Kim był zamachowiec z Liverpoolu?

Sky News podaje nowe fakty: Był azylantem z Bliskiego Wschodu. Miał problemy psychiczne

Niedoszły sprawca zamachu terrorystycznego, który zginął w niedzielnym wybuchu taksówki przed szpitalem w Liverpoolu, to 32-letni Emad al Swealmeen - podała w poniedziałek wieczorem policja. Według stacji Sky News, był on azylantem z Bliskiego Wschodu.

Sky News podaje także, że mieszkał on w Wielkiej Brytanii od niedawna i miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

Według dotychczasowych ustaleń, nie był on znany policji ani kontrwywiadowi, jednak jak zaznaczono, w śledztwie mogą jeszcze pojawić się nowe szczegóły.

Jak poinformowała policja, al Swealmeen wniósł bombę domowej roboty ze sobą do taksówki i poprosił o zawiezienie go do Liverpool Women’s Hospital. Tuż po tym, jak taksówka podjechała pod szpital, doszło do eksplozji. Nastąpiła ona o godz. 10:59, tuż przed dwiema minutami ciszy, którymi w niedzielę w Wielkiej Brytanii oddawano pamięć poległym żołnierzom. W momencie eksplozji kierowca był w samochodzie, ale zdążył wyskoczyć z niego i doznał tylko niewielkich obrażeń. Jak napisała w mediach społecznościowych żona Davida Perry’ego, to istny cud, że on żyje.

Niedoszły zamachowiec wsiadł do taksówki na Rutland Avenue, gdzie w przeszłości mieszkał. Policja przeszukała dotychczas dwie nieruchomości w Liverpoolu - jedna znajduje się właśnie na Rutland Avenue, a drugą jest jego ostatnie miejsce zamieszkania przy Sutcliffe Street. Pod tym adresem aresztowano trzech z czterech zatrzymanych w tej sprawie osób. Policja nie ujawniła na razie ich personaliów, ale oświadczyła, że uważa, iż byli wspólnikami al Swealmeenena.

W związku z niedoszłym zamachem w Liverpoolu oraz niedawnym zabójstwem posła Davida Amessa, którego dokonał obywatel brytyjski somalijskiego pochodzenia, w poniedziałek podniesiono w Wielkiej Brytanii poziom zagrożenia terrorystycznego ze „znaczącego” na „poważny”, czyli z trzeciego na czwarty w pięciostopniowej skali.

PAP                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ps.. Dziwne, że ci wszyscy murzyni i Arabowie mają problemy z psychiką! Coś z ich rasą jest nie w porządku. Te problemy psychiczne to nowa bardzo zaraźliwa choroba wśród uchodźców z Bliskiego Wschodu. Sami psychiczni. Podobni do tego biegającego z torbą. I do wielu jego kolegów. Gdyby nie zwycięstwo PiS, mielibyśmy takich samych gości i takie same problemy.  Szkoda, że Holland i Szczur nie jechali tą taksówką, zostali by ubogaceni. Co trzeba mieć w baranich łbach żeby ściągać sobie na głowę takie niebezpieczeństwo? Macie przykład humanizmu.            

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

1

liczba ocen: 44

 • Wśród tych migrantów strasznie dużo jest osób „psychicznie chorych”...

  Każdy zamachowiec jest chory… Może trzeba ich wszystkich objąć opieką lekarską. A tak pięknie miało być; lekarze specjaliści i naukowcy mieli wzbogacić europejską społeczność, a tu naraz wszyscy psychicznie chorzy… Widocznie im europejskie powietrze nie służy i od razu po przyjeździe chorują. W Szwecji jedyne słuszne media lewackie napisały: ”zdolny lekarz z Liverpoolu upuścił opakowanie nitrogliceryny wychodząc z taksówki przed szpitalem”. Wszystkie lemingi to kupiły!

 • Kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

  Nie żyje 25-letni Kurd. Rodzina nielegalnego imigranta wini polskie służby. Zagraniczne media rozpisują się na temat 25-letniego Kurda z Iraku, który miał umrzeć na granicy polsko-białoruskiej. Historię Gaylana Delira Ismaela opisała Associated Press. Jak podkreśliła agencja, ojciec za zgon syna, nielegalnego imigranta, wini polskie służby.
  25-latek od 9. roku życia chorował na cukrzycę. W wieku 20 lat przeszedł infekcję meningokokową. Leczył się w Iranie i Turcji. Ze względu na stan zdrowia musiał jednak przerwać studia. Kurd próbował otrzymać wizę niemiecką lub holenderską, aby kontynuować leczenie w Europie. Spotkał się jednak z odmową. Ostatecznie 25-latek miał postanowić, że przedostanie się do Niemiec nielegalnie. Wybrał trasę przez Białoruś i Polskę.

  25-letni Kurd dotarł do Mińska lotem z Dubaju. W podróż udał się z rodziną – dwoma braćmi i siostrą oraz jej mężem i ich 5-letnim synem. Za transport ojciec rodziny miał zapłacić 35 tys. dolarów. W rozmowie z Associated Press Delir Ismael Mahmoud wyjaśniał, że nie chciał, by jego dzieci opuszczały kraj. Zgodzić się miał jednak z powodu fatalnej sytuacji gospodarczej oraz dużego bezrobocia – mimo to miał sporą sumę, by umożliwić dzieciom wyjazd z kraju.

  Ojciec 25-latka odniósł się także do śmierci syna. Miał z nim rozmawiać w rano w dniu jego zgonu. Jak przyznał, nie wie, co się działo w nocy 28 października, gdy grupę rozdzielić miała polska policja. Po polskiej stronie została tylko siostra Gaylana. Resztę rodziny deportowano na stronę białoruską. 25-latka oddzielono od reszty. Mężczyzna nie miał przy sobie insuliny. Nie podano jednak, co było przyczyną zgonu, ani w jakich okolicznościach do niego doszło.

  Wiadomo natomiast, że 15 listopada ciało zmarłego Kurda pochowała jego rodzina. Pogrzeb odbył się już w Irbilu w Iraku. Musiało więc dojść do transportu ciała z Białorusi do Iraku.

  Agencja Associated Press zaznaczyła, że Unia Europejska winą za zdarzenia na polsko-białoruskiej granicy obarcza reżim Aleksandra Łukaszenki. Szybko dodała jednak, że to polskie służby, nie wpuszczając nielegalnych imigrantów do Polski, narażają ich na spędzanie nocy w białoruskich lasach przy niskich temperaturach.

  Agencja podała też, że ojciec Kurda za śmierć syna ma winić stronę polską. Twierdzi bowiem, że polska policja, powinna pomagać nielegalnym imigrantom, nie zaś odsyłać ich na stronę białoruską skąd szturmują naszą granicę.

  Źródło: Associated Press

  Ps...Zaiste biedny, 35000 dolarów za wycieczkę do Łukaszenki. A czy ojciec może podać podstawę prawną oczekiwania od polskich służb pomocy w nielegalnym przekraczaniu granicy?

 • "Sky News podaje nowe fakty:

  Był azylantem z Bliskiego Wschodu. Miał problemy psychiczneBył azylantem z Bliskiego Wschodu. Miał problemy psychiczne"
  -------------------------
  Ichnia policja podała, że aresztowano wspólników tego zamachowca - więc wszyscy byli psychiczni?
  Wniosek?
  W ichniej czarciej prasie nie ma koordynacji - co być może wynika z tego, iż goja traktuje się jako głupka, który wszystko kupi. Ponadto - jak takiego beżowego zmusza się do pracy - a ten dalej chce wygodnie żyć na cudzy koszt - to musi udawać fiksata.

  • @demonkracja#

   Do Europy widocznie zmierzają sami chorzy psychicznie. Teraz każdy atak terrorystyczny tłumaczą problemami psychicznymi, a niewinni ludzie giną. Na zachodzie wszyscy terroryści mają zawsze wg. Gazetka chorobę psychiczną. Tak jak nasza opozycja.

   • @kula Lis 70#demonkracja#

    Problemy psychiczne hehehe.
    W głębokim ZSRR też diagnozowano problemy psychiczne u ludzi wrogich nowemu systemowi.
    Teraz ta "moda" panuje na zachodzie... ileż to już przypadków z "problemami psychicznymi"
    a wszystkie to jacyś imigranci zwykle islamiści.
    Można powiedzieć że każdy radykalny islamista to człowiek z problemami psychicznymi.
    można metodę poszerzyć ..każdy radykalny katolik to człowiek z problemami psychicznymi
    a najbardziej radykalni są z zawodu klechy... (to ich obowiązki służbowe i ich cała edukacja ..jak u islamistów)
    można pójść jeszcze dalej.. każdy radykalny opozycjonista to człowiek z problemami psychicznymi.
    a ponieważ władza i opozycja zamieniają się miejscami to każdy jest "opozycja"
    wniosek cała klasa polityczna to ludzie z problemami psychicznymi...

    i jakby nie patrzyć ..coś w tym jest..

  • @demonkracja#

   Ciekawostka szefem białoruskiego KGB, które zajmuje się nasyłaniem nam migrantów, jest Polak-katolik, ppłk. Jan Cierciel, wychowanek polskiej szkoły na Białorusi a szefem białoruskiego specnazu jego brat, Aleksander…

 • Szturm na polską granicę. Ochojska atakuje polskich funkcjonariuszy

  https://img.dorzeczy.pl/img/janina-ochojska/2d/3b/63679ce648a386bb8b65c7f49e74.jpeg

  Europoseł Janina Ochojska z Europejskiej Partii Ludowej skrytykowała polskich funkcjonariuszy, którzy broniąc siebie i polskich granic przed agresywnym tłumem użyli armatek wodnych. "Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona Straż Graniczną oraz Mariusza Kamińskiego. Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić" napisała Ochojska. Polskie siły użyły armatki wodnej, by rozpędzić migrantów, którzy rzucali w kierunku funkcjonariuszy kamieniami. https://twitter.com/i/status/1460541811756306435


  Ps...Ochójska sama wygląda jak talib w tym turbanie.. To nieludzkie używać armatek wodnych na biednych nachodźców. Mogą się przeziębić i zamarznąć... Użycie ołowiu nie sprawi im tylu kłopotów. Od kiedy to prawdziwy uchodźca będzie rzucał kamieniami w straż graniczną? Czy szukając schronienia u sąsiada wpierw należy go wpierw obrzucić kamieniami? A może prawdziwi uchodźcy proszą o schronienie w kraju do którego chcą wejść. Każdy kraj ma prawo przyjąć uchodźców bądź odmówić .

  Ta starucha poszukuje wyposzczonego, jurnego Araba (z filmikami w telefonie z gwałcenia kóz), bo żaden normalny facet nie jest w stanie zobaczyć w niej kobiety. Kiedy to szkaradztwo pójdzie wreszcie do diabła na wieki jak niejaki Durczok? Tak więc ty stara lambadziaro, udaj się przez Ukrainę na Białoruś i przytul te wszystkie zmarznięte dzieci, które aby się rozgrzać rzucają kamieniami w stronę Polskich funkcjonariuszy... Tylko weź z sobą puszkę wazeliny, albowiem masz ,,urodę,, starej kozy i biedacy mogą się pomylić...

  W top 10 "Najbardziej antypolskich polityków , świadomie działających przeciwko swej Ojczyźnie" znajduje się już 4 przedstawicieli KO i 6 przedstawicieli Lewicy. Ochojska zakwalifikowała się właśnie do top 10 niechlubnego zestawienia " Najbardziej antypolskich i obrzydliwych wypowiedzi polityków w historii Polski". W całym top 10 nie ma ani jednego polityka Konfederacji, PiS , Prawicy RP itd. Wnioski nasuwają się same

  • @kula Lis 70#Szturm na polską granicę. Ochojska atakuje polskich funkcjonariuszy

   Ochojska to taka Polska "Greta" obrzydliwie stronnicza .
   Obie pracują dla tych samych mocodawców.

   Jak ja widzę a co gorsza słyszę co wygaduje to mnie się chce rzygać.
   Druga tak podobna to ta co prowadzi "Studio wschód" oraz jej goście.
   obrzydliwe, ociekające kłamstwem obłudą audycje.
   Oni wszyscy mają Polaków za durniów.
   a Polacy jeszcze nie osiągnęli poziomu zidiocenia obywateli USA.

 • Polski żołnierz i funkcjonariuszka Straży Granicznej uderzeni kamieniami!

  https://media.wplm.pl/thumbs/cec/OTYwL3VfMS9jY19jODM5My9wLzIwMjEvMTEvMTYvMTIwMC83NjQvZDY0ZmE5ZTBmNDQ4NGFmZDk3NmVmNGMzNDk3MGQxNDEuanBlZw==.jpeg
  "Atakującymi byli przede wszystkim młodzi mężczyźni". Atakującymi byli przede wszystkim młodzi, agresywni mężczyźni – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze odnosząc się do dzisiejszego forsowania granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy przez grupę cudzoziemców.
  https://wpolityce.pl/polityka/574277-polski-zolnierz-i-funkcjonariuszka-sg-uderzeni-kamieniami

  Ps...Te kamienie powinny lecieć do tych z opozycji, którzy teraz w Sejmie są przeciwko obronie granic Polski. Z obrzydzeniem patrzą na was Polacy jesteście zdrajcami narodu polskiego.