć osób, które pobierały zasiłki od trzech do czterech lat i nie osiągnęły określonego poziomu znajomości języka duńskiego. Premier Mette Frederiksen poinformowała, że przepisy są bezpośrednio skierowane do kobiet z „niezachodnich środowisk” żyjących z zasiłków.

  Zmiany w prawie
  W ostatnich latach Dania wielokrotnie zaostrzała swoją politykę imigracyjną. Obecnie to skandynawskie państwo ma jedne z najsurowszych przepisów w Europie i wyznaczyła sobie cel zerowej liczby wniosków o azyl. Przedstawiciele rządu poinformowali, że nowe przepisy zostały wprowadzone po to, aby pomóc migrantom w asymilacji w duńskim społeczeństwie. Część środowisk twierdzi jednak, że nowe prawo będzie niesprawiedliwe. Chcemy wprowadzić nową logikę pracy, w której ludzie mają obowiązek wnosić swój wkład i być użytecznymi, a jeśli nie mogą znaleźć stałej pracy, muszą odpracować zasiłek powiedziała dziennikarzom premier. Przez zbyt wiele lat wyrządzaliśmy krzywdę wielu ludziom, nie żądając od nich niczego dodała. Premier powiedziała, że przepisy są skierowane do imigrantek. Rząd twierdzi, że sześć na dziesięć kobiet z Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Turcji nie pracuje. Minister zatrudnienia Peter Hummelgaard stwierdził, że praca może obejmować szeroki zakres działań: od zbierania niedopałków na plaży po zatrudnienie w firmach. Pomysł krytykują politycy lewicy. Ale Mai Villadsen, rzeczniczka lewicowej Listy Jedności, skrytykowała propozycje zmian w prawie, który muszą zyskać aprobatę parlamentu. Obawiam się, że skończy się to wspieranym przez państwo dumpingiem socjalnym, wysyłającym ludzi do szalonych prac powiedziała Villadsen jednej z telewizji.

  Ps...Nareszcie choć zapóno, kojoty do pracy, pogonione, lecz oni na niewiernych pracować nie będą, a brak socjalu to rozróby, bandyterka, kradzierze, oj poleje się w Danii krew.

 • @Ziemianin Cała prawda o zdrajcach!

  Burza po słowach Terleckiego. Czy wicemarszałek mówił o "polexicie"? "Nie chcemy wyjść z Unii, ale...". Powinniśmy myśleć nad tym, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia powiedział Terlecki. „Brytyjczycy pokazali, że im dyktatura brukselskiej biurokracji nie odpowiada, odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój” podkreślił polityk. Te słowa wywołały burzę w sieci. Opozycja już grzmi.


  Ps...Pan Terlecki w wojskowym skrócie powiedział wystarczająco dużo dla kumatych ludzi. Bardzo dobrze powiedział. Jedyny głos rozsądku. Najpierw won z Morawieckim. Odkąd jest w rządzie Polska kawałek po kawałku traci niepodległość! On nas sprzeda, zrobi z nas kolonię niemiecką. Dla żydolewackiej, pedalskiej i germańskiej UE i dla euro zrobi wszystko. A głosując dziś na POKO i lewactwo, to jakbyś podpisywał folkslistę? Gorzej! To jakbyś się godził być u Niemców w Obozie Koncentracyjnym za KAPO! I tutaj wcale nie chodzi o kapowanie czyli donosicielstwo. UE czyli IV Rzesza Niemiecka przewidziała dla nas miejsce w baraku przy siatce, na wprost placu apelowego. Unia to żydolewacki germański kołchoz pod nazwą Unia. Polska wpadła z deszczu pod rynnę. Polsce zlikwidowała stocznie, cukrownie, teraz biorą się za kopalnie, elektrownie. Dziadów z nas zrobią. Żydolewacka germańska mafia z UE itd działa jak w filmie „DŁUG” - niespłacalny dług będzie rósł i rósł, bo cokolwiek zrobimy będą żądali bo reprezentują interes Niemiec, to sytuacja bez wyjścia. Tylko wyjście z tego gówna. Jak szybko tylko się da. Skończy się unijna kasa dla obiboków w PE. Nie chcę żyć w GG. Rzesza niemiecka prowadzi przeciw Polsce wojnę hybrydową poprzez UE. Polska nigdy nie powinna być w UE, zwłaszcza po Brexicie, bo w ten sposób Rzesza ma nas ”na talerzu”. Wspólny obszar gospodarczy jak najbardziej, ale nie podległość Rzeszy. Rzesza niemiecka jest odwiecznym śmiertelnym wrogiem Polski, która w optyce niemieckiej leży w większości na terytorium Prus. Oczywistym jest, że wcześniej czy później Rzesza będzie obszar Prus rewindykowała, bo historia się nie skończyła. Nie skończył się tysiącletni Drang nach Osten. Unia ma Polaków za nic ale bardzo by chciała mieć ich za parobków do czworaków. Czas najwyższy powiedzieć dewiantom basta. Zatem POLEXIT!

  Głosowałem przeciw wstąpieniu do UE. Byłem przeciwny aneksji Polski w łapy szwabskie pod tytułem UE, od dawna piszę PRECZ z żydolewacką, pedalską i germańską UE, a opuszczenie tych barbarzyńców natychmiastowe. Bo cały ten zachód to śmierdzące żydolewackie, pedalskie bagno tańczą jak im germańce każą. Nie będzie szwab pluł nam w twarz i dzieci nam sobaczył. Na co nam Unia, gdzie masz wyznawać pseudoreligię gender? Nikt nie może sobie słowem zmienić płci. A tu jak tego nie uznajesz to jesteś homofobem i masz być ukarany. To przymus się do irracjonalizmu. Nie życzę sobie by miernoty zafiksowanie ideologicznie, prezentujące obce mi kulturowo wzorce za obce pieniądze cokolwiek narzucały. Tylko nieudacznicy boją się suwerenności. Trzeba przygotować plan wyjścia z tego żydolewackiego germańskiego Eurokołchozu niezwłocznie rozprawić się z kastą oraz z renegatami, sprzedawczykami i judaszami donoszącym na Polskę zagranicę. Fanatyczni euroentuzjaści kleją się do tej UE jak guma do podeszwy i płaszcza wobec niej w sposób uwłaczający elementarnej godności Polaków! Opamiętajcie się. Związek Sowiecki też miał trwać wiecznie! Bez Unii da się żyć. Kiedyś wspólnota gospodarcza teraz jakiś utopijny polityczny eksperyment na wzór CCCP. Każdy z politykierów boi się przyznać, że poza Unią też jest życie i brak bata dozorcy. Ten strach jest równie silny jak mówienie czegokolwiek o żydach żeby nie być posądzonymi o antysemityzm. O antypolonizmie nikt nie myśli. Polska wchodząc do chorego na lewactwo tworu zwanym Unią poniosła gigantyczne straty ekonomiczne i polityczne. Staliśmy się tanią siłą roboczą, rynkiem zbytu dla niemieckich i innych towarów, nasz przemysł, firmy zlikwidowano żeby Niemcy nie mieli konkurencji, mieliśmy ogromne bezrobocie, wyrwano nam 25 tys lekarzy, i wielu ludzi z dobrym wykształceniem za które wszyscy zapłaciliśmy z naszych podatków i nikt nie zwrócił nam kosztów ich nauki, osaczono nas wrogimi gadzinowymi obcymi mediami które kreują naszą politykę i piorą mózgi Polaków, mamy obce banki, markety, firmy i zyski z nich płyną do rodzimych krajów, z każdego euro dotacji unijnej 80% wraca do Niemiec, i jeszcze o swoje musimy się czołgać przed kacykami unijnymi …itd. Pokażcie nam bilans strat i zysków z naszego bycia w tej rabunkowej organizacji.

  Ps..II...Kto jest za. Proszę o podanie dalej. Jestem za referendum w sprawie zabrania Sędziom Immunitetu. Koniec z tymi ludźmi. Oni są tacy jak inni urzędnicy państwowi. Kasta - Basta!

 • @Ziemianin Cała prawda o zdrajcach!

  Burza po słowach Terleckiego. Czy wicemarszałek mówił o "polexicie"? "Nie chcemy wyjść z Unii, ale...". Powinniśmy myśleć nad tym, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia powiedział Terlecki. „Brytyjczycy pokazali, że im dyktatura brukselskiej biurokracji nie odpowiada, odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój” podkreślił polityk. Te słowa wywołały burzę w sieci. Opozycja już grzmi.


  Ps...Pan Terlecki w wojskowym skrócie powiedział wystarczająco dużo dla kumatych ludzi. Bardzo dobrze powiedział. Jedyny głos rozsądku. Najpierw won z Morawieckim. Odkąd jest w rządzie Polska kawałek po kawałku traci niepodległość! On nas sprzeda, zrobi z nas kolonię niemiecką. Dla żydolewackiej, pedalskiej i germańskiej UE i dla euro zrobi wszystko. A głosując dziś na POKO i lewactwo, to jakbyś podpisywał folkslistę? Gorzej! To jakbyś się godził być u Niemców w Obozie Koncentracyjnym za KAPO! I tutaj wcale nie chodzi o kapowanie czyli donosicielstwo. UE czyli IV Rzesza Niemiecka przewidziała dla nas miejsce w baraku przy siatce, na wprost placu apelowego. Unia to żydolewacki germański kołchoz pod nazwą Unia. Polska wpadła z deszczu pod rynnę. Polsce zlikwidowała stocznie, cukrownie, teraz biorą się za kopalnie, elektrownie. Dziadów z nas zrobią. Żydolewacka germańska mafia z UE itd działa jak w filmie „DŁUG” - niespłacalny dług będzie rósł i rósł, bo cokolwiek zrobimy będą żądali bo reprezentują interes Niemiec, to sytuacja bez wyjścia. Tylko wyjście z tego gówna. Jak szybko tylko się da. Skończy się unijna kasa dla obiboków w PE. Nie chcę żyć w GG. Rzesza niemiecka prowadzi przeciw Polsce wojnę hybrydową poprzez UE. Polska nigdy nie powinna być w UE, zwłaszcza po Brexicie, bo w ten sposób Rzesza ma nas ”na talerzu”. Wspólny obszar gospodarczy jak najbardziej, ale nie podległość Rzeszy. Rzesza niemiecka jest odwiecznym śmiertelnym wrogiem Polski, która w optyce niemieckiej leży w większości na terytorium Prus. Oczywistym jest, że wcześniej czy później Rzesza będzie obszar Prus rewindykowała, bo historia się nie skończyła. Nie skończył się tysiącletni Drang nach Osten. Unia ma Polaków za nic ale bardzo by chciała mieć ich za parobków do czworaków. Czas najwyższy powiedzieć dewiantom basta. Zatem POLEXIT!

  Głosowałem przeciw wstąpieniu do UE. Byłem przeciwny aneksji Polski w łapy szwabskie pod tytułem UE, od dawna piszę PRECZ z żydolewacką, pedalską i germańską UE, a opuszczenie tych barbarzyńców natychmiastowe. Bo cały ten zachód to śmierdzące żydolewackie, pedalskie bagno tańczą jak im germańce każą. Nie będzie szwab pluł nam w twarz i dzieci nam sobaczył. Na co nam Unia, gdzie masz wyznawać pseudoreligię gender? Nikt nie może sobie słowem zmienić płci. A tu jak tego nie uznajesz to jesteś homofobem i masz być ukarany. To przymus się do irracjonalizmu. Nie życzę sobie by miernoty zafiksowanie ideologicznie, prezentujące obce mi kulturowo wzorce za obce pieniądze cokolwiek narzucały. Tylko nieudacznicy boją się suwerenności. Trzeba przygotować plan wyjścia z tego żydolewackiego germańskiego Eurokołchozu niezwłocznie rozprawić się z kastą oraz z renegatami, sprzedawczykami i judaszami donoszącym na Polskę zagranicę. Fanatyczni euroentuzjaści kleją się do tej UE jak guma do podeszwy i płaszcza wobec niej w sposób uwłaczający elementarnej godności Polaków! Opamiętajcie się. Związek Sowiecki też miał trwać wiecznie! Bez Unii da się żyć. Kiedyś wspólnota gospodarcza teraz jakiś utopijny polityczny eksperyment na wzór CCCP. Każdy z politykierów boi się przyznać, że poza Unią też jest życie i brak bata dozorcy. Ten strach jest równie silny jak mówienie czegokolwiek o żydach żeby nie być posądzonymi o antysemityzm. O antypolonizmie nikt nie myśli. Polska wchodząc do chorego na lewactwo tworu zwanym Unią poniosła gigantyczne straty ekonomiczne i polityczne. Staliśmy się tanią siłą roboczą, rynkiem zbytu dla niemieckich i innych towarów, nasz przemysł, firmy zlikwidowano żeby Niemcy nie mieli konkurencji, mieliśmy ogromne bezrobocie, wyrwano nam 25 tys lekarzy, i wielu ludzi z dobrym wykształceniem za które wszyscy zapłaciliśmy z naszych podatków i nikt nie zwrócił nam kosztów ich nauki, osaczono nas wrogimi gadzinowymi obcymi mediami które kreują naszą politykę i piorą mózgi Polaków, mamy obce banki, markety, firmy i zyski z nich płyną do rodzimych krajów, z każdego euro dotacji unijnej 80% wraca do Niemiec, i jeszcze o swoje musimy się czołgać przed kacykami unijnymi …itd. Pokażcie nam bilans strat i zysków z naszego bycia w tej rabunkowej organizacji. Czas powołać w tej sprawie komisję ekonomistów.

  Ps..II...Kto jest za. Proszę o podanie dalej. Jestem za referendum w sprawie zabrania Sędziom Immunitetu. Koniec z tymi ludźmi. Oni są tacy jak inni urzędnicy państwowi. Kasta - Basta!

 • O co naprawdę chodzi TSUE i KE? Nawacki: ”Gra idzie o to, by sędziów wyrzucić na bruk. Tu nie chodzi o praworządność”

  Zdaniem sędziego Macieja Nawackiego, członka Krajowej Rady Sądownictwa działania Komisji Europejskiej wobec Polski są w rzeczywistości próbą uderzenia w cały system związany z wyborem sędziów. Chodzi o uderzenie w cały system wyłaniania i powoływania sędziów w Polsce. Chodzi o to, by nad tym aspektem władzy suwerena sprawowała korporacja sędziowska. Już 2 tysiące sędziów zostało powołanych w sądach powszechnych, administracyjnych i w Sądzie Najwyższym. Gra idzie o to, by tych sędziów wyrzucić na bruk, pozbawić urzędów. Krajowa Rada Sądownictwa, w obecnym składzie, stanowczo się temu przeciwstawia mówił sędzia Maciej Nawacki w rozmowie z telewizją wPolsce.pl. Mamy do czynienia z przekazem TSUE o jakimś „upolitycznieniu” KRS. Tymczasem „polityka” powinna być służbą i taką służbę pełnią członkowie KRS. Przedstawicielami suwerena są parlamentarzyści i to oni uczestniczą w wieloetapowym systemem wyboru członków KRS. To mechanizm demokratyczny. Dziś mamy próbę zamachu na ten demokratyczny system podkreślił sędzia.

  Ingerencja także w innych obszarach
  Maciej Nawacki jest przekonany, że po ingerencji w polski system sądowniczy, KE i TSUE, mogą rozszerzyć swoje działania także na inne sfery. Straszenie karami trwa już od dłuższego czasu. Nie chodzi o wymiar sprawiedliwości, o praworządność. Mówimy o suwerenności. To tak jakby TSUE próbowało ingerować w kwestie związane z obronnością i zabraniało nam tworzyć Wojska Obrony Terytorialnej. Następnym krokiem będzie podważenia stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym. Już dziś sędziowie podpowiadają co należy zrobić, by podważyć przepisy regulujące stan wyjątkowy. To jest właśnie anarchia prawna. Musi istnieć silny system egzekwowania prawa. Inaczej prawo zostanie jedynie martwą literą stwierdził Maciej Nawacki.  Ps...Rzeczą oczywistą jest, że takie działania rozkładają aparat państwowy, służby, sądownictwo, policję, wojsko, szpitale, nawet Puszczę Białowieską. Chodzi zamęt by nie móc rozwiązać skutecznie spraw istotnych! To KRS przygotowuje listę sędziów ale ostatecznie nominuje prezydent z wyboru powszechnego, czyli z mandatem równym referendum konstytucyjnemu. Kwestionowanie jego uprawnień to zamach stanu. A tą starą żydowską wiedźmę, która promowała kastę, na bruk, razem innymi…Kasta rękoma KE i TSUE chce pozbyć się świeżej i zdrowej konkurencji. Sypie się hinduska struktura polskiej palestry, i to Kastę boli. Dlaczego rząd wchodzi w jakiekolwiek dyskusje ws. tego co nie podlega dyskusji? Musimy opuścić eurokołchoz i zastosować opcję zerową wobec każdego sędziego, który sprzeniewierzył się swojemu powołaniu. Trzeba ich pozbawić wszelkich przywilejów. A ten cały ”fundusz” to cudzy kredyt na nasze karki, ma pomóc szwabom wyciągnąć od tych z południa Europy, to co pożyczyli od szwaba i nie chcą oddać!

 • @Ziemianin 21:32:49 Cała prawda o zdrajcach!

  „Niezmiennie aktualne słowa Marszałka Piłsudskiego: „Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co obcym służą”

 • @kula Lis 70 04:44:48

  To jest dopiero banda prowokatorów i zdrajcówi Pokażcie, w którym unijnym kraju poza naszą umęczoną Polską, występują takie pomioty?
  Na idiotów nie ma siły perswazji, jedyny argument - to siła!

 • @kula Lis 70 04:25:32

  Fałszywie oskarżał marszałka Kuchcińskiego. Teraz były agent CBA sam został oskarżony! Prokuratura skierowała już akt do sądu
  Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarżyła Wojciecha J., byłego agenta CBA, o składanie fałszywych zeznań, ujawnianie dziennikarzom tajemnic służbowych oraz pomówienie byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o udział w skandalu obyczajowym - J. twierdził, że jest w posiadaniu kompromitujących polityka nagrań. Oskarżony do winy się nie przyznał

 • @Ziemianin 08:01:29

  a moze zaproponujcie na zebraniach partyjnych zdelegalizowanie sadownictwa i wprowadzenie w to miejsce "trybunalow ludowych "
  warunkiem uczestnictwa bedzie rekomendacja sekretarza okregowego , proboszcza i aktywu partyjnego
  Aby uproscic postepowanie , to prokrator w poniedzialek oskarza a we wtorek broni ??? Kasa sie nie rochodzi na boki zostaje w "Rodzinie"

 • @Ziemianin 08:22:10

  Jak myślisz, czy ktoś go wynajął, za dużą wziątkę? W kapitalizmie, ale i innych ustrojach także, nikt za darmo nie naraża się na więzienie. Sądy walczą z PiS. Zobaczymy znowu pewnie kontrowersyjny wyrok.

 • @Ziemianin 08:22:10

  "składanie fałszywych zeznań, ujawnianie dziennikarzom tajemnic służbowych"

  Nie rozumiem jak fałszywe informacje mogą być tajemnicą służbową.

 • @Ziemianin 08:22:10

  Spór z UE o sądownictwo. Czerwińska: Ta tematyka niestety regularnie na zlecenie totalnej opozycji służy do atakowania Polski. Podkreśliła, że kwestia wymiaru sprawiedliwości nie jest regulowana w traktatach UE.


  https://wpolityce.pl/polityka/565620-spor-o-sadownictwo-czerwinska-ataki-na-zlecenie-opozycji

  Chciał PiS iść z KE i TSUE na ugodę, no to ma dyktat. Jeżeli ma się rację, to się nie negocjuje, bo podejmowanie dyskusji w takim przypadku odbierane jest jako brak pewności. Teraz mówią, że nie ustąpią, a niczym grzeczni niewolnicy zlikwidują Izbę Dyscyplinarną i plują na tych, którzy im zaufali.

  Odwróćmy sytuację i zapytajmy się tej „Starej Unii”, dlaczego, kiedy Polska wstępowała do Unii nie protestowano, że w systemie sądownictwa funkcjonują ludzie związani z aparatem ŻYDOkomunistycznego państwa (PRL)? Dlaczego wcześniej, tak szybko, wybaczono grzechy Kiszczakowi, Jaruzelskiemu. W czasie stanu wojennego zachodnia prasa nazywała ich krwawymi dyktatorami. Odpowiedź jest prosta. Zachód doskonale wiedział, że dawni aparatczycy będą bardziej potulni i skłonni do ustępstw a niektórzy „malowani” opozycjoniści przyjmą podobną postawę. Pytanie, kto i kiedy obalił komunę w Polsce, bo chyba nie Michnik, Wałęsa czy Frasyniuk. Kadry pozostały i nazwały siebie liberalną demokracją- humor, satyra. Sami sobie wyhodowaliśmy kasty. Dając sędziom i innym grupom immunitety, gigantyczne w stosunku do innych zawodów zarobki za nic nierobienie, wysokie emerytury z tzw stanu spoczynku, i wiele innych korzyści zacisnęliśmy sobie jako naród pętlę na szyi. Kasty mając takie przywileje i władzę są bezkarnie, są enklawą państwa w państwie. Nie mają bata sprawiedliwości nad sobą tylko rozliczają się w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji. Tylko obecny rząd może to szybko zmienić bo gdy wróci lewactwo to sprawa przyschnie. Odebrać kastom, przywileje i zrównać z resztą narodu! Mając do wyboru „pińiendze ” czy honor wybrałbym bez wahania HONOR! Jeżeli nie „dadzą” to sobie odbierają z 1€ -aż 0,8 wraca do „dającej unii”! Mają „piłę” i pilarza niech piłują gałąź! Damy radę! Jest dobra koniunktura więc dobry czas na wyjście z kołchozu. Damy radę bez tych, zresztą niedużych w relacji do PKB, dotacji. Już teraz niewiele z tej Unii mamy poza promocją LGBT i zamordyzmu.

 • @kula Lis 70 08:37:15

  " Pytanie, kto i kiedy obalił komunę w Polsce, bo chyba nie Michnik, Wałęsa czy Frasyniuk."

  A kto obalił? Kaczyńscy z Piotrowiczem? Czy może "żołnierze wyklęci"?

 • @Ziemianin 21:32:49

  No to jeśli mają być kary za coś co nie było ustalone w traktatach to należy ogłosić referendum co do dalszego uczestnictwa w projekcie UE, inaczej się umawialiśmy a zostaliśmy oszukani. Dosyć tego kołchozu. Czas na Polexit. I tak niedługo zostalibyśmy o ile już nie jesteśmy bo i tak się już mówi płatnikiem netto i polskie podatki poszłyby lub już idą na unijne lewactwo i zboczenia. Trzeba walnąć pięścią w stół i odmówić jakichkolwiek rozmów w sprawach nie objętych traktatem akcesyjnym. Trzeba powiedzieć, że Polska nie zwykła rozważać swoich spraw z państwami trzecimi. Niemcy chcą zaciągać długi które będzie spłacać Polska. Grecja już się dowiedziała jak wygląda pomoc UE. Pieniądze wypłacone Grecji od razu trafiły do niemieckich banków. Czas najwyższy zakończyć naszą przygodę z tą poronioną, jak to jasno widać po latach, organizacją. Nie miejmy złudzeń. Wobec ostatnich ekscesów unijnych lumpów, rozpoczęcie procedury POLEXITu wydaje się być najrozsądniejsza opcją i w zasadzie jedyną dla Państwa Polskiego. Ta zupełnie zdegenerowany i zupełnie upadły już moralnie twór, nie ma nam już nic, ale to nic do zaoferowania. To co było możliwe do uzyskania już wyciągnęliśmy, a raczej wydusiliśmy. Innymi słowy murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Sit venia verbis.

  Proszę Państwa - POLEXIT TO BRZMI DUMNIE!

 • @Ziemianin 21:32:49

  Węgry solidarne z Polską! Varga: "Tym skandalicznym i aroganckim krokiem Komisja przekroczyła granicę". Padła ważna zapowiedź! Węgry stają po stronie Polski i solidaryzują się z nią w związku z decyzją Komisji Europejskiej dotyczącą kar finansowych dla Polski oświadczyła minister sprawiedliwości Judit Varga w środę wieczorem na Facebooku.

  https://wpolityce.pl/swiat/565623-wegry-solidarne-z-polska-varga-ke-przekroczyla-granice

 • @Ziemianin 21:32:49

  Bild de …wczoraj…. po wyborach w Niemczech czekają obywateli drastyczne podwyżki cen (już od miesięcy bardzo wszystko zdrożało) inflacja 3.8 % ! Śniade i mocno opalone inżyniery, informatycy i lekarze ginekolodzy kosztują.

 • @Pedant 08:37:06

  Pan tu wielu rzeczy nie rozumie
  Zwłaszcza sam siebie

  https://wpolityce.pl/kryminal/565625-oskarzal-kuchcinskiego-byly-agent-cba-sam-zostal-oskarzony

 • @Pedant 08:37:06

  W oryginale pisze "składanie fałszywych zeznań, i ujawnianie dziennikarzom tajemnic służbowych". Koledze wcięło i...więc się nie podniecaj pedanciku.

 • @Pedant 08:46:47

  Szabesgoju nie ośmieszaj się.

 • @Pedant 08:46:47

  Jak obalał Bolek komunę?
  W okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających: spirytus - 2 but., wódka - 289 but., wino - 158 but., winiak i koniak - 59 but., szampan - 238 but., piwo - 1115 but.

 • @Pedant 08:46:47

  Czarzasty do Frasyniuka:

  "Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li"

 • @Ziemianin 09:09:18

  "Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li"

  Byli tam także Kaczyńscy. Miód i wino pili, a co widzieli i słyszeli, w księgi umieścili.

 • @Pedant 09:14:20

  Kiszczak i Frasyniuk

  https://www.salon24.pl/u/nick/763823,kiszczak-i-frasyniuk

 • @Ziemianin 08:59:17 to poniżej dla pedancika.

  /Trzeci z czynów, którego popełnienie J. zarzuca byłemu agentowi prokuratura, to zarzut ujawniania informacji stanowiących tajemnicę państwową oraz zawodową, czyli wiedzy, którą posiadł podczas służby w CBA. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokuratura odniosła się przede wszystkim do opublikowanego 19 marca 2019 r. na stronie Fakt24.pl materiału filmowego, który był zatytułowany „Spowiedź mjr. Wojciecha J., agenta wyrzuconego z CBA”. W wywiadzie udzielonym „Faktowi” J. miał ujawnić siedem informacji zawartych w notatkach służbowych oraz meldunkach operacyjnych, wszystkie opatrzone były klauzulą „poufne”./

 • Kaleta: W sporze z UE nie chodzi o Izbę Dyscyplinarną...

  Cała istota sporu z UE jest taka, żeby Polska pod groźbą szantażu zrezygnowała z suwerennego prawa do kształtowania sądownictwa uważa wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Kaleta: Czekamy na możliwość przeprowadzenia dalszych reform. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta był pytany w czwartek w Polsat News, kiedy dojdzie do zapowiadanej likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Tutaj nie ma się z czym spieszyć, ponieważ należy rozważyć analizę i ocenę całego funkcjonowania sądownictwa powiedział. Dodał, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Solidarna Polska od lat czekają na możliwość przeprowadzenia dalszych reform, które zostały wstrzymane. W sporze z UE nie chodzi o to, że w ramach SN funkcjonuje jakaś Izba Dyscyplinarna. Chodzi o to że Polacy wybierając w 2015 roku prawo i Sprawiedliwość dokonali decyzji, że trzeba gruntownie zreformować sądownictwo, które nie było reformowane o 1990 roku. Elementem tej reformy była zmiana sposób wyboru sędziów ocenił Kaleta. Według niego "cała istota sporu z UE jest taka, żeby Polska pod groźbą szantażu zrezygnowała z suwerennego prawa do kształtowania sądownictwa i była stawiana pod pręgierzem za rozwiązania, które obowiązują w innym kraju".


  https://dorzeczy.pl/opinie/198755/kaleta-w-sporze-polski-z-ue-nie-chodzi-o-izbe-dyscyplinarna.html


  Ps...KE i TSUE działają przeciw praworządnej Polsce na prośbę i z polecenia polskiej oPOzycji i europosłów PO i PZPR zasiadających w PE. Rządy PO z lat 2007-2015 rozszabrowały gospodarczo Polskę i zubożyły Polaków a wysyp afer gospodarczych był nigdy wcześniej nie spotykany na tak ogromną skalę. Właśnie z obawy przed wymierzeniem sprawiedliwości tym politykom PO i Lewicy jest ta nagonka na obecnie rządzących i na polskie instytucje prawne i konstytucyjne. Skoro tak KE i TSUE tak bardzo troszczą się o praworządność w Polsce, to może należałoby zadać im pytanie. Gdzie była KE i TSUE, jak PO wprowadzała nad programowo trzech swoich sędziów do Trybunału Konstytucyjnego?

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2020/11/pTbO856KPeDqYfeA.jpg

 • @Ziemianin 09:20:12

  https://img.dorzeczy.pl/img/lech-walesa/f0/49/849280ebbaa25081945dddc94b48.jpeg

  Wałęsa: Zrobię wszystko, by Tuskowi się udało. To jeden z najzdolniejszych polityków naszej epoki stwierdził Lech Wałęsa. Oczywiście ma małe problemy wykonawcze, ale mimo wszystko jest najlepszy ze wszystkich ocenił.

  https://dorzeczy.pl/opinie/198749/tusk-moze-liczyc-na-walese-zrobie-wszystko.html


  Ps...Głowę dam, że żadnej z tych książek za nim nie przeczytał poza telefoniczną jak sam mówił. Żydokomuniści załatwili Wałęsie Nobla.
  Nobla za rozgrabienie polskiego majątku i 30 lat ciemiężenia Polaków. Co do popierania z całych sił Tuska przez Wałęsę to wróży niezły ubaw i pikowanie sondaży w dół. Tusk jest rzeczywiście ponadprzeciętnie zdolny do wszelkiego rodzaju krętactw i podłości. A co do współpracy Wałęsy Urbana i Palikota to trójka jest wyjątkowo kompatybilna. Poparcie Bolka to pewne zwycięstwo PiS. Jeżeli Tusk skorzysta z usług i rad Bolka to możemy spać spokojnie.

 • @Pedant 13:14:35

  "Nie macie monopolu na polskość, i wśród Polaków jesteście tylko krzykliwą mniejszością, która polskość stara się reszcie obrzydzić."

  zgłaszam ten post psie

 • @werka1321 10:16:16

  "polskość stara się reszcie obrzydzić."
  zgłaszam ten post psie"

  Stara się Wercia jak może. Nie jest Pani zbyt miła.

 • @werka1321 10:16:16

  Po co z nim dyskutujesz, to nie Polak to szabesgoj lub żyd tu zadaniowany.

 • @Ziemianin 09:20:12

  Ważna decyzja. Minister Ziobro zawiesił sędziego, który podważył status koleżanki opiniowanej przez KRS. W tle bezprawne działania TSUE. Ważna decyzja ministra sprawiedliwości! Zbigniew Ziobro zawiesił w czynnościach służbowych sędziego Adama Synakiewicza z SO W Częstochowie. Sędzia podważył nie tylko status sędzi, którą opiniował nowy skład KRS, ale także uchylił jej wyrok. Dlaczego? Synakiewicz uznał, że sędzia zasiadała w składzie w sposób nieuprawniony. Synakiewicz powołał się w swojej decyzji na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Ta jawna prowokacja zakończyła się szybką decyzją ministra sprawiedliwości, który zawiesił sędziego w wykonywaniu obowiązków na miesiąc. Oczywista decyzja ministra i Prokuratora Generalnego wywołała falę histerii wśród sympatyków „kasty” sędziowskiej. Zawieszenie w czynnościach SSO w Częstochowie A. Synakiewicza przez min. ZZ jest brutalnym pogwałceniem porządku prawnego, wyrazem skrajnego lekceważenia orzeczeń europejskich trybunałów. Minister stosuje ustawę kagańcową, mimo jej zamrożenia przez TSUE. To poważne nadużycie władzy napisał Michał Wawrykiewicz z „Wolnych Sądów”. Działania Rzecznika
  W sierpniu Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Piotr Schab wydał komunikat, dotyczący czynności wyjaśniających, podjętych wobec Adama Synakiewicza, sędziego Sądu Okręgowego w Częstochowie. Chodzi o ewentualne przekroczenie przez niego uprawnień w ten sposób, że „przyznał sobie kompetencje do badania zgodności z prawem powołania sędziego, członka składu orzekającego…”.

  Informuję, że 26 sierpnia 2021 r. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów, Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik podjął czynności wyjaśniające w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego z art. 107 § 1 pkt 3 i 5 ustawy z 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U z 2020 r., poz. 2072, dalej: Usp), polegającego na uchybieniu godności urzędu przez ustalonego sędziego Sądu Okręgowego w Częstochowie, który w ostatniej dekadzie sierpnia 2021 r., jako funkcjonariusz publiczny, przewodniczący składu orzekającego w sprawie karnej odwoławczej Sądu Okręgowego w Częstochowie, przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że wbrew treści art. 42 a § 1 i 2 Usp przyznał sobie kompetencje do badania zgodności z prawem powołania sędziego skutkujące podjęciem bezprawnych działań kwestionujących skuteczność powołania oraz istnienie stosunku służbowego sędziego Sądu Rejonowego w Zawierciu –przewodniczącego składu orzekającego w sądzie I instancji, co mogło prowadzić do naruszenia art. 178 ust. 1 Konstytucji oraz naruszało przepis art. 82 § 1 Usp określający obowiązek postępowania zgodnie ze ślubowaniem sędziowskim, w tym w szczególności obowiązek stania na straży prawa, a tym samym stanowiąc o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 kk, stanowiło działanie na szkodę interesu publicznego w postaci prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości czytamy w komunikacie.

  https://wpolityce.pl/polityka/565716-mocna-decyzja-ziobry-ws-buntu-kasty-sedziowskiej

  Ps...Wreszcie, brawo panie ministrze. Trzeba zrobić porządek z tą kastą. Są zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polaków, państwa. To jest nieposłuszeństwo wobec prawa, demokracji, to anarchia. Nawet zdrada. Wywalić wszystkich z „nadzwyczajnej kasty” na zbitą twarz i na bruk. Wymienić na porządnych i sprawiedliwych nieprzekupnych ludzi. Co to są wolne media i wolne sądy? Czy tu chodzi o to, że są wolne od prawdy, prawa i sprawiedliwości? O co tutaj chodzi? SO w Częstochowie to nie kasta, to mafia! To samo w Gdańsku, Opolu, Wrocławiu, etc. Warchoł sądowy Synakiewicz ma dość pracy i chciałby sobie porządzić. Apanaże, immunitety, bezkarność, oportunizm utwierdziły go w przekonaniu, że jest Napoleonem. Sami sobie wyhodowaliśmy kasty. Dając sędziom i innym grupom immunitety, gigantyczne w stosunku do innych zawodów zarobki za nic nierobienie, wysokie emerytury z tzw stanu spoczynku, i wiele innych korzyści zacisnęliśmy sobie jako naród pętlę na szyi. Kasty mając takie przywileje i władzę są bezkarnie, są enklawą państwa w państwie. Nie mają bata sprawiedliwości nad sobą tylko rozliczają się w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji. Tylko obecny rząd może to szybko zmienić bo gdy wróci lewactwo to sprawa przyschnie. Odebrać kastom, przywileje i zrównać z resztą narodu!

 • Była wiceprezydent Krakowa zatrzymana przez CBA. Urząd Miasta "nie posiada wiedzy": "Zostanie przesunięta na inne stanowisko"

  Centralne Biuro Antykorupcyjne we wspólnej akcji z policją zatrzymało pięć osób, które miały wręczać i przyjmować łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych w Krakowie - dowiedziała się PAP. Zatrzymano m.in. byłą wiceprezydent miasta i szefów Izby Przemysłowo-Handlowej. CBA zatrzymało urzędników
  Wydział Komunikacji społecznej Biura poinformował PAP, że do zatrzymań doszło w czwartek, a zatrzymani, to prezydent i dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były dyrektor wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa. W ocenie śledczych była zastępczyni prezydenta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych Wydziałach krakowskiego magistratu tak, aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę. Zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA przy współpracy z wydziałem do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji w Krakowie mają usłyszeć w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-19 - podał PAP wydział. Wydział zaznaczył, że są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, ale planowane są kolejne czynności.

  Oświadczenie Urzędu Miasta Krakowa
  Do sprawy odniósł się Urząd Miasta Krakowa, który w oświadczeniu wskazał, że „nie posiada wiedzy na temat śledztwa prowadzonego przez organy ścigania”.

  W związku z zatrzymaniem (…) informujemy, że Urząd Miasta Krakowa nie posiada wiedzy na temat śledztwa prowadzonego przez organy ścigania, a tym samym nie ma możliwości odniesienia się do sytuacji napisano w przesłanej PAP informacji.

  W oświadczeniu zadeklarowano „wolę pełnej współpracy zarówno z prokuraturą prowadzącą śledztwo, jak i z CBA”, a także wyrażono nadzieję, że „jakiekolwiek wątpliwości dotyczące działalności pracowników samorządowych zostaną jak najszybciej wyjaśnione”.

  Nie przesądzamy o winie, jednak ze względu na dobro śledztwa i Pani Dyrektor z-cy dyrektora zarządu dróg, do czasu wyjaśnienia sprawy zostanie ona przesunięta na inne stanowisko czytamy w oświadczeniu.

  PAP

  Ps...Ze względu na dobro Pani Prezydent…..?! Inne stanowisko….?! Na pysk z nią do czasu jak się cokolwiek nie rozjaśni w sprawie! O swoje dobro mogła skutecznie walczyć wcześniej…! Im większe miasto, tym więksi złodzieje…W Gdańsku, Opolu też to potrzebne aby zrobić porządek z korupcją w Urzędzie Miasta i Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

 • Premier zapewnia: Nie może być mowy o żadnym Polexicie. Polska i Komisja Europejska będą w stanie domknąć wszystkie wątpliwości

  Oczywiście nie może być mowy o żadnym Polexicie powiedział w wywiadzie dla ‘Super Expressu” premier Mateusz Morawiecki. Według niego Polska i Komisja Europejska będą w stanie domknąć wszystkie wątpliwości związane z Krajowym Planem Odbudowy.
  https://wpolityce.pl/polityka/565728-premier-oczywiscie-nie-moze-byc-mowy-o-zadnym-polexicie

  Ps..Aha, czyli pożyjemy, poczekamy, a potem po cichu zgodzisz się na wszystko, Morawiecki. Morawiecki żyje w kłamstwie, to unijny kret…. Oczywiście, że Polexit jest niezbędny dla dalszego rozwoju Polski i uniknięcia cywilizacyjnego upadku do jakiego prowadzą dewiacje UE. Wcześniej musi nastąpić, KOexit, PSLexit i SLDexit. A PiS siedzi okrakiem na płocie, licząc na głosy osób które chcą wyjść z UE i na głosy osób które wyjść nie chcą. Taktyka sprytna, pytanie jakie będą długofalowe konsekwencje. Moim zdaniem, wyjście. Trzeba wyjść z Unii, nie można należeć dobrowolnie do wrogiej Polsce struktury. Referendum!

 • Kloc: Brak reakcji na prawne zaczepki KE zostałoby odebrane jako przyznanie się do winy

  „Ewentualne decyzje o zrewidowaniu polskiego stanowiska w sprawie unijnej polityki klimatycznej powinniśmy uzależnić od tego, jak potoczą się rozmowy prenotyfikacyjne umowy dla górnictwa. W trudnej, trochę patowej sytuacji jest nie tylko Polska, ale także Komisja Europejska. Nie zapominajmy, że udana transformacja energetyczno-gospodarcza Górnego Śląska jest warunkiem powodzenia całej, unijnej polityki klimatycznej mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Izabela Kloc, eurodeputowana PiS.

  https://wpolityce.pl/polityka/565677-klocnie-reagujac-na-zaczepki-ke-przyznalibysmy-sie-do-winy

  Ps...Kobieto, do jakiej winy! Chcemy być u siebie. Pojedz do Niemiec i zobacz jak oni pielęgnują wszystko co niemieckie i przestań pleść głupoty. A na zaczepki nie trzeba reagować to oczywiste. Wszystko wetować, wetować i się nie bać! Ale do tego potrzebna premier Beata Szydło, a nie premier Mateusz Morawiecki. W 2020 UE zamknęła16 elektrowni węglowych. Chiny wybudowały 600 elektrowni i elektrociepłowni na węgiel. Od początku roku węgiel zdrożał na rynku międzynarodowym o 70%!

 • Żyd Wieliński żałuje, że... KE jeszcze nie zdążyła ukarać Polski.

  https://media.wplm.pl/thumbs/0aa/OTYwL3VfMS9jY18xYmM0MS9wLzIwMjEvMDkvMDkvMTIwMC83NjAvOTUzYjU1NmQxOTcyNDc1YzkwMDc2M2EzMjgzYjdjNGIuanBlZw==.jpeg

  Jaki odpowiada: "Co gorsza jest tu demokracja i ludzie wybierają ZP". /Żyd/ Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” nie kryje radości z ewentualnych kar dla Polski od Komisji europejskiej. Do jego tekstu odniósł się Patryk Jaki. Komisja Europejska chce kar dla Polski. Szkoda, że Unia zmarnowała tyle czasu brzmi tytuł tekstu /żyda/Wielińskiego. Zdaniem dziennikarza „GW”, KE reagować powinna dużo wcześniej. /Żyd/Wieliński przekonuje, że PiS dokonał… ataku na Sąd Najwyższy. Komisja powinna była stanowczo działać już latem 2017 r., gdy PiS rozpoczął atak na Sąd Najwyższy, czy w grudniu 2019, gdy PiS przeforsował ustawę kagańcową przewidującą kary dla sędziów za wysyłanie do TSUE pytań prejudycjalnych czytamy. /Żyd/Wieliński krytykuje też KE za opieszałość w atakowaniu naszego państwa. Komisja Europejska unikając konfrontacji z Jarosławem Kaczyńskim straciła nie tylko czas. Roztrwoniła zaufanie do unijnych instytucji oraz wiarę w sprawczość naszej wspólnoty, stępiła euroentuzjazm wielu Polaków. Nie wiem, czy da się je odzyskać.

  Komentarz Jakiego
  Do słów /żyda.Wielińskiego odniósł się Patryk Jaki: Szkoda, że Polska w ogóle istnieje. Co gorsza jest tu demokracja i ludzie wybierają ZP. Dlatego karami trzeba im to wybić z głowy.

  Ps.../Żydzie.Wieliński czy jak ci tam, szkoda, że matka cię nie wyskrobała. Należy zastanowić się czy to są Polacy czy tylko jacyś polskojęzyczni mieszkający w naszej Polsce, bo jestem pewny, że prawdziwy Polak nigdy by nie donosił na Polskę, jak Targowiczanie do carycy.

 • Gowin jednym głosem z Lewicą i KO! "Słowa Terleckiego wymagają reakcji". Lider Porozumienia chce wyjaśnień od... prezesa PiS

  Na słowa szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego ws. Unii Europejskiej powinien zareagować Jarosław Kaczyński i wyjaśnić, czy odzwierciedlają one stanowisko PiS i rządu mówił w czwartek w Karpaczu prezes Porozumienia Jarosław Gowin.


  https://wpolityce.pl/polityka/565679-gowin-jak-lewica-i-ko-slowa-terleckiego-wymagaja-reakcji


  Ps...KRET szuka miejsca na liście i pensji na kolejne lata. KRETA nikt nie chce. Robi wszystko, aby się gdzieś załapać, bo przyzwyczaił się do łatwej kasy. Co on by robił poza polityką, jak tylko potrafi ryć? Gowin teraz będzie lizał dupy żeby się gdzieś załapać. Gowin 0,3%. najwyższy czas przemilczać Gowina. On się już nie liczy. On ma wygląd prezerwatywy politycznej po zużyciu.

 • Dobry tekst radzę przeczytać

  https://wpolityce.pl/polityka/565668-spotykamy-sie-z-przemoca-i-musimy-myslec-jak-sie-bronic

  Ps...Środki ekstraordynaryjne mógł i powinien był zastosować polski rząd w lipcu zeszłego roku, mówiąc NIE! wiązaniu wypłat funduszy z przestrzeganiem praworządności. Jednak wydaje się, że rydwan EU w marszu ku lewactwu rozpędził się i nawet nie dba o zachowanie pozorów praworządności.

 • @werka1321 07:17:55

  UE z 2004 r. nie ma już i żadne zaklęcia nie pomogą. Jest agresywny lewacki Eurokołchoz, który obchodzą tylko dwie sprawy: homosie i CO2. Fit for 55 to samobójstwo. Dlaczego mamy brać w tym udział? Zapisy z chwili naszego wejścia do UE są tak pozmieniane i zniekształcone, że tak na prawdę nie tak się umawialiśmy! To już nie jest UE. To eurokołchoz pod przywództwem Niemiec i trochę Francji. Pozostałe kraje są chłopcami do bicia! Nie połapała się na tym jeszcze Jourova? Jej kraj też jest drugiej kategorii. Zobaczy to, kiedy przestanie być komisarką! Trzeba zakładać, że Polski też po prostu nie będzie. Bo już dziś Berlin nie uznaje (poprzez swoją delegaturę w postaci KE) państwowości polskiej. To proste jak drut.

  W dwudniowym (jedyny taki przypadek w historii) referendum z 2003 ws. przystąpienia do UE na 29.868.474 uprawnionych, głos na TAK oddało 13.516.612 co stanowi 45,25% a zatem większość nie była na TAK. No i nie należy przesadzać z tym euroentuzjazmem Polaków, bo to było dawno i nieprawda. W ostatnim badaniu Eurostatu zaledwie 52% Polaków jest pozytywnie nastawionych do UE, więc ulega ciągłej erozji. A jeżeli „tak rozentuzjazmowany naród” chce przejść pod kuratelę Berlina (po raz kolejny), płacąc za to literalnie wszystkim, niech to robi. Ale znając Polaków, zaraz wywołają kolejne Powstanie.

 • Jeśli nie wymiar sprawiedliwości, KE znalazłaby argument.

  To polityka twierdzą sędziowie. Kolegów z Iustitii nazywają kastą, która utraciła wpływy. Nie tylko rząd, ale i sędziowie przypominają, że 1 maja 2004 r., kiedy Polska wstępowała do Unii Europejskiej, nasza konstytucja brzmiała identycznie. I wówczas, i dziś, nie było mowy o nadrzędności prawa unijnego. Dlatego, jeśli nie wymiar sprawiedliwości, co do którego kształtowania wyłączne kompetencje mają państwa członkowskie, znalazłby się inny argument. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej marzy o poszerzeniu swoich kompetencji, a duża część i unijnych polityków, i polskiej opozycji, i część środowiska sędziowskiego, mu przyklaskuje.

  Część środowiska sędziowskiego chyba się zatraciła. Sędziowie nie przysięgają Unii Europejskiej. My przysięgamy wierność Rzeczypospolitej Polskiej. Strzeżenie prawa RP. Chwytliwe mówienie o tym, że jesteśmy sędziami europejskimi nie jest prawdziwe. Jeśli sędzia X czy Y powie, że chciałby dziś orzekać w Danii, nic takiego się nie wydarzy. Nie ma takiej możliwości zaznaczył w telewizji wPolsce.pl sędzia Przemysław Radzik, zastępca rzecznika prasowego Sędziów Sądów Powszechnych, prezes Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Kilka lat temu prezes Rzepliński powiedział, że stowarzyszenie sędziów Iustitia jest związkiem zawodowym. Dziś nie jest już związkiem zawodowym, jest partią polityczną, której program pozostaje w zbieżności z programem innych partii opozycyjnych, występujących legalnie w Polsce. To wystarczy porównać. To godzi już nawet nie w rząd, a w państwo polskie dodał sędzia. Obserwując orzecznictwo TSUE są tentencje do tego, by ten poszerzył swoje uprawnienia.

  Kasta utraciła wpływ. To całe tło konfliktu. Kiedy KRS wybierała sędziów do SN, wbrew konstytucyjni, ta rola była fikcją dodał sędzia Jarosław Dudzicz, zastępca rzecznika prasowego Krajowego Rady Sądownictwa.

  Skład KRS przed zmianami wybierała sama KRS, ale spośród kandydatów przedstawionych przez SN. Jeżeli ten nie został jednak zaakceptowany przez SN, nie został przedstawiony Radzie. Zmiany, zdaniem Dudzicza, wprowadziły równość i wyeliminowały kastowość.

  Nie można zakwestionować w sposób prawny innych argumentów. Jeżeli nie ma argumentów prawnych, trzeba przyczepić stereotyp negatywny, neo-KRS, przebierańcy w togach dodał Dudzicz.

  A te argumenty znajdują posłuch zarówno wśród części sędziów, polityków polskiej opozycji, jak i polityków, czy urzędników unijnych. Dlatego ukręcono na Polskę bat, którym wymachuje się już od kilku dobrych lat. Od początku rządów PiS, które zaczęły reformować wymiar sprawiedliwości. O konsultowaniu zmian wśród części nieprzychylnych sędziów nie było mowy. Nie było nie tylko okrągłego stołu, ale nawet próby podjęcia rozmów o nowym kształcie wymiaru sprawiedliwości. Kasta nie chciała żadnych zmian.

  Autor Edyta Hołdyńska

  Ps...Pani Edyto celnie i na temat. Ja tylko się dziwię co się dzieje, że podobno polscy sędziowie robią jeszcze w Polsce. Sędziowie powinny składać oświadczenia, że aprobują obowiązujący porządek prawny w RP. Postępowania dyscyplinarne powinny od początku do końca toczyć się przed Izbą Dyscyplinarną, taki pomysł miał AST, ale z jakiegoś powodu wycofał się, a to był skuteczny pomysł. Kasta udaje, że proceduje.

  A tych bandziorów z kasty już dawno powinno się wyaresztować. Z jakiej racji mają być zachowywane przepisy prawa wobec tych, którzy uzurpują sobie bycie ponad prawem i jawnie zdradzają Polskę?

  Sądownictwo Polsce to karykatura prawa, podobnie jak i w SN karykaturą godła Polski jest zielony orzeł z głową w dupie, czy też na tle fallusa.Takie przywołuje skojarzenie. Ohyda, i obraza dla Polski!

 • @werka1321 11:12:23

  Tylko POLEXIT. Bez wyjścia z Unii Polska nie przetrwa i będzie tu nędza. Bez prądu, bez mięsa, bez benzyny. Przy świecach na furmankach. To przyniesie pakiet klimatyczny podpisany przez Morawieckiego.

 • @kula Lis 70 20:40:42

  Gdyby ktoś nie wiedział.
  Z ramienia lll RP sędzią TSUE jest Marek Safian nienawidzący PJK i PiS-u za to, że śp Lecha Kaczyński przegnał z Warszawskiego ratusza za przekręty przy zwrotach kamienic jego żonę. Przy okazji syn kolaboranta gestapo i informacji wojskowej.
  Starczy?

 • @Ziemianin 20:47:29

  Gdy Polska przystępowała do UE Polacy nie byli informowani o tym, że tak naprawdę oznaczać to będzie zamianę jednego żydokomunistycznego hegemona na drugiego żydopedalskiegokomunistycznego i germańskiegohegemona.

 • @Ziemianin 20:47:29

  Niestety ale Morawiecki przegrał wszystkie negocjacje zgodził się na skrajnie niekorzystne umowy i traktaty, a teraz konsekwentnie KE będzie odcinała kupony.

 • @Ziemianin 20:47:29

  https://wpolityce.pl/swiat/565746-barnier-ws-tsue-musimy-odzyskac-suwerennosc-prawna
  Francja dała się zmarginalizować, a Polska zawsze niepokorna! Jednak bolszewia wszystkich chce wziąć za pysk. Zaczynają wojnę z Polską, bo wiedzą że to najtrudniejszy bastion wolności! TSUE to obecnie Judenrat z antypolakiem Safianem na czele! Pogrobowcy żydokomunistycznych zbrodniarzy jak Safian w TSUE właśnie zarzynają Europę. III Rzesza miała trwać 1000 lat, IV Rzesza ma być wieczna a jestem pewny, że się sypnie już niedługo. Operacja ”Churchill” już ruszyła. Tym razem Berlina nie odbudują.

 • @Ziemianin 20:47:29

  https://wpolityce.pl/polityka/565636-ordynarny-fake-news-faktu-klamstwo-o-ladowaniu-witek

  Fakt to niemiecki szmatławiec. Ale powinny być kary za takie kłamstwa wyssane z brudnego palca. Kto i czym motywowany, zapewnia folksdojczom bezkarność? Dziwnym zrządzeniem losu Polska nie posiada żadnego instrumentu do wyegzekwowania kary za bezczelne kłamstwa w mediach…prezesie to, że głowy w piasek włożycie nie sprawi, że problem zniknie!

 • @Ziemianin 20:47:29

  Suski: Będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Mocne słowa miały paść z ust Marka Suskiego podczas uroczystości w Radomiu. Suski porusza także kwestię relacji Polski z Unią Europejską. Polska nielegalna walczyła dzielnie podczas II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem niemieckim. Walczyliśmy też z okupantem sowieckim. Będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają nam Polskę doprowadzić do porządku. Rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym narodem wolnych Polaków słyszymy na nagraniu.

  https://twitter.com/i/status/1435977031469223940

  Ps...Suski zaskoczył mnie pozytywnie. Trzeba w końcu powiedzieć tę prawdę. Eurokołchoz to okupanci. O UE powiedział właściwie i z sensem. Wstępowaliśmy do przyjaznych państw a teraz to obóz koncentracyjny. Wreszcie PiS zaczyna odbijać ciosy skurwysyńskich brukselskich żydokomunistów! Może wreszcie zrozumieją, że Mateusz Morawiecki, albo dal się oszukać, albo oszukał nas! Morawiecki okłamał. Miał być broniony interes Polski aż do POLEXITU jakby było trzeba a jest robienie w Brukseli laski na kolanach albo w pozycji leżenia na grzbiecie.
  A ja wiedziałem już w grudniu, że tak będzie. Tylko Ziobro i jego otoczenie wie co to jest Unia i jak teraz działa. Morawiecki nawet dziś wykrzykuje że nie ma mowy o Polexicie, a to już zaczepia o zdradę narodową. Bardzo zawiedliśmy się na Morawieckim, bo jak się okazuje w dziele zniewolenia Polski w niczym nie odstaje od Tuska. Niestety nie ma na kogo zagłosować. Wszyscy to oszuści albo folksdojcze, albo bezwyrazowi tchórze. Jeżeli rząd nie stanie okoniem do fircyków z Brukseli to możemy się pożegnać z demokracją i samostanowieniem w Polsce. Rozbiór III się dokona.

 • @kula Lis 70 20:40:42

  Niekoniecznie - drobne przetwórstwo nie obarczone takimi jak obecnie podatkami i damy radę.

 • @kula Lis 70 06:36:32

  Czyli kierował się interesem osobistym, a to = zdrada stanu/narodu.

 • @Ziemianin 20:47:29

  Polska bez tęczowej pedalskiej i żydolewackiej i germańskiej Unii da sobie radę, Unia bez Polski rozpadnie się jak RWPG.