Trzaskowski, kard. Nycz i rabin Schudrich napisali wspólny list.

"Solidarność wobec potrzebujących migrantów". Czego zabrakło? Polityka

                                                                                                  Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z metropolitą warszawskim Kazimierzem Nyczem, naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem i z przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot religijnych wystosował list z apelem o „wsparcie dla potrzebujących” na granicy polsko-białoruskiej. Sygnatariusze listu zainicjowali też wspólną zbiórkę na rzecz migrantów. Czego zabrakło w tym piśmie?                                

Trzaskowski, kard. Nycz i Schudrich piszą o migrantach

Listem pochwalił się na Facebooku wiceszef Platformy.

W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, arcybiskupa warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego Jerzego Samca, biskupa naczelnego Kościoła starokatolickiego Marka Marię Karola Babiego, ks. Bogdana Krubę z Kościoła greckokatolickiego i ks. Doroteusza Sawickiego z Kościoła prawosławnego.

Autorzy stwierdzili, że sytuacja w strefie przygranicznej „wywołuje dawno niespotykany odruch solidarności wobec potrzebujących i skrzywdzonych, z drugiej zaś budzi dyskusję o statusie uchodźców”. Jednak – według nich – „skomplikowana i wielowątkowa sytuacja nie powinna przesłonić najważniejszego – człowieka, któremu trzeba pomóc tu i teraz”.

Dlatego my – przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Warszawy, razem z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy, chcemy dziś wspólnie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zarówno wierzącymi, jak i niewyznającymi żadnej religii, w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców napisano.

Jesteśmy przekonani, że ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek dla każdej osoby ludzkiej, a wszystkie nasze działania powinny być oparte na uznaniu jej niezbywalnej godności i motywowane potrzebą szybkiej pomocy dodali.

Sygnatariusze listu zaapelowali o wspieranie organizacji pomocowych zarówno religijnych, jak i świeckich, które już wcześniej rozpoczęły swoje działania w przygranicznej strefie.

Wierzymy, że najważniejsza granice przebiegają przez serce człowieka. Te granice zawsze powinny być otwarte czytamy

                                                                                                                                               

Czy Trzaskowski i przedstawiciele wspólnot religijnych nie chowają się aby za słowami, że „sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest trudna i złożona”? W apelu ani słowem nie wspomniano o tym, że migranci są narzędziem w rękach Łukaszenki, a tym bardziej, że dochodzi do agresywnych prób sforsowania polskiej granicy. Zabrało też wyrazów wsparcia dla polskich służb.

Inaczej „prezentuje się” apel o zbiórkę na rzecz potrzebujących na granicy i wyrazy modlitwy w intencji Polski ze strony przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego.                                                                                                                                  

 

                 

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2

liczba ocen: 63

 • Pomoc?

  Ciekawe, ile kosztuje przechodzony AK47 np. z Somalii?
  Zebrali by datki.
  Ze trzy kontenery takiej "pomocy".
  I Ojciec Narodu Olieksandr otworzy dla nich szlabany.
  Bo inne kontenery niedobre.
  Po arabsku Insz Allah, po kardynalsku Pan Tak chce, po Trzaskowsku Wilkommen, po hebrajsku.
  Nie wiem.
  Na pewno po zdradziecku.

  • @brian#Pomoc?

   Trafiła kosa na kamień. Nachodźcy głoszący że wszystko im się należy trafili na kagiebistów, którzy im pokazali, że nic im się nie należy. Niech ci Kurdowie wrócą do siebie lub mą pretensje do Białorusinów. Polacy nie zapraszali ich na wycieczkę na Białoruś i nie będą wyciągać ich z kłopotów. Te relacje powracających znad granicy polsko - białoruskiej mogą być początkiem wstrzymania ich wyjazdów na Białoruś. To bardziej „przemówi” do miejscowych niż jakakolwiek relacja dziennikarska.

  • @brian#Pomoc?

   Wychodzi na to że premiowana jest polityka rozbójnicza, niech nasz rząd się uczy i przestanie w końcu klęczeć jak żebrak przed brukselskimi bolszewikami! Niemcom bardziej zależy na obaleniu rządu Polsce niż Łukaszenki, stąd to porozumienie, w innym przypadku musiałaby uznać sukces Polski. Merkel to imbecylka totalna. Czy wreszcie ktoś tę starą komunistyczną aktywistkę i donosicielkę z DDR, realizująca zniszczenie i osłabienie RFN i Polski na rzecz Rosji, frau Merkel, szybko do szpitala psychiatrycznego!   Dlaczego nikt nie pyta Polski, czy wyraża zgodę, aby przez nasze terytorium przebiegał jakikolwiek korytarz dla gości Białorusi? W końcu te 7 tys. nie spadło tam na spadochronie, więc skoro Łukaszenka sam ich sprowadził to niech ich teraz wyśle samolotami do Niemiec bezpośrednio do Merkelowej. Ci imigranci odmówili powrotu do swojego kraju, który chciał im opłacić przelot i zobowiązał się do nie wyciągania jakichkolwiek konsekwencji. Zatem mają jasno określony cel, a Łukaszenka ten cel realizuje robiąc jednocześnie zamęt na naszej granicy. Cała sprawa strefy Schengen powinna być rozpatrzona ponownie. Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie sprowadzają lekarzy / inżynierów / poetów / pisarzy/ kompozytorów/ w z Południa, a oni się rozpełzają po całej UE. Efekty już widać.

   Czy to już się dzieje? Czy to rezultat rozmów Merkel z Łukaszenką:
   https://twitter.com/i/status/1460754933230321669
   Czy ktoś wie na jakim przejściu ma to miejsce? Bo piszą, że to na granicy Polska Litwa.

 • Cudne trio ;)

  ani grosza na taka tace.
  Szczegolnie wzrusza mnie rebe Schudrich, przedstawiciel wyjatkowo goscinnej nacji ... tzn. chetnie goszczacej sie na cudzy koszt.

  A ten Czosnkowy Szambolan, czy to czasem on nie puscil dziecka do I Komunii w protescie przeciw pedofilii w kosciele?

  A co do Nycza, to niech sobie przypomni los biskupow-targowiczan

  pozdr

  • @MacGregor#Cudne trio ;)

   Jak rozumiem ci Kurdowie to byli zmuszeni do wyjazdu na Białoruś, prawda? A do Niemiec to chcą się dostać, aby tam ciężko pracować i ani im w głowie codzienne nawalanki z Turkami :) Czas wracać do domu. Nielegalne działania nie mogą być wspierane.

  • @MacGregor#Cudne trio ;)

   Rząd Iraku oferuje wszystkim bezpłatny powrót do domu. A zatem w czym problem ? Wolny wybór tych ludzi. Chcą być traktowani jak bydło ? OK. Ci którzy irackim samolotem stamtąd wrócili, powinni po stokroć dziękować swojemu Allachowi, że ich stamtąd wypuszczono i choć oszukani oraz ograbieni, ale uszli z życiem… Nie zdziwił bym się, gdyby część bardziej opornych migrantów zniknęła tam już „bez śladu”, a część być może posłuży za tzw. „konserwy”, czekając w chłodniach na podrzucenie ich „świeżych” zwłok tam, gdzie będzie pasowało w stosownym dla intryg KGB momencie…Za wszystkie zło odpowiada Łukaszenka . Jesteście gośćmi Białorusi i pretensje do Łukaszenki Polska musi bronić niepodległości, migranci są agresorami.

  • @MacGregor#Cudne trio ;)

   Ponoć na granicy z Polską przebywają głównie lekarze, inżynierowie, architekci no i przede wszystkim poeci, pisarze i muzycy.

  • @MacGregor#Cudne trio ;)

   /Prezydent odniósł się do doniesień o śmierci rocznego dziecka na granicy. Chcę podkreślić z całą mocą. Ci spośród migrantów, którzy przejdą na stronę polską oczywiście nielegalnie chcę to podkreślić z całej mocy, bo jeżeli przejdą przez legalne przejścia graniczne, to jest zupełnie inna sytuacja bo my mówimy o przekraczaniu granicy w sposób nielegalny, a więc w miejscach gdzie jest to niedozwolone. Jeżeli przejdą polską granicę i potrzebują pomocy, otrzymują pełną pomoc pod każdym względem, zarówno pomoc humanitarną jak i pomoc w zakresie ochrony zdrowia, pomoc medyczną. Jeżeli taka pomoc jest im potrzebna, jest natychmiast udzielana przypomniał./
   ŻADNEJ POMOCY NA TEJ ZIEMI! Pomoc mogą otrzymać od nas tylko na własnej ziemi! Duda do swojego Izraela wysyłaj tych ludzi a nie na naszą ziemię!

  • @MacGregor#Cudne trio ;)

   https://media.wplm.pl/thumbs/39c/OTYwL3VfMS9jY184YzgyYi9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTIwMC83NjAvZDY0ODNmODlkYmZjNDA2NDljMGVhOWY1MGM2OGMxMjYuanBlZw==.jpeg

   Akcja wspierana przez Lempart okaże solidarność... migrantom. "Matki na granicę" jadą do Hajnówki. "45-50 proc. dla PiS pewne"! W momencie gdy sytuacja na granicy jest naprawdę poważna, a kolejne państwa deklarują solidarność z Polską strzegącą granic UE przed zalewem migrantów, inicjatorki akcji „Matki na granicę” jadą do Hajnówki, by… okazać solidarność z cudzoziemcami.

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/574668-akcja-wspierana-przez-lempart-okaze-solidarnosc-migrantom
   Ps... Czy będą wręczać nachodźcom tęczowe materiały na kijach i maseczki z piorunami? Chce muzułmankom proponować legalną aborcję ,by ich wyzwolić . A co na to muzułmanie? Podziękują odpowiednio. No cóż taki mamy klimat. Emigrant wystawia karton z napisem „Chcę do Polski” na to wychyla się Lempart „Zapraszamy Zapraszamy” na to emigrant wystawia karton z napisem „Żartowałem Żartowałem”. Zobaczą buźkę Lempart i zwieją gdzie pieprz rośnie. Ze strachu. A tak na marginesie- co ma Lempart do macierzyństwa….? Niech sobie ta „Levakusidiotus vulgaris” zobaczy zdjęcia z opuszczonego obozu (19.11.21) Najeźdźcy muzułmańscy zostawili m.in. śpiwory - wiedzieli, że znowu wszystko dostaną od takich „Levakusidiotus vulgaris” jak Lempart.

 • Przekaz dziennikarzy w obliczu kryzysu na granicy.

  https://media.wplm.pl/thumbs/adb/OTYwL3VfMS9jY18zNzU4NS9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTIwMC83NjAvODAyMGU4YjVmMzU0NDdmZWFiODJmYzAyY2JmNGE3ODIuanBlZw==.jpeg
  Ciekawa opinia: Strach myśleć, jak relacjonowaliby wojnę 1939 r. Kwestia dopuszczenia dziennikarzy do strefy objętej stanem wyjątkowym nadal budzi duże kontrowersje i wywołuje dyskusje. Ciekawą opinią w tej sprawie podzielił się polski reżyser dokumentalista i dziennikarz Marcin Mamoń, który od wielu lat relacjonuje konflikty zbrojne na świecie. Felieton Mamonia opublikowano na portalu Dziennika Polskiego.
  Obserwując relacje medialne ze szturmu migrantów na polską granicę, strach myśleć, jak relacjonowaliby nasi dziennikarze i ich koledzy z The New York Times, Guardiana czy Al-Jazeery wojnę 1939 r. zaczyna autor. Mamoń twierdzi, że dzisiejsi dziennikarze „pewnie zarzuciliby naszym żołnierzom ludobójstwo, bo przecież zabijali Niemców”. Teraz podnoszą larum, bo mają zakaz wjazdu do strefy konfliktu. Doświadczona w wojnach na sejmowe plotki Monika Olejnik oburza się, bo przecież nasi korespondenci wojenni mogli - jej zdaniem - bez przeszkód jeździć dotąd na każdą wojnę, jaką chcieli czytamy.

  Jak wyglądała praca dziennikarzy w Czeczeni lub Iraku?
  Reżyser wskazuje na swoim przykładzie, jak wyglądała praca na terenach objętych wojną i kryzysami. Przez ponad ćwierć wieku realizowałem materiały z miejsc dotkniętych wojną, terroryzmem, nędzą i głodem. Od 2000 r. - II Wojny Czeczeńskiej i wkrótce tzw. Wojny z Terroryzmem - wjazd do stref konfliktu stał się ściśle reglamentowany przez główne strony konfliktów. Do Czeczenii można było legalnie dostać się tylko za specjalną zgodą rosyjskich służb (FSB) i pracować w ich asyście pisze Mamoń. Podobnie traktowali media Amerykanie podczas inwazji w Iraku w 2003 r. Bez specjalnego „przeszkolenia” żaden dziennikarz nie mógł relacjonować amerykańskich działań w Iraku. Kiedyś, po zakończeniu zdjęć, Amerykanie siłą odebrali mi wszystkie materiały, podejrzewając słusznie, że ich publikacja może zaszkodzić wizerunkowi amerykańskiej armii dodaje.

  „Będzie kolejny tekst dla Al-Jazeery?”
  Mamoń podkreśla, że w obliczu kryzysu na granicy, „naszą naturalną reakcją powinna być solidarność z zaatakowanym, tym bardziej że chodzi o Ojczyznę”. Tymczasem w obliczu bezprecedensowej agresji ze strony ZBIR-a (Związek Białorusi i Rosji), wrogiem nr 1 dla dziennikarzy zaangażowanych w niszczący naszą wspólnotę wewnętrzny konflikt polityczny jest rząd i pilnujący granic żołnierze zaznacza. Nic dziwnego, że np. media belgijskie twierdzą dziś, że „Polacy są gorsi niż reżim Asada w Syrii”, a dziennikarzy nie wpuszczają na granicę, bo muszą mieć coś do ukrycia. To akurat wie Łukaszenko. Wszczął śledztwo w sprawie ludobójstwa, którego nasi żołnierze mieli dopuścić się na migrantach przy przejściu granicznym w Kuźnicy pisze autor.

  Będzie kolejny tekst dla Al-Jazeery? kończy.
  plus.dziennikpolski24.pl
  Ps....To jasne, że w 1939 zachowaliśmy się strasznie strzelaliśmy do Niemców i nie przyjmowaliśmy Bolszewików z kwiatami. No były wyjątki takie jak ojciec Morozowskiego niejaki Mordka czy ociec Michnika ale reszta zachowała się skandalicznie!
  Trzy razy odbudowaliśmy Polskę, po Potopie, Rozbiorach i Wojnie. A tu młode chłopy bezwstydnie pchają się do obcych po łatwe zasiłki. Ten sam typ , który łopatą wymachiwał na SG na innych filmikach strzela z procy . Warto ten twarz zapamiętać .

 • Wstrząsająca relacja. Kurd mówi, jak Białorusini traktują migrantów:

  https://media.wplm.pl/thumbs/e0c/OTYwL3VfMS9jY19iM2FmOS9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTIwMC83OTMvOGYwMzQ1YTY3ZjA3NGU4MGE4NjU0MGM3MWIwMjc0ZDEuanBlZw==.jpeg Poprosiliśmy o wodę. Powiedzieli, że możemy wypić ich mocz. „Zostaliśmy schwytani jak bydło (…) Uderzyli mnie w klatkę piersiową, bo nie chciałem wykonywać ich rozkazów. Poprosiliśmy grupę żołnierzy o wodę. Wyciągnęli penisy i powiedzieli, że możemy wypić ich mocz (…) Białorusini zamienili nas w głodne szczury gotowe zrobić wszystko, aby wydostać się z ich pułapki” - mówi w rozmowie z francuskim „Le Monde” jeden z Kurdów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.
  https://wpolityce.pl/swiat/574686-wstrzasajace-kurd-mowi-jak-bialorusini-traktuja-migrantow
  Ps...Uryno terapia może okazać się skuteczna w infekcjach gardła. Lekarstwo nie zawsze jest miłe i przyjemne. A w lesie zimno…Szatan, Ostaszewska i ostatnio Zelt mają luźniejsze grafiki to może ich z misją na Białoruś, są tam popularni. Bo mnie to nie wzrusza, wiedzieli, że jadą do reżimu komunistycznego, mają wypasione smartfony i ciuchy, zatem wszystko jasne. Dość pobłażania.. Ubrani w drogie ciuchy, drogie smartfony, zapłacili po kilka tysięcy dolarów za jedną osobę, za turystykę na Białoruś, oni wiedzą i rozumieją wszystko a tylko udają, dość traktowania ich jako oszukanych. Czas wracać do domu. Nielegalne działania nie mogą być wspierane.

  Niestety, obawiam się, że Białorusini doprowadzą imigrantów do skrajnej agresji i wtedy wręczą im broń palną, zmuszając ich aby strzelali do polskich SG, policji i żołnierzy!

  • @Gość#Wstrząsająca relacja. Kurd mówi, jak Białorusini traktują migrantów:

   Jestem pod wrażeniem. PiSlamskie żydki od "wpolityce" naprawdę mają fantazję. Tylko promować takich artystów słowa!

 • Mjr Spencer: "Sprawa granicy została wygrana.

  https://media.wplm.pl/thumbs/e96/OTYwL3VfMS9jY19jNmU5NC9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTIwMC84MDAvMDQ5ZjcyZDExNTRmNDJiMGI1ODUwMzYwMmUyMzE1MWUuanBlZw==.jpeg

  Będziemy silni wobec każdego zagrożenia dla Rzeczypospolitej Polskiej". „Ta agresja, nie nazwę jej wojną, nie powiodła się. Wiedzą o tym wrogowie Polski i mają teraz problem, jak poradzić sobie z najeźdźcami we własnym kraju” mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl mjr Rocco Spencer, weteran amerykańskiej armii, odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/574702-tylko-u-nas-mjr-spencer-sprawa-granicy-zostala-wygrana
  Ps...Wypowiedź mjr. Spencera jest wewnętrznie sprzeczna. Mimo to zgadzam się, że póki co dajemy radę, a nawet uzyskaliśmy przewagę. Zdecydowała stanowcza postawa w Kuźnicy, to był mocny sygnał.

  • @Gość#Mjr Spencer:

   Amerykański zbrodniarz wojenny powinien raczej pilnować amerykańskich granic. Może to jego zabrakło w Teksasie, bo przez granicę przechodzi na północ setki tysięcy nielegalnych imigrantów.

   „Będziemy silni wobec każdego zagrożenia dla Rzeczypospolitej Polskiej” mówi Rocco

   Te bandziory naprawdę czują się tutaj jak w kraju okupowanym. Pozostaje nadzieja że skończą jak Niemcy w 1918 roku, kiedy ich kraj się zawalił i sami chcieli uciekać.

 • O tym wcześniej nie słyszeliśmy!

  https://media.wplm.pl/thumbs/e95/OTYwL3VfMS9jY19jNTk4MC9wLzIwMjEvMTEvMTgvMTIwMC84MDAvZjZiMzE1ZDY5ZjZjNDIyYmE2ZDY0MDNhZTdhMTczNDEuanBlZw==.jpeg

  Wiemy, czego Łukaszenka chce od Merkel. To korytarz humanitarny dla 2 tys. migrantów. WIDEO
  Alaksandr Łukaszenka zaproponował kanclerz Angeli Merkel utworzenie korytarza humanitarnego do Niemiec dla 2 tys. migrantów, którzy znajdują się przy granicy z Polską. Poinformowała o tym jego rzeczniczka Natalla Ejsmant. Jej wypowiedź przekazały też m.in. agencje Reuters, AFP i dpa. Co na to wszystko niemiecka kanclerz?
  https://twitter.com/i/status/1461309594727337988

  https://wpolityce.pl/swiat/574574-korytarz-dla-2-tys-migrantow-tego-chce-lukaszenka

  Ps...Migranci opuszczą granicę z polską i terytorium Białorusi pod warunkiem, że sami będą tego chcieli? To ciekawe! A jaki rodzaj wizy białoruskiej i na jak długi okres oni posiadają? Jakie to mają białoruskie papiery, aby móc do woli i w nieskończoność siedzieć przy polskiej granicy? NIGDY! To dokładnie tak jak Hitler przed wybuchem drugiej wojny światowej. Już 1938 też chodziło Niemcom o korytarz do Gdańska historia lubi się powtarzać lecz zawsze z drugiej strony. My mamy już bardzo złe doświadczenia z takimi żądającymi „korytarza” przez polskie terytorium… Co gorsza początek tego „korytarza” sięga krajów, które mogą dostarczać migrantów grubymi milionami i może okazać się, że chodziło np. o 2 mln., a nie 2000! Poza tym jak można by dopilnować szczelności takiego korytarza?, a właściwie cały jest „pomysł” jest tak paranoiczny, że mógł to zaproponować tylko ktoś zupełnie niespełna rozumu… Niech sobie przewiezie tych „uchodźców” samolotami. Żadnego korytarza przez Polskę. Już był w historii taki niemiecki przywódca który chciał korytarza przez Polskę. Lufthansa może dostarczać turystów Łukaszenki bezpośrednio do Niemiec. Merkel to może sobie utworzyć ale most powietrzny a nie korzystasz i zabrać ich bezpośrednio z Mińska do Berlina i zacznijmy budować płot na Odrze i Nysie żeby nie daj Bóg nie wrócili do nas by Polaków ukulturalniać i nawracać na Allaha. Walić Schengen.

  • @Gość#O tym wcześniej nie słyszeliśmy!

   Akurat korytarz "humanitarny" do Niemiec jest OK uwazam -trzeba tylko dobrze pilnowac, zeby Niemcy wywiazaly sie z porozumienia - a dzicy i tak przeciez chca do niemiec a nie do nas

   pozddr

   • @Gość#Gość#O tym wcześniej nie słyszeliśmy!

    Ci co wrócili, to działania polskiej dyplomacji z Irakiem. Irak wysłał po swoich obywateli samolot i od dwóch tygodni zbierał przez swoje konsulaty informacje kto chce wracać.

   • @Gość#Gość#O tym wcześniej nie słyszeliśmy!

    Merkel to największy szkodnik w Europie, sowiecka agentka. A Niemcy ani rozumu, ani nawet instynktu samozachowawczego nie wykazali. Chyba jak zawsze, patrząc na ich historię. Tyle, że znów robią nieszczęście dla Europy. Rozmawiając z Łukaszenką zaakceptowała go, jako Prezydenta Białorusi! Na koniec skompromitowała się jeszcze i przy okazji UE. Łukaszenka zrobił sobie z niej jaja i kazał jej zabrać 2 tys. imigrantów. Zmasowany najazd muzułmańskich uchodźców na granice Polski/UE jest skutkiem polityki Niemiec z 2015. Przez Merkel zostało naruszono niemieckie prawo azylowe, jak również europejska regulacja Dublin III. Merkel ściągnęła na Niemcy problem, który będzie również u nas. Niemcy będą uciekać m.in.do Polski przed barbarią. Trzeba będzie bronić zachodniej, tym razem, granicy przed uchodźcami niemieckimi. To był atak Merkel na resztki Unii Europejskiej, celowy i zamierzony: baba wróciła do swoich enerdowskich korzeni. Działała, działa i będzie działać na rozkaz Kremla. I pewnie dostanie za to sowicie wynagrodzona. To, że współpracuje z Rosją i przy okazji z Łukaszenką dla mnie jest oczywiste jednak prawdziwe jej motywy być może uda się poznać w ciągu roku czy dwóch. Zobaczymy jak potoczy się jej kariera po zakończeniu kanclerzowania. Czy pójdzie śladem licznych polityków Francji, Niemiec, Belgii czy tej co to zaprosiła Putina na ślub i została szefem jakiejś rosyjskiej spółki w nagrodę. To są moje prognozy, jeśli się pomylę to będę szczerze zaskoczony.

 • Przygotowują się na dłuższy pobyt?

  https://media.wplm.pl/thumbs/9cd/OTYwL3VfMS9jY19hZjU0Ni9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTIwMC83NjAvYjZlMDJmN2I4OTVjNDA1ZmJkY2UyNTc1NmFiNDIxZGIuanBlZw==.jpeg
  W centrum logistycznym dla imigrantów pojawiły się... kantor czy budka z kebabem. Na Twitterze niezależnej telewizji białoruskiej NEXTA pojawiły się nagrania z centrum logistycznego w okolicach Grodna, w którym znajdują się nielegalni imigranci. Okazuje się, że uruchomiono… kantor, a także mobilny sklep z kebabem, hot dogami i piwem. Jak widać na nagraniach opublikowanych w piątek przez niezależny kanał NEXTA, białoruski reżim postanowił zorganizować imigrantom prawdziwe miasteczko. W obozie dla migrantów został otwarty kantor czytamy na Twitterze kanału. W tym tempie już niedługo możemy spodziewać się otwarcia food courtu i kina w centrum logistycznym ironizują dziennikarze.

  https://twitter.com/i/status/1461653877120450565
  Co więcej, pojawił się mobilny sklep, w którym imigranci mogą kupić kebaba, hot doga i piwo.

  https://twitter.com/i/status/1461656548384587787
  Ponadto migranci mogą teraz kupować papierosy wskazuje NEXTA.

  https://twitter.com/i/status/1461657833129353219

  Ps...To przecież opieka zafundowana przez frau Merkel na koszt europejskich POdatników. Muszą nabrać sił aby dzielnie ze służbami białoruskimi atakować polską granicę.

 • Już drugi raz Merkel wyrządziła Europie wielką krzywdę.

  https://media.wplm.pl/thumbs/8fc/OTYwL3VfMS9jY18xZmFjZi9wLzIwMjEvMTEvMTkvMTkyMC8xMDgwLzhjMjY2MGZlNzcyMzRiNmU4MDA3YmFmNjA0MGIyNjAwLmpwZWc=.jpeg
  Telefonując do Łukaszenki powiedziała tyranom, że Unię należy szantażować.
  https://wpolityce.pl/polityka/574725-juz-drugi-raz-merkel-wyrzadzila-europie-wielka-krzywde


  Ps...Nigdy nic dobrego z teutońskiej ziemi nie wyszło…Luter, Marks, Engels, Bismarck, Hitler i teraz ta krętaczka Merkel, która Europie zafundowała islamską inwazję w imię egoizmu i pazerności! Merkel robi jedynie to, co każe jej zrobić Putin i zawsze tak było! Merkel to taki Bolek Niemiec i wykonuje zlecenia cara i nawet się z tym absolutnie nie kryje! W ogóle to co panuje dziś w UE - to lewactwo wykreowane przez ZSRR, dziś Putin w spadku po sowietach ma tą lewacką bandę w garści. Putin i Łukaszenka mają teczkę Merkel. Plan Makreli i Putina destabilizacji Polski przy pomocy agresywnych nachodźców legł w gruzach. Polacy odnosili ogromny sukces w świecie blokując granicę. Jej telefony miały ten sukces zminimalizować

  Game is over..Mam taką nadzieje, że wreszcie nasze władze ochłoną i przestaną wdrażać „sugestie” Niemiec lub pomysły od czapy biurokratów brukselskich, które są jednakowo szkodliwe dla suwerenności naszego kraju.