Szef unijnej dyplomacji straszy Polskę:

Wyrok TK może doprowadzić do eskalacji konfliktu między Brukselą a Warszawą

                                                                                                                                                                                        Wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zagranicznych Josep Borrell oświadczył w piątek, że nadrzędność prawa UE nad ustawodawstwem krajowym jest jednym z filarów UE. W czwartek polski Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP. Jednym z filarów UE jest prymat prawa unijnego powiedział Borrell w Madrycie, dodając, że wyrok TK może doprowadzić do eskalacji konfliktu między Brukselą a Warszawą.                                                                                                Ps...O możliwość eskalacji konfliktu między Brukselą a Warszawą, to niech Bruksela się martwi, panie Borrell ! Borell… Borell, czy to nie ten pozbawiony refleksu nierozgarnięty pan z UE, z  którego nie tak dawno Ławrow i inni kpili sobie podczas wizyty w Rosji? Mało mu?, myślałem, że po tamtym ośmieszeniu już podał się do dymisji…Jeżeli polski Rząd ulegnie temu szantażowi ze strony tych lewacko-tęczowych euroćwoków z lewacko-tęczowego Eurokołchozu to będzie koniec Polski. Będziemy znów kondominium sowiecko-niemieckim. Stary sklerotyk sam postuluje uniezależnienie Francji od wyroków TSUE, jako kandydat na prezydenta tego kraju. Prymat prawa UE nad ustawami jest tylko w dziedzinach przekazanych przez Polskę do UE.Nie sądziłem, że ludzie na takich stanowiskach mają tak niskie kompetencje. Za to pogardy i bezczelności im nie brakuje…lewacy znów chcą podpalić Europę.                                         

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.5

liczba ocen: 8

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • Jak prezydent Duda ocenia wyrok TK?

  Co z reformą sądów? Szef Gabinetu: Podobne orzeczenia były podejmowane. Gra toczy się o wielką stawkę. Myślę, że prezydent Andrzej Duda ocenia czwartkowy wyrok TK spokojnie, sam jest doktorem prawa i wie, że podobne orzeczenia podejmowały organy kontroli konstytucyjnej wielu innych krajów europejskich, w tym tak ważnych, jak Francja i Niemcy powiedział PAP szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

  https://wpolityce.pl/polityka/569238-jak-prezydent-ocenia-wyrok-tk-szef-gabinetu-odpowiada


  Ps...Wreszcie przyszedł czas na szybkie przeprowadzenie Reformy Wymiaru Sprawiedliwości. Najwyższy czas. To ma być niezwłocznie! Zbrodnia smoleńska była konieczna żeby zablokować aspiracje Polski i Polaków do budowy silnej, suwerennej i sprawiedliwej Polski. Jednak to się nie udało i dlatego znów są ataki na Polskę. Czas najwyższy pomyśleć o wyjściu z tego jewro, lewacko pedalskiego kołchozu, język komisarzy UE identyczny z językiem nomen omen komisarzy ludowych w ZSRR. Dyskusja z nimi to atak na UE lub dawniej ZSRR! Nic, co jest sprzeczne z polską Konstytucją, nie może na terenie Polski uchodzić za prawo. Nadrzędną pozycję w systemie źródeł prawa w RP zajmuje Konstytucja. Wynika to z jej art. 8 ust. 1, który mówi, że „Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej”. Zasada nadrzędności Konstytucji nie uległa modyfikacji na skutek przystąpienia Polski do UE. Przecież rok temu w Niemczech Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł, że nie będzie stosował wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, bo był podjęty poza kompetencjami trybunału. To samo orzekła Francuska Rada Stanu we Francji, hiszpański Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny w Rumunii, wcześniej Włoch, Grecji, Czech, Litwy. Często nie zgadzamy się z werdyktami TSUE, a jeśli państwo nie zgadza się z wyrokiem, ma prawo powiedzieć, że instytucja europejska sprzeniewierzyła się traktatowi…!

 • KE chce ukarać Polskę?! Von der Leyen:

  https://media.wplm.pl/thumbs/3b8/OTYwL3VfMS9jY183NzA0Yy9wLzIwMjEvMTAvMDgvMTIwMC83NjAvNTRjOWJjYzgzM2YzNGFhZTljZGFlMjI2ODMxMjlkYzcuanBlZw==.jpeg

  Poleciłam służbom Komisji szybką analizę wyroku TK. Potem zdecydujemy o kolejnych krokach. Jestem głęboko zaniepokojona orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, poleciłam służbom Komisji Europejskiej dogłębną i szybką analizę, na tej podstawie zdecydujemy o kolejnych krokach poinformowała w oświadczeniu w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen. Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie ochrony praw obywateli polskich i korzystanie przez obywateli polskich z korzyści wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej, tak jak wszyscy obywatele naszej Unii. Ponadto obywatele UE, a także firmy prowadzące działalność gospodarczą w Polsce potrzebują pewności prawa, że przepisy unijne, w tym orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, są w Polsce w pełni stosowane wskazała. „Nasze traktaty są bardzo jasne”.. Nasze traktaty są bardzo jasne. Wszystkie orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE są wiążące dla wszystkich organów państw członkowskich, w tym sądów krajowych. Prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, w tym przed przepisami konstytucyjnymi. Na to zgodziły się wszystkie państwa członkowskie UE jako członkowie Unii Europejskiej. Aby to zapewnić, wykorzystamy wszystkie uprawnienia, jakie mamy na mocy traktatów dodała.

  Ps...Czy ona się słyszy! Zdurnieli do reszty! Dość tego! A niemieckim nie jest zaniepokojona?

 • Nawet nie kryją, że nie mają własnej narracji!

  https://media.wplm.pl/thumbs/ff1/OTYwL3VfMS9jY19jNTgxOC9wLzIwMjEvMTAvMDgvMTIwMC83NjAvOWU0Yzg3ZDNkNWExNDViYWFhZTlkM2NmODhiZWNiZjEuanBlZw==.jpeg

  Siemoniak: UE odczytuje wyrok TK jako krok konfrontacyjny. KE wydała oświadczenie. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego oznacza kurs na konfrontację z Unią i realne problemy z pozyskiwaniem środków europejskich - ocenił w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem może być to pierwszy krok w stronę wychodzenia z UE.

  https://wpolityce.pl/polityka/569246-siemoniak-powtarza-narracje-ke-ws-wyroku-tk

  Ps...Siemoniak był kierowcą Tuska i dalej powinien nim być! To mu wychodziło najlepiej. Nie życzę sobie aby V kolumna otrzymywała pieniądze od polskiego podatnika. Niech im płaci Berlin lub Paryż jeśli są u nich na umowie o pracę. Każdy poseł lub prokurator, sędzia który sprzeniewierza się Polskiej Konstytucji z mocy prawa przestaje być polskim posłem lub prokuratorem, sędzią.

 • Na "pracę u podstaw" jest za późno od co najmniej 20 lat. TERAZ JEST CZAS NA BRUTALNE METODY!

  https://www.lavozdelsandinismo.com/wp-estaticos/2006/12/10/augusto-pinochet.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/50/Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan_2018_%28cropped%29.jpg/267px-Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan_2018_%28cropped%29.jpg

  Trzeba wytłuc wszystkich jawnych i ukrytych łotrów, no i trzeba ludzi uświadamiać tak długo aby zrozumieli kogo i dlaczego wybierają.

 • Autor

  Tak, to poważna groźba.
  Wskazywanie na fundament UE to zapowiedź bezkompromisowości - dokładnie jak z prawdą jedyną, choć to tylko uzurpacja unijnych kacyków wyrażająca ich dążenie do bycia superpaństwem, czy raczej mafijnej i terrorystycznej, oraz faszystowskiej natury nadpaństwem..

  Tymczasem
  "Unia Europejska jest organizacją międzynarodową, zakładająca polityczną i gospodarczą współpracę państw Europy".

  Wciąż tylko organizacją międzynarodową, i nawet funkcjonującą bez konstytucji.
  - Nadto już, przy posiadanych uprawnieniach, mocno skorumpowaną, a nawet legalizującą korupcję na najwyższym szczeblu w postaci lobbingu.

  Organizacją której państwa członkowskie jako dobra wspólne i własność niepodzielna i niezbywalna swoich narodów mogą przekazywać wyłącznie niektóre, ściśle określone uprawnienia, ale zachowując suwerenność swoich narodów i niepodległość swoich państw.

  Mógłby ktoś powiedzieć:
  No tak, Borrel dorwał się do stanowiska w organizacji, a chce awansować na ministra państwa.
  Może i tak, tyle że on nie działa sam. Takich chętnych jest cała Komisja Europejska.

 • Teraz Bolęsie i tym wszystkim lewackim świniom w odbytnice można włożyć te ich frazesy slogany Konstytucja.

  Jeśli jako Polacy zrezygnujemy z naszej Konstytucji, jako prawa nadrzędnego przy tworzeniu ustaw i innych przepisów prawa, to przestaniemy istnieć w przestrzeni prawa międzynarodowego jako państwo. Państwo, które nie może tworzyć prawa w oparciu o własną Konstytucję po prostu nie istnieje. Warto to zrozumieć, bo potem jest już tylko coraz ciemniej...Teraz po prostu widać kto jest kim, kto to jest totalna opozycja PO i LEWICA. Widać jak ludzie z PO i totalnej opozycji są gotowi przehandlować niepodległość. Za każdy grosz. A Niemcy nie tak dawno usłyszeli wyrok swojego trybunału. Dokładnie taki jak naszego. Myśmy słyszeli tamten wyrok. Logiczny i jednoznaczny. Wyższość prawa w Polsce (poza uzgodnionymi w traktatach) wynikająca z Konstytucji jest oczywista i ważniejsza od wyroków TSUE. Polska jest jeszcze krajem niepodległym i suwerennym, więc wara unii od naszego stanowienia prawa.

 • Wyrok TK pretekstem do ataku!

  https://media.wplm.pl/thumbs/d6c/OTYwL3VfMS9jY18yNjZhZC9wLzIwMjEvMTAvMDgvMTIwMC83NjAvZjE1OWI0MDU0M2Q5NDZlODg0NmYzNTdjM2U0NjNiNWMuanBlZw==.jpeg
  Opozycja przygotowała projekt rezolucji w Senacie. "Członkostwo w Unii Europejskiej zwiększa dobrobyt". Senat będzie stał na straży interesu narodowego, którym jest dalsza obecność Polski w UE głosi złożony w czwartek projekt rezolucji. Członkostwo w UE zwiększa dobrobyt i bezpieczeństwo Polski, w interesie obywateli jest korzystanie z praw i wolności zapisanych w traktatach europejskich podkreślono. Pod projektem rezolucji podpisało się ponad 30 senatorów z KO, Lewicy, PSL, Polski 2050 i niezależnych, w tym m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO), wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica), Kazimierz Michał Ujazdowski (KP-PSL), Jacek Bury (Polska2050), Krzysztof Kwiatkowski (koło senatorów niezależnych).

  https://wpolityce.pl/polityka/569252-wyrok-tk-pretekstem-do-ataku-senat-proponuje-rezolucje


  Ps...Do niektórych Polaków nie dociera, że UE jest panem nad Polską i kraj jest kolonią, a naród to niewolnicy (tzw. słodkie niewolnictwo).
  Miejsce Polski jest w Europie, a miejsce Grodzkiego jest w więzieniu! Treść rezolucji. Członkostwo Polski w Eurokołchozie zwiększa dobrobyt. Niemców, Holendrów, Francuzów, Hiszpanów. Niestety Polacy nadal muszą być tanią siłą roboczą i wykonywać polecenia. Ludzie, którzy mają zarzuty popełnienia przestępstw okryci hańbą podpisują rezolucję, szkoda, że nie można zlikwidować senatu platformersi chcieli to zrobić więc należy to uczynić.

 • @kula Lis 70 13:10:40

  Akurat Niemcy mogą sobie na takie "fikanie" TSUE pozwolić, bo jak który ich sędzia zacznie zbyt mocno fikać, to go ze stołka sędziowskiego wysadzą.
  Polin to co innego - wszystkie strony tubylczej "sceny politycznej" grają tak naprawdę do jednej bramki czyli "w dwa ognie" z polskim społeczeństwem, które od kopania go po rzyci już kompletnie zdurniało.
  Ponoć kto ma miękkie serce ten ma twardą rzyć, ale w przypadku polskiego społeczeństwa to się nie sprawdza, bo "i serce miękkie, i rzyć jeszcze bardziej miękka - od tej ilości kopniaków co już dostała.
  To tylko potwierdza stare polskie powiedzenie, że "Polak przed i po szkodzie głupi", niestety ....
  A tymczasem ta gra jest wyraźna dla każdego co logicznie rozumuje - chodzi o takie zadłużenie państwa oraz jego osamotnienie na scenie polityki międzynarodowej, że jak przyjdzie "czas ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej" to dosłownie NIKT po tym państwie nie będzie płakała - ani jego sąsiedzi, ani jego mieszkańcy.
  Wszyscy dosłownie mają mieć Polski DOŚĆ, a wtedy przyjdzie "nowy-stary właściciel" i "wszyscy będą szczęśliwi" ....

 • Komisarz UE o wyroku TK: Będziemy reagować stanowczo

  https://img.dorzeczy.pl/img/didier-reynders-komisarz-ue-ds-sprawiedliwosci/e9/19/f7d3173cdd94216e5562ee8e61c5.jpeg

  Komisja Europejska sięgnie po wszelkie możliwe instrumenty, żeby zapewnić przestrzeganie zasad UE oświadczył Didier Reynders, unijny komisarz ds. sprawiedliwości. Reynders: Jesteśmy zaniepokojeni
  – Jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach. Jesteśmy zaniepokojeni. Komisja Europejska podkreśla pierwszeństwo prawa Unii Europejskiej powiedział Didier Reynders, unijny komisarz ds. sprawiedliwości. To są zasady, które są podstawą Unii od początków. Po pierwsze, że orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wiążą wszystkie sądy krajowe. Po drugie pierwszeństwo prawa unijnego, a po trzecie Trybunał ma kompetencje, aby oceniać zgodność z prawem Unii przekonywał.
  Sięgniemy po wszelkie możliwe instrumenty, żeby zapewnić przestrzeganie tych zasad dodał.

  https://dorzeczy.pl/opinie/208813/reynders-o-wyroku-tk-bedziemy-reagowac-stanowczo.html

  Ps...Na zdjęciu to "on" czy "ona lub "ono"? Unia ma już konwulsje przedśmiertne i trzyma ją jeszcze przy życiu walka z Polską. Widzieliście, żeby w historii świata socjalizm kiedyś doprowadził do dobrobytu i rozwoju? A było wiele prób zaprowadzenia utopii. Nie życzę sobie by moim krajem zarządzali jacyś przybłędy nieznanego pochodzenia ,przez ponad sto lat Polska była wymazana z map Europy następnie dyktował nam prawa Hitler a następnie Stalin mamy swój rząd polski, nie wolno nam się ugiąć szantażom unijnym.

 • @KST 13:32:30

  Już od dawna jest wiadomym, że tzw. UNIA to Niemcy chcący opanować całą Europę, to podejście numer dwa po 1939 roku, tylko tym razem bez użycia militarnego, jeszcze.......Będą inwestować ogromne środki w naszą rodzimą totalną opozycję, by ta od środka doprowadziła do wojny domowej, której skutkiem może być powrót dawnych ziem niemieckich do Niemiec. W Polsce mamy taki podgatunek człowieka który nazywam dupo włazem. Wychowani przez sowietów siedzieli we wschodniej dupie puki musieli, aż nadarzyła się okazja przeprowadzić do wygodniejszej i nowocześniejszej dupy zachodniej. Jednak nie wyobrażają sobie życia poza czyjąś dupą. Wyjście z dupy to Polexit, to niewyobrażalne. Jeśli Niemcy będą wygrywać dominację gospodarczą, bo Polak kupi samochód niemiecki, ekspres niemiecki, pralkę niemiecką a nie polską, no to trudno, ja się na to godzę, szabli wyciągać nie będę. Ale jeśli Niemiec chce mi narzucać swoją wolę przy pomocy tutejszych dupo włazów, zrobić tu skansen i rezerwuar taniej siły roboczej dla siebie, to ja będę to zwalczał.

 • Nie oszukujmy się - mamy do czynienia z IV Rzeszą

  i kontynuacją tzw. integracji Europy zapoczątkowanej przez ówczesny czarci pomiot Napoleonem Bonaparte - potem bolszewicka Rosją i hitlerowskimi Niemcami.
  Wniosek?
  Wspólnym mianownikiem owych integracji jest oczywiście światowy, czarci pomiot. na to wszystko nakłada się globalna depopulacja, poprzez podmianki etniczne w krajach - gdzie dominuje liczebnie jeszcze biały człowiek.

 • @miarka 13:08:42

  Unia Europejska nie może poprzez własne działania lub przez tworzone przez siebie prawo wtórne rozszerzać swoich kompetencji. Nie ma tez domniemania kompetencyjnego, że jakaś materia należy do UE. Taką materią z całą pewnością nie jest kwestia statusu sędziego w jakimkolwiek sądzie państwa członkowskiego. Tryb nominacyjny, procedura poprzedzająca powołanie i samo powoływanie sędziego to wyłączna materia państwa członkowskiego. W tym zakresie instytucje unijne, w tym TSUE, nie mają żadnych kompetencji. Nie mogą zatem ani kwestionować, ani badać, ani rozważać, ani także czynić czegoś w odniesieniu do sędziów sądów państw członkowskich. Żadne suwerenne państwo nigdy nie przekazało żadnej organizacji międzynarodowej uprawnienia w tym zakresie. Orzecznictwo TSUE nie może być podstawą pozbawienia mocy obowiązującej obowiązującego w jakimkolwiek państwie członkowskim. Nie ma czegoś takiego, jak „zawieszenie” obowiązywania przepisów prawnych. Nawet TK, który bada jakiś przepis nie może go zawiesić, może ostatecznie go wyeliminować. Tym bardziej nie może tego uczynić TSUE.

  Negatywne komentarze na temat tego orzeczenia TK świadczą o niedorozwoju umysłowym ich autorów. Tu nie chodzi o taki czy inny przepis, tu chodzi o niezawisłość Polski. Ci tumanieni przez wytresowanego w Berlinie Ryżego Kundla koniecznie chcą całkowitego uzależnienia naszego Kraju od Niemiec i stać się tanią siłą roboczą. Już przerabialiśmy to dwukrotnie.

 • @miarka 13:08:42

  To ten sam Borrell którym Ławrow tyłek sobie podtarł w Moskwie. I co? I nic, bo bardzo się bał. I takie coś miało czelność rozmawiać z Ławrowem? Okazuje się, że filarem UE nie nie jest prawo międzynarodowe lecz lecz wzięte znikąd rojenia kilku czy kilkunastu eurokratów. Potrzebna konsultacja medyczna! Unia to organizacja, nie państwo. Jej dokumenty nie mają charakteru ani mocy prawa.

 • @kula Lis 70 14:09:46

  Tak, tak, masz rację.

  UE jak najbardziej może mieć swoje prawo, ale może to być wyłącznie prawo dotyczące wewnętrznych struktur UE. W żadnym przypadku spraw wewnętrznych państw członkowskich, a więc i decydenckich w sprawach ich polityki, w tym międzynarodowej, ani dotyczących sądownictwa.

 • Tylko tchórzliwi są chłopaczkami do bicia.

  Cały ten brukselski warkot i bełkot można skwitować odpowiedzią Beaty Szydło na "wielkie zaniepokojenie" szefowej Komisji Europejskiej:

  ""Nie musi Pani wyrażać zaniepokojenia orzeczeniem polskiego Trybunału. Wykładnia polskiego TK w kwestii nadrzędności prawa krajowego jest zbieżna z orzecznictwem niemieckiego TK, co jako niemiecki polityk z pewnością pani dostrzeże"

  Niech Polacy w końcu zrozumieją że Niemcy robią nas w bambuko. Jesteśmy dla nich jednym z najważniejszych krajów na których bezkarnie pasie się niemiecka ekonomia. Dla przykładu nierówności pod rządami UE nakazują nam pożegnać się z węglem i napędzaną nim energetyką lecz oni w tym samym czasie budują nowe elektrownie węglowe.

  Popatrzcie na Orbana. Nie wnikam czy zrobił dobrze czy źle ale w jego mniemaniu, kierując się dobrem Węgrów i jego państwa, wbrew Unii i całej polityki podpisał 15 letni kontrakt na dostawę gazu z Rosji. To jest właśnie narodowa i niezależna polityka. Taką pod stołem uprawiają w Unii Niemcy nakazując jednak innym stosować się do unijnych, rozbieżnych z niemieckimi działaniami praw.

 • @miarka 14:27:34

  Unia Europejska jest organizacją międzynarodową więc jej kompetencje są tutaj wtórne. Ściślej, są to kompetencje, które zostały przekazane jej przez państwa członkowskie i to one są podmiotem suwerennej władzy państwowej. Unia dysponuje więc władzą pochodną i tylko w takich granicach i takim zakresie w jaki państwa członkowskie jej tę władzę przekazały.

 • @miarka 14:27:34

  Art. 91. Konstytucji RP

  1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.

  2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową. (przed ustawą TAK ale NIE, co logiczne PRZED KONSTYTUCJĄ RP)

  3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami. (przed ustawami TAK, ale NIE - CO LOGICZNE PRZED KONSTYTUCJĄ RP - odnośnie art. 91 ust. 2-3)

  Nic, co jest sprzeczne z polską Konstytucją, nie może na terenie Polski uchodzić za prawo.

 • @miarka 14:27:34

  Zasada nadrzędności Konstytucji nie uległa modyfikacji na skutek przystąpienia Polski do UE. Zarówno bowiem akty prawa pierwotnego, jak też prawa wtórnego UE nie mogą naruszać Konstytucji i podlegają kontroli zgodności z Konstytucją (wyr. TK z 11.5.2005 r., K 18/04, OTK-A 2005, Nr 5, poz. 49; wyr. TK z 16.11.2011 r., SK 45/09, OTK-A 2011, Nr 9, poz. 97). Ponadto przekazanie organom UE kompetencji organów władzy państwowej RP w niektórych sprawach, będące istotą aktu przystąpienia do UE (art. 90 Konstytucji), nie oznaczało upoważnienia organów UE do podejmowania decyzji czy wydawania aktów normatywnych naruszających Konstytucję (wyr. TK z 24.11.2010 r., K 32/09, OTK-A 2010, Nr 9, poz. 108).

 • Ursula Von der Leyen zapraszamy 10.10.2021 Warschau um 18.00 mit

  Rosa Thun gefrajter Tusk będzie potrzebował wsparcia z prawej flanki.KE nie widzi pilnego, realnego problemu dla Unii i brnie dalej… Działania Białorusi w wojnie hybrydowej przeciw Unii Europejskiej są coraz bardziej bezczelne i zdeterminowane. Są nieobliczalni, padają strzały i może dojść do walk na pograniczu. Cały ciężar ochrony tej części granicy UE spada na Polskę, a szkoda że nie dostaliśmy nawet obietnicy wsparcia, choćby tylko przy budowie solidnego, wysokiego ogrodzenia, bez którego sytuacja niebawem stanie się bardzo trudna do opanowania, bo zbliża się zima i ziemia zamarznie. Niestety KE znów pewnie nie zda egzaminu, bo póki co przed interesem państw Unii, widzi tylko jeden problem: jak zastraszyć karami, utrudniać funkcjonowanie i szantażować Polskę m.in. wstrzymywaniem należnych jej środków. Bezczelne, wręcz aroganckie wobec Polski wypowiedzi takie, jak ostatnio Borella, czy np. Francuskiego ministra nie wróżą zmiany niefrasobliwej polityki wobec gorących problemów na granicy…Podeślijcie tej pani Leyen Traktaty UE bo one nie ma czasu na poszukanie ich w bibliotece UE (mam nadzieję, że taka tam jest).

  Świetne podsumowania / streszczenie wyroku TK:

  https://wprawo.pl/tk-orzekl-o-wyzszosci-konstytucji-rp-nad-prawem-ue-budka-wyroki-tk-maja-moc-powszechnie-obowiazujaca-i-sa-ostateczne/

 • Chcą nas wyraźnie zjeść

  Byłem przeciwko UE. Głosowałem za nie wstępowaniem w jej szeregi, bo chodził za przyjęciem nas do tej organizacji tow. Miller wraz tow. Kwaśniewskim. Poza tym, po wielokroć pisałem, że UE (Berlin) stworzy z czasem takie warunki Polsce aby ona sama odeszła. Tak więc, to nie Kaczyński pragnie wyjścia, ale cyniczna polityka Berlina wrabia nas w to pole minowe i wypycha poza granice wspólnoty abyśmy byli przez to łatwym kąskiem do wzięcia nie tylko dla Niemców ale i dla Rosji,która szuka swej okazji wykorzystując do tego Białoruś. Będąc jako kraj niestowarzyszony, bez sojuszy wojskowych, bo przecież z NATO też nas z czasem wypchną z błogosławieństwem komunisty Bidena, będziemy musieli zmierzyć się z powtórką z historii 1939, ale spokojnie, istnieje duża szansa ze Bóg pokrzyżuje tym łajdakom wszelkie plany. Wystarczy się tylko żarliwie modlić.

 • Rzymkowski: Ze słów von der Leyen wynika, że UE to państwo z rządem w Brukseli i sądem w Luksemburgu

  https://media.wplm.pl/thumbs/514/OTYwL3VfMS9jY18zNjAyMy9wLzIwMjEvMTAvMDgvMTIwMC83NjAvYWE3Y2IxY2QwNDJmNGQwYWJmZDk4YjcxZTA0YWY1ZTQuanBlZw==.jpeg
  „Jeśli dzisiaj toczy się dyskusja w UE i w Polsce na temat tego, czy UE ma prawo wnikać w strukturę wymiaru sprawiedliwości, to dlaczego za chwilę nie możemy rozpocząć dyskusji na temat struktury polskiego parlamentu, struktury polskiego samorządu czy struktury rządu polskiego i prezydenta RP. Tylko czekać, aż UE stwierdzi, że rządy państw powinny przestać istnieć, bo jest przecież rząd europejski w postaci Komisji Europejskiej” mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji, prawnik.

  https://wpolityce.pl/polityka/569294-rzymkowski-ze-slow-szefowej-ke-wynika-ze-ue-to-panstwo

  Ps...UE nie istnieje to tylko umowa międzynarodowa pomiędzy państwami. UE to tylko nazwa. Nic więcej. Stwórzcie im jeszcze siły zbrojne UE, to szybko by wyruszyły uspokoić niepokorną prowincję. Jest wielu agentów (czyich ?), którzy chętnie widzieliby Polaków na kolanach zbierających szparagi, i szczodrze wdzięcznych za obce odznaczenia i srebrniki. Czy Naród chce tego?

 • MYŚLENIE NIE BOLI

  Czy ktoś sobie zadał pytanie ile nas ten rozwód z UE będzie kosztował i jakie będą tego konsekwencje polityczno-gospodarcze ? UK było na to stać, lecz bankrut może tylko grozić i nikt tego nie będzie poważnie traktował. Zarówno Kaczelnik oraz jego kamaryla zdają sobie z tego sprawę, więc zrobiono patriotyczną hucpę dla gawiedzi, licząc na ustępstwa ze strony Unii. Nie przypuszczam aby jakiekolwiek były, bo podpisanych zobowiązań się dotrzymuje, a nie robi kpiny z prawa. Oni już tego mają dosyć i nie ustąpią. Sam aktualnie jestem przeciwnikiem UE /tej covidowej/ i uważam, że wdepnęliśmy w "gówno", lecz potrafię jeszcze realnie myśleć i przewidywać skutki. Proszę jeszcze wziąć pod uwagę, że wokół mamy wrogów, a armię prawie bezbronną. Nikt nam nie kazał opluwać sąsiadów i pod nimi "ryć" - na wszystko zapracowaliśmy sami, a winnych szukamy wszędzie - tylko nie u siebie.

 • @miarka 14:27:34

  No cóż eurobiurokracja dokonała „exit-u” z Europy Schumana, Andenauera, de Gasperiego i są na „kursie i ścieżce” Spinellego. Nawigacji raczej nie zmienią, łatwo przewidzieć czym to się skończy …Unia to kolos na glinianych nogach. Rozleci się, a unijni lewacy swoimi działaniami do tego dążą. Z lewakami się nie układa. Sprawa powinna być przedstawiona prosto. Albo zaczną szanować prawo i traktaty albo wypadamy z tego syfu.

 • Ja cie pier!!!?

  Z piekla wylazlo stado hitlerkow i hitlersamic.
  Rue, rue!
  Ab acht.
  Ratatatatatatatatata!!?

 • @brian 16:50:35

  O ile mnie coś nie ominęło, to UE nie jest żadnym państwem federacyjnym jak USA czy Szwajcaria, ale ekonomicznym związkiem niepodległych państw, z których każde ma swoją Konstytucję, rząd, parlament i prowadzi własną politykę wewnętrzną i zagraniczną. Zatem to jasne, że Konstytucja Polski, Niemiec czy Grecji jest nadrzędna w tych krajach. Żadne środki nie są potrzebne jeśli mamy stracić państwo a przez Zielony Ład i Fit for 55 pogrążyć się w nędzy. TYLKO POLEXIT

 • @Playset 16:45:16

  //..Czy ktoś sobie zadał pytanie ile nas ten rozwód z UE będzie kosztował..//

  Patryk Jaki pokazał nam niedawno ile tracimy w Unii.
  Bądź zatem pewien, że więcej zyskamy niż stracimy .

 • @Oświat 17:40:13

  Powiedz to Morawieckiemu i Kaczelnikowi, bo oni nie mają najmniejszego zamiaru występować z UE - prędzej nas wyrzucą. Myślenie nie boli i ma przyszłość. B/o.

 • @Playset 17:48:03

  Powinieneś wiedzieć, że w polityce nie zawsze robi się to co się mówi.
  Można zatem mówić, że w Unii jest nasza przyszłość i robić wszystko by z niej krok po kroku się wycofywać.
  Boisz się, że nas wyrzucą?
  Nie wyrzucą, bo to Niemcy by najwięcej stracili.
  Sami musimy wyjść, w odpowiednim, dogodnym dla nas czasie.
  Na razie dano Niemcom do zrozumienia, że nie z nami Bruner te numery.
  I nie pisz mi, że myślenie nie boli i ma przyszłość, tylko sam zacznij myśleć.

 • To jest przeciw Polsce.

  Celem jest odebranie władzy PISowi lub rozerwanie Polski na strzępy gdyby PIS miał poparcie Narodu.

  Rozerwanie na strzępy oznacza jawne oderwanie byłych landów wschodnich III Rzeszy gdzie niepodzielnie rządzi V kolumna niemiecka czyli PO... scenariusz prosty...
  PO ogłasza nieposłuszeństwo Warszawie...i prosi "UE" czyli praktycznie Niemcy o ochronę... PO dostaje ochronę a "UE" likwiduje "polski terroryzm" PISu na tych terenach...

  To realny scenariusz zatrzymać go mogą tylko USA (olewają Polskę), Rosja (nie wiadomo jak się zachowa) albo inne państwa UE.
  czyli praktycznie Francja bo reszta to maluchy bez znaczenia...

  Ratunkiem może też być świadomość w Brukseli że taki scenariusz może oznaczać rozpad UE... (mali uciekną jak szybko się da)
  Niestety na rozsądek UE liczyć nie można ..tam rządzą marionetki mafii... czyli idioci gotowi wykonać każde polecenie "z góry" czy mafii.

  Ratunkiem może też być nowy rząd Niemiec.. albo wręcz przeciwnie.
  Jedno pewnie Polska ma w postaci PO jawnego wewnętrznego wroga.

 • @Oscar 18:07:31

  Zagrożenie dla nas ze strony Niemiec zawsze istniało i istnieje nadal, także dla naszych ziem odzyskanych, z tym jednak, że ani Francja ( ma bron nuklearną) ani W. Brytania ( też ma bron A) ani Rosja, ani nawet USA nie są zainteresowane wzrostem potęgo Niemiec i powiększeniem ich obszaru.
  USA bo Niemcy fiknęły Ameryce z NS II, Rosja i pozostałe kraje z wiadomych względów i choćby mając w pamięci II WŚ
  Tak więc jest pewna krucha równowaga stanu jaki jest na dzień dzisiejszy.

 • Unia wszechwładna. Dyktatura aborcjonistów

  Unia Europejska rości sobie prawo do zagarniania kolejnych kompetencji krajów członkowskich. To jednak nie wystarczy. Chce narzucać swoją ideologiczną agendę także państwom takim, jak Stany Zjednoczone. Można by pomyśleć, że to sen wariata. Jednak nie, to się dzieje naprawdę. Parlament Europejski zorganizował debatę, a w jej wyniku przyjął rezolucję dot. nowego prawa chroniącego życie uchwalonego niedawno w Teksasie. Nieważne, że dokument ten nie ma kompletnie żadnego znaczenia ani wpływu na rzeczywistość. Ważne, że jest kolejną okazją do ideologicznej ofensywy najbardziej zajadłych aborcjonistów.


  https://dorzeczy.pl/opinie/209002/pe-o-aborcji-w-tekasie-unia-wszechwladna.html

  Ps....Czy Spurek nadal generuje cuchnące gazy, które niszczą powłokę ozonową? Toż to się nie godzi! Nie gwałć klimatu! A jak myślicie dlaczego aborcję i robienie karier zawodowych przez kobiety propaguje się TYLKO wśród BIAŁEJ populacji. Jak można poczytać o NWO to jeden z planów zniszczenia lub minimum zdegenerowania naszej rasy. Dlaczego imigrantów pcha się TYLKO do państw zamieszkałych przez BIAŁĄ populację? Jak myślicie dlaczego walczy się z religią TYLKO katolicką ? Dlaczego LGBT i podobne ....też propaguje się TYLKO wśród tej rasy. Powiem tak: powinniśmy zdecydowanie i jak najszybciej nawiązać stosunki quasidyplomatyczne z takimi stanami jak Teksas, Floryda itp, które są bastionami konserwatystów. Oczywiście na poziomie konsulatów ale które powinny działać trochę na zasadzie ambasad. I rozszerzać te stosunki na gospodarkę, kulturę etc.: Bo na wypadek różnych przypadków może być to być nasza silna karta a nawet do pewnego stopnia gwarancja bezpieczeństwa po wyjściu z eurokołchozu. Dla niekumatych dodam, że nie postuluje Polski jako 51-ego stanu bo tam niestety też idiotyzmy walczą ze sobą silnie i nie postawiłbym ani dolara na to, że USA za paręnaście lat będą istnieć w takiej formie jak dziś.

 • @Oświat 18:32:28

  "Zagrożenie dla nas ze strony Niemiec zawsze istniało i istnieje nadal, także dla naszych ziem odzyskanych"


  Czy to Niemcy lub Rosja burzyły pomniki postawione na tych ziemiach zwycięskim wojskom /ich poległym dowódcom / Armii Czerwonej i przekazanych Polsce, lub próbowały zmieniać bieg historii ? Nie - robiliśmy to my /i nadal robimy/ - tym samym przekreślając zdobycze terytorialne otrzymane od "znienawidzonego Stalina", przy okazji plując na Rosję. Zdumiewa mnie brak zdolności logicznego myślenia u ludzi pozujących na elitę intelektualną bantustanu "polin" Nie będę już powtarzał słów Marszałka Piłsudzkiego, którymi określił ówczesnych koryciarzy, bo nic się nie zmieniło. B/o.

 • @Oświat 18:32:28

  Szef Bundestagu robi sobie jaja? „… że powiedział, że „chcemy ze sobą rozmawiać”. Tak rozumieją orzeczenie TK? Co niby jest stawką i o czym mamy rozmawiać? O naszej suwerenności z pewnością nie. O nadużyciach KE z pewnością tak. O tym możemy rozmawiać. Otóż w tych kwestiach nie ma gdybania, to nie pogawędka. Dalszego ciągu nie będzie. Ende. Z kim rozmawiać, przede wszystkim nie ma o czym. Chyba o tym, że Unia łamie traktaty, a Polska nie pozwala sobie pluć w Konstytucję. Nadrzędną pozycję w systemie źródeł prawa w RP zajmuje Konstytucja. Wynika to z jej art. 8 ust. 1, który mówi, że „Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej”. Zasada nadrzędności Konstytucji nie uległa modyfikacji na skutek przystąpienia Polski do UE. Zarówno bowiem akty prawa pierwotnego, jak też prawa wtórnego UE nie mogą naruszać Konstytucji i podlegają kontroli zgodności z Konstytucją (wyr. TK z 11.5.2005 r., K 18/04, OTK-A 2005, Nr 5, poz. 49; wyr. TK z 16.11.2011 r., SK 45/09, OTK-A 2011, Nr 9, poz. 97). Ponadto przekazanie organom UE kompetencji organów władzy państwowej RP w niektórych sprawach, będące istotą aktu przystąpienia do UE (art. 90 Konstytucji), nie oznaczało upoważnienia organów UE do podejmowania decyzji czy wydawania aktów normatywnych naruszających Konstytucję (wyr. TK z 24.11.2010 r., K 32/09, OTK-A 2010, Nr 9, poz. 108).

 • Andrzejewski: Stanowisko TSUE jest wymierzone przeciwko Polsce i Węgrom. Orzeczenia naruszają polską konstytucję

  „Cele UE w chwili przystępowania do niej Polski i innych krajów byłego postkomunistycznego bloku i aktualnie forsowane różnią się znacznie. UE zmienia swój charakter. Staje się instrumentem narzucanego jednostronnie ideologicznego totalitaryzmu. Stosowaną przemocą instytucjonalną i szantażem finansowym przypomina działania Międzynarodówki Komunistycznej” mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Piotr Łukasz Andrzejewski, adwokat, członek Trybunału Stanu oraz wiceprzewodniczący TS.
  https://wpolityce.pl/polityka/569276-nasz-wywiad-andrzejewski-stanowisko-tsue-przeciw-polsce

  Ps...Mec. Piotr Łukasz Andrzejewski jest współtwórcą polskie Konstytucji zatem jak zawsze w punkt…! Ponadto każdy Polak powinien też wiedzieć, że TK ma kompetencje kontrolowania prawa UE i to pomimo zastrzeżeń w tym zakresie Trybunału Sprawiedliwości. TK zawsze twierdził, że: „może oceniać przepisy unijne pod kątem polskiej Konstytucji. Orzeczenie dotyczy kontroli przepisów rozporządzeń, należących do wtórnego prawa UE, które obniżają standard zagwarantowanych polskiemu obywatelowi konstytucyjnych praw i wolności. Z orzeczenia wynika, że polski sąd konstytucyjny ma prawo sprawdzić unijny przepis i unieważnić jego stosowanie na terenie Polski, jeśli narusza on konstytucyjne prawa i wolności. TK podjął także kwestię skutków orzeczenia o potencjalnej niezgodności z Konstytucją przepisów wtórnego prawa unijnego. Zdaniem sędziów, w odróżnieniu od unieważniającego skutku orzeczenia TK względem przepisów prawa polskiego, w przypadku prawa pochodnego, TK może pozbawić przepis możliwości stosowania i wywierania skutków w Polsce. Polska Konstytucją jest jak najbardziej zgodna z traktatami, bo inaczej by nas do Unii nie przyjęli… Jednak to UE WYKRACZA POZA TRAKTATY… Nic, co jest sprzeczne z polską Konstytucją, nie może na terenie Polski uchodzić za prawo - art. 8 u. 1 Konstytucji RP.

 • Prof. David Engels: celem Brukseli jest "zmiana reżimu" w Polsce.

  "Poddanie się utorowało by drogę nowemu gabinetowi Tuska". Wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. prymatu prawa europejskiego jest najnowszą odsłoną walki między konserwatywnym polskim rządem a lewicowo-liberalnymi instytucjami europejskimi - mówi PAP belgijski historyk prof. David Engels.

  „Wchodząc do Unii Europejskiej, Polska była przekonana, że projekt ten opiera się na wspólnym poszanowaniu podstawowych instytucji społecznych, takich jak tradycyjna rodzina, dobra osobista, tożsamość narodowa czy cywilizacja zachodnia, jednak europejskie elity coraz częściej zwracają się w stronę radykalnych lewicowo-liberalnych idei, takich jak wielokulturowość, gender mainstreaming (polityka upowszechniania równości płci - PAP), ideologia LGBTQ, globalizm, obwinianie Zachodu, a Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stał się ich najważniejszym narzędziem” twierdzi Engels.

  Jego zdaniem TSUE wykorzystując „dynamiczną +otwartość+ europejskiego systemu prawnego, znaną jako +Methode Monnet+, w coraz większym stopniu instrumentalizował niejasne słowa klucze, takie jak +różnorodność+, +tolerancja+, +poszanowanie mniejszości+, +sprawiedliwość+ lub +równość+ w celu pośredniego narzucenia wszystkim państwom członkowskim nowych ram prawnych pozbawionych jakiegokolwiek demokratycznego poparcia”.

  „Nieuniknione konflikty ideologiczne między lewicowym liberalizmem Brukseli, Berlina i Paryża a konserwatyzmem Warszawy i Budapesztu przedstawiono następnie jako spór prawny między rzekomym +rządem prawa+ a rzekomym +narodowym populizmem+ i ta manipulacja została przejęta przez większość czołowych zachodnich mediów i wierzy w nią większość obywateli” uważa analityk Instytutu Zachodniego w Poznaniu.

  Według niego „w ciągu ostatniej dekady UE radykalnie i jednostronnie zmieniła zasady tego, co oznaczało jej członkostwo, a kiedy kraje takie jak Polska i Węgry odważyły się to zdemaskować i zachowywać pierwotny duch traktatów, za wszelką cenę muszą zostać pozbawione swoich roli”.

  „Dlatego kiedy UE, w związku z rzekomymi atakami Polski na +wartości europejskie+, niespodziewanie kilka tygodni temu zdecydowała się wstrzymać obiecane temu krajowi fundusze covidowe i tym samym jawnie zdusić Warszawę, stało się jasne dla wszystkich, że zamierzone jest nic innego jak otwarta +zmiana reżimu+ w celu zniszczenia jednego z ostatnich bastionów konserwatyzmu w Europie” - zaznacza badacz.

  Engels przekonuje również, że taka decyzja polskiego TK była nieunikniona.

  „Poddanie się oznaczałoby całkowitą rezygnację ze wszystkiego, co zbudował obecny polski rząd i utorowałoby drogę nowemu gabinetowi (przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda) Tuska” - podkreśla.

  Na pytanie, czy decyzja TK jest kolejnym krokiem w kierunku Polexitu, Engels odpowiada, że „większość Polaków, w tym rząd, pragnie dzielić z sąsiadami pokojową i coraz bliższą wspólną przyszłość i czuje się prawdziwymi patriotami europejskimi, ale sprawy doszły do momentu, kiedy to UE może być uważana za największego wroga europejskiego patriotyzmu”.

  W czwartek TK uznał po rozpoznaniu wniosku prezesa Rady Ministrów, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Za niezgodny z konstytucją TK uznał także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie powołania sędziów.(PAP)

  Ps....No proszę i wśród Engelsów...bywają rozsądni, myślący ludzie, trzeźwo diagnozujący sytuację. A krzyki „opozycji” o „reżimie w Polsce” to bezczelne czerpanie z Goebbelsa: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”. Belg pisze otwartym tekstem o tym, co KE i PO ukrywa! Bezczelność neokomunistycznych ,,elit” zachodu niszczy UE, ale to jak się okazuje drobiazg, a bezprawne działania TSUE są nazywane obroną prawa. Bardzo mądra i merytoryczna analiza. Tusk jak Hitler próbuje przeprowadzić pucz w Polsce, ale to mu się nie uda, jak Hitlerowi w Monachium! Krótko, mówienie o reżimie u nas, to kosmiczna propagandowa bzdura mogąca mydlić oczy tylko bezmyślnym! Jestem jednym z większości Polaków, którzy są bardzo zadowoleni z obecnej władzy i wręcz dumni! (potwierdza to wielu znajomych i nie zmieni tego kilka nieuniknionych błędów rządu) To godne podziwu, że ta władza mając przeciw sobie wrogów za granicą i rozbudowaną przez nich V-kolumnę w kraju ciągle rozwija infrastrukturę w kraju i wspomaga ważne dla społeczeństwa dziedziny. Nie można dopuścić, aby miejsce takiej władz zajęły czające się na to antypolskie hieny i aferzyści chcący rabować kraj i wyprzedawać obcym. Do tego na czele takiego gangu, miała by stanąć niemiecka marionetka, czyli skompromitowany już do granic możliwości jako człowiek i jako polityk Donald Tusk! Rodacy, pilnujmy Polski!

 • @Oświat 18:32:28

  "Tak więc jest pewna krucha równowaga stanu jaki jest na dzień dzisiejszy.
  "
  To dobrze.. czyli warunków do rozbioru Polski jeszcze nie ma..."wilk" (wolf) musi jeszcze czekać ..
  ale apetyt na Polskę nie maleje... a V kolumna w Polsce judzi na okrągło.

 • Ciekawa opinia brytyjskiego publicysty o polsko-unijnym boju o suwerenność:

  "Sięgając po zbyt wiele, Unia skazała siebie na klęskę". „Przypadek Polski jest dowodem, że Unia Europejska nie szanuje suwerenności” ocenia na łamach brytyjskiego dziennika „The Daily Telegraph publicysta Ross Clark. Podkreśla, że to, co spotyka nasz kraj, potwierdza racje tych, którzy chcieliby Wielka Brytania opuściła wspólnotę:

  A więc, czy Wielka Brytania była naprawdę suwerennym krajem w czasie, gdy była członkiem Unii, jak to próbowali twierdzić zwolennicy pozostania w tej organizacji? Dowiemy się tego dzięki prawnemu laboratorium, którym jest obecnie Polska. Jest wciąż dość wcześnie, nie mamy wszystkich danych, nie mamy wszystkich analiz, ale rzeczy nie wyglądają dobrze dla teorii Remainersów (czyli zwolenników pozostania w Unii)”

  Dziennikarz przypomina fakty: werdykt polskiego Trybunału Konstytucyjnego, ograniczający interwencje unijne do obszarów jasno przekazanych wspólnocie, oraz zapowiedzi „zemsty” ze strony unijnych notabli.

  Dalej publicysta pyta: jaka jest definicja suwerenności? Co decyduje o tym, czy jesteśmy suwerenni, czy też nie? I odpowiada: decyduje miejsce, w którym rozstrzygane są najbardziej gorące spory. Jeśli rozstrzyga o nich sąd ponad narodowy, i jeśli rząd nie może nic w tej sprawie zrobić, to znaczy, że Twój kraj nie jest suwerenny. I to jest coś, co czyni różnicę między Unią Europejską a innymi organizacjami regionalnymi, skupionymi na promocji handlu i rozwoju gospodarczego.

  Ross Clark przywołuje także spory wokół tzw. „stref wolnych od LGBT” (które faktycznie nigdy nie istniały). Twierdzi, że można „czuć wstręt” do tego typu zjawisk w Polsce, ale nie można przekonywać, że Polska jest suwerennym państwem, skoro możliwa jest akcja prawna Unii Europejskiej w takiej sprawie przeciwko naszemu państwu.

  Najwyższe władzy Unii widzą w jej prawnych narzędziach źródło siły tej organizacji. W rzeczywistości jest odwrotnie: to zapowiedź jej klęski. Utrata Wielkiej Brytanii mogła być postrzegana jako wypadek przy pracy, ale utrata Polski brzmiałaby jak dzwon dzwoniący na pogrzebie.

  Dziennikarz ocenia, że Polska będzie musiała w końcu wybrać między dostępem do unijnego rynku, pieniędzmi na rozwój i prawem swoich obywateli do życia i pracy w innych państwa, a ponownym ustanowieniem swojej suwerenności. I ocenia, że on sam nie jest przekonany, że nasz kraj wybierze to pierwsze.

  Odwrotnie. Czuję, że Polacy, którzy wycierpieli już dość ze strony innych krajów, niszczących ich kraj, stanie po stronie suwerenności. A jeśli to zrobi, pójdą za nią Węgry.

  Dziennikarz podsumowuje, że Unia może zatrzymać taki scenariusz robiąc krok wstecz, rozluźniając prawny uścisk, w którym trzyma państwa unijne, oraz wprowadzając zmiany w traktatach, które jasno stwierdzą, że TSUE nie jest ważniejsze od sądów konstytucyjnych w poszczególnych krajach. Jak jednak zauważa, Unia nigdy nie była zdolna do dobrowolnego przekazania kawałka władzy.

  „Sięgając po zbyt wiele, Unia skazała siebie na klęskę”  ocenia Ross Clark.                            

  Ps...Ten lewacko-tęczowy Eurokołchoz zarządzany przez lewacko-tęczową mafię jest gorszy niż był Układ Warszawski z Breżniewem na czele. Europa ma być lewacka, liberalna, antychrześcijańska i poddana Niemcom. Każdy naród który wybierze inne prawicowe rządy dostanie po kulach. Europejscy lewaccy kacykowie nie tolerują innych rządów tylko lewackie i liberalne. Jeśli we Francji zwyciężą siły prawicowe też będą mieli kłody rzucane pod nogi. Co się stanie z niemiecką unią gdy w całej Europie rządzić będzie prawica narodowa, katolicka? Czy unijne lewactwo do tego dopuści, pogodzić się z wolą suwerenów? Zachód zbyt wcześnie uwierzył, że Polska jest tylko biednym chłopcem do wykonywania rozkazów z Berlina, Paryża i Brukseli. A tu niespodzianka. Krótko, mówienie o reżimie u nas, to kosmiczna propagandowa bzdura mogąca mydlić oczy tylko bezmyślnym! Jestem jednym z większości Polaków, którzy są bardzo zadowoleni z obecnej władzy i wręcz dumni! (potwierdza to wielu znajomych i nie zmieni tego kilka nieuniknionych błędów rządu) To godne podziwu, że ta władza mając przeciw sobie wrogów za granicą i rozbudowaną przez nich V-kolumnę w kraju ciągle rozwija infrastrukturę w kraju i wspomaga ważne dla społeczeństwa dziedziny. Nie można dopuścić, aby miejsce takiej władz zajęły czające się na to antypolskie hieny i aferzyści chcący rabować kraj i wyprzedawać obcym. Do tego na czele takiego gangu, miałaby stanąć niemiecka marionetka, czyli skompromitowany już do granic możliwości jako człowiek i jako polityk Donald Tusk! Rodacy, pilnujmy Polski! Dlaczego MSZ nie wzywa na dywanik ambasadora Niemiec za mieszanie się ich ministra Masa w organizację polskiego sądownictwa.


  Jedną z bajek bp. Krasickiego kończy morał: „lepszy na wolności kęsek lada-jaki, niźli w niewoli przysmaki”. Polacy tysiącami za wolność dawali życie, myślę, że nie sprostytuujemy się za „srebrniki”.

 • Węgierski rząd z zadowoleniem przyjął decyzję polskiego TK. Premier Orban podpisał specjalne postanowienie

  Premier Węgier Viktor Orban podpisał w sobotę postanowienie, zgodnie z którym rząd Węgier z zadowoleniem przyjmuje decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego dotyczącą relacji prawa unijnego i prawa narodowego powiedział rzecznik premiera Bertalan Havasi.

  https://wpolityce.pl/swiat/569372-wegierski-rzad-z-zadowoleniem-przyjal-decyzje-polskiego-tk

  Ps...To jest polityk wielkiego formatu. No i tego obawiają się Niemcy i Francja… Brawo Węgry tak trzymać. TSUE może pisać na Berdyczów. Każdy kto mówi dobrze o Polsce jest przez zdrajców. SB i oszustów VAT wyśmiewa y na wszystkie sposoby. Eldorado się skończyło to robią wszystko aby było jak było w łupieniu Polaków. Zdaje się, że wyciągnęliśmy ważny kamień z muru, którym otoczyła się Unia Europejska. Mam nadzieje, że reszta przewróci się sama. Jebać niemiecką Unię i jej lokaja Tuska!

 • Tusk opowiada o Polexicie i nakręca spiralę emocji:

  Nawet gdybym miał być sam, to nie odpuszczę. Nie możemy opuścić rąk! „Nawet gdybym miał być sam, to nie odpuszczę tej sprawy” powiedział na antenie TOK FM lider PO Donald Tusk, nawiązując do swojej niedzielnej demonstracji. Ponownie straszył możliwością Polexitu.

  https://wpolityce.pl/polityka/569364-tusk-nawet-gdybym-mial-byc-sam-to-nie-odpuszcze

  Ps...Jak mu nie wstyd walczyć o niemieckie interesy w opanowaniu Europy przeciwko Polakom, broniącym swej suwerenności. Kłania się historia dziadka, jabłko od jabłoni daleko nie upadnie. Strasznie mnie ciekawi liczebność V kolumny stacjonującej w Polsce. W niedzielę się o tym przekonam. Tusk już od czasów swoich niszczycielskich dla kraju rządów, i za całe zło, które później nadal nam wyrządzał, to jest dla wszystkich świadomych Polaków najsubtelniej określając persona non grata. Szczególnie teraz, kiedy jest już całkowicie niemiecką kukiełką podesłaną do siania tu nienawiści, jego obecność na terenie Polski urąga już nawet elementarnemu poczuciu przyzwoitości…Jedynym celem Tuska powrotu do Polski i polskiej polityki jest, wywołanie niepokojów społecznych i wręcz sprowokowanie do wojny domowej w imię interesów niemieckich. Czy ta nowa jakość programowa jakim miał okazać się Tusk, przedstawił jakiś program gospodarczy, jakieś realne zmiany by Polacy dorównali do płac w Europie zachodniej czy wzrostu gospodarczego=NIE ! Jedynie co proponuje to to, że chcą odsunąć Pis od władzy poprzez ulicę i nastawianie unijnych struktur i  polityków unijnych organizacji przeciw Polsce a zbajerowane polskie lewactwo wyprowadzać na ulice z hasłami antypolskimi i wrogą Polsce ideologią. Odsunięcie PiS-u od władzy ma celu zasadniczo mieć wpływ w stu proc. na Wymiar Sprawiedliwości w Polsce i podporządkowanie sobie sędziów, bo jak wszystkim wiadomo lata rządów tej Przestępczej Organizacji dewastowały polską gospodarkę i okradały budżet Państwa polskiego. Przejęcie sądownictwa będzie gwarantowało złodziejom i zdrajcom z PO bezkarność i dobrobyt na długie, długie lata jak i ich rodzinom.

 • Szefowie MSZ Francji i Niemiec reagują na wyrok TK.

  https://media.wplm.pl/thumbs/220/OTYwL3VfMS9jY18xZWIyNi9wLzIwMjEvMTAvMDkvMTIwMC84NDAvYzRiYmFhYTUzMDRhNDQxZThhYjIwMTA2ZDQzM2MwNDQuanBlZw==.jpeg
  W swoim oświadczeniu wyrazili "wsparcie dla KE w sporze z Polską". Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Francji Heiko Maas i Jean-Yves Le Drian wydali w piątek wieczorem wspólne oświadczenie w sprawie przestrzegania prawa Unii Europejskiej. W oświadczeniu szczególną uwagę zwraca się na Polskę informują agencja Reuters i dpa.

  https://wpolityce.pl/swiat/569377-szefowie-msz-francji-i-niemiec-reaguja-na-wyrok-polskiego-tk


  Ps...„Na Zachodzie bez zmian”, Vierte Reich und Vichy współpracują…Tylko Niemcy i Francja, a gdzie reszta krajów? Ministrowie RFN i Francji wyrazili wsparcie dla afery. którą sami spreparowali i którą podkręcają za pomocą swoich agentów wpływu, mających niewiele wspólnego z Polską i polskością. Rau nie śpij..Wezwać na dywanik ambasadorów tych krajów i zażądać takiej samej reakcji MSZu Niemiec i Francji wobec wyroków TK Niemiec i Rady Stanu Francji. Zachowanie ,,Kalifatu” Francuskiego dowodzi, że zerwanie umowy na Caracale było prawidłowe jak i zerwanie przez Australię umowy na okręty atomowe. Elektrownię atomową w Polsce można zbudować bez Francji.

 • Protokół brytyjski – protokół nr 30 dołączony do Traktatu z Lizbony

  Do protokołu, oprócz Wielkiej Brytanii ostatecznie przystąpiła także Polska. W 2008 roku wraz z traktatem lizbońskim i towarzyszącą mu kartą praw podstawowych Polska podpisała protokół brytyjski – dokument stwierdzający, że Wielka Brytania oraz Polska mają prawną autonomię w zakresie organizacji państwa i społeczeństwa wedle własnych tradycji i obyczajów. Protokół 30 składa się z dwóch artykułów. Pierwszy z nich stwierdza, że Karta nie rozszerza kompetencji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani sądów krajowych do oceny niezgodności działań państw obu krajów z prawami uznanymi w Karcie. Czym jest Karta? Jest to dokument zawierający prawa podstawowe. Prawa podstawowe to godność, wolność, równość, solidarność, obywatelstwo oraz sprawiedliwość i sądownictwo.

  Artykuł 1
  1. Karta nie rozszerza zdolności Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone.

  2. W szczególności i w celu uniknięcia wszelkich wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie tworzy praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym.

  Artykuł 2
  Jeżeli dane postanowienie Karty odnosi się do ustawodawstw i praktyk krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznane przez ustawodawstwo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.

 • Burza po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W których krajach zapadły podobne orzeczenia?

  https://media.wplm.pl/thumbs/cb0/OTYwL3VfMS9jY18zYTk0OC9wLzIwMjEvMTAvMDgvMTIwMC83NjAvNTJlNzI2ZGQ1YTM2NDQ2MmJjNGM3YWU3NjM2YTM2NzMuanBlZw==.jpeg                                                                
                                                                                                      Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym zapisana w Traktacie o Unii Europejskiej zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym jest niezgodna z konstytucją, na Polskę spadła fala krytyki nie tylko ze strony Komisji Europejskiej. Na krytyczną uwagę pozwolił sobie także francuski minister ds. europejskich Clement Beaune. Tymczasem w wielu państwach UE zapadły podobne orzeczenia, jak to polskiego TK, co widać na wymownej infografice, zaprezentowanej na Twitterze m.in. przez Patryka Jakiego. Mamy europaexit w Europie. To państwa, które przyznały sobie prawo badania czy UE nie wykracza poza swoje kompetencje w sytuacjach, które uznają za sporne. Tylko Polska nie może. I jeszcze wielu Polaków walczy o to, aby nie mogła napisał na Twitterze Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski, załączając do swojego wpisu wspomnianą infografikę. Z zamieszczonej przez Jakiego infografiki wynika, że wśród państw, które uznały wyższość konstytucji nad prawem UE są: Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, Belgia, Czechy, Dania, Litwa i Rumunia. W świetle tych danych zdumiewające jest, czemu KE ta ostro zareagowała na wyrok polskiego TK.
                                                     
  https://wpolityce.pl/polityka/569308-w-ktorych-krajach-zapadly-podobne-orzeczenia-infografika
                                                                                                   
                                                                                                  Ps....Brawo, panie Jaki! Merytoryczny i nieugięty. Ta mapa powinna być pokazana w każdym programie TV i na każdych drzwiach wejściowych wszystkich urzędów państwowych! Unijne lewactwo nie może zdzierżyć, że TK postanowił eliminować z polskiego systemu prawnego przepisy unijne wykraczających poza zakres przyznany w traktatach … Chyba to ich tak spieniło …Niemcom nie udało się zwasalizowanie Polski pod pretekstem większej „integralności” UE. Hitler też chciał „integrować Europę nieco innymi środkami i przerobić ją w 1000-letnią Rzeszę. Niemcy mają wrodzone, drang nacht osten… volksdutche sami się rodzą…a wystarczyło po wojnie zaorać…

  Co takiego może oburzać w stanowisku TK, który orzekł dokładnie to samo, co orzekały poprzednie Trybunały Konstytucyjne? Orzekł dokładnie to, czego domagał się Grzegorz Schetyna w 2010 r., kiedy był marszałkiem Sejmu, że to konstytucja jest nadrzędnym aktem prawnym i to TK ma prawo kontrolować wszelkie akty prawne pod kątem ich zgodności z prawem konstytucyjnym. Czy neokomuniści w Polsce znają podobne orzeczenia Trybunałów Konstytucyjnych w krajach tj. Niemcy, Francja, Hiszpania, Dania itd. Czy te kraje też zostaną wyrzucone z Eurokołchozu? Jak się Unii Polska nie podoba, to wynocha z RP ze wszystkimi zach. bankami, koncernami i firmami. „Kasa” dla Polski to głównie kasa dla Niemiec, czytaj w umowach to drobnym drukiem.

 • W ciągu pół roku Francuzi zapomnieli, że sami uznali prymat swojej konstytucji nad prawem unijnym

  Francuskie media bezrefleksyjnie powtarzają tezę o strasznych Polakach, którzy łamią praworządności i w „historycznej” decyzji TK nie chcą się podporządkować prawu unijnemu. W Warszawie mają na to kilka powiedzeń – „nie pamięta wół, jak cielęcim był”, „nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe”, czy biblijną przypowieść o belce u siebie i dostrzeganiu źdzbła w oku brata….
  Tymczasem francuska Rada Stanu, nie tak dawno, bo w kwietniu 2021 r., w uzasadnieniu decyzji w sprawie zbierania danych przez operatorów komórkowych, uznała, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędna wobec prawa europejskiego. Francja stała się zresztą tylko kolejnym krajem Unii, w którym w ostatnim czasie zapadały wyroki wskazujące na prymat krajowego porządku konstytucyjnego nad unijnym.

  To jedna z najważniejszych decyzji przyjętych przez Radę Stanu w 2021 r. – komentował orzeczenie Rady badacz i prawnik dr Thibaut Larrouturou z Uniwersytetu Jeana Monneta w Saint-Etienne oraz CERCRID (Centrum Badań Krytycznych nad Prawem).

  Francuska konstytucja pozostaje nadrzędną normą prawa krajowego; należy zatem sprawdzać, czy stosowanie prawa europejskiego określone przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nie narusza w praktyce wymogów konstytucyjnych – napisała Rada Stanu w uzasadnieniu kwietniowego orzeczenia.

  Wyrok podtrzymywał prawo do gromadzenia danych przez operatorów telekomunikacyjnych ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa kraju i terroryzm, czemu sprzeciwiał się TSUE. „Ramy gromadzenia danych w prawie europejskim nie podważają wymogów konstytucyjnych dotyczących bezpieczeństwa narodowego i walki z przestępczością” – zaznaczono w uzasadnieniu.

  Rada Stanu stwierdziła, że konstytucyjne wymogi ochrony podstawowych interesów Narodu, zapobiegania naruszeniom porządku publicznego, walki z terroryzmem i poszukiwania sprawców przestępstw nie mogą być rozstrzygane przez prawo unijne „równoważnie” do tego, co gwarantuje konstytucja. Dodała, że uogólnione gromadzenie danych, które nakłada dziś na operatorów prawo francuskie, jest dobrze uzasadnione zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego w rozumieniu TSUE.

  Rada Stanu odmówiła jednak weryfikacji, czy organy Unii Europejskiej, a w szczególności TSUE, nie przekroczyły swoich uprawnień (tzw. kontrola „ultra vires”). Chodzi o decyzję TSUE, który wskazał, że państwa UE nie mogą nakładać na operatorów obowiązku przechowywania danych dotyczących m.in. lokalizacji wszystkich użytkowników. Jak orzekł TSUE, jedynym wyjątkiem od tej zasady jest możliwość ukierunkowanego zbierania danych, podyktowana realnym i konkretnym zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego.

  „W przypadku przestępstw określonych przez TSUE rozwiązanie polegające na ukierunkowanym gromadzeniu danych nie jest ani materialnie możliwe, ani – skuteczne operacyjnie. W istocie nie jest możliwe wstępne ustalenie, kto będzie zaangażowany w przestępstwo, które nie zostało jeszcze popełnione, lub gdzie zostanie popełnione” – zdecydowała francuska Rada Stanu. Rząd będzie jednak zobowiązany „regularnie dokonywać oceny zagrożenia dla terytorium francuskiego, aby uzasadnić gromadzenie danych” – dodano w orzeczeniu Rady.

  „Francja żyje w poważnym, realnym i aktualnym zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego” – skomentował decyzję Rady jej wiceprzewodniczący Bruno Lasserre.

  Decyzja ta wprost potwierdza nadrzędność normy konstytucyjnej i, ponieważ można ją w pewnym sensie zakwalifikować jako pierwszy w orzecznictwie przejaw nieredukowalnej kolizji między konstytucją francuską a prawem wtórnym, decyzja ta ma kardynalne znaczenie zarówno dla konstytucjonalistów, jak i dla Europejczyków – zaznaczył Larrouturou.

  Rada Stanu rozpoczyna od uroczystego potwierdzenia swojego stałego orzecznictwa, dzielonego z Radą Konstytucyjną i Sądem Kasacyjnym, zgodnie z którym konstytucja znajduje się na szczycie francuskiego porządku prawnego. Nie trzeba przypominać, że stanowisko to nie jest zgodne z potwierdzoną przez TSUE zasadą pierwszeństwa, zgodnie z którą żaden standard wewnętrzny nie może uniemożliwić stosowania standardów europejskich” – przypominał ekspert.

  Źródło: PAP

 • @Oscar 14:33:35

  Prędzej lub później musiało dojść do zderzenia. Polityka Niemiec i Francji nazywana polityką unii prowadzi Polskę do katastrofy gospodarczej. Obrona przez Niemców sędziów zajmujących się w Polsce bandytyzmem jest wyrazem całkowicie złej woli tego państwa i tego narodu wobec Polaków. Dla nich jesteśmy po prostu podludźmi, których eksploatuje się przy pomocy bandytów zajmujących stanowiska sędziów, prokuratorów i adwokatów. To jest wojna hybrydowa Unii przeciwko Polsce, trzeba głośno rozpowszechniać ten fakt wśród Polaków. Czekam na silny głos Salviniego w obronie Polski. Jego milczenie byłoby zdradą głoszonych przez tego polityka poglądów. Jednocześnie wśród Polaków ujawnią się targowiczanie. Dosyć z tolerancją dla zdrajców. Unia jest zlepkiem państw o sprzecznych celach. Francuzi, Holendrzy Duńczycy itd. wiedzą, że po zmajoryzowaniu Polski przez Niemcy, IV Rzesza im dobierze się do skóry. Niemcy kuszą Włochy, Hiszpanię i Francję wizją wspólnego zarządzania UE, ale jak to się skończy napisałem wyżej. Dzisiaj Francja jest w opłakanym stanie, to może spowodować oprzytomnienie Francuzów. Logika mówi, że Rosja i Francja powinny być zainteresowane popieraniem Polski w konflikcie z Niemcami.

 • Polskę koszą „sierpem wymiaru sprawiedliwości”, Węgry zatłuką „młotem homofobii”

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/06/Sekretarz-stanu-Beaune-Screen-Twitter-1068x712.jpg
  Aktywista homoseksualny Clement Beaune, który pełni we Francji rolę ministra ds. europejskich, nazwał decyzję naszego TK „atakiem na UE”. 6 października stwierdził z kolei, że „Węgry muszą być przedmiotem europejskich sankcji za swoje homofobiczne prawo przyjęte w czerwcu”. Beaune udzielił wywiadu stacji TV BFM przed swoją podróżą do Budapesztu planowaną na 12 października.
  To wyjątkowa „kurtuazja” dyplomatyczna. Można jednak przypomnieć, że w podobny sposób w temacie ideologii LBTB Beaune wyrażał się także przed podróżą do Polski. Później „obraził” się nawet, że nie zorganizowano mu wizyty w Kraśniku w „strefie wolnej od LGBT”….

  Francuski sekretarz stanu do spraw europejskich, który we wtorek odwiedzi Budapeszt, nie ukrywa, że właśnie owa rzekoma „ustawa homofobiczna” będzie przedmiotem jego rozmów. Przypomnijmy, że chodziło w niej o ochronę rodziny i zwłaszcza nieletniej młodzieży przed pornografią i propagandą zmiany płci.

  Clement Beaune postraszył Węgrów, że będzie działał na rzecz „sankcji prawnych, a nawet finansowych” na poziomie unijnym. Jego zdaniem , węgierska ustawa „nie respektuje zasad Europy, którymi są równość, wolność, niedyskryminacja”.

  Aktywista w randze sekretarza stanu dodał, że w sprawie karanie Węgrów, „mamy teraz środki na szczeblu europejskim, mamy kilka narzędzi, które na to pozwalają”. Dodał, że liczy na powództwa przeciwko państwu członkowskiemu za naruszenie prawa europejskiego wnoszone do Trybunału Sprawiedliwości UE.

  Węgry są od września 2018 r. celem procedury (art. 7 Traktatu) dotyczącej „wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia wartości europejskich”. Ta parktyka jest nieskuteczna, ponieważ wymaga jednomyślności pozostałych członków. Francuskie media podkreślają, że Budapeszt wspiera tu Warszawa.

  Przypominają jednak, że UE nadal nie zatwierdziła przedstawionego w maju planu pomocy dla Węgier, pozbawiając ten kraj ponad 7 miliardów funduszy europejskich. Viktor Orban oskarża Komisję Europejską o blokowanie pieniędzy właśnie z powodu nacisków lobby LGBT.

  Podobnie jak w Polsce, Clément Beaune spotka się ze swoim węgierskim odpowiednikiem, a poza tym wyłącznie z opozycją i aktywistami LGBT. Polityk odniósł się także do Polski. Jego zdaniem, ryzykujemy polexitem, co byłoby życzeniem wielu ludzi, którzy mają nas podobno dość za niezgodę na migrację, psucie klimatu i właśnie za stosunek do LGBT…

  8 października także w BFM powiedział o decyzji Trybunału Stanu, że „to nie jest temat techniczny ani prawny, ale jest to temat wybitnie polityczny, który jest częścią długiej listy prowokacji przeciwko UE”… Ciekawe, czy wie o wyroku swojej rady stanu z kwietnia?

  Źródło: BFM TV/ Le Figaro/ AFP


  Ps....Historia uczy, że ZAWSZE rządzi mniejszość. Tylko trzeba się zorganizować. Polecam książkę hr. Ossendowskiego ,,Lenin”. Tam jest dokładnie opisane jakie naprawdę poparcie mieli bolszewicy w Rosji. Tylko, że tutaj trzeba by w drugą stronę. Ale spokojnie, idzie wielki kryzys, a głód uczy rozumu.

 • Prof. Legutko: Krótkoterminowym celem KE jest obalenie rządu PiS;

  To, że politycy mówią o nadrzędności prawa UE jest szalenie groźne. „Podstawowym źródłem prawa, podstawowym dokumentem jest oczywiście Konstytucja i to, że sędziowie europejscy i politycy mówią, że prawo europejskie ma pierwszeństwo wobec Konstytucji, to jest szalenie groźne. Temu należy się przeciwstawić” mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.
  https://wpolityce.pl/polityka/569378-prof-legutko-mowienie-o-nadrzednosci-prawa-ue-jest-grozne

  Ps...Nadrzędność prawa niemieckiego oznacza, że Polski nie ma. W związku z tym niemieckie rozwiązania typu Auschwitz byłyby oczywiście z niemieckiego punktu widzenia całkowicie legalne. Premier poprzez podpisanie zgody na praworządność położył kamień węgielny pod ten atak. Powinien więc ponieść konsekwencje, tak to działa w realnym życiu. Niemcy tak się przyzwyczaiły do panowania nad Polską, że żądają nadal bezwzględnego poddaństwa, jak za swego sługusa zdrajcę Oskara. Polacy powinni się zastanowić czy sami chcą decydować kto będzie prezydentem, premierem, kto będzie rządził czy chcą żeby to KE i TSUE a właściwie Niemcy rządzili za pośrednictwem swojego kundla. Opozycja chętnie odda suwerenność (i pieniądze Polaków) za swoje stanowiska i pensje. To oni skorzystali na przemianach najbardziej. Niestety chciwość jest bardzo silnym bodźcem i trudno z nią walczyć.

 • @Oscar 18:07:31

  https://images89.fotosik.pl/527/98f628fb61f48cfe.jpg

  ''Wzywam wszystkich w niedzielę o godzinie 18.00 na Plac Zamkowy w Warszawie do odbioru swych pieniędzy z OFE. Zasiłku pogrzebowego, emerytur, i złota z Amber Gold.'' No i niech mundur dziadka weźmie na manifestację przeciw Polsce będzie łatwiej trafić.

  Jak pięknie byłoby za Tuska ; ''A mogło być tak bajecznie... pod rządami PO mielibyśmy: muzułmanów, walutę euro, pracę do śmierci i wyprzedaż reszty majątku. Ale UE klepałaby nas po plecach...tak długo by nas klepali aż wklepaliby nas w ziemię. I przyklepali łopatami.''
  ... i posypali wapnem" - bolszewiki uwielbiają wapno.
  https://cdn.wiocha.pl/images/a/2/a2dc8ef110dae7e34b70103c7ec255fc.jpg

  https://staticfishki.iplsc.com/fishki_prod_2011_09_12/default-02023e0e0600f22979788da003423760.jpg
  https://images92.fotosik.pl/522/9133886ffb4d1a7f.jpg

 • Były szef liberalnego dziennika “Publico”

  odnotował, że w wielu państwach UE w ostatnich latach doszło do zaburzenia trójpodziału władzy, a sędziowie zdobyli nadrzędną pozycję. Wskazał, że podobnie sprawa ma się dziś z TSUE i jego coraz częstszym od czasu przyjęcia Traktatu Lizbońskiego wkraczaniem w kompetencje zastrzeżone dla organów państw członkowskich.

  Podkreślił, że władza sądownicza, zarówno na poziomie unijnym, jak i krajowym musi podlegać kontroli instytucji politycznych, wybranych przez obywateli, gdyż to oni są suwerenem. Wskazał, że nadmiarowi władzy sądowniczej sprzeciwiała się w przeszłości nie tylko Polska, ale też inne kraje UE.

  Odnotował, że unijny negocjator w sprawie Brexitu Michel Barnier swoją postawą podczas ostatnich spotkań z Francuzami podkreśla, że Paryż nie powinien oddać swej suwerenności prawnej ani TSUE, ani Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka.

  Ps..FRANCJA Wcześniej, w 2001 r. francuska Rada Stanu wydała wyrok, wskazując, że zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego nie może podważać mocy francuskiej konstytucji.
  CZECHY Sąd Konstytucyjny Czech w wyroku dot. kwot cukrowych odrzucił doktrynę bezwzględnego pierwszeństwa prawa wspólnotowego
  HISZPANIA W styczniu 2020 r. Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wyrok TSUE w sprawie w sprawie Oriola Junquerasa, który został wybrany na europosła dając do zrozumienia, że porządek prawny Hiszpanii jest ważniejszy niż unijny.

  RUMUNIA 8 czerwca rumuński Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie przepisów ustawy dot. ustroju sądów, stwierdzając, że prawo UE nie ma pierwszeństwa nad rumuńską konstytucją.

  FRANCJA W kwietniu tego roku, francuska Rada Stanu będąca odpowiednikiem najwyższego sądu administracyjnego, orzekła w uzasadnieniu decyzji dot. zbierania danych przez operatorów komórkowych, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędna wobec prawa europejskiego

 • @kula Lis 70 16:04:47

  UE ryzykuje rozpad od wewnątrz przy takiej polityce wobec członków UE.

  USA W. Brytania już oderwały się od UE.
  Teraz trwa praca nad rozsadzeniem UE własnymi siłami od wewnątrz.
  Brutalność UE ma służyć jej rozpadowi.. utracie autorytetu.... budowaniu niechęci, nienawiści do pedalskie, zakłamanej, zdradzieckiej, niesprawiedliwej UE... do tego zniszczonej islamem.

  Czyj to jest interes ? Komu na tym zależy...
  bo nie wierzę że rządzący UE są idiotami bez wyjątku...
  Tych idiotów ktoś dalekowzroczny ...winduje do koryta.

  W tym kontekście nasuwa się pytanie Tusk to pożyteczny idiota w rękach tych co rozwalają UE czy Tusk to idiota dla którego UE jest "Bogiem".

  W UE przestają grać Amerykanie... to nasuwa się pytanie kto gra w UE
  kto gra Unią Europejską.

  Tak to chyba wygląda..

  Potem będzie upadek rozwiązanie UE, wyprowadzenie sztandarów...
  i konstytuowanie się nowej Europy na nowych zasadach.. tym razem sprawiedliwych.

  To czego potrzeba to zbiorowa rezygnacja z UE ...

 • Podwójne standardy KE! Hiszpania nie stosuje się do zaleceń UE ws. sądownictwa, ale pieniądze z Funduszu Odbudowy otrzyma

  W Hiszpanii trwa polemika wokół reformy sądownictwa. Brak jest też w tej sprawie porozumienia z Unią Europejską. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas zapewnił, że Hiszpania otrzyma środki z unijnego funduszu odbudowy, nawet jeśli nie zreformuje sądownictwa. Schinas powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „La Razon” w ubiegłą niedzielę, że przekazanie środków z funduszu odbudowy dla Hiszpanii jest związane z jej popandemicznym programem naprawczym i nie będzie miał na to wpływu brak porozumienia w sprawie reformy sądownictwa. Wiceszef KE pozostawił reformę sądowniczą rządowi Hiszpanii. UE nie przeprowadza reform krajowych powiedział. Najwyższy organ władzy sądowniczej w Hiszpanii - Naczelna Rada Sądownicza(CGPJ), odpowiednik polskiej Krajowej Rady Sądownictwa (KRS), od prawie trzech lat nie jest odnawiana po wygaśnięciu 5-letniego mandatu ze względu na brak porozumienia między głównymi partiami politycznymi - rządzącą w koalicji z radykalnie lewicową Podemos socjalistyczną PSOE (Hiszpańską Socjalistyczną Partią Robotniczą) oraz największą partią opozycyjną, centroprawicową PP (Partią Ludową).
  https://wpolityce.pl/swiat/569408-niestosowanie-sie-hiszpanii-do-ue-ws-sadow-bez-wplywu-na-fo
  Ps...Hitlerowcy trzymać się z daleka od Polski. Zawiesić wpłatę składki do budżetu Unii. Już nikt nawet nie udaje że chodzi o jakaś praworządność, wszyscy jasno dają do zrozumienia że chodzi o uwalenie rządów prawicy na Węgrzech i w Polsce: nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi.

 • @Oscar 17:41:03

  Popularny w Portugalii komentator polityczny Jose Manuel Fernandes uważa, że czwartkowy werdykt polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości prawa krajowego nad unijnym popiera większość państw UE. Szef radia “Observador” przestrzega, że brak poparcia dla Warszawy przez innych członków w konflikcie z Brukselą doprowadzi do utworzenia w Unii “dyktatury sędziów”.

 • Włoskie partie popierają wyrok polskiego TK!

  "Można pozostać w Europie nawet z wysoko uniesioną głową, a nie tylko na kolanach". Liderzy centroprawicowych partii włoskich - Ligi i Braci Włochów, a także kandydatka na prezydenta Francji i przewodnicząca Frontu Narodowego Marine Le Pen, bronią wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

  https://wpolityce.pl/polityka/569354-wloskie-partie-popieraja-wyrok-polskiego-tk

  Ps...Polska jest krajem suwerennym a nie kolonią silnych państw Europy. Wolność jest cenniejsza niż pożyczki które trzeba spłacić. Podziękować trzeba za lizaka. Zrobił to TK. Gdzie obrońcy Konstytucji. Ryży kundel Makreli chce aby Polacy na kolanach służyli Niemcom. On by sprzedał własną matkę, teściową i córkę w zamian za POsadę i przywileje władzy. Dlatego wzywa swoich zwolenników na ulice.

 • @Oscar 17:41:03

  https://media.wplm.pl/thumbs/847/OTYwL3VfMS9jY19jN2I3My9wLzIwMjEvMTAvMDkvMTQ1OC83ODAvZDdiZGUxZTljNDhiNDU3MGE4OTA2MWJmMjZkYzdmZTguanBlZw==.jpeg

  Chcąc przykryć ignorancję w kwestii wyroku TK i desperacką żądzę władzy, Tusk prowokuje rozruchy. Ze względu na sieczkę umysłową w wydaniu Tuska, ale także ministrów Heiko Maasa i Jeana-Yvesa Le Driana, warto streścić sens wyroku TK. Der Fuhrer oPOsizion in Polen Herr Donald Tusek zaPOwiada rozróbę.! Stracił i tak głupi łeb świadomy swojej dożywotniej przegranej w jakichkolwiek, kolejnych demokratycznych wyborach w Polsce.! Ryży bandyta nie innego wyjścia. Musi dążyć do konfrontacji siłowej na ulicach bo w demokratycznych wyborach ta banda zdrajców i złodziei nie ma żadnych szans. A przecież Niemcy się niecierpliwią. Ryży volksdeutsch, dla którego „polskość to nienormalność” chciałby zawładnąć Polską. Niedoczekanie!

  Ocena tego indywiduum jak zwykle bardzo trafna! Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć mój komentarz na temat dodatkowych przyczyn takiej jego i KE desperacji: Polska, szczególnie za rządów PO-PSL była łatwym, podawanym „na tacy” łupem do podziału jej zasobów przez kilka państw UE, szczególnie dla Niemiec (stąd nagrody, unijna kariera Tuska i jego świty). Zmiana władzy zakończyła ten swoisty rabunek, więc nasz rząd stał się wrogiem do zwalczania pod byle jakim pretekstem, nawet ideologicznym, żeby tylko zdrajcom interesów Polski udało się go „obalić”. Na czele zarzutów jest rzekomy brak praworządności „reżimu” i każde oszczerstwo przyniesione do Brukseli przez antypolskich sprzedawczyków. Krótko, mówienie o reżimie u nas, to kosmiczna propagandowa bzdura mogąca mydlić oczy tylko bezmyślnym! Jestem jednym z większości Polaków, którzy są zadowoleni z obecnej, demokratycznie wybranej władzy i nawet wręcz dumni! (potwierdza to wielu znajomych i nie zmieni tego kilka nieuniknionych błędów rządu) To godne podziwu, że ta władza mając przeciw sobie wrogów za granicą i rozbudowaną przez nich V-kolumnę w kraju ciągle rozwija infrastrukturę w kraju i wspomaga ważne dla społeczeństwa dziedziny. Nie można dopuścić, aby miejsce takiej władz zajęły czające się na to antypolskie hieny i aferzyści chcący rabować kraj i wyprzedawać obcym. Do tego na czele takiego gangu, miała by stanąć niemiecka marionetka, czyli skompromitowany już do granic możliwości jako człowiek i jako polityk Donald Tusk! Rodacy, pilnujmy Polski!

 • Panie Lisie.

  Rozumiem, tekst, przypomniałem sobie transmisje z dawnych posiedzeń Rady Najwyższej CCCP.
  Takie same stare, obrzmiałe lub zasuszone mordy.
  Rada starców.
  A tu taka sama tzw, wrzeszczaca mumia.
  Skąd oni takich biorą?
  Z jakiego muzeum?
  Albo hospicjum dla aparatczyków?

 • Następna ludzka gnida i sprzedawczyk z poparciem 0,2 procenta dała głos.

  Gowin krytykuje wyrok TK. "Sprzeczny z polską racją stanu"

  https://dorzeczy.pl/opinie/209455/konstytucja-to-najwyzszy-akt-prawa-gowin-krytykuje-wyrok-tk.html

  https://images90.fotosik.pl/543/bbda4a0c42af0fa0.jpg
  Gowin, ty sam jesteś sprzeczny z polską racją stanu. Ja sądzę, że twój pobyt Gowinie w polskiej polityce a bardziej rzeczowo w Polsce jest wielkim nieporozumieniem i kłuci się on z polską Racja Stanu. Kto tego faceta wziął do rządu i trzymał tyle lat wiedząc, że facet jest kretem.. Czego się nie dotknął to spieprzył..

 • @brian 20:32:41

  Ten pomiot hitlerowca z SS/SD, ciotki funkcjonariuszki w Gdańskim Gestapo, która wiała z Gdańska Gustloffem, nigdy Polakiem nie był, nie jest i nigdy nie będzie, on ma tylko obywatelstwo polski, niemieckie i izraelskie, to taka rerająca żydoszwabska przybłęda nie wiedząca kim jest.

 • @kula Lis 70 20:59:02

  Jeden z przypadków gdy brzydota ducha jest wyryta na mordzie.
  I przypominam sobie też przedwojenne fotografie typowych niemek.
  W większości podobne do angielek.
  Kobyla uroda.
  Z takich "samic" mogły się rodzić tylko paskudne ryje typu jak wyżej.
  Nawet bez chowu wsobnego.
  Błeeee.

 • @brian 21:10:19

  On po mame ma chorobę Basedowa stąd wytrzeszcz, wilcze ślepia i szękościsk, to diagnoza mojej śp Małżonki mikrobiolog. W szkole podstawowej był bity bo szwargotał, nie znał polskiego języka bo w domu mówili po niemiecku, stąd jego nienawiść do Polski i Polaków. Teraz jeszcze przepity i przećpany, pomarszczony i wymięty. Od Niemek to polskie krowy ładniejsze.

 • @brian 21:10:19

  To jest właśnie polska racja stanu. Na pierwszym miejscu w każdym kraju jest Konstytucja, wszelkie zobowiązania, traktaty to drugi plan (tego typu bezwartościowe papierki podpisywano już nie raz w historii świata - chociażby pakty o nieagresji).

 • Skąd agresywna reakcja na wyrok TK? KE marzy się „dyktatura partii rewolucyjnej” mająca stworzyć superpaństwo. Zobaczcie sami

  https://media.wplm.pl/thumbs/a86/OTYwL3VfMS9jY183ZjA2NS9wLzIwMjEvMTAvMDkvMTIwMC83NjAvMGExNjI4ZDdjYTRjNDRjNGFkODA2NzBlZWQ2Mzc2ZjAuanBlZw==.jpeg

  Obowiązującą wykładnią ideologiczną, a zarazem filarem ideowym współczesnej Unii Europejskiej jest Manifest z Ventotene Altiero Spinellego i Ernesto Rossiego. Znalazło to zresztą potwierdzenie w „Białej księdze w sprawie przyszłości Europy do 2025 roku”. Manifest ten, wymierzony w suwerenność państw narodowych, zakłada zaistnienie „dyktatury partii rewolucyjnej” mającej stworzyć nowe państwo. W tym kontekście reakcja Komisji Europejskiej na orzeczenie polskiego TK o nadrzędności polskiej Konstytucji nad prawem unijnym nabiera zupełnie innego znaczenia. „Biała księga w sprawie przyszłości Europy do 2025 roku” nie jest dokumentem nowym, ponieważ została przyjęta w 2019 roku i w swoich założeniach miała stanowić wkład Komisji Europejskiej w debatę nad przyszłością wspólnoty. Wcześniej analogiczny dokument KE przyjęła w 2017 roku. Opisuje ona pięć scenariuszy rozwoju Unii Europejskiej, które uwzględniają różne poziomy zaawansowania federalizacji, w zależności od decyzji rządów poszczególnych państw członkowskich.

  Pierwszy scenariusz zakłada utrzymanie przez UE obranego kursu i przewiduje, że będzie się ona koncentrować na realizacji i aktualizacji obecnego programu reform. Będzie go wdrażać „w duchu opublikowanych w 2014 r. wytycznych Komisji: „Nowy początek dla Europy” oraz uzgodnionej w 2016 r. przez 27 państw członkowskich deklaracji z Bratysławy”. Co będzie to oznaczać w praktyce? Dalszą, być może nawet przyspieszoną federalizację przy jednoczesnym ubezwłasnowalnianiu państw członkowskich, a wszystko to w duchu ideologii gender. W „Nowym początku dla Europy” znaleźć możemy taki zapis:

  Równowaga genderowa to polityczna konieczność, a nie zbytek, co powinno być oczywiste dla każdego, w tym dla przywódców we wszystkich stolicach naszych państw członkowskich, którzy będą proponować kandydatów na członków nowej Komisji. Będzie to samo w sobie sprawdzianem zaangażowania rządów państw członkowskich w nowe, bardziej demokratyczne podejście w okresie przemian.

  Tradycyjnie, zapewne aby zamydlić obraz, w polskojęzycznej wersji jest mowa o „równowadze płci”.

  Zmiany mają dotknąć również politykę zagraniczną, która ma być stopniowo przekazywana do kompetencji Brukseli.

  Z kolei zgodnie ze scenariuszem 4 „Zarządzanie granicami zewnętrznymi przejmie w pełni Europejska Straż Graniczna i Przybrzeżna”.

  Wszelkie wnioski o udzielenie azylu będą rozpatrywane przez wspólną europejską agencję ds. azylu. Utworzone zostaną wspólne zdolności obronne czytamy w „Nowym początku dla Europy”.

  Scenariusz 5 idzie jeszcze dalej, zakłada bowiem, że do 2025 roku „Europa będzie mówić jednym głosem na arenie międzynarodowej, będzie działać jako jedność w dziedzinie handlu i będzie miała swojego przedstawiciela na większości forów międzynarodowych”.

  Parlament Europejski będzie miał ostatnie słowo w sprawie międzynarodowych umów handlowych. Priorytetem będzie polityka obronna i polityka bezpieczeństwa. Powstanie Europejska Unia Obrony, w pełni komplementarna z NATO. Współpraca w sprawach dotyczących bezpieczeństwa stanie się częścią unijnej codzienności. UE-27 będzie nadal przewodzić w światowej walce ze zmianą klimatu i wzmacniać swoją pozycję jako największy na świecie dawca pomocy humanitarnej i rozwojowej czytamy.

  Komunistyczny manifest filarem unijnych przemian.
  Warto podkreślić, że jako jedyny filar w „Białej Księdze w sprawie przyszłości Unii Europejskiej” opublikowanej przez Komisję Europejską – zarówno tej z 2017, jak i z 2019 roku – jest wymieniony Manifest z Ventotene. Oznacza o ni mniej ni więcej ale zapowiedź wprowadzenia przewidzianej w manifeście komunistycznej dyktatury. Jak zauważa w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana „ta realizacja manifestu, czyli ta neokomunistyczna ideologia jest tysiąc razy groźniejsza, bo w komunizmie sowieckim mimo ekspansji kontroli i podporządkowania, póki co komunizm nie zniszczył jako takiej państwowości”.

  Nie ma żadnych wątpliwości, że dokonywana przez Komisję Europejską i inne unijne instytucje próba sprowadzenia konstytucji państw członkowskich do roli podrzędnych wobec unijnego prawa stanowi preludium do ich likwidacji.

  Zostaną wydane pierwsze zarządzenia, dotyczące nowego porządku, nieuformowane jeszcze masy otrzymają pierwsze struktury społeczne. Dyktatura partii rewolucyjnej stworzy nowe państwo, a wokół niego – nową, prawdziwą demokrację postuluje Spinelli.

  Wraz z nowym superpaństwem zostaną wprowadzone również nowe reguły życia społecznego.

  Runą wszelkie stare, konserwatywne instytucje [społeczne], powstrzymujące ów proces, a kryzys, który zaistnieje należy odważnie i zdecydowanie wykorzystać czytamy w Manifeście.

  Na chrześcijańskie wartości nie będzie w nowym systemie miejsca. Co więcej to należy się spodziewać, że będą one zwalczane z żarliwością godną komunistycznych neofitów.

  Należy znieść konkordat, na mocy którego we Włoszech Watykan zawarł przymierze z faszyzmem, dzięki czemu ugruntowany zostanie świecki charakter państwa oraz dominacja państwa w życiu cywilnym pisze Spinelli. Odcięcie się od chrześcijańskich fundamentów Europy Roberta Schumana już nastąpiło i teraz ów gmach antywartości będzie jedynie się rozrastał. Przy czym „dominacja państwa w życiu cywilnym” może znaczyć tylko jedno dyktaturę, jakiej dotychczas nie doświadczaliśmy.

  Zniesienie własności prywatnej.
  Należałoby co do zasady znieść prywatną uważał Spinelli.

  Własność prywatną należy znieść, ograniczyć, skorygować, poszerzyć, odpowiednio dla każdego indywidualnego przypadku, nie dogmatycznie i pryncypialnie. Postulat ten wpisuje się naturalnie w proces kształtowania europejskiego życia gospodarczego, wolnego od nacjonalistycznych koszmarów militaryzmu i biurokratyzmu czytamy w Manifeście z Ventotene, który za głównego wroga obrał sobie państwa narodowe. Obecnie unijni biurokraci pokroju Fransa Timmermansa i innych tuzów europejskiej lewicy dążą do tego w sposób konsekwentny zasłaniając rzeczywiste cele walką ze zmianami klimatycznymi. Mechanizm jest bardzo prosty: podwyżki cen energii i nowe podatki spowodują drastyczny wzrost kosztów utrzymania nieruchomości, jak również kosztów produkcji. Padną gospodarstwa domowe, masowo będą upadać firmy. Aby przeżyć, ludzie sami będą pozbywać się własności i to jest zakamuflowany cel Zielonego Ładu. Walka ze zmianami klimatycznymi to jedynie zasłona dymna, aby uśpić czujność społeczeństw państw Unii Europejskiej i skierować ich uwagę w kierunku pozornego zagrożenia, podczas gdy rzeczywiste zagrożenie czai się zupełnie gdzie indziej.

  KE naprawdę użyje wszystkich dostępnych środków, ale mamy broń
  Jeżeli w tym kontekście spojrzymy na reakcję Komisji Europejskiej na orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zrozumiemy furię unijnych biurokratów. Jednym wyrokiem TK odsunął w dal realizację celów Altiero Spinelliego i obecnego establishmentu w Brukseli.

  Stosowana wobec Polski instytucjonalna przemoc i polityczna bandyterka świadczą o tym, że KE rzeczywiście użyje wszelkich dostępnych – również, a może przede wszystkich pozaprawnych, a raczej bezprawnych – środków, aby wymusić na Polsce uznanie nadrzędności prawa unijnego. Tak działają neokomunistyczni rewolucjoniści spod znaku tęczowej flagi.

  Jest źle? Nie łudźmy się - będzie jeszcze gorzej, ale mamy narzędzia, aby obronić się przed tą agresją i należy bezwzględnie z nich korzystać. Neokomunistyczna Międzynarodówka jest wprawdzie silna, ale my też nie jesteśmy słabi.

  Autor Anna Wiejak Dziennikarka i publicystka. Absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

  Ps...Prekursorzy obecnej UE to: Karl Marx, Włodzimierz Lenin, Antonio Gramsci, Altiero Spinelli, Szkoła Frankfurcka. Lewactwo chce rządzić na całym świecie. Chcą świata bez Boga tak jak kiedyś bolszewicy i hitlersyny. Chcą tęczową zarazą objąć cały świat i zniszczyć tradycyjne wartości i rodzinę. To dzieło Szatana.

 • Celna riposta! Mularczyk do Maasa: Potomkowie sprawców nierozliczonych zbrodni pouczają potomków ofiar o praworządności

  https://media.wplm.pl/thumbs/84e/OTYwL3VfMS9jY185YjFkOC9wLzIwMjEvMTAvMTAvMTIwMC83NjAvMzBjNzE3NDhiZWE4NGNhMGJmYTIyYzI1MzMxOTg5ZWMuanBlZw==.jpeg
  „Absurdem historii jest, że potomkowie sprawców nierozliczonych w Polsce zbrodni wojennych, ludobójstwa, obozów koncentracyjnych, pracy przymusowej, grabieży, bez rozliczenia się z zbrodni swoich ojców i zapłacenia zadośćuczynienia pouczają dziś potomków ofiar o praworządności” napisał na Twitterze poseł Arkadiusz Mularczyk komentując słowa szefa niemieckiej dyplomacji Heiko Maasa. Absurdem historii jest, że potomkowie sprawców nierozliczonych w Polsce zbrodni wojennych, ludobójstwa, obozów koncentracyjnych, pracy przymusowej, grabieży, bez rozliczenia się z zbrodni swoich ojców i zapłacenia zadośćuczynienia pouczają dziś potomków ofiar o praworządności napisał na Twitterze poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS) komentując wpis ambasadora Niemiec Arndta Freytaga von Loringhovena.

  https://wpolityce.pl/polityka/569437-mocna-odpowiedz-mularczyka-na-oskarzenia-szefa-msz-niemiec

  Ps...A w szwabskiej ambasadzie w Warszawie synuś adiutanta Hitlera po karierze w BND. Czy minister MSZ Rau obudzi się wreszcie i wezwie na dywanik ambasadora Niemiec za mieszanie się ich władz w wewnętrzne sprawy Polski. Lepiej było, jak Niemcy były podzielone na NRD i RFN, była nad nimi kontrola teraz to państwo znów staje się niebezpieczne.

 • Prezes niemieckiego TK na spotkaniu z kanclerz Merkel.

  Nowe informacje. Prof. Engels: "Uzgadniają przy przytulnej kolacji swoją politykę". Belgijski historyk, prof. David Engels ponownie odniósł się do sporu między UE a Polską w sprawie sądownictwa. Tym razem zwrócił uwagę na dość ciekawą relację między gabinetem ustępującej kanclerz Niemiec Angeli Merkel a prezesem niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego - byłym posłem CDU Stephanem Harbarthem.

  https://wpolityce.pl/polityka/569443-prezes-niemieckiego-tk-na-kolacji-u-merkel-nowe-informacje

  Ps..Tak wygląda demokracja w Niemczech. To system mafijny. Nowe ZSRR.. Niemcy lubią lewaków w Polsce, bo taka już natura lewactwa, że dają się penetrować (dosłownie i/lub w przenośni) zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a nawet „onu”.

 • @Oscar 17:41:03

  Konstytucja RP jest najwyższym prawem, a inne akty prawne muszą być z nią zgodne. W Konstytucji jest zapis, że organizacją systemu działania Wymiaru Sprawiedliwości, zajmują się władze ustawodawcze. Które tworzą ustawy, które to mają regulować. I tu raczej Unia nie ma nic do gadania. To właśnie ustawy regulują ten sposób, organizacji sądów i tego typu instytucji. A jak to jest robione, to już jest sprawa, naszego systemu prawnego. Sejm może zwykłą ustawą zreorganizować każdy sąd czyli zlikwidować wiele izb. Tak samo Naczelny Sąd Administracyjny został powołany za komuny zwykłą ustawą 1980 roku, to i zwykłą ustawą można go obszczać rozwiązać zreorganizować.

 • @Oscar 17:41:03

  Proponuję zgodnie z zarządzeniami Unii podnieść ceny paliwa, ogrzewania i prądu o 300%! Będą wtedy lewacy bardzo eko i tacy europejscy.

 • @brian 21:10:19

  https://media.wplm.pl/thumbs/bb1/OTYwL3VfMS9jY18xZjYwYS9wLzIwMjEvMTAvMTAvMTIwMC83NjAvOWJjNDlhYTVkYTBmNGUzNWE5YzVjNjQxNmMwZDNmMTIucG5n.png
  Barley znów grozi! Wcześniej chciała „zagłodzić” Polskę, a teraz twierdzi: Pieniądze z Funduszu Odbudowy po prostu nie zostaną wypłacone. „Komisja Europejska musi rozpocząć postępowanie przeciwnaruszeniowe w tej sprawie. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, by w tej sytuacji Polsce wypłacono pieniądze z Funduszu Odbudowy” powiedziała w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Katarina Barley, niemiecka eurodeputowana z ramienia socjaldemokratów. Co więcej, swoją rozmowę promowała również w szeregu wpisów na Twitterze. Zrobiła to… w języku polskim.

  https://wpolityce.pl/polityka/569479-wczesniej-chciala-zaglodzic-polske-teraz-grozi-fo

  Ps...Wyjątkowo wredna i fałszywa socjalistka.. Brudu za paznokciami też nie brakuje Afera Ex-Cum się kłania. Ta nazi-bolszewiczka nadaje się tylko do dzielnicy burdeli w Hamburgu. A i to wyłącznie dla ślepych klientów.