Jest sposób na bunt "kasty"!

Ważne stanowisko KRS ws. nieuprawnionej odmowy orzekania przez sędziów.

                                                                                                                                                                                                             Portal wPolityce.pl dotarł do stanowiska Krajowej Rady Sądownictwa z 19 listopada „w przedmiocie uchylania się od wykonywania obowiązków orzeczniczych przez sędziów”. Znajduje się w nim ważna informacja, że „nieuprawniona odmowa orzekania przez sędziego stanowi przesłankę niezwłocznej zmiany składu orzeczniczego, tak by umożliwić rozpoznanie sprawy bez opóźnień”. Poniżej prezentujemy treść stanowiska.                                                                            Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269) Krajowa Rada Sądownictwa stwierdza, że  odmowa przez sędziego udziału w rozpoznawaniu przydzielonych mu spraw, odmowa orzekania z uwagi na obecność w składzie sędziego, który zdaniem odmawiającego nie powinien orzekać, odwoływanie bez podstawy prawnej i faktycznej wyznaczonych terminów posiedzeń, składanie oświadczeń o odstąpieniu od orzekania oraz odmowa orzekania jako forma „protestu” jest sprzeczne ze złożonym przed Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej ślubowaniem sędziowskim i stanowi naruszenie § 4 i § 8 Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów i Asesorów Sądowych, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 25/2017 Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 13 stycznia 2017 r. stanowiącym, że sędzia powinien dbać o autorytet swojego urzędu, o dobro sądu w którym pracuje, a także o dobro wymiaru sprawiedliwości i ustrojową pozycje władzy sądowniczej, a we wszystkich przydzielonych sprawach ma obowiązek podejmować czynności bez zwłoki. Krajowa Rada Sądownictwa przypomina, że za pobieranie wysokiego uposażenia oraz korzystanie z innych przywilejów przynależnych urzędowi sędziego, społeczeństwo oczekuje należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych. Krajowa Rada Sądownictwa wzywa sędziów odmawiających wykonywania swoich obowiązków niezależnie od pobudek i motywów takich zachowań do natychmiastowego zaprzestania opisanych praktyk lub do zrzeczenia się urzędu. W poszanowaniu nadrzędnego dobra, którym jest gwarantowane treścią art. 45 ust. 1 Konstytucji RP podmiotowe prawo do rozpatrzenia sprawy przez sąd bez zbędnej zwłoki, Krajowa Rada Sądownictwa stwierdza, iż nieuprawniona odmowa orzekania przez sędziego stanowi przesłankę niezwłocznej zmiany składu orzeczniczego, tak by umożliwić rozpoznanie sprawy bez opóźnień. Zasada ta odnosi się w szczególności do stosowania środków zapobiegawczych w postępowaniu karnym, środków tymczasowych w postępowaniach dyscyplinarnych, czy rozpoznania innych spraw, w których wystąpienie zwłoki nie tylko gwałci prawo do sądu, ale godzi również w bezpieczeństwo publiczne i narusza powagę sądu.

Ps...A zapis - jest podstawą do usunięcia z grona sędziów bez zachowania przywilejów - też jest? Powinien byc jako pierwszy lub ostatni - wtedy wytłuszczonym drukiem. Pojawiła się wreszcie możliwość wyeliminowania z zawodu części sędziów, którzy okazują się jako świadczący swoje usługi na rzecz obcych państw a przeciw interesowi narodowemu. Każdy taki przypadek powinien być szczegółowo opisany i przesłany do TSUE.

Kardynalny błąd rządu to rozmowa z zdeprawowaną urzedniczą KE na temat wymiaru sprawiedliwości. Ustawa KASTA Von jest aktualna. Teraz albo nigdy, Kasta won z sądów, jest okazja do pozbycia się gangsterów w togach. Nieuzasadniona odmowa jest równoważna z odmową świadczenia pracy zleconej i zrzeczeniem się godności sędziego. I do łopaty hołota! Jeżeli sędzia odmawia orzekania, to świadczy o tym że nie pobiera wynagrodzenia! Należy wpierw rozwiązać umowę o pracę a potem protestować! Czy to jest dla „niby sędziów”„nie do zrozumienia”?! Wszystko to co uchwalił ten sejm i nie podoba się kaście jest bezprawne. Dość tego. Wybraliśmy parlament i sędziowie mają wykonać to co on uchwali a nie dyskutować. Nie podoba się to wypad z zawodu. Szanowna KRS. Odmowa orzekania czyli uchylanie się od pracy powinna skutkować bezzwłocznym wydaleniem z zawodu z utratą wszelkich świadczeń związanych z PRZYWILEJEM bycia sędzią, a nie zmianą składu! Na całym świecie pracownik który odmawia pracy zostaje ZWOLNIONY. Na bruk z tymi darmozjadami. Robotnik nie pracujący zostaje dyscyplinarnie zwolniony to samo Prezydent powinien uczynić z sędziami oczywiście bez wynagrodzenia i przywilejów to ich zdyscyplinuje usunąć święte krowy. Normalny pracownik jeśli odmawia wykonywania pracy w firmie dostaje natychmiast dyscyplinarkę tj. art 52. Sędzia nie jest nadczłowiekiem i to samo powinno go dotyczyć! Precz z immunitetetami. Społeczeństwo domaga się zdegradowania sędziów odmawiających orzekania lub nie wypłacania im uposażeń z naszych podatków. Dość tej anarchii! Po wyrokach możemy łatwo ocenić sędziego! Zamiast odszkodowań ze Skarbu Państwa za polityczne lub ustawione wyroki powinien płacić sędzia!. Taki sędzia powinien być wydalony z pracy bez prawa powrotu! Presja na zrzeczenie się urzedu powinna narastać. Bycie sędzią nie jest obowiązkiem. Jest tyle pieknych zawodów prawniczych. Tylko tam trzeba zarobić na swoje życie. Ale oświeceni sędziowie są na tyle wybitni że na pewno sobie poradzą na trudnym konkurencyjnym rynku prawniczym. Jak ja bym nie wykonał polecenia przełożonego lub bym wykonał polecenie nie tak jak przełożony chce to bym wyleciał z pracy z wilczym biletem! Ale widocznie kasta może więcej! Może już czas pozbawić, tak jak jest to w normalnym świecie, wszystkich tych polityków, członków kasty i prokuratorów immunitetu! Może wtedy przestaną kraść i jeździć po pijaku! Tyle i aż tyle.

                              

kula Lis 70

kula Lis 70 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2

liczba ocen: 73

 • Bardzo dobry artykuł.

  "
  Po wyrokach możemy łatwo ocenić sędziego! Zamiast odszkodowań ze Skarbu Państwa za polityczne lub ustawione wyroki powinien płacić sędzia!. Taki sędzia powinien być wydalony z pracy bez prawa powrotu!
  "
  Zgadzam się z powyższą sentencją.

  "Nadzwyczajna kasta" nie może być ponad prawem, ponad sprawiedliwością, talmudyczne wyroki muszą być ostro ścigane i karane najlepiej poprzez eliminację z zawodu zawodowego talmudysty.
  Również "nieporadność" (czasem udawana) mierzona liczbą przegranych apelacji powinna być likwidowana usunięciem na niższe stanowisko (z konsekwencjami finansowymi i emerytalnymi) aż do osunięcia od orzekania czyli wywalenie z zawodu za niekompetencję.

  • @Gość#Bardzo dobry artykuł.

   Brawo KRS! Wobec polityków w togach, miłośników TSUE i sądowych głąbów należy bezwzględnie stosować strategię „nóżka, dupa, brama” z puentą: koniec balu panno Lalu. Mamy dość bandy zwanej kastą.
   Nie pękać ,iść na całość z ta „kastą”.. Tzw „nadzwyczajna kasta” jest zwyczajnie OBCĄ AGENTURĄ. Jak poważne państwo może tolerować agenturę w wymiarze sprawiedliwości? To niepojęte. Sędziowie składają ślubowanie na ręce Prezydenta Polski. To podatnicy w Polsce ich utrzymują i im mają służyć. Rząd wybierają Polacy a oni mają to zaakceptować a jak nie to do domu lub TSUE. Polacy rocznie dopłacają do pensji sędziowskich na ich zus 1,4 MILIARDA zł. Czas najwyższy z tym skończyć! Podobnie jak z immunitetem chroniącym bandziorów w togach.
   To co wyprawiają to anarchia, ja gdybym odmówił pracy to szef by mnie zwolnił. To co w „sądach” wyprawiają to sobie na YT popatrzcie, ludziom coraz bardziej puszczają nerwy. KASTA robi imprezę w sądzie! Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja.. NIE MAJĄ CZASU NA ORZEKANIE bo jak pokazał facet na swoim nagraniu/kiedy poszedł do sądu /W SALI ROZPRAW TRWAŁA IMOREZA NA CAŁEGO W OBECNOŚCI 30 OSÓB BEZ MASECZEK ! oglądajcie impreza w sądzie w żywcu jest filmik przekazany do serwisu tarnogórskiego info” „W czwartek 18 listopada w Sądzie Rejonowym w Żywcu doszło do nietypowej sytuacji. Mężczyzna, który został wezwany na rozprawę w związku z wnioskiem o ukaranie za brak maseczki, pomylił salę. Kiedy otworzył drzwi, okazało się, że… trwa tam spotkanie przy zastawionym stole. W sali było sporo osób, oczywiście bez maseczek” ”Mężczyzna rozpoczął transmisję na żywo na Facebooka, która w sieci zyskała dużą popularność. W sądzie odbywają się imprezy na salach i tacy ludzie nas sądzą za maseczki, za takie rzeczy mówił nagrywający. Pytał również pracownicy sądu, za ile można wynająć salę rozpraw na imprezę, ale nie uzyskał odpowiedzi. W końcu przyjechała wezwana przez mężczyznę policja.”

  • @Gość#Bardzo dobry artykuł.

   Czekam na dzień, gdy to naród wytłumaczy sędziom i politykom, co jest „zgodne z Konstytucją”. Za pomocą sznura i latarni.

 • Kasta nie jest sama sobie

  sterem i okrętem.
  Wniosek?
  Są nad nią oficerowie prowadzący.

  • @demonkracja#Kasta nie jest sama sobie

   Brakuje informacji, ze w czasie zawieszenia pensja jest zredukowana do 40% (pod warunkiem, że będą żyli zgodnie z etyką sędziowską) i że zawieszenie trwa do wieku emerytalnego.

   Należałoby wprowadzić tzw. opcję zerową, czyli działania jakie zastosował De Gaulle w V Republice - wszyscy sędziowie powinni być zwolnieni i ponownie powołani częściowo z kadry dotychczasowej, a częściowo z innych zawodów prawniczych. Można założyć, że większość dotychczasowych sędziów nie nadaje się do ponownego powołania, ale nie wszyscy…! Skandaliczne orzeczenia wydawane w ostatnich latach powinny stanowić koniec kariery w tym zawodzie. Opcja zerowa miałaby dotyczyć głównie trzonu „kasty” czyli korporacyjnej struktury sądownictwa, zagnieżdżonej poprzez KRS od Sądów Okręgowych, poprzez Apelacyjne do Sądu Najwyższego. Oczywiście wywołałoby to krzyk, ale PiS miałoby silne argumenty w postaci niekwestionowanych reform z „pierwszego toru”, czyli reform niepodważalnie służących społeczeństwu, znakomicie usprawniających procedury sądownicze.

   Za Heroidesem Owidiuszem należy wykrzyczeć: exitus acta probat (cel uświęca środki) - co znakomicie zilustrował Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nowacki, który podarł uchwały innych sędziów wspierające zawieszonego Pawła Juszczyszyna.

  • @demonkracja#Kasta nie jest sama sobie

   Kurwa drugiej kurwie łba nie urwie. Kasta broni polityków, politycy dbają o kaściarzy/kanciarzy. Płacą tym obu kurwom pensje uczciwi Polacy. Pytanie. Po co?

   • @kula Lis 70#demonkracja#Kasta nie jest sama sobie

    A Ruszkiewicz swoje.
    Tak piszesz w NEon 24 - Ruszkiewicz cytuję twoje słowa :
    "Ok. połowa Polaków cieszy się z ponownej okupacji, tym razem amerykańsko-NATOwskiej.
    "Tak propaganda wyprała im mózgi.
    Nie słyszałem, żeby poważne, suwerenne państwo miało i tolerowało na swojej ziemi obce wojska. Polska najwyraźniej nie jest ani wolna ani suwerenna."

    Chory czy nawiedzony ?

 • Podstawa

  Podstawą tego stanowiska KRS jest:
  "naruszenie § 4 i § 8 Zbioru Zasad Etyki Zawodowej Sędziów i Asesorów Sądowych, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 25/2017 Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 13 stycznia 2017 r. stanowiącym, że sędzia powinien dbać o autorytet swojego urzędu, o dobro sądu w którym pracuje, a także o dobro wymiaru sprawiedliwości i ustrojową pozycje władzy sądowniczej".
  Problem że ta "ustrojowa pozycja władzy sądowniczej" co prawda ma zakorzenienie w Konstytucji, ale ta w Rewolucji Francuskiej w postaci "trójpodziału władzy państwowej".
  Chodzi o dołączenie do władzy państwowej jako władzy wykonawczej również władzy ustawodawczejj, która tradycyjnie była przy narodzie którego państwo jest i jego głowie - królu, i władzy sądowniczej, która tradycyjnie zawsze była przy królu tego narodu (i jego upoważnionych urzędnikach).
  Później i komunizm i faszyzm - ustroje patologiczne i zbrodnicze - wyniosły państwo ponad naród, a centrum władzy przeniosły ku partii rządzącej.
  Dzisiejsza sytuacja w polskim sądownictwie, to wynik zmowy Okrągłego Stoły. Od tej pory dwie największe partie muszą należeć do tej zmowy.
  Formalnie.
  Bo nieformalnie, to każda chce mieć nie tylko podporządkowany Sejm, ale i sądownictwo.
  Jednak wygrana żadnej ze stron nie przełoży się na dobro Polski i Polaków, bo nie taki jest cel Okrągłego Stołu.

  Dla nas jest więc koniecznością najpierw obalić Okrągły Stół i realnie przywrócić władzę Narodu Polskiego jako zwierzchnią.
  Bo tym co najgorsze dla państwa jest upolitycznienie urzędów państwowych, którym nic do rządzenia, gdyż w ten sposób zaczynaja sie tyranie.

  • @miarka#Podstawa

   To NIE ,,sędziowie,, tylko KASTA CZERWONYCH KRYMINALISTÓW. Skoro się płaci, to ich obowiązkiem jest uczciwie pracować, a nie politykować. Jeśli tego nie chcą zrozumieć, to powinni być wyrzuceni na zbity pysk.

  • @miarka#Podstawa

   Kodeks Napoleona (cytat): sędzia wymawiający się od sądzenia, pod pozorem, że prawo milczy, ciemne jest, albo niedostateczne, może być pociąganym, jako winnym odmówienia sprawiedliwości. W Sądzie Najwyższym jest 50 sędziów mianowanych przez władze KOMUNISTYCZNE, większość w stanie wojennym i czy ci sędziowie powinni orzekać? Na pewno nie! Najpierw usuńmy sędziów PRL-u! Kastę za twarz i pogonić z sądów. Tak jak Makron ze swoją kastą zrobił - pała i gaz pieprzowy. Sądowe bolszewiki z stalinowskiego nadania. Wypowiadają posłuszeństwo konstytucji i demokratycznej władzy.


   Czy Nowy Ład przewiduje oskładkowanie obecnych uposażeń sędziowskich choćby składką zdrowotną? Ja będę płacił 9% od dochodu, czyli jakieś 3 500 zł rocznie. A „sędzia”?

  • @miarka#Podstawa

   O tym, czy dany sędzia został prawidłowo wybrany czy nie, decydujemy tu w Polsce. Sejm powołuje KRS, ta proponuje sędziów do zatwierdzenia Prezydentowi RP. To Prezydent RP decyduje kto będzie sędzią, a kto niekoniecznie… Prezydent odbiera przysięgę od tego sędziego, którego akceptuje i kropka…! Koniec…! Jakiś inny sędzia nie jest w ogóle uprawniony do podważania tego wyboru…! Również sędzia z ETPC wyznaczony do pełnienia tej roli przez polityka kraju z którego tenże pochodzi nie ma prawa decydować co może, a co nie może w Polsce Sejm i Prezydent…! To byłby istny dramat świadczący o tym, że Polska w ogóle nie istnieje, a i Prezydent RP nie ma żadnych praw…! Za chwilę ETCP lub TSUE stwierdzi, że Prezydent RP jest nieprawidłowo wybrany i zaprzysiężony. TK w naszym kraju - w Polsce - jest od tego, że odpowiednie organy władzy mogą się do niego zwrócić z pytaniem, czy wybór tego czy innego sędziego był zgodny z prawem czyli zgodny z Konstytucją RP. To wszystko w temacie…!

  • @miarka#Podstawa

   Powoływanie sędziów na "dożywocie" to zasadniczy błąd naszego systemu prawnego. Powinna być kadencyjność - np 5 lat i wybory z głosowaniem obywatelskim, tak jak to jest na niższe stopnie sądowe w USA, Dopiero nominacja do SN czy NSA i TK powinny być dożywotnie, inaczej nie pozbędziemy się patologii w sądownictwie, klanów rodzinnych czy upolitycznienia sędziów. Przestańmy się czarować "niezawisłością " sędziowską jest to tak bliskie prawdy jak lądowanie ludzi na Słońcu.

 • Przyszedł na rozprawę za brak maski.

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2021/11/impreza_sad_policjant_nczas-1068x712.jpg

  Impreza w żywieckim sądzie oraz policjant/Fot. screen YouTube (kolaż)
  Przypadkiem trafił na imprezę sędziów. Policja nie reagowała. Szokujące nagranie [VIDEO]..Nietypowa interwencja policji w Żywcu. Lokalny społecznik Szczepan Krzewicki został wezwany na rozprawę do tamtejszego Sądu Rejonowego za brak maski. Mężczyzna jednak pomylił drzwi i trafił na… imprezę sędziów, na której żaden z nich osłony twarzy nie nosił. Wezwał policję.
  Do zdarzenia doszło 18 listopada w Sądzie Rejonowym w Żywcu. Mężczyzna przez pomyłkę trafił do sali rozpraw, w której jednak zobaczył rozstawione stoły z jedzeniem. Z jego relacji wynika, że w pomieszczeniu przebywało około 30 osób – bez masek.

  Krzewicki postanowił wezwać policję, ponieważ za bulwersujący uznał fakt, że sam jest karany za nieprzestrzeganie koronarestrykcji, podczas gdy takie rzeczy dzieją się w salach sądowych.

  Policja przyjechała na miejsce po kilkudziesięciu minutach. Funkcjonariusze nie chcieli jednak wejść do środka i kazali mężczyźnie opuścić budynek.

  Zaraz zobaczycie, jak jesteśmy poniżani przez sądy. A tutaj w sądzie odbywa się w sali 64 prywatna impreza – mówił mężczyzna w nagranym materiale wideo.

  – Tu zaraz przyjedzie policja, niech państwo zaczekają i weźmiemy, nagramy. Tu jest dziennikarska interwencja dla policji, co dzieje się w sądzie, gdzie my jesteśmy karani za maseczki – zapowiedział zgromadzonym w sali na bankiecie.

  Później pani z ochrony próbowała namówić mężczyznę, by wyszedł i poczekał na przyjazd policji na zewnątrz. Ten jednak się nie zgodził i postanowił zaczekać przed drzwiami do sali, w której odbywała się impreza.

  – Tyle ludzi siedziało. Powiedzieli piękną rzecz, że oni są zaszczepieni. Oni się nie zarażają – relacjonował.

  – To są jaja. Ludzie, ja dzisiaj tu jestem o maskę, a tu prawdopodobnie cała przewodnicząca sądu i wszyscy (imprezują bez masek – przyp. red.). Oni są zaszczepieni – pamiętajcie. Jutro ich wszystkich wyślemy na badania – mówił oburzony mężczyzna.

  W tym momencie przyjechała policja. – Chciałem zgłosić, żeby pan wszedł do tej sali i zobaczył. Tu mam nagranie, tu przebywało prawie 30 osób bez masek, tu jest impreza. Czy możemy wejść do tej sali? Zapraszam pana – mówił do policjanta społecznik.

  – Tam jest rozprawa – twierdził policjant.

  – Nie ma, tam jest impreza, no są stoliki – mówił mężczyzna.

  – To jest Sąd Rejonowy w Żywcu. To nie jest jakieś… – mówił dalej funkcjonariusz. Poinformował mężczyznę, że może złożyć zawiadomienie w najbliższej jednostce policji.

  – Ja panu zgłaszam, żeby pan sprawdził, że tam dokonuje się wykroczenie – zaznaczył mężczyzna.

  Policjant jednak dalej mówił, co zgłaszający może z tym zrobić i nie chciał wejść do środka. Twierdził, że wszystko dzieje się po godzinach pracy urzędu. Stwierdził też, że społecznik może złożyć na niego zażalenie do prokuratury.

  Ostatecznie funkcjonariusze nie weszli do sali, a mężczyznę zmusili do wyjścia z sądu. W dniu wczorajszym przed godz.15.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o nieprawidłowościach, do jakich miało dojść w Sądzie Rejonowym w Żywcu, a które to miały dotyczyć niestosowania się do obowiązujących przepisów dotyczących noszenia maseczek. Na miejsce pojechali żywieccy policjanci, którzy podjęli interwencję oraz na miejscu poczynili ustalenia dotyczące zaistniałej sytuacji. W chwili obecnej w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu prowadzone są czynności wyjaśniające na podstawie art. 54. § 1. Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, które mają na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ustalenie, czy doszło tam do naruszenia prawa – przekazała w piątek Mirosława Piątek z KPP w Żywcu.


  „W celu ustalenia, czy istnieją podstawy do wystąpienia z wnioskiem o ukaranie oraz zebrania danych niezbędnych do sporządzenia takiego wniosku, Policja z urzędu przeprowadza czynności wyjaśniające. Czynności te w miarę możności należy podjąć w miejscu popełnienia czynu bezpośrednio po jego ujawnieniu. Powinny one być zakończone w ciągu miesiąca od ich podjęcia” czytamy we wspomnianym paragrafie.

  Źródła: YouTube/tarnogorski.ifo/sip.lex.pl