Grillowanie w Kongresie USA!

"Stan demokracji w Polsce i na Węgrzech stale się pogarsza". Straszakiem... przesunięcie wojsk i sankcje

Stan demokracji w Polsce i na Węgrzech stale się pogarsza, a USA powinny w reakcji rozważyć przesunięcia w dyslokacji wojsk lub sankcje gospodarcze - oświadczyła w środę w Kongresie Stanów Zjednoczonych prezes think tanku German Marshall Fund Heather Conley podczas wysłuchania na temat sytuacji w obu krajach.

 

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

0

liczba ocen: 0

 • Oto unijne wartości...

  https://media.wplm.pl/thumbs/3ec/OTYwL3VfMS9jY184OTQwNS9wLzIwMjEvMTEvMDMvMTIwMC83OTYvY2E5NTRkODlmNDdiNGJmMjhkOTVhNDVjMzExODA5MzguanBlZw==.jpeg
  "Z islamskim welonem mogę być sobą bez ukrywania się". Hidżab symbolem emancypacji kobiet? Kuriozalna kampania Rady Europy! Wyprodukowana przez Radę Europy kampania informacyjna współfinansowana przez Unię Europejską czyni z hidżabu symbol emancypacji kobiet pisze w środę dziennik „Le Figaro”.

  Hidżab „wyborem” i „prawem człowieka”
  Kampania jest współfinansowana przez UE w ramach programu „Prawa, równość i obywatelstwo”, jej budżet to 439 mln euro na lata 2014-2020.

  Program ma przekonywać, że „równość i prawa jednostki zapisane w Traktacie, Karcie i międzynarodowych konwencjach dotyczących praw człowieka” są promowane, chronione i skutecznie wdrożone” przypomina francuski dziennik.

  Skupiające się głównie na pokazywaniu hidżabu plakaty, filmy udostępnione na stronie internetowej Rady Europy określają islamską zasłonę jako „wybór” i „prawo człowieka”.

  Z islamskim welonem „mogę być sobą bez konieczności ukrywania się” - można przeczytać na jednym z paneli w formacie Instagrama. Inna internautka obok zawoalowanej kobiety mówi, że cieszy się „wolnością religijną jako Europejka”.

  Kolejne wizualizacje przedstawiają troje dzieci, w tym małą dziewczynkę noszącą chustę z podpisem „zjednoczeni w różnorodności”.

  Gorąca dyskusja na Twitterze
  Na Twitterze pod informacjami Rady Europy wywiązała się emocjonalna dyskusja na temat kampanii; część materiałów usunięto z sieci.

  W jaki sposób Rada Europy może reklamować, że „wolność jest w hidżabie”, kiedy tak wiele kobiet na całym świecie, a nawet w Europie, jest straszonych lub prześladowanych za każdym razem, gdy próbuje go zdjąć? pyta filozof i eurodeputowany Republikanów François-Xavier Bellamy.

  Kiedy Rada Europy promuje zasłonę islamską, jest to negacja naszych judeo-chrześcijańskich korzeni, naszej cywilizacji, ducha Oświecenia zauważył z kolei na Twitterze kandydujący w wyborach prezydenckich we Francji Eric Ciotti.

  Wiedza, że kobiety mogą nosić hidżab (…) to jedno. Powiedzieć, że wolność jest w hidżabie, to coś innego. Ma to na celu jej promowanie
  potępiła kampanię socjalistyczna senator z departamentu Oise i była minister ds. rodziny Laurence Rossignol.

  Francuska sekretarz stanu ds. młodzieży Sarah El Hairy poinformowała o usunięciu nagrania wideo z kampanii, chociaż materiały wizualne pozostały dostępne na stronie internetowej Rady Europy.

  PAP

  Ps...Koniec świata już blisko. Głupota sięga zenitu. Przecież wszystkie te chusty, burki były do tej pory zabronione w Europie Zachodniej! Kto wydal to nowe prawo? UE schodzi na psy, To co nam zaczyna promować to bieda totalna , bez prądu, bez ogrzewania, bez jedzenia, goły człowiek napychający się trawą bez możliwości rozwoju, nauki, ognia, Timermans zwariował. Nowy człowiek w UE kobieta w hidżabie, i facet z obrożą na szyi i stringach. Wszyscy pod tęczową szmatą w ziemiance, bez ogrzewania, prądu, i ze szczawiem i mirabelkami. No to się skończy dżenderowska kultura, jak pedałów islamiści zaczną na rynkach i placach miast batożyć, żydkami, nawet im ta szmata tęczowa nie pomoże. I maska symbolem emancypacji. Wszystkich. Ministrowi o nieciekawej przewidywanej przyszłości podpowiedzcie.

  Urzędnicy UE do reszty stracili rozum, choć i tak mieli go niewiele. Ale to chyba ostatnie ich pomysły. Państwa europejskie już się budzą i przegonią to szemrane towarzystwo. Trochę cierpliwości. Chociaż może i by było dobrze jak by na jakiś czas islamiści przejęli władze zrobili by porządek z lewactwem i z euro zboczeńcami nie jeden łeb by spadł w Europie potrzebny jest taki wstrząs bo to wszystko zaczyna zmierzać ku upadkowi ludzie pochłonięci przez konsumpcje i gonitwę za kasą zatracają wszystko nawet już nie odróżnia się co dobre a co złe a nawet próbuję się usprawiedliwiać zło mówiąc, że to takie czasy może po takim wstrząsie otworzyli by oczy. Mam już dość tych wariactw komisarzy unijnych, niech się leczą bo ja nie zamierzam wracać do upodlenia, strasznej biedy i tej bezsilności bolszewickiej obezwładniającej nasz umysł i ciało, Nigdy więcej.

 • Czy Kaczyński, Duda i Błaszczak

  już o tym wiedzą?

 • maska

  Usta i nos zakryte. To o co wam chodzi? Nowa normalność Teraz zamaskowany jest "wolny", a ci bez masek są zniewoleni "fałszywą propagandą".

 • Celebryci w togach boją się zmian w sądownictwie? Koniec podważania statusu sędziów? Ciężko na nie zapracowaliście

  „Kasta” sędziowska słusznie drży o swoje przywileje i pozycję. Zmiany w sądownictwie, które „odchudzą” Sąd Najwyższy i „spłaszczą” całą strukturę sądownictwa, to prawdziwa rewolucja. Medialni celebryci w togach najbardziej boją się jednak jednego zapisu w planowanej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Chodzi o największą obecnie plagę w SN, czyli o podważanie statusu sędziów. Z nowych planów wynika, że „odmowa podjęcia czynności służbowych z powodu zakwestionowania istnienia stosunku służbowego innego sędziego skutkuje „zrzeczeniem się przez sędziego pełnienia urzędu na stanowisku sędziego SN”. Podobnie będzie z sędziami, którzy uchylają orzeczenia „nowych” sędziów SN lub wyłączają ich z udziału w rozprawach. To niezwykle ważna zmiana, która będzie dobrym narzędziem do walki z próbą wprowadzenia w Polsce dualizmu prawnego. To tego boi się „stara” elita w Sądzie Najwyższym. Stąd krzyk, że skończą się czasy chaosu i anarchii. Tymczasem to właśnie sędziowie podważający w różnych instancjach status innych sędziów sami do tego doprowadzili. Jak dziś wygląda sytuacja w Sądzie Najwyższym? Trafnie opisał ją prof. Czesław Kłak, w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

  Do nas nie docierają informacje, jakie to ważne problemy Sąd Najwyższy rozstrzygnął. Tymczasem z każdym tygodniem jest więcej informacji dotyczące tego, że jakiś skład SN podważył orzeczenie innego składu SN, tylko dlatego, że w składzie znalazły się osoby rekomendowane przez obecny skład KRS powiedział prof. Czesław Kłak.

  Niestety, z punktu widzenia obywatela, to tak właśnie wygląda. Jest to bardzo niedobry obraz. Z jednej strony nie dochodzi do rozstrzygnięcia ważnej kwestii dla wielu obywateli, mam na myśli kwestię frankową, a z drugiej strony dowiadujemy się o kolejnych decyzjach podważających status sędziów, która pokazuje wewnętrzną erozję tego organu. Sąd Najwyższy powoli przestaje być organem konstytucyjnym, który realizuje konstytucyjne zadania, a staje się organem pogrążonym w wewnętrznym chaosie. To jest właśnie niepokojące. Tu dojrzeliśmy do sytuacji, w której zareagować musi ustawodawca dodał.


  Prof. Czesław Kłak wypowiada się wyjątkowo dyplomatycznie. To zrozumiałe, jest wybitnym prawnikiem. Do tych słów sędziego Trybunału Stanu warto jeszcze dodać kilka innych. Sędziowie Sądu Najwyższego, zwłaszcza tzw. „starzy”, bawią się dziś majestatem i godnością Sądu, rozmieniając je na drobne. Dlatego zmiany w ustawie o SN są niezbędne. Sami do tego doprowadziliście. Weźmiecie więc za to odpowiedzialność. Musicie teraz cierpliwie czekać na zmianę władzy. Może dzisiejsza opozycja odwdzięczy się za wsparcie „kasty”. A może szybko zapomni o „zasługach” swoich obecnych żołnierzy w togach. Autor Wojciech Biedroń

  Ps...W USA jest 9 sędziów sądu najwyższego a w Polsce 120. Bez zniesienia wszelkich immunitetów i dożywotnich apanaży oraz likwidacji KORPORACJI nie będzie żadnej naprawy Państwa. Państwo nie może cedować swoich obowiązków na jakiekolwiek grupy zawodowe i społeczne bo wówczas Państwo zanika. Każde rozwiązanie, które ukróci samowolkę ludzi w togach jest bardzo dobrą metodą! Wywalić wszystkich tzw. sędziów którzy kwestionują obecne prawo. Odebrać im immunitety i zmniejszyć uposażenia. Skończyć z tym bałaganem. A TSUE nie ma nic do gadania. Tu jest polskie prawo. Polacy albo teraz albo nigdy. Musimy przegonić zdrajców Polski. Polacy mają już dosyć bezprawia ludzi, którzy nazywają się nadzwyczajną kastą a są politykami i walczą z rządem! Wszyscy, którzy latają jak kot z pęcherzem z pytaniami do TSUE, albo plączą się po niemieckich i europejskich salonach powinni być wywaleni na zbitą twarz z zawodu sędziego. „Kasta” sędziowska wio do Niemiec szparagi zbierać łobuzy POwskie ! Proponuję obejrzeć sobie program znany od lat „PAŃSTWO W PAŃSTWIE” (można też wiele niesprawiedliwych wyroków znaleźć opisanych w internecie) może wtedy przejrzycie na oczy co właśnie wyprawia kasta i ilu ludzi przez ostatnie lata zbankrutowało, a nawet odebrało sobie życie właśnie przez takich sędziów z kasty, która prawo i ludzi ma za nic. A jeśli uważacie, że ta właśnie kasta jest w porządku to szczerze wam życzę spotkania ich w swoich sprawach na salach sądowych!