O Polsce już zapomniał? Laskowski w „GW”:

O Polsce już zapomniał? Laskowski w „GW”: Czujemy się sędziami europejskimi. Sędzia nie może ignorować wyroków trybunałów

„Czujemy się sędziami europejskimi, znamy orzeczenia trybunałów luksemburskiego i strasburskiego. Orzekamy zgodnie ze standardami, które zostały w tych orzeczeniach wyrażone. Rozstrzygamy, kierując się nie emocjami, a argumentacją prawną”  mówi Michał Laskowski, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. Za kary odpowiada ten, kto stworzył model odpowiedzialności sędziów. Model od początku wadliwy. Kary można było się spodziewać

— stwierdza Michał Laskowski odnosząc się do nałożonej przez TSUE na Polskę kary pieniężnej i ignorując fakt, iż sądownictwo nie zostało przekazane w traktatach UE a zatem należy do kompetencji państwa. Ale zapadły orzeczenia europejskich trybunałów i trzeba na nie jakoś zareagować. Sędzia nie może ich ignorować peroruje przekonując, iż zarówno on, jak i jego koledzy czują się „sędziami europejskimi”.

 

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 4

Post jest opublikowany więcej niż dn. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • pewnie przed 1980 czul sie czlowiekiem radzieckim

  oni plynnie przeszli od czlowieka sowieckiego do europejsa

 • Napoleon?

  Raczej Imperator Palpatine.
  A Thusk?
  Jeszcze troszku a Darth Sidious jak malowany.
  Odrobinka fartu i... pokoiki bez klamek.
  Oddzielone murem Unii Galaktycznej.
  Jak tryumf to tryumf.

  • @brian#Napoleon?

   "Raczej Imperator Palpatine.
   A Thusk?
   Jeszcze troszku a Darth Sidious jak malowany."

   Zaś Ziobro to Obi-Wan Kenobi, i Kaczyński to Master Yoda.

 • @ autor

  //Rozstrzygamy, kierując się nie emocjami, a argumentacją prawną //
  Szczególnie to widać po wyroku o zniesławienie policjanta
  gdzie sędzia skorzystał z doświadczeń "filmowych" i uniewinnił
  gościa bo uznał , że skoro w filmie "Psy " policjanci nie obrażali się
  z uwagi na czynione wobec nich inwektywy , to w realu też tak może być
  Po takim uzasadnieniu warto zapytać , czy ten sędzia nie wymaga
  jakiejś obserwacji na oddziale psychiatrycznym bo w filmach bandytom
  udaje się unikać kar , więc jest niewykluczone ,że on też ich będzie uniewinniał

 • Ja obserwuje jedno zjawisko.

  Po stronie antypolskiej najczęściej stoi żyd, banderowiec lub folksdojcz.
  Ta zasada sprawdza się w 90%...
  jak ktoś pluje na Polskę a ma polski paszport to ta zasada się sprawdza.
  Jak plujący ma paszport zagraniczny (urzędnicy UE) to najczęściej ma też duszę koszerną.

  I to jest istota konfliktu Polska kontra lokalni zdrajcy i reszta wrogiego Polsce świta.

  • @Oscar#Ja obserwuje jedno zjawisko.

   Kasta ma gwarancje bezkarności wynikające z „okrągłego stołu”. Deal miedzy CIA, KGB i BND trwa bo agenci dawnego reżimu są przydatni ( i nisko opłacani ) dla nowych struktur. Tak było i jest. Nazwiska i adresy wszystkich buntujących się sędziów umieścić w necie a suweren w końcu sam wymierzy sprawiedliwość. Mam nadzieje, że ktoś zapisuje te wszystkie nazwiska i jak przyjdą prawdziwie niezależni sędziowie to z tą kastą zrobią prawdziwy porządek. Jeśli wierzymy w demokrację, to obecny rząd jest wyposażony we wszelkie instrumenty, aby zaprowadzić porządek. Niestety, z jakiegoś powodu nie ma na to absolutnie żadnej ochoty. Prosi się o opcję zerową w sądach. Wywalić wszystkich sędziów z pracy i przeprowadzić selekcję w czasie ponownego naboru. To już jest niebezpieczne dla działania całego systemu sprawiedliwości w RP. Jeżeli rząd nie weźmie się ostro za zdradzieckich sędziów to zostanie winny tej sytuacji, że sądy uniewinniają największych przestępców. Teraz Kijanko. Już można przeczytać nawet na tym portalu, że to nie zdradzieccy sędziowie są winni tylko PiS. Róbcie tak dalej rządzący to oskarżą was, że byliście w zmowie z Plichtą. Kwestia tego ile razy powtórzy się kłamstwo. Goebbels miał rację. Ciemny człowiek zawsz się znajdzie i uwierzy. Czy Kaczyński nad czym kolejek panuje? Uległość wobec KE was zgubi. Zgoda na zlikwidowanie ID to wasalizm i poddaństwo nie godne premiera, wszystko czego nie dotknięcie to wstyd i hańba i bez honoru.

  • @Oscar#Ja obserwuje jedno zjawisko.

   Kiedy skończy się gadanie o tym co robi „kasta sędziowska” a zacznie działanie w kierunku jej likwidacji ? Bez tego reformy nie będzie! Tylko OPCJA ZEROWA i budowa od nowa ! Szef sądu najwyższego Niemiec musiał 2 lata temu odejść za krytyczny wywiad w gazecie. Dziwię się, że zreformowanie „podłej kasty” trwa tak długo! Tutaj potrzeba BEZWZGLĘDNEGO i jednorazowego cięcia ze skutkiem natychmiastowym i nieodwracalnym najlepiej metodą Erdogana. Ponadto, uczelnie kształcące prawników, w tym i przyszłych sędziów, powinny być oczyszczone z upartyjnionych, zideologizowanych wykładowców. Wszelkie „stowarzyszenia sędziowskie” powinny być skasowane, a demonstrowanie przez sędziów swoich przekonań politycznych powinno być karane bezpowrotnym wydaleniem z zawodu. Sędziowie powinni być pozbawieni immunitetu, nienależnych i absurdalnie wywindowanych apanaży, podlegać prawu jak każdy inny obywatel oraz pobierać emeryturę na ogólnych zasadach! Itd.

  • @Oscar#Ja obserwuje jedno zjawisko.

   Tak, to bomba podłożona pod postbolszewicki beton. W Niemczech usunięto 70 % sędziów orzekających z NRD. W Polsce kilku, kilkunastu? Trzeba wreszcie rozbić bolszewicki beton stworzony i zakonserwowany przez wychowanków w Duraczówki. Jedno nasuwa się już samo: faktycznie potrzeba solidnej bomby by to syndykowskie towarzystwo w togach przenieść na łono Abrahama. Od 30 lat było wiadomo, że bez opcji zero w sądach się nie obejdzie. To stracone 30 lat. Czas najwyższy wymieść śmieci i zdezynfekować bo już robactwo się zalęgło i gardło podgryza. Dwóch polskich sędziów poskarżyło się, że nie zostało powołanych, czy też awansowanych na służbę, Ich obrona przez ETPC to kuriozum, ewenement i precedens! Służba obywatelom to przywilej nie prawo! Powtarzam cały czas nie zreformowane sądy i kasta to największe zagrożenie. Większe niż sytuacja na wschodzie i UE z jej karami itd. Wypuszczenie migranta za próbę przejechania policjanta SZOK! Wyrzucać na świński ryj czerwonych niby sędziów którzy z premedytacją łamią prawo i pozbawiać ich apanaży wtedy przestaną warcholić i judzić nie będzie społeczeństwo płacić tym warchołom! Rozpirzyć w diabły tych wszystkich ubowszczików „sędziów”. Ale już! Natychmiast! Mamy sytuację jak w 1939r. Nie zważać na głupkowate uśmieszki Dudusia. Były sędzia Tuleya prowokuje ukaranie go za działanie na niekorzyść sądownictwa w Polsce. Jego skandaliczne wyroki zostaną ocenione sprawiedliwie. Za nie - też kara. Wierzymy w sprawiedliwość.


 • @Oscar 17:31:52

  Nie słyszałem o europejskie instytucji kształcących sędziów pochodzenia z krajów postkomunistycznych mianowanych przez zachodnich prezydentów.

 • @brian 15:51:12 Nazwisko polskie wprawdzie, ale fizjonomia niemiecka, żeby nie powiedzieć nazi.

  Dlaczego on ma wypudrowana twarz i podmalowane oczy? Po drugie, ten człowiek mówiąc, ze uważa się za „europejskiego sędziego” kompletnie kompromituje się jako obywatel i dyskwalifikuje jako sędzia. Ot i Laskowski zapewne będzie się uskarżał, że go wyzywają i źle życzą jako rzecznikowi kasty sędziowskiej. I pomyśleć, że prezydent dał mu szansę na rehabilitację. Niestety wrona orłem nie zostanie.

 • Sędzia sprzyjający „kaście” dwukrotnie orzekał przeciwko Marszowi Niepodległości. Teraz odrzucił wniosek Zbigniewa Ziobry

  Portal wPolityce.pl ustalił, że to sędzia Robert Obrębski z Sądu Apelacyjnego w Warszawie odrzucił dziś wniosek Prokuratora Generalnego o wstrzymanie wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Ten sam sędzia, pod koniec października utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie w tej samej sprawie.
  https://wpolityce.pl/polityka/573149-news-sedzia-sprzyjajacy-kascie-orzekal-przeciwko-mn
  Ps...Nie rozumiem. Czego oczekiwano? Ten sam sędzia rozpatruje odwołanie od swojego orzeczenia i co? Spodziewano się, że uchyli swoje orzeczenie? Ten sędzia to ma szczęście, znowu go wylosowali i to w tej sprawie, w której nie powinien orzekać, być sędzią w swojej sprawie. Nemo iudex in causa sua (Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie) - fundamentalny warunek bezstronności organu rozstrzygającego sprawę tutaj nie występuje, to oczywista oczywistość, wiadomo?! Widać, że lubi „oddalać”, by nie orzekać i pytać SN, co ma zrobić, kiedy nie może „oddalić”. Najwyraźniej sędzia-przygłup. To jest osoba publiczna. Jakiej narodowości jest ten sędzia bo to wiele mówi? Opublikować jego zdjęcie; to z sali sądowej wystarczy. Niech społeczeństwo widzi tę „twarz” i rozpozna „na ulicy”. Czy sędzia który jest przeciwko państwu Polskiemu jest sędzią państwa Polskiego, to pytanie do rządzących, zróbcie wreszcie coś z bandytami, złodziejami i alkoholikami w togach. Wyjąć tych „sędziów” spod prawa (bo spiskują przeciwko Polsce). Niech sobie funkcjonują na własne ryzyko (spore!). To proste. Niestety Polską rządzą tchórzliwe miernoty. Jak widać spolegliwość wobec postkomuny w togach nie popłaca. Należało olać naciski KE oraz jankesów i robić swoje. Dziś jest bez porównania gorsza sytuacja i wręcz jawne działanie na rozbicie państwa. Dlatego jak ktoś majaczy o niezależności sądów to ogarnia mnie pusty śmiech. Większość sędziów boi się, co będzie gdy zmieni się władza. Nie chcą być kojarzeni z PiS, więc już teraz kolaborują z PO. Według nich to niezawisłość i niezależność, a według mnie to tchórzostwo i konformizm. Sędzia Robert Obrębski rządzi Polską . Kpina sprawiedliwości w Polsce a PiS chce budować nowy ŁAD a nie potrafi kasty w togach wyrzucić na BRUK! Żeby wyrzucić na bruk kasetę trzeba wojownika jak Erdogan lub generał Pinochet. Smutne to. I jak tu nie rozumieć Erdogana…Na PRL nie ma zgody, ale nie ma też zgody na bolszewickie szpiony w kaście sędziów. Losowanie sędziów jest fikcją. Omijanie prawa, to dla nich codzienność. Deal przestępczy pomiędzy skorumpowanymi sędziami i politykami opozycji o wspólnej ochronie swoich interesów działa w najlepsze

  Sędziowie mają swoje poglądy polityczne i używają swoich stanowisk do prowadzenia polityki, a ich wyroki nie są obiektywne. Taki wymiar sprawiedliwości został Polsce zafundowany w 1945r jako podarunek towarzysza Stalina i ZSRR od tego czasu nigdy nie był reformowany aż do 2015r . Ta nie tyle stajnia Augiasza co chlew po tak zwanej „reformie” Strzębosza - tych sędziów należało by wywalić na bruk bez prawa do emerytury a członkom ich rodzin zakazać zajmowania stanowisk do trzeciego pokolenia tak jak to miało miejsce w Norwegii za współprace z PRLowskim aparatem represji i nikomu do głowy nie przyszło, że jest to sprzeczne z czymkolwiek. Życiorysy (np. Tuleya). Potomkowie służb żydokomunistycznych są wszędzie, ale lustracja jakoś ominęła sędziów. A co do odpowiedzialności dzieci to dzieci i wnukowie osób, które działały na szkodę Rzeczpospolitej powinny mieć dożywotni szlaban na wszelkie stanowiska publiczne, państwowe i samorządowe. Powinni też być pozbawieni czynnego prawa wyborczego. Trzeba być ułomnym umysłowo, by nie zdawać sobie sprawy z tego, że rodziny np. ubeków w kaście sędziowskiej, ale też w każdym innym kluczowym dla państwa sektorze się reprodukują. Sądownictwo jest nafaszerowane potomkami członków UB, SB, KBW, KPP, PPR, PZPR, Czerwonego harcerstwa, masonerii. Pełno tam dzieci TW i innych zdrajców. Archiwa STASI pękają w szwach od materiałów kompromitujących tą kastę. Dlatego ta „niezależna kasta” chodzi jak pies na smyczy rozmaitych służb obcych. Trzeba być niespełna rozumu, by tego nie widzieć. Przykład Obrębskiego jest znamienny. Przykładem może być choćby Agnieszka Holland. Jej dzieci, rodzina jej siostry itd. wciąż okupują świecznik. I plują na Polskę. Władza wykonawcza jest kontrolowana co 4 lata przy urnach wyborczych, to samo dziej się z władzą ustawodawczą, też kartka wyborcza decyduje, czy dany osobnik będzie czy nie będzie, posłem lub senatorem. Władza sądownicza nie podlega żadnej kontroli tak ze strony, społeczeństwa jak i władzy, na dodatek immunitet chroni ją przed odpowiedzialnością nawet za pospolite przestępstwa jak np. kradzież czy jazda po kielichu. W dawnych monarchiach tylko król i to absolutny miał takie uprawnienia. Nie ma kija na szkodnika? Każdy w todze ma długą historię ustawek, łapówek, przysług, zmowy, przestępstw sądowych, nepoptyzmu, kumoterstwa, powoływania się na wpływy, łamania i negowania Konstytucji. Stan wojenny powinien być ogłoszony i wszelcy kolaboranci jak i sędziowscy kolaboranci powinni być zawieszeni i przebywać w areszcie domowym i czekać na osądzenie.

 • Skandal! Sąd w Elblągu umorzył sprawę słynnej prokurator, która „położyła” śledztwo ws. Amber Gold.

  Powód? Wyrok TSUE ws. SN. Szokująca decyzja! Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku b. prokurator Barbary Kijanko, która na pierwszym etapie, prowadziła sprawę afery Amber Gold. Jej nieudolność przeszłą do historii prokuratury, a zaniechania prokurator z Gdańska doprowadziły do olbrzymiego rozrostu tej afery. Sąd Rejonowy w Elblągu uznał jednak, że sprawę nieudolnej śledczej umorzy, gdyż na jej ściganie zgodziła się Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego nieuznawana przez „kastę” sędziowską. Najwyraźniej łzy i tragedia ofiar tej afery nie miały dla sądu większego znaczenia. Wystarczył fakt, że ws. immunitetu prokurator Barbary Kijanko wypowiedział się Sąd Najwyższy oraz znienawidzona przez zbuntowane środowisko sędziowskie jego Izba Dyscyplinarna.

  Barbara Kijanko miała prowadzić sprawę Amber Gold od 2009 do 2012 mroku, jednak z zeznań m.in. jednej z gdańskich policjantem, sprawa wlekła się niemiłosiernie, a członkowie komisji śledczej ds. Amber Gold udowodnili, że prokuratorka nie podejmowała niemal żadnych istotnych decyzji, które ukróciłyby przestępczy proceder Marcina Plichty oraz jego szajki. To m.in. dlatego poszkodowani stracili w tej aferze ponad 850 milionów złotych. Dziesiątki milionów stracił skarb państwa.

  Decyzja sądu
  Sędzia Maciej Rutkiewicz, który wydał to szokujące postanowienie, powiedział, że elbląski sąd doszedł do przekonania, że wobec Barbary Kijanko brak jest wymaganego zezwolenia na ściganie za zarzucone jej przestępstwo, co jest konieczne w przypadku prokuratorów, których chroni immunitet.

  Wynikało to z faktu, że uchwała sądu dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym zezwalająca na pociągnięcie Barbary Kijanko do odpowiedzialności karnej za zarzucane jej przestępstwo została utrzymana w mocy uchwałą Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, którą utworzono nie zapewniając jej niezależności i bezstronności mówił.

  Jak stwierdził, zostało to przesądzone wyrokiem TSUE z 15 lipca 2021 r. który uznał, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem UE. Sędzia przywołał również uchwałę trzech izb Sądu Najwyższego z 23 stycznia 2020 r., z której wynika, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w składzie sądu znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez KRS w obecnym składzie.

  W wydanym w poniedziałek postanowieniu Sąd Rejonowy w Elblągu umorzył postępowanie wobec Barbary Kijanko, a kosztami procesu obciążył Skarb Państwa. Postanowienie jest nieprawomocne. Prokuratura zapowiedziała już, że je zaskarży.

  Akt oskarżenia
  Akt oskarżenia wobec K. Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała w grudniu 2020 r. do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ. Jednak ten wystąpił do Sądu Najwyższego o przeniesienie tej sprawy do innego sądu, bo Barbara K. była prokuratorem w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Ostatecznie sprawę przekazano do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Elblągu.

  W ocenie legnickiej prokuratury, Barbara Kijanko w rażący sposób zaniedbała swoje obowiązki, ignorując informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie wykonując wielu oczywistych z punktu widzenia śledztwa czynności. „W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina Plichty i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tys. osób” uznali śledczy.

  PAP

  Ps....Cały sąd w Elblągu czy Gdańsku bo to jedna mafia powinno się wywalić na bruk lecz do tego potrzebny Erdogan. Niestety anarchia w całej pełni w sądach w pełnej krasie i nikt w RP nie może nic z tym zrobić. Pytanie czy RP jeszcze istnieje? Dziwna korelacja tego wyroku z tym co na wschodzie się dzieje i powrotem Oscara! Wyrok sądu jest w oczywisty sposób bezprawny. Wyciągnąć konsekwencje wobec sędziego. To są kpiny. Robią co chcą ci prawnicy i niewiele może w tej materii zrobić zwykły Kowalski. Pozostaje pytanie na jakiej podstawie ci ludzie mają dyplomy, aplikacje, skoro ich poziom myślenia jest tak marny. Czas zbudować sądownictwo od nowa, bez złogów. To co mamy obecnie to albo anarchia, albo kolaboracja z wrogiem. Jeśli Kaczyński ma odrobinę honoru to powinien ogłosić, że nie uznajemy wyroków tej kasty do czasu reform. Czy nie czas na kosy na sztorc? Przestępcy na wolności. Bojkot sądów. Najpierw należy pozbawić takich sędziów prawa wykonywania zawodu sędziego i wywalić na zbitą twarz bez prawa do emerytury sędziowskiej. Kolejność działań powinna być taka:
  1. Opuścić UE

  2. Przywrócić karę śmierci

  3. Przeprowadzić postępowania sądowe

  4. Po uprawomocnieniu wykonać wyroki kary śmierci na zdrajcach Ojczyzny i aferzystach.

 • Minister Ziobro jednoznacznie reaguje na decyzje sądu ws. Marszu Niepodległości:

  Mają zabarwienie i temperaturę czysto polityczną. Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro ocenił, że decyzje sądu ws. Marszu Niepodległości mają „zabarwienie i temperaturę czysto polityczną”. Kiedyś słyszałem o tzw. obywatelskim nieposłuszeństwie, myślę, że organizatorzy MN będą mogli tę koncepcję PO wykorzystać dodał. Ziobro pytany o decyzję SA stwierdził, że decyzja ma „zabarwienie i temperaturę czysto polityczną”. Jak podkreślił argumenty leżące u podstaw, że Marsz Niepodległości nie jest marszem cyklicznym, bo nie mógł się odbyć z powodu pandemii, są pełne hipokryzji. To są (argumenty) politycznej natury, a nie prawnej podkreślił minister.

  Według niego sąd musi uwzględnić pewne fakty, które są siłą wyższą.

  Każdy prawnik uczy się już na studiach, że w zakresie każdego porządku prawnego czy to cywilnego, czy prawa karnego, czy stanu wyższej konieczności, czy też w zakresie porządku administracyjnego, trzeba brać pod uwagę okoliczności, które były obiektywne i niezależne od strony, której prawo to dotyczy. Nie można jej obciążać konsekwencjami zdarzeń powiedział szef MS.

  Jak ocenił, mamy do czynienia z politycznymi wyrokami i rozstrzygnięciami, które „pokazują, że stan upolitycznienia polskiego sądownictwa przekroczył pewną miarę, które można uznawać za dopuszczalną”.

  Dopytywany przez dziennikarzy, czy planuje pojawić się na marszu, jeśli do niego dojdzie, Ziobro wskazał na obywatelskie nieposłuszeństwo.

  Kiedyś słyszałem w ustach chyba nawet Donalda Tuska o tzw. obywatelskim nieposłuszeństwie. Myślę, że organizatorzy Marszu będą mogli tę koncepcję PO czy pana (Władysława) Frasyniuka, czy innych przedstawicieli ruchu KOD-owskiego kreatywnie wykorzystać w ramach obrony swoich podstawowych praw obywatelskich, które są w sposób jaskrawy z przyczyn politycznych, pozaprawnych odbierane mówił Ziobro.

  Szef MS skomentował też wypowiedź szefa PO Donalda Tuska, który stwierdził, że duet Zbigniew Ziobro - Robert Bąkiewicz będzie ze sobą współpracował i współpracuje od dłuższego czasu, a także, że przygotowywany przez nich marsz „nie ma nic wspólnego z niepodległością”.

  Być może patriotyzm pan Donald Tusk postrzega jako czapkowanie przed kanclerz (Angelą) Merkel na berlińskich salonach odparł minister. Dodał, że Tusk sekunduje wszystkim działaniom prawnym, które są prowadzone przeciwko Polsce.

  Pan Donald Tusk jako pretendent do najważniejszych urzędów w państwie powinien dzisiaj stanowczo protestować wobec stwierdzeń, które są obrażające dla Polski, Polaków, polskiej demokracji, dla naszej historii dodał Ziobro.

  Jego zdaniem należy zapytać Tuska gdzie jego patriotyzm i poczucie odpowiedzialności.

  On się może ze mną nie zgadzać, on może się nawet nie zgadzać ze zmianami w sądownictwie, które zaszły. Ma do tego prawo, ale nigdy nie powinien się zgodzić na tego rodzaju argumenty i racje, które są podstawą decyzji podejmowanych w stosunku do Polski; upokarzające wobec Polski i stawiające nas w roli jakiegoś bantustanu, państwa pod kuratelą powiedział szef MS.

  W jego ocenie milczenie Tuska, kiedy Polska jest upokarzana i obrażana jest najlepszym dowodem jego patriotyzmu.

  Reforma wymiaru sprawiedliwości
  Ustawy dotyczące reformy sądownictwa są gotowe i czekają na zielone światło, jestem w tej sprawie w kontakcie z prezydentem, Andrzejem Dudą, prowadzimy już od pewnego czasu rozmowy - poinformował w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  Ziobro był pytany na konferencji prasowej, czy ustawy dotyczące reformy sądownictwa są już przygotowane na tyle, by zostały w tym tygodniu przedstawione opinii publicznej, czy były konsultowane z prezydentem Andrzejem Dudą oraz czy zamierza się z prezydentem spotykać i o nich rozmawiać.

  Reforma sądownictwa była zablokowana przed czterema laty. Te ustawy już od bardzo długiego czasu są gotowe. Oczywiście bieg zdarzeń w kraju i różne okoliczności sprawiły, że pewne niuanse mogą być tam też po drodze cyzelowane i zmieniane. Natomiast te reformy są gotowe i czekają na zielone światło. I tak jest, jestem w kontakcie z panem prezydentem, prowadzimy już od pewnego czasu rozmowy odpowiedział Ziobro.

  Jak zaznaczył, „nie chce na ten temat szerzej rozmawiać”.

  Ostateczną decyzję pan prezydent, jeśli ustawy zostaną zgłoszone, będzie podejmował, kiedy stanie przed kwestią podpisu pod ustawami, jeśli uchwali je parlament. Więc zaczekajmy na wyniki prac nad tymi ustawami. Mam nadzieję, że będzie można te ustawy ujawnić publicznie jak najszybciej dodał szef MS.

  Kolejny etap reformy sądownictwa zapowiedział w połowie października w wywiadzie dla RMF FM prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że Sąd Najwyższy będzie niewielki, a jego zadaniem będzie porządkowanie orzecznictwa; kasacje będą w dużych sądach regionalnych, a sądy, które dotąd były sądami rejonowymi, będą filiami sądów okręgowych.

  Trzeba opanować tę anarchię, która dziś panuje w polskich sądach, i trzeba jednocześnie zlikwidować te instytucje, które całkowicie się nie sprawdziły powiedział Kaczyński, dodając, że „Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego się nie sprawdziła”.

  Obecnie sądy powszechne podzielone są w Polsce na: sądy rejonowe, sądy okręgowe i sądy apelacyjne. Postępowanie sądowe jest dwuinstancyjne. Od prawomocnych wyroków przysługuje wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego.

  Trybunał Sprawiedliwości UE 4 lipca 2021 r. zobowiązał Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych odnoszących się do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w kwestiach m.in. uchylania immunitetów sędziowskich. Po niespełna dwóch miesiącach, 7 września, Komisja Europejska zdecydowała o zwróceniu się do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji w sprawie środków tymczasowych. KE podała wówczas, że uważa, że Polska nie podjęła wszystkich środków niezbędnych do pełnego wykonania nakazu Trybunału.

  W ubiegłym tygodniu TSUE poinformował, że Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej SN, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie, licząc od dnia doręczenia tego postanowienia do dnia zastosowania się do lipcowego postanowienia.

  Wyrok ETPCz
  Traktujemy wyrok ETPCz jako element szerzej zakrojonej akcji politycznej, która jest prowadzona wobec państwa polskiego; by zgodzić się na jego wnioski, musielibyśmy uznać, że Polska jest demokracją pod specjalnym nadzorem podkreślił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł w poniedziałek, że Polska musi podjąć szybkie działania w celu rozwiązania problemu braku niezależności Krajowej Rady Sądownictwa.

  Jest jakaś granica, na ile taki wyrok można traktować poważnie. My traktujemy to jako element szerzej zakrojonej akcji politycznej, która jest prowadzona wobec państwa polskiego i neguje jego status. My się tym nie przejmujemy, w każdym razie nie tak, by wyciągać z tego wnioski takie, jakie by sobie życzyli orzekający te kuriozalne rozstrzygnięcia sędziowie powiedział Ziobro w poniedziałek na konferencji prasowej.

  Jak ocenił, by zgodzić się z wnioskami ETPCz „musielibyśmy uznać, że Polska jest jakąś taką demokracją pod specjalnym nadzorem, pod protektoratem”.

  Z uzasadnienia tego rozstrzygnięcia wynika, że są demokracje dojrzałe, i są te demokracje, które jeszcze nie dojrzały do tego, żeby korzystać ze wszystkich swoich uprawnień, w tym tego, by obywatele mogli decydować o kształcie trzeciej władzy podkreślił minister.

  Według Ziobry, niemiecki system wyboru sędziów jest „skrajnie upolityczniony”.

  Został on ukonstytuowany 4 lata po zakończeniu II Wojny Światowej, a więc naród, który odpowiadał za największą hekatombę w historii świata, naród, który wziął odpowiedzialność za gigantyczne zbrodnie, po 4 latach dojrzał do demokracji. A naród polski, który od przeszło trzydziestu lat radzi sobie w ramach odzyskanej niepodległości i demokracji, nie jest dojrzały i powinien być pod protektoratem organizacji unijnych. Trzeba by nie mieć w sercu Polski, by się na takie myślenie zgodzić argumentował Ziobro. My się na to nie zgadzamy i na pewno nigdy nie zgodzimy. Jutro skieruję do Trybunały Konstytucyjnego odpowiedni wniosek zapowiedział szef resortu sprawiedliwości.

  PAP

 • Nabazgrały na pomniku smoleńskim „Aborcja jest OK”.

  Nabazgrały na pomniku smoleńskim „Aborcja jest OK”. Sędzia z „Iustitii” uniewinnił jedną z aktywistek, a drugiej udzielił jedynie nagany. Wykroczenie i „nagana” za znieważenie pomnika ku czci ofiar wielkiej tragedii, w której zginęła polska elita polityczna? Kolejny warszawski sąd pobłażliwy dla aktywistek sympatyzujących ze „Strajkiem Kobiet”. Tym razem uniewinnił jedną, a drugą „ukarał” zaledwie „naganą” za to, że w listopadzie 2020 roku namalować miały na pomniku smoleńskim hasło, pt.: „Aborcja jest OK” – ustalił portal wPolityce.pl. Sędzia, który wydał wyrok, to Tomasz Trębicki, wiceprezes warszawskiego oddziału skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”.

  https://wpolityce.pl/smolensk/573223-news-sad-laskawy-dla-aktywistek-ktore-zniewazyly-pomnik

  Ps.....Przestępca w todze to najbardziej szkodliwy społecznie element. Bandzior z nożem przy nim to urwis, niestety weto Dudy ocaliło ich bezkarność i przywileje, KASTA zdolności honorowej niema. A wśród sędziów ilu pedałów i lesbijek? Pełno! Stąd bezczelne i chamskie zachowanie i wyroki z psiej budy. Tzw. sędziów z Iustiti należy natychmiast postawić przed ludowy trybunał za działalność na szkodę Państwa Polskiego. Ci tzw sędziowie stają się tym samym współsprawcami tych przestępstw. Są gorsi, bardziej zdeprawowani niż ci których sądzą. Stają po stronie przestępców, patologii a przeciw społeczeństwu, prawu i państwu.

  To jest lewacki sędzia, który wszystkie sprawy dotyczące lewactwa umarza!
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C560195%2Csad-warunkowo-umorzyl-sprawe-beuroposla-za-zniszczenie-rzezby-papieza.html

  Szkoda, że matka sędziego nie dokonała aborcji. KASTY było by mniej. Sędzia Tomasz Trębicki, wiceprezes warszawskiego oddziału skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”.„Iustitia” opłacana jest przez Fundację Batorego, która od lat jest pośrednikiem w rozdysponowaniu na Polskę pieniędzy Georga Sorosa. Tylko w tym roku Stowarzyszeniu Sędziów Polskich „Iustitia” Fundacja Batorego przyznała tym „sędziom” aż 74 400 euro. Bez opcji zero metodami Erdogana w sądach nic się w Polsce nie zmieni. Tylko opcja zerowa, 90 % kasty to potomkowie żydowskich komunistów przywleczonych na tankach Stalina, kształconych na czterotygodniowych kursach „Duraczówki”, w znacznej większości morderców Polskich Patriotów.
  Ps...II..No to teraz można w Polsce wszystko robić, niszczyć, jeździć autem po pijaku, po zażyciu narkotyków, jak to określił sąd po wypadku prawnika temu od trumien , gdzie biegli 3 godziny po wypadku wykryli śladowe ilości kokainy które im zdaniem nie miały wpływu na zdolności psychomotoryczne kierowcy. Teraz się można powoływać na te wyroki!
  On nie ma żadnego majątku, dziwne
  https://waw.sa.gov.pl/sad-rejonowy-dla-warszawy-srodmiescia,m,mg,177,228

 • NAZIZM JAKO BAZA „DEMOKRACJI” WSPÓŁCZESNYCH NIEMIEC …

  NAZIZM JAKO BAZA „DEMOKRACJI” WSPÓŁCZESNYCH NIEMIEC … oto prawda o niemieckiej „demokracji” i umiłowaniu „praworządności”
  "SZ": Byli członkowie NSDAP przez lata pełnili kierownicze funkcje w prokuraturze federalnej

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-05/niemcy-media-byli-czlonkowie-nsdap-latami-pelnili-kierownicze-funkcje-w-prokuraturze-federalnej/
  Niemcy. Media: byli członkowie NSDAP latami pełnili kierownicze funkcje w prokuraturze federalnej

  https://wyborcza.pl/7,75399,20834124,nazisci-w-niemieckim-ministerstwie-sprawiedliwosci-rozliczanie.html?disableRedirects=true

  Naziści w niemieckim ministerstwie sprawiedliwości. Rozliczanie brunatnego resoru

  https://www.rp.pl/historia/art3321771-jak-nazisci-zbudowali-wspolczesne-niemcy
  Jak naziści zbudowali współczesne Niemcy

  https://www.parkiet.com/Gospodarka---Swiat/310129914-Financial-Times-Nazisci-w-rzadzie-RFN.html

  Financial Times: Naziści w rządzie RFN

  https://www.parkiet.com/Gospodarka---Swiat/310129914-Financial-Times-Nazisci-w-rzadzie-RFN.html
  Naziści w Stasi. „Byli najlepszymi komunistami”

  https://www.dw.com/pl/nazi%C5%9Bci-w-stasi-byli-najlepszymi-komunistami/a-51756744
  Ale … najlepsze dzisiaj:
  https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/222559/ambasador-niemiec-niemieccy-przedsiebiorcy-pytaja-o-praworzadnosc-w-polsce.html

  Ambasador Niemiec w Polsce: Niemieccy przedsiębiorcy zatroskani pytają o praworządność w Polsce

 • To już recydywa! Sędzia „celebryta” kolejny raz podważył wyrok innego sędziego! Znów zostanie zawieszony?

  https://media.wplm.pl/thumbs/d36/OTYwL3VfMS9jY181NjZjZi9wLzIwMjEvMTEvMTAvMTIwMC83NjEvNDE2ZjZmMWM3MTc5NDAyNDkyNDUwZjdhMTNlODNkMTkuanBlZw==.jpeg
  Sędzia Adam Synakiewicz z „Iustitii” ponownie podważył status innego sędziego. Zrobił to tuż po tym jak wrócił do pracy po swoim, trwającym miesiąc, zawieszeniu. Sędzia nawet nie ukrywa, że jest to jego metoda na prowokację. Czy pozostanie bezkarny? Sędzia Synakiewicz z Sądu Okręgowego w Częstochowie został zawieszony 8 września po tym, jak w sierpniu podważył status sędziego powołanego przez obecny skład Krajowej Rady Sądownictwa. Postępowanie wyjaśniające wszczął też w jego sprawie sędzia Przemysław W. Radzik, Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. Synakiewicz wrócił po przerwie do orzekania i natychmiast dopuścił się kolejnego deliktu. Tym razem uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Zawierciu. Postanowił się tym pochwalić więc przesłał swoją odezwę po wyroku do Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie, którego treść „przypadkowo” trafiła do skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”.

  Niezawisłość sędziowska oznacza, że sędziowie, którym powierzono powierzono sprawowanie wymiaru sprawiedliwości, podlegają normie prawnej i własnemu wewnętrznemu przekonaniu. Oznacza również, że sfera judykacyjna wymiaru sprawiedliwości poddana jest wyłącznej kognicji sędziowskiej napisał sędzia Synakiewicz.

  Sędzia Synakiewicz używa prowokacji do walki z władzą. Wydaje mu się, że jest bojownikiem i męczennikiem, na którego kreuje go „kasta” sędziowska i część mediów. W rzeczywistości jego działania są obliczone jeszcze większy chaos w wymiarze sprawiedliwości. Miejmy nadzieję, że poniesie odpowiedzialność za swoją kolejną ustawkę.

  Ps...Ot, typowy przedstawiciel lustitutki. Najwyższy czas wypierdolić wszystkich sędziów sprzed 2015 roku. Czy na takich nie ma rady. Patologia Nadzwyczajnej Kasty jest porażająca. Sami kręcą bat którym oberwą. Kij ma dwa końce. Wszyscy won ! Zdrada Stanu. Wyrok, wykonanie. Bydło z chlewni Strzembosza w akcji. Wywalić go na bruk! Ileż można tolerować te antypolskie działania? Dekomunizacja kasty w tym lustracja majątkowa która ich za boli najbardziej jest nieodzowna. Jak może funkcjonować kraj w którym kasta sędziowska nie podlega normom prawnym i społecznym. Nasuwa się pytanie kto takim państwem rządzi i kto za to rządzenie odpowiada. Czy Polska naprawdę istnieje. Bierność nas zgubi...Miękiszony z PiSu, zawieszenie w orzekaniu = się brak wynagrodzenia. Koniec zabawy w berka z kastą wystarczy jedna ustawa. Kastę brać za pysk i won za Don! Bo inaczej Polska znów będzie kondominium sowiecko-niemieckim a Polacy będą niewolnikami we własnym kraju. Dosyć bezkarności dla zdrajców i bandytów w togach! I takie coś ma łańcuch z orłem! A powinien mieć łańcuch na nogach. Zawierucha na granicy stwarza okazję do zrobienia porządku z tymi sędziowskimi warchołami.

 • „Kasta” podważa status sędziów. Stępkowski: Podkładanie bomby pod całym systemem wymiaru sprawiedliwości

  Zdaniem sędziego prof. Aleksandra Stępkowskiego, rzecznika prasowego Sądu Najwyższego, podważanie statusu sędziów jest niebezpieczne dla całego systemu wymiaru sprawiedliwości. Ci którzy tego dokonują muszą mieć świadomość, że działają także przeciwko sobie. Prof. Stępkowski był dziś gościem telewizji wPolsce.pl. Prof. Stępkowski odniósł się do słów sędziego Igora Tulei, który przekonywał, że podważenie przez Europejski Trybunał Praw Człowieka statusu sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, oznacza jednocześnie podważenie uchwały tej Izby o uznaniu wyborów prezydenckich za ważne.

  To są tezy całkowicie wyssane z palca. To, że prawnicy decydują się na tego typu stwierdzenia w przestrzeni publicznej budzi pewne zażenowanie. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekał o naruszeniu prawa do sądu. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych orzeka w przedmiocie ważności wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Te osoby, które kwestionują orzeczenie o ważności wyboru prezydenta, powinny pamiętać, że w takim razie kwestionują orzeczenie o ważności wyborów parlamentarnych, w tym do Parlamentu Europejskiego. (…). Natomiast ta teza nie ma racji bytu. Dlatego, że mamy do czynienia z postępowaniami publiczno-prawnymi. Mamy tu uczestników tych postępowań - jest to Prokurator Generalny i Państwowa Komisja Wyborcza. Są to organy państwa więc nie ma tu stron, których prawo do sądu mogło być naruszone. Te organy nie mogą się więc poskarżyć do ETPCz, że ich prawa człowieka zostały naruszone przekonywał sędzia Aleksander Stępkowski.


  Prof. Stępkowski surowo ocenił też podważanie statusów sędziów, którzy zostali powołani z udziałem nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Warto patrzeć kto tego typu decyzje i sprawdzić, czy tego typu osoby wcześniej nie startowały w konkursach przed KRS, ubiegając się o awans. Może się okazać, że wcześniej KRS nie budziła u takich osób wątpliwości. (…). Mamy też do czynienia z podkładaniem bomby pod całym systemem wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli ci sędziowie, którzy to czynią, myślą, że wysadzenie w powietrze polskiego wymiaru sprawiedliwości nie będzie dotyczyć ich samych, to są w głębokim błędzie. Jeżeli sędziowie będą kwestionować ważność i ostateczność prerogatywy prezydenta, który powołuje sędziów, to wówczas powołania tych sędziów także będzie można wzruszać mówił prof. Aleksander Stępkowski.


  Ps...Wypalić kastę gorącym żelazem! Oto WRÓG WEWNĘTRZNY w Polsce. Tego wroga trzeba jak najszybciej obezwładnić, odebrać prawo wykonywania zawodu. Prezydent powołuje i odwołuje sędziów. To są kanalie, wrzód który trzeba usunąć. SUWEREN. Prezydent powołuje - Prezydent odwołuje! Do roboty! Te szczurki mają szczęście, że rządzi PiS a nie Erdogan lub ja. Bo bym ich zawiesił. Na stałe. Za łby. Wyroki TSUE w sprawie naszego sądownictwa mają wartość zużytego papieru toaletowego. Ps. Głosowałem przeciwko wstąpieniu do EUrokołchozu. Przedstawiciel kasty z pomorza uwolnił zwyrola mającego 40 zarzutów za napaści na tle seksualnym w tym na 16 latkę którą zgwałcił i woził po kolesiach. Czas wymierzać sprawiedliwość również na kaście.