Antysemicka prowokacja w Kaliszu!

Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania.

Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania.                                                                                                   
                                                                                                                                           
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski                                                                                                                                                                                                                                       
Rzecznik MSZ potępia antysemicką hucpę w Kaliszu: To jest oburzające. Sprzeciwia się wieloletniej walce Polski o niepodległość.                                                                                                        
                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                           
https://wpolityce.pl/polityka/573887-rzecznik-msz-stanowczo-potepia-antysemicka-hucpe-w-kaliszu           
                                                                                                                                                           
Będą konsekwencje prawne dla organizatorów antysemickiej prowokacji w Kaliszu? "Wszystkie materiały są w prokuraturze"                                                                                                                                                            
                                                                                                                                                                                          https://wpolityce.pl/polityka/573872-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-beda-konsekwencje-prawne                                                                                                                                                                                                                                         
Ps...To, że Rachela dobrze obciągała Kazikowi to nie znaczy, że ciągle my musimy za to płacić przez stulecia, że żadna prostytutka nie jest tego warta nawet Salome za taniec. „Rzecznik MSZ potępia antysemicką hucpę w Kaliszu” - I dlatego Polska jest słabym państwem. Żydzi nigdy nas nie przepraszają choć ich czyny antypolskie w stosunku do tej improwizacji są o wiele gorsze. Nie panie rzecznik nie pozwolimy sobie, żeby żydowska lewacka hołota przybłęd pluła w naszym domu. Niedawno w Senacie RP ta żydowska małpa Schudrich miał czelność lżyć Polaków. Co pan zrobił w tej sprawie panie Jasina? Gdzie było wtedy polskie MSZ?

Ten rzecznik wyraził się o MN tak, jak od lat wyrażają się o nim wrogowie Polski za granicą, czyż nie? Fajny rzecznik polskiego MSZ. Kolejny z rodu żydokomuchów! A od kiedy NAGŁAŚNIANIE FAŁSZERSTW HISTORYCZNYCH JEST ANTYSEMITYZMEM, o czym pisze Romuald Hube w: „Przywilej Żydowski Bolesława (Pobożnego) i jego potwierdzenia”?! Panie rzeczniku prawdą jest, my Polacy walczyliśmy o niepodległość. W tej walce byli przeciw żydzi z SB, WSW, z IV departamentu. Dziś PO, ZSL, PZPR, WSI-24, GW, nadzwyczajna kasta. 
Żydzi zawsze byli przeciw niepodległości Polski. Co tu do jasnej ciasnej nie jest prawdą? Wiele ministerstw jest w ręku żydów. W tym MSZ, ambasady. Zbrodnicze żydziory wydały prikaz swej placówce a ta natychmiast ogłasza jak wyżej. To jest komedia pt. wPolinie. Cała Polska potępia żydów z MSZ a wasze miejsce jest w Izraelu a nie w polskich instytucjach! Czy to lokaje Izraela ograniczają wolność Polakom. Kiedy PiS potępi i ukarze Smarzyńskiego, Grossa, Sadurskiego itd.? Kiedy Gliński zostanie wyrzucony z rządu za finansowanie antypolonizmu? Z budżetu! Mam nadzieję, że osoby, które organizowały w Kaliszu haniebne i skandaliczne zgromadzenie 11 listopada poniosą konsekwencje prawne  powiedział w sobotę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński... Sfałszowany przez żydów tzw. „Statut Kaliski”, został nominowany do, cyt.: „przywileju tolerancyjnego dla żydów”. Antysemityzm to prawda, której żydzi nie lubią. Czyżby już był Polin, skoro Polaków już chcą sądzić i na jakiej niby podstawie prawnej będą sądzeni? Czy wszystkim musi się podobać Statut Pobożnego? A podpis Glińskiego pod skandaliczną definicją antysemityzmu? Żydostwo robi wszystko aby ludzie nimi pogardzali. Każdy dobry uczynek uczyniony żydowi zostanie przykładnie ukarany. W Jerozolimie. Ostatnio tak tam żydziska zgnoili pana Ładosia, za uratowanie tysięcy ich plugawych żyć.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Ps.II..„Statut Kaliski” to antypolska lista PRZYWILEJÓW zapewniająca przybłędom bezkarność. Państwo w państwie, nietykalna kasta, „nadzwyczajna grupa” a to wszystko ma swój początek w sfałszowanym przez żydów Statucie Kaliskim. Gdzie my żyjemy, żydzi nie ukarani za zbrodnie 45r do 63r za prywatyzacje po 89r gdzie przejęli majątki za darmo. Prywatyzacja kamienic. Dla nich uczelnie, sądy, media, ratusze a dla Polaków Biedronka. Ciąg dalszy komedii w Polin , czyli prawda jest zawsze najbardziej zwalczana.

„Statut Kaliski” to antypolska lista PRZYWILEJÓW zapewniająca przybłędom bezkarność. Państwo w państwie, nietykalna kasta, „nadzwyczajna grupa” a to wszystko ma swój początek w sfałszowanym przez żydów Statucie Kaliskim. Gdzie my żyjemy, żydzi nie ukarani za zbrodnie 45r do 63r za prywatyzacje po 89r gdzie przejęli majątki za darmo. Prywatyzacja kamienic. Dla nich uczelnie, sądy, media, ratusze a dla Polaków Biedronka. 
Polska Ambasada w Izraelu została usmarowana antypolskimi napisami i swastykami. Później ambasador Polski został wręcz wyrzucony. I nikt w Polsce nie krzyczy, że to antypolska prowokacja. A jest. Wypowiedziane zostały tam mocne słowa sprzeciwu wobec nieustannego ataku żydów na Polskę. Przecież to prawda. Czyli TVN zostanie zamknięta za permanentny antypolonizm? Aldona Machnowska wyleci z roboty? Splendid! No chyba, że chodzi o wybiórczą wolność słowa. Antypolonizm na koncesji tak. Antysemityzm nie. Żydzi w Polsce (GWno, TVN, fund. im. Batorego itd.) niszczą Polskę! I mamy cicho siedzieć.. Na czym polega prowokacja? Że niby co? W wolnym kraju nie wolno głośno powiedzieć o roli żydów, Rosjan czy Niemców? Aaaa! O Ruskich można. Super. O Niemcach też? Jasne. A o żydach? ….. Nie?…… A to jeszcze wolny kraj, ta Polska? Szkoda, że policja nie jest tak aktywna podczas spędów hołoty ze Strajku Kobiet. Każdy historyk wie, że „Statuty Kaliskie” to fałszywka! o czym napisał Romuald Hube w „Przywilej żydowski Bolesława (Pobożnego) i jego potwierdzenia” i  żydowski mit założycielski o Polin. Czy ten statut kaliski jest jakimś obecnie obowiązującym aktem prawnym? pkt.1 statutu: „Kiedy jest sprawa przeciwko żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym żydem.”, czyli są nietykalni przez prawo. Może jest jeszcze aktualny, vide rebe Niedzielski z jego radą medyczną, a my o tym nie wiemy. Ten statut jest tyle wart, co egzemplarz Gazety Wyborczej zaprenumerowany przez Bolesława Pobożnego, i cudownie odnaleziony w piwnicy pewnego sądu. Starodruk odnalazł zasłużony wtedy sędzia Stefan Michnik. Traktat Kaliski to przykład jak Synagoga Szatana wprowadza konie trojańskie do Europy. Osobne sądy to państwo w państwie. To tak jakby pozwolić na prawo szariatu. Co to ma wspólnego z tolerancją? Panie z GW i TVP3 razem we wspólnym froncie. Znamienne.

Komu przyszło do głowy, że hasło „śmierć wrogom ojczyzny” jest antysemickie ? A „Śmierć wrogom ojczyzny” to jak najbardziej słuszne i patriotyczne hasło, natomiast brak miłości do żydów to wynik wielowiekowego doświadczenia Polaków. Wielkie brawa dla patriotów, ludzi prawdy i honoru za ten czyn! Każdy, kto ma chociaż blade pojęcie o Talmudzie i o tym co żydzi robili w Polsce (np. po IIWŚ) paliłby Statut Kaliski każdego dnia! Jedno prawo dla wszystkich. Przez takie statuty mieliśmy okrągły stołek gdzie żyd z żydem się dogadywał w sprawie upodlenia Polski i Polaków. Znowu zastraszone przez polskie lobby żydowskie, biedne polskie goje na wyprzódki, kto pierwszy, z przeprosinami i deklaracją czołobitności, choć nic nie zrobili ” przepraszają w imieniu”. Czego i kogo? To za mało. Musicie się bardziej pokajać przez żydami. Żydzi zdradzili Polską czterokrotnie- kiedy po 1864 jako szmalcownicy przejmowali polskie majątki, gdy w 1918 domagali się autonomii, w 1952 kiedy ukradli nasze reparacje i dziś gdy domagają się 447. Czy ktoś zwrócił uwagę, że gwiazda Dawida to rozłożona swastyka, sierp i młot symbole największych organizacji ludobójczych, którymi dowodzili żydzi! A gdyby spalić portrety Nikołaja Jeżowa i Gienricha Jagody? Czy takie zdarzenie też byłoby uznany za „antysemicką prowokację”?

Żydzi to była i jest sowiecka agentura Kominternu. Dziś episkopat to 70% żydów, masonów. W latach 60u.w. potomkowie żydowskich zwyrodnialców NKWD, UB, TW GESTAPO wstępowało do seminarium, żeby zniszczyć Polski KK od środka. Dziś to widzimy uległość lewactwu. Od wojny rządzą do dziś w Polsce żydzi, po wojnie do 63r mordowali Polaków, na uczelniach w kraju i za granicą tylko oni i ich dzieci, obsadzili swoimi sądy, media i uczelnie. Kodeks Karny ich nie obowiązuje. Gdy Nergal porwał Biblię KPE nie interweniował, po latach nawet Sąd Najwyższy stwierdził, że przestępstwa nie było. Skąd taka szczególna wrażliwość na zniszczenie innego wydawnictwa? To tylko papier. Jakoś nie słyszałem tego nieznanego nikomu biskupa z EP ani żadnego innego, by potępił ataki Izraela i żydów na Polskę i Polaków. Cały czas piszę, że cała agentura jest włączana do walki z Polską. Episkopat broni swoich, po wojnie biskupami zostawali sami żydzi by kontrolować Polaków.  Uderz w stół, odezwie się bp.żyd Markowski i będzie potępiał…A czy bp. żyd Markowski „z bólem” przyjął wiadomość o tzw. polskich obozach koncentracyjnych, współudziale Polski w holocauście, ustawie o bezspadkowym mieniu i innych żydowskich kłamstwach?! Jakoś gęby nie otwierał, gdy Polska była atakowana przez Izrael. Kościół Katolicki powinien się pozbyć takich farbowanych lisów. A kiedy KEP, w tym żydokomuch przebieraniec udający prymasa, potępią rasizm antypolski, w tym żydowski rasizm antypolski? Żydokomuchy przebierańcy, rasiści antypolscy  won z polskiego Kościoła! Episkopat jest podległy przechrzcie żydowskiemu Franciszkowi, który jest żydokomunistą, masonem i promotorem Wielkiego Resetu. Kościół w Polsce potrzebuje generalnej przebudowy i odłączenia się od szatańskiego Watykanu.

„Powrót do Jedwabnego” Sumlińskiego pokazujący prawdę o żydach zakazany. Wesele Smarzowskiego, opluwające Polaków we wszystkich kinach. Żydzi niech podziękują Smarzowskiemu. Chciał upokorzyć Polaków ale przedobrzył. Te kłamstwa o Polakach obrócą się przeciw nim. W dodatku Gliński dał na to 6 mln zł. Brawo PiS! Polacy widzą!                                                                                                                                                                                                                                          
                                                                                                                                                                                                                                         
„W dzisiejszych czasach antysemitą nie jest tylko albo dureń albo świnia” [S. Michalkiewicz]                                                                                                                                  " target="_blank" rel="noopener" data-saferedirecturl="https://www.google.com/url?q=https://www.youtube.com/watch?v%3DwC3Dj16S2Cs&source=gmail&ust=1636906742184000&usg=AOvVaw1HX4JJxRGNb1feMVQHhbxg">https://www.youtube.com/watch?v=wC3Dj16S2Cs


     

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 42

 • świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

  I kto pierwsy w obronie zakłamania i parchów jak zwylke żydokatolicy.
  Ma rację Kosiur

  • @Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

   link do kanału Polski Len tam nadają
   https://www.youtube.com/channel/UC-9bIG_1SL2aVxxvFloDIsA/videos

   • @Gość#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

    link do kanału Polski Len tam nadają
    https://www.youtube.com/channel/UC-9bIG_1SL2aVxxvFloDIsA/videos
    ----
    Już kanał usunięty, mośki już z 100 razy ich z jutube usunęli , patrzcie na ich stronę --- nptv.pl --- tam będzie link do nowego kanału

   • @Gość#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

    Kanal doszczetnie skasowany przez YT.

  • @Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

   pozamiatali było w listopadzie ponad 10 tys ludzi szok, a michniki pisali że będzie kilkanaście

  • @Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

   Dariusz Kosiur rzeczywiście ma rację, ale Jabłonowski, Osadowski, Sendecki itd., to zwykli prowokatorzy.
   Fakt, że tak wielu nie połapało się jeszcze w tej grze świadczy jak zmanipulowana jest świadomość Polaków.

   Zgadnij koteczku jaki tytuł miała 11 listopadowa hucpa pod pomnikiem R. Dmowskiego -głównego architekta odzyskania niepodległości potwierdzonego na Konferencji Paryskiej w Wersalu w 1919 roku ?

   Komu służy i dlaczego ta kilkuletnia jarmarczna impreza organizowana przez antypolską "trupę Sendeckiego" ? Tegoroczny " tytuł"

   Narodowa Świnia Pod Pomnikiem Romana Dmowskiego 11 LISTOPADA 2021 Pl. Na Rozdrożu TELEWIZJA NARODOWA [ czy tytuł niechcący nie definiuje "wodzireja" Sendeckiego? ]

   • @stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

    sendeckiego bardzo nie lubie to zakłamana gnida.
    Ale co by nie mówić jabłon rozbił system i zrobił więcej w rok jak wy wszyscy przez całe życie

    • @Gość#stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

     " jabłon rozbił system" :)))....to świadczy o świadomości @Gościa i zdolności roumowania.

    • @Gość#stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

     Właśnie wrogom polskiego rozumnego, dojrzałego nacjonalizmu i polskości w ogóle na rękę są takie ' Narodowe Jasełki' ( w różnych dekoracjach i odmianach) jakie urządzają Bąkiewicz, Braun, Jabłonowski, Osadowski, Rybak, Sendecki i im podobni

     1. Nacjonalizm według Sendeckiego : trupa obdartusów, przebierańców szargających polski mundur, uwieszonych u krzyża, mających pokazywać margines umysłowy i socjalne wykluczenie ( ma to zniechęcać do ruchu narodowego ludzi radzących sobie w życiu, myślących i myślących o przyszłości Polski w świecie w kategoriach interesu narodowego)

     2) Nacjonalizm według Bąkiewicza : sloganowy polako-katolicki skansen, sprzedajność wobec PiS i środowisk syjonistycznych, brak jakiegokolwiek sformułowanego programu społeczno-gospodarczego dla Polski, fasadowość, krypto atlantyzm i wojująca rusofobia ( ma to kanalizować głownie młodych, mało świadomych Polaków, wyłącznie wokół pustosłowia, emocji i haseł)

     3) Nacjonalizm według Jabłonowskiego i Osadowskiego : krzykliwy, efekciarski chaos poznawczy i programowy, gra wyłącznie na emocjach i sloganach, wygodna pożywka do komentowania przez kraj i zagranicę "polskiego nacjonalizmu" wyłącznie jako " antysemityzmu", " faszyzmu', " V kolumny Putina" ( zadaniem jest koncentrowanie rodzącego się ruchu narodowego wokół bezprogramowej akcyjności i efekciarskim show, zdominowanie myślenia przez prymitywną emocjonalność - nie mylić duchowością)

     4) Nacjonalizm według Brauna: całkowita atrapa, gdyż Braun to atlantysta i kryptosyjonista, umysłowość sekciarska i całkowicie wyreżyserowana przez watykańskich socjotechników i PR zaoceaniczny ( ma to za zadanie żerować na naiwnym, archaicznym etosie " bogo-ojczyźnianym)

     5) Nacjonalizm według Rybaka : postać całkowicie marionetkowa bez żadnego programu i ugruntowanych poglądów politycznych, używana przez ludzi z cienia do własnych potrzeb ( ma za zadanie jedynie "robić akcje" )

     5) Nacjonalizm według Rybaka

    • @Gość#stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

     Bardzo mi miło się zrobiło, że o mnie ktoś pamięta. Oczywiście nie jestem zakłamaną gnidą, lecz po prostu działaczem narodowo-demokratycznym szczebla podstawowego.
     No cóż...

   • @stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

    Jakkolwiek lubię Pana Doktora Ziemińskiego, to się nie zgadzam, że my jesteśmy zwykli prowokatorzy - otóż my jesteśmy prowokatorzy NIEZWYKLI. Prowokujemy do myślenia, do działania dla tej Naszej Kochanej Polski. No i Narodowi Polskiemu służymy.
    A Świnia Narodowa - bardzo MNIAM!

    • @Eugeniusz Sendecki#stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

     Jak ktoś mówi, że " mnie lubi", a szczególnie ktoś taki jak E. Sendecki, to natychmiast wzmaga to moją ostrożność i czujność :))) To zupełnie taki przypadek, jak Churchill " lubiący Stalina" :)))

   • @stanislav#Gość#świetne to było brawa i szacun dla Jabłonowskiego

    A tego plusa (łapkę w górę) to ja dałem, Sendecki. A co tam. Niech Doktor Ziemiński ma na zdrowie. Jak leciał kiedyś na imprezę do Moskwy to jemu 200zł przelałem, a on mnie teraz opluskwia. Zero wdzięczności. A ja jemu zaplusuję. Może się obudzą uczucia wyższe i się pomiarkuje, do wieprzowiny przekona...?
    [ marzy po endecku ]

 • Podczas kryzysów strzeżcie się agentur… Testament Ojca Niepodległości.

  „Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. […] Bez względu na to, jaki będzie jej rząd, Rosja będzie zawsze imperialistyczna. Jest to nawet zasadniczy rys jej charakteru politycznego. Rosja będzie jeszcze długo niebezpieczniejsza niż Niemcy, bo jest mniej obliczalna i mniej zależy od Zachodu”.

  Józef Piłsudski już 11 listopada 1918 roku, przestrzegał, że „niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”. Już w listopadzie 1918 roku nazywany był powszechnie „ojcem polskiej wolności”, ponieważ nawet jego najwięksi przeciwnicy nie mogli zakwestionować, że to on jak nikt inny utorował Polakom drogę do 11 listopada. Piłsudski, jak wiadomo, nie pozostawił żadnego formalnego testamentu. Z jego myśli, rozkazów, sentencji, publikacji i przemówień można jednak wybrać najważniejsze, ponadczasowe myśli, które dla nas współczesnych są drogowskazem. Tak uczynił Józef Szaniewski, który popełnił najlepsze studium o naszym Marszałku pt. „Marszałek Piłsudski w obronie Polski i Europy”.

  OTO TESTAMENT MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO:

  1. My wam wywalczyliśmy niepodległość Ojczyzny, a wy będziecie w niej żyć, pracować i rządzić. Zapamiętajcie: jeżeli zwrócicie się na Wschód, to minimum o jeden wiek cofniecie się z kulturą, ekonomią itp. Jeżeli zwrócicie się na Zachód, minimum o jeden wiek szybciej Polska będzie się rozwijać.
  2. Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. Ale niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym.
  3. Mamy Orła Białego, szumiącego nad głowami, mamy tysiące powodów, którymi serca nasze cieszyć możemy. Lecz uderzmy się w piersi! Czy mamy dość wewnętrznej siły? Czy dość tej potęgi duszy? Czy mamy dość tej potęgi materialnej, aby wytrzymać jeszcze próby, które nas czekają?
  4. Sąsiedzi nasi, z którymi pragnęliśmy żyć w pokoju i zgodzie, nie chcą zapomnieć o wiekowej słabości Polski, która tak długo stała otworem dla najazdów i była ofiarą narzucania jej obcej woli przemocą i siłą.
  5. Nie ma Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie. Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Jest w tym wyraźna i niedwuznaczna chęć posiadania w środku Europy państwa, którego kosztem można byłoby załatwić wszystkie porachunki europejskie. Podziwu godne jest stałe zjawisko, że te projekty międzynarodowe znajdują tak chętne ucho, no i języki, nie gdzie indziej jak w Polsce.
  6. Bez względu na to, jaki będzie jej rząd, Rosja będzie zawsze imperialistyczna. Jest to nawet zasadniczy rys jej charakteru politycznego. Rosja będzie jeszcze długo niebezpieczniejsza niż Niemcy, bo jest mniej obliczalna i mniej zależy od Zachodu.
  7. Ja nikomu prawie nie ufam, a cóż dopiero Niemcom. Marzeniem Niemiec jest doprowadzenie do kooperacji z Rosją. Dojście do takiej kooperacji byłoby naszą zgubą. Do tego dopuścić nie można. Mimo ogromnych różnic w systemach i kulturze Niemiec i Rosji, trzeba stale pilnować tej sprawy. Na świecie powstały już dziwaczniejsze sojusze. Jak przeciwdziałać? Gra będzie trudna przy paraliżu woli i krótkowzroczności Zachodu.
  8. Niegdyś spotkaliśmy w Polsce ludzi twierdzących, że służba dla Rosji jest równoznaczna ze służbą Ojczyźnie.
  9. Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Agentury jak jakieś przekleństwo idą dalej. Spotykam świat agentur idący przeciwko nam całą siłą, całą parą, starający się nas zbrukać. Zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy wcale.
  10. Złą cechą dotychczasowych stosunków w Polsce jest to, że dają one siłę wszystkim szujom, natomiast nie dają siły państwu. Ci, którzy myśleli o Niepodległości lub dla niej pracowali, znaleźli się w Polsce w mniejszości, w myśl demokratycznych zasad zostali przegłosowani przez tych wszystkich, którzy w tej pracy dla Niepodległości udziału żadnego nie brali.
  11. Nie może być litości dla złodziejów dobra publicznego w Polsce. Należy wytępić w państwie złodziejstwo! Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, aby znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władze i władze podtrzymywanych przez bandytów.
  12. Idą czasy, których znamieniem będzie wyścig pracy. Jest on teraz, jak przedtem był wyścig żelaza, jak przedtem był wyścig krwi. Kto do tych zawodów bardziej przygotowany będzie, kto w tym wyścigu większe dowody wytrzymałości złoży, ten w najbliższych czasach będzie zwycięzcą.
  13. Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.
  14. W życiu są rzeczy ważniejsze niż samo życie.
  15. Historię swoją piszcie sami, bo inaczej napiszą ją za was inni i źle.
  Cytaty z książki Józefa Szaniawskiego pt. „Marszałek Piłsudski w obronie Polski i Europy”, Źródło: Fronda.pl
  https://jagiellonia.org/101-rocznica-odzyskania-niepodleglosci-testament-marszalka-jozefa-pilsudskiego

 • UE

  Jestem zawiedziony, że ta impreza nie została poparta przez UE; przecież w UE twierdzą, że prawo powinno być jednakowe dla wszystkich. Żadnych przywilejów dla nacjonalistów - a tu przecież chodzi o nacjonalizm.
  czyżby i w UE zagościli faszyści?

 • Dygresyjnie

  To o czym piszę po części wpisuje się w postawy naszych oficjeli.

  Z Żydem można zrobić dobry interes, jeśli Żyd cię szanuje, bo swą postawą na to zasługujesz i nie jesteś głupcem, który daje się wodzić za nos. (Wiem coś na ten temat).
  Jeśli jesteś nie szanującym siebie pętakiem i głupcem, możesz być tylko podnóżkiem lub gadającym urynałem, prawiącym na usprawiedliwienie swej nikczemności uległe oślizłe od lukru pro żydowskie banały unurzane w szambie politycznej poprawności, które w mądrym Żydzie budzą odrazę i mimowolną chęć zrobienia z ciebie upodlonego żebraka i wycieraczki.
  Czy jest to etyczne? tu bym dyskutował, ale z pewnością sprawiedliwe.
  Zaznaczam, że rzecz w zupełności nie dotyczy wszelkiej maści przebierańców z ich aktorskimi umiejętnościami robienia przedstawienia dla "goim".

  Andrzej Obserwator

  • @Gość#Dygresyjnie

   Cenna obserwacja. Problem w tym, że polskość się nie opiera na takich zasadach.

   • @Krzysztof J. Wojtas#Gość#Dygresyjnie

    i to jest największy grzech,
    wygrywamy bitwy, przegrywamy wojny, nie idąc za ciosem

    • @Gość#Krzysztof J. Wojtas#Gość#Dygresyjnie

     Owe wszelkie przywileje dla żydów były tym samym co przyjęcie Krzyżaków przez Konrada Mazowieckiego... Olbrzymia krótkowzroczność władców spowodowała że Polska stała się śmietnikiem Europy do którego pretensje materialne , finansowe i moralne roszczą dzisiaj sobie obce nacje...To czym się szczycimy spowodowało upadek Polski. A trzeba było wszystkich na siłę nawrócić na katolicyzm jak w innych krajach Europy : Czyj kraj tego religia... Nie byłoby by potem problemu żydowskiego, ukraińskiego, litewskiego i białoruskiego bo dzisiaj cała ludność byłaby tam polska...

  • @Gość#Dygresyjnie

   Nie każdy żyd jest zbrodniarzem i mordercą ale KAŻDY największy w historii Polski i świata zbrodniarz i morderca jest pochodzenia żydowskiego. Podłość i hańba to najłagodniejsze słowa dla polskich polityków jak pociesznie merdają ogonkami gdy przedstawiciele państwa Izrael nazywają antysemitami obarczają mój naród winą za holokaust! Podłość i hańba ma miejsce wtedy gdy czołowi politycy polscy słyszą z ust ambasador Izraela obraźliwe słowa i stoją w milczeniu z pokornie spuszczonymi głowami!
   Jabłonowski nie jest bohaterem moich bajek ale we własnym kraju ma prawo wyrażać swoją opinię na temat przywilejów dawanych jednej i to wrogiej nam nacji... Może warto przypomnieć z historii, że polskiego pańszczyźnianego chłopa zaganiał do roboty uprzywilejowany żydowski ekonom a nie polski pan! To jest fakt a nie antysemityzm. Największą hańbą jest, że plują nam w twarz a wybrani przedstawiciele mojego kraju mówią, że deszcz pada! Każdy protest traktowany jest jako antysemityzm i potwierdza prawo do żądań żydowskich krętaczy z USA... mamy im płacić, za rzekome przewiny naszych dziadów i ojców.
   A może obywatelu Gowin, zamiast rżnąć głupa wysłalibyście władzom Izraela, gdy znowu zaczną się wypróżniać na Polskę i Polaków, chociaż kopię "Statutu Kaliskiego". Kto na świecie wie jakie w niby antysemickiej Polsce przywileje mieli żydzi?

  • @Gość#Dygresyjnie

   Przypomnę, że parchato-kominternowska V kolumna kolonizacyjna została zainstalowana w Polsce przez sowietów w celu mordowania, rabowania i niszczenia Polski, co robią do dnia dzisiejszego. Mało tego kominternowskie PKW fałszuje wybory serwując gojom parchów pokroju Goldsteina, Bermana, Stolza, Dickmana, Blumenfelda, itd.. pod zmienionymi nazwiskami. To musi się skończyć! Zresztą, powinni być wywaleni z wszystkich urzędów ze względu na konflikt interesów z ustawką NKWD 447.

  • @Gość#Dygresyjnie

   Czy my mamy nasz niezależny rząd? Czy zależny od Eskimosów ? PiS buduje Polin. Polacy będą Palestyńczykami na swojej ziemi. Zdrada i hańba! Co by nie myśleć to jednak te zasady ze Statutów Kaliskich (które były lub nie) nadal obowiązują i są wiecznie żywe jak marksizm. W szkole dziennikarskiej była taka zasada: „O żydach można pisać tylko dobrze, albo wcale…” Tak było w Polinie od 1944 i jest do dzisiaj (z przerwą na 1968, ale wtedy w PZPR „chamy” kosiły „żydów”).

 • Ciekawostką jest dlaczego naszych rządzących tak ruszyło spalenie Statutu Kaliskiego

  To przecież jakaś tam kartka z treścią dokumentu historycznego, ot jakby ktoś spalił notatki z lekcji historii, a nie ruszyło spalenie flagi sąsiedniego kraju, choć w KK za to przewidziana jest kara
  Par 137 art 1
  "Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."
  Widać co naszym rządzącym bliskie. Nie było bliskie święto narodowe, bo oddali je faszyzującym prawakom, ale Chanuka bliska, to będzie święto długoPiSa i naszego parlamentu. Z pewnością Menorę zapalą. I tam będzie prezydent i najwyższe władze, nie na marszu w trakcie naszego święta.
  Szanowny Kula Lis, ty też do posiłku w mycce zasiadasz? Bo Lech przy menorze, w oparach alkoholu w Magdalence przyszłość Polski z komunistami negocjował. "My nie ruszymy was, wy nie ruszycie nas", a naród głupi i tak to wszystko kupi.

  • @Zawisza Niebieski#Ciekawostką jest dlaczego naszych rządzących tak ruszyło spalenie Statutu Kaliskiego

   zakuty łbie,
   KK dupę sobie wytrzyj,
   Polską flagę spalono???

   • @Gość#Zawisza Niebieski#Ciekawostką jest dlaczego naszych rządzących tak ruszyło spalenie Statutu Kaliskiego

    Miły to ty jesteś,aż wstyd//zakuty łbie/ ?Najwybitniejszy polski pilot II wojny światowej Stanisław Skalski wracając po roku 1945 do Polski był wielokrotnie przesłuchiwany i nękany. Wśród osób go przesłuchujących były również osoby pochodzenia żydowskiego. Niechlubnymi przykładami mogą być Salomon Morel czy Helena Wolińska-Brus. Oto jeden z cytatów Stanisława Skalskiego odnoszący się to ówczesnych przykrych doświadczeń z tamtego okresu: "Nie dość, że Żydzi nas, Polaków katowali, nie dość, że Żydzi nas, Polaków mordowali irozstrzeliwali, teraz jeszcze płacimy za to.
    Miły jesteś /zakuty łbie/.
    Przypominam !!!

    Najwybitniejszy polski pilot II wojny światowej Stanisław Skalski wracając po roku 1945 do Polski był wielokrotnie przesłuchiwany i nękany. Wśród osób go przesłuchujących były również osoby pochodzenia żydowskiego. Niechlubnymi przykładami mogą być Salomon Morel czy Helena Wolińska-Brus. Oto jeden z cytatów Stanisława Skalskiego odnoszący się to ówczesnych przykrych doświadczeń z tamtego okresu: "Nie dość, że Żydzi nas, Polaków katowali, nie dość, że Żydzi nas, Polaków mordowali irozstrzeliwali, teraz jeszcze płacimy im za to"

    • @Gość#Gość#Zawisza Niebieski#Ciekawostką jest dlaczego naszych rządzących tak ruszyło spalenie Statutu Kaliskiego

     Żydostwo ma doskonale udokumentowany rekord prowokacji antysemickich. Bez tzw "antysemityzmu" nie mogli by żerować na społeczeństwach, które ich przyjęły i karmiły w dobrej wierze. Za wszystko przyjdzie zapłata. Ich pustynny bezużyteczny kraik zamieni się w nic nie warte szkliwo. To tylko kwestia czasu.

    • @Gość#Gość#Zawisza Niebieski#Ciekawostką jest dlaczego naszych rządzących tak ruszyło spalenie Statutu Kaliskiego

     Żadnych specjalnych praw dla żydów … Dać im palec wezmą rękę, to żmijowa nacja …W Siedlcach pobito na śmierć zakonnika. I nikt nie pisze, ze to antypolska prowokacja. Spalenie kawałka jakiegoś papieru to ogromne przestępstwo a zamordowanie polskiego zakonnika to błahostka. Komuchy są i w episkopacie. Dziwne, że episkopat nie martwi się paleniem BIBLII, profanacjami kościołów, wizerunków Maryi i napadami na księży. Episkopat zaczyna przypominać bardziej zaplecze PO to pewno efekt braku lustracji.

  • @Zawisza Niebieski#Ciekawostką jest dlaczego naszych rządzących tak ruszyło spalenie Statutu Kaliskiego

   Zakuty łbie ten paragraf dotyczy polskiej flagi, kołchoz nie jest państwem wbij to sobie do zakutego łba.

 • Jeszcze tylko premier i prezydent nie potępił tego zdarzenia!

  Jak to jest, że przedstawiciele Izraela oficjalnie obrażają Polaków a nikt nigdy nie przeprasza? U nas byle głupota, wybita szyba w synagodze, judaszki w Pruszniku, czy jakiś nic nie znaczący wybryk a wszyscy oficjele wyrażają oburzenie, potępienie i nadzieję na surowe kary. Co jest z tą polska klasą polityczną, że nie umie się powstrzymać od tego żenującego służalstwa. Nie rozumieją, że im bardziej będą się kajać, przepraszać ,to tym gorszy przyniesie to efekt? Już politycy merdali ogonkami przed Izraelem, w siedzibie Mosadu zmieniali ustawę o IPN i co im to dało? Przy ustawie o KPA żydzi wygenerowali kolejne żądanie, aby ta ustawa nie została przyjęta! Może czas zmądrzeć i adekwatnie reagować na błahe zdarzenia, które za nasza zachodnia granica są na porządku dziennym.
  Poniżej link do ciekawego artykułu ambasadora Balińskiego, jak postawa polskich polityków przekłada się na sytuację Polski w świecie.

  https://wprawo.pl/k-balinski-atak-z-podkulonym-ogonem/

 • Niemcy odnotowują sześć antysemickich przestępstw dziennie.

  W 2021 r. zarejestrowano do tej pory łącznie 1850 przestępstw o podłożu antysemickim, co daje średnio sześć dziennie. Dane te przekazał rząd federalny na wniosek lewicowej grupy parlamentarnej Bundestagu, a opublikował je w sobotę „Die Welt”.....incydenty antysemickie ( antyżydowskie ) mają miejsce także we Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, USA, Kanadzie, Australii … Wszędzie tam, gdzie są żydzi. I zawsze winni są inni, ale nie żydzi. Ludzie wyrażają w różny sposób swoje sympatie i antypatie. Mają do tego prawo. Żydzi chcą im jednak tego zabronić. Robią to skutecznie. Każdy, kto na to przyzwala, dokłada swoją cegiełkę do zniewolenia. To żydzi oceniają, że ktoś jest antysemitą. I za antysemitę żydzi uważają każdego, kogo oni nie lubią. Mówienie prawdy o żydach nie jest antysemityzmem! Wyszarpali pieniądze od Szwajcarii, chcą wyszarpać od Polski! Nigdy w życiu, my Polacy na to nie pozwolimy! Dość okradania Polski przez złodziei!

 • A ja nie potępiam, a wprost przeciwnie! Tu jest Polska, a nie Polin! Kalisz ma 4 mieszkańców

  Izrael tylko dla żydów…To dlaczego Polska nie może być dla Polaków? Mieszkańcy oburzeni? Gazeta Nazistowska, historyk Maciej Błachowicz, Marcin Woźniak z portalu Calisia i tępa dzida z Katarzyna Górcewicz z TVP 3 Poznań która manipuluje faktami…to ci mieszkańcy? Czy wyobrażacie sobie oplucie przez Polaka żydowskiego ambasadora? A żyd w Izraelu opluł naszego ambasadora i żydzi nie robili żadnego aj waj. Więc dlaczego wy taki robicie z incydentu? Niestety PiS przekazał władzę nad Polską i majątkiem narodowym żydom - dopilnował tego Jarek jako wicepremier bezpieki - żydzi realizują obecnie swoje marzenie - plan „ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej”. ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY! i oni chcą za to Polaków sądzić? Taka jest prawda, śmierć wrogom Ojczyzny. Polska jest Polaków czy żydów?

  • @kula Lis 70#A ja nie potępiam, a wprost przeciwnie! Tu jest Polska, a nie Polin! Kalisz ma 4 mieszkańców

   Troche HISTORI o żydach.:
   Trzeba pokazać co się działo w okresie II wojny światowej. W chwili napadu III Rzeszy i ZSRR w 1939 r., jak raportował do rządu emigracyjnego w Londynie gen. Stefan Grot – Rowecki : "Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już szczególnie na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu, zanim jeszcze ustąpiły polskie oddziały, wywiesił flagi czerwone i ustawił bramy triumfalne na powitanie wojsk bolszewickich, że zorganizował samorzutnie rewkomy i czerwoną milicję, że po wkroczeniubolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami państwa polskiego, działaczami polskimi”. Inny wojskowy, Nikodem Sulik dodawał: "Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej". To był początek. Taka sytuacja trwała od 1939 do 1941 r., kiedy Niemcy uderzyły na ZSRR i szybko posuwały się na wschód, zajmując kolejne ziemie, do tej pory okupowane przez ZSRR. Nie było żadnej wątpliwości, co Niemcy zrobią z Żydami. I zaczęli to robić. Wtedy ludność żydowska zaczęła szukać u niedawno gnębionych Polaków. Mimo groźby śmierci ferowanej za taką postawę ze strony Niemców, wielu Polaków pomagało Żydom. Sytuacja znów się zmieniła. Armia Czerwona ruszyła z wielką ofensywą i stopniowo od 1944 roku wkraczała na ziemie polskie. Jaka była wówczas postawa wielu Żydów? Pytanie retoryczne Czemu władze Izraela nie są takie butne do Niemców, Hiszpanów, Włochów, Francuzów, Norwegów, Holendrów, Belgów, Duńczyków, prawdziwie kolaborujących rządów i narodów z hitlerowcami, wspólnie z nimi eksterminujących Żydów. Dlaczego nie są tacy butni do Wlk. Brytanii i USA, które nie zareagowały, na informacje Karskiego o ludobójstwie Niemców na Żydach? Wobec tych wszystkich pamięć historyczna zawodzi, buta pozwala na "zapomnienie"? Sami wycierają sobie gęby, tragedią biedoty żydowskiej, bo bogaci zwiali przed Hitlerem i w USA i Wlk.Brytanii "nie zauważali" tragedii swoich rodaków!

 • Prezydent stanowczo potępia wydarzenia w Kaliszu!

  Andrzej Duda: To barbarzyństwo, a wobec sytuacji na granicy jest to wręcz akt zdrady. Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
  Ps...Kwik żydostwa! Tu jest Polska! a nie Polin! My Polacy stanowczo potępiamy próby dojenia przez żydów! Nie pamiętam żeby tak pisał o aktach antypolonizmu….Nigdy nie słyszeliśmy tak ostrego potępienia antypolonizmu żydów, to czapkowanie im jest żenujące. Ten Dwużydzian Polaka nie reaguje takim oburzeniem, gdy ziomkowie jego teścia opluwają Polaków w pełnych nienawiści spektaklach antypolonizmu lub gdy zboczona lewacka dzicz atakuje katolików. Spalono kartkę papieru, wycie niesłychane. Zatłuczono kopniakami księdza katolickiego w Polsce w czwartek cisza. Niszczone są kościoły w Polsce cisza. Spalono panią Brzeską cisza...Co na to prymas Mosze Polak? Wyobrażacie sobie żeby jakikolwiek izraelski polityk powiedział: „stanowczo potępiam wszelkie akty antypolonizmu” ?Dlaczego zawsze tylko my się kajamy, okazujemy słabość i przepraszamy za to że żyjemy? Gdyby ten prezydent miał cojones, to nie bałby się reakcji wywrotowej lewactwa i załganego żydostwa. Jaki jest od dawna widać, że jest niezwykle podatny na naciski i boi się już nawet własnego cienia. Zawsze byłeś żałosnym lizydupem żydowskich dup i takim pozostałeś. Szkoda tylko, że robisz nam wstyd swoją demonstracyjną, bezwstydną uległością, godną psa łańcuchowego. preŻYDent swojaków broni na szkalowanie Polski udaje ślepego i głuchego. To jest zwierzchnik sil zbrojnych? Wiadomo, że potępia bo ma rodzinę spod znaku niebieskiej gwiazdy. Przestań robić „groźne” miny. Jarmułkę załóż i odpal świeczkę, na kolana i całuj rękę Schudricha. Dokąd zmierza ten prezydent..musi odpowiedzieć na pytanie: czyje interesy reprezentuje? Póki co jego aktywność przynosi więcej szkód niż pożytku. Milczy gdy choćby padają fałszywe oskarżenia: polish death camp z ust min. Izraela.

  Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że w moim Kraju żydzi są pod większą ochroną aniżeli Polacy. Plucie na Polaka staje się „normalką”, zaś jakakolwiek krytyka żyda niemal tragedią narodową. Dobrze by było, żeby prezydent z równą stanowczością potępiał akty antypolonizmu, szczególnie te wychodzące od żydów, Izraela i żydowskich środowisk w USA, które są fabrykowane masowo, a wynikają wręcz z zaprogramowanej politycznie nienawiści, a które mają na celu różne bezprawne wyłudzenia. A poza tym, co zdarzenia z Kalisza mają wspólnego z atakiem na granice? Kiedy wreszcie w Polsce będzie tyle procent niemieckich mediów ile polskich w Niemczech? To słaba władza doprowadza do tego że obce, wrogie Polsce gadzinowe media piorą mózgi naszych obywateli. W porównaniu z tym jakiś marsz w Kaliszu, czy powieszone portrety w Katowicach to znikoma szkoda polityczna bo mamy 85% obcych mediów w Polsce i to jest podłożem naszej słabości i jedności narodowej. Gadzinówki WON z Polski!

  • @kula Lis 70#Prezydent stanowczo potępia wydarzenia w Kaliszu!

   Skromnie dodam,jak ktoś, kiedyś bedzie prdlił o przyjaźni POLSKO-szytowskiej to zapytajcie ile taka pszyjśń ma kosztować. Pamiętajcie!! A jeżeli ktoś jest jeszcze dumny z ratowania (...) w czasie wojny to ja przepraszam. Wiem, że to było szlachetne, ale skutki są opłakane..
   serdecznie pozdrawiam.

   • @Gość#kula Lis 70#Prezydent stanowczo potępia wydarzenia w Kaliszu!

    Nie rozumiem ? To na czym polegał ten antysemicki wybryk ? Przecież aktualnie mamy politykę usuwania artefaktów z przeszłości. Trzy dni myślał i wymyślił. Myśliciel. Napoleońska głowa. Może PAD uznaje ich ważność więc powinien zapytać TK czy są zgodne z Konstytucją. Wstydzę się za takiego prezydenta żałuję że na niego głosowałem, akt zdrady to jest to co on obecnie robi.

    Prezydent wyborców już nie będzie potrzebował to można szaty odkryć. A co chłopu pozostało wystarczy spojrzeć na zdjęcie z Danielsem jak stoi przed nim na baczność. Ciekawy jestem jakie świece zapłoną w pałacu? Adwentowe czy chanukowe? Po tym geście zobaczymy czyj to prezydent! Polaków czy żydów?! Polacy muszą się obudzić w końcu i na Polaków głosować! Czas nagli! W Szwajcarii lichwa żydowska była zabroniona pod kara śmierci albo banicji. Gdzie jest dzisiaj gospodarczy Szwajcaria a gdzie Polska? To, że nasi królowie przed wiekami popełnili błąd , przyjmując masowo żydów wyrzucanych z europejskich krajów i dając im przywileje, to nie znaczy, że my dziś nie mamy prawa tego potępiać.

   • @Gość#kula Lis 70#Prezydent stanowczo potępia wydarzenia w Kaliszu!

    Ciekawe te statuty POLECAM! Po przeczytaniu można się zastanawiać czy książę Henryk był pobożny czy …obrzezany…Prawda jest taka, że perski król Cyrus popełnił największy błąd wszech czasów uwalniając żydów z niewoli babilońskiej.

 • Prokuratura wszczęła postępowanie ws. wydarzeń z 11 listopada w Kaliszu. Zawiadomienie w tej sprawie złożył prezydent miasta

  W sprawie wydarzeń z 11 listopada w Kaliszu prokuratura wszczęła postępowanie poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. W zawiadomieniu jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej powiedział Meler.
  Ps...Nie, no jaja jakieś. To po co bronić granic Polski, jak tu Izrael rządzi? Znaleźli sobie winowajców zastępczych- już nie Bąkiewicz i jego środowisko. Daj im człowieka, a paragraf się zawsze znajdzie. Jeśli chodzi o obrazę żydów to prokuratura błyskawicznie działa, ale jak obrażają Polaków to mają to w dupie. Jebać polsko-języcznych. Za antypolonizm nie ścigają choć KK z urzędu nakazuje ścigać obrazę Narodu i Polski ale prokuratura mająca w nazwie RP sprawców opluwających Polaków nie działa, a z ustawy IPN karalność antypolonizmu wykreślił PiS i PAD w 1 dzień hańba!

 • To żydo..

  Ubecy zabili Jana „Anodę” Rodowicza, zgniatając go w szafie. Potem prześladowali jego brata. Wsadzono go do więzienia z wyrokiem śmierci .

  https://dorzeczy.pl/historia/226123/przesladowanie-rodowiczow.html


  Doradca Solidarności.

  Żyda Herera na zebranie kierownictwa „Solidarności” przyprowadził żyd Jacek Kuroń: „W 1981 roku na posiedzeniu Komisji Krajowej ”Solidarności„ w Gdańsku Jacek Kuroń przyprowadził nową grupę doradców. Opowiadał to prof. Wiesław Chrzanowski, współtwórca statutu związku. Usiadł koło niego starszy pan, który wydał się Chrzanowskiemu znajomy, jednak skojarzenia wydawały się niemożliwe. Gdy Jacek Kuroń przedstawił ekspertów, okazało się, że to Wiktor Herer… nowy specjalista od rolnictwa. Tu profesor Chrzanowski nie wytrzymał. Wstał i powiedział, że ’przecież ten człowiek to jest ubek, który nas przesłuchiwał’. Kuroń na to odpowiedział: ’jak wam się nie podoba, to możecie wyjść’”. Benken ponadto twierdzi: „że ówczesny redaktor naczelny tygodnika Tadeusz Mazowiecki, pomimo zastrzeżeń Wiesława Chrzanowskiego co do osoby Herera, stanął po stronie tego ostatniego. W rezultacie Chrzanowski zrezygnował z publikowania w piśmie”. Na podstawie zebranych wspomnień można założyć, że największą rolę we wprowadzeniu Herera do Solidarności odegrał Ryszard Bugaj, bardzo silnego poparcia udzielili mu Jacek Kuroń, a jeśli chodzi o „Tygodnik Solidarność” – Tadeusz Mazowiecki. Ponadto Waldemar Kuczyński przedstawiał Herera jako kompetentnego ekonomistę. Rezultatem pracy Wiktora Herera w MBP było skazanie przez sądy wielu osób na kary śmierci, dożywocie lub wieloletnie pozbawienie wolnoś

 • autor

  Ks.S.Koczwara: Ojczyzna urodziła się ze łzy Chrystusowej, która była wylana na Golgocie nad narodami ...

 • Kaleta: Materiały z marszu w Kaliszu zostaną pilnie przeanalizowane.

  Zdecydowanie jestem zwolennikiem twardej, stanowczej reakcji.
  Ps...Wspierałem p. Kaletę, ale tu widać nieracjonalne działanie. Polaków można skazywać, obrażać, oczerniać, rozjeżdżać bezkarnie na pasach bez OC, PT i prawa jazdy, a radykalnych działań nie było. Może mniej emocji panie Kaleta a więcej konkretów. A od kiedy sympatie dla jakiegokolwiek kraju są ścigane prawem? Jak ma się sprawa z punktu widzenia prawnego i historycznego. Od wielu lat jest w Izraelu antypolonizm polityczny każdej formacji nie społeczny dla jasności. Antypolonizm i antysemitzm w dużej części sterowany i prawnie jest dość trudny panie Kaleta. Polska dla Polaków tak samo jak Izrael dla żydów! Sądząc po reakcji, rząd po uszy umoczony jest w żydowskich interesach. Panie Kaleta są ważniejsze sprawy w Polsce zajmijcie się penalizowaniem „rady medycznej” przy premierze to jest prawdziwa patologia. Ja też „jestem zwolennikiem twardej, stanowczej reakcji”, tyle, że w stosunku do tych wszystkich, którzy chcieliby penalizacji działań tych osób w Kaliszu! Mam proste pytanie do pana Kalety i innych możnych rządzących III RP. Czy w sprawie nader licznych przypadków antypolonizmu, występujących w Izraelu, państwo rządzący także zajmują twarde stanowisko? W samym Berlinie kilka incydentów dziennie….dyskutuje się tylko o Polsce. Rabin Ben Porat mówi jasno i wyraźnie: to żydzi stworzyli ludobójczy komunizm, żydzi dokonali zbrodniczej rewolucji bolszewickiej, żydokomuna to zagrożenie dla świata i za to Hitler nienawidził żydów. Żydzi to paskudny wstrętny skundlony naród oni mogą nawet ludzi zabijać ale na nich słowa złego nie można powiedzieć oni mogą płuc na Polskę a rząd ich jeszcze broni Hitler miał rację, że ich tępił. To nie jest naród wybrany ale naród przeklęty! Od początku swojej historii tylko mordowali i zajmowali innych tereny! Tak jest i dziś! A w Kaliszu obrażono mocodawców PAD i PiS. Te wydarzenie to pokłosie zamiatania pod dywan problemów z Israelem, a także zaniechania wyjaśnienia Jedwabnego… Ja nie widzę najmniejszego powodu, by histeryzować, i by jakiś cieć z Izraela, znany z patologicznej nienawiści do Polaków, miał być poważnie traktowany. Proponuję wrócić do ustawy o IPN i skazać tego ćwoka, a w celu wykonania wyroku wysłać chłopaków z Gromu.

 • Zatrzymania po skandalicznym marszu w Kaliszu!

  https://media.wplm.pl/thumbs/ebe/OTYwL3VfMS9jY18zNmFhMi9wLzIwMjEvMTEvMTUvMTIwMC83NjAvZWVmNGJlODUwZGFkNGIyYmJmNTlkZjU0MThkNzU5NzMuanBlZw==.jpeg

  Kamiński: "Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym". Policja zatrzymała trzy osoby, w związku z antysemickim marszem w Kaliszu, który odbył się 11 listopada - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość.

  https://wpolityce.pl/polityka/574053-zatrzymania-po-antysemickim-marszu-w-kaliszu

  Ps...Czy Kamiński tak samo walczy z antypolizmem? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Z jednej strony mamy PiS uległy USA i Izraelowi z drugiej PO uległej Ruskim i Niemcom. Szkoda gadać. Kamiński już zapomniał jak kasta komusza mściwie chciała go wtrącić do więzienia? Wyratowało go ułaskawienie przez Dudę. A teraz Kamiński chce traktować Polaków tak, jak kasta potraktowała jego? Kiedy zatrzymanie wiceprezydent Warszawy po skandalicznym wpisie anty-Polonizmu? Kamiński, oczekuję, że z równą determinacją będzie pan ścigał wszelkie przejawy antypolonizmu. Czekam i obserwuję. Zacznij pan od Glińskiego który hojnie finansuje antypolskie szczujnie. Panie Kamiński- ministrze, czy jak spalę ‘Gazetę Wyborczą” publicznie, to tez idę siedzieć do więzienia?
  Co wolno a czego nie wolno..Wolno szydzić z Rosji? Wolno. Wolno spalić flagę Niemiec? Wolno. Wolno szydzić z polskości? Wolno. Wolno zrobić coś przeciw żydom? NIE WOLNO! Zajmą się tym służby, prokuratura, prezydent, Kościół.

  Władza pozwala bezkarnie pluć na Polaków. Wolno też pluć na władzę pod warunkiem, że robią to starsi i mądrzejsi. Kolejne procenty głosujących na PiS odpadły. Zabraknie za dwa lata do 8%,

 • AMBROGIO

  W Kaliszu na deser należało spalić haniebny , zdradziecki list powitalny
  skierowany do żydowskiej loży Synów Przymierza napisany przez
  niejakiego Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta ...!