Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
289 postów 37169 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Kiedy apogeum czwartej fali?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister /wróżbita/odpowiada.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Prognozujemy, że 1000 zakażeń to nie jest kwestia końca września, tylko już przyszłego tygodnia powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Adam Niedzielski podkreślał, że choć obecnie faktycznie nie mamy do czynienia z dużymi liczbami jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem, to dynamika, czyli wzrosty z tygodnia na tydzień jest naprawdę bardzo duża. My mamy przyrosty w tej chwili rzędu 40 proc. z tygodnia na tydzień i między innymi dlatego prognozujemy, że te 1000 zakażeń, które jest taką pewną barierą, być może bardziej psychologiczną niż epidemiczną, będzie w przyszłym tygodniu prawdopodobnie. To nie jest kwestia końca września, tylko już przyszłego tygodnia, kiedy taka liczba pojawi się w kolejnym komunikacie mówił minister zdrowia. W rozmowie pojawił się również temat szczytu czwartej fali epidemii i ewentualnych obostrzeń, które w tym czasie mogą zostać wprowadzone. Nie wiadomo w jakiej sytuacji będziemy w październiku czy listopadzie, bo my prognozujemy, że apogeum tej czwartej fali będzie właśnie na przełomie października, listopada i być może to apogeum też będzie oznaczało sytuację, kiedy ta liczba zakażeń jest np. powyżej 20 tys. Myślę, że wtedy będziemy skłonni podejmować takie decyzje bardziej drastyczne mówił Adam Niedzielski. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 652 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Odnotowano 8 przypadków śmiertelnych. Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii w Polsce wzrosła do 2 896 599. Dotychczas zmarły 75 473 osoby chore na COVID-19.
https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/201370/niedzielski-o-apogeum-czwartek-fali.html

Ps...To nie czwarta fala jest problemem, tylko brak "piątej klepki"... I za wysokie pensje lekarzy i waszych "ekspertów"! Zwłaszcza przy zamkniętych gabinetach, szpitalach a nawet rehabilitacjach! Marzeniem ministra zdrowia rebe mordechaja i wróżbity Niedzielskiego, jest aby wszyscy byli zaszczepieni, bo wtedy gdy w szpitalach będą chorzy z Covid 19, to będą 100% zaszczepieni z Covid 19 i włączączenie programu TRUMNA+. Rebe mordechaj i wróżbita Niedzielski ma na razie zakontraktowane i Pfizera 4 fale. Termin czwartej fali zapisany jest w kontraktach na szczepionki. Ale rozmowy trwają o kolejnych. Jakby tak zrealizować w kilku przypadkach postulat Brauna to mogłoby dojść do cudownego uleczenia i powrotu zwyczajnej grypy. Tak się składa, że właśnie zaczyna się sezon grypowy. A testy PCR nie odróżniają grypy od Covida, w dodatku objawy są te same lub bardzo podobne. Zatem wszystko będzie teraz liczone jako Covid. Przypomnijmy, że przed koroną na grypę chorowało w Polsce co roku ok. 3,5-4 mln osób, a w "sezonie grypowym" jesień 2019 - wiosna 2020 liczbę zgonów szacowano na 6500 (oficjalne statystyki były o wiele niższe). Krętacz rebe mordechaj Niedzielski dobrze wie, że liczba zakażeń "G" znaczy ale na ciemnotę takie liczby działają. Istotna jest liczba zachorowań! 90% zakażonych przechodzi zakażenie bez jakichkolwiek objawów lub bardzo łagodnie. Na covid19 umiera ok 0,02% zakażonych czyli tyle , co przy średniej grypie!!! Nadliczbowo, z powodu braku dostępu do szeroko pojętej służby zdrowia zmarło w Polsce więcej ludzi niż na covid. Ciemnocie szczepionkowej się tego nie mówi... ciemnotę się straszy liczbą zakażeń ale przed wszczepieniem (jak bydło) nie bada się ich na obecność przeciwciał bo w większości przypadków mogłoby się okazać, że już przeszli zakażenie i szczepienia nie potrzebują. A jak wiadomo mniej szczepień, mniejsze zyski karteli farmaceutycznych i skończyłby się granciki dla profesorskich krętaczy doradczych i finansowanie lobby szczepionkowego...Jeżeli by wierzyć Niedzielskiemu i jemu podobnym "ekspertom" to na ziemi musi mieszkać już ponad 16 miliardów ludzi, bo jak by policzyć tych rzekomo chorych to już z lekka powinno ich być ok 10 miliardów a wiki twierdzi, że mieszkańców na Ziemi jest mniej niż 8. No chyba, że oni jeszcze jakąś inną rasę wliczają. 

KOMENTARZE

 • Może obrazki co do niektórych nieczytatych szczepanów przemówią
  Zdanie wykrzyczane przez Brauna wyzwoliły w zgromadzonych na sali sejmowej szubrawcach niepohamowaną panikę. Ten strach w oczach kreatur zwanych posłami i posłankami był bezcenny.

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/tASeSxlp3mShS5Hs.jpg
  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/A3GhhFUhglZ4HmGv.jpg

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/2C2O50rXlLl5gbBV.jpg

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/dwZYuV0zSCh07Ns6.jpg

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/MXocOWHw0NMCUbGP.jpg

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/rEPrhS3gSTUVdmER.jpg
 • Ale macie ministra zdrowia! Koń by się uśmiał ...
  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/09/8moJupoJ280WwzOl.jpg
  OSIOŁ .....dla niego 38 mln Polaków, to za duża cyfra ! ....chce ją zminimalizować pewnie do 10 mln...
 • Kraska: W naszym kraju czwarta fala już jest
  https://img.dorzeczy.pl/img/wiceminister-zdrowia-waldemar-kraska-na-sali-plenarnej-sejmu/a3/9e/18a9e1ed707f555589ec2c22091a.jpeg
  W naszym kraju czwarta fala epidemii koronawirusa już jest. Aby zminimalizować czwartą falę, najważniejszą bronią są szczepienia powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  https://dorzeczy.pl/zdrowie/200905/kraska-o-czwartek-fali-epidemii-koronawirusa.html

  Ps..."Dane pokazują, że ponad 80 proc. - to się waha w poszczególnych dniach nawet do 90 proc. - osoby, które są niezaszczepione, to są osoby, u których wykrywa się dodatki test na koronawirusa, ale to są też osoby, które trafiają do polskich szpitali mówił." Co on chciał powiedzieć - nie wiem, ale to co spisano to bełkot. Kraska ośle zobaczta sobie tę czwartą falę na wykresach. Tylko weźta lupę, bo widać tylko dwie fale i nawet nie wiem, czy lupa albo i mikroskop pomoże.

  https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/

  Takie tam dane ze świata
  https://www.unz.com/proberts/the-powerful-case-against-covid-mrna-vaccine/


  Kraska, z tymi danymi statystycznymi jest tak, jak powiedział kiedyś G.B. Shaw "Jeśli mój sąsiad codziennie bije swoją żonę, ja zaś nie biję jej nigdy, to w świetle statystyki obaj bijemy je co drugi dzień", więc niech Pan nie powołuje się na statystyki, bo to największe oszustwo. Przecież dobrze Pan wie, jak to jest ze statystyką "jest jak kostium bikini: pokazuje wiele, ale nie pokazuje najważniejszego".. I jeszcze jeden ładny cytat, specjalnie dla naszych ministrów zdrowia:
  "Statystyka to matematyczny kamuflaż błędu".
 • Jak widać
  Kraksa nie wie o czym mówi. Powtarza co mu kazano i zaplątał się w wierszyku, nie wszystko zapamiętał, co kazali mu powiedzieć.
 • Poseł Braun w przedmowie wszystko wyjaśnił i nie skłamał w żadnym zdaniu.
  W każdym państwie prawa za to co robi rebe mordechaj Niedzielski w zależności od przepisów stosuje się najwyższy dopuszczalny wymiary kary. W wyniku działań rebe mordechaja Niedzielskiego i spółki mieliśmy największą ilość zgonów w Europie. Nie z powodu grypoCovida a dowodu zablokowania leku jakim jest Amantadyna, i atakowania lekarzy którzy leczyli.
 • Wolność
  "Kiedy apogeum czwartej fali?"

  Dlaczego się Pan bawi w narratora przyszłości ? Niekorzystnej dla nas przyszłości ?
 • @Astra - Anna Słupianek 09:31:15
  Skorygowałem a twój usunąłem ma prawo do tego.
 • @werka To jest czwarta fala rekordowych zysków BigPharmy i ich rządowych przedstawicieli
  Gdy Braun powiedział prawdę, to układ okrągłostołowy POPiS, uznał to jako groźby karalne i natychmiast POPiS jednogłośnie ukarał Brauna.
  Gdy od dłuższego czasu naczelna rada medyczna i rebe mordechaj i wróżbita Niedzielski znęca się psychicznie nad narodem, używając sztuczek socjotechnicznych, aby złamać psychicznie ludzi aby dobrowolnie zaszczepili się eksperymentem medycznym, to POPiS jeszcze przyklaskuje na karalne działania rady medycznej i rebe mordechaja i wróżbity Niedzielskiego.
 • Protest medyków za 75 złotych za godzinę? Tyle mogą zarobić fizjoterapeuci za "dyżury" w białym miasteczku
  https://media.wplm.pl/thumbs/0ee/OTYwL3VfMS9jY18wYTMwZC9wLzIwMjEvMDkvMTcvMTIwMC83NjEvZTgyZjZhNmI1MzcwNDc4OGE4ZjdmMDVmMTc2NWMyMTYuanBlZw==.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/566711-ujawniamy-protest-medykow-za-75-zlotych-za-godzine
 • @kula Lis 70 11:20:03
  Wynagrodzenia wszystkich medyków powinny być uzależnione od jakości ich usług, bo to jak obecnie pracują można nazwać skandalem. Wystarczy się przejść do publicznej placówki a następnie porównać to z wizytą prywatną w gabinecie specjalisty. Wynagrodzenia wszystkich medyków powinny być uzależnione od jakości ich usług, bo to jak obecnie pracują można nazwać skandalem. A ciągłe dosypywanie pieniędzy pieniędzy tym strajkującym nie przynosi rezultatów, i nigdy nie przyniesie bo to worek bez dna. Bo pierwsze trzeba zmienić ZARZĄDZANIE TYMI PIENIĘDZMI:
  1. Zlikwidować NFZ to on pożera lwią część pieniędzy tysiące urzędasów z tłustymi pensjami
  2. Zlikwidować takie kuriozum jak Szpital jako spółka miejska z RADĄ NADZORCZĄ I ZARZĄDEM i znowu tłuste pensje lecą do kieszeni zamiast do szpitala.
  3. Finansowanie służby zdrowia centralnie z budżetu , pomijając wszystkie pijawki doczepione do służby zdrowia takie jak np. NFZ rady nadzorcze i zarządy OD ZARZĄDZANIA SZPITALEM JEST DYREKTOR!
 • Tragiczne zdarzenie w białym miasteczku przed Kancelarią Premiera. Mężczyzna strzelił sobie w głowę podczas protestu medyków
  Jak podaje portal rp.pl, w białym miasteczku przed Kancelarią Premiera, pacjent „próbował popełnić samobójstwo, strzelając sobie w głowę”. Stało się to podczas porannej konferencji, która została natychmiast przerwana, a medycy przystąpili do reanimacji. Prawdopodobnie chciał zaprotestować przeciwko katastrofalnej sytuacji w ochronie zdrowia czytamy.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/566785-tragiczne-zdarzenie-w-bialym-miasteczku-przed-kprm
 • @kula Lis 70 11:38:55
  "Wynagrodzenia wszystkich medyków powinny być uzależnione od jakości ich usług"

  Próbowano to w innych krajach. Skutek był taki, że lekarze unikali trudnych przypadków.

  " A ciągłe dosypywanie pieniędzy pieniędzy tym strajkującym nie przynosi rezultatów"

  Z pustego w próżne i Salomon nie naleje. Polska wydaje zbyt małą cześć budżetu na medycynę.

  "Niech jadą", "Pokaż lekarzu co masz w garażu", "Rząd się wyleczy". Chociaż co do ostatniego nie byłbym taki pewien bo jak Stalin zadarł z lekarzami to długo nie pożył ;)

  "OD ZARZĄDZANIA SZPITALEM JEST DYREKTOR!"

  Czyli nominat Zjednoczonej Prawicy, jak w stadninie w Janowie.
 • @werka1321 09:35:39
  Co im tam wstrzykiwali? Wszystko jest geszeft i handele. W tej chwili już widać, że największym błędem popełnionym są same szczepienia. One są bez sensu, i bardzo szkodliwe. Osobom zaszczepionym zniszczono naturalną odporność, a to właśnie o nią powinna być batalia. Teraz to już po ptakach. Wygrali nieszczepieni, a nadchodzący okres grypowy tylko to potwierdzi. Może obrzezanie sprzyja zakażeniom? Na miejscu rebe mordechaja i wróżbity Niedzielskiego i jego /doradców z RM/ popełniłbym sepuku, nie musiano by go i ich wieszać..Ekspert WHO dr Bosche ostrzegał! Podwójnie zaszczepieni powinni być badani czy nie wygenerowali nowej mutacji wirusa. Żadna szczepionka nie działa na wirusa który się mutuje. Więcej mutacji tworzy się naturalnie im dłużej trwa pandemia.

  https://dorzeczy.pl/kraj/175939/masowe-szczepienia-na-koronawirusa-moga-zakonczyc-sie-dla-nas-tragicznie.html
 • @werka1321 09:35:39 bo...
  Narracja także naszej władzuni w sprawie coronawirusa i sposobu na jego zwalczenie wali się z hukiem. Wirus się wnerwił i zmutował bo szczepionkami chcą nosicieli mu wytruć. Może KTOŚ zauważył, że przedwczoraj w TVP Rachoń przeprowadził wywiad ze szwedzkim europosłem który odkrył, że UE finansowała OD LAT CHIŃSKIE EKSPERYMENTY Z COWIDEM W WU HAN ? Za nasze pieniądze!
 • @kula Lis 70 12:44:19
  A Ty jesteś jej podwykonawcą, bo informujesz nas o jej zamiarach. Jaką moc miałyby ich plany gdyby nie tacy jak Ty ?
 • Tych fal to będzie tyle co w Bałtyku oni na to nie mają wpływu a kasa na kontach rośnie
  Minister zdrowia rebe mordechaj i wróżbita Niedzielski nie ukrywa, że jesienią rząd może podjąć "bardziej drastyczne decyzje" w sprawie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W "Wiadomościach" TVP polityk wskazał, kiedy jego resort spodziewa się "apogeum czwartej fali" COVID-19.
  https://natemat.pl/374267,kiedy-nowy-lockdown-w-polsce-minister-zdrowia-wskazal-mozliwe-terminy
  Tydzień temu rebe mordechaj i wróżbita Niedzielski spodziewał się 10 000 w pesymistycznym scenariuszu. Dziś 20 000. Ci idioci dalej nic nie wiedzą.
 • Są nowe informacje, dotyczące tragicznego zdarzenia w Białym Miasteczku"
  w Warszawie, gdzie od tygodnia protestują medycy. Mężczyzna, który śmiertelnie się postrzelił pod KPRM, miał zostawić przy sobie pożegnalny list. Jak podaje RMF FM, starszy mężczyzna, który postrzelił się na terenie "białego miasteczka" w Warszawie, to emerytowany wojskowy. Policja znalazła przy nim list pożegnalny. Napisał w nim m.in., że to protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny. Mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala, gdzie zmarł. Jego śmierć potwierdziła policja i Ministerstwo Zdrowia. W związku z tragedią, strajkujący pracownicy ochrony zdrowia odwołali sobotni program wydarzeń, które miały odbyć się w Białym Miasteczku.
  Chwila przed samobójstwem

  https://twitter.com/i/status/1439195527367770115

  https://twitter.com/i/status/1439194960612532228
 • @Pedant 12:17:06
  Państwowa Służba Zdrowia to studnia bez dna, funkcjonują na zasadzie czy się stoi, czy się leży ileś tysięcy się należy. 90% lekarzy w PL wykorzystuje bezczelnie państwowe szpitale i sprzęt do własnych prywatnych praktyk, biorąc łapówy i wciskając swoich pacjentów poza kolejnością, kiedy inni muszą czekać w kolejce bo na NFZ nie ma sali operacyjnej ale prywatnie za kasę ta sama sala już jest...do usranej śmierci! Wszyscy o tym wiedza, ale Nikt Nie reaguje. Czy wyrażasz zgodę by z twoich podatków, które będą wyższe fundowali lekarzom studia, a którzy potem wyjadą, a jak zostaną to będą łączyć praktykę prywatną z państwową tworząc własne wewnętrzne listy pacjentów, zaniedbując innych co nie zapłacili łapówek w formie opłat w gabinetach prywatnych opłacając jednocześnie NFZ i czy zgadzasz się z Twoich podniesionych podatków opłacać im 3xwyższe pensje przy zachowaniu takiego stanu lecznictwa, półrocznych kolejek, oczekiwania wielogodzinnego na SORach, braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za szkody na zdrowiu i życiu pacjentów? Jeśli tak to zobowiązują się notarialnie do płacenia min.2xwiększych składek za to co mają, a raczej nie mają do tej pory.
 • Szczepionki. Eksperyment w świetle prawa.
  https://dziennikzarazy.pl/wp-content/uploads/2021/09/eks.jpg

  Często się mówi o tym, że program szczepień jest eksperymentem naukowym. Nie jest to tylko gra na słowa, bo tu akurat ma to znaczenie. Artykuł 39 Konstytucji zabrania eksperymentów medycznych bez zgody obywatela, a więc wszyscy zaszczepieni takie zgody udzielili, bo inaczej by władze poszły pod sąd. Ale to tylko wybieg: skoro nie wolno zmuszać do eksperymentu medycznego to tym bardziej nie można dyskryminować tych, którzy nie chcieli mu się poddać. I tu odbywa się od czasu do czasu walka interpretatorów czy obecna akcja szczepienna jest eksperymentem, czy nie jest. Oczywiście to ściema wynajętych ekspertów, bo wszem wiadomo, że badania się jeszcze nie skończyły, dopuszczenie jest warunkowe i tak naprawdę nie wiemy co dostajemy.

  Ja coraz częściej zawieram w Dzienniku takie tematyczne poradniki, z całością danych i badań rozkminiających kolejne mity pandemiczne. Było o testach, maseczkach, grypie, szczepionkach i co tam jeszcze zostało. Teraz pora na uzasadnienie dlaczego to co widzimy to jest właśnie eksperyment medyczny, z całą konsekwencją, również konstytucyjnych, reperkusji. Trafiłem na taki kompakt, w którym jest pełna analiza. Dzięki Michałowi Cierżnickiemu można sobie to oprawić w ramki i odłożyć na okazję rozmów z koronaentuzjastami:

  „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19, w świetle obowiązujących przepisów prawa, nosi znamiona eksperymentu medycznego. Zgodnie z art. 21 ust. 1-3 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, eksperyment medyczny przeprowadzany na ludziach może być eksperymentem leczniczym lub badawczym. Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie przez lekarza nowych lub tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby leczonej. Może on być przeprowadzony, jeżeli dotychczas stosowane metody medyczne nie są skuteczne lub jeżeli ich skuteczność nie jest wystarczająca.

  Należy w związku z tym podkreślić, że eksperymentem będzie stosowanie nowych metod diagnostycznych opracowanych wprawdzie teoretycznie przez wysokiej klasy specjalistów, w tym przy użyciu nowoczesnej aparatury naukowej i technologii, lecz niewypróbowanych na ludziach, bądź wypróbowanych tylko częściowo, co w konsekwencji przekłada się na okoliczność, że wszelkie skutki eksperymentu nie są przewidywalne.

  Oznacza to, że eksperymentem medycznym leczniczym, w myśl obowiązujących w Polsce przepisów prawa, jest stosowanie nowych lub częściowo wypróbowanych produktów medycznych (profilaktycznych), w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnej dla pacjenta. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się okolicznościom faktycznym towarzyszącym wprowadzeniu do obrotu w ramach Narodowego Programu Szczepień, szczepionek przeciwko COVID-19. Przede wszystkim należy wyjść od tego, że w Polsce nie produkuje się i nie bada się bezpieczeństwa szczepionek. Źródło: http://urpl.gov.pl/…/OFICJALNY%20DOKUMENT%20Narodowy… , s. 8-10.

  Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. prawo farmaceutyczne (dalej ustawa PF), która określa sposoby dopuszczania do obrotu w Polsce produktów leczniczych, przy uwzględnieniu ich skuteczności, jakości i bezpieczeństwa, dopuszczonymi do obrotu są produkty lecznicze, które dostały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu oraz te, które uzyskały pozwolenie wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską (dalej UE). Oznacza to, że polski Urząd Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, bez przeprowadzenia żadnych badań we własnym zakresie, przyjmuje domniemanie prawne, że zatwierdzony przez UE produkt (szczepionka), jest bezpieczny, skuteczny oraz przebadany i dopuszcza go do obrotu na terenie kraju.

  Komisja Europejska natomiast stwierdza bezpieczeństwo wprowadzanych produktów medycznych na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 31 marca 2004 r. o nr 726/2004. W praktyce, na podstawie powyższego aktu prawnego, Europejska Agencja do Spraw Leków (dalej EMA) przez przynajmniej okres 8 miesięcy bada opiniowany produkt medyczny i następnie wydaje opinię, na podstawie której UE dopuszcza produkt medyczny do obrotu na terenie całej wspólnoty.

  Polska natomiast w żaden sposób nie bada bezpieczeństwa, jakości oraz skuteczności wprowadzanego produktu medycznego, lecz przyjmuje domniemanie, iż produkt ten spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Tak też było w przypadku szczepionek na COVID-19, co skutkuje tym, że nasze państwo nie dysponuje żadnymi badaniami lub ekspertyzami dotyczącymi bezpieczeństwa wprowadzonego do masowego obrotu specyfiku medycznego. Komisja Europejska natomiast uznała, że korzyści wynikające z natychmiastowego udostępnienia szczepionki przewyższają ryzyko związane z mniej obszernymi danymi niż wymagane w zwykłych okolicznościach. Dlatego też dopuściła warunkowo ten produkt medyczny do obrotu, jednocześnie zobowiązując producenta do udostępnienia dodatkowych comiesięcznych raportów bezpieczeństwa. Źródło: https://ec.europa.eu/…/how-are-vaccines-developed…

  Europejska Agencja Leków dnia 11 sierpnia 2021 r. ogłosiła trzy nowe skutki uboczne szczepionek na covid-19, do których zaliczyła rumień wielopostaciowy, zespół nerczycowy oraz zapalenie nerek. Pełna lista poszczepiennych skutków ubocznych jest dostępna w oficjalnych dokumentach opublikowanych na stronie EMA. Kompletny raport dotyczący bezpieczeństwa szczepionek ma być natomiast przedstawiony w grudniu 2023 r. Źródło.

  W świetle powyższego, już tylko na tej podstawie należy uznać, że dla Polaków przyjmowanie tego produktu medycznego nosi znamiona eksperymentu medycznego, gdyż nasze krajowe organy nie przeprowadziły nad nim żadnych badań i nie są w posiadaniu żadnych ekspertyz potwierdzających jego bezpieczeństwo, bowiem wprowadziły go do masowego obrotu jedynie na podstawie domniemania prawnego wynikającego z art. 3 ust. 2 ustawy PF. Co również oznacza to, że przyjmujemy ten specyfik medyczny z zapewnieniem o jego bezpieczeństwie przez obce, zagraniczne organy, które same obecnie są w trakcie przeprowadzania badań dotyczących jego bezpieczeństwa, a ostateczne badania przedstawią dopiero pod koniec 2023 r.

  Nie powinno w związku z tym w świetle powyższych rozważań budzić wątpliwości, że omawiany produkt medyczny jest produktem nowym i jedynie częściowo wypróbowanym, co uzasadnia zakwalifikowanie go do ustawowo zdefiniowanego terminu eksperymentu medycznego leczniczego. Szczególnie, że sam obrót niektórymi rodzajami szczepionek, z uwagi na ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków poszczepiennych, został już przez wiele krajów na świecie i w Europie zawieszony. Źródło: https://www.medonet.pl/…/szczepionka-na-covid-19,siedem…

  Idąc dalej należy się odnieść do tego, czy rzeczywiście szczepionki są tak skrupulatnie przebadanym produktem medycznym, jak to powszechnie się przyjmuje? Zgodnie z ,,wytycznymi dotyczącymi przedklinicznych badań farmakologicznych oraz toksykologicznych szczepionek”, sporządzonymi przez wspomniany wcześniej Komitet do spraw patentowych produktów leczniczych Europejskiej Agencji Leków, szczepionki jako produkty medyczne, przed wprowadzeniem ich do obrotu, nie muszą być poddane określonemu zakresowi badań.

  Mianowicie szczepionki są zwolnione z:

  1. BADAŃ FARMAKOKINETYCZNYCH

  2. BADAŃ WPŁYWU NA PŁODNOŚĆ

  3. BADAŃ ZAGROŻENIA DLA PŁODU

  4. BADAŃ NAD ICH MUTAGENNOŚCIĄ

  5. BADAŃ NAD ICH KANCEROGENNOŚCIĄ

  6. BADAŃ TOKSYCZNOŚCI

  Źródło: https://www.ema.europa.eu/en/documents/scientific-guideline/note-guidance-preclinical-pharmacological-toxicological-testing-vaccines_en.pdf

  Oznacza to, że istnieje cały zakres badań, który jest pomijany przy badaniu bezpieczeństwa szczepionek, gdyż producent produktu medycznego ma prawo powołać się na zwolnienie z konieczności jego przeprowadzania na podstawie w/wym. dokumentu.Powyższe ma następnie przełożenie na występowanie u osób zaszczepionych niepożądanych odczynów poszczepiennych (dalej NOP) i konieczności wypłacania przez państwa stosownych odszkodowań osobom, u których NOP wystąpił. Przykład: https://www.dw.com/…/szwecja-p%C5%82aci…/a-19257185

  Zauważyć również należy, że czas potrzebny na opracowanie szczepionki, co przyznaje nasze Ministerstwo Zdrowia, wynosi ok. 10 lat. Szczepionka na COVID-19 jest natomiast najszybciej stworzonym produktem medycznym tego rodzaju w historii ludzkości. Mimo maksymalnego uproszczenia procedur (rozpoczęcia opiniowania przez UE jeszcze w trakcie prowadzenia badań klinicznych przez producenta), zwiększonego finansowania oraz dostosowania na poziomie unijnym prawa wspólnotowego do umożliwienia wprowadzenia tych szczepionek do obrotu, zostały one dopuszczone do obrotu warunkowo, na okres jednego roku, z możliwością przedłużenia na dalszy czas oznaczony, pod warunkiem kontynuowania przez producenta w tym czasie badań klinicznych nad nimi i przedstawienia ich wraz z wnioskiem o przedłużenie warunkowego dopuszczenia do obrotu. Skoro natomiast badania kliniczne są kontynuowane, nie posiadamy na chwilę obecną pełnych badań dotyczących bezpieczeństwa podawanego nam produktu medycznego. Źródło: https://szczepienia.pzh.gov.pl/…/ile-czasu…/

  Co istotne, długofalowe skutki zdrowotne szczepionek są możliwe do oszacowania dopiero po odczekaniu kilkudziesięciu lat od jej podania. Dlatego też dzisiaj, nikt nie jest ich w stanie określić nawet w przybliżeniu. Co skutkuje stwierdzeniem, że skuteczność i bezpieczeństwo (długofalowe) szczepionki, nie są dzisiaj znane.

  Potwierdza to również oficjalny dokument wprowadzający Narodowy Program Szczepień, który w ostatnim akapicie strony 4 wskazuje, że ,, Zjawisko zakażeń spowodowanych wirusem SARS-COV-2 oraz skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek przeciw niemu są coraz lepiej poznane, ale ta wiedza wciąż ewoluuje.”. Skoro ewoluuje, to nie jest dziś znana i możliwa do przewidzenia w swoim ostatecznym kształcie. Źródło: http://urpl.gov.pl/…/OFICJALNY%20DOKUMENT%20Narodowy…

  W świetle powyższych rozważań nie powinno budzić wątpliwości, że Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19, nosi znamiona przeprowadzanego na niespotykaną dotąd skalę eksperymentu medycznego. Nie tylko sama szczepionka jest produktem nowym, jedynie częściowo przebadanym i wypróbowanym na ludziach, ale również sposób jej przyjmowania jest nowatorski, gdyż jest to produkt medyczny, który jest aplikowany dwukrotnie, w odstępnie zaledwie 21 dni (dzisiaj się również mówi o możliwości wprowadzenia trzeciej dawki, co w ogóle będzie niespotykanym dotychczas sposobem aplikowania szczepionki). Zauważyć również należy, że zgodnie z art. 37a ust. 2 ustawy PF, badanie kliniczne produktu leczniczego jest eksperymentem medycznym z użyciem produktu leczniczego przeprowadzanym na ludziach w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty

  Mając powyższe na uwadze, należy stwierdzić, że w świetle obowiązujących przepisów prawa, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że masowe szczepienia na COVID-19, noszą znamiona eksperymentu medycznego. Oznacza to, że mają do nich zastosowanie wszelkie prawem przewidziane regulacje prawne, odnoszące się do eksperymentów medycznych. O ich konsekwencjach prawnych będę pisał w dalszych postach.”

  Jerzy Karwelis

  https://dziennikzarazy.pl/17-09-szczepionki-eksperyment-w-swietle-prawa/

  Ps...Ciekawy materiał. Już nawet nie chodzi o sam fakt szczepionkowego „dobrowolnego” zmuszania, ale o to, że nasz kraj nie prowadzi żadnych badań w tym zakresie (lub o tym nie wiemy). Ciekawym jest to, że skoro, jak twierdzi min Ziobro, prawo krajowe, ma wyższość nad prawem międzynarodowym, to przyjmowanie decyzji EMA i akceptowanie jej, jest niepojęte. Rząd PiS jest w tej kwestii niekonsekwentny. Dziwi mnie brak reakcji prokuratury i ludzi min. Ziobry na przyjmowanie prawa UE i EMA bez głosu sprzeciwu. To rzuca ciekawe światło także na hipokryzję, kłamstwa i manipulacje obecnej władzy i min. Ziobry oraz jego ekipy, które kiedy dotyczy to ich działań bulwersuje się broni się przez atak, nie wykonuje poleceń z Brukseli, kiedy UE ją poszturchuje, ale kiedy dotyczy to obywateli, nie ma żadnych oporów i jeszcze uważa, że jest wszystko w porządku. Ciekawe, bardzo ciekawe. Równo rok temu: 750 wykrytych nowozarażonych, 17 zgonów…
  Dziś, po równo roku i 20 mln osób w międzyczasie „zaszczepionych”: 797 wykrytych nowozarażonych i 14 zgonów…Oczywiście większość zgonów i wtedy i dziś na choroby towarzyszące. Od razu widać, że „szczepionki” po prostu populacyjnie nie działają… Bo czy widzicie jakąś wymierną różnicę? I jeszcze jedna liczba: Rok temu: pod respiratorami 93 osoby. Dziś – 110 osób. Wniosek? Szczepmy się kolejną dawką, tym razem na pewno (akwizytorom Big Pharmy) pomoże…Dodałbym do tego następujące pytanie: co jeszcze znajduje się w ampułkach z tym nieprzebadanym preparatem medycznym? Czy nie jest to znów draństwo podobne do szczepień przeciwko tężcowi w Kenii? Wszakże teraz także ampułki ze- i po- „szczepionkach” są skrupulatnie chronione. A więc może to prowadzić nawet nie do teorii spiskowych, ale do poważnych podejrzeń.
 • @kula Lis 70 16:12:29
  Wy chcecie rozwiązać problem z emeryturami, przez skrócenie życia emerytów.

  Liczycie na to, że się jakoś urządzicie.
 • @Pedant 19:43:28
  Ja jestem emerytem i ja sobie mam życie skracać to jakaś niedorzeczność z twej strony.
 • @kula Lis 70 19:49:10
  "Ja jestem emerytem i ja sobie mam życie skracać to jakaś niedorzeczność z twej strony."

  Pan ma powiązania partyjne albo pieniądze na prywatną opiekę medyczną. Inaczej by Pan nie był za redukcją państwowej służby zdrowia.
 • @Pedant Braun ma rację z wieszaniem.
  Gdyby nawet w Polsce wprowadzono przymus tych szczepień, nie oburzałoby mnie to w takim stopniu jak to, że prowadzi się rozmowy o wymuszaniu na obywatelach deklaracji dobrowolnego przyjęcia preparatu. Proponuję, by cokolwiek się stanie, wszyscy przeciwnicy przymusu szczepień dokumentowali wszystkie sytuacje, w których będą dyskryminowani w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.
  Uważam, że jeśli państwo wprowadzi tu jakiś zamordyzm, i nie będzie się dało funkcjonować bez preparatu, trzeba być na to przygotowanym i przyjść na zabieg z własnym oświadczeniem:

  "Ja, niżej podpisany, oświadczam,

  że poddany bezprawnym naciskom ze strony państwa, polegających na działaniach uniemożliwiających mi funkcjonowanie w codziennym życiu i będąc traktowany sposób uwłaczający godności człowieka, POD PRZYMUSEM wynikającym z konieczności podtrzymania egzystencji własnej i swojej rodziny*, poddaję się zabiegowi przyjęcia preparatu [nazwa preparatu].

  Do oświadczenia załączam kopie dokumentów stwierdzających użycie wobec mnie środków przymusu.

  Miejscowość, Data, Podpis
  ........
  *niepotrzebne skreślić, może mieć zastosowanie jedynie wobec rodziny, gdy do szczepienia będą zmuszane dzieci"

  Myślę, że warto to robić, nie wiadomo, kiedy następna Norymberga, a dowody w sprawie będą potrzebne. A jak będą coś krzyczeć, zawsze można powiedzieć, że nie będziemy naszym podpisem poświadczać nieprawdy.
 • Nawet 40 tys. zakażeń dziennie.
  Niedzielski: Apogeum czwartej fali w listopadzie lub w grudniu. Wszystkie prognozy wskazują, że apogeum IV fali nastąpi w listopadzie, ale niewykluczone jest przesunięcie na grudzień powiedział minister zdrowia.
  https://dorzeczy.pl/zdrowie/205912/minister-zdrowia-wskazal-kiedy-nastapi-apogeum-iv-fali.html

  Początek Czwartej Fali został przesunięty ze względu na urodziny Mazurka. Niedzielskiemu łeb rozsadzi w końcu o tego wyczekiwania na tą upragnioną czwartą falę, chyba ją przywita chlebem i solą. Apogeum czwartej fali w listopadzie lub w grudniu, albo w styczniu ewentualnie w lutym, a marcu to już na pewno no chyba że przesunie się na kwiecień, co by znaczyło że maj będzie najcięższy....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031